×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور فیلیپین

فیلیپین مجمع‌الجزایری است متشکل از 7 هزار جزیره که جمعیت روبه رشد آن تنها در 11 جزیره زندگی می‌کنند.

اغلب نقاط این کشور نیز کوهستانی و زلزله خیز است.فیلیپین 20 رشته کوه آتشفشانی فعال دارد و اغلب سواحل این کشور توسط توفان‌های شدید مورد تهدید قرار می‌گیرد.

دو نفر از روسای جمهور این کشور طی فاصله زمانی 15 سال از قدرت برکنار شدند. در سال 1986 فردیناند مارکوس در پی قیام گسترده مردمی از مقام خود استعفا داد. او متهم بود که در جریان انتخابات اخلال کرده است. در ژانویه 2001 نیز جوزف استرادا رییس جمهوری وقت پس از ماه‌ها تظاهرات گسترده مردمی از مقام خود کناره گرفت. او متهم به فساد مالی و چپاول اقتصاد ملی به نفع خود بود.جرمی که مجازات آن در فیلیپین اعدام تعیین شده است.

وضعیت اقتصادی فیلیپین زمانی نسبتا مطلوب بود و یکی از در حال رشد ترین اقتصاد‌های شرق آسیا محسوب می‌شد. اما این کشور اکنون با بدهی‌های کلان ملی مواجه است و میلیون‌ها نفر از شهروندان فیلیپینی در فقر زندگی می‌کنند.

اقتصاد فیلیپین به شدت وابسته به ارز خارجی است که هر کارگر فلیپینی ساکن خارج از کشور برای خانواده خود می‌فرستد.

فیلیپین بالاترین ترین میزان نرخ تولد در آسیا را دارا است. برخی از پیش بینی‌ها نیز حاکی از آن است که طی سه دهه به احتمال زیاد جمعیت این کشور 2 برابر خواهد شد.دولت‌ فیلیپین نیز اقداماتی را با ازدیاد جمعیت در این کشور انجام نمی‌دهد، زیرا دولتمردان فیلیپینی نمی‌خواهند خود را در برابر کلیسای کاتولیک قرار دهند.

فیلیپین به مدت سه دهه مستعمره اسپانیا بوده است و نام خود را از یکی از پادشاهان اسپانیا در قرن شانزدهم گرفته است. این پادشاه فیلیپ دوم نام داشت.

در اوائل قرن بیستم و پس از شکست اسپانیا از آمریکا، فیلیپین برای مدت چند دهه توسط آمریکا اداره می‌شد. فرهنگ فیلیپین امتزاجی است از فرهنگ‌های غربی و آسیایی.

ویژگی‌های انسانی و سیاسی فیلیپین

نام کامل: جمهوری فیلیپین
جمعیت: 85.2 میلیون نفر
پایتخت: مانیل
وسعت: 300 هزار کیلومتر مربع
زبان‌های اصلی: فیلیپینی، انگلیسی.
دین: مسیحیت و اسلام
امید به زندگی: مردان 68 سال، زنان 72 سال.
واحد پولی:1 پزوی فیلپین= 100 سنتاوو
صادرات اصلی: ماشین آلات الکترونیک،منسوجات، اغذیه، حیوانات زنده ومواد شیمیایی.
در آمد ناخالص ملی: 300/1دلار(آمار بانک جهانی  سال 2006 )
دامنه اینترنتی: ph
کد بین‌المللی تلفن: +63

اکتبر 8, 2019 @ 9:57 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور فیلیپین

اکتبر 8, 2019 @ 9:57 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

تعدادی از دانشگاه های این کشور نیز مورد تایید وزارت علوم و یکی از آن ها مورد تائید وزارت بهداشت برای سال ۲۰۱۸ می باشند . دانشجویان متقاضی این رشته هر ساله زیاد بوده که بیشتر آنها از کشور هند می باشند . کیفیت تحصیل در این دانشگاه ها زیاد بوده و هرساله فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای مختلف از جمله امریکا و اروپا به کار مشغول میشوند .

دانشجویان میتوانند پس از پایان دوره تحصیلات خود اقامت این کشور را دریافت نموده و در آنجا به کار مشغول شوند .در ادامه به بررسی شرایط تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی می پردازیم .

دانشجویان میتوانند با توجه به مهارت و علاقه خود در رشته ای خاص و یا داشتن سابقه کاری ساعاتی را در هفته به کار مشغول شوند . در آمد حاصل از آن نیز میتوانند در تامین هزینه ها به فرد کمک نماید .  این ساعات کاری میتواند با توجه به ایام تعطیل ، فصل تابستان و یا روزهای تعطیلی در دانشگاه ها افزایش یابد .

شرایط تحصیل پزشکی ودندانپزشکی در فیلیپین

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین شما باید مدرک دیپلم داشته و به زبان انگلیسی مسلط باشید . سطح مورد نظر هر دانشگاه متفاوت است اما داشتن مدرک آیلتس با نمره ۷ میتواند مناسب اکثر دانشگاه ها باشد . تحصیل در رشته پزشکی ۶ سال و دندانپزشکی ۵ سال به طول می انجامد .

دو سال اول هر دو رشته مخصوص علوم پایه می باشد و در دو سال بعد دروس تخصصی تدریس میشود و دوره های کارآموزی در بیمارستان و کلینیک ها در دو سال آخر انجام میگیرد . شهریه تحصیلی میتواند متناسب با دانشگاه محل تحصیل متفاوت باشد که باید برای دو ترم در یک سال یکجا پرداخت شود .

هزینه به طور میانگین برابر با ۴۰۰۰ دلار در سال است که در ترم های آخر میتواند کمی افزایش یابد . دانشجویان باید در یک آزمون ورودی به نمره مشخصی برسند تا بتوانند مشغول به تحصیل شوند و در صورت داشتن مدرک لیسانس در یکی از رشته های مربوط به پزشکی میتوانند بدون آزمون در دانشگاه ثبت نام نمایند . دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی خود میتوانند ویزای کار این کشور را دریافت نموده و پس از طی مدت زمانی مشخص و قوانین فیلیپین به اقامت برسند .

دانشگاه های معتبر فیلیپین

این کشور دانشگاه های معتبر زیادی دارد که برخی نیز مورد تایید ایران نیز می باشند که در اینجا به دو مورد اشاره میکنیم :

دانشگاه دولتی فیلیپین

این دانشگاه که رتبه ۷۰ جهانی را دارد یک دانشگاه کاملا دولتی بوده و هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی زیادی از نقاط مختلف دنیا می باشد . دانشجویان میتوانند با بهره مندی از بهترین امکانات تحصیلی و استادان برتر در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به تحصیل ممشغول شوند .

دانشگاه ایست

این دانشگاه که یکی از قدیمی ترین دانشکاه های کشور فیلیپین محسوب میشود سیستمی شبیه به آمریکا دارد و با بسیاری از دانشگاه های معروف دنیا در ارتباط است . این دانشگاه  هرساله مورد توجه دانشجویان خارجی زیادی قرار میگیرد کهمی خواهند  با هزینه کم به تحصیل در رشته های خوب بپردازند . این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد .

TOP