×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

[email protected] در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی

درباره کشور ژاپن

سپتامبر 17, 2018 @ 12:19 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

ژاپن
امتیاز به این مطلب

ژاپن مجموعه‌ای بیش از سه هزار جزیره در شرق چین در اقیانوس آرام است.

ژاپنی‌ها کشورشان را نیپون کوکو خطاب می‌کنند که به معنی خاستگاه خورشید است. در حقیقت این کشور شرقی‌ترین کشور جهان (بدون در نظر گرفتن خاک قطب) است.

این کشور با کشورهای چین، کره جنوبی و کره شمالی و روسیه از طریق اقیانوس آرام همسایه است. هرچند این کشور از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده است اما بزرگترین جزایر آن «هونشو»، «هوکائیدو» و «شیکوکو» در مجموع 97 درصد از خشکی‌های آن را تشکیل می‌دهند.

این کشور  کوه‌های زیادی دارد که تعداد قابل ملاحظه‌ای از آنها آتشفشانی هستند. به عنوان نمونه کوه فوجی که بلندترین کوه این کشور است ، آتشفشان است.در عین حال ژاپن کشوری زلزله‌خیز است و سالانه در حدود یک هزار و 500 لرزش زمین در آن روی می‌دهد. به همین دلیل دانش ژاپنی‌ها در مورد زلزله بسیار زیاد است.

با جمعیتی در حدود 128 میلیون نفر، ژاپن دهمین کشور جهان از نظر جمعیت است. مطالعات باستان‌شناسی نشان می‌دهد از دوران پساپارینه سنگی انسان‌ها در جزایر ژاپن زندگی می‌کردند.

بر اساس دانشنامه اینترنتی ویکی‌پدیا، ژاپن یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادی جهان است و دومین اقتصاد بزرگ جهان را از نظر تولید ناخالص داخلی دارد. این کشور عضوسازمان ملل متحد، G8، G4 و APEC است.

ژاپن پنجمین بودجه دفاعی جهان را دارد و چهارمین کشور صادرکننده در جهان و ششمین کشور بزرگ وارد کننده است.

در جنگ جهانی اول، ژاپن از متفقین بود و در جنگ جهانی دوم با متفقین می‌جنگید. پس از جنگی درازمدت در اقیانوس آرام، ژاپن بیشتر متصرفات خود را از دست داد و در انتها پس از فروافتادن بمب اتم در هیروشیما و ناکازاکی، ژاپن بدون قید و شرط تسلیم شد.

پس از اشغال توسط آمریکا، با یک برنامه پیگیر توسعه صنعتی به رشد اقتصادی چشمگیری دست یافت و به یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا بدل شد.

تاریخ و سیاست در ژاپن

بیش از سه چهارم از جمعیت ژاپن در شهرهای ساحلی چهار جزیره کوهستانی و جنگلی زندگی می کنند.

اما این کشور با وجود توسعه سریع بعد از جنگ - که تا حد زیادی مدیون صنایع بسیار موفق خودروسازی و لوازم الکترونیکی بود - در دهه نود میلادی توان اولیه خود را از دست داد.

ژاپن همچنان جامعه ای سنتی با سلسله مراتب اداری و اجتماعی قوی، باقی مانده است . ژاپنی ها تمایل دارند در طول زندگی کاری خود فقط برای یک کارفرما کار کنند.

کشور ژاپن یک کشور امپراتوری است که در حقیقت نخست‌وزیر آن را اداره می‌کند. با این حال امپراتور به عنوان رئیس کشور در مناسبت‌های سیاسی تاثیرگذار است. در حال حاضر امپراتور ژاپن آکی‌هیتو است.

نهاد قانون‌گذار در ژاپن شورای ملی و مجلس مشاوران(سنا) است. شورای ملی ژاپن 480 عضو دارد که با رای مردم برای دوره‌های چهار ساله انتخاب می‌شوند.

اعضای مجلس مشاوران 242 نفر هستند که با رای مردم برای دوره‌ای شش ساله انتخاب می‌شوند.

نخست‌وزیر ژاپن رئیس دولت در ژاپن است که حکمش به وسیله امپراتور تنفیذ می‌شود.

اقتصاد در ژاپن

به دلیل کوهستانی و آتشفشانی بودن، ژاپن منابع طبیعی اندکی دارد با این حال در سال 2006 میلادی تولید ناخالص داخلی این کشور 218/4 تریلیون دلار بود و پس از آمریکا بیشترین تولید ناخالص داخلی را در جهان داشت.

1/5 درصد از این تولید ناخالص داخلی مربوط به بخش کشاورزی، 6/25 درصد مربوط به بخش صنعت و 73 درصد مربوط به بخش خدمات بود.

نیروی کار این کشور را 57/66میلیون نفر تشکیل می‌دهند و نرخ بیکاری در این کشور 1/4 درصد است. نرخ تورم در این کشور صنعتی 2/0درصد است.

در بخش صنایع ژاپن به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در زمینه تولید اتومبیل، تجهیزات الکترونیکی، ماشین ابزار، فولاد و فلزات غیرآهنی، کشتی‌سازی، صنایع شیمیایی و نساجی و نیز صنایع غذایی فرآوری شده محسوب می‌شود. این کشور دارای چندین شرکت بین‌المللی با مارک‌های معتبری همچون تویوتا، هوندا، سونی، نیسان‌وسیتی زن است.

صادرات، بخش عمده‌ای از درآمدهای اقتصادی ژاپن را تشکیل می‌دهد و شامل تجهیزات حمل‌و‌نقل، لوازم موتوری، تجهیزات الکتریکی، ‌مواد شیمیایی و مواد نیمه رسانا است.

مهمترین شرکای تجاری این کشور را آمریکا، چین، کره جنوبی، تایوان و هنگ‌کنگ تشکیل می‌دهند.

واردات ژاپن شامل تجهیزات و ماشین‌آلات، سوخت، مواد غذایی، مواد شیمیایی، منسوجات و مواد اولیه است.

مردم ژاپن

میانگین سنی مردم ژاپن 5/43 سال است. در عین حال رشد جمعیت آن منفی است. در نتیجه پیش‌بینی می‌شود اگر اوضاع به همین روال پیش رود جمعیت ژاپن در آینده‌ای نه چندان دور مسن خواهد بود. امید به زندگی در این کشور 02/82سال است.

98/5درصد مردم این کشور را ژاپنی‌ها، 5/0 درصد را کرهای‌ها، 4/0درصد را چینی‌ها و 7/0را بقیه ملیت‌ها تشکیل می‌دهند. بودایی‌ها و شینتوها 84 درصد مردم این کشور را تشکیل می‌دهند و بقیه ادیان و مذاهب جمعیتی در حدود 16 درصد این کشور را در بر می‌گیرند.

در ژاپن رسوم و سنن بسیار مهم هستند و به آسانی تغییر نمی‌کنند. به همین دلیل زنان برای ورود به دنیای کار و نیز کسب حقوق مساوی دوران سختی را پشت سر گذاشته‌اند.

در ژاپن سیاستمداران زن نادرند و تنها پنج درصد کرسی‌های قانون‌گذاری در دست زنان است. حدود 40 درصد زنان ژاپنی بیرون از خانه کار می‌کنند و اغلب آنها تکنیسین، فروشنده یا کارگران رده پایین هستند.

حدود ۳۰ درصد از زنان ژاپنی تحصیلات دانشگاهی دارند که از این میان اغلب آنها کسانی هستند که دوره دو ساله علوم مذهبی را گذرانده‌اند.

ارتباطات در ژاپن

از نظر ارتباطی ژاپن جزو کشورهای پیشرفته به شما می‌رود. در ژاپن 55میلیون و 155  هزار خط تلفن ثابت وجود دارد و 101 میلیون و 70هزار خط تلفن همراه.

بر اساس آمارهای سال 1999 میلادی 211 ایستگاه تلویزیونی در این کشور وجود دارد.

در سال 2007 میلادی میزبانان اینترنتی در این کشور رقمی در حدود 33میلیون و 333 هزار را تشکیل دادند و تعداد کاربران اینترنت در ژاپن 87میلیون و 54 هزار نفر بود.

ژاپن
امتیاز به این مطلب

ژاپن در یک نگاه

مساحت

377،873 کیلومتر مربع

جمعیت

126,707,723 نفر

پایتخت

توکیو

واحد پول

ین

دامنه اینترنتی

jp.

پیش شماره

81+

تحصیل در کشور ژاپن

سپتامبر 17, 2018 @ 12:19 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

ژاپن
امتیاز به این مطلب

انواع دانشگاه ها برای تحصیل درژاپن 

در ژاپن ۳ نوع  دانشگاه وجود دارد که میتوان به دانشگاهای دولتی و دانشگاهای محلی و دانشگاهای خصوصی اشاره کرد دانشگاههای دولتی و محلی زیر  نظر وزارت علومژاپن  می باشد ودانشگاههای خصوصی به صورت مستقل اقدام می کنند ولی  بخشی از هزینه های خود را از دولت دریافت میکنند. اگر از لحاظ اماری بخواهیم  بررسی کنیم ۱۸% دانشگاه های ژاپن دانشگاه دولتی ۹% دانشگاههای محلی و ۷۳% دانشگاه های خصوصی هستند.

دوره های تحصیلی دانشگاهی در ژاپن 

 در ژاپن دوره تحصیلی کاردانی وجود دارد که به معنای تحصیل ۲ ساله بعد از دبیرستان می باشدکه شامل ۶۲ واحد تحصیلی می باشد.

دوره بعد دوره لیسانس می باشد که شامل  چهار سال تحصیل در دانشگاه  می باشد که شامل ۱۲۴ واحد است .امکان ورود به دوره لیسانس بعد از اتمام دوره کاردانی نیزوجود دارد.

دوره بعدی دوره  فوق لیسانس می باشد که شامل ۲ سال تحصیل می باشد که برای تحصیل دران باید مدرک لیسانس دانشجو در دست باشد و موفق به پاس کردن امتحان ورودی باشد .این دوره شامل ۳۰ واحد است در دوره فوق لیسانس بعد از اتمام امتحانات دانشگاهی دانشجو موظف است تا  تز تحقیقیاتی خود را با موفقیت به پایان برساند و موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس نایل شود.

دوره Phd در ژاپن ۳ ساله است که  مشروط به داشتن مدرک فوق لیسانس می باشد و برای ورود به این  دوره دانشجو باید بتواند از تز فوق لیسانس خود که ازمونی  برای ان  برگزار میشود دفاع کند این دوره شامل ۳۰ واحد می باشد که در نهایت پس از دفاع از پایان نامه دانشجو میتوانند مدرک  دکترا خود  را بگیرد.

  تحصیل  زبان در دانشگاههای ژاپن  

در دانشگاههای ژاپن دوره های تحصیلی هم به زبان انگلیسی ارائه  میشود وهم به زبان ژاپنی اما همانطور که میدانید همانند تمام   کشورهای دیگر در مقطع انگلیسی زبان محلی نسبت به  انگلیسی رایجتر می باشد و به همین دلیل تحصیل به زبان ژاپنی در این مقطع  رایج تر می باشد.

مقاطع دانشگاهی

درمقاطع  ارشد و دکتری تفاوتی بین زبان اموزشی نمی باشد و  دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی می باشد و دانشجو میتواند هر رشته ایی که میخواهد به زیان انگلیسی مطالعه وبه زبان انگلیسی  دران درس بخواند البته همانطور که می دانید رشته های پزشکی از این بحث مستثنی می باشد زیرا به دلیل ارتباطاتی که نیاز است تا با مریض داشته باشد امکان تحصیل بیشتر  در زبان ژاپنی وجود دارد .  توجه به این نکته در مورد ژاپن  مهم است که دانشجو پس از اخذ پذیرش رسمی طبق قوانین اموزشی انجا باید یک دوره فشرده ۶ ماهه اموزش زبان ژاپنی بخواند ولی میتواند طبق نظر استاد و با موافقت استاد خود از این دوره چشم پوشی کرده و زبان ژاپنی را نخوانده ومستقیما وارد دوره تحصیلی خود شود.    لازم به ذکر است  اغلب دانشجویان خارجی برای تحصیل به زبان انگلیسی در ژاپن اقدام میکنند .اموزش زبان ژاپنی در حد اکادمیک میتوان گفت کمی سختر از زبان انگلیسی می باشد. به جز در رشته ها یی مثل رشته علوم انسانی و پزشکی که زبان ژاپنی جز لاینفک ان است در دوره های دیگر و رشته های دیگر زبان انگلیسی خیلی رایج می باشد .برای افرادی که دردوره کارشناسی تحصیل میکنند کلاسها و امتحانات  اکثرا به زبان ژاپنی برگزار میشود وبنابراین خواندن و نوشتن و تسلط براین زبان مورد نیاز است  .

بورسیه های تحصیلی در ژاپن  

در کشور ژاپن به دلیل موقعیتی که  کشور ژاپن دارد و موقعیت بسیارارتباط قوی که با صنعت دارد امکان بورسیه های زیادی برای دانشجویان وجود دارد و علاوه خود سفارت نیز بورسیه های زیادی رابرای  دانشجویان خارجی فراهم  می آورد به دلیل هزینه های بالایی که در این کشور وجود دارد  بیشتر افرادی که اقدام می کنند نیازمند بورسیه  بوده و بورسیه را نیز می توانند از طریق مختلف مثل وزارت فرهنگ یا وزارت بهداشت و علوم ژاپن و انواع بورسیه ها ی دیگر  مانند بورسیه شهرداری های کشور ژاپن و کارخانه جات صنعتی و شرکت های خصوصی و سازمان خیریه و … دانشجویان میتوانند بورسیه های تحصیلی دریافت کنند . بنابراین زمانی که یک دانشجویی برای مقطع ارشد و یا دکتری وارد ژاپن شد به احتمال بسیار زیادی میتواند بورسیه ایی را دریافت کند . توصیه ما این است که اگر عزم جدی  برای رفتن به ژاپن دارید و ازپس هزینه های ابتدای ان بر میاید می توانید به این گزینه اقدام کنید زیرا با توجه به شرایط ژاپن به احتمال زیادی حداقل بعد از یک ترم  می توانید بورس تحصیلی خود را دریافت کنید.

هزینه های تحصیل در ژاپن با توجه به اینکه شما در دانشگاه  دولتی باشید یا خصوصی یادر شهرهای متفاوتی باشید متغیر اند. برای مثال هزینه های زندگی و هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی بسیار کمتر از دانشگاه خصوصی می باشد و همچنین هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند توکیو بسیار بیشتر از شهرهای کوچک می باشد. شهریه دانشگاه های دولتی در ژاپن در مقطع فوق لیسانس و دکتری معادل ۵۰۰ هزار ین در سال می باشد .البته در زمان ثبت نام دراین دانشگاه ها شما چیزی به میزان   ۳۰۰ هزار ین به عنوان هزینه ثبت نام اولیه  را پرداخت کنید . هزینه زندگی در این کشور به این صورت می باشد که اگر شما بخواهید  یک زندگی کاملا دانشجویی داشته باشید برای یک فرد مجرد به میزان ۸۰ هزار ین در ماه شامل خرج کرایه منزل مسکونی و هزینه های جاری و خوراک و پوشاک و رفت و امد خواهد بود . برای دانشجویان متاهل این هزینه ۲ برابر می باشد .

امکان کار در ژاپن برای دانشجویان 

دانشجویان می توانند در هر روز به میزان ۴ ساعت مشغول به کار شوند و این میزان در روزهای تعطیل هفته به ۸ ساعت هم میتواند برسد و هزینه ۱ ساعت کار کاملا بدون تخصص در کشور ژاپن برای مثال کار در فروشگاهها به میزان ۶۰۰ الی ۸۰۰ ین در ساعت می باشد..با توجه به هزینه های زندگی و هزینه های کار در ژاپن و درامدهای کار در ژاپن برای بسیاری از افراد این سوال می باشد که ایا با این هزینه های انها میتوانند بدون داشتن بورس تحصیلی به کار کردن درژاپن فکر کنند وایا این ایده مناسب و  منطقی می باشد که جواب این است که با توجه به اینکه  هزینه های زیادی در ژاپن می باشد ولی با توجه به  امکانات زیاد و امکانات کار زیاد و حقوق بالایی که در انجا وجود دارد بیشتر دانشجویان نیز هستند که بدون دریافت بورس تحصیلی وارد انجا شده اند و سپس از یک نهاد یا سازمان محلی بورس کوچکی دریافت کرده و در کنار کار هزینه ها ی زندگی خود را فراهم اورد از این رو توصیه ما به شما این باشد که با توجه به شرایط زندگی رویایی در ژاپن یکی از گزینه های جدی برای شما برای  ادامه تحصیل میتواند کشور ژاپن باشد.

بورسیه های تحصیلی در ژاپن

همانطور که خدمت شما عرض کردیم در کشور ژاپن امکان دریافت بورس ها ی متعددو متفاوتی وجود دارد و هزاران نوع  بورس وجود دارد که شما میتوانید انها را دریافت کنید و به راحتی امکان تحصیل خود را بدون مشکلات مالی را فراهم اورید یکی از رایج ترین نوع این  بورس ها برای افراد ایرانی بورس ( مون بوشو    یا مونکاگا بوشو   ) که بورس وزارت  اموزش و پرورش و فرهنگ و تربیت بدنی و علوم تکنولوژی ژاپن می باشد .که همه ساله برای دانشجویان و دانش اموزان خارجی علاقه مند به تحصیل در ژاپن در مقاطع فوق لیسانس و دکتری فراهم می باشد و امکان پذیر می باشد شما بتوانید از این امکانات بهره برده و امکان تحصیل رایگان و با حقوق خود را درژاپن فراهم اورید.

مدارک لازم برای دریافت  بورسیه 

-ترجمه اصل اخرین مدرک تحصیل

– ترجمه ریز نمرات اخرین مدرک تحصیلی

-پروپزال علمی و تحقیقاتی شما می باشد که باید در۱ صفحه تا ۶ و۷ صفحه نیز متغیر می تواند باشد و باید تمام اصول پروپزال نویسی در ان  رعایت شود

-پر کن فرمهای مربوط به سفارت که وکلای ما در این مسیر به شما کمک خواهند کرد

– گواهی پزشکی که نشان دهنده این باشد که شما از سلامت کامل  جسمی برخوردار می باشید و دارای بیماری حاد و واگیر نمی باشید

– خلاصه سوابق تحصیلی یا سی وی یا همان رزومه شما که اطلاعاتی مانند مشخصات شخصی شما ” مشخصات تحصیلی ” و افتخارات و سوابق کاری و اطلاعات کاری و علمی شما می باشد .

– مدرک زبان انگلیسی سطح زبان انگلیسی شما

–   مصاحبه در سفارت می باشد. بعد از قبولی مدارک شما در سفارت و رسیدن به مرحله بعد شما به سفارت میروید و در انجا مورد مصاحبه قرار میگیرد

– نهمین عامل موثر شرط معدل می باشد همانند تمامی بورس های متفاوت شرط معدل بسیار مهم می باشد و شما باید حداقل معدل ۱۶ و ۱۷را برای دریافت بورسیه داشته باشید ولی برای تحصیل شرط معدل مهمی مورد تقاضا نیست.

–  شرط دهم امتحان کتبی در سفارت می باشد که شما بعد از اینکه مدارکتان مورد قبول قرار گرفت و شما مصاحبه شدید و برای امتحان کتبی به دانشگاه می روید و امتحانی را به زبان انگلیسی و یا اگر ژاپنی بلد باشید ژاپنی امتحان را برگزار خواهید کرد.

–  شرط یازدهم و شرط اخر پذیرش از ۳ استاد از دانشگاهای ژاپن می باشد که شما باید با انها مصاحبه کنید و مدارکتان را ارسال کنید و به نوعی  اساسی نامه داشته باشید

ژاپن
امتیاز به این مطلب

ویزای کاری کشور ژاپن

سپتامبر 17, 2018 @ 12:19 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

ژاپن
امتیاز به این مطلب

قوانین کار در ژاپن

تعداد خارجی هایی که درژاپن در جستجوی کار هستند روز به روز رو به افزون است گاهی دیده میشود که برخی از اتباع خارجی به دلیل عدم ا طلاع از قوانین میباشد. کار در ژاپن از راههای غیر قانونی مشغول به کار میشوند

در این قسمت انواع ویزا و امکان کار یابی آن را بررسی مینمایم.

الف) انو اع ویزا های کاری که به آنها اجازه کار کردن را میدهند عبار تند از:

۱-کسانی که نو ع اقامتشان دائم است و یا فرزند یا همسر فرد ژاپنی و یا همسر یا فرزند یک شخصی باشند که اقامت دائم را دارند این امکان را دارند که آزادانه در هر یک از مشاغل به صورت آزادانه مشغول به کار بشوند

۲-دارندگان اقامت های زیر اجازه کار کردن در یک سری از مشاغل را خواهند دشت که به طور مثال میتوان به موارد زیر اشاره کرد پرفسورها، سرمایه گذاران، وکلا و همه اشخاصی که در زمینه های حقوقی مشغول به کار هستند و همچنین پزشکان و کلیه اشخاصی که به نوع با رشته پزشکی در ارتباط هستند، همچنین معلمین و محققین آموزشی هم شامل این موارد خواهند بود فقط باید به این نکته اشاره کنیم که تمام این افراد باید برای اینکه بتوانند مشغول به کار بشوند باید از اداره مهاجرت محلی اجازه نامه رسمی را دریافت کرده باشند.

ب ) دارندگان ویزاهای زیر:

اجازه کار را نخواهند داشت مگر اینکه در ساعات محدود و مشخص بتوانند مشغول به کار بشوند:

اشخاصی که نوع اقامت آنها از طریق فعالیت های فرهنگی،جهانگردی،دانشجوی کالج،دانشجوی پیش کالج، برای اینکه این اشخاص بتوانند مشغول به کار بشوند باید نخست اجازه اداره کار محلی را اخذ کنند که با اجازه این اداره کار بتواند در ساعات مشخصی مشغول به کار شوند

ج) افراد زیر حق کار کردن در ژاپن را نخواهند داشت:

اشخاصی که با توجه که اجازه کار به آنها داده میشود ولی از اداره مهاجرت کسب اجازه ننموده اند.

اشخاصی که ویزای آنها با اتمام رسیده است.

اشخاصی که نوع ویزای آنها ویزای کار نیست و اجازه اشتغال به فعالیتهای خارج از شرایط اقامت را از اداره مهاجرت محلی.

افراد فوق بر اساس قوانین کشور ژاپن محکوم به ترک ژاپن هستند و همچنین مستوجب مجازات کیفری هم خواهند بود

 شرایط سفر و اطلاعات سودمند

۱-ژاپن جز آن دسته کشورهایی است که اقتصادش متکی به پول نقد است و عمدتاً معاملات این کشور پا پول جاری این کشور ین میباشد البته در بسیاری از کشورها مردم کشور ژاپن از کارت های اعتباری استفاده میکنند تبدیل دلار و پوند و سایر ارز های خارجی فقط تنها در بانک ها و هتل های بزرگ این کشور امکان پذیر  است و در صورتی که شما تمایل دارید که در کشور ژاپن معامله کنید به شما توصیه میکنیم که حتما پول این کشور داشته باشید و همچنین باید به این نکته هم اشاره کنیم که کارت های اعتباری بین الملی در تمامی هتل ها و مراکز کشور ژاپن قابل استفاده میباشد و برای این که راحت تر بتوانید دلار و سایر ارز های خارجی را بتوانید تبدیل به ین بکنید بهتر است همراه گذار نامه با صرافی ها مراجعه کنید.

۲-سفر در کشور ژاپن شرایط بسیار خوبی را دارا میباشد به این خاطر که از نظر شرایط جاده ای شرایط بسیار خوبی را دارا میباشد ولی از طرفی هم نباید از هزینه های بالای رانندگان تاکسی به راحتی گذشت

۳-در کشور ژاپن داشتن گواهینامه سلامتی علاوه بر داشتن گواهینامه رانندگی الزامی میباشد

۴-شبکه راه آهن یکی از مناسب ترین و بهترین و مطمن ترین راه ها برای سفر داخلی میباشد به این خاطر که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار میباشد

۵-کشور ژاپن از نظر موقعیت و شرایط جغرافیایی در یک منطقه و شرایط بسیار حساسی قرار دارد و در برخی فصول سال این کشور با طوفان ها و گرد بادهای بسیار سنگینی رو به رو است و به همین خاطر در چنین شرایطی ستاد های بسیار قوی در این کشور تشکیل میشود شهر توکیو خطر ناک ترین شهر جهان انتخاب شده است

۶-نکته مهمی که برای کشور ژاپن باید به آن اشاره باید اشاره کرد شرایط مصرف انرژی هست که در ژاپن مصرف انرژی هزینه بسیار بالائی را خواهد داشت

۷-زبان رسمی کشور ژاپن ژاپنی میباشد و زبان های دیگر مثل انگلیسی زیاد رواجی ندارد و اشخاصی که به کشور ژاپن جهت کار یا سایر موارد به این کشور سفر میکنند بهتر است که در کنار خودشان یک مترجم داشته باشند

۸-افردی که تمایل دارند برای تجارت وارد کشور ژاپن بشوند بهتر است که به زبان ژاپنی مسلط باشند و همچنین ژاپنی ها نسبت شرایط و رفتار های نزاکتی بسیار اهمیت میدهند

نکته بعدی که باید بدان اشاره کرد این است که کشور ژاپن یکی از قویترین کشور ها از نظر صنعتی در جهان به شمار میرود که در حال حاضر از این تب و تاب افتاده است و در حال حاضر دارای یک رکودی از نظر اقتصادی میباشد و در گذشته افراد بسیار زیادی برای کار در ژاپن اقدام میکردند که در حال حاضر این شرایط و در خواست بسیار کم شده است ولی نکته ای که نباید از ان غافل شد این است که هنوز هم کشور ژاپن از نظر اقتصادی و شرایط کاری با توجه به رکودی که در کل جهان وجود داره هنوز  هم از شرایط خوبی برخوردار  میباشد.

ژاپن
امتیاز به این مطلب

سرمایه گذاری در کشور ژاپن

سپتامبر 17, 2018 @ 12:19 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

ژاپن
امتیاز به این مطلب

چرا ویزای سرمایه گذاری در ژاپن مهم است :

ویزای سرمایه گذاری ژاپن برای متقاضیانی است که در ژاپن سرمایه گذاری کرده و یا نقش مدیر ارشد در کسب و کار ژاپن را دارند.ویزای سرمایه گذاری ژاپن به دلایل زیر بسیار مهم است :
این ویزا به متقاضیانی اختصاص داده می شود که نقش های ارشد مدیریتی در ژاپن دارند .به عنوان مثال :فردی که به ژاپن فرستاده می شود و رئیس یکی از شرکت های فرعی از یک کمپانی خارجی است به احتمال زیاد از ویزای سرمایه گذاری ژاپن استفاده می کند.
ویزا های سرمایه گذاری ژاپن برای طبقاتی که خودشان خود اشتغال یا self-sponsor هستند استفاده می شود.
همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که ویزای سرمایه گذاری ژاپن یکی از محدود راه های است که به متقاضیان اجازه می دهد تا در ژاپن خانه داشته باشند و یا از دیگر کمک های دولت بهرمند شوند.

هفت مرحله برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در ژاپن وجود دارد:

به منظور اخذ ویزای سرمایه گذاری در ژاپن و کار در ژاپن متقاضی باید هفت مرحله از فرایند زیر را تکمیل کند:
مرحله اول :
اعلام نیاز های اولیه متقاضی برای بدست آوردن ویزای سرمایه گذاری ژاپن:
اعلام نکات زیر برای درخواست ویزای سرمایه گذاری ژاپن ضروری است البته باید به این نکته توجه داشت که الزامات دقیق اخذ ویزای سرمایه گذاری به شرایط و موقعیت متقاضی بستگی دارد .در صورتی که متقاضی یک کسب وکار جدید در ژاپن را آغاز کند شخص نیاز به انجام موارد زیر دارد:
باید یک دفتر در ژاپن داشته باشد.
کسب و کار متقاضی حداقل باید ظرفیت استخدام دو کارمند (علاوه بر مدیر و عوامل اجرایی آن ) رابه صورت تمام وقت داشته باشد کارمندان باید ژاپنی یا اتباع خارجی مقیم دائم ژاپن باشند همسر و فرزندان اتباع ژاپنی یا اتباع مقیم دائم ژاپن نیز می توانند استخدام شوند.
در صورتی که متقاضی مدیریت کسب و کار در ژاپن را داشته باشد باید موارد زیر را رعایت کند :
او باید حداقل سه سال تجربه کارهای مدیریتی داشته باشد این سه ساله را نیز می تواند به مطلعات در سطح کارشناسی ارشد و یا بالاتردر زمینه عملکرد کسب و کار و یا مدیریت را نیز داشته باشد.
حقوق متقاضی نباید کمتر از اتباع ژاپنی که کارهای مشابه را انجام می دهند ،باشد.
مرحله دوم:
جمع آوری مدارک مورد نیاز برای حمایت از ویزای سرمایه گذاری ژاپن:
هنگامی که نکات اولیه در مرحله اول مورد تایید شده باشد متقاضی می تواند فعالیت های مورد نظر خود را در ژاپن شروع کند.
سه مجموعه از فعالیت های مجاز برای دارندگان ویزای سرمایه گذاری ژاپن به شرح زیر است :
فعالیت هایی مجاز هستند که برای کسب و کار در ژاپن بهره برداری داشته باشد
فعالیت های مربوطه مرتبط با نوع سرمایه گذاری و فعالیت مدیران در ژاپن باشد
عملیات یا مدیریت کسب وکار توسط خارجیان در ژاپن تاسیس شود.
مرحله سوم :
جمع آوری اسناد ومدارک خاص مورد نیاز برای حمایت از فرم نرم افزاری درخواست ویزای سرمایه گذاری ژاپن :
هنگامی که متقاضی فعالیت های پیشنهادی خود را سازگار با فعالیت در ژاپن ذکر کرده است نیاز دارد تا اسناد زیر را آماده کند.
این مدارک شامل :

۱-اسناد عمومی :

ارائه طرح کسب وکار( A Business Plan): ویزای سرمایه گذاری ژاپن نیازی به طرح طولانی و پیچیده ندارد .فقط کافی است پایه های اساسی را پوشش دهی کند که شامل توضیحات در مورد طرح و توسعه برنامه و روش های عملیاتی و مدیریتی و امور مالی دفتر می باشد .نکته قابل توجه این است که تمام این توضیحات باید به زبان ژاپنی ترجمه شده باشد.
کپی از مدارک ثبت شرکت در ژاپن (tohon tokibo):هنگامی که یک شرکت ژاپنی رسما ثبت شود یک گواهی ثبت شرکت به نام (tohon tokibo) در دسترس امور حقوقی ژاپنی به نام (“houmukyoku)داده می شود . در این مرحله مسائل دفتر حقوقی مهمترین ارتباط با این شرکت را دارد از جمله ثبت محل شرکت ، اسامی مدیران ،و آدرس دفتر و غیره داده می شود .
بیانه ای در رابطه با سود وزیان شرکت:این مرحله نیاز به یک حسابدار ژاپنی دارد که بتواند عملیات مالی شرکت را مشخص و درج کند.
گواهی استخدام تعداد کارمندان تمام وقت شرکت غیر از خود متقاضی ویزای سرمایه گذاری ژاپن :باید به صورت نرم افزاری ثبت شود و در حالت ایده آل سرمایه گذار باید دو کارمند تمام وقت ژاپنی را استخدام کند و باید گواهی استخدام نیرو را در پایتخت حداقل JPY5 میلیون نفر پخش کند .
اطلاعات دستمزد و حقوق کارمندان :شامل اطلاعاتی در باب دستمزد کارمندان ،مالیاتهای تکلیفی و کسر بیمه اجتماعی و بیمه کار است .توجه داشته باشید قطعا شما نیاز به یک حسابدار حرفه ای برای جمع آوری این داده ها دارید.
دیاگرام از دفتر کار (همراه با عکس باید باشد):این فرایند یکی از جنبه های کلیدی نرم افزارویزای سرمایه گذار ژاپن است .دلیل انجام این فرایند ارتباط با دفتر کار است و از همه مهمتر نشان دهد که دفتر مجازی نیست .با این حال دفتر خدماتی به طور کلی راه حل خوبی است .

۲-اسناد فردی بسته به وضعیت سرمایه گذار برای مقامات ژاپنی :

موارد صدور گواهی نامه و میزان سرمایه گذاری توسط متقاضی .
اسناد و مدارکی که نقش سرمایه گذار را در ارتباط با موارد پاداش و مدت زمان آن رامشخص کند
گواهی فارغ التحصیلی سرمایه گذار که نشان دهد در رشته های مدیریتی و اجرایی فعالیت داشته است
نکته : توجه داشته باشید از لحاط فنی ترجمه این اسناد به زبان ژاپنی الزامی نیست اما تجربه ما نشان داده است که ترجمه تمام اسناد به زبان ژاپنی کیفیت نر م افزاری تقاضا شما را بالا می برد و زمان دستیابی به تاییدیه نهایی در ارتیاط با سرمایه گذاری را به حداقل می رساند.
.
فرصت های مالیاتی ژاپن برای طرح هایی که سرمایه گذاران ارائه می دهند :
به طور معمول ژاپن فرصت های مالیاتی بسیار مهمی را برای متقاضیان ویزای سرمایه گذاری ژاپن ارائه می دهد.موارد بسیاری از قبیل : کارفرما برای خرید مسکن ،کمک هزینه برای رفت و آمدوبودجه مرخصی برای کارفرما که می تواند در مالیات های فردی خود صرفه جویی قابل توجهی داشته باشد.
برای سرمایه گدارانی که تجار تشان خارج از ژاپن است برای جبران پرداخت های مالیاتی می توانند از پرداخت های دریایی استفاده کنند.
علاوه برا این در صورتی که متقاضی به طور مستقیم با کمپانی ژاپنی و طرح های سازمانی ارتباط داشته باشد نیاز به تعهدات پرداختی مالیاتی می باشد
مرحله چهارم :
هنگامی که فعالیت های سرمایه گذارتایید شده و تمام مدارک مراحل ۲ و۳ ارائه داده شود گام بعدی اعمال گواهی انحصاری واجد شرایط برای سرمایه گذاری در ژاپن یا COE می باشد COE توسط مقامات اداره مهاجرتی ژاپن صادر می شود گواهی واجد شرایط برای اشتغال متقاضی در ژاپن در موارد فعالیت های مرتبط با ویزای سرمایه گذاری است .یک طرح کاربردی برای ویزای سرمایه گذاری فرد باید به اداره مهاجرت ژاپن regional immigration office in Japan ارسال شود فرم COE را نمی توان از طریق پست یا سفارت خارج از ژاپن ارسال کرد.
اگر متقاضی شخصا در ژاپن حضور ندارد قانون ژاپن به شما اجازه می دهد تا یک متخصص مهاجرت به نمایندگی از متقاضی فرم COE را برای ویزای سرمایه گذاری ارائه دهد.
متقاضیان مهاجرت می توانند تمام گواهی ویزای سرمایه گذاری ژاپن و تمام مراحل مرتیط با آماده سازی و ارائه طرح های کاری وگواهی COE(certificate of Eligibility ) برای ویزای سرمایه گذاری ژاپن ارسال می کند.
زمان پردازش برای COE ویزای سرمایه گذاری ژاپن به طور کلی ۴ تا ۶ هفته است
مرحله ششم :
اخذ ویزای سرمایه گذاری ژاپن ووضعیت اقامت “Status of Residence) SOR ( در ژاپن :
هنگامی که یک متقاضی ویزای سرمایه گذاری COE را به دست می آورد گام بعدی این است که COE ویزای سرمایه گذاری رابه “وضعیت اقامت ” تبدیل کند .وضعیت اقامت را به نام “Status of Residence))SOR به صورت مختصر شناخته می شود
سرمایه گذاری که SOR را اخذ می کند می توانند در ژاپن زندگی و کار کند
دو روش برای تبدیل COE به سرمایه گذاری SOR وجود دارد:
تبدیل گواهی پذیرش سرمایه گذاری COE از طریق مراجعه به سفارت ژاپن و یا کنسول در خارج از ژاپن:
این مسیر سنتی و عرفی برای بدست آوردن SOR سرمایه گذاری ژاپن است . این روند به طور کلی دو تا سه روز کاری طول می کشد.
متقاضی پس از آن به ژاپن سفرکرده ومی تواند “وضعیت اقامت ” SOR سرمایه گذار در بندر ورود را اخذ کند .
۲-تبدیل یک تغییر وضعیت به SOR سرمایه گذار در ژاپن :
در برخی موارد، ممکن است یک جایگزین برای دارنده گواهی پذیرش سرمایه گذاری در ژاپن برای ورود به ژاپن تحت برنامه ای لغو و یا به هر شکل دیگری مانند ورود کوتاه مدت باشد. متقاضی پس از اعمال SOR سرمایه گذاری از طریق یک تغییر وضعیت به اداره مهاجرت منطقه ای در ژاپن مراجعه می کند.
تغییر وضعیت حدود دو هفته طول می کشد. در آن زمان، ممکن است متقاضی به خارج از ژاپن سفر کند.
جایی که از مسیرتغییر وضعیت استفاده شده است، متخصصان مهاجرت گواهی ویزا ژاپن می تواند اقدامات لازم را در اداره مهاجرت منطقه ای ژاپن انجام دهند .

کارت اقامت ژاپن

اگر شما به محض ورود به فرودگاه ژاپن SOR سرمایه گذاری دریافت کرده اید و یا از طریق ثبت تغییر برنامه وضعیت ،در اداره مهاجرت منطقه ای ژاپن اقدام کرده اید (مرحله ۶ بالا را ببینید)، یک کارت اقامت ژاپن دریافت خواهید کرد.
کارت اقامت ژاپن یک کارت شناسایی رسمی است که شامل یک تراشه IC است. کارت اقامت شامل اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس، تاریخ تولد، وضعیت اقامت (در این مورد وضعیت اقامت سرمایه گذار)، مدت اقامت، و غیره است
شما باید کارت اقامت خود را در تمام مدتی که در ژاپن هستید همراه داشته باشید.
مرحله ۷
برای درخواست اجازه ورود مجدد به ژاپن :
تا جولای ۲۰۱۲، اگر شما “وضعیت اقامت ” سرمایه گذاری را بدست آوردید و به طور موقت ژاپن را ترک کرده اید (به عنوان مثال، برای تعطیلات، کسب و کار، و غیره) لازم است برای ورود دوباره به ژاپن اجازه ورود مجدد را قبل از ترک ژاپن کسب کنید.
با این حال، در حال حاضر امکان ترک ژاپن تا ۱۲ ماه بدون مجوز ورود مجدد وجود دارد .
در صورتی احتمال سفر خارج از ژاپن برای بیش از ۱۲ ماه طول بکشد ، متقاضی SOR سرمایه گذار باید اطمینان به اجازه ورود مجدد را حاصل کند . این را می توان در دفتر مهاجرت منطقه ای در ژاپن به دست آورد.
برخی از ملاحظات مهم پس از دریافت ویزای سرمایه گذار ی در ژاپن :
سه امور مالیاتی مهم برای متقاضی که به عنوان زندگی و کار در ژاپن فعالیت دارد باید ذکر شود :
۱٫ مالیات ژاپنی برای دارندگان SOR سرمایه گذار:
مالیات ژاپنی افراد تحت SOR سرمایه گذار و زندگی در ژاپن به طور معمول برای دفاتری است که حداقل بخشی از مسائل مالیاتی ژاپن شامل آنان نیز خواهد داشت.مالیات با کسر هر ماه و تنظیم پایان سال به عنوان بخشی از حقوق و دستمزد در دسامبر انجام می شود.
با این حال، اگر بخشی از درآمد در خارج از ژاپن پرداخت شود، امکان دارد نیاز داشته باشید به ارائه یک اظهارنامه مالیاتی فردی ژاپنی که در ۱۵ مارس برای هر سال صادر می شود .این بسیار مهم است که شما تعهدات مالیاتی ژاپن خود را پرداخت کنید .
مطابق با قوانین مالیاتی ژاپن باید تعهدات مالیاتی خود را به منظور تجدید ویزا پرداخت کنید.
۲٫ مالیات ایالات متحده برای دارندگان سرمایه گذار SOR در ژاپن :
اگر دارنده سرمایه گذار SOR در ژاپن یک شهروند ایالات متحده و یا دارنده کارت سبز است،آنها نیز متعهد به پرداخت مالیات های خود در امریکا هستند اگر چه در زاپن زندگی می کنند.
۳٫ پرداخت مالیات ژاپنی زمانی که دارندهSOR سرمایه گذار، ژاپن را ترک می کند:
قبل از ترک ژاپن، دارنده سرمایه گذار SOR باید به طور کامل مالیات حود را پرداخت کرده و یا با تعیین یک عامل مالیاتی تعهدات خود را انجام دهد.
همچنین باید توجه داشته باشید براساس زندگی هر ساله شما در ژاپن در تاریخ ۱ ژانویه مالیات شما ارزیابی می شود در نتیجه خروج شما قبل تا ۱ ژانویه می تواند در صرفه جویی مالیاتی تاثیر داشته باشد.

ژاپن
امتیاز به این مطلب

بالا