×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور نیجریه

جمهوری فدرال نیجریه کشوری در غرب آفریقا است که از مجموعه ۳۶ ایالت و یک منطقه حکومت فدرال مرکزی تشکیل شده است.

این کشور از غرب با بنین، از شرق با چاد و کامرون و از شمال با نیجر همسایه است. در جنوب این کشور خلیج گینه، بخشی از اقیانوس اطلس، قرار گرفته است.

نیجریه پرجمعیت‌ترین کشور قاره آفریقا است که به دلیل تنوع فراوان قومی و نژادی طی چند سال گذشته شاهد درگیری‌های زیادی بوده است.

تاریخ اولین سکونت در این کشور به 9 هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. با این حال در قرن 19 میلادی این کشور مستعمره انگلیس شد تا اینکه در سال 1960 دوباره استقلال خود را به دست آورد.

پس از استقلال در دوره‌های مختلف گرفتار حکومت‌های نظامی شد. سرانجام در سال 1999 برای نخستین بار انتخابات آزاد در این کشور برگزار شد.

این کشور یکی از صادرکنندگان نفت است و حدود 95 درصد از محصولات صادراتی آن را نفت و محصولات نفتی تشکیل می‌دهد. نیجریه عضو اوپک و سازمان جهانی تجارت است.

سیاست در نیجریه

رئیس جمهور نیجریه هم رئیس حکومت است و هم رئیس دولت. رئیس جمهور با رای مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شود که قابل تمدید برای دوره دوم نیز هست.

نظام قانونگذاری این کشور از دو مجلس تشکیل شده است: شورای ملی با 109 کرسی که با رای مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شوند.

مجلس دیگر این کشور خانه نمایندگان است که 360 کرسی دارد و نمایندگانش را مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌کنند. سن قانونی در این کشور 18 سال است.

اقتصاد در نیجریه

تولید ناخالص داخلی این کشور 8/294میلیارد دلار است. 50 میلیون و 130 هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند که 70 درصد آنها در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند.

نرخ بیکاری در این کشور 8/5درصد است و 70 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

محصولات صادراتی این کشور شامل نفت و مواد نفتی، کاکائو و لاستیک است که به کشورهای آمریکا ، اسپانیا، برزیل و فرانسه  صادر می‌شود.

محصولات وارداتی آن شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، تجهیزات حمل و نقل، کالاهای مصرفی، غذا و حیوانات زنده است که از کشورهای چین، هلند، انگلیس، فرانسه، برزیل و آلمان وارد می‌شود.

مردم نیجریه

جمعیت این کشور 138 میلیون و 283 هزار و 240 نفر با میانگین سنی 18.7 سال است. امید به زندگی برای زنان 48.5 و برای مردان 47.15 سال است.

تب زرد و مالاریا از دیگر بیماری‌های شایع در این کشور است.

50 درصد از مردم نیجریه مسلمان و 40 درصد مسیحی هستند. زبان رسمی این کشور انگلیسی است.

نیجریه در یک نگاه

مساحت

923،768 کیلومتر مربع

جمعیت

138،283،240 نفر

پایتخت

ابوجا

واحد پول

نایرا

دامنه اینترنتی

ng.

پیش شماره

234+

اکتبر 9, 2019 @ 11:59 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

TOP