×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در قاره اروپا است که به مرکزی برای موسسه‌های مالی و بانک تبدیل شده است.

این کشور با بلژیک، فرانسه و آلمان همسایه است. این کشور تنها بازمانده نظام حکومتی دوک‌نشینی در جهان است.

این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و بر اساس آمارهای سال 2007 سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی به ازای هر نفر در جهان از آن این کشور است.

لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشورهای قاره اروپا است. این کشور از نظر وسعت در بین 194 کشور جهان رتبه 175 را دارد.

این کشور یکی از پایه‌گذاران اتحادیه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سازمان ملل متحد بود. شهر لوکزامبورگ، پایتخت این کشور میزبان تعدادی از ساختمان‌های وابسته به اتحادیه اروپا است.

سیاست در لوکزامبورگ

در این کشور دموکراسی با کمک مجلس پیاده می‌شود. رئیس حکومت دوک اعظم است. این سمت موروثی است و از نسلی به نسل بعد منتقل می‌شود. اکنون دوک اعظم هنری است و پس از او پسرش جانشینش می‌شود.

رئیس دولت نخست‌وزیر است. قانون اساسی این کشور در سال 1868 تدوین شده است.
قوه قانونگذاری این کشور شامل شورای نمایندگان است که 60 کرسی دارد و نمایندگانش برای دوره‌ای پنج ساله با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند.

مجلس دیگری نیز در این کشور فعال است که در حقیقت مجلس مشاوران است و 21 عضو آن را دوک اعظم از میان مردم عادی انتخاب می‌کند.

اقتصاد در لوکزامبورگ

تولید ناخالص داخلی در این کشور 79/38میلیارد دلار است. 205 هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند که بیش از 121 هزار نفر از آنها از آن سوی مرزها از کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک می‌آیند.

نرخ بیکاری در این کشور 4/4درصد است. آماری از افراد زیر خط فقر در دست نیست. در سال 2007 میلادی نرخ تورم در لوکزامبورگ 1/2 درصد بود.

محصولات صادراتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، فولاد و فرآورده‌های آن،‌مواد شیمیایی، الوار و شیشه است که به کشورهای آلمان (3/19 درصد)، فرانسه (5/15 درصد)، ایتالیا (5/9درصد)، انگلیس (5/9درصد)، بلژیک (8/8 درصد)، اسپانیا (3/5درصد) و هلند (5/4 درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل مواد معدنی، آهن، مواد غذایی و کالاهای لوکس است که از کشورهای بلژیک (3/26 درصد)، آلمان (1/20درصد)، چین (7/16 درصد)، فرانسه(5/8درصد)، انگلیس (5/5درصد) و هلند (2/4درصد) وارد می‌شود.

مردم لوکزامبورگ

جمعیت این کشور 486 هزار نفر با میانگین سنی 39 سال است. امید به زندگی برای زنان 83 و برای مردان 76 سال است.

87 درصد از مردم این کشور مسیحی پیرو کلیسای کاتولیک رم هستند. زبان رسمی آنها لوکزامبورگی است.

لوکزامبورگ در یک نگاه

مساحت

2،586 کیلومتر مربع

جمعیت

486،006 نفر

پایتخت

لوکزامبورگ

واحد پول

یورو

دامنه اینترنتی

lu.

پیش شماره

352+

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور لوکزامبورگ

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور لوگزامبورگ به عنوان یک پل ارتباطی به تمامی کشورهای همسایه اروپایی خود جهت رفت و آمد به حساب می آید و افراد برای رفت وآمدهای خود به کشورهای اروپایی از این کشور به عنوان ایستگاه استفاده می نمایند .

در اکثریت رشته ها بویژه در رشته های علوم پایه ، رشته های فنی مهندسی و رشته های انسانی امکان پذیر خواهد بود .

افرادی که خواهان تحصیل در لوگزامبورگ باشند می توانند در سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا پذیرش گرفته و وارد دانشگاه لوگزامبورگ شوند .

البته تحصیل در لوگزامبورگ علاوه بر زبان انگلیسی به زبان لوگزامبورگی نیز امکانپذیر خواهد بود .

اما از آنجایی که زبان لوگزامبورگی برای دانشجویان ایرانی بسیار سخت و دشوار خواهد بود لذا افراد باید به زبان انگلیسی واقف بوده و مدرک زبان انگلیسی را جهت پذیرش ارائه نمایند .

از نقطه نظر رنکینگ و اعتبار در سطح دنیا به این دلیل که دانشگاه لوگزامبورگ از سال ۲۰۳ تاسیس شده و یک دانشگاه نوپا می باشد ، از رتبه ی بالایی برخوردار نبوده و در ردیف دانشگاه های معتبر دنیا نمی باشد .

هزینه های تحصیل در لوگزامبورگ نسبتا پایین و ارزان  بوده اما از نظر هزینه های زندگی ،در کشور لوگزامبورگ افراد دانشجو باید هزینه های سنگینی را متقبل شوند .

نکته ی قابل ذکر در رابطه با تحصیل در لوگزامبورگ این می باشد که مهاجرت تحصیلی به نسبت سایر راه های مهاجرت به این کشور همواره از بهترین راه های مهاجرت خواهد بود،

اما از آنجایی که افراد دانشجو در این کشور باید با پرداخت هزینه های بالای زندگی دوران تحصیلی خود را طور ی نمایند و در مقابل با صرف هزینه های بسیار ، در یک دانشگاه نه چندان معتبر و سطح بالا مدرک تحصیلی خود را اخذ نموده اند .

لذا توصیه می گردد دانشجویان علاوه بر گزینه ی تحصیل در لوگزامبورگ به سایر کشورها و گزینه های پیش روی خود نیز توجه نموده و بر روی کشورها و دانشگاه هایی تمرکز نمایند که دارای ارزش و اعتبار بالایی در سطح جهان بوده و از نظر هزینه ها نیز قابل توجیه و معقول باشند .

 تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع کارشناسی :

طول دوره ی تحصیل افراد در مقطع کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال خواهد بود و افرادی که دارای مدرک دیپلم باشند می توانند برای مقطع کارشناسی در کشور لوگزامبورگ اقدام نمایند .

تحصیل در این مقطع در ۲ ترم تحصیلی انجام میپذیرد و دانشجویان شهریه خود را در ابتدای همان ترم باید تماما بپردازند .

تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع کارشناسی در رشته های فنی و مهندسی و رشته های انسانی و علوم پایه امکانپذیر خواهد بود .

در این مقطع دانشجویان حدود ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت ، این افراد سالیانه حدود ۸ تا ۱۰ هزار یورو بابت تحصیل باید هزینه پرداخت نمایند .

تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد :

در این مقطع نیز دانشجویان معمولا تا ۲ سال تحصیل مینمایند .

و با توجه به رشته ی تحصیل شخص دانشجو و توانایی های او این مدت کمتر یا بیشتر خواهد شد . در این مقطع نیز افراد دانشجو حدود ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت .

 

تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع دکترا :

طول دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه لوگزامبورگ حدود ۳ سال خواهد بود .

اساتیدی در دانشگاه لوگزامبورگ هیئت علمی این دانشگاه را تشکیل داده اند که از اساتید معتبر ۲۰ کشور دنیا می باشند .

مهمترین فعالیت دانشجویان در مقطع دکترا در زمان تحصیل در لوگزامبورگ ، انجام پروژه ها و کارهای تحقیقی و تهیه مقاله و یک پایان نامه قوی می باشد .

افراد در این مقطع حدود ۳۰ ساعت در هفته اجازه ی کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت.

در بحث مهاجرت و مهاجرت تحصیلی برای افراد متقاضی نکته ای که همیشه مورد توجه و سوال قرار میگیرد ،شرایط و امکان بردن همراه در همان ابتدای امر است .

اکنون نیز در بحث تحصیل در لوگزامبورگ این سوال پیش می آید که آیا می شود برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به عنوان ویزای همراه نیز اقدام نمود ؟

وآیا سفارت این کشور برای همراه ویزا صادر می نماید یا خیر ؟

پاسخ این سوال این است که اینگونه افراد که قصد مهاجرت به لوگزامبورگ و تحصیل در لوگزامبورگ را دارند نمی توانند از همان ابتدا همراه را نیز با خود ببرند .

بنابراین شرایط بردن همراه برای این کشور سخت و دشوار خواهد بود .

نکته ی مهم دیگری که در بحث تحصیل در لوگزامبورگ باید به آن اشاره نمود این است که آیا با تحصیل در این کشور میتوان به اقامت دائم این کشور رسید یا خیر .

در صورت کلی اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیلات در اکثر کشورهای اروپایی اینگونه است که پس از پایان تحصیلات به افراد بین ۶ ماه تا ۱ سال اجازه ماندن به شخص دانشجو داده میشود که مرتبط با رشته ی خود دنبال کار بگردد،

و اگر یک شغل تمام وقت را پیدا نمود می تواند با پرداخت مالیات پس از ۳ الی ۴ سال درخواست اقامت دائم نماید ، همین روند در کشور لوگزامبورگ نیز حکمفرما می باشد.

اگرچه افراد پس از ۷ سال متوالی تحصیل در کشور لوگزامبورگ نیز به صورت مستقیم قادر خواهند بود که اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند . در یک نتیجه گیری نهایی در رابطه با تحصیل لوگزامبورگ اینگونه میتوان بیان نمود که با توجه به اینکه تحصیل در لوگزامبورگ برای دانشجویان با توجه به هزینه های بالای زندگی و احتیاج به ارائه مدرک زبان با نمره ی بالا و پایین بودن رنکینگ و اعتبار دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه های اروپایی و عدم اجازه بردن همراه در طول دوران تحصیل و . . . دارای مراحل سخت و دشواری است ،

لذا توصیه میشود که دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی خود ، کشورها و دانشگاه های معتبر و دارای رنکینگ بالا و هزینه های پایین تحصیل و زندگی را انتخاب نموده و به نیل اهداف خود دست پیدا نمایند.

از جمله کشورهای اروپایی که میتوان از اعتبار دانشگه های آن به صراحت اشاره کرد :

کشورهای انگلستان ،آلمان ، اتریش ، سوئد ، پرتغال ، هلند ، ایتالیا و اسپانیا میباشد که تمامی دانشگاه های کشورهای مذکور دارای اعتبار و ارزش بسیار بالایی در سطح جهان بوده و از نظر هزینه های پایین تحصیل و زندگی میتوان به کشورهای آلمان ، اتریش و هلند اشاره نمود که البته در مقایسه با تحصیل در لوگزامبورگ ، تحصیل در تمامی کشورهای فوق الذکر بسیار باارزشتر و رضایت بخش تر خواهد بود

که حتی برخی از این کشورها همچون اتریش ، اسپانیا و ایتالیا بدون ارائه مدرک زبان نیز پذیرش تحصیلی دانشجو را صادر می نمایند .

ویزای کاری کشور لوکزامبورگ

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و بر اساس آمارهای سال ۲۰۰۷ سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) بیشترین میزان تولید ناخالصی داخلی به ازای هر نفر در جهان از آن این کشور است.

کشور لوکزامبورگ بیشترین درآمد سالانه بین کشورهای جهان را دارا می‌باشد با میانگین درآمد ۵۴۰۰۰ دلار در سال  که این میزان درآمد بالاترین میزان درآمد در جهان میباشد.
واحد پول : واحد پول لوکزامبورگ از سال ۲۰۰۲ یورو است . پیش از سال ۲۰۰۲ و در تمام طول قرن بیستم واحد پول این کشور فرانک لوکزامبورگ بود
زبان محلی این کشور لوگزامبورگی است که از زبان آلمانی مشتق شده است. دو زبان آلمانی و فرانسوی در این کشور معتبر هستند.در واقع زبان این کشور ترکیبی از زبان آلمانی و فرانسوی میباشد . البته بیشتر افراد در این کشور به زبان انگلیسی کاملا آشنا میباشند ولی زبان رسمی کشور لوکزامبورگی میباشد.
لوکزامبورگ کشوری کم جمعیت میباشد و تعداد ساکنان این کشور طبق سرشماری سال ۲۰۰۴، ۴۵۵ هزار نفر بوده است. از این تعداد افراد ۴۰% غیر بومی بودند.
شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی یورو بدون نیاز به اجازه کاز میتوانند در این کشور کار و زندگی کنند.ولی این قانون تنها برا ی شهروندان اروپایی میباشد و افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند برای کار و زندگی در لوکزامبورگ نیاز به ویزا دارند.

یکی از راه های مهاجرت به کشور لوکزامبورگ  از طریق ویزای کاری میباشد و باید از طریق ویزای کاری اقدام گردد. شخصی که از طرق ویزای کاری اقدام میکند باید در آن کشور یک کارفرما وجود داشته باشد تا بتواند پیشنهاد شغلی را بفرستد. و نکته مهم این است که حتما باید یک قرارداد کاری تنظیم شود و این قرارداد ، باید قبل از ورود شما به کشورلوکزامبورگ به وزارت اشتغال این کشور تسلیم شود.و باید وزارت اشتغال کشور لوکزامبورگ این قرارداد را قبول کرده و موافقت خود را برای صدور ویزا اعلام نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای این ویزا عبارت است از
پاسپورت
مدرک تحصیلی یا فنی حرفه ای مربوطه
نامه توضیحی از کارفرما
نسخه ای از قرارداد کار
cv
وزارت اشتغال در طول بررسی پرونده میتواند مدارک بیشتری هم از شخص درخواست کند.روند درخواست بین ۴ تا ۱۲ هفته طول میکشد.

لازم به ذکر است که  این درخواست مبنی بر این نیست که حتما با این درخواست موافقت شود بلکه صرفا یک درخواست بوده و وزارت اشتغال کشور لوکزامبورگ مختار به قبول یا رد کردن این درخواست میباشد.
حال اگر در نظر بگیریم که وزارت اشتغال لوکزامبورگ با این درخواست موافقت نماید شخص بعد از دریافت نامه تایید باید به سفارت بلژیک در تهران مراجعه و اقدام کند.و بدین علت به سفارت بلژیک مواجعه میشود که کشور لوکزامبورگ در ایران فاقد سفارت میباشد و از طریق بلژیک مسایل حقوقی و انواع ویزاها و درخواست ها را بررسی مینماید.

توجه به این نکته نیز ضروری میباشد که معمولا کارفرما به سهولت قرارداد کاری را تنظیم نمیکند به خصوص برای افردی که برای اخذ ویزا محدودیتهایی دارند . بنابراین برای دریافت ویزای کاری شاید بهتر باشد به طور غیر مستقیم اقدام گردد و از راه های دیگر به کشور لوکزامبورگ یا اتحادیه اروپا وارد شویم و سپس برای گرفتن شغل در لوکزامبورگ اقدام نمایییم .

ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی


لوکزامبورگ یک کشور اروپایی کوچک و عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا است.با قریب به ۵۵۰ هزار نفر جمعیت و وسعتی در حدود استان البرز در ایران دومین کشور ثروتمند جهان بعد از قطر میباشد.میان بلژیک.فرانسه وآلمان قرار گرفته است و زبان رسمی آن ۳ زبان آلمانی,فرانسوی و لوکزامبورگی است.

چرا لوکزامبورگ؟

موقعیت مکانی بسیار مناسب کشور لوکزامبورگ و همچنین فاصله ی کوتاه آن با پایتخت های مهم اروپای مرکزی و مراکز و بازارهای اقتصادی مهم اروپا و همینطور ثروت فراوان و ثبات اقتصادی و سیاسی در این کشور مهمترین دلایلی هستند که امروزه بسیازی از کارفرمایان و سرمایه گذاران کشور لوکزامبورگ را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت انتخاب میکنند.
شرایط و انواع شرکت هایی که میتوان در کشور لوکزامبورگ تاسیس نمود برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی کاملا یکسان است.پروسه ی ثبت شرکت در این کشور بسیار ساده و سریع انجام میپذیرد.
لوکزامبورگ در رتبه ی دومین کشور از نظر میزان سرمایه گذاری و تاسیس شرکت های خارجی در آن قرار دارد.بین سال های ۱۹۵۹ تا ۲۰۱۱ قریب به ۳۵۰۰ شکت جدید در این کشور ثبت و تاسیس شد.که ارزش دارایی آنها بیش از ۲ ترلیون یورو است.دولت لوکزامبورگ از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی به شدت استقبال میکند و روند کار آنها را بسیار سرعت میبخشد.

سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ بدون پرداخت مالیات !!! :

سرمایه گذاری بدون پرداخت مالیات در کشور لوکزامبورگ به طور کلی به ۳ قسمت تقسیم میشود .افرادی که در این ۳ شاخه سرمایه گذاری انجام میدهند در درآمد,جمع آوری سهم ها,انتقال سهم ها و … معاف از پرداخت مالیات هستند.
۱- سرمایه گذارانی که متعهد به سرمایه گذاری دسته جمعی میشوند
۲-سرمایه گذاری در بازار اوراق بهادار قابل انتقال به صورت دسته جمعی
۳-سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری تخصصی

انواع شرکت هایی که افراد خارجی میتوانند در کشور لوکزامبورگ ثبت کنند:

انواع زیادی از شرکت ها در کشور لوکزامبورگ قابل تاسیس میباشند.انتخاب نوع مناسب شرکت برای تاسیس کاملا به اهداف و زمینه ی فعالیت سرمایه گذار بستگی خواهد داشت.به صورتی که بعضی از کمپانی ها مناسب بیزینس های کوچک و یا متوسط و بعضی از انواع شرکت ها مانند سهامی عام برای بیزینس های بزرگ و با سرمایه اولیه بالا مناسب تر هستند.
اداره ثبت شرکت های لوکزامبورگ Luxembourg Companies Law انواع کمپانی های زیر را تعریف میکند:
شرکت مسولیت محدود شراکتی the public limited liability company (S.A.);
شرکت مسولیت محدود فردی the private limited liability company (S.á.r.l.);
شرکت شراکت کلی: – the general partnership (S.e.N.C.);
شرکت شراکت محدود: the limited partnership (S.e.C.S.)
شرکت سهامی شراکت محدود : the partnership limited by shares (S.e.C.A.);
شرکت های تعاونی: the co-operative company (S.C.)

بهترین گزینه ها برای افراد خارجی که خواستار ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ هستند:

شرکت های مسولیت محدود عمومی و مسولیت محدود خصوصی: ساده ترین و پر طرفدار ترین نوع شرکت های ثبتی در لوکزامبورگ و جهان هستند.این شرکت ها دارای سهم اولیه مشخص برای شروع هستند.و نیاز به مدیر و سوپروایزر دارند.
ثبت یا خرید یک شعبه در لوکزامبورگ: بهترین گزینه برای افرادی است که در کشور خود کارفرما بوده و دارای یک بیزینس متوسط یا بزرگ هستند.شعبه ی جدید التاسیس در کشور لوکزامبورگ ماهیت وجودی قانونی نخواهد داشت و کاملا وابسته به شرکت اصلی هستند.
شرکت های تابعه در لوکزامبورگ:یکی از گزینه های مناسب برای افراد حقوقی خارجی میباشد.بر خلاف گزینه ی قبلی(ثبت شعبه) شرکت های تابعه دارای ماهیت وجودی قانونی در لوکزامبورگ هستند و نیازی به اتکا به شرکت مادر ندارند.

پروسه و مدارک مورد نیاز برای تاسیس شرکت در کشور لوکزامبورک:
هر شرکت در کشور لوکزامبورگ نیازمند مدارک مشخصی است که بتواند ماهیت وجودی و قانونی خود را نشان دهد.
اولین مدرک مورد نیاز اساسنامه شرکت میباشد که میبایست نوشته شده و به امضای تمامی سرمایه گذاران و شرکا برسد.
مدرک بعدی پاسپورت و مدارک هویتی است.این مدارک باید توسط مترجم رسمی ترجمه شده و در یک دفتر اسناد رسمی-notary-ثبت شوند.همچنین اساسنامه ی شرکت پس از طی مراحل قانونی در روزنامه ی رسمی کشور لوکزامبورگ — Luxembourg Official Gazette-منتشر خواهد شد.
همچنین سرمایه گذاران نیازمند افتتاح یک حساب بانکی در کشور لوکزامبورگ هستند که حداقل سرمایه ی اولیه را در آن واریز نمایند.نام شرکت نیز باید در راستای نیاز های کشور بوده و مورد تایید قرار بگیرد.این تاییدیه باید در اداره ی ثبت شرکت ها صورت بگیرد. Trade Register
برای تاسیس شرکت های مسولیت محدود شراکتی حداقل سرمایه ی ۳۱۰۰۰ یورو مورد نیاز است که این مبلغ اولیه میتواند متشکل از چند سهم باشد.برای ثبت این نوع شرکت به حداقل ۳ سرپرست نیاز است.که نیاز به شریک محلی وجود ندارد.
یک شرکت در لوکزامبورگ همچنین نیازمند یک مکان جهت انجام فعالیت های تجاری خود میباشد.اما بسیاری از افرادی که دراین زمینه به متقاضیان مشاوره میدهند ایجاد یک دفتر مجازی virtual office– را به آنها پیشنهاد میکنند که فقط دارای آدرس معتبر باشد .که البته وکلای رسمی این کار را توصیه نمیکنند.با توجه به بند قانون کسب و کار که در زیر میبینید :
establishment in Luxembourg; the business permit is only granted if there is a physical installation in Luxembourg that includes an infrastructure suitable for the nature and scale of the concerned activity
قابل ذکر است که شخص برای مراحل ثبت شرکت خود و همچنین افتتاح حساب میبایست شخصا به لوکزامبورگ سفر کرده و به این امر مبادرت ورزد.برای این کار متقاضی ابتدا درخواست یک ویزای توریستی شنگن به سفارت لوکزامبورگ و یا کشورهای دیگر عضو شنگن ارایه میدهد.پس از اخذ این ویزا و سفر به لوکزامبورگ متقاضی به همراه یک وکیل رسمی لوکزامبورگی اقدام به ثبت شرکت خود مینماید.شرکت در اداره ی تجارت و ثبت شرکت های لوکزامبورگ Luxembourg Trade and Companies Register ثبت خواهد شد.
برای اینکه متقاضی-ایرانی- بتواند شرکت خود را در لوکزامبورگ تاسیس نماید میبایست طرح اقتصادی business plan خود را به سفارت لوکزامبورگ در آنکارا و یا سفارات نزدیک به ایران ارایه نماید.بخش اقتصادی سفارت لوکزامبورگ بعد از بررسی طرح اقتصادی آن را تایید و یا برای بررسی بیشتر به اداره ی کار لوکزامبورگ ارجاع میدهد.و در نهایت اداره ی اقتصاد اجازه ی بیزینس را برای متقاضی صادر میکند. Ministry of the Economy.
پس از تاییدیه ی سفارت و انجام کارهای لازم شخص ابتدا اقامت یک ساله موقت دریافت کرده و پس از آن در صورت تمدید سالانه تا ۳ سال میتواند اقامت دایم لوکزامبورگ را اخذ نماید.

شرایط تمدید اقامت پس از سال اول:

مدیریت دایمی و موثر شرکت توسط شخص اصلی اقدام کننده به صورت عادی و روزانه
حتی اگر یک شخص سوم متعهد به اداره ی شرکت در لوکزامبورگ شود و خود متقاضی اصلی در این کشور حضور نداشته باشد,اقامت بعد از سال اول تمدید نخواهد شد
متقاضی باید با شرکت خود در تعامل باشد(اداره ی شرکت را رها نکند)
شخص متقاضی نباید در دوران کاری قبلی و فعلی خود فرار از مالیات داشته باشد

ارایه ی بیزینس پلن:

شما به عنوان یک کارفرما یا سرمایه گذار میتوانید در هر زمینه ای فعالیت خود را آغاز نمایید.اما بهترین زمینه برای ارایه ی یک بیزینس پلن موفق را میتوان در این ۳ شاخه جستجو کرد:
۱-فعالیت های تبلیغاتی
۲-حرفه های آزاد(معماری-طراحی-خدمات مالی-خدمات مشاوره ای درساخت و ساز و…)
۳-بخش هاس ساخت و ساز و تولید
مزایای ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ:
سرمایه گذار میتواند ۱۰۰ درصد سهام شرکت را به نام خود داشته باشد
بعد از ۳ سال شخص سرمایه گذار برای خود و اعضای خانواده خود اقامت دایم لوکزامبورگ را دریافت میکند
بعد از گذشت ۵ سال از اخذ اقامت داسم شخص میتواند درخواست پاسپورت دهد
شخص سرمایه گذار میتواند به نام خود و یا شرکت حساب بانکی افتتاح نماید
شرکت میتواند با استفاده از قانون تجارت آزاد اروپا در اروپا فعالیت تجاری داشته باشد
شرکت بعد از اخذ برند اروپایی برای خود میتواند به فعالیت اقتصادی در کل جهان بپردازد
شخص بعد از اخذ اقامت اروپا به راحتی میتواند به کشورهایی نظیر امریکا ,کانادا,استرالیا و …سفر کند
قبل از هر گونه اقدام به ثبت شرکت و پرداخت هر گونه هزینه ,ابتدا با موسسات حقوق بین المللی معتبر در سراسر کشور تماس بگیرید و اطلاعات صحیح و جامع را اخذ نمایید.

www.companyformationluxembourg.com
www.lawyers-luxembourg.com/opening-business-in-luxembourg

سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

لوکزامبورگ به سه بخش تقسیم می‌شود:

دیکریخ (Diekirch)

گرونماخر  (Grevenmacher)

لوکزامبورگ  (Luxembourg)

تک تک این مناطق از ایالات و استان های گسترده ای تشکیل شده است ،

تنوع ایالاتی و قوانین این کشور و همچنین مهاجر پذیر بودن این کشور سبب شده است که فکر بسیاری از افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در لوکزامبورگ را به خود جلب کنند .

سبک زندگی و وضع اجتماعی و امنیت بالای این کشور سبب شده است تا اروپایی بودن این کشور تقاضای زیادی داشته باشد .

واحد پول لوکزامبورگ از سال ۲۰۰۲ یورو است. قبل از ۲۰۰۲ و در تمام طول قرن بیستم میلادی واحد پول این کشور فرانک لوکزامبورگ بود .

همان طور که مستحضر هستید ارزش پول کشور با پیشرفت و توسعه صنعتی و جهانی این کشور ارتباط مستقیم داشته و به سادگی و با اطمینان شما می توانید در مورد سرمایه گزاری در اروپا و یا سرمایه گذاری در لوکزامبورگ  تصمیم گیری نمائید .

یکی از طرح های بیزینس و سرمایه گذاری در لوکزامبورگ  کار آفرینی در این کشور است ،

لذا شما با سرمایه ی خود در داخل کشور می توانید با کارآفرینی در کشور لوکزامبورگ و حتی در برخی از طرح ها با استخدام افراد بومی این کشور شرایط را برای تمدید اقامت سال بعد خود مهیا کنید .

تعداد ساکنان این کشور طبق سرشماری سال ۲۰۰۴، ۴۵۵ هزار نفر بوده است. از این تعداد افراد ۴۰٪ غیر بومی بودند. این آمار ، آمار خوش آیندی است ،

این آمار نشان دهنده حضور افراد غیر بومی در این کشور است که از طرق قانونی مختلفی وارد کشور شده اند،

ولکن باتوجه به آمار جمعیتی و شاخص های تجاری امروزه بیزینس های روز دنیا در سرمایه گذاری در لوکزامبورگ  هم جوابگو خواهد بود .

شاید یکی از مهمترین فاکتور های سرمایه گزاری در اروپا ، بیزینس پلن و تائید بیزینس پلن باشد ، لذا شما اگر متقاضی سرمایه گذاری در لوکزامبورگ  هستید،برای این طرح کارآفرینی و یا سرمایه گزاری در اکثر مواقع و در بیشتر سرمایه گذاری در لوکزامبورگ  نیازی به تائید بیزینس پلن نخواهید داشت و این طرح توجیهی شما در این کشور باید به سود دهی لازم برسد تا بتوانید اقامت خود را در این کشور ادامه دهید.

لذا لازم به ذکر است سرمایه گزاری در اروپا در کشور های دیگر از جمله آلمان ، اتریش ، اسلونی ، اسلواکی و غیره برای سرمایه گزاری اقدام نمائید که توصیه می شود،

متقاضیان سرمایه گذاری در لوکزامبورگ  باید دقت بفرمائید که برای اخذ اقامت در کشور لوزامبورگ شما نیاز دارید به صورت مستمر ۶ ماه داخل خاک این کشور حضور داشته باشید ، حال از طریق سرمایه گذاری در لوکزامبورگ  و یا طرق قانونی دیگر مهاجرت که اخیراً ذکر شده است .

که شاید راه های ورود به اروپا از طرق دیگر برای شما بزرگواران امکان پذیر باشد و لازم نباشد در ابتدا هزینه های زیادی پرداخت نمائید

خرید ملک در کشور لوکزامبورگ

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در لوکزامبورگ مانند جاهای دیگر، جستجو برای مسکن شامل جستجوی لیست املاک در وبسایت های تخصصی می باشد که از طریق (توسعه گران مهر)قابل دسترسی است یا در مطبوعات محلی می توان مشاهده کرد. طرف های ذینفع همچنین ممکن است به طور مستقیم به بسیاری از آژانس های املاک در این کشور مراجعه کنند.در حقیقت، در دوحه بزرگ و مخصوصا در پایتخت، صاحبان املاک، چند مالکیت خود را مدیریت نمی کنند. اکثر آنها این وظیفه را به یک آژانس املاک اختصاص داده اند، که به موجب این معامله، کمیسیون دریافت می کنند.

املاک در لوکزامبورگ

اگر قصد خرید یک ملک دارید، توجه داشته باشید که سایت موسسه(توسعه گران مهر)به شما امکان می دهد دفتر اسناد رسمی را پیدا کنید، یک فرد صالح برای تهیه یک قرارداد فروش با توجه به روال قانونی، پس از امضای قرارداد فروش اولیه (compromis de vente) به شما کمک خواهد کرد.لازم به ذکر است که دولت لوکزامبورگ یک کمک هزینه شناخته شده به عنوان اعتبار مالیاتی (Bëllegen Akt) برای کاهش هزینه های حوادث مرتبط با خرید املاک و مستغلات معرفی کرده است.

کمکی برای هزینه زندگی لوکزامبورگ جهت ثبت نام و رونویسی پرداخت می شود و می تواند توسط هر کسی که مایل به خرید اموال (و بعضی از ضمیمه های آنها) شخصی است، دریافت شود.همچنین افرادی که مایل به دریافت ویزا اقامت شهروندی لوکزامبورگ هستند، با انواع مختلف کمک های سرمایه ای دولت آشنا می شوند، که شرایط خاصی برایشان اعمال خواهد شد.

خرید ملک لوکزامبورگ

برای درک بهتر حقوق و وظایف خود به عنوان صاحب اموال در لوکزامبورگ ، به سایت(توسعه گران مهر)مراجعه کنید و آگاهی خود را بیافزایید،منبع اصلی اطلاعات در صنعت املاک خصوصی است. املاک و مستغلات آنلاین تنها سرویسی است که می تواند اطلاعات در همه زمینه های کلاس بندی شده ی دارایی خصوصی املاک ، از جمله سرمایه گذار نهادی، صندوق، عملکرد، معامله و داده های دارایی فراهم کند.سایت ما به طور مداوم توسط  محققان اختصاص داده شده و به طور استراتژیک در نقاط مختلف جهان ارزیابی می شود.

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

املاک و مستغلات آنلاین یک ابزار قدرتمند برای همه کسانی که در بازاریابی صندوق و روابط سرمایه گذار شرکت دارند می باشد که شامل پروفایل های بسیار دقیق برای سرمایه گذاران نهادی در املاک و مستغلات، به علاوه اطلاعات جامع در مورد تمام وجوه در بازار سراسر جهان است.انجام کارهای قانونی را در شرکت هایی که Net-to-LP هستند پیگیری کنید که فعالیتشان نشان می دهد که دقیقا چگونه مديران کارهای فردی را در طول زمان انجام می دهند،همچنین ببینید کدام بخش ها و مناطق جغرافیایی قوی ترین بازده را دارند و عملکرد معاملات را در این کشور ببینید.

پناهندگی به کشور لوکزامبورگ

اکتبر 9, 2019 @ 3:32 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور لوکزامبورگ در قرن های پیش حدود سال های ۱۸۳۹ تا به الان دچار دست خوش هایی گردیده که باعث شد در مقطعی از زمان این کشور حتی مردمی که در این کشور متولد شده بودند و ملیت لوکزامبورگی هم داشتند برای داشتن زندگی بهتر و به کار رسیدن در بین سال های ۱۸۴۰ تا ۱۸۷۰ بیش از یک سوم جمعیت این کشور به کشورهای فرانسه و ایالت متحده که آن زمان شرایط مطلوب اقتصادی داشتند مهاجرت کنند ، در آن زمان نه تنها پناهندگی در لوکزامبورگ می توانست برای یک پناهنده جالب باشد بلکه غالب مردم لوکزامبورگ بهترین شغلشان کشاورزی بود و کشوری فقیر در اروپا محسوب می گردید که با گذشت زمان و در سال های بعد از ۱۸۷۰ با کشف معادن و ذخایر آهن این کشور شرایطی را تجربه کرد که با سال های اخیر کاملا شرایط متفاوت بود و ثروتی در این کشور جاری گردید که باعث به وجود آمدن موقعیت های شغلی برای افرادی حتی خارج از این کشور به وجود آمد تا از کشورهای اروپایی مانند یوگسلاوی سابق برای پناهندگی در لوکزامبورگ به این کشور مهاجرت کنند و حتی در آن زمان مردمان کشور ایتالیا و کشور آلمان که امروزه یکی از قدرت های صنعتی دنیا به حساب می آید برای پناهندگی در لوکزامبورگ و اشتغال در معادن کشور لوکزامبورگ مهاجرت کنند و جالب این است که در آن زمان مردمانی می توانستند برای مهاجرت و پناهندگی در لوکزامبورگ اقدام نمایند که طبق سیاست دولت آن زمان کشور لوکزامبورگ در کشورهای اتحادیه اروپا اقامت داشتند و راه برای افراد خارج از این اتحادیه برای پناهندگی در لوکزامبورگ بسته بود ، با گذشت زمان و در اوایل قرن بیستم سیستم حاکم برای اخذ پناهندگی در لوکزامبورگ تغییر آن چنانی پیدا نکرد و با توجه به بهبود شرایط اقتصادی که توسط مهاجران و پناهندگان در لوکزامبورگ به وجود آمده بود این کشور سعی بر آن داشت که راه را برای ورود پناهندگان سفید پوست با مذهب کاتولیک و عمدتا از کشورهای ایتالیا و پرتغال هموار سازد ، در آن زمان با گسترش جمعیت مهاجران و پناهندگان در لوکزامبورگدولت این کشور شرایط اقتصادی مطلوبی را دارا بود اما موضوعی که دولت این کشور را نگران می کرد نرخ پایین تولد بود که با ارائه راه کارهایی از سوی دولت این کشور مقرر گردید تا مهاجران و پناهندگان در لوکزامبورگ و مخصوصا کارگران پرتغالی که برای کارگری در معادن به این کشور مهاجرت کرده بودند بتوانند خانواده خود ( همسر و فرزندانشان ) را همراه خود به لوکزامبورگ بیاورند تا بتوانند نرخ تولد و همچنین جمعیت این کشور را افزایش دهند تا آن زمان اکثر مهاجران برای داشتن کار و در آمد به لوکزامبورگ مهاجرت کرده بودند و آن چنان به فکر اقامت دائم نبودند و همچنین دولت این کشور نیز اکثر کارگران را برای اقامت و کار موقت استخدام می کرد تا اینکه رفته رفته با بهبود شرایط اقتصادی تقریبا در سه ماهه آخر قرن بیستم شرایط اقتصادی این کشور که پیشزفت بسیار بالایی کرده بود سبب گردید تا راه ورود برای کار و اقامت برای مهاجران اروپایی فراهم گردد و تعداد زیادی کارگران خارجی به کار در لوکزامبورگ مشغول شدند و این عامل نیز باعث شد تا نرخ تولد نیز با کمرنگ شدن حضور زنان در بازار کار بالا رود و نرخ جمعیت این کشور با حضور خارجیان در لوکزامبورگ نسبت به سابق افزایش یابد ، شما می توانید تغییر در رشد جمعیت این کشور را در سال های ۱۸۷۰ تا ۲۰۰۰ در نمودار زیر ملاحظه فرمایید .

با گذشت سال ها و در ۳۵ سال اخیر سیاست جذب پناهندگی در لوکزامبورگ و مهاجرت به این کشور بسیار تغییر کرده و راه ورود پناهندگان به این کشور فوق العاده سخت گردید و تا حدی که بسیاری از افرادی که خواستار ورود به این کشور حتی به صورت قانونی و اخذ ویزا هستند در بین ماهر و غیر ماهر بودن و نیمه ماهر بودن تفاوتی در جذب آن ها به عنوان نیروی کار وجود دارد ، طبق قوانین وضع شده در ماه مارس سال ۱۹۷۲ مقرر گردید هر کارفرمایی که قصد جذب نیروی کار در خارج از اتحادیه اروپا را دارد می بایست ابتدا این موقعیت کاری را برای اتباع لوکزامبورگی و اتباع اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر موفق به جذب نیروی کار نگردید برای جذب نیروی کار متخصص با در نظر گرفتن تعهداتی که شاید مهمترین آن تعهد مالی و تضمین بانکی ۱۵۰۰ یورویی است که باید آن را ارائه نماید تا بتواند نیرویی را به خدمت گیرد ، این قوانین که در مجمع شش گانه ( بلژیک ، آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، لوکزامبورگ و هلند ) کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا مصوب گردید باعث شد تا از ورود اتباع غیر اتحادیه اروپا به بازار کار جلوگیری شود به طوری که  در آن زمان هم بیشتر اتباع پرتغالی بودند که در لوکزامبورگ مشغول به کار بودند . در اوایل سال ۱۹۹۰ بیش از ۲۰۰۰ پناهجو به لوکزامبورگ پناه آوردند که غالب آنها از کشور بوسنی آمده بودند و چون در آن زمان دولت لوکزامبورگ عضو کنوانسیون حمایت از پناهندگان بود به آنها اعلام داشت که می توانند برای مسکن و کار در این کشور حضور داشته باشند و حتی بعد از پنج سال برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند ، در آن زمان شرایط برای پناهندگان فراهم بود تا در یک کشور پیشرفته در اتحادیه اروپا کار و زندگی کنند و این سبب گردید تا پناهندگان بیشتری به لوکزامبورگ گرویده شوند که در سال ۱۹۹۶ با بوجود آمدن بحران بالکان دولت لوکزامبورگ یک طرحی را برای حمایت از پناهندگان و همچنین جلوگیری از ورود نابجای اتباع دیگر به وجود آورد و در طرح به وجود آمده مقرر گردید برای هر پناهنده شرایط مسکن و کار فراهم گردد و حتی اگر پناهده ای درخواست پناهندگی اش در لوکزامبورگ رد شدهباشد بتواند درخواست تجدید نظر کند و در طول آن سال ها و به وجود آمدن جنگ کوزوو بیش از ۵۳۴۰ پناهنده به لوکزامبورگ پناه آورده بودند که تنها فقط ۴ درصد از آنها در این فرآیند جدید ایجاد شده قرار گرفتند و شرایط بسیاری از آنها بلا تکلیف مانده و یا رد پناهندگی شدند ، در سال ۲۰۰۱ دولت لوکزامبورگ با ایجاد یک کمپین برای پناهندگان و زندگی در این کمپ ها شرایطی را فراهم کرد و یک فرصت ۶ ماهه به آنان داد تا بتوانند در این فرصت برای بدست آوردن کار تلاش بکنند ، همه این قوانین برای ساماندهی شرایط پناهندگان بود تا افرادی که مستحق دریافت پناهندگی نبودند از این کشور بیرون شوند به طوری که در سال ۲۰۰۷ تنها ۲۸۵۰ پناهنده که بسیاری از آنها از همان منطقه جنگ زده و مبارزانی که در انتخابات یوگوسلاوی سابق بودند قرار داشتند و تعداد کثیری که اکثر آنها از مناطق مسلمان نشین  به نام sandjak و در شمال صربستان و مونته نگرو بودند که از این کشور حذف شدند و می توان گفت اصلا شرایط مناسبی برای آن پناهنده ها که مجبور به ترک این کشور بودند وجود نداشت تا جایی که در سال ۲۰۰۳ و پس از اینکه تعداد کثیری از پناهجویان غیر قانونی که به لوکزامبورگ پناه آورده بودند و پرونده پناهندگی آنها رد شده بود دست به اعتراض زدند و با فشار آوردن به دولت خواستار بررسی شرایط زندگیشان شدند که دولت با بررسی های انجام شده بسیاری از آنها را که بیش از سی ماه بود در لوکزامبورگ بلاتکلیف بودند برایشان شرایط کار و زندگی را فراهم کرد و بسیاری از فرزندانشان را راهی مدارس کرد . در سال ۲۰۰۶ بر اساس آمار انجام شده بیش از ۱۸۱ هزار خارجی در لوکزامبورگ زندگی می کند که بیش از ۳۹ درصد جمعیت این کشور را شامل می شود که اکثر آنها کاتولیک و سفید پوست بوده و از کشور پرتغال می باشند .

پس از گذشت سال ها و در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴  سیلی از پناهندگان به اروپا هجوم آوردند که اکثر آنها از کشورهای آسیایی سوریه ، عراق ، افغانستان و برخی کشورهای آفریقایی بوده اند که شرایط نا به سامانی در کشورشان نظیر جنگ و هرج و مرج و کمبود منابع زندگی وجود داشته ، آنها پس از ورود به کشورهایی نظیر یونان ( بیش از سیصد هزار نفر از راه دریا ) و مصر که دریچه ورود پناهندگان به اروپا هست باعث نگرانی دولت و ملت این کشورها گردیدند به طوری که بسیاری از پناهندگان در شرایط بسیار سختی اسکان یافته اند و اتحادیه اروپا برای اینکه این کشورها را از زیر فشار و هجوم پناهندگان خارج کند با ایجاد طرحی در یک جلسه در بین کشورهای عضو مقرر گردید تا خیلی سریعتر این پناهندگان به کشورهای دیگر و ثروتمند اروپا نظیر آلمان ، اتریش ، لوکزامبورگ ، سوئد وسایر کشورهای اتحادیه اروپا منتقل شوند ، البته در این بین بعضی کشورهای شرق اروپا نظیر چک با بستن مرزهای خود به روی پناهندگان مخالفت خود را برای ورود پناهندگان اعلام داشت ، در بین کشورهایی که پذیرای پناهندگان بودند لوکزامبورگ شرایطی را برای پناهندگان سوری و عراقی که کشورشان جنگ زده بود فراهم کرد که حتی در بیمارستان ها و مراکز گفتار درمانی و … این پناهندگان به مدت تا  شش تا هشت هفته از ابتدای ورودشان اسکان یابند و رفته رفته سیل پناهندگان به لوکزامبورگ افزایش یافت به طوری که طبق آمار اعلام شده در آن زمان روزی ۳۰ پناهنده به لوکزامبورگ ورود می کرد ، در ماه آگوست سال ۲۰۱۵ طبق آمار اعلام شده ۱۸۸ نفر پناهنده وارد لوکزامبورگ شده اند که معادل ۶ نفر در روز می باشد و رفته رفته این میزان پناهنده باعث نگرانی در سران لوکزامبورگ گردید که دولت اعلام نمود که در ماه سپتامبر ظرفیت ها تکمیل می شوند و  این شرایط را برای لوکزامبورگ بحرانی می کرد به نحوی که دولت مجبور گردید حتی از بسیاری از مناطق در روستا ها و ایجاد چادر ها در این مناطق و در زمین ها و پارکینگ ها امکان اسکان داشته باشند و برای فرزندان نیز شرایط آموزشی را فراهم کرد و برای هر یک از این کمپ ها یک نگهبان و یک پرستار مستقر کرد ، در آن زمان تنها تعداد ۳۹۸ نفر از مردمان سوری و عراقی و افغانی توانستند اخذ پناهندگی کنند و این تعداد آمار بسیار پایینی در مقابل با سیل جمعیت پناهندگانی بود که وارد لوکزامبورگ شده بودند و همچنین وزیر امور خارجه این کشور طی بیانیه ای اعلام داشت که با توجه به اینکه لوکزامبورگ ثروتمندترین کشور اتحادیه اروپا محسوب می شود انتظارات از این کشور بالا رفته تا پناهندگان زیادی را پذیرا باشد که با توجه به کمبود نیروهای مددکار اجتماعی و روانشناسان و … باعث شد تا وزیر در مصاحبه خود از سایر کشورهای اروپایی درخواست کمک نماید ، در ادامه بسیاری از پناهندگان که بلاتکلیف مانده بودند قرار شد به کشورشان برگردانده شوند و یا به کشورهای دیگر منتقل شوند و در این بین افرادی که از سایر کشورها که در آن ها نه از جنگ خبری است و نه کشورشان نا امن است می توان تعداد کثیری را مشاهده نمود که از لوکزامبورگ اخراج می شدند و شرایط را برای خود بدتر از قبل کرده بودند آنها که با مشقت و دشواری خود را با گذر از راه های پرخطر به اروپا رسانده بودند حال بایستی به کشورهای خود بازگردند ، طبق آمار حاصله از شرایط نامطلوب بسیاری از پناهندگان در اروپا در سال گذشته توصیه می شود برای مهاجرت از راه های قانونی استفاده نمایید و برای خود راه برگشت بگذارید

TOP