×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور رومانی

رومانی بزرگترین کشور حوزه بالکان است که پس از جنگ جهانی دوم تا سال 1989 یکی از کشورهای کمونیستی بلوک شرق اروپا بود.

رومانی با مجارستان، صربستان، اوکراین، بلغارستان و مولداوی همسایه است.

پس از فروپاشی پرده آهنین در سال 1989 رومانی تحولات سیاسی و اقتصادی زیادی را از سر گذراند و با کمک همین تحولات توانست در اول ژانویه سال 2007 میلادی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بپیوندد.

رومانی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا نهمین کشور از نظر وسعت و هفتمین کشور از نظر جمعیت است. پایتخت آن، بوداپست، ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است.

یک‌سوم این کشور کوهستانی، یک‌سوم دیگر تپه‌های سرسبز و بقیه پوشیده از دشت‌های وسیع مناسب کشاورزی است. رودخانه‌های فراوانی در رومانی جاری است که بزرگ‌ترین آنها دانوب‌است.

در منطقه ریزش دانوب به دریای سیاه دلتای عظیم و سرسبزی را پدیدآمده که زیستگاه جانوران کمیاب به ویژه پرندگان ‌است و هزاران نوع پرنده در زمستان‌های سخت به این منطقه مهاجرت می‌کنند.

شهر سیبیو در رومانی در سال 2007 میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی اتحادیه اروپا برگزیده شد.

رومانی به دلیل سنت‌ها و آیین‌هایش و معماری ساختمان‌هایش در میان گردشگران محبوبیت دارد و گردشگران را به ویژه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به خود جذب می‌کند.

رومانی در سال 2004 میلادی به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد.

سیاست در رومانی

جمهوری رومانی از سیستم چند حزبی در سیاست پیروی می‌کند. قدرت در رومانی بین رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر تقسیم شده است.

رئیس‌جمهور با رای مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شود و هر شخص می‌تواند تا دو بار رئیس‌جمهور شود. رئیس‌جمهور نخست وزیر را انتخاب می‌کند و نخست وزیر هم وزرا را.

دو مجلس قانون‌گذاری در رومانی وجود دارد: سنا و ملی. مجلس سنا 140 عضو دارد و مجلس ملی 346 عضو. نمایندگان هر دو برای دوره‌ای چهار ساله با رای مردم به کاندیداهای حزب‌ها تعیین می‌شوند.

دادگاه‌های رومانی از سیستم قضایی فرانسه الگوبرداری کرده‌اند.

اقتصاد در رومانی

تولید ناخالص داخلی رومانی 246.7 میلیارد دلار است. 9.35 میلیون نفر در بخش‌های مختلف این کشور کار می‌کنند. نرخ بیکاری در این کشور 4.5 درصد است.

25 درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم در رومانی 4.6 درصد است.

محصولات صادراتی رومانی را منسوجات و پاپوش‌ها، آهن‌آلات، ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد معدنی و سوخت، مواد شیمیایی و محصولات کشاورزی تشکیل می‌دهد که به کشورهای ایتالیا (17.9 درصد)، آلمان (15.7 درصد)، ترکیه (7.7 درصد)، فرانسه (7.5 درصد)، مجارستان (4.9 درصد) و انگلیس (4.7 درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، سوخت و مواد معدنی، مواد شیمیایی، منسوجات، فلزات فرآوری نشده و محصولات کشاورزی است که از کشورهای آلمان (15.2 درصد)، ایتالیا (14.5 درصد)، روسیه (7.8 درصد)، فرانسه (6.5 درصد)، ترکیه (4.9 درصد) و چین (4.3 درصد) وارد می‌شود.

مردم رومانی

جمعیت رومانی 22 میلیون و 276 هزار و 56 نفر است که میانگین سنی آنها 36.9 سال است. نرخ رشد جمعیت در این کشور منفی است.

امید به زندگی در بدو تولد برای زنان 75.62 سال و برای زنان 68.41 سال است.

89.5 درصد از مردم این کشور از نژاد رومانیایی، 6.6 درصد مجار و 2.5 درصد کولی هستند. 86.8 درصد از مردم این کشور مسیحی ارتودوکس هستند.

زبان رسمی این کشور رومانیایی است. 97.3 درصد از مردم رومانی باسواد هستند.

ارتباطات در رومانی

رومانی یکی از پویاترین سیستم‌های رسانه‌ای را در منطقه جنوب شرقی اروپا دارد. تلویزیون اولین رسانه‌ای است که مردم رومانی استفاده می‌کنند. در حال حاضر سه کانال تلویزیونی دولتی و بیش از 10 کانال خصوصی در سراسر رومانی برنامه پخش می‌کنند.

اولین رادیوی خصوصی در رومانی در سال 1990 مجوز گرفت و در حال حاضر بیش از 100 رادیوی خصوصی در این کشور وجود دارد.

رومانی در یک نگاه

مساحت

237،500 کیلومتر مربع

جمعیت

22،276،056 نفر

پایتخت

بخارست

واحد پول

لیو (رون)

دامنه اینترنتی

ro. و eu.

پیش‌شماره

40+

نوامبر 27, 2019 @ 11:31 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور رومانی

نوامبر 27, 2019 @ 11:31 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

شهریه دانشگاه در رومانی برای اکثر رشته ها  ۲۰۰۰-۵۰۰۰ یورو /  درسال متفاوت است، البته بسته به دانشکده،  و میزان ورود دانشجویان بین المللی در هر سال تغییر میکتد.

دانش آموزانی که هنوز ویزایشان صادر نشده و به تحصیل در رومانی می پردازند باید شهریه را در یک قسط قبل از درخواست ویزا برای سال اول و هر سال از سال دوم پرداخت نمایند.  دانش آموزانی که ویزای دانشجویی رومانیایی لازم ندارند ، آنها می توانند  یک (یک بار در سال)، دو (در هر ترم) یا سه (سه ماهه) به صورت  اقساط پرداخت نمایند.

هزینه MinimumTuition در رومانی

رشته تحصیلی

کارشناسی،

کارشناسی ارشد (یورو / سال)

،

دکترا (یورو / سال)

دوره زبان رومانیایی

۱۹۸۰ – ۲۷۰۰

۱۹۸۰ – ۲۷۰۰

مهندسی زراعت،

آموزش علوم، ریاضیات و ورزش

۲۴۳۰ – ۲۷۰۰ *

۲۶۱۰ – ۲۹۰۰ *

معماری

۳۱۵۰ – ۳۵۰۰

۳۳۳۰ – ۳۷۰۰

مطالعات اجتماعی، روانشناسی، اقتصاد

۱۹۸۰ – ۲۲۰۰

۲۱۶۰ – ۲۴۰۰

پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی،

دامپزشکی و غیره

۳۲۰۰ – ۵۰۰۰ *

۳۸۰۰ – ۷۰۰۰ *

موسیقی و هنرهای

۳۷۸۰ – ۴۲۰۰

۳۹۶۰ – ۴۴۰۰

تفسیر موسیقی، تئاتر

۶۷۵۰ – ۷۵۰۰

۶۹۳۰ – ۷۷۰۰

فیلم

۸۵۵۰ – ۹۵۰۰

۸۷۳۰ – ۹۷۰۰

دامپزشکی به زبان انگلیسی:  کارشناسی: ۴۵۰۰ یورو / سال، مستر : ۵۰۰۰ یورو / سال، دکترا و پست دکترا: ۶۰۰۰ یورو / سال.

کشاورزی در فرانسه: برنامه کارشناسی: ۳۰۰۰ یورو / سال،  مستر: ۴۰۰۰ یورو / سال، دکترا و پست دکترا: ۵۰۰۰ یورو / سال.

شهریه برای مقطع کارشناسی پزشکی مطالعات انجام شده در رومانی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، و غیره.): ۳۲۰۰-۵۰۰۰ یورو /  درسال متفاوت است.

در باب هزینه تحصیل و زندگی در رومانی،  شهریه برای پزشکی، تخصصی (کارشناسی ارشد) در رومانی: بین ۳۸۰۰-۷۰۰۰ یورو / سال بسته به دانشگاه ها  که بسته به  تخصص های غیر اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و دانش آموزان CH متفاوت است. اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و دانش آموزان CH پرداخت هر گونه شهریه برای رشته های کارشناسی ارشد یا تخصصی لازم نمیباششد ، اما آنها باید امتحان ورودی برای تحصیل در این مقاطع را بدهند.

هزینه زندگی دانشجویی در رومانی

هزینه زندگی دانشجویی و تحصیل در رومانی است  چندان گران قیمت در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نیست ، اما مقدار ماهانه می تواند بسته به شیوه زندگی از هر دانش آموز بین المللی متفاوت باشد  با این وجود، با ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو / ماهانه ، یک دانشجوی بین المللی می تواند بسیار راحتی زندگی  کنند و لذت بردن از آموزش و پرورش دانشگاه های مقرون به صرفه در رومانی را ببرد .

هزینه های مسکن و خوراک در قسمت بالای مقاله گفته شده

بیمه درمانی: ۱۰ یورو / ماه (برای دانشچویان ۲۶ سال و یا کمتر میباشد و اگر دانشجوی این هزینه بیمه را پرداخت نکند در شهریه او لحاظ میشود.)،

اینترنت: ۱۵ یورو،

حمل و نقل: ۴۰ یورو،

تاکسی: حدود ۰٫۳۲ یورو / کیلومتر؛

ساندویچ: ۲ یورو.

امید است که مطالب بالا تا حدودی به شما راجع به هزینه تحصیل و زندگی در رومانی کمک کرده باشد.

ویزای کاری کشور رومانی

نوامبر 27, 2019 @ 11:31 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

بازار کار در کشور رومانی ، رقابتی می باشد و برای expatsExpats و یا برنامه ریزی برای کار  در رومانی ممکن است ، پیدا کردن کار در رومانی با دشواری روبرو گردد. رد رومانی ، رقابت برای شغل بالا می باشد و سطح درامد و حقوق نسبتا پایین است،  تاحدی که بعنوان یک نتیجه از بحران مالی جهانی به شمار می رود.

شرکت های رومانیایی غالبا منزوی می باشند و ترجیح می دهند که به صورت محلی  در معاملات ، کارمندان خارجی را جهت کار در رومانی جذب نموده و استخدام نمایند. در همان زمان دولت رومانی مشتاق به جذب کسب و کار خارجی و ایجاد کشور بعنوان یک پایگاه استراتژیک برای کسب و کار و تلاش برای سرمایه گزاری در بازار اروپای شرقی است.

اصلاحات سیاست و تحولات پس از سقوط رژیم کمونیستی منجر به یک دوره از رشد پایدار برای اقتصاد رومانیایی شده است که  پس از این دوران در سال ۲۰۰۷ میلادی ، کشور رومانی به اتحادیه اروپا پیوست . با این حال به شدت تحت تاثیر رکود اقتصاد جهانی قرارگرفته است ولیکن سطح متوسطی از رشد را در چند سال گذشته حفظ نموده است.

رومانی یکی از کشورهای نسبتا بکر اتحادیه اروپا و از پتانسیل های اقتصادی می باشد که بیشترین و بزرگترین مناطق آن به بخش کشاورزی اختصاص داده شده است. رومانی با زیبایی های طبیعی ان یکی از جاذبه های فرهنگی و تاکید بر صنعت گردشگری می باشد که برای توسعه و سرمایه گزاری بسیار مناسب است.

مناطق دیگر رومانی ، جهت کار در این کشور ، برای کسانی نیز مناسب می باشد که قصد فعالیت در بخش های انرژی ، بخش صنعت و صنعت ساخت را دارند و در حقیقت فرصتی است که بر سر راه آن ها قرار گرفته است. همچنین دارای یک بخش خدمات توانمند با پتانسیل برای رشد و تقاضا ، برای کسانی که تجربه لازم را در امور مالی ، خدمات کسب و کار و خرده فروشی دارند و می توان رشد را در مبحث منابع انسانی در شرکت های چند ملیتی مشاهده نمود..

برخی از شرکت های بزرگ در رومانی شامل Mobexpert  ، بیت دیفندر ، ROMSTAL PETROM ، DACIA و رومپترول ، بزرگترین شریک تجاری کشور آلمان است و صادرات کلیدی از رومانی شامل اتومبیل ، قطعات خودرو ، سیم عایق شده ، نفت تصفیه شده و لاستیک است.

گواهی نامه IT به شدت در دنیای کسب و کار رومانیایی با ارزش است . تسلط بر زبان ایتالیایی ، فرانسوی ، آلمانی نیز با ارزش می باشد و مهاجران و یا کسانی که می توانند بیش از یکی از زبان های مورد اشاره صحبت نمایند ، تا حد زیادی از بهبود چشم انداز شغلی در رومانی برخوردار می باشند.

قوانین حاکم بر ویزای کار در رومانی شباهت بسیار زیادی به اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای به بدست آوردن اجازه کار ، اخذ ویزای بلند مدت و اجازه اقامت قانونی در کشور رومانی و شروع این فرایند  نیاز به پیشنهاد کاری یا Job Offer  ، از سوی کارفرما در رومانی را دارند.

در کشور رومانی نیز کارفرما بایستی مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا شرایط ویژه استخدام را رعایت نماید ، بدین معنا که کارفرما پیشنهاد کاری فوق را مدت زمان حدود سه ماه متوالی در جراید و اینترنت در رومانی آگهی و منتشر نماید و اگرکه در این مدت زمان هیچگونه شخصی در مورد حرفه فوق معرفی نگردید ، مجددا بمدت سه ماه متوالی در کل اتحادیه اروپا طبق شرایط فوق منتشر نماید و در صورتی که متقاضی جهت کار دراین کشور معرفی نگردید، کارفرما می تواند دعوتنامه و یا پیشنهاد کاری را ارائه نماید ، در حالی که باید اثبات نماید اسپانسر مالی متقاضی و خانواده وی می باشد .

دولت رومانی دارای یک سیستم سهمیه بندی در جایی که تنظیم تعداد پروانه کار هر سال اعطا شده به کارکنان خارجی است. در اغلب موارد کارمندان آینده نگر بایستی اجازه کار در رومانی را دارا باشند و این مسئولیت کارفرما است که ثابت نماید که یک متقاضی و نامزد کار از یک کشور دیگر اتحادیه اروپا  نمی تواند جایگزین یک شهروند رومانیایی شود.

کارفرما نیز بایستی ثابت نماید که متقاضی کاری ، مدارک تحصیلی و تجربه مورد نیاز برای موقعیت کاری فوق را دارد. جهت اخذ اجازه کار ، متقاضی باید یک CV   یا رزومه کاری ، نامه مرجع ، ترخیص کالا از گمرک جنایی و مدارک پزشکی را ارائه نماید و این فرایند جهت اخذ اجازه کار در رومانی حدود ۴۵ روز بطول می انجامد.

وقتی مهاجرین اجازه کار خود را از کارفرما دریافت می کنند ، آنها نیاز به اخذ ویزای بلند مدت برای هدف و انجام کار را در سفارت رومانی در کشور خود را دارند. برای دریافت این نوع ویزا باید تعدادی اسناد من جمله مجوز کار،  اثبات بودجه کافی  و یا تمکن مالی وبیمه خدمات درمانی ارائه شود.

پس از ورود به کشور رومانی ، مهاجرین غیر اتحادیه اروپا نیاز به ثبت نام با وزارت مالیه رومانیایی و گواهی ثبت نام مالیات ، با عملکرد مشابه به یک شماره شناسایی شخصی و نیاز به یک پاسپورت ، ویزا ، اجازه کار مدرک اقامت و یک کپی از قرارداد کار و ویزای بلند مدت اقامت را دارند. برای اجازه اقامت در بازرسی اداره کل مهاجرت رومانی ، این روند حداقل سی روز باید انجام شود . قبل از ویزای بلند مدت اقامت  موقت ، منقضی می شود و همچنین نیاز به ارائه مدرک اقامت ، حقوق و دستمزد و مدارک شناسایی و همچنین مجوز پزشکی خواهد داشت . اعتبار مجوز اقامت مهاجرین ، جهت اجازه کار حداکثر یکسال می باشد . در صورتی که هنوز هم  یک کارمند برای یک کارفرما کار می کنند ، مهاجرین فقط نیاز به تمدید ویزای اقامت موقت خود حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای آن مجوزرا از اداره کار دارند و در همان زمان باید ان را تمدید کنند

در مورد ویزای کار رومانی ، اگر شخص بخواهد با اخذ ویزای کاری خانواده اش را همزمان با خود به کشور رومانی وارد نماید باید برای هر عضو خانواده اعمال شود . اعضای خانواده اجازه کار در رومانی ندارند مگر اینکه آنها هم اجازه کار را دارا باشند . کسانی که در حال حاضر در کشور اجازه اقامت موقت دارند باید برای اجازه کار اقدام نمایند .

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله ارائه شد ، باید به این مورد اشاره نمود که اخذ ویزای کار رومانی ، بدلیل شرایط خاصی که دارا می باشد ممکن است جهت گرفتن این مجوز ، متقاضی با مشکلات و سختی هایی روبرو باشد ، به همین جهت می توان گفت بعضا افرادی که با اخذ پذیرش از دانشگاه های رومانی و گرفتن ویزای تحصیلی در رومانی اقدام می نمایند با داشتن بیست ساعت اجازه کار بصورت پارت تایم در این کشور و پیدا کردن شغل مورد نیاز از طریق آگهی های منتشره در جراید این کشور ، اقدام نموده و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ، اگر کارتمام وقت و یا فول تایم به دست اورند ، می توانند با سه الی چهارسال کار و پرداخت مالیات در این کشور ، جهت اخذ اقامت دائم رومانی اقدام نمایند. اخذ ویزا کار رومانی ، فرایندی حقوقی است و یکی از مواردی که در کاریابی ان باید مورد توجه قرار گیرد این است که کارفرما خود حتما باید اجازه کار از دولت رومانی را داشته باشد.

ثبت شرکت در کشور رومانی

نوامبر 27, 2019 @ 11:31 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

یک شرکت با مسئولیت محدود، نهادی تجاری متشکل از حداکثر ۵۰ شریک است. این نوع کسب و کار به اسناد مهم و زیربنایی بستگی دارد. جهت ثبت یک شرکت SRL با محدودیت محدود در رومانی متقاضیان باید از ابتدا بدانند که سرمایه­ی ثبت شده­ی یک شرکت با مسئولیت محدود کمتر از ۲۰۰ RON نمی­تواند باشد. سرمایه­ی ثبت شده­ی یک شرکت با مسئولیت محدود معمولاً به صورت سهام­های اجتماعی با حداقل ارزش ۱۰ RON برای هر سهام تقسیم می­شود. افراد متقاضی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رومانی باید آگاه باشند که قوانین این کشور اجازه نمی­دهد سهام این شرکت­ها برای وام یا سایر اعمال بانکی بکار رود. به­علاوه سهام­ها آزادانه مبادله نمی­شوند و همین ویژگی باعث می­شود شرکت­های با مسئولیت محدود کمابیش مانند شرکت­های خصوصی سایر کشورها به نظر بیاید.

افراد علاقمند به ثبت شرکت SRL در رومانی باید بدانند که فقط یک فرد نیز می­تواند این نوع شرکت را تأسیس کند. قوانین تصریح می­کنند که تصمیمات اصلی و جدی شرکت با رأی هر سهامدار در جلسه مجمع عمومی سهامداران انجام می­شوند. تصمیم­گیری در مورد اصلاحات اساسنامه را باید تمام سهامداران بپذیرند وگرنه این مدارک هیچ ارزشی نخواهند داشت. در مورد تأسیس شرکت SRL در رومانی باید ذکر کنیم که باید دست کم یک مدیر در قرارداد اساسنامه تعیین شود و همین شخص مسئولیت مدیریت شرکت را برعهده خواهد داشت.

اسناد و مدارک لازم جهت راه­اندازی و ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL) در رومانی

امروزه بیشتر شرکت­های رومانی با صرف نظر از ملیت صاحبان آن­ها، شرکت­های با مسئولیت محدود SRL بشمار می­آیند.

جهت راه­اندازی یک شرکت SRL در رومانی مدارک و اطلاعات زیر لازم می­شود:

 • اطلاعات شخصی سهامداران: نام کامل، محل و تاریخ تولد، اقامت و ملیت

 • مدیر کل که مسئولیت مدیریت و اداره­ی شرکت را برعهده دارد، اشخاص حقوقی یا سایر افراد

 • نام شرکت و دفتر ثبت شده

 • نوع خدمات و کسب و کاری که شرکت ارائه خواهد داد، مشخص کردن زمینه­ی اصلی فعالیت و فعالیت­های تجاری ثانویه

 • اطلاعات مربوط به درصد سود و کسر درآمد هر سهامدار یا شریک

 • اطلاعات منتسب به سرمایه­ی ثبت شده­ی هر سهامدار، تعداد و ارزش اسمی سهام، تعداد سهام تعیین شده برای هر سهامدار.

راه­اندازی یک شرکت سهامی در رومانی

مروری کلی بر نحوه­ی تأسیس یک شرکت سهامی در رومانی

شرکت سهامی، یک شرکت با مسئولیت محدود است و حداقل ۲۵۰۰۰ یورو یا معادل آن ۹۰۰۰۰ RON سرمایه و دست­کم دو سهامدار دارد. سهام­ها می­توانند بانام یا بی­نام باشند و آزادانه قابل گرو گذاشتن و داد و ستد هستند.

یک شرکت سهامی ممکن است از طریق ثبت کامل و هم­زمان سرمایه­ ی با نام تمام امضاکنندگان قانونی یا از طریق اشتراک عمومی راه ­اندازی و تأسیس شود.

جهت راه­ اندازی یک شرکت سهامی در رومانی اطلاعات و مدارک زیر لازم می­شود:

 • اطلاعات شخصی سهامداران: نام کامل، محل و تاریخ تولد، اقامت و ملیت

 • نام شرکت و دفتر ثبت شده

 • اطلاعات مربوط به تولیدات کسب و کار و مدیریت

 • اطلاعات شخصی از جمله محل اقامت، ملیت، مسئولیت­ها، توانایی­هایی خارق­العاده یا امتیازات مدیران

 • انواع فعالیت­های اجرا شده­ی این کسب و کار

 • تعداد، ارزش اسمی و نوع سهام

 • سهام مشترک تعیین شده و سرمایه مشترک پرداخت شده. حداقل سهام سرمایه­ گذاری تغیین شده برای هر سهامدار در لحظه­ ی راه ­اندازی شرکت­ها نمی­تواند کمتر از ۳۰% از مبلغ کل باشد. ۷۰ درصد سهام نیز در طول ۱۲ روز پس از ثبت شرکت باید پرداخت شود.

تأسیس یک شرکت سهامی در رومانی (SA)

جهت تأسیس یک شرکت سهامی که سهام­های آن از طریق اشتراک عمومی تعیین می­شوند سند بخصوصی به نام « prospect de emisiune» یا اطلاع ­نامه لازم است. این اطلاع­نامه که تمام بنیان­گذاران رسماً آن را امضا می­کنند، باید پیش از انتشار به ثبت تجارت محلی ثبت شود.

کارشناس رسمی ثبت تجارت اجازه­ی انتشار اطلاع­نامه را خواهد داد. ب­علاوه جهت تأسیس یک شرکت سهامی از طریق اشتراک عمومی لازم است که کل سرمایه­ ی تعیین شده در سند ثبت شده و هر پذیرنده نیمی از هزینه­های سهام­های ثبت شده را پرداخت کرده باشد. این بودجه­ها را باید یک بانک تجاری یا یکی از شرکت­های تابعه ­ی آن­ها تقبل کند.  اگر اشتراکات عمومی از سرمایه ­ی ثبت شده، آنچه در اطلاع­نامه ذکر شده، بیشتر شود یا کمتر از مبلغ پیشنهادی باشد، هیئت مؤسسان باید به منظور توافق بر تغییرات لازم در مورد سرمایه­ ی ثبت شده باید جلسه بگذارند.  به منظور دقت در روند تأسیس یک شرکت SA، یک اعلان عمومی رسمی (در روزنامه رسمی) مبنی بر جلسه­ی تنظیم در مدت حداکثر ۱۵ روز از تاریخ بسته شدن اشتراک لازم است.  هدف سهامداران از این جلسه یادداشت­برداری از سهام به اشتراک گذاشته شده، توافق در مورد ارزش هر پرداخت، پشتیبانی از نقطه ­ی شروع تقسیم سود میان مؤسسان کسب و کار و سایر سهامداران است. در طول این جلسه، مدیران و دو یا چند منشی تعیین می­شوند.

تأسیس یک شرکت SA

تصمیمات جلسه­ ی عمومی سهامداران

در مورد شرکت سهامی در رومانی، قوانین تصریح می­کنند که تصمیمات اصلی و جدی شرکت با رأی هر سهامدار (هر سهام= یک رأی) در جلسه مجمع عمومی سهامداران انجام می­شوند.  از سوی دیگر جلسات عمومی ممکن است به طور منظم دست کم یک بار در سال یا تحت شرایط استثنایی در مورد تصمیمات مربوط به تغییرات تفاهم­نامه انجمن برگزار شود. حدنصاب ۷۵ درصد از سهامداران لازم است که در جلسه شرکت کنند و جهت توافق در مورد ایجاد تغییرات در تفاهم­نامه انجمن رأی اکثریت حدنصاب لازم است. مگراینکه تفاهم­نامه انجمن چیز دیگری را تغیین کند، سهامداران با توجه به تعداد سهام خود رأی می­دهند.

برخی از سهام­داران می­توانند سایر سهامداران را مشخص کنند تا به جای آن­ها از طریق یک قرارداد جایگزینی رأی بدهند، البته اگر اساسنامه این موضوع را منع نکند. قدرت اجرایی یک شرکت سهامی در اختیار هیئت مدیره است، گرچه احتمال دارد که این نوع شرکت فقط یک مدیر داشته باشد. به هر حال نیمی از مدیران باید از شهروندان رومانی باشند به جز در موردی که قوانین تأسیس و اساسنامه­ی شرکت چیز دیگری را تصریح کند. اجباری در کار نیست که مدیران حتماً سهامدار نیز باشند. آن­ها در جلسه­ی عمومی سهامداران انتخاب می­شوند که مدیریت آن­ها را به مدت حداکثر ۴ سال تعیین می­کند. بار دیگر نیز ممکن است مدیران تعیین شوند.

با توجه به روش­های طی شده هنگام تصمیم­گیری در مورد راه­ اندازی شرکت SA قید می­شود که مدیران پیش از شروع کار خود باید تضمین دهند که شرکت درآمدی به ارزش ده سهام یا دو برابر حقوق سالانه­ی خود خواهد داشت. جلسه عمومی سهامداران سه حسابرس و سه حسابرس اصلی تعیین می­کند (مگر اینکه در تفاهم­نامه بیشتر از سه تن ذکر شده باشد). دست­کم یکی از آن­ها باید یک حسابدار فارغ­التحصیل یا یک حسابدار خبره باشد. بیشتر حسابرسان و حسابرسان اصلی باید ملیت رومانیایی داشته باشند. در صورتی که ۲۰ درصد از سهام شرکت متعلق به دولت باشد، یکی از حسابداران را وزارت امور مالی باید معرفی کرده باشد. اگر علاقمند به تأسیس یک شرکت سهامی هستید، باید با اصطلاحات «شرکت محدود» یا «شرکت سهامی» نیز آشنایی داشته باشید.

دفتر کار مجازی در رومانی

با داشتن یک دفتر مجازی در بخارست در کشور رومانی، کسب و کار شما از وجود یک دفتر مشهور با کسری هزینه­های یک دفتر سنتی بهره خواهد برد. ما خواسته­های جوامع کسب و کار امروزی را درک می­کنیم. به همین دلیل فرصتی را به شما پیشنهاد می­کنیم تا وقتی کارکنان حرفه­ای ما دفتر شما را اداره می­کنند فقط بر اداره­ی کسب و کار خود متمرکز شوید.

مزایای دفتر مجازی در بخارست:

 • یک آدرس تجاری معتبر در مرکز شهر بخارست به منظور داشتن پایگاهی امن و بی­خطر و معتبر برای ارتباط با مشتریان

 • دفتر ثبت شده برای تأسیس یک شرکت در رومانی

 • مجموعه پستی و ارسال پستی رومانی: نامه­ها جمع­آوری شده، بسته­ها امضا گردیده و طبق میل خودتان از طریق پست، ایمیل یا فکس برای شما ارسال می­شود.

 • نرخ پیک بین­المللی: در DHL و FedEx از نرخ­های تخفیفی استفاده کنید.

 • فکس­های دریافتی و ارسالی: با استفاده از شماره فکس محلی ما، ما فکس­ها را گردآوری کرده و برای شما در هر کجا که باشید ارسال می­کنیم.

 • یک شماره تلفن محلی در بخارست در رومانی: شماره تلفنی محلی به مخاطبین خود بدهید.

 • صندوق پست صوتی: تمام پیام­های صوتی شما از طریق ایمیل به شما ارسال خواهد شد.

 • یک اتاق جلسه فوری به مدت یک ساعت یا یک ماه.

سایر خدمات پیشنهادی دفتر مجازی بخارست:

 • سرویس فکس اختصاصی با شماره خصوصی ویژه­ی خودتان

 • هدایت (دایرک) تماس: پیشرفت تکنولوژی امکان تغییر مسیر تماس به شماره­ی خودتان را فراهم می­کند

 • مجموعه­ای از حساب­های بانکی

 • استفاده­ی بیشتر از اتاق جلسه

ثبت شعبه­ ی شرکت در رومانی

برخلاف وضعیت شرکت­های تابعه، شعبه فقط به نوعی توسعه­ی شرکت مادر محسوب می­شود و درنتیجه هیچ شخصیت حقوقی و هیچ گونه استقلالی در عملکرد خود ندارد. قانون شماره ۱۰۵/۱۹۹۲ در مورد تنظیم ارتباط حقوق بین­المللی خصوصی قید می­کند که یک شعبه تحت قوانین ملی شرکت مادر خود اداره می­شود.

در نتیجه چنانچه قصد دارید شعبه­ای را در رومانی ثبت کنید، مشتری­ها باید آگاه شوند که در سطح اقتصادی این نهاد تجاری وابسته به شرکت مادر است. این شعبه یک واحد ثانویه است که باید به صورت تجاری مجهز به شرکت اصلی شود تا بتواند فعالیتی را با توجه به اهداف شرکت مادر اجرا نماید.

تأسیس یک شعبه در رومانی

فرآیند تأسیس یک شعبه در رومانی مستلزم است که این واحد تجاری در اداره ثبت تجارت ملی ثبت شود. شرکت مادر عموماً مسئولت تمام فعالیت­های مدیران و سایر کارمندان شعبه است. هرچند این واحد دارای شخصیت حقوقی نیست، نمایندگان شعبه می­توانند قراردادها را  منعقد کنند.  امکان انعقاد معاملات از جانب شرکت مادر نیز وجود دارد. بنابراین سند قانونی که توسط شعبه امضا می­شود، فعالیت قانونی مؤسس شرکت محسوب می­شود.  تمام نهادهای خارجی که قصد دارند شعبه­ای را در رومانی ثبت کنند باید آگاه باشند که فرآیند تأسیس ثبت شعبه در رومانی شامل مراحل اصلی ذکر شده برای ثبت شرکت تابعه است. پرونده­ی لازم برای چنین فرآیندی نباید شامل اساسنامه شرکت باشد.  مهم­ترین اطلاعات لازم که باید به این پرونده اضافه شود شامل یک کپی محضری از اساسنامه­ی شرکت مادر، مدرک ثبت شرکت مادر در کشور مبدأ و اثبات عدم بدهی شرکت مادر  است. اثبات عدم بدهی شرکت مادر شامل یک گواهی مالی یا پرینت حساب از بانک حساب­های شرکت مادر است. همانطور که به­طور خلاصه شرح داده شد جهت ثبت یک شعبه در رومانی باید مراحل خاصی طی شود که گاهی ممکن است سختگیرانه و زمان­بر به نظر برسد.

سرمایه گذاری در کشور رومانی

نوامبر 27, 2019 @ 11:31 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

برخلاف باور عمومی تعداد کمی از کشورها از طریق سرمایه گذاری در مسکن اقامت می دهند . این برنامه اخذ اقامت را بر اساس معیارهای ساده ای تضمین می کند . در بعضی از کشورها این اقامت منجر به شهروندی می شود ( اسپانیا ، پرتغال ، یونان ) و همچنین قبرس که شهروندی را به سرعت بعد از سرمایه گذاری در بخش مسکن می دهد . کشورهایی که اخذ این نوع اقامت در آنها منجر به شهروندی می شوند عبارتند از : اسپانیا ، پرتغال ، یونان ، قبرس و در بعضی از قسمت های مالتا . بسیاری از دولت های  اروپایی اقامت را از طریق سرمایه گذاری با ایجاد یک کار تجاری یا مشاغل در کشور می دهند . معمولا اینکار پروسه ای به همراه مصاحبه و ارائه بیزینس پلن دارد . در این شرایط هیچ ضمانتی برای نتیجه وجود ندارد .

کشور رومانی در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است و با دریای سیاه ، بلغارستان ، اوکراین ، مجارستان ، صربستان و مولداوا هم مرز می باشد . رومانی به عنوان کشور کلیدی اتحادیه اروپا کشوری است که در چهارراه اروپای جنوب شرقی و اروپای مرکزی قرار گرفته است . رومانی در شمال مناطقی با مکانهای مهم تاریخی قرار گرفته است ، استان بالکان با دریای سیاه هم مرز است . این کشور با وسعت ۲۳۸٫۳۹۱ کیلومتر مربع به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا ( در رتبه ۹ ) می باشد . همچنین رومانی به دلیل تراکم جمعیت شناخته شده است . رومانی هفتمین کشور اتحادیه اروپا با جمعیتی خدود ۲۱٫۵ میلیون نفر می باشد . بخارست بزرگترین شهر و پایتخت رومانی می باشد . بخارست ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا هم لز نظر وسعت و هم از نظر جمعیت می باشد . ( حدود ۲ میلیو نفر در آن سکونت دارند ) .

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باعث جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در رومانی می شود . برخی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری خارجی در این کشور عبارتند از :

– با توجه به وسیع بودن کشور مالزی رومانی یکی از کشورهای بزرگ با رتبه بالا در منطقه CEE   بر پایه  بازار بزرگ می باشد . سزمایه گذاران خارجی با ورود به این بازارها می توانند سود خوبی را از سرمایه گذاریشان ببرند .

– از زمانی که رومانی از اول ژانویه ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپاپیوست تغییرات زیادی در ساختار سیاسی خود داده است . امروزه رومانی به جایگاه پایدار سیاسی و اجتماعی خود در اتحادیه اروپا می بالد .

– به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا رومانی هم یکی از کشورهایی است که به وجوهی که برای توسعه این اعضا ء است دسترسی دارد . رومانی ارتباطات سیاسی و توافقات دوطرفه ای را باکشورها و قراردادهای تجاری را با بقیه کشورهای عضو اتحاریه اروپا امضاءکرده است .

– یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در رومانی موقعیت استراتژیک جغرافیایی آن است . موقعیت مرکزی رومانی در اروپا باعث شده که سرمایه گذاران خارجی از آن به عنوان دروازه ای آسان برای ورود به بقیه بازارهای اتحادیه اروپا و همینطئر به آنها امکان ورود به بازارهای پرسود خاورمیانه را می دهد .

– سرمایه گذاران خارجی به راحتی به نیروی کارمجرب با تکنیک فنی با هزینه کم دسترسی دارند .

– کشور رومانی منابع طبیعی با کیفیت که ذخایر معدنی و زمینهای با قابلیت کشت خوب را هم شامل می شود دارد . دولت رومانی امکان دسترسی رایگان به منابع انرژی را می دهد .

ویزای سرمایه گذاری رومانی EU Romania Investor Visa

این نوع ویزا براساس تایید قبلی مرکز ترویج سرمایه گذاری خارجی به اتباع کشورهای ثالث که سهام داریا همکار دریک پست مدیریتی یا اداری در یک شرکت ثبت شده در رومانی هستند و یا خواهند بود داده می شود . با توجه به تفاوت در هزینه های زندگی سرمایه گذاری در رومانی بسیار به صرفه تر از بقیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد .این موقعیت خوبی است چون ارزش سرمایه در آینده بیشتر خواهد شد . سرمایه گذاری در رومانی امکان اخذ اقامت را برای تمام خارجی هایی که حداقل   یکصد هزار  یورو را در یک کار تجاری که ده شغل ثابت را برای حداقل ۵ سال ایجاد کند  می دهد .

 مزایا :

شما  می توانید با سرمایه گذاری در رومانی خانواده خود را به رومانی بیاورید . لازم به ذکر است خانواده شامل همسر و فرزندان  زیر ۱۸ سال می شود . بعد از ۵ سال شخص شما و همسر و فرزندان  زیر ۱۸ سالتان می توانید شهروندی رومانی را کسب کنید ، کار تجاری خود را راه اندازی کنید و تجارت شما پیشرفت خوبی خواهد داشت .

پناهندگی به کشور رومانی

نوامبر 27, 2019 @ 11:31 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

UNHCR  در سال ۱۹۹۲ یک سال بعد از ورود کشور به کنوانسیون پناهندگان ۱۹۵۱ و پروتکل ۱۹۶۷ در رومانی افتتاح شد . در سال ۲۰۱۲ تعداد۲۵۱۱ نفر برای پناهنگی در رومانی تقاضا دادند که از این افراد ۴۳ نفر کودک بودند . ۱۶۱ نفر تقاضایشان به عنوان پناهنده پذیرفته شد و ۱۷۷ نفر هم تحت حمایت مکمل قرار گرفتند . بیشتر متقاضیان پناهندگی از کشورهای الجزیره ، مراکش ، پاکستان ، سوریه و افغانستان بودند .

پروژه ها و فعالیت ها

برای اطمینان از اینکه متقاضیان پناهندگی امکان ورود به رومانی و دسترسی به پروسه پناهندگی عادلانه و کارآمد را دارند UNHCR  اقدام به کنترل مرزها با NGO ها کرد و همچنین جلسات مرزی با موسسات مولداویایی و اکراینی سازماندهی کرد . در یکی از پروژه ها نگهبانان پلیس های مرزی آموزش هایی را بطور منظم دریافت می کردند و همچنین جزواتی را در مرزها قرار داده بودند که این جزوات به زبانهای مختلف نوشته شده بود که شامل حقوق پناهندگان و نصایح قانونی بود .

UNHCR  رومانی به عنوان یکی از اعضاء UNHCR اروپا پروژه های زیر را انجام می دهد :

ضمانت کیفیت پناهندگی و مکانیزم ارزیابی ، توسعه بیشتر کیفیت پناهندگی که هر دو این موارد با هدف بهتر کردن پروسه پناهندگی و معرفی سیستم تضمین کیفیت داخلی می باشد .

اسکان مجدد در رومانی با مفاد مندرج در قانون ۲۰۰۶/۱۲۲ در مورد پناهندگان در رومانی کنترل می شود . این قانون می گوید که چه کسانی شرایط پناهندگی و اسکان مجدد در رومانی را دارند . تصمیم دولت با شماره ۲۰۰۸/۵۹۶ سهمیه اسکان مجدد در رومانی را تنظیم می کند . ( این در آخر سال ۲۰۱۰ منقضی شده است و دولت رومانی در حال منتشر کردن تصمیم دولت برای سهمیه اسکان مجدد در آینده و عملیاتی که توسط دولت انجام می شود می باشد .

اداره مهاجرت رومانی( RIO ) موسسه اصلی در مورد اسکان مجدد پناهجویان می باشد . مدیر عمومی این مرکز رئیس کمیته اسکان مجدد هم می باشد . این مرکز برای مشخص کردن مراکزی که در آنها اسکان مجدد انجام می شود و تعداد پناهجویان مورد نیاز اسکان مجدد راه اندازی شده است .

شرایط پناهندگی

برای اسکان مجدد در رومانی این شرایط باید وجود داشته باشد :

۱ – فرد متقاضی باید بر اساس قانون ۱A سال ۱۹۵۱ کنوانسیون پناهندگان ژنو و  پروتکل آن توسط یک ایالت یا UNHCR به عنوان پناهنده شناخته شده باشد .

۲ – فرد متقاضی نباید تحت حمایت کشوری باشد که از آنجا به رومانی پناه آورده است .

۳ – فرد متقاضی نباید تطبیق یکپارچه با کشوری که از آنجا پناه آورده است داشته باشد .

۴ – فرد متقاضی نباید خطری برای امنیت ملی ، سلامتی و اخلاق عمومی و نظم عمومی داشته باشد .

۵ – او باید پتانسیل تطبیق با جامعه رومانی را در خود نشان دهد .

۶ – فرد متقاضی به صراحت اسکان مجدد در رومانی را پذیرفته است .

الحاق به خانواده برای پناهجویان :

پناهجویان اسکان مجدد داده شده ممکن است پذیرای یک متقاضی پناهندگی که خانواده اش در جایی خارج از رومانی هستند در اداره مهاجرت رومانی یا شعب آن بشود . فرمان فوری ۲۰۰۲/۱۹۴ که با نام قانون بیگانگان در رومانی شناخته شده است در قسمت پنجم قانون ۴۶ ( ویزای طولانی مدت الحاق به خانواده ) تصریح می کند که یک اسپانسر با داشتن اقامت موقت با اعتبار یکساله و یا اقامت دائم و یا فرد ذینفع از پناهندگی یا حمایت تابعه می توانند  برای همسر ، فرزند کوچک ازدواج نکرده خود اسپانسر و یا فرزند همسر او و یا فرزند خواندگان اسپانسر یا همسر او  درخواست الحاق به خانواده بدهند . اداره مهاجرت رومانی می تواند درخواست الحاق به خانواده را در صورت کامل بودن تمام شرایط تایید کند . الحاق به خانواده در مورد بقیه اعضاء خانواده مانند فامیل درجه یک فرد اسپانسر و یا همسر او که امکان حمایت   خودشان به تنهایی را ندارند و از حمایت خانوادگی در کشور خود بهره نمی برند امکان پذیر است  و همچنین برای فرزندان مجرد فرد اسپانسر و یا همسر او که به دلیل مسائل پزشکی امکان ساپورت خود به تنهایی را ندارند امکان الحاق به خانواده وجود دارد .

TOP