×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Italia Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور ایتالیا

درباره ایتالیا

حكومت : جمهوری
مساحت : 245/301 كیلومترمربع
جمعیت : 000/690/57
رشدسالانه جمعیت : 2/0 درصد
پایتخت : رم
زبان : ایتالیایی
دین: مسیحی

بیش از 75 درصد این كشور را كوه، تپه و ارتفاعات در بر می گیرد. رود «پو» كه از كوههای آلپ در شمال ایتالیا سرچشمه می گیرد، درجنوب این كشور متغیر است، به طوری كه، در جنوب تابستانهای گرم وزمستانهای معتدل، در شمال، تابستانها معتدل و زمستانهای سرد، بخصوص در ارتفاعات آلپ مشاهده می شود. محصولات عمده كشاورزی ایتالیا شامل: غلات – سبزیجات – انگور و زیتون بوده، و پنیر و فرآورده های دامی، جزو اقلام صادراتی ایتالیا به شمار می آیند. تمركز صنایع نظیر : نساجی – اتومبیل سازی - ماشین آلات مهندسی و صنایع سنگین درشمال كشور كه 50 درصد نیروی كار ایتالیا را به خود جذب كرده است، باعث ایجاد شكاف اقتصادی و اجتماعی بین شمال و جنوب كشور، شده است.

موقعیت
در جنوب اروپا، شبه جزیره ای در مركز دریای مدیترانه.

مختصات جغرافیایی
شمالی2250 , 30 12 شرقی

آب و هوا
مدیترانه ای، در شمال به دلیل و جود رشته كوه آلپ سرد، در جنوب خشك و در كل نیز كشوری تقریبا گرم میباشد.

ارتفاع
بیشترین ارتفاع : كوه مونته بیانكو (monte bianco) با ارتفاع 748/4 متر از سطح دریا.

كمترین ارتفاع : دریای مدیترانه 0 متر

ملیت
ایتالیایی

گروههای قومی و نژادی
ایتالیایی، البته گروههای نژادی آلمانی، فرانسوی و اسلاو - ایتالیایی در شمال و آلبانیایی - ایتالیایی و یونانی - ایتالیایی نیز در جنوب هستند.

مذاهب
حاكمیت و اكثریت با مسیحیت كاتولیك میباشد ولی پروتستانها، یهودیها و مسلمانان(كه اكثرا مهاجر هستند) نیز در این كشور زندگی میكنند.

زبانها
ایتالیایی زبان رسمی این كشور میباشد.
آلمانی : در بخشهایی از ایالت بولتزانو به دلیل هم مرز بودن با اتریش و آلمان مردم به این زبان آشنایی دارند.
فرانسوی : در شمال غربی و در شهرستان واله داگوستا  به دلیل هم مرز بودن با فرانسه مردم با این زبان آشنایی دارند.
اسلوونیایی : در شهرهای تریسته و گوریتزیا مردم به دلیل همسایگی با اسلوونی با این زبان آشنایی دارند.

شایان ذكر است كه همینطور كه در بعضی مناطق ایتالیا زبانهای دیگر وجود دارند به همین شكل زبان ایتالیایی نیز در كشورهای همسایه وجود دارد.در ضمن دو ایالت جنوبی سوئیس كه هم مرز ایتالیا هستند زبان رسمیشان ایتالیایی میباشد

 تاریخ

تاریخ معاصر ایتالیا به طور كلی
از میان مشكلات عدیده ای كه مسئله اتحاد ایتالیا ( 1870 ـ 1848 ) بدنبال داشت، آنچه كه بیش از همه اضطراری مینمود، همانا یكدست ساختن سرزمینی بود كه از لحاظ سیاسی و اقتصادی بسیار متفاوت بود.

بكار گیری ساختارهای اداری دوره رژیم سلطنتی savoiaدر طول زمان باعث وخیم تر شدن اختلافات قبلی میان مناطق مختلف ایتالیا گردید و بدنیال آن موج مهاجرت طبقه روستایی به سوی آمریكای شمالی و جنوبی آغاز شد.

میان سالهای پایانی قرن نوزدهم و سالهای آغازین قرن بیستم، چند میلیون ایتالیایی به خارج از كشور مهاجرت نمودند.

از دیدگاه اقتصادی و اجتماعی، دوره قبل از اتحاد تا زمان آغاز جنگ اول جهانی با پدیده رشد كلی كشور همراه بود كه با تكیه به موقعیت بین المللی مثبت، این امكان را یافت تا سر و سامانی به وضعیت مالی و ساختارهای دولتی داده و بخشهای اصلی برای كمك به پیشرفت و توسعه صنعتی را گسترش دهد و در این راستا البته از كمك سخاوتمندانه سرمایه های خارجی نیز بهره برد.

شرایط اجتماعی كشور، كه همراه با اختلافات پیش گفته میان مناطق روستایی و شهری بود ،سالهای اولیه ” صنعتی ساز یكشور ” و اولین قدمها بسوی یك ساختار مدرن اجتماعی را با شكل گیری احزاب سیاسی رقم زد.

ظهور این احزاب سیاسی و تنش های اجتماعی ناشی از آن تاثیر گسترده ای بر جریانهای بعدی تارخی ایتالیا بجای گذاشت.

جنگ اول جهانی

بدنبال بر خورداری شهروندان ایتالیایی از حق رای دادن در سال 1913، روند یكپارچه سازی سیاسی كشور تكیمل شد و این در حالی بود كه چهره بین المللی ایتالیا كه بدنبال اصلاحات آغاز شده از فردای روز اتحاد، هماهنگ تر و مدرنتر شده بود، وجهه بیشتری یافته و تقوبت میشد.

در آستانه جنگ اول جهانی، ایتالیا چشم انداز ترسیم شده تا آن زمان را دگرگون ساخته و در كنار قدرتهای متحد، فرانسه، انگلیس و ایالات متحده وارد جنگ شد. بدنبال كنفرانس صلح و رسای در سال 1919 مناطق شمالی ” ترنتینو ”، ” التوادیجه ” و ” ونتر یا جولیا ” را كه برای كامل ساختن روند اتحاد ملی مورد نیاز بود، بدست آورد.

ایتالیا هر چند كه از مبارزه پیروز خارج شده بود، اما از نقطه نظر اقتصادی زیر بار فشارهای وارده، دچار چنان آشفتگی هایی گردیده بود كه دولتهای وقت آنزمان توان هدایت آنرا بسوی دست آورده های مثبت نداشتند.

در این برهه كه مالامال از مشكلات اجتماعی میباشد، برخی از تشكیلات سیاسی كه بعدها بمدت دهها سال روی آینده كشور تاثیرات عمیقی خواهند گذاشت، پا به عرصه وجود میگذارند ،از جمله حزب ملت ( 1919 ) كه بعدها به حزب دموكرات مسیحی تغییر شكل داد، حزب سوسیالیست، حزب كمونیست كه توسط ” گرامشی ” پایه گذاری شد ( 1921 ) و طبقات مبارز كه توسط موسولینی شكل گرفت ( 1919 ) و بعدا در سال 1921 به حزب فاشیست ملی تغییر شكل داد وعامل به قدرت رسیدن موسولینی شد.

ایتالیا میان دو جنگ

در سال 1925 با ممنوع شدن فعالیت تمامی دیگر احزاب، دوره رژیم فاشیست آغاز میشود كه با الهام از سیاست استبدادی و در پوشش ملی گرایی، باعث دگرگونیهای ریشه ای درزندگی كشور گردید و آزادیهای سیاسی را محدود نمود.

این رژیم برای ممانعت از دشمنی كلیسای كاتولیك، به توافقی با واتیكان ( 1929 ) دسـت یافت.

در ان سالها اقدامات جدی برای تقویت و توسعه فعالیتهای صنعتی و كشاورزی صورت گرفت. در زمیـــنه سیاسیت خارجی، موسولینی سعی كرد با اتكا به سیاست توسعه طلبانه و قدرتهای متحد، پرستیژ خود را تثبیت نماید كه نقطه اوج آن اتحاد با آلمان و ورود به جنگ دوم جهانی ( 1945 ـ 1940 ) بر علیه متفقین و متعاقبا سقوط رژیم فاشیست بدنبال نا كامیهای نظامی بود.

باز سازی دموكراسی و اداره وضعیت سخت كشور بعد از پایان جنگ و سعی در از بین بردن هر آنچه كه از رژیم فاشیست به ارث مانده بود، باعث شد تا مجمع قانون اساسی شكل بگیرد.

در دوم ژوئیه سال 1946، و بدنبال انجام رفراندوم ” جمهوری ایتالیا ” متولد شد و این تاریخ تبدیل به یك جــــــشن ملـــــی شد.

قانون اساسی جدید كه متن كامل آن از طریق online قابل دسترسی میباشد، از تاریخ اول ژانویه 1948 رسمیت یافته و به مرحله اجرا در آمد. ایتالیا بعد از جنگ، تلاش زیادی برای نزدیكی به كشورهای غرب انجام داد و در این راستا به ” اتحاد آتلانتیك ” ملحق شد كه سازمانی نظامی دفاعی میباشد كه به ابتكار آمریكا شكل گرفت و اكثر كشورهای اروپایی غربی نیز به آن پیوستند.

در سطح اروپا، ایتالیا در آن دوره از جمله كشورهایی بود با حداكثر توان در راستای یكپارچگی اروپا در طی مراحل مختلف آن، چه ا زنظر اقتصادی و چه سیاسی كوشش نمود.

از اول ژانویه 1999، ایتالیا از جمله 11 كشوریست كه واحد پولی ” یورو ” را به عنوان پول واحد بر گزید .

گردشگری

توضیحاتی پیرامون گردشگری در ایتالیا
ایتالیا در مركز دریای مدیترانه واقع شده است،دریایی كه تولد تمدنهای بسیاری را بخود دیده است. ایتالیا دارای تاریخی غنی از تماسها و تبادلاتی میباشد كه بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تاثیر گذاشته است.

فنیقی ها ،یونانی ها ،كارتاژها ،اعراب و نورمن ها از جمله مللی میباشند كه در طول قرون با تاثیر گذاشتن بر فرهنگ محلی ایتالیا، باعث گردیدهاند تا ایتالیا بطور فوق العاده ای غنی از آثار معماری و هنری میباشد.

بر اساس محاسبه ای كه یونسكو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در كشور ایتالیا واقع شده است، كشوری كوچك كه مساحتش فقط 25/0 % از كل خشكی های جهان میباشد.

نشانه های باقیمانده از گذشته ،آثار هنری و تنوع فوق العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا از جمله عوامل جذب توریست به كشورما میباشد كه امروزه یكی از توریستی ترین كشورهای جهان محسوب میشود.

غنای میراث هنری ایتالیا در هر حالتی غیر قابل محاسبه میباشد. درخشش هنر با آثار غیر قابل شمارش آن، شاهكارهای استادان بزرگ، نسلهاست كه گردشگران خارجی را به سوی خود میخواند.

رم، فلورانس، ونیز و بسیاری شهرهای دیگر، از جمله مقصدهای هنری هستند كه برنامه هر بازدید كننده ای از شبه جزیره ایتالیا را تشكیل میدهند. اما فراموش نكنیم كه در كنار این شهرهای بزرگ و معروف، میراثهای فرهنگی پنهانی هم در شهرهایی با تاریخ هزار ساله وجود دارند كه البته در مسیر اصلی بازدیدها قرار ندارندو علیرغم اینكه كمتر شناخته شده اند، اما به همان اندازه شهرهای هنری ایتالیا دارای جذابیت میباشند.اما غنای هنری پراكنده در هر منطقه نباید باعث شود كه هنرهای مردمی موجود را بیانگر تنوع ایتالیا و سنن منطقه ای آن میباشد، در درجه دوم اهمیت قرار دهیم.

برای شناخت ایتالیا با بازدید از شهرهای معروف به همراه موزه ها و میادین آن كافی نیست، بلكه برای نیل به این مهم، باید دنیای رنگارنگ به اصطلاح ایتالیای كوچك را كه غنی از زیباییهای طبیعی و هنری بی حساب و صدها مركز شهری كوچك و متوسط كه برخی از آنها پایتخت های باستانی با آثاری اصیل و بی نظیر میباشند، نیز در نوردید.

و به علاوه برای تكمیل این شناخت البته باید شرابها و غذاهای ایتالیا را هم تجربه كرد. غنا و تنوع رسوم و لهجه ها در هر گوشه از كشور به آسانی قابل تشخیص میباشد. و غذاهای ایتالیایی آینده این تنوع است. و بخاطر همین تنوع منطقه ای میباشدكه ایتالیا تبدیل به یكی از اصلی ترین قطبهای توریسم بین المللی شده است. از جمله دیگر عواملی كه در پیشرفت صنعت توریسم در این كشور زیبا نقش داشتهاند ،میتوان به نزدیكی ایتالیا به كشورهای صنعتی مركز و شمال غرب اروپا، وجود وسایل ارتباطی سریع و اقتصادی با دیگر قاره ها و سطح عالی امكانات پذیرش توریست كه كمتر كشوری از آن برخوردار میباشد،اشاره نمود.

هر ساله بطور میانگین حدود بیست میلیون گردشگر خارجی از ا یتالیا بازدید میكنند و این رقم طبیعتا علاوه بر میلیونها ایتالیایی میباشد كه كشورشان را برای گذراندن تعطیلاتشان انتخاب میكنندو البته در این انتخاب، تكیه بر سی و پنج هزار واحد اقامتی موجود در كشور كه دارای تقریبا دو میلیون تخت میباشند، دارند.

توریسم در عمل یكی از مهمترین منابع اقتصادی ایتالیا به شمار میرود كه حدود 5/5% از تولید داخلی كشور را به خود اختصاص داده است و این به معنای آنست كه از نظر ارزش بالاتر از كل تولید بخش كشاورزی قرار دارد

فرهنگ, آداب و رسوم

ایتالیایی ها اصولا هنرمند هستند, این کشور از ادبیات, هنر, شعر, موسیقی و ... بسیار غنی برخوردار است. اعتقاد آنها به مذهب کاتولیک همواره بر تمامی جنبه های هنری و فرهنگی این کشور نفوذ داشته است. به عنوان مثال, به اعتقاد مردم ایتالیا, جشن نام گذاری هرکس مهم تر از جشن تولد او به شمار می رود, زیرا در آن هر فرد ایتالیایی را به نام یکی از قدیسان می خوانند. هر فرد ایتالیایی قدیسی دارد که حامی اوست, و مردم از قدیس خود انتظار دارند که آنها را از گزند حوادث پاس دارد. در عوض به کلیسا و کشیش, هدایایی اختصاص می دهند, همچنین از احکام دین اطاعت و در مراسم مذهبی و عبادی شرکت می کنند.

ایتالیایی ها از نشستن در کافه ها لذت می برند. در این کافه ها آنها وقت خود را اغلب برای صحبت کردن, نوشیدن, بازی کردن یا تنها نشستن زیر آفتاب, صرف می کنند. دست دادن رایج ترین روش خوش آمدگویی و تبریک است. گفتن (چاا) (Ciao) برای سلام یا خداحافظی غیر رسمی رایج است. عبارتی مانند: روز بخیر (Buon giorno) و شب بخیر(Buona sera) نیز برای برخوردهای رسمی تر, استفاده می شود. گفتن عنوان شخصی بسیار مهم است هرچند استفاده از اسم کوچک رایج تر است. ایتالیایی ها مردم بسیار اجتماعی و خونگرمی چه در خانه هاشان و یا در کافه ها, بارها و رستوران ها هستند. دید و بازدید از خانواده یا دوستان, به ویژه در ایام تعطیل و یکشنبه ها, بخش مهمی از زندگی و روابط ایتالیایی ها محسوب می شود. در روستاها, جایی که زندگی کمتر ماشینی شده است, مردم و به ویژه خویشاوندان, بدون هماهنگی به دیدن یکدیگر می روند. هنگامی که به شام دعوت می شوند, آوردن هدیه ای کوچک معمول است. شبها یا بعدازظهر یکشنبه ها, گشت و گذار در شهر یا روستاها بسیار معمول است. اغلب ایتالیایی ها یکشنبه ها به حومه شهر می روند یا برای دیدن رویدادهای ورزشی به استادیوم ها سر می زنند. در تابستان مردم به سواحل دریا و ییلاقها می روند.

بسیاری از ایتالیایی ها از رفتن به سینما لذت می برند, هرچند توجه به سینما از آنچه که در میانه ی قرن بیستم متداول بود, کمتر شده است.

سن ازدواج در ایتالیا بالاست, زیرا اغلب مردم مایلند تا پایان تحصیلات و پیدا کردن شغلی مناسب, برای ازدواج منتظر بمانند. در مراسم ازدواج معمولا از رسوم مذهب کاتولیک پیروی می شود؛ هرچند آمار کسانی که با مراسم رسمی و قانونی ازدواج می کنند, به ویژه در مرکز و شمال ایتالیا رو به افزایش است. امروزه اجازه طلاق تنها بعد از سه سال جدایی رسمی, صادر می شود.

وفاداری و سربلندی خانواده بسیار با ارزش شمرده می شود. حتی هنگامی که فرزندان بزرگ باشند, تحت حمایت والدینشان هستند. والدین سعی می کنند به فرزندانشان در خرید خانه یا آپارتمام کمک کنند. در شمال, اعضای خانواده ها اغلب جدا از هم زندگی می کنند, و تعداد افراد خانواده به ویژه در دهه های اخیر بسیار کاهش یافته است. در جنوب, خانواده ها تا حدی بزرگتر هستند, و نسل های زیادی اغلب در همان شهر یا خانه زندگی می کنند. تفاوت در نگرش شمال و جنوب را می توان در آزادی بیشتر زنان شمال در ارتباط با کار و زندگی اجتماعی نیز مشاهده کرد.

تعطیلات رسمی و جشن ها

مردم ایتالیا, سال جدید را در اول ژانویه جشن می گیرند. شب عید عیسی مسیح, ششم ژانویه از جمله تعطیلات رسمی است که با دیدار ساحره ی کریسمس یعنی بفانا, همراه است. بفانا در افسانه ها, پیرزنی ساحره و مهربان است که شانس خود را برای همراهی (ازدواج) با عیسی مسیح از دست داد, از آن زمان تاکنون به دنبال مسیح می گردد. در شب پنجم ژانویه, او از روی چوب جاروی خود به داخل دودکش ها سر می خورد و برای بچه هایی که خوب بوده اند, اسباب بازی و شیرینی و برای بچه های بد, تکه ای زغال باقی می گذارد.فستیوال های سنتی بسیاری در نقاط مختلف ایتالیا برگزار می شود. به ویژه جشن های کارناوالی که در ونیز برگزار می شود, و شرکت کنندگان از دور و نزدیک برای شرکت در این جشن ها به شهر می آیند. کارنواله (Carnevale) جشنی است همراه با رژه و فستیوال لباسهای محلی که در بسیاری از مناطق ایتالیا, درست قبل از شروع ایام روزه کاتولیک ها, برگزار می شود.جشن جوزف مقدس (St.Joseph’ s day) که در نوزدهم مارس (بیست و نه اسفند) هر سال توسط مردم ایتالیا برگزار می شود.نماد مرسوم دراین جشن میز یا سفره ی جوزق مقدس است که از دست کشاورزان تهیه می شود. جوزف مقدس حامی فقیران و بی نوایان است و در این روز صدقه دادن به افراد نیازمند جامعه کاری مرسوم و متداول محسوب می شود. در چنین روزی مردم خود را به شکل مریم مقدس, جوزف و دوازده حواری عیسی مسیح در می آورند و از دیگران برای شرکت در جشن دعوت می کنند.

تعطیلات مذهبی مردم ایتالیا

روز خدا گوست, روز عروج حضرت مریم به آسمان که در پانزده آگوست (بیست و چهار مرداد) برگزار می شود. در این تاریخ اکثر مردم ایتالیا, شهر را به مقصد ساحل و کوه ترک می کنند.روز اولیاء یا قدیسین در اول نوامبر (ده آبان), روزی است که تمام قدیسین کاتولیک مورد احترام و تکریم قرار می گیرند. در این روز مارش عزا برای کسانی که مرده اند, نواخته می شود و زنگ کلیساها به صدا در می آیند, و مردم به گورستان رفته و مقبره ی اقوام و دوستان خود را با گل, به ویژه داوودی و شمع می پوشانند. در روز هشتم دسامبر (17 آذر) تولد عیسی مسیح جشن گرفته می شود و سرانجام در بیست و پنج دسامبر (چهار دی) جشن کریسمس برگزار می شود. افزون بر این هر شهری دارای قدیس خاص خودش است, و روز مخصوص به آن قدیس را جشن می گیرند.

تعطیلات رسمی کشور ایتالیا در سال 2012

 • January-1New Year's Day

 • January-6Epiphany

 • April-25Liberation Day

 • May-1Labor Day

 • June-2Republic Day

 • June-24St. John's Day

 • June-29St. Peter & St. Paul Day

 • July-11St. Rosalia Day

 • August-15Assumption Day

 • September-19St. Januarius Day

 • October-4St. Petronius Day

 • November-1All Saints` Day

 • November-4National Unity Day

 • December-6St. Nicholas Day

 • December-7St. Ambrose Day (Milan Only)

 • December-8Immaculate Conception

 • December-25Christmas Day

 • December-26St. Stephen's Day

غذا

غذا خوردن در رم واقعا کاری همگانی است و بیرون غذا خوردن بخش مهمی از زندگی رمی به حساب می آید. ترتوریا (غذای ایتالیایی) ها بخش اساسی غذاخوردن آنها است و همیشه میتوان آنها را در کنار خانواده و در کنار مادر در آشپزخانه دید

غذاهای سنتی آنها مانند کودا والا واکسینارا (دم گاوی که با شراب پخته شده است، گوجه فرنگی و فلفل) و بروشت روی پاستاهایشان بسیار خوشمزه است.

پیتزاهای سنتی دارند که خیلی سریع آماده میشود و ارزان است. از خوردن پیتزاهای اصیلی مانند آلا رومانا ، پیتزایی باریک با لبه ترد لذت ببرید. اما حواستان باشد که این پیتزا با اجاق زغال سوز آماده شده باشد چون اینطوری خیلی خوشمزه تر است. تا دلتان میخواهد بستنی ایتالیایی یا گلاتو بخورید .

مرغ تنوری ایتالیایی و پاستا

نوامبر 27, 2019 @ 2:08 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور ایتالیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:08 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

اکنون دانشجوهای بسیاری از اقصی نقاط جهان هستند که بدنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا می باشند، از بین این کشورها کشور ایتالیا شرایط خوب و قابل توجهی را برای دانشجوهای خارجی بخصوص دانشجوهایی که از کشورهای جهان سوم و آسیایی به ایتالیا سفر می کنند. تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در هر سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر می باشد.

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا این امکان را برای شما بوجود می آورد که بصورت رایگان در معتبر ترین دانشگاه های دنیا مشغول به تحصیل شوید، علاوه بر این حتی در اکثر مواقع برای دانشجوهای خارجی امکان گرفتن بورس تحصیلی بالای ۷۰ درصد وجود دارد که معمولا موفق به اخذ آن می شوند.

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع کارشناسی می بایست پس از کسب مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی  اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه های ایتالیا کنند. در ایتالیا برای ورود به مقطع لیسانس بسیاری از رشته ها نیازمند گذراندن امتحان ورودی هستند ولی به تعداد محدودی دانشگاه بدون آزمون ورودی در مقطع لیسانس نیز وجود دارد.

البته روش دیگری نیز به علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا در ایران ارائه می شود. سفارت ایتالیا در تهران هر ساله کلاس های زبان ایتالیایی برگزار می کند که در آن در طول ۳ ترم، سه کتاب (Espresso) تدریس می شود. هر ترم شامل ۳۳ جلسه ی ۲ ساعته و در سه روز هفته می باشد.

در صورتی که دانشجو بتواند ۹۰% نمره را درامتحانات بدست آورد می تواند جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزای ایتالیا به سفارت معرفی می شود. البته این کار پس از آموزش دو کتاب اول صورت می گیرد. البته گفتنی است تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا به صورت انگلیسی هم امکان پذیر است و دانشجو می تواند بدون مدرک زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی نیز تحصیل کند.

مقطع لیسانس در کشور ایتالیا ۳ الی ۴ ساله است. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد. البته قابل توجه متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در ایتالیا که اخذ بورسیه های تحصیلی در این مقطع نیز امکان پذیر است که در قسمت های بعدی متن توضیح کامل در مورد آن داده میشود.

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

ایتالیا با داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا، سر آمد کشور های اروپایی در بحث آموزش است و به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیادر مقاطع بالاتر نظیر فوق لیسانس کشور ایتالیا را برای این دوره خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند بصورت کاملا رایگان و یا ارزان مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشورایتالیا دو ساله است.

دروس دانشگاهی کشور ایتالیا به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد، البته اکثر دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس در ایتالیا پذیرش تحصیلی اخذ می کنند معمولا موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی می شوند.

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکتری

دانشگاه های ایتالیا جزو برترین دانشگاه های اروپا می باشند که متقاضیان بسیار زیادی از کل کشورهای دنیا دارد. افرادی که متقاضی تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکتری هستند این شانس را دارند که علاوه بر اینکه بصورت رایگان تحصیل می کنند، بورسیه های تحصیلی از دانشگاه نیز دریافت کنند که تمامی هزینه های زندگیشان را پوشش می دهد. همچنین برتری دیگری که دانشگاه های ایتالیا نسبت به سایر دانشگاههای اروپا دارد این است که بصورت انگلیسی هم می شود تحصیل کرد. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری شخص متقاضی نیازمند گذراندن دیپلم ۱۲ ساله و لیسانس ۴ ساله و فوق لیسانس ۲ ساله می باشد. در ادامه متن در مورد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری توضیح کامل داده می شود.

تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف تحصیلی مزیت های بسیاری دارد از قبیل:

هزینه کم با کیفیت آموزشی بالا

یکی از مطالب بسیار جالب در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا این است که بر اساس قانون این کشور، تحصیل باید برای همه اقشار امکان پذیر باشد. در همین راستا، در تمامی دانشگاه های دولتی در ایتالیا، شهریه تحصیلی بر اساس میزان درآمد سالیانۀ خانوادۀ دانشجو تعیین می شود.

اگر بخواهیم از جنبه هزینه های زندگی کشور ایتالیا را با کشورهای همسایه ایران مقایسه کنیم می توان گفت هزینه تحصیل در ایتالیا با دانشگاه های ترکیه و ارمنستان و سایر کشورهای همسایه تقریبا برابر است با این تفاوت که سطح کیفیت دانشگاه در ایتالیا با کشوری مثل ترکیه و ارمنستان اصلا قابل قیاس نیست هم چنین اگر در نهایت شخص دانشجو قصد گرفتن اقامت دائم آن کشور را داشته باشد، قطعا کشورهای اروپایی و عضو شنگن را نمیتوان با کشورهایی مانند کشورهای همسایه ایران مقایسه کرد.

بورسیه های ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی برای متقاضیان ایرانی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و همچنین بورسیه ۸۰۰۰ و  ۱۳۷۰۰یورویی برای دکتری فارغ از معدل تحصیلی

بسیاری از دانشجو ها در اکثر کشورها بدنبال اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا هستند که دستیابی به این مهم شاید خیلی به سادگی ملموس نباشد و اصلا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی یک کار بسیار دشوار می باشد اما یک ویژگی خاص تحصیل در ایتالیا، وجود کمک هزینه های ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی در سال برای متقاضیان خارجی است که فارغ از معدل و شرایط فارغ التحصیلی شان می توانند از استان محل تحصیلشان در ایتالیا دریافت نمایند. این بورسیه ها از انواع بورسیه های دانشجویان ممتاز مجزا است و احتمال دریافت آن برای متقاضیان ایرانی بسیار بالاست. اکثر دانشجویان ایرانی که در ایتالیا مشغول به تحصیل اند از این بورسیه ها استفاده می کنند و مقدار زیادی از هزینه های زندگی شان را در دوران تحصیل پوشش می دهند.

همچنین این امکان برای دانشجویان دکتری در ایتالیا وجود دارد که بورسیه تحصیلی ۸۰۰۰ و یا ۱۳۷۰۰ یورویی از دانشگاه از طریق اساتید اخذ کنند.

شهرت جهانی در رشته هایی چون معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ و علوم اجتماعی

ایتالیا به لطف داشتن اساطیر کهنی چون میکلانژ، رافائل، فراگامو، مارکو پولو، دانته، گالیله، داوینچی و بزرگان دوره معاصر این کشور چون انزو فراری، جورجو آرمانی، گوچی و آندره آ بوچلی همواره به عنوان کشوری با مردمان خلاق و مبتکر در جهان مشهور بوده است. این موضوع به ویژه در عرصه هنر و شاخه های آن نمود قابل توجهی در ایتالیا دارد.

پس گفتنی است که دانشجویان ایرانی که در رشته های مزبور فارغ التحصیل شده اند یا قصد ادامه تحصیل در این رشته ها را دارند دانشگاههای ایتالیا با توجه به رتبه ای که در این رشته ها در دنیا دارند همچنین با توجه به هزینه های تحصیلشان گزینه ای مناسب برای ادامه تحصیل می باشد.

کیفیت و شاخص های بالای زندگی

کشور ایتالیا به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالایی در زمینه های مختلف از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوششهای بیمه ای و سایر موارد می باشد.

تفاهمات فرهنگی و تاریخی بسیار با ملت ایران

هر دو کشور ایران و ایتالیا به دلیل داشتن تاریخ و تمدن دیرینه دارای مشترکات تاریخی و فرهنگی زیادی می باشند که آن را می توان به وضوح در زندگی روزمره و فرهنگ مردم هر دو کشور مشاهده نمود.

ویزای کاری کشور ایتالیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:08 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور ایتالیا به عنوان عضوی از اتحادیه ی اروپا هر ساله با تعداد زیادی درخواست ویزای کار مواجه می باشد . اخذ ویزای کار در ایتالیا از چند طریق ممکن می باشد و افراد باید قبل از درخواست ویزای کار ایتالیا به عوامل گوناگونی در مورد آن کشور دقت نمایند . از جمله ی این عوامل توجه به این امر است که افراد بیشتر تمایل به چه مشاغلی  در کشور ایتالیا دارند و این مشاغل در کشور ایتالیا یافت می شوند یا نه. کار در ایتالیا معمولا کمتر از کشورهای همسایه ی وی می باشد.بنابراین افراد علاوه بر ویزای کار ایتالیا به راههای دیگر از قبیل تحصیل در کشور ایتالیا نیز فکر می کنند. .

آیا کشور ایتالیا شرایط مناسبی برای کار دارد؟ویزای کار در کشور ایتالیا از چه طرقی اخذ می شود؟شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور ایتالیا چیست؟ انواع ویزای کار در کشور ایتالیا چیست؟

همانگونه که گفتیم کشور ایتالیا از کشورهای عضو شینگن می باشد و به همین دلیل افرادی که تبعه و مقیم کشورهای عضو شینگن و همچنین کشورهای عضو EEA و یا EFTA می باشند نیازی برای اخذ ویزای کشور ایتالیا برای رفت و آمد وکار  تا ۹۰ روز ندارند و این نیز به گونه ای می باشد بهتر است برای درک بهتر موضوع شما را با انجمن های EEA و EFTA آشنا سازیم.

انجمنEFTA( انجمن تجارت آزاد اروپا)

این انجمن  در سال ۱۹۸۷ تاسیس شده است . کشورهای عضو این انجمن عبارتند از : اتریش،آلمان،ایتالیا، فرانسه، بلژیک،انگلیس،سوئیس،هلندو اسپانیا می باشدکه تشکیلات مرکزی این انجمن در کشور هلند واقع شده است.

انجمنEEA(منطقه ی اقتصادی اروپا)

منطقه ی اقتصادی اروپا که شامل کشورهای اسپانیا ،سوئد،بریتانیا،مالت،هلند،پرتغال،نروژ،چک،استوونی،دانمارک،فنلاند،فرانسه ،یونان،آلمان،مجارستان،ایسلند،ایتالیا،بلژیک،قبرس،اتریش،بلغارستان،ایرلند،لتونی،لیختن اشتاین،لیتوانی،لهستان،رومانی ،اسلوانی،اسلوواکی می شود .همانطور که گفته شد افراد تبعه و مقیم این کشورها تا ۹۰ روز نیازی به اخذ ویزای کشور ایتالیا را ندارند.

کشور ایتالیا دارای سه نوع ویزای کار می باشد :

۱-ویزای کار نیازمند JOB Offer

۲-ویزای کار تعطیلات (holiday visa)

۳- ویزای جستجوی کار

که به توضیح هر کدام از این ویزاها به طور مفصل می پردازیم.

۱-ویزای کاری که نیازمند پیشنهاد کارفرما میباشد :در این نوع ویزای کار فرد باید GOB OFFER مربوطه را داشته و این کارکارفرما اول باید به مدت سه ماه آگهی در کشور ایتالیا داده اگر فرد مناسب با آن شغل در کشور ایتالیا موجود نبود به مدت سه ماه دیگر آگهی شغل مربوطه را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا داده وئ بعد از این مدت اگر فردی در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای انجام این شغل مناسب نبود و شرایط موجود در آگهی را نداشت کارفرما می تواند این فرد را استخدام نماید. که این امر بعید به نظر می رسد.

۲-ویزای کار تعطیلات(holiday visa ):

لازم به ذکر است شهروندان کشورهای نیوزلند، کره جنوبی ،استرالیا در سنین ۱۸ تا ۳۰ سالگی قادر به این خواهند بود که برای مدت یک سال ویزای تعطیلات کار کشور ایتالیا را اخذ نمایند.

شهروندان کشور کانادا نیز از سنین بین ۱۸ تا ۳۵ سال می توانند به مدت ۲ سال ویزای تعطیلات کار را اخذ نمایند.

افراد واجد شرایط اخذ ویزای کار تعطیلات:

این افراد باید شهروند یکی از کشورهای نیوزلند،استرالیا،کره جنوبی،کانادا باشند.

شما باید افسر ویزا را متوجه این موضوع کنید که فقط به قصد تعطیلات نرفته بلکه قصد انجام کار نیز دارند.

سن افراد باید بین ۱۸ تا ۳۰  باشد البته در کانادا تا ۳۵ می باشد.

این ویزا برای کودکان محسوب نمی شود.

افراد باید پاسبورت کشور مربوطه را به همراه داشته باشند

ارائه ی تمکن مالی برای خرید بلیط برگشت

نشان دادن تمکن مالی و هزینه های زندگی برای گذراندن دوره ای که قرار است در کشور ایتالیا باشند .

پرداخت هزینه ی ویزای تمکن مالی

می توان گفت فرد باید در نظز داشته باشد که قوانین این و.یزاها در حال تغییر می باشند و بهتر است فرد قبل از سفر به کشور ایتالیا اطلاعاتی را در این مورد کسب نموده بعد قصد سفر نماید .

۳- ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار نیز به مدت ۶ ماه می باشد و فرد می تواند در طول این مدت به جستجوی کار در کشور ایتالیا بپردازد و پس از پیدا کردن کار  اقامت مربوطه را اخذ می نماید .

ویزای کار در کشور ایتالیا به افراد اجازه اشتغال تمام وقت می دهد که این مجوز را مقامات مربوطه در کشور ایتالیا می دهند که یا به صورت یک سند و یا به صورت مهر در پاسبورت فرد قید می شود .

باید توجه داشت که اخذ ویزای کار تا حد زیادی به  نوع کار و ملیت افراد بستگی دارد.

تفاوت اخذ ویزای کار توسط اتباع کشورهای اتحادیه ی اروپا و اتباع خارج از اتحادیه

همانطور که میدانیم کشور ایتالیا عضو کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا می باشد .و به همه ی اتباع اتحادیه ی اروپا اجازه ی کار و زندگی بدون اخذ ویزای مربوطه می دهد که این افراد می توانند به همراه فرزندان و همسر وارد کشور ایتالیا و به مدت ۹۰ روز بدون ویزا کار و اقامت داشته باشند ، پس از یک دوره ی ۹۰ روزه اگر فرد قصد ماندن داشته باشد باید اجازه ی اقامت کسب نماید .

اما برای  افرادی که خارج از اتحادیه ی اروپا می باشند نیز این افراد باید اجازه ی ورود به کشور ایتالیا چه از طریق ویزای کار چه از طرق دیگر را داشته باشند . اخذ ویزا برای فرد درخواست کننده  ضروری می باشد به طوری که اگر این ویزا را نداشته باشد نمی تواند وارد کشور ایتالیا شود .

همچنین فرد می تواند از طرق دیگر وارد کشور ایتالیا شده و بعد به کار بپردازد از جمله ی این راهها می توان به ویزای شنگن ملی یا (national) و کارت آبی یا blue card )) اشاره کرد .

ثبت شرکت در کشور ایتالیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:08 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

برای ثبت شرکت در ایتالیا ، شما باید در نظر داشته باشید که ثبت تجارت و شرکت در ایتالیا توسط ۱۹ اتحادیه استانی و ۱۳ مرکز منطقه ای ، صد دفتر به طور خصوصی انجام می پذیرد . اداره ثبت شرکت ها در کشور ایتالیا وظیفه ارائه اطلاعات و خدمات ثیت شرکتی به تمام نفرات حقیقی و حقوقی که به صورت فعال فعالیت می نمایند و قصد ثبت شرکت در ایتالیا را دارند را دارا می باشد .

ثبت شرکت از طریق دفاتر تجاری ایتالیا ، در این نوع ثبت شرکت از دو راه تکمیل فرم های اینترنتی و به صورت دستی در دفاتر در مراکز ثبت شرکت ایتالیا انجام می پذیرد . مدارک جهت ارائه عبارت اند از : فرم تقاضا نامه ، سین شرکت ، اساسنامه شرکت ، تعیین نفرات هیئت مدیره و مشخصات هویتی آنان ، درصد مالیات و سرمایه شرکت ، سهام شرکت ، بیمه شرکت و کارکنان آن . در صورتی که فرد متقاضی بخواهد از طریق اینترنتی این موارد را اپلود نماید می بایست فرم اینترنتی مربوطه را نیز تکمیل و تسلیم نماید . موارد فوق الذکر در info camera پورتال ویژه انجام می پذیرد . در صورت تأیید موارد ثبتی و هویتی باید تمام موارد را به اداره ثبت تجارت ایتالیا ارائه نمایند .

انواع ثبت شرکت در ایتالیا :

در کشور ایتالیا بر سه نوع عمدتا ثبت شرکت انجام می پذیرد :

۱٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL)

۲٫ثبت شرکت سهامی عام (SPA)

۳٫ثبت شرکت شعب

ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL)

این نوع ثبت شرکت بالاترین طرف دار را در این زمینه ثبت شرکت ها دارد . برای ثبت شرکت در این نوع تایپ شما می توانید با حداقل مبلغ ۱۰٫۰۰۰ یورو می توانید ثبت شرکت خود را عملی نمایید . در این نوع ثبت شرکت هیچ گونه محدودیتی برای تعداد سهام دار ایجاد نخواهد کرد و هر تعداد سرمایه گذار که بخواهد می تواند از این نوع ثبت شرکت انجام دهد . در این نوع ثبت شرکت جالب است بدانید که حساب رسی به صورت سالیانه انجام می پذیرد . این نوع ثبت شرکت به صورت کوچک خواهد بود .

برای این نوع ثبت شرکت حداقل یک مدیر نیاز می باشد . با این تفاسیر بهتر می باشد که حداقل دو سهامدار در این ثبت شرکت ورود نمایند . در این صورت باید در موضوع ثبت شرکت از ‘Società Uninominale’ استفاده خواهد شد . که عملا نا محدود تلقی خواهد شد .

ثبت شرکت سهامی عام (SPA) :

این نوع ثبت شرکت عموما برای شرکت های بزرگ و متوسط می باشد . حداقل هزینه برای ثبت شرکت در ایتالیا مبلغ ۱۲۰٫۰۰۰ یورو می باشد . باید حداقل یک مدیر برای این ثبت شرکت معرفی نمایید . در این نوع ثبت شرکت محدودیتی برای تهداد نفرات اقدامی برای افراد سهام دار خارجی نخواهد بود . حساب رسی شرکت بعد از ثبت شرکت آغاز خواهد شد .

یک شرکت SPA شبیه به یک PLC در انگلستان، و نوع معتبر ترین شرکت در ایتالیا است. این در اصل یک شرکت سهام که سهام ارائه می دهد عمومی، و یا از طریق یک پیشنهاد خصوصی به بنیانگذاران آن

اگر شما نیاز به کار با حروف قابل توجهی از اعتباری، وام و یا مایل به کار در بازارهای تحت نظارت، باز کردن یک SPA ممکن است مناسب ترین نوع شرکت. مسئولیت اعضای یک SPA (شرکت سهامی خاص) محدود به میزان سرمایه صادر شده توسط سهام است.

حداقل یک مدیر مورد نیاز است.

حداقل سرمایه ۵۰٫۰۰۰ € است.

حداقل ۲۵٪ از سهم نیازهای سرمایه با یک بانک در ایتالیا قبل از عمل از ثبت شرکت را می توان نهایی سپرده خواهد شد.

یک دفتر فیزیکی مورد نیاز نمی باشد (یک دفتر مجازی کفایت خواهد کرد برای به دست آوردن تعداد مالیات بر ارزش افزوده).

هیچ محدودیتی در سهامداران خارجی.

حساب حسابرسی با ثبت نام از شرکت ها ثبت می شود.

ثبت شعب شرکت :

این نوع ثبت شرکت باید یک مدیر معرفی شود . در صورتی که شرکت دوم در ایتالیا باشد و شرکت مادر در کشوری دیگر باشد باید تمام بدهی های مالیاتی را شرکت مادر بر عهده بگیرد . نیازی برای گزارش مالی نخواهد بود . فقط باید حساب شرکت باز بماند .

مراحلی که برای ثبت شعب در ایتالیا باید سپری نمود ، اگر شما قصد راه اندازی یک کسب و کار در ایتالیا را دارید می تواند بهترین گزینه برای ایجاد لینک بزرگی با سایر کشور ها و مناطق اقتصادی باشد . موارد مورد توجه در این نوع ثبت شرکت این است که تمامی موارد حقوقی شرکت بر عهده شعبه مادر می باشد . و در این نوع ثبت شرکت اینکه ، شرکت مادر خارجی مسئول برای همه بدهی از شعبه ایتالیایی است. و حداقل یک مدیر مورد نیاز است. حساب برای شرکت باید همیشه حفظ شود اما هیچ گزارشی مورد نیاز وجود دارد. شعبه باید یک نماینده قانونی از شعبه که باید در ایتالیا مستقر باشد را منصوب کند. شما یک دفتر ثبت نام برای شعبه نیاز دارند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت شعبه :

مدارک باید مطابق با اسناد پایان نامه قانون ایتالیا باید به ایتالیایی ترجمه خواهد شد و شامل:

گواهی ثبت شرکت مادر است.

گواهی از اختلاط.

تفاهم نامه و اساسنامه.

اسامی مدیران شرکت و دبیر.

پس از ثبت نام تکمیل شده است اداره مالیات یک کد مالیاتی ID جدید به شعبه (کد مالیاتی) و کد مالیات بر ارزش افزوده (partita IVA) را آزاد کند.

الزامات حسابداری شعبه ایتالیایی ها باید ، طبق قانون ایتالیایی شاخه به عنوان در نهاد مستقل و جداگانه با توجه به حسابداری تحت درمان و در نتیجه به مالیات موضوع است. شاخه خواهد که برای حفظ کتاب خود را، ارائه مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد را برمی گرداند به مقامات مالیاتی مربوطه و فایل گزارش سالانه شرکت مادر با ثبت نام شرکت ایتالیایی تسلیم شود .

برای ثبت شرکت در کشور ایتالیا ، شما پیچیدگی های خاص به خود را در پرونده ثبت شرکت لمس خواهید نمود . از این رو بهتر است با اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر ورود نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه آرمانی تماس حاصل نمایید .

لذا برخی از مواردی که باید در این زمینه مورد توجه قرار داد به شرح ذیل می باشد :

*ترتیب اساسنامه و تفاهم نامه انجمن

*اجرای اساسنامه قبل از یک دفتر اسناد رسمی

*به دست آوردن کد مالیاتی ایتالیایی و سند هویت

*یک حساب بانکی محلی باز

*ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده

*فایل را با ثبت نام از شرکت ها

*تایید امن در یک دادگاه محلی

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا :

برای افرادی که بخواهند یک استارت آهسته داشته باشند و به طور آهسته به یک شهرت چشمگیر برسند . ایتالیا بهترین گزینه برای اقدام می باشد . لذا ایتالیا نیز در این راستا از سرمایه گذاران خارجی استقبال می نماید . در کشور ایتالیا در حال حاضر گام های بسیار خوبی در زمینه پیشبرد خود برای ترقی و بستر سازی برای جذب سرمایه گذار انجام داده است .

از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در ایتالیا می توان به :

*شرکت و معافیت های مالیاتی محلی به مدت ده سال در مناطق بیکاری بالا

*کمک های مالی تحقیق و توسعه پوشش تا ۵۰ درصد از کل هزینه های R & D

*وام های کم بهره برای شرکت مشوق صادرات کالا ایتالیایی

سرمایه گذاری در کشور ایتالیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:08 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

سرمایه گذاری در کشور ایتالیا چگونه می باشد؟ نحوه ی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور ایتالیا به چه طریق می باشد؟آیا با سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می توان کسب اقامت نمود ؟ ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا به چند طریق می باشد؟ ویزای طلایی کشور ایتالیا چگونه می باشد ؟ آیا می توان با ویزای طلایی GOLDEN VISAکشور ایتالیا اقامت  در این کشور را اخذ کرد؟

ویزای طلایی کشور ایتالیا (Golden Visa)

همانطور که می دانید کشور ایتالیا جزو مناطق اقتصادی قاره ی اروپا می باشد اما در سال های اخیر با کمی رکود اقتصادی مواجه شده است و از لحاظ اقتصادی کمی با مشکل نسبت به کشور همسایه ی خود اسپانیا مواجه شده است. در این قسمت به توضیح ویزای طلایی کشور ایتالیا (Golden Visa)می پردازیم:

قانون ویزای طلایی کشور ایتالیا در سال ۲۰۱۴ تصویب شده است و تصویب این قانون بیشتر به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی و غیر اتحادیه ی اروپا برای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می باشد که باید توجه داشت که این ویزا در ازای ۵ سال ویزای شنگن می باشد.

در قسمت ذیل کمی اطلاعات اولیه برای آشنایی با ویزای طلایی کشور ایتالیا (Golden Visa)در اختیار شما قرار می دهیم:

* کشور ایتالیا همانند دیگر کشورها در سراسر دنسا برای افراد دانشجو ، کارآفرین و همچنین افراد کارگری که واجد شرایط باشند طرح ها ی گوناگونی در نظر گرفته است.

* باید در نظر داشته باشید که برای اخذ این ویزا طول مدتی را باید در کشور ایتالیا ساکن بوده باشید .

* این ویزا درابتدا برای مدت ۱ سال به فرد اعطا خواهد شد و بعد از آن به مدت ۵ سال نیز تمدید می شود . همچنین بهتر است بدانید پروسه ی کاری اخذ ویزای طلایی کشور ایتالیا  در صورتی که مدارک شما کامل بوده و موفق به گرفتن وقت سفارت شده باشید  نهایتا به مدت ۷ تا ۱۰ روز کاری به طول می انجامد.

* همچنین برای دولت و مردم کشور ایتالیا مانند دیگر کشورهای جهان بسیار مهم می باشد که چه کسانی وارد این کشور شده و به زندگی در کنار آنها می پردازند بنابراین نداشتن سوء سابقه ی کیفری و نگذراندن دوره ی حبس از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای طلایی کشور ایتالیا می باشد.

* همچنین اگر فرد با یک شرکت خارجی به سرمایه گذاری در کشور ایتالیا بپردازد باید این موضوع را در نظر داشته باشند که بیشتر این سرمایه باید متعلق به خود فرد باشد .

ویزاهای سرمایه گذاری کشور ایتالیا

افراد می توانند از طریق سرمایه گذاری یا خرید ملک  در کشور ایتالیا در ابتدا اقامت موقت و پس از ان اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.در این قسمت به توضیح انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می پردازیم:

انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا

۱-ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی (Elective residence visa )

۲-ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی (self-employment visa )

ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی در کشور ایتالیا:  در این نوع ویزا افراد از کشورهای ثالث و غیر اتحادیه ی اروپا که دارای سرمایه ی کافی برای سرمایه گذاری دارند می توانند از طریق این ویزا به سرمایه گذاری در کشور ایتالیا بپردازند. البته میزان سرمایه ای که دارند باید به نحوی باشد که افراد بدون نیاز به کار کردن بتوانند هزینه ی زندگی و مخاج خود را تامین کنند

مثال هایی که می توان برای منابع مالی مورد نیاز برای ویزای انتخابی سرما یه گذاری کشور ایتالیا مطرح نمود :

مجوز مالکیت کسب و کار،مالکیت املاک  و همچنین مستغلات فرد ،حقوق بازنشستگی فرد و …

ویزای اقامت انتخابی در کشور ایتالیا در ابتدا به مدت ۲ سال تمدید می شود و  بعد از دو سال به مدت ۳ سال تمدید می گردد و بعد از گذشت ۵ سال در صورتی که فرد کار مفید انجام داده و مالیات پرداخت کرده باشد می تواند اقامت دائم را درخواست و اخذ نماید.

همچنین ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی کشور ایتالیا دارای ویزای همراه نیز می باشد یعنی افراد می توانند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه خود به کشور ایتالیا ببرند.

لازم به ذکر است افرادی که این نوع ویزا یعنی ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی کشور ایتالیا را انتخاب می نمایند باید توجه داشته باشند که در این ویزا  افراد  کاملا در انتخاب نوع کسب و کار ازاد و مختار می باشند.

ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی در کشور ایتالیا

در ویزای سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی کشور ایتالیا مهمترین  موضوع این می باشد که افراد باید گواهی نامه ای از اتاق بازرگانی محلی تحویل دهند و همچنین بودجه ای که دولت برای فعالیت فرد می پردازد در دسترس باشد البته مقدار سرمایه در این ویزا به طور دقیق مشخص نشده است و میزان سرمایه برای ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی در کشور ایتالیا به تصمیمات نهایی اتاق بازرگانی محلی  (ICC)این کشور بستگی دارد. در این ویزا نیز افراد اجازه ی بردن همراه یعنی همسر و فرزندان خود را دارند.

خرید ملک در کشور ایتالیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:08 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در ابتدا بهتر است بدانید که برای مهاجرت به ایتالیا راههای متفاوتی وجود دارد که می توانید اقدام نمایید از جمله راههای مهاجرت به ایتالیا، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا و یا خرید ملک در ایتالیا می باشد که افراد می توانند با انتخاب یکی از این راهها به ایتالیا مهاجرت نمایند. در رابطه با خرید ملک در ایتالیا بهتر است بدانید که می توانید ملکی را در ایتالیا خریداری نمایید اما خرید ملک در نقاط مختلف ایتالیا متفاوت می باشد و بستگی به میزان سرمایه فرد دارد و همچنین منطقه ای که فرد متقاضی ملک مورد نظر را خریداری می نماید که ممکن است قیمت ملک کم و یا زیاد باشد. خرید ملک در ایتالیا می تواند به صورت های مختلفی باشد یعنی فرد متقاضی خرید ملک در ایتالیا اگر دانشجو باشد می تواند ملکی را خریداری نماید که مختص دانشجویان می باشد و یا این امکان را دارند که ملکی را خریداری نمایند که مختص افراد عادی باشد.

در اینجا بهتر است نکته مهمی در مورد خرید ملک در ایتالیا بیان شود و آن این است که اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا را دارید بهتر است بدانید که خرید ملک در ایتالیا صرفا منجر بهاقامت و تابعیت ایتالیا نمی شود و فقط با خرید ملک در ایتالیا نمی توان اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ کرد. اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا را دارید می توانید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا اقدام نمایید تا از این طریق به اقامت و تابعیت ایتالیا دست یابید.

نرخ اجاره ملک در ایتالیا:

افراد در ایتالیا می توانند به نحو متعددی مسکن مناسب را اجاره نمایند اما اجاره مسکن بستگی به میزان درآمد افراد و همچنین محل و منطقه ای که مسکن در آنجا واقع شده دارد. اما برای زندگی در ایتالیا به مبلغی در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه احتیاج خواهید داشت اما باز هم این مبلغ بستگی به سطح زندگی افراد دارد. همچنین قیمت اجاره مسکن در ایتالیا بین حدود ۲۵۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد البته این میزان متفاوت است و قیمت مسکن در شهرهای کوچک به مراتب کمتر از شهرهای بزرگ در ایتالیا می باشد.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که دانشجویانی که در ایتالیا قصد اجاره مسکن را دارند می توانند به صورت گروهی و با چند نفر مسکن مناسب را اجاره نمایند تا هزینه های اجاره مسکن برای افراد کاهش یابد.

شرایط خرید ملک در ایتالیا:

اگر متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک در ایتالیا هستید می توانید با خرید ملک در ایتالیا به اهداف خود برسید همچنین می توانید با خرید ملک در ایتالیا  به نوعی سرمایه گذاری نمایید. اگر متقاضی خرید ملک در ایتالیا می باشید بهتر است بدانید که می توانید برای خرید ملک در ایتالیا وام خرید مسکن دریافت نمایید که برای این کار باید دارای فیش حقوقی بالای ۱۰۰۰ یورو باشید تا بتوانید برای اخذ وام اقدام نمایید. اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا را دارید بهتر است بدانید که با خرید ملک در ایتالیا امکان اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا را نخواهید داشت اما اگر خواهان اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا هستید می توانید از طرق دیگر مانند ثبت شرکت در ایتالیا اقدام نمایید.

پناهندگی به کشور ایتالیا

مه 20, 2018 @ 2:02 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

آیا میدانستید دولت ایتالیا قوانین پناهندگی بر طبق تعهدات بین المللی صورت میپذیرد؟ایا میدانستید که پناهندگی دارای پیچیدگی خواستی دارد؟ ایا میدانستید که دولت ایتالیا جز شینگن میباشد؟ ایا میدانستید شرایط پناهندگی در ایتالیا چه شرایطی شامل میباشد؟موسسه ما برای امر مشاوره از راههای قانونی برای ایتالیا اماده ارایه مشاوره میباشد:

نظام حقوقی ایتالیا نظام پیچیده ای در مورد پذیررش پناهندگان دارد این کشور باتوجه به پذیرش معاهدات بین المللی پناهندگی اقدام به پذیرش پناهندگان خانواده های آنان جهت کمک به آوارگان مینماید. پلیس مرزی ایتالیا دارایی قدرت گسترده ای در زمینه ورود پناهجویان به این کشور میباشد. بر طبق مقررات داخلی ایتالیا این کشور چندین سازمان دولتی در سطح ملی و منطقه ای برای ارائه کمک به پناهجویان ایجاد کرده است. این کمک ها شامل بررسی وضعیت درخواست ها ، کمکهای مالی ،کمکهای مادی و همچنین نظارت بر فعالیتهای موسسات مربوطه در داخل کشور.

قوانینی که بر طبق تعهدات بین المللی و همچنین مقررات اروپایی نیز در خصوص رد درخواست پناهندگی پناهجویان نیز وجود دارد. قوانین ایتالیا شرایط خاصی برای پذیرش درخواست پناهندگی فراهم اورده .

مسائل مربوط به اخراج و بازگرداندن به وطن پناهندگان برطبق قواعد داخلی و  ملی ایتالیاست و بررسی این مسائل برعهده ی سیستم قضایی کشور ایتالیاست.

پناهجویان ایتالیا از امکاناتی چون آموزش و پرورش رایگان ،امکان کار، بهداشت، درمان، مسکن و دیگر مزایا برخوردار خواهند بود.

ایتالیا به ماده ۱۴ اعلامیه جهانی حقوق بشر مشتمل بر رعایت پناهجویی و برخورداری از پناهندگی در کشورهای پناهده وفادار است. این کشور از امضاکنندگان کنوانسیون بین المللی رعایت حقوق مدنی و سیاسی ۱۹۹۶ و کنواسیون اروپایی حمایت از حقوق بشر و ازادیهای اساسی۱۹۵۰ که هر دو حاوی مقررات حقوقی پناندگی هستن میباشد.

در سال ۱۹۵۴ کشور ایتالیا به کنواسیون بین المللی در امور پناهندگان ۱۹۵۱ پیوسته است.

این کنواسیون هیچ تعهدی  در زمینه  اعطای پناهندگی به افرادی که وارد به مرزهای یک کشور می شوند.ایجاد نمیکند بلکه تنها تعهد مندرج در این کنواسیون به عنوان یک اصل ممنوعیت اخراج یا بازگرداندن این افراد از کشور در صورت احتمال  روبه رو شدن انها یا تحصیلات جانی ،ازادی به واسطه نژاد ،مذهب ،قومیت و ملیت میباشد.و عضویت در گروه  اجتماعی و عقاید سیاسی میباشد.

اصل فوق با چند بند مشمول استثنا میشوند به این ترتیب که اگر فرد برای امنیت کشور خطر امنیتی محسوب شود یا دارای حکم نهایی قضایی بدلیل ارتکاب جرم و جنایت باشد و یا حضور وی برای جامعه خطر آفرین باشد امکان اخراج و یا بازگرداندن فرد وجود خواهد داشت . در مجموع اتحادیه اروپا دارای یک سیاست مشترک در خصوص پناهندگان است ایتالیا جزو معدود کشورهاییست که حقوق پناهندگی را در قانون اساسی خود گنجانده و تصویب کرده است. این قانون مصوب داشته هرفرد خارجی در کشور ایتالیا که در وطن خود با نقض حقوق ابتدایی آزادیهای فردی مواجه شده میتواند با رعایت قانون تحت شمول قوانین پناهندگی این کشور قرارگیرد.

استثنائات:

قوانین ایتالیا ورود افراد به قلمرو ملی این کشور را در شرایط ذیل ممنوع اعلام نموده است:

۱-فرد در کشور دیگری بعنوان پناهنده شناخته شده باشد

۲-فرد از کشوری که عضو کنوانسیون پناهندگان است بجز کشور خود وارد خاک ایتالیا شود درحالیکه آن کشور بدون گذراندن زمان مشخص شده برای امکان ترانزیت وی از آن کشور به مرزهای ایتالیا

۳- افراد مشکوک به ارتکاب جنایت علیه بشریت، جنایت علیه صلح، جنایتگران جنگی با توجه به تعریف اسناد بین المللی ازین جرایم

۴-مرتکبین جرایم مهم غیرسیاسی قبل از ورود به ایتالیا

۵-متهمین به اعمال مخالف با اصول و مقاصد سازمان ملل

۶-محکومین قطعی جرم و جنایت بر اساس قوانین کیفری

۷-افراد مخاطره آمیز برای امنیت کشور

۸-افراد با سابقه عضویت در گروههای مافیایی، باندهای مواد مخدر، عضویت در گروههای تروریستی

نتیجه:

علیرغم پذیرش عهدنامه ها و کنوانسیون های بین المللی کشور در امور پذیرش پناهندگان بسیار سختگیرانه عمل میکند و در مساله بحران پناهندگی اخیر مرزهای خود را بسویی پناهجویان سوری و عراقی بسته نگاه داشت. با توجه به این این کشور همچنان مقصد مهاجرین افریقایی است، ایتالیا همچنان با بحران پناهجویان دست و پنجه نرم میکند.

ایتالیا
TOP