×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Indonesia Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور اندونزی

جمهوری اندونزی کشوری است مرکب از جزیره‌های بسیار که در مجمع‌الجزایر مالایا بین هندوچین و استرالیا قرار گرفته است. پایتخت آن جاکارتا است.

اندونزی چهارمین کشور پر جمعیت دنیا است و مسلمانان آن از هر کشور دیگری بیشترند.

 

تاریخ اندونزی

تا1942 میلادی اندونزی متعلق به هلند بود و از 1942 تا 1945 تحت اشغال ژاپن در آمد. در 17 اوت 1945، ملیون به رهبری دکتر احمد سوکارنو و دکتر حتی اعلام جمهوری کردند. چهار سال تمام میان نیروهای هلند و اندونزی جنگ بود. در نهایت در سال 1949 موافقت‌نامه‌ای امضا شد كه طبق مفاد آن، همه سرزمین اندونزی بجز گینه نو بحکومت موقت (جمهوری) ایالات متحده اندونزی واگذار شد. در16 دسامبر 1949، دکتر سوکارنو به ریاست جمهوری این كشور انتخاب گردید.

 

جغرافیای اندونزی

مجموعه‌ای از جزایر (قریب به 3000 جزيره بزرگ و کوچک) است كه در جنوب شرقي آسیا در اقيانوس کبیر قرار دارد. سابقاً این جزایر در تصرف هند و به هندِ هلند موسوم بود ولی بعد از آنکه کشوری مستقل و آزاد گردید، "اندونزی" نام گرفت. مساحت این كشور 1919000 کیلومتر مربع و پایتخت آن شهر جاکارتا است که در جزیره جاوه قرار دارد و سابقاً باتاویا نامیده می‌شد. شهر مهم آن سورابایا است. این كشور دارای معادن قلع، نفت، ذغال‌سنگ و مس است و توتون، برنج، قهوه و كائوچو جزو محصولات كشاورزی این كشور است

 

مردم اندونزی

جمعیت این كشور در حدود 238 میلیون نفر است كه از این رقم 90 درصد مسلمان و بقیه مسیحی، هندو یا بودایی هستند. زبان رسمی آنان "اندونزیایی" است ولی به زبانهای مختلف گویش می‌نمایند.

جاذبه های اندونزی    

معبد empul holyspring – tegallalang

celuk gold & silver smith

 غار باستانی geo gojah

Rafting در رودخانه ayung – spa treatment

 nusa dua- tanjung benoa (شامل ورزشهای آبی ) پارک gwk وبلندترین تندیس جهان

cruise    جزیره lembongan – روستای lembongan بندر benoa

معبد taman ayun – دریاچه ulun danu bedugul- جنگل میمونها (alas kedaton  ) معبد صخره ای tanah lot

اقتصاد

بنابر آمار سال ۲۰۰۵ تولید ناخالص داخلی اندونزی ۲۸۷ میلیارد دلار بوده است که سهم سرانه هر فرد ۴۴۵۸ دلار است.سهم صنعت ۴۰٫۷٪ که بیشتر به فرآوری محصولات کشاورزی و معدنی مشغول است و سهم بخش کشاورزی ۱۴٪ می‌باشد و محصول اصلی اش برنج است.با این حال بیشترین شاغلان در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند.۴۱ میلیون و هشتصد هزار نفر از نیروی کار در بخش کشاورزی شاغلند.که کشاورزانی هستند که حرفه‌ای نیستند و در سطح کلان تولید نمی‌کنند.اما هم کشاورزان بزرگ و هم روستاییان مقدار زیادی لاستیک ، چای ، قهوه ، تنباکو و ادویه تولید و صادر می‌کنند. بیشترین صادرات اندونزی به کشورهای آمریکا و ژاپن و چین و سنگاپور می‌باشد.اندونزی از لحاظ معدنی کشوری ثروتمند می‌باشد و معادن نفت ، گاز طبیعی ، قلع ، نیکل ، زغال سنگ، بوکسیت و مس در این کشور موجود است اما به علت نسبت بیشتر جمعیت به ثروت جمعیت مردم فقیر زیاد است.یکی دیگر از منابع کسب درآمد برای اندونزی صنعت توریسم است

اکتبر 7, 2019 @ 7:06 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور اندونزی

اکتبر 7, 2019 @ 7:06 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

تحصيلات ابتدايي در كشور اندونزی از هفت سالگي آغاز مي شود. شش سال آموزش پايه و سه سال مقطع مقدماتي متوسطه مجموعاً 9 سال آموزش اجباري را که به صورت رايگان ارائه  مي شود تشكيل می دهد.

مقطع تكميلي متوسطه سه سال به طول می انجامد. پس از موفقيت در آزمون پايان دوره (پس از 12سال تحصيل) مدرك (Sekolh Menengah Atas) SMA يا ديپلم متوسطه STTB  (Surat Tanda Tamat Belajar) در رشته هاي علوم طبيعي، فيزيك، علوم اجتماعي و فني- حرفه اي اعطا ميشود. اين مقطع برای رشته هاي فني- حرفه اي 3 تا 4 سال است. آموزش در مدارس دولتي يا خصوصي که زير نظر وزارت آموزش و فرهنگ اندونزي مي باشند انجام می شود. مدارس علوم اسلامي نيز در اين كشور فعال بوده و مو رد تاييد و زير نظر وزارت امور مذهبي اداره مي شوند.

دوره پيش دبستاني كه از 5الي 6 سالگي شروع مي شود اختياري است و براي ورود به دبستان الزامي نيست.

 تحصيلات‌ دانشگاهي‌

مؤسسات آموزش عالي در اندونزی شامل دانشگاه هاي دولتي، دانشگاههاي خصوصي، كالج هاي تربيت معلم، انستيتو ها، مدارس عالي، انستيتوهاي اسلامي (كه زير نظر وزارت امور مذهبي اداره مي شوند و از اعتباري مشابه دانشگاه ها برخوردار ميباشند)، آكادمي ها و پلي تكنيك ها مي باشند.

براي ورود به مؤسسات آموزش عالي يك آزمون ورودي وجود دارد. آزمون ورودي حدود 50 دانشگاه ايالتي به صورت سراسري برگزار ميشود. پلي تكنيك ها، مراكز تربيت معلم و مدارس عالي ديگر نيز به صورت مستقل آزمون ورودي دارند. نظام آموزشي ترمي واحدي و زبان تدريس در اكثر دانشگاه ها زبان اندونزيايي است.

 دوره‌هاي‌ تحصيلي

1-     مدرك Diploma/Certificate توسط دانشگاه ها، مدارس عالي دولتي و خصوصي كه آموزش دانشگاهي يا حرفه اي را در يك رشته يا در يك دانشكده ارائه مي كنند صادر مي شود. طول دوره های مربوط 1 تا 4 سال است كه به مدارک ديپلم D1، ديپلم,D2 ديپلمD3، و ديپلم D4 منتهی می شود. پلي تكنيكهاي وابسته به دانشگاه نيز گواهي آموزش تكنسين صادر مي نمايند. ديپلم هايي كه توسط آكادمي ها و پلي تكنيكها ارائه ميشود با گذراندن حدود 120 واحد و مدارك مدارس عالي و انستيتوها با گذراندن 144 تا 160 واحد اعطا مي شوند.

2-     مدرك Sarjana  يا  Strata1 اختصاراً  S1 توسط دانشگاه هاي دولتي يا خصوصي پس از چهار سال تحصيل تمام وقت و گذراندن 144تا160 واحد درس صادر ميشود (مؤسسات خصوصي صرفاً تا اين مقطع مدرك صادر ميكنند).

3-     مدرك Magister يا Strata2 اختصاراً S2 بعد از مدرك Sarjana با دو سال تحصيل و گذراندن 30 تا 36 واحد درسي توسط دانشگاه ها صادر مي شود.

4-     مدارک Doctor يا Strata3 اختصاراً S3 بالاترين مدرك دانشگاهي در اندونزي است و توسط دانشگاه ها يا انستيتو ها پس از سه تا چهار سال تحصيل و تحقيق با داشتن مدرک Magister  (S2) اعطا ميشود. دانشجو مي بايست در امتحاني كه در پايان هر سال به منظور ارزيابي پيشرفت علمي دانشجو بر گزار ميشود شركت نمايد و موفق شود (2سال حضور دانشجو در محل تحصيل الزامي است). پذيرش براي اين مقطع مستقيماً پس از اخذ درجه S1 نيز مقدور است.

5-      مدرك Dokter Hewan: پس از 5 الي 6 سال تحصيل (4سال دوره S1 بعلاوه 2سال آموزش حرفه اي دامپزشكي) اخذ ميشود.

نظام نمره دهی در مقياس 1 الی 10 شکل گرفته است. نمره 10 عالي، 9 خيلي خوب، 8 خوب، 7 نسبتا خوب، 6 متوسط، 5 ضعيف و 4 و کمتر از آن مردود ميباشد.

 نحوه‌ ارزشيابي‌ مدارك‌ تحصيلي‌

1- ‌‌مدارك Diploma1 و Diploma2 (D2, D1) كه به ترتيب با يك و دو سال تحصيل در دانشگاه ها و پلي- تكنيك ها و مؤسسات آموزشي پس از ديپلم دبيرستان يا پيش دانشگاهی اخذ مي گردد فقط صحت صدور آنها تأييد ميشود.

2- مداركDiploma3  و Diploma4 (D4, D3) كه به تر تيب با سه وچهار  سال تحصيل دردانشگاه ها و پلي- تكنيك ها و مؤسسات آموزشي پس از ديپلم دبيرستان يا پيش دانشگاهی اخذ مي گردد به مأخذ كارداني ارزشيابي ميشوند.

3- مدرك Sarjana (S1): كه با 4 سال تحصيل و گذراندن 144 الي 160 واحد اخذ می شود به مأخذ كارشناسي ارزشيابي ميشود.

4- مد رك Magister (S2) يا Strata 2 كه با دوسال تحصيل و گذراندن 30 تا 36 واحد درسي اخذ ميشود به مأخذ كار شناسي ارشد ارزشيابي ميشود.

5- مدرك Doctor يا Strata 3 اختصارا" (S3) از دانشگاه هاي گروه 1 ( در بعضی از دانشگاه ها با چاپ يك مقاله معتبرعلمی– پژوهشی با نمايه بين المللی) دكتري ارزشيابي ميشود.

6- مدرك Dokter Hewan  با 5 يا 6 سال تحصيل صرفاً از دانشگاه های گروه 1(پس از چاپ يک مقاله معتبر علمی –پژوهشی با نمايه بين المللی ) به مأخذ دكتراي دامپزشكي ارزشيابي خواهد شد.

TOP