×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
El Salvador Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور السالوادور

جمهوری السالوادور کشوری کوچک در آمریکای مرکزی است که بیشترین تراکم جمعیت را در میان کشورهای خاک اصلی قاره آمریکا دارد.

این کشور میان دو کشور هندوراس و گواتمالا قرار گرفته است. در غرب و جنوب آن اقیانوس آرام قرار دارد.

السالوادور را مانند اغلب کشورهای قاره آمریکا برای نخستین بار اسپانیایی‌ها در قرن شانزدهم کشف کردند و به این ترتیب خاک این کشور مستعمره اسپانیا شد. سرانجام در سال ۱۸۲۱ السالوادور استقلال خود را به دست آورد.

در دهه ۸۰ میلادی این کشور درگیر جنگی داخلی شد که در نتیجه آن حدود ۷۰ هزار نفر یا جان خود را از دست دادند یا مجروح شدند.

در سال ۱۹۹۲ با دخالت سازمان ملل متحد جنگ داخلی در آن به پایان رسید اما پیش از آنکه زخم‌های جنگ درمان شود حوادث طبیعی در آن آغاز شد و خسارات زیادی بر جای گذاشت.

اقتصاد این کشور بستگی زیادی به پولی دارد که کارگران السالوادوری از دیگر کشورها برای خانواده‌هایشان ارسال می‌کنند.

سیاست در السالوادور

رئیس حکومت و رئیس دولت در این کشور رئیس جمهور است که او و معاون اولش با رای مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شوند.

قوه قانونگذاری این کشور شامل مجلس ملی است که ۸۴ کرسی دارد. نمایندگان این مجلس با رای مردم برای دوره‌ای سه ساله انتخاب می‌شوند.

اقتصاد در السالوادور

تولید ناخالص داخلی این کشور 65/41 میلیارد دلار است. دو میلیون و ۹۱۳ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند.

نرخ بیکاری در این کشور 2/6 درصد است. 7/30درصد از مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم در آن 9/3 درصد بود.

محصولات صادراتی این کشور شامل کالاهای مونتاژ شده، قهوه، شکر، میگو، منسوجات، مواد شیمیایی و الکتریسیته است که به کشورهای آمریکا(6/49 درصد)،گواتمالا(4/14 درصد)، هندوراس (8/8درصد) و نیکاراگوئه (۵ درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل مواد اولیه، کالاهای مصرفی، کالاهای اساسی، سوخت، مواد غذایی، نفت و الکتریسیته است که از کشورهای آمریکا (2/32 درصد)، گواتمالا (3/9درصد)، مکزیک (4/7 درصد)، آلمان (3/6 درصد) و چین (7/4درصد) وارد می‌شود.

مردم السالوادور

جمعیت این کشور حدود هفت میلیون و ۶۶ هزار نفر با میانگین سنی ۲۲ سال است. امید به زندگی برای زنان ۷۶ و برای مردان ۶۸ سال است.

دین ۸۳ درصد از مردم مسیحیت است. زبان‌های رایج در آن اسپانیایی و ناهوآ است.

السالوادور در یک نگاه

مساحت

۲۱،۰۴۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۷،۰۶۶،۴۰۳ نفر

پایتخت

سان‌سالوادور

واحد پول

دلار آمریکا

دامنه اینترنتی

sv.

پیش شماره

۵۰۳+

اکتبر 8, 2019 @ 1:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور السالوادور

اکتبر 8, 2019 @ 1:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

السالوادور به عنوان کوچکترین کشور در آمریکای لاتین در نظر گرفته می شود. این در حالیست که این کشور سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری را جهت تحصیل در السالوادور به خود جذب کرده است. نحوه زندگی پیچیده در پایتخت این کشور، شهر ” san Salvador ” موجب تحصیل دانشجویان بین المللی بسیار و کسب تجارب بسیار عالی شده است.

همانند دیگر کشورهای مستعمره اسپانیا، عناصر فرهنگی و زبان در کشور السالوادور با میراث گذشته حکمرانان اروپایی در آمیخته است. این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باسید که همانند دیگر ملت های آمریکای لاتین، فرهنگ خارجی کشور السالوادور موجب منحصر به فرد بودن این ملت و فرهنگ آن شده است. درست است که وسعت کشور السالوادور به اندازه همسایه های آن نیست، اما این کشور از مناظر طبیعی بسیار زیبا و بیابان های بسیار بزرگی برخوردار است.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در السالوادور

بسیاری افراد جهت مهاجرت به السالوادور از طریق تحصیل در السالوادور اقدام می کنند، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در السالوادور نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی السالوادور اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به السالوادور در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در السالوادور و سرمایه گذاری در السالوادور می باشد. شایان ذکر است تابعیت السالوادور از طریق تولد فرزند در السالوادور از این قاعده مستثنی است.

دانشگاه های السالوادور

باید بدانید که تعداد 6 تا از دانشگاه های کشور السالوادور خصوصیت رتبه بندی دانشگاه های QS و آمریکای لاتین را به خود گرفته اند. این درحالیست که موسسه های این کشور هم از نظر سایز و هم از نظر شهرت جهانی کوچکتر از دیگر موسسات می باشد. در سال 2015 و بر اساس رتبه بندی های آمریکای لاتین دو تا از دانشگاه های کشور السالوادور در رتبه برترین دانشگاه ها قرار گرفتند. این دو دانشگاه، دانشگاه Centroamericana Jose Simeon Canas – UCA (رتبه 200-151 در آمریکای لاتین) و دانشگاه De El Salvador (رتبه 300-201 در آمریکای لاتین) بودند. این دانشگاه جزو دانشگاه های بسیار خوب جهت تحصیل در السالوادور می باشد.

معمولا اخذ مدرک کارشناسی در کشور السالوادور چهار تا پنج سال به طول می انجامد این در حالیست که سطح آموزش عالی در اختیار افراد قرار می گیرد. زبان تحصیل در این کشور اسپانیایی خواهد بود، لذا یادگیری این زبان از اهمیت بسیار والایی برخوردار خواهد بود.

در دسامبر سال 2014، دولت السالوادور با USAID ( سازمان توسعه بین المللی ایالت متحده آمریکا ) متحد شد چرا که با هدف آغاز پروژه ها، افزایش رشد اقتصادی و توسعه مبحث آموزش عالی در کشور وارد عرصه کار شد. مبلغ سرمایه گذاری بر این امر حدود 22 میلیون دلار – دلار آمریکا بود. ناگفته نماند که این پروژه تا اواخر سال 2019 ادامه خواهد داشت. این درحالیست که دولت سالوادور به صورت چشمگیری در پی افزایش رقابت خود با دیگر ملت ها می باشد. به علاوه این کشور برنامه ریزی هایی در جهت برآورده کردن انتظارات دانشجویان، ارتقاء سطح آموزش، افزایش سطح کیفیت برنامه های درسی مربوطه و گسترش مباحث تحقیقی خواهد داشت.

دانشگاه آمریکای مرکزی ” Jose Simeon Canas ” ( UCA )

دانشگاه آمریکای مرکزی Jose Simeon Canas ( UCA ) دانشگاهی خصوصی می باشد که در سن سالوادور واقع شده است. این دانشگاه شرکت در دوره های متفاوتی نظیر : علوم، علوم اجتماعی، مهندسی، فناوری، هنر و علوم انسانی را به افراد پیشنهاد می کند. این بسیار حائز اهمیت است که بدانید که متقاضیان آمریکای مرکزی قادر به شرکت در آزمون های مشخص شده در آوریل و اکتبر هر سال می باشند. دانشجویان پذیرفته شده ملزم به شرکت در دوره های پیش از دانشگاه به مدت 6 هفته خواهند بود. این مدت زمان از ماه مه تا ژوئیه یا از ماه ژانویه تا فوریه خواهد بود، در واقع این دوره ها قبل از شروع تحصیل در ماه آگوست یا مارس می باشد. به طور کلی مدرسه زبان در UCA سه سطح از دوره های زبان اسپانیایی را برای غیر بومی زبانان در نظر می گیرد.

دانشگاه De El Salvador

دانشگاه de el Salvador یکی از دانشگاه های قدیمی کشور السالوادور می باشد که در سن سالوادور قرار دارد. ناگفته نماند این دانشگاه، به عنوان یک دانشگاه دولتی در نظر گرفته می شود. دیگر شعبه های دانشگاه de el salvasor در شهرهایی نظیر : Santa Ana، San Miguel، San Vicente و ناحیه شمالی Chalatenango قرار دارد.

دیگر دانشگاه های el Salvador خصوصیات رتبه بندی دانشگاهی QS و آمریکای لاتین را به خود گرفته اند. برای مثال دانشگاه های فناوری De El Salvador – UTEC ( رتبه 301 آمریکای لاتین )، دانشگاه کاتولیکی de el Salvador ( رتبه + 301 )، دانشگاه فرانسیسکو Gavidia ( رتبه + 301 ) و دانشگاه Evangelica de el Salvador ( رتبه + 301 ) را به خود اختصاص داده اند.

شرایط زندگی در السالوادور

این کشور به عنوان جذاب ترین کشورها در نظر گرفته می شود چرا که موجب جذب مردمان بسیاری شده است. این کشور جذاب حدود 6،3 میلیون جمعیت را در خود جای داده است. کشور السالوادور در آمریکای مرکزی قرار دارد و به عنوان متراکم ترین کشور از نظر جمعیت در نظر گرفته می شود. پس از پایان جنگ داخلی در سال 1980 کشور السالوادور به عنوان یک کشور صلح طلب و دموکراتیک در نظر گرفته شد. کشوری که از نظر سیاست و اصلاحات اجتماعی با تحولات چشمگیری روبرو شد. رشد اقتصادی بسیار بالا، موجب در نظر گرفته شدن این کشور به عنوان سومین کشور اقتصادی در میان هفت کشور بزرگ آمریکای مرکزی گشت.

ناگفته نماند که این کشور به عنوان کشوری گرمسیر در نظر گرفته می شود، این بدین معناست که آب و هوای این کشور در تمامی طول سال گرم می باشد. این درحالیست که آب و هوای خنک تر تنها در کوه ها احساس می شود.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در السالوادور و شهر سن سالوادور را در سر دارند باید بدانند که این شهر به عنوان جالب ترین شهر برای تحصیل و زندگی در نظر گرفته شده است. علاوه بر وجود استانداردهای آمریکای لاتین در این کشور، فرهنگ و موسیقی های بسیار زیبا از دیگر دلایل شهرت این کشور به حساب خواهد آمد.

مکان های دیدنی بسیاری در کشور السالوادور وجود دارد که افراد قادر به بازدید از آنان خواهند بود. این اماکن مواردی نظیر : شهرستان ها، شهرها و دیگر مناطق دورتر را در بر خواهد گرفت. در رابطه با ماجراجویی های طبیعی می توان به آتشفشان های santa van، کشتی رانی در دریاچه coatepeque، قرار گرفتن در پایین آبشارde la Calera  Chorros، گردش در جنگل های EL و پارک ملی و سایر موارد دیگر نیز اشاره کرد. از نظر فرهنگ و میراث فرهنگی اماکن تاریخی بسیاری نظیر : موزه ها، رستوران ها و باشگاه ها وجود دارد. ناگفته نماند که تمدن های فرهنگی خاص و شب زنده داری ها در شهرSanta Ana, San Miguel, Santa Tecla, Soyapango, Mejicanos, Apopa مشاهده خواهد شد.

اگر شما قصد تحصیل در السالوادور را در سر دارید، باید بدانید که میزان جرایم در این کشور بسیار زیاد خواهد بود. چرا که در این کشور گروه جنایتکاران بسیاری مشاهده خواهد شد. این بسیار حائز اهمیت است که بدانید که کشور السالوادور در منطقه ” حلقه آتش اقیانوس آرام ” واقع شده است این بدین معناست که فرکانس زمین لرزه در این کشور بسیار بالا می باشد و فعالیت های آتشفشانی تاثیر بسیاری بر آب و هوای این کشور خواهد داشت. این امور تاثیر بسیاری بر زندگی دانشجویان بین المللی خواهد داشت، لذا از دانشجویان انتظار می رود که مراقب خود با به کارگیری فرایندهای ایمنی باشند.

درخواست جهت پذیرش در دانشگاه های السالوادور

شرایط پذیرش در دانشگاه های السالوادور ثابت می باشد چرا که شما قادر به مشاهده این شرایط در وب سایت رسمی هر دانشگاه خواهید بود. اطلاعات کمی در خصوص دانشگاه هایی که کمتر معروف می باشند در این سایت ها گذاشته شده است، ناگفته نماند که تمامی این اطلاعات به زبان اسپانیایی می باشند. این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که این امر برای غیر بومی زبانان کمی دشوار به نظر می رسد. در برخی موارد دانشگاه ها فهرست اطلاعات خود را به زبان انگلیسی در اختیار افراد قرار می دهند، اما این بدین معنا نیست که تمامی برنامه های آکادمی به زبان انگلیسی می باشد.

لذا از دانشجویان بین المللی انتظار می رود که قبل از هرگونه اقدام آگاهی های لازم را نسبت به شرایط ورود کسب نمایند. ناگفته نماند که در زمان دادن درخواست پذیرش به دانشگاه های السالوادور شما ملزم به تکمیل فرم درخواست، تکمیل فرم تعیین هویت، گذرنامه ای معتبر، گواهی کسب صلاحیت های اخیر، مرجع دانشگاهی (برای فارغ التحصیلان)، انگیزه نامه، اثبات مهارت های زبانی (اغلب اسپانیایی) خواهید بود. بورسیه به دانشجویان بین و المللی تعلق نمی­گیرد، بنابراین تحصیل رایگان در این کشور وجود ندارد.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی السالوادور مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشد.

اخذ ویزای دانشجویی در السالوادور

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور السالوادور، شما ملزم به اخذ ویزای دانشجویی جهت تحصیل در السالوادور خواهید بود. ناگفته نماند که شهروندان آمریکایی، استرالیایی، کانادایی، انگلیسی و دیگر کشورهای اروپایی نیازی به اخذ ویزای تحصیلینخواهند داشت، همچنین امکان اقامت 90 روزه در این کشور به عنوان یک گردشگر برای آنان وجود خواهد داشت. ناگفته نماند که شهروندان استرالیایی ملزم به ارائه کارت گردشگری خواهند بود. دانشجویان دیگر کشورها و کسانی که قصد ماندن بیش از 90 روز را در سر دارند از این قاعده مستثنا هستند. لذا شما ملزم به برقراری ارتباط با مقام های بومی السالوادور یا اخذ جزئیات کامل از دانشگاه انتخابی خواهید بود.

جهت اخذ ویزای دانشجویی، شما به ملزم به ارائه نامه پذیرش از سمت دانشگاه انتخابی، ارائه گذرنامه ای معتبر، اثبات تمکین مالی و اثبات در اختیار داشتن بودجه ای کافی جهت پوشش دهی هزینه های زندگی و ارائه بیمه سلامت خواهید بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزاهای دانشجویی به وب سایت های مربوط که تنها به زبان اسپانیایی می باشد مراجعه نماید.

TOP