×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
denmark country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور دانمارک

دانمارک یکی از شادترین کشورهای دنیا بوده و دارای یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا می باشد. خوشبختانه اداره مهاجرت دانمارک اقدام به اخذ مهاجر از طریق نیروی کار ماهر نموده است.

این سیستم از انواع سیستم های امتیازی می باشد در این روش امتیاز های شما در یک سیستم امتیاز بندی که از طرف دولت دانمارک معرفی شده محاسبه می شود و در صورتی که 100 امتیاز کسب نمایید امکان اخذ ویزا برایتان وجود خواهد داشت. فرد دارنده گرین کارت، مجاز به کار کردن در دانمارک می باشد. در این روش به متقاضی و خانواده او تا مدت سه سال ویزا اعطا می گردد. پس از انقضای 12 ماه ویزای متقاضی نهایتا تا چهار سال دیگر تمدید می گردد.

فرد دارنده گرین کارت بعد از گذشت پنج سال در صورتیکه حداقل سه سال از پنج سال را در دانمارک شاغل بوده باشد، می تواند تقاضای اقامت دائم را مطرح نماید. در نهایت، بعد از گذشت 9 سال از تاریخ اخذ اولین ویزا، فرد مجاز به اخذ پاسپورت دانمارکی خواهد شد. با دریافت ویزا از این طریق شما حق راه اندازی بیزینس شخصی خود را نخواهید داشت.

پادشاهی دانمارک

کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است ولی زبان‌های فاروئی، گرینلندی و نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است و با این وجود که این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه اروپا وارد نشده است. ۸۰٫۴ درصد مردم دانمارک مسیحی لوتری هستند. گرینلند و جزایر فارو بخشی از پادشاهی دانمارک به شمار می‌آیند اما به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۹ به آن‌ها خودگردانی اعطا شده است. دانمارک جنوبی ترین کشور حوزه ی اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است پلی به نام اورسوند است که دانمارک را به سوئد وصل می‌کند.

دانمارک از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است. کشور دانمارک دارای دولت رفاه ‌است و از نظر پایین بودن اختلاف درآمد مردم ، رتبه ی اول جهان است. دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان ((راضی‌ترین)) مردم جهان اعلام می‌شوند و این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می‌آید.

پرچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱ تا به حال برافراشته می شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد ، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید.

کشور پادشاهی دانمارک بعد از کشور ژاپن دارای قدیمی‌ترین خاندان پادشاهی است. دانمارک دو سرود ملی دارد: یکی سرود شهروندان (با نام سرزمین دوست داشتنی) و دیگری سرود سلطنتی (به نام شاه کریستیان نزد دکل رفع ایستاد). آب و هوای دانمارک معتدل و مرطوب است و تابستان های معتدل و زمستان های سردی دارد. جزیره‌ی بورنهلم – در شرق – چندان معتدل نیست.

دموکراسی

در دانمارک قانون اساسی دانمارک یا حکومت مردمی در سال ۱۸۴۹ بنیاد گذاشته شد. این قانون جانشین حکومت مطلق شد که بر طبق آن پادشاه از سال ۱۶۶۰ اختیار تام را داشت. پایه آن، قانون اساسی ژوئن ۱۸۴۹ بود که اولین قانون اساسی دمکراتیک دانمارک بود. با وجود تغییرات در قانون اساسی، اصول آنرا می‌توان هنوز در قانون اساسی فعلی مورخ ۱۹۵۳ یافت. با تغییر قانون اساسی در سال ۱۹۱۵ به زنان حق رأی داده شد. دانمارک حکومت مشروطه پادشاهی دارد و از سال 1945 عضو سازمان ملل است. نظام دموکراسی در تمام این سال‌ها تغییر کرده است، به عنوان مثال در سال ۱۹۱۵، حق رأی به زنان نیز اعطا شد. قانون اساسی کنونی در سال ۱۹۵۳ تعدیل شده است، ولی بیشتر اصول آن از شکل اولیه خود بدون تغییر باقی مانده است. پارلمان که فولکتینگت (Folketinget) نام دارد قوانین دانمارک را به رأی گذاشته و تصویب می‌کند. پارلمان دانمارک دارای ۱۷۹ عضو است که از احزاب سیاسی مختلف بوجود آمده است. اعضای پارلمان در هر نوبت برای یک دوره خدمت چهار ساله انتخاب می‌شوند. با این حال نخست وزیر می‌تواند قبل از این دوره چهار ساله پارلمان را منحل کرده و خواستار انتخابات عمومی شود. دو تن از اعضای پارلمان دانمارک در گرینلند و دو تن از آنها در جزایر فارو انتخاب می‌شوند.

تقسیمات کشوری

در تقسیمات کشوری جدید دانمارک که در سال2007 انجام شد، خاک اصلی کشور دانمارک به پنج استان (که در دانمارکی Region نامیده می‌شود) تقسیم گردید. خاک اصلی دانمارک به پنج استان و ۹۸ شهرستان تقسیم شده است. استان‌های دانمارک عبارتند از هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند و سید دانمارک. گرینلند و جزایر فارو نیز دو قلمرو برون‌مرزی و خودگردان دانمارک به شمار می‌آیند.

اتحادیه اروپا

از سال ۱۹۷۳ دانمارک عضو اتحادیه اروپا – که سابقاً بازار مشترک اروپا نامیده می‌شد – بوده است. در طی دوران عضویت دانمارک، اتحادیه اروپا در فعالیتهای بیشماری نفوذ پیدا کرده است و مردم دانمارک اغلب در مسائل مربوط به رابطه کشور با اتحادیه اروپا به دو دسته تقسیم شده‌اند.

سازمان ملل متحد

دانمارک با عضویت خود در سازمان ملل در کمک به نیازمندان و برقراری صلح و ایجاد رشد و پیشرفت در دنیا و پیشبرد احترام به حقوق بشر تلاش کرده است.جمعیت دانمارک بیش از ۵،۴ میلیون نفر است. ۸۵ درصد از این جمعیت در شهرها زندگی می‌کنند. تقریباً ۱،۶ میلیون نفر در پایتخت یعنی کپنهاگ حوزه کپنهاگ بزرگ زندگی می‌کنند. دومین شهر بزرگ دانمارک آرهوس (Århus) با جمعیتی در حدود۳۰۰۰۰۰ نفر می‌باشد. زبان رایج در کشور دانمارکی است. تقریباً ۵ درصد از کل جمعیت دانمارک یعنی حدود ۲۷۰۰۰۰ نفر خارجی هستند – که شامل مردم کشورهای شمال اروپا، اروپای مرکزی ، آمریکای شمالی، خاورمیانه و آفریقا آسیای جنوبی می‌شوند.

جغرافیا

دانمارک بخشی از اسکاندیناوی است. دانمارک، ۴۳٬۰۶۹ کیلومتر مربع وسعت دارد و از خاور به دریای بالتیک ، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمانو از شمال به تنگه اسکاژراک محدود می‌شود. به دلیل فراوانی جزایر، دانمارک دارای خط ساحلی طولانی به طول ۷٫۴۱۳ کیلومتر است. بیشتر نقاط دانمارک در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند و بخش وسیعی از خاک کشور دانمارک را زمین‌های کشاورزی تشکیل می‌دهند. دانمارک فاقد کوهستان است و ارتفاع بلندترین نقطه آن از سطح دریا به ۱۷۳ متر می‌رسد.

دانمارک سرزمینی کم ارتفاع است و از جلگه‌ای سرسبز و بسیار حاصلخیز، و مراتع فراوان تشکیل یافته است. رودهای آن کوتاه ولی پرآب است، از جمله استورو، اسکیرن، وارده و گودنا. بلندترین نقطه کشور ۱۷۳ متر ارتفاع دارد. آب و هوای آن معتدل و مرطوب و پر باران است.

اکتبر 8, 2019 @ 5:26 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور دانمارک

اکتبر 8, 2019 @ 5:26 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

تحصیل در مدارس کشور دانمارک

در کشور دانمارک دوره ی مهد کودک بصورت اجباری نمی باشد .

دوره ی ابتدایی در کشور دانمارک ۱۰ سال به طول می انجامد . پس از اتمام دوره ی ابتدایی دوره ی دبیرستان به مدت ۳ سال می باشد . لازمه ورود به دانشگاه گذراندن ۱۳ سال تحصیلی و گرفتن مدرک دیپلم دبیرستان می باشد.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور دانمارک

طول دوره این مقطع ۴ سال می باشد. تحصیلات در مقطع لیسانس در بیشتر رشته های ارائه شده در کشور دانمارک به زبان این کشور یعنی دانمارکی می باشد و دانشجوی متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور دانمارک ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط بر زبان دانمارکی قبل از ورود به دانشگاه های کشور دانمارک می باشد .  دانشجویان با ارائه پایان نامه در انتهای این دوره می توانند این مدرک را زمینه ورود فارغ التحصیلان به بازار کار یا تحصیلات عالی کنند.

مطلب فوق مشکلات بزرگی فراروی دانشجویان در این مقطع است و با توجه به اینکه در ایران نهادی جهت یادگیری زبان دانمارکی وجود ندارد در اکثر موارد تحصیلی در مقطع لیسانس در کشور دانمارک میسر نمیشود ولیکن موسسه مهاجرتی ولیکن آریاناپارس افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در کشوری اروپایی و به صورت رایگان می باشند به مطالعه مطالب مربوط به صفحه ی تحصیل در اتریش دعوت می نماید .

  • زبان تدریس

همان طور که ذکر شد، زبان تدریس در مقطع کارشناسی کشور دانمارک به زبان دانمارکی است ولیکن این کشور مدرک دال بر تسلط زبان دانمارکی را همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می کند و فرصت یادگیری را داخل این کشور به دانشجو نمی دهد. ولیکن مدرک زبان در لحظه ی پذیرش الزامی نیست .

  • حق کار در مقطع لیسانس

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور دانمارک مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال محیا کند .

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور دانمارک

برای ورود به این مقطع تحصیلی نیازی به امتحان ورودی نمی باشد و فقط با توجه به نمرات دوره قبل و اظهار نظر اساتید امکان پذیر می باشد. بسیاری از رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شوند. تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور دانمارک با هدف کار در کشورهای اروپایی و به خصوص منطقه اسکاندیناوی ( کشور های سوئد، فنلاند و نروژ ) و به بهانه ی تحصیل در دانمارک اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کشور دانمارک می نمایند تا با اتمام دوره کارشناسی خود در دانشگاه های کشور دانمارک ، شانس خود را از یکسو برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و از سوی دیگر برای یافتن یک فرصت شغل ممتاز در رقابت با سایر متقاضیان افزایش میدهد. در مقطع (Master) در نیم سال آخر دانشجو موظف به انجام پژوهش می باشد زبان تحصیلی این مقطع انگلیسی است و افراد متقاضی می بایستی مدرک ۶٫۵_۶ آیلتس را داشته باشند.

زبان تدریس

همان طور که ذکر شد، زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد کشور دانمارک به زبان انگلیسی است ولیکن این کشور مدرک دال بر تسلط بر زبان انگلیسی را در همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می کند و فرصت یادگیری زبان را در داخل این کشور به دانشجو نمی دهد. ولیکن مدرک زبان در لحظه ی پذیرش الزامی نیست.

حق کار در مقطع فوق لیسانس

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور دانمارک مجوز کار در محدوده ای۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

هزینه های زندگی

دانمارک یکی از کشورهایی است که بیشترین هزینه های زندگی را در اروپا دارا میباشد. هزینه های زندگی در دانمارک برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع فوق لیسانس در کشور دانمارک می باشد.

تحصیل در مقطع دکترای کشور دانمارک

کشور دانمارک همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور دانمارک به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور دانمارک می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور دانمارک می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

با توجه به این نکته که کشور دانمارک برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲  هزار دلار را مدنظر قرار می دهند، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور دانمارک در پیش دارند.

در جهت اخذ بورسیه ی تحصیل مقطع دکترا در کشور دانمارک فرد متقاضی می بایست پارامترهای ذیل را احراز نمائد:

۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

۲)اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)

۳)جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتبانی نماید.

۴)داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

۵)داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

زبان تدریس

بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور دانمارک به زبان انگلیسی ارائه میشوند. موسسه با توجه به تعداد زیاد پرونده های ارسالی به سفارت دانمارک و سابقه بسیار طولانی وکلای این موسسه در امر پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور دانمارک، طول دوره ی یادگیری زبان دانمارکی برای افراد مبتدی حدودا ۹ تا ۱۱ ماه تخمین میزند.

حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور دانمارک مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

هزینه های زندگی

دانمارک یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا میباشد. هزینه های زندگی در دانمارک برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰  تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ،  رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور دانمارک می باشد .

ویزای کاری کشور دانمارک

اکتبر 8, 2019 @ 5:26 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

در حال حاضر کشور دانمارک به جهت کمبود نیروی کار جوان در دانمارک و کهن سالی کشورش اعلام نموده که نیروهایی را برای کار استخدام می کند.

جهت اخذ این ویزای کار یا همان گرین کارت دانمارک شرایطی وجود دارد که اشخاص می توانند با داشتن این شرایط بسیار آسان اقدام به اخذ این ویزا نمایند.

شرایط اخذ گرین کارت دانمارک  و اقامت کاری دانمارک اخذ گرین کارت دانمارک ) بدین شرح است:

۱)     داشتن حداقل مدرک فوق لیسانس و یا دکترا برای متقاضیان اقامت کاری دانمارک اخذ گرین کارت دانمارک )

۲)     داشتن حداکثر سن ۴۰ سال.

۳)     داشتن سابقه ی کار و یا سابقه ی تدریس،تالیف،تحقیق.

۴)     داشتن مدرک زبان IELTS برای متقاضیان اقامت کاری دانمارک اخذ گرین کارت دانمارک )

شرایطی که در خصوص مهاجرت کاری دانمارک و کار در دانمارک  در بالا ذکر شد کلی بود، و در ضمن در خصوص کشور دانمارک ما می توانیم ادعا کنیم هر فردی که  دارای شرایط بالا باشد شانس بالای ۹۵ درصد را جهت دریافت اقامت دانمارک دارد. کشور دانمارک برای این شرایط ۱۰۰ امتیاز را قرارداده است،حال امکان دارد برای کسی این سوال پیش بیاید،مدرک زبان دقیقاً چه نمره ای باید باشد؟ در جواب به متقاضیان می توان گفت که لیستی تهیه شده که تمامی موارد گفته شده با امتیاز بندی در آن ذکر شده است.

نکته ی بعدی در خصوص اقامت کاری دانمارک اخذ گرین کارت دانمارک )  که باید به آن اشاره کرد مدت زمان این پروسه است که می توان گفت یک زمان زیر ۱ سال را در بر دارد.

پس از تمامی شرایطی که برای کشور دانمارک گفته شد حال این نکته به میان می آید که اگر فرد متقاضی متاهل باشد شرایط بردن همراه به چه نحو است،در پاسخ باید گفت که وقتی که فرد متقاضی اقامت کاری دانمارک اخذ گرین کارت دانمارک ) اقدام به گرفتن گرین کارت دانمارک می نماید،بعد از اخذ ویزای کاری دانمارک باید به کشور دانمارک رفته و آدرس خود را به پلیس کشور دانمارک اعلام کند تا بتواند همسر خود را به کشور دانمارک بیاورد.

دانمارک، یک کشور اتحادیه اروپا، مهاجرت کارگران ماهر از سراسر جهان را که مهارت های کمبود در اختیار دارند، تشویق می کند. دانمارک دارای یک سیستم ویزای کار به نام طرح لیست مثبت برای کمک به پر کردن کمبود مهارت و معافیت پرداخت هزینه برای افرادی که پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای دانمارک دارند.

انواع ویزای دانمارکی  در خصوص اقامت کاری دانمارک اخذ گرین کارت دانمارک )

فهرست مثبت: در دانمارک مشاغل زیادی وجود دارد که کمبود کارگران واجد شرایط وجود دارد. اگر در یکی از این مشاغل مهارت داشته باشید، می توانید مدت زمان بسیار کمی را در طرح لیست مثبت بدست آورید.

طرح محدودیت پرداخت: اگر پیشنهاد شغلی از کارفرمای دانمارکی داشته باشید که مبلغی بیش از DKK375،۰۰۰ (تقریبا ۵۵،۰۰۰ دلار) پرداخت می شود، شما نیز برای دریافت اجازه اقامت و اقامت در دانمارک تحت طرح محدودیت پرداخت می باشید.
شما برای اقامت و کار در دانمارک باید یک اجازه اقامت و کار داشته باشید، اگر شما شهروندی یک کشور خارج از کشورهای شمال اروپا یا اتحادیه اروپا / EEA است. این که آیا شما می توانید یک اجازه اقامت و کار را بدست آورید، و در درجه اول، در مورد شرایط شما بستگی دارد.

این قوانین نیز در مورد کار داوطلبانه / بدون حقوق اعمال می شود.

تعدادی از طرح ها به منظور ایجاد حرفه ای مجرب برای دریافت اجازه اقامت و کار در دانمارک طراحی شده اند:

فهرست مثبت فهرستی از حرفه هایی است که در حال حاضر کمبود حرفه ای های واجد شرایط را تجربه می کنند. افرادی که در یکی از این حرفه ها مشغول به کار بوده و تحصیلات مورد نیاز را تکمیل کرده اند دسترسی به بازار کار دانمارک بسیار آسان است.

طرح محدودیت پرداخت به افرادی که مشاغلی با پرداخت سالیانه بیش از حد معینی داده اند، به ویژه دسترسی آسان به بازار کار دانمارک ارائه می شود.

طرح اقامت کاری دانمارک اخذ گرین کارت دانمارک )و کار در دانمارک و مهاجرت کاری دانمارک و اخذ ویزای کاری دانمارک . مجوز اقامت تحت طرح سریع تر از شرکت دانمارک (کارفرما) است که توسط آژانس بین المللی استخدام و ادغام دانمارک گواهی شده است. این طرح شرکت های گواهی را قادر می سازد تا به سرعت انواع خاصی از حرفه ای های خارجی را استخدام کنند.

کارت تأسیس اجازه می دهد که اتباع خارجی که دارای مدرک کارشناسی دانمارکی (Candidatus) یا مدرک دکتری دانمارکی هستند، برای دریافت اجازه اقامت برای ایجاد خود در دانمارک پس از فارغ التحصیلی.

کارآموزان می توانند برای مدت زمان آموزشی در یک شرکت دانمارکی کار کنند.

مجوز اقامت و کار در دانمارک  می تواند به اتباع خارجی با شرایط خاص فردی مانند هنرمندان، ورزشکاران حرفه ای و سرآشپزان تخصصی اختصاص یابد.

درباره شرایط اقامت کاری دانمارک اخذ گرین کارت دانمارک )  واجد شرایط فردی می توانید اطلاعات تخصصی دریافت نمایید .

علاوه بر این، اجازه اقامت و کار را می توان به دامداران و مدیران مزرعه در کشاورزی و همچنین برای کار بر روی حیاط های نفتی، drillships و دیگر ایستگاه های حرکتی موقت که به طور موقت در قلمرو دانمارک واقع شده است.

پیوستگی در بازار کار / حفظ کار خارجی در دانمارک: اگر شما اجازه اقامت در دانمارک را بر اساس، به عنوان مثال، پناهندگی و یا احیای خانواده، اما مجوز اقامت خود را لغو کرده اید یا رد شده است، شما می توانید اجازه اقامت جدید بدهید شما یک کار را انجام داده اید یا یک کار مستقل را برای مدت زمان طولانی اداره می کنید.

همین امر اعمال می شود اگر مجوز اقامت گرفته اید، به عنوان مثال، همراه یک عضو خانواده ای از یک خارجی خارجی که در دانمارک کار می کند یا تحصیل می کند و مجوز اقامت لغو شده است.

بیشتر در مورد پیوستن بازار کار / حفظ کار خارجی در دانمارک بیشتر بخوانید

در ارتباط با پردازش درخواست شما، آژانس کاریابی در دانمارک برای استخدام و ادغام بین المللی می تواند یک بیانیه از سازمان شاخه مربوطه یا شورای بازار کار منطقه ای برای رسیدگی به پرونده دریافت کند.

در بعضی موارد ممکن است لازم باشد مجوز دانمارکی داشته باشید. به عنوان مثال، این امر در مورد پزشکانی که نیاز به مجوز از اداره بهداشت و درمان دانمارک دارند.

در مورد دسترسی به حرفه های تنظیم شده در وب سایت آژانس کاریابی در دانمارک برای دانشگاه ها و بین المللی

ممکن است برای دریافت مجوز اقامت برای کسب مهارت های حرفه ای و زبانی مورد نیاز برای اخذ مجوز دانمارکی امکان پذیر باشد.

بعضی گروه ها از شرایط مجوز کار معاف هستند.

جستجوی شغلی در دانمارک

چند پورتال وب، پایگاه داده ها و پایگاه های CV وجود دارد که می توانند در روند جستجوی کار در دانمارک مفید باشند.

آژانس دانمارک برای استخدام و یکپارچگی بین المللی یک پوشه را ایجاد کرده است که نشان می دهد چه مجوز کار و اقامت دانمارکی شبیه است و چه چیزی باید در هنگام استخدام نیروی کار خارجی مورد توجه قرار گیرد.

ثبت شرکت در کشور دانمارک

اکتبر 8, 2019 @ 5:26 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

ثبت شرکت در کشور دانمارک از طریق اژانس های های تجاری که مسولیت ثبت شرکت در کشور دانمارک را بر عهد دارند امکان پذیر می باشد و این موسسات زیر نظر وزارت امور اقتصادی و کسب و کار کشور دانمارک فعالیت میکنند و مهمترین وظیفه این شرکت ها ثبت شرکت در کشور دانمارک میباشد و دفتر اصلی این نهاد در شهر کپنهاگ که پایتخت کشور دانمارک میباشد قرار دارد و به طور کلی هیئت مدیره مشول مدیریت اژانس هایی هستند که مسولیت ثبت شرکت در کشور دانمارک را بر عهده دارند

در ادامه مقاله روش های مختلف ثبت شرکت کشور دانمارک و شرایط اخذ ثبت شرکت در کشور دانمارک را خدمت شما شرح خواهیم داد

انواع روش های ثبت شرکت در کشور دانمارک

۱-ثبت نام انلاین شرکت در دانمارک

در کشور دانمارک این امکان وجود دارد که یک شرکت توسط سیستم ثبت نام الکترونیکی توسط سازمان کسب و کار دانمارک به ثبت برسد و برای ثبت شرکت در دانمارک به صورت انلاین نیاز به ارائه یک امضاء دیجیتال میباشد

۲-ثبت نام کاغذی شرکت در کشور دانمارک

افرادی که تمایل دارند برای ثبت نام شرکت به صورت سنتی در کشور دانمارک اقدام کنند میتوانند از طریق ثبت نام شرکت به صورت کاغذی اقدام کنند و این نوع ثبت شرکت به صورت کاغذی مختص شرکت های با مسولیت محدود میباشد و معمولا ثبت نام به صورت کاغذی از طریق اژانس تجارت کشور دانمارک و شرکت هایی که در زمینه ثبت شرکت در کشور دانمارک در حال فعالیت هستند امکان پذیر است و همچنین لازم به ذکر است که ثبت نام شرکت در کشور دانمارک به صورت کاغذی بین دو تا سه هفته صورت می پذیرد

و حال که انواع روش های ثبت شرکت در کشور دانمارک اشنا شده ایید نوبت این است که شرایط و قوانین ثبت شرکت در کشور دانمارک را خدمت شما تویح بدهیم

فرم ثبت شرکت در دانمارک

انتخاب فرم ثبت شرکت معمولا بستگی به فعالیت شخص متقاضی ثبت شرکت در فرانسه دارد و معمولا تقسیم بندی فرم شرکت دانمارک به صورت ذیل میباشد

APS1-

AS-2

۳-احداث یک شعبه و یا دفتر نمایندگی خود

و همچنین لازم به ذکر است ک با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی که کشور دانمارک دارد میتواند بستر بسیار مناسبی برای افراد متقاضی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتحادیه اروپا باشد و از مزایای دیگر ثبت شرکت و سرمایه گذاری در دانمارک این میباشد که امکان راه اندازی سایر شعب و یا نمایندگی در سایر کشور های اتحادیه اروپا برای شخصی که در کشور دانمارک اقدام به ثبت شرکت میکند وجود دارد و نکته مثبت این است که در امد حاصل از شعب خارجی شامل پرداخت مالیات نخواهد شد و همچنین لازم به ذکر است که توصیه ما به افرادی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور های اسکاندیناوی را دارند این است که شرکت مادر یا همان شرکت اصلی را در کشور دانمارک به ثبت برسانند و در صورت تمایل در سایر کشور هایی که در حوزه اسکاندیناوی قرار دارد اقدام به افتتاح شعب و یا اخذ نمایندگی کنند و بر طبق قوانین ثبت شرکت در کشور دانمارک شخصی که اقدام به ثبت شرکت در کشور دانمارک میکند اجازه تاسیس شعب و یا اخذ نمایندگی در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا از جمله کشور هایی که در حوزه کشور های اسکاندیناوی قرار دارند را خواهد داشت

{SEشرکت سهامی عام در دانمارک {

کشور دانمارک هم همانند تمامی کشور های اتحادیه اروپا از قوانین ثبت شرکت سهام عام در اتحادیه اروپا تبعیت میکند و براساس قوانین اتحادیه اروپا اگر شخصی قصد ثبت شرکت در کشور دانمارک را دارد باید شعبه اصلی را در دانمارک ثبت کند و ادرس رسمی شرکت باید در دانمارک باشد و حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت به صورت سهامی عام در کشور دانمارک ۱۲۰۰۰۰یورو میباشد و مسولیت هر یک از سهامداران به نسبت سهم خود میباشد و از نظر پرداخت مالیات تفاوتی بین شرکت های سهامی عام و خاص وجود نخواهد داشت و صورت حساب های سالیانه توسط حسابداری شرکت به حساب داری مرکز ارائه خواهد شد

EEIGشرکت های جمعی در دانمارک

اشخاصی که تمایل دارند در کشور دانمارک به صورت بین المملی اقدام به ثبت شرکت کنند میتوانند با افتاح شعبه اصلی در کشور دانمارک اقدام به افتتاح این شرکت بین المللی کنندو از مزایای افتتاح این شرکت بین المللی صرفه جویی در هزینه ها و همچنین بالا بردن سود شرکت برای تمامی اعضای شرکت می باشد

در دانمارک IVSشرکت

این نوع شرکت همان شرکت با مسولیت محدود در کشور دانمارک می باشد و از سال ۲۰۱۴مشغول به فعالیت در کشور دانمارک شده است و حد اقل سرمایه که برای شرکت های با مسولیت محدود در دانمارک در نظر گرفته شده است ۱۳۰۰۰یورو میباشد و امکان اینکه سرمایه شرکت های با مسولیت محدود از طریق وام تامین شود وجود دارد و یا اینکه از افراد حقیقی که به عنوان شریک حضور دارند برای تامین سرمایه شرکت استفاده کنند و امکان سرمایه گذاری با مسولیت محدود در کشور دانمارک در حوزه های صنعتی کشاورزی و ساخت تولید وجود دارد و اطلاعات شخصی تمامی شرکا باید در اداره کسب و کار محلی به ثبت برسد و همچنین لازم به ذکر است که تنها مالک اصلی شرکت مسول جوابگویی به بدهی های شرکت میباشد

در ادامه مزایای ثبت شرکت برای کارفرمایان در دانارک خدمت شما توضیح خواهیم داد

۱-اختیار ازادانه داشتن در استخدام و اخراج

کارفرایانی که در شرکت های دانمارکی مشغول به فعالیت هستند ازادانه میتوانند بدون هیچ گونه محدودیتی اقدام به استخدام و اخراج کارکنان خود کنند

۲-هزینه های نیروی کار رقابتی

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در کشور دانمارک بالا بودن دستمزد های کارکنان میباشد که این دستمزد بالا با توجه به شرایط بسیار خوبی که ثبت شرکت در دانمارک نسبت به سایر کشور ای اتحادیه اروپا دارد می باشد و یکی از بزرگترین دلایل برای اشتیاق افراد برای ثبت شرکت در کشور دانمارک به شمار میرود

۳-استعداد و کسب و کار و فرهنگ

امکان استخدام کارکنانی که به چندین زبان مسلط هستند در کشور دانمارک وجود دارد و معمولا این تسلط کارکنان به چندین زبان برای کارفرمایان و همچنین افرادی که قصد ثبت شرکت در کشور دانمارک را دارند شرایط بسار خوبی را به وجود می اورد

سرمایه گذاری در کشور دانمارک

اکتبر 8, 2019 @ 5:26 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

دانمارک یکی از پرطرفدارترین کشورهای مورد نظر در امر مهاجرت در حوزه اسکاندیناوی در اروپاست. افراد زیادی  از اقصی نقاط دنیا خواهان مهاجرت به دانمارک ،شادترین کشور دنیا از طرق مختلف هستند.

اقدام برای مهاجرت یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی هر فرد است. بعد از به نتیجه رسیدن در امر مهاجرت انتخاب کشور مقصد چالش دیگری است که مستلزم مطالعه و تحقیق است.

عوامل متعددی در انتخاب کشور مد نظر دخیل هستند. از  جمله کیفیت زندگی ٬بازار کار و شرایط شغلی شرایط اجتماعی٬ امنیت ، اقتصاد و … بعد از این٬ مسئله مورد توچه دیگر شما انتخاب روش مهاجرتی است.

برای هر کشوری برنامه های مختلف و طرق مهاجرتی متفاوتی عرضه شده است که انتخاب مناسبترین روش عملا امریست دشوار . فاکتور های مختلفی در انتخاب کشور و روش مهاجرت قابل توجه است من جمله تمکن مالی فرد٬ سن ٬ سابقه  شغلی٬ مدت زمان طی شدن و به نتیجه رسیدن پرونده و … که مشورت و استفاده از دانش وکلای متخصص در این زمینه از اهمیت والای برخوردار است .

چنانچه مایلید در خصوص مهاجرت به دانمارک و سرمایه گذاری در دانمارک اطلاعات بیشتری کسب نمایید با ما همراه شوید.

دانمارک یکی از شادترین و با کیفیت ترین کشورهای دنیاست و اعتبار پاسپورت دانمارکی همواره مورد توجه همه مردم دنیا بوده است.

پایتخت کشور دانمارک شهر کپنهاگ است و با کشورهای آلمان سوئد نروژ هم مرز است.

دانمارک با داشتن مدرنترین تکنولوژی های کشاورزی و سیستم حکومتی دموکراتیک و اقتصاد فراخ، همواره مورد استقبال سرمایه گذاران بوِیژه در بخش کشاورزی بوده است.

این کشور حوزه ی اسکاندیناوی موفق شده بزرگترین حجم سرمایه گذاری توجه در زمینه تولیدات دارویی در جهان را به کشور خود معطوف دارد.

از جمله روشهای سرمایه گذاری در دانمارک میتوان ثبت شرکت و کار آفرینی در دانمارک را نام برد، طبق تجربه داشتن طرح اقتصادی قوی و  مورد تایید دولت و کمک گرفتن از مشاور مالی اقتصادی در این امر میتواند مسیر سرمایه گذاری در دانمارک را برای شما هموار سازد.

از طرق سرمایه گذاری در دانمارک نیز میتوان به انتقال سرمایه به کشور دانمارک و سرمایه گذاری در بخش دولتی و یا خصوصی اشاره کرد .

۱۰دلیل انتخاب کشور دانمارک جهت سرمایه گذاری

۱انتخاب امن

کشور دانمارک با رشوه خواری عملا بیگانه است، دانمارک رتبه های بالایی در شاخص شفافیت بین المللی در سالهای اخیر به دست آورده است. سطح بسیار پایین از فساد در دانمارک مکانی جذاب برای فعالیت های متعدد و کسب و کار میباشد.

۲دسترسی به بازار سود آور

دسترسی آسان به کل اتحادیه اروپا جهت عرضه خدمات ، دانمارک از جمله ۱۰۰ میلیون نفر از ثروتمندترین مصرف کنندگان در جهان است.

۳بازار کار انعطاف پذیردر دانمارک

مدل بازار دانمارکی “انعطاف و امنیت” است انعطاف پذیری بالا در استخدام و اخراج شیوه های عیر اخلاقی در برابر کارگران در دانمارک مورد توچه است. نیروی کار دانمارکی که در میان سازنده ترین کارگران در اروپا شناخته شده و هیچ محدودیتی در اعمال اضافه کار ندارد، ودولت دانمارک اجازه می دهد تا شرکت ها برای ۲۴ ساعت  در شبانه روز و ۳۶۵ روز در سال فعالیت کنند.

۴)  دانمارک ، استخر استعداد و انگیزه

۹۶درصد افراد در دانمارک متخصص و با انگیزه  هستند،جوانان یک برنامه آموزشی متوسطه را طی میکنند و یک سوم  مردم دانمارک مسلط به زبان انگلیسی هستند.

در واقع صحبت به زبان انگلیسی و نیم دانمارکی و آلمانی  رایج است.

۵قطبی کامل

فرودگاه  کپنهاگ – کارآمد ترین فرودگاه در اروپاست – مرکز اصلی در منطقه شمال اروپا و بالتیک با ۵۷ خطوط هوایی عامل در مجموع ۱۳۲ مقصده و جابجایی هر سال حدود ۳۸۰۰۰۰ تن از باربری هوایی با کوتاهترین زمان محلی کالاهای ترانزیتی از همه فرودگاه های اروپا است.

۶کسب و کار و عرضه آسان

دانمارک یکی از ساده ترین مکان ها در جهان برای انجام کسب و کار و به نوعی بانک جهانی است.

راه اندازی یک کسب و کار در یک روز و اقامت و اجازه کار صادر شده در ۵ هفته است.

۷رهبر جهان در فناوری پاک و علوم زندگی

۳۰ درصد از برق مورد استفاده در دانمارک نیروی باد دانمارکی تولید می شود.

شرکت دانمارکی کنترل یک سوم از بازار جهانی باد و اولین بهره برداری سوخت های زیستی نسل ۲ را به صورت تجاری دارا می باشد.

دانمارک مقرون به صرفه است

۸صرفه جویی در هزینه عملا هیچ مشارکت اجتماعی و هزینه ای برای کارکنان  ندارد  وکمترین اجاره دفتر و مالیات شرکت های بزرگ (۲۳٫۵٪ است که به ۲۲ درصد در سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است) .

در اسکاندیناوی و کشورهای اتحادیه اروپا سطح حقوق و دستمزد رقابتی، به ویژه برای مدیریت بسیار مناسب است.

۹بهترین بازار تست در جهان

نه تنها دانمارک به عنوان بهترین بازار تست در جهان ستایش میشود بلکه، آن را نیز در سطح جهانی به عنوان زیرساخت های فناوری اطلاعات با برخی از بالاترین نرخ نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان برای موبایل، پهنای باند و رایانه های شخصی. بر شمرده اند.

۱۰کیفیت بالا از زندگی

دانمارکی ها به طور مداوم بیرون می آیند به عنوان شادترین مردم در جهان بر شاخص شادی بین المللی و کپنهاگ در هر دو سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ معرفی شده اند.

اجازه اقامت و کار و نامزد دریافت جایزه های بین المللی و برتری در عرصه اقتصاد  باعث شده دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات رفاهی دانمارکی در این کشور فراهم گردد ، از جمله مراقبت های پزشکی و آموزش و پرورش رایگان.

سرمایه گذاری در دانمارک امری انعکاس یافته است.

دانمارک  با مشخص شدن هدف بلند پروازانه در داشتن برق به طور کامل توسط منابع تجدیدپذیر تا سال ۲۰۵۰  به عنوان مقصدی مناسب در سرمایه گذاری تعیین شده است.

همچنین دانمارک از بزرگترین صنعت حمل و نقل دریایی در جهان برخوردار است و سرمایه های زیادی را در زمینه انرژی های تجدید شونده جذب کرده است.

دانمارک ۹۹ درصد وابسته به سوخت های فسیلی خارجی بود اما امروزه به طور کامل  در بحث انرژی خودکفا شده است.

تقریبا چهل سال از سیاست انرژی متمرکز در دانمارک میگذرد پیش از  این دانمارک به بسیاری از کشورهای دیگر در استفاده از فناوری های انرژی های تجدید پذیر وابسته بود.

خرید ملک در کشور دانمارک

اکتبر 8, 2019 @ 5:26 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

پروسه خرید ملک در دانمارک :

بر اساس قوانین و مقررات خرید ملک و مستغلات کشور دانمارک که در مارچ ۲۰۱۴ به تصویب رسیده این دولت بیان دارد که :همه افرادی که عضو  اتحادیه اروپا نیستند و قصد خرید ملک در کشور دانمارک را دارند، این افراد  مجبور به کسب اجازه از وزارت دادگستری برای خرید ملک در دانمارک می باشند و این افراد باید اثبات کنند که که  این ملک خریداری شده به عنوان محل اقامت شخصی آنها در طول سال مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین این موضوع را وزارت دادگستری هم تایید نماید.

. شهروندان عضو  اتحادیه اروپا و مجارستان برای خرید ملک در کشور دانمارک نیازی به مجوز و کسب اجازه از وزارت دادگستری نیستند،  اما آنها باید در بیانیه ای که به این قانون اعطا شده است و اثبات و تایید نمایند که  این ملک برای اقامت در طول سال مورد  استفاده آن ها  قرار می گیرد. اکثریت مردم دانمارک با کمک یک نماینده املاک، ملک خود را پیدا می کنند و از وکیل برای انجام کار قانونی که درگیر آن هستند و تجربیات کافی دارند،  استفاده می نمایند، روند خرید ملک و خانه معمولا چند ماه به طول می انجامد.

افرادی که در دانمارک مقیم هستند  و همچنین کسانی که در حال حاضر در کشور دانمارک سکونت دارند و یا به مدت حداقل ۵ سال در این کشور حضور به طور  مستمر داشته اند، این افراد برای خرید ملک  و مستغلات و همچنین اخذ اجازه برای تحصیل و کار در دانمارک  نیازی به مراجعه به وزارت دادگستری برای کسب مجوز نیستند.

اگر فردی برای کسب اجازه خرید ملک در دانمارک به  وزارت دادگستری  ادله معینی مانند اینکه  در حال حاضر شخص متقاضی در دانمارک حضور و سکونت دارد  ارائه کند،  وزارت دادگستری این ادله معین را  ارزیابی می‌کند و مورد بررسی قرار می دهد اینکه آیا متقاضی خرید ملک  می‌تواند به عنوان مقیم در کشور  دانمارک بماند و یا اینکه باید  کشور را ترک کند.

برای فوریت بخشیدن به امر ارزیابی و مجوز وزارت دادگستری این امور را توسط دادگاه ثبت ملک انجام می دهد  دادگاه ثبت ملک این موضوع را تعیین خواهد کرد که آیا متقاضی خرید ملک در آینده قصد اقامت در دانمارک را دارد یا خیر.

عواملی که به کسب مجوز برای خرید ملک به فرد کمک می کند عبارتند از:

وضعیت تاهل

دارا بودن فرزندد در کشور دانمارک

ثبت نام فرزند در مدارس دانمارکی

داشتن شغل دائم در دانمارک

علاقه به فرهنگ و زبان دانمارکی و آموزش زبان دانمارکی

قیمت خرید ملک در کشور دانمارک را می توان از ۷۰ هزار یورو تا به بالا تخمین زد

ممکن است کمک های مالی برای خرید ملک در دانمارک از بانک های مختلف یا مؤسسات اعتباری ارائه دهنده وام، به طور معمول تا ۸۰٪ از ارزش اموال به افراد داده شود.  در این پروسه توصیه می شود که فرد  گواهی خرید را از وام دهنده دریافت کند که تأییدیه مالی را تنظیم نماید ، به طوری که خریداران می توانند پیشنهاد سریع خود را در صورت یافتن املاک مناسب پیدا کنند.

بسیاری از فروشندگان ملک  گزارش چگونگی ساخت و ساز و مالکیت مبتنی بر سند دارند که توسط یک متخصص ساختمان تهیه شده است  و می تواند این سند را برای همه خریداران احتمالی در دسترس قرار داد. گزارش ساخت و ساز  جزئیات وضعیت فیزیکی ملک و هرگونه نقص احتمالی را ارائه می دهد. اگر گزارش مالکیت ارائه نشده باشد، فروشنده می تواند برای یک دوره ۲۰ ساله برای هر نقص جدی که ممکن است ظاهر شود، مسئول باشد. اگر خریدار یک عمل انتقال را درخواست کند، هزینه آن بین آنها و فروشنده اموال به اشتراک گذاشته می شود،. یک عمل انتقال، بیمه را برای خریدار در برابر هر گونه ضرر یا  نقص که ممکن است رخ دهد حفظ می کند  و همچنین بیمه برای فروشنده در برابر هر گونه ادعا از خریدار نیز محفوظ می ماند.

هنگامی که پیشنهاد خرید و فروش ملک پذیرفته شود  و توافق خرید توسط هر دو خریدار و فروشنده امضا شود و مبایعه نامه انشا شود، خریدار باید ۵٪ از قیمت خرید را به نماینده املاک بدهد. خریدار به مدت ۶ روز پس از امضای توافق نامه خرید (مبایعه نامه) فرصت دارد که  این موافقتنامه را لغو کند و ممکن است ۱٪ از قیمت خرید را به فروشنده تحمیل کنند.

تعادل قیمت خرید در تاریخ بسته شدن عقد بیع برای فروش ملک قابل پرداخت است.

مدارک مختلفی می توانند در خرید ملک در دانمارک مورد نیاز باشند که   از طریق وکیل فروشنده به خریداران منتقل می شود.

این مدارک عبارتند از:

– گواهی زمین، که حقوق و تعهدات مربوط به ملک را تعیین می کند، که یک نقشه کاداستری از ملک می باشد.

– مجوز عملیاتی که تأیید می کند که ملک مطابق مقررات  و ضوابط ساخت و ساز، ساخته شده

– اطلاعات مالک BBR که توسط شورای محلی صادر می شود و جزئیات اموال مانند اندازه آن، تاریخ، ابعاد، محل و شرایط فنی را ارائه می دهد.

– یادداشت مالیاتی املاک، که  سالانه صادر می شود  و تعیین سطح مورد انتظار از مالیات سال بعد و هزینه های مربوط به ساخت و ساز در ملک

– رتبه بندی انرژی و طرح انرژی، نشان دادن مصرف گرما، برق و آب فعلی و ارائه راهنمایی در مورد چگونگی صرفه جویی در انرژی.

اگر خرید ملک با وام مسکن تامین شده باشد ، خریدار باید قسط وام و بیمه و مالیات در اموال را  بپردازد.

علیرغم دانمارک که به عنوان  لیبرالیسم شناخته می شود، خرید ملک  در این کشور می تواند بسیار دشوار باشد پس در نتیجه فقط در حالت های زیر است که فرد می تواند خرید ملک واقعی داشته باشد:

– قبلا در دانمارک حداقل پنج سال اقامت داشته است.

– عضو اتحادیه اروپا است و  در دانمارک کار می کند.

– اگر یک ملت غیر اتحادیه اروپا، یک مجوز اقامت معتبر یا مجوز کسب و کار داشته باشد.

همچنین برخی از محدودیت های خاصی در خصوص مالکیت خارجی در برخی از مناطق کشور وجود دارد، به خصوص خرید یا اجاره خانه در هنگام تعطیلات تابستانی، این امر  به خصوص در مناطق ساحلی اتفاق می افتد. این امر به عنوان “قوانین ضد آلمانی” شناخته می شوند، زیرا آنها برای جلوگیری از تجاوز به مناطق ساحلی توسط صاحبان خانه های دوم آلمان ساخته شده اند. با این حال، خرید ملک در  “تمام طول سال”،  چه در مناطق محبوب در امتداد خط ساحلی و چه در مناطق دیگر کشور دانمارک با رعایت ملزومات و همچنین مواردی که در بالا گفته شد امکان پذیر خواهد بود.

از آنجایی که برای خرید ملک در دانمارک  فرد متقاضی به عنوان یک فرد غیر مجاز و خارجی است  ، تین پروسه دشوار می باشد، در نتیجه این افراد می توانند  تز  شرکت های محدود محلی برای اتجام پروسه خرید ملک کمک بگیرند به عنوان مثالApS (Anpartsselskab)، نسخه دانمارکی یک شرکت خصوصی می باشد که ، برای این امر توصیه می شود.

اشخاص حقوقی نیز  مجاز به خرید ملک در کشور دانمارک می باشند.

هنگامی که   شخصی خانه ای در دانمارک خریداری می کند  ، توصیه می شود کسی را برای بررسی خطاها و نقصان از جمله نقص های قابل توجه یا شرایطی که ممکن است نقص های جدیدی را در آینده به بار آورد به عنوان کارشناسی در محل برای معاینه حاضر کند تا خطاها و نقص های خانه خریداری شده را مشخص نماید. فروشنده یک گزارش دارایی باید به خریدار ارائه دهد  که وضعیت فیزیکی ملک را مشخص نماید ، اگرچه این  گزارشات  از مازومات خرید ملک در دانمارک نمی باشد اما با مالک توصیه می شود. هنگام خرید ملک،  فروشنده باید علاوه بر موقعیت محلی ملک و همچنین گزارشات مربوطه  به خریدار درباره هزینه های انرژی نیز اطلاع دهد اطلاع دهد و پیشنهادات خود را در مورد چگونگی کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در ملک ارائه دهد  .

پس از آنکه قرارداد منعقد شد ،  نقل و انتقال سند ، معمولا باید  توسط وکیل طرفین صورت پذیرد که این عمل حتما باید در دفتر ثبت احوال محلی ثبت شود.  قبل از اینکه خریدار و فروشنده قرارداد نهایی را امضا کنند، وکیل باید از طرف خریدار مدارک قانونی را تأیید و اسناد صاحب رسمی را صادر نماید.

هنگامی که قرارداد خرید در نهایت امضا می شود، خریدار اولین قسمت از پرداخت اولیه را، که ۵٪ از قیمت نقدی است را پرداخت می نماید،  بقیه از پرداخت اولیه معمولا در بانک  فرد فروشنده یا به برخی از حسابهای بانکی سپرده تجاری که پس از گذراندن عمل بیع مشخص می شود ، سپرده می شود. این وجوه را می توان تنها زمانی که خریدار عنوان بدون قید و شرط به اموال دریافت کرده است به مدت  ۶۰ تا ۱۲۰ سپرده در بانک کرد .

اگر شخصی قصد ثبت شرکت در کشور دانمارک را دارد این شخص می تواند با سهم حداقلی ۱۲۵ هزار کرون دانمارک یا ۱۶۷۰۰ یور شرکت را خریداری کند. که این خود می توان نوعی از خرید ملک در دانمارک باشد..

پناهندگی به کشور دانمارک

اکتبر 8, 2019 @ 5:26 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

راهکار پناهندگی در دانمارک

مراحل مختلفی در روال و پروسه ی پناهندگی وجود دارد . سرویس مهاجرت اولین مورد مشمول (جوابگو ) برای ارزیابی یک درخواست برای پناهندگی بوده و هیئت تجدیدنظر پناهندگی دومین مورد است . بر روی refugeeswelcome.dkمی توانید یک معرفی خوب با تصویر خوب از پروسه پناهندگی پیدا کنید :
http://refugeeswelcome.dk/bcknd/wp-content/uploads/RW-flyer-English-06.14.pdf
در پایین یک توصیف از مراحل متفاوت در پروسه پناهندگی آمده است :
۱ – ثبت نام _ پلیس :
شما برای پناهندگی در دانمارک در اداره ی پلیس به مرکز sandholm ( بزرگترین کمپ در دانمارک ، کوپن هاک ) درخواست می کنید . در اولین مرحله شما باید توسط پلیس مورد مصاحبه قرار گیرید . پلیس اثر انگشت ( اگر بیش از ۱۴ سال سن داشته باشد ) و عکس شما را خواهد گرفت ، آن ها همچنین درمورد مسیر شما و دلیل درخواست شما برای پناهندگی در دانمارک سوال خواهد پرسید . بعد از آن شما برای جادادن در یکی از کمپ های پناهندگی آماده خواهید شد .
۲ _ پر کردن فرم : مرکز sandhoalm
اینجا شما نیاز به پر کردن یک فرم با سوالات مخصوص دارید ، فقط اینجا جایی در فرایند است که ترجمه و اشتباهات می تواند چک ( بررسی ) شود . بنابراین اگر شما قادر به نوشتن دلایل پناهندگی خود هستید ، پر کردن فرم ها واقعا با اهمیت است .
قبل از پر کردن فرم بهتر است که خط مشی تعریف کنید : یک توضیح تصویری از همه ی رخدادهای مهم تهیه کنید . بنابراین برای بخاطر آوردن ساده تر است . همه ی اطلاعات را درمورد خود بنویسید . پر کردن فرم در مرکز sandholm انجام می شود .
۳- اولین مصاحبه با سرویس مهاجرت = مصاحبه اطلاعات و انگیزه . در اینجا فرض شده است که مدت کوتاهی از ثبت نام شما و پر کردن فرم گذشته است ، اما حالا یک زمان انتظار طولانی برای این نیاز است ، در برخی موارد ۸ تا ۱۰ ماه .
بر اساس سوالات اولیه اداره ی مهاجرت تصمیم خواهد گرفت که درخواست شما در خصوص پناهندگی در دانمارک به بحث و بررسی خواهد گذاشته شد . درخواست شما می تواند به خاطر دلایل مختلف رد شود . اگر شما در یک درخواست پناهندگی باشید / اثر انگشت شما در دیگر کشورهای اروپایی گرفته شده باشد (با توجه به قانون Dublin ) یا اگر اداره مهاجرت درخواست شما را به طور معلوم بی اساس در نظر بگیرد که به معنی آن است که به طور واضح با درخواست شما مبنی بر پناهندگی در دانمارک موافقت نخواهد شد .
۴- مصاحبه دوم با اداره ی مهاجرت :
این مصاحبه پر تفصیل و مشروح است و ممکن است تمام روز طول بکشد ، بر اساس فرم ، مصاحبه شما و اطلاعات کلی درباره کشوری که از آن فرار کرده اید ، اداره ی مهاجرت که شما پناهندگی خواهید گرفت یا نه .
۵- درخواست : هیئت تجدیدنظر پناهندگی
اگر درخواست پناهندگی در دانمارک برای شما توسط سرویس پناهندگی رد شود، به طور خودکار توسط هیئت تجدیدنظر پناهندگی ارزیابی خواهد شد . دومین و آخرین نمونه ( مورد ) قانونی در فرایند پناهندگی . در این نقطه شما یک وکیل مجانی خواهید گرفت . شما می توانید درخواست یک وکیل خصوصی را بکنید یا شما یک مامور (انتصابی ) خواهید بود . معمولا این مرحله شامل یک گزارش شفاهی می شود که شما با وکیل خود و یک مترجم در هیئت درخواست های مهاجر روبه رو خواهید شد . قبل از آن شما با وکیل خود موضوع خود را بررسی کرده اید .
هیئت تجدیدنظر پناهندگی در دانمارک می تواند موضوع شما را ببپذیرد یا به شما مردودی نهایی را ابلاغ نماید .
۶- اگر شما رد شدید :
اگر شما توسط هیئت تجدیدنظر پناهندگی در دانمارک رد شدید ، مورد شما اگراطلاعات جدید یادلیلی برای بازیابی درخواست پناهندگی می تواند بازگشایی شود ، همچنین شما می توانید به ارگان ( سازمان ) حقوق بشر شکایت کنید ، مانند کمیته حقوق بشر un یا دادگاه اروپایی حقوق بشر . در این وضعیت بسیار مهم است که با یک وکیل یا یک گروه کمک های قانونی صحبت شود .
چه نوع حمایتی ؟ :
شما در پناهندگی در دانمارک براساس قوانین در قانون بیگانگان (خارجی)
وضعیت معاهده (کنوانسیون):
اینجا شما حمایتی بعد از کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل ( un) (۱۹۵۱ ) دریافت می کنید ، مقاله ۱ کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل یک پناهنده را به عنوان کسی که « بعلت ترس مستند از اذیت شدن برای دلایل نژاد ، مذهب ، ملیت ، عضویت دریک گروه خاص یا عقیده سیاسی ، خارج از کشوری که ملیت اوست می باشد ناتوان است یا بخاطر ترس ، بی ملیتی بهره بردن از حمایت آن کشور : یا کسی که ملیتی ندارد و محل اقامت قبلی او بخاطر برخی رخدادها ناتوان است یا به خاطر مثلا ترس بی ملیتی برگشتن به آن است » معنی می شود .
وضعیت حمایت در پناهندگی در دانمارک :
بخش قانون بیگانگان ٬ وضعیت حمایت ٬ خوانده می شود ، اینجا شما اگر در معرض خطر مجازات بزرگ ، شکنجه ، رفتار یا مجازات غیرانسانی یا تحقیر کننده ، بازگشت به کشوراصلی خودتان هستید حمایتی دریافت میکنید .
وضعیت حمایت موقت برای پناهندگی در دانمارک :
در برخی موارد ، جایی که یک شخص مشمول حمایت در پاراگراف ۷-۲ می شود اما جایی که بخاطر ناپایداری شدید و خشونت و بی بند و بار علیه اشخاص (غیرنظامی) در کشور زندگیشان است ، یک وضعیت حمایت موقت مورد موافقت قرار خواهد گرفت .
اختصاص جوازها : از سپتامبر ۲۰۱۵ ، مجموع بیش از ۸/۱۰۰ جواز :
وضعیت کنوانسیون : appr۰ ۶۰۰۰۰
وضعیت حمایت : appr . ۱۲۰۰
وضعیت حمایت موقت : ۶۰۰
کشور امن ثالث :
اگر مراجع ارزیابی کنند که شما می توانید توسط یک کشور امن ثالث حمایت شوید ، جایی که شما در حال حاضر حمایتی کسب کرده اید یا یک ارتباط نزدیک به آن دارید می تواند مردود شود .
مدت حمایت پناهندگی در دانمارک :
از تاریخ ژانویه ی ۲۱۶ مدت اعتبار مجوز ماندن بر اساس یکسری اصول تغییر کرده است ، و مدت حمایت شدیدآ کاهش پیدا کرده است .
وب سایت مراجع مهاجرت رابرای به روزرسانی مدت زمان مجوزهای مختلف رامشاهده کنید:
https://www.nyidanmark.dk/en-us/frontpage.htm

نصیحت قبل ازطلب پناهندگی در دانمارک

قبل از اینکه شما با مراجع صحبت کنید و طلب پناهندگی در دانمارک نمایید چیزهایی وجود دارد که بهتر است درباره اینکه چطور مراجع موضوع شما را بررسی می کنند وچطور می توانید آماده شوید ، بدانید با یکی از گروه های کمک قانونی در لیست مخاطب ها تماس بگیرد .
پیوستگی و جزئیات :
پلیس اولین مرجع برای مصاحبه شماست .این مصاحبه خیلی مفصل نیست وفرض نمی شود که باشد اگرچه که مهم است که شما به طور مختصر بیان کنید شما به دنبال پناهندگی در دانمارک هستید .
هنگامی که داستان خود را برای اداره ی مهاجرت تعریف می کنید آن را با جزئیات هرچه بیشتر و با انسجام ممکن تعریف کنید ، این برای اعتبار موضوع شما بخاطر اینکه شما به عنوان یک متقاضی پناهندگی در دانمارک که مجبور به اثبات اینکه درخواستش درست است مهم می باشد . جزئیات مانند تاریخ ها و وقایع نگاری رخدادها عوامل مهمی هستند . همچنین مهم است که شما به یک داستان مشابه هر زمان که مصاحبه می شوید و فرم هایی که پر خواهید کرد ، وفادار باشید ( در مصاحبات داستان ها مشابه باشد ) . در طول فرایند شما باید توسط پلیس اداره ی مهاجرت و هیئت تجدیدنظر پناهندگی در دانمارک مصاحبه شوید . آن ها یک ارزیابی اعتبار از داستان شما می سازند که بخاطر آن است که چرا مهم است همه جزئیات را از آغاز مورد بررسی قرار دهند . از شما ممکن است درباره ی جغرافیا ، وضعیت سیاسی و دیگر پیشرفت های وابسته به کشور اصلی شما سوال پرسیده شود . بنابراین آن می تواند برای تفکر درباره ی این از قبل مفید باشد . بنابراین مراجع مهاجرت بررسی می کنند تا به این باور برسند که شما از آن کشوری هستید که به آن ها اطلاع می دهید . انتظار نداشته باشید که هیچ نصیحت قانونی ادراکی درباره فرایند پناهندگی در دانمارک از مراجع مهاجرتی دریافت کنید .
اگر شما رخدادهای دلخراشی مانند شکنجه یا سوء استفاده ( تجاوز ) شخصی را تجربه کرده باشید ممکن است بسیار دشوار باشد که درباره آن ها صحبت کنید . اگرچه این تجارب می تواند جنبه های مهمی از درخواست پناهندگی در دانمارک برای شما باشند و آن مهم است که اطلاعاتی را پنهان نکنید یا فکر کنید که بهتر است آن را بعدا بازگو کنید . بدانید که اشخاصی که با شما مصاحبه می کنند و مترجم یک وظیفه محرمانه دارند و اجازه ندارند که اطلاعات و خاطرات شما را با هر کسی دیگری که عضو فرایند قانونی نیست در اشتراک بگذارند .
در روند پناهندگی در دانمارک اگر شما بطور مثال یک مصاحبه گر یا مترجم زن می خواهید ، از مراجع مهاجرتی آنرا طلب کنید ، شما همچنین اجازه دارید که کسی را همراه خود ( یک همراه دانمارکی ) برای مصاحبه ی خود با سرویس مهاجرتی ببرید .

اسناد :

اگر شما شواهد و مدارکی دارید آن را برای اولین مصاحبه با اداره ی مهاجرتی ببرید . معمولا با ارزش است که شاهدی مانند اسناد قانونی ، گواهی بازداشت ، روزنامه ، مقاله و . . . که می تواند درخواست پناهندگی شما را پشتیبانی کند داشته باشید .
اگر شما متقاضی پناهندگی در دانمارک هستید بسیار مراقب مدارک دروغین باشید ، اگرچه شما نمی توانید انتظار داشته باشید مراجع مهاجرتی خیلی زیاد درباره ی وضعیت در کشور محل زندگی شما اطلاعات داشته باشند ، اما آن ها معمولا در تشخیص مدارک دروغین خوب متوجه می شوند و این موضوع می تواند به اعتبار موضوع شما آسیب برساند .
همچنین در پناهندگی در دانمارک اگر شما نیاز داشته باشید ، آنجا یک مترجم هر زمانی که شما در حال مصاحبه هستید خواهد یافت ، اگر شما هر نوع مشکلی برای فهم یکدیگر تجربه کنید ، مطمئن شوید که از ابتدا شروع به گفتن کنید . اگر شما احساس راحتی با مترجم از نظر سیاسی ، مذهبی ، نژادی یا هر دلیل دیگری نمی کنید ، با کسی که با شما مصاحبه می کند بگویید و مترجم دیگری را درخواست نمایید . اگر شما زن هستید حق خواهید داشت یک مترجم زن انتخاب نمایید . از پرسیدن سوالات نترسید و مطمئن شوید شما و مترجمتان یکدیگر را به خوبی می فهمید .

ارزیابی شخصی در پناهندگی دانمارک

هر مورد بر یک اساس شخصی تلاش می کند ، آن به این معنی است که برای پناهندگی در دانمارک کافی نیست که عضو یک گروه آسیب پذیر یا اذیت شده یا مردم کشور مبدا شما باشند . کافی نیست که به یک وضعیت عمومی از کشور خود وابسته باشید ، شما باید ثابت نمایید که به طور شخصی مورد اذیت قرار گرفته اید سپس داستان خود را به یک وضعیت عمومی در کشور ارتباط دهید . بر روی داستان خود ، بر روی هر چیز مشخصه ای که برای شما اتفاق افتاده و آنچه شما می ترسید که اتفاق افتد اگر شما بازگردید تمرکز کنید . اگرچه آن را به متن سیاسی کشور اصلی شما مرتبط سازید . برای مثال اگر شما به دلیل یک تعارض مشخصی پناهجو شده اید و درخواست پناهندگی دانمارک را داده اید مهم است که شما را به اختلافات سیاسی گسترده تر یا مشکلات نژادی در محدوده ی محلی شما مرتبط سازید .
بخاطر داشته باشید که مراجع مهاجرتی علاقه ندارند که شما را به پناهندگی بپذیرند . مراجع مهاجرتی به دنبال شکاف ها در داستان شما هستند و سوال اعتبار برای گرفتن پناهندگی مهم است .
این یک ایده ی خوب است که قبل از فرایند پناهندگی به دنبال نصیحت قانونی باشید . از لیست مخاطب ها برای پیدا کردن اطلاعات تماس مرتبط استفاده نمایید .

قرارداد با یک وکیل در پروسه ی پناهندگی در دانمارک

در فرایند پناهندگی در دانمارک شما یک وکیل خواهید گرفت بدون هرگونه هزینه ای . اگر درخواست پناهندگی شما رد شود موضوع شما توسط هیئت تجدیدنظر پناهندگی مورد تجدیدنظر قرار خواهد گرفت ، مرجع تجدیدنظر برای مورد پناهندگی شما اگرچه بر اساس موضوع و نیازهای شما ممکن است نیاز به یک وکیل پرداخت شده داشته باشید ، اگر شما بخواهید برای دلایل اقامت بشردوستانه ، دوباره جمع شدن خانواده یا یک بازگشایی موضوع پناهندگی درخواست کنید .
در پناهندگی دانمارک موضوعاتی وجود دارد که افراد پناهجو پول بسیاری برای یک وکیل ، خارج از اینکه در حقیقت کاری نمی کند یا کار خیلی کمی می کند پرداخت می کنند . بنابراین مطمئن شوید ، بر روی آنچه از وکیل انتظار دارید توافق نمایید ، چه اطلاعاتی باید جمع آوری کنید و اینکه او چکار می کند ؟ از پرسیدن سوالات نترسید و انتظار داشته باشید که وکیل به طور حرفه ای روی موضوع شما کار خواهد کرد . به علاوه این همیشه ایده خوبی نیست که برای هر چیز ممکن درخواست کنید . برای مثال شما که درخواست پناهندگی در دانمارک داده اید نیاز به یک مستند سازی خوب دارید ، اگر بیمار هستید و می خواهید برای یک مجوز برای ماندن بخاطر دلایل بشردوستانه درخواست دهید ، وکیل های خوب آن را می دانند و شما را نصیحت می کنند . وکیل های غیرحرفه ای این کار را نخواهند کرد . از پرسیدن اینکه وکیل شما از جانب شما چه کاری انجام می دهد نترسید . این مهم است که مطمئن شوید شما یک موافقت قبلی درمورد اینکه چه انتظاری از وکیل خود دارید و مطمئن شوید که یک قیمت منصفانه مقرر کرده اید . شما حق دارید که نرخ هزینه وکیل خود را بدانید . در لیست مخاطبان ، برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک برخی گروه های حمایتی قانونی که شما می توانید با آن ها تماس بگیرید وجود دارد ، آن ها حرفه ای نیستند اما اغلب قادر به کمک به شما برای انتخاب خوب هستند . برخی از گروه ها می توانند با به وجود آوردن درخواست برای آزادی کمک کنند

جمع شدن دوباره ی خانواده در پروسه ی پناهندگی در دانمارک

اگر شخص پناهجو ازدواج کرده است ، همسر ثبت شده یا همسر همخانه ( نیاز همخانه بودن به طور معمول این است که سندیت بخشید که بیش از ۱۸ ماه با یکدیگر زندگی کرده اید ) با شخصی که در دانمارک اقامت دارد ، پناهجو می تواند برای جمع شدن دوباره ی خانواده ( الحاق خانواده ) درخواست نماید . در حال حاضر دستیابی برای جمع شدن دوباره ی خانواده به عنوان یک مهاجر با یک وضعیت حفاظت موقت محدود شده است . از تاریخ ژانویه ۲۱۶ شما باید به طور معمول یک تمدید ۳ ساله از مجوز حمایت موقت داشته باشید .، قبل از آن شما می توانید مجوز جمع شدن دوباره ی خانواده را بگیرید .
وضعیت حفاظت موقت ۳ سال قبل از اینکه شما توسط خانواده خود ملحق شوید رخ می دهد . متقاضی پناهندگی در دانمارک همچنین می تواند به کودکان ، نوه ها و برادر و خواهرهای جوان و زیر ۱۵ سال خود ملحق شود . مجوز اقامت با زمان محدود است ، اما در وضع بعدی برای درخواست برای آنکه دائمی باشد امکان پذیر است . در ادامه ی بحث پناهندگی در دانمارک یک مقدمه برای قانونگذاری می آید ، این یک ایده ی خوب برای طلب نصیحت قانونی قبل از درخواست است .
نیازها برای الحاق خانواده در پناهندگی دانمارک محدود هستند ، اگر شما طالب پناهندگی در دانمارک هستید و می خواهید توسط همسر خود که اقامت دائم دانمارک دارد ملحق شوید ، شما نیاز به ازدواج کردن دارید یا اینکه رابطه ی خود را ثبت کنید . شما به یک معافیت برای انجام آن نیاز خواهید داشت ، شما همچنین برای ازدواج یا ثبت باید به سوئد بروید ، آنجا شما به یک پاسپورت معتبر نیاز دارید . در پناهندگی در دانمارک اگر شما بر پایه ی قانونی در دانمارک حضور ندارید باید مراقب باشید ، این به دلیل آن است که مراجع یک لیست از کسانی که ازدواج ثبت کرده اند به اداره ی پلیس،ارسال می کنند . اگر انتخاب کردید که انجامش دهید ، شما باید توسط یک کشیش یا عضو ی از شواری شهر ازدواج کنید به نشانه ی صداقت شما . از دیگر نیازمندیها برای جمع شدن دوباره ی خانواده با یک همسر آن است که هردوی شما باید بالای ۲۴ سال باشید
برای آنکه اتصال شما با دانمارک قوی تر از ارتباط شما با هر کشور دیگر باشد ( مگر اینکه شخصی در دانمارک به طور قانونی بیشتر از ۲۶ سال زندگی کرده است ) .
ازدواج فرد متقاضی پناهندگی دانمارک بایستی تحت قوانین دانمارک متغیر باشد ، و آن نباید یک ازدواج ظاهری و سوری باشد ، به علاوه این نیاز است که شخص در دانمارک در یک دور حداقل ۱۰ ساله نباید به دلیل خشونت علیه همسر یا همخانه ی قبلی محکوم شده باشد . و این مهم است که اگر با دختردایی و دخترعموهای خود ازدواج کرده اید آن را بیان نکنید و فقط کافی است که بگویید آن همسر شما بوده است . فقط در موارد خیلی کم و به ندرت جمع شدن دوباره با دیگر اعضای خانواده که در بالا ذکر شد امکانپذیر خواهد بود ، کمک قانونی را برای جزئیات بیشتر از قانون ها طلب کنید ( لیست مخاطبان را ببینید ) .
جمع شدن دوباره خانواده بر اساس قوانین اتحادیه اروپا ( EU ) :در پناهندگی دانمارک :
اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید برخی حقوق مخصوص بر اساس اصل های جابجایی آزاد در محدوده ی اتحادیه را دارید . اگر شما توسط کسی ازدواج کرده اید که به عنوان مثال یک شهروند دانمارکی است و دعوت به ملحق شدن به خانواده شده اید و بنابراین همچنین شهروند اتحادیه اروپا ، قوانین اتحادیه اروپا می تواند راه حل خوبی باشد . اگر شما که متقاضی پناهندگی دانمارک و درخواست الحاق خانواده هستید به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا رفته اید ، غیر از کشور محل زندگیان ، شما ( به عنوان یک شهروند از اتحادیه اروپا ) اجازه دارید آنجا با همسرتان زندگی کنید . بعد از آن برخی از افراد مطابق با قوانین اتحادیه اروپا ، به mamlo در سوئد با کسی که با او ازداج کرده اند انتقال می یابند و سپس به دانمارک برگردانده می شوند . این یک راه قانونی برای استفاده از قوانین اتحادیه اروپاست تا زمانی که ازدواج شما حقیقی است و به عنوان ظاهری ارزیابی نشده باشید .

روش درخواست الحاق خانواده در پناهندگی دانمارک

هنگامی که شما برای جمع شدن دوباره ی خانواده درخواست می دهید ، نیاز به پر کردن یک فرم نوشته شده و ضمیمه کردن اسناد و مدارک دارید . شما می توانید بسته ی درخواست را در سرویس مهاجرتی ، در پلیس محلی سفارت دانمارک یا کنسولگری در کشور اصلی خود بگیرید ، اگر شما بر پایه قانون در دانمارک پایبند هستید ( به طور مثال با یک ویزای اقامت معتبر ) هنگامی که شما برای ملحق شدن خانواده درخواست می دهید ، شما معمولا اجازه به ماندن در دانمارک بر یک اساس قانونی خواهید گرفت در حالی که ۲ مورد شما پرداخته شده است . از تاریخ ژانویه ۲۱۶ ، یک مبلغ برای درخواست ملحق شدن خانواده در دانمارک بوجود آمد .
اگر در کشور بدون اقامت قانونی هستید ، از دانمارک اخراج شده اید یا منتظر موضوع پناهندگی خود در دانمارک به منظور ارزیابی هستید شما در دانمارک نمی توانید درخواست خود را تسلیم کنید .
درخواست می تواند تسلیم شود در :
Udlændingeservice
Ryesgade 53
۲۱۰۰ København Ø
برای اطلاعات بعدی :
http://www.aegteskabudengraenser.dk/forum/viewforum.php?f=17
ملحق شدن خانواده _ قوانین دانمارکی :
http://www.nyidanmark.dk/dadk/
Ophold/familiesammenfoering/aegtefaeller/aegtefaeller.htm
ملحق شدن خانواده _ قوانین اتحادیه اروپا :
http://www.aegteskabudengraenser.dk/forum/viewforum.php?f=7
http://www.nyidanmark.dk/dadk/
Ophold/familiesammenfoering/familiesammenfoering_efter_eu-retten/
راهنمایی برای همجنس گراها :

Go back

Dublin در دانمارک

قانون اصلی قوانین Dublin آن است که درخواست پناهندگی دانمارک برای شما توسط یک شخص و فقط یک کشور رسیدگی شده باشد . تصمیم معمولا بر اساس اینکه از کدام کشور ثبت نام کرده اید و در ابتدا اثر انگشت داده اید گرفته می شود . اما همچنین می تواند به دیگر وضعیت ها مانند وابستگی های خانوادگی وابسته است .

اثر انگشت ها در پناهندگی در دانمارک

اگر پلیس را به هنگام ورود به اتحادیه اروپا ملاقات کنید آن ها اثر انگشت شما در صورتی که بیش از ۱۴ سال سن داشته باشید خواهند گرفت و آن ها را به یک بانک اطلاعات که surodac خوانده می شود انتقال می دهند . اینجا اثر انگشت شما برای ۱۰ سال ذخیره خواهد شد . و اگر شما در کشور دیگری نیز غیر از کشوری که اثر انگشت داده اید درخواست پناهندگی دهید ، به احتمال زیاد مراجع مهاجرتی شما را به کشوری که شما آنجا ثبت نام کرده اید برگشت خواهند داد . این به این معنی است که اگر شما اثر انگشت خود را گرفته باشید شما یک انتخاب دیگر برای درخواست پناهندگی نخواهید داشت . اگرچه در پروسه ی پناهندگی دانمارک چند راه برای جدا شدن از کشور ثبت نام شما وجود دارد : اگر شما محدوده ی Dublin را برای بیش از ۳ ماه ترک کنید می توانید دوباره Doblin دیگر درخواست کنید ، اگرچه شما مجبور به ثابت کردن آن هستید که شما در دوره ای خارج از اتحادیه اروپا بوده اید ، اثبات آنکه شما خارج از اتحادیه اروپا بوده اید می تواند دشوار باشد و اداره ی پلیس باید خوش فکر و زود باور باشد ، همانطور که به طور کامل برای این استراتژی کار مورد نیاز است ، اگر شما نمی توانید به اولین کشوری که ثبت نام کرده اید برگردانده شوید ، چون شما به طور پنهانی در دانمارک بوده اید ، مسئولیت بعد از ۱۸ ماه به دانمارک منتقل شده است . این ۱۸ ماه بعد است ، کشور اتحادیه اروپاس دیگری به طور اصلی انتقال Dublin موضوع شما را پذیرفته است ، به این معنی که شما باید از دانمارک به دیگر کشور اتحادیه اروپا اخراج شوید . اگر شما تصمیم انتقال Dublin را تجدیدنظر کنید ، دوره ۱۸ ماه از هیئت تجدیدنظر پناهندگی دانمارک به درخواست تجدیدنظر پاسخ داده است شماره خواهد شد . اداره مهاجرتی دانمارک برای بررسی مورد Dublin شما مسئول می باشد . متقاضی پناهندگی دانمارک باید در مورد فرآیند Dublin قبل آغاز آن آگاه شود و سپس یک مصاحبه رسمی با یک مترجم برای فهمیدن حقیقت های وابسته به فرایند داشته باشد . پناهجو می تواند تصمیم Dublin را قبل از اینکه منتقل شود تا مدت ۷روز درخواست تجدیدنظر بعد از صدور آن نماید . و برای این درخواست تجدید نظر شخص پناهجو به شورای مهاجرت دانمارکی دستیابی دارد . درخواست تجدید نظر توسط هیئت تجدیدنظر مهاجرت رسیدگی خواهد شد .
به طور معمول متقاضی پناهندگی دانمارک نباید بازداشت شود زیرا که برنامه برای انتقال دوبلین وجود دارد ، پناهجو فقط باید در صورتی که ریسک مشخص فرار وجود داشته باشد بازداشت شود . به عبارت دیگر اگر مراجع دلایلی برای باور آنکه پناهجو چیزی از آن ها پنهان میدارد داشته باشند متاسفانه از این موضوع به عنوان یک دلیل برای بازداشت پناهجو استفاده می کنند . در پناهندگی دانمارک از تصمیمی که درمورد انتقال Dublin گرفته شده ، مراجع ۶ ماه برای اخراج پناهجو به کشوری که Dublin داشته است فرصت دارند . اگر پناهجو نمی تواند بخاطر اینکه زندانی است اخراج شود مراجع ۱۲ ماه برای اخراج پناهجو فرصت دارند و اگر پناهجو مخفی شود ۱۸ ماه برای پیدا کردن و اخراج او فرصت دارند ، بعد از این زمان کشوری که پناهجو میخواهد به آنجا اخراج شود دیگر مسئولیتی در قبال درخواست پناهندگی پناهجو ندارند . در پناهندگی دانمارک و دوبلین آن مراجع دانمارکی می توانند بصورت استثنایی بعنوان مثال برای دلایل انسان دوستانه درخواست پناهجو را مورد ارزیابی قرار دهند اگرچه پناهجو در کشور دیگری از اتحادیه اروپا ثبت نام کرده باشد . اگر متقاضی پناهندگی دانمارک فکر میکند که پیشامد فوق العاده ای در موضوع وی وجود دارد بای با یک وکیل یا یک گروه مشاوره قانونی برای کمک گرفتن در درخواست تجدیدنظر تماس بگیرد .
از ژانویه ۲۱۱ کشور دانمارک اخراج های Dublin به یونان را متوقف کرده است . نتیجه گیری که در این زمینه بدست آمده است این است که باید یک تضمین برای وضعیت های کافی برای خانواده های با فرزند که به ایتالیا اخراج می شوند باید یک تضمین وجود داشته باشد . و بلاخره محل دوبلین درمورد مجارستان اکنون مشخص نیست ، تا کنون اخراج دوبلین به مجارستان به تعویق افتاده است ، در حالی که یک بررسی در حال انجام است .

زندگی در دانمارک برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک

به آنکه برای پناهندگی در دانمارک درخواست می دهید در کمپ وپناهندگی در نقطه ای از کشور جا داده می شوید ، تا زمانی که موضوع شما رسیدگی می شود از طرف دولت دانمارک پول و غذا دریافت خواهید کرد . استاندارد زندگی در کمپ ها متفاوت است و پناهنده ها در اتاق های تکی و اشتراکی اسکان داده میشوند . شخص متقاضی پناهندگی در دانمارک اجازه ی کار نخواهد داشت این قانون در سال ۲۱۲ به وجود آمد و هنوز ادامه دارد . شخص پناهجو باید به ۶ ماه در Dk مانده و با پلیس همکاری نماید ، اگر که رد شد اولین آن فرایند بروکراسی برای پذیرفته شدن محل کار می باشد . به همین خاطر برخی از مردم از طریق رسمی کار پیدا میکنند . پیدا کردن کار رسمی امکان پذیر اما پرمخاطره می باشد . دستیابی به تحصیلات ابتدایی و مراقبت های جسمانی برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک محدود است ، تدریس برخی از زبان ها در کمپ از زمانی که به کار و پرونده پناهجویان رسیدگی می شود قابل دسترسی است . کودکان در مدرسه و مهد کودک در خود کمپ یا بیرون آن می توانند ثبت نام نمایند . پناهجویان به عنوان متقاضی پناهندگی در دانمارک مجبور به حمل کارت شناسایی و ماندن میشوند تا زمانی که اداره ی مهاجرت تصمیم به رسیدگی به موضوع آنها بگیرد . کارت شناسایی اثر انگشت شخص متقاضی را دارا می باشد . زندگی پناهندگی در دانمارک اغلب متمرکز به اطراف کمپ بوده و به ارتباطات اجتماعی خارج از آن مرتبط است . اخیرا جوامع شهری محلی توزیع قهوه و حمایت با کارهای مدرسه و رخدادهای اجتماعی به عنوان یک نقطه ملاقات بین مردم متقاضی پناهندگی در دانمارک شروع کرده اند .
زندگی به صورت غیر مستمر در دانمارک ، برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک امکان و اجازه تحصیل وجو ندارد و فقط به مراقبت های سلامت فوری امکان دسترسی وجود دارد . کلنیک هایی برای مهاجران غیرمستند در کوپنهاگ و A, hus وجود دارد ، که با حلال احمر ، شورای مهاجران دانمارکی و انجمن دارویی دانمارک کار می کنند .
دستور کار متقاضیان پناهندگی در دانمارک درباره ی امکانپذیر بودن درخواست برای مجوز اقامت بشردوستانه :
این نوع مجوز فقط در موارد خاص داده می شود مثلا اگر از بیماری ای که به یک درمان خیلی جدی نیاز داشته باشد یا خطر بدتر شدن نقص خیلی جدی با برگشت به کشور زندگی . اگر پناهجو بخاطر درمان بیماری درخواست اقامت بشردوستانه کرده باشد و کشور خود آنها قادر به درمان باشد اجازه اقامت به شخص داده نخواهد شد . اینکه درمان در کشور خود آنها وجود دارد یا نه توسط تصمیم وزیر قبول یا رد خواهد شد . این نوع اقامت برای بک دوره ی محدود زمانی می باشد و فقط پناهندگان ثبت نام شده می توانند برای اقامت بشردوستانه درخواست نمایند . وزارتخانه از متقاضیان پناهندگی در دانمارک و کمک عای بشردوستانه یکسری اطلاعات و مدارک می خواهد . هنگامی که متقاضی درخواست یک درمان برای بیماری دارد کافی نیست که خودش بنویسد که بطور جدی بیمار است ، پناهجو برای این درخواست باید به سرعت مدارک دارویی ( درمانی ) خود را بفرستد که حتما هم باید توسط متخصص تهیه شده باشد . مدارک ممکن است مثلا شامل آزمایشات دارویی هنگام ورود به مرکز پناهندگی دانمارک ، گزارشات پیوسته و اطلاعات دارویی از اعضای دارویی مرکز پناهندگی باشد . همچنین شامل مدارک دیگری مانند مشاوره ی پزشکان و بیمارستان هایی که بستری بوده است باشد .متقاضیان پناهندگی دانمارک و کمک های بشر دوستانه می توانند از طریق پزشکانی که با آنها مشاوره گرفته اند یا اعضای هیئت دارویی درمانی این مدارک را بدست آورند . و آن پزشک میتواند یک نسخه دارویی برای شخص متقاضی جهت اخذ مجوز اقامت بشردوستانه توسط مراجع مهاجرتی دانمارک را بنویسد . وزارتخانه می تواند درمورد پناهندگی در دانمارک برای اینگونه افراد اطلاعاتی درخواست نماید و این اکثر اوقات فقط هنگام درخواست مجوز اقامت بشردوستانه اتفاق می افتد . و از این اطلاعات برای صدور مجوز به درخواست شما استفاده می کنند . بنابراین فقط در پیشامدهای خاص وزارتخانه هنگام بررسی مورد شخص متقاضی پناهندگی در دانمارک اجازه ماندن در کشور را می دهد . اگرچه تا زمانی که موضوع پناهجو توسط سرویس پناهندگی یا هیئت تجدیدنظر پناهندگی در حال بررسی است پناهجو اجازه ماندن در دانمارک را دارد . پناهجو درخواست مجوز اقامت بشردوستانه خود را باید به وزارت مهاجرت مسکن و یکپارچه سازی ارسال نماید .
https://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/humanitarian_residence_permit/instructions_about_possibility_for_applying_for_humanitarian_residence.htm
در نتیجه مجوز اقامت انسان دوستانه در دانمارک برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک یک نوع اقامت موقت است که فقط در صورتی که بتوانید ثابت نمایید از یک بیماری جسمی یا روحی جدی رنج می برید می توانید بدست آورید و به مدت ۲ سال در یک مرحله صادر می شود و قبل از اتمام آن نیاز به آن دارید . این بیماری ها شامل : اسکیزوفرن ، روان پریشی ، بیماری قلبی جدی ، سرطان بدخیم ، و بیماری های کلیه ای و روده ای ، و همچنین این مهم است که بیماری در کشور مبدا قابل علاج نباشد و داروها باید درکشور مبدا وجود نداشته باشد و نکته بسیار مهم این می باشد که شما باید به عنوان درخواست کننده ی پناهندگی در دانمارک ثبت نام کرده باشید که بتوانید برای اقامت بشر دوستانه درخواست دهید . پس اگر به طور پنهانی در دانمارک زندگی کنید نمیتوانید این درخواست را نمایید . .
https://www.nyidanmark.dk/NR/rdonlyres/84C15497-C460-4EDC-A84A-7F86A8A85C13/0/liste_humanitaer_ophold.pdf
https://www.nyidanmark.dk/NR/rdonlyres/8EA12B94-CE21-4223-A943-3E37A381AEE8/0/laegeattest_humanitaer_ophold.pdf

فرم درخواست پناهندگی در کشوردانمارک ،به ترتیب
نام و نام خانوادگی :
محل تولد ………….، تاریخ تولد / / کشور :………………..
قومیت :…………………………
ملیت :…………………..
شماره کارت ملی : …………………………..
نام ـمحلی که در آن چک شده اند را نیز بنویسند:………………………..
من برای پناهندگی به کشوردانمارک آمده امـ،پناهندگی موقت /دایم : ……………………
من به اینجا مراجعه کردم در تاریخ : / /
در محل ……
امضای pf …………………….
مهر pf …………………
کسی که این اقامت را قبول کرده باید امضا کند
شماره خود را بنویس :……………………………
نام و نام خانوادگی : ……………………………
اسم مستعار : …………………………….
تا به حال رابطه جنسی داشته اید یا نه؟؟……………………………
تاریخ تولد :……………………………………..
محل و کشور تولد :……………………………….
ملیت :……………………. اصلیت :……………………………….
الان کجا اقامت دارید ؟ ………………………………..
دلیل خود را بنویسید :…………………………………
قومیت : ………………………………………………..
زبانی که با آن صحبت میکنید : ……………………………….
زبان مادری : ……………………………………..
زبانهای دیگری که مسلط هستید: ……………………………………..
مذهب:………………………………………….
شماره پرواز : ………………………………… بلیط و شماره آن : ……………………………..
آخرین مدرک تحصیلی : ……………………………………
یا گواهینامه ای که دارید: ……………………………………

TOP