×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Algeria Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور الجزایر

جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر کشوری در شمال قاره آفریقا است و در حقیقت دروازه آفریقا و اروپا محسوب می‌شود.

این کشور از شمال شرق با تونس، از شرق با لیبی، از جنوب شرق با نیجر، از جنوب غرب با مالی و موریتانی، از غرب با صحرای غربی و از شمال غرب با مغرب همسایه است. در شمال این کشور دریای مدیترانه قرار دارد.

بیابان و صحرا بیش از چهار پنجم خاک این کشور را پوشانده است. در دهه ۵۰ میلادی ذخایر نفت و گاز در این بیابان‌ها کشف شد اما همچنان اغلب الجزایری‌ها در نزدیکی خط ساحلی این کشور زندگی می‌کنند.

تا پیش از ورود فرانسوی‌ها به الجزایر، این کشور، کشوری مستقل بود که با سیستم قومی اداره می‌شد. اداره کشور به دست شخصی که "بای" نامیده می‌شد بود و سه استان بزرگ داشت. هر استان را یک "بای" اداره می‌کرد.

در سال ۱۸۳۰ فرانسه این کشور را اشغال و آن را مستعمره خود کرد. این کشور در سال ۱۹۶۲ استقلال خود را به دست آورد اما در جنگ‌های داخلی که برای استقلال روی داد بیش از یک میلیون الجزایری جان خود را از دست دادند.

الجزایر عضو اتحادیه آفریقا، اتحادیه عرب و اوپک است. مردم این کشور از نژادهای عرب و بربر هستند.

سیاست در الجزایر
رئیس حکومت در این کشور رئیس جمهور که با رای مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شود.

رئیس دولت در این کشور نخست وزیر است. نخست وزیر را رئیس جمهور انتخاب می‌کند.

مجلس سنای این کشور ۱۴۴ کرسی دارد. یک سوم نمایندگان این مجلس را رئیس جمهور انتخاب می‌کند و دو سوم دیگر با رای مردم برای دوره‌ای شش ساله تعیین می‌شوند.

مجلس الشعبی الوطنی ۳۸۹ کرسی دارد که نمایندگان آن با رای مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شوند.

اقتصاد در الجزایر

تولید ناخالص داخلی در این کشور 7/234 میلیارد دلار است. ۹ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند.

نرخ بیکاری در این کشور ۱۳ درصد است و ۲۵ درصد از جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم در آن 7/3درصد بود.

محصولات صادراتی این کشور شامل نفت، گاز طبیعی و محصولات پتروشیمی است.

محصولات وارداتی آن شامل کالاهای اساسی، مواد غذایی و کالاهای مصرفی است.

مردم الجزایر

حمعیت این کشور حدود ۳۳ میلیون و ۷۷۰ هزار نفر با میانگین سنی ۲۶ سال است. امید به زندگی برای زنان ۷۵ و برای مردان ۷۲ سال است.

۹۹ درصد از مردم آن از نژاد بربر و عرب هستند. ۹۹ درصد از مردم الجزایر مسلمان سنی و یک درصد مسیحی و یهودی هستند. زبان رسمی در این کشور عربی است اما زبان‌های فرانسوی و بربری هم رایج است.

الجزایر در یک نگاه

مساحت

۲،۳۸۱،۷۴۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۳۳،۷۶۹،۶۶۹ نفر

پایتخت

الجزیره

واحد پول

دینار جزایری

دامنه اینترنتی

dz.

پیش شماره

۲۱۳+

اکتبر 8, 2019 @ 1:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

ثبت شرکت در کشور الجزایر

اکتبر 8, 2019 @ 1:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

بهترین راه جهت کسب اطلاعات و شرکت در مناقصات در کشور الجزایر و بهره مندی از امکانات و تسهیلات موجود ثبت نمایندگی و یا شرکت ( درصورت تمایل به سرمایه گزاری ) می باشد

1 – شرکت می تواند با حداقل شریک ثبت شود که این شریک میتواند شرکت باشد

     شرکت با 100 % سهام عمده  ( شرکت مسئولیت ) و یا با تعدادی شریک ( 2 – 6 نفر شرکت             مسئولیت محدود ) و بیش از 7 شریک جهت شرکتهای بزرگ و سرمایه گزار و یا بانکها ( شرکت       سهامی خاص )

     جهت شرکت بعنوان شریک باید مدارک کامل ثبت شرکت در ایران بعنوان شناسنامه شرکت               ارسال گردد ( در اینصورت شرکت لازم است نماینده با اختیارات لازم معرفی نماید )

     مدارک شناسایی لازم جهت شخص حقیقی ( گواهی تولد –گواهی عدم سوء پیشینه )

مدارک لازم

 

1 – صورتجلسه هیئت مدیره شرکت ( متن مورد نیاز در انتهای نامه ) که لازم است به دو زبان                فرانسه ( 2) و عربی ( 2 نسخه ) ترجمه و تایید گردد

2 – اساسنامه شرکت ایرانی به دو زبان فرانسه ( 2 نسخه ) و عربی ( 2 نسخه ) ترجمه و تایید                 گردد

3 – روزنامه رسمی ثبت شرکت ( آخرین تغییرات ) به عربی ( 2 نسخه ) ترجمه و تایید گردد

4 – گواهی تولد و گواهی عدم سوء پیشینه جهت مدیر عامل و نماینده رسمی شرکت در الجزایر                ( این دو پست میتواند یک نفر و یا دو نفر باشد ولیکن حضورشان در الجزایر و در دفترخانه                 اسناد رسمی جهت امضای اسناد  ضروری می باشد )

5 – کپی تایید شده پاسپورت شرکا و اعضای هیئت مدیره ( اگر چنانچه مدیر عامل و یا نماینده                  رسمی نباشند )

6 – گواهی نام تائید شده از اداره ثبت شرکتها در الجزایر

بهتر است ترجمه عربی جهت اسناد انتخاب گردد زیرا از نظر قانونی و بویژه در محاکم قضایی

فقط زبان عربی مورد تائید می باشد

صورتجلسه و اساسنامه به دلیل ثبت در روزنامه رسمی لازم است به دو زبان عربی و فرانسه ترجمه گردد

سایر اسناد از قبیل اساسنامه شرکت جدید و صورتجلسه هیئت مدیره و ...... در دفترخانه اسناد رسمی در الجزایر تهیه و تنظیم خواد شد

کلیه مدارک پس از ترجمه باید توسط وزارت امور خارجه ایران و سفارت الجزایر در تهران تایید گردد

سرمایه گذاری در کشور الجزایر

اکتبر 8, 2019 @ 1:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

بخش کشاورزی برای طرح‌های مشارکتی با سرمایه‌گذاران خارجی یکی از مناسب‌ترین بخش‌ها به‌شمار می‌آید چراکه نیروی محرکه رشد در الجزایر تلقی می‌شود. واگذاری زمین‌های کشاورزی به سرمایه‌گذاران، امکان بهره‌مندی از معافیت‌های گمرکی تا 10 سال، وجود یک بازار متشکل از 40 میلیون مصرف‌کننده از طریق احداث جاده وحدت آفریقا، امکان بهره‌مندی از وام‌های کم‌بهره که 70 درصد ارزش پروژه را پوشش می‌دهد، شبکه گسترده انتقال نیرو، بهره‌مندی از انرژی با قیمت‌های رقابتی، دسترسی به منابع آبی از جمله مزایا و تسهیلات برای سرمایه‌گذاران در این بخش به‌شمار می‌آید.

بخش‌های صنایع دارویی، ساختمان و خدمات عمومی و گردشگری نیز از دیگر زمینه‌های همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور است که  فرصت‌های فراوانی را برای سرمایه‌گذاری در الجزایر فراهم می‌کند، ضمن آن‌که دولت این کشور مزایا و تسهیلاتی را برای سرمایه‌گذاران در این بخش‌ها نیز در نظر گرفته است، زیرا توان تولیدی شرکت‌های الجزایری تنها 25 درصد  نیاز بازارهای داخلی را این کشور را تأمین می‌کند که ارزش آن حدود 2.5 میلیارد دلار برآورد شده است. اما با توجه به تجارب و تخصص ارزنده شرکت‌های ایرانی در حوزه  تولید دارو، این شرکت‌ها می‌توانند در طرح‌ های مشارکتی ورود کنند و سهم قابل توجهی از بازار داخلی الجزایر را به دست گیرند.

بخش ساختمان و خدمات عمومی می‌تواند از دیگر زمینه‌های فعالیت شرکت‌های ایرانی در الجزایر باشد، زیرا این کشور دارای ظرفیت بالا در عرصه گردشگری با ارزش خدمات سالانه 2 میلیارد دلار است. همچنین الجزایر دارای بازار خودروی امیدبخش و همواره در حال رشد بوده است به‌طوری‌که سالانه از 400 تا 500 هزار دستگاه به ارزش 5 میلیارد دلار وارد این کشور می‌شود، لذا با توجه به تجربیات شرکت‌های ایرانی در این حوزه، این شرکت‌ها می‌توانند در پروژه‌ها و طرح‌های مشترک با شرکت‌های الجزایری فعالیت داشته باشند.

از سوی دیگر با توجه به این‌که الجزایر با اتحادیه اروپا و کشورهای عربی توافق‌نامه تجارت آزاد امضا کرده است، شرکت‌های ایرانی می‌توانند از موقعیت جغرافیایی مهم الجزایر به‌عنوان دروازه آفریقا و نیز حلقه وصل همکاری با کشورهای عربی و اروپایی بهره‌مند شوند. گفتنی است در همین راستا، پیشنهاد امضای تفاهم‌نامه ترجیحی میان دو کشور از سوی سازمان توسعه تجارت ایران به سفیر جدید الجزایر در ایران ارائه شده است.

TOP