×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
FRANCE Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور فرانسه

نام رسمی کشور: جمهوری فرانسه

پایتخت: پاریس

زبان رسمی: فرانسوی،با اقلیت های برتون و باسک

نوع حکومت: جمهوری

مذهب: کاتولیک رومی(74%) ، اسلام سنی (%4)

واحد پول: یورو

شعار ملی: آزادی،برابری،برادری

عضویت: سازمان ملل متحد،جامعه اروپا،پیمان آتلانتیک شمالی،اتحادیه اروپای غربی،گروه هفت،سازمان همکاری اقتصادی و توسعه،کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا، شورای اروپا

موقعیت جغرافیایی کشور فرانسه

مساحت : 843674 کیلومتر مربع

وسیع ترین کشور اروپای باختری است ( نزدیک یک پنجم مساحت اتحادیه اروپا) و منطقه دریایی وسیعی را در اختیار دارد ( منطقه اقتصادی که در ١١ میلیون متر مربع گسترده شده است). سطح فرانسه شبیه به یک شش ضلعی است.

فرانسه اروپایی به ٢٢ ناحیه تقسیم شده است و ٩۶ دپارتمان دارد که به نظم الفبایی شماره گذاری شده اند (آخرین ارقام پلاکهای اتومبیلها).

به این تعداد دپارتمانهای ماورای دریاها DOM شامل گوادلوپ، مارتینیک، گویان و لارئونیون می شوند و چهار سرزمین ماورای دریاها TOM شامل پلی نزی فرانسوی، کالدونیای نو، والیس و فوتونا، زمینهای جنوبی و قطب جنوب فرانسوی و مناطق کلکتیوی دارای جایگاه خاص یعنی مایوت و سن پی یر و میکلون افزوده می شوند.

کشورهای هم مرز با فرانسه

بلژیک، لوگامبورگ، آلمان، سوییس، ایتالیا، اسپانیا، موناکو و آندورا، بریتانیا از طریق تونل

ارتفاعات فرانسه

وضعیت جغرافیایی فرانسه یکی از متنوع ترین وضعیت در اروپا است : دشتها، کوهستانهای قدیمی، سلسله جبال کوههای مرتفع، جلگه ها، ساحلهای اقیانوسی و مدیترانه یی.

دشتها : دو سوم مساحت کل

رشته کوههای اصلی: آلپ که قله آن مون بلان بلند ترین قله اروپای باختری ۴٨٠٧ متر ارتفاع دارد) پیرنه، ژورا، آردن، رشته کوه مرکزی وله وژ.

ساحلهای مرزی : سواحل مرزی فرانسه را به چهار دریا متصل می کنند (دریای شمال، دریای مانش، اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه).

فرانسه دارای ۵۵٠٠ کیلومتر ساحل مرزی است.

وضعیت  آب و هوای کشور فرانسه

فرانسه از آب و هوایی معتدل و چهار فصل برخوردار است که بر حسب نواحی کمی متفاوتند:

برتانی و نورماندی : آب و هوای اقیانوسی مرطوب ( زمستان ملایم ٧ درجه و تابستان خنک ١۶ درجه)

اکیتن : آب و هوای اقیانوسی و مدیترانه یی ( زمستان ۵ درجه و تابستان ٢٢ درجه با بارانهای فراوان در بهار)

شرق و شمال غرب : آب و هوای نیمه قاره یی زمستان سرد و برفی: ١ درجه و تابستان گرم و توفانی : ٢٠ درجه)

جنوب : آب و هوای مدیترانه یی ( زمستان ملایم ۶ درجه و تابستان گرم: ٢٠درجه)

ویژگی آب و هوا در مناطق کوهستانی زمستان طولانی و برفی و تابستانی گرم و توفانی با تفاوتهای بزرگ بسته به دامنه ها و عوامل ریز آب و هوایی است.

پراکندگی جمعیت در فرانسه

جمعیت : 63587700 نفر

امید طول عمر: 77 سال

 فرانسه اروپایی و ماورا دریاها  63587700 میلیون نفر جمعیت داشته است. از این میان ۴ میلیون خارجی بوده اند که ۵/١ میلیون نفر توابع کشورهای اتحادیه اروپا بوده اند. جمعیت فرانسه ١۶ درصد جمعیت اتحادیه اروپا است.

تراکم جمعیت : ١٠٧ نفر در کیلومتر مربع

کشور فرانسه دارای ۵٢ منطقه شهری با بیش از ١۵٠٠٠٠نفر جمعیت است که ٣٠ میلیون نفر را در خود جای داده است.

پرجمعیت ترین شهر ها عبارتند از:

پاریس ٨/١٠ میلیون

لیون ۶/١ میلیون

مارسی و اکس آن پرووانس ١/١ میلیون

لیل ١/١ میلیون

تولوز ٩/٠ میلیون

فرانسه ٢۶ میلیون نفر فعال (نزدیک به نیمی از جمعیت کل) دارد. در این مقوله، حدود ۵/١٩ میلیون حقوق بگیر و ۴/٢ میلیون نفر متقاضی شغل یا ده درصد جمعیت فعال را می توان محاسبه نمود. نرخ فعالیت به ۶٢ درصد برای آقایان و ۴٨ درصد برای خانمها می رسد.

صنایع و معادن موجود در فرانسه

صنایع: از جمله مهمترین صنایع کشور می‌‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار اشاره نمود.گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهمترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌‌دهند.

سرانه زمین مزروعی برای هر نفر بالغ بر۳۲/۰هکتار است. تولید سالیانه گوشت گاو ۴۰۰/۱ هزار تن، گوشت خوک ۵۰۰/۱ هزار تن، گوشت گوسفند۹۰۰/۱۵۴ تن و ۸۰۶ هزار تن صید ماهی است. تولید سالیانه نیروی الکتریسیته نیز معادل ۱/۲۴۱ میلیارد کیلووات ساعت است.

معادن: مهمترین معادن کشور نیز آهن، بوکسیت، پتاس، زغال سنگ، نیکل، نمک، نفت، گازطبیعی، سولفور، موادخام ساختمانی، روی و سرب، فسفات، پیریت و اورانیوم می‌‌باشد.ذخایر زیرزمینی نفت فرانسه نیز بر۵۰میلیون بشکه بالغ می‌‌گردد.

اقامت در فرانسه

این کشور از لحاظ صنعت هتل داری دارای موقعیت بسیار ممتازی است.این هتل ها دارای تمامی امکنات تفریحی و اقامتی اند مانند اتاق های پاک از سیگار. از جمله هتل های مهم این کشور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مرکار پاریس آرک دی تریمف اتویل

جالس

هتل اینترنشنال پاریس

بلی ساینت-جرماین

نوامبر 27, 2019 @ 10:51 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور فرانسه

نوامبر 27, 2019 @ 10:51 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

دوره های تحصیلی در دانشگاههای کشور فرانسه به شرح ذیل می باشد:

دوره Licence: 

شامل L1,L2 ,L3  می باشد. نظام آموزشی فرانسه  سالانه است و دانشجویان در هر سال تعداد خاصی واحد می گذرانند.

دوره Master: 

این دوره شاملMaster1 وMaster2 می باشد و دانشجو می تواند بطور جداگانه هر دوره را گذرانده و مدرک مورد نظر را در یافت نماید.

دوره Doctorat:

این دوره سه سال به طول می انجامد و شامل پژوهش می باشد.

ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا برای فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد ممکن می باشد.هر دانشجو می تواند در رشته ای که فارغ التحصیل شده  و یا رشته های مرتبط به آن ادامه تحصیل دهد.

شروع اولین اقدام برای اخذ پذیرش ماه فوریه ( بهمن ماه ) بوده و جواب نهائی در ماه ژوئیه ( تیر ماه ) از طرف دانشگاه صادر خواهد شد با احتساب اقدام برای ویزای دانشجویی که حداکثر ۷۰ روز به طول می انجامد ، دانشگاه های فرانسه در ماه سپتامبر هر سال پذیرای دانشجویان خواهند بود.

دانشجو موظف است در امتحانی به نام TCF  که در بخش فرهنگی سفارت برگزار میشود شرکت نموده تا سطح زبان مربوطه مشخص شود. در واقع مهمترین بخش اخذ پذیرش دانشجویی ، تسلط به زبان فرانسه و کسب نمره مربوطه ( حداقل سطح B2  ) می باشد.

تذکر مهم :

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش لزوما بایستی ترجمه رسمی به زبان فرانسه توسط مترجم معتمد سفارت شده و شناسنامه ایرانی و مدارک تحصیلی و ریز نمرات علاوه بر ترجمه رسمی به تایید سفارت فرانسه نیز برسد.

اطلاعات به روز شده :

فرانسه کشوری است که با توجه به اینکه تحصیل در آن به صورت رایگان است ، همه ساله افراد بسیاری خواهان تحصیل در کشور فرانسه می باشند، اما کشور فرانسه برایمهاجرت تحصیلی دشواری های خود را دارد ، بر فرض مثال تحصیل در کشور فرانسه تنها به صورت زبان فرانسه امکان پذیر می باشد و با اینکه ویزای تحصیلی همراه با کار داده می شود اما عملا امکان کار در این کشور وجود ندارد.

تحصیل در کشور فرانسه در سه مقطع تحصیلی ( لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا) امکان پذیر می باشد، اما قابل ذکر است که در مقطع لیسانس ویزا به افراد تعلق نخواهد گرفت، بنابراین به متقاضیان کشور فرانسه که دارای مدرک دیپلم می باشند پیشنهاد می گردد که وارد مقطع لیسانس در کشور خود شوند و این مقطع را در کشور خود بگذرانند و برای مقطع فوق لیسانس برای کشور فرانسه اقدام نماییند تا وقت و سرمایه تان تلف نگردد.

شایان به ذکر است که کشور فرانسه کلیه دانشگاه ها و مراکز آموش عالی کشور ایران را قبول دارد بنابراین مشکلی از نظر پذیرش دانشجو با توجه به دانشگاه وجود نخواهد داشت.

همان طور که در فوق توضیح داده شد در مقطع لیسانس شانس ویزا پایین می باشد اما هر چه مقطع تحصیلی بالا تر برود شانس ویزا بیشتر خواهد شد و برای اخذ ویزا و همچنین پذیرش در دانشگاه داشتن مدرک زبان فرانسوی ( TCF و یا DElF  فرانسه) و دانستن زبان فرانسه به همراه مدرک B1الزامی می باشد،اما مدرک B1مدرک کافی برای ورود به دانشگاه نخواهد بود اما اخذ ویزا از طریق آن امکان پذیر می باشد. امتحانات مربوط به مدارک زبان فرانسوی در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در روز و تاریخ خاصی که خود سفارت اعلام می دارد ،برگزار می گردد.

امتحانTCF  ، دوسال اعتبار خواهد داشت که بعد از این مدت اعتبار آن از بین خواهد رفت اما امتحانDELF ، اعتبار آن پایان نخواهد یافت.

مقطع لیسانس در کشور فرانسه چهار ساله می باشد و فوق لیسانس نیز شامل دوره های یک ساله ( معادل فوق لیسانس ایران ) و دوره های دو ساله ( یک سال فوق لیسانس و یک سال پیش دکترا ) می باشد که بعد از گذراندن می توانند وارد مقطع دکترا شوند و در حال حاضر دوره دکترا در کشور فرانسه سه ساله می باشد که بیشتر شامل Reaserch  و تحقیق می باشد.

شروع اولین اقدام برای اخذ پذیرش ماه فوریه ( بهمن ماه ) بوده و جواب نهائی در ماه ژوئیه ( تیر ماه ) از طرف دانشگاه صادر خواهد شد با احتساب اقدام برای ویزای دانشجویی که حداکثر ۷۰روز به طول می انجامد ، دانشگاه های فرانسه در ماه سپتامبر هر سال پذیرای دانشجویان خواهند بود.

ذکر این نکته ضروری است که ویزای همراه به همراهان افرادی که مایل به تحصیل در کشور فرانسه می باشند تعلق نخواهد گرفت و این از نقاط ضعف ویزای کشور فرانسه می باشد.

هم چنینن برای فراگیری زبان فرانسه در کشور فرانسه در حال حاضر این امکان وجود دارد که از طریق دوره های زبانی که در دانشگاه سوربن فرانسه برگذار می گردد ، اقدام شود و در حال حاضر نیز به این دوره ها ویزا تعلق خواهد گرفت.

برای تبدیل ویزا توریستی به تحصیلی یا هر نوع ویزای دیگر ، اگر افراد در فرانسه مستقر باشند ، حتما باید به کشور خود بازگردند و این تبدیل را انجام دهند. بنابراین امکان تبدیل ویزا در خود کشور فرانسه وجود نخواهد داشت.

ویزای کاری کشور فرانسه

نوامبر 27, 2019 @ 10:51 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

از دیگر شرایط مورد نیاز جهت پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید ، که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود در صورتی که فرد مد نظر یافت نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط ویژه ای دارد که در ادامه مطالب به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد و کارفرما پس از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد متقاضی، حقوقی را لحاظ نماید که کل هزینه های فرد و خانواده آن را شامل شود. این حقوق باید پس از کسر هزینه مالیات محاسبه گردد که آیا برای مخارج فرد مهاجر کافی است یا خیر؟

در نتیجه همانگونه که عنایت فرمودید اخذ ویزای کار فرانسه در کشور امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی گردد و اصولاً باید کارفرما این امکان را داشته باشد که برای کارمند متقاضی کشور فرانسه باید مجوز داشته باشد که برای کارگر متقاضی درخواست ویزای کار نماید. در اصطلاح فرد کار فرما در کشور باید بتواند اسپانسر شود. در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است . دقت نمائید اشخاص کلاهبردار ادعا میکنند که میتوانند در مدت کم ویزای کار کشور فرانسه برای شما اخذ کنند ،اینها از میل زیاد اشخاص استفاده میکنند و این حرفها را میگویند، نخست از شخص سوال کنید تا کنون از کشور خارج شده که اکنون بخواهد کار شما را انجام دهد ، باور نمایید بسیاری از این دفاتر مهاجرتی در کشور ما دارای مشاورینی هستند که نه تنها اصلا با درس حقوق بین الملل خصوصی آشنا نیستند بلکه تا کنون پا از ایران فراتر نگذاشته اند . به خاطرداشته باشید اخذ دعوتنامه کاری فرانسه امری آسان نیست که چند فرد بیسواد و بی تجربه در آن به شما مطلب بیاموزند.

چنانچه مایل هستید برای مهاجرت کاری به فرانسه و کار در کشور فرانسه اقدام کنید کل پروسه اخذ ویزای کار فرانسه و  بین ۲ تا ۹ ماه به طول می انجامد که فرد متقاضی میتواند بعد از چند سال ( معمولا ۲ تا ۵ سال) تقاضای اقامت دائم فرانسه  کند و با قوانین کنونی این امر به سادگی مقدور میباشد.

یک راه دیگر جهت اخذ ویزای کار فرانسه و کار در کشور فرانسه ، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در بعضی از کشورها مانند استرالیا ،کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد .

پروسه این ویزا در بیشتر کشورها خیلی زمانبر میباشد و بهترین کشوری که الان میتوان برای آن اقدام نمود کشور دانمارک است که یک پروسه ۷ تا ۹ ماهه دارد. البته نام ویزای کار دانمارک که مشهور به ویزای گرین کارت دانمارک شده است .

در رابطه با کار در کشور فرانسه و چگونگی اخذ ویزای کاری فرانسه سوالات بسیاری از ما پرسیده میشود که ما سعی نموده ایم با توضیحاتی که به مشاورین داده ایم حتی الامکان این شبهات را مرتفع نماییم و شما میتوانید در خصوص چگونگی کار در فرانسه از ما سوالات خود را بپرسید و ما با کمال میل پاسخگو هستیم البته چنانچه بضاعت علمی یاری کند. آخرین نکته ای که در نهایت جهت اخذ و یافتن کار در کشور فرانسه به نظر میرسد این است که هرچند پروسه اخذ ویزای کار در فرانسه کمی دشوار است اما راههایی برای وصول و تسهیل کردن آن خواهیم داشت.

یکی طرق مهاجرت کاری به فرانسه و کار در کشور فرانسه  این است که ما بتوانیم در کشور فرانسه کار فرما را یافته و به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشور فرانسه شویم و چون در طول تحصیل اجازه کار پاره وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را تقاضا نماییم یا صبر کنیم زمانی که فارغ التحصیل شدیم از کارفرما در کشور فرانسه درخواست کار در کشور فرانسه کنیم ،این راه از جمله راههای بسیار مناسب می باشد زیرا پس از ورود به کشورفرانسه فرد چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مد نظر خود را یافته و آن را تا پس از پایان تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری فرانسه اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳ تا ۴ سال برای اخذ اقامت فرانسه اقدام نماید. در هر حال راههای دیگری نیز برای ورود به کشور فرانسه نیز وجود دارد که در این مقاله مختصر نمی گنجد.

دررابطه با کار در فرانسه اینگونه می توان بیان نمود که فرانسه به خاطر فرهنگ و غذای خود مشهور است و هرگز شما را ترک نخواهد کرد. از تپه های اسکی دیدنی آلپ ها و پیرنه ها تا سواحل ساحل مدیترانه و پر زرق و برق پاریس، چیزی برای همه وجود دارد.

در حالی که رشد اخیر به تدریج و بیکاری بیشتر از برخی از رقبای اروپایی آن است (مانند آلمان)، فرانسه همچنان بریتانیا را برای عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان رقابت می کند.

تقریبا قطعا نیاز به یادگیری زبان برای استخدام دارید و قراردادهای کوتاه مدت از نقش های دائمی شایع تر است – اما سطح زندگی بالا و شرایط کاری جذاب است.

مشاغل و کار در کشور فرانسه  :

فرانسه رهبر جهان در انواع صنایع، از صنایع هوا و فضا، دفاع و ماشین سازی به داروها، لوازم آرایشی و شراب است. این خانه برای بسیاری از شرکت های شناخته شده در سراسر جهان مانند:

گروه AXA؛
BNP Paribas؛
EDF؛
L’Oréal؛
میشلین؛
پژو؛
رنو

در چنین اقتصاد متنوعی، مشاغل در همه بخش ها در دسترس هستند، اگر چه گزارش هایس در سال ۲۰۱۵، مهندسی، تحقیق و توسعه (تحقیق و توسعه)، فناوری اطلاعات و بانکداری را به عنوان مناطقی که بیشترین رشد را در اشتغال دارند، شناسایی کرد.

گردشگری یک بخش حیاتی از اقتصاد است، به این معنی که شما می توانید مشاغل فصلی در اردوگاه ها یا اسکی را پیدا کنید و همچنین فرصت هایی برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی وجود دارد.

در خصوص مهاجرت کاری به فرانسه شما می توانید برای مشاغل و کار در فرانسه جستجو کنید:

EURES
Eurojobs
محلی
XPat جابز

شرایط کار در کشور فرانسه  چیست و چگونه در فرانسه کار کنیم ؟

برای درخواست کار در کشور فرانسه و مهاجرت کاری به فرانسه  معمولا شامل فرستادن شرکت شما رزومه کاری و نامه ارسالی شما می شود. این باید در زبان آگهی شغلی باشد، بنابراین ممکن است لازم باشد اسنادتان را به زبان فرانسه ترجمه کنید. شرکت های بزرگ تر اغلب از فرم های درخواست آنلاین استفاده می کنند.

مدارک تحصیلی خود را با اشاره به نحوه مقایسه آن با معادلهای فرانسوی خود توضیح دهید. اطمینان حاصل کنید که هر گونه مدارک حرفه ای یا گواهینامه های شما را داشته باشید، زیرا این موارد در فرانسه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در مهاجرت کاری به فرانسه و کار در فرانسه مصاحبه ها برای نامزدهای انتخاب شده به صورت شخصی و یا احتمالا توسط تلفن انجام می شود.

اگر شما هیچ جای خالی مناسب پیدا نکنید، نگران نباشید زیرا برنامه های هذیانی در فرانسه مورد توجه قرار گرفته اند. شرکتی را انتخاب کنید که میخواهید کار در کشور فرانسه  داشته باشید و رزومه خود را ارسال کنید و یک نامه همراه با توضیح اینکه چرا باید آنها را در نظر بگیریم.

کار در کشور فرانسه و مشاغل تابستانی در فرانسه :

شغل های گاه به گاه تابستان در درجه اول در کافه ها و رستوران ها، در اردوگاه ها و یا جمع آوری انگور در دسترس هستند. در زمستان، به اسکی برای کارهای موقتی نگاه کنید . شما باید در هنگام کار در کشور فرانسه  حداقل دستمزد ساعتی فرانسه (SMIC) حداقل ۹٫۶۷ یورو را در سال ۲۰۱۶ بپردازید.

در خصوص کار در کشور فرانسه  اگر می خواهید مهارت های رزومه و زبان خود را بهبود ببخشید، ممکن است به داوطلب علاقه مند شوید. خدمات داوطلبانه اروپایی (EVS) که توسط کمیسیون اروپا تامین می شود، برنامه ای برای افراد ۱۷ تا ۳۰ ساله است که به جوانان فرصتی می دهد تا در ۱۲ ماه در تعدادی از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی داوطلب شوند.

ثبت شرکت در کشور فرانسه

نوامبر 27, 2019 @ 10:51 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

توصیه می کنیم قبل از راه اندازی هرگونه کسب وکار در فرانسه اقدام به مشاوره حقوقی در این خصوص بنمایید و اطمینان حاصل نمایید که در چارچوب قانون به این مهم می پردازید، ضمن اینکه این نکته را مد نظر داشته باشید که با ثبت شرکت در فرانسه شما اقدام به پرداخت مالیات وسهم امنیت اجتماعی می کنید و در عین حال از خدمات بهداشت ودرمان، حقوق بازنشستگی، کمک هزینه برای خانواده و مزایای مختلف دیگر برخوردار می شوید. از تاریخی که به ثبت شرکت در فرانسه می پردازید باید نسبت به پرداخت مقادیر زیاد از سهم امنیت اجتماعی،حقوق بازنشستگی و بیمه بهداشت و درمان و همچنین مالیات بر درامد و مالیات بر ارزش افزوده بپردازید، و این نکته را در نظر بگیرید که هرگز نبایدقبل از اینکه شرکت شما در فرانسه به ثبت برسد شروع به کسب وکار کنید چرا که مجازات های سختی برای این کار در فرانسه از جمله جریمه های بزرگ، مصادره ماشین الات یا ابزار وحتی اخراج از فرانسه وممنوعیت سه ساله برای ورود به فرانسه وجود دارد. در فرانسه در هر ناحیه یک مرکز خدمات محلی با نام

Centres de Formalites des entreprises

وجود دارد که می توانند هنگامیکه شما اقدام به ثبت شرکت در فرانسه می نمایید به شما اطلاعات بدهند و در این زمینه راهنمای شما باشند. اگر می خواهید برای کسب و کار خود یک نام تجاری انتخاب کنید، ابتدا به بررسی اینکه ایا این نام در حال حاضر روی بیزنس دیگری موجود می باشد یا خیر بفرمایید واطمینان حاصل نمایید که این نام تجاری قبلا ثبت نشده باشد. برای انجام یک بررسی سریع در این خصوص می توانید به این وبسایت مراجعه نمایید

www.icimarques.com

و برای بررسی دقیق تر در این خصوص می بایست به انستیتو ملی

de la propriete industrielle (inpi.fr)

مراجعه نمایید.

( مراحل اولیه ی ثبت شرکت ومدارک لازمه به شرح زیر می باشد) :

 1. تهیه و تدوین یک بیزنس پلن (طرح توجیه اقتصادی) مبنی بر اینکه قصد راه اندازی چه بیزنسی و با چه شرایطی را در فرانسه دارید و عنوان کردن مقدار سرمایه ای که برای این کار در نظر گرفته اید که معمولا برای راه اندازی کسب و کار و ادامه ان برای یکسال اول حداقل صد هزار یورو می باشد.,

 2. فرمهای مورد نیاز برای ثبت شرکت در فرانسه:

در ابتدای ثبت نام از طریق مراکز محلی که درخواست خود یا همان اپلیکیشن فرم و جزییات کار خود را به انها ارایه می کنید و به چک کردن انها می پردازند که این مراکز یک فرمی را تحت عنوان

MO

را برای ایجاد یک شرکت به شما می دهند، در این فرم شما باید لیست فعالیت های موضوع کار شرکت خود وسمت های مختلفی را که به اعضای مختلف شرکت می دهید را ذکر نمایید. حتی برای این یک مشاور حرفه ای برای مثال یک حسابدار انتخاب نمایید.

 1. اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در فرانسه

. یک کپی از اعلامیه ی منتشر شده در روزنامه مبنی بر تشکیل شرکت یا یک کپی از درخواست برای انتشار به همراه تاییدیه پذیرش ان.

. اگر در حال راه اندازی یک شرکت محدود می باشید تدارک حداقل دو نسخه از اساسنامه شرکت به زبان فرانسه مورد نیاز می باشد.

. انتخاب یک نفر بعنوان مدیر عامل در اساسنامه.

. اعلامیه امضا شده ی مدیر عامل مبنی بر اینکه هیچ سابقه ی محکومیت کیفری به جرایم خاص نداشته.

. کپی کارت هویت یا پاسپورت مدیر عامل.

. تدارک کارت دکامرسانت برای کسانیکه از خارج از اتحادیه اروپا در فرانسه اقدام به ثبت شرکت می نمایند.

. ثبت ادرس شرکت، برای مثال ارایه یک کپی از اجاره نامه یا قبض اب وبرق شرکت که اخیرا پرداخت شده.

 1. مرحله ی بعد زمانیکه شما پرونده و فرم

MO

را تکمیل و تحویل دادید به شما یک رسید می دهند گرچه خود این رسید به تنهایی به این معنی نمی باشد که شما شرکت خود را کامل به ثبت رسانده اید و از همین الان می توانید شروع به کسب وکار کنید، بلکه با دریافت این رسید شما می توانید اقدام به افتتاح حساب بنام شرکت خود بنمایید.

چه نوع شرکتی را می خواهید راه اندازی کنید؟

یک تصمیم مهم که باید قبل از اقدام به ثبت شرکت و شروع معامله بگیرید این می باشد که ساختار و نوع شرکت وبیزنس شما چگونه باشد، در این جاست که به کمک یک مشاور حرفه ای که با قوانین و نحوه کسب و کار در فرانسه اشنا می باشد نیاز دارید.

حدود ۱۳ نوع شرکت برای کسب و کار در فرانسه وجود دارد که در زیر به برخی از مهمترین انها می پردازیم:

شرکت با مسولیت محدود:

که این شرکت می تواند بین دو تا پنجاه عضو سهامدار ئ یک نفر مدیر عامل داشته باشد، هر مقدار سرمایه ای که برای شروع کار انتخاب می کنید باید در تمامی اسناد ومدارک رسمی شرکت مانند سربرگ ها، فاکتور وسفارشات لحاظ شود. مدیر عامل شرکت با مسولیت محدود حتی می تواند از شرکت حقوق دریافت کند.

شرکت تک سهامدار با مسولیت محدود:

این نوع شرکت فقط توسط یک تاجر انحصاری تشکیل و اداره می شود، سهامدار ان تنها یک نفر ویک شرکت فردی بحساب می اید.

شرکت ناشناس:

این نوع شرکت حداقل باید هفت سهامدار داشته باشد و هیچ حد اکثری برای تعداد سهامداران وجود ندارد،توسط یک هیات مدیره متشکل ازمدیر عامل و مدیر اجرایی و ناظر می باشد.شروع کار این نوع شرکت باید با سرمایه حداقل ۳۷۰۰۰ یورو باشد. هیات مدیره هر زمان که بخواهد می تواند مدیر عامل این نوع شرکت را اخراج کند.

شرکت سهامی ساده:

این نوع شرکت با حداقل دو سهامدار و سرمایه حداقل ۲۳۰۰۰ یورو مجاز به شروع فعالیت می باشد، این نوع شرکت بسیار انعطاف پذیر تر از شرکت با مسولیت محدود می باشد، برای مثال برخورداری از مجمع عمومی عادی برای تصمیم گیری در هر وقت که مورد نیاز باشد.

شرکت مدنی و مشاغل حرفه ای:

که به برخی از حرفه های خاص مانند ارایه خدمات در زمینه پزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی و یا مشاوره در خصوص املاک و بطور کلی به حرفه های خاص و مختلف می پردازد. یک مشارکت عمومی بحساب می اید و حداقل به دو شریک نیاز می باشد همه شرکا به یک نسبت در سود وزیان شریک می باشند، هر تغیراتی در سهام یک شریک باید به اتفاق ارا تصویب و همه تصمیمات به صورت جمعی اتخاذ شود.

کمکهای مالی برای ثبت شرکت در فرانسه

در فرانسه بیش از دویست وپنجاه نوع کمکهای مالی مختلف برای راه اندازی یک کسب وکار بویژه در مناطق محروم از جمله درمناطق روستایی وجود دارد، این خدمات عبارتند از یارانه های اتحادیه اروپا، کمکهای مالی دولت مرکزی، وام های توسعه منطقه ای و کمکهای مالی از گروهها و انجمنهای محلی.

مراحلی که یک شخص برای اخذ اقامت در فرانسه از طریق ثبت شرکت باید طی نماید بدین صورت می باشد:

. ارایه یک بیزنس پلن یا بعبارتی یک طرح توجیه اقتصادی

. بعد از موافقت و تایید بیزنس پلن توسط سفارت، درخواست برای ویزای کوتاه مدت برای ورود به خاک فرانسه برای شروع اقدامات اولیه ی ثبت شرکت در فرانسه

. پس از دریافت ویزا و ورود به فرانسه و انجام اقدامات اولیه، بازگشت متقاضی به ایران و سپس اقدام به درخواست ویزای بلندمدت برای ورود مجدد به فرانسه و راه اندازی کسب و کار و شروع فعالیت خود می باشد و همانطور که در بالا اشاره شد پس انجام کارها و تاسیس شرکت و شروع بیزنس مورد نظر کارت اقامت یکساله برای متقاضی صادر می شود که این کار تا زمانیکه شخص در کشور فرانسه مشغول به فعالیت می باشد قابلیت تمدید را دارد تا زمانیکه موفق به دریافت اقامت دایم از طریق ثبت شرکت در فرانسه شود. این اقامت بعد از پنج سال در نهایت منجر به اقامت ۱۰ ساله و دایم می شود و بعد از ان شخص می تواند درخواست تابعیت کشور فرانسه را بدهد.

در انتها ذکر این مطلب خالی از لطف نمی باشد که اگرچه ثبت شرکت در فرانسه مزایای خاص خود را دارد و صد البته مزایایی بیش از این موارد گفته شده در این مقاله را دارا می باشد اما این مساله بسیار مهم می نماید و می بایست به بررسی های دقیق و بسیاری در خصوص ثبت شرکت در فرانسه پرداخت تا این روند را به صورت کاملا دقیق و قانونی طی نمایید و بتوانید کسب و کار موفقی را در این کشور داشته باشید و از مزایای اقامت در فرانسه بهره مند گردید.

سرمایه گذاری در کشور فرانسه

نوامبر 27, 2019 @ 10:51 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

اخذ ویزای سرمایه گذاری در فرانسه یکی از شیوه های ورود به این کشور می باشد .افرادی که شرکتی در ایران یا هرجای دیگر دنیا دارند حال میخواهند این شرکت را در اروپا ثبت نمایند یا از این شیوه اقامت تجاری خود و خانواده را دریافت نمایند و نیز تجارت نمایند می توانند از این شیوه اقدام نمایند.

دولت فرانسه شرایطی را فراهم نموده است تا اشخاص علاقمند برای سرمایه گذاری در کشور فرانسه بتوانند از راه خرید یک شغل و یا راه اندازی یک واحد صنفی در کشور فرانسه ، ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه  را اخذ نمایند و جهت دریافت اقامت کشور فرانسهاقدام نمایند.

افرادی که در ایران صاحب شرکت می  باشند ، قادر هستند در فرانسه به راه اندازی شرکتی بپردازند . بدین مفهوم که سهام شرکت ایرانی ۱۰۰ درصد سهام شرکت فرانسوی را دارد و شخص علاقمند خود را به عنوان کارمند این شرکت معرفی می نماید و حقوقی را تعیین می نماید که به عنوان درآمد ماهانه ی خود از این شرکت دریافت می نماید . این حقوق به صورت ماهانه می بایست بیش از ۲۰۰۰ یورو باشد . شایان ذکر است که از دیدگاه دولت فرانسه اثبات این مسئله امری مهم تعیین می شود که سمت و فعالیت شخص مذکور در شرکتی که به ثبت رسیده است بسیار با اهمیت و در اداره ی شرکت حیاتی می باشد .

بعد از مطالعه موارد بیان شده و راه اندازی شرکت  و سرمایه گذاری در کشور فرانسه  ، شخص علاقمند می تواند ویزایی ۳ ساله اخذ نماید که به خانواده ی ایشان نیز به عنوان همراه وی نیز این  ویزا تعلق می گیرد .

نکته قابل توجه این می باشد که اصولا شرکتها برای ثبت و افتتاح حساب هیچ مشکلی نخواهند داشت زیرا ما به وسیله ی حسابداران قسم خورده پاریس این اقامت را برای شما اخذ می نماییم و کل امور مالی شما را انجام می دهیم.

در خصوص ویزای سرمایه گذاری در فرانسه می توان بیان نمود که کشور فرانسه دارای دارایی های زیادی است که اغلب توسط خارجی هایی که سرمایه گذاری در فرانسه ، مسافرت، تحصیل و زندگی در کشور را انتخاب می کنند، برجسته می شوند:

زیرساخت ها و شبکه های بسیار پیشرفته ای که فرانسه را در قلب اروپا و جهانی قرار می دهند؛ قیمت انرژی رقابتی؛ نیروی کار ماهر، تولیدی؛ حس خلاقیت و طراحی؛ یک تنوع غنی از جاذبه های فرهنگی؛ یک سیستم بهداشتی کارآمد و مقرون به صرفه و آموزش عالی با کیفیت بالا. تمام این نقاط قوت فرانسه را برای خارجی ها جذاب می کند.

در زمان افزایش جهانی شدن، برای اینکه سرمایه گذاری در کشور فرانسه  بیشتر جذاب و در نتیجه تاثیر گذارتر در جهان باشد، ضروری است که نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی کرده و اقدامات لازم را برای حل  مشکلات سرمایه گذاری در کشور فرانسه انجام دهند.

وزارت امورخارجه اروپا و امور خارجه فرانسه به طور کامل متعهد به اولویت دادن جذابیت های فرانسوی در سفارتخانه ها و شبکه های دیپلماتیک خود است که دائما با مسائل جدید جهانی، از طریق نمایندگان ویژه، سفیران منطقه ای و اپراتور جدید خود، Business France، سازگار است.
کسب و کار فرانسه

کسب و کار و سرمایه گذاری در فرانسه یک سازمان اقتصادی است که از ادغام بین آژانس بین المللی سرمایه گذاری های بین المللی(Invest in France Agency) و آژانس فرانسوی توسعه تجاری بین المللی (UBI France) ایجاد شده است. ماموریت او در اوایل سال ۲۰۱۵ آغاز شده است، تشویق توسعه بین المللی شرکت های مستقر در فرانسه، ارتقاء صادرات فرانسه و جذب سرمایه گذاران خارجی به فرانسه است. این گزارش به وزارت امور اروپا و امور خارجه و همچنین وزارت اقتصاد و وزارت مسکن گزارش می شود.
چرا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور فرانسه  را انتخاب می کنید؟

۱- رقابت و جهانی شدن

شرکت های بین المللی به دلیل موقعیت استراتژیک خود در قلب اروپا، بزرگترین بازار جهان با ۵۰۰ میلیون مصرف کننده، و به دلیل عضویت در منطقه یورو، که مزایای یک ارز واحد را در ۱۸ کشور مختلف ارائه می دهد، سرمایه گذاری و کار آفرینی در فرانسه را انتخاب می کنند.
کشور فرانسه با ۶۵ میلیون نفر جمعیت دومین بازار مصرف کننده در اروپا پس از آلمان و پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است که تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۱۲ به میزان ۲٫۶۱۳ هزار دلار است.

در حال حاضر نزدیک به ۲۳،۵۰۰ شرکت خارجی در فرانسه مستقر هستند که بیش از ۲٫۳ میلیون نفر را استخدام می کنند و تنها ده سال پیش این رقم دو برابر شده است. شرکت های خارجی در فرانسه تولید ۴۰ درصد صادرات فرانسوی را انجام می دهند و بیش از ۲۰ درصد تحقیق و توسعه در فرانسه انجام می دهند.

در خصوص سرمایه گذاری در کشور فرانسه می توان بیان نمود که فرانسه در یکی از جذاب ترین کشورهای اروپایی برای ایجاد شغل ایجاد پروژه های سرمایه گذاری خارجی. در سال ۲۰۱۲، ۶۹۳ پروژه جدید سرمایه گذاری خارجی شغل ایجاد شد که ۱۵۶ نفر از شرکت های ایالات متحده آمریکا بودند.

۲- اولویت نوآوری است

کشور فرانسه دارای ۷۱ مجموعه نوآوری است که در آن شرکت ها، موسسات آموزشی دولتی و آزمایشگاه های تحقیقاتی بر روی پروژه های همکاری با تمرکز بر پروژه ها و نمونه های بازار تمرکز می کنند. در سال ۲۰۱۱، خوشه ها از افزایش ۴٫۵۵ میلیارد دلاری در بودجه عمومی بهره مند شدند.
بیش از ۵،۷۰۰ پروژه مشترک تحقیق و توسعه از سال ۲۰۰۵ انجام شده است.

اعتبار مالیاتی در خصوص  سرمایه گذاری در کشور فرانسه ، ۳۰ درصد از هزینه های تحقیق و توسعه را به ۱۳۷ میلیون دلار (€ ۱۰۰ میلیون) و ۵ درصد بیشتر از این آستانه اختصاص می دهد. در سال ۲۰۱۳، واجد شرایط بودن برای افزایش هزینه های نوآوری توسط SMEs گسترش یافت – ۲۰ درصد تا ۵۴۷،۰۰۰ دلار (۴۰۰،۰۰۰ یورو).

در ماه اکتبر ۲۰۱۲، فرانسه برای تبلیغ ارتقای جایگاه فرانسه برای سرمایه گذاری خارجی و مشارکت در فرانسه، “ایران را به فرانسه” می گوید “ایا به نوآوری” می گوید.

۳ – فرانسه در حال پیشرفت است   :

بسیاری از عوامل کلیدی در اقتصاد و سرمایه گذاری در کشور فرانسه  (قانون کار، نظام مالیاتی، قوانین شرکت، نوآوری و مهاجرت اقتصادی) به اصلاحات عمده ای کمک کرده اند که به بهبود محیط کسب و کار کمک می کنند.

این اصلاحات با پشتیبانی قوی از یک فرهنگ سازمانی همراه است، به ویژه از طریق معرفی یک وضعیت حقوقی ساده برای خودمختار (وضعیت خودکار کارآفرین).

قانون کار در خصوص چگونگی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور فرانسه  از لحاظ انعطاف پذیری بیشتر شده است ، به کارمندان اجازه می دهد تا ساعات بیشتری را بگذرانند، تجارت را بیشتر برای سازماندهی ساعات کاری کارکنان و تضمین دموکراسی بیشتر در محل کار فراهم می سازد.

کاهش مالیات برای افرادی که راه سرمایه گذاری و کارآفرینی در فرانسه  را انتخاب نموده و به طور خاص از وضعیت مالیات خود بهبود یافته است، و همچنین برای شرکت هایی که سرمایه گذاری های جدید در حال حاضر از مالیات محلی کسب و کار معاف هستند، معرفی شده است. حذف این مالیات برای سرمایه گذاری های تولیدی به جریان های جدید سرمایه گذاری و همچنین سرمایه گذاری های موجود مانند سرمایه گذاری در کشور فرانسه از ابتدای سال ۲۰۱۰ اعمال شده است.

پیمان ملی فرانسه برای رشد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه ، که در نوامبر ۲۰۱۲ منتشر شد، کسب و کارهایی را که در فرانسه فعالیت می کنند، به منظور دستیابی به رقابت در بازارهای بین المللی، و همچنین افزایش رقابت اقتصادی  و سرمایه گذاری فرانسه ، فراهم می کند. این پیمان شامل چهار هدف اصلی است:
۱) کاهش مالیات و هزینه های کسب و کار
۲) دسترسی به بودجه موثر و مناسب
۳) انگیزه های بزرگ و حمایت از نوآوری
۴) یک محیط ساده تر و با ثبات تر نظارت، اداری و مالیاتی

یک بانک سرمایه گذاری عمومی جدید (BPI) در راستای نحوه ی سرمایه گذاری در کشور فرانسه  در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد که دارای بودجه ۵۶ میلیارد دلاری بود که برای بهبود دسترسی به تامین مالی برای کسب و کارهای مجازی و پاسخ به نیازهای نقدینگی شرکت های کوچک و متوسط ​​مورد استفاده قرار می گرفت.

خرید ملک در کشور فرانسه

 نوامبر 27, 2019 @ 10:51 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

موضوعی که نباید فراموش بشه اینه که در فرانسه هم مانند تمام کشورهای دیگه بستگی داره که در کجای اون قصد خرید ملک رو داریم .

در مناطق غیر شهری قیمت ها پایین بوده و تمایلی هم به رشد نداره چون اکثر افراد مناطق شهری رو ترجیح میدهند . اما در مناطق شهری وضعیت متفاوت هست. در پاریس قیمت ملک بین ۵۳۰۰ تا ۱۳۰۰۰ یورو به ازاء هر مترمتغیر بوده و در شهری مثل استراسبورگ برای هر متر باید بودجه ای بین ۱۹۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو را در نظر گرفت. باید این امر را در نظر داشت که خرید ملک به غیر از هزینه ملک هزینه های جانبی دیگری مثل مالیات را نیز داراست و باید با آگاهی و آمادگی نسبت به این مبالغ دست به خرید ملک زد . برای مثال هزینه مالیات بر ارزش افزوده رقمی در حدود ۲۱ درصد می باشد . هزینه های مالیات ثبت اسناد در حدود هفت درصد قیمت ملک است که خریدار باید  آن را پرداخت کند .  متراژ حداقل برای یک نفر در فرانسه ۱۴ متر هست یعنی برای یک زوج به ۲۸ متر فضا نیاز خواهد بود. در فرانسه پروسه خرید ملک سخت نیست و افراد به راحتی می توانند صاحب خانه شوند تا جایی می توان بدون دخالت وکیل ایم کار را انجام داد .
باید دانست در فرانسه در عرف املاک این سیاست وجود دارد که املاک برای فروشنده کار می کنند ، لذا خریدار باید با دقت قرارداد را منعقد کند شروط مندزج در آن را باید به خوبی بررسی نمود . لذا توصیه می شود که قبل از انعقتد قرارداد با آژانس های املاک حتما با یک کارشناس مشورت شود . همچنین چنانچه در موقع عقد قرارداد نسبت به قیمت و ثمن معامله تردید شود می توان با استعلام از دفاتری اسناد رسمی از قیمت مطلع شد . بدین جهت توصیه می شود برای خودتان قبل از خرید دفتر اسناد رسمی پیدا کنید که منافع شما را حتی الامکان بررسی کند .   در فرانسه امکان اخذ وام برای خرید ملک وجود دارد .  شیوه اخذ و استفاده از این وام هم به این صورت  است که شما می توانید ضمن قرارداد شرطی را با این مضمون بگنجانید .

ذکر این نکته لازم است که معمولا آژانس های فروش املاک سعی در گنجاندن شرطی با مضمون سلب مسوولیت در صورت وجود عیب غیر آشکار دارند . در ضمن با بایع مک بر سر این وضوع دقیقا باید تراضی شود که چه چیزهایی از ملک جزء توابع مبیع است و کدام ها نیست تا بعد از قرارداد به مشکل بر نخورید . همچنین باید بدانید که آژانس های املاک اطلاعات جریی از ملک ندارند و شما خود باید شخصا و یا با کمک گرفتن از یک کارشناس ملک را بررسی کنید . در ابتدای خرید ،و بعد از انعقاد عقد ، خریدار باید مبلغی را به عنوان بیعانه بپردازد و مابقی را پس از امضای سند نهایی و رسمی پرداخت کند .

در واقع در زمان امضای سند انتقال در دقتر اسناد رسمی ، ما بقی مقدار ثمن و هزینه های مذکور باید پرداخت شود . البته فاصله زمانی انعقاد عقد تا زمان پرداخت نهایی و انتقال قطعی ، امری تکمیلی است و با تراضی دو طرف می تواند این فاصله بیشتر شود . یکی از سوالاتی که همیشه در ذهن افراد متقاضی برای خرید هر نوع اموال به خصوص اموال غیر منقول ، وجود دارد آن است که وضعیت این اموال پس از فوت چگونه است و نحوه اجرای ارث و وصیت در  مورد اموال به جای مانده چگونه است ؟ باید دانست در کشور هایی که سیستم خون اجرا می شود مانند کشور خودمان و همین کشور فرانسه  ، نحوه تقسیم ارث به چه صورت است ؟ در این مورد باید گفت که قانون محل فوت باید اجرا شود . البته قواعد ارث در فرانسه پیچیدگی هاو صور مختلفی دارد که باید برای اشراف بر امر مذکور با یک کارشناس مسائل ارث مشورت شود . مثلا در فرانسه قواعدی وجود دارد که اجازه انتقال قهری هر نوع اموالی را به هر فردی نمی دهد . در فرانسه وظیفه دفتر اسناد رسمی آن است که مطمئن شود معامله به درستی منعقد می شود .
در نهایت باید اذعان داشت که آنچه با تعمق در قانون دریافتیم آن است که با خرید ملک نمی توان اقامت فرانسه را اخذ کرد . البته کشورهایی هستند با خرید ملک بتوان ، اقامت آن ها را دریافت کرد . همچنین راه هایی وجود دارد که شما می توانید به وسیله آن ها اقامت فرانسه را دریافت کنید مثلا می توانید با  سرمایه گذاری ملبغی مشخص به امر مذبور دست یابید . البته باید دانست که با خرید ملک در فرانسه ممکن است ، شما بتوانید ویزا موقت دریافت کنید اما شما نباید با این تفکر که اقامت دریافت کرده اید فریب بخورید زیرا اعطای ویزا به معنی اخذ اقامت نیست .

پناهندگی به کشور فرانسه

نوامبر 27, 2019 @ 10:51 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

به طور کلی حقوق پناهندگان بر اساس دو پیمان نامه بین المللی تعیین شده است :

 • پیمان نامه ژنو ۱۹۵۱ (سازمان ملل متحد)

 • پیمان نامه اروپایی حقوق بشر

در خصوص کشور فرانسه مقررات مربوط به ورود و سکونت اتباع بیگانه و حقوق پناهندگان که بر اساس دو پیمان نامه ی ذکر شده تعیین گشته، روند درخواست پناهندگی و حقوق افرادی که پاسخ مثبت در یافت کرده اند را مشخص می کند.

از نظر قانونی دو شکل حمایت برای این افراد در نظر گرفته شده است:

 • قانون پناهندگی: کارت اقامت ده ساله با اجازه کار که بعد از اتمام تاریخ انقضا خود به خود تمدید می گردد.

 • حمایت جنبی: کارت اقامت یکساله با اجازه کار (چنانچه وضعیت در کشور مبدا تغییر مهمی نکرده باشد قابل تمدید می باشد)

چند نکته که یک متقاضی درخواست پناهندگی در فرانسه بایستی در ذهن خود داشته باشد و آنها را اجرا کند:

 • شخص باید از تمام مدارکی که به مقامات اداری تحویل می دهد قبل از تحویل فتوکپی تهیه کند.

 • شخص بایستی اصل مدارک را نزد خود نگه دارد و تنها فتوکپی آنها را به مقامات اداری ارائه دهد (البته شخص بایستی مدارک مربوط به هویت یا مسافرت مثل گذرنامه را به اداره پناهندگی فرانسه OFPRA ارائه دهد.

 • بایستی همه مکاتبات خود را با پست سفارشی دو قبضه ارسال کند. قبض آبی (تاییدیه ی ارسال نامه) و قبض صورتی (تاییدیه ی دریافت نامه) که اینها را بایستی نزد خود نگاه داشته و از آنها به خوبی مواظبت نماید.

نکته: بدون داشتن شناسنامه گذر نامه و ویزا نیز شخص می تواند درخواست پناهندگی داده و از حمایت دولت فرانسه بهره مند گردد.

آدرس پستی

برای درخواست پناهندگی در فرانسه شخص بایستی قبل از هر اقدامی یک آدرس پستی برای خود تهیه نماید که به این منظور:

 • یا باید یک فرد حقیقی برای شما یک گواهی مسکن بنویسد

 • یا از یک انجمن بخواهید که از آدرس آنها برای این منظور استفاده کنید. انجمنی می تواند برای شما گواهی مسکن صادر کند که از طرف اداره پلیس، به طور رسمی شناخته شده و اجازه این کار را داشته باشد.

 • درخواست اجازه اقامت اداره پلیس

اولین تقاضا

شما بایستی با در دست داشتن گواهی مسکن به اداره پلیس مرکزی استان محل سکونت خود مراجعه و از این اداره درخواست اجازه اقامت در فرانسه را نمایید. البته در پاریس باید به مرکز پذیرش اتباع خارجی مراجعه شود. آدرس این مرکز در ذیل آمده است:

Préfecture de Police de Paris, Centre de réception des étrangers , 218 rue d’Aubervilliers
۷۵۰۱۹ Paris, Métro: Crimée

شما صبح خیلی زود با در دست داشتن چهار قطعه عکس باید به این مرکز مراجعه کنید و در صورت داشتن مدرک شناسایی یا گذرنامه می توانید آنها را نشان دهید؛ در غیر این صورت شما ملزم به ارائه ی هیچ گونه مدرک شناسایی نیستید.

چنانچه اداره پلیس از ثبت درخواست شما امتناع کرد و یا به هر دلیلی امکان ورود به این محل را نداشتید، بدانید که از نظر قانونی این امر غیر قانونی است و شما حق شکایت به دادگاه اداری را دارید.( شما می توانید از یکی از انجمن های غیر انتفاعی مربوط به امور پناهندگان کمک بگیرید)

اداره پلیس پرسشنامه ای را تحت عنوان یادداشت پناهندگی به شما خواهد داد و سپس برای شما وقت ملاقاتی را تعیین خواهد کرد. در این پرسشنامه مشخصات فردی و همچنین فهرست کشورهایی را که تا قبل از رسیدن به فرانسه از آنها عبور کرده اید را بایستی بنویسید. چنانچه در این پرسشنامه از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نام ببرید، دولت فرانسه می تواند از ثبت درخواست پناهندگی شما خودداری کرده و شما را به نخستین کشور اروپایی که از آن عبور کرده اید باز گرداند. برای بار دوم که به اداره پلیس مراجعه می کنید متوجه خواهید شد که اجازه اقامت در فرانسه به شما داده خواهد شد یا خیر!!

اگر درخواست اقامت شما پذیرفته شده باشد، پلیس درخواست شما را ثبت کرده و ظرف مدت ۱۵ روز کارت اجازه اقامت موقت شما ( سبز رنگAPS) را با اعتبار یک ماهه صادر می کند؛ بعد از آن پلیس پرسشنامه ی درخواست پناهندگی را به شما می دهد؛ که بایستی پس از پر کردن، آن را به اداره پناهندگی فرانسهOFPRA)) ارسال نمایید.

حال اگر قبل از آنکه وارد فرانسه شوید، در کشور دیگری از اتحادیه اروپا انگشت نگاری شده باشید، دولت فرانسه درخواست پناهندگی شما را بررسی نخواهد کرد و حتی درخواست پناهندگی شما سبب استرداد شما به آن کشور خواهد شد؛ در این صورت اداره پلیس برگه ای را برای شما صادر می کند به نام:

convocation en vue de la readmission”

در این سه حالت، شما می توانید در حالت بررسی فوری (بدون کارت سبز و کارت زرد و استفاده از مسکن و کمک های موقت مالی دولت فرانسه) در فرانسه درخواستپناهندگی نمایید:

 • چنانچه شما ملیت کشوری را داشته باشید که دولت فرانسه و یا اتحادیه اروپا وضعیت آن کشور را امن بدانند.

 • چنانچه از نظر دولت فرانسه حضور شما در قلمرو این کشور برای حفظ نظم عمومی و یا امنیت دولت ایجاد خطر کند.

 • در خواست پناهندگی شما بر اساس اظهارات دروغین تنظیم شده باشد یا اینکه درخواستتان را بعد از اخذ تصمیم اخراجتان از مرز فرانسه ارائه داده باشید

در این سه حالت افپرا(OFPRA)  بر اساس قانون بایستی ظرف مدت ۱۵ روز تصمیم خود را مبنی بر اینکه به شما پناهندگی می دهد یا خیر اعلام نماید. چنانچه شما در مرکز احتباس (مراکزی که معمولا در مرزها تاسیس شده اند تا افرادی که به صورت غیر قانونی وارد کشور می شوند در آنجا نگهداری شوند) قرار گرفته اید، OFPRA بنابر وظیفه قانونی خود تنها چهار روز فرصت داشته تا تصمیم خود را اعلام کند. شما نیز تا ۵ روز بعد از ورود به مرکز احتباس فرصت ارسال درخواست پناهندگی خود برای OFPRA   را دارید.

 • از اجازه اقامت یکماهه (APS کارت سبز) تا اجازه اقامت سه ماهه (کارت زردRecepisse) و تمدید آن

 • چنانچه پلیس فرانسه بررسی فوری را به پرونده شما تحمیل کند، برای شما کارت سبز صادر نخواهد شد و شما هرگز نمی توانید کارت اقامت داشته و از کمک های مالی استفاده نمایید.

 • اگر شما کارت سبز را دریافت کرده و گواهی مسکن داشته باشید می توانید اجازه نامه اقامت سه ماهه را دریافت کنید و تمدید آن هم امکان پذیر است.

 • چنانچه شما تنها از آدرس یک انجمن غیر انتفاعی رسمی استفاده کرده، ولی در آنجا به شکل واقعی زندگی نمی کنید، ممکن است مشکلاتی برای شما جهت تمدید کارت زرد پیش بیاید. بسیاری از ادارات پلیس در سراسر فرانسه سند واقعی سکونت را مطالبه می کنند که اگر آن را به همراه نداشته باشید اداره پلیس از تمدید کارت زرد شما برای سه ماه دیگر امتناع خواهد کرد.

 • درخواست پناهندگی از افپرا (OFPRA)

پس از آنکه اداره پلیس پرسشنامه درخواست پناهندگی OFPRA   را به شما داد حداکثر تا ۲۱ روز بعد بایستی این افپرا پرسشنامه را که به زبان فرانسه پر شده و همراه با امضای متقاضی به انضمام فتوکپی کارت سبز و دو قطغه عکس بوده را دریافت نماید.

در این پرسشنامه بایستی وضعیت خانوادگی، موقعیت شغلی، تاریخ خروج از کشور اصلی(مبدا)و تاریخ ورود به فرانسه را شرح دهید. بایستی مسیر مسافرت، وسایل نقلیه استفاده شده و نیز دلایل دقیق و واضحی که درخواست پناهندگی شما را به طور کامل توجیه می کند را ذکر نمایید.

چنانچه شما از آدرس شخصی حقیقی استفاده میکنید، یا اینکه واقعا در منزل او سکونت دارید، باید توجه داشته باشید که نام این شخص را همواره روی پاکت مکاتبات خود ذکر کرده تا بتوانید پاسخ  افپرا (OFPRA)  را دریافت نماید. تا وقتی پرونده شما در جریان است هرگونه تغییر آدرس باید فورا به تمام اداراتی که با آنها در تماس هستید با استفاده از پست سفارشی دو قبضه اطلاع داده شود.

هر درخواست پناهندگی که کامل نباشد بدون دعوت به مصاحبه رد می شود. یک درخواست پناهندگی خوب بر پایه آزار و ترس های احتمالی از شکنجه که شخصاً به شما مرتبط باشد، تنظیم می گردد. در داستان زندگی خود باید جزئیات را کامل توضیح دهید( تاریخ وقایع، مکان حوادث، نام اشخاص و ستم ها و آزار و اذیتشان)

شما می توانید هر نوع سندی که گفته های شما را تایید کند به پرسشنامه ی افپرا (OFPRA)  پیوست نمایید.

پس از تکمیل پرونده ی خود، آن را با پست سفارشی دو قبضه برای افپرا (OFPRA) فرستاده و یا شخصاً آن را به اداره ی افپرا  برده و به مامور تحویل داده و رسید را دریافت کنید. اگر درخواست پناهندگی شما ظرف مدت ۲۱ روز به افپرا (OFPRA) نرسد، دیگر تقاضای شما بررسی نخواهد شد و حق اقامت شما در کشور فرانسه از دست خواهد رفت.

افپرا دریافت پرونده شما را در نامه ای از طریق پست رسماً اعلام کرده و با این نامه است که پلیس برای شما کارت زرد صادر می کند. حتی پس از انجام مصاحبه تا اعلام رسمی تصمیم افپرا، شما همچنان می توانید به تکمیل پرونده اولیه خود ادامه دهید. هر مدرکی برای انضمام به پرونده شما بایستی توسط مترجم رسمی به زبان فرانسه برگردانده شده و برای افپرا ارسال گردد. با کارت سبز و یا کارت زرد امکان خروج از قلمرو کشور فرانسه و سفر به کشور های دیگر وجود ندارد.

تصمیم افپرا   (OFPRA)

افپرا تصمیم خود را، بعد از دعوت شما به مصاحبه یا بدون آن خواهد گرفت و شما را از تصمیم خود از طریق نامه سفارشی که باید آن را از اداره پست شخصا تحویل بگیرید مطلع خواهد کرد.

در زمان مصاحبه، مامور افپرا از شما پرسشهایی می کند؛ برای اطمینان از صحت داستان شما و اینکه جان شما در کشورتان واقعا در خطر بوده است. شما این حق را دارید که از حضور مترجمی بهره مند شوید؛ که مسلط به زبانی باشد که در پرونده خود قید کرده اید.

چنانچه با درخواست پناهندگی شما موافقت نشود، یکماه فرصت دارید تا از دادگاه ملی حقوق پناهندگان(CNDA) تقاضای تجدید نظر کنید

چنانچه با درخواست پناهندگی شما موافقت شود بایستی با همراه داشتن پاسخ مثبت افپرا (OFPRA) و آدرس یک شخص حقیقی که نزد او سکونت دارید به همراه ۴ قطعه عکس به اداره پلیس مراجعه کنید. این اداره باید ظرف مدت ۸ روز برای شما کارت زرد با اعتبار سه ماهه و قابل تمدید که به شما حق کار می دهد، صادر کند. سپس شما با مدارک شناسایی که افپرا  بعد از قبولی شما صادر می کند، به اضافه نتیجه معاینات پزشکی که زیر نظر بنگاه ملی پذیرش بیگانگان و مهاجرین انجام خواهد شد، به اداره پلیس مراجعه کرده و درخواست کارت اقامت ده ساله نمایید.

چنانچه در پوشش حمایت جنبی قرار گرفتید، بایستی درخواست کارت اقامت یکساله با ذکر عبارت “زندگی خصوصی  خانوادگی “نمایید. همچنین شما می توانید از اداره پلیس درخواست صدور جواز سفر کنید؛ که این جواز به شما اجازه خواهد داد به تمام کشور های جهان به جز کشوری که ملیت آن را دارید سفر کنید.

تقاضای تجدید نظر از دادگاه ملی حقوق پناهندگان علیه عدم پذیرش پناهندگی شما از سوی (OFPRA)

تقاضای تجدید نظر شما باید به زبان فرانسه و به صورت نامه سفارشی دو قبضه به آدرس دادگاه ملی حقوق پناهندگان ارسال شود. این تقاضا باید حداکثر ظرف ۳۰ روز از تاریخ دریافت پاسخ منفی (OFPRA) انجام شود.

 • تنظیم تقاضانامه ی تجدید نظر و حضور در جلسه علنی دادگاه ملی پناهندگان

اگر دلایل عنوان شده در درخواست تجدید نظر شما به خصوص علیه تصمیم (OFPRA) نامشخص، مبهم و سست باشد، دادگاه این اختیار قانونی  را دارد که بدون تشکیل جلسه علنی درخواست تجدید نظر شما را رد کند. کارت اقامت شما در فرانسه تا زمان دریافت رای دادگاه از سوی پلیس تمدید می شود. شواهد و مدارکی که توسط متقاضی به پرونده ضمیمه می شود باید به زبان فرانسه بوده و حداکثر تا سه روز قبل از تاریخ تشکیل جلسه علنی دادگاه، به دبیرخانه ی این دادگاه رسیده باشد. حداقل ۱۵روز قبل از برگزاری جلسه علنی دادگاه توسط یک نامه سفارشی دو قبضه زمان و محل برگزاری جلسه به اطلاع شما خواهد رسید؛ که معمولا ۴ هفته بعد از جلسه علنی، دادگاه رای خود را اعلام می کند. در جلسه علنی می توانید از حضور یک مشاور  و یک مترجم بهره برده و حضور متقاضی در جلسه دادگاه بسیار مهم است.

پس از رای دادگاه ملی پناهندگی

اگر با درخواست پناهندگی شما موافقت شود، بایستی با در دست داشتن رای کتبی دادگاه ملی پناهندگان که از طریق پست دریافت می کنید و آدرس فرد حقیقی به انضمام ۴ قطعه عکس به اداره پلیس مراجعه کنید. پلیس موظف است ظرف مدت ۸ روز برای شما کارت اقامت موقت صادر کند؛ که اعتبار آن ۳ ماهه و قابل تمدید است. پناهندگانی که از سوی افپرا (OFPRA) و دادگاه ملی پناهندگان به عنوان پناهنده شناخته می شوند، کارت اقامت دائم با اعتبار ده ساله دریافت می کنند. تمدید این کارت خود به خود انجام می گیرد؛ اما کسانی که از حمایت جنبی دولت فرانسه بهره مند می گردند، کارت اقامت یکساله دریافت خواهند کرد.

چنانچه با درخواست پناهندگی شما موافقت نشود، اداره پلیس از شما کارت اقامت موقت را پس خواهد گرفت و باید طی مدت یکماه خاک فرانسه را ترک کنید؛ بعد از دریافت دستور خروج از قلمرو فرانسه توسط پلیس، شما تنها یکماه فرصت دارید تا با کمک گرفتن از یک وکیل و یا یک انجمن غیر انتفاعی در امور پناهندگان علیه این تصمیم عرض حالی تنظیم کرده و درخواست تجدید نظر کنید.

بعد از دریافت رای منفی دادگاه ملی پناهندگان، شما با دلائل جدید و نه دلائلی که در نخستین درخواست پناهندگی شما موجود بوده و تاریخ رخداد آن پس از اعلام رای دادگاه باشد، باید خود را دوباره به اداره پلیس معرفی کنید. تنها این اداره است که اختیار کامل در پذیرش یا عدم پذیرش دوباره درخواست تجدید نظر شما را دارد و می تواند برای شما کارت سبز صادر کند.

شرایط مطالعه درخواست پناهندگی برای ‌افراد کمتر از ۱۸ سال هم کما بیش شبیه همان افراد ‌بالای۱۸ سال است. ‌افراد کمتر از ۱۸ سال ، باید همراه با مدرکی که نشان دهنده آدرس آنها است، به اداره پلیس محل زندگی خود مراجعه کند. اگر کمتر از ۱۴ سال سن داشته باشند، هیچ کس حق انگشت نگاری از او را ندارد. اما اگر سن او بالای ۱۴ سال باشد، انگشت نگاری خواهد شد. مراکز پلیس هیچ نوع کارت سبز یا زرد ی برای این افراد صادر نخواهد کرد.

تا وقتی که دادستان کل، یک سرپرست قانونی برای کمک به این صغیر تعیین نکرده، بررسی درخواست پناهندگی او توسط اداره افپرا امکان پذیر نخواهد بود. پس از تعیین سرپرست ،او می تواند از سوی صغیر درخواست پناهندگی را امضا کند و افپرا هم می تواند کار رسیدگی به پرونده را آغاز نماید.

 • حمایت جنبی

اگر مورد شما به قوانین پناهندگی مربوط نباشد افپرا (OFPRA) می تواند تقاضای شما را در جهار چوب قانون حمایت جنبی بررسی کند؛ به این منظور شما بایستی نشان دهید که در کشورتان خطرهای جدی علیه زندگی و آزادی های شخصی شما وجود دارد. لذا درخواست پناهندگی می دهید و اگر افپرا این نوع حمایت را برای شما درنظر گرفت به شما کارت اقامت موقت یکساله خواهد داد و تمدید این کارت بستگی به ادامه وضعیت خطر در کشور شما دارد.

 • حقوق پناهندگان

اجازه کار

اگر در طول مدت رسیدگی به پرونده پناهندگی شما قصد کار کردن دارید تنها در دو مورد امکان پذیر است:

 • در حالتی که یکسال پس از ارسال درخواست پناهندگی شما به افپرا (OFPRA) هنوز پاسخ قطعی از سوی این اداره دریافت نکرده باشید.

 • پس از پذیرفته نشدن درخواست پناهندگی تان توسط افپرا، از دادگاه ملی پناهندگان درخواست تجدید نظر کرده باشید؛ که البته در هر دو حالت، پیدا کردن کار در فرانسه بسیار مشکل است

 مسکن و کمک های مالی

هنگام مراجعه به اداره پلیس ، بایستی گواهی را امضاء‌کنید که دال بر موافقت شما با هر گونه پیشنهاد احتمالی مسکن می باشد. اگر پذیرفتید که در یک مرکز ویژه مسکن پناهندگان سکونت داشته باشید و یا این که محلی هنوز برای شما معلوم نشده باشد،  می توانید از کمک های موقتی زمان انتظار بهره مند شوید سقف این کمک تقریبا ۳۴۰ یورو در ماه است و اگر در یکی از مراکز ویژه پناهندگان سکونت کنید سقف این کمک حدود ۱۰۰ یورو در ماه خواهد بود.

چنانچه شما از پذیرفتن کارت سبز و پیشنهاد اداره پلیس برای زندگی در یکی از مراکز پذیرش پناهندگان امتناع کردید، حق دریافت این کمک مالی از شما سلب خواهد شد.

چنانچه شما مرکز ویژه مسکن پناهندگان را به میل خود ترک کنید و یا به هر دلیلی شما را از آنجا اخراج کنند، این کمک خودبه خود قطع خواهد شد.

خانواده های دارای فرزند بلافاصله بعد از ورود با ۳۸CAFDA  تماس بگیرند تا به آن ها مسکن داده شود.

CAFDA, 
۴۴ rue Planchat
, ۷۵۰۲۰ Paris, Métro : Alexandre Dumas

برای افراد مجرد یا خانواده های بدون فرزند:

France terre d’Asile (FTDA),
۴ rue Doudeauville,
۷۵۰۱۸ ParisMétro : Marx Dormoy

TOP