×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور پرتغال

جمهوری پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که بیشتر ایرانی‌ها آن را به خاطر سابقه دیرینی که در دریانوردی و کشف سرزمین‌های جدید دارد می‌شناسند.

این کشور از غرب با اقیانوس اطلس و از شرق و شمال با کشور اسپانیا هم‌مرز است. این کشور همچنین مالکیت تعدادی جزیره در اقیانوس اطلس را دارد.

تاریخ این کشور بسیار غنی است و در حقیقت ایجاد سرزمین کنونی پرتغال به دوران پیش از تاریخ برمی‌گردد. در قرن 15 میلادی این کشور امپراتوری جهانی را ایجاد کرده بود که بخش‌هایی از آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی را دربر می‌گرفت.

پرتغال کشوری توسعه‌یافته است که بر اساس آمارهای جهانی یکی از بهترین کشورها برای زندگی است زیرا کیفیت زندگی در آن بالاست. این کشور عضو اتحادیه اروپاو سازمان ملل متحد است و از بنیانگذاران پیمان آتلانتیک شمالی‌ (ناتو).

آب و هوای این کشور تحت تاثیر دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. میانگین دمای هوای سالانه آن در بخش شمالی 13 درجه و در بخش جنوبی 18 درجه سانتیگراد است.

سردترین بخش آن در شمال کشور واقع شده که در زمستان‌ها دمای هوا ممکن است به 15 درجه زیر صفر هم برسد و گرمترین بخش آن در جنوب کشور قرار دارد که تابستان‌هایی با دمای 45 درجه سانتیگراد را هم به خود دیده است.

سیاست در پرتغال

چهار بخش اساسی در سیاست‌گذاری جمهوری پرتغال شامل رئیس‌جمهور، مجلس ملی، دولت و دادگاه است. در این کشو رهمانند ایران بخش‌های قانون‌گذاری، دولت و دادگاه مستقل از هم هستند.

رئیس‌جمهور که برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شود قدرت نظارتی دارد و نه اجرایی. رئیس دولت نخست‌وزیر است. اوست که کابینه را انتخاب می‌کند.

نمایندگان مجلس ملی پرتغال 230 نفر هستند که برای دوره چهار ساله انتخاب می‌شوند.

اقتصاد در پرتغال

اقتصاد پرتغال پس از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 1986 میلادی به سمت خدماتی شدن پیش رفته است. در دو دهه گذشته دولتمردان این کشور تلاش زیادی را برای خصوصی‌سازی در این کشور آغاز کردند که نتیجه هم داده است.

تولید ناخالص داخلی این‌ کشور به کشاورزی، صنعت و خدمات وابسته است.

محصولات صادراتی آن شامل پوشاک و کفش، ماشین آلات، مواد شیمیایی و کاغذ است.

محصولات وارداتی آن هم شامل تجهیزات حمل‌ و‌ نقل، مواد شیمیایی، محصولات پتروشیمی، منسوجات و محصولات کشاورزی است.

مردم پرتغال

بر اساس آمارهای سال 2007 جمعیت این کشور 10 میلیون و 642 هزار و 836 نفر است که میانگین سنی آنها 38.8 سال است. امید به زندگی در پرتغال برای مردان 6/74 سال و برای زنان 36/81 سال است.

هرچند در این کشور دین رسمی تعیین نشده است اما 5/84 درصد از مردم آن کاتولیک و پیرو کلیسای رم هستند. زبان رسمی آن پرتغالی است.

ارتباطات در پرتغال

سیستم مخابراتی این کشور به دلیل استفاده از پهنای باند و سرعت بالا جزو سیستم‌های پیشرفته در دنیا محسوب می‌شود.

بیش از 300 رادیو در این کشور وجود دارد که بسیاری از آنها به صورت منطقه‌ای و محلی برنامه پخش می‌کنند.

پرتغال در یک نگاه

مساحت

92،345 کیلومتر مربع

جمعیت

10،642،836 نفر

پایتخت

لیسبون

واحد پول

یورو

دامنه اینترنتی

pt.

پیش شماره

351+

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور پرتغال

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

امروزه سریعترین و محبوبترین و البته مقرون بصرفه ترین راه مهاجرت ، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد.مدارک دانشگاهی پرتغال امروزه دارای اعتبار خاصی در سطح بین الملل است.یکی از ویژگی های ممتاز لیسبون بعنوان پایتخت پرتغال ، پائین بودن میانگین هزینه های زندگی به نسبت  سایر کشورهای اروپایی است.لیسبون ارزان ترین پایتخت اروپاست . پرتغال مدت هاست بعنوان یک نقطه داغ خورشید گردشگری شناخته شده است.و دارای سواحل فوق العاده و آب و هوای مناسب است و با فرهنگ غنی و تاریخ شگفت انگیز است و از اعضای اتحادیه اروپاست.آموزش و پرورش نقش مهمی در تاریخ پرتغال دارد. دانشگاه کویمبرا که در ۱۲۹۰تاسیس شد یکی از اولین دانششگاه ها در اروپاست.در ابتدا آموزش و پرورش فقط به طبقه نخست و ممتازین اجازه ورود می داد و پرتغال در میان پائین ترین نرخ آموزش قرار داشت اما از سال ۱۹۶۰میلادی درصد بیشتری از مردم نتنها دبیرستان و دیپلم گرفتند بلکه تحصیلات عالی دارند.از یال ۲۰۰۰، پرتغال  برای افزایش برسمیت شناخته شدن در سطح بین الملل و همچنین تسهیل ادامه تحصیل دانش آموزان و اینکه دانشجویان بین المللی بیشتری پرتغال را انتخاب کنند مطابق کنوانسیون بولونیا پیش رفته است.آموزش عالی پرتغال به سه دسته دانشگاه های پلی تکنیک ، دولتی، و خصوصی تقسیم شده دانشگاه ها بطور کلی در نظریه و پژوهش و ارائه دوره های پزشکی،حقوق و اقتصاد متمرکزاند.دانشگاه های پلی تکنیک در دوره های عملی و حرفه ای در زمینه هایی مثل مهندسی ، معلمی و پرستاری متمرکزاند.برخی رشته ها توسط دانشگاه و دانشکده های صنعتی ارائه شده درحالیکه رشته های پرستاری و حسابداری تنها در پلی تکنیک ارائه می شود.در سبستم آموزش عالی پرتغال حرکت از پلی تکنیک به دانشگاه های دیگر و بالعکس امکان پذیر است.درکل مدرک دانشگاه پلی تکنیک محبوب تراست چون در بازار کار مورد قبول تر است.

از سال ۱۹۸۰،بخش خصوصی آموزش عالی پرتغال بسرعت توسعه یافته که جایگزین مناسب برای مؤسسات آموزش عالی شلوغ پرتغال بوده.تمام موسسات آموزش عالی ،دولتی و خصوصی بادقت و بشدت تحت نظر وزارت آموزش  پرتغال اند.ولی دانشگاه های دولتی برای ورود دانش آموزان محبوب تر است.اما دانشگاه های خصوصی برای مقطع کارشناسی ارشد بسیار محبوب تراند.امروزه ۱۴،دانشگاه دولتی در پرتغال ویک دانشگاه کاتولیک بهمراه ۱۵،موسسه پلی تکنیک عمومی وجود دارد.

دانشجویان بین المللی و ویزای تحصیلی برای پرتغال

تعداد دانش آموزان خارجی که تحصیل در پرتغال را انتخاب می کنند در حال افزایش است.بااین حال بسیاری از دانش آموزان پرتغالی زبان در مستعمرات سابق پرتغال مثل آنگولا،کیپ ورد،برزیل و موزامبیک می باشد برای ادتمه تحصیل به پرتغال می روند.در مقطع کارشناسی ارشد برای جذب بیشتر دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی تدریس می شود هرچند دانشگاه های انگلیسی زبان پرتغال رنکینگ پایین دارند.پرتغال در برنامه اراسموس هم بعنوان کشور میزبان فعال عمل می کند.

ویزا مورد نیاز

دانشجویان خارجی از درون اتحادیه اروپا برای ورود به پرتغال نیاز به ویزا ندارند .ملیت های غیر از اتحادیه اروپا نیازمند ویزا هستند و هزینه ویزا تا۱۷۰،یورو است،و بین دو تا سه ماه صادر می شود.

مدارک ویزا

 • گذرنامه معتبر با حداقل سه ماه اعتبار و حداقل یک صفحه خالی

 • فرم تکمیل شده

 • عکس

 • کپی برنامه سفر و نامه پذیرش یا تائید رزرو وسفر

 • بلیط معتبر و مدارک فرد

 • اثبات تمکن مالی برای حمایت از خود در طول اقامت

 • پوشش بیمه درمانی

 • تامین هزینه Aplication fee، به مبلغ ۱۷۰یورو

شهریه دانشگاه در پرتغال : دولت پرتغال گاهی بخشی از هزینه تحصیل یا تمام هزینه های تحصیل را برای اتباع خود پرداخت میکند.که برای دانشجویان خارجی صدق نمی کند.دانشجویان خارجی باید از قبل هزینه دانشگاه و هزینه زندگی در پرتغال را بطور دقیق محاسبه کنند.در ادامه هزینه های هر مقطع بصورت جداگانه بیان می شود.

مسکن دانشجویی در پرتغال: دربیشتر دانشگاه های پرتغال خوابگاه دانشجویی در محدوده دانشگاه می باشد.بویژه برای دانشجویان بین المللی خانه های نزدیک به دانشگاه را اجاره می دهند.هزینه مسکن دانشجویی بسته به شهرستان و محل دانشگاه متغییر است.

 

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی پرتغال

 • مدارس

مدارس در پرتغال دارای دو مقطع دبستان و دبیرستان است،که هر کدام هم بصورت دولتی و هم بصورت خصوصی وجود دارد دبستان از شش سالگی شروع می شود.تحصیل برای خارجیان زیر ۱۸سال نیازمند قیم است و باید پدر یا مادر دارای اقامت موقت یا دائم پرتغال باشند.

مراحل ابتدا تا دو سال پرستاری است.بعد تا پنج سالگی در کودکستان دولتی یا خصوصی میگذرانند. و بعد از امتحان ارزیابی ملی وارد چرخه آموزش و پرورش عمومی می شوند.آموزش و پرورش عمومی شامل سه چرخه است.که چرخه اول شامل شش سالگی تا نه سالگی است و دروس عمومی ازجمله زبان پرتغالی،محیط زیست و ریاضیات و فعالیت های غنی سازی  شامل زبان انگلیسی ،هنر،ورزش،موسیقی،و اخلاق و تربیت دینی کاتولیک است.

چرخه دوم شامل سال دهم و یازدهم است.

چرخه سوم شامل سال دوازدهم وسیزدهم و چهارهم است.و دروس ریاضی،زبان پرتغالی، انگلیسی سطح ۳و۴و۵است.زبان فرانسوی،اسپانیایی یا آلمانی است در سطح ۱,۲,۳،علوم طبیعی،فیزیک و شیمی،تاریخ،جغرافیا،ورزش،هنر،صنایع دستی،درام،موسیقی،کامپیوتر،اخلاق دینی است.

آموزش متوسطه  سال شانزده و هفده سالگی که سطح یازده و دوازده که دیپلم محسوب می شود را دارا می باشد.

*تعطیلات در طول سال ، سه مرحله است تعطیلات کریسمس  که دو هفته میباشد و از سه روز بعد عید پاک تا ۱۵ژوئن است.کارناول استراحت که از سه ژانویه تا دو هفته قبل عید پاک است.، سومی شکستن عید پاک که از ۲۱دسامبر تا ۲۱سپتامبر است.

*هر سال تحصیلی از اواسط سپتامبرشروع و اواسط ژوئن پایان می یابد.

*بعد از پایان تعطیلات امتحانات ملی در ماه های ژوئن برای دانش آموزان مقطع یازده و دوازده  و امتحانات سنجش در مقطع دو وپنج و هشت انجام میگیرد.

*در سال نهم دانش آموزان باید بین مدارس ویژوال،فنی،موسیقی،و درام یکی را انتخاب کنند

 • .لیسانس

دوره لیسانس در پرتغال چهار سال است و دارای ۱۸۰، تا ،۲۴۰واحد درسی می باشد و ایرانیان باید مدرک پیش دانشگاهی خود را نیز به دانشگاه ارائه کنند.اما اگر کسی فقط دیپلم متوسطه دارد باید در پرتغال دوره پیش دانشگاهی را بگذراند بعد وارد دانشگاه شود.نمره آیلتس ۶یا نمره مشابه در تافل را ارائه کند.

هزینه های زندگی و تحصیل در مقطع لیسانس: ۱۵۰۰یورو در سال است که شامل مسکن،غذا،رفت و آمد،بیمه و سایر… است.یعنی با هر یورو چهارهزاروصد تومن حدود شش میلیون و صدو پنجاه هزار در سال است.ارائه نامه تمکن مالی به سفارت که مبلغ آن برابر یکسال زندگی در پرتغال است.برای اشتغال بعد تحصیل باید به زبان پرتغالی مسلط شد تا کار پیدا کنندو ویزای تحصیلی به کاری تبدیل شود.و اقامت دائم بگیرند و بعد پنج سال در سال ششم پاسپورت و تابعیت بگیرند. هزینه دانشگاه هم ۹۰۰یورو تا ۱۲۰۰یورو می باشد.

حق کار در حین تحصیل و بعد تحصیل

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور پرتغال در هفته اجازه کار پاره وقت به مدت ۱۰،ساعت را دارند.و حقوق آنها بین ۸،تا۱۰یورو برای هر ساعت می باشد.پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری متفاوت است و بستگی به تسلط فرد به زبان پرتغالی دارد.داشتن تجربه کاری،ویژگی های فردی هر شخص و زمان جستجوی کار و…دارد. اما بعد تحصیل متقاضی یکسال فرصت دارد تا بدنبال کار باشد و کار پاره وقت در دوره دانشجویی  برای متقاضی مفید و سابقه مثبتی برای یافتن هرچه زودتر کار دائم و تمام وقت می باشد.اما برعکس کانادا در پرتغال تحصیل سابقه کار محسوب نمی شود.

 • فوق لیسانس

دوره کارشناسی ارشد در پرتغال دو سال است و دارای ۹۰,تا، ۱۲۰واحد درسی می باشد.زبان تدریس دوره کارشناسی ارشد پرتغال بیشتر انگلیسی و کمتر پرتغالیست.که دانشجو می تواند در دانشگاه های با رنکینگ پائین اما به زبان انگلییی آموزش ببینند و متقاضی باید آیلتس ۶_۶٫۵،را ارائه کند.متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل دارند با پذیرش گرفتن از دانشگاه های پرتغالی زبان را دارند هم شهریه ارزانتر است هم در دانشگاه می توانند دوره های زبان فشرده و نیمه فشرده با هزینه ۲۵۰ ،تا ۴۰۰ یورو می باشد.

حق کار: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال هفته ای ۲۰ ،ساعت می توانند کار کنند.با میانگین حقوق ۱۰_۱۲یورو برای هر ساعت کار است.

هزینه های زندگی و تحصیل درپرتغال: حدود ۲۵۰۰یورو در سال است.که شامل هزینه های مسکن،غذا، رفت و آمد،بیمه و… در پرتغال است.

 • دکترا

دوره دکتری پرتغال سه تا پنج سال است و مستلزم ارائه پایان نامه می باشد. متقاضیان دوره دکتری اگر دارای سوابق تحصیلی عالی باشند.با معدا بالای هفده و مقالات ISI،نمرات GREیا GMAT،یا LSAT،یا USMLI، و نمرات آیلتس و تافل خوب می توانند اقدام به گرفتن پذیرش بورسیه کنند هزینه تحصیل و زندگی را دانشگاه پرداخت می کند.اما افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارندولی فاصله زمانی بین آخرین مدرک تحصیلی و اقدام جهت اخذ ویزا کمتر از دوسال است.و با توجه به شرایط مالی می توانند دانشگاه هایی را انتخاب کنند که هزینه سالانه ۱۰,۰۰۰تا۱۸۰۰۰، دلار در سال است.. اما افرادی که بیش از دوسال از آخرین مدرک تحصیلی ایشان می گذرد.هم می توانند متقاضی پذیرش دکتری در پرتغال شوند بشرط آنکه بیشتر از شش سال گپ تحصیلی نداشته باشند.

حق کار : دانشجویان دکتری مجوز کار ۳۰،ساعت در هفته را دارند و حقوق ۱۵، یورو در ساعت را دارند.

هزینه های زندگی : در سال حدود ۳,۰۰۰، یورو می باشد. زبان تدریس هم انگلیسی می باشد.

*در کل برای پذیرش تحصیلی در کشور پرتغال زبان تحصیل در لیسانس پرتغالی است. در فوق لیسانس و دکتری انگلیسی می باشد. و پذیرش بدون مدرک زبان پرتغالی است.شهریه از ۱۵۰۰تا، ۳۰۰۰در مقاطع مختلف متفاوت است.امکان بورس در ارشد کم و در دکتری بسته به شرایط امکان پذیر است. ویزای همراه متقاضی هم ارائه می کند.شرط سنی ندارد.بهترین کشور برای تحصیل در زمینه داروسازی دندانپزشکی و پزشکی می باشد.

*زمان پذیرش و مهلت اقدام برای پذیرش در پرتغال ، ژانویه و سپتامبر است یعنی شش ماه قبل از شروع هر دوره است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در پرتغال باتوجه به عدم برگزاری کنکور و هزینه مناسب و ارزان و واقع شدن در کشورهای شینگن گزینه مناسبی برای متقاضیان این رشته می باشد.

هزینه های زندگی در کلان شهرهایی مثل لیسبون و پورتو ۴۰۰,تا۶۰۰ یورو در ماه می باشد.در شهرهای با جمعیت کمتر ۳۰۰تا۵۰۰یورو می باشد.خوابگاه ماهیانه ۱۲۰یورو است.یوئیت و آپارتمان تک خواب ۵۱۰تا۲۶۰یورو است..هزینه خوراک ماهانه ۱۲۰تا۲۰۰یورو است و حمل و نقل ماهانه ۸۰یورو است.خوابگاه دانشگاه ماهانه ۹۵یورو است و سوئیت و آپارتمان تک خواب ۱۵۰_۳۵۰یورو است.هزینه خوراک ماهانه. ۸۰_۱۵۰یوورو است و حمل ونقل ماهانه ۵۰یورو است.

در نمودار زیر میزان دانشجویان در رشته های مختلف دانشگاه های پرتغال است.

 

مدارک مورد نیاز پذیرش کارشناسی ارشد

 • دانشنامه مدرک لیسانس و ریزنمرات

 • دو توصیه نامه از اساتید

 • انگیزه نامه

 • مدرک زبان انگلیسی ۴٫۵_۵

 • رزومه

 

مدارک مربوط به اخذ پذبرش دکتری

 • دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی ارشد

 • مدرک زبان

 • رزومه

 • انگیزه نامه

 • پروپوزال

 • دانشنامه لیسانس و نمرات کارشناسی

 • سه توصیه نامه از اساتید

 • انگیزه نامه

 • کلیه مقالات ،کنفرانس ها و خلاصه پایان نامه ارشد

 

مدارک موردنیاز اخذ ویزای دانشجویی پرتغال

 • پاسپورت معتبر امضاءشده با اعتبار بالای شش ماه

 • پاسپورت قدیمی با تمام ویزاهای شنگن

 • اصل و کپی ترجمه شناسنامه با مهر دادگستری و وزارت خارجه

 • عکس رنگی ۳*۴

 • پرینت فرم تکمیل ویزای آنلاین پرتغال و ارائه کد

 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات با مهر دادگستری و وزارت خارجه

 • نامه اددمیشن دانشگاه

 • نامه رزرو محل اقامت در پرتغال

 • نامه حساب بانکی

 • نامه عدم سوء پیشینه

 • گواهی پزشکی یا نامه مدیکال با مهر وزارت خارجه و دادگستری

 • رزرو بلیط به پرتغال

 • ارائه مدرک زبان آیلتس ۴٫۵_۵

 • هزینه ویزا

 • اصل و کپی بیمه مسافرتی با پوشش حداقل سی هزار یورو یا پنجاه هزار دلار برای مدت حداقل دوروز.

در پایان خاطر نشان می کنم که باتوجه به مطالب بالا کار و تحصیل چه در حین تحصیل چه بعد تحصیل در پرتغال امکان پذبر است و شخص می تواند با فراگیری زبان پرتغالی کار خوبی در زمینه شغل خود پیدا کند .

ویزای کاری کشور پرتغال

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

راه های اخذ ویزای کاری کشور پرتغال

۱٫یکی از شیوه های اخذ ویزای کار این است که شما دعوت نامه کاری در کشور پرتغال از یک فرد که دارای شرایط و شرکتی معتبر درکشور پرتغال است اخذ نمایید که شرایطی نیز برای فرد تعریف شده است که باید دارا باشید و خود کارفرما دارا باشد.

۲٫راه دیگر برای اخذ ویزای کار این است که کارفرما سه ماه در داخل کشور شرایطی که لازم است یک فرد داشته باشد را آگهی نماید و سپس سه ماه دیگردر اتحادیه اروپا آگهی می شود .

در صورتی که فرد مورد نظر یافت نشود از ایران یا کشور دیگر که متقاضی است نیرو میگیرند.

که درصد شانس از این طریق برای اخذ ویزای کاری بسیار پایین می باشد.

هنگامی که فرد در این آگهی پذیرش شود می تواند برای اخذ ویزا ی کار اقدام نماید.

و اصولا باید کارفرما این قدرت را داشته باشد که برای کارمند متقاضی کشورپرتغال مجوز اخذ نماید و در اصطلاح شخص کارفرما در کشور باید این امکان را داشته باشد که بتواند اسپانسر شود.

در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری بسیار دشوار است .

اگر از این طریق اقدام نمایید  کل پروسه اخذ ویزای کار بین  شش تا نه ماه به طول می انجامد که فرد متقاضی ویزای کار  میتواند بعد از چند سال تقاضای اقامت دائم کند و با قوانین کنونی این امر به سادگی مقدور میباشد.

۳٫یک راه دیگر جهت اخذ ویزای کار کشور پرتغال اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص فردی می باشد که در بعضی از کشورها مانند استرالیا کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد .

پروسه این ویزا در بیشتر کشورها خیلی طولانی می باشد که یک پروسه هفت تا یکساله دارد.

۴.ویزای کاری کشور پرتغال با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد به نظر می رسد که پروسه ی سخت و دشواری است اما راههایی برایوصول و تسهیل کردن آن وجود دارد یکی از این راه ها این است که به عنوان دانشجو وارد کشور پرتغال شویم .

در این کشور مشغول بهکار شویم و این را باید در نظر داشت در طول تحصیل اجازه ی کار پاره وقت را دارا می باشیم به عنوان مثال در مقطع لیسانس ده ساعت درهفته و در مقطع فوق لیسانس بیست ساعت در هفته و در مقطع دکتری سی ساعت در هفته اجازه کار کردن وجود دارد و زمانی که فارغالتحصیل شدیم از کارفرما در کشور پرتغالدرخواست کار کنیم و یا در آگهی های شغلی انتخاب شویم و از طریق کارفرما ورود نماییم.

زیرا پس از ورود به کشورپرتغال فرد چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مد نظر خود را یافت نماید و آن را  تا پس از پایان تحصیلات خود ادامه دهد.

و در کل اتحادیه ی اروپا و شنگن شرایط به صورتی ست که فرد با سه سال کار تمام وقت  و پرداخت مالیات اقامت دایم و پنج سال کار تماموقت و پرداخت مالیات تابعیت و پاسپورت کشور مورد نظر دریافت می شود .

از مزایایی که برای کشور پرتغال وجود دارد این است که شما با چهار سال تحصیل در این کشور و اقامت در این کشور اقامت دایم این کشور را کسب می نمایید.

سفر به کشورهای شنگن و اتحادیه ی اروپا بدون ویزا و به راحتی امکان پذیر می باشد و این کشور با کشور برزیل دارای کنوانسیون است و به راحتی می توان به این کشور رفت و آمد نمود.

ثبت شرکت در کشور پرتغال

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

در قانون تجارت پرتغال، مبحثی مهم در مورد ثبت شرکت پرتغال است که در تاریخ ۲ سپتامبر ۱۹۸۶ منتشر شده است. همه شرکت ها در پرتغال تحت مقررات قانون ذکر شده در بالا قرار دارند. برای ثبت شرکت در پرتغال که دفاتر مرکزی در پرتغال دارند، قوانین با توجه به قانون شرکت اعمال می شود؛ این در حالیست که در شرکت هایی که دفاتر مرکزی آن در خارج از پرتغال دایر هستند و فعالیت شرکت در پرتغال است، طبق قوانین کشوری است که دفاتر شرکت در آنجا دایراست. شرکت هایی که در پرتغال به ثبت می رسد شامل شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های تضامنی، شرکت های دولتی و شرکت های مشارکت محدود اشاره نمود.

طرق ثبت شرکت در پرتغال: قبل از ثبت شرکت در پرتغال چیزی که حائز اهمیت است این است که نام شرکت مربوطه در ریجستری ملی شرکت پرتغال ( ( Registo Nacional تایید شده باشد. موسسه ریجستری ملی پرتغال یک گواهی اعتبار سنجی یا پذیرش صادر نماید و پس از تایید نام شرکت به ثبت می رسد و موسسه ریجستری کارت موقت هویت شرکت را تحویل متقاضی می دهد. دو راه جهت ثبت شرکت در پرتغال وجود دارد، راه اول جهت ثبت شرکت در پرتغال این است که در اداره ثبت پرتغال یا مراکز مربوط به امور تشریفات کسب و کار شرکت را به ثبت رسانید و به اصطلاح شرکت ریجستر شود. در این روند ثبت شرکت را می توان همراه با یم سهامدار یا نماینده قانونی مشخص و توسط وکیل به انجام رساند. راه دوم برای ثبت شرکت در پرتغال این است که پروسه ثبت شرکت را به نحو آنلاین empresa و نه با مراجعه به وکیل و امور تشریفات کسب و کار به انجام رساند. بنابراین روش دوم که آنلاین و با نت انجام پذیر است تصویب و تنظیم شده توسط ریجستری ملی شرکت در پرتغال است و بسته به نوع اساسنامه متقاضی ممکن است یک یا دو روز طول بکشد.

از طریق یک روش به نام “Empresa مخابرات آنلاین”، که در آن ثبت نام در اینترنت به پایان رسید. این نوع از ثبت شرکت در پرتغال تصویب و تنظیم شده توسط رجیستری ملی شرکتها و می توانید یک یا دو روز طول بکشد، بسته به نوع اساسنامه.

جهت ثبت شرکت در پرتغال به پیش نویس اساسنامه شرکت و برخی از اسناد دیگر از جمله کپی گذرنامه ، نمونه فرم امضاء و فرم های خاص دیگری الزامی است.همچنین جهت ثبت شرکت در پرتغال یک دفتر برای فعالیت های شرکت و مدیر مالی ( مشاور مالیاتی ) و یک حساب بانکی الزامی می باشد.

انواع شرکت در پرتغال: زمانی که یک فرد خارجی جهت ثبت شرکت در پرتغال اقدام می نماید در بدو امر باید در مورد اینکه چه نوع شرکتی می خواهد به ثبت رساند تصمیم گیری نماید. هر کدام از انواع شرکت در پرتغال تابع قوانین و ساختار منحصر به فرد خود است. شرکت خصوصی محدود-شرکت با مسئولیت محدود LIMITADA -SOSIDADE   شرکت های عمومی مشارکت محدود همکاری عمومی ( SNG collective-sociedade ) شرکت با سهامداران تک ( EIRL )

۱-شرکت خصوصی محدود ( LDA-SOSIDADE ) رایج ترین نوع شرکت در پرتغال، شرکت خصوصی محدود ( شرکت با مسئولیت محدود ) است. شرکت خصوصی محدود به طور معمول توسط سرمایه گذاران خارجی که می خواهند کسب و کار در پرتغال داشته باشند انتخاب می شوند. مطابق قانون تجارت پرتغال شرکت خصوصی محدود باید حداقل دو سهامدار بدون در نظر گرفتن ملیت، تابعیت یا اقامت داشته باشد. به منظور ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه از ۵۰۰۰ یورو لحاظ شده است. این سرمایه به سهام تقسیم شده و کمترین مقدار برای هر سهم است.. مشارکت می تواند به صورت نقدی و یا غیر نقدی باشد نیمی از سرمایه اولیه تا قبل از اختلاط، به صورت نقدی پرداخت می شود. دارایی باید توسط حسابرس مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن به طور کامل مالیات پرداخت شود.

۲-شرکت های عمومی ( Sosiedad anonima-SA ) سرمایه گذاران خارجی که می خواهند یک رسانه و یا شرکت بزرگ در پرتغال به ثبت برسانند می توانند شرکت های عمومی را جهت این امر انتخاب نمایند. قوانین و ساختار شرکت های عمومی به این صورت است که شرکت های دولتی در پرتغال حداقل باید ۵۰۰۰۰ EUR یورو سرمایه داشته باشد و حداقل ۵ سهامدار باید در این نوع شرکت حضور داشته باشند. بنیانگذار شرکت عمومی در پرتغال ملزم به ایفای تعهدات شرکت می باشد.

۳-مشارکت محدود این نوع شرکت در پرتغال در صورتی به ثبت خواهد رسید که دو شریک در آن حضور داشته باشند. به منظور ثبت شرکت در پرتغال با عنوان مشارکت محدود ، طبق قوانین نیاز به سرمایه خاصی نیست. خصوصیات و ویژگی های ثبت شرکت در پرتغال با عنوان مشارکت محدود در این است که یکی از شرکای شرکت مسئولیت کامل و جامع جهت تعهدات شرکت دارد ( sosios coman tarias ) در حالیکه شریک دوم تنها در قبال تعهدات شرکت مسئولیت محدود ( sosios coman di tados ) دارد.

۴-همکاری عمومی ( SNG collective-sociedade )

یکی دیگر از انواع ثبت شرکت در پرتغال با عنوان شرکت تضامنی است که همانند شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل دو شریک دارد و مطابق قوانین ثبت شرکت در پرتغال، سرمایه خاص و حداقلی برای آن تعریف نشده است. در شرکت تضامنی بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود ، تمام اعضاء به طور کامل و جامع مسئول تعهدات شرکت هستند و همه آنها قادر به تصمیم گیری از جانب شرکت و مدیریت شرکت می باشد.

۵-شرکت با سهامداران تک ( EIRL ) چنانچه شخصی بخواهد به تنهایی بنیانگذار و موسس یک شرکت در کشور پرتغال باشد می تواند از طریق EIRL ثبت شرکت در پرتغال نماید.ساختار ثبت شرکت در پرتغال با عنوان سهامداران مجزا، از لحاظ راه اندازی بسیار ساده و راحت است. منتها به ندرت چنین شرکت هایی در پرتغال به ثبت می رسد. بنیانگذار و موسس این نوع شرکت تنها مسئول تعهدات شرکت است.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در پرتغال ۱- پیش نویس اساسنامه شرکت ۲- کپی گذرنامه ۳-ارائه طرح توجیهی اقتصادی یا بیزنس پلن ۴-تکمیل فرم های مربوط به ثبت شرکت ۵-خرید یا اجاره دفتر جهت فعالیت های شرکت ۶- استخدام مدیر مالی ۷-افتتاح حساب بانکی به نام شرکت ۸-نمونه فرم امضا و ارائه عدم گواهی سوء پیشینه

افتتاح شعبه شرکت در پرتغال افتتاح شعبه شرکت در پرتغال یک فرآیند ساده است و می تواند در چند روز کامل افتتاح شود . طبق قوانین سرمایه مورد نیاز و تمامی دارایی جهت ثبت شعبه شرکت خارجی در پرتغال باید از شعبه مادر و شرکت های خارجی باشد و تمام ویژکی های شرکت اصلی باید در شعبه شرکت گنجانده شود و تصمیمات مهم شرکت تابع به خصوص دستیابی به دارایی و سهام مربوط باید با تایید از شرکت مادر دریافت شود.

الزامات مورد نیاز برای شعبه شرکت در پرتغال

دیگر درخواست های شعبه تابع از جمله ثبت نام ترازنامه شرکت خارجی و اظهارات زیان و سود هر سال در رجیستری تجاری پرتغالی. باید توسط شرکت اصلی بررسی شود و صورتهای مالی از شاخه ها به طور جداگانه نگهداری می شوند و باید هر سال سپرده آن حفظ شود.

اطلاعات لازم در هنگام ثبت شعبه شرکت در پرتغال

نام شرکت، نوع کسب و کار، آدرس ثبت نام، یک کپی از صورت جلسه که در آن تصمیم به باز کردن یک شعبه در نظر گرفته شد، نام شعبه و آدرس آن، نام شخص منصوب به شعبه شرکت و نام نماینده این شعبه، نوع فعالیت که توسط شعبه انجام می شود. ثبت نام در مرکز منطقه ای تامین اجتماعی اطلاع شعبه شرکت به بازرسی کسب و کار،

همه موارد بالا باید پرتغالی نوشته شده و یا همراه با ترجمه رسمی پرتغالی باشد.

سرمایه گذاری در کشور پرتغال

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال عبارت است از:

 • داشتن حداقل ۵۰۰ هزار یورو دارایی

 • داشتن پاسپورت معتبر

 • عدم سوء پیشینه کیفری

 • داشتن حداقل ۲۵ سال سن

 • عدم منع خروج از کشور و ورود به اروپا

 • عدم داشتن حق شهروندی اتحادیه اروپا

 • داشتن حداقل یک میلیون یورو دارایی برای اقدام برای روش های سرمایه گذاری

این نکته دارای اهمیت است که افرد برای سرمایه گذاری در کشور پرتغال به هیچگونه مدرک تحصیلی و تسلط به زبان خاصی نیاز ندارند و بدون توجه به شرایط سنی، تجربه مدیریتی، میزان ثروت خالص یا منبع تامین بودجه می توانند برای این امر اقدام نمایند. در صورتی که فرد تمایلی برای اقامت مستمر در کشور پرتغال نداشته باشد باید برای تمدید ویزا، حداقل یک هفته در سال را در کشور پرتغال حضور داشته باشد.

علاوه بر خرید ملک در کشور پرتغال افراد می توانند از ۲۵۰ هزار تا یک میلیون یورو در حساب شخصی خود تمکن مالی نشان دهند و از این طریق در سرمایه گذاری های کلان یا capital investment کشور پرتغال شرکت نمایند. سرمایه گذاری هر فرد نسبت به دارایی وی متفاوت می باشد و در این روش افراد می توانند در انتها اقامت دائم کشور پرتغال را دریافت نمایند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری افراد در هر بخش متفاوت است به طور مثال برای سرمایه گذاری در امور فرهنگی کشور پرتغال حداقل ۲۵۰ هزار یورو، برای سرمایه گذاری در پروژه های تحقیقاتی کشور پرتغال حداقل ۳۵۰ هزار یورو، برای سرمایه گذاری در زمینه تاسیس کارخانجات کوچک در کشور پرتغال حداقل ۵۰۰ هزار یورو و برای سرمایه گذاری در سایر طرح ها حداقل مبلغ یک میلیون یورو دارایی نیاز است. از دیگر سرمایه گذاری کشور پرتغال می توان به سرمایه گذاری در فعالیت های فردی مانند راه اندازی و افتتاح رستوران ، و یا ثبت شرکت مدنی (با عضویت حداقل ۲ یا چند نفر ) ، ثبت شرکت تضامنی شخصی ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت سهامی ، ثبت شعبه برای شرکت ، ثبت شعبه مستقل ، ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه ، انبار پخش کالا ، کارگاه و…)، دفتر نمایندگی و …. اشاره کرد.

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت دائم پرتغال و شرایط سرمایه گذاری در پرتغال ، ویزای طلایی یا Golden visa می باشد که با انعطاف پذیری دولت پرتغال همراه است. متقاضی در این سرمایه گذاری باید حداقل یک میلیون یورو در حساب بانکی خود داشته باشد و طرح اقتصادی و بیزینس پلن مطلوبی را به دولت پرتغال ارائه نماید. افراد باید برای ارائه بیزینس پلن قوی نمونه کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار، انتظاراتی که از خدمات می رود، تیم مدیریت، نوع سهام شرکت و شرایط خرید سهام، برآوردهای مالی و هزینه ها مانند هزینه ثبت شرکت، شرایط خرید سهام شرکت در کشور پرتغال، میزان و مبلغ تمکن مالی، کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل میزان دارایی برای ثبت شرکت)، هزینه و مبلغ سرمایه گذاری، هزینه نگهداری سالانه شرکت و هزینه های سرمایه گذاری در کشور پرتغال را مدنظر قرار دهند. از طرح های اقتصادی که افراد ارائه می کنند می تواند در بخش های تولیدات غذایی و دامی، روغن کشی، نساجی، گردشگری، هتل سازی، کشتی و منابع معدنی نفتی باشد.

از مدارک لازم برای تشکیل پرونده در زمینه سرمایه گذاری در کشور پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل مدارک هویتی فرد اصلی و همراهان وی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) به انضمام ترجمه آن

 • پاسپورت فرد اصلی و همراهان وی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) به انضمام ترجمه آن

 • برگه عدم سوء پیشینه و ترجمه آن

 • بیزینس پلن قوی

 • برگه تمکن مالی فرد اصلی

 • برگه گردش مالی فرد اصلی (حداقل ۳ ماه)

خانواده متقاضیانی که در کشور پرتغال اقدام به سرمایه گذاری نموده اند شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی می توانند ویزای طلایی کشور پرتغال را دریافت نمایند. تمامی خدمات عمومی کشور پرتغال از جمله مراقبت های پزشکی و تحصیل شامل این افراد می گردد. فرزندان این افراد می توانند در مدارس دولتی کشور پرتغال به تحصیل بپردازند یا از مدارس بین المللی این کشور به زبان انگلیسی استفاده نمایند هم چنین این افراد و همراهان آن ها حق کار در کشور پرتغال را دارا می باشند و می توانند یک کسب و کار راه اندازی نمایند. افراد با اخذ این ویزا اجازه سفر به سراسر منطقه اتحادیه اروپا و کشورهای شنگن را خواهند داشت. پس از گذشت ۵ سال از اخذ اقامت موقت کشور پرتغال، متقاضیان می توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند و پس از ۶ سال می توانند با دادن آزمون زبان عمومی در این کشور، شهروندی کشور پرتغال را دریافت نمایند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور پرتغال یکی از راه های قانونی مهاجرت به کشور پرتغال می باشد. با توجه به شرایط مطلوبی که این کشور در اختیار متقاضیان قرار داده است روز به روز به تعداد سرمایه گذاران خارجی این کشور افزوده می شود. با توجه به شرایط سرمایه گذاری در پرتغال و مزایا و نکات آن، اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری گزینه ای مطلوب برای متقاضیان محسوب می شود. به طور کلی در این مقاله در ارتباط با شرایط سرمایه گذاری در پرتغال، نکات سرمایه گذاری در پرتغال، مزایای سرمایه گذاری در پرتغال و …. اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شد. شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با سرمایه گذاری در این کشور و شرایط سرمایه گذاری در پرتغال، با موسسات حقوقی معتبر تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را اخذ نمایید.

خرید ملک در کشور پرتغال

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

در این کشور خرید ملک یکی از انواع سرمایه گذاری می باشد، یکی از آسان ترین راه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری خرید ملکی در کشور پرتغال به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار یورو می باشد. این نوع از سرمایه گذاری در دولت پرتغال در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد که افراد را برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تشویق می کرد و در آن بیش از ۲۰۰۰ برنامه ی کاربردی برای هر خانواده در هر سال در نظر گرفته شد. افراد می توانند با توجه به دارایی خود و مبالغی که حاضر به سرمایه گذاری می باشند برای ملک مورد نظر خود بیش از حداقل مبلغ اقدام نمایند اما این نکته اهمیت دارد که برای خرید ملک باید حداقل مبلغ را در نظر بگیرند. طبق قانون موجود در اتحادیه اروپا ملکی باید خریداری شود که به ازای هر فرد حداقل ۳۵ متر فضا برای اسکان آن فرد وجود داشته باشد. متقاضیان برای سرمایه گذاری در خرید ملک باید درخواست ویزا دهند که این امر ۳ ماه به طول می انجامد. لازم به ذکر است که خود پروسه خرید ملک در کشور پرتغال یکسال زمان می برد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور پرتغال از دو روش امکان پذیر است:
۱. فرد باید ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو در این کشور خریداری نموده و از طریق خرید ملک می تواند اقامت دریافت نماید.

۲. فرد می تواند در مناطق کهنه ساز که سال ساخت املاک بالای ۳۰ سال می باشد ملکی به ارزش ۳۵۰ هزار یورو خریداری نماید و برای بازسازی آن اقدام نماید.

پناهندگی به کشور پرتغال

اکتبر 8, 2019 @ 2:05 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

افرادی که قصد پناهندگی در پرتغال دارند باید خود را به مقامات یا خدمات مرزی در بخش بیگانگان که در حال حاضر SEF,Serviço Estrangeiro Fronteiras بعد از لحظه ورود به پرتغال تا هشت روز مهلت دارند تا به SEFبروند و بعد برایشان تصمیم گیری شود که در پرتغال بمانند یا نه. که جواب با با تاخیر انجام می شود. یعنی فرد متقاضی ابتدا باید فرم درخواست پناهندگی SEFرا پر کند و منتظر جواب بماند.

مدارک درخواست پناهندگی SEFپرتغال: اسناد و مدارک متقاضی پناهندگی،. رزومه، گواهی حق اقامت بیست روزه.

مراحل تعیین وضیت پناهندگی :

 • سازمان SEFدر پرتغال بیست روز برای پذیرش یا رد درخواست پناهندگان زمان می دهد بعد از آن یک بررسی دقیق تر از تمام موارد گرفته می شود.

 • اگر بعد بیست روز جواب مدیر SEFمنفی شد باید درخواست به کمیساریای ملی پناهندگان بفرستد که تصمیم ظرف ۴۸ساعت اعلام می شود.

 • اگر باز هم تصمیم منفی بود، ظرف هشت روز قبل از دادگاه اداری اعتراض داد.

 • اگر پذیرش مثبت شد، اجازه اقامت موقت صادر خواهد شد برای یک دوره ۲ماهه که برای ۳۰روز هم قابل تمدید است..

 • مزایای گواهی اقامت موقت پرتغال :

 • برای کار

 • جهت شرکت در دوره های آموزش حرفه ای

 • مطالعه و تحصیل

 • دریافت کارت کمک مالیات

 • دریافت مشاوره حقوقی رایگان

 • کمکهای اضطراری اجتماعی توسط شورای پرتغالی پناهندگان CPR,conseelho portugal refugiadosیا همان سیستم همکاری با دیگر سازمان های بشردوستانه است.

 

افراد آسیب پذیر عبارتند از :

 • زنان بدون همراه و یا با کودکان زیر سن قانونی

 • افراد معلول و بیمار

 • افراد زیر سن قانونی

 • افراد مسن

افراد آسیب پذیر، توسط خدمات اجتماعی اورژانس سانتا کاسادا لیسبون پشتیبانی می شوند.

مقامات مرزی بعداز ثبت نام  پناهنده بلافاصله باید به CPRشورای پرتغالی پناهندگان اطلاع دهند و تمام اسناد و مدارک ترجمه شده را به CPRتحویل دهند.

با داشتن اجازه اقامت موقت مشاوران CPRاجازه اعطای کمکهای اجتماعی بشردوستانه را برای فرد پناهنده تحت عنوان دوره ۴ماهه می دهند. تا زمانیکه فرد کار کند و برای کار خود دستمزد  دریافت کند. و این اقامت قانونی یک بیگانه در پرتغال است که قابل تمدید سالانه برای یک دوره ۵ساله است.

اما اگر درخواست در CPRرد شود، دفتر مشاوره حقوقی به منظور کمک به متقاضی درخواستی مبنی بر اعتراض به رأی  ظرف ۲۰روز تسلیم دادگاه عالی  اداری STA می کند.

 

مسکن : مشکل اصلی برای پناهجویان پس از ورود به پرتغال است. چگونه برای حل مشکل مسکن از محل اقامت اضطراری در لحظه  ورود به کشور پرتغال اقدام می شود؟ *CPRشورای پناهندگان پرتغال، دارای یک مرکز پذیرش اضطراری است که پناه جویان می توانند در آنجا به مدت یکماه در انتظار تصمیم پذیرش خود بمانند.

برای بی خانمانهای در انتظار پذیرش چه مکانهایی وجود دارد :

 • اتاق های اضطراری در CPR

 • اجاره اتاق

 • اجاره خانه

 • اجاره مسافرخانه

پناهجو در خانه کسیکه  صاحب خانه  است با مبلغ مشخصی پول  می ماند.  توافق نامه کتبی انجام میشود.و پرداخت ماهیانه و نگهداری فضای مورد توافق،، اجاره خانه بصورت قرارداد بین مالک و مستأجر پناهجواست.استفاده موقت از خانه در ازای یک مبلغ موردتوافق است.برای اثبات اجاره بها  موجر رسید پرداخت ماهانه دریافت کند.قرارداد توسط موجر مالک و ضامن امضاء می شودو اجاره دو ماه بعنوان گارانتی بصورت پیش،پرداخت می شود. اجاره ماهانه شامل پرداخت ماهیانه  بعلاوه آب برق گاز تلفن  است. بعد از حل شدن مشکل مسکن پناهجو، جمعیت سلامت پرتغال کمکهای پزشکی و دارو به فرد اعطا می کند.

  

الحاق به جمعیت سلامت پرتغال :

ثبت نام با مرکز بهداشت منطقه مسکونی

دسترسی به خدمات کمک دائمی

دسترسی به بخش اورژانس بیمارستان

مراکز بهداشت چگونه کار می کنند؟مراکز بهداشت به مناطقی تقسیم شده که مردم با توجه به منطقه مسکونی خود در یک مرکز ثبت نام می کنند.اما برای ثبت نام با مرکز بهداشت محل خود نیاز به ارائه گواهی اقامت دو شاهد از اهل محل اقامت هستید.

بعد از گرفتن ّگواهی اهل محل اقدام به گرفتن دکتر خانوادگی می کند و دریافت کارت ملاقات و معاینات در تمام واحدهای بهداشت عمومی خواهد بود.و در برابر پرداخت مالیات کم به خدمات  مشاوره مراکز بهداشت و معاینات پزشکی و اورژانس بیمارستان است. اما زنان حامله، کودکان زیر ۱۲سال، افراد بیکار، افراد نیازمند بهره گیری از کمک هزینه..است. 

 

تنها پس از صدور اجازه اقامت که پناهجو به طور کامل موفق به احراز شرایط زندگی در پرتغال شده، قادر به انجام فعالیت حرفه ای است و شرایط دسترسی به کار برای پناهندگان مثل شرایط  اتباع پرتغال است.

چگونه یک پناهنده بدنبال کار باشد؟ در روزنامه ها، تبلیغات اشتغال،ویا از طریق حمایت از سازمانها و موسسات بعنوان موسسه آموزش اشتغال حرفه ای LEFP

مرکز اشتغال LEFPدر سرتاسر پرتغال توزیع شده است.و متقاضی باید از منطقه  سکونت خود با مرکز استخدامی منطقه خود تماس بگیرد.

هر شهروند خارجی با اقامت قانونی  در پرتغال به یک سطح برتر از آموزش و پرورش در سطح اتباع خود کشور، دسترسی خواهد داشت.

درخواست به رسمیت شناختت مدارک تحصیلی معادل دانشگاهی تنها می توان یک بار به یک موسسه آموزشی فرستاده شود.

 

آمار ورود پناهندگان به پرتغال بسیار کمتر از اسپانیا ۵,۶۱۵نفر، یونان۹,۴۳۰نفر، ایتالیا ۶۴,۶۲۵نفراست. در سال ۲۰۱۴در حالیکه نخست وزیر پرتغال پدرو پاسوس کوئیلو اظهار داشت دولت عملا آماده دریافت ۴,۵۰۰یعنی ۰٫۰۴۲%جمعیت پرتغال است.که با توجه به دفتر آمار اروپا ۴۴۰درخواست پناهندگی در ۲۰۱۴دریافت کرد.

TOP