×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور کلمبیا

کلمبیا در شمال غربی آمریکای جنوبی واقع شده است.

این کشور از شرق با ونزوئلا و برزیل، از جنوب با اکوادور و پرو و از شمال با اقیانوس اطلس و از شمال غربی با پاناما و از غرب با اقیانوس آرام هم مرز است.

 جمهوری کلمبیا همچنین دارای مرز دریایی با کشور‌های حوزه دریای کارائیب نظیر جامائیکا، هاییتی، جمهوری دومینیکن و کشور‌های آمریکای مرکزی نظیر هندوراس و نیکاراگوئه است.

کلمبیا بیست و ششمین کشور دنیا و چهارمین کشور آمریکای جنوبی (پس از برزیل، آرژانتین و پرو)
با دو برابر مساحت فرانسه است.

این کشور همچنین سومین کشور پرجمعیت در منطقه آمریکای لاتین پس از برزیل و مکزیک است. کلمبیا یکی از پرجمعیت ترین کشور‌های اسپانیایی است و فرهنگ این کشور از سوی بسیاری از کشور‌های جهان مورد شناسایی قرار گرفته است. این کشور از نظر صنعتی نیز یکی از بزرگترین کشور‌های صنعتی آمریکای جنوبی محسوب می‌شود.

کلمبیا همچنین یکی از کشور‌های دارای گسترده ترین تنوع قومی در آمریکای جنوبی است. این تنوع قومی مدیون مهاجرت‌هایی است که در سال‌های قرن بیستم به این کشور شده و افزایش جمعیت این کشور را در پی آورده است.

درگیری‌ها با نیرو‌های شبه نظامی گروه فارک (نیرو‌های مسلح انقلابی کلمبیا)، قاچاق مواد مخدر و فساد در شهر‌های کوچک و برخی از شهر‌های بزرگ این کشور، از عمده چالش‌های دولت کلمبیا محسوب می‌شوند.

درگیری‌های داخلی در کلمبیا از سال‌های 1964-1966 و در زمان تاسیس نیرو‌های مسلح انقلابی کلمبیا و ارتش آزادیبخش کلمبیا و آغاز جنگ‌های چریکی این دو گروه با دولت‌ کلمبیا رقم خوردند.

ریشه تاریخی  واژه کلمبیا

واژه کلمبیا از نام کریستف کلمب کاشف قاره آمریکا گرفته شده است. در ابتدا فرانسیسکو میراندا انقلابی لاتینی این واژه را برای اطلاق به دنیای جدید( قاره آمریکا، بویژه کشور‌های تحت استعمار اسپانیا و پرتغال) انتخاب کرد.

این نام سپس از سال 1819 به طور خاص بر کشوری به نام جمهوری کلمبیا گذاشته شد که متشکل  از ونزوئلا، گرانادای جدید و اکوادور بود.

 در سال 1830 و زمانی که کشور‌های ونزوئلا و اکوادور  از منطقه کاندینامارکا جدا شدند، کشور جدیدی به نام گرانادای جدید ایجاد شد. در سال 1863 گرانادای جدید رسما نام خود را به ایالات متحده کلمبیا تغییر داد و در سال 1886 نام امروزیش: جمهوری کلمبیا را برگزید.

دولت و سیاست

نماینده دولت جمهوری دموکراتیک کلمبیا ، طبق قانون اساسی این کشور مصوب سال 1991رییس جمهوری است. دولت کلمبیا به سه شاخه قدرت تقسیم شده است: قوه مجریه، مققنه و قضاییه، که این قوه اخیر بر عملکرد موسسات دولتی و موءسسات انتخاباتی کلمبیا نظارت دارد.استان‌های کلمبیا نیز توسط فرمانداران و شهراداران در سطح پایین تر تقسیمات کشوری نیز مدیران اداری و ظیفه کنترل مناطق را عهده دار هستند.

کنگره ملی کلمبیا قوه مقننه این کشور را نمایندگی می‌کند، این کنگره متشکل از دو مجلس سنا و نمایندگان است.قوه قضاییه کلمبیا نیز که نهادی مستقل است توسط دادگاه عالی عدالت نمایندگی می‌شود.دادگاه عدالت بالاترین مرجع قضایی کلمبیا است . دادگاه عالی عدالت و شورای دولت به طور مشترک در راس قوه قضاییه کلمبیا قرار دارند.

اقتصاد
اقتصاد کلمبیا موقعیت خود را مرهون فراوانی مواد اولیه، جمعیت بالای با سواد و واحد پولی با ارزش است.کلمبیا پس از آنکه دوره‌ایی از رشد اقتصادی(طی این دوره رشد درآمد ناخالص داخلی کلمبیا از مرز 4 درصد نیز گذشت) را تجربه کرد. در سال 1999 برای اولین بار پس از هفت دهه، با رشد منفی اتصادی مواجه شد. اقتصاد کلمبیا در واقع از پایین بودن تقاضای داخلی و خارجی، بودجه‌های ناکافی و درگیری‌های مسلحانه داخلی رنج می‌برد.

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی که در سپتامبر 2006 منتشر کرده پیش بینی کرده است که درآمد ناخالص داخلی کلمبیا در سال 2008 به 69/156میلیارد دلار برسد. در سال‌های 2004 و 2005 نزخ تورم در کلمبیا پایین تر از 6 درصد بوده است.32/41درصد از صادرات کلمبیا را مصنوعات، 28/28درصد را نفت، 17/13 درصد را زغال سنگ و 25/6درصد را قهوه به خود اختصاص داده‌اند. البته گفته می‌شود، مواد مخدر نیز به  طور غیر رسمی و غیر قانونی بخش عمده‌ای از صادرات کلمبیا به خارج محسوب می‌شود.

کلمبیا در یک نگاه

جمعیت

44.065.000 میلیون نفر

مساحت

1.141.748 کیلومتر مربع

واحد پول

پسو

پیش‌شماره

57+

آدرس اینترنتی

co.

دین اکثریت

مسیحیت

اکتبر 8, 2019 @ 11:20 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور کلمبیا

اکتبر 8, 2019 @ 11:20 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

نظام آموزش و پرورش کلمبیا

آموزش و پرورش کلمبیا شامل یک سیستم ۱۱ ساله ابتدایی و متوسطه است که متشکل از ۵ سال دوره ابتدایی، ۴ سال دوره متوسطه و ۲ سال دبیرستان به عنوان دوره پیش از دانشگاه و سه سطح دوره دانشگاهی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) و دوره های غیر دانشگاهی تکنسین و تکنولوژیست ارائه شده در مؤسسات فنی و حرفه ای می باشد. آموزش ابتدایی و رایگان برای همه دانش آموزان سنین ۵ تا ۱۵ سال در دسترس می باشد. زبان آموزش در کلمبیا اسپانیایی است اما در سال ۲۰۰۴ آموزش دو زبانه در سیستم آموزش ترویج شد. آموزش ابتدایی در سن ۶ سالگی آغاز می شود و برنامه آموزشی توسط آموزش و پرورش در هر سال اعلام می شود: علوم طبیعی و محیط زیست، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی، هنر، اخلاق، تربیت بدنی و ورزش، زبان اسپانیایی و زبان خارجی، مطالعات دینی، ریاضیات و علوم علوم انسانی

آموزش متوسطه ۶ ساله است و به دو دوره تقسیم می شود. دوره اول ۴ ساله است و اکثر دانش آموزان در سن ۱۱ سالگی وارد این دوره می شوند. دوره دوم ۲ ساله است برای دانش آموزان ۱۵ تا ۱۶ سال در نظر گرفته شده است. پس از پایان دوره متوسطه دانش آموزان موفق به اخذ مدرک دیپلم ایالات متحده می شوند و با قبولی در آزمون پیشرفت تحصیلی که در هر سال ۲ بار برگزار می شود اجازه ورود به دانشگاه خواهند داشت.

آموزش عالی

مؤسسات آموزش عالی و دانشگاههای کلمبیا به صورت دولتی و خصوصی اداره می شود. هزینه تحصیل در مؤسسات دولتی در هر ترم حدود ۹۷۰ دلار است و هزینه هر ترم در مؤسسات خصوصی ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است. هزینه زندگی دانشجویی در کلمبیا ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار ماهیانه نسبت به شهر و نوع مسکن متغیر است. دوره های دانشگاهی شامل دو ترم در سال است. ترم A از ماه فوریه تا ژوئن است و ترم B از ماه جولای تا نوامبر است. ویزای موقت دانشجویی TE برای نهایتأ مدت یکسال صادر می شود و دانشجویان برای اخذ این ویزای می بایست ثبت نام در یک مؤسسه یا دانشگاه را اثبات کنند.

دانشگاههای برتر کلمبیا

دانشگاه کلمبیا Universities in Colombia

دانشگاه ملی کلمبیا Universidad Nacional de Colombia

دانشگاه د لس آند کلمبیا Universidad de Los Andes Colombia

دانشگاه اسقفی Pontificia Universidad Javeriana

دانشگاه دآنتیوکویا Universidad de Antioquia

چرا تحصیل در کلمبیا؟

کلمبیا کشوری چند قومی و چند فرهنگی است

محیطی بسیار مناسب برای یادگیری زبان اسپانیایی

سیستم آموزشی دو زبانه و ارائه بسیاری از برنامه های دوره کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی

تنوع دوره های آموزشی در دانشگاهها و مؤسسات آموزشی

هزینه پایین تحصیل و زندگی

رتبه بالای دانشگاههای کلمبیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی کلمبیا

۱٫دو نسخه فرم درخواست ویزای تحصیلی تکمیل و امضاشده

۲٫سه قطعه عکس پاسپورتی

۳٫یکسری کپی از ۵ صفحه اول پاسپورت با حداقل ۳ماه اعتبار

۴٫اصل و کپی پذیرش از دانشگاه و یا مؤسسه ای در کلمبیا با حداقل ۱۰ ساعت کلاس آموزشی در هفته

۵٫اصل و ترجمه اسپانیایی گواهی تمکن مالی بانک مبنی بر اثبات وجود مبلغ یکسال تحصیل و زندگی

تحصیل در کلمبیا می تواند گزینه بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی باشد اما به طور کلی به توجه هزینه قابل توجه تحصیل در دانشگاههای کلمبیا و وضعیت امنیتی نه چندان مناسب این کشور پیشنهاد ما بررسی سایر کشورها در قاره آمریکا جهت تحصیل است. تعداد دانشگاههایی که دوره های دو زبانه ارائه می دهند در کشور کلمبیا زیاد نیست و این موضوع باعث شده دانشجویان بین المللی شانس بالایی برای اخذ پذیرش در این دوره ها نداشته باشند. دانشجویان بین المللی در کلمبیا از بیمه دانشجویی با پرداخت کمترین مبلغ برخوردار می شوند و این موضوع امنیت خاطر بیشتری برای دانشجویان بین المللی در کلمبیا ایجاد می کند. تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کلمبیا به دانشجویان بین المللی توصیه نمی شود به دلیل اینکه این نوع رشته ها در دانشگاههای دولتی به زبان اسپانیایی تدریس می شود و عدم تسلط به این زبان هم به لحاظ گذراندن دوره آموزشی و هم معادلسازی مدرک در سایر کشورها مشکل ساز خواهد بود. جهت انتخاب بهترین گزینه تحصیل خارج از کشور و مناسب ترین گزینه برای شما پیشنهاد می کنیم از کارشناسان حقوقی کمک بگیرید پس از بررسی رزومه توسط کارشناسان حقوقی تصمیم نهایی را اخذ نمایید.

ویزای کاری کشور کلمبیا

اکتبر 8, 2019 @ 11:20 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

 در کلمبیا حدود ۱۷ نوع ویزا وجود دارد و ممکن است برای اخذ ویزا به وکیل نیاز داشته باشید.

اجازه ورود

در اقامت کوتاه مدت تا ۹۰ روز، مجوز ورود و اقامت (PIP) برای شهروندان کشورهای موجود در فهرست لغو ویزا صادر می شود. مهر این موارد در گذرنامه وارد می شود. امکان تمدید اقامت تا حداکثر ۹۰ روز با مجوز اقامت موقت (PTP) وجود دارد، که به شما امکان اقامت در کلمبیا برای ۱۸۰ روز در هر تقویم سالانه می دهد. لطفا توجه داشته باشید که هیچ کدام از این مجوز ها به شما امکان استخدام نمی دهید. با این حال، می توان از آنها در سفر یا جلسات کاری استفاده کرد. اگر از طریق ونزوئلا یا اکوادور وارد کشور شوید، مطمئن شوید که گذرنامه شما از طرف مقامات مهاجرت تأیید و مهر شود، در غیر این صورت ممکن است با خروج از کشور جریمه شوید.

انواع ویزا

در کلمبیا انواع مختلف ویزا وجود دارد و در صورتی که شما ملیت کشوری را دارید که واجد شرایط ازدواج نیستید یا برای بیش از سه تا شش ماه قصد کار و زندگی در کلمبیا دارید، تنها می توانید برای چند نوع ویزاها درخواست دهید. خلاصه ای از آنها در اینجا ارائه می شود، اما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمام انواع ویزاهای موجود، لطفا به وب سایت وزارت امور خارجه کلمبیا مراجعه کنید.

تحت قوانین مهاجرتی کلمبیا سه نوع ویزای کلی وجود دارد که هر کدام دارای زیرمجموعه های مربوط به خود هستند: ویزای تجاری، ویزای موقت و ویزای اقامت

ویزای تجاری (NE)

این دسته به طور کلی برای نمایندگان یا مدیران ارشد شرکت های خارجی صادر می شود که علاقمند به ایجاد یا تقویت روابط تجاری خود با کلمبیا و شرکت های محلی یا دفاتر و شرکت های وابسته در کلمبیا هستند. این ویزا امکان ورود متعدد در طول یک دوره چهار ساله با حداکثر مدت اقامت یک ساله در هر بار ورود فراهم می کند. مهاجرانی که با این نوع ویزا به کلمبیا می آیند اجازه کار و اشتغال ندارند. ویزای NE به چهار زیر شاخه تقسیم می شود: طبق قوانین جدید ویزا، NE-1 در حال حاضر تنها اجازه می دهد تا افراد برای ۱۸۰ روز در کلمبیا اقامت داشته باشند.

ویزای موقت (TP)

اکثر مهاجران از این دسته ویزا در هنگام برنامه ریزی سفر خود استفاده می کنند. تعداد ۱۴ زیر شاخه از جمله برای مقاصدی که در هیچ دسته دیگری جای نمی گیرد، وجود دارد. با این حال، ویزای کار موقت (TP-4) همان است که شما به دنبال اخذ آن هستید.

ویزای TP-4 برای قرارداد کاری با شرکت کلمبیایی و یا ارائه خدمات به افراد یا شرکت ها در کلمبیا صادر می شود. این نوع ویزا برای حداکثر سه سال قرارداد کاری معتبر است و سپس می توان آن را تمدید کرد. شایان ذکر است که در برخی از حرفه ها و مشاغل (مانند پزشکی، مهندسی، زیست شناسی، حقوق و …) می توانید ویزای TP-4 خود را دریافت کنید، اما قبل از شروع کار، باید به دستگاه نظارتی مربوطه مراجعه کنید. برای اطلاع از فهرست شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا، لطفا با کنسولگری کلمبیا در تماس باشید.

ویزای TP-4 را می توان گسترش داد تا همسر و فرزندان شما را نیز شامل شود و به آنها ویزا تعلق گیرد. با این حال، این ویزا به همسر شما اجازه اشتغال نمی دهد.

هر نوع ویزای موقتی با اقامت بیش از ۱۸۰ روز از تقویم سالانه در خارج از کلمبیا لغو می شود.

ویزای اقامت (RE)

اگر یکی از شش نوع ویزای اقامت موقت (از جمله TP-4) دارید، می توانید برای ویزای اقامت درخواست دهید. اگر ویزای همسر T-10 دارید، در مدت سه سال باید برای ویزای موقت درخواست دهید. مزایای اصلی این نوع ویزا مدت اعتبار آن (تا پنج سال، حداکثر دو سال مستمر در خارج از کلمبیا) و اجازه هر گونه اشتغال است. ویزای اقامت باید هر پنج سال یکبار تمدید شود.

ثبت نام

اگر ویزای شما بیش از سه ماه اعتبار دارد، باید در عرض ۱۵ روز پس از ورود در اداره مهاجرت کلمبیا ثبت نام کنید. سپس یک کارت شناسایی خارجی برای شما صادر می شود. اگر کارفرما یا آدرس شما تغییر کند، باید اطلاع رسانی کنید.

ویزای کار

اخذ ویزای کار دشوارتر است. تقریباً تمام انواع ویزای کار در خارج از کلمبیا (حتی اگر شما در کلمبیا اقامت دارید، برای برای اخذ ویزای کار به کشور دیگری سفر کنید) و با حمایت یک شرکت صادر می شود. گفته می شود که روند اخذ ویزای کار، برای محافظت از نیروی کار محلی کلمبیا بسیار پیچیده است.

ثبت شرکت در کشور کلمبیا

اکتبر 8, 2019 @ 11:20 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

مراحل ثبت شرکت در کلمبیا

۱٫اولین قدم برای ثبت یک شرکت در کلمبیا این است که اطلاعات اولیه به صورت رایگان در وبسایت اتاق بازرگانی کلمبیا Cámara de Comercio (Chamber of Commerce) ثبت گردد. در این زمینه شما می توانید شخصأ این اقدام را انجام دهید و یا از وکیل و کارشناس حقوقی کمک بگیرید. به طور کلی جهت انجام مراحل حقوقی ثبت شرکت در کلمبیا شما با سه نهاد در ارتباط هستید: اتاق بازرگانی، بانک خصوصی جهت افتتاح حساب، اداره مالیات

۲٫جمع آوری اطلاعات و مدارک اساسی که در COMERCIO اعلام شده است.

۳٫مراجعه به مرکز اطلاع رسانی COMERCIO مربوط به محل سرمایه گذاری و گرفتن اطلاعات کامل جهت ثبت یک شرکت

۴٫ارائه فرم های تکمیل شده همراه با فتوکپی از ID card تمامی سهامداران و شرکا

۵٫ارائه بیزینس پلان یا طرح توجیه

۶٫زمانیکه تمامی مدارک بررسی و تأیید شد شما می بایست هزینه های مربوطه را پرداخت نمایید (۷% از سرمایه شرکت + COP$40,000 هزینه های اضافی)

۷٫پس از انجام این مراحل شما می بایست فرم Pre-RUT که در وبسایت DIAN’s تحت عنوان ‘solicitud inscripción RUT- Tipo inscripción – Cámara de Comercio’ چاپ و تکمیل نمایید.

۸٫افتتاح حساب در یکی از بانکهای خصوصی در کلمبیا (با توجه به اینکه بانکهای مختلف میزان سوددهی و بهره های متفاوتی دارند حتمأ در انتخاب بانک دقت لازم را مبذول بفرمایید)

۹٫گواهی افتتاح حساب و یک نسخه کپی از ID card نماینده قانونی شرکت را به DIAN office ارائه دهید.  این مرکز به شما یک NIT (Tax ID number) جهت ثبت نام مالیاتی ارائه می دهد.

چند اقدامی که شما می بایست پیش از مراجعه به Cámara de Comercio انجام دهید:

_انتخاب نام شرکت: این نام الزامأ همان گزینه ای که در ذهن شماست نیست. نام قانونی razón social و نام تجاری marca می تواند متفاوت باشد. مسائل مهمی که شما می بایست در انتخاب نام در نظر بگیرید در پایگاه اطلاعاتی آنلاین Cámara de Comercio در دسترس هستند.

_در کلمبیا فعالیت های اقتصادی توسط CIIU codes طبقه بندی شده است. فعالیت های مختلف مشمول مالیات و مراحل ثبت متفاوتی خواهند شد. CIIU codes را نیز می توانید در پایگاه اطلاعاتی Cámara de Comercio به صورت آنلاین ملاحظه نمایید.

_تعریف نوع شرکت و تعداد عوامل و شرکای شرکت در مرحله نخست جزء مراحل مهم است.

_شما می توانید به عنوان یک شخص حقیقی اقدام به ثبت شرکت نمایید. این موضوع و تعداد شرکا در میزان مالیات شرکت تأثیرگذار خواهد بود. رایج ترین نوع شرکت Sociedad por Acciones Simplificadas (S.A.S.) است. بیش از یک شریک در این نوع شرکت امکان حضور دارند.

_شما می بایست یک سند قانونی برای شرکت تعریف کنید. این سند شامل نام و اطلاعات هویتی شرکای شرکت، نام شرکت، قوانین هیئت مدیره، فعالیت شرکت، شکل سرمایه شرکت، مسئولیت شرکا، شرایط انحلال شرکت و اطلاعات دیگر است.

_این شرکت می بایست یک نماینده قانونی داشته باشد. نماینده قانونی شرکت می تواند شخصی غیر از صاحبان سهام باشد و مسئول امضای اسناد حقوقی و قراردادهاست.

انواع شرکت در کلمبیا

۱٫شرکت با مسئولیت محدود (LTDA.): یک LLC می بایست حداقل دو شریک داشته باشد و حداکثر می تواند ۲۵ شریک داشته باشد. مسئولیت هر شریک در این نوع شرکت به میزان سرمایه شخص است.

۲٫شرکت SA: این نوع شرکت می بایست حداقل ۵ سهامدار داشته باشد.

۳٫مشارکت محدود (Sociedad en Comandita)

۴٫شعبه از یک شرکت خارجی

۵٫شرکت سهامی ساده

تفاوت FCB و SAS

FCB یک شرکت وابسته به شرکت مادر است و فاقد وجود حقوقی مستقل است. SAS یک نهاد حقوقی مجزا از یک شرکت مادر است و می تواند هر گونه کسب و کار قانونی را انجام دهد. سهامداران شرکت به میزان سهم خود مسئول هستند همچنین مسئول کار، مالیات و هر گونه تعهد شرکت هستند به جز مقاصد کلاهبرداری که به اشخاص ثالث آسیب برساند.

ثبت شرکت در کلمبیا نیازمند اطلاع از قوانین حقوقی است که علم این موضوع صرفأ در اختیار کارشناس حقوقی و وکیل مهاجرت است. البته با توجه به شرایط امنیتی کلمبیا این کشور را برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری توصیه نمیکنیم.

سرمایه گذاری در کشور کلمبیا

اکتبر 8, 2019 @ 11:20 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

سرمایه گزاری در کلمبیا را میتوانید به سادگی انجام دهید اما علم به این موضوع که در بین کشورهای محدوده ی آمریکای لاتین، سرمایه گزاری در کلمبیا در اصل سرمایه گزاری در کشوریست که بحرانهای بزرگ مالی جهانی را با استقامت پشت سر گزاشته و امروز حرفی برای گفتن در دنیای سرمایه گزارها دارد. سرمایه گزاری در کلمبیا، جذابست هایی دارد که در ادامه به تشریح آن ها خوایم پرداخت.

دلایل سرمایه گزاری در کلمبیا

 • ثبات اقتصادی: دولت کلمبیا حتی در طول بحران قادر به حفظ رشد پایدار اقتصادی بود.

 • ثبات سیاسی: برعکس باور عموم دموکراسی کلمبیا قدمتی طولانی و بیشترین ثبات را در قاره آمریکای جنوبی دارد.

 • اعتماد سرمایه­ گذاران خارجی بازیابی شده است: بیش از ۷۰۰ شرکت چندملیتی در کلمبیا برنامه­های سرمایه­ گذاری خود را به اجرا گذاشته­اند.

 • منابع انسانی رقابتی و شایسته: کارگران کلمبیایی شایسته­ترین کارگران در آمریکای لاتین بشمار می­روند. در واقع این کشور از نظام آموزشی خوبی برخوردار است و میزان باسوادی حدود ۹۵درصد است.

 • یک محل جغرافیایی استراتژیک: کلمبیا نقطه­ی استراتژیک میان بازارهای مختلف منطقه است.

 • و دارای زیرساخت­های متعدد و مدرنی است.

شیوه­های سرمایه ­گذاری خارجی در کلمبیا

کلمبیا پس از بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ بسیار قوی­تر شده و از لحاظ مالی ثبات بیشتری یافته است. نرخ رشد این کشور ۵/۲ درصد است و از لحاظ سیاسی قدرت بزرگی در آمریکای لاتین محسوب می­شود.  دولت این کشور چندین برنامه و کمپین آگاهی عمومی برای کمک به جذب سرمایه­گذاری خارجی راه­اندازی کرده است. سرمایه­گذارانی که در پی ایده­های سرمایه­گذاری جایگزین هستند باید فرصت­ها و امکان رشد در کلمبیا را مورد نظر داشته باشند.

سرمایه­ گذاری در سهام یک شرکت کلمبیایی

یکی از ساده­ترین روش­های سرمایه­گذاری در کلمبیا از خارج از کشور سرمایه­گذاری در سهام شرکتی است که در این کشور فعالیت دارد. از آنجا که معاملات سهام براساس مبادلات محلی انجام می­شود، سرمایه­گذاران خارجی می­توانند قبض­های سپرده­ی آمریکایی بخرند. به عنوان مثال یکی از بزرگ­ترین بانک­ها در بانکلمبیا واقع است. بانکلمبیا خدمات و تولیدات مالی متنوعی را برای کلمبیا، آمریکای لاتین و منطقه کارائیب فراهم می­کند.

سرمایه­گذاری از طریق صندوق قابل معامله در بورس یا ETF متمرکز در کلمبیا

آن دسته از سرمایه­گذارانی که بدون سرمایه­گذاری در سهام فردی قصد ارائه­ی سهام به کلمبیا دارند باید از یک ETF استفاده کنند. دو نوع ETF وجود دارد که به ویژه بر کشور کلمبیا متمرکز است و سایر ETF ها در دسته­ی آمریکای لاتین و بازار نوظهور قرار می­گیرند. هر دو روش­های متنوعی را برای سرمایه­گذاری در ۲۷ سهام کلمبیا ارائه می­دهند.

سرمایه ­گذاری از طریق خرید ملک:  املاک در کلمبیا در حال شکوفایی است بخصوص املاک مخصوص تعطیلات در نتیجه­ی هجوم بازنشستگان به این کشور. همین که ملکی پیدا شود قولنامه­ی خرید باید تکمیل گردد. این توافق­نامه اجازه­ی انتقال حقوق املاک را به خریدار می­دهد. حقوق ملک باید انتقال یافته و سپس در اداره ثبت ادوات عمومی ثبت گردد. کسب مالکیت نیز باید در اداره­ی مذکور انجام شود. اگر قوانین و مقررات اساسی املاک و مستقلات کلمبیا رعایت گردد، دولت این کشور هیچ گونه مالیات مضاعف و مسئولیت­های مالی و حقوقی را به سرمایه­گذاران خارجی تحمیل نمی­کند. قابل ذکر است که خرید ملک به طور مستقیم اقامت به شما نمیدهد اما راهی برای سرمایه گزاری در کلمبیاست.

سرمایه­ گذاری در بخش­های ویژه

کلمبیا به طور جدی از سرمایه­گذاری خارجی در بخش­های تجارت محصولات کشاورزی، تولید و خدمات استقبال می­کند. بخش تجارت محصولات کشاورزی این فرصت را در اختیار سرمایه­گذاران قرار می­دهد که در زمینه­های در حال رشد سوخت­های زیستی، گوشت گاو، لبنیات، باغبانی، کاکائو و پرورش آبزیان سرمایه­گذاری نمایند. بخش تولید نیز سرمایه­گذاری در زمینه­های خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی، مصالح ساختمانی، فلزکاری، سیستم­های مُد و پلاستیک را به خارجی­ها پیشنهاد می­دهد. از سوی دیگر سرمایه­گذاران خارجی در بخش خدمات می­توانند در زمینه­های نرم­افزار، برون­سپاری، سهام خصوصی، زیرساخت­های هتل، مراکز خدمات مشترک، محصولات نفت و گاز و انرژی فعالیت داشته باشند. چنانچه قصد دارید به اطلاعات بیشتری در این زمینه دست یابید وزارت بازرگانی و گردشگری کلمبیا بهترین منبع بشمار می­رود.

تأسیس شرکت در کلمبیا

کلمبیا انگیزه­های سرمایه­گذاری مختلفی را برای فعالیت شرکت­ها در این کشور ارائه می­دهد. چندین سازمان منطقه آزاد تجاری در سراسر این کشور وجود دارد که مشوق­های قابل توجهی را برای شرکت­ها ارائه می­دهند. نرخ مالیات بر درآمد این کشور ۱۵ درصد است و هیچ گونه مالیات بر ارزش افزوده­ای اعمال نمی­­شود. مواد خام، ورودی­ها و کالاهای فروخته شده در منطقه­ی ملی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند. براساس ساختار شرکت دولت نیز معافیت و کسر مالیات بر درآمد را اعمال می­کند. مشوق­های مذکور کلمبیا را به یکی از پرطرفدارترین کشورهای کسب و کار در جهان تبدیل می­کند.

سایر نکات

سرمایه ­گذاری خارجی در تمام بخش­ها به جز فعالیت­های مرتبط با دفاع، امنیت ملی و کار با زباله­ های سمی و دفع مجاز است. هیچ گونه شرایط اجرایی واضح و مشخصی برای ورود و بکارگیری سرمایه­ گذاری خارجی در کلمبیا وجود ندارد؛ با این حال مشوق­های صادراتی برای بهره­برداری از مناطق آزاد تجاری وجود دارد. سرمایه­گذاری خارجی و حضور تجاری در کلمبیا مستلزم ثبت در اداره نظارت شرکت­ها و اتاق بازرگانی محلی است. این کشور به عنوان مقصدی محبوب برای سرمایه­گذاری خارجی به جایگاه مهمی دست یافته است و فرصت­های بسیاری جهت سرمایه ­گذاری در تمام مناطق آن وجود دارد. در واقع براساس کنفرانس سازمان ملل درباره­ی توسعه و بازرگانی، کلمبیا یکی از ۳۰ کشوری بشمار می­رود که دارای سرمایه­گذاری مستقیم خارجی در جهان است.

مراحل قانونی سرمایه­ گذاری در کلمبیا

چگونه از انجام مراحل لازم جهت اخذ ویزا براساس سرمایه­گذاری خود در کلمبیا اطمینان یابید؟

ابتدا باید متذکر شویم که سه راه اصلی سرمایه­گذاری در این کشور از قرار زیر است:

 • سرمایه­گذاری در املاک و مستغلات کلمبیا

 • سرمایه­گذاری در شرکت­های کلمبیایی

 • سرمایه­گذاری در بازار سهام کلمبیا

پنج مرحله جهت انجام سرمایه­گذاری قانونی در کلمبیا:

 1. افتتاح یک حساب بانکی یا حساب سرمایه­گذاری در کلمبیا

 2. فراهم نمودن مدارک لازم دال بر سرمایه­گذاری شما و منبع وجوه پرداختی

 3. حواله­ی وجه از بانک خارجی به کلمبیا

 4. تکمیل کردن فرم­های ثبت سرمایه­گذاری بانک فدرال. فراهم نمودن مدارک لازم به مؤسسه­ی مالی کلمبیایی دریافت کننده­ی حواله (بانک شما یا بانک سرمایه­گذاری).

 5. اخذ گواهی از بانک فدرال مبنی براینکه سرمایه­گذاری شما با صحت کامل ثبت شده است.

اگر قصد دارید سرمایه­گذاری خارجی مستقیم در کلمبیا داشته باشید لازم است که از وضعیت مالیاتی خود در این کشور آگاه شوید. اگر وضعیت مالیاتی شما به صورت مالیات اقامت (tax resident) است به این معنی که در طول ۱۲ ماه به مدت ۱۸۳ روز در کلمبیا حضور داشته­اید؛ بنابراین شما یک سرمایه­ گذار خارجی بشمار نمی­روید. حتی اگر خود را یک توریست بدانید که به مدت ۱۸۳ روز در این کشور بوده و اقامت کلمبیا را نداشته باشید باز هم مشمول مالیات اقامت براساس تقویم DIAN می­شوید. تقویم مهاجرت از ۱ ژانویه تا ۳۱ دسامبر حساب می­شود ولی تقویم سالانه­ی مالیات DIAN هر دوره­ی ۱۲ ماهه است.

در اینجا نفطه ی مثبت دیگری در باب سرمایه گزاری در کلمبیا را به عنوان آخرین موضوع ذکر میکنیم, اینکه اگر دارای ویزای کلمبیا نیستید می­توانید مراحل سرمایه­ گذاری خود را آغاز کرده و حساب بانکی خود را در کلمبیا افتتاح نمایید.سرمایه گزاری در کلمبیا را میتوانید به عنوان یکی از امن ترین موقعیت های سرمایه گزاری در نظر بگیرید.

پناهندگی به کشور کلمبیا

اکتبر 8, 2019 @ 11:20 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که تکمیل فرم DP-FP67 اولین قدم اخذ اقامت کوتاه مدت است ، لذا این امکان وجود دارد تا بعد با ورود به خاک این کشور مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگی را عنوان بفرمایید ولی این فرم حاوی تمامی اطلاعات هویتی و کلی است که باید این فرم در کنار فرم های خاص انواع ویزای دیگر تمکیل نمایید و ارائه دهید .

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگی :

 1. گذرنامه معتبر دارای اعتبار با حداقل دو صفحه خالی

 2. دو قطعه عکس رنگی ۳x3 همراه با پس زمینه سفید

 3. تکمیل فرم DP-FP67

 4. ارائه نامه عدم سوء پیشینه از کشور مقصد که ۶ ماه اعتبار داشته باشد .

لازم به ذکر است در این مورد برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال نیازی به نامه عدم سوء پیشینه نخواهد بود .

 1. پرداخت هزینه های مربوطه جهت اخذ ویزای کوتاه مدت

( ۵۰ دلار آمریکا برای پروسه و ۳۸۵ دلار آمریکا برای اخذ ویزا )

همان طور که گفته شد بعد از مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگی امکان ورود همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به این کشور خواهد بود . لذا با نوع ویزای TP10 امکان الحاق خانواده وجود دارد و تنها باید در نظر داشته باشید که اعضای خانواده باید در سفارت با افسر ویزا مصاحبه داشته باشند . این نوع ویزا ۳ ساله است و حتی امکان اشتغال برای افراد وجود دارد .

اداره تحقیقات وزارت امور خارجه کلمبیا جدیداً عنوان کرده است که دارندگان ویزای موقت کشور های مختلف در زمان های متفاوتی منجر به اقامت دائم کلمبیا خواهد شد .

 1. تبعه کشور آمریکای لاتین و شهروندان کشورهای جزیره کارایب : یک سال پس از RE

 2. تبعه کشور اسپانیا : دو سال پس از RE

 3. شهروندان کشور های دیگر : پنج سال از RE

نکته : در گزینه ی ۳ اگر همسر وی تبعه کلمبیا باشد و یا فرزند وی در این کشور متولد شود این پنج سال به دو سال کاهش می یابد .

در پایان شایان ذکر است که متقاضیان مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگی باید در نظر داشته باشند که تا زمانی که می توانند از طرق قانونی مهاجرت به کلمبیا اقدام کرد چرا باید طرق غیر قانونی ورود به این کشور را انتخاب کرد و آینده خود را تحت تاثیر قرار داد . پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام در مورد مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگیتمام اطلاعات خود را در زمینه های قانونی پرس و جو کنید و بدانید که بسیاری از موسسات غیر مجار و غیر حقوقی نظر به اندوخته های مالی شما دارند و با راهنمایی های اشتباه به فکر گمراه کردن شما خواهند بود .

TOP