×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Australia country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور استرالیا

قلمرو همسود استرالیا به انگلیسی: Commonwealth of Australia کشوری است در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور وسیع دنیا و بیش از ۶/۴ برابر بزرگ‌تر از ایران است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌ است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی و به نمایندگی ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را در استرالیا به عهده دارد. در عمل نخست وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست دارند. استرالیا از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعهٔ اتحادیه کشورهای همسود (مشترک‌المنافع) است.

سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلیِ قاره اقیانوسیه به حساب می‌آید که کوچک‌ترین قاره دنیاست.

تاریخ استرالیا

بر اساس شواهد به جای مانده، حدود چهل و دو هزار سال قبل گروهی از مردمان شکارچی جنوب آسیا، برای یافتن غذا و شکار حیوانات، اندک اندک شروع به مهاجرت به سرزمین‌های جنوبی تر نمودند و از راه جزیره‌ها و کانال‌هایی که آسیا را به شمال استرالیا وارد می‌کند به شمال کوئینزلند وارد شدند و سپس با پراکنده شدن در سراسر استرالیا، قبایل مختلف بومیان استرالیا را پای نهادند. این مردمان، ده‌ها هزار سال بدون ارتباط با سایر مناطق دنیا در این سرزمین زیسته‌اند.

نخستین بار هلندی‌ها در سال ۱۶۰۶ میلادی شبه جزیزه کیپ یورک (Cape York Peninsula) در شمال کوئینزلند را اکتشاف کردند و در دهه‌های بعد، بیشتر مناطق شمالی و غربی استرالیا را مشاهده و ثبت نمودند. آبل تاسمان هلندی نام این سرزمین را هلند نو گذاشت . هلندی‌ها خود علاقه چندانی به سکونت در هلندنو نشان ندادند و این سرزمین تا چندین دهه بعد دست نخورده باقی ماند.

در سال ۱۷۷۰ م. کاپیتان جیمز کوک دریانورد بریتانیایی، نواحی اطراف سیدنی در شرق استرالیا را اکتشاف و ثبت کرد. کاپیتان آرتور فیلیپ در ۱۸ جولای ۱۷۸۸ با یازده کشتی و ۱۳۵۰ مسافر به حدود سیدنی رسید و ضمن اعلام این منطقه با نام نیو ساوت ولز به عنوان یکی از مستعمره‌های بریتانیا، خود به فرمانداری آن برگزیده شد. بریتانیایی‌ها در دید اول به استرالیا به عنوان سرزمینی دوردست و خشک برای تبعید محکومین و زندانیان نگاه می‌کردند. به همین دلیل بیشتر مسافران اولیه، به اجبار به منطقه ولز جنوبی جدید آمدند. اما ساکنان دیگر ایالتها اغلب به اختیار خود به سرزمین جدید مهاجرت کردند.

در سال ۱۹۰۰ میلادی، ملکه ویکتوریا طی قانونی به استرلیا استقلال سیاسی اعطا کرد. استقلال کشور استرالیا بطور رسمی در روز اول ژانویه ۱۹۰۱ اعلام شد و از این به بعد استرالیا به عنوان یک قلمرو همسود یا سرزمینی با حکومت مستقل اما در زمره کشورهای تحت حمایت بریتانیا در آمد. استرالیایی‌ها از این روز به عنوان روز ملّی خود یاد می‌کنند.

این کشور در جنگ جهانی اول به عنوان حامی بریتانیا جنگید و «ارتش مشترک استرالیا و نیوزلند» یا به اختصار آنزاک در نبرد گالیپولی در ترکیه امروزی شرکت کرد. در مجموع بیش از شصت هزار استرالیایی در خلال جنگ جهانی اول کشته شدند. در جنگ جهانی دوم مناطقی از شمال و شرق این کشور توسط ژاپنی‌ها بمباران شد و نیروهای آمریکایی در این کشور پیاده شدند. اما استرالیا از صدمات این جنگ به کنار ماند. طی قانونی در سال ۱۹۸۶ استرالیا به طور رسمی دخالت پادشاهی متحده را در امور سیاسی و نظامی این کشور خاتمه داد، استرالیایی ها در 6 نوامبر 1999 با رأی اکثریت (82% آرا) رأی به تحت قیمومیت ملکه بودن دادند وهمچنان ملکه ی انگلیس برایشان «فرماندار کل» تعین کند. .

ایالتها و شهرهای استرالیا

استرالیا از شش ایالت و دو سرزمین یا قلمرو (territory) تشکیل شده‌است که اختیاراتشان کمتر از ایالت هاست. پایتخت آن شهر کانبرا است و شهرهای بزرگ آن عبارت‌اند از ملبورن، یدنی،بریزبِن، آدلاید و پرت. ایالتها و قلمروهای استرالیا عبارت‌اند از:

 • نیو ساوت ولز (NSW) یا ولز جنوبی جدید که مرکز آن سیدنی است.

 • کوئینزلند (QLD) که مرکز آن بریزبین می‌باشد.

 • استرالیای جنوبی (SA) با مرکزیت آدلاید.

 • تاسمانی (TAS) که جزیره‌ای است در جنوب شرقی سرزمین اصلی و مرکز آن هوبارت میباشد.

 • ایالت ویکتوریا (VIC) که مرکز آن ملبورن است.

 • استرالیای غربی (WA) که مرکز آن پِرت می‌باشد.

 • قلمرو سرزمین شمالی (NT) مرکز آن داروین است.

 • سرزمین پاینخت استرالیا (ACT) مشتمل بر شهر کانبرا و اطراف آن.

شهرهای بزرگ استرالیا

شهر کانبرا

پایتخت استرالیا کانبرا است. کانبـِرا جمعیتی بیش از ۳۲۵ هزار تن دارد و بزرگ‌ترین شهر نابندری استرالیا به شمار می آید. در ۳۰۰ کیلومتری جنوب باختری سیدنی و ۶۵۰ کیلومتری شمال خاوری ملبورن واقع است. کانبرا در سال ۱۹۰۸ در توافقی میان سیدنی و ملبورن به پایتختی استرالیا برگزیده شد. این شهر به عنوان شهری که کاملاً با نقشه قبلی ساخته شده‌است با دیگر شهرهای استرالیا تفاوت دارد. کانبرا به عنوان پایتخت استرالیا، پارلمان و دادگاه عالی این کشور و بسیاری دیگر از اداره‌های دولتی را در خود جای داده‌است. کانبرا همچنین مورد علاقه گردشگران داخلی و خارجی استرالیاست .

منطقه امروزی کانبرا پیش از ورود سفیدپوستان، زیستگاه فصلی قبائل نگوناوال و والگالو بود. مردم نگاریگو در جنوب شرقی کانبرا، گوندونگورا در شمال، یوئین در ساحل و ویراجوری‌ها در غرب زندگی می‌کردند. یافته‌های باستان‌شناسی از ناحیه کانبرا نشانگر سکونت انسان از دست کم ۲۱ هزار سال پیش در این منطقه است.

واژهٔ "کانبرا" را برگرفته از نام قوم محلی نگابری دانسته‌اند. این قوم از گروه خانوارهای نگوناوال است. برخی دیگر نام کانبرا را مشتق از واژهٔ "کامبرا" به معنی "محل ملاقات" در زبان نگوناوال می‌دانند.

شهر سیدنی

سیدنی بزرگ‌ ترین و قدیمی‌ترین شهر استرالیا و پایتخت ایالت ویلز جنوبی نو است. نیمی از ایرانیان مهاجر به استرالیا یعنی 9323 نفر در شهر سیدنی ساکن هستند سیدنی شهری است بندری با جمعیت تقریبا 700/986/3 نفر و سالیانه پذیرای تعداد زیادی توریست است که برای بازدید از جذابیت های توریستی این شهر پر جاذبه گرد هم می آیند . این شهر همچنین خالی از جذابیتهای مدیترانه ای نیست و به همین دلایل مملو از چینی ها و آسیای هاست .

پارکهای طبیعی فراوانی در این شهر به چشم می خورد که محل مناسبی برای تفریح و سرگرمی است . این شهر توسط یک بندر زیبا به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود که توسط پل و تونل به هم متصل شده اند . قسمت جنوبی این شهر جذابیت های توریستی بیشتری دارد .

دمای هوای سیدنی متعادل است و در گرمترین ماه های سال یعنی در دسامبر تا فوریه دمای هوا 26 می باشد مجاورت با اقیانوس و حمام آفتاب در این شهر جذابیت خاصی به این شهر بخشیده است . ماه جون تا آگست سردترین ماه های سال در این شهر هستند که معمولا دمای هوای شهر به 7 در این ماه می رسد و محلی است مناسب برای اسکی بازان و همچنین توریست های که از حال و هوای خاص این شهر در این فصل لذت می برند .

استرالیا حدود 280 هزار نفر مسلمان دارد که بیشتر آنها در دو شهر سیدنی و ملبورن زندگی می کنند.

شهر ملبورن

ملبورن باجمعیتی برابر با3.7میلیون نفر،دومین شهـر پرجمعبت استرالیا می باشد.(تـخمین 2007) این شهر واقع شده درجنوب شرقی کشوراست و پایتخت ایالت ویکتوریاومنزلگاه بیش از %70اهالی این ایالت می باشد. این شهر در سال 1835،چهل وهفت سال پس از ورود اولین اروپائیان،بوسیله مهاجرینی آزاد بنیان نهاده شد. باهجوم جویندگان طلا در دهـه1850، ملبورن از یک اقامتگاه موقت در اطراف رود یارا به یک کلانشهر در حال رشد تبدیل شد.به سال 1865 "ملبورن حیرت آور"مهمتـرین وپرجمعیت ترین شهر استرالیابود.از سال 1901 تا سال1927 که کنبـراساخته شد،فدراسیون استرالیا، ملبورن را پایتخت موقت کشور قلمداد میکرد. امروزه ملبورن یکی از مراکز مهمِ فعالیتهای تجاری،صنعتی وفرهنگی است تا آنجا که اغلب از آن به عنوان پایتخت ورزشی وفرهنگی استرالیا یاد می شود.این شهر همه ساله میزبان بسیاری از رخدادهای مهم فرهنگی و ورزشی استرالیاست.المپیک تابستانی 1965 وبازیهای مشترک المنافع2006 در این محل برگزار شد. ملبورن بابت معماری ویکتوریایی اش شهرت یافته است.این معماری منحصر به فرد شامل ساختمان نمایشگاه سلطنتی که میراثی جهانی است وهمچنین چشم اندازهای قابل توجهی هـمچون ایستگاه خیابان فلیندرز،میدان کریکت ملبورن وشبکه گسترش یافته ترامواست که به لـحاظ گستردگی در نیمکره جنوبی بزرگترین ودر جهان سومین است.همچـنین ملبورن چندین نوبت به عنوان بهترین شهردنیا برای زندگی شناخته شده است .

ملبورن شهر ساده ای است برای افرادی که تازه به این شهر سفر می کنند ، از لحاظ خیابان بندی در وضعیت مناسبی قرار داد می توان براحتی در این شهر زندگی گرد . و مجهز به تراموای درون شهری است که حمل و نقل مسافران در این شهر را بسیار ساده کرده است . این شهر دارای بافت خیابانی متفاوت با دیگر شهر های مدرن است و اکثر خیابانهای آن باریک و دارای گذر گاههای مفید است که از این نظر جذابیت های معماری فراوانی دارد . ملبورن شهر پارک های معروف است .در این شهر بر خلاف دیگر شهرها آسمان خراشها و ساختمانهای تنومند و بزرگ به چشم نمی خورد . اکثر خیابانها 3 بانده هستند و نقشه کشی منظمی دارند . این شهر فضای مناسبی برای همه انواع ورزش دارد سوار کاری تنیس و گلف از جمله ورزشهای متداولند که در این شهر طرفداران زیادی دارد . ویکتوریا دارای 4 فصل است . در تابستان ( دسامبر تا فوریه ) روز ها گرم و آفتابی است و متوسط دمای هوا 26 است بهار ( سپتامبر تا نوامبر ) تازه ترین و مطلوب ترین فصل سال است پائیز ( مارچ تا می ) فصلی است با آب و هوای متغییر . زمستان ( جون تا آگوست ) فصلی است پر برف و مناسب برای اسکی بازان.

شهر بریزبن

بریزبن پایتخت کوئینزلند شهری است بین المللی که از ملیت های مختلف در آن سکونت دارند . آسمان خراشها پارکهای طبیعی و ساختگی و خلیج های مصنوعی در این شهر فراوان به چشم می خورد . رود خانه های فراوانی اطراف شهر را احاطه کرده اند تپیه های بلند و پل های ارتباطی فراوان از دیگر مشخصات شهر است . بریزبن به شهر آفتاب مشهوراست و بهترین آب و هوارا داراست مردمان این شهر زندگی آرام و مرفهی دارند. به نظر نمی رسد اینکه در چه فصلی از سال هستیم موضوع مهمی برای ساکنین این شهر باشد زیرا هر فصل از سال، شهر جنب و جوش و مزایای خاص خود را دارد . بهترین هنرها، فرهنگها، سر گرمی ها، ورزش ها و حتی بهترین غذاها و مغازه ها در این شهر به چشم می خورد . بریزبن شهری است گرمسیر ، سرد ترین ماه های سال جولای و آگوست با دمای حدود 21 در روز 15 در شب و گرمترین فصل سال زانویه و فوریه با دمای 29 در روز و 21 در شب است.

شهر داروین

داروین پایتخت نورترن تریتوری است . که مابین خلیج بیگل و بندر داروین واقع شده و جمعییتی بالغ بر 70000 نفر دارد . این شهر جاذبه های فرهنگی و طبیعی فراوان دارد . داروین شهر بندری است که مساحت آن دو برابر مساحت بندر سیدنی است . معادن زیادی در این شهر موجود است اکثر وزارت خانه ها نیز در داروین واقع شده و این شهر بعنوان درگاهی است به مناطق شمالی استرالیا و تقریبا شهر کوچکی به حساب می آید. اتوبان اصلی این شهر استوارت نام دارد که اطراف این شهر را می پیماید. این شهر دارای 2 فصل است تابستان از نوامبر تا مارچ و زمستان از می تا اکتبر. تمام سال هوا نسباتا گرم است اما در تابستان هوا مرطوب و زمستان خشک است .

شهر پرت 

پرت پایتخت استرالیا ی غربی است كه یکی دیگر از شهر های مدرن استرالیا ست . 80% از 108 میلیون نفر جمعیت استرالیا در این شهر زندگی می کنند پرت در ناحیه غربی رودخانه سوان واقع شده. ساختمانها و آپارتمان های مجلل زیادی در این شهر ساخته شده است. پرت در سال 1829 شناخته شد و در سال 1895 به اوج شکوفائی رسید . رودخانه ها و پارک های سر سبز مراکز تجاری و آسمان آبی و هوای آفتابی و مطلوب از مشخصه های این شهر است. جاذبه های توریستی فراوان در این شهر سبب مرسوم شدن شیوه چرخش توریست توسط اتوبوسهای درون شهری است رودخانه سوان، ورزشهای آبی بر روی این رودخانه و رستورانهای محلی از تفریحات این شهر هستند . 80 کیلو متری پرت زیباترین و پر جاذبه ترین سواحل توریستی را داراست . در مراکز تجاری حومه شهر همه نوع محصول یافت می شود از الماس گرفته تا غذاهای دریایی گوشت قرمز میوه و سبزیجات تازه. شهر پرت 4 فصل دارد در تابستان حدود 30 در زمستان 18 است ژانویه تا مارچ گرمترین ماه های سال هستند که دما در این ماه ها به 40 می رسد .

شهر آدلاید

آدلاید پایتخت جنوب استرالیاست. شهری است آرام و متمدن تقریبا 1 میلیون نفر جمعیت دارد و به دو بخش آدلاید جنوبی و آدلاید شمالی تقسیم می شود . که با رودخانه تهرنز از یکدیگر جدا شده اند پارکهای سرسبز و تپه های فراوان و ساحل های زیبا دارد با تراکم جمعییتی که دارد چهارمین شهر بزرگ استرالیاست و یکی از شهر های حاصلخیز این کشور محسوب می شود. و همچون برخی دیگر از شهر ها آب و هوای مدیترانه ای دارد . مرکز شهر آدلاید بسیار سر سبز است و از خیابانها و میادین متعددی تشکیل شده است. خیا بان اصلی شهر( کینگ ویلیام) از شمال شهر آغاز و جنوب شهر ختم می شود و قلب این شهر محسوب می شود . در گرمترین ماههای سال ( دسامبر و فوریه ) می توان از زیباییهای سواحل این شهر لذت برد .بهار و پاییز نیز در این شهر خالی از لطف نیست متوسط دمای هوای تابستان 28 و در زمستان 15 می باشد .

جغرافیای استرالیا

جغرافیا استرالیا یا اقیانوسیه با ۶/۷ میلیون کیلومتر مربع مساحت، کوچک‌ترین قاره جهان به حساب می‌آید. استرالیا سرزمینی و تقریباً هموار است. ناحیه غربی آن را فلات غربی استرالیا و شرق آن را رشته کوههای جداکننده تشکیل می‌دهد و بین این دو، سرزمین پست و همواری قرار گرفته که بیشتر آن خشک و خالی از سکنه‌است. بلندترین نقطه استرالیا قله‌ای در کوهستان برفی است که ۲۲۲۸ متر ارتفاع دارد و پست ترین نقطه آن ۱۵- متر است که در دریاچه اِیر قرار دارد. بلندترین رودخانه استرالیا رود دارلینگ است که بیش از دو هزار و هفتصد ک. م. طول دارد. این رود با پیوستن به رود مورای که دومین رود بزرگ استرالیاست در نهایت در جنوب ویکتوریا به اقیانوس منجمد جنوبی می‌ریزد. استرالیا که همچون جزیره‌ای بزرگ در اقیانوس آرام واقع شده، از نظر زمین‌شناسی کهنترین خشکی جهان به شمار می‌آید. استرالیا اقیانوس آرام جنوبی را از اقیانوس هند جدا می‌کند. درازای سرزمین اصلی از شمال تا جنوب ۳۱۳۴ کیلومتر و پهنای آن از شرق به غرب ۳۷۸۲ کیلومتر است. استرالیا ۲۵٬۷۶۰ کیلومتر مرز دارد که تماما مرز آبی است.

جمعیت استرالیا

جمعیت کنونی استرالیا بیش از ۸/۲۰ میلیون نفر است و با تراکم نسبی ۶/۲ نفر در هر کیلومتر مربع، یکی از پایین‌ترین ارقام میزان تراکم در جهان را دارا می‌باشد. کرانه جنوب شرق این کشور تراکم جمعیتی بیشتری نسبت به سایر نقاط دارد. یک سوم جمعیت کشور در ایالت نیو ساوت ولز و یک چهارم دیگر در ایالت ویکتوریا به سر می‌برند. میانگین نرخ رشد جمعیت در سال ۳/۱ است و تقریباً در هر دو دقیقه یک نوزاد جدید در این کشور متولد می‌شود. بومیان استرالیا حدود نیم میلیون نفر تخمین زده شده‌اند که دو و نیم درصد جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند .

اقتصاد استرالیا

اقتصاد استرالیا کشوری توسعه یافته با اقتصاد متکی بر بازرگانی و کشاورزی است. محصولات اصلی استرالیا نیشکر، پنبه، غلات و گوشت است . این کشور معادن فراوانی دارد. شرکای بازرگانی استرالیا بیشتر چین، ژاپن و کره جنوبی در آسیا و نیز ایالات متحده آمریکا هستند. بنا بر گزارش بانک جهانی، این کشور در سال ۲۰۰۵، از نظر تولید ناخالص داخلی یا GDP در رده پانزدهم جهان قرار داشته‌است و نیز بر اساس گزارش برنامه توسعه سازمان ملل متحد، استرالیا از نظر شاخص توسعه انسانی در سال ۲۰۰۶ سومین کشور توسعه یافته دنیا به حساب می‌آید .

سیاست و حکومت استرالیا

سیاست و حکومت استرالیا کشوری است که از مجموعه کشورهای مشترک المنافع که دارای حکومت پادشاهی مشروطه است و بالاترین مقام سلطنتی بریتانیای کبیر یعنی ملکه الیزابت دوم ملکه این کشور نیز به حساب می‌آید. جانشین ملکه در این کشور فرماندار کل استرالیا است که وی نیز به نوبه خود فرمانداران ایالتهای این کشور را تعیین می‌کند. هرچند فرماندار کل بر طبق قانون اساسی، از اختیارات فراوانی برخوردار است اما در عمل شخص اجرایی اول در استرالیا نخست وزیر است که طی یک فرآیند دموکراتیک انتخاب می‌شود و دولت را تشکیل می‌دهد. در استرالیا، مردم ابتدا نمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند. رئیس حزبی که بیشترین نفرات انتخاب شده را در مجلس داشته باشد به‌عنوان نخست وزیر مسئول تشکیل کابینه دولت می‌شود. دولت استرالیا از سه زیرشاخه تشکیل می‌شود:قانون گذاری، اجرایی و قضایی. احزاب عمده استرالیا عبارت‌اند از:

از سال ۱۹۹۶ تا نوامبر ۲۰۰۷ حزب لیبرال قدرت را در این کشور در دست داشت و جان هوارد به مدت یازده سال نخست وزیر این کشور بود. در آخرین انتخابات فدرال که در نوامبر سال ۲۰۰۷ برگزار شد حزب کارگر توانست مقتدرانه رقیب خود حزب لیبرال را شکست دهد و به این ترتیب کوین راد رئیس این حزب به عنوان نخست وزیر جدید استرالیا مسئول تشکیل کابینه دولت خواهد شد .

ادیان و مذاهب استرالیا

ادیان و مذاهب تا پیش از ورود اروپاییان به استرالیا، مردمان بومی این سرزمین از آیین دیرینه و بدوی خود پیروی می‌کردند، ولی امروزه برخی از این بومیان به مسیحیت گرویده‌اند. مسیحیت را اروپاییان به استرالیا آوردند و با آغاز مهاجرت به این سرزمین فرقه‌های گوناگون مسیحیت، در آنجا به فعالیت پرداختند. در سده بیستم، با مهاجرت شمار اندکی از آسیایی‌ها از چین، آسیای جنوب شرقی، هند و خاور میانه، آیین‌ها و ادیان بودایی، اسلام، یهودی و بهائی به آن راه یافتند. در استرالیا دین از حکومت جدا بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد بوده و هر کس می‌تواند آئینهای ویژه دینی خود را آزادانه پیگیری کند. در سال ۲۰۰۱، بیش از ۷۰٪ استرالیائی‌ها خود را مسیحی معرفی کرده‌اند و بیش از ۱۵٪ نیز پیرو هیچ آئینی نبوده‌اند. بودیسم و اسلام نیز هر یک با کمتر از دو درصد، در رده‌های بعدی قرار داشته‌اند .

نژاد سرزمین استرالیا

نژادها سرزمین استرالیا از دهها هزار سال پیش، زیستگاه گروههایی از انسان‌ها بوده‌است. بومیان استرالیا که با نام Aboriginals شناخته می‌شوند ساکنان قدیمی استرالیا هستند. گمان می‌رود اجداد این افراد در حدود چهل هزار سال پیش از جنوب آسیا به این مکان مهاجرت کرده باشند. از جمعیت بومیان استرالیا به تدریج کاسته شده و امروزه بومیان، بخش کوچکی از جمعیت استرالیا را تشکیل می‌دهند. مردمان این کشور، گروههای مختلفی از اروپاییان می‌باشند که بیشتر شامل انگلیسی‌ها و اسکاتلندی‌ها، ایرلندی‌ها، هلندی‌ها، یونانی‌ها و پرتغالی‌ها می‌شوندد. از دیگر نژادها می‌توان چینی‌ها، ژاپنی‌ها، ایرانیان و افغانها را نام برد.

زبان و خط استرالیا

زبان و خط زبان رسمی کشور زبان انگلیسی با گویش استرالیایی است که برخی از واژه‌های بومیان استرالیا نیز در آن وارد شده‌است. اختلافات بسیار نامحسوسی در لهجه مناطق مختلف وجود دارد. زبانهای دیگر مانند ایتالیایی، یونانی و چینی نیز در بین مهاجران بسیار رایج است.

فرهنگ و هنر استرالیا

فرهنگ و هنر با اسکان اروپاییان در استرالیا در قرن هجدهم میلادی، شیوه زندگی اروپایی به فرهنگ غالب استرالیا تبدیل شد. افزایش جذابیت فرهنگ استرالیا توسط کمک‌های مالی دولت بود که این کمک برای هنر، تغذیه و بهبود وسایل رفاهی بود. شهرهای کوچک و بزرگی ساخته شد که پر از ساختمان‌های هنری، گالری‌ و تئاتر بود. بهترین معماران، خانه اپرای سیدنی را ساختند. اپرا، رقص باله، ارکسترسمفونی‌ها، بازیگران، نمایش‌نامه نویسان، شرکت‌های هنری و غیره توسط مجلس استرالیا حمایت می‌شدند. دولت‌های فدرال بر روی کمپانی‌های رادیویی استرالیایی مستقل از شبکه رادیویی و تلویزیونی سراسری سرمایه‌گذاری کردند. استرالیا همچنین دارای شرکت‌های رسانه‌ای، روزنامه و مجلات زیادی است که به فرهنگ منطقه‌ای کمک بسزایی می‌کند. اگرچه برخی از آن‌ها هم اکنون متعلق به خارجی‌ها است.

تلویزیون و سینما استرالیا

تلوزیون و سینما استرالیا دارای پنج شبکه تلوزیونی تجاری در سطح ملّی است که برنامه‌های آنها در نواحی مختلف ممکن است متفاوت باشد. همچنین شبکه‌های تلوزیونی پولی زیادی در این کشور قابل دریافت است. به دلیل بزرگی سرزمین استرالیا، تعداد ایستگاههای رادیویی این کشور بسیار زیاد است و اغلب شهرهای کوچک نیز یک یا چند رادیوی محلی دارند. سینمای استرالیا بیشتر بازتاب زندگی استرالیائی‌ها بویژه در نقاط غیرشهری است. سینما از تفریحات مورد مورد علاقه استرالیائیهاست و سالنهای سینمای این کشور از رونق و کثرت زیادی برخوردارند. این کشور هنرمندانی چون نیکول کیدمن، راسل کرو و تونی کُلِت را به سینمای جهانی عرضه کرده‌است. آغاز شکوفایی صنعت سینما و فیلم سازی در استرالیا به دهه ۱۹۷۰ باز می‌گردد که توسط فیلم «پیک نیک دسته جمعی در هنگینگ راک» (۱۹۷۵) به کارگردانی یک استرالیایی به نام پیتر ویر باعث جذب مخاطبان جهانی و نیز شناسانده شدن نام این کشور در صنعت سینما شد. ورنر هرتسوگ – فیلمساز آلمانی- فیلمی داردبا عنوان «جایی که مورچه های سبز خواب می بینند»؛ ماجرای فیلم، ماجرای همین بومیان است.بومی ها می خواهند مانع یک شرکت راهسازی شوند، چون شرکت می خواهد تپه ای راخراب کند که به باور آنها مورچه های سبز در پناه آن استراحت می کنند.

موسیقی استرالیا

موسیقی، رقص و نمایش قدیمی‌ترین نوع موسیقی در استرالیا مربوط به مردمان بومی آنجا است در منطقه بومی استرالیا ، آهنگهایی با درون مایه اجتماعی و روحانی اجرا می‌شود. در طی اجتماعات بومیان که به «کوروبوری» معروف است، رقص و آواز قسمت مهمی از سرگرمیها را شامل می‌شود. در مراسم و جشنهای مذهبی، سرودها روح بومیان مختلف را به هم پیوند می‌دهد که به آن «زمان رویایی» می‌گویند. مردم بومی بر این باورند که در گذشته‌ای دور، در زمان رویایی نغمه‌هایی خوانده شد که باعث حیات خونی بخشیدن به ارواح در زمین شد.امروزه این آوازها در مراسم مذهبی برای بقاء و گسترش زندگی گیاهان و حیوانات خوانده می‌شود.

تاریخ موسیقی اروپایی در استرالیا به دوران ساکن شدن بریتانیایی‌ها در این قاره برمی گردد که با خود آواهای دسته جمعی را نیز آوردند.امروزه هر شهر بزرگ، دارای سالن ارکستر و اپرا به همراه شرکت رادیویی استرالیا است. ستارگان بزرگ و رهبران ارکستر از بسیاری از کشورها مرتباً به استرالیا سفر کرده و گرد هم می‌آیند. استرالیا از طریق صدای رسا و بی همتای «نلی ملبا» و «جان ساترلند» برای موسیقی جهان اقدام به جمع آوری کمکهای مالی می‌کند. استرالیا در زمینهٔ موسیقی مردمی (پاپ)، راک و متال نیز هنرمندان مشهوری دارد. گروه متال ای‌سیدی‌سی (AC/DC) و خوانندهٔ پاپ مشهور کایلی مینوگ این از دسته هستند. کایلی مینوگ که اکنون ساکن بریتانیا است در سال ۲۰۰۷ «نشان امپراتوری بریتانیا» (OBE) را به خاطر خدمات ارزنده‌اش به هنر موسیقی از ملکه الیزابت دوم دریافت کرد. او همچنین در یکی از قسمت‌های سریال تلویزیونی محبوب «داکتر هو» (Doctor Who) نقش آفرید که در شب کریستمس سال ۲۰۰۷ از شبکهٔ تلویزیونی بی‌بی‌سی پخش شد. رقص باله کلاسیک توسط یک رقاص مشهور محلی به نام «لرد رابرت هلپمن» به استرالیا آورده شد.وی یکی از پایه ریزان رقص، به خصوص باله کلاسیک در استرالیا است.

ورزش استرالیا

ورزش در استرالیا بصورت جدی و گسترده پی‌گیری می‌شود. شهر ملبورن به خاطر برپایی رقابت‌های ورزشی بین‌المللی مختلف شهرت دارد. ورزشهای گروهی پرطرفدار در استرالیا عبارت‌اند از: راگبی ۱۵ نفره، راگبی ۱۳ نفره، فوتبال استرالیایی (نوعی از ورزش راگبی که به فوتی هم معروف است)، کریکت و بسکتبال. علاوه بر این تیم ملی هاکی روی چمن و تیم ملی واترپولو و والیبال ساحلی بانوان این کشور هم در جمع بهترین تیم‌های دنیا قرار دارند. استرالیایی‌ها در برخی ورزشهای انفرادی هم مانند گلف، شنا و دیگر ورزشهای آبی، تنیس و اسکواش هم در ردیف کشورهای درجه اول دنیا قرار می‌گیرند. در سالهای اخیر کوشش زیادی برای گسترش ورزش فوتبال در این کشور به عمل آمده‌است از دهه 1990 تعداد زیادی از فوتبالیست‌های شاخص استرالیایی در لیگ برتر انگلستان بازی می‌کنند. از جمله این بازیکنان می‌توان به هری کیول، مارک بوسنیچ و مارک ویدوکا اشاره کرد. استرالیا میزبان دو المپیک ۱۹۵۶ ملبورن و المپیک ۲۰۰۰ سیدنی بوده‌است. بازی‌های کشورهای همسود هم تاکنون ۴ بار در استرالیا برگزار شده؛ ۱۹۳۸ در سیدنی، ۱۹۶۲ پرث، ۱۹۸۲ بریزبن و ۲۰۰۶ ملبورن. استرالیا با ۱۰ قهرمانی در ۱۸ دوره این مسابقات در جدول مدال‌ها بهترین نتیجه را به دست آورده‌است. رقابت‌های بین‌المللی تنیس آزاد استرالیا نیز که هرساله در ملبورن برگزار می‌شود، یکی از ۴ تورنمنت مهم ورزش تنیس است.

نوامبر 27, 2019 @ 12:27 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور استرالیا

نوامبر 27, 2019 @ 12:27 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور مهاجر پذیر استرالیا برای تحصیل دانش اموزان شرایط ویژه ای  ارائه میدهد و دانش اموزانی که سال ۹ را به پایان رساندهاند میتوانند به راحتی وارد کالجهای معروف استرالیا شوند و شایان ذکر میباشد که دانش اموزان در این مقطع میتوانند والدین خود را نیز به عنوان همراه داشته باشند در کنار خود تا اتمام سن ۱۸ سال .

کالجهای استرالیا با ارائه بهترین خدمات اموزشی برای دانش اموزان و امکانات ورزشی و تفریحی ، سعی در تعلیم و پرورش نیروی کار امد و اگاه میباشد شایان ذکر است کهکالجهای استرالیا  به جز تحصیل به تمام زوایای پرورشی دانش اموزان می پردازد .بدین معنی که دانش اموزان دراین کالجها استعداد یابی میشوند چه در زمینه هنر و موسیقی و چه در زمینه ورزشی و همچنین گرایش های تحصیلی ، در نهایت در مسیری قرار میگیرند نهایتا  میتوانند تصمیات درستی در زمینه استعداد   کاری و هنری و تحصیلی اخذ نمایند .

برای اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش از کالجهای استرالیا تماس با موسسات حقوقی معتبر بهترین قدم میباشد

کالجهای استرالیا شامل کالجهای خصوصی و دولتی میشود که اغلب کالج خصوصی بهترین خدمات اموزشی را ارئه میدهند در حال حاضر هزینه تحصیل در کالجهای استرالیاسالانه مابین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا محاسبه میشود .و هزینه تقریبی زندگی در سال حدودا ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا میباشد .

سن تحصیل در این کالج ها مابین ۱۵ تا ۱۸ سال میباشد و دانش اموزان بعد از اخذ دیپلم اگر  تصمیم ورود به دانشگاه را دارند میتوانند یک دوره فاندیشن را بگذرانند.  افرادی که دوره فاندیشن را میگذرانند به راحتی میتوانند وارد دانشگاه شوند و علاوه بر تقویت زبان انگلیسی دیگر دوره ها را گذرانده و به راحتی وارد دانشگاه میشوند.

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای استرالیا

دانشگاههای معروف استرالیا شامل  دانشگاههای گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه باسابقه وسترن  با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا از جمله دانشگاههای مطرحدراسترالیا میباشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس توصیه میشود فرد متقاضی دوره فاندیشن را در کالج های استرالیا سپری کرده و بعد وارد دانشگاه شود .در ضمن داشتن ایلتس ۶ جزء ملزومات ورود به دانشگاههای استرالیا میباشد و هزینه تقریبی  ما بین ۲۰ تا۳۰ هزار دلار استرالیا میباشد و حداقل معدل ورود به این سطح بهتره بالای ۱۵ باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در استرالیا

کشور استرالیا بهترین گزینه برای مهندسین میباشد. جوانان جویای تحصیل و کار میتوانند با انتخاب دانشگاههای استرالیا اینده شغلی خود را تضمین نمود و خیال خود را راحت نمایند ،از جمله شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیلی از دانشگاههای معتبر و همچنین داشتن نمره زبان بالا و معدل بالا میباشد و متقاضی میتواند برا اساس موضوع پایان نامه خود که در مقطع فوق لیسانس تدوین میکند راه ورود به مقطع دکترا را آسان نماید . همچنین دانشجویان هفته ای حق ۲۰ ساعت کار دانشجویی را دارند و در دوران تعطیلات حق کار فول تایم را دارند که به تبع این کار میتوانند از عهده­ی مقداری از هزینه های خود بر بیایند.

افرادی که از دانشگاههای استرالیا فارغ التحصیل میشوند میتوانند به راحتی جذب بازار کار شوند و همچنین دانشگاههای استرالیا در مقطع دکتری بیشترین میزان بورسیه را اعطا مینماید و از جمله کشورهای میباشد که بیشترین بودجه تحقیقاتی را به دانشگاهایش اعطا میکند  این دانشگاهها بهترین بستر را برای دانشجویان جویای علم فراهم  نموده تا انها بتوانند د رمحیط کاملا علمی و تحقیقاتی به تحصیل ادامه دهند .

افرادی که تمایل به اخذ پذیرش از دانشگاههای برجسته و مطرح استرالیا را دارند میتوانند با بررسی شرایط و همچنین اخذ موارد پیشنهادی} نمره زبان بالا (مدرک آیلتس) و تعدد مقالات بین المللی و معدل بالا }شانس خود را امتحان نمایند. در این میان مشورت با مشاورین مجرب و خبره در این امر بسیار راه گشا بوده و شما را  دراین راه یاری مینمایند .

ویزای کاری کشور استرالیا

نوامبر 27, 2019 @ 12:27 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

ویزای کار استرالیا از جمله ویزاهایی است که فرد در صورت داشتن شرایط مقرر می تواند از طریق آن وارد کشور استرالیا شده و در آنجا اقامت نماید. کشور استرالیا نیز مانند دیگر کشورها برای ویزای کار استرالیا دارای شرایط خاص خود می باشد. ویزای کار استرالیا دارای انواع متفاوتی است که هر کدام از آنها به مهارت، تجربه کاری و شرایط فرد بستگی دارد. برای اقدام از طریق ویزای کار استرالیا مشاغل خاصی معرفی می شوند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت . اقدام از طریق ویزای کار استرالیا می تواند یکی از راه های مهاجرت به استرالیا باشد .

تفاوت ویزای کار و اقامت کاری

اقامت کاری را نباید با ویزای کار اشتباه گرفت. آنگاه که کارفرمایی مشخص برای شغل مشخص از طریق ادارات مربوطه در کشور هدف برای کارجویی مشخص فرصت شغلی معتبر صادر می کند، کارجو می تواند برای اخذ ویزای کار اقدام کند، اما باید بداند که نمی تواند از خدمات بی شمار دولتی کشور هدف استفاده نماید. در این نوع ویزا، ضامن، کارفرما است و دولت تعهدی به کارجو ندارد  و در صورت تمایل کارفرما به اتمام همکاری، کارجو ملزم به ترک کشور میزبان است اما اقامت کاری نوعی ویزا با حمایت دولتی کشور میزبان می باشد.

در این نوع ویزا کارجو براساس انتخاب معیارهای کشور میزبان به آن کشور عزیمت کرده لذا محقق بوده و علی رغم عدم ارائه تعهدی مکتوب از جانب دولت، میزبان می تواند از خدمات بی شمار در نظر گرفته شده استفاده نماید و نهایتا می تواند با اخذ شهروندی زمینه کار و زندگی بلند مدت خود را فراهم نماید.

در این نوع ویزا شان و شخصیت نیروی کار اعزامی حفظ می شود لذا مشاورین صادق همیشه این نوع ویزا را به متقاضیان کار در عرصه بین المللی پیشنهاد می کنند.

کشور های نیرو پذیر

کشورهای مورد هدف نیروی کار بین المللی به دو گروه کلی تقسیم می شوند، گروه اول کشورهایی که برنامه روشن و مدونی برای پذیرش نیروی کار مهاجر ندارند و گروه دوم کشورهایی که دارای برنامه ای مدون برای جذب و نمو نیروی کار مهاجر در کشور خود هستند که این گروه را کشورهای نیرو پذیر می خوانیم همچون کشورهای کانادا، استرلیا، نیوزیلند، دانمارک و غیره. کشورهای نیروپذیر با توجه به افزایش میل به مهاجرت از سراسر دنیا با در نظر گرفتن معیارهایی در تلاشند که بهترین ها در مشاغل مورد نیاز خود را جذب نمایند. در این راستا در رقابت با دیگر کشورهای نیروپذیر و هماهنگ با منافع اقتصادی خود، به دارندگان ویزاهای اقامتی، خدماتی همچون بیمه درمانی کامل، کاریابی رایگان، آموزش رایگان، آموزش دانشگاهی با حداقل هزینه، حقوق در زمان تحصیل، کلاس های ویژه برای تازه واردین و …. ارائه می دهند تا جذابیت بیشتری برای نیروی کار مهاجر بین المللی ایجاد کنند.

اخذ ویزای کار استرالیا

کشورهای نیروپذیر براساس نیاز بازار کار خود سالانه اقدام به اعلام لیست مشاغل مورد نیاز می نمایند و با توجه به مطالعات و بررسی هایی که از مهاجرین پذیرفته شده به عمل آمده با هدف ارتقاء شانس موفقیت مهاجر معیارهایی را تعیین کرده و بر اساس آن اقدام به بررسی و پذیرش متقاضیان می نمایند. مواردی چون سن، مدرک تحصیلی و دانش زبان از جمله معیارهای عمومی هر کشور نیروپذیر می باشد، معیاری که در سازگاری نیروی کار مهاجر با محیط کشور هدف بسیار تاثیر گذار بوده و باعث موفقیت نیروی کار و در نتیجه فواید بی شمار او در اقتصاد کشور میزبان می باشد.

آیا می توان برای اخذ ویزای کار استرالیا به صورت شخصی اقدام نمود؟ با توجه به موارد فوق الذکر طبیعی است که اداره مهاجرت کشورهای میزبان با اعلام عمومی معیارهای پذیرش، راه را برای اقدام مستقیم متقاضیان هموار سازد، لیکن با توجه به اهمیت موضوع و وجود عوامل انکار ناپذیری چون تجربه و تخصص گرایی در اجرای کلی امور، نقش وکلا و مشاورین مهاجرت در این امر جدی تر شده است ولی حضور ایشان به هیچ وجه به معنی عدم توانایی متقاضی به اقدام مستقیم نیست و هر متقاضی در صورت داشتن شرایط می تواند شخصا اقدام نماید.

شرایط و بازار کار کنونی در استرالیا برای اخذ ویزای کار استرالیا

شرایط کار در کشور استرالیا در اغلب موارد از بهترین شرایط کاری در دنیا محسوب می شود. مشارکت در استانداردهای بالای کاری واقعیتی است که با روابط صنعتی کشور استرالیا در ارتباط است. با توجه به اطلاعات دریافت شده از اداره آمار استرالیا متوسط درآمد هفتگی افرادی که در کشور استرالیا کار می کنند ۱۰۵۶٫۱۶ دلار استرالیایی می باشد.

در جدول زیر متوسط درآمد هفتگی در ایالت های مختلف استرالیا را مشاهده می فرمایید:

میزان درآمد در هفته

نام ایالت

$۱,۳۱۰٫۴۲

australian capital territory

$۱,۰۵۴٫۷۱

new south wales

$۱,۱۸۵٫۵۳

northern territory

$۹۳۳٫۷۸

south australia

$۹۰۵٫۹۳

tasmania

$۱,۰۲۱٫۸۲

victoria

$۱,۱۸۷٫۶۵

western australia

$۱,۰۵۲٫۸۲

queensland

شرایط کاری در کشور استرالیا بر اساس قوانین فدرال، قراردادها و موافقت نامه های محل کار تنظیم می گردد. ضوابط کاری و حقوق پرداختی عادلانه بر اساس استاندارد حداقل حقوق در برابر حداکثر ساعات کار و حداقل حق مرخصی برای تمام کارکنان محاسبه می گردد. ساعت کار در استرالیا ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته از دوشنبه تا آخر وقت اداری جمعه است اما در بخش های مختلف صنعتی این شرایط بطور قابل ملاحظه ای متفاوت است. استاندارد ساعت کاری در کشور استرالیا از هفت صبح الی سه و نیم بعد از ظهر است در حالی که در بعضی از ادارات این ساعت از نه صبح الی پنج بعد از ظهر به اضافه زمانی برای استراحت و صرف نهار است.

نرخ پرداخت برای اضافه کاری در اکثر محیط های کاری متغیر و قابل مذاکره است. بررسی های اخیر انجام شده توسط آژانس بیمه(axa)  بیانگر این است که متوسط سن بازنشستگی برای استرالیایی ها ۵۷ سال است. این سن نسبتا پایین به نظر می رسد با توجه به این که سن بازنشستگی در حال حاضر برای زنان ۶۰ و برای مردان ۶۵ سال است .

در زمان کمبود نیروی کار بسیاری از کارفرمایان استرالیایی به راحتی کارجویان دیگر کشورها را به کار استخدام می کنند.

مهاجرانی در یافتن شغل در استرالیا موفق هستند که به زبان انگلیسی بطور کامل تسلط داشته باشند، تحصیلات دانشگاهی آنها برسمیت شناخته شود و در زمینه حرفه مورد نظر خود مهارت بالایی داشته باشند.

کار در استرالیا و اخذ ویزای کار استرالیا

کشور استرالیا نیروی کار بسیار ماهر و قدرتمندی در حدود ۱۰ میلیون نفر دارد. اکثر این افراد نیروی کار تحصیل کرده در استرالیا هستند که به خوبی آموزش دیده اند و تعداد کمی از آنها نیز در دوره های فنی حرفه ای شرکت کرده و پس از دریافت مدرک وارد بازار کار شده اند. متوسط ماهیانه نرخ بیکاری در کشور استرالیا ۵.۸ درصد است که از ماه مارچ ۲۰۰۹ ثابت باقی مانده است. متوسط نرخ بیکاری در این کشور ۴.۹ درصد اعلام شده است که در مقایسه با سایر کشورها و با بحران های اقتصادی در جهان بسیار رقم خوبی است.

میزان متوسط فرصت های شغلی در کشور استرالیا در سال بالای ۱۸۰ هزار مورد است که اکثریت قابل توجه آن در بخش های خصوصی به تعداد بالای ۱۶۰ هزار مورد و در بخش های خصوصی بالای ۱۸ هزار مورد می باشد.

در جدول زیر متوسط نرخ بیکاری در ماه و در سال در ایالات مختلف استرالیا را مشاهده می فرمایید:

نرخ بیکاری در سال

نرخ بیکاری در ماه

نام ایالت

۶,۴۰۰

۳٫۴%

australian capital territory

۴۷,۳۰۰

۴٫۹%

new south wales

۴,۲۰۰

۴٫۰%

northern territory

۱۰,۴۰۰

۵٫۲%

south australia

۲,۳۰۰

۷٫۳%

tasmania

۴۰,۸۰۰

۵٫۵%

victoria

۲۸,۰۰۰

۳٫۸%

western australia

۴۱,۶۰۰

۵٫۵%

queensland

میزان فرصت های شغلی در استرالیا به شرایط اقتصادی مکان مورد نظر در این کشور و نوع شغل بستگی دارد. تمام اتباع خارجی که در کشور استرالیا به دنبال کار می گردند باید ویزای مناسب برای اشتغال و اجازه کار را دارا باشند. بازار کار استرالیا در دهه های اخیر پیشرفت های ساختاری بسیاری را تجربه کرده که تا حد زیادی به ایجاد اشتغال و بهره وری کمک کرده است.

اقامت کاری استرالیا

کشور استرالیا همواره جرو کشورهایی بوده است که مشتاق به جذب نیروهای کاری متخصص در زمینه های مختلف بوده است .هرچند که در چند سال گذشته تغییر قوانین زیادی در پرونده های مهاجرتی استرالیا پدید آمده است ولیکن این کشور همچنان در قالب ۳ طرح زیر اقدام به جذب نیروهای کاری و متخصص از سرتاسر دنیا می نماید .

۱ – طرح ویزا برای افراد متخصص مستقل (کلاس ۱۸۹)

این طرح جایگزین طرح ویزای ۱۷۵ و ۸۸۵ که در گذشته جرو پروسه های مهاجرت استرالیا محسوب می شده است، می باشد .این دسته از متقاضیان اخذ اقامت استرالیا، افرادی هستند که از طرف کارفرما یا ایالت یا خویشاوندان خود حمایت می شوند و به صورت کاملا مجزا و مستقل اقدام به شروع پروسه های مهاجرتی خود می نمایند .به وسیله این ویزا متقاضیان قادر خواهند بود تا در هر نقطه از استرالیا کار و یا اقامت نمایند و همچنین امکان به همراه بردن خانواده خویش را نیز خواهند داشت .

روند اقدام جهت اخذ این ویزا برای افراد متخصص مستقل به شرح ذیل می باشد :

 • ارسال درخواست به دایره مهاجرت استرالیا

 • دارا بودن شغل مرتبط با یکی از شغل های اعلام شده توسط دولت استرالیا

 • داشتن توانایی و مهاجرت در شغل مذکور

 • دارا بودن سن ۱۸ تا ۵۰ سال در زمان درخواست

 • داشتن مدرک زبان کافی

 • کسب ۶۰ امتیاز مورد نیاز جهت اقدام برای این بورسیه

پس از ارسال درخواست به دولت استرالیا، دعوت نامه ای از طرف اداره مهاجرت استرالیا به شما ارسال می گردد و از زمان صدور دعوت نامه، متقاضی ۶۰ روز فرصت دارد تا درخواست آنلاین خود را ثبت نماید و نحوه اقدام پس از دریافت دعوت نامه از اداره مهاجرت استرالیا در این نامه شرح داده شده است .

از مزایای دریافت ویزای ۱۸۹ یا همان ویزای متخصص مستقل می توان به تحصیل، کار و اقامت دائم استرالیا، بهره گیری از امتیازات بیمه درمانی دولت استرالیا، بهره مندی از حقوق و مزایای اقامت دائم در این کشور و اقدام جهت پاسپورت استرالیا را نام برد .

۲– افراد متخصص منتخب (ویزای ۱۹۰)

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که توسط استانی از استان های استرالیا، برگزیده شده اند .این ویزا به فرد اجازه می دهد تا در هر نقطه ای از استرالیا مشغول به کار و اقامت گردد و همچنین ایشان را قادر به همراه ساختن اعضای خانواده در پرونده مهاجرتی خود می نماید .

این ویزا جایگزین ویزاهای ۱۷۶ و ۸۸۶ شده اند .

برای اقدام جهت اخذ اقامت استرالیا از طریق این طبقه ویزا، متقاضیان می بایست ابتدا درخواست را مبنی بر شرایط خویش به اداره مهاجرت استرالیا تسلیم نمایند و اگر شرایط مورد نظر استانی از استان های استرالیا را اخذ نمودند، قادر خواهند بود پس از دریافت دعوت نامه خود جهت اخذ اقامت استرالیا از این طریق اقدام نماید .

شرایط لازم جهت اقدام برای اخد اقامت استرالیا از طریق این ویزا به شرح ذیل است :

 • داشتن سن بین ۱۸ تا ۵۰ سال

 • داشتن شغل و حرفه مرتبط با لیست مشاغل انجام شده توسط دولت استرالیا

 • توانایی مکالمه زبان انگلیسی

 • کسب ۶۰ امتیاز در سیستم امتیازبندی دولت استرالیا

 • برخورداری از وضعیت جسمانی مناسب و سلامتی بدنی

متقاضیانی که از طریق این ویزا جهت اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام می نمایند می بایست حداقل ۲ سال در ایالتی که ایشان را برگزیده است اقامت داشته باشند .

مزایای اخذ این ویزا برای متقاضیان اخذ اقامت دائم استرالیا عبارتند از تحصیل زندگی و کار دائم در کشور استرالیا، بهره مندی از مزایای بیمه و حقوق شهروندی در کشور استرالیا و اقدام جهت پاسپورت استرالیایی .

۳– افراد متخصص تحت حمایت خویشاوندان خود

متقاضیانی که تحت این ویزا اقدام می نمایند می بایست در ایالت محل زندگی خویشاوندان خود مشغول به کار شوند .

شرایط اخذ این ویزا به صورت کلی مشابه به دو ویزای قبلی می باشد. شرایط اسپانسرها نیز می بایست به شرح ذیل باشد:

الف) استرالیایی باشند یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند یا ساکن نیوزیلند باشند .

ب) فامیل درجه یک متقاضی باشند.

ج) ساکن ایالت های ویکتوریا، استرالیای جنوبی، ایالت شمالی تاسمانیا، بخش هایی از کوئیتزلند یا استرالیای غربی باشد .

ویزای ۴۵۷ نوعی ویزای موقت کاری است  که نیاز به اسپانسر دارد. اسپانسر می تواند یک شرکت خارجی باشد که متقاضی گسترش یا افتتاح شعبه یا شرکت مستقل در استرالیا بوده که مدیری در زمینه ی کاری خود را در آن می گمارد اما به کارگیری مدیر و یا هرگونه نیروی کار خارجی مستلزم اجرای قوانین و مراحلی است که طی آن کارفرما اثبات می کند که مقدور به بکارگیری نیرو از حارج از کشور استرالیا است.

نیروی کار خارجی که به عنوان مدیر شرکت، موفق به دریافت ویزا برای خود و خانواده خود می گردد اجازه کار در جای دیگر جز در شرکت خویش را ندارد و حقوق وی باید بر طبق قوانین به اندازه یک مدیر شاغل در استرالیا باشد تا نیازی به دولت برای تامین هزینه های جاری زندگی نداشته باشد. خانواده فرد دریافت کننده ویزای ۴۵۷ موقت، دارای ویزای وابسته بوده و می توانند از ادامه تحصیل یا اجازه کار تمام وقت بهره ببرند.

هفت نکته مهم در مورد ویزای موقت ۴۵۷ استرالیا

ویزای ۴۵۷ یک از رایج ترین نوع ویزای کاری است که به دارنده اجازه کار به مدت ۴ سال را می دهد همچنین یکی از یهترین روش ها برای اخذ اقامت دائم و در نتیجه شهروندی این کشور است. اما همانند دیگر ویزاها نکات پراهمیتی دارد که ممکن است عدم رعایت و اطلاع از آن نتیجه ای غیر از  چیزی که انتظار آن می رود داشته باشد.

۱- در آمد سالیانه متقاضی در کشور استرالیا

شخصی که با این ویزا در شغلی مشغول است باید حداقل درآمد سالیانه بالای ۵۴ هزار دلار داشته باشد. این رقم حداقل نیاز به یک فرد در استرالیا دارد که این قانون را به اختصار  tsmit  می نامند (temporary skilled migration threshold)  که هر سال در ماه جولای تغییر می کند. حال اگر فرد در یک مجموعه  در یک مرتبه و با یک مسئولیت، همکار استرالیایی دارد، او نیز باید به همان مقدار حقوق بگیرد و نام این نظام درآمدی را نرخ حقوق در بازار (market salary rate) می نامند. اگر در مجموعه فرد استرالیایی مشغول نیست حقوق باید متناسب با مسئولیت، تحصیلات و نوع کار و یا درجه ی فرد در مجموعه باشد نه فقط حداقل دستمزد وی.

۲- ارزشیابی توانایی متقاضی

در اکثر موارد کشور استرالیا مایل است که توانایی های متقاضیان را با معیارهای خود بسنجد که این روند حداقل دو الی سه ماه به طول می انجامد و دارای هزینه ای نسبتا زیاد برای متقاضی است اما اگر متقاضی از کشورهایی باشد که مدارک آنها نیاز به ارزشیابی داشته باشد این امری ضروری است. افراد در شاخه های مختلف ارزشیابی و ارزیابی می شوند.

skilled level مدیران حرفه ای و با سابقه، دارای کارشناسی و با ۵ سال تجربه و سابقه کار مرتبط با حرفه

skilled level مدرک فوق دیپلم (مدرک ۲ ساله) که باید در رشته مرتبط دارای ۳ سال سابقه کار باشند.

skilled level مدارک فنی حرفه ای (مدرک یکسال و نیم) یا ۳ سال سابقه کار مرتبط با حرفه و یا اخذ مدرک (certificate) با ۲ سال سابقه کار مرتبط .

افرادی که دارای مدارک فنی حرفه ای هستند و نام آنها جزو کشورهایی است که مدارک فنی آنها باید ارزشیابی گردد باید زمانی تقریبا ۳ ماهه و مبلغی بالغ بر ۲۲۰۰ دلار هزینه کنند.

افرای متخصص و مدیران پروژه ها، برای ارزشیابی توانایی خود باید از طریق سازمان ارزشیابی vetassess اقدام نمایند و مبلغ ۸۱۰ دلار هزینه به این سازمان بپردازند و ۳ الی ۴ ماه زمان برای انتظار داشته باشند .

۳-  بیمه متقاضی

متقاضی باید از خدمات بیمه بهرمند باشد و سقف این بیمه باید برابر با بیمه خدمات درمانی کشور استرالیا (medicare) محاسبه شود. سقف بیمه ی متقاضی باید بتواند به اندازه مدت زمانی که فرد ویزای معتبر دارد و در استرالیا مشغول است وی را پوشش دهد. این یک نکته ی بسیار مهم در اخذ این ویزا است. با شرکت بیمه گذار خود باید هماهنگ باشید تا نامه ای مبنی بر امکان پوشش برای شما صادر کند.

۴- آگهی برای استخدام یک شهروند به جای متقاضی

فرد یا شرکتی که متقاضی را به کار دعوت می نماید در اکثر موارد باید برای استخدام در آن موقعیت، تلاش خود برای استخدام کارجویان استرالیایی و عدم موفقیت را به اثبات رساند  تا مجاز به استفاده  از نیروی کار بین المللی شود. در ۳ رشته الزام برای آگهی و تلاش برای استخدام استرالیایی ها بسیار حائز اهمیت است. این عمل را آزمایش بازار یا (market test)  می نامند و اگر این امر به اثبات نرسد و مدارک شما در اداره مهاجرت بدون این مدارک ثبت گردد بی قید و شرط پرونده رد خواهد شد و دادن آگهی بعد از ثبت مدارک هیچ اثری نخواهد داشت. رشته های مورد نظر رشته های پرستاری، مهندسی و رشته های فنی می باشد.

۵- توانایی در زبان انگلیسی

متقاضیان این ویزا باید توانایی خود در زمینه ی زبان انگلیسی را به اثبات برسانند. برای اثبات سطح زبان در صورت داشتن گذرنامه کشورهای غیر انگلیسی زبان افراد باید مدرک یکی از تست های زبان بین المللی را اخذ نمایند که متداول ترین آنها آزمون آیلتس است. در اکثر مواقع نمره مورد نیاز باید در هر شاخه از این آزمون زیر ۵ نباشد. اما در مواردی خاص توانایی زبان، مورد ارزیابی قرار نمی گیرد:

 • در صورتی که متقاضی دارای گذرنامه ی نیوزیلند، انگلستان، آمریکا، ایرلند و دیگر کشورهای انگلیسی زبان را دارا باشد

 • در صورتی که متقاضی ۵ سال از تحصیلات دبیرستان و دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشد

 • در صورتی که در آمد متقاضی در استرالیا بالغ بر ۹۶٫۴۰۰ دلار باشد .

۶- مشاغلی که امکان رد پرونده در آن ها بالا است:

 • رستوران و کافه، مشاغلی هستند که اقدام برای ویزای ۴۵۷ در این مشاغل امکان پذیر است و حتی در لیست مشاغل هم آشپز حرفه ای جزو مشاغل مورد نیاز است اما اداره مهاجرت استرالیا حساسیت زیادی در مورد متقاضی این نوع ویزا نشان می دهد و صحت و واقعی بودن شغل را ممکن است بارها مورد امتحان قرار دهد و توانایی فرد نیز بسیار مورد پرسش واقع می شود، همچنین دعوت به کار از رستوران های فست فود برای اداره مهاجرت اعتبار ندارد.

 • مجموعه های که تازه و زیر ۱۲ ماه ثبت و شروع به فعالیت نموده اند از آن دسته مواردی است که دوام آن برای دولت استرالیا هنوز به اثبات نرسیده و دعوت به کار از یک فرد خارجی با ویزای ۴ ساله کمی به نظر افسران اداره مهاجرت غیر معمول به نظر می رسد و درصد زیادی از دعوت به کارهای این شرکت ها و کسب و کارها به ویزای کار برای متقاضی ختم نمی گردد.

 • کسب و کارهایی خانوادگی و فامیلی که از خویشاوندان خود دعوت به همکاری می کنند بسیار مورد پردازش قرار می گیرد. هم از نظر واقعی بودن آن موقعیت شغلی و هم از نظر توانایی فرد دعوت شونده و در نهایت با کوچک ترین شبهه ای باعث رد پرونده خواهد شد و سو استفاده از این نوع ویزا برای آوردن خویشاوندان تلقی می گردد.

۷- تمدید یا تبدیل ویزای ۴۵۷ به اقامت دائم

اغلب دارندگان ویزای ۴۵۷ بعد از ۲ سال کار در استرالیا جهت تبدیل ویزای موقت کاری خود به اقامت دائم اقدام می نمایند. اما می توان از طریق direct entry stream یا همان روند ورود مسقیم قبل از اینکه حتی یک روز با ویزای ۴۵۷ اشتغال داشته باشد برای اقامت دائم به طور جدا گانه با داشتن ۳ سال سابقه کار و ارائه ارزشیابی مدرک اقدام نمایند.

همچنین شما همزمان قادر به اقدام برای general skilled migration نیز هستید. این روش که از طریق سیستم امتیاز بندی کار می کند و به ارزشیابی نیاز دارد، از نظر زمانی نسبت به ens بهتر است. همچنین در این روش نیازی به معرفی و تحت پوشش کارفرما  قرار گرفتن نیست و این بزرگ ترین مزیت آن است.

ویزای اسپانسر کاری که با کد ۴۵۷ از طرف اداره مهاجرت استرالیا شناخته می شود یک نوع ویزای موقت کاری می باشد. مدت اعتبار این ویزا ۴ سال بوده و از شرایط اصلی درخواست این ویزا داشتن اسپانسر از یک شرکت معتبر و قابل قبول از طرف اداره مهاجرت کشور استرالیا می باشد.

شرکتی که می خواهد اسپانسر فردی شود باید از اداره مهاجرت استرالیا درخواست صلاحیت کرده و اداره مهاجرت استرالیا به درخواست ایشان پاسخ مثبت داده باشد. داشتن اسپانسر از طرف هر کارفرما و هر شرکتی قابل قبول نخواهد بود. البته تا چند سال پیش هر کارفرمایی در استرالیا می توانست اسپانسر کاری یک فرد خارج از استرالیا شده و آن فرد را به این وسیله به استرالیا ببرد.

اما با سوء استفاده هایی که از این امکان صورت گرفت جلوی این کار از طرف اداره مهاجرت استرالیا گرفته شد و برای کارفرماها و همچنین کارجوها قوانینی وضع گردید که عبور از آن ها کار ساده ای نمی باشد.

در آن زمان افرادی که از این طریق به استرالیا می رفتند نیازی به ارائه مدرک آیلتس نداشتند اما بعد از مدتی قوانین تغییر کرد و از آن ها معدل ۵ خواسته شد و پس از آن هم قانون تغییر کرد و در حال حاضر این افراد باید امتحان آیلتس را با نمره ۵ در همه بندها قبول شوند تا بتوانند از این طریق اقدام نمایند.

۲۰ شغل که کشورهای مهاجرپذیر به دنبال آنها هستند:

 • پرستار

در ۱۰ سال گذشته در کشورهای متعددی نیاز به پرستار وجود داشته است:

کشور استرالیا به پرستار از جمله در زمینه بهداشت روان و جراحی نیاز دارد. پایه حقوق آن بالای ۵۸ هزار دلار در سال است.

کشور اتریش در ۱۴ رشته از جمله جراحی، روان پزشکی و کودکان به پرستار نیاز دارد

در کشور بلژیک به پرستار در حوزه سالمندان، اورژانس و مراقبت های تسکینی احتیاج دارد

در دولت آلمان به ازای هر پرستار سالمند که مشغول کار است سه جای خالی وجود دارد

در بریتانیا به پرستار مراقبت‌ های ویژه نوزادان و اتاق عمل نیاز است

کمبود پرستار در فلوریدا و کالیفرنیا از همه جا بیشتر است. متوسط حقوق سالانه در سال ۲۰۱۱ بالای ۷۰ هزار دلار عنوان شده است

دست کم ۲۰ کشور دنیا نیاز به پرستار دارند.

 • مهندس مکانیک

۱۸ کشور دنیا نیاز به مهندس مکانیک دارند به ویژه در صنایع خودروسازی و هوافضا

در لیست مشاغل مورد نیاز اتریش ۲۳ نوع تکنیسین و مهندس مکانیک دیده می ‌شود از جمله در صنعت خودروسازی، گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع

کشور آلمان به جذب مهندس متخصص در صنعت خودروسازی علاقمند است

کشور سنگاپور به فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک در گرایش اتوماسیون و ابزار دقیق نیاز دارد. دقت نمایید که اتوماسیون و ابزار دقیق از گرایش‌های مهندسی کنترل محسوب می شود و حقوق پایه برای آن بالای ۳۰ هزار دلار در سال محاسبه شده است

آمار بیکاری در کشور اسپانیا بالاست اما مهندسی مکانیک جزء مشاغلی است که وضعیت آن برای کاریابی بهتر است

دولت بریتانیا به مهندس مکانیک گرایش هوافضا نیاز دارد. حقوق یک مهندس تازه فارغ ‌التحصیل بطور متوسط بیشتر از سالی ۳۶ هزار دلار در سال است

مهندسی مکانیک از مشاغلی است که بیشتر در کشورها مورد نیاز است.

 • پزشک

دست کم ۱۸ کشور جهان به دنبال جذب پزشکان عمومی و متخصص هستند؛

متخصص بیهوشی، گوارش و جراح مغز اعصاب سه تخصص از ۳۰ تخصصی هستند که کشور استرالیا به آن نیاز دارد

کشور آلمان به ۵ هزار پزشک نیاز دارد. پزشکی بهترین درآمد را در بین تمام مشاغل در آلمان دارد با متوسط حقوق سالانه بالای ۳۶ هزار دلار

کشور نیوزیلند به پزشک عمومی و ۱۰ نوع تخصص پزشکی از جمله جراح عمومی و متخصص بیهوشی نیاز دارد

کشور بریتانیا به هفت نوع تخصص پزشکی از جمله کودکان و زنان و فوق تخصص خون و روان پزشکی قانونی نیاز دارد

یک پزشک شانس اشتغال در ۱۸ کشور دنیا را دارد.

 • مهندس برق و شغل های مرتبط

در بخش ساختمان و انرژی به مهندس و تکنسین برق نیاز است

کشور اتریش به مهندس و تکنسین در حوزه انرژی، ساخت و ساز و خودروسازی نیاز دارد

در کشور مجارستان مدت هاست که در مهندسی برق و ۹ شغل دیگر کمبود وجود دارد

در کشور سنگاپور صنایع شیمیایی، زیست پزشکی، هوا فضا، صنعت دریایی و سازه‌ های فرا ساحلی به مهندس برق احتیاج دارند

دولت بریتانیا در صنایع نفت و گاز و انتقال انرژی به مهندس برق احتیاج دارد. مهندس تازه فارغ‌ التحصیل شده بطور متوسط سالی بیشتر از ۳۶ هزار دلار درآمد دارد

متخصصان شاخه‌ های مهندسی برق در ۱۸ کشور دنیا مورد نیاز هستند.

 • برنامه ‌نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (IT)

کار متخصصان این حوزه عبارت است از تحقیق، توسعه، نوشتن برنامه و دستورالعمل برای نرم ‌افزار، اپلیکیشن و وب ‌سایت

در لیست مشاغل مورد نیاز در کشور اتریش نام دست کم ۱۵ حرفه در زمینه برنامه ‌نویسی کامپیوتری و طراحی وب، نرم‌افزار و مولتی مدیا دیده می ‌شود

در آخرین لیست مشاغل مورد نیاز کشور نیوزیلند دست کم ۹ گرایش مختلف برنامه ‌نویسی دیده می‌ شود

بجز برنامه‌ نویسی عمومی، کشور سنگاپور به طیف وسیعی از برنامه‌ نویسان بازی ‌های کامپیوتری احتیاج دارد

در دولت بریتانیا به طراح نرم‌ افزار و طراح گرافیک سه بعدی کامپیوتری نیاز هست که حقوق آن ها سالانه بالای ۵۰ هزار دلار می باشد

برنامه ‌نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (IT) در ۱۸ کشور دنیا امکان کار دارند.

 • مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (IT)

نیاز به مهندس و تحلیلگر سیستم در کشورهایی بیشتر است که به متخصص در حوزه فناوری اطلاعات (IT) احتیاج دارند. مهندسان مخابرات هم اغلب در همین شاخه قرار می ‌گیرند

کشور اتریش به دست کم ۹ گرایش مختلف در زمینه مهندسی و تحلیل آی‌ تی احتیاج دارد

بر اساس بررسی دولت لوکزامبورگ، در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ شمار مشاغل مورد نیاز این کشور در حوزه آی‌ تی بیش از ۲ برابر شده است

در لیست مشاغل مورد نیاز کشور نیوزیلند حداقل ۱۲ تخصص آی‌ تی دیده می‌شود. حقوق تحلیلگر سیستم با حداکثر ۵ سال سابقه کار بالای ۶۰ هزار دلار در سال می باشد.

متوسط حقوق یک مهندس سیستم در دولت بریتانیا سالیانه بالای ۶۶ هزار دلار می باشد

دست کم ۱۸ کشور دنیا به مهندس و تحلیلگر IT احتیاج دارند.

 • مهندس راه و ساختمان و مشاغل مرتبط

مهندسی خاک از مشاغل محبوب در حوزه مهندس راه و ساختمان است. دست کم در ۸ کشور از ۱۷ کشور برای این مشاغل تقاضا وجود دارد

حقوق پایه مهندس راه و ساختمان در کشور آلمان سالانه بین ۴۶ هزار تا ۵۸ هزار دلار محاسبه شده است

بر اساس گزارش‌ های رسمی، کشور هند سالانه به بیش از ۶ میلیون نفر (بیشتر تکنسین) در ساخت و ساز احتیاج دارد

حقوق مهندس راه و ساختمان در دولت بریتانیا بالای ۳۳ هزار دلار در سال اول استخدام بعد از فارغ‌ التحصیلی، تا ۱۱۲ هزار دلار در سطح مدیرعامل متغیر است

در حداقل ۱۷ کشور دنیا به مهندس و تکنسین راه و ساختمان نیاز وجود دارد.

 • متخصصان شبکه و بانک ‌های اطلاعاتی

کار متخصصان این حوزه طراحی، توسعه و نگهداری از بانک ‌های اطلاعاتی، شبکه و سیستم ‌های عامل است

در این حوزه، کشور اتریش به متخصص پردازش داده‌ های الکترونیک بیش از سایر تخصص ‌ها احتیاج دارد

حقوق متخصص بانک اطلاعات در اولین سال کار بعد از فارغ‌ التحصیلی ۳۷ تا ۴۹ هزار دلار است

در مرکز نوآوری سکولکووو که یک مرکز بسیار پیشرفته تجاری در نزدیکی مسکو است نیاز مبرم به متخصصان آی تی وجود دارد. شرایط ورود به کشور روسیه برای متخصصانی که قرار است در شرکت ‌های سکولکووو استخدام شوند آسان تر است

دست کم ۱۳ کشور دنیا می ‌گویند به متخصص بانک اطلاعات و شبکه نیاز دارند.

 • حسابدار

کشور های یونان و ایرلند که از بحران اقتصادی اخیر لطمه زیادی دیده‌ اند در میان کشورهایی هستند که به حسابدار نیاز دارند

نیاز به متخصص زبده مهمترین نیاز بخش بازرگانی کشور یونان است

کشور ایرلند که به شدت از بحران اقتصادی لطمه خورده به تحلیلگر مالی، کارشناس ریسک و متخصص مالیاتی نیاز دارد

در کشور سنگاپور، حسابدار با ۳ تا ۵ سال سابقه کار بین ۴۸ هزار تا ۶۱ هزار دلار درآمد دارد

حسابداران ورزیده می ‌توانند حداقل در ۱۱ کشور دنیا کار پیدا کنند.

 • دندان پزشک

تمام کشورهای اسکاندیناوی و فنلاند می ‌گویند که به دندان پزشک ورزیده و باتجربه نیاز دارند

بر اساس گزارش کمیسیون برنامه‌ ریزی کشور هند در سال ۲۰۱۲، تنها ۵۸ درصد پست ‌های دندان پزشکی مورد نیاز در مناطق روستایی توسط دندان پزشکان شاغل پر شده است

متوسط حقوق سالانه دندان پزشکان در کشور سوئد تقریبا بالای ۷۸ هزار دلار است

دندان پزشکی از مشاغلی است که در دنیا نیاز شدیدی به آن وجود دارد.

 • داروساز

صنایع داروسازی و بیمارستان ‌ها برای تحقیق، تجویز و آزمایش داروها به داروساز نیاز دارند

در کشور نیوزیلند متوسط حقوق یک داروساز با یک تا پنج سال سابقه کار بین ۵۷ هزار تا ۶۵ هزار دلار است

داروسازی در میان ۲۰ شغلی است که در دنیا بیشترین نیاز به آن وجود دارد.

 • مهندس صنایع و تولید

مهندسان صنایع و تولید در زمینه تحقیق، طراحی، سازماندهی و نظارت بر تولید و نگهداری در کارخانجات صنعتی کار می ‌کنند

کشور سنگاپور به مهندس تولید و مهندس پردازش سیستم در حوزه هوا فضا، دریا و سازه ‌های فراساحلی احتیاج دارد

دولت بریتانیا به مهندس پردازش سیستم گرایش هوا فضا احتیاج دارد

مهندسان صنایع و تولید می ‌توانند حداقل در ۹ کشور دنیا کار پیدا کنند.

 • مهندس الکترونیک

حداقل ۸ کشور دنیا به کسانی نیاز دارند که در طراحی، توسعه و نظارت بر ساخت محصولات الکترونیک تخصص داشته باشند

اولین حقوق یک مهندس الکترونیک در کشور نیوزیلند بالای ۲۴ هزار دلار است و برای متخصص با تجربه به سالی بالای ۸۰ هزار دلار می ‌رسد.

مهندسی الکترونیک در میان ۲۰ شغلی است که در دنیا بیشترین نیاز به آن وجود دارد.

 • مهندس شیمی

مهندسان شیمی در زمینه بهبود تولید و صنایع آب، گاز و نفت کار می ‌کنند؛

مهندس شیمی در کشور نیوزیلند معمولا بین ۴۱ هزار تا ۸۲ هزار دلار در سال درآمد دارد

اولین حقوق یک مهندس شیمی در کشور سنگاپور تقریبا ۲۸ هزار دلار در سال است

مهندسی شیمی در میان ۲۰ شغلی است که در دنیا بیشترین نیاز به آن وجود دارد.

 • مهندس معدن و نفت

به مهندسانی که در استخراج فلزات، مواد معدنی، نفت و گاز تخصص داشته باشند بخصوص در کشورهای در حال توسعه ‌ای مثل کشور برزیل نیاز است

بعد از کشف ذخایر جدید نفت در کشور برزیل، نیاز این کشور به مهندس معدن و نفت افزایش یافته است

در لیست مشاغل مورد نیاز دولت بریتانیا حداقل ۱۰ گرایش مهندسی معدن یا نفت دیده می‌ شود

مهندسی معدن و نفت در میان ۲۰ شغلی است که در دنیا بیشترین نیاز به آن وجود دارد.

 • متخصص فیزیوتراپی

در بخش بهداشت و درمان، فیزیوتراپی یکی از مشاغل تخصصی است که تقاضای بسیاری برای آن وجود دارد

در کشور استرالیا فیزیوتراپیست با سابقه کار بالینی، بین ۶۰ هزار تا ۸۴ هزار دلار در سال درآمد دارد

به گزارش اداره آمار کار آمریکا نیاز به فیزیوتراپیست در این کشور تا سال ۲۰۲۰، ۳۹ درصد افزایش پیدا می‌ کند که از متوسط افزایش تقاضا برای حرفه‌ های دیگر بیشتر است

فیزیوتراپی در میان ۲۰ شغلی است که در دنیا بیشترین نیاز به آن وجود دارد.

 • روانشناس

در تمام کشورهایی که به این حرفه نیاز دارند متقاضیان خارجی باید حداقل فوق لیسانس داشته باشند

کشور نیوزیلند به روانشناس بالینی و آموزشی نیاز دارد و کسانی که بین ۳ تا ۱۰ سال سابقه داشته باشند معمولا بین ۵۰ هزار تا ۸۰ هزار دلار در سال درآمد دارند.

در کشور سوئد درآمد روانشناسان بطور متوسط بیشتر از سالی ۶۰ هزار دلار است

روانشناسی در میان ۲۰ شغلی است که در دنیا بیشترین نیاز به آن وجود دارد.

 • تکنیسین رادیولوژی

نیاز آزمایشگاه‌ های تشخیصی بطور روز افزونی به تکنیسین ‌های تصویربرداری طبی بیشتر می ‌شود

در دولت بریتانیا تکنسین رادیوتراپی بیشتر از ۳۳ هزار دلار و متخصص ارشد رادیولوژی تشخیصی بیشتر از ۷۱ هزار دلار در سال درآمد دارند

تکنیسن‌های رادیولوژی در میان ۲۰ شغلی هستند که در دنیا بیشترین نیاز به آن وجود دارد.

 • متخصصان شنوایی سنجی و گفتار درمانی

ارزیابی، مراقبت و درمان بیماری ‌هایی که بر شنوایی، گفتار و برقراری ارتباط تاثیر می ‌گذارند کار متخصصان شنوایی سنجی است

کارشناسان شنوایی سنجی در کشور نیوزیلند سالانه بین ۳۷ هزار دلار تا ۹۱ هزار دلار درآمد دارند و درآمد کارشناسان گفتار درمانی به ۶۲ هزار دلار در سال می ‌رسد

حداقل ۵ کشور دنیا به متخصص شنوایی سنجی و گفتار درمانی نیاز دارند.

 • آشپز

حداقل پنج کشور دنیا می ‎‌گویند به سرآشپزهای ورزیده با حداقل ۵ سال سابقه کار نیاز دارند

در کشور نیوزیلند سرآشپزها بطور متوسط از ۱۳ هزار دلار تا ۲۳ هزار دلار در سال درآمد دارند

دولت بریتانیا فقط به آشپز ارشد نیاز دارد مانند مدیر آشپزخانه، سرآشپز، دستیار سرآشپز و آشپز مخصوص. آشپزهای مهاجر نباید در رستوران‌ های غذای آماده (فست فود) یا در رستوران ‌های زنجیره ‌ای استخدام شوند.

آشپزها در میان ۲۰ شغلی هستند که در دنیا بیشترین نیاز به آن وجود دارد

ثبت شرکت در کشور استرالیا

نوامبر 27, 2019 @ 12:27 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

دقت داشته باشید که ثبت شرکت در استرالیا در عالم حقوق بین الملل خصوصی تعریف شده است و حتما در این زمینه مشاوره داشته باشید و قبل از هر گونه اقدام و صرف هزینه های گزاف و زیاد تمام طرق مهاجرت به استرالیا از جمله تحصیل در استرالیا، کار در استرالیا، ثبت شرکت در استرالیا، ازدواج در استرالیا، تولد فرزند در استرالیا، ویزای توریستی در استرالیا و یا پناهندگی در استرالیا اطلاعات کامل داشته باشید .

در قدم اول باید شخص متقاضی ثبت شرکت در استرالیا شرح حالی در مورد بیزینس خود در این کشور به سفارت ارائه دهد، باید بیزینس مورد نظر خود را به صورت کامل شرح دهد و به عبارت دیگر باید بیزینس پلن خود را با توجه به نیاز بازار استرالیا و اقتصاد این کشور مشخص نماید. در قدم بعدی باید نام شرکت خود را در استرالیا معین نماید. اتاق بازرگانی و قسمت جذب سرمایه گداری در استرالیا به نام ASIC باید بیزینس و تمام شرایط این بیزینس را تائید نماید. در ASIC بیزینس هایی که می تواند در استرالیا مورد تقاضای مردم باشد و سود آور باشد را معین خواهند کرد، به عنوان مثال شرکت های مختلفی در این قسمت معرفی خواهد شد که می توان به شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های انحصاری اشاره کرد .

لازم به ذکر است که در حال حاضر تمام مسئولیت های شرکت در استرالیا به عهده مدیر شرکت خواهد بود، برای شفاف شدن موضوع می توان گفت تقریبا مسئولیت های ثبت شرکت در استرالیا شبیه قوانین مسئولیت های مدیر شرکت تضامنی در ایران است، پس تمام تعهدات شرکت در استرالیا پس از ثبت به عهده مدیر شرکت و شخص متقاضیثبت شرکت در استرالیا خواهد بود .

 مراحل ثبت شرکت در استرالیا

 • بررسی بیزینس پلن و مزایا و معایب شرکت

 • احراز صلاحیت مدیریت شرکت

 • بررسی تمکن مالی مدیر شرکت جهت انجام تعهدات وی در شرکت

 • تکمیل فرم های مشخص شده و معرفی کامل شرکت

 • مشخص کردن آدرس برای محل موقعیت شرکت

 • معرفی کامل اعضای خانواده و ارائه مدارک هویتی

همه افراد امکان ثبت شرکت در استرالیا را دارند ولکن این کشور گروهی از افراد را معرفی کرده است که امکان ثبت شرکت در استرالیا را ندارند. افراد ورشکسته در ایران از این دسته از افراد هستند که حکم ورشکستگی آن ها در ایران قطعی شده است، باید توجه کرد گروه دوم افرادی هستند که مرتکب جرمی که شامل جرائم خاصه مدیریت های شخص حقوقی است قرار می گیرند. موارد دیگری که امکان آن است که ASIC شخص متقاضی ثبت شرکت در استرالیا را رد کند نوع خاصی از جرائمی که در کشور استرالیا جرم شناخته شده است .

ثبت شرکت در استرالیا در ابتدا می تواند با یک شخص اقدام کند و پس از آن اجازه دارد تا ۵۰ سهامدار را به شرکت خود در استرالیا اضافه نماید، اینکه شخص مدیر شرکت به چه عنوانی شرکت ها را در این کشور ثبت کرده است متفاوت است. شرکت های خصوصی را با نام PTY خواهند شناخت و قوانین خاص غیر دولتی بر این شرکت ها خواهد بود. هر شرکت در استرالیا یک کد اخصاصی و یا یک شماره شناسایی دارد که این کد نه رقم خواهد بود و شرکت باید در تمام اسناد و مدارک و فاکتور ها و تمام گواهی های صادره از شرکت ذکر شود .

مدارک نیاز جهت ثبت شرکت در استرالیا

 • اصل و ترجمه مدارک هویتی ( شناسنامه و کارت ملی و سند ازدواج )

 • در این موضوع دقت داشته باشید که سفارت برای افراد زیر ۵۵ سال برای ثبت شرکت در استرالیا بیشتر رغبت خواهد داشت .

 • اصل و ترجمه مدارک مالی ( نامه تمکن مالی از بانک )

 • اصل و ترجمه مدارک شغلی

 • باید در این مورد در ۴ سال اخیر ثابت کند بیزینس خود در کشور مبداء مبلغ ۴۰۰ دلار استرالیا ارزش داشته است .

 • تکمیل فرم های مشخص شده در سایت به صورت آنلاین

مالیات های ثبت شرکت در استرالیا

مالیات در این پروسه بسته به بیزینس پلن مختلف خواهد بود، لذا این بیزینس ها باید در هر سه ماه با ادارات دولتی استرالیا به صورت کامل تسویه حساب نماید. ادارات مالیاتی این کشور نظارات بسیاری در درآمد ها و هزینه های این شرکت های بین اللملی است. باید در نظر داشته باشید که شرکت های بین المللی استرالیا در حالت عادی ۳۰ درصد سود خود را باید به عنوان مالیات به این کشور دهند.

پروسه ثبت شرکت در استرالیا ممکن است بیش از یک سال به طول انجامد ولکن شما طبق قوانین باید ۲ نفر را به صورت دائم استخدام کنید و بیمه و مالیات این افراد باید در سال محاسبه شود. حداقل در سال اول باید گردش حساب موجود در این کشور ۳۰۰ هزار دلار استرالیا برسد .

در پایان باید خاطر نشان کرد که  قوانین مهاجرت در استرالیا به نحوی است که ثبت شرکت در استرالیا در عین سادگی اولیه، احتیاج  به توضیح و بررسی کارشناسان مجرب و متخصصین حقوق بین الملل و وکیل مهاجرتی استرالیا دارد و ایشان می توانند در این زمینه به شما مشاوره دهند. البته لازم به ذکر است راه های مقرون به صرفه تر و ارزان تر به نسبت ثبت شرکت در استرالیا یا سرمایه گذاری در استرالیا نیز برای اقامت در استرالیا از نظر تحصیل در استرالیا، کار در استرالیا و طرق مختلف مهاجرتی برای متقاضیانمهاجرت به استرالیا وجود دارد. از این طرق مهاجرتی می توان به اشخاصی که از طریق تحصیل در استرالیا از فرصت استفاده از بورسیه تحصیل در استرالیا برخوردار شدند، اشاره کرد که این سبب می شود هزینه تحصیل در استرالیا برای این افراد بسیار زیاد کاهش یابد و مناسب می شود.

سرمایه گذاری در کشور استرالیا

نوامبر 27, 2019 @ 12:27 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری می تواند یکی از مناسب ترین و سریع ترین راه های اخذ اقامت دائم استرالیا باشد که در این خصوص علم به قوانین و شرایط سرمایه گذاری در استرالیا و همچنین دانستن مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا جز مواردی است که بسیار مهم بوده و حائز اهمیت می باشد. یکی از راه های ورود به استرالیا اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری می باشد.

بسیاری از افراد کشور استرالیا را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند، علت این انتخاب گزینه های متفاوت است که در این مقاله به آن می پردازیم.

استرالیا علاوه بر وضعیت جغرافیایی، اقتصاد و زیرساخت های پایدار و قوی، موقعیت های کاری و استانداردهای بالای زندگی به عنوان یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی و سیستم اقتصادی پیشرفته مشخص شده است. خدمات درمانی استاندارد و سیستم تعلیم و تربیت عالی (آموزش و پرورش) از دلایل انتخاب استرالیا به عنوان کشوری برای سرمایه گذاری می باشد. همان طور که گفته شد استرالیا کشوری با اقتصاد قوی و داشتن بیش از ۱۵ هزار شرکت اینترنشنال مورد توجه بسیاری از سرمایه داران قرار گرفته تا بتوانند با ریسک کمتر سرمایه و بیزنس خود را در این کشور راه اندازی کنند.

استرالیا کشوری ثروتمند می باشد و واحد پول آن دلار استرالیاست. صادرات جزو یکی از را های اخذ در آمد برای کشوراسترالیا محسوب می شود. این کشور یکی از کشورهایی است که درصد امید به زندگی به علت رفاه اجتماعی بالا برای مردم آن بسیار بالاست و کیفیت زندگی بسیار بالا در این کشور نمایان است.

عوامل بالا و موارد دیگر باعث انتخاب این کشور به عنوان مقصدی جهت سرمایه گذاری و مهاجرت به استرالیا می باشد.

یکی از راه های سرمایه گذاری در استرالیا ویزای کار آفرینی در استرالیاست. این ویزا طول مدتی ۴ ساله دارد که در صورتی که متقاضی همه ی شرایط اقامتی خود را رعایت کند منجر به اقامت دائم استرالیا می گردد.

همانطور که از نام این ویزا مشخص است متقاضی بایستی ابتدا تاییدیه یکی از استان های استرالیا را گرفته و بایستی از طریق یکی از استان های این کشور اقدام کند. اگر متقاضی در طول پروسه ی ۴ ساله خود قادر به انجام کلیه تعهدات خود نباشد امکان تمدید ویزا برای وی به مدت ۲ سال می باشد.

متقاضی می تواند همسر و فرزندان خود را جهت ورود به کشور استرالیا آماده کند.

در این نوع ویزای کارآفرینی استرالیا سن شخص متقاضی بایستی کمتر از ۵۵ سال باشد. البته بعضی مواقع در بعضی از ایالت ها و استان های استرالیا سن بالاتر از ۵۵ نیز مورد قبول است.

فرد متقاضی بایستی از یکی از استان های استرالیا اسپانسر شیپ بگیرد، همچنین این ویزا مانند ویزای اسکیل ورکر دارای امتیازبندی است. البته این امتیازبندی متفاوت می باشد و متقاضی باید ۶۵ امتیاز کسب کند. در این ویزای سرمایه گذاری سن، سابقه کار مدیریتی، سرمایه شخص درخواست کننده، دانش زبان و میزان گردش مالی بسیار اهمیت دارد. در ویزای سرمایه گذاری استرالیا از طریق کارآفرینی فرد متقلضی باید گردش حساب خود را نشان دهد، این گردش مالی بایستی حداقل ۵۰۰ هزار دلار به مدت دو سال از ۴ سال باشد که اموال منقول و غیر منقول را شامل می شود.

نوع دیگر از سرمایه گذاری در استرالیا سرمایه گذاری معمولی می باشد که نیاز به گردش حساب ندارد. فرد بایستی حداقل ۲ میلیون دلار سرمایه داشته باشد و سابقه مدیریتی بالا و یا اینکه حداقل ۱۰ درصد یک بیزینس در یک سال اخیر به نامش باشد. فرد متقاضی بایستی سرمایه گذاری یک و نیم میلیون دلاری در یکی از استان های استرالیا را انجام دهد.

نوع دیگری از سرمایه گذاری در استرالیا به این صورت است که فرد سرمایه گذار بایستی سرمایه ای حدود ۵ میلیون دلار داشته باشد ولی گردش حساب نیازی نیست. فرد سرمایه گذار بایستی تعهد به انجام سرمایه گذاری به مدت ۴ سال و حداقل مبلغ ۵ میلیون دلار داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری، سرمایه گذاری بالا نامیده می شود و دارای امتیازبندی می باشد.

در این نوع ویزا نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد ولی فرد در ازای آن به دولت مبلغی را پرداخت می کند و در مقابل پرداخت این مبلغ برای فرد متقاضی کلاس رایگان زبان به مدت زمان مشخص تشکیل می شود.

نوع دیگری از سرمایه گذاری ثبت شرکت در استرالیا است.

کسانی که قادر به درخواست ویزا از طریق اسکیل ورکر و یا سرمایه گذاری های ذکر شده در بالا نیستند می توانند با ثبت شرکت وارد استرالیا شوند.

این ویزا برای کلیه سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در استرالیا و راه انداختن یک تجارت را دارند استفاده می شود. این تجارت بر پایه یک طرح توجیه اقتصادی که درخواست تبدیل شدن به یک اسپانسر شغل ایالتی را دارد، ایجاد گشته است. از مزایای این نوع ویزا می توان به ویزای ۴ ساله این کشور اشاره کرد، همچنین در صورت اقامت به مدت دو سال در استرالیا قابل تبدیل به اقامت دائم می باشد و متقاضی می تواند به راحتی و در دفعات مکرر ورود به استرالیا را داشته باشد.

با توجه به هزینه های بالا و سرمایه بسیار زیاد در این پروسه بهتر است متقاضی قبل از اقدام برای داشتن اطلاعات کافی قبل از انجام پروسه با وکیل امور مهاجرتی مشاوره لازم را انجام دهد.

خرید ملک در کشور استرالیا

 نوامبر 27, 2019 @ 12:27 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

اکثر افرادی که قصد خرید ملک در استرالیا و کلا در هر کشوری را داشته باشند به دلایل مشخص همچنین بالا بودن هزینه های ملک در استرالیا ، در قدم اول پلن خود را با خرید ملک شروع نخواهند کرد و در گام نخست با اجاره مسکن در این کشور آغاز می کنند . غالباً افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا گزینه ی اجاره ی سوییت را انتخاب می کنند ، اما باید توجه داشته باشید که اجاره خانه جز مواردی نیست که به اقامت دائم  استرالیا از طریق خرید ملک ختم شود .

جهت خرید ملک در استرالیا شرایط مختلف و گوناگونی باید درنظر گرفته شود ، برای این امر داشتن منابع مالی کافی جهت خرید ملک ، داشتن پس انداز برای گذراندن امرار معاش در این کشور مورد نیاز است . در نظر داشته باشید شما برای خرید ملک در این کشور هزینه های گزافی را باید پرداخت کنید و در قوانین مهاجرتی جدید افراد با خرید ملک در استرالیا اقامت دائم به متقاضیان ارائه نخواهد شد .

به عبارتی کشور استرالیا به دلیل مختلف از جمله موقعیت جغرافیایی که دارد ، به کشور مورد تقاضا برای مردم اکثر کشور های دیگر از جمله آمریکا مبدل شده است ، استرالیا نیز به دلیل پذیرفتن قومیت های مختلف به صورت کشوری توریستی تبدیل شده است و این امر سبب می شود هزینه ها در این کشور بالا برود .

این کشور محل مناسبی جهت سرمایه گذاری و مهاجرت به استرالیا می باشد و به همین سبب سالانه متقاضیان بسیاری از کشور انگلستان برای مهاجرت اقدام می کنند ، لذا پیشنهاد می شود جهت سرمایه گذاری و یا خرید ملک در استرالیا پیش از برداشتن هر قدمی و پرداخت هزینه ای کلاً اطلاعات کاملی به دست آورید .

خرید ملک در استرالیا در شهر سیدنی و ملبورن که جز شهر های بزرگ و گران کشور استرالیا می باشد شرایط فوق العاده سختی خواهد داشت ولکن در نظر داشته باشید تحت هیچ شرایطی با خرید ملک در کشور استرالیا با توجه به قوانین خاص منجر به اخذ اقامت نخواهد شد . در صورتی که شما به هر روش مقیم این کشور هستید جهت خرید ملک در استرالیا نیاز است تا گواهی تائیدیه و نامه ای از سوی هیئت و انجمن سرمایه گذاری خارجی در کشور استرالیا داشته باشید . این نامه به نام FRIB  عنوان شده است .

بعد از درخواست متقاضی خرید ملک در استرالیا برای خرید ملک پروسه تقریباً ۴۰ روز به طول خواهد انجامید ، این روند تا پاسخ نهایی درخواست شما از طرف این هیئت مدیره بسیار کوتاه مدت خواهد بود ، لازم به ذکر است حال اینکه شما قصد داشته باشد تا ملک خریداری شده را به فروش برسانید احتیاج دارید تا پرونده فروش ملک خود را به وکیل امور مهاجرتی واگذار کنید ، شایان ذکر است باید توجه داشته باشید که جهت فروش ملک هم نیاز به گواهی نامه هیئت مدیره سرمایه گذاری خارجی این کشور را دارید . جالب است بدانید کشور استرالیا به افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند و همچنین قصد خرید ملک در استرالیا را دارند و در این کشور اشتغال کاری دارند ، وام خرید مسکن نیز اهدا خواهد شد  .

همانطور که می دانید در هر کشوری خرید ملک شامل قوانین مالیاتی خواهد شد . خرید ملک در استرالیا نیز دارای مالیات می باشد و از این قاعده مثتثنی نخواهد بود ،  دقت داشته باشید که هزینه ی مالیات ملک در ازای هر مبلغی که معادل ارزش کل ملک باشد ، ۵% از آن به عنوان مالیات به حساب خریدار لحاظ می گردد .

پناهندگی به کشور استرالیا

نوامبر 27, 2019 @ 12:27 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

امروزه اشخاص زیادی قصد مهاجرت به استرالیا را دارند ولی از راه های مهاجرت به استرالیا اطلاع درستی ندارند، اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و پناهندگی در استرالیا را انتخاب کردید بهتر است در ابتدا قوانین پناهندگی در استرالیا را بررسی نمایید سپس ما در این مقاله مضرات پناهندگی در استرالیا را به اطلاع شما عزیزان می رسانیم. اگر شما از مضرات پناهندگی در استرالیا آگاهی داشته باشید مسلما تصمیم می گیرید که از راه های بی خطر و قانونی به استرالیا مهاجرت کنید، بهتر است قبل از هر اقدام در موردپناهندگی در استرالیا در مورد وضعیت پناهندگان ایرانی در استرالیا مطالعه نمایید و سپس اقدام به انجام این کار را نمایید.

قوانین پناهندگی در استرالیا و مدت زمان پناهندگی در استرالیا

استرالیا یکی از امضا کنندگان کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان است که حق پناهندگی را به رسمیت می شناسد. در حال حاضر و با توجه به سیاست فعلی دولت استرالیا از ورود غیر قانونی افراد به این کشور جلوگیری به عمل خواهد آورد و افرادی را که به صورت غیر قانونی یا با ویزای غیر معتبر به استرالیا ورود می کنند را بازداشت می نمایند.

از سال ۱۹۴۵ تا اوایل ۱۹۹۰ بیش از نیم میلیون پناهنده و همچنین آوارگان درخواست پناهندگی در استرالیا را مطرح کرده اند.

با توجه به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در سال ۲۰۰۹، استرالیا در شمار کشورهای مهاجر پذیر به خصوص از طریق پناهندگی قرار گرفت همچنین این کشور میزبان پناهندگان بین سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ در شورای پناهندگان استرالیا قرار داشت.

موارد اصلی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی بیان شده مواردی از قبیل جنگ، نا آرامی های مدنی و آزار و اذیت بوده است.

بهتر است این مورد را بدانید که بازداشت طولانی مدت پناهندگان خلاف کنوانسیون بین المللی می باشد و کشورهایی که پناهندگان را می پذیرد اجازه بازداشت آن ها را ندارند.

مطابق با نظام پناهندگی در استرالیا افرادی که وارد خاک استرالیا می شوند باید درخواست پناهندگی خود را ارائه نمایند و این کار باید ظرف مدت ۶ ماه تا ۱۰ ماه انجام پذیرد در غیر این صورت ممکن است با درخواست افراد برای پناهندگی موافقتی به عمل نیاید.

انواع ویزاهای پناهندگی

ویزای زیر کلاس ۲۰۰

در واقع ویزای زیر کلاس ۲۰۰ برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که در کشور خود مورد تعقیب قانونی بوده اند و این افراد توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان در نظر گرفته شده است و همچنین دولت استرالیا مکانی را برای سکونت افرادی که از طریق ویزای زیر کلاس ۲۰۰ اقدام می نمایند در نظر گرفته است.

ویزای زیر کلاس ۲۰۱

این ویزا برای افرادی صادر می شود که تحت تعقیب بوده و اجازه خروج از کشور خود را ندارند در این صورت می توانند از طریق این نوع ویزا اقدام نمایند.

ویزای زیر کلاس ۲۰۳

این نوع ویزا در واقع به ویزای نجات اضطراری هم معروف می باشد که عملا پروسه ویزای زیر کلاس ۲۰۳ به سرعت انجام می شود و این نوع ویزا مختص افرادی می باشد کهشرایط پناهندگی در استرالیا را دارا باشند و شرایط زندگی و آزادی افراد باید به سرعت بیشتری انجام شود که در این صورت می توانند از طریق این نوع ویزا اقدام نمایند.

ویزای زیر کلاس ۲۰۴

در مورد این نوع ویزا باید بگوییم که این ویزا مختص زنانی می باشد که در معرض خطر جدی قرار دارند همچنین زنانی که از طریق این نوع ویزا اقدام می نمایند بهتر است بدانند که بستگان آنها نیز امکان اقدام از این طریق را خواهند داشت. در مورد این ویزا باید بیان شود که افرادی که از طریق این نوع ویزا اقدام می نمایند باید مورد تعقیب توسط مقامات دولتی کشور خود باشند و از هیچگونه حمایتی از طرف افراد خانواده خود و یا بستگان را ندارند و مورد آزار و اذیت جدی قرار دارند در این صورت می توانند از ویزای زیر کلاس ۲۰۴ اقدام نمایند.

مراحل پناهندگی در استرالیا

برای درخواست پناهندگی در استرالیا فرد متقاضی باید فرم ۶۸۱ را که مختص پناهندگان است تکمیل نمایند سپس فرد متقاضی باید شخص یا سازمانی را در استرالیا به عنوان پیشنهاد دهنده معرفی کند که این فرد باید بتواند اثبات نماید که مقیم و شهروند استرالیا می باشد تا مورد تایید قرار گیرد، سپس شخص پناهنده باید مدارک خود را به مراکز مربوطه مطابق فرم ۸۴۲ ارسال نماید تا مورد بررسی قرار گیرد و سپس متقاضی باید فرم ۸۴۲ را مطابق فرم های دیگر تکمیل نماید تا به درخواست فرد متقاضی رسیدگی شود.

قانون دابلین برای پناهندگان

قانون دابلین در مورد وضعیت پناهندگان می باشد و بدین صورت است که اگر شخصی در خاک اتحادیه اروپا وارد شود و در کشوری درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید و سپس کشور خود را تغییر دهد به همان کشوری که در ابتدا وارد شده و درخواست پناهندگی را مطرح کرده است برگردانده خواهد شد مثلا اگر فردی به خاک اتحادیه اروپا وارد شود و سپس درخواست پناهندگی در استرالیا را نماید به خاک اتحادیه اروپا برگشت داده خواهد شد.

کیس پناهندگی در استرالیا

در مورد کیس پناهندگی در استرالیا بهتر است بدانید که در واقع همان درخواست پناهندگی به استرالیا می باشد که فرد متقاضی مواردی را در این مورد باید بیان نمایید تا درخواست و به اصطلاح کیس پناهندگی در استرالیا مورد بررسی قرار گیرد.

وضعیت پناهندگان ایرانی در استرالیا

پناهندگان در استرالیا در وضعیت اسفبار به سر می برند، شرایط زندگی نامناسب، نبودن بهداشت و امکانات مناسب برای پناهندگان یکی از مشکلات افراد پناهنده در استرالیا می باشد. اگر در مورد وضعیت پناهندگان ایرانی در استرالیا بخواهیم مطالبی را بیان نماییم باید بگوییم که در شرایط سخت و طاقت فرسا زندگی می کنند و تا زمانی که با درخواست پناهندگی افراد در استرالیا موافقت نشود باید همچنان در کمپ های پناهندگی و با سایر افراد از ملت های دیگر زندگی کنند.

در آخر در مورد پناهندگی در کشور استرالیا و همچنین قوانین پناهندگی در استرالیا باید این گونه بیان نماییم که اشخاصی که کیس پناهندگی در استرالیا را مطرح می نمایند باید شرایط پناهندگی در کشور استرالیا را دارا باشند، همچنین برای درخواست پناهندگی در استرالیا باید مراحل پناهندگی در استرالیا طی شود تا کیس پناهندگی در استرالیامورد بررسی قرار گیرد. در حال حاضر وضعیت پناهندگان ایرانی در استرالیا چندان مورد قبول نمی باشد و اشخاص در وضعیت نابسامان زندگی خود را می گذارنند. مورد دیگر اینکه مدت زمان پناهندگی در استرالیا ۶ ماه و نهایتا ۱۰ ماه می باشد تا افراد بتوانند درخواست پناهندگی در کشور استرالیا را اعلام نمایند.

TOP