×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Bulgaria Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور بلغارستان

بلغارستان در جنوب شرقي اروپا واقع شده است و از شمال در مجاورت رومان و از شرق به درياي سياه و از جنوب به تركيه و يونان و از غرب به صربستان و مقدونيه منتهي مي شود. بلغارستان داري تاريخ غني و ريشه در اعصار كهن دارد.

آنچه بسيار قابل توجه مي باشد آثار بجا مانده از قرون شش تا سوم قبل از ميلاد مسيح است كه شامل مقبره ها و گنجينه هاي طلا در مكان هاي مختلف مي باشد.

در جريان تحولات كشورهاي بلوك شرق در سال 1990 اولين انتخابات در آنجا برگزار و در سال 1991 قانون اساسي دمكراتيك بلغارستان تصويب شد و در سال 2007 به اتحاديه اروپا پيوست.

وارنا يكي از قديمي ترين شهرهاي اروپا است.فرهنگ هاي متعدد در اين منطقه به هم آميخته شده اند. در حومه وارنا هنگام حفاريهاي باستان شناسي در مكاني كه نكروپوليس Necropolis ناميده مي شود، قديمي ترين گنجينه طلاي دنيا مربوط به هزاره چهارم قبل از ميلاد كشف كردند.

در چشم انداز شهر وارنا از درون دريا، وارنا ساخته شده در طبقات متعددي با ارتفاع 3تا20 متر جلوه مي كند، گويي كه از آسمان برون آمده و تا ساحل سرازير مس شود. ساحل عريضي كه گاه تا 50 متر پهنا پيدا مي كند. اقليم قاره اي و معتدل وارنا بشدت متاثر از درياي مجاور آن است.بهار خنك، تابستان معتدل و پاييز آفتابي و زمستان ملايم است. سواحل فوق العاده و چشمه هاي آب معدني اين شهر را به يكي از زيباترين مراكز گردشگري با شهرتي جهاني تبديل نموده است. در آبراه ارتباطي دريا با درياچه وارنا بزرگترين سازه حمل و نقلي شبه جزيره بالكان يعني پل آسپاروخوف Asparouhov Bridge ساخته شده است.

در شمال وارنا سرزمين ماسه هاي طلايي Golden Sands كه به واقع مرواريد سواحل بلغاري درياي سياه است كه به شكرانه پوشش گياهي منحصر به فرد، طراوت و خنكي جنگل، پهنه گسترده ماسه هاي طلايي و آرام و امن تسهيلات ورزشي تفريحي بسياري همچون زمين هاي تنيس، ميني گلف، مين هاي واليبال و بستكبال در امتداد گذرگاه ساحلي آن وجود دارد.

استخرهاي شنا با آب معدني و سرسره هاي آبي همواره طراوت، شور و نشاطي مثال زدني را براي گردشگران به ارمغان مي آورد. مجموعه تفريحي گلدن سندز نزديك به 100 لنگرگاه براي قايق هاي تفريحي عرضه مي نمايد. هتلهاي مجهز با شرايطي عالي آسايش ميهمانان گرامي را فراهم مي سازند. برخي از ميان معروفترين هتلهاي زنجيره اي دنيا مي باشند.هتلهايي احاطه شده با زمين هاي چمن، گلزارها و جنگل كه امكانات بسيار مناسب و جذابي براي آب درماني با وجود چشمه هاي آب معدني ارائه مي نمايند.

آب و هوا: دارای آب و هوای قاره ای، با تابستانهای گرم و زمستانهای سرد است.

حكومت : جمهوری

مساحت : 912/110 كیلومترمربع

جمعیت : 198/755/8 نفر

رشدسالانه جمعیت : 2/0 درصد

پایتخت : صوفیه

زبان : بلغاری – تركی

دین : مسیحی

واحد پول : لوا (هر 2 لوا حدوداً 1 یورو)

کد تلفن: 359+

اختلاف ساعت با ایران: 30/1 -

زبان رسمی کشور زبان بلغاری است.

کشور بلغارستان در نيمکره شمالي و شرقي، در جنوب شرقي قاره اروپا و درغرب درياي سياه واقع شده و با کشورهاي روماني در شمال، صربستان در غرب و ترکيه ويونان در جنوب همسايه است.جلگه های رود دانوب در شمال کشور، رشته کوههای درمرکز، و سواحل دریای سیاه در جنوب، چشم انداز طبیعی این کشور را تشکیل میدهند.

پايتخت اين کشور شهر صوفيا است و از شهرهاي مهم آن مي‌توان به پلووديف، وارنا، روسه و بورگاس اشاره كرد.پايتخت آن صوفيه و مذهب رسمي آن مسيحي ارتدوكس است.زبان رايج اين کشور بلغاري است که با خط سيريلي نوشته مي‌شود.بلغارستان از لحاظ ذخایر معدنی فقیر می باشد. ولی وجود دریای سیاه وتولید و صادرات انگور و تنباكو ، باعث رونق تجاری این كشور شدهاست.

تمدن و فرهنگ

تاریخ تمدن در بلغارستان کنونی به 3500 سال پیش از میلاد مسیح باز میگردد، ساکنان اولیه این منطقه اقوام تراکیان بودند. نام بلغارستان برگرفته از بلغارها است که مردمی ترک بودند که از استپ های شمال دریای سیاه به آنجا مهاجرت کردند و بر قبایل اسلاو غلبه نمودند و در سال 681 میلادی اولین پادشاهی بلغاری را بنا نهادند.
پادشاهی دوم بلغاری که در سال 1186 در ولیکو تارنووو تأسیس شد، دوباره مرزهای قبلی را برقرار ساخت و عصر طلایی جدیدی آغاز شد که در طی آن قلمرو بلغار با سه دریای سیاه، دریای آدریاتیک و دریای اژه هم مرز بود. در سال 1396، پس از یک جنگ طولانی، کشور به سلطه عثمانی ها درآمد. ابتدای قرن هجدهم سرآغازی بر دوره احیای بلغارستان بود که با شکوفایی کلیسا، ادبیات و فرهنگ بلغاری مشخص می گردد

برگزاري نمايشگاه فرش هاي دستباف ايراني در بلغارستان

در مراسم اغاز بکار این نمایشگاه سفیران، دیپلمات های مقیم، مقامات وزارت امور خارجه بلغارستان و دوستداران هنر ایرانی حضور داشتند.
خانم دانائیلوا مدیرکل بین الملل وزارت فرهنگ بلغارستان با اشاره به امضاء توافقنامه فرهنگی بین ایران و بلغارستان که سال گذشته به امضاء وزیر فرهنگ و سفیر کشورمان رسید اظهار داشت: برای بلغارستان افتخار است که شاهد برگزاری نمایشگاهی با این عظمت از فرش های نفیس ایران است.
در ادامه غلامرضا باقری مقدم سفیر کشورمان در صوفیه با تشریح روابط فرهنگی بین دو کشور به تاریخچه بر اهمیت فرش ایرانی در گسترش فرهنگ صلح دوستی، بردباری و وحدت گرایی از سوی مردم کشورمان تاکید کرد.
آقای بهاروند مدیرعامل اتحادیه مرکزی اتحادیه های استانی فرش دستباف ایران نیز که در این مراسم حضور داشت به معرفی فعالیت های این اتحادیه پرداخت.
در این نمایشگاه برای نخستین بار از فرش نقش برجسته تخت جمشید رونمایی شد.
این نمایشگاه بمدت یک هفته در صوفیه دایر خواهد بود

غذاهای بلغارستان

آب‌دوغ خیار نام یک غذای ساده سنتی ایرانی است که بصورت سرد و در کاسه سرو می‌شود.این غذای خوش طعم، ظاهری دلنشین داشته و ارزش غذایی بالایی نیز دارد. انواع مشابه آن در بلغارستان، ترکیه، مقدونیه، قبرس، آلبانی و ارمنستان نیز تهیه می‌شود.

تعطیلات رسمی کشور بلغارستان در سال 2012

January-1

New Year's Day

January-1

St. Basil's Day

January-6

Epiphany, St Jordan

January-7

St. John's Day

January-17

Antonovden (St. Antony`s Day)

March-1

Baba Marta

March-3

National Day

March-8

Mother's Day

March-25

The Annunciation of the Blessed Virgin

May-1

Labor Day

May-6

Army Day

May-6

St. George's Day

May-11

Sts. Cyrilus and Methodius Day

May-24

Day of Slavonic Script (Education Day)

June-1

The Festival of Roses, Valley of the Roses

June-2

Botev Day (Day of Botev and heroes died for Bulgarian freedom)

June-29

St. Peter & St. Paul Day

July-20

St. Elijah's Day

August-6

The Transfiguration

August-15

Assumption Day

September-6

Unification Day

September-22

Days of Liberation

October-14

Petkouden

October-26

St. Demetrius Day

November-8

St. Michael's Day

December-6

St. Nicholas Day

December-24

Christmas Eve

December-25

Christmas Day

December-27

St. Stephen's Day

December-31

New Year's Eve

نوامبر 27, 2019 @ 11:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور بلغارستان

نوامبر 27, 2019 @ 11:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در حال حاضر بیش از 11000 دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل در بلغارستان هستند. بیشترین تعداد دانشجویان ورودی از ملت های همسایه مانند ترکیه، یونان و مقدونیه هستند همچنین تعدادی از دانشجویان از کشورهای نیجریه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، غنا، آفریقای جنوبی و هند برای تحصیل به این کشور سفر کرده اند. از مزایای تحصیل در بلغارستان می توان از سیستم تحصیلات عالی، شهریه و مخارج زندگی بسیار معقول و به صرفه، محیط امن و دوستانه زندگی نام برد.

دانشگاه های بلغارستان

51 دانشگاه برای تحصیل در بلغارستان وجود دارند که از لحاظ بین المللی شناخته شده هستند. در برخی از موسسات آموزش عالی در بلغارستان برنامه های مختلفی به زبان انگلیسی، فرانسه یا آلمانی تدریس می شوند و بعضی از دانشگاه ها نیز به صورت مشترک با دیگر دانشگاه های بین المللی برنامه های متنوع تحصیلی ارائه می دهند. به عنوان مثال دانشگاه آمریکایی در بلغارستان American University in Bulgaria  دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد که توسط موسسات معتبر در بلغارستان و امریکا معتبر هستند. دانشگاه سوفیا سنت کلیمنت اوریدسکی Sofia University St. Kliment Ohridski در رنکینگ جهانی QS قرار دارد که به عنوان دانشگاه سوفیا (SU) نیز شناخته می شود و رتبه 700 را در میان دانشگاه های برتر دنیا و 300 را در میان دانشگاه های برتر اروپا دارد. دانشگاه سوفیا در سال 1888 تاسیس شده است و در حال حاضر بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه بلغارستان محسوب می شود که پردیس های متعددی در سراسر شهر صوفیه دارد که طیف گسترده ای از رشته ها مانند علوم انسانی، علوم، حقوق، فناوری اطلاعات، پزشکی و اقتصاد را ارائه می دهند.

دیگر دانشگاه های مشهور و برجسته برای تحصیل در بلغارستان که آموزش را کاملاً به زبان انگلیسی انجام می دهند عبارتند از: دانشگاه آمریکایی در بلغارستان American University in Bulgaria، دانشگاه سنت سیریل و سنت متودیوس St. Cyril and St. Methodius University که بیشتر در زمینه های علوم انسانی شناخته شده است،دانشگاه پلودیو Plovdiv University که در زمینه منابع طبیعی و علوم اجتماعی، تحقیقات فرهنگی و فناوری مشهور است و دانشگاه بین المللی کالج International University College که مرکزی برای دانشجویان خارجی بیش از 20 کشور است.

حدود 51 دانشگاه در بلغارستان وجود دارد که ارائه دهنده مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا با بهترین کیفیت آموزشی می باشد. سال تحصیلی در دانشگاه های بلغارستان از اوایل اکتبر شروع می شود و متشکل از دو ترم پاییز و بهار می باشد که حدود 30 هفته به طول می انجامد. کلاس های درسی در دانشگاه های بلغارستان معمولا یک بار در هفته و به مدت 75 دقیقه و یا دو دوره 45 دقیقه ای با 15 دقیقه استراحت برگذار می شوند.

تحصیل در بلغارستان در مقطع لیسانس حدود 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان طیف وسیعی از رشته های دانشگاهی را پیش رو دارند. دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود در مقطع لیسانس می توانند وارد بازار کار شوند و یا می توانند تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهند و در رشته تحصیلی خود مهارت بیشتری را بدست آورده و همچنین آینده شغلی خود را تضمین نمایند.

تحصیل در بلغارستان در مقطع فوق لیسانس با کیفیت بسیار بالا و با رشته های بسیار متنوعی ارائه می شود. مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های بلغارستان حدود 5 سال به طول می انجامد که دانشجویان می توانند این مقطع تحصیلی را به صورت تمام وقت، پاره وقت و یا به صورت تحصیل از راه دور به پایان برسانند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا ارشد در بلغارستان

تحصیل در بلغارستان در مقطع دکترا عموما 3 سال به طول می انجامد که دانشجویان می توانند این مقطع تحصیلی را به صورت تمام وقت یا پاره وقت سپری نمایند. دانشجویانی که به صورت تمام وقت مشغول تحصیل می شوند می توانند مقطع دکترا را طی 3 سال به پایان برسانند و آن دسته از دانشجویانی که به صورت پاره وقت مشغول تحصیل هستند طی 4 سال این مقطع تحصیلی را به پایان می رسانند. در صورت بالا بودن نمرات دانشجویان بورس تحصیلی به دانشجویان تعلق میگیرد.

زبان تدریس در دانشگاه های بلغارستان: دروس در دانشگاه های بلغارستان علاوه بر زبان بلغاری به سه زبان انگلیسی، فرانسوی  یا آلمانی ارائه می شود. از این رو آشنایی با زبان بلغاری و البته داشتن مدرک زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی الزامی می باشد؛ البته جای نگرانی نیست زیرا دانشگاه های بلغارستان برای آن دسته از دانشجویان خارجی که با زبان بلغاری آشنایی ندارند کلاس های آموزشی زبان بلغاری برگذار می نماید و برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی هستند نیز دوره های آموزشی زبان انگلیسی نیز برگذار می شود. متقاضیان می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی زبان موسسه در کوتاه ترین زمان و به صورت تضمینی مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

هزینه تحصیل و زندگی در بلغارستان

 هزینه های تحصیل در بلغارستان با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت می باشد اما به طور تقریبی می توان گفت هزینه تحصیل در بلغارستان در سال حدود 2500 تا 8000 یورو می باشد که البته این هزینه در هر سال متغیر می باشد البته هزینه تحصیل به زبان بلغاری بسیار ارزان تر از تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. دوره های آموزشی زبان بلغاری برای دانشجویان بین المللی حدود 1500 تا 4000 یورو در سال می باشد. هزینه های زندگی در بلغارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر است. هزینه های زندگی در بلغارستان که شامل مسکن، خوراک، رفت و آمد و… می شود حدود 17000 یورو در سال می شود که این هزینه با توجه به نحوه زندگی هر فرد متفاوت است. دانشگاههای محدودی در بلغارستان رایگان می باشند و اکثر دانشگاهها در بلغارستان دارای شهریه هستند.

دانشگاه های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در بلغارستان

Universiteit Antwerpen – Faculty of Medicine
Vrije Universiteit Brussel – Faculty of Medicine and Pharmacy
Universiteit Gent – Faculty of Medicine and Health Sciences
Universiteit Hasselt – Faculty of Medicine
Katholieke Universiteit Leuven – Faculty of Medicine
Université Libre de Bruxelles – Faculty of Medicine
Facultés universitaires Notre-Dame de la Paix – Faculty of Medicine
Université Catholique de Louvain – Faculty of Medicine and dental sciences
Université de Liège – Faculty of Medicine
Université de Mons – Faculty of Medicine

وام های دانشجویی در بلغارستان

طی سال های اخیر دانشگاه های بلغارستان با بانک های محلی بلغارستان همکاری هایی جهت اعطای وام های دانشجویی به دانشجویان دارند. دانشجویان در حال تحصیل در بلغارستان به خصوص دانشجویان رشته پزشکی می توانند از بانک های محلی بلغارستان وام های دانشجویی جهت کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایند. دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند درخواست وام بدهند البته دانشجویانی موفق به دریافت وام دانشجویی می شوند که متقاضی تحصیل تمام وقت باشند، صلاحیت آموزشی کافی را داشته باشند و نمرات تحصیلی بالایی نیز داشته باشند. دانشجویانی که موفق به اخذ وام دانشجویی می شوند پول وام به طور مستقیم از سوی بانک مربوطه در آغاز هر ترم تحصیلی به حساب دانشگاه واریز می شود. از مزایای وام دانشجویی در بلغارستان این است که دانشجویان 12 تا 24 ماه پس از فارغ التحصیلی می بایست اقساط وام را طی یک دوره 5 تا 7 ساله پرداخت نمایند که تعداد اقساط و مبلغ هر قسط از سوی بانک تعیین می شود.

خوابگاه دانشجویی در بلغارستان

اغلب دانشگاه های بلغارستان خوابگاه های دانشجویی با بهترین امکانات و هزینه هایی پایین در اختیار دانشجویان قرار می دهند. هزینه اقامت در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های بلغارستان در هر ماه حدود 35 تا 70 یورو می باشد. با وجود اینکه هزینه اقامت در خوابگاه های دانشجویی بسیار ارزان است اما اغلب دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند یک آپارتمان یا اتاق خصوصی نزدیک دانشگاه اجاره کنند که اجاره بهای آپارتمان از 150 تا 300 یورو در ماه می باشد که برخی از دانشجویان برای کاهش هزینه به صورت گروهی یک آپارتمان را اجاره می کنند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان

  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

  • کپی و اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار

  • ارائه گواهی سلامت پزشکی

  • معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

  • عکس رنگی

  • تایید مدارک توسط سفارت

اگر شما هم یکی از متقاضیان تحصیل در بلغارستان هستید می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی معتبر و یا موسسات اعزام دانشجو در کوتاه ترین زمان و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی بلغارستان را دریافت نمایید و در دانشگاه های معتبر این کشور زیبا به تحصیلات عالی خود ادامه دهید.

ثبت شرکت در کشور بلغارستان

نوامبر 27, 2019 @ 11:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان:

مهم ترین مزیت ثبت شرکت در بلغارستان اخذ اقامت در آن کشور است
روند ثبت به این صورت است که در ابتدا شرکتی در ارمنستان ثبت میکنیم بعد از آن اقدام به ثبت نمایندگی آن در کشور بلغارستان می نماییم.سپس درخواست اقامت دائم را روی شرکت ثبت شده در بلغارستان میدهیم.
در صورتی که فقط قصد اقامت در آن کشور را دارید و این روش را انتخاب کرده اید و شرکت شما فعالیتی نخواهد داشت امکان فریز کردن هر دو شرکت هم در ارمنستان و هم در بلغارستان برای جلوگیری از پرداخت مالیات وجود دارد
ولی پرداخت سالیانه مبلغ ۱۸۰ یورو برای اقامت خود الزامی می باشد و چنانچه از موعد مقرر گذشته باشد و ۱۸۰ یورو پرداخت نشده باشد دولت بلغارستان حق اینکه اقامت را از شما بگیرد دارد
و همچنین نباید در آن کشور تخلفی از جانب شخص صورت گیرد که در این حالت دولت حق سلب اقامت را دارد
شرکت ثبت شده در شهر سوفیا می باشد و در آنجا مردم به زبان بلغاری صحبت می کنند ولی اکثر مردم آنجا انگلیسی هم صحبت میکنند.

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در بلغارستان:

حداقل ۳ ماه زمان لازم است برای ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت در بلغارستان توسط موسسه حقوقی نگاه نو:

شخصی که میخواهد شرکت را ثبت کند مبلغ ۸۵۰۰ یورو
همراهان شخص که به وسیله ایشان میخواهند اقامت بگیرند مثلا همسر شخص مبلغ ۵۰۰۰ یورو
همراهان زیر ۱۸ سال به صورت رایگان

سرمایه گذاری در کشور بلغارستان

نوامبر 27, 2019 @ 11:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

به عنوان یکی از تازه ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بلغارستان دارای فرهنگی غنی و متنوع، آب و هوای معتدل و مکان ایده آل در جنوب شرقی اروپا میباشد و برنامه سرمایه گذاری بلغارستان  میتواند اقامت و تابعیت شما را درسریع ترین زمان ممکن میسر نماید.
مزایای این برنامه:
روند سریع پروسه اخذ اقامت (شش تا نه ماه)؛

گزینه سریع به شما اجازه می دهد که برای ارائه درخواست شهروندی در عرض دو سال اقدام نمایید؛

عدم نیازبه حضور فیزیکی متقاضی دربلغارستان
سرمایه گذاری مورد تایید دولت و گزینه های موجود تامین مالی از بانک ها
بدون نیاز به فراگیری زبان برای اخذ اقامت واخذ شهروندی
الزامی برای لغو شهروندی قبلی شما وجود ندارد
پایین ترین نرخ مالیات و دسترسی آسان به مناطق تجارت آزاد در درون اتحادیه اروپا

مزایای اخذ اقامت دائم بلغارستان :
جابه جایی آزادانه درمنطقه شنگن، که به زودی پس ازعضویت بلغارستان درمعاهده کشورهای عضوعملی میگردد؛
دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا در بلغارستان و اتحادیه اروپا؛
معافیت های مالیاتی مشروط بر درآمد های خارج ازبلغارستان

منافع اخذ شهروندی بلغارستان :
حق نامحدود زندگی، کار و تحصیل در اروپا؛
حق مالکیت زمین در یک کشورعضو اتحادیه اروپا.

گزینه های موجود سرمایه گذاری :
سرمایه گذاری معمولی و متداول

متقاضیان انتخاب این گزینه بایستی ۱ میلیون BGN(لو) که معادل (۵۱۱.۲۹۲ €) میباشد را در یک حساب سپرده دولتی برای یک دوره سرمایه گذاری پنج ساله و بدون بهره سپرده گذاری نمایند، در پایان دوره پنج ساله، مبلغ به طورکامل وبدون بهره به سرمایه گذار عودت داده میشود. این سرمایه گذاری به طور کامل توسط دولت تضمین شده است.
روش سریع اخذ شهروندی:

گزینه سریع اجازه می دهد تا سرمایه گذاران با دو برابر نمودن مبلغ سرمایه گذاری سریعتر تقاضای اخذ تابعیت را ارائه نمایند.

الزامات مورد نیاز برای این گزینه به شرح زیر می باشند:
گذشت حداقل یک سال از اقامت دائم؛
دو برابرنمودن سرمایه گذاری با قرار دادن € ۵۱۲،۰۰۰ در اوراق قرضه دولتی یا افزودن به سرمایه یک شرکت بلغاری، که پروژه آنها دراولویت سرمایه گذاری های دولت تعریف شده باشد.
حفظ سرمایه گذاری اضافی دوم برای یک دوره دو ساله.

امکان دریافت وام ازموسسات مالی جهت تامین مبلغ سرمایه گذاری:

شرکت ما این امکان را برای شما فراهم مینماید که بتوانید ازموسسات مالی معتبراصل مبلغ سرمایه گذاری را به صورت وام دریافت نمایید. برای شرایط دریافت وام با ماتماس بگیرید.
شرایط اخذ شهروندی بلغارستان:
مطابق با قانون شهروندی بلغارستان، سرمایه گذاران خارجی که مجوز اقامت دائم به مدت حداقل پنج سال را دارابوده باشند واجد شرایط برای اخذ شهروندی بلغارستان می باشند. الزامات مورد نیاز برای کسانی که ازطریق سرمایه گذاری عادی اقدام نموده اند عبارتند از:
سن متقاضی باید بیش از ۱۸ سال تمام باشد؛
باید اقامت دائم و یک آدرس معتبر مسکونی (یک صندوق پستی جهت مکاتبات)در پنج سال گذشته را دارا بوده باشند.
بایستی فاقد هرگونه سابقه کیفری دردادگاههای بلغارستان باشند.

مزایای این برنامه:

این برنامه یکی ازسریعترین برنامه های اخذ شهروندی درنوع خود می باشد و همچنین شما نیازی به فراگیری زبان بلغاری جهت اخذ شهروندی ندارید.

پناهندگی به کشور بلغارستان

نوامبر 27, 2019 @ 11:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

بلغارستان عضو اتحادیه اروپا است. در حال حاضر 27 کشور عضو در اتحادیه اروپا وجود دارد: اتریش، بلژیک، بلغارستان، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، انگلستان.

سیاست پناهندگی از این 27 کشورعضو به شدت هماهنگ شده است. این بدان معناست که اگر شما برای درخواست پناهندگی در یکی از کشورهای عضو هر یک اقدام کرده باشید سایر اعضای این اتحادیه از اقدام پناهندگی شما مطلع میشوند,قانون دوبلین ٢ به معنی این است که هر یکی کشور میتوانند شما را به کشور اولی که در آن اقدام پناهندگی کرده اید برگردانند و یا در مراحل که از شما تنها اثر انگشت گرفته شده باشد

برای معلومات بیشتر مقاله را دنبال کنید

با این وجود، مراحل و یا پروسه روند پناهندگی در این ٢٧ کشور مختلف می باشد. به طول انجامیدن پروسه در هر کشور یکسان نمیباشد هر کشور برای خودش دوره های زمانی مختلف دارد

موافقتنامه شنگن

علاوه بر دوبلین قانون دوبلین ٢ ، همچنین توافقنامه شنگن در اتحادیه اروپا وجود دارد. بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا طرفین موافقتنامه شنگن هستند. ایرلند و انگلستان عضو شنگن نیستند . بلغارستان، رومانی و قبرس انتظار می رود برای پیوستن به شنگن بپیوندن

ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس مقررات شنگن را اجرا میکنند

شهروندان کشورهای شنگن می تواند در منطقه شنگن بدون اینکه در مرز مورد باز جویی قرار بگیرند رفته او آمد کنند . زمانی که با ماشین سفر میکنند مورد باز جویی قرار نمی گیرند. بازجویی زمانی رخ میدهد که آنها در فرودگاه می رسند. آنها معمولا بررسی می شوند زمان که آنها با اتوبوس سفر می کند. هماهنگی مرزی در میان کشورهای شنگن است و حتی قوی تر. اگر شما ویزای شنگن دارید شما می توانید آزادانه در تمام حوزه شنگن سفر کنید

برای پانهاجویان امکان پذیر نیست که به درون منطقه شنگن حرکت کنند در حالی که آنها روند پناهندگی را به موفقیت سپری نکرده باشند . افرادی که معمولا دارای وضعیت بشر دوستانه میباشند میتوانند به ویزا ورودی درخواست کنند البته به یکی از کشورهای شنگن این می تواند ٦٠ یورو یا بیشتر هزینه داشته باشد . شما باید این اطلاعات را با سفارت هر کشوربررسی کنید. بر اساس کنوانسیون ژنو پناهنده (١٩٥١) افراد با وضعیت پناهندگی می توانند برای کارت شناسایی بین المللی پناهندگی درخواست بدهند (پاسپورت) که آنها می توانند برای سفر به خارج از آن استفاده کنند . آنها می توانند برای ویزای شنگن بر اساس این گذرنامه بین المللی برای شان اعمال میشود

مراحل پناهندگی در بلغارستان

وضعیت حفاظت در بلغارستان

١

پناهندگی سیاسی

که توسط ریس جمهور داده می شود و آن هم برای افرادی که به دلیل فعالیت های سیاسی شان در کشور هایشان مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشند)

٢

حفاظت موقت که توسط دولت به گروه های از مردم داده میشود که در حال فرار از کشورهای شان میباشند به دلیل درگیری های مسلحانه ، نقض گسترده حقوق بشر, جنگ های داخلی، و غیره)

٣

وضعیت پناهندگی توسط آژانس دولتی پناهندگان و یا همان اداره پناهندگی برای پناهجویان داده می شود و آن هم بخاطر وضعیت بشر دوستانه

پس از عبور از مرز

تا زمانی که دفتر نمایندگی پناهندگان شما را به عنوان یک پناهجو ثبت نام کند تا آن زمان با شما مانند یک فرد غیر قانونی برخورد خواهند کرد

بر اساس ماده ٢٧٩ (٥)قانون جنایی بلغارستان

بلغارستان پناهجویان را از تعقیب کیفری هنگام عبور از مرزها بدون اجازه در امان نگاه میدارد

در عوض، پناهجویان که در مرزها بازداشت می شوند به زندان انتقال داده می شوند و به عنوان مجرم به اتهام عبور غیرقانونی از مرز متهم میشوند. ماده ٢٧٩-١ قانون جنایی

که "جرم" همراه با حداکثر حکم ٥ سال است. معمولا، شما را با یک زندان در لیوبیمتز ، نزدیک به مرز یونان و ترکیه است انتقال خواهند داد و یا در بوسمانتزی ، نزدیک به صوفیه ، انتظار برای تبعید دیپورتی یا برگشت بعضی از افراد در مرکز "باز" ​​یا در کمپ آزاد که در

روستای پستروگور موقعیت دارد صورت میگیرد که نزدیک به مرز یونان و ترکیه می باشد

این روند برای افراد زیر سن,زنان باردار و اطفال همیشه قابل اجرا نیست مگر امکان هم دارد که قابل اجرا باشد

اگر زمان عبور غیرقانونی از مرز شما را برای اولین بار دستگیر کردند دادستان از شما خواهد خواست تا یک توافق را دستخط کنید که

دراغلب موارد این کار را با یک جمله ("واقعی نیست") مشروط از ٤ ماه زندان به یک سال زندان به پایان می ر رسانند

در همان زمان، قانون حق پناهندگی و شروع یک روند در دفتر دولتی پناهندگان اتهامات برای عبور غیر قانونی را به طور خودکار سقوط تضمین میکند

روند درخواست پناهندگی و یا همان مراحل کاربرد خود را در اسرع وقت انجام دهید (بخش بعدی را ببینید

تقاضای پناهندگی

تقاضای پناهندگی باید بدون هرگونه تاخیر ارسال شود . در غیر این صورت ممکن است به عنوان آشکار و بی اساس رد گردد

درخواست پناهندگی ممکن است از طریق هر ارگان دولتی به ثبت برسد (به عنوان مثال پلیس مرزی و یا دفتر مهاجرت همچو درخواست ها را به ثبت می رسانند حتا در زندان و همه ارگان های که پناهجویان در آن درخواست پناهندگی میکنند مکلف هستند تا بلافاصله آن را به اداره مربوطش گزارش دهند

درخواست پناهندگی ممکن است به صورت کتبی یا شفاهی باشد. توصیه می شود که درخواست پناهندگی در فرم نوشته شده است و نهادهای دولتی باید برای افراد درخواست کنند یک کپی از از متن نوشته شده را به عنوان مدرک بدهند

درخواست پناهندگی ممکن است به زبان باشد که شما به آن صحبت می کنید و یا ارسال نوشته شده آن هم به زبان مادری شما باشد .اداره پناهندگان قادر به ترجمه است.در گوشه راست درخواست پناهندگی به شما به وضوح بیان میکند که این درخواست به اداره امور پناهندگان فرستاده می شود و مخفف آن باید اداره امور پناهندگان در بلغارستان باشد

به یاد داشته باشید که نوشتن نام,کشور,و محل فعلی خود را فراموش نکنید و همچنان فراموش نکنید که با این درخواست شما به وضوح ذکر کنید که شما برای حفاظت در بلغارستان درخواست میکنید

برای معلومات بیشت به انجا سر بزنید

http://www.dublin-project.eu/dublin/Bulgaria

ارگان های که در مرز ویا درزندان ها مقرر هستند موظف به آن هستند تا هرچه سریعتر درخواست های شما پناهجویان را به ادراه مربوط آن بسپارند. در بلغارستان فاصله زمانی بین ارسال مقاله و ثبت نام از درخواست پناهندگی وجود دارد

در صورتی که حکم اخراج علیه شما وجود داشته باشد ، می توان آن را در طول فاصله زمانی اجرا شود

اگر اداره مسول شما را به عنوان یک پناهجو در عرض دو هفته از روزی که درخواست پناهندگی شما را دریافت کرده باشد به ثبت نرساند شما حق دارید در شهر صوفیه در دادگاه استیناف دعوای حق کنید

اداره اموردولتی پناهندگان

عمومی

اگر شما دارای هر گونه مدارک شخصی (گذرنامه، کارت شناسایی و غیره باشید, آنها را از شما گرفته و آنرا تا آخر روند پناهندگی شما در اداره پناهندگان نگه میدارند . در عوض آن برای شما یک سند موقت "آبی" داده خواهد شد

اگر شما ١٤ سال یا بیشتر سن دارید از شما اثر انگشت گرفت میشود . به این ترتیب همه کشورها در اتحادیه اروپا قادر خواهند بود تا همه اقدام های بعدی شما را زیر نظر داشته باشند و آن هم از طریق سیستم بیومتریک برای معلومات بیشتر نگاه کنید به بخش "اثر انگشت

صلاحیت

اول، اداره مسول دولتی پناهندگان بررسی میکند که آیا شما اجازه درخواست پناهندگی را در بلغارستان دارد یا خیر (نگاه کنید به بخش مقررات دوبلین ٢ . اگر به شما اجازه درخواست پناهندگی در بلغارستان داده نشد شما را به یک کشور دیگر خواهند فرستاد شما باید در مدت ٧ روز علیه این اقدام در دادگاه شکایات کنید و حق طالب شوید و شما باید درخواست تجدید نظر خود را از طریق اداره مسول پناهندگان ارسال کنید

روش و یا روند

پس از اعلام که بلغارستان مسول رسیدگی به درخواست شما است اداره امور پناهندگان روش پرونده شما را مورد بررسی قرار میده

روش شتاب و یا سریع

دولت در مدت سه روز تصمیم میگیرد که درخواست شما را منظم مورد بررسی قرار دهند و یا اینکه در عموم برای شما پاسخ رد بدهند

در طول مصاحبه شما حق دارید مترجم داشته باشد که به زبانی شما صحبت میکنید آشنایی کامل داشته باشد اما متاسفانه با توجه به قانون در بلغارستان، در صورتی که چنین مترجم پیدا نکند آنها می خواهند برای سازماندهی مصاحبه به زبانی که فکر می کنند شما میفهمید مترجم حاضر میکنند

شما می توانید علیه این تصمیم اداره مسول تجدید نظر کنید البته در مدت ١٤ روز بعد از مصاحبه نه بعد از چهارده روز شما باید درخواست تجدید نظر خود را از طریق اداره امور پناهندگان ارسال کنید.حکم دادگاه نهایی است

روش منظم ویا روش عادی "

تصمیم در مورد درخواست پناهندگی شما از سه تا نه ماه زمان خواهد برد

زمانیکه شما پاسخ منفی دریافت کردید سریعا باید وارد عمل شوید و از طریق اداره پناهندگان خواهان تجدید نظر شوید

درخواست تجدید نظر خود را با کمک اداره پناهندگان در مدت هفت روز باید به دادگاه استیناف شهر صوفیه بسپارید

١

در طول مراحل درخواست پناهندگی شما توانی های ذیل را خواهید داشت

٢

در مورد درخواست پناهندگی خود درخواست اطلاع کنید

٣

یک مترجم داشته باشید

٤

اقامت در یکی از مراکز "پذیرش" باز در صوفیه، و یا در روستای شرقی بلغارستان

٥

دریافت ٣٢ یورو در ماه

٦

یک بیمه درمانی بیمه بهداشت عمومی به طور منظم برابر با شهروندان بلغاری

٧

اگر روش بیش از یک سال به دلایل اداری به درازا کشید همچنان جستجو برای یک کار

اگر پرونه شام به دلایل ذیل لغو شد؟

اگر شما به مصاحبه نرفتید,آدرس خودرا تغیر دادید بدون اینکه اداره مسول را در جریان بگذارید و یا با اداره مسول در بابت دلایل پناهنده شدن خود همکاری نکردید در این صورت

برخورد با شما به این طریق خواهد بود

شما را از محل اقامت تان اخراج خواهند کرد, پول ماهانه شما قطع خواهد شد

در این صورت باز هم شما حق دارید از طریق اداره پناهندگان رسما به دادگاه استیناف شهر صوفیه خواهان تجدید نظر شوید البته در مدت هفت روز

بیاد داشته باشید که در مدت زمان تجدید نظر شما حق سفر کردن به منطقه مرزی بلغارستان را نخواهید داشت و باید درخواست اجازه مخصوص کرد

گرفتن اثر انگشت از شما

اگر شما ١٤ سال یا بیشتر سن دارید از شما ١٠ اثر انگشت گرفته خواهد شد البته هنگام درخواست پناهندگی, اثر انگشت شما در بلغارستان نگه داشته می شود و همچنان به همه کشور های اتحادیه اروپا فرستاده میشود

و برای مدت ١٠ سال در سیستم یورو داک نگهداری میشود,سیستم یورو داک سیسیتم است که بین کشور های اتحادیه اروپا مشترکا اداره میشود

برای معلومات بیشتر به مقررات دوبلین دو مراجعه کنید

اگر شما زیر ١٤ سال هستید وهیچ مدرک فوری هم در دست ندارید که سن شما را ثابت کند معمولا در این صورت شما توسط یک دکتر مورد بررسی قرار خواهید گرفت . شما می توانید این معاینه پزشکی را رد کنید . امتناع شما نمی تواند شما را از ادامه روند پناهندگی باز دارد

اگر شما بخواهید در بلغارستان درخواست پناهندگی کنید و یا هم نکنید معمولا از شما اثر انگشت خواهند گرفت

نهاد های که از شما اثر انگشت میگیرند قرار ذیل میباشد, پولیس مرزی ، بخش "مهاجرت وزارت کشور"، اداره امور پناهندگان

اثر انگشت شما زمانی حذف خواهد شد که شما شهروندی اتحادیه اروپا را اخذ کنید و یا دریافت اجازه اقامت در برگ قلمرو اتحادیه اروپا در این صورت اثر انگشت شما حذف خواهد شد

اردوگاه, در بلغارستان, بازداشت, و اردوگاه های پذیرایی

آخرین به روز رسانی ماه ژانویه ٤ ٢٠١

وضعیت در بلغارستان در اغلب موارد در حال تغییر است ، به طوری که این اردوگاه ها و معلومات در باره آنها از ماه ژانویه سال ٢٠١٤ میباشد

شهر صوفیه

اردوگاه باز برای پناهجویان

Vrajdebna, Voenna Rampa, Ovcha Kupel

اردوگاه بسته

Busmantsi

اردوگاه بسته در مرز بلغارستان و ترکیه

Harmanli

اردوگاه ترانزیتی

Pastrogor

مقر پولیس مرزی

Lyubimets

حومه شهر

اردوگاه باز

Banya

بلغارستان و پناهندگی

آخرین به روز رسانی ماه اکتبر ٢٠١٢

وضعیت مهاجران / پناهندگان در بلغارستان

علاوه بر وضعیت جغرافیای سیاسی به طور کلی موارد زیر از منطق شنگن

(بررسی اجمالی را ببینید)، مهاجران / پناهندگان در بلغارستان با مشکلات خاص مواجه هستند. بعبارت دیگر و یا به طور رسمی همه مهاجران می باید از طریق این روش و یا روند پناهندگی که از آن کار گرفته میشود به پیش بروند

پس از ورود به کشور / درخواست وضعیت یا اقامه پناهندگی

٢

دو نوع روش در بلغارستان وجود دارد. روش سریع و روش های معمولی برای اعطای وضعیت/ اقامه پناهندگی

روش سریع پلیس مرزی را قادر به این میسازد که آیا یک فرد را "مناسب" بر آن میداند که شخص به طور مستقیم بعد از وارد شدن به کشور برای رفتن از طریق روش های معمولی وارد عمل شود یا خیر

روش معمولی به مدت سه ماه طول می کشد اما معمولا یک سال را دربر میگیرد . تمام مراحل در درجه اول نسبت به متقاعد کردن متقاضیان پناهندگی برای اخراج داوطلبانه صورت میگیرد

مشکلات اداری

عدم شفاهی و یا کمبود ترجمان به زبان های مختلف در مراکز مرزی و در بازداشتگاه ها عمدتا اطلاعات کافی و به موقع در مورد حقوق پناهندگان به زبان انگلیسی برایشان در دسترس قرار میگیرد

در مورد حق تجدید نظر به سرعت پاسخ منفی در مدت ٧ روز در مورد حق تجدید نظر در بازداشتگاه در مدت

٣ روز اینها چیز های هستند که به پناهجویان در مورد آن ادارات اطلاع رسانی کافی نمیکند که باید بکند

عدم کمک های قانونی رایگان,کمبود ارگان های غیر دولتی تا از پناهندگان حمایت صورت گیرد اینهمه تبدیل بر آن شده است تا پناهجویان را مستقیم به بازداشتگاها بیاورند نه مراکز پذیرشی اینهمه بر آن شده است تا پناهجویان در خیابان ها بخوابند, فساد، عدم حمایت مالی قابل اعتماد ٣٠ یورو برای ساکنان کمپ اینهمه از مشکلات اداری دولت میباشد

مشکلات اجتماعی

نادیده گرفتن مشکلات پناهندگان,و حمله های نژادپرستانه

اعتراض از طرف پناهجویان

جاوید نوری از افغانستان خود را در شعله های آتش قرار داده بود در یکی از مراکز بازداشت در زندان با اعتصاب غذا , در سال ٢٠١١ نیجریه ای ها در سال ٢٠١٠ زنان افغان مشترک در لیوبیمتس اعتصاب غذا کردند اعتراض های مدنی در خارج از مجموعه بازداشتگاه در بوسمانتزی در ماه مارس سال ٢٠١١ هم صورت گرفت

پس از دریافت وضعیت پناهندگی و یا اقامه

چهار نوع حفاظت بلغارستان برای پناهجویان اعطا میکند (رئیس جمهور)، محافظت موقت (برای گروه از مردم)، وضعیت پناهندگی (اداره امور پناهندگان دولتی)، وضعیت بشر دوستانه

برنامه ملی برای ادغام پناهندگان ٢٠١١:٢٠١٣ آشکارا در مورد یکسان سازی فرهنگی صحبت میکند (تطبیق فرهنگی")، حمایت اجتماعی و حمایت ماد

مشکلات

دوره های غیر کارآمد زبان٦٠٠ ساعت٦ ماه، نرخ بالای بیکاری، بازار سیاه، غیر دید در جامعه، و حمله های نژادپرستانه

TOP