×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Austria Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور اتریش

اتریش کشوری با جمعیت کلی 8/5 میلیون نفر و مساحت 83800 کیلو متر و با تراکم جمعیت 100 نفر در هر کیلو متر مربع می باشد .از این تعداد جمعیت 88/5 درصد اتریشی و 11/5 درصد ملیتهای دیگر می باشند. تقریباً هم‌اندازه امارات است و از ۹ ایالت تشکیل یافته‌است. حدود ۶۰٪این کشور را رشته کوه‌های آلپ شرقی شامل می‌شوند.
اتریش به آلمانی: ( Österreich) یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است.

آب و هوای اتریش

متوسط دما در فصل تابستان بین 20 تا 35 درجه سانتی گراد است.سردی هوا در زمستان ها به 15- درجه می رسد اما به طور متوسط بالغ بر 4- درجه سانتی گراد است. بیشترین باران در ماه های می (MAY ) اردیبهشت و ژوئن (JUN ) خرداد می باشد و در ارتفاعات برف سنگینی می بارد.

استانهای اتریش

شور اتریش از 9 ایالت تشکیل یافته است .وین پایتخت این کشور جزء این ایالتهاست .هر کدام از ایالت ها توسط یک حکومت ایالتی اداره می شود و در راس آنها شخص رئیس جمهور فدرال قرار دارد.
بورگن‌لاند ، کرنتن ، اوبراسترایش ، نیدراسترایش ، سالزبورگ ، اشتایرمارک ، تیرول، فورآرلبرگ ، وین

سیستم قانونی و حقوقی اتریش

سیستم حقوقی اتریش بر طبق قوانین رم و بر اساس سلسله مراتب پایه ریزی شده است .کتاب کلی قوانین مدنی ABGB یکی از کهن ترین کتابهای قوانین می باشد.

رسانه های مردمی و ارتباطات در اتریش

در اتریش علاوه بر تلویزیون ملی، تلویزیون‌های خصوصی هم رواج دارند. اولین تلویزیون خصوصی این کشور در سال 2000 میلادی راه‌اندازی شد. رادیوهای خصوصی هم از دهه 90 میلادی در این کشور راه‌اندازی شدند.
خواندن روزنامه در هر روز برای خیلی از اتریشی‌ها یک قانون است. اغلب روزنامه‌های این کشور را بخش خصوصی منتشر می‌کند.
از جمله مهمترین روزنامه های اقتصادی روزنامه Die Presseمی باشد.
مهمترین روزنامه اتریشی روزنامهNeueKronenبا 40 درصد خواننده می باشد.
شبکه رادیو تلویزیونی مهم اتریشی ORF می باشد.
از ORF چهار کانال تلویزیونی ملی پخش می شود.
شبکه های مهم دیگری از جمله ORF2 – ORF1 – SAT1 – RTL -PRO7 - ZDF - +ATV می باشند.

حمل و نقل در اتریش

شبكه جاده ها و راه های بسیار عالی ونیز شبكه گسترده راه آهن كشور اتریش، این كشور را به تمام كشورهای همسایه متصل ساخته است. گروه هواپیمایی اتریش با خطوط هوایی خود به 66 كشور جهان در 5 قاره پرواز دارد.

امکانات سفر با اتومبیل

اتوبان ها، آزاد راه ها و شبكه راه های ایالتی كشور اتریش را به كشورهای همسایه متصل می نمایند. تمامی این مسیرها بصورت شبانه روزی باز هستند و در هیچ ساعتی ممنوعیت تردد ندارند.قوانین و تابلوهای راهنمایی و رانندگی اتریش با قوانین سایر كشورهای اروپایی در این زمینه یكسان است. در كلیه اتوبان ها و آزادراه های این كشور محدودیت سرعت وجود دارد. schwechatمهمترین فرودگاه در اتریش با پرواز داخلی و خارجی روزانه در وین –گراتز–اسنیبورک–کلاگنفورت–لینزوسالزبورگ می باشد.

امکانات سفر هوایی در اتریش ، ترانسفر فرودگاهی

از فرودگاه های وین، گراتز، اینسبوروك، كلاگن فورت، لینتز و سالزبورگ پروازهای داخلی و بین المللی صورت می گیرند.
خط هوایی اتریش Austrian Aillinesگروهی اتریشی متشكل از شركت های هواپیمایی است كه با بهره گیری از توانایی های خود به بالاترین درجه كیفیت رسیده اند .
با در اختیار داشتن ناوگانی متشكل از 104 هواپیما و همكاری شركای خودLaudaوAustrian arrows شبكه پروازی را ایجاد نموده است كه بیش از 130 مسیر هوایی به 66 كشور جهان در 5 قاره را در بر می گیرد.
قطار شهری فرودگاه با نام CAT بین مرکز شهر وین و فرودگاه در تردد است مدت حرکت 16 دقیقه است.

الزامات رانندگی با خودرو

در خودرو بستن کمربند ایمنی برای کلیه سرنشینان الزامی است .
حداکثر سرعت مجاز به جز در مواردی که روی تابلو راهنمایی مورد دیگری ثبت شده باشد.
برای مناطق مسکونی حداکثر 50 کیلومتر در ساعت
برای مناطق غیر مسکونی حداکثر 100 کیلو متر در ساعت
برای اتوبانها حداکثر 130 کیلو متر در ساعت

امکانات سفر با قطار در اتریش

سفر با قطار مزایای زیادی داشته كه یكی از آنها سفری آسوده است كه طی آن می توانید از نوشیدن قهوه لذت برده، روزنامه تان را مطالعه كرده و به بررسی برنامه سفرتان بپردازید. مهم نیست كه در شب یا روز سفر میكنید، با قطار حتما مسیر ایده آل خود را خواهید یافت .شما می توانید اتومبیل خود را نیز همراه ببرید بدون آنكه مجبور به طی مسافت های طولانی با ماشین در جاده ها و اتوبان ها شوید.
با قطارهای حمل اتومبیلÖBB مشكلی در این زمینه نخواهید داشت

سفر با كشتی در اتریش

بر روی رود دنا كشتی های فروانی در مسیرهای مختلف در رفت و آمد هستند. علاوه بر این در دریاچه های ایم كشور نیز مسیرهای گردشی فراوانی عرضه می شوند.

سفر با اتوبوس در اتریش

خطوط اتوبس رانی اتریش بیش از 2800 مسیر را در بر می گیرند. تقریبا تمامی مسیرهای گردشی با اتوبوس قابل دسترسی هستند.

سفر با تاكسی در اتریش

تاكسی ها در اكثر شهرهای بزرگ به تاكسی متر مجهز هستند. تعرفه بر حسب كیلومتر طی شده و نیز زمان محاسبه می شود. در وین برای حمل چمدان و بار مسافر مبلغی دریافت نمی شود. تاكسی های فرودگاه، تاكسی هایی هستند كه محتص مسیر رفت و برگشت به فرودگاه در نظر گرفته شده اند و در فرودگاه در انتظار مسافرین هستند. این تاكسی ها قبلا رزرو شده و كرایه مشخصی دارند (این قیمت شامل حمل چمدان نیز می شود) و از مسافر جهت مسیر برگشت مبلغی دریافت نمی كنند.

تله سی های كوهستانی در اتریش

بیش از 3000 تله سی و تله كابین در كشور اتریش فعال هستند. بسیاری از آنها تا ارتفاع بیش از 3000 متر صعود می كنند.

اجاره کردن دوچرخه در اتریش

در تمام كشورهای اروپایی شما میتوانید با اجاره دوچرخه به صورت 24 ساعته در شهر رفت و آمد كنید و از دوچرخه سواری لذت ببرید، مكانهایی در شهر و به تعداد زیاد برای اجازه دوچرخه در نظر گرفته شده كه افرادی كه مقیم هستند یا توریستهایی كه كارت بانكی ، میتوانند با وارد كردن كد دوچرخه در دستگاه Rent bike و پرداخت 8-12 یورو برای 24 ساعت دوچرخه رو اجاره كنید.600 یورو از موجودی كارت هم به عنوان دپازیت نزد بانك بلوكه میشود كه بعد از برگرداندن دوچرخه و گذاشتن آن در جای مخصوص 600 یورو آزاد میشود.
توریستهایی كه كارت بانكی ندارند یا كارت انها معمولی هست؛ هم میتوانند از هتلی كه در آن اقامت دارند به قیمت 14 یورو برای هر 24 ساعت دوچرخه اجاره كنند و هم میتوانند با مراجعه به پاركها و گرو گذاشتن پاسپورت خود برای مدت 24 ساعت با قیمت 12 یورو دوچرخه یا اسكوتر برقی اجاره كنند.
خیابان ماریا هیلف در شهر وین كشور اتریش محل حضور گردشگران زیادی از سرتاسر دنیاست.این خیابان به اندازه ای معروف است كه در كتابهای یادگیری زبان به ان اشاره شده است. در خیابان ماریا هیلف وین، روبروی هتل كومر ایستگاه اجاره دوچرخه مباشد ، درنزدیكی ایستگاه اشتفان پلاتز هم میتوانید دوچرخه اجاره كنید و همینطور نزدیك همه ایستگاههای اصلی و خیابانهای پرتردد.

اقتصاد اتریش

اتریش ۱۲اُمین کشور ثروتمند جهان بر پایه سرانه تولید ناخالص داخلی است. تا دهه ۱۹۸۰ بسیاری از صنایع بزرگ اتریش ملی شدند. با این حال در سال‌های اخیر خصوصی‌سازی باعث کاهش بخش دولتی در سطحی قابل مقایسه با دیگر اقتصادهای اروپایی شده است.
گردشگری بین‌المللی مهمترین بخش اقتصاد ملی اتریش است. به طور سنتی کشور آلمان مهمترین شریک تجاری اتریش میباشد.
محصولات صادراتی اتریش را ماشین‌آلات و تجهیزات، تجهیزات موتوری وسایل نقلیه، کاغذ، محصولات فلزی، مواد شیمیایی، آهن و فولاد، منسوجات و مواد خوراکی است که به کشورهای آلمان (2/30 درصد)، ایتالیا (9 درصد)، آمریکا (9/5درصد) و سوئیس (7/4درصد) صادر می‌شود.
محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، وسایل نقلیه موتوری، مواد شیمیایی، محصولات فلزی و نفت و محصولات نفتی است که از کشورهای آلمان(5/45 درصد)، ایتالیا (هفت درصد)، سوئیس (5/4درصد) و هلند (1/4درصد) وارد می‌شود.

پرچم ونشان ملی اتریش

بر اساس افسانه ها پرچم کشور اتریش منسوب به دوک لئوپولد پنجم از فرمانروایان اتریش در اواخر قرن 12 ام و پیامد جنگهای او در دوران جنگهای صلیبی است. پس از یک نبرد سخت، لباس او که تماما سفید بود سر تا پا آغشته به خون شد. زمانیکه دوک کمربندش را گشود، تنها قسمتی از لباس که زیر کمربند بود سفید مانده بود. بعدها این منظره تبدیل به سمبلی شد و پرچم اتریش از آن الهام گرفته شد.
نشان ملی اتریش (coat of arms of Austria) از سال 1919 بکار می رفته است (البته بدون زنجیر گسسته) و از سال 1945 این نشان با اضافه شدن زنجیر گسسته به آن مورد استفاده قرار می گرفت.عقاب در این نشان سمبل قدرت، تاج دیوار نمای عقاب سمبل طبقه متوسط جامعه، داس سمبل زراعت و کشاورزی، چکش سمبل صنعت و زنجیرگسسته سمبل آزادی از دیکتاتوری نازیسم است.

مکانهای دیدنی اتریش

وین محل تلاقی گذشته و آینده است. شکوه باستانی آن مشتمل بر قصرها و باغ های مجلل سلطنتی، معماری داخلی چشم نواز باروک و میدان های و آب نماهای زیبااست.
از سوی دیگر وین یکی از پویاترین شهرهای اروپاست. موزه های وین آثار مدرن و سنت شکن بسیاری را در خود جا داده اند. کافه ها و رستوران های این شهر طیف وسیعی از غذاهاو دسر ها و شیرینی جات را سرو می کنند. وین شهری است که موتزارت، بتهوون، هایدن، شوبرت، اشتراوس، برامس و ماهلر هریک زمانی در آن سکنی گزیده اند و از زیبایی این شهر الهام گرفته اند. دانوب آبی از شمال شرقی پایتخت اتریش به سمت جنوب غربی آن روان است و غرب و شمال شهر را جنگل وین فرا گرفته است. وین به بیست و سه محله تقسیم شده است که اکثر جاهای دیدنی، هتل ها، بارها و پانسون ها ی آن در منطقه یک واقع اند که تحت عنوان Inner Stadt شناخته می شود. ورودی اکثر موزه ها در حدود ده یورو است.

بام وین یاkalhenberg

در شمال شهر وین و در ارتفاعات واقع شده است. از بام وین تمام شهر را میتوانید به راحتی ببینید،رود دانوب و جنگلهای سر سبز با نمایی زیبا و جذاب از بالای بام واقعاً دیدنی هستند. كالنبرگ در منطقه نوزده و بالای منطقهGrinzingقرار دارد.هر روز تا ساعت 11 شب اتوبوسها به این منطقه رفت و آمد می كنند،پیاده روی در مسیر بام بسیار لذت بخش میباشد.

وین-موزه هنرهای زیبا ( Kunsthistorisches)

موزه تاریخ هنر یا هنر های زیبا در مسیرRingstraßeدر وین در اتریش ، داخل کاخی با گنبد هشت ضلعی قرار دارد. این موزه یکی از برترین موزه های هنرهای تزئینی یا هنر های زیبا در جهان است. این موزه در سال 1891 همزمان با موزهNaturhistorischesتوسط امپراتور فرانتس ژوزف من از اتریش - مجارستان بنا شد ه و شروع به کار کرد ه است. هر دو موزه تاریخ هنرkunsthistorischesو تاریخ طبیعی Naturhistorischesاز لحاظ شکل ساختاری شبیه هم هستند و طراحی هر دوی آن توسط Gottfried Semper و Karl Freiherr von Hasenauerانجام گرفته است.

کاخ شون‌برون (Schönbrunn)

یکی از اقامتگاه‌های تابستانی پادشاهان اتریش در وین است. این کاخ در حال حاضر یکی از آثار مهم فرهنگی کشور است. کاخ شون‌برون در سال ۱۹۶۰ بنا شده‌ است.
این کاخ بیش از ۱۴۰۰ اتاق دارد و یکی از جاذبه‌های مهم توریستی در وین به شمار می‌آید. در این کاخ، باغ‌های بسیاری وجود دارد که به سبک‌های مختلف طراحی و آرایش شده‌‌اند.
قصر شونبرون در دوره باروک و حدود سال ۱۷۰۰ میلادی بنا شده‌است و در آن سالنی قرار دارد که به سالن ایرانی مشهور بوده و معماری آن نیز به سبک معماری ایرانی است. در زبان آلمانی شون به معنای زیبا و برون به معنای چشمه است.
همچنین شونبرون دارای یک گلخانه بسیار بزرگ و مجهز بوده که در نوع خود بی‌نظیر است و تنوع گیاهانی که در آن کاشته‌اند تا آنجاست که تا صد سال پیش در آن درخت انار می‌کاشتند . صدها گونه رز در فضای باز این قصر کاشته شده که به صورت فصلی دوباره کاشته می‌شوند. قدیمی‌ترین باغ‌وحش دنیا هم در این باغ قرار دارد و در سال ۱۷۵۲ تاسیس شده‌ است.

وین-موزه تاریخ طبیعی (Naturhistorisches Museum)

موزه تاریخ طبیعی (Naturhistorisches Museum) با مساحت 8.700 متر مربع بزگترین موزه در شهر وین می باشد. این موزه دارای یکی از قدیمی ترین کلکسیون ساختگی تاریخ طبیعی می باشد که یکی از موزه های مهم در جهان شناخته می شود. ساختمان این موزه که از لحاظ ساختاری همانند موزه هنرهای زیبا ( Kunsthistorisches) در وین می باشد به شیوه ای استادانه طراحی شده است که همچنین برای سازگاریش با محیط دائما در حال تغییر می باشد.

پارک دومنظوره در اتریش

این پارک در داخل رودخانه گرونر سی درستیریا اتریش واقع شده است. در فصل زمستان عمق این دریاچه به یک یا دو متر می رسد و پارک زمستانی " ستیرا" از آن ظاهر می شود و عاشقان بازی و ورزش به این پارک می آیند و به تفریح و پیاده روی می پردازند.
اما در آغازفصل بهار وبالارفتن درجه حرارت هوا برفها در ارتفاعات به تدر یج آب می شود و به درون این رودخانه یا پارک می ریزد و این پارک زیبا را تا ارتفاع 12 متربه زیر آب می برد. این دریاچه رنگ سبز خود را از درخت ها و گیاهان سبز پارک می گیرد.
دمای آب این دریاچه در فصل بهار بین 4تا 8 درجه سانتیگراد است. در فصل بهار این دریاچه بیشتر مورد توجه غواص ها برای تماشای درختان وگل ها در زیر آب قرار دارد ، ولی با آمدن فصل زمستان و ظاهر شدن دوباره پارک این دریاچه با استقبال مردم روبرو خواهد شد.

وین (Vienna)

وین، پایتخت اتریش نماد زندگی اتریشی است. وین با وجود تئاتر های خیابانی، باله، اپرا، نمایش های موزیکال، نگارخانه ها و ... پر از هیجان است و شهری زنده و داینامیک برای بازدید است. ولی این از جلوه های سنتی این شهر نمی کاهد. چندین قصر سلطنتی، موزه های شگفت انگیز و همچنین هوفبورگ، منزل حاکمین هابزبورگ نیز در این شهر قرار دارد. زندگی مدرن پرسرعت در کنار معماری تاریخی جذاب باعث شده که این شهر شهری باشکوه برای بازدید باشد

هالستات (Hallstatt)

این دهکده خوش منظره کوچک که اغلب به عنوان یکی از زیباترین مکان های اتریش برای بازدید نامیده می شود، مشرف به آبهای آرام دریاچه هالستات است. در این دهکده می تواند کوهنوردی، پیاده روی و قایق سواری کنید و از چند مکان جالب دیدن کنید. از خانه استخوانیBeinhausدیدن کنید. در این مکان شاهد بقایای استخوان های انسان ها خواهید بود که به دلیل کمبود جا برای قبرستان در این مکان دفن شده بودند. با آنکه ترسناک به نظر می رسد ولی تجربه متفاوتی است. غارهای یخی و غارهای نمکی در این منطقه هم ارزش بازدید را دارند.
سالزبورگ (Salzburg) سالزبورگ قطعاً یکی از بهترین مکان های اتریش برای دوستداران موسیقی است. این شهر زادگاه موتزارت است و گردشگران می توانند از محل تولد و نمایشگاه های مربوطه در این شهر بازدید کنند. گردشگران می توانند به گالری ها، موزه ها و رستوران ها و مراکز خرید و بازار کشاورزان بروند و لذت ببرند.

اینزبروک (Insbruck)

کوه های برفی و ساختمان های رنگی بلند اینزبروک مناظر چشمگیری دارند که برای کارت پستال مناسب اند. افرادی که به کوهنوردی علاقه دارند می توانند به مراکز اسکی و مراکز ورزش های زمستانی بروند این شهر بروند. از مکان های دیدنی دیگر این شهر می توان به قلعه امبراس، موزه هنر مردمی و کلیسای کورت اشاره کرد. سواری با درشکه و اسپا های لوکس نیز از دیگر تفریحات متعدد در این شهر محسوب می شوند.

الپباچ (Alpbach)

این دهکده زیباترین دهکده در اتریش نامیده شده است و البته تعجبی هم ندارد. این دهکده زیبا بین یک سری کوه پربرف باشکوه واقع شده است و شیب های عالی برای اسکی دارد و فرهنگ سنت کوه های آلپ در آن حفظ شده است. الپباچ پر از خانه های چوبی زیبا، مزارع دام پروری و بومی هایی است که صنایع دستی سنتی درست می کنند. اگر علاقمندید بدانید که اتریش در قدیم چطور بوده است و از تجربه توقف زمان قدیم لذت ببرید، الپباچ مقصدی مناسب برای شماست.

جاده آلپی گراس گلاکنر (Grossglockner Alpine Road)

این جاده خوش منظره و زیبا در اتریش قطعاً ارزش دیدن را دارد. این جاده شما را به پارک ملی هوهه تائرن و ارتفاعات گراس گلاکنر (بلندترین کوه های اتریش) می رساند و از میان یخچال طبیعی پاسترز می گذرد. این جاده بهترین مسیر برای تجربه چشم انداز اتریش است، زیرا از میان جنگل های کوهستانی، علفزارهای آلپ و دشت های یخ و صخره های تند عبور می کنید. می توانید اتومبیلی کرایه کنید، اتوبوس بگیرید یا با موتورسیکلت، دوچرخه یا حتی با پای پیاده این مسیر را تجربه کنید، در هر صورت این تجربه ای فراموش نشدنی در کل زندگی تان خواهد بود.

موست ویرتل (Mostviertel)

موست ویرتل مسحور کننده ترین منطقه جنوب اتریش است. علفزارهای سبز در شمال با قله های پربرف در جنوب در این منطقه به هم می پیوندند. این پیوند مناظر به این مناطق جذابیتی بی نهایت می بخشد. مناظر باشکوه آن جزو عجایب چشمگیر برای کودکان و بزرگسالان است و فعالیت هایی برای آنها فراهم می کند و امکان اسکی کردن نیز در این منطقه وجود دارد

قلعه هوچواسترویتز (Hochosterwitz Castle)

بسیاری این قلعه را باشکوه ترین قلعه در اتریش می دانند و دلیل خوبی هم دارند. این قلعه بر قله یک صخره دولومیتی بلند به ارتفاع 160 متر قرار دارد که آن را شبیه به قلعه های داستان های تخیلی می کند. هرساله بین عید پاک و پایان اکتبر، بازدیدکنندگان می توانند از بخش هایی از این قصر بازدید کنند. گردشگران می توانند در مسیر 620 متری بین 14 دروازه این قلعه راه بروند و در آخر به نمای شگفت انگیز آن برسند.

کرمز آن در دونو (Kremsan der Donau)

این دهکده خوش منظره در کنار رود دانوب در دره واچو اتریش واقع شده است. این دهکده بخاطر مرکز تاریخی زیبایش معروف است که به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. این دهکده که در دروازه چشم انداز فرهنگی میراث جهانی واچو قرار گرفته است، در واقع در یکی از شگفت انگیزترین دره رودها در کل اروپا است.

فاکر سی (Faaker See)

فاکر سی یک دریاچه در میان کوه های آلپ در منطقه کارینتیای اتریش است. این دریاچه پنجمین دریاچه بزرگ کشور و یکی از زیباترین دریاچه ها است که بخاطر آبهای نیلگون و زلالش معروف است. مانند بومی ها و گردشگران می توانید در این دریاچه شنا کنید، ماهی بگیرید و قایق سواری کنید و از مناظر اتریش لذت ببرید.

وین خواهرخوانده‌ی بیش از ۱۰ شهر دنیا است. از جمله می توان به تبریز ایران اشاره کرد.

1 - تبریز، ایران
2.- بوداپست، مجارستان
3.- استانبول، ترکیه
4.- براتیسلاوا، اسلوواکی
5.- برنو، جمهوری چک
6.- بلگراد، صربستان
7.- تل آویو، اسرائیل
8.- تونس، تونس
9.- زاگرب، کرواسی
10.- کیف، اوکرائین
11.- لیوبلیانا، اسلوونی
12.- مسکو، روسیه
13. - ورشو، لهستان

چرا خواهرخواندگی؟

خواهرخواندگی اصطلاحی است که از ادبیات اروپا وارد دیگر کشورها شده و برای نخستین بار سال ۱۹۲۰ بعد از جنگ جهانی اول این قرارداد بین یک شهر انگلیس و یک شهر در فرانسه منعقد شد. هدف از این قرارداد، پیوند و اتحاد بین شهروندان این دو شهر بود که مسئولان آن معتقد بودند این دو شهر دارای تشابهات و منافع مشترک هستند. ایجاد روابط خواهرخواندگی با پرورش تفاهم و دوستی و اعتماد در سطح بین المللی و تبادل برنامه های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی که به توسعه صنعت گردشگری منجر می شود، صورت می گرفت. اما در کشورهای آسیایی و آمریکایی اصطلاح خواهرخواندگی رواج بیشتری دارد. به کارگیری واژه خواهرخواندگی هم به این دلیل است که در بیشتر زبان های دنیا واژه شهر مونث است. امروزه بیش از ۲۴۰۰ رابطه خواهرخواندگی رسمی بین شهرهای جهان بسته شده است.

اکتبر 17, 2019 @ 3:35 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور اتریش

اکتبر 17, 2019 @ 3:35 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

تحصیل در اتریش برای دانشجویان خارجی – از جمله مهاجران ایرانی – ترمی حداکثر حدود ۳۸۰ یورو می باشد و برخی‌ دانشگاه‌ های اتریش در حد رایگان هستند. اخذ پذیرش برای تحصیل در دانشگاه های اتریش، شرط اعطای ویزا از سوی دولت اتریش است و برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش داوطلب باید دانشجوی رشته مورد نظر در کشور خود باشد و یا مدرک تحصیلی او – در کشوری که آن را کسب کرده است و هم چنین در اتریش – برای پذیرش دانشگاه کافی باشد.
به عبارت دیگر دیپلم دبیرستان به تنهایی قابل قبول دانشگاه های اتریش نیست و قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا دانشگاه آزاد) در رشته و مقطع مورد نظر، پیش شرط درخواست پذیرش است.
دانشجویانی که در دانشگاه های ایران به تحصیل اشتغال دارند و یا داشته اند، باید گواهی صادره از دانشگاه و ریز نمرات مهر و موم شده ی خود را ارائه دهند. در این گواهی باید منعکس باشد که فرد متقاضی از ادامه تحصیل منع نشده است.
دانشکده های هنرهای عالی و دانشگاه ها در بعضی از رشته ها (مانند پزشکی، داروسازی، اقتصاد و روانشناسی) امتحان ورودی – شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری – نیز برگزار می کنند. برای دریافت پذیرش باید در این امتحان ورودی شخصا شرکت کرد.

مهلت درخواست پذیرش دانشگاه های اتریش برای ترم تابستانی تا اول فوریه یا آخر ژانویه و برای ترم زمستانی تا اول سپتامبر یا آخر آگوست می باشد. یعنی مراکز مربوطه باید مدارک متقاضی را تا زمان های نامبرده دریافت کرده باشند.
دانشجویان خارجی باید پس از ثبت نام در دانشگاه های اتریش برای آموختن زبان آلمانی و در اکثر موارد در صورت پایین بودن نمرات چهار سال دبیرستان در دروس اصلی و مرتبط با رشته تحصیلی انتخاب شده، برای این دروس، یک دوره یک ساله تا دوساله ی پیش دانشگاهی (Vorstudienlehrgang) را بگذرانند.

هزینه دانشجویی برای تحصیل در اتریش

سکونت (اگر در خوابگاه دانشجویی باشد, همراه با هزینه های برق و سیستم حرارتی):۲۰۰-۳۵۰ یورو در ماه
سکونت در آپارتمان (اجاره) به دلیل هزینه های برق، سیستم حرارتی، اینترنت و سایر رسانه های ارتباطی در متراژ مشابه با خوابگاه به مراتب بالاتر است، هرچند هزینه اجاره خالص خانه در نگاه اول با هزینه خوابگاه یکسان به نظر می رسد.

در هر دو مورد، خوابگاه و آپارتمان، مقدار سه برابر اجاره ماهانه به عنوان پیش پرداخت باید پرداخت گردد. این مبلغ موقع فسخ قرارداد به شرط عدم آسیب جدی به آپارتمان/ اتاق برگردانده می شود.
غذا (بدون موارد لوکس و دخانیات): ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه
موارد شخصی، کتاب، و تفریحات: ۱۰۰ تا ۲۵۰ یورو در ماه
هزینه زندگی و تحصیل دراتریش برای مهاجرت به اتریش سالیانه ۷۰۰۰یورو ( ماهانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو) می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

در ابتدا باید توجه داشته باشید که مهلت تقاضانامه تحصیلی برای ترم زمستانی اول سپتامبر و برای ترم تابستانی اول فوریه  است و تمامی مدارک مورد نیاز باید تا این تاریخ به دانشگاه رسیده باشد. این تاریخ ها غیرقابل تمدید هستند. با توجه به  این که مراحل بررسی پرونده های داوطلبان به زمان زیادی احتیاج دارد، توصیه می شود که داوطلبان مدارک خود را هر چه زودتر به  دانشگاه ارایه کنند.

رشته های تحصیلی ای که احتیاج به آزمون ورودی دارند (دانشگاه های پزشکی، دانشگاه  و دانشکده های  هنر) مهلت تقاضای شرکت در آزمون ورودی برخی رشته ها تا ۶ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی می  باشد. پس بسیار مهم است که داوطلب در فرصت کافی به آماده کردن مدارک مورد نیاز اقدام کند.

مهم ترین شرط در گرفتن پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش قبولی در همان رشته در یکی از دانشگاه های ایران و داشتن  گواهی  اشتغال به تحصیل است. این مسئله اصلی ترین شرط برای گرفتن پذیرش است. در واقع دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور ایران را به منزله امتیاز اصلی دادن پذیرش تحصیلی می دانند و پس از آن معدل و نمرات شخص مورد بررسی  قرار می گیرد.  نداشتن گواهی اشتغال به تحصیل در ترم جاری در رشته مورد درخواست در ایران در بیشتر موارد به منزله نگرفتن پذیرش می باشد. معمولا بین ۴ هفته تا ۶ هفته طول می کشد تا دانشگاه پس از دریافت مدارک نتیجه را با پست ارسال کنند. در مورد رشته های هنر، قبولی در آزمون عملی ورودی نیاز است و تا قبل از شرکت در آزمون هیچ پذیرشی (اعم از رسمی و غیر رسمی) به دانشجو داده نمی شود. حضور فرد در آزمون الزامی است (فرستادن نمونه کار کافی نمی باشد).

تاریخ برگزاری آزمون های عملی هر ترم در وب سایت دانشگاه اعلام می شود. برای ورود به اتریش جهت شرکت در آزمون ورودی نیاز به دعوت نامه نمی باشید. فقط کافی است برگ داوطلبان شرکت در آزمون ورودی را پر کرده برای دانشگاه ارسال نمایید. برگ تایید دانشگاه دال بر شرکت شما در آزمون ورودی که همراه با تاریخ برگزاری آزمون است برای شما حکم دعوتنامه را دارد و سفارت اتریش در ایران به انضمام این برگه به شما ویزای ورود جهت شرکت در آزمون ورودی را ابلاغ می نماید. ترجمه رسمی مدارک (با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و تایید سفارت اتریش) باید به زبان آلمانی یا  انگلیسی باشد.

ویزای کاری کشور اتریش

اکتبر 7, 2019 @ 3:55 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

 

 

کاریابی در اتحادیه اروپا دارای قوانین کلی می باشد. بدین صورت که شغل مورد نظر باید تقریبا ۳ هفته در سایت مربوط به کاریابی در اتحادیه اروپا آگهی شود. اگر هیچ شخصی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا خواهان این شغل نبود، سازمان مورد نظر که درخواست خود را در سایت آگهی کرده است می تواند شخص مورد نظر خود را از خارج از اتحادیه اروپا به خدمت بگیرد. بدیهی است این اتفاق تقریبا غیرممکن به نظر می رسد!

یکی از ساده ترین راه های اخذ اقامت اتریش (اخذ اقامت اروپا) اقدام برای ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در اتریش می باشد و شما بر این اساس خواهید توانست ویزا اقامت ثبت شرکت در اروپا را از کشور اروپایی شنگن اتریش کسب کنید. اقامت ثبت شرکت اتریش برای افرادی که شرکتی جدید در اتریش ثبت کنند و یا شرکتی در اتریش را خریداری نمایند امکان پذیر می باشد و شما می توانید از این طریق به اتریش مهاجرت کنید. در صورتی که اقامت اتریش را از طریق ثبت شرکت داشته باشید شما نیازی به دریافت ویزا شنگن برای سفر به کشور روپایی شنگن نخواهید داشت و می توانید به این طریق به اروپا مهاجرت نمایید. برای ثبت شرکت و کسباقامت اتریش حداقل نیاز به ورود سرمایه بالای ۱۰۰ هزار یورو به کشور اتریش می باشد.

مدت زمان مورد نیاز برای اخذ اقامت از راه ثبت شرکت در کشور اتریش ۶ تا ۸ ماه می باشد.

بر طبق قوانین اتریش در صورتی که شما ۵ سال در اتریش اقامت قانونی داشته باشید می توانید برای اقامت دائم اتریش (اقامت دائم اروپایی شنگن) درخواست دهید. همچنین می توانید پس از اخذ اقامت دائم اتریش برای اخذ پاسپورت اتریشی (شهروندی اتریش یا شهروندی اروپا) اقدام نمایید.

روش دیگر جهت چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش راهی است که به شما فرصت شش ماهه ای جهت جستجوی کار اعطا می کند. شما جهت دریافت ویزای کاری اتریش در این روش، به ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز نیاز دارید. شما با موافقت اصولی اداره کار اتریش به مدت شش ماه وارد کشور اتریش خواهید شد و شش ماه فرصت دارید که اقدام برای گرفتن ویزای کاری اتریش کنید.

شرایط امتیاز بندی اخذ ویزای کاری اتریش

 • سن

 • سن ۲۰ تا ۳۵ سال تمام ۲۰ امتیاز

 • سن ۳۵ تا ۴۰ سال تمام ۱۵ امتیاز

 • سن ۴۰ تا ۴۵ سال تمام ۱۰ امتیاز

 • مدارک تحصیلی

 • مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ۲۰ امتیاز

 • مدرک تحصیلی دکترا ۴۰ امتیاز

 • فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی، کامپیوتر ۳۰ امتیاز

 • فارغ التحصیل کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های اتریش ۱۰ امتیاز

 • داشتن کارهای تحقیقاتی و ثبت اختراع ۲۰ امتیاز

 • مدرک زبان

 • داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی به صورت مبتدی یا پیشرفته ۵ تا ۱۰ امتیاز

 • سابقه کاری

 • سوابق کاری به ازای هر سال ۲ امتیاز (حداکثر ۲۰ امتیاز)

 • اگر حداقل شش ماه سابقه کار در کشور اتریش داشته باشید ۱۰ امتیاز

نگاهی به کارت قرمز ـ سفید  ـ قرمز اتریش

این کارت برای چه افرادی صادر می شود؟

۴ گروه زیر شامل دریافت این کارت خواهند شد:

 • Very highly qualified workers کارگران بسیار واجد شرایط و متخصص که امتیازات کافی را کسب کرده باشند.

 • Skilled workers in shortage professions کارگران و متخصصین در مشاغلی که نادر هستند و با کمبود نیرو مواجه هستند.

 • Other key workers نیروی کار در شغل هایی که کلیدی هستند در بازار آزاد.

 • Graduates of universities and colleges of higher education in Austria فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کالج های خارج از کشور اتریش.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار کشور اتریش

 • کامل نمودن فرم تقاضای کار

 • عکس – شناسنامه – پاسپورت

 • بیمه نامه

 • سوابق کاری

 • مدرک تحصیلی

 • گواهی عدم سو پیشینه

 • پرینت تمکن مالی

 • ترجمه مدارک به زبان آلمانی یا انگلیسی

روش دیگر چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش، اخذ ویزای تحصیلی است که در واقع بهترین راه برای مهاجرت به کشورهای حوزه اروپا می باشد؛ این افراد می توانند وارد خاک کشور اتریش شوند و پس از آن به دنبال یافتن کارفرما بگردند و پس از یافتن کار برای اخذ ویزای کاری اتریش اقدام نمایند.

گفتنی است اشخاصی که دارای ویزای کار در کشور اتریش می باشند پس از گذشت ۴ سال فرصت دارند با کار در اتریش و پرداخت مالیات مربوط به آن، اقامت دائم اتریش را اخذ نمایند.

 

به طور خلاصه در موارد بالا خواندید که برای اخذ ویزای کاری اتریش و چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش، چهار روش موجود است که در روش اول برای اخذ ویزای کاری اتریش باید کارفرمایی برای کار در همان کشور بر طبق قوانین اتحادیه اروپا، پیدا کنید که این امر غیر ممکن به نظر می رسد.

روش دوم برای چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش، می توانیم در اروپا ثبت شرکت کنیم و یا آن شرکت را خریداری کنیم که در واقع یک پروسه پرهزینه، طولانی و نیاز به تجربه فراوان در بازار بین المللی را دارد.

روش سوم برای چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش، اقدام به مهاجرت از طریق سفارت های کشور اتریش می باشد که یک زمان طولانی (حداقل دو سال) را نیاز دارد.

روش چهارم برای چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش که به نظر بنده بهترین روش می باشد، مهاجرت کاری به اتریش از طریق ویزای تحصیلی است که به طور مفصل در صفحات بالا توضیح داده شد.

به هر حال برای گرفتن ویزای کار در کشور اتریش، شروطی موجود می باشد که براساس آن، هر فرد میتواند تصمیم به انتخاب یکی از روش های بالا، برای اخذ ویزای کاری اتریش کند.

 

 

ثبت شرکت در کشور اتریش

اکتبر 17, 2019 @ 3:35 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

ثیت شرکت در اتریش، یکی از راههای اخذ اقامت اروپا، محسوب می شود. اما ثبت شرکت در اتریش، به تنهایی موجبی برای اخذ اقامت اروپا نخواهد شد، سرمایه گذاری پس از ثبت شرکت در اتریش و کارآفرینی در اتریش، به همراه پرداخت منظم مالیات، می تواند موجبی برای اخذ اقامت دایم اروپا گردد.

سوالات متداول ثبت شرکت در اتریش

 • برای ثبت شرکت در اتریش، از چه راهی باید اقدام کرد؟

 • هزینه های ثبت شرکت در اتریش، چه میزان است؟

 • آیا با ثبت شرکت در اتریش، امکان اخذ اقامت دایم و پاسپورت اتریش وجود دارد؟

 • خرید ملک در اتریش و سرمایه گذاری در اتریش، پس از ثبت شرکت در اتریش امکان پذیر است؟

 • تحصیل رایگان در اتریش برای افرادی که ثبت شرکت در اتریش انجام داده اند امکان پذیر است؟

 • فرد متقاضی ثبت شرکت در اتریش و همراهان وی حق کار در خارج از شرکت خود دارند؟

 • وکیل متخصص ثبت شرکت در اتریش کیست و چگونه می توان به موسسه حقوقی بین المللی اطمینان کرد؟

پاسخ این سوالات و اطلاعات کافی درباره ثبت شرکت در اتریش، در ادامه خواهد آمد.

مراحل ثبت شرکت در اتریش

 • مطالعه قوانین ثبت شرکت در اتریش و قوانین مهاجرتی اتریش، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

 • عقد قرارداد رسمی با وکیل دادگستری یا موسسه حقوقی معتبر درایران جهت انتخاب وکیل در اتریش وآغاز مراحل ثبت شرکت در اتریش

 • تهیه، ترجمه و تایید مدارک و ارسال از طریق ایمیل و ارسال از طریق پست DHL برای وکیل در اتریش

 • تهیه ونگارش بیزنس پلان، طرح توجیهی اقتصادی و اخذ تاییدیه آن از دولت اتریش

 • پرداخت هزینه های دولتی و ثبت شرکت در اتریش، افتتاح حساب بانکی و اجاره دفتر کار

 • اخذ وقت مصاحبه از سفارت اتریش درتهران و ارایه مدارک شرکت ثبت شده دراتریش و دریافت ویزای تجاری ثبت کننده شرکت، همسر و فرزندان جهت ورود به اتریش

 • ورود به اتریش و ثبت نام در اداره پلیس و فعال نمودن کارت های اعتباری، بیمه و سایر امور اداری و راه اندازی شرکت در اتریش

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اتریش

 • پاسپورت معتبر متقاضی و اعضا خانواده به همراه سایر مدارک شناسایی و عقدنامه

 • تکمیل فرم مخصوص و ثبت در اداره مهاجرت اتریش

 • گواهی شغلی و یا اختراع و ثبت برند در ایران به همراه عملکرد حداقل دو سال گذشته شرکت تجاری در ایران

 • مدارک تحصیلی از دیپلم به بالا با ریز نمرات

 • گواهی پرداخت بیمه و مالیات در ایران

 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای متقاضی و افراد خانواده

 • گواهی تمکن مالی با مانده حداقل معادل چهل هزار یورو و صورتحساب شش ماهه بانکی

 • اسناد مالکیت و اثبات کننده دارایی متقاضی ثبت شرکت در اتریش

 • بیزنس پلان و طرح توجیهی اقتصادی و همچنین پرداخت هزینه های متعلقه.

راه آسان برای ثبت شرکت در اتریش از طریق ویزای تمکن مالی

با توجه به اینکه آشنایی با بازار اروپا و سرمایه گذاری خارجی، حتی با مشاوره مستقیم وکیل پایه یک دادگستری هم با ریسک همراه خواهد بود، اقدام جهت اخذ ویزای تمکن مالی اتریش و در نهایت اقامت تمکن مالی اتریش، مناسب ترین گزینه ممکن خواهد بود. افراد متقاضی ثبت شرکت در اتریش، مسلما توان اثبات تمکن مالی لازم جهت اخذ اقامت تمکن مالی اتریش را دارا هستند. با دریافت ویزای تمکن مالی اتریش و حضور شخص متقاضی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش، امکان ثبت شرکت به صورت مستقیم وجود دارد. توجه داشته باشید موسسه های مشاوره آموزشی که به صورت کاغذی در اتریش ثبت شده و فاقد دفتر کار در اتریش هستند، با معرفی شماره حساب اشخاص ثالث به عنوان حساب شرکت یا موسسه ثبت شده در اتریش، به بهانه تحریم ها و عدم امکان انتقال حواله یورو به اتریش، در واقع اقدام به کلاهبرداری از متقاضیان مهاجرت به اروپا و اتریش می نمایند. فعلا امکان اندکی جهت ثبت شرکت در اتریش، و فقط برای بعضی از صنایع وجود دارد. موسسه حقوقی معتبر، موسسه ای است که موسسین و مدیران آن، خود، وکیل پایه یک دادگستری هستند و پروانه وکالت آنها در ایران، توسط کانون وکلا صادر شده و در هر سال تمدید می شود. وکیل پایه یک دادگستری، که پروانه وکالت وی به دلیل تخلف تمدید نشده است، صلاحیت مشاوره حقوقی  و قبول پرونده ندارد.

اخذ اقامت دایم و تحصیل رایگان در اتریش با ثبت شرکت

ثبت شرکت در اتریش، همانگونه که عرض شد، باعث اخذ اقامت اتریش و اروپا نخواهد شد. پس از ثبت شرکت در اتریش، به شرط فعالیت شرکت و کارآفرینی در اتریش، و همچنین سرمایه گذاری کافی به همراه ثبت شرکت در اتریش، امکان دریافت کارت اقامت یکساله و تمدید آن خواهد شد. در صورت دریافت اجازه اقامت در اتریش، امکان تحصیل رایگان مدیران شرکت، همسر و فرزندان آنها، در اتریش وجود دارد. استفاده از بیمه خدمات درمانی و خدمات اجتماعی نیز قابل دسترسی می باشد. اما مدیران  و سهامداران شرکت، حق کار برای شرکت یا اداره دیگری در اتریش را ندارند و در صورت تمایل به استخدام،لازم است ترتیب انحلال شرکت داده شود.

ثبت شعبه شرکت در اتریش

امکان ثبت شرکت در اتریش، از طریق ثبت شعبه شرکت ثبت شده در سایر نقاط دنیا و یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا وجود دارد. ثبت شرکت در اسلواکی، به دلیل همجواری با اتریش و مالیات اندک ، مورد علاقه سرمایه گذاران ایرانی قرارگرفته است. پس از ثبت شرکت دراسلواکی و راه اندازی دفتر مرکزی امکان ثبت شعبه شرکت در اتریش و انجام کار و فعالیت در اتریش، وجود دارد. متقاضی می تواند با پرداخت مالیات ها براساس قانون مالیات بردرآمد اسلواکی، فعالیت خود را در اتریش متمرکز نماید.

وکیل مهاجرت به اتریش

وکلای رسمی دادگستری در اتریش و یا وکلای مهاجرتی اتریش، امکان ارایه خدمات مشاوره حقوقی مهاجرتی به متقاضیان ثبت شرکت در اتریش را دارند. موسسه حقوقی گروه آرمانی، با همکاری وکلای رسمی در اروپا و اتریش و همکاری با سازمان های بین المللی و مهاجرتی با مجوز معتبر، امکان ارایه مشاوره حقوقی درباره انواع شرکت های قابل ثبت در اتریش، طراحی بیزنس پلان و طرح توجیهی اقتصادی، تکمیل و ارسال فرم های مربوط به ثبت شرکت در اتریش و همچنین نحوه درخواست ویزای تمکن مالی اتریش، به هم وطنان عزیز را دارد.

سرمایه گذاری در کشور اتریش

اکتبر 17, 2019 @ 3:35 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

چهار دلیل عمده برای سرمایه گذاری در اتریش

۱ . محل کسب و کار اتریش یک چارچوب بسیار خوبی برای سرمایه گذاران بین المللی می باشد .
۲ . تحقیق و توسعه موقعیت جغرافیایی آن در قلب اروپا ، سیستم آموزش و پرورش عالی ، یک شبکه موثر و کیفیت بالای زندگی در اتریش و همچنین محل پویایی برای پروژه های R & D. است.
۳ . بازار کار در اتریش مربوط به بازار کار و اقامت در اتریش ، سیستم منحصر به فرد از مشارکت اجتماعی و نظام آموزشی اتریش است که مطابق با نیازهای یک اقتصاد حالت رقابتی پیدا کنید.
۴ . زندگی در اتریش با توجه به پس زمینه غنی فرهنگی ، چشم انداز زیبا و اقتصاد پویا و نوآورانه اتریش به عنوان یک ملت فرهنگی ، یک برای ایجاد یک کسب و کار ارزش بالایی دارد. همچنین می تواند اوقات فراغت متنوع در یک محیط امن برای مدیران بین المللی را به راحتی فراهم سازد .

قوانین اتریش درخصوص شرکت ها

بر طبق قوانین و مقررات اتریش، شرکت ها قابل تقسیم بندی به انواع مختلف می باشند. مطابق با نوع شرکتی که ثبت می نمائید میزان مالیات و مسئولیت های حقوقی که بر عهدۀ کارفرما قرار می گیرد متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی مهمترین تقسیم بندی که در این خصوص می توان ارائه داد شرکت های مشارکتی و شرکت در یک کسب و کار مشترک و یا دارا بودن سهام مشترک .
تقسیم بندی شرکت ها
پیرو موضوع مقاله که در خصوص سرمایه گذاری در اتریش تهیه و تکمیل شده است در این بخش سعی بر آن داریم به انواع تقسیم بندی شرکت در اتریش بپردازیم:
• شرکت با مسئولیت محدود که با عنوان GmbH نیز شناخته شده می باشند .
• شرکت سهام که با عنوان AG نیز شناخته شده می باشند .
• شرکت های بزرگ که با قوانین اتحادیه اروپا فعالیت می کنند و با نام SE نیز شناخته شده می باشد .
• شرکت سهامی عام که با عنوان OG نیز شناخته شده می باشند .
• شرکتهائی با سهم محدود که با عنوان KG نیز شناخته شده می باشد .
• شرکت هایی که به آنها سود تعلق می گیرد و با نام stG نیز شناخته شده می باشد .
• همکاری های قانون مدنی
که در بین این نوع شرکت ها ، شرکت های با مسئولیت محدود GmbH از محبوب ترین شرکت ها به شمار می رود ، در ادامه نحوه ثبت این گونه شرکت و سرمایه گذاری در اتریش را می خوانید .
هنگام راه اندازی یک شرکت (با مسئولیت محدود) در اتریش شما باید به قوانین و مقررات زیر پایبند باشید:
توافق سهامداران در خصوص سرمایه گذاری در اتریش
• مشاوره و طراحی در امضای قرارداد سهامداران ، در مورد حق امضا برای یک نفر و ثبت شده در دفتر اسناد رسمی
• انتصاب مدیر عامل و سهامداران با امضا
• سهم نقدی / غیر نقدی سهم سرمایه (حداقل سرمایه اسمی ۳۵٫۰۰۰ € ، که حداقل ۱۷٫۵۰۰ € ، به صورت نقدی برای راه اندازی پرداخت می شود)
• افتتاح حساب بانکی شرکت و پرداخت سهم نقدی
• پرداخت مالیات نقل و انتقال سرمایه که از ۲۰۱۶/۰۱/۰۱ قابل اجرا می باشد
• ارائه برنامه شرکت با توجه به قانون کسب و کار راه اندازی توسعه

ثبت نام شرکت ها
از طریق نرم افزار
• فرم شرکت ثبت شده و امضا شده توسط تمام مدیران عامل با امضا
• شرایط سهامداران با ارائه نسخه محضری
• قطعنامه در مورد انتصاب مدیر عامل (ها) و شرایط سهامداران
• نمونه امضا (ها) توسط مدیر عامل (ها) در فرم
• مدارک و شواهد از پرداخت سهم نقدی اعلام شده توسط مدیران مسئول به موجب بند ۱۰ GmbHG و گواهی بانکی
• شواهد موجود در پرداخت مالیات انتقال سرمایه
اطلاعیه تجارت از انتصاب مدیر عامل تحت قانون تجارت
توجه به دولت منطقه
• ارائه فرم ثبت شرکت
• اعلامیه در خصوص عدم وجود و دلایل محرومیت از تجارت و یا محرومیت از کسب وکار
• بخش ۱۳ GewO (کد صنعتی) اعلامیه ها برای اشخاص حقوقی ( همچنین برای یک شرکت مادر با سهم بیش از ۵۰٪)
• بخش ۱۳ GewO (کد صنعتی) اعلامیه برای افراد (مدیران عامل تحت قانون تجارت و افراد با نفوذ )
• بخش ۳۹ اعلامیه GewO برای مدیران عامل تحت قانون تجارت ( اشغال کافی در شرکت ، قدرت )
• سند هویت مدیر عامل تحت قانون تجارت برای بازرسی (گواهینامه ثبت نام اقامت زمانی که اینجا منظور اقامت در خارج از اتریش است که در یک گواهی پلیس از کشور مبدا اتفاق می افتد .
• طراحی دقیق از نوع کسب و کار
• محل دقیق که در آن تجارت انجام می شود (مکان ، نام خیابان ، تعداد خانه)
• مدارک و شواهد از تابعیت مدیر عامل و داشتن یک کسب و کار قانونی
• اجازه اقامت برای مدیر عامل (مگر اینکه منطقه اقتصادی اروپا و یا شهروند سوئیس) باشد و شواهد از محل اقامت در اتریش و یا در یک دولت متعاهد منطقه اقتصادی اروپا دارد .
• در صورت نیاز : مدارک مربوط به وضعیت کارمندان مدیر عامل (ثبت نام در صندوق بیمه بهداشت منطقه ای )
• در صورت نیاز : گواهی صلاحیت حرفه ای از مدیر عامل
اطلاع از عملیات کسب و کار و ثبت نام کارمندان
• یک شرکت خصوصی است که میزان مالیات بر درآمد شرکت ها و مالیات بر ارزش افزوده رادر بر می گیرد و پس از ثبت شرکت این شرکت به شما یک شماره شناسایی مالیاتی اعمال می شود.
• میزان مالیات شرکت قابل پرداخت توسط یک شرکت خصوصی محدود معمولا ۲۵٪ در سود مشمول مالیات است ، صرف نظر از اینکه سود به سهامداران توزیع می شود .
• در صورت عدم وجود سود ، حداقل مالیات بر درآمد شرکت از ۴۳۷٫۵۰ € در هر سه ماهه پرداخت می شود .
• مالیات در بین سهامداران : مالیات کل سود به سهامداران توزیع تا ۲۵٪ انجام می شود .
• امنیت اجتماعی : استخدام کارمندان در نهاد بیمه اجتماعی قبل از شروع کار حتما مورد نیاز است.
• شروع عملیات کسب و کار
مزایای سرمایه گذاری در اتریش
کشور بی طرف در اروپا
ویزای سفر رایگان به ۱۸۰ کشور از جمله ایالات متحده آمریکا ، انگلستان ، کانادا ، تمام کشورهای شنگن
بدون نیاز به اقامت قبلی
زندگی و کار در هر نقطه از اروپا است
شهروندی برای اعضای خانواده خود ، شرایط زندگی پاک و در سطح جهانی در یک کشور زیبا

خرید ملک در کشور اتریش

اکتبر 17, 2019 @ 3:35 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

در کشور اتریش بازار اجاره منزل و خرید خانه بسیار رونق دارد ، در مرکز اتریش خانه ها گران قیمت تر هستند اما هرچه از مرکز دور می شویم از قیمت ان کاسته می شود که با سیستم حمل و نقل بسیار قوی اتریش در کوتاهترین زمان می توان به دورترین نقطه شهر رسید هم چنین با توجه به منطقه ، قیمت ساختمان و ملک متفاوت است . بسیاری از دانش اموزان و دانشجویان اقدام به خرید ملک نمی کنند بلکه در اپارتمان های به اشتراک گذاشته شده با شرایط خاص مانند اشپزخانه و حمام مشترک مستقر می شوند .

هزینه زندگی در کشور اتریش از کشورهای سوئیس یا اسکاندیناوی ارزانتر و از کشورهای اسپانیا یا ایتالیا گران تر است ، هرچه به حومه شهر برویم از قیمت ها کاسته می شود . هزینه زندگی در کشور اتریش برای فرد مجرد ماهی ۱۴۰۰ یورو می باشد که قیمت اپارتمان برای اجاره از ۴۰۰ یورو در ماه شروع می شود . قرار داد اجاره به طور استاندارد در کشور اتریش ۳ ساله می باشد ، اگر شما یک اپارتمان داشته باشید به طور قانونی از شما به خوبی محافظت می شود و صاحب خانه به راحتی نمی تواند شما را بیرون کند اما بهتر است در انتخاب خانه و صاحب خانه خود دقت لازم را بفرمایید .

بسیاری از سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به خرید مسکن در مناطق محبوب اتریش مثلا مناطق اسکی هستند که قیمت این خانه ها از ۴۰۰۰۰ یورو شروع می شود اما در مناطق شرق و جنوب کشور اتریش که کمتر شناخته شده است خانه ها مقرون به صرفه تر است و قیمت کمتری دارد ، لازم به ذکر است تمامی قیمت ها و هزینه ها توسط دولت اتریش کنترل می شود .

قبل از خرید ملک در کشور اتریش بهتر است محل و منطقه و قیمت ارز و بازار را بررسی نموده و برای خرید ملک مورد نظر خود با مشاورین حرفه ای مشاوره نمایید ، بهتر است از یک وکیل متخصص که به قوانین کشور اتریش مسلط باشد استفاده نمایید تا در خرید ملک مورد نظر خود متضرر نگردید . پس از تصمیم گیری نهایی تمام مدارک و اسنادی که مجبور به امضای ان هستید ترجمه و مطالعه نمایید زیرا پس از امضا ملزوم به اجرای ان هستید پس باید قبل از امضا ، از متن ان اگاهی لازم را کسب نمایید . شما می توانید برای تهیه مسکن خود از وام نیز استفاده نمایید که معمولا کشور اتریش تسهیلاتی برای خرید ملک در اختیار متقاضیان قرار می دهد .

در ابتدا برای خرید ملک در کشور اتریش یک پیش قرارداد با جزئیاتی در ارتباط با ارزش ملک ، روش و شرایط پرداخت مبلغ ملک ، شرایط معامله و …. در اختیار شما قرار می گیرد که با پرداخت سپرده اولیه ( ۱۰ درصد از کل بهای ملک ) به حساب سپرده بانکی محضر، استعلامات لازم از بابت ملک توسط محضر کشور اتریش انجام می شود ، پس از پرداخت مالیات املاک و مستغلات توسط خریدار قرار دادی بین خریدار و مالک امضا می شود که بهتر است این عمل در اداره ثبت صورت گیرد که پس از طی شدن مراحل ذکر شده ملک به طور ۱۰۰ ٪ متعلق به خریدار است .

اقامت از طریق خرید ملک در اتریش می تواند اقامت مسکونی یا اقامت دائم باشد که در کشورهای مختلف متفاوت است ، اقامت مسکونی به این معنی می باشد که فرد تا زمانی که صاحب ملک است می تواند برای رفت و امد خود ویزای بلند مدت اخذ نماید و اقامت خود را تمدید نماید ، در بعضی کشورها می توان با شرایطی اقامت مسکونی را به اقامت دائم تبدیل نمود .

به طور کلی در برخی از کشورها می توان با خرید ملک به اقامت اتریش رسید به عنوان مثال در کشور یونان با حداقل ۲۵۰۰۰۰ یورو و پرداخت حدودا ۳۰۰۰۰ یورو بابت تشریفات قانونی به دولت می توان ملک خرید و به اقامت دست یافت که تا زمانی که ملک به نام شماست سال به سال قابل تمدید است ( مدت این اقامت ۵ ساله می باشد ) یا  در کشور پرتغال با حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو و پرداخت  ۸۵۰۰۰ یورو بابت تشریفات قانونی به دولت می توان ملک خرید و پس از ۵ سال به اقامت دائم این کشور دست یافت ، در کشور اتریش امکان خرید ملک برای ایرانیان وجود دارد اما هیچ گونه اقامتی از بابت خرید ملک در کشور اتریش به متقاضیان اعطا نمی گردد . این نکته مهم قابل ذکر است که بسیاری از ایرانیانی که در کشور اتریش ملک خریداری می نمایند پس از اتمام مدت زمان اقامت انها در این کشور مجبور به بازگشت می باشند که در صورت درخواست برای فروش ملک خود با مشکلات فراوانی مواجه می شوند و در صورت پایان مدت زمان انها مجبور به رها ساختن ملک خود و خروج از کشور اتریش می باشند

در نتیجه گیری کلی در ارتباط با اقامت از طریق خرید ملک در اتریش این نکات قابل بیان است که اتباع خارجی و دانشجویان امکان اجاره و یا سکونت در ساختمان های اشتراکی را دارند یا ایرانیان امکان خرید ملک را دارا می باشند اما به سبب خرید ملک انها در کشور اتریش هیچ گونه اقامتی به انها اعطا نمی شود پس در حقیقت اقامت از طریق خرید ملک در کشور اتریش امکان پذیر نیست و برای کسب اقامت در کشور اتریش باید از سایر روش ها استفاده نمود

پناهندگی به کشور اتریش

اکتبر 17, 2019 @ 3:35 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

پناهندگی دراتریش و مهاجرت به اتریش از این طریق، ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیرکرده است و همواره سوالات بسیاری در رابطه با پناهندگی دراتریش بوجود آورده است.

در ابتدای بحث پناهندگی در اتریش به معرفی کشور اتریش به صورت کلی خواهیم پرداخت. کشور اتریش در اتحادیه اروپا و عضو حوزه شنگن بوده که دارای مساحت ۸۳/۸۷۱ کیلومتر مربع با جمعیتی نزدیک ۸/۱۹۰/۰۰۰ نفر می باشد. کشور اتریش با کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، سوئیس، ایتالیا، مجارستان، چک، اسلواکی و اسلوونی همسایه می باشد. پایتخت کشور اتریش شهر بسیار زیبا و آرام وین می باشد. زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است، واحد پول کشور اتریش یورو می باشد. دین رسمی مردم اتریش نیز مسیحیت می باشد. اکنون به بحث اصلی پناهندگی در اتریش می پردازیم. باتوجه به اینکه کشور اتریش جز کشورهای اتحادیه اروپاست لذا قوانین و مراحلپناهندگی در اتریش به قوانین پناهندگی سایر کشورهای اروپایی شبیه می باشد، اما باز هم گاها بعضی از قوانین کشورها در موارد جزئی با یکدیگر متفاوت می باشد. براین اساس با توجه به اینکه از سال ۲۰۱۵ بسیاری از افراد پناهجو به سمت کشور اتریش روانه شدند قوانین مربوط به پناهندگی را با تغییراتی روبه رو شد. یکی از قوانین مهمی که در کشور اتریش در رابطه با پناهندگی در اتریش اعمال می کردد، اجرایی ساختن دوبلین می باشد که برای پناهجویان به کشور اتریش اعمال می گردد

قانون دوبلین به این صورت است که اگر شخصی قبل از ورود به قصد پناهندگی در اتریش دریک کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا غیر از یونان و مجارستان به عنوان پناهنده به سر برده باشد و پس از آن وارد کشور اتریش شده باشد به همان کشور اول بازگردانده خواهد شد، بنابراین شخص پناهجو در زمانی که تحت عنوان پناهندگی در اتریش ورود نماید و قبل از ورود خود درکشورهای یونان و مجارستان نیز پناهنده باشد شامل دوبلین نبوده و بازگردانده نخواهدشد. روشی که از آن طریق به حضور شخص پناهنده در یک کشور دیگر پی خواهند برد به این صورت خواهد بود که پلیس در مناطق و بخش های مهم این کشور مانند فروشگاه ها ،ایستگاه های قطار، خیابان های شلوغ و… حضور داشته و به بازرسی و کنترل دقیق خواهند پرداخت. افراد خواهان پناهندگی در اتریش قادر خواهند بود که در مراکز پلیس تقاضای خود را ارائه دهند، پس از این مرحله، وضعیت آنها بررسی خواهد شد که آیا قوانین دوبلین باید برای این شخص پناهجو اعمال شود یا خیر؟ یعنی اینکه آیا این پناهجو قبلا در یک کشور اروپایی دیگر پناهنده بوده است یا خیر؟ که درصورت چنین امکانی، شخص پناهنده را به همان کشور اصلی خود باز می گردانند و در صورت عدم چنین چیزی، اشخاص پناهنده را در نقاط مختلف اتریش تقسیم نموده و در مناطق مختلف اسکان داده خواهند شد.تقسیم بندی هایی که انجام می شود برای هر استان یک دسته بندی خاص وجود خواهد داشت . وافرادی که درهر منطقه سکنا گزیده باشند امکان جابجایی آنها برای مناطق دیگر اتریش بسیار سخت و غیر قابل اعمال خواهد بود، مگر در موارد خاص و بنا به دلایل مهمی همچون بیماری خاص. افرادی که پناهندگی در اتریش را انتخاب می نمایند این نکته را باید مد نظر داشته باشند که طول مدت بررسی کیس ارائه داده شده ی خود ممکن است تا ۲سال به طول انجامد ولی این مدت می تواند بسته به نوع کیس ارائه شده کوتاه تر از این مدت نیز باشد. افراد متقاضی پناهندگی در اتریش در صورتی که در کشور دیگری مراحل انگشت نگاری را انجام داده باشد از همان ابتدای بررسی پرونده ی خود تقاضای پناهندگی آنها دیگر مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و اینگونه افراد را به همان کشوری که در آنجا انگشت نگاری نموده است برگشت خواهند خورد. افراد متقاضی پناهندگی در زمانی که به ایستگاه پلیس وارد می شود تمامی اموال و مدارک و مستندات آنها بررسی خواهد شد و سوالات مهمی نظیر نام افراد، تاریخ تولد آنها، زبان رسمی و تابعیت شان پرسیده می شود و بالاخره اینکه افراد باید آماده پاسخگویی به سوال مهم تری با این عنوان که به چه هدفی از کشور خود مهاجرت نموده و به صورت پناهنده به خاک کشور اتریش پناه آورده اند؟ در مرحله ی بعد از بازجویی اولیه، پناهندگان در اردوگاه ها و کمپ های مشخص شده انتقال داده خواهند شد که این اردوگاهها وضیعیت قابل قبولی برای زندگی به خصوص خانواده ها و کوکان ندارند لذا توصیه می شود در صورت وجود شرایط لازم جهت مهاجرت قانونی به هیچ وجه از این را برای اخذ اقامت وارد کشور اتریش نشوید.

یک نکته ی دیگر در رابطه با پناهندگی در اتریش این است که زمانیکه عدم اجرای قانون دوبلین برای افراد مشخص شد یک مصاحبه ی چند ساعته ی نسبتا طولانی از این متقاضیان انجام می گیرد که در این مصاحبه دلایل پناهنده شدن خود را شرح خواهند داد. بعد از این مرحله کیس و دلیل ارائه شده به دادگاه کشور اتریش داده می شود که مراحل رسیدگی را طی نماید. افرادی که پناهندگی به اتریش را برگزیده اند پس از مراحل بازجویی و ارسال کیس و پرونده ی مطروحه به دادگاه می تواند یک وکیل یا مشاور حقوقی داشته باشد. از زمان ارسال کیس به دادگاه تا صدور رای ممکن است زمانی حدود ۱سال به طول انجامد. پناهندگی در اتریش برای اشخاصی که فاقد سرپرست هستند و سن آنها کمتر از سن قانونی باشد، معمولا به مراکز اقامتی بزرگسال انتقال داده می شوند. نکته حائز اهمیت در مورد پناهندگی در اتریش این است که هرگاه رای نهایی دادگاه مبتنی بر خروج افراد پناهنده صادر شود، باید سریعا از کشور اتریش خارج شوند و در صورت عدم خروج از کشور اتریش این احتمال وجود دارد که به زندان های اتریش روانه شوند. افراد پناهجویی که سن آنها مشخص نباشد از طریق آزمایشات و مراحلی توسط پزشکان این کشور  سن واقعی آنها به دست خواهد آمد.

حقوق و مزایای پناهندگی در اتریش

افراد پناهجو به کشور اتریش در مکان های تعیین شده امکان داده خواهند شد و از طریق خوراک و پوشاک و دارو از طرف دولت تامین خواهند شد. اینگونه افراد باید مراحل سخت سکونت در مکانهای عمومی همانند کمپ با اتاق خواب مشترک، سرویس های بهداشتی مشترک از انواع ملیت ها و کشورهای مختلف را متحمل شده تا زمانی که رای نهایی آنها از دادگاه صادر شود و البته ابین نکته راجع به پناهندگی در اتریش مطرح می باشد که اگر افراد منطقه ای را غیر از منطقه ای که برای اسکان آنها تعیین شده است برای سکونت انتخاب نمایند، دیگر از هیچگونه پشتیبانی مالی و حمایتی از طرف دولت اتریش برخوردار نخواهند بود. در یک نتیجه گیری کلی راجع به پناهندگی در اتریش و خطرات پناهندگی در اتریش، اینگونه می توان بیان نمود که با توجه به شرایط اخیری که در حوزه ی اروپا به وجود آمده است و با توجه به وضعیت بسیار اسفناک و حاد تمام پناهندگان و سیاست های جدیدی که در رابطه با پناهندگان در دست اقدام است، شرایط پناهجویان بسیار نگران کننده بوده و آنها هیچ گاه از ارزش و احترام مناسبی چه از طرف دولت مقصد و چه از طرف دولت مبدا برخوردار نخواهند بود و حتی به دلیل وضعیت های نامناسب و غیر بهداشتی کمپ ها ممکن است با بسیاری از بیماری ها دست و پنجه نرم کنند. لذا موسسه حقوقی گروه آرمانی توصیه می نماید که افراد از طریق راه های قانونی مهاجرت به اتریش همانند مهاجرت از طریق تحصیل در اتریش، مهاجرت از طریقویزای کار اتریش، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اتریش و ثبت شرکت در اتریش و … برای ورود به کشور اتریش اقدام نموده و پناهندگی در اتریش را از گزینه های پیش روی خود حذف نمایند.

TOP