×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور موناکو

موناکو کشوری است که گردشگران زیادی برای بازدید از مناطق زیبا و دیدنی آن به این کشور سفر می‌کنند.

گردشگران ایرانی هم مدتی است برای سفر این کشور را انتخاب می‌کنند. برای تجربه‌ی سفری خوب و به یاد ماندنی، اطلاعات کافی از مقصد بسیار اهمیت دارد.

شاهزاده‌ نشین موناکو دومین کشور کوچک دنیا است و در قلب اروپا قرار گرفته است. شبه‌ جزیره‌ی موناکو در دریای مدیترانه و در نزدیکی سواحل جنوب فرانسه واقع شده است و مساحت آن به حدود دو کیلومتر مربع می‌رسد. سرزمین موناکو به خاطر وجود قوانین مالیاتی آزاد، کازینو‌های متعدد و آب هوای مطبوع، به بهشت جهانگردان و ثروتمندان شهرت دارد. پایتخت موناکو شهر موناکوویل است و مشهور‌ترین شهر آن مونت‌کارلو است. این کشور از سه طرف هم‌مرز با فرانسه و از سوی دیگر در کرانه‌ی دریای مدیترانه در راستای ریویرا یا ساحل فیروزه‌ای و در بیست کیلومتری غرب شهر نیس قرار دارد.

تاریخ

موناکو یک دولت‌شهر محسوب می‌شود و بعد از واتیکان دومین کشور کوچک غیر وابسته‌ی جهان است. از سال۱۲۹۷ خاندان گریمالدی بر جزیره‌ی موناکو حکومت می‌کنند. در سال ۱۹۵۶ میلادی، شاهزاده رنیه با گریس کلی، بازیگر سرشناس هالیوود ازدواج کرد. آن‌ها والدین شاه‌‌دخت کارولین، شاهزاده آلبرت و شاه‌‌دخت استفانی هستند. هم‌اکنون آلبرت دوم، فرمانروای کنونی کشور موناکو است. وی در سال ۲۰۰۵ میلادی و پس از مرگ پدرش به حکومت موناکو رسید. ۱۹ نوامبر، روز ملی کشور موناکو است.

در دهه‌ی ۸۰ میلادی، به دستور شاهزاده رنیه، فرمانروای وقت موناکو، ساختن ساختمان‌های بلند در نزدیکی ساحل متوقف شد. دلیل این تصمیم، «حفظ اصالت» شاهزاده‌نشین موناکو اعلام شده بود. این قانون در سال ۲۰۰۹ میلادی، توسط شاهزاده آلبرت، فرمانروای جدید موناکو، مورد تجدید نظر قرار گرفت.

مردم و اقتصاد

موناکو از نظر تراکم جمعیت نیز در رده‌ی دوم کشور‌های متراکم قرار دارد. زبان مردم موناکو از شاخه‌ی زبان لیگوری است و گویش‌های اینتملی و مونگاسک در موناکو رایج است. زبان فرانسه، حکم زبان رسمی را دارد. همچنین بنا بر آمار سال ۲۰۰۸ بانک جهانی، کشور موناکو با ۲۱۱ هزار و ۵۰۱ دلار، بالا‌ترین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی در دنیا را دارد.

حمل و نقل

حمل و نقل در موناکو از طریق جاده، خط آهن، راه‌های هوایی و آبی صورت می‌گیرد. طول خط آهن ۱٫۷ کیلومتر است. موناکو دارای پنج خط اتوبوس است که شرکتی خصوصی آن را اداره می‌کند. دو خط اتوبوس دیگر نیز موناکو را به شهر‌های نیس و منتون مرتبط می‌سازد.

مؤسسات و امکانات فرهنگی

از آرشیو کاخ امیرنشین، موزه‌های علمی و موزه‌های تاریخی، می‌توان به عنوان مهم‌ترین موسسات فرهنگی کشور موناکو اشاره کرد. همچنین اُپرای مونت‌کارلو، ارکستر سنفونی مونت‌کارلو، سازمان ترویج موسیقی مونت‌کارلو، انسیستو باله مونت‌کارلو و تئاتر پرنس موناکو نیز از مراکز اصلی فرهنگ و هنر در این کشور به شمار می‌رند.

هر ساله کشور موناکو میزبان جشنواره‌های مختلف هنری مثل جشنواره‌ی بین‌المللی تلویزیون، جشنواره‌ی موسیقی و هنر، جشنواره‌ی سیرک و جشنواره‌ی تئاتر غیرحرفه‌ای موندیال است.

سازمان پرینس پییر (prince pierre) در موناکو مسئول اعطای جوایز سالیانه در زمینه‌های ادبیات، موسیقی و هنر‌های معاصر است. همچنین امکان آموزش رشته‌های هنری نیز در مؤسسات کشور نظیر فرهنگستان موسیقی، فرهنگستان هنر‌های نمایشی شهرداری و فرهنگستان رقص کلاسیک پرنس موناکو وجود دارد.

مناطق دیدنی

 • موزه اقیانوس شناسی موناکو

 • قصر شاهزاده

 • موناکو وایل (monaco ville)

 • ساحل لاروتو (larvotto beach)

 • باغ عجیب و غریب موناکو (jardin exotique de monaco)

 • همچنین بسیاری سواحل، پارک‌ها و موزه‌های دیگر.

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور موناکو

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

خارجیان مقیم در این کشور از حدود ۱۲۵ ملیت و عمدتاً در مناطق شهری ساکن هستند و این منطقه بیشترین تراکم جمعیت را در جهان دارد. زبان رسمی موناکو فرانسوی است، اما زبان های انگلیسی، ایتالیایی و زبان بومی موناکو نیز صحبت می شود. اگرچه موناکو عضواتحادیه اروپا نیست، اما ارز رسمی این کشور یورو است. این کشور قبل از تبدیل شدن به یک کشور مستقل، توسط مجلس ایتالیایی گرمیالدی اداره می شد و پس از انقلاب فرانسه تحت سلطه فرانسه قرار گرفت. موناکو از سال ۱۹۹۳ از حق رأی در سازمان ملل برخوردار بوده است.

بخش اعظم موناکو در قسمت کوچکی از خط ساحلی بین ایتالیا و فرانسه واقع شده است که گاهی ساحل فرانسوی نیز نامیده می شود و یکی از زیباترین مکان های جهان است. با توجه به جذابیت آن، بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور به موناکو سفر می کنند. متاسفانه با توجه به فرهنگ لوکس، موزه ها، آثار تاریخی، و مناظر، دولت از هیچگونه برنامه ای در زمینه تحصیل در خارج از کشور حمایت نمی کند.

دانشگاه بین المللی موناکو بر روی آموزش نسل بعدی دانشجویان تجارت تمرکز دارد. شاید این کشور بهترین مکان برای تحصیل تجارت نباشد، اما نقطه اوج تجارت جهانی است و بسیاری از رهبران تجاری جهان آن را به یک مکان ایده آل برای درک سطح بالا از دنیای تجارت تبدیل نموده اند.

برنامه های کمک هزینه تحصیلی در موناکو

علوم انسانی

بسیاری از دانشجویان باستان شناسی جذب باستان شناسی عصر برنز یا عصر مفرغ دریای اژه می شوند. این ساختارهای باستانی در سراسر منطقه مدیترانه ای از جمله موناکو پراکنده هستند. مؤسسه باستان شناسی آمریکا به دانشجویان فرصتی برای بررسی این ساختارها با اعطای کمک هزینه تحصیلی هریت و لئون پومرانس می دهد. این کمک هزینه ۵۰۰۰ دلاری برای حمایت از دانشجویان در پروژه های فردی مربوط به باستان شناسی عصر برنز دریای اژه است. فرایند گزینش بسیار دقیق است، زیرا این بورس تنها یکبار در سال تحصیلی اعطا می شود.

گروه جامعه شناسی، کشاورزی، بازسازی و منابع در دانشگاه دولتی میشیگان، دانشجویان خود را به تحصیل در خارج از کشور ترغیب می کنند. یکی از برنامه های آنها اکولوژی، فرهنگ و سیاست مواد غذایی در فرانسه است. این برنامه برای آموزش دانشجویان با تجربه در زمینه کشاورزی با کمک به کشاورزان در جهت ترویج کشاورزی و دامداری محلی در حین حفاظت از تنوع زیستی است. آنها چندین کمک هزینه در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند:

بورس تحصیلی جورج جولز جویاکس برای دانشجویان مقطع کارشناسی است که حداقل به مدت چهار هفته در یک کشور فرانسوی زبان تحصیل می کنند.

بورس تحصیلی اتحادیه اعتبار فدرال MSU بزرگترین کمک هزینه تحصیلی آنها است که بر اساس نیاز مالی و شایستگی های علمی اعطا می شود. دانشجویان واجد شرایط باید معدل ۲٫۵یا بیشتر و سابقه دریافت کمک هزینه فدرال دانشجویی (FAFSA) باشند.

کمک هزینه تحصیلی بنیاد کلاگ ویژه دانشجویان رشته کشاورزی و منابع طبیعی است.

کمک هزینه تحصیلی تجاری

دانشگاه میامی یک برنامه تبادل دانشجو با دانشگاه بین المللی موناکو دارد که فرصتی برای دانشجویان تجاری، به ویژه در رشته تجارت بین المللی، فراهم می کند. با این حال، سفر به موناکو و زندگی در آن ممکن است پر هزینه است. از این رو، دانشگاه میامی کمک هزینه های مختلفی برای کمک به کاهش هزینه مالی دانشجویان ارائه می دهد.

دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور دارند، اما استطاعت مالی کافی ندارند، می توانند برای دریافت بورس تحصیلی خارج از کشور درخواست دهند. شرایط دریافت این کمک هزینه تحصیلی عبارتند از: حداقل معدل ۳٫۰ ، نیاز مالی و ثبت نام در دانشگاه میامی.

کالج هنر و طراحی ساوانا (SCAD) فرصت های مختلفی ارائه می دهد. دانشجویانی که از SCAD فارغ التحصیل می شوند، به طور خودکار عضوی از این گروه خواهند بود. برخی از مزایای عضویت شامل دسترسی ویژه به امکانات پیشرفته، مراکز تناسب اندام، تخفیف های کتاب فروشی و حتی بورس تحصیلی دانشجویی می شود. یکی از این بورس های تحصیلی، بورس تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه بین المللی موناکو است. دانشگاه بین المللی موناکو هزینه تحصیل دانشجویان SCAD در رشته MBA یا کارشناسی ارشد رشته علوم در زمینه کالاها و خدمات لوکس را پرداخت می کند.

علاوه بر بورس های تحصیلی مذکور، دانشگاه بین المللی موناکو به دانشجویان متقاضی تحصیل در موناکو، کمک مالی اعطا می کند. این دانشگاه در سطح بین المللی با دانشگاه های زیادی در سراسر جهان همکاری دارد.

نکته ای که وب سایت دانشگاه موناکو را از سایر وب سایت ها متمایز می کند

 1. عدم نیاز به ورود یا ثبت نام

بلافاصله به سراغ بورس تحصیلی مورد نظر خود بروید و روند ثبت درخواست را شروع کنید. دسترسی به انواع کمک هزینه های تحصیلی در پایگاه داده این دانشگاه ساده و سریع است و برای مشاهده آن فقط باید روی گزینه مورد نظر خود کلیک کنید.

نیازی به تکمیل فرم های نظرسنجی و تعیین نام کاربری یا رمز عبور نیست.

 1. با بورس تحصیلی مورد نظر خود تنها چند کلیک فاصله دارید.

با محدود کردن جستجوی خود در وب سایت دانشگاه سریعاً به فرصت های تحصیلی مورد نظر خود دست می یابید. لطفاً توجه داشته باشید که با جستجوی بیشتر، گزینه انتخابی شما انحصاری تر می شود و گزینه های موجود در قسمت بالای منوی سمت چپ برای مرور آسان واقع شده است.

برخی از محبوب ترین بورس های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از:

بورس تحصیلی گروه های دموگرافیک شامل: زنان، آفریقایی آمریکایی ها، بومیان آمریکایی، اسپانیایی ها، آسیایی ها و سایر اقلیت ها

بورس های تحصیلی ویژه خانواده عبارتند از: اولین دانشجو در خانواده، خانواده کم درآمد، دانشجویان بزرگسال، دانشجویان غیر سنتی و پرورش فرزندان

بورس های تحصیلی با توجه به موضوع عبارتند از: آموزش، پرستاری، زیبایی، پزشکی، روانشناسی، مهندسی، خودروسازی، حقوق اجرایی، حقوق کیفری، علوم دینی، علوم بهداشتی، فیزیوتراپی، خدمات اجتماعی، دامپزشکی و رادیولوژی

برنامه بورس تحصیلی فورچون ۵۰۰ (Fortune 500 ) شامل شرکت هایی مانند تارگت (Target)، پپسی (Pepsi)، مک دونالد (McDonalds)، فورد (Ford) و اپل (Apple) است.

بورس های تحصیلی نظامی عبارتند از: جانبازان و همسران، کودکان و سایر وابستگان آنها

بورس تحصیلی ورزشی به رشته ورزشی فوتبال تعلق می گیرد.

بورس تحصیلی ویژه دانشجویان با شرایط پزشکی عبارتند از: سرطان، دیابت، صرع، ADHD و سایر اختلالات سلامت

کمک هزینه تحصیلی بر اساس مقطع تحصیلی شامل دانشجویان دوره کارشناسی تا دانشجویان دکتری می شود.

ویزای کاری کشور موناکو

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

موناکو، کشوری مستقل واقع در ریوییرای فرانسه، از دیر باز به دلیل داشتن یک سبک زندگی لوکس شهرت داشته است. نبود مالیات بر درآمد یا مالیات بر سود سرمایه، نبود توافق نامه های مالیات مضاعف، و محرمانگی مالی بالا موناکو را به کشوری جذاب برای ثروتمندانی تبدیل کرده که ارزش خالص دارایی های آنها بالا است. گرچه موناکو عضو اتحادیه اروپا یا منطقه شنگن نیست، ساکنان این کشور می توانند به موجب توافق های صورت گرفته بدون ویزا در منطقه شنگن مسافرت کنند. از دیگر امتیازت این کشور برخورداری از مسیرهای مواصلاتی زمینی، دریایی، و هوایی عالی و یک بازار املاک و مستغلات بسیار باثبات است. تنها راهی که برای گرفتن ویزای کاری این کشور وجود دارد داشتن یک پیشنهاد شغلی به همراه دعوتنامه ی کاری از جانب کارفرمایی در موناکو می باشد. ویزا کار شامل یک دعوتنامه کاری برای کسی که در خارج از کشور دنبال کار میگردد میباشد که توسط کارفرما برای وی ارسال گشته است. کارفرما میبایست آن شغل مورد نظر را به مدت ۳ ماه در داخل آن کشور به صورت عمومی آگهی کند ، اگر کسی پیدا نشد و خواستار آن شغل نبود سپس آن شغل به مدت ۳ ماه در دیگر در کشوهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر باز هم شخصی واجد شرایط آن شغل نبود کار فرما میتواند از متغاضیان خارجی واجد شرایط دعوت به همکاری کند .

ویزای کار موناکو

ویزای کاری موناکو – مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کار در موناکو

 • اصل پاسپورت

 • کپی پاسپورت

 • دو قطعه عکس ۶*۴

 • دعوت نامه کاری از جانب یک کارفرما برای فرد متقاضی کار در موناکو

 • پرینت تمکن مالی ازحساب بانکی

سرمایه گذاری در کشور موناکو

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

موناکو در دریای مدیترانه و جنوب کشور فرانسه واقع شده است. به دلیل قوانین مالیاتی آزاد، موناکو را به عنوان بهشت ثروت‌مندان یاد می‌کنند.کشور موناکو از سه طرف هم مرز با فرانسه است و در نزدیکی شهر نیس فرانسه واقع گردیده، به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌های فرانسوی در موناکو سرمایه‌گذاری کرده‌اند و این امر باعث شده است که یک کشور کوچک ولی بسیار پیشرفته و لوکس به وجود بیاید. پایتخت کشور کشور موناکو شهر موناکرویل و بزرگترین شهر آن مونت کارلو است.

 کشور موناکو یکی از بهترین کشور‌ها برای سرمایه‌گذاری به جساب می‌رود، زیرا این کشور کوچک به دلیل وجود سرمایه‌های خارجی هیچ‌گاه با رکود اقتصادی رو به رو نشده است و همیشه اقتصادی پویایی خواهد داشت. دولت مردان موناکو هم مانند اکثر کشور‌های اروپایی به افرادی که در این کشور سرمایه‌گذاری کنند سند اقامت دائم این کشور را می‌دهند، با دریافت سند اقامت و ویزای دائم موناکو شما هم می‌توانید مانند یک شهروند موناکویی از خدمات مختلف این کشور استفاده کنید، خدماتی مانند بیمه درمانی و یا حمل و نقل رایگان، که به نوع خود خدمات نسبتا منحصر به فردی به حساب می‌روند. کشور زیبای موناکو عضو اتحادیه شنگن نیست و از سال 2005 به دلیل جایگاهی که این کشور دارد، شهروندان موناکویی با داشتن پاسپورت این کشور به تمام اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کنند.البته این را هم در نظر بگیرید که اگر خواستار تابعیت موناکو هستید می‌بایست 6 ماه در این کشور زندگی کنید که البته ممکن است حدود 10 سال پروسه این تابعیت به طول انجامد که معمولا افراد از آن صرف نظر می‌کند زیرا تنها امتیازی که یک فرد با تابئیت موناکویی بیشتر از بقیه دارد، تحصیل رایگان تا اتمام مقطع کارشناسی است. سرمایه گذاری در موناکو به دو شکل امکان پذیر است، راه اول خرید بخشی و یا کل سهام یک شرکت در موناکو است و راه دوم ثبت یک شرکت جدید در این کشور است، در هر دو حالت شما باید حداقل مبلغ 1 میلیون یورو برای سرمایه‌گذاری داشته باشید. تمام مبلغی که می‌خواید در کشور موناکو سرمایه‌گذاری کنید مستقیما برای خود شما است و هیچ‌گونه مبلغی از آن به عنوان مالیات کسر نخواهد شد. برای ثبت و یا خرید یک شرکت در کشور موناکو شما نیاز به یک بیزینس پلن ( برنامه اقتصادی ) دارید و با استفاده از آن می‌بایست ثابت کنید که می‌توانید حداقل سرمایه که همان 1 میلیون یورو را در کشور موناکو به مدت 5 سال به گردش در بیاورید. بیزینس پلنی که ارائه خواهید داد باید برنامه یک فعالیت اقتصادی پویا باشد و نشان دهدنده فعالیت مداوم شرکت شما به مدت 5 سال باشد. در بیزینس پلنی که برای سرمایه‌گذاری در موناکو ارائه می‌دهید اگر نشان دهید که از شهروندان بومی این کشور استفاده خواهی کرد، احتمال قبول شدن آن توسط اداره مهاجرت موناکو بیشتر است. برای انتقال پول و دریافت سند موجودیت سرمایه، می‌توانید از خدمات ماناپال در این حوزه استفاده کنید و مبالغ خود را از بانک‌های ایران، بدون دردسر و تغییر آن به حساب‌های ارزی بین‎‌المللی انتقال دهید.

TOP