×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور مونته نگرو

کشور مونته‌نگرو در جنوب خاوری اروپا و در کرانه دریای آدریاتیک قرار دارد.

این کشور در تاریخ 21 مه 2006 به‌دنبال همه‌پرسی "رفراندوم استقلال مونته‌نگرویی"  از صربستان جدا شد و به استقلال رسید.

419 هزار و 240 رای‌دهنده در این همه‌پرسی شرکت کردند و 55.5 درصد به استقلال رای مثبت و 44.5 درصد رای مخالف دادند.

5 گروه بازرس بین‌المللی به سرپرستی تیم "سازمان امنیت و همکاری اروپا" ناظر این رفراندوم بودند.

تاریخ این منطقه بازمی‌گردد به قرن نهم میلادی یعنی زمانی که یک حکومت محلی وابسته به امپراتوری بیزانس به نام دوکلیا در آن در آن تشکیل شد.البته از قرن ششم تا قرن نهم دوکلیا نماینده و مجری امپراتوری بیزانس بود.

مونته‌نگرو به‌معنای کوه سیاه در کناره دریای آدریاتیک از جنوب‌غربی و همسایگی کروواسی از غرب،قراردارد.بوسنی و هرزگوین همسایه شمال‌غربی آن،صربستان شمال شرق ،کوزوو،شرق و آلبانی همسایه جنوب‌غربی این کشور است.

زبان رسمی آن مونته‌نگرویی و زبان‌های رسمی منطقه‌ای این کشور، صربی،بوسنیی،آلبانیایی و کروات است.در این کشور به جز 44.98 درصد مونته‌نگرویی، گروه‌های قومی صرب، بوسنیایی،آلبانیایی، ترک،کروات و چندین گروه دیگر زندگی می‌کنند.

حکومت آن به‌صورت جمهوری پارلمانی اداره می‌شود.پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور عضو اتحادیه اروپا، پودوگوریتسا است.

مونته‌نگرو براساس تقسیم‌بندی صندوق جهانی پول به‌عنوان کشوری با میزان درآمد متوسط شناخته می‌شود.

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

ثبت شرکت در کشور مونته نگرو

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

شرکت های خارجی در مونته نگرو به اندازه ی شرکت های داخلی ان از لحاظ قانونی تضمین شده اند. سرمایه گذار خارجی در مونته نگرو می تواند چه به عنوان یک نهاد قانونی  ویا به عنوان یک فرد حقیقی فعالیت کند. اصطلاح سرمایه گذار خارجی به شرکتی بر میگردد که توسط یک فرد حقیقی یا حقوقی خارجی که سهم سرمایه گذاری بیشتر از 25% کل سرمایه را دارد، در این کشور تاسیس شود.

هیچ محدودیتی در مورد میزان سرمایه گذاری در این کشور وجود ندارد. سرمایه گذاران خارجی تشویق شده اند تا آزادانه در هر صنعتی سرمایه گذاری کنند و به راحتی سرمایه و سود و سهام خود را نقل و انتقال دهند. سرمایه گذاران خارجی می توانند حقوق مربوط به املاک و مستغلات از جمله ملک تجاری،دفتر اداری، فضای مسکونی و یا ساخت وساز در زمین را بدست اورند. همه ی شرکت های بیمه در سراسر جهان پروژه های سرمایه گذاری در مونته نگرو را بیمه می کنند.

راه انداختن business

قوانین مونته نگرو اجازه ی ثبت 6 نوع شرکت را در این کشور می دهد ، از قبیل: کارافرینی،شرکت با مسوولیت محدود(D.O.O)، شرکت سهامی خاص(A.D) ،مشارکت عمومی( O.D) ، همکاری محدود(K.D) و مشارکت دربخشی از یک شرکت خارجی.

برای ثبت شرکت در دیوان بازرگانی ،کار افرین باید موارد زیر را ارائه دهد:

برای شرکت با مسوولیت محدود:

نیاز به حداقل سرمایه از1 یورو

قرارداد تاسیس شرکت

تکمیل فرم ثبت نام

10یورو هزینه ی ثبت

برای شرکت سهامی خاص:

نیاز به حداقل سرمایه ی 25000 یورو

قرارداد تاسیس شرکت

لیستی از اسامی هیئت مدیره و مدیران

شماره ی امنیتی مدیران و اعضای هیئت مدیره

نام و نام خانوادگی و ادرس مدیر اجرایی، هیئت مدیره و منشی شرکت

امضای اظهارات توافق نامه به منظور اجرای وظایف شرکت

قطعنامه ی هیئت مدیره برای تصویب عرضه ی عمومی سهام

تکمیل فرم ثبت نام

10یورو هزینه ی ثبت

برای مشارکت عمومی:

وجود 2 نفر یا بیشتر

حداقل سرمایه ی مورد نیاز

10یورو هزینه ی ثبت

برای همکاری محدود:

وجود 2 نفر یا بیشتر

حداقل سرمایه ی مورد نیاز

10یورو هزینه ی ثبت

برای سرمایه گذاری دربخشی از یک شرکت خارجی:

حداقل سرمایه ی مورد نیاز

10یورو هزینه ی ثبت

بعد از تکمیل تمام موارد فوق، حتما لازم است تا حساب بانکی باز شود و پس از ان شرکت برای دریافت PIB  (شماره ی شناسایی مالیاتی) و VAT  (مالیات بر ارزش افزوده) گزارش خود رابه اداره ی مالیات ارائه می دهد .

راه اندازی Business آسان

(کمترین مالیات بر شرکت ها در اروپا – %9)

شما می توانید شرکتی با مسئولیت محدود به مدت چهار روز کاری، با سرمایه تاسیس یک یورو، و با ارائه مدارکی از قبیل  توافق موسس، آیین نامه و فرم پر شده راه اندازی کنید.

چارچوب حقوقی مونته نگرو برای تشویق سرمایه گذاری خارجی : مونته نگرواین شرایط را فراهم کرده که سرمایه گذاران خارجی بتوانند در سازمان های دیگر این کشور نیزسرمایه گذاری نمایند.

زمینه های که در آن یک سرمایه گذار خارجی می تواند وجوه خود را در ان سرمایه گذاری کند:شامل شرکت سهامی خاص ،شرکت سهامداران، شرکت با مسئولیت محدود، مشارکت محدود و نامحدود با مسئولیت انفرادی، شرکت خصوصی ،شرکت قراردادی. بانک و دیگر سازمان های مالی. تعاونی، سازمان بیمه و دیگر اشکال همکاری مشترک قانونی می باشد.

معامله ی یک سرمایه گذار خارجی در مقایسه با سرمایه گذار داخلی: در مونته نگرو سرمایه گذار خارجی میتواند دقیقا با قوانین مشابه برای یک سرمایه گذار داخلی ، شرکت تاسیس کند. این به این معنی است که تمام مقررات داخلی برای خارجیان نیز اعمال میشود .

توافقنامه تجارت آزاد

توافقنامه CEFTA و توافقنامه تجارت آزاد با روسیه :

شرکت های فعال در مونته نگرو از دسترسی آزاد به بازار جنوب شرق بهره مندند -موافقت نامه های ازاد منطقه ای بین آلبانی، بوسنی و هرزگوین، کرواسی، صربستان، مقدونیه، مولداوی و کوزوو انجام شده ودسترسی رایگان به این بازار به امضا رسیده است. این هشت کشور توافق بر سر اصلاحات و الحاق به CEFTA را امضا کرده اند و در سال 2007پس از پیوستن به این توافقنامه ، درهای تجارت بروی 30 میلیون مصرف کننده در جنوب شرقی اروپا گشوده شد

علاوه بر این، توافق نامه امضا شده با روسیه در سال 2000 در مورد تجارت آزاد ، مونته نگرو را به مکانی خاص و جذاب برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده. علاوه بر صربستان، مونته نگروتنها کشور در منطقه بالکان و جنوب شرقی اروپا است که توافقنامه تجارت آزاد با روسیه ایجاد کرده است.

توافق با کشورهای عضو اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا برای تحریک صادرات در میان کشورهای منطقه ، اقدام به ایجاد تنظیمات تجارت خودکار (ATP)  کرده که از طریق ان واردات بیش از 95 درصد از کالاها معاف از حقوق گمرکی می باشد. معافیت کالاهاشامل گوشت و فولاد است و به طور کلی محصولات نشات گرفته از مونته نگرو برای واردات به اتحادیه اروپا بدون هیچگونه محدودیت پذیرفته و از حقوق گمرکی معاف است .این محصولات معاف از قوانین واردات آزاد هستند : محصولات کشاورزی ، محصولات گوشتی گوشت گوساله و گاو، ومنسوجات.

توافق با(EETA  ) کشورهای عضوانجمن تجارت آزاد اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین:

بیانیه اولیه همکاری با انجمن تجارت آزاد اروپا در دسامبر 2000 به امضا رسید و متعهد به معامله ی محصولات بازار صربستان و مونته نگرو با چهار کشور عضو است. این بیانیه راه را برای آینده توافقات تجارت آزاد بین EETA و مونته نگرو هموار کرد.

معاهدات مالیات مضاعف:

مونته نگرو 42 پیمان با کشور های مختلفی امضا کرده که در ان بسته به میزان درامد و اموال میزان مالیات مضاعف تنظیم شده است.

این معاهدات با کشورهای آلبانی، بلاروس، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، چین، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، مصر، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایران، ایتالیا، کره، کویت، لتونی، مقدونیه، مالزی، مولداوی، هلند، نروژ، لهستان، رومانی، روسیه، اسلواکی، اسلوونی، سریلانکا، سوئد، سوئیس، ترکیه، اوکراین و انگلستان منعقد شده است.

 روند حقوقی:

قلمرو گمرکی جمهوری مونته نگرو شامل قلمروکشور مونته نگرو، از جمله آبهای منطقه ای، آبهای داخلی دریایی و حریم هوایی است که کالا باید از طریق این گذرگاه های مرزی وارد و یا صادر شود.

محصولات گمرکی شامل:

هر نوع کالایی که به برای گردش در قلمرو گمرکی ازاد شده است؛

هر نوع کالایی که برای صادرات از قلمرو گمرکی اعلام شده است.

عوارض گمرکی بر کالاهای وارداتی به قلمرو گمرکی بر اساس قانون تعرفه های گمرکی گذاشته شده است. تعرفه گمرکی از 0٪ تا 30٪، ومیانگین  ​​تعرفه سفارشی 6.11٪ است.هر فردی که واردات و یا صادرات کالا انجام می دهد ممکن است اطلاعات مربوط به قوانین گمرکی را در خواست کند که در اینصورت می تواند فرم قوانین گمرکی را مطالعه کند.

مشوق های مالیاتی در مونته نگرو چه کسانی هستند؟

اعتبار مالیاتی _ مقدار مالیات می تواند تا 25% از مقدار سرمایه گذاری در داراییهای ثابت برای دوره ی مالیاتی مربوطه کاهش یابد. این کاهش از 30% کل بدهی مالیاتی تجاوز نمی کند.

برای مناطق توسعه نیافته (بخش شمال کشور)_ شرکت های تازه تاسیس در زمینه تولید، در طول سه سال اول بعد از تاسیس  معاف از مالیات هستند.

ضرر و زیان_  خسارات ناشی از معاملات تجاری به استثنای انها یی که منجر به سودآوری می شوند،در محاسبات سود تولیدی اینده جبران خواهند شد

سرمایه گذاری در اوراق بهادار_ اگر سود حاصل از سرمایه گذاری ،جهت خرید اوراق بهادار مورد استفاده قرار بگیرد ، مانند سود، مشمول مالیات نخواهد بود. به شرط انکه در طول 12 ماه مجددا سرمایه گذاری شود .

مشوق های تعرفه سفارشی در مونته نگرو چه کسانی هستند؟

واردات مواد اولیه: واردات مواد اولیه در صورتی که پس از تولید کامل محصول صادر شود، نیاز به گمرکی ندارد.

واردات تجهیزات به عنوان سهام سرمایه گذار خارجی: سرمایه گذار ممکن است گمرکی پرداخت نکند ولی مالیات بر ارزش افزوده را باید پرداخت کند ولازم است سرمایه گذاردرخواست تجدید نظر را با مدارک قابل استناد دولتی جهت ازاد شدن گمرکی ارائه دهد.

صادرات بدون گمرکی: کسی که مالیات کالا صادر میکند نیازی به پرداخت مالیات ندارد ولی باید مالیات بر ارزش افزوده را طبق قانون با نرخ 0%  پرداخت کند. این به این معنی است که کسی که مالیات بر ارزش افزوده را بر روی مواد اولیه پرداخت می کند و هنگامی که محصول تولید شده را صادر می کند،لزومی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را ندارد.

سرمایه گذاری در مونته نگرو بسیار کم  هزینه تراز دیگر کشور های اروپایی است در در حالی که کیفیت خدمات ارائه شده قابل مقایسه است.

نظام مالیاتی رقابتی

نظام مالیاتی مونته نگرو به یکی از رقابتی ترین نظام ها در کل اروپا تبدیل شده است. با 9٪ سود نرخ مالیات بر شرکت ها، نه تنها شرکت های بزرگ وفعال در مونته نگرو از کسب و کار لذت خود می برند بلکه بار مالیاتی پایین کار انها را برای تجارت اسان تر کرده است، در نتیجه سود عملیاتی خود را به حداکثر رسانده اند.

TOP