×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

[email protected] در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Estonia Country

درباره کشور استونی

سپتامبر 15, 2018 @ 9:21 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

جمهوری استونی کوچک‌ترین و شمالی‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است.

این کشور از جنوب با لیتوانی و از شرق با روسیه مرز زمینی دارد و از طریق مرز آبی با کشورهای فنلاند و سوئد همسایه است.

استونی از سال 2004 میلادی عضو اتحادیه اروپا است و از همین سال به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد.

22 درصد از خاک این کشور را جنگل پوشانده که از چوب آن برای کاغذ و کبریت‌سازی استفاده می‌شود. استونی از نظر آب و هوایی در محدوده سردی واقع شده اما بادهای گرم گرم خلیجی آب و هوای آن را نسبت به همسایگان شمالیش معتدل‌تر کرده است.

زمانی که کمونیست‌ها در سال 1917 قدرت را در روسیه به دست گرفتند استونی از این کشور جدا شد اما آلمان آن را اشغال کرد.

در پیمان عدم تعرض که در سال 1939 بین هیتلر و استالین امضا شد استونی به شوروی واگذار شد. در سپتامبر 1991 شوروی استقلال استونی را به رسمیت شناخت.

سیاست در استونی

نظام جمهوری در استونی بر پایه دموکراسی پارلمان بنا شده و حکومت به سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه تقسیم می‌شود.

مجلس ملی استونی 101 کرسی دارد که نمایندگان آن با رای مستقیم مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شوند.

کابینه استونی را نخست‌وزیر تشکیل می‌دهد. این کابینه 11 وزیر دارد.

رئیس جمهور رئیس حکومت است که مصوبه‌های مجلس برای او فرستاده می‌شود تا او آنها را تصویب کند. در عین حال قدرت رد کردن این مصوبه‌ها را هم دارد.

رئیس جمهور را مجلس انتخاب می‌کند. کاندیداها باید حداقل دو سوم آرای مجلس را به دست آورند تا بتوانند به عنوان رئیس‌جمهور سوگند یاد کنند.

اقتصادر در استونی

تولید ناخالص داخلی این کشور 35/29میلیارد دلار است که 9/2درصد آن در بخش کشاورزی، 9/28 درصد آن در بخش صنعت و 2/68درصد آن در بخش خدمات تولید می‌شود.

688 هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند و نرخ بیکاری در آن 2/5درصد است. پنج درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند و نرخ تورم استونی 3/6 درصد است.

صادرات استونی شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، چوب و کاغذ، منسوجات، مواد غذایی، مبلمان، فلزات و مواد شیمیایی است که به کشورهای فنلاند (2/18 درصد)، سوئد (2/12درصد)، لیتوانی (1/9 درصد)، روسیه (9/7درصد)، آمریکا (6/6درصد)، آلمان (5 درصد) و لتونی (8/4درصد) صادر می‌شود.

واردات این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، منسوجات، مواد غذایی و تجهیزات حمل و نقل است که از کشورهای فنلاند (4/18 درصد)، روسیه (9/12 درصد)، آلمان (3/12 درصد)، سوئد (2/9 درصد) و لتونی (4/6 درصد) وارد می‌شود.

مردم استونی

جمعیت این کشور یک میلیون و 315 هزار و 912 نفر با میانگین سنی 4/39سال است و رشد جمعیت آن منفی است.

امید به زندگی برای زنان 07/78سال و برای مردان 87/66سال است.

زبان رسمی این کشور استونیایی است که 3/67درصد مردم به ان سخن می‌گویند. زبان روسی نیز در این کشور در بین نزدیک به 30 درصد مردم رایج است.

ارتباطات در استونی

استونی به خوبی توانسته خود را با دنیای اینترنت وفق دهد و حتی دولت آن یک دولت الکترونیک است. رای‌گیری اینترنتی از سال 2005 میلادی در این کشور اجرایی شد.

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

استونی در یک نگاه

مساحت

45،226 کیلومتر مربع

جمعیت

1،315،912 نفر

پایتخت

تالین

واحد پول

کرون استونی

دامنه اینترنتی

ee.

پیش‌شماره

372+

تحصیل در کشور استونی

سپتامبر 15, 2018 @ 9:21 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

دانشجویانی که تقاضای مهاجرت به استونی از طریق تحصیل را دارند باید بسیاری از شرایط را از جمله : مدرک و مقطع تحصیلی ، مدرک زبان ، سن و بعضاً سابقه کار و سایر شرایط مورد نیاز دانشگاه ها جهت تحصیل در استونی را در نظر داشته باشید . لذا گزینه های مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد که شامل هزینه های زندگی ، هزینه های تحصیل ، شرایط و مدارک اخذ پذیرش جهت تحصیل در استونی و غیره خواهد شد .

دانشجویانی که تبعه ی کشور های اتحادیه اروپا هستند جهت تحصیل در استونی نیازی به اخذ ویزای تحصیلی از این کشور نخواهند داشت و می توانند به راحتی وارد دانشگاه استونی شوند ولی باید حداقل ظرف ۳ ماه آدرس محل سکونت خود را داخل کشور استونی به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهد . اما برای دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی که تبعه ی اتحادیه ی اروپا نیستند نیاز به ویزای دانشجویی TRP است . این نوع ویزا سالیانه است و باید در سال دو ماه قبل از منقضی شدن تمدید شود .

بورسیه تحصیلی در این کشور به متقاضیان تحصیل در استونی در مقاطع بالا تعلق خواهد گرفت ، به عبارتی در امسال دولت استونی ۳۴۰ تا ۵۷۰ دلار آمریکا در ماه را برای کمک هزینه به دانشجویان مشخص کرده است که شرایط فوق العاده ای برای هزینه های زندگی دانشجویان خواهد بود .

رشته های مختلفی در دانشگاه های استونی برگزار می شود و این امکان پذیر است تا در رشته های مهندسی ، هنر ، علوم پایه ، علوم انسانی ، اقتصاد ، مدیریت کسب و کار، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات و انواع رشته های مدیریتی دیگر پذیرش اخذ شود . شما می توانید در چند برنامه و رشته درخواست داشته باشید و بعد از تائید نهایی دانشگاه می توانید یکی از آن ها به انتخاب خود انتخاب کنید .

در رشته های تحصیلی مختلف و در دانشگاه های مختلف دوره های مختلفی برگزار می شود و دانشجویان تحصیل در استونی می توانند با مدرک زبان مورد نظر دانشگاه می توانند برای ورود به دانشگاه اقدام نماییند ولکن بعضی از دانشگاه ها برای ورود به دانشگاه خود دانشگاه آزمون خواهد گرفت و با موفقیت در این آزمون های زبان دیگر نیاز به دوره یا مدرک زبان بین المللی نیست . لازم به ذکر است که زبان تحصیلی اکثر دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور به زبان انگلیسی خواهد بود .

دانشگاه های معتبر جهت تحصیل در استونی

 1. Estonia Business School

 2. Tartu University

 3. International University Audentes

 4. Tallinn Technical University

 5. Tallinn University of Educational Sciences

 6. Concordia International University Estonia

 7. Estonian Academy of Arts

 8. Estonian-American Business College

هزینه های زندگی در این کشور بستگی به سبک زندگی دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی دارد ، دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی هزینه هایی از جمله محل زندگی ، پوشاک ، خوراک ، حمل و نقل و غیره را خواهند داشت . دقت بفرمایید که زندگی دانشجویی خوب در ماه حدود ۳۵۰ تا ۶۰۰ یورو خواهد بود که بیشترین مبالغ را در ماه هزینه محل سکونت دانشجویان خواهد بود .

تحصیل در استونی به صورت رایگان نخواهد بود و هزینه های خاص خود را خواهد داشت ، لازم به ذکر است که این مبالغ در رشته ها و مقاطع مختلف متفاوت خواهد بود . در سال دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی ۴۵۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو هزینه خواهند داشت که این مبلغ در سال اول بیشتر از سال های آتی خواهد بود . در نظر داشته باشید که رشته های پزشکی و دندانپزشکی هزینه های بیشتری خواهید داشت و تقریباً به مبلغ ۱۲۰۰۰ یورو در سال خواهد رسید ولکن در مقطع دکترا تحصیل در استونی به صورت رایگان خواهد بود .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی جهت تحصیل در استونی

 1. مدرک تحصیلی فارغ التحصیلی از مقطع قبلی

 2. مدرک زبان مورد نظر دانشگاه

 3. مدرکی دال بر سابقه کار در زمینه تحصیلی مرتبط در صورت نیاز دانشگاه

 4. سابقه علمی درخشان در صورت نیاز دانشگاه در رشته های خاص

 5. تکمیل فرم های دانشگاهی

 6. مدارک هویتی

توجه داشته باشید باید تمامی مدارک شما به زبان انگلیسی ترجمه شود و بعد از آن به دانشگاه و سفارت تحویل داده شود .

دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی باید توجه داشته باشند که در زمان دانشجویی خود امکان کار دانشجویی را خواهند داشت و در نظر داشته باشید که این کار در هفته تا ۲۰ ساعت امکان پذیر خواهد بود و تقریباً به ازای هر ساعت ۸ تا ۱۲ یورو درآمد خواهید داشت که این کار به نوعی است که در صورتی می توانید به کار مورد نظر خود برسید که بتوانید زبان خود را تقویت کنید .

در پایان شایان ذکر است که این امکان وجود دارد که دانشجویان متقاضیان تحصیل در استونی بنا به شرایطی که دارند می توانند در کشور های خاصی در اروپا اقدام نمایند و یا بعد از تحصیل در استونی به فکر بالا بردن مقاطع تحصیلی و یا کار در کشور های دیگر اروپایی باشند

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

ویزای کاری کشور استونی

سپتامبر 15, 2018 @ 9:21 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

این نوع ویزا در کنار جذاب بودن یک سختی هم دارد و آن ارائه یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کشور استونی می باشد. درصورتیکه فرد متقاضی کار در استونی از یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشد می تواند با همین پیشنهاد کار در این کشور حضور یافته و بعد ازر مدتی اقامت آن را نیز اخذ کند.

شایان ذکر است ویزای کار کشور استونی به صورت موقت است و بعد از چند سال کار به اقامت دائم منتج می شود. درضمن نام این ویزا D-VISA می باشد.

ویزای کار استونی از طریق اتحادیه اروپا

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین سوئیس که از طریق مهاجرت به سوئیس در آنجا زندگی می کنند و یا ایسلند،لیختن اشتاین و نوروژ می توانند بدون ویزا وارد خاک کشور استونی شوند.

اگر فرد متقاضی قصد کار و اقامت بیش از سه ماه را در کشور استونی داشته باشد باید حتما طی سه ماه اول اقامت خود در سازمان Population Register of Estonia نام نویسی کند.

شهروندان غیراروپایی و ویزای کار استونی

درصورتیکه شهروندان غیراروپایی خواهان کار(به مدت 6 ماه یا کمتر)در کشور استونی باشند باید برای دریافت D-VISA درخواست دهند. البته قبل از درخواست جهت این نوع ویزا باید کارفرمای شما پیشنهاد کاریتان را در اداره حفاظت از مرزها ثبت کند.

درصورتیکه شهروندان غیراروپایی خواهان کار(بیش از 6 ماه در سال) در کشور استونی باشند باید جهت اخذ اقامت دائم اقدام کنند. در ابتدا فرد متقاضی باید برای اخذ اقامت موقت( اقامت 2 ساله) و بعد از 5 سال زندگی در این کشور جهت اخذ اقامت دائم اقدام کند.

با توجه به اینکه کشور استونی، اقتصاد پیشرفته ای ندارد و از لحاظ کشاورزی و تولید ناخالص داخلی در وضعیت مطلوبی به سر نمی برد، طبعتا بازار کاریابی در استونی بسیار کم رونق است. مهاجرت کاری به استونی، همچون سایر کشورهای اروپایی از محدودیت های خاص خود بهره  مند است. در صورتی که مایل به کاریابی در استونی باشید، بهتر است بدانید بدون وجود کارفرمایی که پیشنهاد استخدام برای شما داشته باشد، این امر امکان پذیر نیست. مهاجرت کاری به استونی تنها از طریق کارآفرینی در استونی امکان شانس بیشتری دارد. موسسات کاریابی در استونی، با توجه به جمعیت حدود یک میلیون و دویست هزار نفری استونی، تقریبا پیشنهاد کاری قابل ارایه ندارند و از این بابت رونق کمتری دارند.

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

ثبت شرکت در کشور استونی

سپتامبر 15, 2018 @ 9:21 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

طبق قانون تجارت استونی، شش نوع موسسه اقتصادی در جمهوری استونی وجود دارد. حقوق و تعهدات سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان داخلی یکسان است. هر سرمایه گذار خارجی مانند سرمایه گذاران داخلی می تواند یک شرکت در جمهوری استونی تاسیس کند؛ هیچ محدودیت خاصی برای این کار وجود ندارد.

قبل از تاسیس شرکت، باید مناسب ترین نوع آن را با توجه به شرایط حقوقی و اقتصادی خود انتخاب کنید. این انتخاب نه تنها میزان سرمایه مورد نیاز، بلکه وضعیت حقوقی شرکت و دیگر مسائل مربوط به آن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. محبوب ترین نوع نهادهای حقوقی که توسط خارجی ها در استونی ایجاد می شود، شرکت خصوصی با مسئولیت محدود و شرکت سهامی عام است.

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود

شرکت سهامی عام  یا شرکت سهامی

مشارکت کامل و مشارکت محدود

مالکیت فردی

شعبه ای از شرکت خارجی

لازم است شرکت خود را به منظور شروع فعالیت تجاری در اداره ثبت تجاری استونی ثبت کنید.

نمایندگی

شرکت حقوقی می تواند پیش نویس تمام اسناد و مدارک لازم را از طرف شما در اداره ثبت تجاری استونی ارائه دهد و حامی حقوق و منافع شما باشد.

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود

سرمایه سهامداران

حداقل سرمایه ثابت برای ثبت شرکت خصوصی با مسئولیت محدود ۲۵۰۰ یورو است. مشارکت در سرمایه به سه روش متفاوت صورت می گیرد:

مشارکت پولی (۱۰۰٪ پول نقد) که در آن پول شما به مدت یک هفته غیر قابل دسترسی است.

مشارکت ۱۰۰٪ غیر پولی.سهام غیر پولی می تواند هر گونه دارایی یا حقوق مالی قابل تبدیل به پول و قابل انتقال به شرکت سهامی عام باشد. ارزیابی این نوع دارایی باید توسط حسابرس انجام شود.

بیش از نصف آن (۱۲۵۱ یورو) به صورت نقدی و باقیمانده آن (۱۲۴۹ یورو) به صورت غیر نقدی. در چنین مواردی نیازی به ارزیابی توسط حسابرس نیست.

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود در استونی نمی تواند سهام خود را به طور عمومی به فروش برساند.

بنیانگذار – یک یا چند نفر می توانند بنیانگذار یا سهامدار شرکت خصوصی با مسئولیت محدود باشند که ممکن است اشخاص و نهادهای حقوقی باشند. بنیانگذار شرکت می تواند ساکن جمهوری استونی باشد یا نباشد.

اسناد و مدارک شرکت باید از قبل در دفتر اسناد رسمی ثبت شود و همه بنیانگذاران و اعضای هیئت مدیره باید حضور داشته باشند.

وضعیت – یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود به عنوان یک نهاد حقوقی در نظر گرفته می شود.

مسئولیت – بنیانگذار یا سهامدار شرکت خصوصی با مسئولیت محدود شخصاً مسئول تعهدات شرکت نیست. سهامداران شرکت به سهم خود مسئول بدهی ها و تعهدات شرکت هستند. یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود مسئول اجرای تعهدات با تمام دارایی های خود است.

پیکره مدیریت – شرکت باید هیئت مدیره داشته باشد که نمایندگی و هدایت شرکت خصوصی با مسئولیت محدود را بر عهده دارد.

هیئت مدیره شامل یک یا چند مدیر است؛ مدیران تنها می توانند اشخاص حقیقی باشند. اعضای هیئت مدیره نباید لزوماً سهامدار شرکت باشد. حداقل ۵۰٪ از اعضای هیئت مدیره باید ساکن اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین باشند.

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود باید هیئت نظارتی داشته باشد. اگر سرمایه سهامداران بیش از ۲۵ هزار یورو باشد، هیئت مدیره کمتر از سه عضو دارد و یا در مواردی طبق قوانین شرکت خصوصی با مسئولیت محدود تعیین می شود.

حسابداری – حسابداری ماهانه در صورتی که شرکت دارای شناسه مالیات بر ارزش افزوده یا پرداخت حقوق منظم باشد، لازم است. در غیر این صورت کافی است گزارشات سالانه یکبار در سال و طی ۶ ماه پس از پایان سال مالی، ارائه شود.

حسابرسی – در صورتی که سرمایه ثبت شده بیش از ۲۵ هزار یورو باشد، همیشه لازم است و در غیر این صورت در شرایط زیر لازم است:

گردش مالی سالانه بیش از ۶۵۰ هزار یورو باشد.

مجموع ترازنامه بیش از ۳۳۰ هزار یورو باشد.

تعداد کارکنان ۱۰ نفر یا بیشتر باشد.

مراحل اصلی ایجاد یک شرکت عبارتند از

 1. انتخاب و رزرو نام شرکت؛

 2. تهیه اسناد تأسیس؛

 3. تشکیل سرمایه مجاز، باز کردن حساب پس انداز در یک بانک (در صورت نیاز)

 4. ارائه اسناد تأسیس برای تایید دفتر اسناد رسمی

 5. تحویل مدارک تایید تأسیس به دفتر ثبت نهادهای حقوقی

برخی از سرمایه گذاری های خاص را می توان از طریق اینترنت ایجاد کرد، اگر بنیانگذار واجد شرایط امضای الکترونیکی باشد و اگر دیگر شرایط لازم تعیین شده توسط قانون فراهم شود.

هزینه تأسیس یک شرکت

 1. هزینه ذکر موقت نام شرکت در دفتر ثبت نهادهای حقوقی به مبلغ ۱۸ یورو.

 2. هزینه ثبت شرکت در دفتر نهادهای حقوقی به مبلغ ۴۰ تا ۵۳یورو.

 3. هزینه ثبت دفتر اسناد رسمی در حدود ۱۲۵ تا ۱۶۰یورو.

 4. هزینه خدمات حقوقی به مبلغ ۳۵۰ یورو.

 5. هزینه تمبر به مبلغ حدود ۳۳ یورو.

 6. هزینه ثبت آدرس شرکت به مبلغ ۳۰۰ یورو.

مدت زمان لازم برای تأسیس یک شرکت بین ۸تا ۱۲ روز کاری و بیشتر است.

شعبه یک شرکت خارجی

یک شعبه واحد مستقل یا بخشی از یک شرکت خارجی است که فعالیت خود را از طرف شرکت خارجی در قلمرو جمهوری استونی انجام می دهد. شعبه یک نهاد حقوقی جداگانه نیست و شرکت خارجی مسئول فعالیت های شعبه و مسئول تعهدات آن خواهد بود.

مدیر عامل – شرکت باید مدیر یا مدیرانی را برای شعبه خود انتخاب کند. محل اقامت حداقل یکی از مدیران باید در اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین باشد. اگر بیش از یک مدیر برای شعبه تعیین شده باشد، به طور کلی هر یک از آنها می توانند نمایندگی شعبه را بر عهده گیرند.

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

سرمایه گذاری در کشور استونی

سپتامبر 15, 2018 @ 9:21 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)

استونی مانند دیگر اقتصادهای باز در مقیاس کوچک، نیاز به جریان ثابت سرمایه گذاری خارجی دارد تا بتواند رشد اقتصادی خود را حفظ کند. با این حال، ورود سرمایه گذاری مستقیم خارجی به استونی در سال ۲۰۱۵ به ۲۰۸ میلیون دلار می رسد که یک دهم از میانگین سالانه آن پیش از بحران است. با توجه به اینکه سرمایه گذاری مستقیم خارجی ۸۳ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد، همچنان سطح سرمایه گذاری خارجی در این کشور بسیار بالا و در چارچوب حقوقی بسیار حرفه ای کشور و جامعه استونی است. این نشانه ی ادغام کامل کشور در مدار شمالی تولید است که در آن شرکت های تابعه استونی اغلب به عنوان سایت های برون سپاری برای شرکت های مادر اسکاندیناوی عمل می کنند.

این کشور در زمینه های فناوری اطلاعات، فناوری های زیستی و صنایع سبز جاذبه زیادی دارد و مکانی جذاب برای سرمایه گذاری در منطقه بالتیک با یک اقتصاد قوی است. بودجه متعادل (از نظر قانون اساسی)، قوانین تجاری آزاد، ارز قابل تبدیل، بخش بانکی رقابتی و محیط سرمایه گذاری مطلوب همه در موفقیت کشور تاثیرگذار بوده است.

طبق گزارش اقتصاد جهانی (WEF) در سال ۲۰۱۷، این کشور در رتبه بندی رقابت جهانی در رتبه ۳۰ قرار دارد. این کشور رتبه یازدهم از بین ۱۹۰ اقتصاد جهان را در گزارش تجارت جهانی ۲۰۱۷ بانک جهانی به خود اختصاص داده است.

مقایسه کشور برای حفاظت از سرمایه گذاران

استونی

اروپای شرقی و آسیای مرکزی

ایالات متحده

آلمان

شاخص شفافیت معامله*

۸

۷

۷

۵

شاخص مسئولیت مدیر**

۳

۵

۹

۵

شاخص قدرت سهامداران***

۹

۶

۴

۸

شاخص حمایت از سرمایه گذاران****

۶

۶٫۴

۶٫۵

۶

توجه: * شاخص بزرگتر نشانه شفافیت بیشتر شرایط معاملات است. ** شاخص بزرگتر نشانه مسئول پذیری بیشتر مدیر است. *** شاخص بزرگتر نشانه راحتی بیشتر سهامداران برای اقدام قانونی است. **** شاخص بزرگتر نشانه سطح حمایت بیشتر از سرمایه گذاران است.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی

۲۰۱۴

۲۰۱۵

۲۰۱۶

جریان درونی FDI (میلیون دلار آمریکا)

۶۰۴

۱۳۰

۸۷۰

سهامFDI  (میلیون دلار آمریکا)

۲۰۶۹۰

۱۹۰۱۱

۱۹۱۹۳

تعداد سرمایه گذاری های گرین فیلد***

۳۲

۱۱

۱۸

FDI درونی (درصد GFCF ****)

۹٫۴

۲٫۴

۱۷٫۱

سهام FDI (درصد GDP)

۷۸٫۸

۸۴٫۶

۸۳

توجه: * شاخص عملکرد سرمایه گذاری مستقیم خارجی درون UNCTAD براساس نسبت سهم کشور در جریان جهانی سرمایه گذاری مستقیم خارجی و سهم آن در تولید ناخالص داخلی جهانی است. ** شاخص بالقوه سرمایه گذاری مستقیم خارجی درونی UNCTAD بر مبنای ۱۲ متغیر اقتصادی و ساختاری مانند تولید ناخالص داخلی، تجارت خارجی، سرمایه گذاری مستقیم خارجی، زیرساخت ها، مصرف انرژی، تحقیق و توسعه، آموزش، میزان ریسک کشور است. *** سرمایه گذاری های گرین فیلد نوعی سرمایه گذاری مستقیم خارجی است که در آن یک شرکت مادر با ایجاد امکانات و سرمایه گذاری جدید در یک کشور خارجی شروع به فعالیت می کند. **** تشکیل سرمایه ثابت ناخالص (GFCF) میزان ارزش افزوده موجود در دارایی های ثابت خریداری شده توسط شرکت، دولت و خانوارها را ارزیابی می دهد.

دلایل سرمایه گذاری در استونی

نقاط قوت

مزایای اصلی این کشور عبارتند از:

 • سیاست اقتصادی و سیاسی لیبرال؛

 • نیروی کار بسیار آموزش دیده و انعطاف پذیر؛

 • موقعیت جغرافیایی در تقاطع بین اروپا و روسیه؛

 • عضو اتحادیه اروپا.

نقاط ضعف

معایب اصلی کشور عبارتند از:

 • بازار داخلی کوچک؛

 • سلطه محصولات فنلاندی و سوئدی؛

 • قدرت خرید پایین نسبت به دیگر کشورهای منطقه

اقدامات دولت برای تشویق یا محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی

استونی به لحاظ سرمایه گذاری، تجارت، مداخله دولت و حقوق مالکیت، برخی از لیبرال ترین قوانین و سیاست ها را در اروپا وضع نموده است. نرخ مالیات شرکت در مقایسه با سایر کشورهای شمال اروپا نسبتاً پایین و یکی از نقاط قوت این کشور است. به منظور تشویق شرکت ها و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، تمام سرمایه گذاری حاصل از درآمد شرکت معاف از مالیات بر درآمد است.

روند سرمایه گذاری خارجی

آزادی در تاسیس شرکت تضمین شده است.

خرید دارایی

خرید شرکت و تامین کل سرمایه آن در استونی قانونی است. امکان دستیابی به اطلاعات در این زمینه به طور مستقیم از آژانس سرمایه گذاری استونی وجود دارد که پیکره منحصر به فردی با هدف اطلاع رسانی به سرمایه گذاران خارجی است.

تعیین نوع فعالیت

استونی هیچ گونه محدودیتی در سرمایه گذاری خارجی اعمال نمی کند. با این حال، فعالیت های خاص (عمدتا در زمینه پزشکی و ایمنی) همچنان نیاز به اخذ مجوز فعالیت دارد.

آژانس سرمایه گذاری استونی

درخواست برای مجوزهای خاص

استونی هیچ کنترل و محدودیتی در سرمایه گذاری خارجی ندارد. مقدار سرمایه خارجی سرمایه گذاری شده در شرکت های بازرگانی در استونی نامحدود است و شرکت ها می توانند در مالکیت کامل خارجی باشند. شرکت های خارجی با شرکت های محلی حقوق برابر دارند. برای فعالیت در زمینه های زیر باید مجوز گرفت: معدن، خدمات عمومی، بازسازی راه آهن، فرودگاه ها، بنادر و سدها، ارتباطات از راه دور، خرده فروشی، دارو، تولید الکل و دخانیات، قمار، بانکداری. قوانین اساسی برای صدور مجوز در قانون مقررات دولت استونی از تاریخ ۸ می ۱۹۹۰ در رابطه با صدور مجوز فعالیت های قانونی گنجانده شده است.

در پایان با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت ،دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید.

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

خرید ملک در کشور استونی

سپتامبر 15, 2018 @ 9:21 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

جهت آشنایی بیشتر با هریک از قوانین مالکیت املاک در استونی و کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره وکلای با تجربه و مسلط به قوانین حقوقی استونی با ما از طریق ایمیل یا و یا تماس تلفنی و یا با مراجعه حضوری با مجموعه ما ارتباط برقرار نمایید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد.

بیشترین قیمت ملک در تالین ( پایتخت استونی ) و بعد از آن در شهرهای ناروا و تارتو می باشد. میانگین قیمت آپارتمان در تالین به ازای هر متر مربع ۱۰۰۰ یورو است. گرانترین منطقه تالین نیز مرکز شهر می باشد.

شما باید سفری یک هفته ایی ( بسته به شهری كه در آن سرمایه گذاری می كنید ) جهت انجام امور اداری ، بانك ، دفتر اسناد رسمی در نظر بگیرید.

اگر در استونی حضور دارید با هماهنگی قبلی ، نماینده شركت شما را ملاقات نموده و شما جلسه ایی با کارشناس و مشاور شرکت در دفتر خواهید داشت و ایشان پس از دریافت اطلاعات انتخابی شما ، هدف از خرید ، سلیقه های شخصی شما ، زمان بندی پرداخت مبلغ خرید و دیگر راهنمایی ها و اطلاعات ضروری در امر خرید ملک در استونی را با شما مطرح خواهند نمود.

فرایند خرید ملک در استونی به شرح زیر می باشد. پس از انتخاب ملک در مرحله اول نیاز به قرارداد اولیه خواهید داشت که این قرارداد اولیه یا همان پیش قرارداد دارای جزئیات معامله مانند ارزش ملک ، شرایط و روش پرداخت ، شرایط معامله و میزان سپرده اولیه می باشد. سپرده اولیه ۱۰ درصد از ارزش ملک می باشد که در حساب بانکی محضر نگه داری خواهد شد. در مرحله بعد یکی از محضر های استونی مسعولیت دریافت تاییدیه های ثبت اراضی و املاک ، وضعیت بانکی و استعلام ها از ثبت برای اموال غیر منقول را خواهد داشت و همزمان خریدار مالیات املاک و مستغلات را در بانک تجاری استونی پرداخت خواهد نمود.

در مرحله سوم قرارداد اصلی خرید و مدارک مرتبط را در محضر امضا خواهید نمود. خریدار با رعایت قوانین خاص قادر به امضائ قرارداد اصلی خرید در کشور خود یا امضائ غیابی توسط نمایند خود در استونی را دارد. همچنین در کشور استونی هیچ سند مالکیتی وجود ندارد و ثبت قرارداد در اداره ثبت ضروری می باشد و پس از آن مالکیت شما قطعی خواهد بود. سپس مالکیت شما در روزنامه رسمی استونی درج خواهد شد ، هر چند این فرایند تاثیری در مالکیت شما ندارد. برای انجام و تکمیل مراحل ذکر شده معمولا ۶۵ روز زمان نیاز می باشد.

با خرید ملک در استونی مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا از مزایای زیادی از جمله ، سرمایه گذاری ارزی دارای ارزش افزوده ، حضور در اتحادیه اروپا ، استفاده از آب و هوای بسیار عالی ، مالکیت ۱۰۰ درصد ملک به نام شما ، برخورداری از رشد اقتصادی پایدار ، زندگی در محیط امن دنیا و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی و داشتن امکان تجارت آزادانه با تمام جهان برخوردار خواهید بود.

نکته مهمی که میتواند دغدغه خریداران غیر بومی در استونی باشد نحوه مالکیت املاک اعم از زمین ، ویلا ، آپارتمان و املاک تجاری و اداری است. طبق قوانین کشور استونی تمامی افراد خارجی مالکیت ۱۰۰ درصد نسبت به تمامی املاک و مستغلات در استونی خواهند داشت و این مالکیت قطعی است که به لحاظ حقوقی و همچنین اطمینان در سرمایه گذاری مهمترین موضوع برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می گردد.

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

پناهندگی به کشور استونی

سپتامبر 15, 2018 @ 9:21 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

قانون پناهندگی که در سال ۱۹۵۱ در کنوانسیون ژنو تصویب شد در سال ۱۹۹۷ در کشور استونی نیز به تصویب رسید و بدین ترتیب کشور استونی نیز یکی از کشورهای پذیرنده پناهنده در جهان گردید و تعهد بین المللی را برای حفاظت از این دسته از مهاجران قبول کرد .

در سندی در کشور استونی به این مورد اشاره شده است که هیات پلیس کشور استونی با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد همکاری مینماید و همچنین نیز وزارت امور اجتماعی کشور استونی نیز از پناهجویان این کشور نیز حمایت به عمل می آورد.

از سال ۲۰۰۶ پناهندگی در کشور استونی توسط دو قانون اعطای حفاظت بین المللی بیگانگان و دستور العمل اتحادیه اروپا که هر دو حاوی قانون کنوانسیون ژنو است تنظیم میشود .

شرایط اصلی درخواست پناهندگی در استونی

یک پناهجو که در خواست پناهندگی کرده است به صورت بیگانه محسوب میشود تا زمانی که پاسخ مجلس به در خواست وی مشخص گردد .

فردی که از حفاظت بین المللی برخورد دار است یک بیگانه یا پناهجو محسوب میگردد و این فرد میتواند درخواست پناهندگی در کشور استونی نمایند.

یک پناهنده یک بیگانه است به شرطی که قانون تصویب شده در کنوانسیون ژنو ۱۹۵۱ شامل حال او گردد.

طبق قانون کنوانسیون ژنو پناهنده به شخصی گفته میشود که به دلیل ترس درست و قانع کننده , آزار و اذیت و شکنجه به علت نژاد وی , مذهب,  ملیت , عضویت در یک گروه خاص اجتماعی یا عقاید سیاسی امکان بازگشت به محل زندگی اصلی خود را ندارد

از این رو مجلس کشور استونی یک بیگانه را به عنوان پناهنده میشناسد که :

ترس از آزار و اذیت در کشور خود داشته باشد (این ترس مربوط به نژاد , ملیت , مذهب , عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی باشد)

درخواست پناهندگی در کشور استونی

ارسال درخواست به دو صورت میباشد

۱-در صورتی که بیگانه هیچ ویزای معتبر اسناد مسافرتی و اجازه اقامت استونی را نداشته باشد درخواست پناهندگی وی به گارد مرزی در هر نقطه مرز دولتی جمهوری استونی ارائه میشود.

۲-اگر بیگانه در حال حاضر در استونی باشد در خواست میبایست به بخش حفاظت بین المللی پلیس و گارد مرزی ارائه گردد.
پس از دریافت درخواست بررسی پرنده پناهندگی بالافاصله صورت میگیرد . کشور های عضو اتحادیه اروپا این امکان را دارند که پرونده پناهندگی یک شخص را در تمام کشور های عضو اتحادیه بررسی نمایند تا مشاهده گردد که شخص متقاضی ارسال دیگری برای درخواست پناهندگی در کشور دیگر نداشته باشد.

مدت زمان در خواست پناهندگی

اگر کشور استونی رسیدگی به درخواست پناهندگی را قبول نمایند مجلس این کشور اقدامات محکمی را آغاز مینماید . پرونده های پناهندگی ممکن است به مدت ۶ ماه به طول بی انجامد . هر درخواست پناهندگی باید به صورت انفرادی و بی طرفانه بررسی شود . همچنین برای تصمیم گیری در مورد پرونده درخواست کننده وضعیت مربوط به حقوق بشر وی در کشور مبدا (کشور اصلی زندگی وی ) مورد بررسی قرار خواهد گرفت که آیا سخنان وی در مورد آزاد و اذیت و … صحیح بوده است یا خیر .

باز هم در پایان این مقاله متذکر میشویم که پناهندگی راهی بسیار خطرناک و اشتباه است . شما میتوانید با توجه به موارد مختلف از راه های بسیار آسان تر و کم خطرتر به کشور های مختلف از جمله کشور زیبای استونی مهاجرت نمایید .

استونی
(4) رای|میانگین امتیازات: 3

بالا