×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور لتونی

جمهوری لتونِی (که لتونی و لِتلَند هم نامیده شده)، کشوری است در شمال اروپا که کشور میانی در بین سه کشور حوزه بالتیک به‌شمار می‌آید.
همانند اکثر دیگر کشورهای اروپایی، نام این کشور نیز در زبان فارسی از نام رایج آن در زبان فرانسوی یعنی Lettonie گرفته شده‌است. در زبان لتونیایی این کشور را لتونی (Latvija) و به انگلیسی نیز آن را لتونی (Latvia) می‌گویند. در زبان آلمانی به آن لتلاند (Lettland) می‌گویند که این نام نیز به شکل «لتلند» در زبان فارسی شناخته‌شده است.
لتونی توسط روسیه از مشرق، استونی از شمال، لیتوانی از جنوب، بلاروس از جنوب شرقی و دریای بالتیک از مغرب احاطه شده است. پایتخت لتونی ریگا است. جمعیت این کشور دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و واحد پول آن لاتس است. مساحت این کشور ۶۴٬۵۸۹ مربع است و از کم‌جمعیت‌ترین و کم‌تراکم‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌آید. آب‌وهوای این کشور معتدل و فصلی است.
زبان لتونی از زبان‌های هند واروپایی است و به همراه زبان لیتوانیایی شاخه بالتیک از خانواده زبان‌های هند و اروپایی را تشکیل می‌دهد.
۶۲ درصد از مردم این کشور از قوم لتونیایی و حدود ۲۷ درصد روس هستند. حدود ۷۷ درصد از مردم این کشور مسیحی و حدود ۲۳ درصد نیز پیرو دیگر ادیان یا بی‌دین هستند. از میان مسیحیان لتونی تنها ۷ درصد به امور مذهبی پرداخته و به کلیسا می‌روند
لتونی پیش‌تر با نام جمهوری سوسیالیستی لتونی، یکی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی بود و در ۲۱ اوت ۱۹۹۱ از شوروی اعلام استقلال کرد.
از مهمترین شهرهای لتونی می توان به ، دائو گاوپیلس 114 هزار نفر ، لیپایا 88 هزار نفر ، یلگاوا 66 هزار نفر و یورمالا 55 هزار نفر اشاره کرد . از نظر اقلیمی و آب هوایی ، لتونی در ناحیه ای پست و جلگه ای با تابستان ها و زمستان هایی معتدل و مرطوب می باشد . بلندترین نقطه ی لتونی ، گالزینا کلانز ( Galzina Klans ) با 312 متر در مرکز لتونی قرار دارد . رود دائوگاوا ( Daugava River ) نیز پس از گذر از بلاروس از جنوب شرق وارد لتونی شده و با گذر از چند شهر مهم لتونی از جمله ریگا ، به خلیج ریگا می ریزد . قوم بالتیک در حدود قرن سوم میلادی به این منطقه مهاجرت نمودند و یک دولت مرکزی به وجود آوردند ، در قرن 13 میلادی ، برادران لیونیان ( Livonian Brothers ) که آلمانی تبار بودند با ساقط کردن حکومت بالتیک ها ، این منطقه را فتح کردند ، پس از آن برای مسیحی کردن مردم منطقه وارد عمل شدند . تا سال 1561 این منطقه قسمتی از دولت لیونیا به شمار می رفت .

لتونی شامل 13 ایالت می باشد :

1 - آلوکسنس ( Aluksnes )
2 - بالوو ( Balvu )
3 - بائوسکاس ( Bauskas )
4 - کسو ( Cesu )
5 - جورمالا ( Jurmala )
6 - کولدیگاس ( Kuldigas )
7 - لیپایا ( Liepaja )
8 - مادوناس ( Madonas )
9 - اوگرس ( Ogres )
10 - ریگا ( Riga )
11 - تالسو ( Tulsu )
12 - والکاس ( Valkas )
13 - ونتسپلیس ( Ventsplis )

زبان

مردم این کشور به زبان‌های شاخه بالتیک و عمدتاً به زبان لتونیایی و لاتگالی تکلم می‌کنند. در درازای تاریخ لتونی دارای پیوندهای پرآشوبی با کشورهای آلمان، سوئد، روسیه و لهستان بوده‌است و همواره چهره‌ای چندفرهنگه داشته‌ است. در روند اشغال این سرزمین به دست شوروی میان سال‌های ۱۹۴۰-۱۹۴۱ و سپس ۱۹۴۵-۱۹۹۱ سیاست روسی‌سازی آن دولت اثر بسیاری بر زبان لتونیایی گذارد. در این دو دوره نزدیک به یک‌سوم لتونیایی‌ها تبعید شدند و یا آزارهایی دیگر بدان‌ها روا داشتند. همچنین کوچاندن بزرگ مردمانی از روسیه، اوکراین و روسیه سفید از سوی شوروی به لتونی شمار لتونیایی‌زبانان را از ۸۰درصد در سال۱۹۳۵ به ۵۲درصد در ۱۹۸۹ کاهش داد. بسیاری از این کوچندگان هرگز کوششی در آموختن لتونیایی ننمودند.
پس از استقلال دوباره لتونی در ۱۹۹۱ سیاست نوین آموزشی درباره زبان لتونیایی طرح شد و هدف نخستین آنان آموزش زبان اقلیت‌ها در نظامی دوزبانه بود
پس از استقلال لتونی، روس‌زبان‌های لتونی، که حدود یک سوم جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، بارها از تبعیض علیه خود شکایت کرده‌اند. در بهمن‌ماه ۹۰ (فوریه ۲۰۱۲) نتایج یک همه‌پرسی در لتونی مشخص کرد که مردم این کشور با تبدیل زبان روسی به یک زبان رسمی در این کشور مخالفند

لیگ برتر فوتبال لتونی

لیگ برتر فوتبال لتونی معتبرترین لیگ فوتبال در کشور لتونی است که از سال ۱۹۲۷ تاکنون برگزار می‌شود. این لیگ از ۱۰ تیم که از سراسر کشور لتونی در آن شرکت می‌کنند برگزار می‌شود. باشگاه فوتبال اسکونتو با ۱۵ قهرمانی پرافتخارترین تیم این سری مسابقات به حساب می‌آید.

پرافتخارترین باشگاه ها

اسکونتو، لیپایاس متالورگس، ریگا اف‌کی، الیمپیا لیپایا، اف‌کی ای‌سی‌کی، اف‌کی وی‌ئی‌اف ریگا، ونتسپیلس

جام حذفی فوتبال لتونی

جام حذفی فوتبال لتونی مسابقاتی است که به صورت حذفی در کشور لتونی از سال ۱۹۳۷ تاکنون برگزار می‌شود. باشگاه فوتبال اسکونتو با ۸ قهرمانی پرافتخارترین تیم این سری مسابقات به حساب می‌آید.

شهرهای مهم لتونی

لتونی از کم‌تراکم‌ترین کشورهای اروپا است. از ۷۷ شهر این کشور، تنها ۲۳ شهر جمعیتی بالاتر از ده‌ هزار نفر دارند. ۶۸ درصد از مردم لتونی در محیط‌ های شهری زندگی می‌کنند و ۳۲ درصد روستانشین‌اند. جمعیت بزرگ‌ترین شهرهای لتونی:

ریگا

ریگا پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری لتونی و یکی از مراکز مهم صنعتی، تجاری، فرهنگی و مالی منطقهٔ بالتیک و یک بندر مهم در منطقه است. ریگا با جمعیت ۷۰۶.۴۱۳ نفر در سال ۲۰۱۰ بزرگ‌ترین شهر کشورهای حوزهٔ دریای بالتیک و سومین شهر کل منطقهٔ بالتیک پس از سنت پترزبورگ و استکهلم است. مساحت این شهر ۳۰۷.۱۷ کیلومترمربع است و مرکز تاریخی آن در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

دائوگاوپیلس

دوگاپیلس یک شهر جنوب شرقی لتونی, در کنار رودخانه دائوگاوا است. نام این شهر به معنی «ساحل دائوگاوا» است. این شهر با داشتن جمعیت بالغ بر ۱۰۰٬۰۰۰ نفر بزرگ‌ترین شهر لتونی بعد از پایتختش ریگا است که در ۲۳۰ کیلومتری شمال غربی آن قرار دارد. دوگاپیلس در نزدیکی مرز بلاروس و لیتوانی قرار دارد. این شهر دارای صنایع عظیم و کارخانه های مختلفی میباشد.

لیه‌پایا 

لیه‌پایا دارای سواحل شن و ماسه نرم میباشد. پایگاه جالب مخفی شوروی سابق نظامی کاروستا و جشنواره موسیقی راک نیز در این شهر زیبا وجود دارد. یلگاوا یک city under state jurisdiction in Latvia در لتونی با جمعیت ۶۲٬۸۰۰ نفر است که در لتونی واقع شده‌است.

 یورمالا

یک seaside resort در لتونی با جمعیت ۵۶٬۰۶۰ نفر است که در لتونی واقع شده‌است.  این شهر در نزدیکی ریگا میباشد که مردم برای تعطیلات به آنجا می روند.

رزکنه 

رزکنه city under state jurisdiction in Latvia در لتونی با جمعیت ۳۲٬۳۲۸ نفر است که درلتونی واقع شده‌است.

 کولدیگا 

کولدیگا در لتونی با جمعیت ۱۲٬۹۸۱ نفر است که در لتونی واقع شده‌است.

لتونی در ایران سفارت ندارد. شما از طریق سفارت مجارستان می توانید اقدام نمایید یا به نزدیکترین سفارت در آنکارا مراجعه فرمایید.

آدرس سفارت مجارستان تهران ، خيابان شريعتي ، ‌دوراهي يخچال ، ميدان هدايت ، كوچه شادلو ، پلاك 15

تلفن: 22550482

زمان مراجعه: يكشنبه الي چهارشنبه ساعات 11-9 صبح

با تعيين وقت قبلي متقاضي مي پذيرد.

در تعطيلات رسمي ايران سفارت تعطيل مي باشد.

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور لتونی

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

لتونی در بخش شمال شرقی اروپا واقع شده است و یکی از کشورهای بالتیک به حساب می آید. در سال 1990، لتونی به عنوان اولین جمهوری شوروی استقلال خود را اعلام کرد، که در مراحل بعدی در نهایت منجر به سقوط اتحاد شوروی شد. لتونی به طور فعالانه روابط نزدیک تری را با غرب اروپا به دست آورد، و اولین دولت بالتیک بود که در  ناتو عضو شد. لتونی از سال 2004 یک عضو کامل اتحادیه اروپا شد. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لتونی پرداخته شده است.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لتونی

در طول 3 سال اول، مطالب آموزشی در دانشگاه به طور کلی، در رابطه با مسائل اساسی و بالینی پزشکی تدریس می گردد، که دانشجو با دانش بر ساختار و عملکرد انسان سالم و بدن فرد بیمار آشنا میگردد و زمینه برای مطالعات بیشتر فراهم می شود. در طول بخش دوم تحصیلات، دانشجو در مورد علل بیماری ها، مکانیزم بدن انسان، علائم بیماری، روش های تشخیصی و اصول درمان عمومی آشنا می گردد. و در نهایت مهارت های عملی مورد نیاز را در دوره کارآموزی بالینی در طول سال ششم به طور کامل می آموزد. در طول 3 سال اول تمام دوره های پزشکی و دندان پزشکی در این کشور به زبان لتونیایی تدریس می شود.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در لتونی

 • دانشگاه لتونیایی علوم بهداشت (Kaunas)

 • دانشگاه ویلنیوس

دانشگاه علوم بهداشت لتونی

دانشگاه علوم بهداشت لتونی در سال 1922 در شهر کاوناس تاسیس شد، به عنوان بخشی از دانشگاه محلی این شهر شناخته می شود. در سال 1998 دانشکده پزشکی وضعیت تحصیلی مستقلی را دریافت کرد، که از دانشگاه کاوناس جدا شد و به “دانشگاه علوم بهداشت لتونی” تبدیل شد و امروزه یکی از دانشکده های پزشکی برتر در لتونی است.

کاوناس دومین شهر بزرگ در لتونی، واقع در مرکز جنوب این کشور است. کاوناس نقش برجسته ای در تاریخ لتونی ایفا کرده است، به عنوان یک مرکز مهم از فرهنگ، آموزش و اقتصاد این کشور به حساب می آید.

امروزه، بیش از 7000 دانشجو در برنامه های آموزشی مختلف ارائه شده توسط دانشگاه شرکت میکنند که بیش از 600 نفر از آنها دانشجویان بین المللی می باشد.

برنامه بین المللی ارائه شده توسط دانشگاه علوم بهداشت لتونی:

 • پزشکی عمومی: برنامه 6 ساله با اعطای درجه MUDr”. – “Medicinae Universae” دکترا” یا (M.D.) دکترای پزشکی عمومی

 • دندانپزشکی: برنامه 5 ساله با اعطای درجه ” – “Medicinae Dentalis “دکترا” یا دکتر دندانپزشکی

 • فارماکولوژی: برنامه 5 ساله با اعطای درجه  یاDoctor  یا دکتری داروسازی

 • داروهای دامپزشکی: برنامه 5.5 ساله با اعطای درجه کارشناسی ارشد دامپزشکی، جراح دامپزشک

شهریه دانشگاه علوم بهداشت لتونی :

 • پزشکی عمومی: 10.000 یورو در هر سال

 • دندانپزشکی: 12.000 یورو در هر سال

 • فارماکولوژی: 6.000 در هر سال

 • دامپزشکی: 6.000 در هر سال

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لتونی

 • تکمیل تحصیلات متوسطه (دیپلم دبیرستان)

 • شرکت و پذیرش در آزمون ورودی: آزمون در دروس زیست شناسی و شیمی و زبان برگذار می گردد.

هزینه زندگی در لتونی حدود 700 $ در هر ماه برای هر دانشجو می باشد (دانشگاه خوابگاه ارائه می دهد)

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لتونی دانشگاه ویلنیوس

دانشگاه ویلنیوس در سال 1579 تاسیس شد و این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مرکز و شرق اروپا است. دانشکده پزشکی دانشگاه ویلنیوس، در سال 1781 تاسیس شد، که این دانشگاه شامل بیش از 20 واحد و گروه های تحصیلی مختلف می باشد و یکی از بزرگترین و مهم ترین دانشکده های پزشکی در اروپا است.

این دانشگاه همچنین یک فرصت منحصر به فرد برای تمرین و مطالعات بالینی دانشجویان در در یکی از شش بیمارستان بزرگ لیتوانی فراهم می کند.

شهر ویلنیوس پایتخت لتونی و بزرگترین شهر این کشور و همچنین مرکز فرهنگی، مالی، تحقیقاتی و آموزشی این کشور است.

روش تدریس پزشکی دانشگاه ویلنیوس

یادگیری بر اساس حل مسأله (PBL) یک روش تدریس توسط دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در لتونی است. در دوره های PBL شاگردان به تجزیه و تحلیل و حل مشکلات، تحقیق، بحث و نظریه پردازی  فرضی و در نهایت یافتن راه حل و یا توصیه هستند. روش یادگیری در دوره های پزشکی و دندانپزشکی لتونی بسیار پویا است.

خصوصیات و شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لتونی

 • نوع برنامه : پزشکی و دندانپزشکی

 • درجه اعطا شده: پزشکی و دندانپزشکی عمومی و تخصص

 • صلاحیت: دکتر پزشکی (پزشک)

 • مدت زمان: 6 سال

 • اعتبار (ECTS) اقامت: هر 360 روز یک بار نیاز به تمدید دارد.

 • زبان دوره های ارائه شده: انگلیسی ، امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی یکی از برترین مزایای تحصیل در لتونی است.

شرایط و مدارک اخذ پذیرش پزشکی در لتونی یا لاتویا

مدارک بایستی به زبان انگلیسی ترجمه و ارسال شوند:

 • گواهی اتمام مدرسه و اخذ دیپلم دبیرستان توسط مقامات دولتی

 • فرم درخواست؛

 • ریز نمرات دبیرستان / برای اخذ پذیرش در دوره ارشد نیاز به مدارک دوره لیسانس (داشتن نمرات رضایت بخش در زیست شناسی عمومی، شیمی عمومی و فیزیک)

 • گذرنامه و یا ID سفر.

 • گواهی بهداشتی بر اساس معاینه کامل پزشکی؛

 • سه عکس مناسب گذرنامه ای (3×4 سانتی متر)؛

 • پرداخت هزینه درخواست 350 EUR (غیر قابل استرداد).

 • شهریه : 10.000 یورو در سال

شرایط پس از فارغ التحصیلی پزشکی در لتونی

پس از اتمام موفقیت آمیز دوره های پزشکی و دندانپزشکی در لتونی فرد مدرک خود را به دست خواهد آورد، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در زمینه های مختلف پزشکی شروع به عمل یا به طور کلی کار کنند. فارغ التحصیلان همچنین ممکن است تصمیم داشته باشند به انجام مطالعات و اقامت بیشتر به جهت تحصیلات در لتونی بمانند، که در نتیجه تحصیلات بیشتر منجر به اخذ مدرک تحصیلی به عنوان یک پزشک متخصص خواهد شد، و یا حتی می توانند مطالعه دکترای خود را نیز در این کشور ادامه داده و تکمیل کنند.

ویزای کاری کشور لتونی

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

شرایط مهاجرت واقامت لتونی (اقامت اروپا) از طریق تخصص

آیا شما دارای تخصص هستید؟آیا شما مهارت خاصی در مشاغل دارید؟آیا شما میخواهید از طریق کار مهاجرت کنید؟آیا بدنبال اخذ اقامت اروپا از طریق کار هستید؟آیا بدنبال روش ارزان و کم هزینه اخذ اقامت اروپا هستید؟آیا بدنبال راحت ترین روش اقامت اروپا هستید؟

کافی است با شرکتهای کاریابی اروپایی مکاتبه کنید تا چنانچه شما تخصص ویژه و مهارت خاصی داشته باشید کارفرمای اروپایی بعنوان اسپانسر دعوت نامه ای برای شما بفرستد این قاعده کلی در خصوص اخذ اقامت اروپا از طریق کار و تخصص است و در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادق است لذا اگر ازلتونی   کارفرمایی را بیابید که در خواست کار شما را بپذیرد میتوانید از طریق سفارت لتونی  اقدام کنید.

اما آنچه که در شرکتهای عضو اتحادیه اروپا مشترک است اتخاذ استراتژی واحد جهت ساماندهی نیروی کار در این کشورهاست,بر اساس تشخیص اتحادیه اروپا ، در بررسی چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه که شامل ۲۷ کشور اروپایی میباشد و نیز پیش بینی کمبود نیروی کار مورد نیاز در کشور، در سال ۲۰۰۷ میلادی اتحادیه اروپا در جهت رفع کمبود نیروی کار متخصص ، و با الهام از طرح گرین کارت دولت کشور آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که با رنگ آبی است ، اقدام به تصویب و ارائه طرح و برنامه ای مشابه به نام کارت آبی نمود که در قالب آن نیروهای کاری و متخصص غیر اروپایی بتوانند به واسطه این برنامه برای مهاجرت به تمامی کشور های عضو اتحادیه بغیر از انگلستان ، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این طرح خودداری نمودند ، مهاجرت از طریق تخصص را داشته باشند.

اولین کشور اروپایی که تابحال از این طرح استقبال خوبی نموده است و مقدمات و شرایط این برنامه را فراهم نموده ، بزرگترین قدرت صنعتی اروپا  یعنی کشور آلمان می باشد.

از اول جولای ۲۰۱۲ میلادی ، دولت آلمان شرایط و پیش نیاز های دریافت کارت آبی را بطور رسمی اعلام نموده که بر این اساس با اجرایی شدن این برنامه در آلمان ، از این پس نیروهای متخصص کاری غیر اروپایی میتوانند با دریافت این نوع ویزای کاری ، در مدت زمان خیلی کم به آلمان مهاجرت کاری نمایند و خانواده های خود را نیز به همراه خود به کشور آلمان بیاورند.

بطور کلی اتباع خارجی بجزاتباع اتحادیه اروپا جهت کار در لتونی، نیاز به اجازه کار دارند.

فردی که مایل است در لتونی کار کند می بایست از سوی یک کارفرما در لتونی پیشنهاد استخدامی داشته باشد. برای دریافت اجازه همچنین می بایست:

– متقاضی دارای گذرنامه معتبر باشد

– قادر به تامین زندگی خود از طریق درآمد حاصل از کار باشد

– شرایط استخدامی در سطح قراردادهای گروهی ضنفی در لتونی و یا در سطح معمول آن شغل یا رشته باشد

– سندیکای و اتحادیه صنفی مربوطه نظر خود را پیرامون شرایط استخدامی اعلام کرده باشد

– شغل مربوطه در اتحادیه اروپا و منطقه همکاریهای اقتصادی اروپا آگهی شده باشد

متقاضی کار و کارفرما بصورت همزمان وظیفه دارند به اداره مهاجرت نشان بدهند که شرایط فوق برآورد شده است.

قانون کلی این است که متقاضی می بایست تقاضای کار و اقامت را قبل از ورود به لتونی و از کشور موطن و یا کشوری خارج از لتونی که در آن زندگی می کند تسلیم نماید. اجازه می بایست قبل از ورود به لتونی آماده شده و برچسب آن در گذرنامه متقاضی نصب شده باشد. متقاضی می تواند در برخی موارد تقاضای اجازه کار خود را از داخل  لتونی  تسلیم نماید.

این موارد عبارتند از:

– دانشجویان دارای اقامت دانشجویی در حال اتمام

– متقاضیان کار که جهت ملاقات با کارفرما وارد لتونی شده اند و از سوی کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نموده اند و بواسطه دلایل ویژه می بایست بدون درنگ کار خود را آغاز کنند.

– بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت تسلیم می کنید.

– به یکی از نمایندگیهای لتونی در محل زندگی خود تسلیم می کنید.

اگر در داخل مرزهای لتونی بسر می برید تقاضای خود را:

– بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت تسلیم می کنید.

– از طریق پست به اداره مهاجرت ارسال می کنید.

– تسلیم یکی از شعبه های صدور مجوز اداره مهاجرت تحویل می دهید.

مدارک زیر می بایست در همه موارد ضمیمه تقاضا باشد

– کپی گذرنامه

– پیشنهاد استخدامی از سوی کارفرما

– کپی از فیش پرداخت هزینه درخواست

کسانی که مجوز کار دارند ومیخواهند برای اعضای خانواده اجازه اقامت بگیرند فقط برای مدتی که مجوز کار معتبر است میتوانند اقدام نمایند.

اما در کل نه کشورلتونی و نه سایر کشورهای اروپایی به نیروی مهاجر خارجی برای کار از طریق اسپانسر نیازی ندارد ، لیکن در زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی و یا طرق مختلف قانونی دیگر وارد کشور لتونیمی شوند در ویزای آنها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، به عنوان مثال افراد متقاضی کار در لتونیمی توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا حتی استخدام شوند.

اکثراً زمانی که اشخاص متقاضی ویزای کار در لتونی با ویزای تحصیلی وارد کشورلتونی می شوند ، نظیر دیگرکشورهای اروپایی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۲۰ ساعت و درمقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار قانونی خواهند داشت و مشکلی برای انجام کار برای آنها وجود ندارد. حقوقی که برای کار این گونه اشخاص در کشورلتونی در نظر گرفته شده است از ساعتی ۱۰ یورو به بالا می باشد. البته باید خاطر نشان کرد این مبلغ بستگی به توانایی شما و سطح تسلط زبان شما خواهد داشت .

ثبت شرکت در کشور لتونی

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

یکی از دلایل انتخاب لتونی یا همان لاتویا توسط سرمایه گذاران خارجی واحد پول با ثبات این کشور یعنی یورو می باشد. جمهوری لتونی یکی از کشورهای اروپایی که سیاست های سرمایه گذاری مهاجرین را در دستور کار خود قرار داده می باشد. سرمایه ‌گذاری یا انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی در لتونی یا همان لاتویا منطبق بر روش های حقوقی‌ متعددی امکان پذیر می باشد.

اگر شما یک سرمایه گذار خارجی هستید و مایل به ثبت شرکت ، ثبت شعبه یا دفتر نمایندگی در لتونی می باشید ، طیف وسیعی از گزینه ها را برای انتخاب خواهید داشت. قوانین ثبت شرکت در لتونی و ثبت شرکت در اروپا کاملا روشن و شفاف هستند و همکاران ما در مونوپولیس سعی نموده اند قوانین مورد نیاز را به صورت خیلی ساده ارائه نمایند.

در لتونی انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از شرکت با مسئولیت محدود SIA ، شرکت سهامی عام AS ، شرکت مشارکتی PS ، شعبه شرکت های خارجی و دفتر نمایندگی که هرکدام از انواع فوق مربوط به نياز‌های خاص و دارای شرايط خاصی می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود SIA

حداقل ارزش سهام شرکت مبلغ ۳۰۰۰ یورو و احداث این نوع شرکت حداقل با یک سهامدار امکان پذیر می باشد. البته پس از ثبت شرکت SIA در لتونی ، شما به عنوان مدیر عامل شرکت می توانید ارزش سهام شرکت را از حساب شرکت برداشت نمایید. این نوع شرکت در لتونی دارای ساختار ساده و طراحی شده برای شرکت های خصوصی بوده و بهترین گزینه در بین انواع شرکت ها برای اتباع خارجی می باشد. مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود پس از دریافت مدارک شما ۱۰ تا ۱۵ روز کاری خواهد بود. این نوع از شرکت ها در لتونی قادر به انجام کلیه فعالیت های تجاری ، بازرگانی و اقتصادی که نیازی به اخذ مجوزهای جداگانه ندارند می باشند.

شرکت سهامی عام AS

در خصوص شرکت سهامی عام می توان به حداقل میزان ۳۵۰۰۰ یورو سرمایه برای احداث شرکت و دارای حداقل یک سهامدار و ۳ عضو هیئت مدیره اشاره نمود. این نوع شرکت در لتونی دارای فرم استاندارد برای شرکت های بزرگ عمومی بوده و تابع مقررات سنگینی به عنوان يك شركت می باشد. مدت زمان ثبت شرکت سهامی عام پس از دریافت مدارک شما ۲۰ روز کاری خواهد بود. این نوع از شرکت ها در لتونی قادر به انجام کلیه فعالیت های تجاری ، بازرگانی و اقتصادی که نیازی به اخذ مجوزهای جداگانه ندارند می باشند.

شرکت مشارکتی PS

از ویژگی های اصلی می توان به مشارکت به صورت عمومی یا محدود برای احداث شرکت اشاره نمود. این نوع شرکت در لتونی دارای حداقل دو سهامدار می باشد که یکی از آنها می تواند یک شرکت باشد. به خاطر داشته باشید که شعبه شرکت های خارجی به ثبت رسیده در خارج از لتونی و دفتر نمایندگی از دیگر راههای انجام فعالیت تجاری و اقتصادی در لتونی می باشد.

سرمایه گذاری در کشور لتونی

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

از میان روشهای متعدد در خصوص اخذ اقامت اروپا؛ اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  یکی از روشهای جذاب اخذ اقامت اروپا بشمار میرود ودر عین حال روشی است که متقاضیان باید بسیار سنجیده و حساب شده با آن مواجه شوند و تا آنجاکه ممکن است دانش و اطلاعات خود را در تعامل با مشاوران و وکلای مهاجرت بالا ببرند تا مسیر درستی را جهت اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  بدست آورند ؛ فراموش نکنیم که روش سرمایه گذاری تنها یکی از روشهای اخذ اقامت اروپا بشمار میرود لذا متقاضیان در انتخاب روش انجام کار جهت اخذ اقامت اروپا باید بسیار محتاط باشند. چه بسا کسب اطلاعات نادرست اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  منجر به اتخاذ تصمیم غلط شده و منابع مالی و زمانی شما تلف شود.

اکنون که به حساسیت روش سرمایه گذاری در اخذ اقامت اروپاو اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  آشنا شدید می توانیم جزییات بیشتری از این روش را جهت اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  در اختیار متقاضیان محترم قرار دهیم .

سرمایه گذاری را به سه طریق میتوان انجام داد که شرح هر یک از طرق مختلف مستقلا نیز دربخشهای دیگر به تفصیل آورده شده است اما مختصرا سرمایه گذاری در قالب سه روش بنامهای خرید املاک مسکونی و تجاری واوراق قرضه بیان نمود در این خصوص قبل از هر اقدامی با وکلای زبده حقوقی مشاوران بین الملل کاسپین مهاجر جهت  اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  تماس حاصل نمایید.

در روش خرید املاک مسکونی به منظور اخذ اقامت  لتونی,متقاضی ملکی مسکونی در کشورلتونی خریداری نموده و بر اساس سرمایه گذاری و خرید انجام شده در خواست اقامت و مهاجرت به کشور لتونی می نماید البته برای اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک طبق قوانین امور مهاجرتی تنها تعداد معدودی از کشور ها مانند اسپانیا ؛ یونان ؛ پرتقال ؛ قبرس و…در ازای خرید ملک مسکونی مبادرت به صدور کارت اقامت اروپا مینمایند و برای بقیه کشورها امکان اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا از روش خرید ملک وجود ندارد؛ البته این بدین معنی نیست که متقاضی نمیتواند ملکی را در کشور لتونی خریداری کند زیرا هر کس با توجه به شرایط مالی خود و قوانین کشورها در خصوص مالکیت خصوصی میتواند ملکی را خریداری کند و مالک صد در صد آن شود اماممکن است اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورمورد نظربر اساس مبانی حقوقی و قانونی و مقرراتی اداره مهاجرت کشور مورد نظر قانونی برای صدور اجازه اقامت بر اساس خرید ملک در آنجا نداشته باشد. در این خصوص برای اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی قبل از هر اقدامی با وکلای زبده حقوقی مشاوران بین الملل کاسپین مهاجر تماس حاصل نمایید.

روش دیگر سرمایه گذاری خرید املاک تجاری از قبیل مغازه ؛رستوران ؛هتل ؛کارخانه و… در کشورلتونی  است البته این روش ممکن است به تنهایی یا در بیشتر موارد همراه با ثبت شرکت در کشورلتونی  انجام شود بستگی به قوانین و مقررات کشورها دارد اما چنانچه تاسیس شرکت با هدف مدیریت مجموعه های مذکور انجام شود باید گردش مالی شرکت در کشورلتونی  گویای وضعیت واقعی کسب و کار مورد نظر باشد. اگرچه در برخی از کشورها ثبت شرکت مستقل از ایجاد کسب و کار فیزیکی انجام میشود و بر اساس آن امکان اخذ اقامت اروپا نیز میسر میگردد. اما در برخی کشورها اداره کسب و کار مانند هتل ؛رستوران و… باید حتما تحت پوشش شرکت فعالیت کنند. لذا برای اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی به نکته حایز اهمیت و در خور توجه ویژه خدمت متقاضیان محترم اینگونه نیست که به مجرد خرید ملک در کشور مورد نظر به وی اقامت دائم اروپا داده میشود در حالیکه موضوع بسیار پیچیده تر و زمانبرتر از انست که تصور میشود و در واقع پس از سپری شدن اقامت موقت و تنها در در صورت تداوم در داشتن شرایط و ضوابط پس از معمولا پنج سال اقامت دائم داده میشود.لذا اگر از ابتدا بدنبال اخذ اقامت دائم اروپا ازطریق اخذ اقامت اروپا به روش سرمایه گذاری وخرید ملک هستید از روش خرید ملک صرف نظر کنید چرا که این پروسه صرفا جهت صدور اقامت دائم اروپا زمانبر است. اگرچه کشورهای نظیر مالتا ؛قبرس واتریش و برخی از معدود کشورها با ارقام بالای ۳۰۰ هزار یورو حتی مستقیما تابعیت میدهند.لذا اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور های مذکور امکان پذیر است.

مضافا در برخی کشورها مانند ایتالیا طبق قوانین جاری از طریق خرید ملک نمی توان اقامت آن شور را اخذ کرد.

روش دیگر سرمایه گذاری واخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا خرید اوراق قرضه دولتی جهت اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا بشمار میرود.در این روش متقاضی نسبت به خرید اوراق قرضه دولتی جهت اخذ اقامت کشورلتونی(اقامت اروپا) اقدام میکند که خود به دو صورت سرمایه غیر قابل برگشت و سرمایه قابل برگشت پس از سپری شدن مدت زمان سپرده گذاری سرمایه است. در حالت سرمایه قابل برگشت متقاضی مبلغی را که دولت کشورلتونی  معین کرده را به مدت محدود مثلا پنج ساله سپرده میکند و بلافاصله به وی اقامت دایم کشور مورد نظر داده میشود و پس از پنج سال اصل پول بدون سود به وی مسترد میگردد و کماکان اقامت دایم وی معتبر و مادام العمر اقامت دایم اروپا را بدست میآورد اما در حالت غیر قابل برگشت متقاضی مبلغی را که دولت تعیین کرده را به دولت میپردازد. در هر دو روش مبلغ دیگری را نیز بعنوان هزینه های وکالت به دولت پرداخت مینماید.بنابراین یکی از روشهاییکه که میتوان از همان ابتدا( بدون سپری شدن پنج سال از اقامت ) اقامت دائم اروپا را کسب کرد خرید اوراق قرضه است.و طی آن اقامت دائم مادام العمر به متقاضیان اهدا میشود.

مزایای اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  رابه شرح ذیل بر شمرد:

با اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  بدون ویزا به تمام کشورهای عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا سفر کنید.

با اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی به بیش از ۱۴۵ کشور دنیا سفر کنید

اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور لتونی  اخذ اقامت اروپا مشمول محدودیت سنی نمیباشد.

اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  نیاز به دانستن زبان انگلیسی نیست

با اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی  فرزندان از تحصیل رایگان در سطح کشورهای عضو شنگن و اتحادیه اروپا برخوردارند

با اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی از امکانات رفاهی ؛درمانی بهداشتی رایگان در سطح کشورای عضو شنگن و اتحادیه اروپا برخورشوید.

با اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی اززندگی امن و با ثبات اقتصادی بهره مند شوید.

بااخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورلتونی پس از چند سال از تابعیت و پاسپورت کشورهای عضو شنگن بهره مند شوید.

خرید ملک در کشور لتونی

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

قیمت ملک در لتونی به سه مورد بستگی دارد: 1. سایز خانه 2. فاصله تا مرکز شهر 3. تاریخ آخرین بازسازی. خانه های تک اتاقی بازسازی نشده در قسمت های پرجمعیت اطراف شهر ریگا مانند Purvciems، Plavnieki و Ziepniekkalns قیمتی بین 23 تا 30 هزار یورو دارند. خانه های دو اتاقه 32 تا 40 هزار یورو و خانه های سه اتاقه قیمتی بین 36 تا 47 هزار یورو دارند. ساختمان های بازسازی شده در همین مناطق قیمت های بالاتری دارند: خانه های تک اتاقه 50 تا 70 هزار یورو، دو اتاقه 80 تا 100 هزار یورو و خانه های سه اتاقه 120 تا 200 هزار یورو قیمت دارند.

قیمت خانه در مرکز شهر حدودا 20 تا 30 درصد گران تر از قیمت های ذکر شده در بالا است. همچنین آپارتمان هایی که در بخش های دور تر از مرکز شهر واقع اند، 20 در صد ارزان تر از قیمت های بالا می باشند. خانه در سایر شهر های لاتویا 20 تا 50 درصد ارزان تر است.

جستجوی خانه

حدود 85 درصد املاک موجود در کشور لتونی در سایت های rentinriga.lv (به زبان انگلیسی)، city24.lv (به زبان لاتویایی)، SS.lv (به زبان های لاتویایی و روسی) و Reklama.lv (به زبان های روسی و لاتویایی) یافت می شوند. همچنین برای یافتن خانه ی مورد نظر، چه برای اجاره و چه برای خرید می توانید روزنامه های Diena، Nitkariga rita avize، Latvijas avize، Vesti segodnya (به زبان روسی) را جستجو کنید.

مزایده ی املاک در لتونی (لاتویا)

در صورتی که شخصی نتواند وام بانکی خود را پرداخت کند، املاکش به مزایده ی عمومی گذاشته می شود. املاکی که به مزایده گذاشته می شوند، 30 تا 40 درصد ارزان تر از املاک در بازار هستند. البته خرید این نوع ملک ریسک هایی هم دارد. برای مثال پیش از خرید ملک نمی توانید آن را مشاهده کنید و وام بانکی به خرید این نوع خانه ها تعلق نمی گیرد. لیست املاک به مزایده گذاشته شده را می توانید در وبسایت های lvportals.lv و solis.lv (هر دو وبسایت به زبان لاتویایی هستند.) مشاهده کنید.

پناهندگی به کشور لتونی

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

پناهندگی یکی از روشهای مهاجرتی پر خطر بشمار میرود اما بسیاری از متقاضیان با اهداف گوناگون ازجمله امکان بهبود معیشتی وپیشرفت خواستار مهاجرت به کشورهای پیشرفته از جمله اروپا و بخصوص آلمان هستند،اخذ پناهندگی در لتونی مانند سایر کشورهای شنگن و اتحادیه اروپا دارای شرایطی از قبیل اثبات عدم امکان زندگی در کشور خود ناشی از عدم امنیت و …میباشد.

مشاوران بین الملل کاسپین مهاجر بدلایل فراوان از جمله نکات ذیل ،به متقاضیان توصیه میشود از روشهای قانونی و بدون ریسک جهت مهاجرت و اخذ اقامت اروپا استفاده کنند بسیاری از متقاضیان شرایط مناسبی برای روشهای دیگر دارند اما خودشان نمی دانند بنابراین ما به این متقاضیان محترم پیشنهاد میکنیم در مشاوره حضوری بر راه حل های بهتری که ما با شما در میان خواهیم گذاشت متمرکز شوید ،ذیلابرخی مشکلات پیش رو برای روش پناهندگی مختصرا اشاره شده است:

کشور آلمان نسبت به سایر لتونی در این خصوص پیشقدم تر بوده است اماموضوع پناهجویی به یکی از چالش‌های بزرگ کنونی جامعه آلمان بدل شده است. مشکل پناهجویی از عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به حوزه امنیت داخلی آلمان کشیده شد. پاسخگویی به بحران پناهجویی جامعه آلمان را دچار شکاف کرده است.

یونیسف شمار آوارگان را بیش از ده‌ها میلیون نفر تخمین می‌زند. بیش از ۵۰ میلیون نفر از آوارگان زیر ۱۸ سال هستند. بنا به گزارش یونیسف در سال ۲۰۱۶ حدود ۲۸ میلیون کودک در سراسر جهان به خاطر جنگ و خشونت و ۲۲ میلیون کودک دیگر نیز به خاطر فقر، افزایش جرم‌ و ‌جنایت یا دلایل دیگری چون شرایط بد اقلیمی، محل زندگی‌شان را ترک کرده و آواره شده‌اند.

آلمان در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در رابطه با حل بحران پناهجویی جایگاه ممتازی دارد. آلمان نه تنها نیرومندترین قدرت اقتصادی در اروپا به شمار می‌آید، بلکه تا کنون بیش از هر کشور دیگر اروپایی میزبان پناهجویان و آوارگان بوده است.

در سال ۲۰۱۶ میلادی مجموعاً ۹۸۸ هزار درخواست پناهندگی در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ثبت شده که سه دوم این درخواست‌ها (یعنی بیش از ۶۵۸ هزار درخواست) در آلمان بوده است. ایتالیا با ۸۵ هزار و فرانسه با ۶۲ هزار درخواست در رده‌‌های دوم و سوم قرار دارند.

دود ۶۶ درصد پناهجویان واردشده به آلمان مرد و ۳۴ درصد دیگر زن هستند. از کل این پناهجویان بیش از ۷۰ درصد آنان زیر ۳۰ سال هستند. شمار پناهجویان بالای۴۰ سال تنها ۱۰ درصد است.

بنا به گفته مسئولان آلمانی تنها ۳۴ هزار پناهجو در سال ۲۰۱۶ جذب بازار کار شده‌اند که با توجه به شمار زیاد پناهجویان میزان اندکی به شمار می‌آید. یکی از مشکلات ساختاری در این زمینه ناتوانی پناهجویان برای انجام کارهای تخصصی است.

توافق اتحادیه اروپا و ترکیه در سال ۲۰۱۶ و مسدود یا محدود شدن مسیر بالکان، ورود پناهجویان به آلمان را سخت‌تر کرده است. مقایسه میان شمار پناهجویان در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ موثر بودن این راه‌کارها را به خوبی نشان می‌دهد.

اما سیاست سخت‌گیرانه اتحادیه اروپا برای ورود پناهجویان پیامد‌های تلخ و دردناکی نیز را به همراه داشت. به راستی می‌توان گفت که در سال ۲۰۱۶ دریای مدیترانه بدل به “دریای مرگ” برای پناهجویان شد. بنا به گزارش سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵ هزار آواره و پناهجو در دریای مدیترانه جان خود را از دست دادند. شمار کشته‌شدگان پناهجو در سال ۲۰۱۵ در آب‌های مدیترانه ۳۶۰۰ نفر بود.

بطور کلی تغییر سیاست و قوانین این نتایج را در آلمان در پی خواهد داشت: شمار ورود پناه‌جویان به آلمان کمتر خواهد شد. بازگرداندن پناهجویانی که تقاضای آنان رد شده به سرعت عملی خواهد گشت. اخراج پناهجویانی متخلف و مجرم از آلمان ابعادی گسترده‌تر خواهد یافت. شمار بیشتری از کشورها به لیست “کشور‌های امن” برای بازگرداندن پناهجویان افزوده خواهد شد.

پیشنهاد و توصیه به شما:

همانگونه که در بالا اشاره شد اخذ اقامت اروپا به روشهای دیگری بجز پناهندگی بدون ریسک بوده و به تجربه به ما ثابت شده است که متقاضیان ایرانی برای پناهندگی به اروپا نسبت به سایر ملیتها از جمله عراق ،سوریه،پاکستان،افغانستان و بسیاری کشورها از این دست شانس کمتری برای پذیرش پناهندگی دارند .

TOP