×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Panama Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور پاناما

جمهوری پاناما کشوری در آمریکای مرکزی و خشکی رابط بین دو بخش شمالی و جنوبی قاره آمریکا است.

این کشور از شمال غرب با کاستاریکا و از جنوب شرق با کلمبیا همسایه است. در شمال این کشور دریای کارائیب و در جنوب آن اقیانوس آرام قرار دارد.

سرخپوستان از 11 هزار سال پیش در پاناما استقرار یافتند. از دوره پیش از کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب آثار جالبی از منطقه پاناما در زمینه سفالگری به دست آمده است. اقوام چیبچان، چوکوان و کووا در مناطق وسیعی از پاناما سکونت داشتند.

بزرگترین این اقوام نیز قوم کووا بود. پاناما نیز مانند سایر کشور‌های آمریکای لاتین، به جز برزیل، چند دهه پس از کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب به تصرف اسپانیادرآمد.

پاناما در سال 1821، زمان اوج نهضت‌های استقلال‌طلبانه در آمریکای لاتین از استعمار اسپانیا به استقلال رسید اما سپس این کشور تحت حاکمیت کلمبیا قرار گرفت و در سال 1903 از این کشور نیز استقلال یافت.

سیاست در پاناما
در پاناما رییس جمهور هم رئیس حکومت است و هم رییس رئیس دولت. پاناما در واقع کشوری چند حزبی است.

دولت وظیفه اجرای قانون را به عهده دارد. اما برخلاف کشور‌های دارای نظام دموکراتیک مجلس و دولت هر دو زیر مجموعه قوه مقننه محسوب می‌شوند. قوه قضاییه در پاناما نیز مستقل از قوه مجریه و مقننه عمل می‌کند.

قوه مجریه در پاناما متشکل از یک رییس جمهور و دو معاون او است. رییس جمهوری در پاناما برای یک دوره پنج ساله انتخاب می‌شود.

قوه مقننه پاناما نیز از یک مجلس ملی با 78 عضو تشکیل شده است. نمایندگان مجلس این کشور نیز برای یک دوره پنج ساله انتخاب می‌شوند.

دادگاه انتخاباتی در پاناما نیز مسئولیت تضمین، آزادی و شفافیت آرای مردمی را به عهده دارد. وزارت عامه نیز بر منافع دولت و شهرداری‌ها نظارت می‌کند.

اقتصاد در پاناما

تولید ناخالص داخلی این کشور 14/29 میلیارد دلار است. یک میلیون و 471 هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند.

نرخ بیکاری در این کشور 2/7 درصد است. 37 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال 2007 نرخ تورم در پاناما 1/5 درصد بود.

محصولات صادراتی این کشور شامل موز، میگو، شکر، قهوه و البسه است که به کشورهای آمریکا (8/39 درصد)، اسپانیا (1/8 درصد)، هلند (7/6درصد)، سوئد(6/5درصد) و کاستاریکا (4/5درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل کالاهای اساسی، مواد غذایی، کالاهای مصرفی و مواد شیمیایی است که از کشورهای آمریکا (27 درصد)، آنتیل هلند (1/10درصد)،کاستاریکا(1/5درصد) و ژاپن (7/4 درصد) وارد می‌شود.

مردم پاناما

جمعیت این کشور حدود سه میلیون و 293 هزار نفر با میانگین سنی 27 سال است. امید به زندگی برای زنان 78 و برای مردان 73 سال است.

85 درصد از مردم آن مسیحی کاتولیک و 15 درصد پروتستان هستند. زبان رسمی این کشور اسپانیایی است.

پاناما در یک نگاه

مساحت

78،200 کیلومتر مربع

جمعیت

3،292،693 نفر

پایتخت

پاناما سیتی

واحد پول

بالبوآ، دلار آمریکا

دامنه اینترنتی

pa.

پیش شماره

507+

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور پاناما

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

بسیاری افراد جهت مهاجرت به پاناما معمولا از طریق تحصیل در پاناما اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در پاناما نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی پاناما میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به پاناما می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در پاناما و سرمایه گذاری در پاناما نیز وجود دارند. تابعیت پاناما از طریق تولد فرزند در پاناما از این قاعده در این کشور وجود ندارد.

دانشگاه های پاناما

باید بدانید که تحصیل در هیچ جای خارج از کشور مقرون به صرفه تر از کشور پاناما نخواهد بود. چرا که هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین می باشد و تحصیل در دانشگاه های دولتی برای تمامی افراد رایگان می باشد، ناگفته نماند که دانشجویان بین المللی از این قاعده مستثنا نخواهند بود. این درحالیست که مبلغ شهریه در موسسات خصوصی بستگی به دوره های انتخابی شما خواهد داشت.

در حال حاضر 90 موسسه آموزش عالی در کشور پاناما وجود دارد، موسساتی که دانشگاه های بزرگ و کالج های کوچکتری را در خود جای داده اند. باید بدانید که 7 تا از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و آمریکای لاتین قرار گرفته اند. این دانشگاه ها،دانشگاه فناوری De panama ( UTP – رتبه 92 در آمریکای لاتین ) و دانشگاه De Panama ( UP – رتبه 123 آمریکای لاتین ) را در برخواهند گرفت. باید بدانید که هر دو دانشگاه در پایتخت کشور پاناما، پاناماسیتی واقع شده اند.

دیگر دانشگاه های موجود در کشور پاناما که خصوصیت دانشگاه های QS جهانی و آمریکای لاتین را به خود گرفته اند مواردی نظیر : دانشگاه کاتولیکی Santa Maria La Antigua ( 200-151 )، دانشگاه بین المللی آمریکای مرکزی de panama ( 200-151 ) دانشگاه Latina de panama (300-201 )، دانشگاه Autonoma de Chiriqui ( UNACHI- 301 ) و دانشگاه Del Istmo ( UDI – 301 ) را در بر خواهند گرفت. ناگفته نماند که تعدادی از دانشگاه های آمریکا شعبه هایی در کشور پاناما دارند. این دانشگاه ها مواردی نظیر : دانشگاه دولتی فلوریدا و دانشگاه Louisville را در بر خواهند داشت.

سال تحصیلی در دانشگاه های پاناما به دو ترم تقسیم می شود، این دو ترم در تابستان و پاییز است. آغاز این ترم در ماه مارس و دسامبر خواهد بود. باید بدانید که دانشجویان این دانشگاه ها دو هفته ( در ماه ژوئن و ژوئیه ) تعطیل می باشند. اخذ مدرک کارشناسی در دانشگاه های این کشور چهار سال به طول می انجامد این درحالیست که اخذ مدرک کارشناسی ارشد یک سال زمان می برد. ناگفته نماند که دانشجویان مقطع MBAs ملزم به دو سال تحصیل خواهند بود. زبان اصلی در دانشگاه های کشور پاناما اسپانیایی می باشد، این درحالیست که برخی از دانشگاه های این کشور دوره هایی به زبان انگیسی ( برای مقاطع کارشناسی ارشد ) در اختیار افراد قرار می دهند. شایان ذکر است دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران نمی باشد.

شرایط زندگی در پاناما

باید بدانید که اصلی ترین مراکز تجارت و بازرگانی در آمریکای مرکزی ( کشور پاناما ) قرار دارد. این درحالیست که پایتخت این کشور از نظر اقتصادی رشد بسیاری داشته است.

از جاذبه های ساخت بشر در این کشور، کانال عظیم Panama Viejo خواهد بود، کانالی که به عنوان مشهورترین کانال ها در نظر گرفته می شود. این درحالیست که جاذبه های طبیعی این کشور مواردی نظیر : جنگل های بارانی وسیع، سواحل دست نخورده و … را در بر خواهد گرفت.

علاوه بر گذشته پرتحول، کشور پاناما در حال حاضر کشوری امن می باشد که نرخ جرایم در آن بسیار کم می باشد. ناگفته نماند که شهرت این کشور بدلیل گرما و مردمی دوستانه خواهد بود. این جای تعجب نیست که تمرکز بر تجارت موجب تبدیل شدن این کشور به یک مقصد گردشگری شده باشد.

کانال تاریخی پاناما تنها مکان تاریخی در این کشور به حساب نمی آید این درحالیست که این آبراهه هنوز هم فعال می باشد. در سال های اخیر این کشور تلاش های بسیاری در خصوص ارتقای سطح کیفیت و ظرفیت این کانال داشته است.

درحالی که زبان اصلی و رسمی این کشور اسپانیایی می باشد اما باز هم زبان انگلیسی به صورت گسترده ای مورد استفاده واقع می شود. و زبان تحصیل و تدریس بسته به دانشگاه هم انگلیسی هم اسپانیایی می باشد.

شرایط پذیرش، هزینه ها و شرایط اخذ ویزای پاناما

اخذ ویزای دانشجویی تحصیل در پاناما

دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در پاناما ملزم به اخذ ویزای دانشجویی خواهند بود. از شرایط تحصیل در پاناما ( دانشگاه های دولتی و خصوصی ) تحصیل به صورت تمام وقت خواهد بود، طرحی که توسط ساختمان آموزش، معتبر شناخته شده است. ناگفته نماند که برای مراجعه به دفتر مهاجرت پاناما در زمان تعیین شده متقاضیان ملزم به حضور فیزیکی خواهند بود.

دانشجویان خارجی در طول تحصیل اجازه کارکردن ( کار پاره وقت ) را نخواهند داشت. ناگفته نماند که از متقاضیان انتظار می رود که گرایش مد نظر و زمان مورد نظر برای رفتن به دانشگاه را ذکر نمایند. بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی پاناما

  • نامه پذیرش

  • اثبات تمکین مالی جهت پرداخت شهریه دانشگاه

  • اثبات صلاحیت ها

  • اثبات استقلال مالی

  • تایید مدارک توسط سفارت پاناما

اگر شما مورد حمایت یک فرد مقیم در پاناما قرار گرفته اید، شما ملزم به ارائه مدارک کافی در جهت اثبات هویت وی و تعهد مالی خواهید بود.

ناگفته نماند که دیگر مدارک اضافی برای دانشجویانی می باشد که قصد ماندن بیش از 6 سال  در پاناما را در سر دارند. لذا از افراد انتظار می رود که آگاهی کاملی نسبت به مجوز اقامت و سایر موارد ضروری داشته باشند.

ثبت شرکت در کشور پاناما

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

شرکت های پانامایی در سراسر جهان به عنوان شرکتهایی شناخته میشوند که در منطقه ای آزاد بدون مالیات به ثبت رسیده اند و به عنوان یکی از ارکان تجارت موفق در جهان به شمار میروند، شرکت های پانامایی تحت قانون شماره ۳۷ که در سال ۱۹۲۷ به ثبت سیده شده فعالیت میکنند.
پس از نام شرکت ارائه شد حدود ۵ روز طول خواهد کشید تا نام شما به تایید برسد و بعد از آن مدارک ثبت شرکت به تایید اداره شرکت های پاناما خواهد رسید و در صورتی که خطایی در مدارک وجود نداشت شرکت شما ثبت خواهد شد.

مشاوره ثبت شرکت در پاناما به صورت رایگان می باشد، در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در خصوص ثبت شرکت در پاناما شما می توانید به صورت حضوری و تلفنی با ما در تماس باشید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در پاناما

– نام شرکت به انگلیسی

– نام و آدرس تمامی مدیران

– نام و آدرس تمامی سهامداران

نام شرکت

تمامی شرکت های ثبت شده در پاناما باید یکی از پسوندهای زیر را بپذیرند: Corp(Corporation) یا Inc(Incorporated) و یا SA(Sociedad Anonima). توجه داشته باشید که پسوند Ltd قابل قبول نمباشد، نام شرکت شما میتواند به هر زبانی باشد.

کارکنان

پاناما از جمله کشورهایی است که برای شرکت باید حداقل ۳ نفر معرفی شوند که عباتند از مدیر، بازرس و نماینده شرکت که نیازی نیست این ۳ فرد مقیم پاناما باشند، همچنین این ۳ فرد میتوانند شخص حقیقی یا حقوقی باشند.

سهامداران

برای ثبت شرکت در پاناما حداقل به یک نفر برای سهامدار نیاز است، که میتواند هر ملیتی و هر اقامتی داشته باشد، نام سهامدار میتواند در مدارک دولتی مخفی بماند.

شرکت های پانامایی میتوانند سهام با نام و همچنین سهام بی نام داشته باشند.

زبان

مدارک شما به اسپانیایی هستند که ترجمه رسمی به انگلیسی خواهند شد.

دفتر ثبت شده

نیاز است، که باید در محلی از پاناما باشد، اگر شما این محل را ندارید میتوانید از خدمات پالیزکمپانی استفاده کنید

ویژگی ها

– بدون محدودیت در ملیت

– بدون لزوم اقامت مدیران در پاناما

– بدون حداقل سرمایه

– محرمانه بودن نام سرمایه داران

– معافیت مالیاتی

– نیازی به برگزاری جلسات سالیانه هیئت مدیره نیست.

– جلسات هیئت مدیره میتوانند در هر کشوری برگزار شوند.

– بدون محدودیت در انتقال سرمایه

– بدون نیاز به تحویل صورت حساب های مالی سالیانه

– شرکت ها میتوانند در هم ادغام شوند.

مالیات

هیچ مالیات بر درآمدی برای کالاها و خدمات صادراتی نیست، شرکت هایی که به خارج از پاناما سرویس دهی میکنند نیازی به پرداخت هیچ مالیاتی ندارند، فقط هزینه سالیانه حدود ۳۰۰ دلارامریکا را باید بپردازند بدون توجه به اینکه چه درآمدی داشته باشند.

حساب های سالیانه بررسی نخواهند شد و شما نیازی به تحویل آنها به دولت پاناما را نخواهید داشت، چنانچه شما یک شرکت در پاناما داشته باشید، یک محل برای شرکت خود، یک حساب بانکی برای شرکت و یک خط تلفن برای خود داشته باشید در هر صورت مالیاتی به شما تعلق نخواهد گرفت.

TOP