×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور لیختن اشتاین

پایتخت: فادوتس

زبان رسمی: آلماني (رسمي)

نوع حکومت: پادشاهی

واحد پول: فرانک سوئیس (Swiss Francs)

مذهب: كاتوليك رومي (87%) ، لوتري (9%)

امید طول عمر: 70سال

رشد سالانه جمعیت: 0.86% درصد (July 2004 est.)

جمعیت: 33.436 نفر (July 2004 est.)

جغرافیای کشور لیختن اشتاین

كوه هاي آلپ در شرق اين شاهزاده نشين قرار دارد .

غرب كشور متشكل از جلگه‌ي سيلابي رود راين است .

  رودهاي مهم : راين ، سامينا .

بلندترين نقطه : گروز پيتز ، 2599 متر .

آب و هوا : اين كشور آب و هواي آلپي معتدل دارد .

شهرهای مهم: شان
مساحت: 160 کیلومتر مربع
خط ساحلی: خط ساحلی ندارد
مختصات جغرافیایی: 47 درجه و 16 دقیقه شمالی و 9 درجه و 32شرقی

حکومت

حكومت اين كشور سلطنت مشروطه و حاكم آن يك شاهزاده است . 25 عضو لندستگ (پارلمان) تحت نظام تعيين تعداد نمايندگان به نسبت جمعيت هر منطقه با رأي تمامي افراد بالغ براي مدت چهار سال انتخاب مي شوند . لندستگ 5 نفر از جمله نخست وزير را به عنوان كميته‌ي ملي (كابينه) انتخا مي كند . نخست وزير رسماً به دست شاهزاده انتصاب مي گردد.  احزاب مهم سياسي عبارتند از : • اتحاد مهيني • حزب شهروند مترقي • حزب ليست آزاد (سبز)

عضویت: سازمان ملل متحد ، شوراي اروپا ، كنفرانس امنيت و همكاري در اروپا ، اتحاديه‌ي بازرگاني آزاد اروپا .

تاریخ معاصر

ليختن اشتاين كه به واسطه‌ي خاك اتريش از آلمان جداست ، تنها شاهزاده نشين آلماني بود كه در 1871 به امپراتوري آلمان نپيوست . از 1924 اين كشور از اتحاد گمركي و پولي با سويس برخوردار بوده است ، با اين حال از 1989 نقش فعالتري در عرصه‌ي بين المللي به خود گرفته است ،

دفاع

كل نيروهاي مسلح : ندارد .

آموزش

ميزان با سوادي : 100% . سنين تحصيل اجباري :‌ 7 تا 16 سال . تعداد دانشگاه : ندارد .

اقتصاد

ليختن اشتاين يكي از بالاترين سطوح زندگي در جهان را دارد . صنعت توريسم ، بانكداري و توليدات (ابزار دقيق) جملگي با اهميت است .

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور لیختن اشتاین

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

تحصیل در لیختن اشتاین از طریق دانشگاه در مقاطع مختلف دانشگاهی امکان پذیر می باشد.کیفیت مناسب سطح تحصیل در لیختن اشتاین و برخورداری از بهترین استادان این کشور را تبدیل بهترین مقصد برای دانشجویان کرده است.

لیختن اشتاین چهارمین کشور کوچک در اروپاست که با جمعیت در حدود ۴۰هزار نفر که زبان بومی این کشور آلمانی می باشد. تحصیل در لیختن اشتاین با هزینه معقول و مقرون به صرفه ، سطح بالای زندگی و رفاه اجتماعی بالا این کشور را مقصد مناسبی برای زندگی و تحصیل برای متقاضیان قرار داده است. نرخ بیکاری پایین در لیختن اشتاین نیز می تواند شرایط مناسب کار و زندگی را برای دانشجویان بوجودآورد.و همچنین ممکن است فارغ التحصیلان در این کشور کوچک بتوانند اشتغال زایی نمایند.

تحصیل در لیختن اشتاین

درصد سواد بزرگسالان در لیختن اشتاین در حدود ۱۰۰ می باشد. هزینه تحصیل در لیختن اشتاین مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر از هزینه های تحصیل مساعدی برخوردار است، هزینه تحصیل معمولا بیش از ۴۹۴۶ فرانک (۴۰۰۰یورو در حدود ۵۱۳۲ دلار) می باشد. دانشجویانی که مایل به تحصیل در در لیختن اشتاین هستند، علاوه بر هزینه های تحصیل باید هزینه های زندگی و اقامت خود را داشته باشند. خوابگاه ها دانشگاه ها برای دانشجویان به طور گسترده ای با هزینه های مقرون به صرفه در دسترس می باشند.

دانش آموزانی که نه شهروندان اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا)، و نه شهروندان یک منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، معمولا به ویزا نیاز دارند تا بتوانند در لیختن اشتاین تحصیل کنند. مدارک تحصیلی در مدارس لیختن اشتاین به عنوان معتبر شناخته شده و شناخت جهانی دریافت می شود.

مقطع تحصیلی لیسانس در لیختن اشتاین

مقطع تحصیلی لیسانس در کشور لیختن اشتاین در حدود ۳تا ۴سال به طول می انجامد و مانند دیگر کشورها افراد متقاضی پس از فارغ التحصیل شدن در این مقطع می توانند اقدام به ورود به بازار کار این کشور نمایند.ادامه تحصیل و کسب مدارک دانشگاهی در لیختن اشتاین موجبات ورود فرد متقاضی را به بازار کار این کشور بوجود می آورد زیرا فرد در این کشور تحصیل کرده و با شرایط کار لیختن اشتاین آشنا شده و همچنین شرکت ها و کارفرماها از افرادی که فارغ التحصیل این کشور هستند بیشتر استقبال می کنند برای جذب در بازار کار این کشور.

رشته های ارائه شده در دانشگاه های لیختن اشتاین در مقطع لیسانس شامل موارد زیر می باشد:

 • رشته هاای گروه هنر

 • رشته های علوم انسانی مانند:مدیریت بازرگانی و علوم اجتماعی و حقوق و دیگر رشته های انسانی

 • رشته های علوم تجربی:زیست شناسی و رشته های پیراپزشکی

 • رشته های فنی و مهندسی مانند فناوری اطلاعات

مقطع تحصیلی فوق لیسانس در لیختن اشتاین

تحصیل در مقطع تحصیلی فوق لیسانس در کشور لیختن اشتاین به مانند بسیاری از کشورها برای افراد متقاضی ورود به این کشور امکان پذیر می باشد.دوره تحصیل در مقطع ارشد در لیختن اشتاین به مدت ۱الی ۲ سال می باشد.

مقطع فوق لیسانس نیز به مانند مقطع لیسانس داراری رشته های مختلف تحصیلی است که شامل: رشته های علوم تجربی و علوم انسانی و فنی مهندسی و هنر

مقطع دکترا (PHD) در لیختن اشتاین

مقطع دکترا در لیختن اشتاین به مانند دیگر کشورها در رشته های مختلفی ارائه می شود.به مانند دیگر کشورها افراد متقاضی باید از سوی استاد راهنما تاییدیه را داشته باشد تا بتواند برای پذیرش دانشگاه و ویزا اقدام نماید. معمولاً مقطع دکترا در لیختن اشتاین به مانند اکثر کشورها در حدود ۴سال به طول می انجامد، اما گاهی اوقات زمان بیشتری لازم است که بستگی به دانشجو، دانشگاه، و برنامه تحصیلی دارد.دانشگاهها و برنامه های تحصیلی بسیاری وجود دارند که برنامه های تحصیلی برتر دکترا را در سطح بین المللی ارائه می نمایند. دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های لیختن اشتاین هستند،طیف گسترده ای از گزینه های رشته های تحصیلی دکترا را پیش روی خود دارند که شامل رشته های بهداشت و سلامت، روانشناسی، مهندسی، آموزش، علوم زیست شناسی و علوم زیست پزشکی می گردد. برنامه های تحصیلی برتر دکترا در هر کشوری وجود دارد، و بنابراین دانشجویانی که در نظر دارند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند، می توانند کشور مورد نظر خود را از میان کشورها انتخاب نمایند.

رشته های برتر لیختن اشتاین
دانشگاه های لیختن اشتاین در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا رشته های مختلفی را ارائه می دهد.رشته های ارائه شده در مقطع لیسانس شامل لیسانس مهندسی معماری (BSc Arch)، لیسانس مدیریت بازرگانی (BSc) و لیسانس مدیریت کسب و کار (Bsc) می باشد. رشته های کارشناسی ارشد شامل: کارشناسی ارشد معماری،کارشناسی ارشد در کارآفرینی، کارشناسی ارشد در مدیریت فناوری اطلاعات و مدیریت فرایندها (کارشناسی ارشد) و کارشناسی ارشد در مدیریت و مدیریت مالی ) در نهایت، دو برنامه در دسترس دکترا شامل دکتر فلسفه (PhD) در اقتصاد کسب و کار و دکترای فلسفه (دکترا) در معماری و برنامه ریزی است.

هزینه های تحصیل
هزینه های تحصیل در لیختن اشتاین ها به مانند بسیاری از کشورهای اروپایی است. البته این هزینه ها در لیختن اشتاین بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی کمی متفاوت است.هزینه تحصیل در هر سال تحصیلی به طور کلی از ۴،۹۴۶ فرانک (۴۰۰۰ یورو و ۵،۱۳۲ دلار) تجاوز نمی کند.

شرایط صدور ویزای تحصیلی
دانشجویان بین المللی به طور معمول برای ورود به لیختن اشتاین به مانند دیگر کشورها نیاز به اخذ ویزا دارند و مدت زمان این نوع ویزا بیش از ۹۰ روز می باشد.شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا نیازی به اخذ ویزا ندارند.

ویزای کاری کشور لیختن اشتاین

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

با توجه به این کشور لیختن اشتاین در کشور ایران و بسیاری از کشور های دیگر جهان، سفارت ندارد، درخواست ویزای کاری شما باید از طریق سفارت‌های حافظ منافع، مانند سفارت فتلاند و سوئیس، ارائه شود.

دریافت پیشنهاد کاری در لیختن اشتاین

برای گرفتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما در لیختن اشتاین، نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و رزومه کاری با چند سال سابقه کار دارید.

برای گرفتن پیشنهاد کاری در لیختن اشتاین، باید یا به صورت مستقیم با کارفرما وارد مذاکره شوید یا اطلاعات تحصیلی و کاری خود را در وب‌سایت‌های کاریابی لیختن اشتاین ثبت کنید.

در صورتی که می‌خواهید با شرکت خاصی به صورت مستقیم وارد مذاکره شوید، باید تمامی پیش شرط های لازم برای انجام کار که قبلا توسط شرکت منتشر شده است را داشته باشید و سپس برای کار، اقدام نمایید. اگر پیش شرط های لازم محیا بود و همچنین مصاحبه‌های گرفته شده نیز موفقیت آمیز بود، شما شانس این را خواهید داشت تا نامه پیشنهاد کاری، برای ارائه به سفارت و دریافت ویزا تهیه فرمایید.

در صورتی که می‌خواهید اطلاعات تحصیلی خود را در سایت‌های کاریابی ثبت کرده و از این طریق به دنبال کار بگردید، دست شما برای انتخاب کار مناسب، بازتر می‌باشد و امکان انتخاب یک شرکت میان طیف وسیعی از شرکت‌های موجود را خواهید داشت. پس از انتخاب شرکت مورد نظر و فرستادن اطلاعات خود برای آن‌ها، ممکن است از شما تقاضای مصاحبه اینترنتی و یا ارائه پیش شرط های بیشتری شوند که در این صورت، شما موظف به ارائه آن‌ها هستید. اگر تمامی مراحل به خوبی پیش برود، شما نامه پیشنهاد کاری برای ارائه به سفارت برای دریافت ویزا، دریافت خواهید کرد.

تجربه نشان داده افرادی که دارای مدرک زبان آلمانی هستند، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد کاری هستند و بهتر است پیش از اقدام برای پیدا کردن کار، مدرک آلمانی خود را اخذ کرده باشید.

دریافت اجازه کار در لیختن اشتاین

پس از دریافت پیشنهاد کاری باید از دولت لیختن اشتاین اجازه اقامت دریافت کنید. برای انجام این کار، نیاز به ارائه پیشنهاد کاری دریافت شده از کارفرمای لیختن اشتاینی، مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی بر اساس زبان مورد نیاز برای انجام کار و مدارک اقامتی برای ۱ الی ۲ ماه اول زندگی در لیختن اشتاین دارید.

لازم به ذکر است که مدرک زبان آلمانی، در صورت داشتن پیشنهاد شغلی، یکی از الزامات سفارت برای دریافت ویزای کاری نیست ولی تجربه نشان داده است که افراد دارای مدرک زبان آلمانی از شانس بیشتری برای دریافت ویزای کاری برخوردار هستند.

ثبت شرکت در کشور لیختن اشتاین

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

مزایای ثبت شرکت در لیختن اشتاین

 1. مالکیت ۱۰۰% (بدون نیاز به شریک محلی)

 2. دسترسی به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت

 3. امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳ سال

 4. امکان درخواست پاسپورت ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم

 5. امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا

 6. افتتاح حساب شرکتی و شخصی

 7. استفاده از مارک تجاری (برند) اروپائی

 8. قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

مراحل ثبت شرکت در لیختن اشتاین و دریافت اقامت

تشکیل پرونده از طریق گروه وکلا در لیختن اشتاین و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه و دریافت تاییدیه و موافقت دولت لیختن اشتاین نسبت به Business Plan و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی

تعیین وقت مصاحبه در سفارت و دریافت ویزای D برای فرد متقاضی و خانواده ایشان حضور در لیختن اشتاین جهت دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت شرکت
بعد از گذشت یکسال و ارائه گزارش کاری شرکت ، اقامت تمدید خواهد شد.
بعد از ۳ سال اقامت در لیختن اشتاین و در صورت ارائه فعالیت تجاری مثبت ، فرد متقاضی و خانواده ایشان حق تقاضای دائم پیدا خواهند نمود.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در لیختن اشتاین و اقامت

نام شرکت (توسط خود شما ارائه میشود)
پر نمودن فرم ثبت شرکت در لیختن اشتاین
اسکن پاسپورت سهامداران و مدیرعامل
طرح توجیهی اقتصادی ( Business Plan )
سند مالکیت و پرینت حساب بانکی
کپی از آخرین مدرک تحصیلی‌
وکالتنامه (که باید توسط موکل امضا شود)

سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور لیختن اشتاین در مرکز اروپا واقع شده است و سومین کشور کوچک در این قاره محسوب می شود. این کشور از سمت شرق و شمال با کشور اتریش و از سمت غرب و جنوب با کشور سوئیس هم مرز است. پایتخت این کشور، شهر فادوتس (Vaduz) است اما لازم به ذکر است که بزرگترین شهر این کشور، شهر شان (Schaan) می باشد. واحد پول در لیختن اشتاین فرانک سوئیس، زبان رسمی مردم آن آلمانی، جمعیت آن بالای ۳۶ هزار نفر و آب و هوای آن معتدل است. بیشتر مردم در این کشور لیختن اشتاینی می باشند اما بخشی از مهاجران را مردم سوئیس، اتریش و آلمان تشکیل داده اند، دین مردم کاتولیک و در بخشی از آن ها پروتستان می باشد. از مهمترین صنایع در کشور لیختن اشتاین صنعت گردشگری، بانکداری، ماشین آلات، دندان پزشکی و تولیدات است.

مهاجران خارجی برای مهاجرت به کشور لیختن اشتاین نیاز به داشتن مجوز اقامت دارند. مجوز اقامت در کشور لیختن اشتاین به دو نوع مجوز با اجازه کار و بدون اجازه کار تقسیم می شود. تعدادی از این مجوزها به کسانی که در لیختن اشتاین مشغول به کار می باشند تعلق می گیرد و تعدادی از آن ها متعلق به افرادی است که در این کشور اشتغال به کار ندارند. بخشی از این مجوزها به برندگان لاتاری و بخشی از آن توسط خود دولت اعطا می گردد. صدور مجوز برای شهروندان سوئیسی با محدودیت رو به رو است. این نکته اهمیت دارد که شهروندانی که در سایر کشورها اقامت دارند برای دریافت این مجوز باید یا مدیر یا کارشناس و یا کارگر دارای شرایط که دوره های کارآموزی را گذرانده و دارای سابقه کار می باشد، باشد. کسانی که موفق به اخذ این مجوز می شوند می توانند تا مدت ۵ سال در کشور لیختن اشتاین اقامت نمایند، پس از اتمام این مدت، فرد دارنده مجوز و اعضای خانواده وی می توانند برای اخذ مجوز دائم یا نامحدود اقامت در کشور لیختن اشتاین اقدام نمایند. البته دولت برای سکونت مهاجران خارجی در این کشور محدودیت هایی را اعمال نموده است به طور نمونه هیچ یک از این مهاجران حق اسکان در مناطق بالا یا به اصطلاح شاهزاده نشین این کشور را ندارند حتی اگر شغل یا شرکت آن ها در این منطقه واقع شده باشد.

لیختن اشتاین رژیم سرمایه گذاری پایدار و قابل پیش بینی دارد و اکثر بخش ها در آن به سرمایه گذاری ملی و خارجی باز می گردد. علاوه بر این، کشور دارای اقتصاد پایدار و باز است و شغل بیشتری را نسبت به جمعیت داخلی کشور ایجاد نموده است اما به طور  رسمی در مورد تجارت خارجی، تعادل پرداخت ها و موقعیت سرمایه گذاری بین المللی در کشور لیختن اشتاین اطلاعات قابل استناد و محکمی وجود ندارد و با بحران های اقتصادی صورت گرفته در سال های اخیر، سرمایه گذاری های بین المللی در این کشور کاهش یافته است. این کشور دارای یک برنامه مالی مناسب، قوانین ساده و مقررات فزاینده ای در زمینه امور بانکی می باشد که بر این اساس به یک سیستم قوی برای کسب و کارهای ملی و بین المللی تبدیل شده است. خدمات بانکی و مالی در کشور لیختن اشتاین بخش هایی هستند که بیشترین سرمایه گذاری مستقیم خارجی را جذب می کنند اما این امر باعث می شود در زمینه های پول شویی نیز با تهدید هایی مواجه شوند.

بسیاری از افراد به دلیل شرایط اقتصادی مطلوب، موقعیت جغرافیایی مناسب، کیفیت زندگی بالا و موارد دیگر کشور لیختن اشتاین را برای اقامت و سکونت انتخاب می نمایند. همان طور که می دانید از راه های بسیاری می توان به این کشور وارد شده و برای سکونت یا اخذ اقامت در آن اقدام کرد. یکی از این روش ها سرمایه گذاری در لیختن اشتاین می باشد. به طور معمول افراد می توانند در بسیاری از موارد سرمایه گذاری نمایند، یکی از این موارد سرمایه گذاری در املاک این کشور می باشد. افراد می توانند در این کشور از طریق خرید ملک نوعی سرمایه گذاری انجام دهند و با اجاره این املاک با توجه به مقررات قانون مدنی لیختن اشتاین (منجر به افزایش نامتناسب قیمت های اجاره نگردد) به سود دست یابند. این اجاره می تواند به صورت آزادانه پس از مذاکره بین صاحبخانه و مستاجر منعقد شود. خرید ملک در کشور لیختن اشتاین توسط افراد خارجی با مقرراتی تنظیم شده است. لازم به ذکر است که برای خرید ملک در کشور لیختن اشتاین، فرد باید حتما ۳ سال در این کشور اقامت داشته باشد. این افراد برای ورود به کشور لیختن اشتاین هیچ گونه محدودیتی نخواهند داشت.

قیمت ملک در این کشور در هر یک از نقاط و شهرهای آن متفاوت است، به عنوان مثال در شهر فادوتس (Vaduz)، پایتخت این کشور، یک ملک لوکس ۳ خوابه ۲،۹۶۳،۸۱۳ یورو و در شهر شان (Schaan)، بزرگترین شهر این کشور، یه خوانه لوکس دو خوابه ۲۸۸۱،۴۲۸ یورو می باشد. با توجه به قیمت جهانی ملک و تورم در آن، قیمت ملک در کشور لیختن اشتاین معمولا سالانه ۴ تا ۵ درصد افزایش می یابد. طبق آمار اعلام شده در سال ۲۰۱۰ بالای ۱۵ هزار ملک اشغال شده در کشور لیختن اشتاین وجود داشت که از سال ۲۰۰۰ بالای ۲۲ درصد افزایش قیمت داشت، بیش از ۵۰ درصد این املاک، مالکیت مالکیت اشغال شده اعلام گشت در حالی که باقیمانده آن ها، واحدهای مسکونی اجاره شده بودند. ذکر این مطلب خالی از لطف نیست که نرخ بهره در کشور لیختن اشتاین بسیار پایین بوده و قوانین در این کشور طرفدار مالک می باشند.

در مجموع برای مالکین ۳ نوع قرارداد اجاره وجود دارد: قرارداد نامحدود، قرارداد ۶ ماهه و قرارداد آزادانه بر مبنای مذاکره که برای مدت مشخص منعقد می شود. برای قراردادهای نامحدود اطلاعیه های ۶ ماهه برای پایان دادن به آن ها تنظیم می شود و در بقیه قراردادها مدت قرارداد و پایان آن مشخص می باشد.

علاوه بر سرمایه گذاری در ملک در کشور لیختن اشتاین، شرکت های مدیریتی نیز محل مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. به علت مالیات های پایین کسب و کار در لیختن اشتاین (حداکثر ۲۰ درصد)، این کشور مرکز ادغام شرکت های مدیریت سرمایه عنوان گرفته است. بالای ۷۵ هزار شرکت (به اصطلاح صندوق پستی) هستند که در کشور لیختن اشتاین دفاتر اسمی دارند که بیش از آمار رسمی جمعیت خود این کشور می باشد. این شرکت ها حدود ۳۰ درصد از درآمد کشور لیختن اشتاین را تامین می کنند.

مالیات کم در کشور لیختن اشتاین منجر به رشد اقتصادی برجسته ای از زمان جنگ جهانی اول شده است. بر خلاف باور عمومی، کشور لیختن اشتاین ساختار اقتصادی متنوعی دارد که تاکید بسیاری بر تولید صنعتی دارد. با وجود اندازه کوچک کشور (۱۶۰ کیلومتر مربع) و جمعیت کم آن، بسیاری از محصولات پیشرفته با کیفیت بالا در این کشور تولید می شود. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین اعلام شده است.

پناهندگی به کشور لیختن اشتاین

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

قانون دوبلین

این قانون یک موافق نامه ایی در کشورهایی نظیر کشور لیختن اشتاین، دانمارک، نروژ، سوئیس ، ایسلند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. که مطابق با قانون دوبلین فقط یک کشور ، مسئولیت رسیدگی به پرونده پناهندگی متقاضی را خواهد داشت. پس نکته ای در این میان حائز اهمیت قرار می گیرد این است که اگر فرد متقاضی در کشور دیگری درخواست پناهندگی داده باشد و آن پرونده جاری می باشد ، فرد متقاضی نمی تواند در کشور لیختن اشتاین و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در خواست پناهندگی بدهد. که در چنین موردی که اگر برای فردی در کشور لیختن اشتاین و کشور های عضو اتخادیه اروپا به وجود بیاید اداره مهاجرت آن کشور فرد را به کشور امن دیگری یا به کشور که قبل از ورود به کشور اصلی در آن بوده است و از طریق خاک ان کشور به کشور نهائی رسانده است بازگشت می زنند که تشخیص این که فرد قبلا در کدام یک از کشور ها بوده است توسط سیستم انگشت نگاری انجام می شود.

کشور لیختن اشتاین می تواند آخرین گزینه برای پناهندگی افرادی باشد که از درخواست به کشور های دیگر نا امید شده اند شما برای این که بتواند برای پناهندگی به کشور لیختن اشتاین اقدام داشته باشید باید در ابتدا به یکی از کشورهای اتریش یا روسیه مهاجرتی از قبیل تحصیلی یا توریستی داشته باشید.  متقاضی پس از این که توانست پای خود را به یکی از مرزهای اطراف کشور لیختن اشتاین برساند می تواند از طریق زمینی به این کشور رفته . در مدت زمان ۲ هفته شرایط شما مورد بررسی دولت کشور لیختن اشتاین قرار می گیرد که جواب بررسی نهایی کمپس ها اعلام می شود و در این مدت فرد پناهنده از مزایای تامین اجتماعی برخوردار می شود. که در این مدت حقوق هر فرد مبلغی بالغ بر ۸۰ فرانک (کمی بیش از ۲۰۰ یورو در ماه ) می باشد. و در این مدت فرد پناهنده اجازه کار بصورت پاره وقت در صورت لزوم را دارد. که در صورتی که به متقاضی اجازه کار بدهد میزان حق مسکن  از حقوق فرد متقاضی کسر خواهد شد.

نکته ای که باید مورد توجه پناهندگان قرار بگیرد که از موارد مهم در امور مهاجرت می باشد این است که اگر شما متقاضی پناهندگی  در یکی از کشور های اروپایی هستید اگر قبل از این که در خواست پناهندگیشان مورد تائید واقع شود به کشور خود بازگردند به مدت زمان ۱۰ سال این شانس را از خود می گیرید که در هیچ کدام یک از کشورهای اروپائی طبق قانون مهاجرتاجازه ورود نخواهید داشت و هیچ گونه ویزایی حتی ویزای توریستی هم برای شما صادر نخواهد شد و این مورد می تواند یک کهن منفی در کارنامه شما ثبت شود

همان طور که می دانید درخواست پناهندگی می تواند به دلیل های مختلف باشد در زیر موارد را ذکر می کنیم . موردی که در مورد پناهندگی باید  توجه شما متقاضیان قرار بگیرد این است که موسسه حقوقی گروه آرمانی هیچ گونه اقدامی در مورد پناهدگی نخواهد داشت و توصیه کارشناسان و وکلا موسسه حقوقشما بطور کاملا قانونی شرح می دهیم .

پناهندگی از طریق  سیاسی، پناهندگی  مذهبی و پناهندگی اجتماعی:

که هر کدام از این موارد قوانین مربوط به خود را دارد در مورد پناهندگی اجتماعی ، قوانین کشور ها با هم متفاوت می باشد که در تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا نظیرکشور لیختن اشتاین این مورد مورد تایید نمی باشد بدیل اوضاع نابسامان کشور ایران در این زمینه واین که دارای امنیت بسیار بالایی می باشد.

پناهندگی مذهبی یک نوع تغیر دین می باشد که باید این به آن کشور ثابت شود که اگر به کشور خود باز گردد مورد آزار و اذیت روحی و سیاسی قرار خواهد گرفت.

مورد دیگر پناهندگی ، پناهندگی  سیاسی می باشد که این مورد هم مانند پناهندگی مذهبی می باشد با این تفاوت که دیگر نیازی به تغیر دین نمی باشد و صرفا باید به سفارت کشور مقصد قرار گیرد که بع دلیل فعالیت سیاسی اگر به کشور خود بازگردد مورد آزار اذیت روحی و جسمی قرار می گیرد.

TOP