×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
netherland country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور هلند

هلند یکی از کشورهای اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی، دوچرخه، پنیر و گل لاله مشهور است.

هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند است که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. این کشور با کشورهای آلمان و بلژیک همسایه است.

هلند کشور هنرمندان هم هست. بسیاری از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون‌گوگ، نقاشان معروف، در این کشور زندگی می‌کردند.

تقریبا 20 درصد از مساحت هلند را آب تشکیل می‌دهد. در عین حال پایین بودن ارتفاع مناطق خشکی آن نسبت به سطح دریا باعث شده هلندی‌ها سدهای زیادی احداث کنند.

25درصد مساحت آن، از عقب نشینی و  خشک شدن آب دریا ، تشکیل شده است. هلند کوه ندارد و ارتفاع بلندترین تپه در جنوب این کشور ۳۲۲ متر است.

  • آشنایی با جاذبه‌های گردشگری هلند |

باشگاه آلکمار  | باشگاه هیرنفین | باشگاه آژاکس |

فرانک ریکارد | یوهان کرایف | لوئیز فان گال | مارکو فان باستن | رود گولیت  | گاس هیدینک | رود فان نیستلروی |

هلند عضو اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و پیمان کیوتو را نیز امضا کرده است.

با وجود اینکه آمستردام پایتخت رسمی کشور هلند است برای تمرکززدایی، بسیاری از وزارتخانه‌های این کشور در شهر لاهه یا اطراف آن مستقر شده‌اند.

سیاست در هلند

حکومت هلند پادشاهی مشروطه ‌است که در آن شاه یا ملکه به عنوان رئیس حکومت، نقش چندانی در سیاست ندارد. ملکه آن در حال حاضر بئاتریس ویلهلم یناآرمگارد است.

دو مجلس نمایندگان در این کشور وجود دارد و نخست وزیری که حزب حائز اکثریت در کشور معرفی می‌کند دولت را تشکیل می‌دهد. نخست‌وزیر در هلند رئیس دولت محسوب می‌شود و مهم‌ترین مقام سیاسی کشور است.

مجلس اعیان هلند 75 عضو دارد که هئیت مقننه استان‌ها برای دوره‌ای شش ساله آنها را تعیین می‌کنند. در مجلس عوام هلند 150 نماینده که مستقیما از طرف مردم به مدت چهار سال انتخاب می‌شوند.

فعالیت احزاب در هلند آزاد است و بیش از 70 حزب سیاسی در آن فعالیت دارند که مهمترین آنها احزاب دموکرات مسیحی، کارگر، سبز، خلق برای آزادی و دموکراسی هستند.

هلند در سال 1581 استقلال یافت و روز ملی آن 30 آوریل است.

اقتصاد در هلند

این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیر زیادی گندم، جو و سیب‌زمینی از مزارع این کشور به دست می‌آید.

اکثر صنایع هلند، در شهر بندری روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده‌اند. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.

نیروی کار این کشور 49/7 میلیون نفر است و نرخ بیکاری آن 5/5درصد. 50/1 درصد از مردم آن در سال 1999 میلادی زیر خط فقر زندگی می‌کردند.نرخ تورم درهلند1/1 درصد در سال است.

صادرات هلند شامل ماشین آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، سوخت و مواد خوراکی است که به کشورهای آلمان، بلژیک، انگلیس ، فرانسه ، ایتالیا و آمریکا  صادر می‌شود.

محصولات وارداتی به این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل‌و‌نقل، مواد شیمیایی، سوخت، مواد خوراکی و پوشاک است که از کشورهای آلمان، بلژیك، چین، آمریکا، انگلیس، روسیه  و فرانسه وارد می‌شوند.

مردم هلند

جمعیت هلند در سال 2007 میلادی 16 میلیون و 570 هزار و 613 نفر بود که میانگین سنی 39/7سال داشتند. امید به زندگی در این کشور 11/79 سال است.

زبان رسمی هلند، هلندی است. این زبان شاخه‌ای از زبان‌های ژرمن محسوب است و به آلمانی شباهت‌هایی دارد.

ارتباطات در هلند

هلندی‌ها به مطالعه روزنامه علاقه فراوانی دارند و روزنامه‌های زیادی در این کشور منتشر می‌شود اما به گزارش بی.بی.سی روزنامه‌نگاری زرد در این کشور طرفداری ندارد.

اکتبر 9, 2019 @ 12:00 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور هلند

اکتبر 9, 2019 @ 12:00 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

برای آگاهی از شرایط  تحصیل رایگان در هلند می بایست ابتدا نظام آموزشی کشور هلند و ساز وکارهای مربوط خدمات آموزشی در این کشور معرفی گردد. سپس امکان تحصیل رایگان در هلند برای دانشجویان بین المللی مورد بررسی قرار گیرد و در انتها موارد کاربردی در مورد تحصیل رایگان در هلند تشریح شود. چنانچه شما نیز درباره تحصیل رایگان در هلند و مسائل مربوطه سوالاتی دارید مقاله ی زیر را مورد مطالعه قرار دهید. همچنین مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی گروه آرمانی، بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه، برای ارائه ی مشاوره تخصصی با موضوع تحصیل رایگان در هلند و سایر موضوعات مربوط به مهاجرت قانونی آماده و پاسخگوی شما عزیزان هستند.
نظام تحصیلی و آموزشی کشور هلند بر پایه ی نیاز و استعداد دانش آموزان بنا شده و از این رو مدارس به سه دسته ی مدارس دولتی، مدارس خاص (مذهبی) و مدارس معمولی دولتی تقسیم شده اند، البته لازم به ذکر است که تعدادی مدرسه ی خصوصی هم مشغول به فعالیت می باشند. نظام آموزشی کشور هلند بر اساس ارزیابی سازمان برنامه ریزی تحصیلی برای دانشجویان بین المللی PISA و سازمان همکاری اقتصادی وتوسعه  OECDدر رتبه بندی برترین نظام های آموزشی در رتبه نهم قرار دارد.
تحصیل اجباری برای دانش آموزان از سن ۵ سال آغاز می شود و تا سن ۱۸ ادامه می یابد. در پایان این دوره به دانش آموزان مدرک دیپلم در سطوح VWO، HAVO و MBO اعطا می شود. مدارس دولتی و خاص بر پایه ی بودجه ی دولتی اداره می شوند و هزینه های جاری این مدارس توسط دولت تامین می گردد. ولی مدارس خصوصی بر پایه ی شهریه ای که از دانش آموزان دریافت می کنند فعالیت دارند. تحصیلات عالی در هلند در سه مقطع لیسانس (۲۴۰ واحد طی ۴ سال)، فوق لیسانس (۶۰ تا ۱۲۰ واحد طی یک یا دو سال) و دکترا (۱۲۰ واحد در طول ۳ سال) ارائه می گردد.

هزینه های تحصیل در هلند

همانند بسیاری از کشورهای اروپایی، تحصیل در دانشگاه های دولتی هلند برای دانشجویان اروپایی بدون در نظر گرفتن تابعیت آنها هزینه ای در حدود ۱۷۰۰ تا ۱۹۰۰ یورو به همراه دارد. طبیعتاً این مبلغ برای دانشجویان غیر اروپایی بیشتر است. دانشجویان خارجی در مقطع لیسانس ملزم به پرداخت شهریه ی سالیانه ۸ تا ۱۲ هزار یورو می باشند. هزینه های دوره ی فوق لیسانس برای این دانشجویان به طور میانگین بین ۸ تا ۲۰ هزار یورو تخمین زده می شود. توجه داشته باشید که مبالغ بسته به نوع دانشگاه و شهری که دانشگاه در آن واقع است متفاوت است و مبالغ مذکور میانگین هزینه ها می باشند. همچنین هزینه ی خوابگاه برای دانشجویانی که از خوابگاه های دانشگاه استفاده می کنند بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو بوده و هزینه های جاری در طول یکماه مثل هزینه ی خورد و خوراک، حمل و نقل، پوشاک و تفریح بین ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو می باشد.

کمک هزینه تحصیلی

کشور هلند یکی از کشورهای اروپایی است که به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد تا با استفاده از تسهیلات مالی تحت عنوان Student Grants یا وام های مربوط به شهریه بتوانند در دانشگاه های این کشور تحصیلات سطح بالا را تجربه نمایند. طرح های حمایتی مالی دیگری مثل کمک هزینه ی اجاره مسکن Huurtoeslag و کمک هزینه ی خدمات بهداشت و درمان Zorgtoeslag نیز برای پوشش هزینه های دانشجویان در راستای تحصیل رایگان در هلند وجود دارد.

شرایطی که کمک هزینه های تحصیلی دانشجویی به دانشجویان تعلق می گیرد عبارتند از اینکه:

در راستای تحصیل رایگان در هلند، سن متقاضی نباید بیشتر از ۳۰ سال باشد. متقاضی تبعه کشورهای اتحادیه ی اروپا باشد و طی ۵ سال گذشته اقامت هلندی اخذ نموده باشد یا حداقل ۵۶ ساعت در ماه کار کرده باشد. داشتن اجازه ی اقامت یا کار همان حقوقی را برای فرد به همراه دارد که یک شهروند هلندی دارد. شرط لازم دیگر برای اینکه صلاحیت فرد احراز شود این است که درآمد ماهیانه وی کمتر از ۱۳ هزار یورو در ماه باشد. بعلاوه دانشجویان اروپایی که قادر نیستند شهریه های تحصیل در هلند را بپردازند می توانند از وام های دانشجویی استفاده کنند که این مورد نیز شرایط خاص خود را دارد. من جمله داشتن حساب بانکی در هلند و کد شناسایی شهروندی این کشور و داشتن سن کمتر از ۳۰ سال. دانشجویان باید به همان میزان که از وام های دانشجویی استفاده می کنند وجوه دریافتی را بازپرداخت نمایند. سقف زمانی که دانشجوی دوره ی لیسانس می تواند از کمک های مالی دانشجویی استفاده نماید ۷ سال است.
به عنوان طرح تشویقی در تحصیل رایگان در هلند، به منظور جذب دانشجویان بین المللی غیر از اتحادیه اروپا، دولت هلند برنامه ای برای ارائه کمک هزینه های مالی به این دانشجویان آغاز نموده است. این بورس تحصیلی توسط وزارت آموزش و پروش، وزارت علوم و چندین دانشگاه هلند تامین می شود. و مبلغ آن نیز ۵ هزار یورو برای سال اول می باشد که افراد می توانند با داشتن شرایط تنها یک بار از آن استفاده نمایند.

شرایط استفاده از این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی غیر اروپایی عبارتند:

فرد ملیتی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا داشته باشد.
فرد متقاضی شرکت در دوره های آموزشی کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاه های هلند باشد.
فرد متقاضی قبلاً مدرک تحصیلی که از موسسات یا دانشگاه های هلندی اخذ ننموده باشد.
فرد شرایط خاص دانشگاه مورد نظر را داشته باشد.

چنان که مشاهده فرمودید و پیش تر هم اشاره شد، تحصیل رایگان در هلند در دانشگاه حتی برای دانشجویان هلندی نیز امکان پذیر نیست و طبیعتاً برای دانشجویی که از کشور غیر اروپایی نیز به همین ترتیب است. تنها دانشجویان می توانند از امکاناتی نظیر بورس ها و وام های تحصیلی برای پرداخت بخشی از کمک هزینه های تحصیل خود استفاده نمایند.

ویزای کاری کشور هلند

اکتبر 9, 2019 @ 12:00 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

ویزای کار درکشور هلند به چندین شیوه اخذ می گردد یکی از شیوه های اخذ ویزای کار هلند این است که فرد در کشور هلند یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکتی معتبردر کشور هلند است اخذ نماید که فرد نیز باید شرایط مورد نیاز را داشته باشد  از دیگر شرایط مورد نیاز جهت پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید ، که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود در صورتی که فرد مد نظر یافت نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزای کار هلند اقدام نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط ویژه ای دارد که در ادامه مطالب به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد و کارفرما پس از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد متقاضی مهاجرت به کشور هلند از طریق کار ، حقوقی را لحاظ نماید که کل هزینه های فرد و خانواده آن را شامل شود. این حقوق باید پس از کسر هزینه مالیات محاسبه گردد که آیا برای مخارج فرد مهاجر کافی است یا خیر؟

در نتیجه همانگونه که عنایت فرمودید اخذ ویزای کار هلند در کشور امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی گردد و اصولا باید کارفرما این امکان را داشته باشد که برای کارمند متقاضی کشورهلند باید مجوز داشته باشد که برای کارگر متقاضی مهاجرت کاری به کشور هلند از طریق کار درخواست ویزای کار هلند نماید. در اصطلاح فرد کارفرما در کشور باید بتواند اسپانسر شود. در کل اقدام برای ویزای کار هلند بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است . دقت نمایید اشخاص کلاهبردار ادعا میکنند که میتوانند در مدت کم ویزای کار هلند برای شما اخذ کنند ،اینها از میل زیاد اشخاص استفاده میکنند و این حرفها را میگویند، نخست از شخص سوال کنید تا کنون از کشور خارج شده که اکنون بخواهد کار شما را انجام دهد ، باور نمایید بسیاری از این دفاتر مهاجرتی در کشور ما دارای مشاورینی هستند که نه تنها اصلا با درس حقوق بین الملل خصوصی آشنا نیستند بلکه تا کنون پا از ایران فراتر نگذاشته اند.. به خاطرداشته باشیداخذ دعوتنامه کاری هلند امری آسان نیست که چند فرد بیسواد و بی تجربه در آن به شما مطلب بیاموزند.

چنانچه مایل هستید از این طریق اقدام کنید کل پروسه اخذ ویزای کار هلند بین ۲ تا ۹ ماه به طول می انجامد که فرد متقاضی میتواند بعد از چند سال ( معمولا ۲ تا ۵ سال) تقاضای اقامت دائم هلند کند و با قوانین کنونی این امر به سادگی مقدور میباشد.

یک راه دیگر جهت اخذ ویزای کار هلند ، و مهاجرت کاری به کشور هلند از طریق کار اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در بعضی از کشور ها مانند استرالیا ،کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد  .

ویزای کار در هلند در این مقاله به بحث گذاشته شده است تا شما با شرایط مهاجرت به کشور هلند از طریق کار آشنا شوید. به طور کلی یکی از روشهای مهاجرت به کشور هلند ،  مهاجرت کاری به هلند  و اقامت از طریق ویزای کار هلند می باشد. امید است شما عزیزان در خصوص مهاجرت کاری به هلند می توانید با موسسه حقوقی گروه ارمانی در خصوص مهاجرت به کشور هلند از طریق کار مشاوره رایگان دریافت نمایید . با توجه به مواردی که در خصوص مهاجرت کاری به کشور هلند از طریق کار مطرح شد و به جهت اهمیت بالای مقوله مهاجرت کاری هلند پیشنهاد می گردد متقاضیان مهاجرت به کشور هلند از طریق کار به وکیل مهاجرت به هلند مراجعه و در خصوص فرایند اخذ ویزا ی کاری هلند مشاوره تخصصی اخذ نمایند.

پروسه  مهاجرت به کشور هلند از طریق کار در بیشتر کشورها خیلی زمانبر میباشد و بهترین کشوری که الان میتوان برای آن اقدام نمودکشور آلمان است که یک پروسه ۷ تا ۹ ماهه دارد. البته نام ویزای کار آلمان که مشهور به ویزای جستجوی کار آلمان  شده است .

در رابطه با کشور هلند و مهاجرت به کشور هلند از طریق کار سوالات بسیاری از ما پرسیده میشود که ما سعی نموده ایم با توضیحاتی که به مشاورین داده ایم حتی الامکان این شبهات را مرتفع نماییم و شما میتوانید در خصوص چگونگی  کار در هلند از ما سوالات خود را بپرسید و ما با کمال میل پاسخگو هستیم البته چنانچه بضاعت علمی یاری کند. آخرین نکته ای که در نهایت جهت اخذ و یافتن کار در کشور هلند به نظر میرسد این است که هرچند پروسه اخذ ویزای کار در هلند کمی دشوار است اما راههایی برای وصول و تسهیل کردن آن خواهیم داشت.

یکی از این طرق این است که ما بتوانیم در کشور هلند کار فرما را یافته و به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشور هلند شویم و چون در طول تحصیل اجازه کار پاره  وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را تقاضا نماییم یا صبر کنیم زمانی که فارغ التحصیل شدیم از کارفرما در کشور هلند درخواست کار کنیم ،این راه از جمله راههای بسیار مناسب می باشد زیرا پس از مهاجرت به کشور هلند فرد چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مد نظر خود را یافته و آن را  تا پس از پایان تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری هلند اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳ تا ۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. در هر حال راههای دیگری نیز برای ورود به کشور هلند نیز وجود دارد که در این مقاله مختصر نمی گنجد.

همچنین در خصوص مهاجرت به کشور هلند از طریق کار و چگونگی اخذ اقامت هلند از طریق کار و قوانین مهاجرت کاری به هلند و شرایط مهاجرت کاری به هلند  بیان می نماید که بسیاری از افراد برای زندگی،تحصیل ،کار  خواهان مهاجرت کاری به کشور هلند از طریق کارهستند . در صورت کلی راه های  مهاجرت به هلند برای بسیاری از افراد ایده ال می باشد . مهاجرت کاری به کشور هلند از طریق کار واخذ ویزای کار هلند برای متقاضیان مهاجرت به کشور هلند از طریق کار گوناگون می باشد.

ثبت شرکت در کشور هلند

اکتبر 9, 2019 @ 12:00 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

زمانی که شخص در نظر دارد کار خویش را راه اندازی نماید و این کار را اجرایی می کند درهای بسیاری به روی حرفه آتی وی باز می شود. شخص هم این امکان را دارد که یک فروشگاه تجاری راه اندازی کند و یا اینکه شرکت مشاوره ای تاسیس کند و در نهایت به یک کارآفرین پاره وقت و یا تمام وقت تبدیل شود. در کار مشاوره مشتریان احتمال دارد شما را برای مشاوره کامل امور خود استخدام کنند و یا در امور ساخت و ساز مشاوره شما را نیاز داشته باشند.

برای ثبت یک شرکت موارد ذیل حتما باید به اتاق بازرگانی ارائه گردد:

۱: معرفی رسمی شرکت

۲:تاریخ شروع بیزینس

۳:ارائه کامل بیزینس پلن

۴:موضوع قانون استخدام

۵: تکمیل فرم های قانونی

۶:ثبت نام شرکت

۷:مالیات (دانستن شرایط مالیات)

۸: بیمه

۹:محل کسب و کار

متقاضی می بایست یک فرم به نام ۱۴ یاA 17 را به انضمام یک نسخه کپی از سند شناسایی معتبر که در آن شرکت شما ثبت شده باشد که می بایست به اتاق بازرگانی برای بررسی ارائه شود قابل ذکر است در انتهای فرم جای امضا وجود دارد که فرم بدون امضا مورد تایید نمی باشد و بررسی نمی شود. فرم درخواست را یا باید شخصا به اتاق بازرگانی ارائه دهید و یا فرم را به صورت پست ارسال بفرمایید. اگر شخص حتما بخواهد که حضورا فرم تکمیل شده را به اتاق بازرگانی ارائه دهد می بایست حتما از مدتی قبل وقت قبلی بگیرد و ارائه حضوری فرم و مدارک با وقت قبلی همراه است، برای ثبت شرکت می بایست حتما شخص آدرس سکونت خود را در خارج از کشور مشخص کند و این آدرس باید موجود می باشد و از مدارک زیر مورد نیاز و مورد تایید است:

یک سند معتبر مسافرتی(گذرنامه یا کارت شناسایی ترجیحا اروپایی)

گواهینامه یک فرد هلندی(گواهینامه رانندگی غیر هلندی مورد تایید نمی باشد)

اجازه اقامت صادر شده توسط IND

گذرنامه پناهندگی یک شخص هلندی

اگر شخص در محل سکونت خود کسب و کار خود را راه نینداخته است و مکان دیگری را در جای دیگر اجاره کرده است باید آدرس همان محل کار را که اجاره کرده است حتما اعلام نماید.

تمامی فرم های امور و فعالیت های مختلف موجود می باشد که اگر شخص بخواهد ثبت شرکت خود را لغو کند و یا تغییراتی در درخواست خود به وجود آورد می بایست بعد از پر کردن فرم به صورت آنلاین این فرم را پر شده و تکمیل شده را به دو زبان پرینت بگیرد ، می بایست توجه داشت اگر فیلدهای رایگان داخل فرم مانند فعالیت های کسب و کار پر شود می بایست حتما فرم با زبان هلندی ترجمه شود. قابل ذکر است اگر شخص فرم خود را پست نماید می بایست حتما و همیشه یک نسخه کپی از سند شناسایی معتبر از شخصی که فرم را امضا کرده است را نزد خود داشته باشد.

هنگامی که فرم تکمیل می شود یک شماره ثبت ۸ رقمی منحصر به هر شخص داده می شود.این کد به ایمیل شما ارسال می شود و هیچ فرمی به انگلیسی وجود ندارد. همه فرم ها به هلندی می باشد و برای ارائه به اتاق بازرگانی فقط باید فرم هلندی ارائه شود و تمامی فرم ها به زبان هلندی می باشد فرم های ۶، ۱۱ و۱۳ به انگلیسی وجود ارد که راهنمایی می کند به چه طریق فرم های هلندی را تکمیل نمایید.

نام های فرم های ثبت نام یک شرکت و یا نهاد قانونی در ادامه توضیح داده می شود که این شرکت ها به صورت کلی به سه بخش تقسیم می شود و چند نمونه از آن در ذیل آورده شده است:

۱: مالکیت فردی(فرم ۱)     ۲:همکاری تجاری محدود  (فرم ۲)      ۳:مشارکت عمومی (فرم۲A

شرکت خصوصی محدود تحت الحاق فرم ۷

شرکت های اروپایی SE فرم ۲۳

اشخاص حقوقی تحت نظر قانون خصوصی فرم ۲۵

فرم های ثبت نام یک شرکت به صورت شعبه:

شرکت واحد( با فعالیت های تجاری و بازرگانی) فرم ۹

شرکت بدون فعالیت های تجاری(نهاد قانونی) فرم A9

فرم ثبت نام افراد:

به صورت شریک فرم ۱۰

شخصی که اجازه دارد عامل کسب و کار شرکت باشد فرم B

دارندگان سهام که مبالغی را پرداخت کرده باشند فرم ۱۹

به عنوان عضوی از نهاد رسمی قانونی تحت قانون عمومی فرم ۲۶

فرم های تغییر دادن و یا پایان دادن به درخواست یک ثبت شرکت:

تغییر در جزئیات شاخه ای از کسب و کار دیگر فرم ۱۴

تغییر در جزئیات یک نهاد حقوقی همکاری فرم ۱۵

انحلال یک شرکت، شخصیت حقوقی فرم ۱۷A

ختم و اتمام یک نهاد حقوقی فرم ۱۷B

دیگر موارد مضاف فرم ۱۸

همان طور که در موارد فوق نیز ذکر گردید برای شخصی که می خواهد Start کاری را بزند و بیزینس و تجارتی را آغاز کند اعم از شراکت تجاری، مشارکت محدود، مشارکت حرفه ای و…) شخص باید حتما در اتاق بازرگانی ثبت نام داشته باشد و حتما می بایست بیزینس پلن خود را ارائه نماید حال اگر شخص از نظر شرایط مالی و تسلط بر کار خود مسئله ای نداشته باشد باز هم می بایست بیزینس پلن ارائه نماید مخصوصا اگر اروپایی نباشد و هلندی نباشد ولی بخواهد در هلند بیزنسی را راه بندازد. قابل ذکر است حتی اگر شخص کار آزاد داشته باشد و اگر کارمندی هم استخدام نکرده باشد و کار وی کاملا خویش فرما باشد باز می بایست در اتاق بازرگانی ثبت نام داشته باشد و بیزینس پلن ارائه نماید و پس از تکمیل فرم مشخص می شود که آیا به اسناد و مدارک دیگر نیاز است و یا خیر به طور مثال قرارداد اجاره ، حق رای دادن، یک سند شناسایی معتبر برای مثال گذرنامه و یا گواهینامه رانندگی  ، این مورد حتما مورد نیاز می باشد اگر شخصی شما را برای ثبت نام در KVK همراهی می کند حال در مقام مترجم یا شخصی که متقاضی می خواهد وی را همراهی کند.

اگر شخص به عنوان کارآفرین شرکتی را به وجود آورد یا بیزینسی را آغاز کند یک سری کمک ها به وی تعلق نمی گیرد نسبت به شخصی که کارمند است و با قرارداد کاری استخدام شده است: مانند کمک های شرکت ها:حداقل دستمزد حتی در تعطیلات، حتی کمک هزینه در تعطیلات و تدابیر حفاظتی در برابر اخراج کارمند و….

به شخص پیشنهاد می شود که حتما بیزینس را خودش تهیه نماید زیرا تسلط بیشتری بر اهداف آتی خود و همچنین مشتریانی که قرار است داشته باشند خواهند داشت. و این سوال های ذیل باید از خود پرسیده می شود و حتما بررسی شود:

چه سرمایه گذاری و چه ثبت شرکتی و چه کارآفرینی سود آور است و مناسب با حرفه و تواناهایی شخص است.

چه خدمات و محصولاتی ارائه و تولید بفرمایید یا چه خدمات و محصولاتی تولید نکنید.

چه اشخاصی مشتری شما خواهند بود؟

چه فعالیت های تبلیغاتی انجام دهید که قرارداد بتوانید داشته باشید و مشتری جذب کنید.

چگونه بهینه سازی صورت می دهید برای گروه خود و چه جوری دید خود فرد اصلی قرار است به کارمندان و گروه وی انتقال یابد؟

چقدر هزینه توانایی پرداخت دارد؟>

طرح مالی باید مشخص شود(نوع سرمایه گذاری،بودجه ای که در اختیار دارید و گردش مورد انتظار خود بر اساس بررسی ها که بر اساس آن تحقیق کرده اید و این اقدام را انجام داده اید.)

چه نوع بیمه ای نیاز دارید که به صرفه باشد؟

چه نوع جواز ، مجوز و license مورد نیاز شما است؟

برای سازمان مدریتی خود چه فرمی باید تکمیل نمایید؟

چه شرایط و مقرراتی که قابل اجرا باشد در نظر دارد در بیزینس و تجارت خود ارائه نماید.؟

برای ثبت نام متقاضی می تواند از یک هفته قبل از عملیت اجرایی شرکت و تا یک هفته بعد از عملیت اجرایی شرکت امکان ثبت نام وجود دارد. این نکته حائز اهمیت می باشد که اگر برای شرکت و یا تجارت خود کارمند و یا کارمندانی را استخدام کرده اید در ثبت نام خود حتما می بایست به دولت اطلاع دهید. از اول جولای ۲۰۱۲ این امر جزء قانون شد که حتما شرکت خود را در اتاق بازرگانی به ثبت برساند و اگر کارمندانی را استخدام کرده است حتما باید در ثبت نام خود گزارش دهد.

این قانون جدید از این رو به وجود آمد و اجرایی شد که هدف آن جلوگیری از شیوه های غیر قانونی نیروی انسانی است و کاهش استثمار کارگران می باشد لذا هر شرکت و یا نهاد حقوقی که کارمند و کارگر در هلند فراهم می کند و نیروی کار در هلند دارد می بایست حتما فعالیت خود را و نوع کسب و کار خود را در اتاق بازرگانی به ثبت برساند.

می بایست دقت داشت هیچ فرقی نمی کند که شرکت داخل هلند است و یا خارج از هلند تغییر در قوانین به همان دلایل بالا به سازمان های خارجی اعمال می شود و در این بین کسانی که تحت تاثیر قرار خواند گرفت حتی آژانس های کاریابی، شرکت های حقوق و دستمزد و مشاغلی که خارج از هلند هستند ولی فعال در هلند می باشند همه این شرکت ها می بایست در تجارت کسب و کار هلند به ثبت برسد.

برای ترویج شفافیت و راحتی در بازارهای مالیG20  درخواست شورای ثبات مالی (FSB) Financial Stability board  برای ایجاد یک LEI legal entity identifier  (نهاد حقوقی شناسایی هویت) است. این سیستم این امکان را به وجود می آورد که طرف های قرارداد برای مبادلات در بازارهای مالی در سراسر جهان با آسودگی خاطر بیشتر و آسان تر فعالیت های خود را صورت دهند و خطرات systemic  در ابتدای کار و در مراحل اولیه جلوگیری می کند. هدف از این ثبت شرکت مدیریت بهتر ریسک های مالی است. اتاق بازرگانی اجازه فعالیت های تجاری در هلند و ثبت LEI را داده است و ثبت این LEI به وسیله ناظران بین المللی هدایت و بررسی می شود. نظارت بر استفاده LEI در هلند مسئولیت آن با

AFM (Authority financial markets) بازارهای مالی است و ارتباطی با فعالیت اتاق بازرگانی ندارد.

برای اینکه شخص بتواند pre-LEI اپلای کند می بایست فرم مربوطه را تکمیل نماید، مدت زمان ارائه فرم تا صدور Pre LEI 10 روز کاری زمان می برد و پس از آن صادر می گردد.

ثبت LEI  برای همه اشخاص حقوقی در هلند که موضوع کار آنها مربوط به معاملات است که این معاملات تحت قوانین و مقررات زیر ساخت بازار اروپا و در محدوده مقررات قانونی قابل اجرا و در حال اجراست مورد نیاز است که از ۱۲ فوریه ۲۰۱۴ همه اشخاص حقوقی در هلند که در کار تجارت هستند موظف به استفاده از این سیستم ELI هستند.

در حال حاضر تعدادی از شرکت های هلندی هستند که ELI  خود را در خارج از هلند ثبت کرده اند اما الان که اتاق بازرگانی به عنوان یک عامل محلی در هلند است این تغییر انتقال در ثبت LEI  امکان پذیر است. قابل ذکر است اتاق بازرگانی هزینه های خود را با توجه به شرایط بازار و وزارت امور اقتصادی تنظیم کرده است.

هزینه برای ثبت نام قبل از LEI در هلند بو بخش است: ثبت نام و هزینه یک باره ۱۵۰ یورو

هزینه سالانه برای ادامه سال های بعد(نه یک سال تقویمی) ۱۰۰ یورو

بعد از SUBMIT کردن Application صورتحساب برای متقاضی ارسال می گردد که بعد از دریافت و سپس پرداخت صورتحساب صادر شده از اتاق بازرگانی این مرکز ثبت ELI را صادر خواهد کرد و هر سال به صورت خودکار متقاضی صورتحساب پرداختی را برای هزینه سالانه دریافت خواهد کرد.

مبلغ پرداخت برای انتقال Pre LEI در هلند به اتاق بازرگانی ۱۰۰ یورو است البته تغییر و انتقال LEI هزینه ای ندارد ولی این هزینه بابت پرداختی سال آینده می باشد به طور مثال اگر ELI شخص در اول فوریه سال ۲۰۱۴ صادر شده است و این اول فوریه سال ۲۰۱۵ به اتمام رسیده است اگر شخص در نظر داشته باشد که انتقال بدهد می بایست ۱۰۰ یورو پرداخت کند که ایم به معنی پرداختی بابت دوره سال ۲۰۱۶ است.

سرمایه گذاری در کشور هلند

اکتبر 9, 2019 @ 12:00 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

برای سرمایه گذاری در کشور هلند می بایست در ابتدای امر با یک ویزای توریستی با نام MVV مدت زمان ۹۰ روز را در این کشور حضور پیدا نمایید . و بتوانید مراحل اداری سرمایه گذاری خود را سپری نمایید . مبلغ سرمایه گذاری در کشور هلند ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ یورو می باشد . در کشور هلند همان طور که مستحضر هستید برترین کشور از لحاظ سرمایه گذاری می باشد . و از همین رو در مقایسه با کشور های هم تراز خود در سطح بالاتری برخوردار است .
شرایطی که فرد باید برای سرمایه گذاری در هلند فراهم نماید عبارت است از سرمایه گذاری در یکی از فرصت های شغلی که عبارت است از یک شرکت هلندی ، مشارکت در شرکت هلندی و صندوق های دولتی ، به مبلغ پایه ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ یورو . ( سرمایه گذاری در صندوق دولتی منوط به تأیید توسط وزارت اقتصاد هلند و حضور در انجمن NVP می باشد )
در سرمایه گذاری کشور هلند که به طریقی ارزش افزوده به شمار می رود به سه طریق این مهم اثبات خواهد شد ، باید در مدت زمان پنج سال سرمایه گذاری ده موقعیت اشتغال فراهم آورد . و یا ایجاد طرحی جدید در سرمایه گذاری خود و یا سرمایه گذاری در یکی از شرکت های تراز بالا ی کشور هلند انجام دهد .

انواع سرمایه گذاری کشور هلند :

ثبت شرکت
سرمایه گذاری به صورت مشترک
سرمایه گذاری در صندوق دولتی
ثبت شرکت در کشور هلند :
در راه ثبت شرکت کشور هلند فرد متقاضی به دو شکل می شود به این مهم نائل آید . در راه اول فرد باید با یک طرح اقتصادی یا بیزینس پلن با توجه به مدارک زیر یک شرکت جدید را به ثبت می رساند . در راه دوم فرد متقاضی باید یک شرکت که در کشور هلند قبلا به ثبت رسیده است را خریداری نموده و انتقال اسناد انجام پذیرد .
مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت :
*طراحی بیزنس پلن که در آن باید نوع بازدهی سرمایه و سود آوری مشخص گردد
*کار و سرمایه قبلی شما باید مدت سه ساله باشد و باید به تأیید فرد سومی برسد که به صورت مستقل در کار شما همکاری داشته است. ( در صورتی که کار شما زیر سه سال باشد ارائه حساب سالانه الزامی می باشد )
*معین نمودن شرکاء و هیئت مدیره ، مدیر عامل و…
*تعیین نمودن نسبت سهام هر فرد در سرمایه گذاری
برای افرادی که زیر سه سال در کار و سرمایه تجربه و سابقه دارند باید مواردی را به انضمام موارد فوق الذکر ارائه نماید ، که عبارت است از : اطلاعات از سابقه مدیریتی – اطلاعات شخصی – ادوار آموزشی و تجربیات کاری – کالا و خدمات – موارد قیمت گذاری – برنامه های موسسه و یا سازمان – امتیازات و مقامات – مفاسه حساب مالیاتی – گردش های مالی
برای ورود به پرسه سرمایه گذاری کشور هلند از طریق ثبت شرکت می بایست حداقل امتیازات را کسب نمایید . لذا برای محاسبه میزان امتیاز خود جدول امتیاز بندی را در ذیل قرار داده ایم :

[دسته بندی] زیر شاخه ها حداکثر امتیاز تفکیک دسته بندی ها امتیاز
تجربه
(۳۰ امتیاز مورد نیاز) تحصیلات ۴۰ به عنوان مثال کارشناسی ارشد ۳۰
به عنوان کارآفرین ۳۵ مالک شرکت به عنوان مثال ۳۰
به عنوان کارمند ۱۰ به عنوان مثال کارمند ارشد> 5 سال ۹
در هلند ۱۵ به عنوان مثال مشتری هلندی ۵
طرح کسب و کار
(۳۰ امتیاز مورد نیاز) چشم انداز تجاری ۵۰ تجزیه و تحلیل بازار + مشتری های + و غیره ۱۵
PT فروش منحصر به فرد + بازاریابی + و غیره ۲۵
قیمت ۱۰
سازمان ۱۰ به عنوان مثال حمایت از محصول ۱۰
توجیه مالی ۴۰ سرمایه خصوصی> € ۱۰٫۰۰۰، – ۱۵
فروش به عنوان مثال> 125.000 €، – ۱۰
ارزش افزوده
(۳۰ امتیاز مورد نیاز) Innovativity 40 به عنوان مثال اختراع ثبت شده ۲۰
ایجاد شغل (متقاضی شامل نمی شود) ۳۰ موقعیت کلی ۰،۵-۲ ۵
” ۲-۵ ۱۰
” ۵/۱۰ ۲۰
” > 10 30
حقوق و دستمزد> 45.000 €، – ۱-۳ ۱۰
” ۳-۶ ۲۰
” > 6 30
سرمایه گذاری ۳۰ دارایی € ۰، – به € ۵۰٫۰۰۰، – ۵
دارایی> € ۵۰٫۰۰۰، – ۱۰
دارایی> € ۱۰۰٫۰۰۰، – ۲۰
دارایی> € ۱٫۰۰۰٫۰۰۰، – ۳۰

در سرمایه گذاری کشور هلند فرد می بایست با توجه و تحقیق کامل نسبت به این پرسه اقدام نمایید . لذا در این پرسه با این حجم سرمایه ورودی به کشور هلند در صورتی که نتوانید درست عمل نمایید شاید سرمایه خود را از دست داده و به اقامت دائم منتهی نشود . لذا در پرسه سرمایه گذاری هلند می بایست با مشاوره و ورود یک اقتصاد دان و یک وکیل کاردان از ابتدای پرسه شما را در انجام سرمایه گذاری همراهی نماید .

سرمایه گذاری مشترک :
در این نوع سرمایه گذاری که به صورت یک شانس بررسی می گردد . در این نوع سرمایه گذاری توانایی شما رابطه مستقیم با قبولی شما خواهد داشت . در سرمایه گذاری مشترک ، شما می بایست توانایی خود را بیان نموده و رزومه خود را ارسال نمایید . پس از بررسی رزومه کاری و تحصیلی شما به انضمام علاقه شما به این نوع سرمایه گذاری تعیین کننده رسیدن به این سرمایه گذاری خواهد بود . شما در صورتی که اختراعی ، مقامی ، لوح افتخار و طرحی جدید را دارید در رزومه خود ارائه نمایید.
مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری مشترک :
*توافق طرفین بیع معامله
*شرح حدود معامله و سهام
*شرایط سرمایه گذاری
*طرح های اقتصادی سرمایه گذاری
*طراحی حساب برای شرکت و ثبات تداوم آن
*ایجاد اشتغال ، باز دهی سرمایه
*حمایت در راستای طرح اقتصادی
سرمایه گذاری در صندوق دولتی
در این نوع سرمایه گذاری که مدت ۳ سال به شما اقامت اعطا می نماید . می بایست در یکی از صندوق های مورد تأیید دولت هلند و وزارت اقتصاد کشور هلند سرمایه گذاری نمایید . شما برای انجام این سرمایه گذاری باید بتوانید در زمینه سرمایه گذاری خود با صندوق ها اثبات مشارکت نمایید . احراز صلاحیت در کشور هلند برای صندوق هایی که مورد تأیید وزارت اقتصاد می باشد . احراز سلامت پول و سرمایه خود را باید تسلیم دولت هلند نمایید .
این نوع سرمایه گذاری سه سال اجازه اقامت را به شما می دهد و پس از دوره اقامت سه ساله در صورت پرداخت و اجرای موارد شهروندی خود می توانید پس از اتمام پنج سال اقامت اولیه اقامت دائم خود را کسب نمایید . جالب است بدانید تنها نوع سرمایه گذاری در هلند می باشد که اجازه کار را به شما می دهد .
در میان سرمایه گذاری هلند و تحصیل در هلند باید به این موضوع اذعان داشت که بحث تحصیل در هلند شرایطی سهل تر و امن تر را دارد . زیرا فرد متقاضی می بایست شرایطی پیچیده در پرسه سرمایه گذاری هلند پیش روی را سپری نماید ولی این شرایط در تحصیل نخواهد بود و متقاضی با تحصیل می توانید علاوه بر کسب مدرک معتبر از دانشگاه های برتر هلند با هزینه ای بسیار کمتر و سپری نمودن مراحل شهروندی اقامت دائم را کسب نمایید . پس از این مراحل و بررسی محیط از نزدیک به سرمایه گذاری در هلند بپردازید و از این موقعیت بهره مند گردید .

خرید ملک در کشور هلند

اکتبر 9, 2019 @ 12:00 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

اگر شما به تازگی به هلند نقل مکان کرده اید یا تاکنون اقامت گزیده اید، ممکن است بخواهید از مزایای خرید یک خانه در هلند آگاهی یابید.

همانند بسیاری از کشورهای دیگر، افزایش قیمت ملک در هلند که در زمان بحران مالی سال 2008اتفاق افتاد اکنون پایان یافته است. کشور با جمعیت رو به رشد روبروست، بنابراین رقابت برای خرید املاک در مناطق خاص می تواند شدید باشد. تقریبا 60 درصد از مردم هلند خانه خودشان را دارند، آپارتمان ها یا خانه هایی با ظرفیت بالا مرسوم تر است. اما قبل از خرید خانه در هلند شما باید از بازار مسکن در هلند بدانید.

اجاره ی خانه در هلند

هلند دارای ظرفیت بالایی از مسکن اجتماعی و اجاره مسکن است. هر دو اغلب به اجاره دهندگان کم درآمد محدود می شوند، که یک ملک را سخت تر پیدا میکنند. مزایای مالیاتی برای صاحبان خانه ها وجود دارد و هزینه های وام مسکن اغلب کمتر از اجاره است، با این حال هزینه های خرید و فروش خانه حدود 6 درصد است و بازار املاک در جریان این امور قرار دارد.

قیمت خرید ملک در هلند

از لحاظ خرید ملک هلندی، قیمت متوسط ​​خانه ها تقریبا به مقادیر پیش از بحران  و به کاهش 20درصدی رسیده است. در پایان سال 2016، روتردام به آمستردام و اوترخت پیوست تا در مقیاس پیش از بحران قرار بگیرد، اگرچه برخی از کارشناسان مالی پیش بینی می کنند که رشد اقتصادی اخیر تا 2017 توازن داشته باشد.

برای کسانی که سرمایه گذاری های خرید و اجاره انجام میدهند، کمبود رو به رشد آپارتمان های اجاره ای ارزان قیمت در شهرهای اصلی هلند، به خصوص در آمستردام وجود دارد که در آن توسعه دهندگان هزاران آپارتمان کوچک (حدود 30 مترمربع) را برای برآورده ساختن تقاضا آماده می کنند.

در سال 2017، نمایندگی املاک و مستغلات NVM کمبود مسکن اجاره ای را بین 710 تا 1000 یورو در هر ماه گزارش کرد. با این حال، توجه داشته باشید که بخش اجاره هلند توسط کنترل اجاره ها محدود شده است، که می تواند مبلغ اجاره یک ملک خاص را محدود کند.

پناهندگی به کشور هلند

اکتبر 9, 2019 @ 12:00 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور هلند با جمعیت ۳۴۸ ۷۳۰ ۱۶ میلیون نفر واقع در قاره ی اروپا یکی از کشورهلی توسعه یافته در جهان و عضو اتحادیه اروپا میباشد که پناهنده میپذیرد,پژوهش های جدید در این حوزه توسط مراکز تحقیقاتی کشور هلند نشان میدهد که کشور هلند یکی از سخت گبرترین کشورها در دادن پناهندگی به افراد متقاضی میباشد(کشورهای المان  و سوید دارای سخت گیر ترین قوانین در این حوزه میباشند).البته با وجود این سختگیری این کشورها بعلاوه کشور بلژیک دارای بیشترین پذیرش پناهجو در سال میباشند.افزایش چشمگیر پناهجو و تقاضا برای پناهندگی در سالهای اخیر(به ویژه به علت جنگهای مختلف در کنار سایر علل متنوع پناهندگی موجب شده است سیاست های کشور هلند و اداره ی مهاجرت این کشور با سختگیری بیشتری نسبت به اتباع خارجی به ویژه از کشورهای در حال جنگ  به کار خود بپردازد وبررسی های دقیق تر و ازمونهای طولانی تری برای تصویب یا رد درخواست پناهندگی درهلند انجام دهد.امار نشان میدهد اکثر افرادی که درخواستشان برای پناهندگی درهلند رد میشود از شانس کمتر برای گرفتن اقامت و شرکت در مراحل بعدی دارند. به ویژه به علت کمبود پناهگاهها و فضا و امکانات اسکان در این سالهای اخیر در نتیجه ی افزایش تقاضا شرایط و شانس کسب پناهندگی محدود تر شده است.(البته به برخی از پناهجویان جنگ زده در سالهای اخبر به مدت ۵ سال اقامت داده شده).در حال حاضر که درخواست برای پناهندگی درهلندزیاد شده است بسیار پناهگاههای معمولی برای پناهجویان در نظر گرفته میشود.همچنین نرخ بالا باعث میشود افراد دیرتر روند پناهندگی را بگذرانند و مدت انتظار برای گرفتن پاسخ طولانی تر خواهد شد.اگر در ابتدا روشن شود که فرد متقاضی حق دریافت پناهندگی درهلند را ندارد به علت مستحکمی در نتجیه سریعا جواب میگیرند و همچنین اگر فرد متقاضی از کشوری با شرایط خاص امن و مدنظر کشور هلند باشد سریعا بررسی شده و درخواستش رد میشود(آلبانی.هرزگوین.مونته نگرو.کوروو.بوسنی.صربستان)امکان پناهندگی نداشته و برگشت میخورد اگر خود پناهجو نتواند اقدامات برگشت را انجام دهد خدمات ترک و برگشت پناهجویان ووو(DTQV )انها را کمک میکند.اگر درخواستتان رد شود به مدت دو سال حق ورود به کشورهای اتحادیه اروپا را ندارید.اگر قبلا در کشور دیگری از اتحادیه ثبت نام کرده باشید، دراین صورت آن کشور موظف به بررسی درخواست شما میباشد.مدت انتظار معمولا حداقل ۶ماه میباشد معمولا زمان پاسخگویی قابل پیش بینی نیست و دقیقا اعلام نمیشود زیرا به دلیل تعداد درخواستها ی زیاد برای پناهندگی کشور هلند و مدت هر دوره که روند خودش را دارد,در برخی مواقع تا ۱۲ ماه طول میکشدکه این پروسه تحت نظر خدمات تابعیت  ومهاجرت   (IND) انجام میگیرد و تمدید میشود.در صورت نیاز حتی بیشتر هم طول خواهد کشید.البته طبق قانونهای مهاجرتی و پناهندگی اداره ی مهاجرتموظف است تا پایان ۶ماه پاسخ را ارایه دهد  و مقررات و شرایط را برای پناهجویان توضح دهد اما به دلایل اشاره شده در بالا این روند که در همان ابتدای ورود با اعلام درخواست و انجام مصاحبه های مختلف و پر کردن فرم های مربوطه و برررسی مدارک و شواهد توسط کارکنان و مقامات مربوطه و….روند پناهندگی در هلند آغاز میشود.در اخر اگر اجازه ی پناهندگی موقت و ماندن در هلند را دریافت نکنید باید سریعا کشور هلند را ترک کنید در غیر اینصورت همانطور که گفته شد اداره خدمات بازگشت ،بازگشت شما را برنامه ریزی میکند .اگراجازه اقامت دریافت کنید بسیار طول میکشد که بتوانید خانه تهیه کنید زیرا کشور هلند با کمبود مکان روبرو است بنابراین احتمال دارد مجبور شوید برای مدت مدیدی با افراد دیگری به صورت مشترک زندگی کنید.نکته دیگردر مورد پیوستن اعضای خانواده به شما است زمانی میتوانید همچین درخواستی داشته باشید که اجازه اقامت و پناهندگی درهلند را بطور کامل دریافت کرده باشید.با توجه به تعداد زیاد درخواست ممکن است زیاد طول بکشد که اجازه اقامت خانواده در کشور هلند را کسب کنید یا نکنید(با توجه به شرایط فرد بستگی دارد  که درخواست پیوستن خانواده بین ۶ ماه تا بیش از دو سال طول بکشد).

لازم به ذکر است که دو حزب سیاسی اصلی کشور هلند جدیدا تصمیم گرفته اند برنامه ای را اجرا کنند که بیشتر به حقوق کودکان پناهده درهلند اهمیت دهد و معیارها و شرایطی را برای انها به طور مجزا در نظر بگیرد,زیرا در قوانین پناهندگی معمولا حقوق کودکان در نظر گرفته نمیشود( مانند نادیده گرفتن فشار شرایط اقامت در پناهگاه یا  طول دوره ی سفر برگشت در نتیجه رد شدن درخواست بر کودکان)این طرح برای اجرا تا قبل از سال۲۰۱۷ در دست بررسی برای تصویب یا عدم تصویب میباشد.

کشور هلند از سال ۱۹۸۴ سهمیه سالانه میزان پذیرش پناهجو را اجرا کرد,این سهمیه بندی دوره های ۴ ساله دارد که بعد از ۴ سال میزان سهمیه جدید اعلام میشود.میانگین کنونی ۵۰۰ سهمیه در سال میباشد,این سهمیه ها منعطف هستند به این معنا که در صورت استفاده نکردن از برخی سهمیه ها این سهمیه ها به سهمیه سال بعد اضافه میگردد در این صورت می شود از تمامی ظرفیت برخوردار بود.سهمیه بندی فعلی سالهای ۲۰۱۲تا۲۰۱۵ برابر با ۲۰۰۰ ظرفیت در سال میباشد. مراکز ملی مرتبط با پناهندگی و تعیین میزان ظرفیت پذیرش پناهندگی به شرح ذیل است: ۱٫وزارت امنیت و عدالت از جمله نهاد اداره ی مهاجرت هلند ۲٫خدمات اعطای تابعیت (ind)3.آژانس مرکزی پناهندگی  coa 4. وزارت امور خارجه۵٫ سازمان سرپرستی ملی nido)(uam 5.سازمانهای غیر دولتی شامل شورای پناهندگان هلند (drc) 6.بنیاد دانش اموزان پناهنده (uaf)

انواع درخواست ثبت نام پناهندگی:

۱٫قربانیان خشونت و شکنجه ۲٫نیازمندان حمایت حقوقی و امنیتی ۳٫نیازهای پزشکی ۴٫زنان و دختران در معرض خطر ۵٫پیوستن خانواده ۶٫کودکان و نوجوانان در معرض خطر ۷٫فقدان وجود راه حل های مناسب جایگزین قابل اعمال(پیش بینی)

الویت های سطوح پذیرش با (unhcr) با سهمیه زیر قابل اجراست:

حداکثر ۷ روز بین پناهندگی و تابعیت (موارد اورژانسی),از هر ۱۰۰ پرونده ارسالی متقاضیان ۵۰ تا ۶۰ درصدشان ضروری یا اورژانسی میباشند .حداکثر ۶ هفته بین تابعیت و پناهندگی(اضطراری),حداکثر ۱۲ ماه بین پناهندگی و تابعیت (پرونده های عادی) 

برنامه ی پناهندگی هلند:

مبنای پناهندگی در هلند مبنای قانونی مشخصی ندارد و بطور رسمی توسط مقنن تصویب نشده است بلکه بر اساس ۲۰۰۰قانون اتباع موجود مبنایی برای پذیرش پناهندگیبوجود امده و در حال حاضر به رسمیت شناخته شده است و برای شناسایی ذینفعان و بررسی شرایط پناهجو اعمال میشود.سیاست ها و روشهای پذیرش پناهندگی  در کشورهلند بصورت کلی هستند که آنها را وزارت دادگستری در سال ۲۰۱۰(WVB) مقرر کرده است .همچنین سایت هایی برای اعلام سهمیه های متغیر پناهندگی برای هر چهار سال مشخص شده است.

*معیارهای عمومی و پایه :

فردی بعنوان پناهنده شناخته میشود که طبق کنوانسیون۵۱ ۱۹ که به عنوان مثال یا  دارای مشخصات(الزامی) یک پناهنده یا نیازمند حمایت های تابعیت باشد.افراد نیز ممکن است طبق کنوانسیون برای دلایل انسان دوستانه و پیوستن خانواده و…تحت شرایط ویژه ای پذیرفته شوند.

معیارهای مربوط به ادغام/یکپارچه شدن در کشور هلند:

که مبنای مشخص کردن توانایی و تمایل افراد برای ملحق شدن به جامعه ی مدنی هلند میباشد.البته(unhcr) این دوره ها و معیار ها برای حمایت کردن از سیاست های حقوق بشر و کسب حمایت بیشتر حقوق بشر میباشد.

ارزیابی و انتخاب:

چهار بار در سال کشور هلند هیاتی نماینده برای انجام روند های مربوطه,ازمونها و مصاحبه های پناهندگی (شامل پذیرش هر صد پناهده در هر بار میشود)هیت ارزیابی :شامل نمایندگانی از (ind ,پزشکهای ind ) ,وزارت امور خارجه,QUA

,که این هیات نمایندگی قبل از فرستاده شدن به کشور هلند و شروع فعالیت ساخته میشود: زمان پذیرش و خروج ۶ماه بیشتر نمیشود,۲۰ درصد از سهمیه ها به  پرونده های شامل موردهای پزشکی واورژانسی  انتخاب میشود.

شرایط پناهندگی,مجوزاسکان,اقامت و شهروندی:

هیچ گونه مقرراتی برای اقدام و در خواست پناهندگی در خارج از قلمرو کشور هلند موجود نمیباشد,بنابراین پناهندگان و متقاضیان باید در هنگام ورود (فرودگاه)از طریق سیستم ها و نرم افزار هایی  اقدام کرده و در خواست خودر را ارایه کند. (asieltijd bepagalde) مجوز های صادر شده برا ۵ سال معتبر هستند,اجازه اقامت دایم بعد از ۵ سال اول و بعد از بررسی هایی صادر میشود,ازمونهای مربوطه را با موفقیت بگذرانند و یک جرم هم مرتکب نشده باشد,پناهدگان واجد شرایط برای شهروندی پس از ۵ سال اقامت دایم درخواست دهد و در حال گذراندن ازمون مربوطه باشند.

شورای پناهندگی هلند(GHRD) برای دفاع از حقوق بشر از تجربه های خاص و مهم پناهجویان را طی تحقیقات و مطالعات استفاده کرده وبه ارایه خدمات براساس پس زمینه و شرایط خاص هر فرد پناهجو میپردازد.

پیوستن خانواده :

افراد واجد شرایط : ۱٫ همسران,۲٫فرزندان قانونی,۳٫فزرند خوانده ها ۴٫کودکان بالای ۱۸ اگر وابسته باشند ۵٫شریک زندگی ازدواج نکرده ۶٫پدر و مادر کودک پناهنده (پناهندگان مستقر میتوانند بعد از ۳ماه ورود یا بعد از گرفتن اجازه اقامت برای پیوستن خانواده اقدام کنند).روابط بین اعضای خانواده و اظهارات و شواهد باید معتبر و قانونی باشند همچنین در صورت لزوم تست دی.ان.ای گرفته میشود.بعلاوه باید بعد از سه ماه اثبات شود که از توان مالی کافی برای حمایت از خانواده هستند.

پذیرش:

به محض ورود در فرودگاه (schiphol) پناهجویان توسط نمایندگان سی.او.آ مورد استقبال قرار میگیرند و یک شب در هتل مستقر میشوند میشوند و به تکمیل کارهای اولیه اداری خود میپردازند,کارت اقامت و شناسایی توسط آی.ان.دی صادر میشود,شهرداری با نمایندگان سی.او.آ همکاری های مربوط را انجام داده به محض مستقر شدن پناهندگان,پناهندگان و مکانهای اسکان از قبل مشخص نیستن و افراد در بخشها و مناطق مختلف شهرداری ها در جنوب و شمال و …..مستقر وتقسیم میشوند.

از سال ۲۰۱۳ سازمانهای غیر دولتی با همکاری شهرداری برای متقاضیان تحصیل و اموزش و تدریس امکاناتی را با ایجاد مراکز تحصیلی و اموزشی ارایه میدهد,همچنین از این سال سیاست دخالت دولت به مسوولیت های فردی منتقل شده است که مبنی بر این است که هزینه ی دوره های زبان و ازمون ادغام و انسجام ملی  ۳ سال طول میکشد که مدرک مربوطه صادر شود و….(که در سه دوره برگزار میباشد میشوند),پناهجویان میتوانند وام هایی تا ۱۰۰۰۰یورو برای گذراندن دوره ها بگیرند که بعد از گرفتن اقامت از پرداخت ان  وام معاف میشوند.همچنین پناهندگان بیکار مانند دیکر ساکنان بیکار هلند از مزایای اجتماعی و رفاهی برخوردار میشوند.

دانش اموزان پناهجو:

(UAE) سازمان دانش اموزان پناهجو در سال ۲۰۱۰ با همکاری سی.او.آ و دانشکاه و انجمن دانش اموزی برنامه ای برای تعیین سطح دانش اموزان و نحصیلات عالی و…به محض ورودشان تدارک دیده اند,و به دانش اموزان در شرکت و اسکان راحتتر و پذیرش در دانشگاه کمک میکند.اتحادیه زنان فیلمی از نحوه استفاده از برنامه این فرصت واقعی اموزش را نشان میدهد.

پروژه ی استقرار  و گزینش مستقیم توسط شهرداری:

(طبق امار منتشر شده توسط wopcبه پناهندگان شرایط بهتری را ارایه داده است,و به رفع برخی از مشکلات کمک کرده است مانند تاخیر در پاسخگویی,مشکلات بهداشت,…همچنین به دلیل حضور پزشکان در مناطق شهرداری از نظارت بهتری نسبت به شرایط پناهندگان مستقر برخوردار است.همچنین با نجام ازمون هایی ارزیابی و کمک های کارکنان شهرداری  بسته به شرایط و نیازهای افراد خاص به انها  کمک های لازم را ارایه میدهد. البته این پروژه محدودیتی ایجاد کرده که بخاطر تقسیم پناهجویان به مناطق مختلف شهرداری ایجاد همبستگی و انجام ازمون های مربوطه و…دچار مشکل کرده است.

نتیجه کلی:

طرح اسکان هلندی یک برنامه به خوبی است که  حجم متنوعی از پناهندگان در هلند را شامل میشود، از جمله موارد پزشکی و اورژانس که درخواستشان ارسال شده است.علاوه بر این سهمیه ظریفت متغیر پذیرش پناهجویان  درهلند باعث شده است ظریفت ها به طور کامل استفاده شوند.همکاری بین مقامات دولتی و سازمان های غیر دولتی به خوبی شکل گرفته، به ویژه در سطح محلی که در آن پشتیبانان داوطلب هلندی شورای پناهندگان در بسیاری از شهرداری ها در دسترس هستند.

چالش ها:دوره های طی گزینش و ورود نسبتا طولانی (۶ ماه) است، تحت تاثیر نوع  نیاز  پناهندگان در هلند طول میکشد ومصاحبه های  پناهندگی  در سه جلسه CO قبل از ورود کامل به هلند انجام میشود.

سیاست یکپارچه سازی برای پناهندگان  درهلند و تازه واردها  تعیین شده است.که اگر در طی این دوره نتوانند ازمونهای خود را به خوبی بگذرانند سیاستهای تنبیهی اعمال میشود.ادغام و پیوستگی دشوار است.

شرایط جدید:

از سال ۲۰۱۴ شهرداری برای اسکان هر پناهجو چه بالغ جه کودک به ازای هر نفر ۱۰۰۰یورو دریافت میکند این مبلغ  در سالهای پیش برای افراد بالغ ۲۰۰۰یورو بود.

کشور هلند برای پیشرفت و بهبود سیاست ها و استراترژی های پناهندگی و اسکان در مناطق شهرداری و برای بهبود وضعیت مدیریت پناهندگی در کشورهلند ، همراه با ایرلند و بریتانیا، با پشتیبانی و ترویج مفهوم برنامه مناطق حفاظت شده .تمرین این برنامه “گسترده  با جمهوری چک، بلژیک، لهستان و رومانی انجام میشود. به عنوان یک نتیجه در جمهوری چک اسکان مجدد پناهندگان در سال ۲۰۰۸ آغاز شد ه و دنبال میشود.

منابع

http://www.resettlement.eu/

asylumineurope.org

www.theguardian.com

http://www.unhcr.org/

www.government.nl

TOP