×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور آرژانتین

آرژانتین کشوری است در آمریکای جنوبی. پایتخت آن بوئنوس آیرس است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و جمعیت آن در سال ۲۰۱۴ ، ۴۱ میلیون نفر است. واحد پول آرژانتین پزو نام دارد. آرژانتین از لحاظ وسعت پس از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و در بین کشورهای جهان هشتمین کشور از لحاظ وسعت است. آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را دارد و سطح زندگی در آن بالا است.

۹۷ درصد از جمعیت آرژانتین اروپایی‌تبار هستند که بیشترشان از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی هستند. ۹۲ درصد از مردم این کشور مسیحی، ۱٫۹ درصد مسلمان و بقیه بی‌دین یا پیرو ادیان دیگر هستند.

منطقه کنونی آرژانتین پیش از این یکی از مستعمرات امپراتوری اسپانیا به نام «فرمانداری ریو دلا پلاتا» را تشکیل می‌داد. با درگرفتن جنگ استقلال آرژانتین، مردم این منطقه اعلام استقلال کردند و پس از استقلال جنگ‌های داخلی آرژانتین رخ داد که در خلال بخش اعظم سده نوزدهم ادامه یافت. این کشور در جریان سده بیستم با چندین کودتا و دوره‌های بی‌ثباتی سیاسی روبه‌رو شد و بحران‌های اقتصادی نیز در آن رخ داد.

مجمع‌الجزایر فالکند در امداد فلات آرژانتین قرار دارد و اما در کنترل بریتانیا است. این جزایر میان دو کشور مورد مناقشه هستند. ارتش آرژانتین در ۲ آوریل سال ۱۹۸۲ اقدام به تصرف جزایر فالکلند کرد، اما نیروهای بریتانیایی موفق شدند که در ۲۰ ماه مه همان سال جزایر را دوباره پس گیرند. در این جنگ ۲۵۰ سرباز بریتانیایی و ۶۵۰ سرباز آرژانتینی کشته شدند.

پاپ فرانسیس اول، رهبر کنونی کاتولیک‌های جهان اهل آرژانتین است.

رئیس جمهور آرژانتین رئیس کل قوای نظامی کشور آرژانتین است، و ارتش این کشور تحت نظارت وزارت دفاع قرار دارد.

ریشه نام کشور آرژانتین

اسپانیایی‌های مهاجم در سال ۱۵۱۶ میلادی وارد آرژانتین شدند و بسیاری از آنان با شنیدن شایعه وجود «کوه‌های نقره» در این منطقه به جستجوی این کوه‌های افسانه‌ای پرداختند. پیشینهٔ نام این کشور نیز از واژه لاتین argentum به معنای نقره گرفته شده‌است.

این کشور بطور رسمی جمهوری آرژانتین نامیده می‌شود (به اسپانیایی: República Argentina). برای برخی موارد قانونیNación Argentina (کشور آرژانتین) نیز بکار می‌رود.

تاریخ کشور آرژانتین

پیش از ورود اروپائیان، آرژانتین جمعیت کم و پراکنده‌ای از سرخ‌پوستان بومی داشت. در دوره ۴ تا ۲ هزار سال پیش از میلاد منطقه کنونی آرژانتین با خشکسالی شدیدی روبه‌رو شد که باعث کاهش جمعیت بومی آن شد و بسیاری از مناطق داخلی و کوهپایه‌ای آن خالی از سکنه ماند.[۵] کشف و استعمار آرژانتین در اوایل سده شانزدهم از سوی اسپانیایی‌ها آغاز شد. مهم‌ترین کاشفان اروپایی آرژانتین عبارت‌اند از: آمریگو وسپوچی (۱۵۰۲. م)_ خواندیاز دوسولی (۱۵۱۶. م)_ فردیناند ماژلان(۱۵۲۰. م).

در سال ۱۷۷۶. م سرزمین ریودولاپلاتا شامل آرژانتین_بولیوی_پاراگوئه و اوروگوئه به مرکزیت بوئنوس آیرس تحت ریاست نایب السلطنه اسپانیا تشکیل شد تا اینکه در سال ۱۸۱۶. م بوئنوس آیرس و سرزمینهای مجاور آن بنام ایالات متحده لاپلاتا، پس از ۳۰۰ سال، استقلال یافت. در سال ۱۸۵۳ با تصویب قانون اساسی جدید، این کشور موسوم به ” جمهوری آرژانتین ” گردید. از آنجا که استانهای کشور آرژانتین دارای استقلال عمل فراوان بودند تا سال ۱۸۶۰ دولت مرکزی آن، قدرت چندانی نداشت. سرانجام در همان سال (۱۸۶۰) با ایجاد تمرکز قوی، اختیارات استانها محدود شد و از این سال به کشور آرژانتین متحد (Argantine Natino) معروف گردید. در سال ۱۸۷۹ نیز با تصرف سرزمینهای جنوبی موسوم به پاتاگونیا (Patagonia) , آرژانتین در حدود فعلی خود قرار گرفت و جمهوری آرژانتین فعلی تکوین یافت.

سیاست در آرژانتین

دیکتاتورهای نظامی آرژانتین، بین سال‌های ۱۹۷۶-۱۹۸۳ دست به قتل‌های سیاسی گسترده‌ای زدند. مادربزرگان داغدیده این قتل‌ها تا مدت‌ها هم‌چنان همه هفته در میدان «ماه مه» بوئنوس آیرس، برای گرفتن خبر از وضع فرزندان و نوه‌های خود جمع می‌شدند.

ژنرال خورخه ویدلا رهبری حکومت نظامی آرژانتین بین سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۱ را برعهده داشت و از او به عنوان طراح اصلی جنگ کثیف و مسئول کشتار و ناپدید شدن هزاران نفر نام برده می‌شود. بیشتر از سی هزار نفر از مخالفان چپگرا در این ماجرا که جنگ کثیف نام گرفته کشته یا ناپدید شدند. خورخه ویدلا بعداً در دادگاه به جرم جنایت علیه بشریت به حبس ابد محکوم شد.

اوا پرون از رهبران آرژانتین بود که کمک شایانی به مردم فقیر این کشور کرد و شخصیتی بسیار محبوب بود.

اقتصاد آرژانتین در پی بحران پولی و اقتصادی سال ۲۰۰۲ در حال فروپاشی بود اما نستور کیرشنر، رئیس جمهوری پیشین آرژانتین که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ ریاست جمهوری این کشور را برعهده داشت موفق شد همهٔ بدهی آرژانتین، مبلغ ۹٫۵ میلیارد دلار، را به صندوق بین‌المللی پول پرداخت کند.

کریستینا فرناندز د کیرشنر، همسر نستور کیرشنر، برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان جانشین همسرش موفق شد به کاخ ریاست جمهوری راه یابد. در سال ۲۰۱۱ نیز وی با اکثریت آرا در سمت خود ابقا شد. بر طبق قانون اساسی آرژانتین، رئیس‌جمهور اجازه ندارد برای سومین بار در انتخابات شرکت جوید، اما حزب کیرشنر در صدد است که با تغییر قانون اساسی راه را برای انتخاب وی، برای سومین بار فراهم کند که این امر اعتراضات گسترده‌ای را در کشور به دنبال داشته است.

اقتصاد آرژانتین

آرژانتین از منابع طبیعی غنی، جمعیت باسواد با درصد بالا، بخش کشاورزی صادرات محور، و پایه صنعتی متنوع بهره می‌برد. کشور از لحاظ تاریخی دارای طبقه متوسط فراوانی در مقایسه با دیگر کشورهای آمریکای لاتین می‌باشد، اما این بخش از جمعیت در اثر سلسله‌ای از بحرانهای اقتصادی از بین رفته‌اند. امروز، درحالی که بخش مهمی از جمعیت هنوز از لحاظ مالی ثروتمند هستند، آنها در موضعی از یک مقایسه حاد با میلیونها نفر از افرادی قرار می‌گیرند که شاهد آن هستند که قدرت خریدشان به شدت کاهش یافته‌است. از سال ۲۰۰۲ به بعد، بهبود در وضعیت بخش‌های فقیرتر و نیز یک بازگشت عمده در طبقه متوسط جامعه پدید آمده‌است.

دانش و فناوری در آرژانتین

آرژانتینی‌ها مسئول کشفهای عمده و مهمی در طب جهانی بوده‌اند. رنه فاوالورو بطور مثال شیوه‌هایی جراحی را توسعه داد و برای اولین بار در جهان جراحی بای پس عروق کرونری را انجام داد، و فرانچسکو دپدرو یک وسیله مطمئنتر به عنوان ابزار مصنوعی تحریک کننده قلب اختراع نمود. برناردو هوسای نقش هرمونهای هیپوفیزی را در تنظیم قند خون در جانوران کشف نمود؛ چزار میلستین تحقیقات گسترده‌ای را در زمینه پادتن‌ها انجام داد؛ لوئیز للوار کشف نمود که چگونه ارگانیسم‌ها که انرژی در خود ذخیره می‌کنند، گلوکز را به گلوکوژن تبدیل می‌کنند، و نیز ترکیباتی که در عملیات سوخت و ساز ئیدرات‌های کربن نقش اساسی دارند. لوئیز آگوته یکی از دو عملیات انتقال خون با خون از پیش ذخیره شده در تاریخ انجام داد. انریکو فینوچیتو برخی از وسایل میز جراحی را همچون قیچیهای جراحی طراحی نمود که نام خودش بر آن نهاده شد (« قیچی فینوچیتو»)، و نیز یک وسیله بازکننده قفسه سینه در عملیات جراحی. روبرتو زالدیوار یک پیشگام در فرایندها و تحقیقات مربوط به لیزر چشمی است. تحقیقات آرژانتین موجب پیشرفت در درمانهای التیام جراحات، بیماری قلبی، و اشکال متعددی از سرطان شده‌است.

نیروی هسته‌ای در آرژانتین در وضعیت بسیار پیشرفته‌ای قرار دارد. آرژانتین برنامه هسته‌ای خود را بدون هیچگونه وابستگی عمده به فناوری خارجی توسعه داده‌است. تاسیسات هسته‌ای بر اساس فناوری آرژانتین در کشورهای پرو، الجزایر، استرالیا، و مصر احداث شده‌است. در سال۱۹۸۳، این کشور اذغان نمود که دارای توانایی تولید اورانیوم مناسب سلاح هسته‌ای می‌باشد، گامی مهم به سوی فراهم ساختن تسلیحات هسته ای. از این پس آرژانتین تعهد نمود که قدرت هسته‌ای خود را برای مقاصد صلح آمیز بکار برد.

در حوزه‌های دیگر علوم، خوآن وستیچ پدر علم جدید شناخت آثار انگشت می‌باشد، رائول پاتراس دپسکارا اولین پرواز به وسیله بالگرد را در جهان انجام داد، لازلو بایرو مجاری-آرژانتینی اولین روان نویسهای نوین را بطور گسترده تولید نمود، و ادواردو تائوروزی کارآمدترین موتور احتراقی پاندولی را عرضه نمود. خوآن مالداسن نیز، یک دانشمند آرژانتینی آمریکایی است که شخصیت تعیین کننده در وضع نظریه رشته ذرات بنیادی بوده‌است.

مردم آرژانتین

در میان کشورهای آمریکای لاتین، آرژانتین طی سدهٔ بیستم بیش‌ترین تعداد مهاجران را از آمریکای لاتین به‌خود دیده است. در سال ۲۰۰۱ آرژانتین ۱ میلیون مهاجر آمریکای لاتینی داشت که ۳۲ درصد آن از پاراگوئه بودند.

آرژانتین، میزبان بزرگ‌ترین جامعه یهودیان در آمریکای لاتین است

تقسیمات کشور آرژانتین

آرژانتین به ۲۳ ایالت تقسیم می‌شود (“provincias”؛ مفرد: “provincia” است)، و ۱ شهر خودگردان (که معمولاً به عنوان «پایتخت فدرال» اما مشروطه شناخته می‌شود: «پایتخت جمهوری» یا «پایتخت کشور») که با ستاره مشخص می‌گردد؛

 1. شهر خودگردان بوینس آیرس

 2. استان بوئنوس آیرس

 3. کاتامارکا

 4. چاکو

 5. چوبوت

 6. کوردوبا

 7. کورینتس

 8. انتره ریوز

 9. فرموزا

 10. هوخوی

 11. لاپامپا

 12. لاریوخا

 13. مندوزا

 14. میسیونز

 15. نئوکن

 16. ریونگرو

 17. سالتا

 18. سان خوآن

 19. سان لوئیز

 20. سانتا کروز

 21. سانتافه

 22. سانتیاگو دل استرو

 23. تییرا دل فیوگو

 24. توکومان

نام رسمی کنونی بخش فدرال، «شهر خودگردان بوئنوس آیرس» می‌باشد. بوئنوس آیرس از زمان یکپارچگی کشور آرژانتین پایتخت آن بوده‌است، اما برنامه‌ای وجود داشته تا مرکز اداری کشور به مکان دیگری منتقل شود. طی دوره ریاست جمهوری رائول آلفونسو، قانونی تصویب شد که دستور می‌داد انتقال پایتخت فدرال به ویدما، شهری در ایالت پاتوگونیایی ریو نگرو منتقل شود. مطالعات پیرامون آن زمانی در حال انجام بود که مشکلات اقتصادی در سال ۱۹۸۹ این برنامه را از پای درآورد. اما این قانون هرگز رسماً لغو نشد، آن به یک یادگار تاریخی محض تبدیل شد، و برنامه آن نیز به فراموشی سپرده شد.

ایالات به واحدهای ثانویه کوچک‌تری تحت عنوان «بخش هاً یا بخش‌های آرژانتین| بخش‌ها تقسیم می‌شوند. در این کشور ۳۷۶ بخش وجود دارد. ایالت، ایالت بوینس آیرس| بوینس آیرس دارای ۱۳۴ واحد مشابه با آن به نام» بلوک «می‌باشد.» بخش‌ها «و» بلوک‌ها ” نیز به زیرمجموعه‌های کوچک‌تر شهرداریها یا نواحی تقسیم می‌شوند.

بزرگ‌ترین شهرهای اصلی در آرژانتین عبارت‌اند از بوئنوس آیرس، کوردوبا، روزاریو، مندوزا، توکومین، لاپلاتا، ماردل پلاتا، سالتا، سانتافه، سن خوآن، رزیستنسیا، و نوکوئین.

آرژانتین مدعی حاکمیت و کنترل جزایر فالکلند (جزایر مالویناس) و بخشی از قاره جنوبگان بوده، که هر دو را به عنوان قسمتی از ایالت تییرا دل فیوگو خود به‌شمار می‌آورد.

جغرافیا کشور آرژانتین

آرژانتین در فهرست وسعت کشورها هشتم در جهان است. آرژانتین وسعتی به مساحت ۲۷۹۱۸۱۰ کیلومتر مربع از این قاره را اشغال کرده که بین آند (رشته کوه) در غرب و اقیانوس اطلس جنوبی در شرق و جنوب واقع شده‌است. این کشور از شمال با پاراگوئه و بولیوی، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه، و از جنوب و غرب با شیلی مرز مشترک دارد.

مرز آرژانتین تقریباً از شمال تا جنوب ۳۷۰۰ کیلومتر، و از شرق تا غرب ۱۴۰۰ کیلومتر می‌باشد. این کشور را می‌توان تقریباً به چهار قسمت تقسیم نمود: دشت‌های حاصلحیز پامپا در مرکز کشور، قسمت کشاورزی در فلات، جلگه غنی از نفت پاتاگونیا در نیمه جنوبی پایین ایالت تییرا دل فیوگو؛ فلاتهای نیمه گرمسیری گرانچاکو در شمال، و رشته کوه‌های پرپیچ و خم آند در امتداد مرز غربی با شیلی.

بلندترین نقطه از سطح دریا در آرژانتین در ایالت مندوزا قرار دارد. کوه آکنکاگوا، در ارتفاع ۶۹۶ متر از سطح دریا، مرتفع‌ترین کوه کشورهای آمریکایی، در نیمکره جنوبی می‌باشد، و پست‌ترین نقطه در لاگونا دلکاربیون در ایالت سانتاکروز با ارتفاع ۱۰۵- متر (۳۴۴- فوت) زیر سطح دریا است. این نقطه همچنین پست‌ترین نقطه بر روی قاره آمریکای جنوبی می‌باشد. مرکز جغرافیایی کشور در بخش مرکزی جنوب لاپالما واقع شده‌است.

این کشور مدعی مالکیت محدوده‌های جزایر فالکلند (به اسپانیایی: جزایر مالویناس) و جزایر جورجیای جنوبی و ساندویچ جنوبی می‌باشد. تحت عنوان جنوبگان آرژانتین، این کشور مدعی حاکمیت ² ۹۶۹۴۶۴ مایل مربع(۳۷۴۳۱۲ کیلومتر مربع) از قاره جنوبگان (قطب جنوب) است، که ادعاهای دیگری نیز درباره آنها از سوی شیلی و بریتانیای کبیر مطرح شده‌است.

این کشور نسبت به بخشی از جنوبگان ادعای ارضی دارد، جایی که برای مدت بیش از یک قرن پایگاه اورکاداس از آغاز سال ۱۹۰۴، تحت حضور اشغالگرانه و پیوسته دیگر کشورها قرار گرفته‌است.

نکات خواندنی درباره آرژانتین

 • آرژانتین اولین کشور ملی مستقل در نیمکره جنوبی بوده‌است.

 • دانشگاه ناسیونال کوردوبا دومین دانشگاه پرسابقه در آمریکای جنوبی است.

 • پنج نفر آرژانتینی مختلف جایزه نوبل را (در رشته‌های شیمی، پزشکی و صلح) برده‌اند.

 • شهر لاپلاتا اولین شهر در آمریکای لاتین بوده که صاحب روشنایی‌های برق در خیابان‌های خود شده‌است.

 • تراموا در این شهر، اولین مترو احداث شده در نیمکره جنوبی بوده است.

 • شهر مندوزا یکی از ۸ مرکز اصلی تولید شراب در دنیا است.

 • آرژانتین بیش‌ترین مصرف گوشت قرمز را در دنیا دارد.

 • اولین شخص متولد شده در قاره جنوبگان امیلیو پالما، در پایگاه اسپرانزا، یک شهروند آرژانتینی بود.

 • اولین شخص غیر اروپایی که به عنوان پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان می‌شود پاپ فرانسیس آرژانتینی است.

 • انفجار مرکز همیاری یهودیان واقعه‌ای تروریستی در ۱۸ ژوئیه ۱۹۹۴ برابر با ۲۷ تیر ۱۳۷۳بود که در جریان آن ۸۵ نفر از شهروندان یهودی تبار آرژانتینی جان خود را از دست دادند و بیش از سیصد نفر زخمی شدند.

این بمبگذاری علاوه بر تاثیرگذاری بر وجهه جهانی جمهوری اسلامی و روابط با آرژانتین، تبعاتی نیز برای سیاست داخلی آرژانتین داشته است. از جمله یکی از قضات بررسی در مورد این پرونده به اتهام اقدام در ارائه شواهد کذب از کار برکنار شده و در سال ۲۰۱۲، قوه قضاییه آرژانتین، کارلوس منم، رئیس جمهوری وقت این کشور را در ارتباط با پیگیری این بمب‌گذاری تحت پیگرد قانونی قرار داد. منم متهم شد که با دریافت رشوه، کوشیده بود شواهد مربوط به ارتباط حزب‌الله لبنان و دولت جمهوری اسلامی ایران با این بمب‌گذاری‌ها را پنهان کند.

نوامبر 27, 2019 @ 1:24 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور آرژانتین

نوامبر 27, 2019 @ 1:24 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در خصوص سیستم اموزشی

آرژانتین کشوری است که در کل کشور خیلی مناب برای تحصیل در مقاطع بالاست مخصوصا برای تحصیل و درس خواندن چونکه در اینجا تحصیل کردن و درس خواندن در دانشگاه ها کاملا مجانی و رایگانه (البته به زبان اسپانیایی). و علاوه بر رایگان بودن دانشگاه ها کلی شرایط خاص برای دانشجو ها قاعل میشن و حتی ماهانه پول هم به دانشجو پرداخت می کنن . سطح دانشگاه ها واقعا خیلی عالی و بالامی باشد. ضمنا برای دانشگاه هیچ گونه امتحان ورودی و ... وجود نداره .اما در برخی از دانشگاهها برای مقطع لیسانس داشتن نمره زبان B1 و گواهی ان از طرف سازمان سروانتس اخذ میشه. در اینجا سیاست های آموزشی کمی متفاوت از ایران است زیرا  راحت هرکسی می تواند وارد دانشگاه شود و هر رشته ای که می خواد رو بخواند همچنین  برای هرکسی حتی افراد خارجی شرایط تحصیل رو فراهم می کنند اما اینکه دانشجو بتونه تو دانشگاه بمونه بستگی به خودش داره چون واقعا باید درس خواند و تلاش کرد. چون بدلیل سطح آموزشی و علمی خوب و بالا  سخت گیری وجود خواهد داشت.

در کل در ارژانتین بیش از 1500 موسسه و دانشگاه علمی و تحقیقاتی وجود دارند که بسیاری از انها در پی جذب دانشجویان بین المللی هستند و از انجایی که هزینه زندگی در ارژانتین خیلی بالا نیست به همین دلیل شرایط خاصی را برای دانشجویان بین المللی تدارک دیده اند. ضمناً این نکات را اضافه کنم آرژانتین و شیلی بالاترین سرانه ی توسعه انسانی و توسعه یافتگی رو در آمریکای لاتین دارن.

تحصیل در آرژانتین ؛ همانند دیگر کشورهای آمریکای لاتین، کشور آرژانتین از لحاظ حریص بودن و هویت ملی به خود مغرور است. بسیاری از شهرنشینان در پایتخت این کشور، شهر Buenos Aires زندگی می کنند. جایی که نشانه هایی از فرهنگ آمریکای لاتین در آن مشاهده می شود. این در حالی است که در اغلب رستوران های کشور آرژانتین گوشت گاو سرو می گردد. این مسائل شاید سبب جذب افراد برای تحصیل در آرژانتین شود.

علاوه بر زیبایی مناطق شهری، این کشور به زیبایی مناظر طبیعی خود می بالد. این شهر به دلیل وجود صلح و آرامش و دور بودن از گرما به عنوان کشور مورد علاقه بسیاری از افراد در نظر گرفته می شود. موقعیت جغرافیایی این کشور بسیار متنوع می باشد، چرا که این کشور زمین های مرطوب در شمال، خشکی های فلات های Andeans، پاتاگونیای با وسعت در غرب ( ناحیه ای در جنوب آرژانتین )، مجمع الجزایر پر آب Tierra la Fuego (منطقه ای که در مسیر بازگشت از جنوب آرژانتین مشاهده می شود) و دیگر مناظر طبیعی بسیار زیبا را در خود جای داده است. باید بدانید که کشور آرژانتین خانه قله های بسیار مرتفع در تمامی بخش های آمریکا، Aconcagua، مناطق بیابانی، یخچال های موجود در دره ها، آبشارهای بسیار زیبا و دریاچه های حیرت انگیز خواهد بود.

حدود 90000 دانشجوی بین المللی هر ساله جهت تحصیل در آرژانتین وارد این کشور می شوند که تعداد این افراد بیش از دانشجویان وارد شده از آمریکای لاتین و اطراف Uruguay خواهد بود. بیش از 30000 از این دانشجویان متعلق به اروپا، آمریکا و آسیا می باشند. از دلایل جذب شدن این دانشجویان به این کشور، سطح آموزشی بسیار بالا، هزینه های زندگی مقرون به صرفه، امکان شرکت در دوره های زبان اسپانیایی، شناخت فرهنگی متنوع و رنگارنگ خواهد بود.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در آرژانتین

بسیاری افراد جهت مهاجرت به آرژانتین از طریق تحصیل در آرژانتین اقدام می کنند، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی در آرژانتین نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی آرژانتین اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به آرژانتین در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در آرژانتین و سرمایه گذاری در آرژانتین می باشد. شایان ذکر است تابعیت آرژانتین از طریق تولد فرزند در آرژانتین از این قاعده مستثنی است. تحصیل در چین ، مالزی ، آرژانتین و کشورهای آسیایی شرقی مورد استقبال برخی واقع شده است.

دانشگاه های آرژانتین

باید بدانید که کشور آرژانتین نه تنها مکانی مشهور برای تحصیل می باشد، بلکه 39 موسسه در این کشور در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ( سال 2015 ) قرار گرفته اند. در سال های اخیر کشور آرژانتین امکانات و برنامه های آموزشی بسیاری برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. ناگفته نماند که کشور آرژانتین در قرن 21 رشد اقتصادی بسیاری داشته است. برخی از دانشگاه های برتر آرژانتین که شما خواستار شناخت آنان می باشید در ذیل معرفی شده است. بورسیه تحصیلی در این کشور به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد. بنابراین تحصیل رایگان نمی باشد.

دانشگاه دی بوینس آیرس De Buenos Aires

دانشگاه de Buenos Aires یکی از برترین دانشگاه های ملی می باشد که در رتبه برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 15/2014 در رتبه 198 دانشگاه های جهانی QS قرار گرفت. این در حالی بود که در سال 2015 این دانشگاه در رتبه 15 دانشگاه برتر آمریکای لاتین قرار گرفت. جهت تحصیل در آرژانتین این دانشگاه به شدت توصیه می گردد.

این دانشگاه از بزرگترین دانشگاه های آمریکای لاتین و آرژانتین به حساب می آید. باید بدانید که دانشگاه De Buenos Aireدانشگاهی دولتی می باشد که 13 ساختمان، 10 موزه و 6 بیمارستان را در خود جای داده است. این دانشگاه در سال 1821 تاسیس گشت، این دانشگاه چهار جایزه نوبل برجسته را به خود اختصاص داده است. این در حالیست که جایزه های این دانشگاه بیش از دیگر دانشگاه های اسپانیایی زبان بوده است. باید بدانید که مسئله انقلاب مارکسیستی che Guevara در میان فارغ التحصیلان از اهمیت بسیار والایی بر خوردار است. این مدرسه محوطه دانشگاهی اصلی ندارد اما ساختمان هایی دارد که در میان شهر Buenos Aires پراکنده شده اند.

همانطور که گفته شد دانشگاه Buenos Aires در سال 2015 در رتبه دانشگاه های جهانی QS قرار گرفت. دانشگاهی که به مطرح کردن علوم کشاورزی، جنگلداری، هنر و زبان های مدرن مبادرت ورزید و در رتبه 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. باید بدانید که این دانشگاه از نظر گرایش های ذکر شده در رتبه 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه Austral

دانشگاه Austral دانشگاهی خصوصی می باشد که در سال 1979 تاسیس گشت. این دانشگاه کاتولیکی رتبه 287 در جهان ( در سال 15/2014 ) و رتبه 18 در آمریکای لاتین ( در سال 2015 ) را کسب کرد. باید بدانید که دانشکده ها و ساختمان های این دانشگاه بر اساس Rosario ( دانشکده علوم تجارت ) و Pilar ( دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی در جنوب، دانشکده علوم پزشکی ، مدرسه تجاری IAE، Pargue Austral، پارک علم و فناوری، فناوری و تجارت ) فعالیت می کنند. این دانشگاه جزو دانشگاه های بسیار خوب جهت تحصیل در آرژانتین می باشد.

دانشگاه کاتولیکی Pontificia آرژانتین santa Maria de los Buenos Aires  UCA دانشگاه کاتولیکی Pontificia به عنوان دانشگاه Catolica آرژانتین یا UCA شناخته می شود، دانشگاهی که در سال 15/2014 در رتبه 410-401 ( رتبه بندی دانشگاه های بین المللی ) قرار گرفت. این در حالی بود که این دانشگاه در سال 2015 در آمریکای لاتین رتبه 26 را کسب کرد. این دانشگاه در سال 1958 تاسیس گشت. باید بدانید که دانشگاه Catolica آرژانتین از دیگر دانشگاه های خصوصی می باشد. رئیس دانشگاه Catolica به عنوان اسقف اعظم شهر Buneos Aires شناخته می شود. محوطه اصلی این مدرسه در منطقه Puerto Madero واقع شده است، مکانی که به عنوان مدرن ترین منطقه Buenos Aires در نظر گرفته می شود. این دانشگاه جهت تحصیل در آرژانتین بسیار مناسب است.

موسسه فناوری de Buenos Aires  ITBA

این موسسه در شهر Buenos Aires واقع شده است که به عنوان موسسه فناوری de Buenos aires  ITBA شناخته می شود. این موسسه یک موسسه خصوصی می باشد که در سال 15/2014 رتبه 410-401 جهانی و رتبه 52 را در کشور آمریکای لاتین کسب کرد. در حال حاضر این دانشگاه 2000 دانشجو را در خود جای داده است، دانشجویانی که بیشتر بر مباحثی نظیر : تجارت، مهندسی و فناوری اطلاعات تمرکز دارند. این موسسه در سال 1959 تاسیس گشت. باید بدانید که موسسه فناوری De Buenos Aires به عنوان یکی از موسسات آموزشی مهندسی در آرژانتین در نظر گرفته می شود.

دیگر دانشگاه های آرژانتین

این بسیار مهم است که بدانید که دانشگاه های de san andres و Nacional de la plata در رتبه 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. علاوه بر این، این دانشگاه ها در رتبه برترین دانشگاه های بین المللی آرژانتین قرار دارند. دانشگاه هایی که رتبه های بسیار بالایی در رتبه بندی دانشگاه های جهانی و آمریکای لاتین کسب کرده اند.

ویزای کاری کشور آرژانتین

نوامبر 27, 2019 @ 1:24 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

اطلاعات کلی از سفارت آرژانتین

آدرس: تهران،  بلوار شهرزاد، خیابان یارمحمدی، کوچه قو، پلاک ۶

تلفن سفارت: ۲۲۵۷۷۴۳۳-۰۲۱ – ۲۲۵۷۷۹۳۲ – ۰۲۱– ۲۲۵۷۵۵۵۵-۰۲۱

شماره فکس: ۲۲۵۷۷۴۳۲-۰۲۱

ایمیل سفارت: eiran@cancilleria.gob.ar

سایت سفارت آرژانتین: eiran.cancilleria.gov.ar

ساعات کاری سفارت آرژانتین: یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۴:۰۰

مدارک لازم برای اخذ ویزای آرژانتین

 • پاسپورت معتبر که حداقل ۷ ماه از اعتبار آن مانده باشد به همراه امضا و گذرنامه های قبلی شخص متقاضی

 • ۶ قطعه عکس ۴×۶ رنگی تمام رخ با پس زمینه سفید که به تازگی گرفته شده است و با چهره فعلی شما کاملا تطابق دارد.

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

 • گواهی استطاعت مالی با موجودی حداقل ۵ میلیون تومان که مهر و امضای بانک را داشته باشد و به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده باشد.

 • تایدیه ی رزرو هتل در شهرهایی که قصد اقامت در آن را دارید.

 • بلیط هواپیمای قطعی شده برای رفت و برگشت.

 • ضمانتنامه ی بانکی برای اطمینان از برگشت

 • در صورت وجود سند ملکی، اصل و ترجمه ی رسمی انگلیسی آن

 • انگشت نگاری

زمان و هزینه ی صدور ویزای آرژانتین

حداقل زمانی که برای دریافت ویزای آرژانتین در نظر باید بگیرید، ۲۱ روز کاری است و هزینه ای معادل ۱۳۰ دلار برای شما خواهد داشت که باید آن را به صورت نقد در محل سفارت پرداخت نمایید.

زمان و هزینه ی صدور ویزای آرژانتین

حداقل زمانی که برای دریافت ویزای آرژانتین در نظر باید بگیرید، ۲۱ روز کاری است و هزینه ای معادل ۱۳۰ دلار برای شما خواهد داشت که باید آن را به صورت نقد در محل سفارت پرداخت نمایید.

ویزای آرژانتین

شما برای دریافت ویزای آرژانتین می توانید به صورت یکبار ورود و یا چندبار ورود است که با گذر از مراحل قانونی دریافت ویزای آرژانتین و اخذ آن، می توانید با توجه به نوع ویزایتان به دفعات متعدد وارد خاک کشور آرژانتین شوید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که امکان تمدید ویزای کشور آرژانتین برای ویزاهای توریستی و کمتر از ۶ ماه در آرژانتین وجود ندارد. البته این اصل در صورت وجود مشکلات پزشکی برای شما و یا مشکلات دیگری که در زمینه ی روادیدهای این کشور و گردشگرانی که دراین کشور حضور دارند تعریف شده است، ویزای دریافتی امکان تمدید را دارد.

ثبت شرکت در کشور آرژانتین

نوامبر 27, 2019 @ 1:24 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

ثبت شرکت آرژانتین   دارای مزایای زیر است:

1-کسب و کار آنلاین در آرژانتین ، یک صنعت سودآور است. آرژانتینی ها در حال حاضر 10 میلیارد دلار در سال در اینترنت صرف می کنند، گرچه تنها 65 درصد کشور دارای دسترسی به اینترنت هستند. با افزایش دسترسی به اینترنت، انتظار می رود که این بخش از اقتصاد به سرعت رشد کند.

2- از سال 2013، هفتاد درصد از جمعیت آرژانتین طبقه متوسط است. رشد سالانه تولید ناخالص داخلی 6٪ نیز به این معنی است که درآمد خانواده افزایش می یابد؛ به این معنی که تقاضا برای محصولات و خدمات شرکت های خارجی به سرعت در حال افزایش است.

مزیت بعدی ثبت شرکت در آرژانتین   ، مالیات های منقضی برای توزیع سود سهام به غیر ساکنان، چه شرکت یا فردی، وجود ندارد.

مقررات ثبت شرکت در آرژانتین  

به منظور تسهیل فعالیت های تجاری شرکت در آرژانتین   ، سرمایه گذاران باید مقررات زیر را در نظر بگیرند:

1- بر اساس قانون شرکت ها، یک شرکت آرژانتینی باید حداقل یک مدیر و دو سهامدار از هر ملیتی داشته باشد.

2- حداقل الزام سرمایه ای برای یک شرکت آرژانتینی وجود ندارد.

3- هر شرکت مجاز است که گزارشات سالانه خود را برای تأیید جزئیات مربوط به شرکت برای ثبت نام عمومی از جمله اسم و آدرس همه مدیران، آدرس اصلی محل کسب و کار و جزئیات سهامداران و سهام آنها داشته باشد.

4- یک شرکت خصوصی آرژانتین برای حفظ یک آدرس ثبت شده محلی است.

5- هر شرکت خارجی باید یک نماینده قانونی آرژانتین را به عنوان حامی مالی عمل کند. این نماینده می تواند یک آرژانتین یا یک اقامت دائم باشد.

همه بخش ها در آرژانتین   100٪ مالکیت خارجی را اجازه نمی دهند. مالکیت خارجی در خدمات بهداشتی، خدمات پستی  محدود شده است.

سرمایه گذاری در کشور آرژانتین

نوامبر 27, 2019 @ 1:24 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

اخذ شهروندی مستقیم از طریق سرمایه گذاری برنامه ی مهاجرتی است که به سرمایه گذار اجازه می دهد تا اقامت دائم و شهروندی خود را به ازای سرمایه گذاری و کمک اقتصادی به کشور جدید ، دریافت کند. شهروندی یک وضعیت فردی است که بر طبق قانون به فرد اجازه می دهد تا از تمام حقوق شهروندی برخوردار باشد. این حقوق شامل حق رای دادن، حق کار و زندگی در کشور و دریافت پاسپورت می شود.

از آن جا که سرمایه گذاران کمک شایانی در رشد اقتصاد کشور می کنند، این کشور ها نیز مزیت های اقتصادی به سرمایه گذاران می دهند. از جمله این مزیت ها می توان به تخفیف دادن در مالیات ها و فراهم کردن امکان زندگی ، کار و تحصیل برای خانواده ی سرمایه گذاران اشاره کرد. برای جذب سرمایه گذاران بسیاری از کشور ها در ازای سرمایه گذاری و کمک اقتصادی ، به سرمایه گذاران اقامت دائم و شهروندی می دهند.

راه های زیادی وجود دارد که به واسطه ی آن افراد می توانند شهروندی کشور جدیدی را دریافت کنند :

 1. فرد خارجی ممکن است یک پیشنهاد کاری از یک شرکت خارجی دریافت کند و به واسطه ی آن واجد شرایط دریافت شهروندی کشور جدید شود.

 2. فرد خارجی ممکن است که با شهروند کشوری دیگر ازدواج کند و به واسطه ی همسر خود واجد شرایط دریافت شهروندی کشور جدید شود.

 3. فرد خارجی ممکن است که به دلیل مشکلات سخت اجتماعی به کشور دیگر برود و به واسطه ی آن واجد شرایط دریافت شهروندی کشور جدید شود.

 4. فرد خارجی ممکن است که به دلیل شروع یک تجارت و یا سرمای گذاری در کشوری دیگر مهاجرت کند و به واسطه ی آن واجد شرایط دریافت شهروندی کشور جدید شود.

قابل ذکر است که هر کشور آیین نامه ی شهروندی خاص خود را دارد و برای این که واجد شرایط دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری شوید، شما باید امتیازات خواسته شده برای هر کشور را داشته باشید. البته بعضی از امتیازات خواسته شده بین اکثر کشور ها شبیه به هم است.

حداقل میزان سرمایه گذاری

هر کشوری حداقل میزان سرمایه گذاری مختص به خود را دارد ولی به طور کلی شما ممکن است حداقل 200,000 دلار امریکا(برای دومینیکا) تا 5,500,000 یورو (برای یک از برنامه های قبرس) سرمایه نیاز داشته باشید. همچنین برخی کشورها الزام دارند تا شما در برخی از پروژه های دولتی سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری در ملک و هتل ها از محبوب ترین انواع سرمایه گذاری هستند.

اثبات تجربه و تجارت سرمایه گذاران

بسیاری از کشور ها به دنبال جذب سرمایه گذارانی هستند که تجربه و توانایی های بالایی دارند. از این رو سرمایه گذاران باید بتوانند ثابت کنند که تجربه ی مدیریتی و یا تجارت موفقی داشته اند.

اثبات قانونی بودن سرمایه

بسیاری از کشور ها به دنبال جذب سرمایه گذارانی هستند که سرمایه ی خود را از راه کاملا قانونی بدست آورده اند. سرمایه گذار باید بتواند ثابت کند که تمام سرمایه و دارایی هایش از راه قانونی مانند حقوق کارمندی ، وام بانکی و فروش ملک بدست آمده است. این مدارک باید کامل و بدون هیچ عیب و نقصی باشند.

زمانی که پرونده ی فرد متقاضی از سوی اداره ی مهاجرت کشور تایید شود ، در اکثر موارد فرد متقاضی اقامت دائم را دریافت می کند. بعد از زندگی کردن در این کشور به تعداد سال های معین، سرمایه گذار می تواند برای دریافت شهروندی اقدام کند. همچنین سرمایه گذار باید دارای امتیازات دیگری مانند داشتن دانش کافی از زبان کشور و داشتن گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه، باشید تا بتواند شهروندی خود را دریافت کند. بعد از دریافت شهروندی ، متقاضی می تواند پاسپورت کشور جدید را دریافت کند.

مزایای دریافت شهروندی از روش سرمایه گذاری

این برنامه مزیت های زیادی را به سرمایه گذاران می دهد. از جمله این مزیت ها می توان به دادن شهروندی و تمام مزایای مربوط به آن اشاره کرد.

دیگرمزیت این است که سرمایه گذاران از تخفیف در مالیات ها بهره مند می شوند و می توانند از امکانات زندگی ، کار و تحصیل برای خود و خانوادشان بهره مند شوند.

همچنین در برخی از کشور ها، سرمایه گذاران و خانوادشان می توانند بدون این که اقامت دائم دریافت کنند، مستقیما شهروندی دریافت کنند.

خرید ملک در کشور آرژانتین

نوامبر 27, 2019 @ 1:24 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در نظر گرفتن هزینه زندگی در آرژانتین و پیشبینی آن امری بسیار مهم است که فرد مهاجر باید قبل از سفر آن را در نظر بگیرد تا خدای نکرده مجبور به بازگشت به ایران نشود. آب و هوای آرژانتین معتدل این کشور یکی از موضوعاتی است که سبب جذب بسیاری مهاجر به این کشور می باشد.

هزینه زندگی و تحصیل در آرژانتین امری است که برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل آن هم این است که اگر فرد با هزینه ها آشنا باشد بهتر می تواند برای هزینه خود تصمیم گیری کرده و با آگاهی بیشتر اقدام به مهاجرت کند.به همین دلیل موسسه حقوقی توسعه گران مهر با ارائه جدول هزینه زندگی در آرژانتین متقاضیان عزیز را در این تصمیم گیری کمک می کند.

جزییات و ریز هزینه زندگی در آرژانتین

در این قسمت به بررسی ریز هزینه ها و قیمت ها در کشور آرژانتین می پردازیم البته سوالاتی پیرامون قیمت و هزینه بلیط تا آرژانتین ، هزینه بهداشت و درمان درآرژانتین، هزینه دانشگاه، هزینه زندگی در آرژانتین و هزینه تحصیل، هزینه مدرسه و هزینه ویزا آرژانتین مرتبط با این مقاله نمی شود و می توانید از آژانس های مسافرتی و همچنین سفارت آرژانتین سوال فرمایید ، امید است که مقاله هزینه زندگی در آرژانتین بتواند پاسخگوی سوالات شما باشد.

هزینه خوراک و غذا در آرژانتین

فست فود و رستوران

 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان قیمت: ۱۱ دلار

 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر): ۴۰ دلار

 • هزینه یک عدد مک دونالد : ۷ دلار

کافه و بار

 • هزینه یک فنجان کاپوچینو : ۳ دلار

 • هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه : ۱.۵ دلار

 • هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی : ۱.۵ دلار

سوپر مارکت

 • هزینه یک لیتر شیر : ۱.۲۰ دلار

 • هزینه یک قرص نان فرانسوی : ۱.۶۰ دلار

 • هزینه یک کیلو برنج : ۱.۸۰ دلار

 • هزینه یک شانه تخم مرغ : ۲ دلار

 • هزینه یک کیلو پنیر محلی : ۸.۷۵ دلار

 • هزینه یکی کیلو گوشت سینه : ۶.۵ دلار

 • هزینه یک کیلو گوشت ران : ۹.۱۷ دلار

 • هزینه یک بسته سیگار : ۲.۲۰ دلار

میوه و سبزیجات

 • هزینه یک کیلو سیب : ۳.۶۰ دلار

 • هزینه یک کیلو موز : ۲.۸۶ دلار

 • هزینه یک کیلو پرتقال : ۱.۳۵ دلار

 • هزینه یک کیلو گوجه : ۲ دلار

 • هزینه یک کیلو سیب زمینی : ۱ دلار

 • هزینه یک کیلو پیاز : ۱.۳۱ دلار

هزینه ایاب و ذهاب و حمل و نقل

 • بلیط مترو : ۰.۴۳ دلار

 • تاکسی : ۱.۵۶ دلار

 • تاکسی تا یک کیلومتر : ۱.۲۵ دلار

 • تاکسی تا یک ساعت انتظار : ۲۰ دلار

 ورزش و تفریح

 • هزینه ماهانه باشگاه بدن سازی : ۳۹.۴۸ دلار

 • بلیط سینما : ۸.۵ دلار

پوشاک

 • یک شلوار جین : ۹۴.۸۴ دلار

 • یک دست لباس ورزشی : ۶۵.۵ دلار

 • یک جفت کفش نایک : ۱۰۶ دلار

 • یک جفت کفش چرم مردانه : ۱۱۷.۵ دلار

قیمت یا هزینه اجاره و خرید خانه و ملک در آرژانتین

 • اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر : ۴۱۷.۶ دلار

 • اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر :  ۳۲۶ دلار

 • اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر : ۸۴۷.۶ دلار

 • اجاره آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر : ۶۵۳ دلار

 • قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر : ۲،۶۸۵.۴۸ دلار

 • قیمت هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر : ۱،۹۶۷.۷ دلار

پناهندگی به کشور آرژانتین

نوامبر 27, 2019 @ 1:24 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

راه‌های گرفتن تابعیت و اقامت در آرژانتین

 • هرگاه طفلی که در دریای آزاد در کشتی یا هواپیمای با پرچم آرژانتین متولد گردد تبعه آرژانتین محسوب می‌شود.

 • طفلی که در سفارت آرژانتین نیز به دنیا آید آرژانتینی محسوب می‌شود.

 • در قانون تابعیت و اقامت در آرژانتین ، تولد در قلمرو این کشور باعث تحصیل تابعیت می‌گردد.

 • از طریق تولد به وسیله اصل خون (نَسَب)

طفلی که از پدر و مادر آرژانتینی در هر کجا متولد گردد تابعیت و اقامت در آرژانتین به وی منتقل می‌شود.

 • از طریق تقاضا

کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین از دو طریق امکان‌پذیر است:

الف) شخص متقاضی باید حداقل دو سال در خاک آرژانتین اقامت داشته باشد.

ب) چنانچه فردی با تبعه آرژانتینی ازدواج نموده باشد می‌تواند بعد از 2 سال اقامت در این کشور به شرط تکمیل کردن فرم‌ها و تقاضا از دولت آرژانتین، تابعیت و اقامت در آرژانتین را تحصیل نماید.

تابعیت مضاعف

بر اساس قانون تابعیت و اقامت در آرژانتین ، تابعیت مضاعف به رسمیت شناخته نشده است، مگر در موارد زیر:

 1. اطفالی که زیر 18 سال بوده و در خارج از آرژانتین از پدر و یا مادر آرژانتینی متولد گردیده باشند. این افراد پس از رسیدن به سن هجده سال تمام باید یکی از دو تابعیت خود را انتخاب نمایند.

 2. اتباع اسپانیایی بر اساس معاهده با دولت آرژانتین، می‌توانند تابعیت و اقامت در آرژانتین را نیز کسب نمایند.

از دست دادن تابعیت

از دست دادن تابعیت ممکن است به صورت ارادی یا غیر ارادی صورت پذیرد.

الف) از دست دادن ارادی تابعیت

تبعه آرژانتینی که قصد ترک تابعیت و اقامت در آرژانتین را دارد حتماً باید در پایتخت این کشور (بوئنوس آیرس) حضوراً به اداره پلیس مراجعه و خود را معرفی نموده و تقاضای خود را تحویل دهد تا دولت با آن موافقت نماید و تبعه‌ای که ساکن کشور دیگری است نمی‌تواند تقاضای خود را به سفارت آرژانتین در آن کشو تحویل دهد.

ب) سلب تابعیت (از دست دادن غیر ارادی)

موارد زیر باعث سلب تابعیت و اقامت در آرژانتین می‌شود:

 1. هرگاه تبعه آرژانتین تابعیت کشور دیگری را تحصیل کرده باشد.

 2. هرگاه تبعه آرژانتین بدون اجازه دولت به استخدام دولت دیگری درآید ولو اینکه به صورت افتخاری باشد.

 3. هرگاه یکی از اتباع آرژانتین ورشکسته به تقلب و یا مرتکب جرم جدیدی که در قانون آرژانتین پیش‌بینی نشده بشود.

TOP