×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور نروژ

نروژ ، کشورپادشاهی مستقل و متمرکزی است که قلمروی آن بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی، یان ماین و مجمع‌الجزایر سوالبارد در قطب شمال را دربرمی‌گیرد. زیرۀ پیتر اول در قطب جنوبو همچنین جزیره بووه در نزدیکی قطب جنوب قلمروهای وابسته به نروژ می‌باشند و به‌عنوان بخشی از پادشاهی محسوب نمی‌شود. نروژ مدعی حاکمیت بر بخشی از قطب جنوببه نام سرزمین شهبان و ماود نیز می باشد. تا سال ۱۸۱۴ جزایر فارو، گرینلندو ایسلند نیزبخشی از پادشاهی نروژ محسوب می‌شدند.

نروژ ۳۸۵٬۲۵۲ کیلومتر مربع وسعت دارد و جمعیت آن بالغ بر ۵٬۱۰۹٬۰۵۹ نفر می‌باشد. این کشور از مشرق دارای یک نوار طولانی مرزی با سوئد است و همچنین از شمال شرق با فنلاند و روسیه و از جنوب با تنگۀ اسکاژراک هم‌مرز است. سواحل طولانی نروژ به اقیانوس اطلس و دریای بارنتز متصل است.

هرالد پنجم از دودمان دودمان شولسویگ هولشتاین سوندربورگ گلوکسبورگ پادشاه نروژ است. ارنا سلبرگ با جانشینی ینس استولتنبرگاز سال ۲۰۱۳ نخست وزیر نروژ است. طبق قانون اساسی مشروطه تدوین شده در سال ۱۸۱۴ قدرت در این کشور بین پارلمان، پادشاه و شورای پادشاهی و دادگاه عالی تقسیم شده است. بین سال‌های ۱۶۶۱ تا ۱۸۱۴ پادشاهی مطلقه بر نروژ حاکم بود و پیش از سال ۱۶۶۱ قدرت بین پادشاه و نخبگان تقسیم شده بود. پادشاهی نروژ که در سال 872از یکی پادشاهی‌های محلی پیتی (جوامع قبیله‌ای قدیمی در نروژ) منشا می گیرد یکی از قدیمی‌ترین پادشاهی‌های اروپا و جهان است که همچنان پا بر جا می باشد. این پادشاهی به مدت ۱۱۰۰سال به صورت متوالی وجود داشته و بیش از شصت پادشاه و کنت بر آن حکم کرده اند.

تقسیمات اداری در نروژ در دو سطح شهرستانو شهرداری است. مردمان سامیبه وسیله پارلمان سامی و قانون فینمارک دارای مقدار معین خودمختاری در قلمروهای سنتی خودشان هستند. این کشور دارای روابط نزدیک با اتحادیه اروپا با وجود شکست دو همه‌پرسی پیوستن نروژ به اتحادیه اروپاو ایالات متحده آمریکا است. نروژ یکی از اعضای بنیانگذار سازمان ملل متحد، ناتو، شورای اروپا، پیمان‌نامه جنوبگان، شورای نوردیک، منطقه اقتصادی اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعهو همچنین بخشی از منطقه شنگنمحسوب می شود.

این کشور دارای ذخایر بزرگ نفت خام، گاز طبیعی، معدنو آب شیرین می‌باشد. صنایع پتروشیمی یک چهارم از تولید ناخالص داخلی نروژ را تشکیل می‌دهد. طبق فهرست بانک جهانیو صندوق بین‌المللی پول نروژ چهارمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانهاست. نروژ به نسبت جمعیت بزرگترین تولیدکننده غیر خاورمیانه‌اینفت و گاز طبیعی جهان می باشد.بین سال‌های ۲۰۰۱ تا 2006و ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ نروژ در صدر فهرست شاخص توسعه انسانی وهمچنین در پنج سال گذشته در صدر فهرست شاخص رفاه لگتوم قرار داشته است.حکومت نروژ از نوع پادشاهی مشروطه می باشد و هم اکنون شاه هارالد پنجم پادشاه نروژ است. نروژ جزء اتحادیه اروپانیست و مردم این کشور در همه‌پرسی‌های انجام شده عضویت در این اتحادیه را رد کرده‌اند.

طبق نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۱۲ میلادی، دانشگاه کلمبیادر نیویورکانجام داد، نروژ از جمله کشورهایی می باشد که راضی‌ترین شهروندان را دارد.

وایکینگ‌هامهم‌ترین اقوامی بودند که در نروژ ساکن بودند.

جغرافیا نروژ

نروژ ۲٬۵۴۴ کیلومتر مرز مشترک با همسایگان خود دارد. با کشور فنلاند۷۲۹کیلومتر، با سوئد۱٬۶۱۹کیلومتر و با روسیه۱۹۶کیلومتر. پایتخت نروژ، شهر اسلوبا ۷۹۲ هزار نفر جمعیت می‌باشد. مساحت نروژ ۳۸۵٬۱۵۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۵ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر است. از مهمترین شهرهای نروژ می‌توان به برگن۲۷۲هزار نفر، تروندهیم۱۵۳هزار نفر، استاوانگر۱۱۱هزار نفر و باروم۱۰۳هزار نفر اشاره کرد. تقریباً ۷۰ ٪ خاک نروژ به دلیل سرمای شدید و همجواری با قطب شمال غیرقابل سکنی است و هرچه از شمال به طرف جنوب نروژ پیش برویم از سرمای هوا کاسته و به تراکم جمعیت افزوده می‌شود.

نروژ کشوری کوهستانی است. قسمت عمده‌ای از اراضی نروژ حتی در منطقه کوهستانی پوشیده از جنگلتشکیل می شود. چوب این جنگل ها منبع درآمد خوبی برای کشور نروژ به شمار می‌آید. مدار شمالگاناز نواحی شمالی این کشور عبور می‌کند. قسمتی از مرزهای نروژ و فنلاند را رود «تانا» تشکیل داده‌است.

هیچ کشوری به اندازه نروژ در سواحل خود، بریدگی‌های کوچک و بزرگ را ندارد، این بریدگی‌ها متعلق به دوران یخچالی است. مشخصه خط ساحلی نروژ وجود آبدره‌ها فیوردهو یک رشته خلیجک‌های طولانی، عمیق و باریک که از جریان یخچال‌ها شکل یافته‌است. بخش اعظم نروژ را ارتفاعاتی از سنگ سخت تشکیل می‌دهد. زمین‌های پست اصلی در امتداد ساحل اسکاژراکو در اطراف اسلوفیوردو تروندهیم‌فیورداست. سوالباردمجمع‌الجزایر سردی در اقیانوس منجمد شمالی است. یان‌ماین جزیره‌ای آتشفشانی بین نروژ و گروئنلند است. رودهای مهم نروژ، گلوما (گلاما)، لوگان، تانا هستند. بلندترین نقطهٔ نروژ، قلهٔ گالدهوپی گیناست که ۲٬۴۶۹ متر ارتفاع دارد. آب و هوای نروژ به دلیل گرمای جریان خلیجگلف استریممعتدل می باشد. تابستان‌ها با توجه به عرض جغرافیایی بسیار معتدل و زمستان‌ها طولانی و بسیار سرد است. ریزش برف و باران به بیش از ۲۰۰۰ میلی‌متر در غرب می‌رسد. بعضی نواحی دور از دریا به واسطه کوه‌ها، در حد محسوسی، باران کمتری دارند. ۹۴/۲ درصد خاک این کشور زمین قابل کشت و حاصل خیز است.

در شمال نروژ جزایر متعددی وجود دارد که مهم ترین آنها لوپهاوت، رینگ واسویو سنجا هستند. در شمال غربی نیز مجمع‌الجزایر لوفتون شامل ۱۲ جزیره بزرگ و ۳۵ جزیره کوچک، جزیره ویکنا، جزیره هیترا و فوریا واقع شده‌اند. کشور نروژ خلیج‌های فراوانی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به تانا، لاکسه، پورسانگر، وستافیورددر نواحی شمال و شمال غربی، فیوردین، بوکن، اوسلو و هاردانگردر نواحی غربی و جنوبی اشاره کرد.

قسمت اعظم نروژ را ارتفاعاتی از سنگ سخت تشکیل می‌دهد. در شمال اقیانوس منجمد شمالیبا آب و هوای سرد در مناطق شمالی و نسبتاً سرد در مناطق مرکزی و آب و هوای معتدل در مناطق جنوبی. متوسط دما از ۴ درجه زیر صفر در دی ماه تا ۱۷ درجه سانتی گراد بالای صفر در خرداد، نوسان دارد و میزان بارش سالانه در همین منطقه، ۱۹۶ سانتی‌متر است. در بیش تر مناطق شمالی نروژ معمولاً شش ماه شب است و شش ماه روز است. اکثر مناطق شمالی نروژ معمولاً ۹ ماه در سال شاهد بارش برف و باران هستند.

مردم نروژ

از جمعیت نروژ ۱۹٫۹ درصد زیر ۱۴ سال، ۶۵٫۲ درصد بین ۱۵ تا ۶۴ سال، و بقیه (۱۴٫۹ درصد) بالای ۶۵ سال سن را تشکیل می دهند. میانگین سنی نروژی‌ها ۳۷٫۷ سال است. متوسط طول عمر برای مردان ۷۶٫۱۵ سال و برای زنان ۸۲٫۲۲ سال است. میزان تولد ۱۲٫۱۷ در هزار، و میزان مرگ ۷۲٫۹ در هزار است. میزان باروری زنان ۱٫۸ کودک برای هر زن است.

زبان نروژیدر دو گویش خود، زبان رسمی این کشور می باشد. نروژی یک زبان هندواروپاییاز شاخهٔ زبان‌های ژرمنیاست. وجود دو زبان در نروژ، باعث پیچیدگی مسائل زبانی این کشور شده‌است. این زبان‌ها، بوکما زبان کتابی که نزدیک به زبان دانمارکیاست و نینورسک که نزدیک به لهجهٔ شمال سوئد است نام دارند و هردوی این زبان‌ها از سال ۱۸۸۵ به‌عنوان زبان‌های رسمی نروژ شناخته شده‌اند.

بیشینۀ مردم نروژ از نژاد اسکاندیناوی از تبار وایکینگ‌ها و از شاخۀ ژرمن‌هامی باشند. اقلیت نژادی این کشور، قوم سامی (اسکاندیناوی)است. سامی‌ها بومیانی هستند که مدتی طولانی ساکن قسمت‌های شمالی نروژ، سوئد، فنلاند و روسیه بوده‌اند. جمعیت سامی‌ها ۱۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود که از این تعداد تقریباً ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر در نروژ زندگی می‌کنند. سامی‌ها زبان خاص خود را دارند که زبان سامی شمالینامیده می‌شود و از خانوادۀ زبان‌های فین‌واوگریاز دستۀ اورالیاست و با زبان فنلاندیهم‌خانواده‌ می باشد. اکثر سامی‌ها هنوز هم در شمال نروژ زندگی می‌کنند؛ گرچه اسلو نیز یکی از شهرهایی است که در آن بیش ترین تعداد سامی‌ها زندگی می‌کنند. امروزه فقط ۱۰% از سامی‌ها ازطریق نگهداری گوزن شمالیگذرانِ زندگی می‌کنند. بیش تر آنها در مشاغل دیگر کار می‌کنند. در سال ۱۹۸۹ نخستین مجلس شورای ویژۀ سامی‌ها در نروژ گشایش یافت که اعضای آن به‌صورت دموکراتیک انتخاب می‌شوند.

در دهه‌های اخیر، مهاجرت از کشورهای مختلف، به‌ویژه کشورهای اسلامیبه نروژ، روندی فزاینده داشته‌است.

اقتصاد نروژ

واحد پول نروژ، کرون با واحد جزء اورهنام دارد. سیو ینسن، وزیر اقتصاد نروژ می‌گوید: “اقتصاد کشور در وضعیت بسیار مناسبی است.

نروژ دارای ذخایر زیادی از نفت خام، گاز طبیعی، مواد معدنی، آبزیان، چوب، آب شیرینو نیروی برق‌آبیمی باشد. صنعت نفتحدود یک‌چهارم از تولید ناخالص داخلیاین کشور را تشکیل می‌دهد و این کشور چهارمین درآمد سرانه در جهان را دارا است. نروژ از الگوی کشورهای رفاه‌ محورشمال اروپا پیروی می‌کند و در ازای دریافت مالیات‌های سنگین از شهروندان، دولت به آن‌ها بیمه درمانی همگانی اعطا می‌کند به آموزش عالی یارانهمی‌دهد. در این کشور نظام فراگیر تامین اجتماعی وجود دارد. از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶و سپس دوباره از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ نروژ بالاترین شاخص توسعه انسانی در جهان را دارا بوده است.

صادرات عمدهٔ نروژ را نفت تشکیل می‌دهد به طوری که نروژ روزانه ۳ میلیون بشکه نفت خام صادر می‌کند ولی عضو سازمان جهانی اوپکنیست. از دیگر صادرات نروژ می‌توان به گوشت گاو، شیرو سایر فراورده‌های دامی اشاره کرد. بیش از نیمی از مساحت نروژ پوشیده از درخت است و چوب از صادرات عمده این کشور می‌باشد.

به‌دلیل داشتن خط ساحلیِ بسیار طولانی، آبزیاندریایی، یکی از چرخه‌های اقتصاد این کشور را تشکیل می‌دهد. نروژ ۳ نوع ماهی دارد که در هیچ جای دنیا یافت نمی‌شود. دیگر منابع مهم درآمد ارزیِ این کشور، صنعت ماهیگیری است و پرورش ماهی ـ که دولت با برنامه‌های توسعه تشویق کرده‌است ـ جای صید نهنگ و ماهی‌های اعماق دریا را می‌گیرد.

تنها قسمت کوچکی از این سرزمین قابل کشت است و در بخش کشاورزی و دامداری ـ که یارانۀ زیادی به آن داده می‌شود ـ بیش تر به تولید لبنیات و علوفه می‌پردازد.

در چند سال گذشته، رشد تولید کند بوده‌است و در شرایط کنونی، دولت می بایست به‌دنبال شیوه‌ای رقابتی برای دریافت مالیات و نیز راه‌هایی برای جذب سرمایه‌گذاری باشد.

هزینۀ زندگی در این کشور بالا است. هزینه‌ها در نروژ می‌تواند برای کسانی که برای اولین‌ بار به آنجا می‌روند، حیرت‌انگیز باشد. ولی دستمزد مناسب نیروی انسانی، این هزینه‌ها تقریباً با سطح درآمد افراد هماهنگی دارد.

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور نروژ

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در عصر حاضر دانشجویان بسیاری قصد تحصیل در نروژ و اخذ اقامت این کشور را از طریق تحصیل دارند ، کشور نروژ جزء کشورهای اتحادیه اروپا میباشد که امروزه زبان تدریس خود را در اکثر رشته ها زبان انگلیسی قرار داده است ، نروژ از جمله پنج کشور اروپایی میباشد که کماکان سیستم تحصیلات رایگان را برای شما عزیزان ارائه میدهد بنابراین تحصیل در نروژ رایگان می باشد، نروژ با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوای خاصی که که دارا می باشد نسبت به دیگر کشورها شرایط دشوارتری دارد، همین مساله باعث شده که اکثر دانشجویانی که نروژ را برای ادامه ی تحصیل خود انتخاب مینمایند بیشتر از این کشور به عنوان سکوی پرتاب برای کشورهای دیگر نظیر آمریکا ،انگلستان ،کانادا و … استفاده مینمایند ،البته ناگفته نماند که کشور نروژ بازار کار بسیار مناسبی برای رشته هایی نظیر مهندسی نفت و گاز، مهندسی مکانیک ،برق ،معماری و… دارد و با توجه به نزدیکی این کشور به قطب شمال و شرایط آب و هوایی آن و هم چنین نزدیک بودن به مناطق دریایی نفت خیز فارغ التحصیلان این رشته ها از شرایط کاری مناسبی در این رشته ها در نروژ برخوردار میباشند.
آیا قصد تحصیل در بهترین دانشگاه هایی اروپایی را دارید ؟ آیا تمایل به تحصیل در دانشگاه های رایگان در اروپا را دارید ؟.

نروژ یکی از مقصدهای تحصیلات عالیه دانشجویان ایرانی در چند سال گذشته بوده است که به دلیل انگلیسی زبان بودن مقاطع تحصیلی و کیفیت عالی آموزشی و از مهمتر رایگان بودن کلیه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به ویژه در مقطع دکترا، با استقبال عدیده و گسترده دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در خارج از کشور رو به رو شده است ، در این مقاله سعی بر این داریم تا کشور نروژ را از لحاظ تحصیل در دانشگاه های معتبر و همینطور شرایط زندگی دانشجویان در کشور نروژ را مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم در این زمینه قصد داریم تا با استفاده از قوانین موجود بین الملل خصوصی به سوالات زیر پاسخ دهیم، افرادی که قصد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی من الجمله نروژ را دارند با چه شرایطی روبه رو میشوند؟آیا شخص با مهاجرت تحصیلی میتوانند به اقامت دائم کشور نروژ برسد؟ شرایط کار در حین تحصیل در کشور نروژ چگونه است ؟ آیا کشور نروژ برای ادامه تحصیل مناسب می باشد ؟ آیا تحصیل در نروژ همانند اکثریت کشورها نیازمند مدرک زبان آیلتس می باشد یا خیر ؟ آیا در حین تحصیل درکشور نروژ دانشجو میتواند با خود همراه ببرد ؟ آیا همراه از حق اشتغال به کار در کشور نروژ بهره مند می شود یا خیر ؟ شرایط ویزای تحصیلی درکشور نروژ چیست؟ کشور نروژ از کشورهای اسکاندیناوی محسوب می شود و یکی از کشورهای زیبا در شمال اروپا می باشد ، پایتخت این کشور شهر اسلو می باشد که دانشگاه معتبر اسلو نیز در این شهر واقع شده است ، البته باید این را در نظر داشت که به دلیل پولی شدن سیستم آموزشی کشور سوئد از سال ۲۰۱۱ به بعد برای دانشجویان بین المللی خارج از حوزه اتحادیه اروپا در حال حاضر کشور نروژ و فنلاند به عنوان دو کشور منطقه اسکاندیناوی مقاصد اصلی تحصیلی تعداد کثیری از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است حال به طور کلی افرادی که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند و تمایل به تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان و البته رایگان اروپا را دارند می توانند با اخذ ویزای تحصیلی شرایط ادامه تحصیل در اروپا من الجمله نروژ را فراهم سازند.
‌تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در نروژ در دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ صورت میگیرد که این مراکز تحت نظارت وزارت آموزش و پژوهش می باشند.

تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ به زبان نروژی صورت می پذیرد ، متقاضی پس از ورود به کشور نروژ به فراگیری زبان نروژی می پردازد و پس از یک سال تحصیل در زبان نروژی میتواند شروع به تحصیل در رشته دانشگاهی خود نماید ، از شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ آنست که دانشجو در ایران در دانشگاههای دولتی و یا آزاد قبولی داشته باشد و حداقل به میزان سی واحد درس پاس نموده باشند ، و فقط در رشتۀ خود شخص و یا رشته های مرتبط با رشتۀ تحصیلی وی میتوان پذیرش را از دانشگاه اخذ نمود ، اما نکته قابل توجه آنست که جهت رشته های مرتبط با علوم پزشکی نمیتوان از دانشگاهها پذیرش اخذ نمود در صورتی که شما متقاضی گرامی علاقمند به تحصیل در کشور نروژ در مقطع کارشناسی می باشید، باید این را بدانید که اکثر رشته های این مقطع در دانشگاه های نروژ به زبان نروژی می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور نروژ برای دانشجویان ایرانی این امکان وجود دارد که بتوانند در اکثریت رشته های تحصیلی مانند هنر ، روانشناسی ، داروسازی ، مدیریت ، بازیگری ، زیست شناسی ، MBA ، رشته های مهندسی مانند مکانیک ، برق و مهندسی پزشکی و … مشغول به تحصیل شوند بنابراین این امکان را برای دانشجویان بیم المللی فراهم می سازد تا بتوانند در رشته دلخواه به تحصیل بپردازند ، البته در برخی از رشته ها در مقطع لیسانس امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ، دانشجویان در مقطع لیسانس اجازه ۱۰ ساعت کار به صورت پارت تایم در هفته را دارند که با این ۱۰ ساعت کار میتوانند بخشی از هزینه های زندگی خود را ساپورت نمایند ، البته افرادی میتوانند زودتر به کار برسند که علاوه بر مسلط بودن به زبان انگلیسی به زبان نروژی نیز تسلط کامل داشته باشند، امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس خیلی پایین است اما اگر اشخاص از رزومه قوی برخوردار باشند می توانند شانس خود را برای اخذ بورسیه بالا ببرند ، تحصیل در کشور نروژ در مقطع لیسانس به طور متوسط ۳ سال زمان می برد ، برای تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ شما متقاضی گرامی باید دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله و همین طور حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی (یا گذراندن ۳۰ واحد درسی) داشته باشید یا اگر دیپلم ۱۱ ساله داشته باشید باید حتما حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی یا مدرک فوق دیپلم داشته باشید و دارا بودن مدرک زبان IELTS با نمره ۶ آکادمیک یا TOEFL500 باشید .

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های نروژ به زبان نروژی ارائه می شوند البته باید این را در نظر داشت که اکثریت رشته های فوق لیسانس به زبان انگلیسی خواهد بود ، اما دانشجویان کشورهای دیگر می بایست در ابتدا دوره زبان نروژی را که تا یک سال طول می کشد، بگذرانند ، تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ غالبآ به زبان انگلیسی صورت می پذیرد ، و رشته انتخابی مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای نروژ میبایست حتمآ یا رشتۀ دوره لیسانس باشد و یا مرتبط با رشته لیسانس باشد و حداقل تعداد شصت واحد از دوره لیسانس وی با رشته انتخابی وی مرتبط باشد ، از مهمترین شرایط برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ داشتن مدرک IELTS آکادمیک با نمرۀ ۶٫۵ می باشد . جهت تحصیل در نروژ به طور قانونی شرط معدل وجود ندارد ، لیکن تجربه چندین ساله ما این موضوع را اثبات کرده که متقاضیانی که معدل بالای شانزده دارند از شانس بسیار بالاتری جهت اخذ پذیرش و ویزای نروژ برخوردار هستند . . دانشجو در حین تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ اجازۀ بیست ساعت کار در هفته را خواهد داشت . تحصیل در دوره فوق لیسانس در نروژ حدود دو سال به طول می انجامد و تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در نروژ رایگان می باشد البته شما متقاضیان گرامی باید در نظر بگیرید که رایگان بودن تحصیل در نروژ بدین معنا نیست که تحصیلات شما در کشور نروژ ارزان و کاملا رایگان محسوب می شود بلکه کشور نروژ در حال حاضر یکی از گرانترین کشورهای اروپایی محسوب میگردد .

تحصیل در مقطع دکترا در نروژ

تحصیل در مقطع دکترا در نروژ همانند کشورهای اروپایی دیگر به گونه ای شغل محسوب می گردد ، به طوری که دانشجوی دورۀ دکترا در حین تحصیل می تواند حقوق نیز دریافت کند که دریافت حقوق میتوتند از مهمترین مزایای تحصیل در مقطع دکترا باشد و همچنین تحصیل در دوره دکترا در نروژ رایگان می باشد ، طول تحصیل در دوره دکترا در نروژ چهار تا پنج سال میباشد که شما بعد از پایان تحصیلات خود می توانید درخواست اقامت دائم نمایید .
به صورت کلی کشور نروژ برای اشخاصی که مایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی بدون صرف هزینه زیاد را دارند، گزینه ی مناسبی برای اقامت در کشور های اروپایی می باشد.

در ذیل فهرست دانشگاه های معتبر کشور نروژ آمده است :
فهرست دانشگاه های نروژ
دانشگاه نروژی علوم زندگی (UMB)
دانشگاه نروژی علم و صنعت( NTNU)
دانشگاه نروژی آدر ( UiA)
دانشگاه نروژی برگن( UiB)
دانشگاه نروژی اسلو ( UiO)
دانشگاه نروژی استاوانگر(UiS) و دانشگاه ترومسو(UiT)
نهاد های دانشگاهی تخصصی(Specialised university institutions)
مدرسه نروژی مدیریت (BI)
مدرسه نروژی الهیات(MF)
آکادمی نروژی موسیقی(NMH)
دانشکده نروژی علوم ورزشی(NIH)
مدرسه نروژی علوم دامپزشکی
دانشکده معماری و طراحی اسلو(AHO)
موسسه بین المللی هنر
آکادمی بین المللی هنر برگن(KHiB)
آکامی بین المللی هنر اسلو ( KHiO)
کالج های دانشگاهی منطقه ای
کالج دانشگاهی برگن
کالج دانشگاهی بودو
کالج دانشگاهی اسلو
کالج دانشگاهی آکرشوز
کالج دانشگاهی یوویک
کالج دانشگاهی بوسکرود
کالج دانشگاهی فیننمارک
کالج دانشگاهی هارستد
کالج دانشگاهی هدمارک
کالج دانشگاهی ناروویک
کالج دانشگاهی سامی ها
کالج دانشگاهی ولدا
کالج نروژی پلیس(NPUC)
کالج دانشگاهی تلمارک
کالج های خصوصی با مجوز رسمی و سازمانی
دانشکده نروژی فناوری اطلاعات ( NITH)
آکادمیک معلمی (NLA)
کالج کوئین مود
کالج های خصوصی با برنامه های معتبر و دوره ای
دانشکده نروژی رقص

( DNBH)مدرسه معماری برگن

اما به طور کلی باید متقاضیان تحصیل در کشور نروژ این را بدانند با توجه به شرایطی که سال های گذشته برای دانشجویان ایرانی در نروژ اتفاق اتفتاد و باعث اخراج ۶۴ دانشجوی ایرانی از کشور نروژ شد ، شرایط تحصیل در کشور نروژ به مراتب نسبت به سال های گذشته برای ایرانیان سخت تر شده است و شاید به راحتی برای ایرانیان ویزای تحصیلی صادر نکند حال شما متقاضیان تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی هم تراز با نروژ که هزینه های تحصیل رایگان باشند می توان به کشوری چون اتریش و آلمان اشاره نمود که حتی نیازی به مدرک زبان IELTS ندارد و یا کشورهایی که امکان بورسیه تحصیلی و کمک هزینه زندگی برای شما متقاضیان بالا می باشد کشور ایتالیا است .

ویزای کاری کشور نروژ

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

یکی از روش‌های اخذ آن پذیرفته شدن فرد برای ویزای کار از طریق آگهی هست که در آن ابتدا آن شغل ۳ ماه در داخل کشور و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی می‌شود و اگر شخصی پیدا نشود از کشورهای که متقاضی می‌باشند نیرو گرفته می‌شود.و اگر شخص در این آگهی پذیرفته شد برای اخذ ویزا می‌تواند اقدام نماید.

یکی دیگر از شرایط لازم برای اخذ ویزای مهاجرت کاری به نروژ داشتن یک دعوت‌نامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای یک شرکت معتبر است دریافت نماید. مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کار نیز یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور در کنار راه‌های مثل تحصیل در نروژ… سرمایه گذاری در نروژ هست.

در حال حاضر کشور نروژ به‌عنوان یکی از کشورهای مطرح در حوزه ی منابع نفت و گاز هست؛ همچنین علاوه بر این درزمینهٔ ی کشاورزی نیز نروژ کشوری فعال و وضعیت کار در نروژ در این زمینه ها بسیار مناسب است.

ویزای کار در نروژ یک ویزای job offerیا همان پیشنهاد شغلی مربوط به رشته تحصیلی است.

یکی از راه‌های دیگر داشتن کارفرما هست که این مورد شرایط خاص خود را دارد.کارفرما برای شخص متقاضی باید حقوقی را در نظر بگیردکه کل هزینه‌های شخص و خانواده را در بربگیرد.شخص کارفرما باید به‌عنوان اسپانسر باشد.

به‌صورت کلی ویزای کار بدون داشتن اسپانسر کار سختی می‌باشد.

یکی از راه های دیگر برای گرفتن ویزای کار نروژ از طریق مهارت یا تخصصمی باشد.

اخذ کردن ویزای کار کشور نروژ امر حقوقی می‌باشد که باید مراحل قانونی و حقوقی آن سپری شود

 ۱-فرد متقاضی به عنوان نیروی ماهر یا متخصص به دنبال کار باشد

۲-اقامت دائم یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را نداشته باشد

۳-توانایی تأمین مخارج خود را در این ۶ ماه داشته باشد

۴-هدف فرد باید جستجوی کار در کشور نروژ به‌عنوان نیروی ماهرskilled worker یا نیروی متخصصspeciallstباشد

۵-سابقه کاری فرد هرگونه سوابق کاری که مرتبط با رشته تحصیلی یا مهارت و تخصص فرد باشد.

۶– مدرک تحصیلی از دیگر شرایطی است که برای اخذ ویزای کار در نروژ مؤثر است؛ حداقل مدرک تحصیلی فرد برای درخواست ویزای کار، مدرک لیسانس هست .

کار نیمه‌وقت و تمام‌وقت در کشور نروژ

فرد به‌عنوان یک دانشجوی بین‌الملل پذیرفته‌شده دریکی از دانشگاه‌های نروژ تنها ۲۰ ساعت در هفته اجازه قانونی کار کردن دارد که به‌صورت پاره‌وقت بتواند کار کند .تنها زمان‌هایی امکان کار کردن به صورت تمام‌وقت را دارد که شامل روزهای تابستان عید کریسمس و عید پاک می‌باشد .امکان یافتن کارهای دانشجویی نیمه‌وقت زیاد می‌باشد.

قانون  کار کشور نروژ:

در قانون قبلی به نام (شروع به کار)این امکان وجود داشت که خیلی سریع متقاضیان در نروژ شروع به کار کند .در قانون قدیم شروع به کار این امکان برای کارگران خارجی وجود داشت که قبل از اینکه پرونده اجازه اقامت آنها بررسی شود و به آنان اجازه اقامت داده شود شروع به کار کنند.این قانون دستخوش تغییراتی اساسی شده است.

ویزای ورود به نروژ برای نیروی کار

کشور نروژ در نظر دارد سالانه ۵۰۰۰ نفر از متخصصین خارج از اتحادیه اروپا که واجد شرایط و دارای تخصص‌های مورد نیاز این کشور باشند اجازه اقامت متخصصین و بالطبع اقامت دائم بعد از سه سال اعطا کند.تا به حال رقم متقاضیان از ۲۷۰۰ در سال فراتر نرفته است.متخصصین آمریکای استرالیای چینی هندی فیلیپینی و کانادایی در صدر لیست متخصصین غیراروپایی قرار دارند.

فرد بایستی دارای پیشنهاد کاری مشخص از طرف یک کارفرما در نروژ باشد.

متقاضی بایستی کارگری ماهر یا متخصص باشد .شرط متخصص بودن آن است که تحصیلات فرد متقاضی حداقل معادل سه سال دبیرستان در نروژ باشد.یا در رشته‌های کاری و تخصصی در دانشگاه و دانشکده مدرک تخصصی خود را دریافت کرده باشد.ازجمله لوله‌کشی و یا پرستاری و یا دیگر شغل‌های فنی و حرفه‌ای.

اتباع غیر اتحادیه اروپا که مایل به زندگی و کار در نروژمی باشند اجازه کار توسط کارفرما اعمال می‌شود.

مجوز برای کارگران ماهر (حداکثر۱۲ ماه)

کارگران فصلی (۳ماه)

مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای کار در نروژ

عکس

بیمه

مدرک مربوط به داشتن مهارت خاص دوره‌های آموزشی

شناسنامه

پاسپورت

آخرین مدرک و سوابق تحصیلی

از سال ۲۰۱۳ ویزای کاریابی کشور نروژ لغو شد و مهاجرت کردن به کشور نروژ از شیوه کار و دریافت ویزای کار نروژ از طریق گرفتن پیشنهاد شغلی از کشور نروژ امکان‌پذیر می‌باشد.

یکی از راه های که وجود دارد که شخص بتواند در کشور نروژ کارفرما پیدا کند و به صورت کاملاً قانونی بتواند در کشور نروژ مشغول به کار شود این است که از طریق تحصیل و دانشجویی وارد خاک این کشور شود .به دلیل اینکه شخص که در حال تحصیل در کشور نروژ است می‌تواند به صورت نیمه‌وقت کار کند و به محض اینکه شغلی آگهی شد آن را درخواست نماید شخص که به صورت دانشجو وارد کشور نروژمی شود فرصت بیشتری دارد که شغل خود را انتخاب کند و تا پایان تحصیل خود آن را ادامه دهد و پس‌ازآن طی ۴تا ۵ سال اقامت دائم خود را اخذ نماید.

ثبت شرکت در کشور نروژ

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

برای ایجاد یک کسب و کار پایدار نیاز به آماده سازی و برنامه ریزی است. مهم ترین انتخاب های استراتژیک در همان ابتدا گرفته می شوند.

آماده سازی خوب برای خود شما مهم است، و شاید حتی در ارتباط با تمام کسانی که شما در فاز ابتدایی به آنها نیاز دارید، و البته در عملیات روزمره نیز به آنها نیاز دارید، نیز مهم باشد. اگر درصدد ایجاد اعتماد هستید، باید بتوانید که برنامه های آماده سازی را بطور واقعی و کاملا، مستند نمایید.

انتخاب نوع شرکت

مرحله دوم بعد از آماده سازی و برنامه ریزی انتخاب نوع شرکت است.هفت نوع شرکت در نروژ وجود دارد:

 • موسسه فردی

 • شرکت با مسئولیت محدود (AS)

 • شراکتی (سهامی) (ANS/DA)

 • انجمن های تعاونی (SA)

 • انجمن ها

 • بنیاد

 • شرکت عمومی محدود (ASA)

 • بنگاه های خارجی ثبت شده در نروژ (NUF)

بنگاه های خارجی ثبت شده در نروژ (NUF)

یک بنگاه خارجی که تمایل به انجام کسب و کار در نروژ دارد، می تواند یک شعبه از خود را در نروژ ثبت کند. هیچ الزامات قانونی خاصی در مورد کسب و کار های خارجی وجود ندارد. هم کسب و کار های با مسئولیت محدود و هم غیرمحدود می توانند بعنوان یک NUF ثبت شوند.

آن شعبه نروژی یک شخصیت قانونی مجزا محسوب نمی شود. بلکه یک کسب و کار خارجی است که از نظر قانونی مسئول فعالیت انجام شده در نروژ می باشد.

اگر آن شعبه از یک مکان ثابت در نروژ ،  مطابق مفاد قانون  مالیات ارزش افزوده (VAT) عمل نکند ، باید یک نماینده نروژی برای VAT ثبت گردد. این شعبه بطور طبیعی مشمول مالیات نروژ خواهد بود، و باید مطابق با مقررات نروژ عمل نماید.

تاسیس یک شعبه هیچ الزامات سرمایه ای ندارد. بنگاه های خارجی که تمایل به انجام کسب و کار در نروژ دارند، باید در اداره ثبت بنگاه های کسب و کاری (Register of Business Enterprises) ثبت شوند. آن موسسات خارجی که فعالیت آنها در نروژ برای کسب سود نیست، حق این را دارند که در اداره ثبت هماهنگ کننده مرکزی (Central Coordinating Register) برای موسسات قانونی، ثبت گردند.

چگونگی ثبت یک بنگاه کسب و کاری خارجی ثبت شده در نروژ (NUF)

برای ثبت یک بنگاه کسب و کاری خارجی ثبت شده در نروژ، شما فرم اعلام ثبت مشخصات، یعنی فرمی که برای بنگاه های کسب و کاری خارجی ثبت نروژ است را، به مرکز ثبت برونویسوند (Brønnøysund)، ارسال نمایید. این ثبت بصورت الکترونیکی قابل انجام نیست.

برای ثبت نام در اداره ثبت بنگاه های کسب و کاری، این مدارک نیز باید به همراه فرم ارسال شوند:

 • اساسنامه شرکت

 • خلاصه مذاکرات جلسه ی یک هیئت صالحه که نشان دهنده اطلاعات ارائه شده باشد

 • اثبات ثبت شرکت در یک اداره ثبت کسب و کار خارجی

مدارک دیگری نیز ضروری هستند. شما می توانید این مدارک دیگر را در فهرست مدارک لازم برای ثبت، تغییرات یا حذف ها در راهنماهای تکمیل فرم اعلام (درخواست) ثبت هماهنگ برای یک NUF ببینید.

اگر این موسسه باید در قسمت ثبت مالیات ارزش افزوده ثبت گردد، باید قسمت ۲ از اعلام ثبت هماهنگ، یعنی مکمل ثبت مالیات بر ارزش افزوده، نیز تکمیل گردد.

تمام مدارک پیوست (ارسال شده) باید به زبان نروژی باشند، اما ترجمه سوئدی، دانمارکی و انگلیسی نیز پذیرفته می شوند.

فرم درخواست را باید امضاء نمایید. اینکه چه کسی باید امضاء کند بستگی دارد که آیا بنگاه قرار است در اداره ثبت هماهنگ کننده مرکزی (Central Coordinating Register) برای موسسات قانونی ثبت شود، یا در اداره ثبت بنگاه های کسب و کاری (Register of Business Enterprises). اطلاعات بیشتر در این مورد در راهنمای درخواست ثبت نام موجود است.

هر شخصی که قرار است نقشی در این شعبه نروژی ایفا نماید، باید یک شماره ملی (ID) یا شماره D نروژی داشته باشد. می توانید با تکمیل فرم D درخواست یک شماره D را نمایید: «درخواست واگذاری یک شماره D». این فرم را می توانید همراه با درخواست ثبت هماهنگ ارسال کنید.

تاسیس توسط ملیت های خارجی

در کل، برای تاسیس یک کسب و کار در نروژ آزادی وجود دارد. یعنی اینکه برای مالکیت یک کسب و کار در نروژ، حتما نباید در اینجا زندگی نمایید.

در مجموع، هر شخصی که به دنبال تاسیس یا اداره یک کسب و کار در نروژ است، باید یک شماره شناسایی نروژی (شماره ملی (ID) شخصی یا شماره D) داشته، و یک آدرس کسب و کاری نروژی داشته باشد.

اما، ثبت یک کسب و کار در نروژ بطور خودکار به شما حق کار در اینجا را نمی دهد. قانون عمومی این است که تمام شهروندان خارجی برای کار در نروژ باید اجازه اقامت داشته باشند. کسب یک اجازه اقامت، بسته به کشور زادگاه شما، الزامات قانونی متفاوتی دارد.

کشورهای اسکاندیناوی

اگر شما یک شهروند اسکاندیناوی هستید، برای تایید ID و تغییر اعلام آدرس، فقط باید با اداره مالیات تماس بگیرید.

کشورهای اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپایی (EU/EEA)

اگر شما از کشوری از EU/EEA هستید، و به دنبال ایجاد یک کسب و کار در نروژ، باید ظرف سه ماه پس از ورود به نروژ از طریق برنامه ثبت برای شهروندان EU/EEA اقدام نمایید.

کشورهای خارج از EU/EEA

شهروندانی که از کشورهای خارج از EU/EEA می آیند، برای گرفتن اجازه اقامت برای کار در نروژ، باید به UDI درخواست دهند.

شماره D

شماره D به افراد خارجی داده می شود که شماره ملی ID نروژ (fødselsnummer) را ندارند، اما برای اعلام هویت خود به مقامات نروژی به آن نیاز دارند. این شماره D فقط توسط افرادی قابل درخواست است که قرار است کم تر از ۶ ماه در نروژ بماند.

فقط وقتی این درخواست مربوط به ثبت در یکی از مراکز ثبت ما است، مرکز ثبت برونویسوند Brønnøysund از مرکز ثبت جمعیت (Population Register) درخواست شماره D را می نماید.

مطابق الزامات اوراق شناسایی و …، این درخواست برای تعیین یک نمره D، باید بصورت کتبی فرستاده شود. این درخواست باید همراه با اسناد ثبت برای آن ثبت مورد نظر ارسال گردد، مثلا همراه با درخواست ثبت هماهنگ. علاوه بر این درخواست، شما باید یک کپی رسمی (تایید شده) از مدرک معتبر شناسایی نیز، مثلا پاسپورتی با مهر و امضای کپی کننده، بفرستید. این کپی باید دارای امضاء و مهر اصلی باشد، وگرنه پذیرفته نمی شود

عوارض

عوارض استاندارد VAT مقدار ۲۵% است. عوارض VAT بر فروش مواد غذایی ۱۵% است. این عوارض برای حمل و نقل مسافر، اجاره اتاق توسط هتل ها یا کسب و کاری کمپ زنی و غیره، و اجاره اقتصادی منازل تعطیلات ۱۰% است.

ثبت در مرکز ثبت VAT‎

کسب و کار های خارجی فروشنده خدمات یا کالاها در نروژ، وقتی ارزش فروش و رفع توقیف های مشمول VAT‎ در یک دوره ۱۲ ماهه (نه لزوما سال تقویمی) فراتر از ۵۰۰۰۰ کرون نروژ است، باید در قسمت ثبت VAT‎، ثبت گردند. اعلام کتبی را باید به مرکز ثبت هماهنگ کننده مرکزی یا موسسات قانونی یا دفتر مالیاتی فرستاد که آن کسب و کار خارجی یا نماینده اش در آن منطقه، مکان کسب و کاری خود را دارند. این اعلام با استفاده از فرم اعلام ثبت هماهنگ  فرستاده می شود

پیش نیاز ثبت در ثبت VAT‎، داشتن یک شماره سازمان نروژی است

ثبت از طریق یک نماینده

کسب و کار های خارجی فروشنده خدمات و اجناس در نروژ که مکان کسب و کاری یا مکان اقامت در اینجا ندارند، باید توسط یک نماینده ثبت شوند. در ثبت یک فرد خارجی از طریق یک نماینده، آن نماینده همان حقوق و تعهداتی را دارد که در ثبت معمولی در قسمت ثبت VAT‎ درج شده است. این نماینده باید یک مکان اقامت یا مکان کسب و کار در نروژ داشته باشد. هم آن کسب و کار خارجی و هم نماینده آن، باید اعلام (درخواست) ثبت هماهنگ (Coordinated Registration Notification) را امضاء نمایند.

کسب و کار های خارجی باید حساب های فعالیتی کسب و کاری خود در نروژ را داشته باشند. هم نماینده و هم آن کسب و کار خارجی، مسئول اطمینان از این هستند که مقررات حسابداری رعایت می گردند.

وقتی یک کسب و کار خارجی از طریق یک نماینده در ثبت VAT‎ ثبت می شود، اسناد فروش باید حداقل حاوی نام فروشنده و شماره سازمان باشند، که پس از حروف MVA قید می گردند، و البته درج آدرس و نام نماینده نیز الزامی است.

فروشنده و نماینده، باید یک کپی از اسناد فروش را داشته باشند.

تعهدات و حقوق ناشی از ثبت در ثبت VAT‎

یک کسب و کار خارجی که در VAT‎ (مستقیم یا از طریق نماینده خود) ثبت شده، باید مطابق قوانین حسابداری نروژ حساب های فعالیت های کسب و کاری خود را داشته باشد. کسب و کار های ثبت شده خارجی باید پرداخت VAT‎ (خروجی VAT‎) بر فروش اجناس و خدمات در نروژ را محاسبه کنند. ملیت های خارجی نیز موظف به کسر VAT‎ پرداخت شده بر فروش اجناس و خدمات برای استفاده در فعالیت های کسب و کاری خود هستند که مشمول کسب و کار در نروژ (ورودی VAT‎) می گردند. این حق کسر به VAT‎ محاسبه شده به وسیله اداره گمرکات و مالیات نروژ () بر کالاهای وارد شده به نروژ و VAT‎ که خود کسب و کار وقتی که خدماتی را از خارج خریداری می کند، موظف به پرداخت است، نیز می شود.

کسب و کار خارجی موظف به ارائه درآمدهای VAT‎ برای هر دوره گزارش، به دفتر مالیاتی است. سال تقویمی به دو دوره گزارش ۶ ماهه تقسیم می شود، اما اول دوره کوتاه تر اعمال می گردد.

کسب و کار هایی که در یک سال تقویمی فروشی کمتر از ۱ میلیون کرون نروژ دارند، می توانند برای حق ارائه یک درآمد VAT‎ سالی یکبار (بازده VAT‎ سالیانه) درخواست دهند.

این بازده VAT‎ باید ارائه شود، و مالک VAT‎ باید ظرف یک ماه و ۱۰ روز از انتهای هر دوره گزارش آن را پرداخت کند (مثلا برای دوره گزارش ژانویه- فوریه تا ۱۰ آوریل، در حالیکه زمان مقرر وقتی که بازده های سالیانه VAT‎ ارائه شده اند، ۱۰ مارس است).

اگر نروژ با کشور مبادله کننده در مورد تبادل اطلاعات و کمک دو جانبه در حل و فصل ادعاها، توافق نامه ندارد، نماینده بطور مشترک و قویا متعهد به پرداخت VAT‎ می باشد.

تعهد مالیاتی- کارکنان و بنگاه های خارجی

اداره مرکزی امور مالیات خارجی (Central Office – Foreign Tax Affairs) سرمایه و درآمد مشمول مالیات برای بنگاه های خارجی و کارکنان خارجی آنها را در ارتباط با وظایف- کار در نروژ یا بر فلات قاره نروژ، ارزیابی می کند. این اداره سرمایه و درآمد کارگران دریایی مقیم خارج، دریانوردان خارجی مشغول کار در کشتی های ثبت شده نروژ، و هنرمندان خارجی را نیز ارزیابی می کند.

انتخاب نام

مرحله سوم انتخاب نام است

چه نامی را می توانید انتخاب کنید؟

در کل، انتخاب نام برای بنگاه شما، شامل این الزامات است:

 • حداقل سه حرف از الفبای نروژ

 • فقط بعضی نمادهای تعریف شده مشخص را می توان علاوه بر حروف استفاده کرد

 • این نام نمی تواند مطابق با نام کشور، استان یا شهرداری به تنهایی باشد

 • این نام نمی تواند با یک نام ثبت شده یکسان باشد

 • این نام نمی تواند بطور بالقوه گمراه کننده یا برخورننده باشد

علاوه بر موارد بالا، نام کسب و کاری رسمی برای مورد موسسه فردی باید حاوی نام خانوادگی مالک باشد.

علامت تجاری

باید مطمئن شوید که نام مورد نظر برای کسب و کار شما، قبلا بعنوان یک علامت تجاری ثبت نشده است.

باید آگاه باشید که لازم است نوع شرکت (AS, DA, SA و …) نیز در نام کسب و کار شما، اگر شرکتی به غیر از یک موسسه فردی را ثبت می کنید، مشهود باشد.

اسناد

شرکت های محدود و شرکت های محدود عمومی و شعبه های شرکت های خارجی، باید کلمه ‘Foretaksregisteret’ (ثبت بنگاه های کسب وکاری) را در ارتباط با شماره سازمان درج کنند، تا نشان دهند که در اداره ثبت بنگاه های خارجی، ثبت کرده اند. دیگر بنگاه های ثبت شده در اداره ثبت بنگاه های کسب و کاری  نیز می توانند این کار را بکنند، اما موظف به انجام آن نیستند. هدف این مقررات، که مطابق مقررات منطقه اقتصادی اروپا است، این است که برای همه ممکن باشد که ببینند کدام کسب و کار بنگاه خود را ثبت کرده است. این امر مشتریان و تامین کنندگان را قادر می سازد تا اعتبار شرکای کسب و کاری خود را بدانند.

مزایای ثبت شرکت در نروژ

همان طور که می دانید نروژ از کشورهای منطقه شنگن است که با اخذ اقامت آن می توان به راحتی به تمام نواحی اروپا  برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت سفر کرد

در خصوص اقامت باید گفت برای مدیر عامل و خانواده اش اقامت یکساله صادر می شود اما امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳ سال وجود دارد و ۵ سال بعد از اقامت دائم می توان درخواست پاسپورت نروژی نمود

قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا خود یکی از عوامل تشویق کننده برای ثبت شرکت در این کشور است

نتیجه گیری:

اگرچه ثبت شرکت در نروژ یکی از عوامل تسهیل کننده در اخذ اقامت این کشور است اما عوامل زیادی سرمایه گذاری و تاسیس شرکت یا شعبه را در نروژ توجیه پذیر می کند عواملی مانند محیط سیاسی باثبات،سازمان دهی خوب بخش عمومی و داشتن زیرساخت های با کیفیت،داشتن جمعیتی با قدرت خرید بالا،محیط کسب و کار پایدار و… لذا اگر قصد ثبت شرکت در این کشور فوق العاده اروپایی را دارید با بهترین موسسه حقوقی خاورمیانه یعنی گروه آرمانی تماس بگیرید تا بهترین ها را در اختیارتان بگذرانند

سرمایه گذاری در کشور نروژ

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

نروژ یک کشور امن و آسان برای کسب و کار است. و در بانک جهانی رتبه بالا ۱۰ از ۱۸۹ کشور در سهولت انجام کسب و کار، برای چندین سال را دارد. نروژ یک کشور باثبات سیاسی، مدرن و بسیار توسعه یافته با جمعیت کوچک و اقتصاد بسیار قوی است. نروژ عضو موافقتنامه شنگن اما نه عضو اتحادیه اروپا است. صنایع اصلی نروژ نفت و گاز، مواد غذایی دریایی، حمل و نقل، فعالیت های R & D می باشند. نروژ نیز گران ترین کشور در جهان با افزایش قیمت املاک و مستغلات است. ارز اصلی NOK کرون نروژی است.
مهاجرت سرمایه گذاری تعریف شده که در آن یک فرد یا سرمایه گذار خارجی سرمایه گذاری مقدار خاصی از پول جهت اخذ ویزای اقامت دائم را آغاز می کند.  سرمایه گذاری یک پروژه از پیش تایید شده در کشور میزبان است چون  به نفع اقتصاد کشور است.
متقاضی واجد شرایط که به دنبال اجازه اسکان (ویزای اقامت دائم) است ابتدا باید یک ویزای موقت اقامت به دست آورد.
متقاضی باید ثابت کند که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود در نروژ برای مدت زمان اقامت خود در این کشور را دارد.
متقاضی باید یک گذرنامه معتبر که حداقل ۳ ماه از اعتبار آن پس از بازگشت از نروژ باقی مانده داشته باشد.
متقاضی باید یک برگه قانونی برای بازگشت به کشور خود را از اقامتگاهش را نشان دهد.
تحت قانون مهاجرت نروژی، اجازه اقامت دائم به عنوان اجازه اسکان شناخته شده است. چند شرط به منظور برآورده شود برای متقاضی واجد شرایط برای اجازه اسکان در نروژ وجود دارد. این شامل:
متقاضی باید ساکن نروژ برای حداقل ۳ سال متوالی بوده باشد.
متقاضی همچنین باید زبان نروژی را تکمیل کرده باشد.
چه کسی واجد شرایط اجازه اقامت بلند مدت است؟
اتباع اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و انجمن تجارت آزاد اروپا همه واجد شرایط اجازه اقامت در نروژ هستند که در آن مایل به یک دوره بیش از ۳ ماه در نروژ اقامت کنند.
از مردم این مجوز را پذیرفت:
کارمندان
خویش فرما
ارائه دهندگان خدمات و دریافت کنندگان
دانش آموزان
تحت قانون مهاجرت نروژی همسر متقاضیان و وابستگان نیز ممکن است اجازه اقامت دائم را بگیرند.
محدودیت های اجازه اسکان نروژ
متقاضیان باید آگاه باشند که خطر لغو مجوز استقرار آنها وجود دارد اگر آنها خارج از نروژ برای بیش از ۲ سال در یک دوره ۴ سال زندگی کنند.
حداقل سرمایه گذاری
۱۰۰٫۰۰۰€ (بدون محدودیت)
نوع ویزا
ویزای تجاری – ویزای C / ویزای D / اجازه اقامت
زمان پردازش
۱ ماه
اقامت دائم
پس از ۳ سال زندگی مداوم

خرید ملک در کشور نروژ

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

عمده نگرانی هایی که شما را از شرایط مهاجرت به نروژ در مورد خرید مسکن ممکن است بترساند این است که مهاجرین جهت خرید ملک در نروژ بیشتر به قیمت ها تمرکز و توجه می کنند، این قیمت ها قابل درک هستند زیرا قیمت ها می توانست بسیار بیشتر باشد. جهت فروش ملک زمانی که معامله تکمیل گردد همه هزینه های مرتبط با فروش پرداخت می شود.

شرایط خرید ملک در نروژ

کارگزار بعد از اینکه مالیات پرداخت شد حق معامله را پرداخت می کند. میزان حق المعامله از فروش تا فروش و از کارگزار با کارگزار دیگر تغییر می کند. مقدار حق المعامله در هر معامله فروش توسط قانون تصویب نشده است. طبیعتا فروشنده فقط takstmann را به طور واضح پرداخت می کند زیرا آنها متخصص قرارداد هستند و برای کارگزار کار نمی کنند. استاوانگر یک انجمن مهاجرین بزرگ دارد، در این انجمن بسیاری از مردمی که به طور کلی از هزینه های کارگزاران املاک هیجان زده هستند، عضو می باشند.

کارگزاران در نروژ

چرا کارگزارهای املاک در استاوانگر بسیار گران هستند؟ استاوانگر یک منطقه جذاب برای اقامت است که در آنجا درآمدها و همچنین سطح آموزشی بالاتر از میانگین کشوری است . این منطقه به سبب دسترسی به فعالیت های بیرونی عالی همانند موج سواری، دوچرخه سواری و وجود بعضی سواحل عالی نروژ در آنجا شناخته شده است.همچنین استاوانگر به عنوان زادگاه رخدادها و وقایع فرهنگی همچون تائتر و سالن های کنسرت و همچنین مسابقات ورزشی می باشد. عمده صنعت در اینجا به بخش انرژی مرتبط می شود که درآمدهای بالا در این عرصه وجود دارد. بنابراین حمایت از استانداردهای هزینه زندگی در نروژ و هزینه های بالای مسکن.باعث شده است افزایش در مهاجرت نروژ برای کار رخ دهد.

خرید و فروش مسکن در نروژ

در فضای مجازی صحبت هایی در زمینه حباب مسکن به سبب هزینه های بالای کارگزاری در استاوانگر و اسلو انجام می شود. آیا شما فکر می کنید یک حباب مسکن در منطقه استاوانگر یا اسلو وجود دارد؟ نه ، هیچ کدام از مناطق استاواگر و اسلو اینطور نیستند. اقتصاد شناور محلی در هر دو شهر علاوه بر وجود تعداد زیاد منازل جدید، در جهت حمایت از اقتصاد محلی متعادل سازی می شود. این موضوع بدان معناست که همیشه بازاری برای خرید و فروش مسکن وجود خواهد داشت.

پناهندگی به کشور نروژ

اکتبر 9, 2019 @ 11:58 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

پناهنده کیست؟

کسی است که مجبور به ترک کشور خود است  به منظور فرار از جنگ، آزار و اذیت، و یا بلایای طبیعی.

برای اسکان مجدد در نظر گرفته:

برای اسکان مجدد در نظر گرفته:UNHCR دسته هایی که

 • کسانی که نیاز به حمایت قانونی و فیزیکی دارندو

 • قربانیان شکنجه و خشونت

 • کسانی که به کمک های پزشکی نیاز دارند

 • زنان و دختران در معرض خطر(جنگ)

 • موارد الحاق به خانواده

 • کودکان و نوجوانان در معرض خطر

اولوویت پذیرش:

اضطراری:در عرض ۷ روز بین تسلیم و اسکان

فوری:در ظرف ۶ هفته بین تسلیم و اسکان مجدد

عادی:در عرض ۱۲ ماه بین تسلیم و اسکان مجد

برنامه اسکان مجدد نروژ

هیچ پایه و اساس قانونی خاصی برای اسکان مجدد پناهندگان در نروژ وجود ندارد.طبق ماده ۳۵ قانون مهاجرت این کشور معیارهای عمومی برای شناخت پناهندگان و اسکان آنها دارد.

معیارها

معیارهای اصلی:

یک پناهنده باید طبق کنوانسیون ۱۹۵۱ سازمان ملل متحد در مورد وضعیت پناهندگان،به رسمیت شناخته شود.

معیارهای تکمیلی:

شهرداری باید ظرفیت داشته باشد ت امکانات و خدمات مناسب به پناهندگان ارایه دهد.

نروژ ۶۰% از سهمیه اسکان مجدد را به زنان و دختران اختصاص داده است و اولویت هم با زنان و دختران در معرض خطر (جنگ)است.

ممکن است متقاضیان تنها بر اساس ملاحضات بشردوستانه در نظر گرفته شوند.

ظزفیت را برای ارائه امکانات و خدمات در نظر می گیرند.برای مثال UDI و IMDI در هنگام انتخاب پناهندگان برای اسکان مجدد

ظرفیت برای اسکان پناهندگان کم تحرک مانند کاربران صندل چرخ دار و افراد مسن/پناهجویانی که به درمان های تخصصی که به سابقه شکنجه شان برمیگردد نیاز دارند.

در دسترس بودن این امکانات به عنوان بخشی از روند انتخاب و تصمیم گیری در نظر گرفته می شود.

درخواست می دهند که پناهندگان خاص قبل از اینکه در موردشان تصمیم گیری شود تحت معاینات پزشکی UDI و UNHCR قرار گیرند.

طبیعتا مواردی که درمان مناسب آنها در نروژ نباشد رد می شوند.

شناسایی و انتخاب

پارلمان نروژ در هر سال تعداد پناهندگان،ملیت و مناطقی که از آنها انتخاب صورت می گیرد را تصویب می کند.وزارت دادگستری و برنامه ریزی اضطراری این که سهمیه ها چگونه اختصاص یابد را از طریق مشورت با وزارت کودکان،برابری و شمول اجتماعی و وزارت امور خارجه پیشنهاد می دهد.

این تخصیص ها بر اساس اطلاعات و پیشنهادهات ارائه شده توسط اداره مهاجرت نروژ و مشورت با اداره اتحاد و گوناگونی اعمال شده است.

نروژ تنها کشور اروپایی است که از طریق  جلسات مختلف سازمان های غیردولتی را تشویق به دادن مشاوره به دولت در زمان برنامه ریزی برای سهمیه بندی سالانه و انتخاب پناهندگان می کند.

اداره کل اتباع خارجه مسول تصمیم گیری نهایی برای اسکان،تشریفات،شناسایی پناهنده و صدور ویزاست.

در سهمیه بندی اولویت با کسانی ست که کمیساریای عالی پناهندگان معرفی می کند اما ممکن است در جایی که نروژ توافقنامه اسکان مجدد امضا کرده است سفارت نروژ یا سایر سازمان های بین المللی و دادگاه جنایی افراد را شناسایی کنند و اگر در جایی  نباشد افرادی که سازمان های غیردولتی شناسایی کردند اولویت خواهند داشت مانند کمیته هلسینکی   UNHRC

انتخاب می شوند.IDMI در نروژ هرساله حدود ۸۷۰ پناهنده از طریق اداره کل اتباع خارجه و

اتخاب می شوند.UNHCR حدود ۲۵۰ پناهنده براساس سوابق ارسالی از طریق

نمایندگان شهرداری ها به تازگی به عنوان ناظر در برخی از این ماموریت ها برای انتخاب شرکت می کنند.

متوسط زمان لازم برای تصمیم گیری در مورد ورود پناهندگان از طریق سیستم انتخاب ۴ماه و نیم طول مس کشد.

در عرض ۴۸ ساعت از تصمیم IDMI در خصوص موارد اضطراری در عرض ۴۸ ساعت از تسلیم تصمیم گیری می کند و UDI

شهرداری هایی مناسب برای این موارد پیدا می کند.UDI

وضعیت پناهندگی،اقامت دایم و شهروندی:

تععین وضعیت پناهندگان در بدو ورود به نروژ انجام می شود.در مورد پناهجویانی که از طرق فرآیند انتخاب برگزیده می شوند تعیین وضعیت پناهندگان قبل از خروج از کشور در کشور مبدا (گریزگاه) کامل می شود.

تمام پناهندگان مستقر  یا در بدو ورود یا قبل از خروج از کشورشان( گریزگاه) اجازه اقامت ۳ ساله دریافت مس کنند.

پناهندگان مستقر می توانند پس از ۳ سال اقامت قانونی در نروژ تقاضای اقامت دائم کنند ابته باید شواهدی مبنی بر تکمیل  “دوره های آشنایی با نروژ” ارائه دهند.افراد با اجازه اقامت دائم قادر به اقامت در خارج از نروژ برای حداکثر ۲ سال هستند بدون اینکه حقوقی که به موجب  اقامت در نروژ دارند به خطز بیاقتد.

پناهندگان مستقر می توانند بعد از ۷ سال اقامت قانونی در نروژ برای شهروند شدن تقاضا نمایند.متقاضیان شهروندی باید مهارت خود را در زبان نروژی یا سایر زبان های سامی نشان دهند و در صورت موفقیت باید شهروندی سابق خود را نفی و اکار کنند.

الحاق به خانواده

ممکن است پناهندگان مستقر برای اعضای نزدیک خانواده شان- یعنی همسر،شریک زندگی بدون ازدواج یا دیگر اعضای خانواده اش که حداقل ۲ سال با هم زندگی کرده باشند و فرزندان زیر ۱۸ سالش -تقاضا دهد که به او در نروژ ملحق شوند.سایر اعضای خانواده ممکن است اجازه اقامت در نروژ را دریافت کنند که این درخواست ها به طور مورد به مورد رسیدگی می شود.اگر پناهنده یک سال بهد از ورود به نروژ برای الحاق به خانواده ا درخواست نماید باید ثابت کند درآمدش کفاف نیازهای اعضای خانواده را می دهد.

قبل از عزیمت:

را برای توسعه و اجرای فرهنگ نروژی منعقد کرده.این برنامه آشناییIOM آشنایی با فرهنگ: دولت نروژ از سال ۲۰۰۳ قرارداد

با فرهنگ برای بزرگسالان(۱۶ و بالای ۱۶ سال) ۴ روز و برای کودکان (۸ تا ۱۵ سال) ۲ روز است.جلسات آموزشی شاگرد محور هستند و بر مشارکت مستقیم پناهندگان در فعالیت هایی شامل مطالعات موردی،حل مسئله،بازی و بحث تاکید دارد.ویدئو کلیپ ها و سخنرانی ها در هر موضوعی بسیار استادانه طراحی شده اند و شرکت کنندگان به کتب مرجع هم دسترسی دارند.

برنامه ها توسط مربی دو فرهنگه ارائه می شود که دارای پس زمینه فرهنگی ای مشابه فرهنگ پناهندگان است.استفاده از مربی دوزبانه باعث می شود نیاز به مترجم نباشد و ارتباط مستقیم تر باشد.

پذیرش

زمانی که شهرداری با میزبانی مهاجران موافقت می کند مسئولیت دریافت پناهندگان در هنگام ورود به  نروز با اوست.اینکه پناهندگان ظرف ۶ ماه از ورود اسکان داده شوند اجباری ست.پناهندگان به محض ورود به مسکن های از پیش برنامه ریزی شده در کشور مزبان فرستاده می شوند.

سیاست اسکان دادن

اداره اتحاد و تنوع مسئول قراردادن پناهندگان در شهرهاست.مشارکت شهرداری ها در دریافت پناهنده داوطلبانه است.هرساله  مبنی بر پذیرفتن پناهنده دیافت می کنند و کسانی که موافق با انجام این کار هستند اطلاعات IDMI شهرداری ها تقاضاهایی از

لازم در خصوص مکان هایی که باید تامین کنند و ظرفیتی که می توانند برای نیازهای خاص بعضی از پناهندگان فراهم کنند   دریافت می نمایند.IMDI توسط

معمولا پناهندگانی با قومیت یا اقلیت مشابه را در یک شهر یا شهرهای هم جوار قرار می دهد تا باعث ترقی توسعه شبکهIMDI

های اجتماعی،کاهش انزوا و کمک به شهرداری ها برای ادغام بهتر پناهجویان شود.

کودکان بدون همراه در چند شهر خاص که تجربه زیادی در کار با این گروه دارند اسکان داده می شوند.

مقامات محلی و شهرداری ها کمک هزیته ای از دولت برای مواجهه با هزینه های پناهندگان دریافت می کنند.این کمک هزینه بای یک دوره ۴-۵ ساله حدود ۷۷۴۰۵ یورو  برای هر بزرگسال و ۷۴۸۹۵ یورو برای هر کودک است.

ادغام خدمات و پشتیبانی

شهرداری ها موظف به معرفی مهاجران و پناهندگانی که از طریق یکپارچه سازی خدمات به دست می آورند هستند.

این خدمات شامل:بهداشت و درمان،آموزش و پرورش کودکان،مسکن مناسب،آموزش حرفه ای اشتغال است.بعضی از عناصر این خدمات در قالب برنامه های مقدمانی فردی که همه پناهندگان بین سنین ۱۸ و ۵۵ سال موظف به پیروی از آنها هستند و شهرداری ها هم در ظرف ۳ ماه از ورود پناهندگان باید ان را فراهم آورند ارائه می شود.این برنامه ها شامل:آموزش زبان نروژی ،مهارت های لازم برای ورود به بازار کار،راهتمایی های شغلی،اقدامات لازم برای ادامه تحصیل و مطالعات اجتماعی در بان مادری مهاجر.

طول دوره برنامه مقدماتی در حالت عادی ۲ سال است اگرچه شهرداری می تواند اگر برای یک پناهنده خاص سودمند است تا ۳ سال افزابش دهد.

برای به دست آوردن اقامت دائم در نروژ پناهنده باید برنامه را در عرض ۳ سال تمام کند که شامل ۵۵۰ساعت آموزش زبان و ۵۰ ساعت مطالعات اجتماعی و فرهنگی ست.اگر پناهنده نیاز به حمایت زبانی بیشتری داشته باشد شهرداری ها می توانند ساعت های ازائه را به ۲۴۰۰ ساعت افزایش دهند

پناهندگان در صورت مشارکت مداوم در برنامه های مقدماتی کمک هزینه دریافت می کنند.

نقاط قوت و ضعف

نقطه قوت:

برنامه اسکان مجدد نروز یکی از بزرگترین سهمیه بندی ها را در اروپا داراست.اسکان در شهرها با همکاری قوی بین مقامات مرکزی و محلی صورت می گیرد.

نقاط ضعف:

شهرداری ها در حال تجربه چالش هایی در پیدا کردن مسکن برای افراد مجرد هستند.شهرداری های نروژ پناهندگان مستقر زیادی با نیازهای جدی پزشکی و اجتماعی  دارند.دریافت پناهندگانی با این مشخصات حجم زیادی از خدمات تخصصی را ایجاد کرده که در برخی موارد تاثیر منفی بر ظرفیت خدمات محلی گذاشته.

قوانین

نروز به طور فزاینده ای در اسکان مجدد پناهندگان فعال است.داین سیاست در سال های اخیر کمی دستخوش تغییر شده با این حال تقریبا به ۳۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۶ اعطای پناهندگی کرد

.برخی از قوانین نروژ در  خصوص پناهندگی عبارتند از:

اگر شما از کشوری باشید که می توانید از مقامات کشور خودتان کمک دریافت کنید درخواست پناهندگی تان ظرف ۴۸ ساعت رد می شود.

اگر شما از ارمنستان،بنگلادش،گرجستان،بلاروس،هند،نپال،روسیه و یا کوزوو هستید درخواست پناهندگی تان در ظرف ۳ هفته بررسی می شود.

اگر قبل از ورود به نروژ در کشور اروپایی دیگری بوده اید به همان جا فرستاده می شوید به این روش دوبلین می گویند که به این معنی ست که کشوری که به آن برگردانده می شوید مسئول رسیدگی به پرونده شماست در نتیجه اداه کل اتباع خارجه با شما مصاحبه نمی کند.

به تقاضای شما رسیدگی می کند میUDI دیگر متقاضیان روند طبیعی را طی می کنند.این به این معنی ست که تا زمانی که

توانید در نروژ  بمانید و به طور عادی در عرض چند ماه پاسخ تان را دریافت کنید.

پرونده شما را بررسی و در عرض زمان UDI اگر مرتکب جرمی شدید و نیاز به حمایت و حفاظت در برابر کشورتان ندارید

کوتاهی رد می کند.

– اگر در نروژ نیستید نمی توانید برای حفاظت(پناهندگی)درخواست دهید.

برای اینکه پناهنده شوید باید:

تماس بگیرید.UNHCR با دفتر محلی از طریق

آنها در ابتدا بررسی می کنند که آیا شما پناهنده هستید یا نه؟ امکان بزگشت به کشورتان را دارید یا باید در کشوری که در حال حاضر در آن هستید بمانید؟

تقاضای  شما را به اداره اتباع خارجه می دهد و آنها بررسی می کنند که آیا می توانیدUNHCR اگر هیچ یک از این دو راه نباشد

در نروژ  بمانید یا خیر؟

بفرستید.UDI شما نمی توانید تقاضا نامه خود را به طور مستقیم به

-اگر در نروژ هستید می توانید درخواست حفاظت(پناهندگی) دهید

برای اینکه پناهنده شوید باید:

در نروژ یا در مرز آن باشید تنها استثنا پناهندگان اسکان مجدد هستند

شما متعهد به راستگویی به مقام نروژی هستید و الا مجازات می شوید.

باید برای حفاظت نزد پلیس بروید سپس به یک مرکز برای ورود فرستاده می شوید.

پلیس با شما صحبت می کند تا فرم درخواستتان را ثبت کند و اداره اتباع خارجه با شما مصاحبه می کند که چرا برای حفاظت درخواست دادید.شما در زمان مصاحبه و ثبت نام مترجم دارید که او موظف به رازداری ست.

سیستم ثبت نام و حفاظت پلیس

درخواست شما را ثبت می کند.ANKOMSTSENTER OSTFOLD پلیس در

پلیس اثر انگشت شما را می گیرد و با شما صحبت می کند.

باید نام،نشانی و سن تان را بگویید.

باید پاسپورت و هر مدرکی که باعث شناسایی شما می شود را ارایه دهید.

باید نام ،نشانی . سن اقوام نزدیکتان را بگویید.

پلیس ممکن است سوالات دیگری هم بپرسد مثل اینکه چرا نیاز به محافظت دارید؟

بساری از متقاضیان برای مصاحبه جزیی تر به اسلو فرستاده می شوند.

ANKOMSTSENTER OSTFOLD

می مانید. ANKOMSTSENTER OSTFOLD شما قبل از انتقال به مرکز پذیرش پناهندگان به مدت ۱تا۲ روز در

در یکی از بیمارتان های نزدیک تست سل می دهید که البته مسئولیت رفت و برگشت به بیمارستان  با خودشان است.

یا همان سازمان نروژی پناهجویان اطلاعات لازم را دز خصوص حقوق و تکالیف شما به عنوان پناهجو در اختیارتانNOAS

می گذارد.

به مرکز پدیرش پناهجویان منتقل می شوید و در این زمان اداره اتباع زمان ANKOMSTSENTER OSTFOLD بعد از اتمام

مصاحبه پناهجویان رااطلاع می دهد.

-کودکان بدون همراهی که برای حفاظت درخواست می دهند:

اگر شما زیر ۱۸ سال هستید و برای حفاظت بدون همراه درخواست داده اید این حق را دارید که یک نماینده داشته باشید هممچنین می توانید یک وکیل منصوب کنید.

باید بررسی سن انجام دهید

بروید.REFSTAD بعد از اینکه در اسلو ثبت نام کردید می توانید به مرکز عبور

در این جا سعی شد چکیده ای از نهادها،قوانین و مراحل پناهندگی در نروژ بیان شود اما پناهندگی در نروژ مانند بسیاری از کشورها دارای قوانین دقیق و مفصلی ست به همین دلیل توصیه می شود برای اطلاع از این قوانین و جزئئات آن با موسسه گروه آرمانی تماس بگیرید تا از بهترین راهنمایی ها برای مهاجرت به این کشور برخوردار شوید

منابع

http://www.resettlement.eu/country/norway

https://www.udi.no/en/want-to-apply/protection-asylum/

TOP