×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
canada country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور کانادا

کنفدراسیون کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

این کشور از جنوب و شمال غرب با آمریکا همسایه است. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند.

نزدیکی جغرافیایی به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است.

با این حال این رابطه اقتصادی قوی مضراتی هم برای کانادا در پی داشته است. آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این مضرات است.

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است.

آبشار نیاگارا، عریض‌ترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد. این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت.

در قرن نوزدهم کانادا استقلال یافت. این کشور عضو کشورهای مشترک‌المنافع است.

کنفدراسیون کانادا به صورت سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود. پایتخت کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد.

سیاست در کانادا

فرماندار کل در کانادا به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نماینده ملکه الیزابت دوم، پادشاه انگلیس در کانادا، زندگی می‌کند.

رئیس دولت نخست‌وزیر است که معمولا از میان اعضای حزب پیروز در پارلمان انتخاب می‌شود. دوره نخست‌ وزیری در این کشور پنج ساله است.

مجلس سنا در این کشور ۱۰۵ کرسی دارد که نمایندگان آن را فرماندار کل انتخاب می‌کند و تا رسیدن به سن ۷۵ سالگی در آن عضویت دارند.

پارلمان این کشور ۳۰۸ کرسی دارد که نمایندگان آن با رای مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شوند.

اقتصاد در کانادا

تولید ناخالص داخلی در این کشور 266/1 میلیارد دلار است. ۱۷ میلیون و ۹۵ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند.

نرخ بیکاری در این کشور ۶ درصد است. 8/10 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم در این کشور 1/2 درصد بود.

محصولات صادراتی این کشور شامل وسایل نقلیه موتوری و قطعات، ماشین‌آلات صنعتی، هواپیما، تجهیزات ارتباطی، مواد شیمیایی، پلاستیک، کود، الوار و چوب، نفت خام، گاز طبیعی، الکتریسیته و آلومینیوم است که به کشورهای آمریکا، انگلیس و ژاپن  صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، وسایل نقلیه موتوری و قطعات، نفت خام، مواد شیمیایی، الکتریسیته و کالاهای مصرفی است که از کشورهای‌آمریکا،چین و مکزیک صادر می‌شود.

مردم کانادا

جمعیت این کشور ۳۳ میلیون و ۲۱۳ هزار نفر با میانگین سنی ۴۰ سال است. امید به زندگی برای زنان ۸۴ سال و برای مردان ۷۹ سال است.

۲۸ درصد از مردم آن انگلیسی، ۲۳درصد فرانسوی و ۱۵ درصد از دیگر بخش‌های اروپا هستند.

در این کشور دو زبان فرانسوی و انگلیسی به عنوان زبان‌های رسمی صحبت می‌شوند. اغلب مردم آن مسیحی هستند.

کانادا در یک نگاه

مساحت

۹،۹۸۴،۶۷۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۳۳،۲۱۲،۶۹۶ نفر

پایتخت

اتاوا

واحد پول

دلار کانادا

پیش شماره

۱+

دامنه اینترنتی

ca.

نوامبر 27, 2019 @ 1:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور کانادا

نوامبر 27, 2019 @ 1:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

برای مهاجرت به کانادا راه های زیادی وجود دارد ولی مهاجرت از راه تحصیل همیشه به عنوان بهترین راه برای مهاجرت توصیه می شود .

چون در مقایسه با دیگر راه های مهاجرتی با هزینه کمتر می توانید اقدام کنید و اقامت متقاضی تا پایان تحصیل در کشور مورد نظر مقدور خواهد بود. برای متقاضیان ادامه تحصیل در سایر کشورها قطعاً اعتبار و رتبه دانشگاه انتخابی و همچنین امکانات موجود در کشور مورد اقدام بسیار مهم می باشد از همین بابت ادامه تحصیل در کشور کاناداجزو انتخاب های اصلی متقاضیان می باشد.

همانطور که کشور کانادا از امکانات رفاهی بالایی برای زندگی برخوردار است و دانشگاه های این کشور دارای رتبه مناسبی می باشند از این رو هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بالا می باشد.
به علت هزینه های بالا در کشور ها و دانشگاه های معتبر بسیاریاز متقاضیان ادامه تحصیل مجبور به انتخاب کشور و دانشگاه های نامناسب می شوند اما تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تا حدودی این مشکل را برطرف کرده است و بسیاری از متقاضیان می توانند با تحصیل درکانادا به همراه بورسیه به هدف خود که تحصیل در دانشگاهی با رتبه جهانی مناسب است دست یابند.

افرادی که قصد تحصیل در کانادا به همراه بورسیه را دارند به این نکته توجه داشته باشند که اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی مستلزم آگاهی از نکات ریز و حساسیست که چنانچه رعایت نگردد پذیرش ناموفق خواهد بود و همچنین بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه باید برای دریافت ویزا از آن کشور اقدام کرد که قطعاً مرحله دریافت ویزا از پذیرش دانشگاه دشوارتر و حساس تر می باشد و باید با دقت و آگاهی کامل نسبت به قوانین روز کشور مذکور اقدام نمایید.

از این رو توصیه ما این است که برای موفقیت در این تصمیم مهم و حیاتی حتماً با وکلای متخصص و با تجربه در این امور مشورت نمایید زیرا در امر مهاجرت فرصت برای آزمون و خطا وجود ندارد و چنانچه یک بار پروسه شما به موفقیت نینجامد اقدام برای دفعات بعدی بسیار دشوار و حتی گاهی غیر ممکن خواهد بود.

پس برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا به همراه بورسیه را دارند اولین قدم مشورت با وکیل مسلط به قوانین مهاجرتی می باشد. آگاه باشید که اکثر دانشگاه ها برای اعطای پذیرش دارای شرایط سنی می باشند و چنانچه سن متقاضی در محدوده سنی مورد نظر دانشگاه نباشد پذیرش متقاضی پذیرفته نخواهد شد همچنین افرادی که در پی ادامه تحصیل در کانادا به همراه بورسیه هستند چنانچه میانمقاطع تحصیل آنها فاصله افتاده باشد حتی اگر پذیرش دانشگاه را دریافت کنند به علت وجود فاصله میان مقاطع تحصیل به احتمال بسیار زیاد درخواست ویزا رد خواهد شد. به همین علت به افرادی که قصد تحصیل در کانادا به همراه بورسیه را دارند توصیه می کنیم که در عملی نمودن هدف خود تعجیل نمایند تا از مقصود خود که همان تحصیل در کانادا به همراه بورسیه می باشد باز نمانند.

تعداد زیادی از افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکترا از دانشگاه های کانادا اخذ پذیرش می نمایند. در برخی موارد نیز تقاضای پذیرش در مقطع پیش از دانشگاه صورت می گیرد.

یکی از مسائلی که بیشترین اهمیت را در پذیرش از دانشگاه های کانادا دارد عدم وجود فاصله زیاد بین مقاطع تحصیلی دانشجو است. به این معنا که دانشجویانی می توانند موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شوند که بیشتر از ۵ سال فاصله بین مقاطع تحصیلی خود نداشته باشند.

یکی دیگر از موضوعاتی که ذهن هر دانشجو را در پذیرش از دانشگاه ها و یا کالج هایکانادا به خود مشغول می کند هزینه های بالای تحصیل در این دانشگاه هاست به همین دلیل است که اکثر دانشجویان بین المللی به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های خوبکانادا هستند.

دانشجویان بین المللی جهت پذیرش از دانشگاه های کانادا مدارکی از جمله مدرک زبان انگلیسی و آخرین مدرک تحصیلی را می بایست به دانشگاه مورد نظر خود در کاناداارائه دهند. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجو می بایست در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی تحصیلات خود را تکمیل نموده باشد. در اکثر اوقات لازم است با داشتن مدرک مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دوره ای را پیش از ورود به دانشگاه در کالج های کانادا بگذراند تا آمادگی بیشتری برای ورود به دانشگاه داشته باشد.

همانطور که ذکر شد مدرک زبان انگلیسی جزء مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا می باشد. در مقطع کارشناسی مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل IELTS 6می بایست به همراه مدارک تحصیلی ارائه شود. در مقطع کارشناسی ارشد این نمره می بایست تا حداقل IELTS 6/5افزایش یابد. جهت پذیرش در مقطع دکترا رزومه دانشجوی متقاضی مهم ترین نقش را ایفا خواهد کرد. همچنین استاد راهنما برای پذیرش دانشجو در مقطع دکترا سطح علمی دانشجو را با دقت مورد بررسی قرار خواهد داد و دانشجوی متقاضی می بایست با اطلاعات و دانش زبانی قابل قبول استاد راهنما را متقاعد سازد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا برای تحصیل دانشجویان خارجی حداقل ۱۴ هزار دلار در سال است و این موضوع ذهن هر دانشجویی را به سمت اخذ بورسیه تحصیلی جذب خواهد کرد. با توجه به اینکه هزینه های تحصیل ، شهریه دانشگاه ، لوازم تحصیلی و حمل و نقل در کانادا نسبتأ زیاد است دانشجویان بین المللی در حالتحصیل در کالج ها و یا دانشگاه هایکانادا مدیریت را تا حدی برای هزینه های غیر ضروری داشته باشند تا متحمل هزینه های گزاف و مشکل زیادی در دوره تحصیل نشوند.

یکی از دلایلی که دانشجویان بین المللیدانشگاه های کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند شرایط مطلوب اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی است. البته اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا نسبتأ دشوار است و شاید دانشجویان ایرانی در اکثر مواقع در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا پذیرش از کالج های کانادا موفق به اخذ بورسیه نشوند ولی با این وجود ما در این مقاله شرایط و انواع بورسیه های تحصیلی کانادا را به تفسیر شرح خواهیم داد.

دانشجویان متقاضی بورسیه حتمأ می بایست مصاحبه ای با دانشگاه مورد نظر خود درکانادا داشته باشند در این صورت امکان اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجو وجود دارد. البته دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارند می بایست قبل از هر اقدامی برنامه ریزی دقیقی برای پرداخت هزینه های تحصیل در کانادا داشته باشند. البته این نکته را نباید از خاطر برد که به دنشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های کانادا اجازه کار نیز داده خواهد شد درآمد حاصل از این کار پاره وقت مقداری از هزینه هایتحصیل و زندگی در کانادا را تأمین خواهد کرد.

یکی از راه هایی که منجر به اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا می شود تحصیل از دوره دبیرستان در کالج های کانادا می باشد. در واقع تعداد زیادی از دانش آموزان فارغ التحصیل از کالج های کانادا موفق به اخذ بورسیه از دانشگاه خواهند شد. دانش آموزانی که قصد اخذ بورسیه در مقاطع بالاتر را دارند باید عملکرد خوبی در کالج داشته باشند معدل خوبی کسب نمایند که این موضوع مورد توجه دانشگاه های ممتاز کانادا قرار گیرد و منجر به اعطای بورسیه  به دانشجوی متقاضی شود.

اگر بخواهیم اخذ بورسیه تحصیلی را از نظر سهل الوصول بودن بررسی نمایین کشورهای استرالیا و امریکا در اولویت قرار خواهند داشت و شرایط آسان تری را نسبت بهدانشگاه های کانادا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. دانشگاه های کانادا به طور معمول بورسیه های اندکی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند و فقط مقدار کمی از شهریه دانشگاه را بورسیه خواهند کرد به طور مثال دانشگاه هامبر بورس کامل به دانشجویان ارائه نمی دهد و فقط مقدار جزئی از شهریه دانشگاه را بورس می کند.

دانشگاه های دیگر مانند دانشگاه یورک به دانشجویانی که رزومه بسیار عالی و نمرات بسیار بالایی دارند همچنین مقاله های منتشر شده بین المللی و توصیه نامه از استادان خود دارند در کل دوره چهار ساله لیسانس فقط به مقدار ۶۰ هزار دلار بورسیه به دانشجویان اعطا می کند.

CGSیک برنامه آموزشی است که هدف از آن حفظ دانشجویان دکترا در سطح جهانی و معرفی کانادا به عنوان یک مرکز تحقیقات جهانی است. این بورسیه به طور مساوی بین سه مرکز  در کانادا توزیع می شود: مؤسسه تحقیقات بهداشتی کانادا، شورای علوم طبیعی و تحقیقات مهندسی، شورای تحقیقات علوم انسانی

سالانه بورسیه های این مرکز به ۱۶۷ نفر اعطا می شود و برای دوره دکترای سه ساله می باشد که سالی ۵۰ هزلر دلار بورسیه ارائه می شود.

به طور کلی اکثر بورسیه های تحصیلی به دانشجویان در مقطع دکترا اعطا می شود.

دانشگاه Manitobaبه دانشجویانی که بطور فول تایم در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا مشغول به تحصیل باشند کمک هزینه تحصیلی اعطا می کند که البته بین ملیت های گوناگون هیچ تفاوتی نیز قائل نمی شود.مقدار این بورسیه ها در مقطع دکترا ۱۸ هزار دلار در سال و در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴ هزار دلار در سال می باشد.

دانشگاه Calgaryطیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی به صورت بورسیه های کامل و یا جزئی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد و هر ساله ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلاربورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای اقدامات مطالعاتی و تحصیل قائل می شود.

دانشگاه Waterlooبرای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه تحصیلی قائل می شود. این دانشگاه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۱۸۸۰ دلار و دانشجویان مقطع دکترا ۳۷۶۰ دلار در هر ترم بورسیه در نظر می گیرد. البته این دانشگاه فرصت های مالی دیگری نیز برای مطالعه و تحقیقات در مقطع دکترا قائل می شود.

دانشجویان بین المللی برای درخواست بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد می بایست حداقل ۴ ترم بگذرانند و در خصوص اعطای بورسیه دانشگاه های مختلف امکانات متفاوتی را برای دانشجویان خود در نظر می گیرند در این خصوص رشته های مختلف تحصیلی نیز شرایط مختلفی برای اخذ بورسیه خواهند داشت. اکثر بورسیه های تحصیلی به دانشجویانی که ملیت کانادایی دارند اعطا می شود و دانشگاه های کانادا تمایلی به اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی نشان نمی دهند.

ویزای کاری کشور کانادا

نوامبر 27, 2019 @ 1:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

برنامه ی ویزای کار کانادا، مهاجرت کارآفرینان با مهارت و پتانسیل بالقوه هدف قرار داده تا کسب و کار جدید و نویی را در کانادا به وجود بیاورد که شغل هایی را برای کانادایی ها ایجاد کند و رقابت را در یک مقیاس جهانی به وجود بیاورد.
به جز شهروندان کانادا و مقیمان دائم این کشور، تمامی ساکنین کانادا برای کار کردن در این کشور پهناور به اخذ مجوز کار از کشور کانادا یا به طور مشخص از اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا نیاز دارند.
دلایل بسیاری وجود داردکه چرا کانادا بهترین مکان برای ایجاد کسب و کار است . مزایای کانادا عبارت اند از:
• اقتصاد قوی
• مالیات پایین و هزینه های کسب و کار کم
• برتری پژوهش و نوآوری
• کیفیت بالای زندگی

نکاتی پیرامون اخذ مجوز کار در کانادا

 • فعالیت هایی که براساس آن کشور کانادا برای آنها مجوز کار صادر می کند، محدود به فعالیت های خاصی می شوند که از سوی آن دولت اعلام می شود و برای توسعه ی اقتصاد کشور کانادا مفید و ارزشمند می نماید.

  • برای اخذ این مجوز نیاز به شرکت یا کارفرمایی است که شهروند یا مقیم دائم این کشور است.

  • مجوز کار از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا به صورت موقت صادر خواهد شد که البته قابل تمدید در خاک این کشور خواهد بود

  • ضروری است اداره منابع انسانی و توسعه کانادا تایید کند مجوز کاری را که از سوی اداره مهاجرت صادر می شود اثر منفی بر اقتصاد کانادا نخواهد داشت..

  • برای گرفتن این تاییدیه شغل مورد نظر باید به مدت یک ماه در سه نقطه مختلف کانادا آگهی شود ، اگر افرادی باشند که شهروند کانادا محسوب می شوند و یا اقامت دائم این کشور را دارا می باشند و برای شغل مورد نظر ماب تشخیص داده شو ند   اداره ی مذکور در خواست مجوز آنها را رد خواهد کرد

 • در موارد زیر نیاز به اخذ تاییدیه اداره منابع انسانی و توسعه درکانادا نمی باشد

۱)فعالیت مورد نظر دارای امتیاز های اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی قابل توجهی برای کشور کانادا باشد.
۲)فعالیت مورد نظر جزء فعالیت هایی باشد که یک دانشجوی بین المللی به عنوان اتمام دوره ی تحصیل خود باید آن را بگذراند.
۳)زمانی که شخصی دارای ویزای تحصیلی یا مجوز کار در این کشور باشد، همسران چنین اشخاصی برای دریافت مجوز کار نیاز به تایید این اداره ندارند.
۴)در مواقعی که اشخاص خارجی تحت عناوینی مانند پناهندگی نیاز به حمایت دولت کانادا را داشته باشند.
۵)شغل مورد نظر جزء آن دسته از فعالیت هایی باشد که در معاهده های تجاری بین المللی از آنها حمایت شده است.
۶) فعالیت مورد نظر تحت موافقت نامه های دوجانبه کشور کانادا و دیگر دولت ها قرار گرفته باشد.
* در صورت داشتن شرایط زیر شما می توانید از داخل خاک کانادا برای اخذ مجوز کار اقدام کنید:
! اگر شما دارای مجوز کار مخصوصی هستید و می خواهید برای دریافت مجوز یک نوع فعالیت دیگر از اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا درخواست مجوز کنید، می توانید از داخل خاک کانادا اقدام کنید.
! اگر شما در حال گذراندن مراحل کسب اقامت کانادا هستید و در کانادا ساکن هستید.
! اگر شما دارای اقامت موقت کانادا با اعتبار مدت بیش از شش ماه هستید.
! اگر همسر یا پدر و مادر شما دارای ویزای تحصیل یا مجوز کار در کانادا باشند.
• اگر شما دارای شرایطی باشید که بتوانید بدون ویزا وارد کانادا شوید و فعالیت شما جزء آن دسته مشاغلی باشد که برای اخذ مجوز نیاز به تاییدیه اداره منابع انسانی و توسعه کانادا نباشد، شما می توانید در هنگام ورود به کانادا نیز  برای اخذ مجوز اقدام کنید.
• پس از اخذ مجوز کار از سوی کشور کانادا شما برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارید .
• پس از یکسال از ورود شما به خاک این کشور و شروع به فعالیت تمام وقت در این مدت و پرداخت مالیات به دولت کانادا، می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید و بعد از چند سال پاسپورت این کشور را دریافت کنید و به عنوان شهروند کانادا در این کشور سکونت کنید.
• فرزندان اشخاصی که مجوز کار در کانادا را دریافت داشته اند می توانند تا پیان دوره ی دبیرستان از آموزش رایگان در مدارس کانادا بهره مند شوند.
• فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کانادا ظرف سه ماه پس از دریافت مدرک خود می توانند درخواست مجوز کار از دولت کانادا را بنمایند.
دو دسته از مشاغل هستند که برای گرفتن مجوز کار در کانادا نیاز به مجوز ندارند و یا پروسه ی مجوز آن به سرعت انجام می شود.
پرستارهایی که سرخانه باشند.
مدیران و تجاری که زیر نظر پیمان های تجارتی آزاد هستند که همانطور که در فوق ذکر شد، این دسته از افراد نیاز به تاییدیه اداره منابع انسانی ندارند.
همچنین افرادی که تحت عنوان بیزینس ویزیتور business visitor وارد خاک کانادا می شوند تحت شرایطی نیاز به اخذ این مجوز ندارند.

سیستم اکسپرس انتری: Express Entry

دولت کانادا مهاجران با مهارت را بر اساس توانایی هایشان به عنوان مقیمان دائم کشور کانادا انتخاب می کند تا در کانادا سکونت کنند و بخشی از اقتصاد کانادا باشند، یک سیستم جدیدی برای مدیریت وجود دارد نشان می دهد چطور افراد بامهارت و تجربه ی کاری درخواست مهاجرت به کانادا را بکنند، این سیستم اکسپرس انتری Express Entry نامیده می شود:
اکسپرس انتری چطور کار می کند:
سیستم اکسپرس انتری برای مدیریت درخواست هایی که برای اقامت دائم کشور کانادا می شودتحت عنوان برنامه های مهاجرتی اقتصاد فدرال مورد استفاده قرار می گیرد:
• برنامه ی اسکیل ورکر فدرال
• برنامه تجارت ماهرانه فدرال
• کلاس تجربه ی کار کانادایی
در زیر به توضیح سیستم امتیاز دهی SKILLED WORKER می پردازیم که بر اساس آن افراد بدون محدودیت در رشته تحصیلی و شغل به با تکیه بر مهارت ها و تخصصشان به صورت آنلاین تقاضا می دهندو اگر پس از بررسی، امتیاز لازم را کسب کنند، می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
سیستم اکسپرس انتری دو مرحله دارد:
مرحله ی اول: کاندید هایی که قابلیت ورود دارند به صورت آنلاین، پروفایل اکسپرس انتری را تکمیل می کنند:
اطلاعاتی شامل
• مهارت ها،
• تجربه کاری،
• توانایی زبان،
• تحصیلات
• و جزئیات دیگری که برای ارزیابی به ما کمک خواهد کرد.
در این مرحله حداقل امتیازی که برای ورود به استخر باید کسب کنید ۶۷ است؛ شما می توانید این امتیازات را از ۶ طریق به دست آورید:
• از طریق مدرک زبان: حداکثر امتیازی که از این مهارت می توانید کسب کنید ۲۸ امتیاز است که هرچه نمره ی بالاتری کسب کنید، امتیاز بالاتری خواهید گرفت.
داشتن مدرک زبان فرانسه نیز امتیاز جداگانه ای خواهد داشت.
همچنین توجه داشته باشید که برای ورود به استخر مدرک زبان الزای می باشید، به عبارت دیگر حتی اگر دارای نمره ی کافی را از سایر مهارت ها کسب کنید، بدون مدرک زبان وارد استخر نخواهید شد.
• از طریق تحصیلات: در این مهارت با توجه به مقاطع تحصیلی تان حداکثر تا۲۵ نمره می توانید کسب کنید.
مدارک شما باید مورد تایید اداره ی شهروندی و مهاجرت کانادا باشد.
• از طریق تجربه کاری: در این مهارت با توجه به تعداد سال هایی که کار کردید و در آن درآمد داشتید می توانید حداکثر ۱۵ امتیاز کسب کنید.
• از طریق سن: حداکثر امتیاز این موضوع ۱۲ ، می باشد که از سن ۱۸ سال محاسبه می شود و بالاترین امتیاز را افراد دارای سنین ۱۸تا ۳۵سال کسب می کنند.
• اگر یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و با درآمد در کانادا برای شما موجود باشد ۱۰ امتیاز دیگر کسب خواهید کرد.
• از طریق گزینه سازگار پذیری که شامل مدرک زبان همسرتان که نمره ی کافی را دریافت کرده باشدو همچنین سابقه تحصیلی شما در کانادا می باشد، سابقه ی کارشما و همسرتان در کانادا، استخدام هماهنگ شده در کانادا و وجود بستگان درجه یک شما در این کشورکه برای هرکدام امتیاز جداگانه ای در نظر گرفته شده است.
جمع امتیازات مذکور ۱۰۰امتیاز می باشد که شما باید حداقل ۶۷امتیاز برای استفاده از این روش کسب کنید.
ورود به استخر صدور دعوت نامه ی درخواست برای اقامت دائم را تضمین نمی کند، بلکه برای آن شما باید در مرحله ی دوم امتیاز لازم را کسب کنید.
مرحله ی دوم:
کسانی که در استخر بیشترین امتیاز را آوردند می توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند که ۶۰ روز برای ارائه ی درخواستشان زمان دارند.
حداکثر امتیاز قابل کسب در این مرحله ۱۲۰۰ امتیاز می باشد که ۶۰۰ تای آن تنها مربوط به پیشنهاد کاری در کانادا می باشد و ۶۰۰ تای بعد به خود شخص مربوط می شود.
• عوامل انسانی: در این گزینه افراد از سن، تحصیلات، زبان و تجربه ی کار کانادایی شان با وجو داشتن همسر یا بدون آن امتیازات متفاوتی کسب می کنند.
• عامل مربوط به همسر: در این قسمت افراد می توانند از تحصیلات، داشتن مدرک زبان و کار کانادایی همسرشان، هرکدام امتیازات جزئی ای را کسب کنند.
• تطابق مهارت ها: در این مرحله افراد با ترکیب چند مهارت به صورت جداگانه، امتیاز کسب می کنند
جمع حداکثر هارت های مذکور در این سه گزینه ۶۰۰ امتیاز خواهد شد.
یکسری امتیازات اضافی نیز برای استخدام هماهنگ شده و و نامزدی تعریف شده است که جمع تمام این امتیازات در مرحله ی دوم ۱۲۰۰ امتیاز می باشد.
متقاضیان اقامت دائم کانادا که از این روش استفاده می کنند، تا ۱۲ ماه در این استخر خواهند ماند، و پس از آن در صورت عدم دریافت دعوت نامه باید مجددا برای ورود به استخر پروفایل جدید بسازند.

ثبت شرکت در کشور کانادا

نوامبر 27, 2019 @ 1:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

۱ – تصمیم گیری برای انتخاب نام شرکت

قبل از این که اختلاط شرکت آغاز شود باید نام شرکت انتخاب شود در انتخاب نام شرکت باید مواردی را رعایت کرد هر شرکت یک نام دارد که نباید با نام شرکت های بزرگ و شناخته شده یکی باشد بلکه بایستی دارای تمایز باشد و همچنین گمراه کننده باشد و همچنین با نوع کسب و کارسنخیت داشته باشد در کانادا برای انتخاب نام شرکت بسیار با سختگیری برخورد میشود و انتخاب نام بخشی از تکمیل اساسنامه است و نباید بیش از نود روز به طول بینجامد این فرآیند قبل از انتخاب نام شرکت شما میتوانید این نام را در سیستم آنلاین ثبت شرکت های کانادا بررسی کنید در صورت مثبت بودن جواب این سیستم نام شرکت خود را به ثبت رسانید

۲ – تکمیل اساسنامه

در این مرحله افراد موسس شرکت ایجاد ساختار شرکت را آغاز میکنند و به ثبت میرسانند همچنین در زمان فعالیت شرکت نیز اعضای هیت مدیره میتوانند تقاضای تغییرر ساختار شرکت را داشته باشند.
مواردی که در تکمیل اساسنامه باید رعایت شود:
نام پیشنهادی شرکت را در اساسنامه ذکر کند
استان شرکت خود را در کانادا و قلمرو آن باید مشخص شود
ساختار شرکت را مشخص کنند و سهم خود و اشخاص دیگر را در محدودیت ها مسولیت ها و نحوه ی نقل و انتقال سهام در شرکت مشخص شود
تعداد شرکت های وابسته و اعضای هییت مدیره معلوم شود
مقررات شرکت در اساسنامه بایستی قید شود
این اساسنامه معمولا باید به زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه شود
آدرس دفتر و اقامتگاه فرد باید به صورت دقیق مشخص شود همچنین تلفن دفتر نیز باید قید شود و در صورت تغییر باید اصلاح شود
اولین نام و نام خانوادگی مدیر عامل شرکت باید در اساسنامه و امضای وی به ثبت رسیده باشد

۳ – هییت مدیره و مدیر عامل

مواردی که مدیر عامل باید دارا باشد تا بتواند این سمت را کسب کند:
۱ – حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
۲ – عدم سوء پیشینه وی از سمت دادگاه مورد نظر گرفته شده باشد
۳ – یک فرد حقیقی حتما باید این سمت را کسب کند و افراد حقوقی نمیتوانند مدیر عامل باشند
۴- در و ضیعت ورشکستگی نباید باشد

اقامت کانادا

به طور معمول ۲۵ % از مدیران یک شرکت باید ساکن کانادا باشند و اقامت این کشور را دارا باشند و اگر یک شرکت کمتر از ۴ عضو هییت مدیره باشد باید یکی از اعضای آن ساکن کانادا باشند علاوه بر این شرکت هایی که در بخش های حمل و نقل بویژه حمل و نقل هوایی فعالیت میکنند و یا در زمینه مخابرات فعالیت میکنند باید یکی از اعضای هییت مدیرۀ آنها مقیم کانادا باشند و همچنین شرکت هایی که کارهای فرهنگی انجام میدهند چه خرد چه کلان باید یکی از اعضای آنها ساکن کانادا باشند.
مدیران شرکت تا سه سال میتوانند به عنوان مدیر عامل انتخاب شوند با این صورت هیچ جا از قانون ثبت شرکت ها در کانادا مدت زمانی برای مدیر عاملی مدیر عامل مشخص نکرده است مدیریت یک مدیر عامل با عواملی چون مرگ ، استعفا و یا رد صلاحیت از طرف سهام داران صورت می پذیرد که در جلسه ایی فوق العاده و خارج از مجمع تشکیل میشود و در این مورد تمامی سهام داران و دارای حق رای تصمیم گیری میکنند.
_ وظایف مدیران
از آنجا که قلمرو اختیارات مدیریت شرکت بسیار گسترده است که طیف گسترده ایی از وظایف و تعهدات را بر روی وی تحمیل کرده است و این مسئولیت با اعتمادی که اعضای هئیت مدیره به وی کرده اند داده شده است و باید برای حفظ سهام سهامداران تمام تلاش خود را انجام دهد از جمله وظیفه مدیر میتوان به بیمه نمودن تمام سرمایه شرکت اشاره کرد که برای حفظ شرکت در برابر بیمه که از اصلی ترین وظایف وی است و در نظر گرفتن منافع شرکت در شرایط سخت و بحرانی که باید به بهترین نحو ممکن اعمال شود . پیشبرد بودجه مقرر شده و استفاده از آن به بهترین نحو از دیگر وظایف اصلی مدیر به حساب می آید روشن کردن حساب ها و رسیدگی به حسابرسی های مالیاتی برای ادامه فعالیت شرکت بسیار با اهمیت است
انتقال سهام سهام داران از دیگر وظایف مدیر عامل است که نقش اساسی در این مورد مدیر عامل بازی میکند و از اختیارات مدیر عامل است . جلسات هئیت مدیره و ارائه گزارشات به هئیت مدیره معولا در دوره ایی سه ماه انجام میشود ارائه گزارشات و حسابرسی و نحو سود دهی و ضرر دادن شرکت در این مدت زمان را به صورت مکتوب به سهام داران ارائه میدهد و مجمع سالیانه نیز با مدیریت وی انجام میشود .
جلسات هئیت مدیره در هر زمان ودر هر مکان ممکن است انجام شود البته با درخواست اعضای هئیت مدیره این امر صورت میپذیرد و تمام این جلسات تعداد اعضا باید به حد نصاب برسد برای اصلاح قوانین ویا اضافه کردن مواردی به اساسنامه باید تمامی اعضا حضور داشته باشند به خصوص آنان که حق امضا دارند باید در این جلسه حضور داشته باشند بعد از بررسی و رای گیری قانونی به اساسنامه میتواند اضافه شود و یا اصلاحی صورت گیرد که این تغییر در اساسنامه بایستی طی زمانی ۹۰ روزه به اداره ثبت شرکت های کانادا برسد و دادگاه مربوطه نیز این مصوبات جدید را تایید کند و بعد از آن قابلیت اجرا را دارا باشد .

اختلاط شرکت
مزایای ترکیب شرکت
ایجاد یک نهاد مجزای قانونی
با مسئولیت محدود بودن شرکت
نرخ کمتر مالیات بردرآمد در شرکت که در مقایسه با یک شرکت مستقل مالیات کمتری را پرداخت میکند
دسترسی بهتر نسبت به سرمایه و توان مالی بالاتر برای انجام پروژه های مربوطه
و استمرار در ادامه فعالیت های تجاری و اقتصادی خود

نهاد مجزا و قانونی

عمل ترکیب این نهاد به عنوان یک نهاد مستقل است که فعالیت های تجاری مربوط عنوان خود را انجام میدهد که دارای حقوق و تعهداتی است که در قانون ثبت شرکت های کانادا آمده است و از تمامی آنها پیروی میکند و به عنوان یک فرد طبیعی در قانون کانادا این شرککت شناخته میشود که دارایی های این شرکت و هم ضرر های آن اعم از خرید و فروش و هر معامله ی صورت گرفته و هر جرم و پاداشی برای سهام داران شرکت و بسته به میزان مسئولیت آنهاست .
اختلاط مسئولیت سهام داران محدود میباشد به این معنی که به عنوان یک قاعده ی کلی سهام داران یک شرکت مسئول بدهی خود هستند اگر شرکت ورشکست شود سهام داران به اندازه ی آوردۀ خود مسئول و پاسخ گوی میزان بدهی ها به طلبکاران هستند و این قاعده برای سهام دارانی که تضمین های شخصی مبنی بر مسئولیت وارده بر تضمین سرمایه را داشته اند صادق نمیباشد و باید به میزان تضمین صورت گرفته و ثبت شده در اساسنامه و تصویب هئیت مدیره پاسخ گوی طلبکاران باشند.
اختلاط شرکت در این باره به تمامی اعضا کمک میکند تا با اطمینان خاطر بالاتری به فعالیت های تجاری خود ادامه دهند به نحوی که با تصویب قوانین داخلی و مستقل بودن این قوانین برای تصمیم گیری بیشتر تمام اعضای هیئت مدیره با خیال آسوده تری این امر را انجام میدهند .
نرخ مالیات شرکت ها از دیگر مباحث مهم اختلاط شرکت ها به حساب می آید به نحوی که شرکت ها به طور جداگانه شامل مالیات میشوند از آنجا که نرخ مالیات بر شرکت ها پایین تر از نرخ مالیات بر افراد حقیقی است اختلاط شرکت می تواند به شما برخی از مزایا را بدهد که شما میتوانید با استفاده از یک وکیل و یا حسابدار تمامی این کارها را با هزینه خیلی کمتر به نسبت دیگر شرکت های حقیقی انجام دهید و در زمینه ی پرداخت مالیات اختلاط شرکت ها به شما بزرگترین خدمت را میکند .

دسترسی بهتر به سرمایه و کمک های مالی از دیگر مزایای اختلاط شرکت ها در کانادا به حساب می آید که با این کار شرکت ها راحت تر میتوانند کسب و کار خود را انجام دهند و به اصطلاح دستشان در دریافت وام ها و اوراق قرضه بسیار باز تر به نسبت شرکت ها ی حقیقی هستند و این شرکت ها اغلب میتوانند وام هایی را با نرخ سود کمتری دریافت کنند واین بسیار کمک میکند به حفظ کسب و کارشان و افزایش سرمایه موجود که این کار را میتوان از بزرگترین محاسن اختلاط شرکت ها به حساب آورد و تداوم این شرکت را به نوعی تضمین میکند به نحوی که با اختلاط شرکت در صورتی که هر یک از سهام داران از دنیا رفتند ورثۀ آنها میتوانند به عنوان سهام دار جایگزین این افراد شوند و در این مورد مالکیت انحصاری وجود ندارد .
قوانین ثبت شرکت در کانادا بسیار متفاوت است و هر ایالت از قوانین خاصه خود پیروی میکند که هر کدام از انها قوانین پیچیده خاصه خود را دارا میباشند در حال حاضر که این مورد را با هم بررسی میکنیم بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت ایلت های کبک و منیتوبا کانادا دارا هستند که شما می توانید با مراجعه به سایت از قوانین این ایالت ها اطلاع پیدا کنید با این حال کانادا در حال حاضر شرایط بسیار مهیایی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است که با انتقال سرمایه خود و شروع یک بیزینس کار امد که چشم انداز روشن در اقتصاد کانادا داشته باشد بتوانند هم حجم سرمایه خود را افزایش دهند و بدین واسطه چرخ دنده های اقتصاد کانادا را به حرکت دربیاورند و نتیجه ی ان کسب اقامت کانادا باشد با این وجود ما به شما پیشنهاد میکنیم به صورت مستقیم و شتابزده این عمل را انجام ندهید و قبل از این تصمیم مهم با وکلای ما در ارتباط باشید

سرمایه گذاری در کشور کانادا

نوامبر 27, 2019 @ 1:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

یکی از چندین راه مهاجرت به کانادا ، روش سرمایه گذاری در کانادا می باشد که این راه نیز طرق و مدل و روشهای متفاوتی دارد بطور مثال سرمایه گذاری در هر کدام از استان های کانادا با مبالغ متفاوتی امکانپذیر می باشد و طرق ارائه سرمایه و نشان دادن سرمایه نیز متفاوت خواهد بود ، همچنین قانون پرداخت وجوه جهت سرمایه گذاری در هر کدام از استانهای کانادا متفاوت می باشد و در مورد برخی از استانها نیز موسسات مالی اعتباری میتوانند به متقاضیان در این زمینه یاری رسانند و کار ایشان را کم ریسک تر و مطمئن تر انجام دهند ، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ابتدا باید مدل و نوع سرمایه گذاری در کانادا را انتخاب نموده و با تحقیق و کسب آگاهی در زمینۀسرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا ازاین طریق و پیدا نمودن وکلای رسمی با تجربه و خوشنام در این زمینه کار خود را با ریسک و خطر کمتری مواجه سازند . و همچنین مدل مناسب سرمایه گذاری و استان مناسب را با دید بازتری انتخاب نمایند تا کار خود را سهل تر نموده و خطر کمتری در راه انجام هدفشان باشد .

یکی از راههای سرمایه گذاری در کانادا ، سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا می باشد ، که البته به سرمایه گذاری ۲۲۰ هزار دلاری کبک کانادا معروف میباشد ، آن هم از این جهت است که موسسات مهاجرتی معتبر و غیر معتبر همگی به یک قانون نانوشته میان خود پایبند بوده و قیمت واقعی این نوع سرمایه گذاری را ۲۲۰ هزار دلار اعلام می نمایند ، و در این میان ده هزار دلار اضافه بر حق الوکاله کاری که انجام می دهند از متقاضیان سرمایه گذاری ۲۲۰ هزار دلاری کانادا اخذ می نمایند یعنی به جای ۲۱۰ هزار دلار ، ۲۲۰ هزار دلار از موکلین خود دریافت میکنند، و متاسفانه از بی اطلاعی و بیخبری موکلین خود و متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا  در این مورد به گونه ای سواستفاده مینمایند .

سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا در استان کبک قابل انجام است و این فرصت از ماه آپریل سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد . ارزان ترین مدل  سرمایه گذاری در کانادا و سریعترین و کم ریسک ترین نوع سرمایه گذاری در کانادا ، و رسیدن به اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا می باشد ، بطوریکه بجای اینکه شما متقاضی عزیز مبلغ یک میلیون و ششصد هزار دلار تهیه و به دولت کانادا با مدارک ارائه و نشان دهید و هشتصد هزار دلار آن را هم در اختیار دولت کانادا قرار دهید و پس از گذراندن پنج تا شش سال ، همان مقدار پولتان را از دولت کانادا پس بگیرید و قطعآ نیز ارزش پول شما آن هم با آن میزان بسیار پایینتر آمده در صورتیکه با محاسبۀ سر انگشتی میتوانید دریابید سود این مبلغ پول شما در طی این سالها به چه میزانی میتوانست باشد ، میتوانید اینکار را توسط وکلای رسمی مهاجرت کانادا انجام دهید ، این وکلا بدلیل اعتبارشان با موسسات مالی اعتباری کانادا در ارتباط هستند و میتوانند به شما کمک کنند تا این موسسات مالی و اعتباری معتبر کانادایی بصورت قانونی کار شما را سریعتر و راحت تر و کم ریسک تر انجام دهند ، بدین نحو که لازم نباشد پول شما قبل از شما به کشور کانادا رفته و سرمایه گذاری انجام پذیرد و بعد از آن جهت ویزای شما درخواست شود ، و این موسسات برای شما این مراحل را خود با اعتبار و پول خود انجام دهند ، و بجای شما سرمایه گذاری نموده و پس از اخذ موافقت کانادا و صدور دعوتنامۀ اقامت دائم کانادا برای شما و همراهانتان و حصول اطمینان از طرف سفارت و دولت کانادا ، شما هزینه های مرتبط به سرمایه گذاری در کانادا را بپردازید . بدین گونه پول شما در جایی امن پیش خود شما خواهد بود و با سرمایه ای دیگر برای شما سرمایه گذاری خواهد شد پس از آن پس از حصول اطمینان شما از اجرای درست روند کار پول را خواهید پرداخت ، آن هم نه تمام پولی که نیاز بود ، به جای هشتصد هزار دلار شما ۲۱۰ هزار دلار میپردازید و مابقی آن را موسسه مالی اعتباری کانادایی بجای شما در اختیار دولت قرار خواهد داد و خود نیز آن را پس از پنج تا شش سال بعد پس خواهد گرفت .

بدین گونه همانطور که توصیه همیشگی ما به دوستان علاقمند به سرمایه گذاری در کانادا این بود که هیچوقت پول خود را قبل از ورودتان بدان کشور نفرستید و ممکن است که خطر ویزا نشدن تهدیدتان نماید و ممکن است پول شما به شما بازنگردد ، با این پلن دیگر لازم نیست نگران برنگشتن پولتان باشید ، موسسه مالی اعتباری به اعتبار وکیل شما تمامی مراحل کاری شما را از ابتدا تا انتها انجام خواهد داد و پس از آن برای شما اقامت دائم کانادا صادر خواهد شد و در مرحلۀ نهایی شما مبلغ ۲۱۰ هزار دلار را به این موسسه مالی اعتباری کانادایی پرداخت خواهید کرد ، تنها لازم است از هزینه های جانبی این کار نیز آگاه باشید ، هزینه هایی همچون Application fee که مبلغ آن پانزده هزار دلار می باشد ، و خود شما باید آن را پرداخت نمایید ، و این مبلغ را به دلیل جلوگیری از سواستفاده از طرف کسانی که قصد واقعی سرمایه گذاری در کانادا را ندارند و قصدشان ایجاد بازار سیاه این پلن است، تعیین نموده اند ، همچنین در صورت شکست پرونده این مبلغ پرداختی بابت Application fee به هیچ وجهی از طرف دولت کانادا باز پس داده نخواهد شد . ولی باقی مبالغی که بصورت سرمایه ، حال چه از طرف خود شما و چه از طرف موسسه مالی اعتباری بجای شما به دولت جهت سرمایه گذاری سپرده شود ، در صورت عدم موافقت با صدور دعوتنامۀ اقامت دائم کانادا برای متقاضی سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا ، دولت کانادا تمامی مبلغ را به شما یا موسسه مالی اعتباری مستر خواهد نمود . لیکن مبلغی را به عنوان وثیقه نیز میبایست با اخذ رسید پیش وکیل خود در ایران بگذارید ، و وکیل با این اعتبار میتواند کار سرمایه گذاری شما را بدون اینکه پول شما به کانادا فرستاده شود انجام دهد . معمولآ این مبلغ در حدود پنجاه تا شصت هزار دلار بنا به توافق طرفین خواهد بود .

این نوع سرمایه گذاری در کانادا معروف به سرمایه گذاری ۲۲۰ هزار دلاری کانادا که هزینۀ ۲۱۰ هزار دلاری دارد ، اکنون در سال ۲۰۱۶ برای استان کبک قابلیت اجرا دارد ، و شما در صورت سرمایه گذاری و اخذ موافقت دولت کانادا میتوانید در هر استانی از کشور کانادا که تمایل داشته باشید زندگی ، کار و تحصیل نمایید ، خوبی این پلن آنست که در همان مرحلۀ ابتدایی و قبل از ورود شما به کشور کانادا ، از طرف دولت کانادا برای شما و همراهان شما دعوتنامۀ اقامت دائم کانادا صادر می گردد .در هیچ جایی از دنیا نمیتوان به این سرعت اقامت دائم را اخذ نمود ،  بدین جهت است که دولت کانادا برای این پلن محدودیت خاصی در نظر گرفته و به تعداد محدودی سرمایه گذار میپذیرد . برای سال ۲۰۱۶ تعداد ۱۷۵۰ پروندۀ سرمایه گذاری را خواهد پذیرفت که از این تعداد ، تعداد ۱۲۰۰ پرونده سهمیۀ چین خواهد بود، و از مابقی این پرونده ها تا به امروز نیز در عرض کمتر از یک ماه هشتاد پرونده را قبول نموده است ، به همین دلیل بنظر میرسد با این کثرت تقاضا بزودی تا دو سه ماه آینده این موقعیت کم نظیر پایان یابد .

مزیت دیگر پلن سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا آنست که پس از اخذ اقامت دائم کانادا، مقیم کشور کانادا میتواند تابعیت کانادا و پاسپورت کانادایی را نیز اخذ نماید ، با این شرط که حتمآ پس از اخذ اقامت دائم  کانادا و ورود به کشور کانادا در طی سه سال آینده اش حداقل به مدت سی ماه در کانادا حضور داشته باشد . پس از آن نیز میتواند جهت اخذ تابعیت کانادایی و کسب پاسپورت کانادایی خود نیز اقدامات لازم را مبذول دارد .

مدت زمان پروسۀ کاری سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا ، تقریبآ دو سال می باشد تا فرد متقاضی بتواند با داشتن اقامت دائم کانادا پا به کشور کانادا بگذارد . و تنها سه سال بعد نیز بعنوان یک فرد کانادایی قبول گشته و پاسپورت کانادایی خود را اخذ می نماید ، اگر این پلن را بخواهیم با پلن سرمایه گذاری در کشورهای دیگر مقایسه کنیم ، میتوان گفت از همۀ جهات ، چه از نظر مبلغ ، چه از نظر سرعت رسیدن به اقامت دائم ، چه از نظر سرعت امکان اخذ تابعیت و پاسپورت بی نظیر است .

از دیگر شرایط اولیه ای که متقاضی سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا باید دارا باشد ، یا در حد یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا سرمایه و ملک قابل ارائه به دولت کانادا داشته باشد و یا همانگونه که خدمتتان عرض کردیم با موسسات مالی اعتباری کانادایی قرارداد داشته باشند جهت پیش بردن این پرونده ، داشتن سوابق مدیریتی در زمینه منابع مالی و یا منابع انسانی در هر نوع تجارتی از قبیل صنعتی یا کشاورزی و یا مشاغل دولتی و در پستی که حداقل دو نفر کارمند زیر نظر وی مشغول به کار بوده باشند ، و در صورتی که خود وی مالک بیزینس نبوده باشد میبایست حداقل پنج نفر زیر دست وی کار نموده باشند و این سابقه مدیریتی باید در پنج سال اخیر بوده باشد و حداقل به مدت دوسال به طول انجامیده باشد . از مزایای این پلن آنست که نیازی به مدرک زبان نیست ، لیکن اگر متقاضیان دارای مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند در قوی تر کردن پروندۀ ایشان کمک بسزایی خواهد نمود .

خرید ملک در کشور کانادا

نوامبر 27, 2019 @ 1:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

متداولترین نوع خانه های مردم کانادا، خانه های مستقل یا خانه های دوپلکس (Duplex) است. شما همچنین می توانید نسبت به خرید آپارتمان (condo) یا خانه های به هم چسبیده (town house) اقدام نمایید. البته ممکن است قیمت یک کاندو از قیمت یک خانه گرانتر باشد. در کانادا اکثر آپارتمان ها معمولا برای اجاره مورد استفاده قرار می گیرد.

 • دوپلکس خانه ای است که به دو قسمت تقسیم شده و برای دو خانواده مختلف یا دو گروه مردم قابل استفاده می باشد.

 • Condo  یا کاندو یک واحد آپارتمانی است که دارای مالکیت شخصی می باشد.

 • خانه به هم چسبیده ملک مسکونی شهری است که دارای ورودی مستقل می باشد و معمولا ساختمانی کم عرض است که یک قسمت از یک بلوک یا ساختمان های مشابه را تشکیل می دهد.

در اینجا خرید خانه مزایایی دارد، خرید خانه علاوه بر اینکه یک سرمایه گذاری است، بطور همزمان امکان پس انداز برای شما و خانواده تان را فراهم می نماید.

در آغاز سال ۲۰۱۰، میانگین قیمت هر خانه در مونترال در حدود ۲۵۹.۰۰۰ دلار و میانگین قیمت خانه در سطح ملی کانادا در حدود ۳۲۹.۰۰۰ دلار بوده است. توجه به این نکته ضروری است که تغییرات قیمت مسکن بستگی به روند بازار دارد.

قوانین در سراسر دنیا (در خصوص مالکیت افراد خارجی) به تابعیت خریداران خارجی که در کانادا ملک خریداری می کنند ارتباطی ندارد. حتی شهروندان کانادا که بیشتر از یک سال است که در خاک کانادا حضور ندارند و در خارج از کانادا سکونت دارند نیز می توانند در کانادا ملک خریداری نمایند. کانادا پذیرای همه افراد خارجی که از سرتاسر دنیا تمایل به خرید ملک در کانادا دارند می باشد و هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد، بر روی نوع ملکی که خریداری می کنند نیز هیچ محدودیتی تایین نشده است. این را مد نظر داشته باشید که خرید ملک یا مسکن در کانادا اجازه استفاده از حقوق شهروندی و مهاجرتی را نمی دهد و اگر شما تمایل به زندگی در کانادا دارید و می خواهید اقامت کانادا را اخذ نمایید یا مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک را داشته باشید می بایست یکسری شرایط را اخذ نمایید. برای ورود به کانادا باید صلاحیت افراد بررسی گردد، اگر شما متقاضی کار کردن درکانادا یا تحصیل در کانادا و یا سفرتوریستی و اقامت بلندمدت درکانادا هستید باید شرایط مورد نظر را دشته باشید. یکسری سوالات وجود دارد که باید شما در فرم درخواست به آنها پاسخ دهید، هر طرح مهاجرتی فرم خاص خود را داراست و شرایط متناسب با خود را دارد. می توان گفت تقریبا ده تا پانزده دقیقه زمان می برد تا فرم شما تکمیل گردد.

موارد مورد تقاضا در فرم برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک عبارت است از:

 • ملیت متقاضی

 • سن متقاضی

 • توانایی زبان متقاضی

 • تحصیلات متقاضی

 • سابقه کار متقاضی

 • درآمد و دارایی متقاضی (اعم از مالی و غیر مالی)

 • حضور خانواده متقاضی در کانادا یا عدم حضور آن ها

 • پیشنهادات شغلی متقاضی

بحث های اقتصادی و مالی برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

هنگامی که افرادی که اقامت کانادا را ندارند خواهان خرید ملک در کانادا باشند باید به بنگاه های املاک و خرید و فروش ملک مراجعه نمایند. امکان خرید ملک با وام های مسکن نیز برای اتباع خارجی وجود دارد، وام دهندگان در کانادا کارهای مربوط به تامین مالی خرید خانه را برای افرادی که اقامت کانادا ندارند انجام می دهند و به آنها در این زمینه کمک و یاری می رسانند، متقاضیان یکسری پرداخت های بیشتر را در برخواهند داشت این بدان معنی است که وام هایی که اتباع بیگانه برای خرید ملک در کانادادریافت می کنند با بهره و سود می باشد. بیشتر متقاضیانی که اقامت ندارند نیاز دارند که ۳۵ درصد از قیمت کل را همان ابتدای امر پرداخت نقدی کنند. وام دهندگان به متقاضیان خرید ملک در کانادا کمک می کنند تا ببینند با توجه به درآمد و دارایی شان توان پرداخت این ۳۵ درصد را دارند یا خیر و همچنین با متقاضی یک عقد رهن منعقد می کنند. نرخ بهره ای که از طریق وام رهن به وام دهندگان میرسد نسبت به میزانی که شهروندان خود کانادایی می بایست پرداخت کنند بیشتر است. مانند هر سرمایه گذاری دیگری بسیار با اهمیت است که برای خرید یا فروش هر ملک در کانادا با یک حسابدار در ارتباط باشید زیرا بحث مالیاتی شما را مرتفع می سازد و دیدگاه مالیاتی شما را حرفه ای می کند به عنوان مثال زمانی که به عنوان یک خریدار خارجی، ملکی را در شهر تورنتو خریداری می کنید باید همان میزان مالیات را پرداخت نمائید که یک شهروند کانادایی پرداخت می کند. اولین باری که قصد دارید به عنوان یک شهروند خارجی یک ملکی را خریداری کنید باید شرایط گرفتن وام و وام تخفیف مالیاتی ملک را داشته باشید، با توجه به اینکه برای خرید ملک در کانادا هیچ مالیات اضافه ای برای افراد غیر مقیم (اتباع بیگانه) در نظر گرفته نمی شود ولی برای فروش ملک در کانادا یکسری پیامدهای مالیاتی برای افراد غیر مقیم وجود دارد. فرم ها، فرآیند ها و مجازات هایی با توجه به اداره امور مالیاتی و آژانس مالیاتی کانادا(CRA)  وجود دارد که با توجه به قوانین اداره مالیات مراحل، فرم ها و مجازات ها پیش بینی شده است. برای اینکه جزئیات بیشتر این موضوع را در باب خرید و فروش ملک در کانادا بدانید می بایست به وب سایت رسمی اداره مالیات و آژانس مالیاتی کانادا مراجعه نمائید و حتما به شما عزیزان پیشنهاد می گردد که باید با یک حسابدار و یک وکیل مهاجرت به کانادا، موضوع خرید و یا فروش ملک در کانادا را دنبال کنید.

اگر متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک یا خرید ملک به عنوان یک فرد غیر مقیم در کانادا هستید خیلی اهمیت دارد که به یک وکیل که به پیچیدگی های مالکیت خارجی اشراف دارد مراجعه نمائید، همانطور که در این مقاله ذکر شد صرف خرید ملک در کانادا نمی توان اقامت این کشور را اخذ کرد و می بایست از سایر طرق مهاجرت همچون تحصیل در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، ویزای توریستی و تولد فرزند در کانادا یا ازدواج با اتباع کانادایی و از همه مهمتر ویزای کاری کانادا برای مهاجرت به کانادااستفاده نمایید و برای مهاجرت به کانادا حتما به شما عزیزان توصیه اکید می شود که در این راه حقوقی از وکیل مهاجرت به کانادا بهره ببرید تا بتوانید با خیال آسوده تر به هدف خود برسید. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک، نکات مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود.

پناهندگی به کشور کانادا

نوامبر 27, 2019 @ 1:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

بر اساس ماده ی ۱۴ اعلامیه حقوق بشرکه می گوید “هر کسی حق دارد در برابرتعقیب، شکنجه وآزار، پناهگاهی جستجو کند و درکشورهای دیگر پناهگاه اختیارکند” حق پناهندگی برای افراد تحت شرایطی خاص اثبات می گردد.

و اما تعریف پناهنده بر اساس ماده ی یک کنوانسیون ۲۸ ژوئیه ۱۹۵۱ ژنو این طور است:

پناهنده کسی است که به دلیل ترس موجه به علل مربوط به نژاد، مذهب، ملیت و یا عضویت در بعضی گروهای اجتماعی یا داشتن عقاید سیاسی تحت شکنجه قرار گیرد. در خارج از کشور محل سکونت عادی خود به سر می برد و نمی تواند و یا به علت ترس مذکور نمی خواهد خود را تحت حمایت آن کشورقراردهد. یا در صورتی که فاقد تابعیت است و پس ازچنین حوادثی در خارج از محل سکونت دائمی خود به سرمی برد؛ نمی تواند و یا به علت ترس مذکور نمی خواهد به آن کشورباز گردد.

تقاضای پناهندگی حقی است که برای دولت ها تکلیف آور است و امروز تمام دولت ها این حق را به رسمیت شناخته اند.

و اما کشور کانادا سابقه ی درخشانی در پذیرش پناهندگان دارد این کشور جز اولین کشورهایی بود که “کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان سال ۱۹۵۱ Convention Relating to the Status of Refugees” را امضا کرده و تقریبا اولین کشوری بود که مقررات و سیاست های خاصی را برای رسیدگی به امور پناهندگان اتخاذ کرد و علی الخصوص کمک های ویژه ای را به پناهندگان زن انجام داد.

متقاضیان پناهندگی در کانادا می‌توانند درخواست خود را به دو شکل ارائه دهند:

 1. درخواست پناهندگی در داخل کانادا

کانادا به برخی از مردم در کانادا که ترس از آزار و اذیت داشته و یا کسانی که در معرض خطر بوده و از این رو مجبور به ترک کشوری که در آن زندگی میکرده اند شده اند خدمات حمایت از پناهندگان ارائه می دهد. برخی از این خطرات که ممکن است آن ها با آن روبرو باشند عبارتند از شکنجه، خطر جانی و اعدام و یا خطر رفتار ظالمانه و غیر معمول و یا مجازات. اگر احساس می کنید که یکی از این خطرات در صورت بازگشت به کشور خود و یا کشوری که در آن به طور معمول زندگی می کنید وجود دارد می توانید به دنبال درخواست حفاظت در کانادا به عنوان یک پناهنده باشید.

فرد پناهجو می تواند در لحظه ی ورود به کانادا مثلا در فرودگاه این کشور یا بنادر آن درخواست پناهندگی در کانادا را به افسر اداره ی خدمات مرزی یا همان Canada Border Services Agency ارائه دهد و یا این درخواست را به اداره شهروندی و مهاجرت Citizenship and Immigration  تحویل دهد.

پس به طوری کلی در هنگام ورود به کانادا به دو طریق می توانید درخواست پناهندگی کنید:

الف. درخواست در مکان ورود (مثل فرودگاه، بند، مرز زمینی)

ب. درخواست در اداره ی مهاجرت، پناهندگان و دفاتر شهروندی کانادا (IRCC) و یا همان Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC) offices

اما اگر به اداره IRCC درخواست می دهید، توجه داشته باشید که:

 • شما باید تمام فرم های موجود در بسته ی مهاجرت پناهندگان را از قبل تکمیل کرده و همراه خود داشته باشید.

 • تا زمانی که تمام فرم ها را تکمیل نکرده باشید نخواهید توانست توسط یک افسر مهاجرت مصاحبه شوید

اگر افسر تصمیم بگیرد که تقاضای پناهندگی شما واجد شرایط است، یک تاریخ استماع در IRB به شما داده خواهد شد.

سپس اداره ی مربوطه درخواست را بررسی میکند و در صورت پذیرش آن را به هیئت رسیدگی به امور مهاجرت و پناهندگی کانادا Immigration and Refugee Board of Canada ارجاع می دهد تا به هیئت پناهندگی و مهاجرت کانادا (IRB) برود.

اگر ادعای شما واجد شرایط بود:

 • IRB به شما تاریخ استماع را اعلام خواهد کرد

 • و شما پانزده (۱۵) روز فرصت خواهید داشت تا تمام نواقص و فرم های لازم را تکمیل کرده و به IRB ارائه دهید.

افراد واجد شرایط:

برخی از افراد واجد شرایط حمایت از پناهندگان در کانادا نیستند:

افسران دریافت کننده ی درخواست پناهندگی شما تصمیم خواهند گرفت که آیا پرونده ی شما واجد شرایط برای ارجاع به شورای مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRB) هست یا خیر، یک دادگاه اداری مستقل که تصمیم گیری در مسائل مهاجرت و پناهندگی را به عهده دارد در نهایت برای شما رای صادر خواهد کرد. IRB تصمیم می گیرد که چه کسی پناهنده کنوانسیون و یا یک فرد نیازمند به حمایت است.

تقاضای پناهندگی شما ممکن است واجد شرایط برای ارجاع به IRB نباشد اگر:

 • به عنوان پناهنده ی کنوانسیون توسط کشوردیگری به رسمیت شناخته شده باشید و بتوانید به آنجا برگردید

 • در حال حاضر به شما وضعیت فرد محافظت شده در کانادا اعطا شده باشد.

 • از طریق مرز کانادا – ایالات متحده آمریکا وارد شده باشید

 • به دلایل امنیتی، و یا به دلیل فعالیت های مجرمانه یا نقض حقوق بشر مجاز به پذیرش در کانادا نباشید

 • درخواست پناهندگی قبلی به کانادا داده باشید که از نظر IRB رای به فاقد شرایط بودن آن صادر شده باشد.

 • درخواست پناهندگی قبلی ای داشته باشید که توسط IRB رد شده باشد

 • درخواست پناهندگی قبلی خود را رها کرده و یا از آن منصرف شده باشید

پس از این مراحل شما در IRB حاضر می شوید و اگر درخواست شما پذیرفته شود:

IRB به شما وضعیت “فرد محافظت شده” را خواهد داد این به این معنی است که شما می توانید در کانادا بمانید و می توانید تقاضای خود را به تبدیل شدن به یک مقیم دائم کانادا ارائه دهید.

و اما اگر ادعای شما رد شود:

شما باید خاک کانادا را ترک کنید البته در مواردی که قانون اجازه داده می توانید درخواست رسیدگی مجدد کنید.

علاوه بر این، دولت کانادا گزینه های دیگری را هم در دسترس شما قرار می دهد که در۲۳ جولای ۲۰۱۵ ارائه شد و در سایت رسمی مهاجرت کانادا آمده است.

 1. بررسی و ارزیابی خطر قبل از باز گرداندن یا Pre-removal risk assessment (که توسط افسر صورت می گیرد)

 2. درخواست به بخش پناهندگی در شورای مهاجرت و پناهندگی کانادا

 3. درخواست به دادگاه فدرال کانادا ( federal court of Canada) برای بررسی قضایی (که باید توسط وکیل انجام شود)

 4. درخواست بر مبنای اصول شفقت و انسانیت (Humanitarian and compassionate grounds)

 1. درخواست پناهندگی در خارج از کانادا

در سایت رسمی مهاجرت به کشور کانادا برای کل پروسه ی ورود و پذیرش و اقامت مهاجران از کلمه ی اسکان مجدد یا Resettlement استفاده شده است. و نهایتا از سه شیوه ی اسکان مجدد پناهندگان نام می برد:

شرایط لازم برای اسکان مجدد


افرادی که می توانند از خارج از کانادا اسکان مجدد شوند به دو دسته تقسیم می شوند:

الف. دسته ی پناهندگان خارجی کنوانسیون  Convention Refugee Abroad Class

شما در این کلاس طبقه بندی می شوید اگر:

 • خارج از کشور خود هستید؛ و

 • به دلیل ترس موجه از آزار و اذیت نمی توانید به کشورتان برگردید شامل:

 • نژاد،

 • مذهب،

 • عقیده ی سیاسی،

 • ملیت، یا

 • عضویت در یک گروه خاص اجتماعی، از جمله زنان و یا افراد با گرایش جنسی خاص

همچنین باید:

 • توسط کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR) و یا سازمان ارجاع دهنده ی دیگری ارجاع شده، و یا توسط یک گروه حمایت خصوصی حمایت شده باشید و

 • به عنوان پناهنده مورد حمایت دولت و یا حمایت خصوصی انتخاب شده باشید، و یا بودجه مورد نیاز برای حمایت از خود و وابستگانتان پس از ورود به کانادا را داشته باشید.

گروه‌های حمایت کننده ی خصوصی، پناهندگان واجد شرایط و معیارهای این دسته را شناسایی نموده و سپس به اداره ی امور پناهندگان کانادا ارجاع خواهند داد و یا کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد پس از اطمینان یافتن از این که راه حل موثرتر یا حمایت دیگری برای این دسته ازمتقاضیان پناهندگی وجود ندارد، آن‌ها را به عنوان اشخاص واجد شرایط اسکان مجدد به وزارت شهروندی ومهاجرت کانادا معرفی می‌کند و بعد از این مرحله مامور صدور ویزا باید تائید کند که آیا آن شخص می تواند در برنامه پناهندگی و اسکان مجدد بشردوستانه کانادا و یا همان Canada’s Refugee and Humanitarian Resettlement Program شرکت کند و اینکه آیا می تواند وارد خاک کانادا شود یا نه.

ب. دسته ی کشور پناهندگی Country of Asylum Class

شما در این کلاس طبقه بندی می شوید اگر:

 • خارج از کشور خود و یا کشوری که به طور معمول در آن زندگی می کنید بوده، و همچنان باشید، و به طور جدی و شخصی با جنگ داخلی و یا درگیری های مسلحانه تحت تاثیر قرارگرفته، و یا از نقض گسترده ی حقوق بشر رنج ببرید.

شما همچنین باید:
• ارجاع شده توسط کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR) و یا سازمان ارجاعی دیگری باشید و یا توسط یک گروه حمایت خصوصی حمایت شوید و
• و یا بودجه مورد نیاز برای حمایت از خودتان و وابستگانتان را پس از ورود به کانادا داشته باشید.
البته باید معاینه پزشکی شده و از جهت امنیتی و پیشینه ی کیفری بررسی و تائید شوید.

 

افراد زیر واجد شرایط نیستند:

شما واجد شرایط برای اسکان مجدد در کانادا به عنوان یک پناهنده در خارج از کانادا نیستید اگر:

 • راه حل پایدار و مناسب دیگری برای حفاظت از خود داشته باشید مانند پیشنهاد اسکان یک کشور

 • به شهروند کشور دیگری تبدیل و مورد حفاظت آن کشورقرار گرفته باشید؛

 • بخواهید به کشور خودتان که آن را ترک کرده بودید بازگردید. یا

 • دلایل قبلی ترس از آزار و اذیت دیگر وجود نداشته باشد.

انواع اسکان مجدد پناهندگان:

سه راه اسکان مجدد پناهندگان در کانادا:

 1. پناهندگان مورد حمایت دولت (GARS) یا Government-Assisted Refugees

 • این پناهندگان کنوانسیون که اقامت اولیه آن ها (تا یک سال) به طور کامل توسط دولت کانادا یا ایالت کبک پشتیبانی می شود.

 • کسانی که برای اسکان مجدد توسط یک سازمان ارجاع دهنده مانند UNHCR به کشور کانادا ارجاع داده شده اند.

 1. پناهندگان دارای اسپانسر خصوصی (PSRs) یا Privately Sponsored Refugees

 • این پناهندگان کسانی هستند که یا منطبق بر تعریف پناهندگان کنوانسیون هستند و یا تعاریف پناهندگی کشور پناهندگی the Country of Asylum هستند.

 • کسانی که اسپانسر خصوصی در کانادا موافقت کرده باشد که وی را بیه مدت یک سال حمایت مالی و سایر حمایت های لازم برای پناهندگان کند.

 1. پناهندگان مخلوط معرفی شده توسط ویزا آفیس (BVORs) و یا Blended Visa Office-Referred Refugee

 • این ها پناهندگان کنوانسیون ارجاع شده توسط کمیساریای عالی پناهندگان هستند که با یک حامی مالی خصوصی در کانادا هماهنگ شده باشند.

 • دولت کانادا تا شش ماه از طریق برنامه کمک به اسکان مجدد (RAP) آن ها را حمایت مالی می کند، و سپس حامیان مالی خصوصی برای شش ماه دیگر آن ها را حمایت مالی کرده و هم چنین تا یک سال آن ها را حمایت اجتماعی و عاطفی خواهند کرد.

البته شایان ذکر است که در گذشته راه سومی هم برای درخواست ی پناهندگی در کشور کانادا وجود داشت که به آن دسته ی کشور مبدا و یا همان Source Country Class می گفتند اما مطابق با تصمیمات اتخاذ شده، از تاریخ پنجم نوامبر ۲۰۱۱، اداره شهروندی و مهاجرت کانادا هیچ تقاضای جدیدی را با این عنوان نمی پذیرد.

مسیرهای فرار به کانادا

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که کشور کانادا نهایتا در دادگاه هایش دو مسیر فرار را می پذیرد!

اول فرارکردن از میان کوه ها به کشور ترکیه و سپس رفتن از ترکیه به کانادا و دوم فرار از طریق مرزهای آبی و رفتن به دوبی و سپس رفتن از دوبی به کانادا اما در میانه ی این مسیر فرار شما نباید ذر هیچ کشور پناهنده پذیری توقف کنید چرا که در این صورت باید به دولت کانادا توضیح دهید که چرا در همان کشور نمانده و درخواست پناهندگی نکردید.

شایان ذکر است که اگر از طریق مرز زمینی به کانادا وارد شوید، مطابق با توافق نامه ای که بین کانادا و ایالات متحده امضا شده  و توافق نامه کشور ثالث امن و یا همان Safe Third Country Agreement نام گرفته است تقاضای پناهندگی شما ممکن است پذیرفته نشده و استماع نگردد. مطابق با این توتفق نامه کسانی که می خواهند درخواست پناهندگی کنند باید در اولین کشور امنی که به آن می رسند این درخواست را ارائه دهند این بدان معنی است که اگر شما وارد کانادا در مرز زمینی از ایالات متحده شدید، حق درخواست پناهندگی در کانادا را ندارید. البته در برخی موارد این قانون صدق نمی کند (برای مثال اگر خانواده ی شما در کانادا باشد).

در این مقاله سعی شد که شرایط پناهندگی در کشور کانادا و مراحل درخواست  پناهندگی در کشور کانادا بررسی گردد. اما در پایان با در نظر گرفتن کلیه مطالب ذکر شده درباره ی پناهندگی در کشور کانادا باز هم تاکید می کنیم که مهاجرت به کانادا از طریق درخواست پناهندگی در کشور کانادا به هیچ عنوان راه حل خوب و یا آسانی نبوده و قطعا دربرگیرنده ی خطرات احتمالی بسیار خواهد بود. در حال حاضر راه های بسیار ساده تر و حتی ارزان تری برای تحصیل مهاجرت کانادا نسبت به ارائه ی درخواستپناهندگی در کشور کانادا وجود دارد که با مشاوره و بررسی های دقیق برای شما در دسترس خواهد بود.

TOP