×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

[email protected] در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی

درباره کشور لیتوانی

سپتامبر 18, 2018 @ 5:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

جمھوری لیتوانی بزرگترین و جنوبی ترین کشور در میان سه جمھوری حوزه بالتیک در اروپاست که ھمانند ھمسایگانش پس از فروپاشی اتحاد جماھیر شوروی در دھه 90 تشکیل شد. لیتوانی از شمال با لتونی، از جنوب شرقی با بلاروس و از جنوب غربی با لھستان و روسیه ھمسایه است. در غرب این کشور دریای بالتیک قرار دارد.
در قرن چھاردھم میلادی لیتوانی وسیع ترین کشور اروپا بود و شامل کشورھای امروزی بلاروس، اوکراین، بخشی از لھستان، لتونی و بخشی از روسیه می‌شد.
این کشور در سال 2007 به پیمان شنگن پیوست. ھمچنین این کشور عضو اتحادیه اروپا است.
شهرهای مهم لیتوانی کاوناس (مرکز دانشگاهی)، کلایپدا (بندر مهم تجاری)، شاولیای، پانه وژیس، ماریامپوله و آلیتوس و پایتخت آن ویلینیوس است. ویلنیوس به فراخور هزاره نام‌گذاری‌اش، به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در آن سال شناخته شد.

جمعیت

جمعیت این کشور سه میلیون و ششصد هزار نفر است. زبان رسمی این کشور لیتوانیایی است که 82 درصد از مردم به آن سخن می‌گویند اما زبان‌هایی چون روسی و لهستانی هم در میان گروه‌هایی از مردم رایج است. پیش از سده شانزدهم که نخستین آثار ادبی به زبان لیتوانیایی منتشر شد، زبان نوشتاری اصلی در این منطقه لاتین بود و آثار زیادی به زبان لاتین در سرزمین لیتوانی نوشته می‌شد.

تحصیل

دانشگاه‌های لیتوانی از جمله دانشگاه‌های برتر اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند. تحصیل در دانشگاه‌های لیتوانی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

سواد

نزديك به 100% مردم این کشور باسواد هستند. مردم لیتوانی در میان پنچ کشور نخست اتحادیه اروپا قرار دارند که حداقل به دو زبان تسلط دارند، تمامی مردم این کشور باسواد هستند و اکثر جوانان دارای تحصیلات دانشگاهی و مسلط به زبان انگلیسی هستند.

مذهب

مذهب مردم لیتوانی رومن‌های کاتــولیک 79%، ارتودکس روسی 1/4%، پروتستان 9/1%، سایر ادیان 5/5% می‌باشد.

آب و هوا‌

آب و هوا در نقاط مختلف ليتواني متفاوت است. در مناطق غربي ملايم و معتدل است و در مناطق شرقي تنوع دمايي بسيار است.

حکومت

نوع حکومت لیتوانی جمهوری می‌باشد و واحد پول رایج این کشور در حال حاضر لیتاس می‌باشد.

سیاست در لیتوانی

حکومت لیتوانی جمهوری است. در این کشور رئیس جمھور رئیس حکومت است که با رای مستقیم مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شود. پست رئیس جمھوری بیشتر تشریفاتی است و رئیس جمھور مسئول سیاست‌ھای خارجی کشور است. نخست وزیر قدرت اجرایی را در دست دارد. او رئیس کابینه است. نخست وزیر را مجلس انتخاب می‌کند.
در حال حاضر گدیمیناس کرکیلاس این سمت را عھده دار است. او چھاردھمین نخست وزیر این کشور طی 15 سال گذشته است. مجلس لیتوانی 141 کرسی دارد که برای دوره‌ای چھار ساله انتخاب می‌شوند.

اقتصاد در لیتوانی

امروزه لیتوانی یکی از بیشترین رشدھای اقتصادی را در جھان دارد و پیش بینی شده در سال 2012 میلادی بالاترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دهد. تولید ناخالص داخلی 59/59 میلیارد دلار است که در سال گذشته میلادی هشت درصد رشد داشته است.
یک میلیون و 587 ھزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دھند. نرخ بیکاری در این کشور 2/3 درصد است. 4 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم در لیتوانی 5/4 درصد است.
محصولات صادراتی این کشور شامل مواد معدنی، منسوجات و پوشاک، ماشین آلات و تجھیزات، مواد شیمیایی، چوب و مواد غذایی است که به کشورهای روسیه، لتونی، آلمان، استونی، لهستان، هلند، سوئد، انگلیس، آمریکا، دانمارک و فرانسه صادر می‌شود.
واردات این کشور شامل مواد معدنی، ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی، منسوجات و پوشاک و فلزات است که از کشورهای روسیه (4/5 درصد)، آلمان (9/14درصد)، لهستان (9/5 درصد) و لتونی (4/8 درصد) وارد می‌شود.

شهرهای مهم

 ویلنیوس

ویلنیوس پایتخت و بزرگترین شهر کشور لیتوانی است. این شهر در طول تاریخ و در زبان‌های متفاوت با نامهای متفاوتی شناخته شده‌است. این شهر ۵۶۰٬۱۹۰ نفر جمعیت دارد.
ویلنیوس یک مرکز شهر تاریخی دارد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این بخش از اروپا در این شهر قرار دارد. ویلنیوس در سال ۲۰۰۹ به همراه لینتز پایتخت فرهنگی اروپا شد. ویلنیوس را اورشلیم شمال، و آتن لیتوانی نیز لقب داده‌اند. نام این شهر از نام رودخانه ویلنیا گرفته شده است.

کاوناس

کاوناس دومین شهر بزرگ لیتوانی و پایتخت موقت سابق این کشور است. این شهر بین دو رودخانه نریس و نمان قرار دارد.

کلایپدا

کلایپدا شهری است در منتهی‌الیه غرب کشور لیتوانی. این شهر در دهانه ورودی خلیج لاگون یعنی جایی که این خلیج با دریای بالتیک متصل است، واقع شده است. این شهر سومین شهر بزرگ لیتوانی و مرکز شهرستان کلایپدا می‌باشد. اهمیت این شهر در این است که یک بندر به اصطلاح بدون یخ در حوزه بندرهای دریای بالتیک محسوب می شود.

الیتاس

الیتاس در لیتوانی است که در شهرستان آلیتوس واقع شده‌است.

اوتنا

اوتنا در لیتوانی با جمعیت ۳۱٬۹۴۰ نفر است که در شهرستان اوتنا واقع شده‌است.

لیتوانی در ایران سفارت ندارد. شما از طریق سفارت اوکراین می توانید اقدام نمایید یا به نزدیکترین سفارت در آنکارا مراجعه فرمایید.

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

تحصیل در کشور لیتوانی

سپتامبر 18, 2018 @ 5:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور با هزینه های بسیار پایین را دارید، مشاوره ی تخصصی وکلای مهاجرتی موسسه ی حقوقی گروه آرمانی میتواند بهترین کشور و دانشگاه ها را به شما معرفی کند. کشور لیتوانی از جمله کشور های مورد تخصص ماست. مهاجرت به این کشور اروپایی از ایده های جدید کارشناسان بخش مهاجرت و وکلای مهاجرتی میباشد. ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های لیتوانی امکان پذیر است. دانشگاه های لیتوانی از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار بوده و در طی سال های اخیرمتخصصان مطرحی در رشته های مختلف از دانشگاه های لیتوانی فارغ التحصیل شده اند. جمهوری لیتوانی کشوری ایده آل برای ادامه تحصیل در اروپا میباشد. اجباری بودن تحصیل رایگان در کشور لیتوانی برای سنین ۶ تا ۱۶ از قوانین موجود و البته از مزایای تحصیل در لیتوانی به حساب میاید. سیستم آموزشی این کشور طوری طراحی شده است که افراد، بعد از سن ۱۰ سالگی امکان راهیابی به کالج های فنی حرفه ای را داشته، و یا تا سن ۱۲ سال در مدرسه بوده و بعد به کالج مربوطه راه بیابند.

حال تصور کنیم شما خود در جایگاه انتخاب یک کشور اروپایی هستید تا بتوانید فرصت تحصیل و زندگی در اروپا را به خود بدهید. اگر به شما بگویند که دو انتخاب دارید: اول آنکه در شهر مربوطه خانه ای اجاره کنید تا در آن اقامت گزینید ،  دوم آنکه از امکانات خوابگاهی دانشگاهی استفاده کنید ، شما هم به احتمال قوی گزینه ی دوم را انتخاب خواهید کرد. چون بسیار به صرفه تر خواهد بود. امروزه خوابگاه و محل زندگی موضوع بسیار مهمی برای دانشجویان خارجی است. به همین دلیل موسسات آموزش عالی لیتوانی امکان اقامت ۸۷ درصد از جمعیت دانشجویی خود را در خوابگاه های نوساز تامین می نمایند و اجاره خوابگاه یا سوئیت دانشجویی هم در این کشور آسان و ارزان می باشد.

مجاورت با کشورهای لهستان، لاتویا ، بلاروس و تأثیرپذیری از فرهنگ آموزشی و برنامه های منعطف تحصیلی دانشگاه های منطقه موجب شده تحصیل در کشور لیتوانی از ابعادی چون مقرون به صرفه بودن شهریه دانشگاه و پذیرش قشر چند ملیتی، گوی سبقت را در رشته های فنی مهندسی، مدیریت و اقتصاد جهانی، پزشکی و تجارت بربیاد. اخیرا موجی در اروپای شرقی و شمالی شرایط تحصیل را برای اهالی منطقه و از آن مهمتر برای مهاجرین فراهم آورده است که در ادامه به تحلیل و بررسی آن میپردازیم.

استانداردهای بالا، شهریه ی بسیار پایین و کیفیت آموزش در محیط آرام و مدرن دانشگاه های کشور لیتوانی:

کشور لیتوانی از دیر باز همواره به عنوان کشوری با سطح بالای تدریس و کیفیت آموزش و پرورش شناخته شده است. این کشور از قرن ۱۶ میلادی، یعنی زمان تاسیس قدیمی ترین دانشگاه ها، نقش بسیار مهمی در زندگی آموزشی و فرهنگی مردم نه تنها در لیتوانی، بلکه همچنین در کشورهای همسایه خود ایفا نموده است.  موسسات آموزش عالی لیتوانی پس از تحقیقات گسترده به خوبی به امکانات مدرن مورد نیاز اعم از آزمایشگاه ها، کارگاه ها و مراکز کامپیوتر مجهز شده اند. در اختیار داشتن محیط مناسب تحصیل و تحقیق، به همراه اساتید معتبر و کارآزموده می تواند بستر مناسبی برای موفقیت دانش جویان این مراکز فراهم آورد. علاقمندان به تحصیل در کشور لیتوانی امکان انتخاب رشته مورد علاقه خود را از میان طیف وسیعی از رشته ها ی تحصیلی خواهند داشت و خوشبختانه محدودیتی در این مورد نخواهند داشت که از مزایای برتر دانشگاه های کشور لیتوانی به حساب میاید. در عین حال، شهریه دانشگاه های این کشور و هزینه های زندگی، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزانتر می باشد.

لازم به ذکر است موسسات آموزش عالی لیتوانیایی از شرکت کنندگان فعال در برنامه های مختلف بین المللی و مدارس آموزش عالی خارج از لیتوانی هستند. این مزیت می تواند پایه ای برای پروژه های تبادل دانشجو، معلم و دانشمند در خدمت توسعه دانش باشد. دانشگاه های لیتوانیایی فعالانه در برنامه اراسموس موندوس شرکت می کنند که این امر کمک شایانی به دانش آموزان جهت گسترش دانش فرهنگی خود می نماید.

فرصت های شغلی موجود در کشور لیتوانی، در انتخاب شدن این کشور برای ادامه تحصیل دانشجویان نقش مهمی را ایفا میکند. لازم به ذکر است اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه های لیتوانی عاملی اصلی برای بدست آوردن شغل حرفه ای موفق حتی در سراسر جهان می باشد. این کشور به منظور تسهیل شرایط دانشجویان بین المللی، تغییرات قابل توجهی را در نظام آموزش خود انجام داده است. همچنین، کشور لیتوانی عضو سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) است. این سیستم به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که به آسانی اعتبار تحصیلی و مدارک اخذ شده خود را به سیستم اعتباری ملی خود انتقال دهند. علاقه مندان به تحصیل در انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، کانادا و استرالیا با توجه به امکان استفاده از این سیستم، می توانند تحصیلات خود را در لیتوانی گذرانده و در سال آخر تحصیل به آسانی به کشور مورد علاقه مهاجرت نمایند.

از دیدگاه آموزشی، بنا به گزارش سازمان های معتبر جهانی، نرخ با سوادی در میان جمعیت جوان ،یعنی پانزده سال به بالا، ۱۰۰درصد میباشد. از لحاظ آماری میزان جمعیت با تحصیلات عالیه در کشورلیتوانی دوبرابر میزان متوسط در کلیه کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا است. مردم این کشور جزء تحصیل کرده ترین افراد در بخش اروپای شرقی و اروپای مرکزی هستند. کشور لیتوانی حدودا ۲۲ دانشگاه و ۲۴ کالج دارد و در سال گذشته مجموعا ۲۰۱۰۰۰ دانشجو در ۳۵ موسسه علمی به تحصیل مشغول بوده اند. در این میان دانشگاه فنی کائوناس جزء بزرگ ترین دانشگاه ها در حوزه بالتیک میباشد. لیتوانی کشوری با مردم چند زبانه جزء ۵ کشور برتر عضو اتحادیه اروپا که حداقل به یک زبان خارجی مسلط هستند می باشد. مردم کشور لیتوانی به سه زبان خارجی روسی، انگلیسی و لهستانی مسلط هستند و ۹۰ درصد آنها می توانند علاوه بر زبان مادری خود به یک زبان دیگر هم صحبت نمایند و در حدود پنجاه درصد آنها به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند.

دلایل متعدد از جمله موارد ذکر شده در بالا، دانشگاه های لیتوانی را در زمره دانشگاه های برتر اتحادیه اروپا قرار می دهد. همچنین مدارک صادره از دانشگاه های لیتوانی در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا معتبر بوده و نیازی به ارزیابی مجدد نمی باشد. سیستم آموزشی دانشگاه ها در لیتوانی به صورت ترمی است و دانشجویان باید امتیاز لازم برای گذارندن دروس را به دست آورند.

توجه داشته باشید، تحصیل در دانشگاه های لیتوانی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است تمامی دانشجویان خارجی از سوی اداره مهاجرت لیتوانی هر ساله کارت اقامتی با امکان رفت و آمد در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا دریافت می کنند. این دانشجویان پس از اتمام تحصیل در دانشگاه، امکان ادامه زندگی و دریافت اقامت دائم را در صورت یافتن کار در اتحادیه اروپا خواهند داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در لیتواتی و اروپا از طریق ایمیل یا تلفن با مجموعه تماس حاصل فرمایید تا اعضای متخصص ایو پلاس اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

همانطور که میدانید، در اکثر کشور های مهاجر پذیر، مهاجرین به دنبال این هستند تا برای تحصیل وارد دانشگاه های انگلیسی زبان شوند. زیرا تحصیل در این مراکز از اعتبار، جذابیت و سهولت برخوردار است. جالب است بدانید در آمار های اخیر، کشور ایران، از نقطه نظر میزان مهاجرت از داخل به خارج کشور، رتبه ی اول را دارد. هم اکنون در کشور ایران جوانان در پی این هستند تا از میان کثرت گزینه های انتخابی در اروپا و امریکا به جهت مهاجرت، مناسب ترین انتخاب را داشته باشند. گزینه ی مناسب این طور تعریف میشود:

 • کشوری با بهره گیری از صنعت رو به پیشرفت

 • کشوری با بهره گیری از فضای رشد اقتصادی برای مهاجرین

 • کشوری با بهره گیری از فرهنگ چند ملیتی و جریان های متمدن بین المللی

 • کشوری با بهره گیری از دانشگاه های محلی و انگلیسی زبان که رایگان بوده یا حداقل شهریه را دارا باشند

 • کشوری با بهره گیری از فرهنگ پذیرش قشر خارجی

 • کشوری با بهره گیری از نظام فراگیر آموزشی و دانشگاه های مدرن با شهریه های حداقل

تحصیل در کشور لیتوانی از این مزایا بر خوردار است. از دانشگاه های انگلیسی زبان در لیتوانی می توان به دانشگاه فنی مهندسی در شهرهای کائوناس و ویلنیوس، دانشگاه تجارت و مدیریت در شهر ویلینیوس، دانشگاه علوم اروپایی در شهر ویلینیوس، دانشکده مدیریت و اقتصاد در شهرهای ویلینیوس و کائوناس، دانشکده بین المللی ال. سی. سی در شهر کلایپیدا، دانشگاه لیتوانیایی علوم پزشکی در شهر کائوناس و دانشگاه ویتاتاس مگموس در شهر کائوناس اشاره نمود.

همچنین در کشور لیتوانی میتوان بر کالج های انگلیسی زبان معتبر آن هم حساب کرد. از بین کالج های انگلیسی زبان نیز می توان به مدرسه بین المللی قانون و تجارت در شهر ویلینیوس، کالج علوم ارتباطات در شهرهای ویلنیوس و تلشای و کلایپیدا، کالج سنت ایگناتیوس لویولا در مرز شهر کائوناس اشاره نمود.

امروزه دانشجویان کشوری را جهت مهاجرت تحصیلی انتخاب میکنند که از لحاظ جاذبه های توریستی هم حرفی برای گفتن داشته باشد. تحصیل در کشور لیتوانی میتواند همراه با تفریح و لذت زندگی اروپایی برای دانشجویان خارجی باشد. کشور لیتوانی در حوزه ی بالتیک جزء معروف ترین ها برای جذب توریست نیز میباشد. آیا می دانستید کشور لیتوانی دریای بالتیک را به دریای سیاه متصل می کند؟ این امر توانسته جاذبه های توریستی بسیاری را برای کشور لیتوانی به ارمغان بیاورد. این کشور دارای زیباترین پایتخت در میان کشورهای حوزه بالتیک بوده و در سال جدید بیشترین گردشگر را طی سالهای گذشته به خود دیده و امکانات دیدنی این کشور و اقدامات دولت لیتوانی برای رفاه و امنیت باعث شده تا گردشگران زیادی  اقامت لیتوانی را برگزینند.

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

ویزای کاری کشور لیتوانی

سپتامبر 18, 2018 @ 5:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

شرایط مهاجرت واقامت لیتوانی (اقامت اروپا) از طریق تخصص

آیا شما دارای تخصص هستید؟آیا شما مهارت خاصی در مشاغل دارید؟آیا شما میخواهید از طریق کار مهاجرت کنید؟آیا بدنبال اخذ اقامت اروپا از طریق کار هستید؟آیا بدنبال روش ارزان و کم هزینه اخذ اقامت اروپا هستید؟آیا بدنبال راحت ترین روش اقامت اروپا هستید؟

کافی است با شرکتهای کاریابی اروپایی مکاتبه کنید تا چنانچه شما تخصص ویژه و مهارت خاصی داشته باشید کارفرمای اروپایی بعنوان اسپانسر دعوت نامه ای برای شما بفرستد این قاعده کلی در خصوص اخذ اقامت اروپا از طریق کار و تخصص است و در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادق است لذا اگر ازلیتوانی   کارفرمایی را بیابید که در خواست کار شما را بپذیرد میتوانید از طریق سفارت لیتوانی  اقدام کنید.

اما آنچه که در شرکتهای عضو اتحادیه اروپا مشترک است اتخاذ استراتژی واحد جهت ساماندهی نیروی کار در این کشورهاست,بر اساس تشخیص اتحادیه اروپا ، در بررسی چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه که شامل ۲۷ کشور اروپایی میباشد و نیز پیش بینی کمبود نیروی کار مورد نیاز در کشور، در سال ۲۰۰۷ میلادی اتحادیه اروپا در جهت رفع کمبود نیروی کار متخصص ، و با الهام از طرح گرین کارت دولت کشور آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که با رنگ آبی است ، اقدام به تصویب و ارائه طرح و برنامه ای مشابه به نام کارت آبی نمود که در قالب آن نیروهای کاری و متخصص غیر اروپایی بتوانند به واسطه این برنامه برای مهاجرت به تمامی کشور های عضو اتحادیه بغیر از انگلستان ، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این طرح خودداری نمودند ، مهاجرت از طریق تخصص را داشته باشند.

اولین کشور اروپایی که تابحال از این طرح استقبال خوبی نموده است و مقدمات و شرایط این برنامه را فراهم نموده ، بزرگترین قدرت صنعتی اروپا  یعنی کشور آلمان می باشد.

از اول جولای ۲۰۱۲ میلادی ، دولت آلمان شرایط و پیش نیاز های دریافت کارت آبی را بطور رسمی اعلام نموده که بر این اساس با اجرایی شدن این برنامه در آلمان ، از این پس نیروهای متخصص کاری غیر اروپایی میتوانند با دریافت این نوع ویزای کاری ، در مدت زمان خیلی کم به آلمان مهاجرت کاری نمایند و خانواده های خود را نیز به همراه خود به کشور آلمان بیاورند.

بطور کلی اتباع خارجی بجزاتباع اتحادیه اروپا جهت کار در لیتوانی، نیاز به اجازه کار دارند.

فردی که مایل است در لیتوانی کار کند می بایست از سوی یک کارفرما در لیتوانی پیشنهاد استخدامی داشته باشد. برای دریافت اجازه همچنین می بایست:

– متقاضی دارای گذرنامه معتبر باشد

– قادر به تامین زندگی خود از طریق درآمد حاصل از کار باشد

– شرایط استخدامی در سطح قراردادهای گروهی ضنفی در لیتوانی و یا در سطح معمول آن شغل یا رشته باشد

– سندیکای و اتحادیه صنفی مربوطه نظر خود را پیرامون شرایط استخدامی اعلام کرده باشد

– شغل مربوطه در اتحادیه اروپا و منطقه همکاریهای اقتصادی اروپا آگهی شده باشد

متقاضی کار و کارفرما بصورت همزمان وظیفه دارند به اداره مهاجرت نشان بدهند که شرایط فوق برآورد شده است.

قانون کلی این است که متقاضی می بایست تقاضای کار و اقامت را قبل از ورود به لیتوانی و از کشور موطن و یا کشوری خارج از لیتوانی که در آن زندگی می کند تسلیم نماید. اجازه می بایست قبل از ورود به لیتوانی آماده شده و برچسب آن در گذرنامه متقاضی نصب شده باشد. متقاضی می تواند در برخی موارد تقاضای اجازه کار خود را از داخل  لیتوانی  تسلیم نماید.

این موارد عبارتند از:

– دانشجویان دارای اقامت دانشجویی در حال اتمام

– متقاضیان کار که جهت ملاقات با کارفرما وارد لیتوانی شده اند و از سوی کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نموده اند و بواسطه دلایل ویژه می بایست بدون درنگ کار خود را آغاز کنند.

– بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت تسلیم می کنید.

– به یکی از نمایندگیهای لیتوانی در محل زندگی خود تسلیم می کنید.

اگر در داخل مرزهای لیتوانی بسر می برید تقاضای خود را:

– بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت تسلیم می کنید.

– از طریق پست به اداره مهاجرت ارسال می کنید.

– تسلیم یکی از شعبه های صدور مجوز اداره مهاجرت تحویل می دهید.

مدارک زیر می بایست در همه موارد ضمیمه تقاضا باشد

– کپی گذرنامه

– پیشنهاد استخدامی از سوی کارفرما

– کپی از فیش پرداخت هزینه درخواست

کسانی که مجوز کار دارند ومیخواهند برای اعضای خانواده اجازه اقامت بگیرند فقط برای مدتی که مجوز کار معتبر است میتوانند اقدام نمایند.

اما در کل نه کشورلیتوانی و نه سایر کشورهای اروپایی به نیروی مهاجر خارجی برای کار از طریق اسپانسر نیازی ندارد ، لیکن در زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی و یا طرق مختلف قانونی دیگر وارد کشور لیتوانیمی شوند در ویزای آنها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، به عنوان مثال افراد متقاضی کار در لیتوانیمی توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا حتی استخدام شوند.

اکثراً زمانی که اشخاص متقاضی ویزای کار در لیتوانی با ویزای تحصیلی وارد کشورلیتوانی می شوند ، نظیر دیگرکشورهای اروپایی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۲۰ ساعت و درمقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار قانونی خواهند داشت و مشکلی برای انجام کار برای آنها وجود ندارد. حقوقی که برای کار این گونه اشخاص در کشورلیتوانی در نظر گرفته شده است از ساعتی ۱۰ یورو به بالا می باشد. البته باید خاطر نشان کرد این مبلغ بستگی به توانایی شما و سطح تسلط زبان شما خواهد داشت .

مزایای اخذ اقامتلیتوانی(اقامت اروپا) به شرح ذیل است:

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) شما میتوانید به راحتی بدون ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید

 • با اخذاقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن ازمزایای تحصیل رایگان استفاده کنید

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن مشغول کار شوید.

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن و ساسر جهان نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام کنید.

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن ودیگر کشورها بدون هیچ محدودیتی تجارت نمایید.

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن میتوانید از تسهیلات بانکی در همه کشورهای عضو استفاده کنید.

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی بهره من شوید.

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در هر کشور مورد نظر نسبت به خرید املاک اقدام نمایید.

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در واقع شهروند اتحادیه اروپا محسوب خواهید شد

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا)اقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن میتوانید از مارک تجاری اروپایی استفاده کنید.

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در اروپا قوانین تجاری و گمرکی آزاد اتحادیه اروپا بهره مند میشوید.

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن در اروپا امکان افتتاح حساب شرکتی و شخصی برای شما فراهم میشود.

 • اخذ ویزا برای کشورهای آمریکا ؛انگلستان و کانادا آسانتر خواهد بود.

 • همه اعضای خانواده با اخذاقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از مزایای اقامت اروپا بهره مند میشوند.

 • با اخذ اقامت کشور لیتوانی (اقامت اروپا) در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن به بیش از ۱۴۵ کشور دنیا مسافرت نمایید.

 • هیچگونه محدودیت سنی جهت اخذ اقامت اروپا از طریق کشور لیتوانی وجود ندارد.

 • پس از سپری شدن پنج سال از طریق کشور لیتوانی می توانید در خواست تابعیت نموده و پاسپورت دوم خود را (پاسپورت اروپایی)دریافت نمایید.

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

ثبت شرکت در کشور لیتوانی

سپتامبر 18, 2018 @ 5:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

ثبت شرکت در لیتوانی:

محبوب ترین نهادهای حقوقی (شرکت) در لیتوانی، و تفاوت میان آنها.

محبوب ترین و رایج ترین نهادهای حقوقی ثبت شده (شرکت) در لیتوانی عبارتند از:

 • شرکت خصوصی محدود سهامدار (LTD)

 • سرمایه گذاری فردی (IE)

 • شرکت عمومی محدود (PLC)؛

 • سایر شرکت ها.

از ۱ سپتامبر سال ۲۰۱۲، ایجاد نوع جدیدی از یک نهاد حقوقی مجاز در لیتوانی است که مشارکت محدود باشد (سهامی عام).

در جدول زیر نهادهای حقوقی مقایسه می شوند.

نوع مالیات

نرخ مالیات

پرداخت ماهانه

دستمزد

سهام بیمه اجتماعی:

۲۷٫۹۸% (پرداخت توسط کارفرما)

۳% (پرداخت توسط کارمند*)

مشارکت در بیمه سلامت الزامی:

۳% (پرداخت توسط کارفرما)

۶% (پرداخت توسط کارمند*)

مالیات درآمد شخصی: ۱۵% (پرداخت توسط کارفرما*)

مشارکت در سپرده تضمینی:  ۰٫۲% (پرداخت توسط کارمند)

تأمین کالا / ارائه خدمات

مالیات بر ارزش افزده: ۲۱%

پرداخت سالانه

سود

مالیات بر سود: ۱۵% یا ۵%

املاک و مستغلات

مالیات بر مستغلات: ۰٫۳% تا ۱% (نرخ ویژه توسط شهرداری تعیین می شود)

* تعهد مدنی محدود: به این معنی که مشارکت کنندگان (سهامداران، صاحبان، و یا اعضا) با دارایی خود مسئول تعهدات نهاد حقوقی (شرکت) نیستند.

** تعهد مدنی نامحدود: به این معنی که اگر مقدار دارایی کافی برای انجام تعهدات یک نهاد (شرکت) حقوقی موجود باشد، یکی از شرکا (صاحبان) در قبال تعهدات شرکت مسئول است، و از دارایی شخصی خود می پردازد.

تأسیس شرکت

مراحل، هزینه ها و شرایط.

مراحل اصلی ایجاد یک شرکت عبارتند از:

 1. انتخاب و رزرو نام شرکت؛

 2. تهیه اسناد تأسیس؛

 3. تشکیل سرمایه مجاز، باز کردن حساب پس انداز در یک بانک (در صورت نیاز)

 4. ارائه اسناد تأسیس برای تایید دفتر اسناد رسمی

 5. تحویل مدارک تایید تأسیس به دفتر ثبت نهادهای حقوقی

برخی از سرمایه گذاری های خاص را می توان از طریق اینترنت ایجاد کرد، اگر بنیانگذار واجد شرایط امضای الکترونیکی باشد و اگر دیگر شرایط لازم تعیین شده توسط قانون فراهم شود.

هزینه تأسیس یک شرکت:

 1. هزینه ذکر موقت نام شرکت در دفتر ثبت نهادهای حقوقی به مبلغ ۱۶ یورو.

 2. هزینه ثبت شرکت در دفتر نهادهای حقوقی به مبلغ ۳۰ تا ۵۷ یورو.

 3. هزینه ثبت دفتر اسناد رسمی در حدود ۱۱۵ تا ۱۵۰ یورو.

 4. هزینه خدمات حقوقی به مبلغ ۳۰۰ یورو.

 5. هزینه تمبر به مبلغ حدود ۲۳ یورو.

 6. هزینه ثبت آدرس شرکت به مبلغ ۲۰۰ یورو.

مدت زمان لازم برای تأسیس یک شرکت بین ۵ تا ۱۰ روز کاری و بیشتر است.

خرید شرکت

مراحل، هزینه ها و شرایط

مراحل اصلی معامله یک شرکت:

 1. توافقنامه. تهیه اسناد و مدارک.

 2. پرداخت برای سهام؛

 3. امضای اسناد معامله شرکت.

 4. ثبت اسناد معامله در دفتر ثبت نهادهای حقوقی.

هزینه معامله شرکت:

 1. هزینه ثبت در دفتر نهادهای حقوقی به مبلغ ۳ یورو.

 2. هزینه حذف از دفتر نهادهای حقوقی به مبلغ ۵ تا ۹ یورو.

 3. هزینه خدمات حقوقی به مبلغ ۷۵۰ یورو.

مدت زمان لازم برای معامله یک شرکت بین ۵ – ۱۰ روز کاری و بیشتر است.

مالیات و حداقل هزینه ها برای حفظ یک شرکت

مالیات اصلی در لیتوانی:

نهاد حقوقی

تعهد

تعداد مشارکت کنندگان

حداقل سرمایه مجاز

مدیریت

LTD

تعهد مدنی محدود*

۱ تا ۲۴۹ سهامدار

۱۰۰۰۰ لیتاس

رئیس؛ همچنین می‌تواند مدیریت اجرایی باشد که هیئت مدیره است.

IE

تعهد مدنی نامحدود**

۱ مالک

نامعین

مالک IE رئیس آن است، اگرچه شخص دیگری هم می‌تواند برای این جایگاه در نظر گرفته شود.

PLC

تعهد مدنی محدود*

تعداد سهامداران نامحدود است

۱۵۰۰۰۰ لیتاس

رئیس؛ همچنین می‌تواند مدیریت اجرایی باشد که هیئت مدیره است.

LLP

تعهد مدنی محدود*

۱ تا ۱۰ عضو

نامعین (میزان مشارکت توسط اعضای LLP تعیین می شود)

جلسه اعضا (جلسه نمایندگان باید برگزار شود) یا مدیریت فردی (رئیس)

* مالیات باید محاسبه و اعلام شود و توسط یک کارفرما پرداخت شود.

** در صورتی که متوسط تعداد کارکنان در لیست تا ۱۰ نفر و درآمد در دوره مالیات از ۱ میلیون لیتاس بیشتر نباشد.

حداقل هزینه ماهانه برای حفظ یک شرکت:

 1. مالیات ماهانه اجباری (در جدول بالا مشخص شده)؛

 2. حقوق کارمندان؛

 3. حسابدار: حدود ۱۰۰ یورو یا ۹۵۰ یورو در سال (در صورت نیاز).

 4. اجاره دفتر: توافقی (در صورت نیاز).

آیا محدودیتی برای خارجی ها در تأسیس و یا خرید شرکت در لیتوانی وجود دارد؟

افراد خارجی که می خواهند در لیتوانی شرکت تأسیس کنند یا شرکت بخرند، دارای همان حقوق شهروندان لیتوانی بوده و هیچ محدودیت خاصی برای آنها وجود ندارد.

آیا موقع تأسیس یا خرید یک شرکت در لیتوانی، بنیانگذار یا خریدار شرکت باید به طور مستقیم اقدام کند، و به لیتوانی بیاید؟

تأسیس شرکت، و تغییرات مربوط به معامله شرکت، در دفتر نهادهای حقوقی بر اساس مجوز واگذاری مناسب ثبت می شود، یعنی بدون مشارکت مستقیم بنیانگذار یا خریدار است.

یک فرد خارجی که در لیتوانی شرکت تأسیس کرده یا خریداری نموده است، حق زندگی در لیتوانی را دارد.

فرد خارجی، که در لیتوانی شرکت دارد، حق ماندن در لیتوانی را بر اساس ویزا دارد، اگر دوره اقامت او بیش از زمان مشخص شده در ویزا نباشد.

یک فرد خارجی، که از نظر قانونی در لیتوانی فعالیت می کند و حضور او در لیتوانی برای دستیابی به اهداف شرکت و انجام تجارت لازم است، می تواند بر اساس مسائل کاری اجازه اقامت موقت در لیتوانی بگیرد.

اجازه اقامت موقت: سندی است که به یک فرد خارجی حق زندگی در لیتوانی برای یک دوره زمانی موقت را می دهد، که این دوره زمانی مشخص شده است. شخص خارجی حق انتخاب محل اقامت در لیتوانی، تغییر آن، ترک لیتوانی، و بازگشت دوباره را دارد، در صورتی که اجازه اقامت موقت هنوز معتبر باشد. فرد خارجی که دارای مجوز اقامت موقت در لیتوانی است، می تواند به کشورهای شنگن سفر کند و تا ۳ ماه در آنجا بماند. فردی که برای بیش از ۶ ماه لیتوانی را ترک کند، باید خروج خود را اعلام کند.

اقامت موقت در لیتوانی به فرد خارجی که شهروند یک کشور اروپایی عضو اتحادیه اروپا نیست، اعطا می شود. این مجوز معمولاً برای مدت یک سال صادر شده است.

شرکت های موجود در لیتوانی

محبوب ترین و رایج‌ترین شرکت تاسیس شده در لیتوانی شرکت خصوصی با تعهد محدود (LLC) یا شرکت سهامی خاص است. سرمایه مجاز شرکت خصوصی با تعهد محدود (LLC) یا شرکت سهامی خاص نباید کمتر از ۲۸۹۶ یورو باشد. طبق قانون حداکثر تعداد سهامداران در شرکت خصوصی با تعهد محدود / شرکت سهامی خاص بیش از ۲۵۰ سهامدار نیست. مدیریت شرکت، رئیس شرکت است یا از یک هیئت نظارت سازمانی تشکیل می شود که هیئت مدیره است.

یکی از مزایای شرکت های خصوصی با تعهد محدود / شرکت سهامی خاص این است که مسئولیت آن محدود است، یعنی، مشارکت کنندگان در این شرکت (سهامداران، صاحبان، اعضا) در قبال تعهدات خود به میزان اموال شخصی خود مسئول نیستند.

به غیر از شرکت خصوصی با تعهد محدود / شرکت سهامی خاص، اشکال دیگر نهادهای حقوقی خصوصی نیز، مانند شرکت عمومی با تعهد محدود / شرکت سهامی، شرکت سرمایه گذاری فردی، مشارکت خُرد، و غیره در لیتوانی وجود دارد.

شرکت های عمومی با تعهد محدود (PLC) / شرکت سهامی

طبق قانون مقدار سرمایه مجاز شرکت عمومی با تعهد محدود / شرکت سهامی نباید کمتر از ۴۳،۴۴۳ یورو باشد. تعداد سهامداران نباید محدود شود و سهام آن قابل داد و ستد عمومی است. مدیریت شرکت عمومی با تعهد محدود / شرکت سهامی، رئیس شرکت یا هیئت مدیره است. تعهد شرکت محدود است، یعنی، مشارکت کنندگان در این شرکت (سهامداران، صاحبان، اعضا) در قبال تعهدات خود به میزان اموال شخصی خود مسئول نیستند.

شرکت سرمایه گذاری فردی (IE)

قانون حداقل سرمایه مجاز مورد نیاز برای یک شرکت فردی را مشخص نمی کند. مشارکت کننده واحد و اصلی در این شرکت، صاحب شرکت است. شرکت سرمایه گذاری فردی توسط مدیر اداره می شود که صاحب تجارت و یا شخص دیگری است که به عنوان مدیر منصوب می شود.

تعهد شرکت سرمایه گذاری فردی نامحدود است، یعنی، صاحب شرکت سرمایه گذاری فردی (IE) مسئول تعهدات خود در قبال میزان اموال شخصی خود است. این یکی از عمده ویژگی های نامطلوب این نوع از نهادهای قانونی است.

مشارکت خُرد (SP)

نوعی از نهادهای حقوقی که به تازگی شکل گرفته اما در عین حال در لیتوانی محبوب است. قانون مشارکت الزامی اعضای مشارکت خُرد را تحمیل نمی کند. این شرکت ها توسط خود اعضای مشارکت خُرد تاسیس می شود. تعداد اعضا می تواند بین ۱ تا ۱۰ نفر باشد. مدیریت آن با مدیر و یا جلسه اعضا است.

مسئولیت مشارکت خُرد محدود است، یعنی، اعضای آن در قبال تعهدات خود به میزان اموال شخصی خود مسئول هستند.

اسناد و مدارک اصلی برای تأسیس شرکت در لیتوانی:

 1. کپی گذرنامه؛

 2. تکمیل پرسشنامه (ما در اختیار شما می گذاریم)؛

 3. وکالت نامه.

محدودیت زمانی برای تأسیس شرکت بین ۵ تا ۱۰ روز کاری پس از دریافت مدارک مورد نیاز است.

هزینه تأسیس شرکت ۷۵۰ یورو است.

اسناد و مدارک اصلی برای خرید شرکت در لیتوانی:

 1. کپی گذرنامه؛

 2. تکمیل پرسشنامه (ما در اختیار شما می گذاریم)؛

محدودیت زمانی برای معامله شرکت بین ۵ تا ۱۰ روز کاری پس از دریافت مدارک مورد نیاز است.

هزینه معامله شرکت ۷۵۰ یورو است.

عمده مالیات شرکت ها در لیتوانی

مالیاتی که به صورت ماهانه پرداخت می شود:

مالیات بر دستمزد اختصاص یافته در حدود ۵۵٪ از دستمزد تعین شده است. حداقل دستمزد در لیتوانی ۲۸۹ یورو است.

مالیات بر ارزش افزوده (VAT) 21% است. در صورتی پرداخت می شود که شرکت یک پرداخت کننده VAT باشد و در VAT ثبت شده باشد. الزام به ثبت شرکت به عنوان پرداخت کننده VAT در لیتوانی در صورتی است که میزان درآمد حاصل از عرضه کالا یا خدمات یک شرکت در خاک لیتوانی در مدت ۱ سال بیش از ۴۴۸۹۱ یورو باشد.

مالیاتی که به صورت سالانه پرداخت می شود:

مالیات بر درآمد ۵٪ یا ۱۵٪ است. مالیات بر درآمد معادل ۵٪ توسط شرکت لیتوانیایی پرداخت می شود، اگر تعداد کارکنان آن تا ۱۰ نفر و درآمد در طول دوره مالیاتی (۱ سال) تا ۲۸۹۶۲۰ یورو باشد.

مالیات بر املاک و مستغلات ۰٫۳٪ تا ۱٪ است.

حداقل هزینه های حفظ شرکت در لیتوانی:

 1. هزینه های ماهانه.

 2. حقوق کارمندان؛

 3. حسابدار: اگر فعالیت های شرکت حداقل باشد، در حدود ۱۰۰ یورو در ماه یا ۹۵۰ یورو در سال است.

 4. اجاره دفتر که طبق توافقنامه است. دفتر مجازی ۲۰۰ یورو در سال است.

در پایان با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا و لیتوانی رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید.

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

سرمایه گذاری در کشور لیتوانی

سپتامبر 18, 2018 @ 5:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

نبود بوروکراسی اداری در کنار شفافیت فعالیتهای اقتصادی از یک طرف و قرار گیری لیتوانی در چهار راه تجارت جهانی ( دسترسی به مرکز و غرب اروپا ، کشورهای اسکاندیناوی ، حوزه دریای بالتیک و کشورهای مستقل مشترک المنافع و روسیه ) از طرف دیگر زمینه مناسبی را فراهم نموده تا صادرکنندگان و واردکنندگان زیادی به این کشور کوچک به عنوان پنجره ای برای ورود به اتحادیه اروپا نگاه کنند. همچنین سرمایه گذاران خارجی و حمایت های سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا در گذار این کشور ، از اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن و آزاد نقش مهمی ایفاء کرده است.

شما می توانید با ثبت شرکت در لیتوانی اقدام به واردات و صادرات در این کشور و اروپا نمایید. در پروسه انجام واردات و صادرات در اروپا با مشکلات فراوانی همچون مبادلات بین بانکی ، گشایش های اسنادی و اعتباری ، داد و ستدهای مالی ، انتقال فناوری ، حمل و نقل کالا ، بیمه های تجاری ، انعقاد قراردادهای تجاری و صنعتی مواجه خواهید شد که با ثبت شرکت در لیتوانی و اروپا می توانید به این مشکلات پایان داده و از مزایای شرکت ثبت شده خود در اروپا بهره مند گردید.

چندین مولفه در خصوص شرایط تولید در لیتوانی حائز اهمیت خواهد بود که در ذیل به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

لیتوانی به عنوان عضوی از کشورهای شنگن و تبادلات آزاد اطلاعات و فناوری های روز دنیا می تواند به تولیدکنندگان ایرانی این امکان را بدهد تا از امکانات روز دنیا بدون محدودیت در ارتقا تولیدات خود چه از نظر کیفی و چه کمی بهره مند گردند و با استفاده از تجهیزات روز دنیا کالاها و محصولات خود را تولید نمایند.

هم دولت جمهوری لیتوانی و هم اتحادیه اروپا برای امر تولید اهمیت ویژه ای قائل هستند و در این راستا از تولید کنندگان در تمامی سطوح حمایت کرده و بسته های تشویقی چه به لحاظ مالیات بر عملکرد و چه کمک های مالی توسط بانک مرکزی اروپا و در برخی موارد کمکهای تشویقی ارائه می دهند.

با تولید کالا در لیتوانی می توانید از مزایای تولیدات اروپایی بهره مند شوید و با اخذ تاییدیه های کیفی اتحادیه اروپا کالاهای خود را به بازارهای قاره آسیا و دیگر بازارهای جهانی عرضه نمایید. در این صورت کالا با محصولات تولیدی شما به عنوان محصولی اروپایی شناخته شده و در امر فروش و بازاریابی همچنین تبلیغات و حمل و نقل از این مزیت بهره مند خواهید شد.

تولید در مراحل پایانی آن نیز می تواند از تمامی مزایایی که در بالا ذکر شد به عنوان محصول تمام شده در اروپا بهره مند گردد ، لذا تولیدکنندگانی که امکان تولید در مرحله نهایی و یا مونتاژ محصولات خود را داشته باشند از تمامی مزایای فوق بهره مند خواهند شد. در این مورد هزینه های تولید تقلیل یافته و محصول با هزینه ای کمتر نسبت به تولید در کارخانه اصلی تولید می گردد و در عین حال با استفاده از مزیت های تولیدات اروپایی و تفاوت برابری ریال با ارزهایی چون یورو ، پوند و دلار سود بیشتری نسیب تولید کننده خواهد نمود.

در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اموری که باعث اشتغال زایی می گردند حمایت های ویژه می شود و در صورت ارائه طرح به وزارت اقتصاد لیتوانی و تحت پروژه های مد نظر اتحادیه اروپا می توان از وام های کم بهره ، بی بهره و کمک های مالی بدون نیاز به باز پرداخت اتحادیه اروپا و همچنین کمکهای دولت لیتوانی استفاده کرد که شرایط بسیار عالی برای شروع به احداث کارخانه ها و کارگاههای مورد بحث فراهم می نماید هر چند در این خصوص نیاز به آماده کردن طرح های توجیه اقتصادی و پلن های کامل و زمان بندی های لازم در ارائه طرح جهت تخصیص مزایا و اعتبارات است که نیاز به بهره گیری از تیم های مشاوره و عملیاتی در این خصوص خواهد بود.

شما می توانید با ثبت شرکت در کشور لیتوانی و اخذ اقامت و اجازه کار در لیتوانی نسبت به انجام کلیه امور خدماتی در این کشور اقدام نمایید. معمولا این سوال پیش می آید که چه مشاغلی سود ده و دارای درآمد بالایی در اروپا و لیتوانی است؟ در جواب باید گفت که این موضوع به تخصص و تجربه و توانمندی شما بستگی دارد و شما می توانید با استفاده از فاکتورهای تخصص ، تجربه ، نوع آوری و کیفیت با ارائه خدماتی که در آن تبحر دارید کار موفقی در اروپا و لیتوانی داشته باشید. برای انجام برخی از امور خدماتی بعضا به مجوز مربوطه نیاز خواهید داشت و مجموعه مونوپولیس همراه شما در تمامی مراحل اخذ مجوز خواهد بود.

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

خرید ملک در کشور لیتوانی

سپتامبر 18, 2018 @ 5:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

در ابتدا لازم است خدمت هموطنان عزیز عرض کنیم که در سالهای اخیر از روش  خرید ملک سوئ استفاده های بسیاری شده است و برخی از متقاضیان مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) بدون مطالعه و تحقیق علاوه بر ناکام ماندن در مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) دچار زیانهای روحی ومالی شده اند.

علیرغم اینکه برخی از کشورها روند اعطای اقامت از طریق خرید ملک را باتوجه به تغییر سیاست به روشهای اقامت براساس راه اندازی کسب و کار از طریق ثبت شرکت تغییر داده اند اما همچنان معدود کشورهایی از طریق خرید ملک به سرپرست و خانواده متقاضیان اقامت میدهند و متقاضیان میتوانند این کشورها را برای مهاجرت به اروپا انتخاب کنند.

مدتهاست که بحث مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) از طریق خرید ملک در کشورلیتوانی  مطرح است و خیلی از شرکتهای مهاجرتی به متقاضیان مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) ،روش خرید ملک در کشورلیتوانی   به منظور مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا(مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی )  را پیشنهاد میکنند،صرف نظر از ریسکهای احتمالی در کشورلیتوانی  که در این روش وجود دارد شما باید بدانید که اساسا مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) در کشورلیتوانی  بر اساس قوانین و مقررات اداره مهاجرت در کشورلیتوانی  و در چارچوب پیمان شینگن و مبانی قانونی و حقوقی اتحادیه اروپا صورت میگیرد بعبارت دیگر شما باید مطمئن شوید که روش خرید ملک بعنوان یک روش قانونی ،مجوز اعطای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) در سرفصل قوانین اداره مهاجرت کشور  لیتوانی  آمده است. بعبارت دیگر شما میتوانید به منظور مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا ،تنها از برخی کشورها از طریق خرید ملک اقدام به مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا کنید .لذا توجه کنید که بیشتر کشورهای حوزه شنگن از روش خرید ملک اقامت نمی دهند و تنها معدوی از کشورها در سرفصل قوانین شان ،از طریق خرید ملک اقامت میدهند.لذا ما به شما پیشنهاد میکنیم در سایت ما از سایر روشهای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) مطلع شوید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید اینست که حتما از طریق وکیل مهاجرت پروسه مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) را پیگیری کنید،و قبل از اقدام از این روش، در خصوص سایر روشهای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) اطلاعات کسب نمایید چه بسا روشهای مناسب تر و کم هزینه و آسان تری نسبت به روش خرید ملک برای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) وجود داشته باشد که شما از آنها بی اطلاعید.

از طرفی همه متقاضیان اطلاع دارند که در همه روشها برای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) ابتدا با اقامت یکساله شروع شده و در نهایت معمولا پس از پنج سال ،موضوع مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) به اقامت دائم تبدیل میشود و در طول مدت پنج سال ملک خریداری شده در کشور لیتوانی نباید فروخته شود.

موضوع دیگری که در خصوص خرید ملک برای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) در نظر داشته باشید اینست که برخی از شرکتهای مهاجرتی برای کشورهای اروپایی(مانند بلغارستان ،رومانی، گرجستان، اکراین و …) که عضو پیمان شینگن نیستند تبلیغ میکنند، و معتقدند که در سالهای آتی این کشورها به شینگن می پیوندند ،وپیشنهاد میکنندملکی در یکی از کشورهای مذکور بخرید.

حتی اگر پیوستن یا نپیوستن این کشورها به شینگن برای شما مهم نباشد حداقل در خصوص اینکه آیا مطابق قانون مهاجرت مصوب این کشورها از روش خرید ملک اقامت میدهند یا خیر ،تحقیق کنید و مطمئن شوید.هر چند برخی از این کشورها مانند بلغارستان و رومانی جزو اتحادیه اروپا هستند اما جزو حوزه شنگن نیستند.

اما اگر شما متقاضی مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی )  هستید در تصمیمگیری موضوع جانب احتیاط را بگیرید، اگرچه اصل موضوع پیوستن ،ممکن است در آینده دور اتفاق بیافتد اما  اگرشما مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی )  را در دستور کار خود دارید با علم به شرایط موجود تصمیمگیری نمایید.

ازجمله کشورهایی که با خرید ملک میتوان برای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا اقدام نمود عبارتند از اسپانیا ،پرتقال ،یونان ،قبرس اروپایی که رقمی حداقل بالغ بر ۲۵۰ هزار یورو برای کمترین خرید را شامل میشود.

توجه داشته باشید که برای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) قبل از خرید ملک در کشور لیتوانی بهتر است تحقیقات جامع در خصوص محل و منطقه و قیمت ارز و بازار مسکن و همچنین موقعیت ملک مورد نظر در کشور لیتوانی  بعمل آورید و برای خرید ملک در کشور لیتوانی با مشاورین متخصص و وکلای آشنا به قوانین مهاجرت کشور لیتوانی مشورت نمایید.تا اولا با قیمت معقول متعارف در منطقه ، خرید ملک در کشور لیتوانی برای شما انجام شود ثانیا خرید ملک منجر به مهاجرت و اخذ اقامت در کشور لیتوانی گردد.

ضمنا برای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی ) مطابق قوانین این کشورها حفظ املاک خریداری شده به مدت ۵ سال بعلاوه اقامت قانونی در این کشورها از جمله شرایط تمدید اقامت موقت منتهی به ۵ سال میباشد تا منجر به اقامت دائم گردد.

ونکته دیگری که باید به آن توجه شود اینست که مطابق قوانین در بیشتر کشورهای اروپایی امکان خرید ملک برای ایرانیان وجود دارد اما هیچ نوع اقامتی بابت خرید ملک داده نمیشود در چنین شرایطی چنانچه مالک ملکی شوید شک نکنید که در انتها برای فروش آن دچار مشکل خواهید شد.

همانگونه که در بالا اشاره شد مجددا تاکید میکنیم که اگرچه امکان خرید ملک در کشور y  برای شما وجود دارد اما هیچ نوع اقامتی بلحاظ خرید ملک و مالکیت املاک در کشور y  به شما تعلق نمیگیرد.لذا اگر نا آگاهانه ملکی را با امید اخذ اقامت اروپا در کشور y  خریداری کرده باشد نه تنها اقامت به شما داده نمی شود بلکه در فروش ملک خریداری شده نیز دچار مشکل خواهید شد بنابراین در خصوص خرید ملک برای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا(مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی )  جانب احتیاط را داشته باشید.

بدیهی است چنانچه شما از روش خرید ملک موفق به مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به لیتوانی واخذ اقامت لیتوانی )  شوید از همه مزایای اقامت شنگن برخوردار میشوید.

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

پناهندگی به کشور لیتوانی

سپتامبر 18, 2018 @ 5:33 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

طبق ماده ۱۳ اعلامیه حقوق بشر،یکی از حقوقی که هر انسانی باید به طور طبیعی از آن بهره مند باشد؛حق جابه جایی درون مرزی و برون مرزی می باشد.بر اساس این ماده هر انسانی حق دارد کشور خود را ترک کرده و به کشور دیگری مهاجرت کند.

شهروندی که در کشور خود ترس از آزار نژادی،مذهبی،ملیتی و فومی دارد یا توانایی ابراز عقاید اجتماعی سیاسی خود را در کشور وطن خود ندارد ممکن است برای پیدا کردن پناهگاه امن مهاجرت را انتخاب کند.

پناهجو شدن دلایل مختلفی دارد.مثلا نقص حقوق بشر،حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله،فقر و تهیدستی و یا مشکلات قومی قبیله ای از مهمترین دلایل پناهجو شدن افراد می باشد.وقتی فردی قصد پناهنده شدن به کشوری دارد باید بتواند ثابت کند که از این موارد در کشور خود رنج می برده و یا جان وی در خطر بوده است.برپایه ی کنوانسیون پناهندگی،پناهندگی انواع مختلفی دارد:

 • پناهندگی سیاسی:در صورتیکه فرد تحت پیگرد دولت مطبوعه خود باشد و این تعقیب به واسطه مخالفتهای وی با دولت یا گروه خاصی از سران مملکت باشد و اگر به حضور در کشور خودش ادامه دهد جان وی در خطر خواهد افتاد.

 • پناهندگی اقتصادی:افرادی که برای بدست آوردن موقعیت و وضعیت بهتر اقتصادی و درآمد و سرپناه مناسبتر به کشور دیگر پناهنده می شوند در این دسته قرار می کیزند.این افراد در کشور خود از درآمد های حداقلی و مسکن و پوشاک و خوراک مناسب محروم هستند و نمی توانند شرایط را برای خود مساعد سازند.

طبق کنوانسیون پناهندگی، هرکشوری که به این کنوانسیون بپیوندد؛باید پناهنده هایی که به این کشور مهاجرت می کنند را بپیذرد.

از آنجا که لیتوانی یکی از کشورهایی است که به این کنوانسیون پیوسته است،موظف به پذیرفتن پناهنده از کشورهای دیگر می باشد. کسی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد،باید از طریق ویزای توریستی اقدام رفتن به این کشور را شروع کند.

محل ارائه تقاضای ویزای توریستی:

 • زمانی که فرد می خواهد فقط به یکی از کشورهای محدوده شنگن سفر کند، او باید به سفارت یا کنسول همان کشور مراجعه کند.

 • اگر متقاضی می خواهد به ۲ یا ۳ کشور عضو شنگن سفر کند، پیشنهاد ما این است که به سفارتی مراجعه کند که روزهای بیشتری در کشور مربوط به آن اقامت دارد و در واقع مقصد اصلی وی است.

 • اگر متقاضی مقصد خاصی ندارد و فقط قصد یک دیدار تصادفی از کشورهای مختلف شنگن را دارد،وی باید به سفارت اولین کشوری که به آن ورود می کند مراجعه کند.

 • بعد از آنکه سفارت کشور مورد نظر معین شد، فرد باید به سفارتی مراجعه کند که در حوزه اقامت وی صلاحیت دارد.

زمان ارائه تقاضای ویزای توریستی:

متاسفانه پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد.زیرا هر زمانی سیاست های خاصی در نقاط مختلفی از جهان وجود دارد.با این وجود پیشنهاد می شود که حدود ۶ هفته قبل از برنامه سفرتان اقدام به ارائه تقاضانامه کنید.

با وجود آنکه پروسه ویزا معمولا ۷۲ ساعت  طول می کشد،مواردی دیده شده که ۱۴ تا ۲۱ روز برای شهروندان برخی کشورها به طول انجامیده است.

در برخی سفارتخانه ها شما هر زمان که مدارکتان آماده شود می توانید برای انجام امور خود به سفارت مربوطه بروید.اما در برخی از سفارتها شما باید از قبل وقت بگیرید.قرار شما نباید بیشتر از ۶ هفته قبل از سفرتان گذاشته شود.هرچند این قانون برای متقاضیان ویزای بلند مدت اعمال نمی شود.

حال آنکه کشور لیتوانی در ایران سفارت یا کنسولگری ندارد و نمی توان مستقیما ویزای توریستی این کشور را دریافت نمود.بنا بر این باید ویزای شنگن را از طریق کشور دیگری تهیه نمود و از این طریق به لیتوانی مهاجرت کند.

نکاتی در زمینه روند قانونی پناهندگی در کشور لیتوانی:

 • فرد بیگانه درخواست پناهندگی خود را به طرق زیر اعلام و ارسال می کند:

 • به گذرگاه های مرزی جمهوری لیتوانی،یا در قلمرو لیتوانی که برای حفاظت مرزی دولت مرزهای حقوقی بر آن تدوین شده است.

 • به اداره پلیس.

 • به مراکز ثبت نام اتباع بیگانه.

 • پناهنده به نمایندگی از اعضای زیر سن قانونی خانواده اش نیز درخواست پناهندگی را ارسال می کند.

 • بیگانه صغیر زیر سن قانونی،بعد از درخواست پناهندگی طبق قانون مورد بازداشت موقت قرار می گیرد.

 • پروسه تنطیم و بررسی تقاضای پناهندگی،تصمیم گیری و اجرای تصمیمات باید توسط وزیر کشور انجام شود.

 • در طول بررسی تقاضانامه پناهندگی،فرد از حقوق و وظایف زیر برخوردار است:

 • در کمپ پناهندگان جای داده شود و از خدمات آن بهره مند شود.

 • مدارک وی برای درخواست پناهندگی بررسی شود.

 • از کمک های حقوقی تضمین شده توسط دولت بهره مند شود.

 • در موارد مربوط به تقاضای پناهندگی بتواند برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی غرامت دریافت کند.

 • از خدمات مترجمی رایگان برخوردار شود.

 • خدمات درمانی فوری و خدمات اجتماعی موجود در مرکز ثبت اشخاص بیگانه را دریافت کند.

 • اجازه ماهانه برای ملاقات و دیدار از نمایندگان سازمان پناهندگی را داشته باشد.

 • بتواند نمایندگان دفتر کمیساریای عالی را ملاقات نماید.

 • از سایر قوانینی که تحت قوانین کشور لیتوانی و عهدنامه های بین المللی تضمین شده اند بهره مند شوند.

 • پناهنده صغیر حق دارد در مدارس عمومی تحصیل کند.

نکاتی درباره بررسی تقاضای پناهندگی:

در مورد بررسی تقاضای پناهندگی و اتخاذ تصمیم موارد زیر دارای اهمیت است:

 • سازمان پناهندگی پس از گذشتن ۴۸ ساعت از تقاضای پناهندگی،موظف است دولت مسئول بررسی پناهندگی را مشخص کرده و تصمیم لازم را اتخاذ کند.

 • در صورتی که متقاضی پناهندگی از کشورهای اروپایی باشد،سازمان موظف به بررسی مدارک است اما می تواند تقاضا را رد نماید.

پس از آنکه مشخص شد جمهوری لیتوانی مسئول بررسی تقاضانامه است،تقاضانامه باید با توجه به مدارک مورد بررسی قرار گیرد.بررسی این مدارک برای درخواست پناهندگی موقت نباید بیش از ۳ ماه طول بکشد.برای تمدید پناهندگی این مدت به ۶ ماه تغییر می کند.) تمدبد مدت پناهندگی منوط به گذر زمان و عدم تغییر شراط کشور مبدا مهاجر می باشد.(

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین این موسسه در تماس باشید و بعد از دریافت توضیحات کافی در خصوص این نوع مهاجرت تصمیم لازم را اتخاذ نمایید.

لیتوانی
(1) رای|میانگین امتیازات: 4

منابع:

www.shengenvisainfo.com

www.wikipedia.com

REPUBLIC OF LITHUANIA law ON THE LEGAL STATUS OF ALIENS

بالا