×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Dominican Republic Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور دومینیکن

جمهوری دمکراتیک دومینیکن کشوری در دریای کارائیب، در آمریکا جنوبی است که پیش از این مستعمره اسپانیا بود.

این کشور با هائیتی هم‌مرز است و در نزدیکی کوبا، جامائیکا و پورتوریکو قرار دارد.

دومینیکن اولین سرزمینی در قاره آمریکا است که اروپایی‌ها در آن استقرار یافتند و پایتخت آن، سنت دومینگو نیز اولین پایتخت مستعمراتی در این قاره است.

دومینیکن در جزیره ایسپانیولا قرار دارد که کریستف کلمب در سال 1492 آن را مستقیما تحت حاکمیت اسپانیا اعلام کرد.

در سال 1795 و در پی نبردهای اسپانیا با جمهوری تازه تاسیس فرانسه اسپانیا اداره سانتو دومینگو را طبق قرار داد باسل به فرانسویان واگذار کرد.

در سال 1808 مقارن با حمله ناپلئون به اسپانیا، سفید پوستان سانتو دومینگو علیه حاکمیت فرانسه در جزیره ایسپانیولا قیام کردند و با کمک بریتانیا که در آن زمان از متحدان اسپانیا بود و هاییتی، مجددا اداره سانتو دومینگو را به اسپانیایی‌ها بازگرداندند.

در سال 1820 یکی از فرمانداران سابق اسپانیا در دومینیکن استقلال این کشور از استعمار اسپانیا را اعلام کرد. اما عمر استقلال دومینیکن چندان طولانی نبود و 9 ماه بعد نیرو‌های هاییتی به دومینیکن حمله کردند و این منطقه را تحت تصرف خود درآوردند.

در سال 1838 تلاش‌ها مجددا برای استقلال دومینیکن بالا گرفت و در نهایت با تشکیل انجمن‌های مخفی و پیگیری مبارزات برای کسب استقلال، دومینیکن در سال 1844 از هاییتی استقلال یافت و در نوامبر همین سال نیز اولین قانون اساسی دومینیکن تدوین شد.

سیاست در دومینیکن

جمهوری دومینیکن دارای یک نظام دموکراسی است که در آن قوای ملی به سه شاخه مستقل مجریه، مقننه و قضاییه تقسیم شده‌اند.

رییس جمهور دومینیکن اعضای کابینه را تعیین می‌کند و قوانین مصوب قوه مقننه را اجرا می‌کند و فرمانده کل نیرو‌های مسلح جمهوری دومینیکن محسوب می‌شود.

رییس جمهور و معاون رییس جمهور با رای مستقیم مردم به مدت چهار سال انتخاب می‌شوند. قوه مقننه متشکل از یک کنگره است که این کنگره نیز به نوبه خود دارای دو مجلس است. مجلس سنا با 32 عضو و مجلس نمایندگان با 178 کرسی.

جمهوری دومینیکن دارای یک نظام چند حزبی است و انتخابات ملی در این کشور هر دو سال یک بار به تناوب میان انتخابات ریاست جمهوری و شهرداری‌ها برگزار می‌شود.

ناظران بین‌المللی می‌گویند از سال 1996 انتخابات در جمهوری دومینیکن به طور آزادانه و منصفانه برگزار شده‌اند. هیات مرکزی انتخابات بر روند گزینش در جمهوری دومینیکن نظارت دارد. اعضای این هیات برای یک دوره چهار ساله از سوی مجلس سنا انتخاب می‌شوند.

هیات انتخابات جمهوری دومینیکن در واقع تصمیم نهایی را درباره انتخابات ملی می‌گیرد.
بر اساس اصلاحات ایجاد شده در قانون اساسی جمهوری دومینیکن در سال 1994 دادگاه عالی جمهوری دومینیکن دارای 16 عضو است که از سوی شورای ملی قضایی انتخاب می‌شوند.

اعضای این شورا نیز مرکب از رییس جمهور، روسای مجلسین سنا و نمایندگان، رییس دادگاه عالی و یکی از اعضای مخالف دولت است.

اقتصاد در دومینیکن

تولید ناخالص داخلی در این کشور 4/85 میلیارد دلار است. سه میلیون و 986 هزار نفر نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند.

نرخ بیکاری در این کشور 5/15درصد است. 2/42 درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال 2007 نرخ تورم در دومینیکن 8/5 درصد بود.

محصولات صادراتی این کشور شامل نیکل آهن، شکر، طلا، نقره، قهوه، کاکائو، تنباکو، گوشت و کالاهای مصرفی است که به کشورهای آمریکا (7/72 درصد)،انگلیس(2/3 درصد) و بلژیک (4/2 درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل مواد غذایی، نفت، پنبه، مواد شیمیایی و دارویی است که از کشورهای آمریکا (9/46درصد)، ونزوئلا (4/8درصد)،کلمبیا (3/6 درصد)ومکزیک(7/5 درصد) وارد می‌شود.

مردم دومینیکن

جمعیت این کشور حدود 9 میلیون و 507 هزار نفر با میانگین سنی 25 سال است. امید به زندگی برای زنان 75 و برای مردان 72 سال است.

95 درصد از مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند. زبان رسمی در دومینیکن اسپانیایی است.

جمهوری دموکراتیک دومینیکن در یک نگاه

مساحت

48،730 کیلومتر مربع

جمعیت

9،507،133 نفر

پایتخت

سنتو دومینگو

واحد پول

پزو

دامنه اینترنتی

do.

پیش شماره

809+

نوامبر 27, 2019 @ 11:21 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور دومینیکن

نوامبر 27, 2019 @ 11:21 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

دانشگاه های کشور دومنیکن:

در کل میتوان گفت ۱۱ دانشگاه در کشور جمهوری دومینیکن وجود دارد که سرشناس ترین آنها دانشگاه  Universidad Iberoamericana – UNIBE است. این دانشگاه در جدیدترین رده بندی برترین دانشگاه های لاتین زبان در رتبه ی ۱۲۳ قرار گرفته است. نکته مهم در مورد دانشگاه های کشور دومینیکن این است که دانشگاه های این کشور بسیار جوان هستند و معمولا در أواخر قرن بیستم تاسیس شده اند. بسیاری از دانشگاه های این کشور تعداد بسیار زیادی از کورس ها را  از فیلد های انسانی و مهندسی تا پزشکی و پیرا وزشکی  ارایه  میکنند. به ور کلی تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور ارزان بوده و هزینه ی تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خصوصی بسیار متفاوت است.

معروف ترین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کشوردومنیکن:
Universidad Tecnológica de Santiago
Universidad del Caribe (RD)
Universidad APEC

Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra

Universidad Intec

Universidad Iberoamericana

Universidad Nacional Pedro Henríquez Ureña

Universidad Organización y Método

Universidad Católica Santo Domingo

Instituto Cultural Dominico-Americano

Universidad Central del Este

Universidad Católica Tecnológica del Cibao

Instituto Tecnológico de las Americas

Dominican Adventist University

Barna Business School

Universidad Nacional Evangélica

Universidad Católica Nordestana

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور دومینیکن :
مانند دیگر کشور های  حوزه ی کاراییب  تحصیل در مقطع لیسانس در کشور دومینیکن  نیز در اکثر قریب به اتفاق دانشگاه ها به زبان رسمی این کشور یعنی اسپانیایی ارایه می شود.البته تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی نیز در این کشور امکان پذیر است که  در این مقطع رشته های ارایه شده در دانشگاه های دولتی  بسیار محدود است و اکثر رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی این کشور ارایه می شوند.
برخی از رشته های تحصیلی در این مقطع نیز در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان فرانسه ارایه می شوند.

مورد مهم  در این زمینه  این است که کشور دومینیکن به دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس اجازه نمی دهد که زبان اسپانیایی  را در دانشگاه های دولتی این کشور و ارزان فرا بگیرند و در اکثر مواقع فرد متقاضی میبایست در همان ابتدا با تسلط به زبان اسپانیایی و ارایه مدارک دال بر داشتن دانش زبانی کافی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام نماید. اجازه ی کار در این مقطع در حدود ۱۰ ساعت در هفته برای دانشجویان است.
برای ورود به این مقطع  در اکثر دانشگاه های خصوصی و یا دولتی مدرک زبان اسپانیایی در سطح b2 و یا زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ مورد نیاز است.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور جمهوری دومینیکن :
تحصیل در این مقطع نیز به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی به متقاضیان ارایه می شود که البته برای ورود به مقطع فوق لیسانس متقاضی باید مدرک آیلتس ۶.۵ را در کشور خود اخذ نماید.اجازه کار در این مقطع در حدود ۲۰ ساعت در هفته است که پوشش دهنده ی بخش زیادی از هزینه های زندگی فرد است.متقاضی میبایست در رشته ای مرتبط به رشته ی تحصیلی لیسانس خود ادامه تحصیل دهد. تغییر رشته تنها در مورد رشته های  شغل محور مانند MBA و مدیریت امکان پذیر است.

تحصیل در مقطع دکتری در کشور دومنیکن:
شاید کشور دومینیکن برای افادی که خواهان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور خود هستند انتخاب مناسبی نباشد.اولین دلیل این است که تعداد دانشگاه هایی که در این کشور مقطع دکتری را ارایه میکنند محدود است. بنا بر این کورس هایی که در مقطع دکتری نیز در این کشور ارایه میشوند تعداد کمی دارند. و همچنین از آنجایی که اکثر افرادی که خواهان ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستند به دنبال دریافت فاند و بورسیه های تحصیلی و حقوق هستند این کشور به دلیل اینکه دارای دانشگاه های ثروتمندی نیست نمیتواند این نیاز دانشجویان بین المللی را تا حد زیادی مرتفع نماید .
اما در کل تحصیل در مقطع دکتری در این کشور بین ۳ تا ۵ سال بسته به کورس انتخابی به طول خواهد انجامید و بسیاری از رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی نیز ارایه میشوند. اما قبل از هر اقدامی شما نیاز به  داشتن یک استاد راهنما برای اخذ پذیرش در این مقطع دارید که از موافقت استاد راهنمای شما پروسه برای صدور پذیرش آغاز خواهد شد.

TOP