×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Belarus Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور بلاروس

کشور جمهوری روسیه سفید یا بلاروس به لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال شرقی اروپا واقع شده و از شمال غرب با لیتوانی و لتونی، از جنوب غرب با اوکراین، از شرق با روسیه و از غرب با لهستان همجوار می باشد.

بیوگرافی کشور بلاروس

پایتخت این کشور مینسک بوده و شهرهای هومل، ماهیلو، ویسبیسک و برست از شهرهای مهم آن بشمار می آیند.

مساحت کشور بلاروس

مساحت بلاروس 6/207 هزارکیلومتر مربع و جمعیتی معادل ده میلیون نفر دارد. پایتخت آن مینسک میباشد که در طول جنگ جهانی دوم بکلی ویران گردیده و سپس شهر در پارک جنگلی وسیعی به شکل زیبائی باز سازی گردیده است که جمعیت آن حدود دو میلیون نفر میباشد.

موقعیت جغرافیایی

جمهوری بلاروس در شرق قاره اروپا قرار دارد. این کشور از شمال با لیتونی و لیتوانی، از جنوب با اوکراین، از شرق با روسیه فدراتیو و از غرب با لهستان هم مرز می باشد. بلاروس دارای موقعیت استراتژیک برای ارتباط غرب با شرق و شمال با جنوب است. فاصله شهر مینسک تا ورشو (پایتخت لهستان) 500 کیلومتر، تا مسکو (پایتخت روسیه) 700 کیلومتر، تا برلین (پایتخت آلمان) 1060 کیلومتر و تا وین (پایتخت اتریش) 1300 کیلومتر می باشد.

جمهوری بلاروس به لحاظ مساحت جایگاه سیزدهم در اروپا را دارد. مساحت کشور برابر با 207 هزار و ششصد کیلومتر مربع است. ( جنگل 38%، آبها 2%، زمین های زراعتی 44%، سایر زمین ها 16%). فاصله شمال تا جنوب کشور 560 کیلومتر و غرب تا شرق 650 کیلومتر است.

واحد پول  کشور  بلاروس

واحد پول این کشور روبل بلاروس است

مذاهب کشور  بلاروس

بلاروس دولتی با سنت های بومی تعدد مذهب است. در این کشور 2829 انجمن مذهبی و 142 سازمان مذهبی به ثبت رسیده و مشغول فعالیت می باشند. مسیحیت ارتدکس، کاتولیک و کلیسای انجیلی لوتران، یهودیت و اسلام در بلاروس مرسوم است.

ساعت کشور بلاروس

بلاروس بر روی کمربند زمانی مرکزی اروپا قرار دارد.. (GMT+2  ساعت)

روزهای جشن های رسمی کشور بلاروس

1 ژانویه – سال نو، 7 ژانویه –  میلاد مسیح به تقویم ارتدکس، 8 مارس- روز جهانی زن، 15 مارس – روز قانون اساسی (در سال 1994 به تصویب رسیده است)،1 مه – ، روز همبستگی با زحمتکشان، 9 مه – روز پیروزی، 3 ژولای – روز استقلال، 25 دسامبر – میلاد مسیح به تقویم کاتولیک.

اقلیم کشور بلاروس

اقلیم بلاروس معتدل با زمستان های مرطوب و نه چندان سرد و تابستانهای گرم و مرطوب است. دمای متوسط در ماه ژانویه معادل منفی 6 درجه سانتیگراد و درماه ژولای مثبت 18 درجه سانتیگراد است. بارندگی سالانه از 550 تا 700 میلیمتر است.

جمعیت شناسی کشور بلاروس

اکثریت جمعیت بلاروس، بلاروس‌های بومی هستند که 81.2% کل جمعیت 10293011 نفری این کشور را تشکیل می‌دهند. روس‌ها دومین گروه پرجمعیت این کشور با حدود 11.4% از ترکیب جمعیتی این کشور می‌باشند. افراد لهستانی و اوکراینی به ترتیب بالغ بر 3.9% و 2.4% جمعیت آن را شامل می‌شوند. زبان‌های رایج در بلاروس عبارت‌اند از روسی و زبلاروسی که هر دو زبان‌های رسمی بلاروس هستند.

تراکم جمعیت در حدود 50 نفر به ازای کیلومتر مربع (127/مایل nbsp & مربع) و 71.7% کل جمعیت آن در نواحی شهرنشینی شهری ساکن می‌باشند. از جمعیت شهر نشین، 24% در مینسک، پایتخت ملی و بزرگ‌ترین شهر بلاروس زندگی می‌کنند.

بیشتر جمعیت، 69.7%، سنی بین 14 و 64 دارند. شصت درصد جمعیت زیر14 سال سن دارند، در حالی که 14.6% آنها بالاتر از 65سال هستند. سن میانگین جمعیت 37 سال است. متوسط سن امید به زندگی برای شهروندان بلاروسی 68.72% سال؛ برای مردان 63.03% سال و برای زنان 74.96%سال است.

بیشتر شاخص‌های جمعیت شناسانه بلاروس عمدتاً هم از لحاظ نرخ منفی رشد جمعیت و هم رشد طبیعی آن، مشابه با کشورهای دیگر اروپایی می‌باشد. رشد جمعیت در سال 2005 در حدود?0.06% بوده و نرخ باروری 1.43% بوده است. جمعیت نیز در حال پیرتر شدن است، و تا سال 2050، اکثر جمعیت آن بالای 50 سال سن خواهند داشت.

نرخ داشتن سواد در کشور بلاروس

نرخ داشتن سواد در بلاروس، که تعداد افراد در سنین 15سال و بالاتر است که می‌توانند بخوانند و بنویسند، 99% است، یعنی 99.8% در مردان و 99.3%در زنان. نسبت تعداد مرد به زن در سال 2005 به میزان 0.88 %مرد به ازای هر زن بوده است.

نرخ مهاجرت در کشور بلاروس

نرخ مهاجرت به ازای هر هزار نفر در بلاروس برابر با2.3+ است. بر طبق گزارش سازمان بین‌المللی مراقبت (از) کودکان، (در مقایسه با 167 کشور) بلاروس دارای بالاترین نرخ در میان همه کشورهای اتحاد شوروی سابق می‌باشد. آن دارای رتبه 16 برای نسبت شاخص مادران، رتبه 14 برای نسبت شاخص زنان و رتبه 20 برای نسبت شاخص کودکان است.

استقلال کشور بلاروس

بلاروس در 27 ژولای 1990 موجودیت خود را اعلام نمود و در 25 اوت 1991، با به دست آوردن استقلال کامل خود، رسما به جمهوری بلاروس تبدیل شد.
در حدود همان زمان بود که استانیسلاو ششکویچ رئیس شورای عالی بلاروس در مقام رهبری بلند پایه بلاروس گردید، ششکویچ، در کنار بوریس یلتسین از روسیه و لئونید کراوچک از اوکراین در 8 دسامبر1991 در بلاوژسکایا پوشچا در همایشی رسما انحلال اتحاد شوروی و تشکیل مشترک المنافع کشورهای مستقل را اعلام نمودند.
تا سال 1994این کشور به وسیله الکساندر لوکاشنکو رهبری می شد، که مورد انتقاد دولتهای غربی، (گروه) ناظر حقوق بشر و دیگر سازمانهای غیردولتی غربی به خاطر سیاستهای داخلی خود به سبک اتحاد شوروی سابق، واقع شد و از سال 2005 به نظر می رسد که جنبشی در بلاروس به سوی اتحاد مجدد با روسیه صورت گرفته باشد و بالاخره در نوامبر2005، یک پیش نویس از قانون اساسی برای تصویب به هردو (رئیس جمهور) ولادیمیر پوتین و لوکاشنکو تسلیم شده است.
دو کشور روسیه و روسیه سفید از جمله کشورهایی قلمداد می‌شوند که پس از فروپاشی اتحاد شوروی همواره سعی کرده‌اند به نفع جهان تک قطبی و مخالفت با یک جانبه گرایی آمریکا مبادرت کنند، از این رو می‌توان اذعان داشت که زمینه های مناسبی برای گسترش مناسبات تهران با مسکو و مینسک وجود دارد.
در طول دهه 1990 میلادی و به ویژه در اواسط آن با آغاز همکاری های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه و تمایل بخش عمده‌ای از نخبگان این کشور به اورآسیا گرایی و مخالفت با هژمونی ایالات متحده آمریکا و همچنین همسایگی دو کشور ایران و روسیه همکاری های دو جانبه در عرصه‌های علمی، فناوری و دفاعی گسترش یافته است.

نشان ملی کشور بلاروس

نشان ملی جمهوری بلاروس پس از رفراندوم ۱۹۹۵ میلادی در بلاروس جایگزین نشان باستانی پاهونیا شد که پس از کسب استقلال از روسیه به مدت چهار سال به عنوان نماد این کشور برگزیده شده بود نشان ملی این کشور بسیار تاثیر پذیرفته از نشان رسمی جمهوری سوسیالیستی بلاروس شوروی می‌باشد تنها رنگ روبان آن از سراسر قرمز به قرمز و سبز تغییر یافته که این رنگ‌ها از پرچم این کشور نشات می‌گیرند، به جای چکش و داس طراحی نقشه این کشور جایگزین شده و شعارهای کمونیستی روی روبان‌ها به علاوه مخفف عبارت جمهوری سوسیالیستی بلاروس شوروی حذف و عبارت بلاروسی Рэспублiка Беларусь (جمهوری بلاروس) جایگزین آن شده‌است

همسایگان کشور بلاروس

جمهوری بلاروس اروپائی ترین بخش شوروی سابق از شمال شرقی و شرق به روسیه از شمال و شمال غربی به جمهوری های لیتوانی و لتونی از جنوب به اوکراین و غرب به لهستان محدود میباشد.

صنایع و طبیعت کشور بلاروس

یک سوم خاک این کشور را جنگل های طبیعی و دریاچه های متعدد تشکیل داده که زیبائی خاصی به طبیعت آن بخشیده است. این کشور یک جمهوری صنعتی و کشاورزی میباشد که دارای صنایع ماشین سازی و ابزارسازی، صنایع الکترونیک، ماشین آلات سنگین صنعتی و اپتیک بصورت زیر بنائی میباشد.

امکانات ورزشی در کشور بلاروس

در این کشور بیش از چهارده هزار مجتمع و استودیوم ورزشی وجود دارد که شانزده هزار مربی در بیش از پنجاه رشته ورزشی مختلف با استفاده از بالاترین ابزارهای تکنیکی و علمی بیش از بیست ویک هزار و چهارصد کودک و نوجوان را تحت آموزش قرار میدهند.

قوانین، آداب و رسوم کشور بلاروس

1- قوانین این کشور در رابطه با جرائمی نظیر حمل یا استعمال داروهای ممنوعه و از جمله مواد مخدر و روان گردان بسیار سخت گیرانه است. این مجازات ها می تواند شامل حبس های طولانی و پرداخت جریمه های سنگین باشد.

2- برای رانندگی در این کشور می باید گواهینامه ملی آن یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی نمایند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید. اضافه می نماید متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

3- به علت عدم وجود قرار داد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری نماید.

4- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی باشد.

تقسیمات اداری (اجرایی) کشوری بلاروس

بلاروس به شش استان (“voblast”) تقسیم می‌شود، که شهرهای آن به عنوان مراکز اداری آن نامیده می‌شوند. شهر مینسک، واقع در ایالت مینسک، دارای جایگاه ویژه‌ای از یک زیر مجموعه کشوری است که هیچ یک از این ووبلاست‌ها آن را شامل نمی‌شوند.

تقسیم بند‌ی زیر گروهی ” ووبلاست ” میراث دوره شوروی می‌باشد. ووبلاست‌ها نیز خود به زیرگروه‌هایی به نام ” رایون ” ها تقسیم می‌شوند. ترجمه رایج این واژه ” بخش ” ها یا ” نواحی” است. مقامات اداری محلی ( ” رایسووت ” ، “مشاور رایون “) از سوی ساکنین رایون انتخاب می‌شوند؛ و مقامات اجرایی محلی ( “مدیریت رایون “) نیز توسط مسئولان بالاتر اجرایی منسوب می‌گردند. به همین صورت، هر ووبلاستی دارای یک مقام قانونگذار خود (“اوبلزووت “) بوده که از طرف ساکنان آنجا انتخاب می‌شود، و نیز یک مقام اجرایی ( “مدیریت ووبلاست “) که رهبر آن از سوی رئیس جمهور تعیین می‌شود.

(مراکز مدیریتی در داخل پرانتزها قرار گرفته اند.)

مینسک (پایتخت)

ایالت برست (برست)

ایالت هومیل (هومیل)

ایالت هرودنا (هرودنا)

ایالت ماهیلیو (ماهیلیو)

ایالت مینسک (مینسک)

ایالت ویسیبسک (ویتسبسک)

خدمت سربازی در بلاروس

شاخه های نظامی :

نیروی زمینی ، هوایی و دفاع هوایی (2006)

 سن و مدت خدمت نظامی :

27- 18 سال سن برای خدمت اجباری  ،

مدت خدمت اجباری 18 ماه (2005)

نیروی انسانی  قابل استفاده برای خدمت نظامی :

مردان بین سنین  49-18 سال : 2.520.644 نفر (2005)

 نیروی انسانی مناسب برای خدمت نظامی :

مردان بین سنین  49-18 سال :  1.657.984 نفر (2005)

 نیروی انسانی که سالانه به سن خدمت نظامی می رسند :

مردان 85.202 نفر (2005)

 مخارج نظامی – به دلار:

420.5 میلیون دلار (2006)

 مخارج نظامی –  درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) :

 1.4%(FY02)

 خدمت سربازی اجباری در بلاروس برای تمامی مردان بین سنین  27-18 سالگی است . برای افرادی که فاقد تحصیلات عالی هستند طول مدت خدمت نظامی 18 ماه و برای آنان که دارای تحصیلات عالی می باشند 12 ماه است .

روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و بلاروس

برای جمهوری بلاروس روابط تجاری با ایران همواره روابطی صادرات محوری بوده اند.

اصلی ترین کالاهای صادراتی بلاروس به ایران عبارتند از: الیاف مصنوعی، نخ مصنوعی، کامیون، ادوات کشاورزی، آهن آلات، لاستیک، بلبرینگ، کود پتاسیم.

اصلی ترین کالاهای وارداتی از ایران به بلاروس عبارتند از: خودروی سواری و لوازم یدک آن، میوه جات.

اکتبر 8, 2019 @ 11:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور بلاروس

اکتبر 8, 2019 @ 11:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

تحصیل در بلاروس یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل با کیفیت با هزینه مقرون به صرفه در اروپا دارند، محسوب می شود. در حال حاضر هزاران دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل در بلاروس هستند و این تعداد هر ساله افزایش می یابد.

جمهوری بلاروس با جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر در شرقی ترین قسمت اروپا واقع شده است و در غرب با لهستان، در شمال غربی با لیتوانی، در شمال با لتونی، در شمال شرق و شرق با روسیه و در جنوب با اوکراین هم مرز است. پایتخت بلاروس شهر مینسک با جمعیت 1.8 میلیون نفر است که پایتخت سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی کشور می باشد. دیگر شهرهای بلاروس عبارتند از برست، ویتبسک، هرودنا، ماهیلو و هومیل. مردم بلاروس مهربان و مهمان نواز هستند و از به اشتراک گذاشتن فرهنگ و سنت خود با افراد خارجی لذت می برند.

با تاریخی غنی و معماری زیبا، بلاروس مکانی شگفت انگیز برای گشت و گذار در هر موقع سال است. با جغرافیای متنوع و حیات وحش موجود در بلاروس این کشور برای دوستداران طبیعت یک گزینه ایده آل محسوب می شود.

چرا تحصیل در بلاروس ؟

 • شانس خیلی بالا برای دریافت اقامت و مستقر شدن در اروپا بعد از فارغ التحصیلی

 • تقریباً همه دوره ها از اعتبار بین المللی برخوردار هستند.

 • فرصت پیدا کردن شغل مناسب بعد از فارغ التحصیلی وجود دارد.

 • امکان دریافت پذیرش به سادگی در رشته های مهندسی و پزشکی

 • هزینه تحصیل در بلاروس و هزینه زندگی در قیاس با دیگر کشورهای اروپایی نسبتاً ارزانتر است.

 • گرفتن ویزا برای تحصیل در بلاروس ساده است.

 • در طول تحصیل در بلاروس، شما فرصت شرکت در آزمونهای بین المللی پزشکی مثل PLAB-USMLE-MCI-ERPM MOH/DOH/HAAD را خواهید داشت.

 • عدم نیاز به مدرک آیلس و تافل برای ثبت نام

 • تحصیل در بلاروس فرصت ملاقات با هزاران دانش آموزان خارجی از فرهنگهای متفاوت را فراهم می کند

 • محیطی امن در قیاس با بیشتر بخش های اروپا

شرایط تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس از کیفیت مناسبی برخوردار است. دانشگاه های بلاروس و دیگر مراکز آموزش عالی به طور وسیع با امکانات آموزشی در تناسب با استانداردهای مدرن تجهیز شده اند. مراکز آموزش عالی در بلاروس عبارتند از دانشگاههای دولتی و خصوصی و همچنین دانشگاههای پزشکی، فنی و تکنولوژی. رشته پزشکی در بلاروس از کیفیت خوبی برخوردار است. بیشتر از هزاران رشته در دانشگاه های بلاروس و مراکز آموزش عالی این کشور ارائه می شوند.

به طور کلی تحصیل در بلاروس مزایایی چون دانشگاه های معتبر، شرایط آب و هوایی خوب، هزینه مقرون به صرفه، کیفیت آموزشی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای متقاضیان فراهم میکند. در مقطع کارشناسی و ارشد رشته های پزشکی، دندانپزشکی و چندین رشته مربوط به کامپیوتر به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دانشگاه های بلاروس

دانشگاه های پزشکی در بلاروس:

 • دانشگاه پزشکی گرودنو – Grodno State Medical University

 • دانشگاه پزشکی ایالت گومل – Gomel State Medical University

 • دانشگاه پزشکی ایالت ویتبسک – Vitebsk State Medical University

 • دانشگاه پزشکی بلاروس – Belarus Medical University

دانشگاه های فنی و تکنولوژیکی در بلاروس:

 • دانشگاه ملی فنی بلاروس – Belarusian National Technical University

 • دانشگاه تکنولوژی بلاروس – Belarusian State Technological University

 • دانشگاه انفورماتیک و رادیو-الکتریکی ایالت بلاروس – Belarusian State University of Informatics and Radio electronics

 • دانشگاه فنی برست – Brest State Technical University

 • دانشگاه فنی هومیل – Homiel State Technical

 • دانشگاه تکنولوژیکی ایالت ویتبسک – Vitebsk State Technological University

دیگر دانشگاه های بلاروس:

 • دانشگاه فنی زمین شناسی بلاروس – Belarusian State Agrarian Technical University

 • دانشگاه زمین شناسی گرودنو – Grodno State Agrarian University

 • دانشگاه اقتصاد بلاروس – Belarusian State Economic University

 • دانشگاه صنعتی اقتصادی بلاروس – Belarusian Trade-Economic University of Consumer Cooperation

 • دانشگاه روسی بلاروس – Belarusian-Russian University

 • دانشگاه فرهنگ فیزیکی (ورزش) بلاروس – Belarusian State Physical Culture (Sports) University

 • دانشگاه فرهنگ و هنر بلاروس – Belarusian State University of Culture and Arts

تحصیل در بلاروس در رشته های پزشکی

متقاضیان تحصیل پزشکی در بلاروس باید قبل از شروع دوره اصلی در یک آزمون ورودی که شامل سوالات زیست شناسی، شیمی و انگلیسی می باشد شرکت کنند و حد نصاب لازم برای قبولی در رشته پزشکی را کسب نمایند. در صورتیکه دانشجو از تسلط کافی بر زبان انگلیسی برخوردار نباشد می تواند در یک دوره آمادگی برای آزمون (پاتفک) که از طرف کالج برگزار می شود شرکت کند و پس از سپری کردن این دوره 9 ماهه با آمادگی بیشتر در آزمون ورودی شرکت کند.

همچنین برای تحصیل در بلاروس در رشته های پزشکی باید مدرک دیپلم ریاضی یا علوم تجربی و حتماً مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید. از نظر شرط معدل نباید میانگین معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی شما کمتر از 16 باشد.

هزینه تحصیل در بلاروس

با توجه به ارزانتر بودن تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی میانگین هزینه تحصیل در بلاروس در مقاطع مختلف به شرح زیر می باشد:

 • دوره 9 ماهه پاتفک (به زبان روسی): 2500 دلار برای رشته های غیر پزشکی و 3500 دلار برای رشته های پزشکی

 • دوره 9 ماهه پاتفک (به زبان انگلیسی): 4500 دلار

 • مقطع کارشناسی: 1500 تا 2000 دلار هر ترم

 • مقطع کارشناسی ارشد: 1700 تا 2500 دلار هر ترم

 • مقطع دکترا: 2000 دلار هر ترم

 • رشته پزشکی (به زبان انگلیسی): 5000 دلار در سال

 • رشته پزشکی (به زبان روسی): 4000 دلار در سال

 • رشته دندانپزشکی (به زبان انگلیسی): 5500 دلار در سال

 • رشته دندانپزشکی (به زبان روسی): 5000 دلار در سال

 • رشته داروسازی (به زبانروسی): 3500 دلار در سال

ویزای دانشجویی بلاروس

اخذ ویزای دانشجویی بلاروس نسبتاً ساده می باشد. مدارک لازم برای اخذ ویزا عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده ویزا

 • پاسپورت معتبر

 • نامه پذیرش دانشگاه از وزارت آموزش در بلاروس

 • نتیجه تست پزشکی عمومی (باید شامل تست HIV باشد)

 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه ترجمه روسی

 • 2 قطعه عکس

ویزای کاری کشور بلاروس

اکتبر 8, 2019 @ 11:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

تعریف ویزای کار :

در نوع اول از ویزای کار منظور این است که کار فرما باید یک دعوتنامه کاری برای کسی که در خارج از کشور دنبال کار میگردد تهیه کند ، پیدا است که برای بدست آوردن یک موقعیت شغلی در هر کشور اولویت با متغاضیان داخل آن کشور که واجد شرایط آن شغل هستند ، میباشد و وقتی این شغل به متغاضی خارجی خواهد رسید که کسی در داخل آن کشور واجد شرایط آن شغل نباشد .
به طور مثال در کشور های اروپایی این قانون به این صورت هست که کارفرما آن شغل مورد نظر را باید به مدت ۳ ماه در داخل /ان کشور به صورت عمومی آگهی کند ، اگر کسی پیدا نشد و خواستار آن شغل نبود سپس آن شغل به مدت ۳ ماه در دیگر در کشوهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر باز هم شخصی واجد شرایط آن شغل نبود کار فرما میتئاند از متغاضیان خارجی واجد شرایط دعت به همکاری کند .
با خواندن این مطلب شاید فکر کنید این که از متقاضی خارجی واجد شرایط دعوت به همکاری شود غیر ممکن است اما این روش را حل هایی هم دا رد ، به عنوان مثال گاهی دیده شده کارفرمایی خواستار این باشد از خانواده خودش را استخدام کند و یا کارفرمایی ایرانی است و خواستار این است که حتما نیروی کار ایرانی را استخدام کند در این موارد کارفرما شغل مورد نیاز خود را به طور بسیار سخت تعریف میکند ، مثلا فکر کنید کارفرمای ایرانی نیاز به آشپز ایرانی دارد که توانایی درست کردن غذاهای معروف تخصصی ایرانی را داشته باشد و به زبان فارسی هم تسلط داشته باشد از اینجا پیدا است که متقاضی برای این شغل در داخل کشور یا اتحادیه اروپا از حالت عادی خیلی کمتر میشود و ممکن است متقاضی خارجی در چنین صورتی راحت تر کار پیدا کند .

در جمهوری بلاروس، انواع ویزای ورودی زیر ارائه میشود:

B – ویزای ترانزیت، تا ۲ روز معتبر؛
C – ویزای کوتاه مدت، تا ۹۰ روز معتبر؛
D – ویزای بلند مدت، معتبر برای تا ۱ سال با حق اقامت تا ۹۰ روز، مگر اینکه در غیر این صورت توسط توافقنامه های بین المللی از جمهوری بلاروس تصریح شده باشد
ویزای ورود ممکن است تک ورودی / دو ورودی / چند ورودی باشد .

اقامت از طریق ویزای کار در بلاروس:

بلاروس یک کشور محصور در خشکی در شرق اروپا است. دارای مرز با روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی است. و زبان رسمی بلاروس و روسیه می باشد.
این روزها بسیاری از مردم در حال ترک زادگاه خود و در حال حرکت به کشورهای دیگر برای رفاه مادی بهتر و فرصت های شغلی و کار آزاد میباشند

رشد سریع کسب و کار و تولید در جمهوری بلاروس و افزایش مهاجرت نیروی کار خارجی در بلاروس دیده میشود.. با توجه به سطح پایین بیکاری در بلاروس، یک تغییر قابل توجهی در تنوع شهروندان خارجی در کشور با مجوز کار دیده میشود. در واقع، این کشور اکنون درهای خود را به استقبال کارگران ماهر از سراسر جهان باز کرده است .

در سال ۲۰۱۴، تعداد مهاجران کار از اوکراین، ازبکستان، لیتوانی، گرجستان، مولداوی، چین، روسیه و جمهوری قزاقستان افزایش یافت، در حالی که تعداد کارگران خارجی از ترکیه و لتونی پایین رفت. با توجه به داده های ویکی پدیا که در سال ۲۰۱۴ ارائه شده است؛ بیش از ۲۸ درصد از مهاجران کارگر از اوکراین، ۲۱٪ از ترکیه، ۱۶ درصد از لیتوانی، ۸٪ از چین، ۴٪ از ویتنام، ۳٪ توسط لتونی، ۳٪ از ازبکستان، ۲٪ از مولداوی و ۲٪ از تاجیکستان بود است..

روش به دست آوردن اجازه کار در بلاروس ، ساده است و در زمان های اخیر ساده تر شده است
وضعیت حقوقی اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت در جمهوری بلاروس” شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت که به طور مداوم در جمهوری بلاروس زندگی میکنند ، حق دارند که در فعالیت های کاری و کسب و کار شرایط برابر با شهروندان تابعیت بلاروس داشته باشند .

با توجه به معاهدات بین بلاروس، روسیه و قزاقستان؛ شهروندان کشورهای ذکر شده در بالا باید این فرصت را داشته باشند که به در فعالیت های کاری در شرایط برابر با شهروندان جمهوری بلاروس مشغول به کار باشند .

راه خارجی استخدام به طور موقت توسط بخش ۱۱ قانون مذکور تعیین می شود: “درباره مهاجرت نیروی کار خارجی”. این می گوید که یک تبعه خارجی که مجوز اقامت دائم در بلاروس را دارد اجازه دارد با بدست آوردن کارگر به فعالیت شغلی خود را انجام دهد

سرمایه گذاری در اقتصاد کشور به عنوان راهی برای مهاجرت به بلاروس

. سرمایه گذاری بیش از ۱۵۰ هزار یورو به اجازه تضمین سپرده به دست آوردن اقامت دائم، و در نهایت تابعیت کشور میشود.

اخذ مجوز برای اقامت دائم از طریق کار در جمهوری بلاروس :
کار در دفاتر دیپلماتیک و موسسات کنسولگری معتبر در جمهوری بلاروس، نمایندگان سازمان های بین المللی، شرکت های خارجی واقع در قلمرو جمهوری بلاروس؛
مشغول به کار در نهادهای مستقر در خاک جمهوری بلاروس مطابق با معاهدات بین المللی از جمهوری بلاروس
روحانیونی که به انجام فعالیت های دینی در سازمان های مذهبی رسمی مشغول هستند
اشخاصی که در جمهوری بلاروس به عنوان کارکنان رسانه های جمعی خارجی معتبر مشغول هستند
افرادی که کمتر از ۹۰ روز دعوت شده اند به عنوان سخنران و یا مربیان برای مدتی به عنوان سخنران و یا برای تدریس در موسسات آموزشی آموزش عالی، آموزش های حرفه ای پیشرفته، دعوت شده اند
افرادی که به کار در جهت های مختلف تصریح شده توسط معاهدات بین المللی از جمهوری بلاروس مانند بنیانگذاران، مدیران سازمان های تجاری با سرمایه گذاری خارجی، به عنوان اشخاص حقوقی از جمهوری بلاروس ثبت نام شده اند .
کشور بلاروس نسبت به روسیه کشوری ارزونتر و دارای امنیت بالاتری است و این موارد باعث شده بعضی از شهروندان روسیه ای برای کار به کشور بلاروس بیایند
افرادی که دارای توانایی های استثنایی و استعدادها، و یا خدمات برجسته همچون بالاترین دستاورد در علم، فناوری، فرهنگ و ورزش هستند .
سرمایه گذاری کمتر از ۱۵۰٫۰۰۰ € به اقتصاد جمهوری بلاروس با اجرای برنامه های خاص دولت جمهوری بلاروس

روند درخواست برای مجوز کار در بلاروس

برای دریافت اجازه کار و برای فعالیت های کاری تسلیم مدارک زیر را به اداره امور داخلی در Mingorispolkom و وزارت امور داخلی اجباری است :
برنامه کاری
کپی از پاسپورت فرد خارجی
تایید هزینه پردازش جهت ارزیابی مدارک
اسناد و مدارک در مدت ۱۵ روز باید آماده شود . اگر تایید شود، اجازه کار برای یک سال از تاریخ تصویب معتبر است، .
اگر یک متخصص خارجی در نظر دارد تا برای چند کارفرمایان بلاروسی کار کند باید مجوز برای کار با هر یک از آنها دریافت می کنند..
کار فرمایی که میخواهد بیش از یک نیروی کار خارجی داشته باشد باید وزارت ملیت و مهاجرت کسب اجازه بکند
این شایان ذکر است که شهروندان جمهوری بلاروس نسبت به نیروی کار خارجی که طور دائم در بلاروس ساکن هستند ، اولویت به حق اشتغال را دارند . این به این معنی است که کارفرما می تواند متخصصان خارجی را تنها در صورتی استخدام کند که قادر به پیدا کردن شهروند یا مقیم دائم بلاروسی یا تبعه بلاروسی برای پر کردن موقعیت شغلی نباشد. بنابراین، قبل از اخذ مجوز کار به نیروی کار خارجی باید موقعیت را به وزارت کار و اشتغال با جزیات توضیح دهد.

کسب کار در بلاروس :

بلاروس در میان ۱۸۹ کشور در بانک جهانی رتبه در۴۴ کسب و کار درسال ۲۰۱۶ دارد.

از سال ۲۰۰۶، بلاروس از موقعیت ۱۲۰ در رتبه بندی کسب و کار بانک جهانی با به اشغال درآوردن ۵۷ اقدامات لازم برای بهبود سیستم مالیاتی شروع به ارتقا کرد.

امروز بلاروس با ادامه کار به ۳۰ کشور برتراز نظر سهولت انجام کسب و کار در سالتبدیل شده است . این تلاش ها منجر به بهبود روش های اداری، مالیات، قیمت گذاری، صدور مجوز، رژیم های ترجیحی برای سرمایه گذاران و حمایت از حقوق خود کشور و فرد شده است …

در سال ۲۰۱۵، سرمایه گذاران خارجی ۱۱٫۳ میلیارد $ به اقتصاد واقعی بلاروس (به جز برای بانک ها) تزریق کردند. سرمایه گذاران اصلی این کشور شامل شرکت های روسیه، انگلستان، هلند، قبرس، اتریش و چین است.

در حال حاضر شرکای تجاری اصلی عبارتند از:
روسیه
اوکراین
آلمان
انگلستان
چین
لهستان
هلند
ایتالیا
لیتوانی
قزاقستان

دلایل بسیاری برای این افزایش در تعداد شرکت های بین المللی در بلاروس وجود دارد.
جاذبه های اصلی عبارتند از:
مکان جغرافیایی
بلاروس ، در مرز شرقی اروپا، استراتژیکی به عنوان یک مسیر تجاری عمده بین اروپا و کشورهای مستقل مشترک المنافع می چرخاند.

ثبات اقتصادی

در شرایط اقتصادی آشفته، اقتصاد بلاروس کمتر تحت تاثیر نسبت به آنهایی که در بازارهای جهانی بوده اند قرار گرفته . تحلیلگران بازار پیش بینی رشد قوی برای اقتصاد بلاروس کرده اند.

فضای سرمایه گذاری مطلوب

اقدامات لازم به منظور تشویق کسب و کار شامل مناطق آزاد اقتصادی، پارک فناوری بالا، پارک صنعتی سنگ بزرگ چینی-بلاروسی ، و مشوق های مالیاتی ویژه برای کسب و کار عامل در مناطق روستایی یا شهرهای کوچک بوده است.

قانون جمهوری بلاروس “در سرمایه گذاری” که به اجرا در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۴ درآمد برای حفاظت از سرمایه گذاری خارجی و عدم دخالت در امور خصوصی سرمایه گذاران شد. علاوه بر این، آن ها را اعطا سود تضمین تخصیص دادند.
حقوق سرمایه گذاران و حمایت از سرمایه گذاری نیز توسط تعدادی از توافقنامه های بین المللی که بلاروس را امضا است تضمین شده است.

در طول سال های اخیر بلاروس موقعیت پیشرو در تعدادی از اصلاحات معرفی به بهبود فضای کسب و کار در کشور انجام داده است. بنابراین، با توجه به داده ها گروه بانک جهانی، بلاروس ۳۲ اصلاحات را اجرا کرده است از سال ۲۰۰۶٫ بلاروس به عنوان یکی از اصلاح طلبان جهانی به رسمیت شناخته شد و جایگاه چهارم در میان ۱۸۹ کشور کسب کرد.

نیروی کار بسیار ماهر
تقریبا ۵۰ درصد از کارگران در بلاروس دارای مدرک آموزش عالی هستند.

اقتصاد صنعتی توسعه یافته
در حال حاضر حدود یک سوم از بلاروس تولید ناخالص داخلی از بخش صنعتی می آید.

چه مسائلی را باید قبل از راه اندازی کسب و کار در بلاروس مدنظر داشته باشیم؟
همانطور که با به وجود آمدن بازار جدید باید تحقیقاتی قبل از شروع کسب کار انجام داد افزاد باید در تحقیقات خود موارد زیر را مدنظر بکیرند:
الزامات قانونی
قوانین اشتغال
فرهنگ کسب و کار

اسناد مورد نیاز برای گرفتن ویزا :

-ارسال اسنادمورد نیاز برای دست آوردن اجازه کار
به دست آوردن اجازه کار از کارفرما و تسلیم مدارک زیر به وزارت ملیت و مهاجرت
-فرم درخواست
کپی از اسناد و مدارک که نشان دهنده تایید ثبت نام دولت از نهاد قانونی و یا کارآفرین فردی؛
– تاییدیه ثبت نام تجاری کشور مبدأ با شرکت های خارجی (در صورت شرکت های خارجی به عنوان یک کارفرما عمل کند).
– پیش نویس قرارداد کار امضا و مهر شده توسط کارفرما.
– ضمانت نامه تایید توانایی ارائه کارمندان خارجی با اقامت دایم .
تایید هزینه پردازش جهت ارزیابی مدارک
روابط کار بین کارگر و کارفرما باید ، به صورت یک قرارداد کار در فرم نوشته شده در زبان مادری و یا قابل فهم از هر دو طرف باشد. کارفرما باید شرایط کار (قرارداد) در عرض یک ماه از امضای آن کارگر رااستحذام کند . مدت اعتبار یک قرارداد کار نباید از مدت اعتبار مجوز برای اشتغال تجاوزکند .

اسناد پشتیبانی برای گرفتن ویزا:

برای ویزای کوتاه مدت کسب و کار نوع C (بازدید تجاری بدون قصد به کار، تا ۹۰ روز در مدت یک سال)
اصل یا یک کپی از یک دعوتنامه از یک سازمان، شرکت یا سازمان در جمهوری بلاروس، که به عنوان یک نهاد قانونی توسط مقامات بلاروس ثبت شده است. یک دعوتنامه باید در سربرگ رسمی با شماره ثبت، تاریخ صدور چاپ شده، و باید امضای یک مقام و مهر و موم شرکت های بزرگ را داشته باشد . همچنین باید مدت زمان انتظار از اقامت متقاضی در بلاروس را نشان دهد. یک دعوتنامه باید تضمینی نوشته شود که دعوت کننده باید قوانین و مقررات در جمهوری بلاروس را به شهروندان خارجی اعمال رعایت کند .
برای ویزای بلند مدت کسب و کار نوع D (بازدید تجاری بدون قصد به کار، تا ۹۰ روز در مدت یک سال)
یک نامه اصلی دعوت از یک سازمان، شرکت یا سازمان در جمهوری بلاروس، که به عنوان یک نهاد قانونی توسط مقامات بلاروس ثبت شده است. یک دعوتنامه باید در سربرگ رسمی با شماره ثبت، تاریخ صدور چاپ شده، و باید امضای یک مقام و مهر و موم شرکت های بزرگ را داشته باشد همچنین باید مدت زمان انتظار از اقامت متقاضی در بلاروس را نشان دهد. . یک دعوتنامه باید تضمینی نوشته شود که دعوت کننده باید قوانین و مقررات در جمهوری بلاروس را به شهروندان خارجی اعمال رعایت کند

راهی دیگر برای دریافت ویزای کار :

یکی از راه های دیگر علاوه بر راهی که در بالا گفته شد این است که متقاضی کار در کشور مورد نظر خود را به عنوان یک نیروی کار داخلی معرفی کند .
در این روش فرد متقاضی یک ویزای جستحجوی کار دریافت میکند با این روش فرد وارد کشور مورد نظر خود شده و در /ان کشور به جستجوی کار میپردازد و به این صورت است که یک ویزای ۳تا۶ ماهه غیر قابل تمدید به فز داده میشود و بعد از پیدا کردن کار به مدت یک سال در آنجا فرد میماند

ثبت شرکت در کشور بلاروس

اکتبر 8, 2019 @ 11:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

مراحل ثبت شرکت در بلاروس :

با در نظرگرفتن روابط حسنه ی اقتصادی فی مابین بلاروس و ایران و همچنین کشورهای سی آی اس ، گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و کشورهای سی آی اس با رعایت قوانین تجارت بین المللی همیشه مدنظر بوده است. مدت زمان ثبت شرکت در بلاروس نهایتا یک هفته می باشد و در طی مدت این یک هفته گواهی ثبت و اساسنامه ی شرکت ثبت شده به انضمام مهر تایید دولتی آماده می شود. بعد از ثبت شرکت در بلاروس برای افتتاح حساب و دریافت مدارک شرکت ثبت شده از ارگان های دولتی اقدام می شود. و همچنین هیچگونه محدودیتی برای افتتاح حساب در هیچکدام از بانک های بلاروس وجود ندارد. همچنین ما به شما متقاضیان ثبت شرکت در بلاروس پیش از هرگونه اقدام و راه اندازی کار در بلاروس به شما پیشنهاد می کنیم که با مشاورین حقوق بین الملل در این خصوص مشورت نمایید و از اقدامات خود در چارچوب قانون اطمینان حاصل نمایید. همچنین شما باید این موضوع مهم را در نظر داشته باشید که از زمانی که شرکت خود را در بلاروس ثبت کردید باید مالیات شرکت خود را به نسبت درآمد خود پرداخت نمایید و در کنار آن از مزایای بهداشت و درمان و حقوق و مزایای دیگر بهره مند شوید. همچنین این مهم را در نظر داشته باشید که پیش از ثبت شرکت نباید اقدام به فعالیت کنید چراکه این یک عمل غیر قانونی محسوب می شود و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است. شخص با ثبت یک شرکت ویزای بلند مدت تجاری گرفته و می تواند بین کشور خود و بلاروس در رفت و آمد باشد که در این صورت شخص با هر بار ورود به کشور بلاروس دیگر نیازی به اخذ روادید نخواهد داشت. برای مثال شخص می تواند با اخذ یک ویزای کوتاه مدت دو ساله به راحتی تردد کند. همچنین متقاضی حتما باید افرادی را که تابعیت بلاروس را دارند در شرکت خود استخدام نماید و ماهیانه به آن ها حقوق پرداخت نماید و مالیات بپردازد. یکی از سوالات مهم در این باب این می باشد که آیا خانواده ی متقاضی اصلی اجازه ی ورود به بازار کار و یا مشغول شدن در شرکت متقاضی اصلی را خواهند داشت یا خیر؟ به عنوان دیگر آیا همراه اجازه کار خواهد داشت؟ در پاسخ باید گفت همراهان متقاضی اصلی اجازه ی ورود به بازار کار به صورت مستقیم را ندارند اما آزاد هستند که توامان به دنبال اخذ یک تخصص و یا شغل باشند و در صورتی که کارفرمایی را بتوانند بیابند که تمایل به استخدام آنها داشته باشد با اخذ نامه از کارفرما و ارائه به اداره مهاجرت می توانند وارد بازار کار شوند و با اشتغال به کار و پرداخت مالیات اخذ اقامت دائم نمایند.

به طور خلاصه می توان اینطور بیان کرد :

*شخص متقاضی به سامانه ی ثبت شرکت ها رجوع می کند و  فرم مربوط به ثبت شرکت را طبق مشخصات خود تکمیل می کند

*شخص متقاضی سهامدار یا شریک خوب پیدا می کند. که با توجه به نوع شرکت ثبتی خود که اگر شرکت با مسوولیت محدود باشد دو نفر و در شرکت سهامی خاص سه نفر را باید استخدام کند.

*شخص متقاضی برای شرکت خود یک نام انتخاب می کند که بایستی در فرم پنج نام را طبق اولویت انتخاب کند تا از بین آنها یک نام انتخاب شود.

*شخص متقاضی باید موضوع فعالیت خود را مشخص نماید و برای مدت فعالیت باید حتما محدود یا نامحدود بودن فعالیت را ذکر نماید.

* شخص متقاضی باید آدرس شرکت را ذکر کند. و نشانی ای برای محل استقرار دفتر ارائه دهد.

*شخص متقاضی باید میزان سرمایه ی شرکت را به عنوان سرمایه ی شخص حقوقی مشخص نماید. چراکه میزان سرمایه ی اولیه تا حدودی نشان از اعتبار شرکت است.

*شخص متقاضی باید اساسنامه ی شرکت را مشخص نماید. که این مرحله ی آخر است و از این مرحله شخص متقاضی ثبت شرکت باید منتظر باشد تا اداره ی ثبت شرکت ها مدارک را برای ارسال خواستار شود.

انواع شرکت های ثبت شده در بلاروس:

*شرکت مختلط سهامی عام که که تعداد سهام این نوع از سرکت نامحدود می باشد و فعالیت بازرگانی نامحدودی دارند.

*شرکت مختلط سهامی خاص که بیشترین نوع از شرکت های سهامی بلاروس هستند. سهام شرکت های سهامی خاص از قبل تعیین شده است.

*شرکت با مسوولیت محدود که این قسم از شرکت ها انعطاف زیادی ندارند و قوانین امنیتی شامل حال آن ها نمی شود.

*شرکت واحد در بلاروس که اکثرا شرکت های خارجی فعال در بلاروس این نوع از شرکت را ترجیح می دهتد. چراکه موسس شرکت واحد مالکیت همه چیز را بر عهده دارد.

مالکیت انحصاری:

در مالکیت انحصاری فرد و تجارت هر دو یکی هستند . به این معنا که فرد تجارت را ره اندازی می کند و خودش مسوول مدیریت و قراردادها و مسائل مالی می باشد . در این قسم از ثبت شرکت در کاندا فرد با  کلیه ی اموال شخصی خودش ضامن این واحد تجاری است و اگر واحد تجاری ورشکست شود شخص کلیه ی دارایی های خودش را از دست می دهد .

شراکت:

این قسم از تجارت به روش مالکیت انحصاری شباهت زیادی دارد . اما تفاوتهایی با با همدیگر دارند . از جمله اینکه دو یا بیشتر از دو شریک مالک واحد تجاری هستند . این نوع واحد تجاری شباهت زیادی به شرکت های تضامنی در ایران دارد . به این صورت که کلیه ی شرکا تا صد درصد اموال خود به صورت تضامنی مسوول واحد تجاری هستند و اگر این واحد تجاری ورشکست شود امکان این موضوع که کیله ی شرکا سرمایه ی خود را از دست بدهند زیاد است . از لحاظ تقسیم سود . سهم هریک از شرکا به شرکت های با مسولیت محدود شباهت دارد . به این معنا که هر شریک سهم الشرکه ی خود را دارد .

شرکت سهامی :

اکثرا شرکت های تجاری در کانادا به صورت شرکت های سهامی به ثبت می رسند . که هریک از این شرکت ها می توانند یک مالک و یا تعداد بیشتری مالک داشته باشند . مشکل این نوع از تجارت به این صورت است که راه اندازی این نوع از واحد تجاری هزینه بر است . راه  منطقی این است که برای راه اندازی این نوع واحد تجاری از وکیل رسمی و یک حسابدار مورد اطمینان کمک گرفت . و برای ثبت چنین شرکتی باید هزاران دلار سرمایه داشت و هزینه کرد . اما این قسم از ثبت شرکت  علی رغم پیچیدگی ها و هزینه های گزافی که دارد بهترین روش تجارت است .

مزایای ثبت شرکت در بلاروس:

*داشتن شبکه ی مناسب حمل و نقل

*بهره مند شدن از نیروی کار متخصص ارزان

*با ثبات بودن وضعیت سیاسی و اجتماعی

*رفتار اجتماعی مناسب و خالی از هرگونه نژاد پرستی

*امنیت بالا در مقایسه با اروپای شرقی

*نرخ پایین جنایت و فساد اداری

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در بلاروس:

*آدرس حقیقی شرکت ثبت شده

*مدارک اسکن شده ی سهامداران و مدیران شرکت

*دفتر نمایندگی باید از اداره ی مالیات کد بگیرد و مالیات را پرداخت کند

*پیروی از شرایط کار شرکت مادر

*پرداخت کلیه ی هزینه های بانک داری برای سال اول

امید است توانسته باشیم با ارائه ی این مقاله در انتخاب مقصد و چگونگی ثبت شرکت در بلاروس و توضیحات لازم مراحل ثبت و برخورداری از مزایای آن،  راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم . همچنین در صورت تمایل شما و چنانچه با ابهامی در این خصوص مواجه شدید، می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه ی حقوقی گروه آرمانی در ارتباط باشید .

منابع:

http://en.allfordmorisson.

http://www.belarus.

http://www.doingbusiness.org

http://www.femida.by

سرمایه گذاری در کشور بلاروس

اکتبر 8, 2019 @ 11:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

سرمایه گذاری در بلاروس

کشور بلاروس در راستای رشد اقتصادی خود به سرمایه گذاران خارجی این کشور اقامت دائم بلاروس را اعطا می کند. در واقع این امکان فراهم شده که افراد با سرمایه گذاری در بلاروس که در ذیل شرح آن آمده است، اقامت دائم بلاروس را کسب کنند. البته بیشترین تعداد مهاجرت به بلاروس با اخذ ویزای تحصیلی بلاروس به خصوص تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس به صورت می پذیرد. با اخذ ویزای تحصیلی بلاروس هم امکان کار دانشجویی وجود دارد و هم این امکان وجود دارد که فرد پس از اتمام تحصیل و با یافتن کار به اقامت دائم بلاروس دست یابد. اما بلاروس امروزه در راستای احیا و تقویت اقتصاد خود پس از جداشدن از شوروی درهای خود را بر روی سرمایه گذارن خارجی باز کرده است . در بخش های مختلف اقتصادی بلاروس به غیر از بخش هایی نظیر اسلحه سازی و مواد سمی و مواد مخدر امکان سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد. امکان ثبت شرکت نیز در بلاروس وجود دارد که  از طریق تأسیس شرکت در بلاروس و استخدام کارمندان و کارگران بلاروسی در آن جا، اشتغال زایی و کارآفرینی در این کشور ایجاد میشود و در ازای آن به مؤسس آن شرکت و کمپانی، ویزای دائم بلاروس تعلق می گیرد. سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی بلاروس به ترتیب زیر می باشد: صنایع داروسازی، صنایع بیوتکنولوژی، فن آوری نانو در صنعت، صنایع پتروشیمی، مهندسی مکانیک و تولید ماشین آلات، زیر ساخت های حمل و نقل، مهندسی عمران و صنایع غذایی.

مزایای سرمایه گذای در بلاروس:

بلاروس موقعیت جغرافیایی استراتژیکی بین ویزاو اتحادیه اروپا دارد.

اقتصاد بلاروس صادرات محور است.

وضعیت سیاسی و اجتماعی بلاروس باثبات است.

کشور بلاروس از استانداردهای مناسب زندگی برخوردار است.

میزان فساد اداری و رشوه و ... در بلاروس بسیار پایین است.

مدیران ارشد بلاروس نسبت به دیگر کشورهای CIS و حتی اروپایی سلامت بیشتری دارند.

بلاروس 6 منطقه آزاد تجاری و پارک فناوری دارد.

بلاروس دارای آژانس ملی سرمایه گذاری و شورای مشورتی سرمایه گذاری خارجی است.

در بلاروس فعالیت های زیرساختی توسعه یافته مثل امور حمل و نقل و فنون نظامی و ارتباطات وجود دارد.

حقوق سرمایه گذاران در بلاروس تأمین می شود.

سیاست کشور بلاروس بر جذب سرمایه گذاری خارجی تأکید بسیاری دارد و در این زمینه سیاست های مالیاتی مطلوبی تدوین شده است.

دولت از سرمایه داران به صورت دادن سود و مزایا حمایت می کند.

بلاروس نیروی کار بسیار ماهری و ارزانی دارد.

دریافت اقامت دائم بلاروس با ثبت شرکت در بلاروس

برای ثبت شرکت در بلاروس فرد باید سرمایه ای به میزان 1500 دلار تا 2000 دلار داشته باشد. این سرمایه اولیه پس از ثبت و تأسیس شرکت به فرد بازگردانده می شود و ضبط نمی گردد.فرد با ثبت شرکت در بلاروس می تواند اقامت دائم بلاروس را برای خود و اعضای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می گردد، بگیرد. برای فرزندان بالای 18 سال شخص نیز این امکان وجود دارد که فرزندش را به عنوان یکی از شرکای خود معرفی کند و بدین ترتیب ویزای بیزینس برای او نیز صادر شود.  با اخذ این ویزا می توان به همه کشورهای عضو CIS رفت و آمد نمود. با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مناطق آزاد کشور بلاروس مثل پارک های فناوری، سرمایه گذار به مدت 5 سال از مالیات معاف می شود و اگر در این مدت 5 ساله بتواند میزان حداقل 150 هزار یورو تراکنش مالی و سود دهی را ثبت کند، میتواند اقامت دائم بلاروس را اخذ کند.

خرید ملک در کشور بلاروس

اکتبر 8, 2019 @ 11:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

خرید ملک در بلاروس و شرایط خرید ملک در بلاروس ۲۰۱۷ را به بررسی خواهیم گذاشت ، مزایای خرید ملک در بلاروس  چیست ، چگونگی خرید ملک در بلاروس  را می دانید ؟ چگونه می توان برای خرید ملک در بلاروس اقدام نمود ؟ چگونگی انجام خرید ملک در بلاروس  را از کجا می توان فهمید ؟ آیا با خرید ملک در بلاروس می توان اقامت دائم بلاروس را به دست آورد ؟با چه هزینه ای می توان در بلاروس ملک خرید و اقامت بلاروس را به دست آورد ؟ آیا خرید ملک در بلاروس از راههای اخذ اقامت بلاروس است ؟چه موسساتی چگونگی خرید ملک در بلاروس  را می دانند و قادر به خرید ملک در بلاروس  میباشند ؟ این مقاله در باب خرید ملک در بلاروس  نگارش شده است و به تمامی سوالات شما در زمینه چگونگی خرید ملک در بلاروس  و اخذ اقامت بلاروس پاسخ می دهد .

بلاروس از استاندارهای خوبی برای زندگی برخوردار است و می توان گفت کیفیت زندگی در این کشور خوب بوده  و هزینه های مسکن و تحصیل بسیار پایین است . بطور کلی هزینه های زندگی در بلاروس به نسبت سایر کشورهای اروپای شرقی پایین بوده و همین امر موجب شده است متقاضیان بسیاری به دنبال دانستن چگونگی خرید ملک در بلاروس باشند  و علاقمند هستند از این طریق اقامت بلاروس را به دست آورند .

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک جزو امن ترین سرمایه گذاریهاست و  بلاروس می توان گفت از جمله کشورهایی است که خرید ملک در آن بسیار پرسود و امن است .و مهم تر از همه اینها جزو کشورهایی است که با خرید ملک می توان اقامتاین کشور را به دست آورد .

همه شهروندان خارجی که در بلاروس دارای ملک باشند می توانند بطور آزادانه املاک خود را به اشخاص خارجی یا بومی بفروشند .

در واقع حقوق مالکیت اموال در بلاروس برای خارجیان کاملا شبیه شهروندان بلاروس است . تنها تفاوتی که در این زمینه وجود دارد این است که شهروندان خارجی فقط می توانند سازه خریداری کنند و اجازه خرید زمین را ندارند .

نرخ مالیات بر املاک در بلاروس چقدر است :

نرخ مالیات بر املاک  برای شهروندان خارجی سالانه برابر با ۱% از ساختمان و  یا ارزش زمین می باشد . .که  این مبلغ را مالک باید قبل از ۲۲ مارس هر سال به اداره مالیات بپردازد .

مالک باید  مالیات های زمین را در اقساط سه ماهه  به اداره مالیات پرداخت نماید .

قیمت ملک در مینسک که پایتخت بلاروس است و در واقع گرانترین شهر این کشور می باشد . به ازای هر متر مربع مبلغی در حدود  ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰دلار می باشد .که البته همینطور که پیشتر ذکر شد این مبلغ در شهرهای کوچک  بلاروس پایین تراست .

به عنوان مثال  میانگین قیمت هر متر مربع در شهر موگیلف  بلاروس در حدود  ۹۰۰ دلار میباشد. بازار خرید ملک و سرمایه گذاری در بلاروس بسیار پر رونق و روبه رشد است . برای به دست آودن اقامت از طریق خرید ملک در بلاروس مهم نیست شما در چه شهری ملک خریداری کنید .

چه مدارکی جهت  خرید ملک در بلاروس و اخذ اقامت بلاروس مورد نیاز است :

پر کردن فرمی که می توانید نمونه  فرم تکمیل شده  را در وب سایت آژانس محلی ثبت نام دولتی ویا  زمین کاداستر ببینید و فرم خود را بر اساس آن پر نمایید .

ترجمه پاسپورت و سایر مدارک خریدار که باید به زبان روسی انجام شود .

متقاضی باید اقامت موقت یا اجازه اقامت موقت را از سفارت دریافت نماید .

پاسپورت و اطلاعات شناسایی فروشنده و یا فروشندگان و یا وکالتنامه قانونی در صورت نیاز.

قرارداد خرید و فروش  ملک در سه نسخه تنظیم می گردد که توسط فروشنده و خریدار امضا می شود

هزینه ثبت نام به رجیستری برای اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک  باید پرداخت گردد .

یکی از نکات مثبت خرید ملک در بلاروس این است که مراحل خرید ملک و تنظیم اسناد قانونی آن بسیار سریع اتفاق می افتد و نهایتا هفت روز کاری طول می کشد .

حداقل مبلغی که خریدار ملک می تواند بر اساس آن برای خود و خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) در بلاروس اقامت  دایم بگیرد ۱۵۰ هزار یورو می باشد .معمولا به دلیل رشد اقتصادی ملک خریداران ترجیح می دهند که ملک خود را در شهر مینسک خریداری نمایند .

با خرید  ملک در بلارس به ارزش حداقل ۱۵۰ هزار یورو مالک در ابتدا یک ویزای ۳ تا ۵ ساله  در یافت می کند که هرساله این ویزا تمدید می شود . نکته مثبتی که این سرمایه گذاری دارد این است که خریدار جهت اخذ اقامت دائم نیازی  به ماندن در بلاروس ندارد .بعد از سپری شدن  ۵ سال شخص  و خانوداه او اقامت دائم  بلاروس را به دست می آورد.

پس از اخذ اقامت و تابعیت شخص می تواند ملک خریداری شده را بفروشد . البته قبل از اخذ اقامت دائم نیز مالک اجازه فروش ملک را از لحاظ قانونی دارد اما اگر بخواهد اقامت بلاروس را از طریق خرید ملک به دست آورد باید تا آن زمان ملک را نگه دارد .

متقاضیان خرید ملک باید توجه باشند که در امر خرید ملک از وکلا و موسسات حقوقی معتبر در این زمینه مشاوره و راهنمایی بگیرند . چرا که شخص چنانچه بخواهد به تنهایی و یا با کمک دلالان در این زمینه اقدام نمایند ممکن است دچار ضرر و زیانهای جبران ناپذیر شوند .یکی از آنها این است که ممکن است مبلغی که برای خرید ملک می پردازند بسیار بیشتر از ارزش واقعی ملک باشد .

چنانچه علاقمند به سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق ملک باشید بلاروس مقصد مناسبی برای شماست . با اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک می توان به کشورهای حوزه CIS   که شامل کشورهای ر وسیه ، اوکراین و آذربایجان ، ارمنستان ، ازبکستان ، ترکمنستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، قزاقستان و مولداوی و گرجستان  می شود  بدون ویزا سفر نمود .

در این مقاله به چگونگی خرید ملک در بلاروس  و چگونگی اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک پرداختیم . موسسات حقوقی معتبر با داشتن تخصص در این زمینه می توانند شما را یاری نمایند که با امنیت کامل و بدون هیچ مشکلی و در مدت بسیار کوتاه ملک مورد نظر خود را در بلاروس خریداری نمایید و در ادامه شما را برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در بلاروس یاری می کنند . چنانچه علاقمند به اخذ اقامت و خرید ملک در بلاروس و سایر کشورهای اروپایی هستید موسسات معتبر حقوقی در این زمینه شما را یاری می کنند . شما می توانید با مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان این موسسات اطلاعات مورد نیاز خود را در تمام زمینه های سرمایه گذاری به دست آورید .

پناهندگی به کشور بلاروس

اکتبر 8, 2019 @ 11:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

با وجود ثبات سیاسی نسبی در بلاروس  تنها حدود ۸۹۱ نفر بصورت پناه جوی  رسمی در بلاروس در سال ۲۰۱۴٫ به دست آمده  . تا به امروز، رژیم بلاروس   مخالفان سیاسی خود را تشویق به خروج از کشور کرده است. در نتیجه بلاروس دنیال شهروندان فعال وافرادی که قادر هستند که تغییرات اجتماعی واقتصادی مثبتی را بوجود بیاورد هست

هر سال، حدود ۲۰۰ نفر دنبال پناهندگی در بلاروس هستند  در طول سال، بیشتر پناهجویان از افغانستان آمده اند . از سال ۲۰۱۳، با این حال، تعداد پناهندگان سوری افزایش یافته است. در گذشته نیز  پناهندگانی از گرجستان به  بلاروس مهاجرت می کردند .

بیشتر پناهجویان پناهنده از کشورهای درگیر در جنگ و یا درگیری های قومی  هستند مرز باز روسیه و بلاروس  از یک سو، و ساخت یک مرز مشترک خارجی سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از سوی دیگر، به افزایش  تعداد پناهندگان از آسیا به اتحادیه اروپا کمک کرده است.

، مهاجران اغلب برای پناهندگی در بلاروس به منظور جلوگیری از پیگرد قانونی برای عبور غیرقانونی از مرز بازرسی  می شوند . کشور بلاروس مطابق با مقررات بین المللی پناهندگی   به کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو و پروتکل ۱۹۶۷ سازمان ملل  پیوسته البته  هیچ اردوگاهی برای  پناهندگان،  احداث نکرده وفقط چندین مرکز اسکان موقت  را ساماندهی کردند وشایان ذکر است که پناهندگان بعد از هفت سال زندگی در  این کشور، می توانند برای شهروندی بلاروس  اقدام نمایند بشرطی که به  قوانین ملی این کشور احترام  بگذارند .

از سال ۱۹۹۷، بیش از ۳۰۰۰ نفر از ۳۳ کشور برای پناهندگی در بلاروس  اقدام کرده اند که برای تایید هر پناهنده سه قانون بازدارنده وجود دارد مانند  نرخ پذیرش بنابراین نرخ پذیرش در بلاروس بسیار بالاتر از  کشورهای دیگراست . متوسط تقاضای برای اعطای پناهندگی  ۳/۷ درصد از تمام متقاضیان بین المللی است .

یکی از شخصیت های مشهور پناه جو که توسط دولت بلاروس بوی پناهندگی داده است  رئیس جمهور مخلوع Kyrgyztan،  قرقیزستان بنام قربان‌بیک باقی‌اف است. که در سال ۲۰۱۰، طی کودتا در قرقیزستان  هنوز به عنوان یک مهمان و دوست توسط رئیس جمهور بلاروس اعطای پناهند گی داده شده زمانی که او  به اتفاق چهار نفر از اعضای خانواده اش. به کشور بلاروس آمد در فرودگاه مینسک  مورداستقبال قرار گرفت و در حال حاضر او   یک شهروند از بلاروس است.

امروزه بلاورس به مراتب نسبت به قرقیزستان ویا روس ها به لحاظ اندازه جمعیتش بدنیال جذب پناهنده می باشد زمانیکه شخصی در بلاروس درخواست پناهندگی می کند واقعیت اینست که از وزارت کشور بلاروس می خواهد که او را بعنوان یک پناهنده بشناسد .

تعریف پناهندگی مستند است از قانون بین المللی موسوم به کنوانسیون ۱۹۵۱ ، دولت بلاروس بررسی م کند که آیا شخص پناه جو منطبق با کنوانسیون پناهندگی واجد شرایط حمایت از دولت بلاروس است یا خیر ضمناً دولت بلاروس بررسی می کند که دلایل شخص از روی حس بشر دوستانه ویا از روی اجبار درخواست پناهندگی دارد یا خیر البته شایان ذکر است که قوانین مربوط به پناهندگی وحقوق بشر پیچید ه  می باشد زمانیکه شخص درخواست پناهندگی می دهد مقامات مسئول اورا پناهجو می نامند .

پناهندگی و مسائل مربوط به آن پدید جدیدی نیست.از دیر زمان‌ بشر برای رهائی از یوغ ستم،جنگ و مـشکلات و آشفتگیهای داخلی به پناهندگی متوسل‌ شده است.معهذا مسئله پناهندگی در‌ عصر‌ حاضر از دیدگاه کمّی در تـاریخ‌ بی‌سابقه بوده است.برای درک بهتر مـوضوع کـافی است به نقل‌ و انتقال پناهندگان در دوران دو جنگ جهانی و سپس به‌ سالهای بعد از جنگ جهانی دوم توجه‌ نمود.هرچند شباهتهای‌ بسیاری را می‌توان بین دوران حاضر و زمانهای قدیم یافت، ولی باید در نظر داشت که وضعیت پناهندگی در عصر حاضر از چنان ویـژگی‌هائی برخوردار است که برخوردی جدید با مسئله و مناسب‌ بودن‌ ابزار رسیدگی و حل و فصل آن را بیش‌ از همیشه ایجاب می‌کند

مدارک ومشخصات : اگر شخص دارای همسر وفرزند باشد در هنگام مصاحبه می بایست همراه وی باشند ومشخصات آنها می بایست برای تقاضای پناهندگی  ذکر شود .

از مدارک مشخص درخواست پناهندگی می توان به مدارک هویتی همچون پاسپورت وشناسنامه ذکر کرد همچنین در فرم پناهندگی از شخص اثر انگشت وعکس برای ثبت درخواست پناهندگی دریافت میکنند که اصطلاح آن (registration ) می گویند . اقامت پناه جویان در کمپین های مشخص شده توسط دولت مورد درخواست می باشد .

معمولاً برای تمام اعضای خانواده شخص یک کارت صادر می شود که نشانگر اینست که آنها پناه جو می باشند  وبرای حمایت مالی داشتن این کارت الزامی است

 انواع پناهندگى

پناهندگى از جـنبه‏هاى مختلف، تقسیماتى دارد و این مسئله بیانگر اهمیت دادن  به مسئله‌ پناه‌ دادن‌ بى‏پناهان و صلح و آرامش جامعه انسانى است. در اینجا تیتروار به برخى از انواع‌ پناهندگى‌ که مبتلی به تمام شهروندان کشور ها می شود  اشـاره مـى‏شود.

 • پناهندگى سیاسى

 •  پناهندگى‌ اقتصادى

 • پناهندگى نظامى

همانطور که ملاحظه می کنید بحث پناهندگی با اغراض مختلفی صورت می گیرد.

پناهندگی در کشور بلاروس :  بایستی گفت می توان قانون پناهندگی را در عملکرد کشور بلاروس دریابیم چرا که درسال ۲۰۱۰  در حدود ۷۰۰ نفر از تبعه افغانستان را پناه داده است  در نیمه اول سال ۲۰۱۰ تعداد اتباع خارجی که به بلاروس نقل مکان نموده اند، به اندازه ۲۰ درصد افزایش یافته است
البته در قوانین کشور بلاروس آمده است که :  اکثر خارجیان برای ورود به بلاروس نیازمند اخذ ویزا میباشند.

ویزای ورود بلاروس شامل انواع زیر است:

(ویزای ترانزیت (نوع B

ویزای ترانزیت برای سفر و حمل و نقل از طریق خاک روسیه به بلاروس صورت می گیرد  به معنای. این است که برای مدتی بیش از یک سال صادر و از آنجا که روز از ورود به قلمرو بلاروس در دو روز معتبر است. خروج با این نوع ویزا باید از کشور و نه بعد از دو روز پس از ورود effectuated. جزئیات بیشتر در بخش “ویزا”.

(کوتاه مدت   (نوع C

ویزای کوتاه مدت نوع اصلی از صدور روادید به اتباع خارجی است و برای آموزش و پرورش، کسب و کار مسافرت، گردشگری، دیدار خصوصی و اهداف دیگر بوده است. اعتبار این نوع ویزا محدود به ۹۰ روز است.

(ویزای بلند مدت (نوع D

در صورتی که مدت زمان  اقامت یک خارجی در بلاروس   بیش از ۹۰ روز  باشد تحت شرایطی اعتبار ویزا به یک سال تبدیل می شود و این نوع ویزا بیشتر برای  کسب و کار، مشارکت در ورزش و   رویدادهای فرهنگی و روزنامه نگاری  صادر می شود که مدت آن بستگی به نوع درخواست دعوت نامه شخص دارد.

البته با توجه به طبقه بندی فوق بایستی گفت یکی ار رایج ترین نوع ویزا ،ویزای کوتاه مدت است که معمولا اعتبار ان ۹۰ روز میباشد که معمولا این ویزا برای تجار و دانشجویان استفاده میشود

در پایان بایستی این نکته را اشاره کرد که  با ورود به خاک بلاروس آنهم با اخذ ویزای وورود قانونی به آن کشور  می توان با مراجعه به اداراتی که در خصوص اعطای پناهندگی فعال هستند شرایط خود را بیان در صورتیکه با ضوابط کشور بلاروس درخواست شما همخوانی داشته باشد می توان اقامت دائم ونهایتاً به آن کشور پناهنده شد چون کشوری است که درخواست پناهندگی را بطور مطلق رد نمی کند وشواهد وقرائن نشان میدهد که اعطای پناهندگی را دردستور کار خود دارد وعمل می کند .

بطور کلی افرادی که تصمیم به پناهندگی می گیرند مشکلاتی بر سر راهشان وجود دارد وهرکسی طاقت تحمل این مشکلات را ندارد  امّا در عوض کشور بلاروس دارای دانشگاههای خوبی برای افرادی که می خواهند رشته پزشکی را بخوانند  مناسب است چون مدرک زبان برای ورود به دانشگاه لازم ندارد وهزینه زندگی هم در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی همچون انگلستان  ارزانتر است

TOP