×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
russia country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور روسیه

.

.

روسیه در یک نگاه
 نوع حکومت جمهوری سکولار
 پایتخت مسکو
 دین رسمی مسیحیت
 زبان رسمی روسی
 جمعیت 144.5 میلیون
 مساحت 17.1 میلیون کیلومترمربع
 آب و هوا متنوع
 واحد پول روبل
 پیش شماره 7095+
 دامنه اینترنتی ru.

.

روسیه کشوری کوهستانی است که کوه‌های آن اغلب در جنوب واقع است مانند قفقاز و یا اورال در غرب روسیه. همچنین دارای فلات‌های وسیعی مانند سیبری و جنگل‌های بسیار حاصلخیز و وسیع در اطراف رودهای خود مانند ولگا، دنیپر، اوب، اورال و غیره است. به ‌دلیل گستردگی جغرافیایی‌اش دارای آب و هوایی گوناگون است. پایتخت روسیه شهر مسکو با دوازده میلیون نفر جمعیت و واحد پول آن روبل می‌باشد. بطور کلی سرزمین پهناور روسیه حدودا دارای ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت است. کشور روسیه با چهارده کشور هم مرز می باشد که این کشورها کره شمالی، چین، مغولستان، قزاقستان، جمهوری آذربایجان، گرجستان، اوکراین، بلاروس، لتونی، استونی، فنلاند، نروژ، لیتوانی و لهستان می باشند.

لازم‌ به ذکر است که حدود هشتاد درصد مردمان روسیه از نژاد روس هستند و سایر نژاد‌های این کشور عبارتند از: تاتار، اوکراینی، چوواش، چچنی، ارمنی، ترک، داغستانی، مغول، آواری، اینگوش، بالکار، آذری، گرجی و غیره.

شهرها و استان‌ها

شهرهای مهم روسیه سن پترزبورگ، نووسیبیرسک، نیژنینوگوراد، یکاترینبورگ  می باشند.

از زمان‌های بسیار دور به‌ ویژه منطقه سیبری روسیه مسکونی بوده و اقوام و ملیت‌های مختلف با اداب و رسوم و فرهنگ‌های متفاوت درطی اعصار و قرون مختلف تاریخ به این سرزمین مهاجرت کردند. روسیه دارای بیست شهر است

زبان

با اینکه زبان رسمی کشور روسیه ، زبان روسی است اما ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز در مناطق خود دارد

دین

مردمان روس اغلب دارای دین مسیحیت پروتستان و برخی کاتولیک می‌باشند

فرهنگ

ریشه و سرچشمه اعیاد تقویمی، از روسیه‌ی باستان آمده است که در آن زمان جشن‌هایی برای پایان کار برداشت محصول، آغاز فصل جدید و همچنین اعیاد مذهبی بوده است. بدین‌ترتیب جشن‌های تقویمی مانند ماسلنیتسا، سال نو و میلاد مسیح، عید پاک یا پاسخا، روز ایوان کوپالا و دیگر اعیاد روسی به‌عنوان جشن‌های ملی در روسیه وجود آمده‌اند. جشن‌های ملی نیز مربوط به روزهای تعطیل است که بیشتر یادآور روزی مهم در تاریخ کشور محسوب می‌شود و یا گرامیداشت روزی مانند روز جهانی زن، روز مدافعان میهن، روز استقلال، روز صلح و غیره است و حتی روزهای مختص هر شهر یا منطقه را هم می‌توان جزء این جشن‌ها و مراسم‌ها محسوب کرد. به‌عنوان مثال روز مسکو در اوایل ماه سپتامبر جشن گرفته می‌شود.

کشور روسیه یکی‌از کشورهایی است که از زمان‌های قدیم برای آداب و تشریفات خاص در خانواده و جامعه اهمیت فراوان قائل بوده است. آداب این کشور نیز مانند دیگر کشورها ریشه در فرهنگ کهن و آیین‌ها و مراسم اصیل و باستانی مردمان روس باستان دارد.

در‌ زمان شوروی،  موسیقی گسترش و  پیشرفت بسیاری کرد و از میان آهنگسازان و موسیقیدانان کلاسیک روسیه می‌توان چایکفسکی، راخمانینف، استراوینسکی، پراکفیف، شوستاکوویچ، خاچاطوریان اشاره کرد. در موسیقی روسیه آثار کلاسیک بی‌شمار و ارزشمندی وجود دارد

سیاست

سیاست روسیه را در برابر کشورهای دیگر سیاستی جدلی می‌دانند. سیاست خاورمیانه‌ای روسیه متفاوت به دهه‌های گذشته بوده و تحرک و پویایی آن درمداخله‌های سیاسی مشهود است. خاورمیانه و موضوعات مرتبط با آن یکی‌از مهمترین مسائلی است که توجه مسکو را بیش از پیش به خود جلب نموده است.

اقتصاد

اقتصاد روسیه، اقتصاد پُر درامدی بوده و بخش های اعظم آن به شکل راهبردی زیر نظر دولت است.

بعد از فروپاشی اتحاد شوروی، اقتصاد روسیه را بصورت عمده، هفت سرمایه دار بزرگ رهبری میکرند ولی بعد از آن که پوتین به قدرت رسید کنترل کامل روسیه را به دست گرفت. کشور عمده تاً به صادارت منابع طبیعی مواد خام و تجهیزات نظامی وابسته است. همچنین پیشرفت در روسیه نسبتاً بالا است، که دلیل آن تحصیل و خدمات پزشکی رایگان در روسیه است. بعلاوه اینکه، دولت مسکن رایگان در اختیار کسانی قرار میدهد که در برنامه های خاص شرکت دارند.

فناوری

فناوری رادار گریز و یا سیستم های رادار یکی از فناوری‌هایی است که کشور روسیه در پی انجام و به وجود آوردن تسلیحاتی آن بوده و به نوعی فناوری ایجاد کرده که هواپیماهای جنگی بتوانند از چشم  رادار به دور باشند. همچنین تولید و فروش تجهیزات نظامی از جمله روش‌های سودیابی این کشور است.

نوامبر 27, 2019 @ 12:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور روسیه

نوامبر 27, 2019 @ 12:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

تحصیل در روسیه، یا بهتراست بگوییم مهاجرت به روسیه از جایگاهی که فقط یک گزینه ی ساده در انتهای لیست کشور های مهاجر پذیر باشد، اکنون پس گذشت چند دوره ارائه ی ویزای تحصیلی روسیه و به لطف پیشرفت های علمی و دانشگاهی خود، وارد لیست “برترینهای مهاجرت تحصیلی” شده و به دلیل ارائه ی امکانات فوق العاده میتوان گفت به یک اریکه ی بزرگ علمی مبدل گشته و با ارائه ی راه های مختلف اخذ اقامت کشور روسیه، نگرانی های پزشکان و مهندسان، متقاضیان ویزای تحصیلی و متقاضیان تحصیل در اروپا و امریکا را به حداقل رسانده است زیرا اکنون با وجود دانشگاه های معتبر در روسیه که حتی تعداد زیادی از آنها مورد تایید ایران هم هستند، تحصیل پزشکی و مهندسی در انگلستان، تحصیل پزشکی و مهندسی در امریکا، تحصیل پزشکی و مهندسی در آلمان و تحصیل در سایر کشور ها دیگریک دغدغه ی بزرگ برای متقاضیان ویزای تحصیلی نخواهد بود.اگر شما اقدام به تحصیل در روسیه نمایید، ابتدا تا انتهای فرایند اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی روسیه فقط کمتر از ۴ماه طول خواهد کشید، و شما با کمترین میزان حق الوکاله به تحصیل در روسیه خواهید رسید.

در مقایسه با فرایند های اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ویزای تحصیلی امریکا، ویزای تحصیلی استرالیا، و یا کشور هایی از این قبیل، که همگی تحصیل در آنها به زبان انگلیسی میباشد و  همین پروسه برای آنها بالای ۵ماه طول میکشد، فرایند کامل اعزام دانشجو به روسیه بسیار سریعتر اتفاق میفتد.امروزه با گسترش علم و دانش و فناوی دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا بر این اندیشه اند که ویزای تحصیلی خود را در یکی از دانشگاههای معتبر دنیا ادامه دهند، اما انتخاب دانشگاه و کشوری که با شرایط آنها همخوانی داشته باشد و بتوانند در آن دانشگاه، بی دغدغه تحصیل کنند امر بسیار مهمیست. از این رو به شما توصیه میکنیم برای انتخاب بهترین دانشگاه ورشته رزومه ی خود را ارائه نمایید تا با توجه به شرایط شما و نظر  یک تصمیم عقلایی اتخاذ نمایید. 

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسان در کشور روسیه، ویزای تحصیلی روسیه برای مهندسین، وکیل مهاجرت تحصیلی به روسیه

اگر متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی هستید این امکان وجود دارد جهت تحصیل در دانشگاه های روسیه به زبان انگلیسی تحصیل نمایید. از نکات مثبتی که تحصیل در رشته های مهندسی دانشگاه های روسیه دارد میتوان به هزینه های پایین تحصیل در روسیه اشاره کرد. شما میتوانید در هررشته ای از شاخه های مهندسی که هستید با نهایتا هزینه ی ۳۵۰۰دلار در سال یعنی حتی کمتر از ۱۵میلیون تومان در بهترین دانشگاههای این کشور که اعتبار جهانی دارند تحصیل نمایید. حال آنکه اگر شما بخواهید تحصیل مهندسی در دانشگاه های امریکا، انگلستان یا کانادا را انتخاب نمایید میبایست حداقل سالی ۶۰میلیون تومان هزینه ی همان تحصیل را بدهید، یعنی تقریبا ۵برابر! علاوه بر آن هزینه ی زندگی شما در کشور روسیه قبل مقایسه با هزینه های زندگی در سایر کشور های مذکور نیست.

روسیه از نظر سطح دانشگاهی رتبه ی بسیار مناسبی دارد. دانشگاههای روسیه تا حدی پیش رفته اند که در تمامی رشته‌ ها نظیر علوم پایه، علوم ریاضی و فیزیک، علوم شیمی، هوا‌فضا، فنی و مهندسی، نانوتکنولوژی، علوم هنر و موسیقی واحد های تحصیلی ارائه میدهد. جالب است بدانید دانشگاه های روسیه در بین معتبر ترین دانشگاههای دنیا جای گرفته اند و در بین رشته های مهندسی با ارائه ی رشته های تخصصی مانند هوانوردی، مهندسی هوافضا، مهندسی موشک، Airport Management،ManagementAviation، Avionicsو A&P، انتخاب روسیه را جهت ادامه ی تحصیل به یک انتخاب کاملا یونیک و حرفه ای مبدل ساخته است. برای مثال رشته هایی مثل مهندسی هوافضا و مهندسی موشک که جزو خاص ترین رشته ها هستند شاید در هر کشوری وجود نداشته باشد اما این رشته جزء برترین رشته های دانشگاههای کشور روسیه میباشد و کشور روسیه به طور تخصصی در دانشگاه های مستقل این رشته ها را ارائه میدهد و متخصصین خود را به دانشگاه ها و کشور های مهم دنیا جهت پروژه های تحقیقاتی ارسال میکند. همین نکته موجب شده تا روسیه در بین قدرتمند ترین کشور های دنیا در این زمینه قرار گیرد.

تحصیل این رشته ها در اکثر دانشگاه های امریکا و اروپا هزینه های بسیار بالا بالغ بر سالیانه ۷۰میلیون تومان خواهد بود. لذا خوب دقت فرمایید و بعد از تحقیق لازم اقدام کنید تا متضرر نشوید.

بنابراین اگر قصد تحصیل در رشته های مهندسی را دارید نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نیست، و این نوید را به شما میدهیم که با شرایطی که در بالا به عرض رساندیم شما نیز میتوانید جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه در رشته های مهندسی اقدام نمایید.

تحصیل در روسیه فرصتی است برای افرادی که میخواهند با اخذ مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاههای دنیا با مدرک تحصیلی معتبر و درعین حال با هزینه ای کمتر از داشگاههای هم رده این کشور وارد بازار کار گسترده ای از سراسر دنیا شوند.

سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل ازدانشگاههای روسیه پذیرش تحصیلی اخذ کرده و به روسیه مهاجرت میکنند، این امر مزایای بسیاری برای دانشجویان خارجی دارد، روسیه حدود ۱۶۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در بر دارد که این دانشگاهها هرساله پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر دنیا میباشند و همچنین این دانشگاهها دارای اعتبار بالایی در سطح جهانی میباشد.

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است.  تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکانپذیر میباشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم ممکن است، افرادی که میخواهند در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی تحصیل کنند باید مصاحبه کنند. افرادی هم که میخواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند باید ۷ تا ۱۰ ماه قبل از شروع کورس دوره زبان بگذرانند و بعد وارد دانشگاه شوند.

از سویی اگر بخواهیم در مورد سایر شرایط کلی کشور روسیه صحبتی کرده باشیم باید گفت هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ماهیانه بین ۳۰۰تا ۵۰۰دلار است. از مزایای تحصیل و زندگی در روسیه میتوان به پایین بودن هزینه های خوابگاه و اقامت (accommodation) نسبت به دانشگاههای هم رده در سایر کشورهای دنیا اشاره کرد.

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در آکادمی پزشکی مسکو، تحصیل پزشکی در روسیه، اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های مدیکال روسیه

در زمینه ی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، از کشور روسیه میتوان به عنوان گزینه ی طلایی یاد کرد. همانطور که میدانید در عصر حاضر از بهترین گزینه ها در زمینه ی تحصیل پزشکی میتوان به تحصیل پزشکی در انگلستان، تحصیل پزشکی در آلمان، تحصیل پزشکی در امریکا، تحصیل پزشکی در کانادا و استرالیا، وتحصیل پزشکی در کشور هند اشاره کرد. اما در نظر داشته باشید جهت تحصیل در رشته های پزشکی اکثر کشورهای دنیا در ارائه ی پذیرش به دانشجویان خارجی در رشته های پزشکی محدودیت های بسیاری را اعمال میکنند برای مثال شما اگر متقاضی تحصیل پزشکی هستید نیاز است زبان کشور مقصد را یاد گرفته و آزمون ورودی بورد پزشکی آن کشور را هم با موفقیت بگذرانید تا برای شما اخذ پذیرش پزشکی امکانپذیر باشد. همانطور که عنایت فرمودید کسب این موفقیت و نهایتا اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های اروپا و امریکا امروزه از اهدافی دست نیافتنی به شمار خواهدرفت. اما با وصفی که پیش میرود اکثر متقاضیان تحصیل در شاخه های پزشکی حتما کشور روسیه و تحصیل پزشکی این کشور را در راس لیست گزینه های مورد اعتماد خود قرار خواهند داد. زیرا از هر لحاظ تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه هم مقرون به صرفه بوده و هم در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه میرسد. قطعا شما نیز با ما هم عقیده اید و با احتساب هزینه های پایین تحصیل پزشکی در روسیه و امکان استفاده از امکانات فوق العاده ی خوابگاهی نیمه رایگان دانشگاههای روسیه،  توجه خاصتان به دانشگاه های این کشور معطوف خواهد شد.

تحصیل پزشکی در روسیه در مقایسه با تحصیل پزشکی در انگلستان و تحصیل پزشکی در امریکا از هزینه های بسیار پایینی برخوردار است. اگر شما متقاضی تحصیل پزشکی در انگلستان باشید فقط برای سال اول تحصیل خود حدود ۲۰۰میلیون تومان میبایست هزینه کنید تا در کالج های پزشکی مقدمات دروس پزشکی را آموزش ببینید، پس از اتمام دوره نیز باید آزمونی را بگذرانید تا بتوانید به عنوان پزشک فعالیت نمایید. همینطور نیاز دارید مدرک زبان IELTS ارائه دهید تا پذیرش شما صادر گردد. حال آنکه جهت تحصیل پزشکی در روسیه نه معدل شما تعیین کننده میباشد و نه نیازی به ارائه ی مدرک زبان است.

اگر متقاضی تحصیل در دندانپزشکی و یا تحصیل دارو سازی هستید نیز ما تحصیل در روسیه را به شما پیشنهاد میکنیم، شما میتوانید ابتدا جهت گذراندن دوره های زبان وارد کشور روسیه شده و سپس در رشته هایی چون دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی عمومی تحصیل نمایید. جهت اقدامات اولیه برای اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های روسیه نیاز است پس از اخذ مشاوره ی اولیه اقدام به عقد قرارداد نمایید و مدارکی چون کارت شناسایی و پاسپورت، به همراه یک رزومه ی کامل از خود ارائه فرمایید تا کارشناسان ما اوامر شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

در اینجا ما لیستی از یک سری از دانشگاههای روسیه در زمینه های پزشکی را به شما ارائه میدهیم:

اعتبار دانشگاههای زیر بصورت مشروط می‌باشد:

آکادمی پزشکی مسکو – سچینوا (دانشگاه شماره یک مسکو)Moscow I.M.Sechenov Medical Institute   (رشته داروسازی)

انستیتو دندانپزشکی مسکو  Moscow Medical Stomatology Institute N.A Semashko

دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ (پاولوف)Sp Pavlov Medical State University

آکادمی تخصصی پزشکی سن پطرزبورگ st.Petersburg State Medical Academy

مرکز چشم پزشکی فیدروفThe S.N. Fyodorov Eye Microsurgery State Institution

دانشگاههای کشور روسیه

دانشگاههای کشور روسیه به چند دسته تقسیم میشوند که در اینجا بعضی از آنها و میزان اعتبارشان مشخص شده است:

ممتاز Excellent Universities of Russia

 1. Bashkir State University, (Ufa)

 2. Bauman Moscow State Technical University (National Research)

 3. Gubkin Russian State University of oil and Gas, (Moscow)

 4. Kazan (Volga Region) Federal University

 5. Kazan National Research Technical University – KAI named after A.N.Tupplev, (Kazan)

 6. Kazan National Research Technological University, (Kazan)

 7. Lobachevsky State University of Nizhni Novgorod,  (Nizhni Novgorod)

 8. Lomonosov Moscow State University

 9. Moscow institute of Physics and Technology

 10. Moscow State Institute of International Relations, MGIMO University

 11. Moscow State University of Civil engineering(MGSU), Moscow

 12. National Mineral Resources University ,(Saint Petersburg)

 13. National Research University “Moscow Power Engineering Institute”,  Moscow

 14. Russian Academy of scince

 15. Russian State Agrarian University – MTAA, named after K.A. Timiryazev

 16. Russian state Technological University named after Tsiolkovsky – MATI, Moscow

 17. Russian state Hydro meteorological University , (Saint Petersburg)

 18. Russian state University of physical Education Sport, youth and Tourism (Moscow)

 19. Saint Petrsburg State Polytechnic University, (Saint Petersburg)

 20. Saint Petrsburg State University, (Saint Petersburg)

خوب Good Universities of Russia

 1. All-Russian State University of Cinematography named after S.A. Gerasimov, (Moscow)

 2. Astrakhan State Technical University, (Astrakhan)

  ۳٫ Far Eastern Federal University (Vladivostok)

  ۴٫ Far Eastern State Technical Fisheries University (Vladivostok)

  ۵٫             Immanuel Kant Baltic Federal University (Kaliningrad)

  ۶٫             Kuban State Agrarian University, (Krasnodar)

  ۷٫             Kuban State University of Technology

  ۸٫             Kuban State University, (Krasnodar)

  ۹٫             Lomonosov Moscow State University of Fine Chemical Technology,

  ۱۰٫         Moscow Aviation Institute (National Research University), (Moscow)

  ۱۱٫         Moscow state academy of veterinary medicine and biotechnology (Skryabin)

  ۱۲٫         Moscow State Automobile and Road Technical University – “MADI”,

  ۱۳٫         Moscow State Conservatory named for P.I. Tchaikovsky

  ۱۴٫         Moscow State Forest University, (Moscow)

  ۱۵٫         Moscow State Pedagogical University, (Moscow)

  ۱۶٫         Moscow State University of Culture and Arts

  ۱۷٫         Moscow State University of Design & Technology

  ۱۸٫         Moscow State University of Food Production

  ۱۹٫         Moscow State University of Geodesy and Cartography

  ۲۰٫         Moscow State University of Railway Engineering – MIIT, (Moscow)

  ۲۱٫         Moscow State University of Technology and Management (MSUTM)

  ۲۲٫         National Research Belgorod State University – BelSu, (Belgorod)

  ۲۳٫         National Research South Ural State University, (Chelyabinsk)

  ۲۴٫         National Research Tomsk State University, (Tomsk)

  ۲۵٫         National Research University of Electronic Technology (MIET), (Zelenograd)

  ۲۶٫         National University of Science and Technology “MISIS” (Moscow)

  ۲۷٫         North Caucasian Federal University (Stavropol)

  ۲۸٫         Novosibirsk State Technical University, (Novosibirsk)

  ۲۹٫         Novosibirsk State University (National Research), (Novosibirsk)

  ۳۰٫         Peoples’ Friendship University of Russia, (Moscow)

  ۳۱٫         Perm National Research Polytechnic University, (Perm)

  ۳۲٫         Perm State University (National Research), (Perm)

  ۳۳٫         Plekhanov Russian University of Economics, (Moscow)

  ۳۴٫         Pushkin State Russian Language Institute, (Moscow)

  ۳۵٫         Russian State University for the Humanities, (Moscow)

  ۳۶٫         Russian State University of Trade and Economics, (Moscow)

  ۳۷٫         Saratov State Agrarian University named after N.I. Vavilov’

  ۳۸٫         Saratov State University named after N.G.Chernyshevsky (National Research), (Saratov)

  ۳۹٫         Siberian Federal University (Krasnoyarsk)

  ۴۰٫         Southern Federal University (Rostov-on-Don)

  ۴۱٫ Petersburg State University of Aerospace Instrumentation,

  ۴۲٫         State Petroleum Technological University (Ufa)

  ۴۳٫         State Technical University (Voronezh)

  ۴۴٫         Ufa State Aviation Technical University, (Ufa)

  ۴۵٫         Ural Federal University (named after B.N.Yeltsin) (Yekaterinburg)

  ۴۶٫         Voronezh State Technical University

متوسط Average Universities of Russia

 1. Admiral Makarov State Maritime Academy, (Saint Petersburg)

 2. Astrakhan State University

 3. Baltic State Technical University named after Ustinov, (Saint Petersburg)

 4. Bashkir State Pedagogical University named after M.Akmulla

 5. Bonch-Bruevich Saint – Petersburg State University of Telecommunications, (Saint Petersburg)

 6. Dagestan State University, (Makhachkala)

 7. Don State Technical University, (Rostov-on-Don)

 8. Financial University under the Government of the Russian Federation, (Moscow)

 9. Gnesins Russian Academy of Music, (Moscow)

 10. Herzen State Pedagogical University of Russia, (Saint Petersburg)

 11. Kaliningrad State Technical University, (Kaliningrad)

 12. Kutafin Moscow State Law Academy, (Moscow)

 13. Lesgaft National State University of Physical Education, Sport and Health, (St. Petersburg)

 14. Moscow Institute of Architecture – MARKHI (State Academy), (Moscow)

 15. Moscow Institute of Electronics and Mathematics (Technical University) “MIEM”,

 16. Moscow State Agricultural University named after V.P.Goryachkin

 17. Moscow State Industrial University, (Moscow)

 18. Moscow State Institute of Radio-engineering, Electronics and Automation (Technical University),

 19. Moscow State Linguistic University, (Moscow)

 20. Moscow State Mining University, (Moscow)

 21. Moscow State Technological University “Stankin”

 22. Moscow State Textile University named after A.N.Kosygin

 23. Moscow State University of Economics, Statistics and Informatics (MESI),

 24. Moscow State University of Mechanical Engineering – “MAMI”,

 25. Moscow State University of Printing Arts, (Moscow)

 26. Moscow Technical University of Communications and Informatics,

 27. Murmansk State Technical University

 28. National Research Irkutsk State Technical University, (Irkutsk)

 29. North-Eastern Federal University named after M.K.Ammosov (Yakutsk)

 30. Northern (Arctic) Federal University named after M.V.Lomonosov (Arkhangelsk)

 31. Ogarev Mordovia State University (National Research), (Saransk)

 32. Petersburg State Transport University, (Saint Petersburg)

 33. Russian State Social University, (Moscow)

 34. Russian University of Theatre Arts “GITIS”, (Moscow)

 35. Saint Petersburg National Research University of Information Technologies, Mechanics and Optics, (Saint Petersburg)

 36. Saint Petersburg State Conservatory named after N.A.Rimsky-Korsakov,

 37. Saint Petersburg State Forest Technical University, (Saint Petersburg)

 38. Saint PetersburgeElectrotechnical University “LETI”

 39. Saint-Petersburg State Agrarian University, (Saint Petersburg)

 40. Saint-Petersburg State Institute of Technology (Technical University),

 41. Saint-Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering,

 42. Saint-Petersburg State University of Engineering and Economics “Engecon”,

 43. Samara State Technical University, (Samara)

 44. Saratov State Technical University named after Y.A.Gagarin

 45. South-West State University, (Kursk)

 46. Petersburg State University of Economics and Finance (FINEC),

 47. State Marine Technical University of St. Petersburg, (Saint Petersburg)

 48. State University of Land Use Planning, (Moscow)

 49. State University of Management, (Moscow)

 50. Stroganov Moscow State University of Arts and Industry, (Moscow)

 51. Tomsk State University of Control Systems and Radioelectronics, (Tomsk)

 52. Ural state technical university

 53. Voronezh State University, (Voronezh)

ضعیف Weak Universities of Russia

 1. Dagestan State Agricultural Academy

صرفاً در رشته‌های کشاورزی، دامپزشکی و علوم ‌پایه مربوط

 1. Dagestan Technical University

 2. Kazan State Power Engineering University

صرفاً در رشته‌های مهندسی برق (قدرت و الکترونیک) و نیروگاه‌های حرارتی

 1. Saint-Petersburg State Transport University

صرفاً در رشته‌های وابسته به حمل و نقل، مهندسی حمل و نقل و مهندسی راه، اقتصاد و مدیریت اجتماعی

 1. Voronezh State University of Architecture & Civil Engineering

ویزای کاری کشور روسیه

نوامبر 27, 2019 @ 12:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

مهاجرت کاری روسیه ، اخذ اقامت روسیه از طریق کار ، ویزای کار در روسیه ، سرمایه گذاری در روسیه ، روسیه بزرگترین کشور اروپا و پهناورترین کشور جهان، ازحیث اقتصادی کشوری قوی و ثروتمند در نظر گرفته می شود. کار در روسیه با توجه به شرایط اقتصادی این کشور برای تجار مختلف می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

مهاجرت از طریق کار در روسیه به عنوان یکی از راه های ورود به این کشور محسوب می شود. در این مقاله شما می توانید اطلاعات لازم پیرامون کار در روسیه را مطالعه فرمایید. در این مقاله سعی شده است روش های مختلف کار در روسیه اعم از کار در روسیه در ارگان های دولتی، کار و تجارت آزاد در روسیه و هم چنین کار در روسیه برای دانشجویان بپردازیم. چنانچه تمایل دارید در مورد وضعیت کار در روسیه و قوانین کار در روسیه بدانید مقاله زیر به شما کمک میکند تا اطلاعات مربوط به کار در روسیه را کسب کنید. مسکو پایتخت این کشور در زمینه ی کسب درآمد از موقعیت های خوبی برخوردار است.کلان شهر مسکو از نظر دارا بودن موسسات علمی،ورزشی، آموزشی در جایگاه برتری قرار دارد.

سوال در زمینه کار در روسیه بسیار است که یکی از متداول ترین سوالات مطرح شده آن است که آیا افراد در حال تحصیل میتوانند علاوه بر تحصیل، شاغل هم باشند؟

شرایط کار در روسیه

برطبق قانون جمهوری فدرال روسیه ارگان های رسمی نمیتوانند دانشجویان را بطور رسمی به کار گیرند. این ارگانها ی دولتی نیاز به نیروهای تمام وقت دارند و معمولاً کارمندان خود را از میان افرادی با زمان پاره وقت انتخاب نمی کنند. ولی دانشجویان می توانند راه دیگری برای کار برگزینند و آن کار در بازار آزاد و یک سری کارهای دانشجویی می باشد.
حال این سوال مطرح می شود که هر فردی در حین تحصیل میتواند کار دانشجویی پیدا کند یا خیر؟ مسلما پیدا کردن کار در هر کشوری بستگی به سطح دانش شخص به زبان کشورها، تجربه کاری و ویژگی اخلاقی و شخصی فرد دارد.
روسیه بازار بسیار گسترده ای از نظر پوشاک ، لوازم منزل و الکترونیک دارد و میتوان از طریق کار و با استفاده از کمی خلاقیت
درآمد مناسبی را کسب کرد و همیشه اصلی مهم در کسب درآمد وجود دارد، وقتی در کار خود مداومت کنید و با تلاش و
صبر ادامه دهید و فردی با استعداد باشید به موفقیت خواهید رسید.
به عنوان نمونه میتوان به کار درسوپرمارکت های بزرگ روسیه اشاره کرد، این سوپر مارکت ها به دلیل داشتن بخش هاو قسمت های زیاد قابلیت این را دارند که به افراد جویای کار اجاره داده شوند و شخص به فروش اجناس خود بپردازد.
این نکته قابل ذکر است که دانشجوی مقطع لیسانس مجوز کار در روسیه در هفته ده ساعت را دارا می باشد، دانشجوی فوق لیسانس مجوز کار در روسیه محدوده ای 20 ساعته و دانشجوی دکترا مجوز کار در روسیه 30 ساعت در هفته را دارند. حقوق این افراد بین 8 تا 10 دلار به ازای هر ساعت کار میباشد، که شخص می تواند بوسیله آن قستی از مخارج زندگی و شهریه خود را تامین کند، حتی با کار در بازار آزاد شما میتوانید به در آمد ماهیانه حدودا 1000 تا 1200 دلار هم برسید.
افرادی که تصمیم دارند بعد از فارغ التحصیل شدن در کشور روسیه مشغول به کار تمام وقت شوند بایستی تسلط کامل بر زبان روسی داشته باشند و از نظرتحصیلی دانشجوی ممتاری باشند، تا بتوانند شغل مناسبی را برای خود انتخاب کنند.
درفرهنگ مردم روسیه اگر شغل انتخاب شده ماهیتی غیر اخلاقی نداشته باشد و به شیوه ای صحیح و سالم باشد بسیار پسندیده خواهد بود.

در خاتمه متذکر می شوم که در قانون کار در روسیه شهروندان این کشور بدون در نظر گرفتن ملیت یا نژاد از حقوق مساوی کار برخوردارند و درباره کار در روسیه برای زنان هم اینکه، پاداش کار و فراغت و امنیت اجتماعی از حقوق مساوی با مردان برخوردارند و به موجب قانون کار در روسیه ، در شب برای زنان آبستن و مادران پرستار و نیز زنان دارای بچه های کم تر از یک سال، کارگران صنعتی و اداری و سایر بخش های دیگر که سنشان کم تر از هجده سال باشد ممنوع است.
طبق قانون کار در روسیه منظور از کار شبانه یا شبکاری کاری است که ساعت ده شب تا شش صبح صورت بگیرد.

ثبت شرکت در کشور روسیه

نوامبر 27, 2019 @ 12:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور روسیه به خاطر نزدیکی با کشور ایران ، برای هموطنان ما جذابیت خاصی را دارد . در کشور روسیه بر اساس نظام ثبت شرکت آن بر پنج گونه ثبت شرکت انجام می پذیرد ، که به شرح ذیل می باشد :

۱٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود OOO

۲٫ثبت شرکت با سهامی خاص AO

۳٫ثبت شرکت سهامی عام пAO

۴٫ثبت نمایندگی و یا شعب شرکت مادر (представительство/ филиал )

۵٫ثبت جواز کسب ип

*ثبت شرکت با مسئولیت محدود OOO

در این نوع ثبت شرکت در کشور روسیه می بایست به مقدار حداقل ۱۰٫۰۰۰ روبل روسیه سرمایه اولیه برای شرکت ارائه نمود . برای استخدام افراد سرمایه گذار در حدود یک الی پنجاه نفر مجاز می باشند . مدت زمان انجام این پرسه در کشور روسیه در حدود دو هفته تا یک ماه زمان مورد نیاز می باشد . در ثبت شرکت در این نوع نیازی به شریک و سهام دار تبعه روس نخواهید داشت .

* ثبت شرکت با سهامی خاص AO

در این نوع ثبت شرکت شما باید مبلغ ۱۰٫۰۰۰ روبل روسیه را به عنوان سرمایه اولیه به دولت روسیه ارائه نمایید . برای استخدام و معرفی اعضاء شما می توانید از یک نفر تا هر تعدادی که مد نظر دارید به عنوان نیروی شرکت خود معرفی نمایید . برای انجام امور اداری این نوع ثبت شرکت در روسیه شما در حدود دو الی چهار ماه زمان مورد نیاز خواهید می باشد . در این نوع ثبت شرکت شما نیازی به معرفی سهام دار تبعه روس نخواهید داشت .

* ثبت شرکت سهامی عام пAO

این نوع ثبت شرکت در کشور روسیه می بایست مبلغ پایه ۱۰۰٫۰۰۰ روبل روسیه را به عنوان سرمایه اولیه شرکت به دولت روسیه احراز نمایید . شما برای آنکه نفراتی برای شرکت خود معرفی نمایید ، می توانید از حدود یک نفر تا هرتعدادی که می خواهید نیرو جذب نمایید . برای انجام کار های ثبت شرکت در روسیه در این نوع حداقل به مدت زمان ۶ ماه کاری زمان نیاز خواهید داشت . برای انجام کار های ثبتی شما باید تمام مدارک هویتی به انضمام مدارک ثبتی و تمامی اسناد مالی و حسابداری در شرکت سهامی خاص را در لیست مدارک خود تسلیم دولت روسیه نمایید . در این نوع ثبت شرکت شما نیازی به معرفی سهام دار تبعه روس نخواهید داشت .

* ثبت نمایندگی و یا شعب شرکت مادر (представительство/ филиал )

این نوع ثبت شرکت در کشور روسیه نیازی به سرمایه اولیه نخواهد داشت فلذا باید از طرف شرکت مادر خود تغذیه مالی و ساپورت ارزی گردد . از این رو تمام موارد مالیاتی و حقوقی بر عهده شرکت مادر می باشد . برای استخدام نیرو شما دارای محدودیت برای نفرات هم تبعه خود دارید . شما می توانید فقط بین یک تا پنج نفر از تبعه خارجی را استخدام شرکت خود نمایید . در این نوع ثبت شرکت شما نیازی به معرفی سهام دار تبعه روس نخواهید داشت . برای انجام امور اداری ثبت نمایندگی یا شعبه در روسیه باید در حدود سه هفته تا سه ماه را در نطر داشته باشید . برای انجام امور اداری شما باید علاوه بر اسناد هویتی نفرات باید تمامی مدارک شرکت مادر ، صورت جلسات هیئت مدیره شرکت مادر و وکالت نامه را تسلیم دولت روسیه نماید .

* ثبت جواز کسب ип

برای ثبت جواز کسب و کار در کشور روسیه نیاز به سرمایه اولیه نخواهد بود . مدت زمان این نوع ثبت شرکت حداکثر ظرف مدت دو هفته کار شما انجام می شود . و فقط یک فرد صاحب آن خواهد بود و فقط یک نفر با آن می تواند فعالیت نماید . در این ثبت شرکت فرد خارجی که دارای اقامت دائم نباشد نمی تواند از مزایای آن بهره مند شود . پس فردی خواهان این نوع سرمایه گذاری باید حتما کارت اقامت دائم روسیه VNZH را دارا باشد و یا خود تبعه روسیه باشد . برای این امر نیز باید گواهی اقامت دائم روسیه VNZH را تسلیم نماید .

مدارک جهت ثبت شرکت در روسیه

۱٫اصل پاسپورت + ترجمه آن به همراه تأیید سفارت

۲٫اصل شناسنامه + ترجمه آن به همراه تأیید سفارت

۳٫اصل گواهی سلامت و آزمایش ایدز و هپاتیت + ترجمه آن به همراه تأیید سفارت

۴٫مفاسه حساب مالیاتی در ایران + ترجمه آن به همراه تأیید سفارت

۵٫سوابق بیمه و کاری و مدیریتی + ترجمه آن به همراه تأیید سفارت

۶٫نام شرکت ( به هر زبانی باید یک کلمه ای باشد )

۷٫طرح اقتصادی

۸٫نشانی در ایران و محلل شرکت در روسیه

۹٫نوع سیستم مالیاتی در روسیه ( انتخابش با خود فرد می باشد و سالیانه قابل تغییر است .)

انواع سیستم مالیاتی در روسیه

در روسیه در کل سه نوع سیستم مالیاتی وجود دارد که به شرح ذیل است :

*سیستم آسان

*سیستم آسان ۱۵%

*سیستم قدیمی

در سیستم آسان ۶ % ، فرد می بایست در حدود ماهی ۶ % از کل درآمد شرکت ثبتی را به خزانه داری روسیه واریز نماید . ولی از نیازی به پرداخت مالیات بر دارایی نخواهد بود . در کنار آن نیز ۳۰ % بیمه شرکت پا بر جا خواهد بود و به دولت روسیه پرداخت می شود . در این نوع نظام مالیاتی شما هر سه ماه یکبار اظهار نامه مالیاتی خود را تکمیل می نمایید و گزارش آن را به طور سالیانه به اداره مالیات ارئه می نمایید . در این نوع مالیات شما نمی توانید برای شرکت خود شعبه و نمایندگی تأسیس نمایید . و شامل مشاغلی همچون بانک و شرکت بیمه نخواهد شد . این بدان معناست که مشاغل فوق الذکر نمی توانند از این نظام مالیاتی پیروی نمایند .

در سیستم آسان ۱۵ % ، فرد می بایست ماهیانه ۱۵ % از در آمد خود را به جز هزینه های جاریه خود به دولت روسیه پرداخت نماید . و مالیانی بر دارایی نیاز به پرداخت نخواهد داشت . در این نوع نظام مالیاتی شما باید ۳۰ % نیز به عنوان بیمه کنار گذاشته و به دولت روسیه پرداخت نمایید . در این نوع نیز شما هر سه ماه یکبار باید اظهار نامه تکمیل نموده و گزارش خود را سالیانه به اداره مالیات کشور روسیه ارائه نمایید. در این نوع مالیات شما نمی توانید برای شرکت خود شعبه و نمایندگی تأسیس نمایید . و شامل مشاغلی همچون بانک و شرکت بیمه نخواهد شد . این بدان معناست که مشاغل فوق الذکر نمی توانند از این نظام مالیاتی پیروی نمایند . لازم به ذکر می باشد شما در این نوع پرداخت مالیات تمام هزینه ها را نمی توانید در زمره هزینه های مصرفی و جاریه شرکت جهت کسر از حساب مالیاتی ارئه نمایید .

در سیستم قدیمی ، در این سیستم فرد باید ۲۰ % از درآمد شرکت را ماهیانه واریز نماید و حدود ۲٫۲ % را به عنوان مالیات بر دارایی پرداخت نماید . این در حالی است که باید حدود ۳۰ % از کل درآمد را به عنوان بیمه شرکت به دولت روسیه پرداخت نماید . در این نظام مالیاتی برای شرکت های بالا ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ روبل روسیه در آمد داشته باشند اجباری می باشد . بانک ها و بیمه ها باید از این نظام پیروی نمایند . در این نوع شرکت ها اجازه اعطا نمایندگی و شعبه را خواهند داشت . حسابداری و حاسبرسی شرکت باید توسط افراد حرفه ای انجام پذیرد . از مزایای این سیستم آن است که در صورت ضرر دهی شرکت معاف از مالیات می باشد . در این سیستم باید هر ماده گزارش ارزش افزوده خود را ارائه نمایند و اداره پلیس و مالیات تمرکزی بالایی برآنان دارد .

مراحل ثبت شرکت در روسیه

۱٫ارائه پاسپورت و بیزینس پلن

۲٫صدور گواهی ثبت شرکت

۳٫صدور گواهی دارایی

۴٫تعیین نوع نظام مالیاتی

۵٫اساس نامه شرکت

۶٫صدور بیمه تامین اجتماعی

۷ثبت در روزنامه رسمی

۸٫ارائه محل شرکت

۹٫معرفی اعضاء

سرمایه گذاری در کشور روسیه

نوامبر 27, 2019 @ 12:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

پیش از اینکه اقدام به سرمایه گذاری در روسیه داشته باشید حتما قواعد این امر را یاد بگیرید .

به دلایل زیر:

 1. رشد اقتصادی پویا

 2. یکی از بزرگ­ترین بازارهای مصرف­کننده

 3. سرمایه­ی انسانی مشهور در جهان

 4. منابع طبیعی وسیع و فراوان

 5. موقعیت جغرافیایی منحصربه­فرد

 6. اقتصاد پیشرفته در فناوری

 7. نظام مالیاتی قابل توجه

 8. حمایت دولتی گسترده

 9. نظام سیاسی و اجتماعی پایدار

روسیه از لحاظ وسعت بزرگ­ترین کشور جهان محسوب می­شود و بازار مصرف کننده­ی آن بیشتر از ۱۴۰ میلیون تن است. این کشور دارای منابع طبیعی فراوان، نیروی کار تحصیل کرده و از لحاظ فناوری پژوهش­ها و قابلیت­های تولید پیشرفته است.

روسیه دارای استعداد رشد بسیار بالایی است. در هر منطقه و هر بخش از اقتصاد روسیه فرصت­های سرمایه­گذاری وجود دارد. این کشور دارای طیف وسیعی از نهادهای دولتی، ابزارها و برنامه­های سرمایه­گذاری است و از سرمایه­گذاران در تمام سطوح فدرال، منطقه و شهری به طور جدی حمایت می­کند.

مناطق اقتصادی ویژه در روسیه: کدام و کجا؟

امروزه مناطق اقتصادی ویژه (SEZ) یکی از مؤثرترین ابزارهای جذب سرمایه در روسیه بشمار می­آیند.

در حال حاضر ۲۸ منطقه­ی اقتصادی ویژه در ۴ نوع وجود دارد:

 1. ۶ منطقه­ی تولید و صنعتی (در مناطق جمهوری تاتارستان، لیپتسک، سامارا، اسوردلوفسک، پسکوف و کالوگا)

 2. ۵ منطقه­ی نوآوری و فناوری (در مسکو، سن پترزبورگ، تومسک، دوبنا (منطقه مسکو) و جمهوری تاتارستان)

 3. ۱۴ منطقه­ی تفریحی و گردشگری (در جمهوری آلتایی، جمهوری بوریاتیا، سرزمین آلتایی، استاوروپول قلمرو، قلمرو پریمورسکی، ایرکوتسک منطقه و همچنین در کراسنودار، جمهوری اینگوش، داغستان، جمهوری اوستیای شمالی ـ آلانیا، جمهوری آدیگیا، جمهوری کاباردینوـ بالکاریا، جمهوری کراچی ـ چرکس و جمهوری چچن)

 4. سه منطقه­ی بندری (در اولیانوفسک، مورمانسک و خاباروفسک)

مناطق اقتصادی ویژه در روسیه در بیشتر مناطق توسعه­ یافته واقع هستند. شرکت­های دارای فناوری پیشرفته و آزمایشگاه­های علمی و پژوهشکده­های بسیاری در این مناطق وجود دارد.

در دسامبر ۲۰۱۳ در مناطق اقتصادی ویژه، ۳۳۸ تبعه شامل شرکت­های خارجی پیشرو از ۲۴ کشور دنیا ساکن بودند و در میان آن­ها شرکت­های چندملیتی بزرگ وجود دارند: فورد، یوکوهاما، ۳M، ایر لیکویید، راکوول، هایات، نووارتیس و غیره. کل سرمایه­گذاری­های برنامه­ریزی شده بیش از ۱۲ بیلیون دلار است.

ساکنین مناطق نوآوری و فناوری ۳۵۰ اختراع صنعتی ثبت کرده­اند. بزرگ­ترین شرکت­های دنیا نظیر بوئینگ، ایرباس، اپل و شرکت­هایی نظیر فیلیپس، سامسونگ، آی­بی­ام بزرگ­ترین مصرف­کنندگان محصولات و تولیدات سکنه­ی مناطق اقتصادی ویژه هستند.

تولیدات سکنه­ی مناطق اقتصادی ویژه تقاضای بالایی دارند و این پتانسیل بالای مناطق اقتصادی ویژه را به عنوان ابزاری برای حمایت از شرکت­های نوآور نشان می­دهد که از طریق آن اتباع این مناطق در بازار جهانی به موفقیت دست می­یابند.

در حال حاضر ما بر روی ایجاد همکاری تکنولوژیک میان شرکت­ها و تولیدات این مناطق کار می­کنیم. به­عنوان مثال در حال حاضر بزرگ­ترین گروه در این کشور در منطقه­ ویژه اقتصادی تولیاتی ساخته می­شود. چرخه­ی کاملی از تولید خودروها را مهیا خواهد کرد که شامل تولید موتورها و سایر اجزاء تکنولوژی پیشرفته ارائه شده توسط شرکت­های برجسته­ی آلمان و ژاپن می­شود.

به­علاوه گروهی نیز برای تولید تایر خودرو در منطقه اقتصادی ویژه لیپتسک وجود دارد که شامل مجموعه­ی کاملی از تولید افزودنی­های پلیمری تا تایر فلزی است (یوکوهاما، لانکسس، بکائرت).

در حال حاضر گروه هواپیمایی در منطقه اقتصادی ویژه بندر اولیانوفسک تولید دارد و خدمات تأسیسات و تعمیر و سرویس تجهیزات هواپیمایی را انجام می­دهد. سکنه­ی اولیانوفسک به وسیله­ی شرکت­های مشهوری چون «ولگا نپر، اف ال تکنیک، وایکینگ، ای­ای­آر» شناخته می­شوند. پروژه­های اجرایی مشترکی نیز تحت عنوان «روستکنولوژی و بمباردیر» در تولید هواپیماهای کوچک در منطقه اقتصادی ویژه اولیانوفسک وجود دارد.

در سال ۲۰۰۵ برای جذب سرمایه­ی خودروسازان خارجی سازمان «مجمع صنعتی» دایر شد. «مجمع صنعتی» به معنی محلی­سازی تدریجی تولید وسایل نقلیه خودرو و قطعات در روسیه با مزایا و اولویت­های مختلف است. ولی طبق تعهدات روسیه در پیمان وتو، توسعه­ی بیشتر و ادامه­ی فعالیت این سازمان غیرممکن شد. بنابراین مناطق اقتصادی ویژه تنها ابزار موجود برای جذب سرمایه­گذاران خارجی است که امکان بهره­وری از حمایت دولتی را برای سرمایه­گذاران فراهم می­کند. مزایای مناطق اقتصادی ویژه هزینه­های سرمایه­گذار را تا ۳۰% کاهش می­دهد.

مناطق اقتصادی ویژه شرایط بخصوصی را جهت شروع کسب و کار شهروندان فراهم می­کند و دولت فدراسیون روسیه آن را ضمانت می­کند:

 1. تنظیمات مالیات

مالیات بر درآمد: نرخ مالیات برای شهروندان مناطق اقتصادی ویژه به جای ۲۰%، ۰-۵/۱۳% است.

شهروندان مناطق اقتصادی ویژه تفریحی و گردشگری و نوآوری و فناوری که در یک گروه ترکیب می­شوند از پرداخت مالیات بر درآمد معاف می­شوند.

بخش حمل و نقل و املاک نیز ۱۰ تا ۱۵ سال معافیت مالیاتی دارند.

سرمایه­گذاران سطح فدرال به مدت ۵ تا ۱۰ سال از مالیات بر زمین معاف هستند.

 1. سرمایه­گذاران از حمل و نقل پیشرفته، روش­ها و سایر زیرساخت­های توسعه تجاری با کمک بودجه­ی دولتی برخوردار هستند.

 2. سازمان گمرک ویژه:

شامل منطقه­ی آزاد گمرکی است و بدین معنی است که سرمایه­گذاران در مناطق اقتصادی ویژه از پرداخت هزینه­های گمرک و مالیات بر ارزش افزوده برای کالاهای خارجی معاف هستند و همچنین استفاده از ممنوعیت­ها و محدودیت­های نهاد اقتصادی ممنوع است.

 1. کاهش موانع اداری (نظام پنجره واحد تجارت تعامل با مقامات نظارتی را آسان­تر می­نماید).

پنجره واحد تجارت به این معنی است که سرمایه­گذار تمام اسناد را در اختیار یک واحد نماینده ویژه قرار می­دهد و این نماینده در روندهای توافق­نامه همیاری می­کند. در این صورت زمان کمتری در مراحل ابتدایی پروژه­ی سرمایه­گذاری صرف می­شود.

 1. دسترسی به نیروی انسانی واجد شرایط

 2. یک سازمان مهاجرتی ساده­تر برای کارکنان خارجی بسیار ماهر شاغل در منطقه اقتصادی ویژه وجود دارد.

روند به دست آوردن تابعیت منطقه اقتصادی ویژه SEZ برای یک سرمایه­گذار از لحاظ قانونی شفاف و ساده است و شامل ۴ مرحله­ی کلی می­شود:

 1. ثبت شرکت و دارا بودن یک طرح کسب و کار

 2. درخواست دادن در وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه

 3. پذیرش درخواست توسط کمیته کارشناسی

 4. امضای پیمان مثلثی میان سرمایه­گذار، وزارت توسعه اقتصادی و شرکت مدیریت SEZ

هر شرکت یا کارآفرینی که به طور قانونی در محدوده­ی منطقه اقتصادی ویژه ثبت شده است می­تواند تابعیت SEZ را به دست آورد.

اکنون ما در حال جذب شرکت مدیریت حرفه­ای برای فعالیت در منطقه اقتصادی ویزه جهت بهبود کارایی آن هستیم. دولت به صورت­های مختلفی این شرکت­ها را حمایت و تضمین می­کند و به مدت ۱۰ سال از پرداخت مالیات املاک و مستغلات معاف هستند.

پیش از این نیز شرکت­های خارجی بسیاری را جهت مدیریت منطقه اقتصادی ویژه جذب کرده­ایم. در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۲ جهت مدیریت منطقه اقتصادی «مونگلینو Monglino» در منطقه پسکوف، توافق­نامه­ای میان شرکت سنگاپوری «Jurong» و شرکت مدیریت JSC منطقه اقتصادی ویژه «Monglino» در سنگاپور امضا شد.

SEZ روس موفقیت خود را در عرصه­ی بین­الملل تثبیت کرده است. آلابوگا SEZ در جمهوری تاتارستان در رتبه­بندی جهانی مناطق اقتصادی آزاد ۲۰۱۲/۲۰۱۳ مجله سرمایه­گذاری مستقیم خارجی رتبه ۴۰ام را به خود اختصاص داد (این رتبه­بندی در میان بیش از ۶۰۰ منطقه در بیش از ۱۲۰ کشور دنیا بود).

بنابراین مناطق اقتصادی ویژه موفقیت و توسعه­ی خود را به ویژه از لحاظ جذب سرمایه­گذاری مستقیم خارجی به اثبات رسانده­اند.

چگونه یک کسب و کار راه بیندازیم؟

وقتی خارجی­ها می­خواهند تجارتی را در روسیه دست و پا می­کنند، راه­های قانونی بسیاری برای آن­ها وجود دارد که در اینجا شرح داده می­شود.

اساساً سه ساختار قانونی برای راه­اندازی یک کسب و کار وجود دارد:

 1. چنانچه کسب و کار شخصی خود را در خارج از روسیه دارا هستید، می­توانید شعبه یا مؤسسه­ ی دائمی (PE) این شرکت خارجی را در روسیه ثبت و تأسیس کنید.

 2. همچنین این امکان وجود دارد که با کمک سرمایه­ی خارجی یک نهاد حقوقی تشکیل بدهید یا

 3. به عنوان یک کارآفرین مستقل که تجارتی را بدون تشکیل دادن یک نهاد حقوقی اداره می­کند، ثبت­نام کنید.

مراحل قدم به قدم برای تشکیل دادن یک نهاد حقوقی

خواه شما یک تبعه­ی خارجی، یک شخص بدون تابعیت، یا نماینده­ی یک شرکت خارجی باشید می­توانید شخصاً یک نهاد حقوقی را ثبت کنید.

اطلاعات زیر در انجام اقدامات ثبت و جمع­آوری مدارک لازم به شما کمک می­کند.

مراحل ثبت یک نهاد قانونی به قرار زیر است:

 1. تصمیم­گیری در مورد یک ساختار حقوقی تجاری

 2. جمع­آوری اسناد مهم و اساسی

 3. آماده­سازی اسناد لازم برای ثبت

 4. تکمیل کردن فرم اسناد و مدارک لازم در اداره ثبت

 5. دریافت اسناد و مدارک ثبت

 6. ساختن مُهر

 7. باز کردن یک حساب بانکی

و شروع تجارت و کسب و کار!

تصمیم­ گیری در مورد یک ساختار حقوقی تجاری

فهرست ساختارهای حقوقی تجاری و ویژگی­های وضعیت قانونی آن­ها شامل الزامات شرکت، مسئولیت­های بنیان­گذاران، الزامات و مدارک ضروری جهت ثبت و غیره در قانون مدنی فدراسیون روسیه و قوانین شرکت­ها (قانون فدرال ۲۰۸-FZ، ۲۶ دسامبر ۱۹۹۵ در مورد شرکت­های سهامی، قانون فدرال ۱۴-FZ، ۸ فوریه ۱۹۹۸ در مورد شرکت­های تضامنی یا مسئولیت محدود و سایر قوانین) معین می­شود.

ثبت و اداره­ی شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، یا شرکت­های تضامنی بیشتر از یک کارآفرین مستقل یا مشارکت به مدیریت حقوقی نیاز دارد. از سوی دیگر، اگر شما یکی از شرکاء یا یک کارآفرین مستقل هستید، بدهی­های پرداخت نشده­ی کسب و کار از دارایی­های شخصی شما قابل برداشت است.

در روسیه بیشتر نهادهای حقوقی رایج با سرمایه­ی خارجی همان شرکت­های تضامنی، سهامی عام یا سهامی خاص هستند.

در هر سه مورد، مسئولیت سهامداران نسبت به بدهی­های شرکت به ارزش سهام آن­ها در سرمایه­ی شرکت محدود است.

یکی از تفاوت­های اصلی میان شرکت­های سهامی خاص و عام در تعداد سهامداران است و شرکت­های سهامی خاص فقط می­توانند ۵۰ سهامدار داشته باشند. به­طور کلی سهام­های هر دو شرکت آزادانه قابل انتقال است. بااین­حال سهامداران یک شرکت سهامی خاص دارای حقوق انحصاری در به دست آوردن سهام­های شریک استعفا داده هستند.

احتمال آن خیلی کم است که استارت­آپ­ها (شرکت­های نوپا) با تکیه بر بورس اوراق بهادار کسب و کار خود را آغاز کنند. بنابراین در بخش «راه­اندازی یک کسب و کار» به موضوع شرکت­های تضامنی خواهیم پرداخت.

وقتی در مورد ساختار حقوقی تجاری مناسب تصمیم­گیری نمودید، پیش از راه­اندازی تشکیلات شرکت باید نام و محل (نشانی قانونی) شرکت را انتخاب کنید.

با توجه به محل شرکت باید در مورد مسائل زیر مشاوره دریافت کنید:

 1. اداره ثبت مربوط به شرکت خود را بیابید، در این دفتر شما اسناد و مدارک لازم را جهت ثبت شرکت خود ارائه می­دهید و

 2. در اداره مالیات محلی، اهداف مالیاتی شرکت شما باید ثبت شود. مرکز واحد خدماتی نیز عموماً در همان اداره است.

 3. جمع ­آوری اسناد و مدارک تشکیلات

طبق قوانین روسیه، مؤسسین شرکت باید اسناد و مدارک شرکت را آماده کرده و امضا نمایند (منشور و قرارداد تأسیس شرکت).

شرکت­های تضامنی و شرکت­های سهامی خاص ممکن است توسط یک یا چند فرد و یا نهادهای حقوقی تأسیس شوند. اگر تعداد سهامداران بیشتر از ۵۰ تن شود نوع شرکت باید به شرکت سهامی عام تغییر یابد.

اسناد و مدارک لازم برای تأسیس شرکت عبارتند از:

 1. نام کامل شرکت و نام اختصاری که قرار است برای کسب و کار مورد نظر استفاده شود،

 2. اسامی و امضاهای مؤسسین شرکت،

 3. میزان مبلغ و نوع سهم (نقدی یا غیرنقدی) سهامداران،

 4. روشی که سهام­ها باید جمع­ آوری شود،

 5. قوانین اداره­ی شرکت، امور مدیریت داخلی و مسئولیت حقوقی،

 6. مسئولین اجرایی نیز باید منصوب شوند و معمولاً در منشور تحت عنوان مدیران ذکر می­شوند.

 7. هرگونه اصلاحات و تغییراتی در منشور و قرارداد تأسیس شرکت باید اعلام و ثبت شود.

 8. در صورت تغییر سهامداران در مورد شرکت­های تضامنی نیز باید اطلاع­رسانی لازم انجام شود.

حداقل سرمایه­ی لازم ۱۰۰۰۰ روبل است. مبلغ سهام به صورت نقدی و غیرنقدی قابل پرداخت است. هنگام ثبت هر یک از اعضا حداقل ۵۰% از مبلغ سهام خود را باید پرداخت کند و تتمه­ی حساب باید در طول ۱۲ ماه پرداخت شود.

آماده­سازی اسناد لازم برای ثبت

برای حقوقی کردن و ثبت یک شرکت شما مستلزم هستید که مدارک زیر را به اداره­ی ثبت ارسال کنید:

 1. درخواست برای ثبت یک شرکت (فرم p11001)

 2. توافق­نامه­ی مقدماتی تأسیس شرکت (به روش تعیین شده)

 3. اسناد و مدارک مهم و اساسی در دو نسخه (در صورت تکمیل فرم با دست یا از طریق پست)، یا در یک نسخه (تکمیل فرم به صورت آنلاین و الکترونیکی).

 4. مدارک ثبت کسب و کار در شرکت خارجی مقتضی یا سایر اسناد معادل وضعیت قانونی نهاد حقوقی خارجی یا مؤسس

 5. اسناد مربوط به پرداخت هزینه­های دولت

فقط یکی از مؤسسین (خواه فرد یا افراد، نهاد حقوقی، تبعه یا خارجی باشند) ثبت شرکت باید متقاضی شود.

فرم­های درخواست در وب­سایت FTS موجود هستند: http://www.nalog.ru/gosreg/reg_ul/

فرم P11001 در وب­سایت FTS فقط مخصوص شرکت­های تضامنی است.

اسناد ذکر شده در بالا باید با توجه به شرایط زیر ارائه شود:

 1. هر سندی که بیش از یک برگه دارد باید به هم پیوسته و دارای شماره باشد.

 2. همه­ی برگه­ ها باید دارای امضای متقاضی یا مسئول دفتر اسناد رسمی در پشت برگه­ی آخر در محل درج باشد.

 3. فرم تقاضا و ضمیمه باید به صورت تایپی یا دستی با استفاده از جوهر یا یک خودکار آبی تیره یا سیاه تکمیل شود.

 4. نمودارهای مربوطه در هر بخشی از فرم تقاضا که محل خالی وجود داشته باشد قرار داده می­شود.

 5. اسناد به زبان روسی تکمیل می­شود:

اسناد و مدارکی که به زبان دیگری ارائه می­شوند منوط به ضمانتی در حاشیه­ی اسناد مبتنی براینکه بعداً به روسی ترجمه خواهند شد پذیرفته می­شوند. ترجمه باید رسمی باشد.

صحت امضای متقاضی در فرم تقاضا باید محضری و رسمی شود.

 1. اسنادی که در آن صحت امضای متقاضی توسط یک دفتر اسناد رسمی خارجی محضری شده است باید توسط کنسولگری یا سفارت حاشیه­نویسی و تضمین شوند که بعداً ترجمه­ی روسی آن­ها ارائه خواهد شد.

ترجمه­ها باید رسمی باشند.

 1. میزان مبلغ هزینه­های دولت جهت ثبت دولتی نهاد حقوقی ۴۰۰۰ روبل است.

الزامات روش پرداخت مبلغ در وب­سایت­های اداره­های منطقه­ای FTS موجود است.

تکمیل فرم اسناد و مدارک لازم در اداره ثبت

مقامات اداره­ی مالیات در مورد ثبت سازمان­های تجاری (به جز سازمان­های اعتباری و بانک) و همچنین تعداد سازمان­های غیرتجاری تصمیم­گیری می­کنند.

شما باید اسناد لازم جهت ثبت را در اداره­ی مالیات تکمیل کرده و مکان تعیین شده­ی شرکت را ذکر نمایید.

می­توانید اسناد و مدارک لازم را به روش­های زیر تکمیل کنید:

 1. تکمیل فرم به صورت دستی (شخصاً یا از طریق نماینده­ی قانونی شما)

 2. تکمیل کردن فرم توسط پست

 3. تکمیل فرم به صورتی اینترنتی و الکترونیکی، با استفاده از پورتال خدمات عمومی و شهری

در طی کمتر از ۵ روز کاری پس از دریافت اسناد توسط مقامات ثبت، مدارک و اسناد مربوطه باید ارزیابی شده و تصمیمات لازم در مورد ثبت دولتی شرکت شما در اداره­ی ثبت کشور یا رد شدن آن اجرا گردد.

فهرست جامع ملاک­های رد شدن ثبت شرکت در بند یک، ماده ۲۳ قانون № ۱۲۹-FZ فدرال ذکر می­شود.

ثبت یک شرکت در یک واحد خدماتی انجام می­شود به طوری که مسئول ثبت نه تنها ثبت تجارت را انجام می­دهد بلکه اهداف مالیاتی شرکت را نیز ثبت کرده و به صورت الکترونیک اطلاعات شرکت را به اداره آمار و بودجه اضافی ارسال می­کند.

دیگر نیازی نیست که جهت ثبت شرکت و راه­اندازی آن به سایر اداره­ها رجوع شود.

دریافت اسناد و مدارک ثبت

اگر ارزیابی مدارک و اسناد شما با موفقیت انجام شده است، در روز تعیین شده توسط مسئول ثبت می­توانید مدارک زیر را دریافت کنید:

 1. گواهی ثبت (نام کامل و ثبت دولتی نهاد قانونی در گواهی ذکر می­شود)

 2. گواهی مالیات (نام کامل و اطلاعات لازم توسط مسئول مالیات در گواهی ذکر می­شود)

 3. یک کپی از اسناد تأسیس شرکت با مهر و امضای مسئول ثبت به شما داده می­شود

 4. گواهی ثبت دولتی نهادهای حقوقی

حتماً توجه کنید که اسناد ذکر شده در بالا باید زودتر از شش­امین روز کاری پس از هنگام دریافت درخواست ثبت دولتی، توسط مسئول ثبت صادر شود.

اگر برای دریافت اسناد به مسئول ثبت رجوع کنید، آن­ها به نشانی قانونی شرکت شما ارسال خواهند شد.

هنگام ثبت الکترونیکی می­توانید روش دریافت مدارک و اسناد را شخصاً انتخاب کنید.

ساخت و تهیه مهر رسمی

پس از دریافت مدارک و اسناد ثبتی شرکت باید مهر رسمی تهیه کنید.

ساخت و تهیه مهر به انتخاب مدیر شرکت توسط یک سازمان تجاری انجام می­شود.

باز کردن یک حساب بانکی

پس از ثبت اسناد و تهیه مهر رسمی شما می­توانید یک حساب به انتخاب خود در هر بانکی باز کنید.

روند باز کردن حساب بانکی و فهرست اسناد لازم در قانون ۱۴٫۰۹٫۲۰۰۶ N28-I بانکی روسیه تعیین شد.

توجه داشته باشید که در طول هفت روز پس از باز کردن حساب بانکی باید مسئول مالیات را در مورد اطلاعاتی بانکی خود مطلع سازید.

پس از انجام اقدامات ذکر شده شرکت شما آماده­ی شروع یک تجارت است.

خرید ملک در کشور روسیه

نوامبر 27, 2019 @ 12:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در کشور روسیه در زمان هایی که بحران مالی پیش می آید میزان درآمد مردم به طور چشمگیری کاهش می یابد. بنابراین، پیشنهادات ویژه ای در جهت فروش املاک و مستغلات به اشخاص داده می شود و تخفیف هایی تحت عنوان یارانه و یا وام مسکن به آنان تعلق می گیرد. در نتیجه، قیمت خانه در روسیه کاهش یافته و در حال حاضر یک آپارتمان در منطقه مسکو را می توان با مبلغ 3 میلیون روبل (USD 47،000) یا حتی ارزان تر خریداری کرد.

هزینه و قیمت خانه در روسیه

در چند سال گذشته، اگر شما نمی توانستید 100000 دلار را صرف خرید ملک نمایید، این امر بدین دلیل بود که امکان اخذ مالکیت املاک در مسکو یا دیگر منطقه های آن وجود نداشت. در حال حاضر شما می توانید یک واحد را در یک ساختمان شیک و تازه ساخته شده؛ خریداری کنید که بسیار ارزان قیمت تر خواهد بود.

به یاد داشته باشید که حقوق و دستمزد متوسط ​​در این کشور معادل با 490 دلار در ماه و یا 5،900 دلار در سال خواهد بود.
با این حال، طبق آمار رسمی دولت و در اوت سال 2016 و در منطقه مسکو، ساکنان درآمد بیشتری خواهند داشت که معادل با 68،728 روبل (USD 1،044) و در یک ماه می باشد.

میزان قیمت ملک در روسیه

آپارتمان های کوچک یا به طور کلی “آپارتمان ها” همانطور که روس ها معمولا آنها را می نامند، نوعی از مسکن در این کشور می باشند. به طرز حیرت انگیزی تقاضا برای خرید ملک و در جهت رسیدن به اقامت نیز احساس می گردد.

اختیار کردن یک خانه مستقل و نزدیک به شهر برای اکثریت روس ها مقرون به صرفه است. با این حال، بسیاری از مردم محلی خانه کوچکی را در کشور اختیار خواهند کرد که صرف تعطیلات آخر هفته خواهد شد.

بخاطر داشته باشید که در چند سال گذشته اشخاص به سختی می توانستند یک اتاق را در یک آپارتمان چند خوابه و با در اختیار داشتن یک آشپزخانه مشترک (که هنوز در روسیه امکان پذیر است) و با هزینه ای معادل با 3 میلیون روبل و در شهر مسکو خریداری نمایند.

قیمت خرید یک آپارتمان در روسیه

اما امروزه یک واحد آپارتمان که اخیرا ساخته شده است و در منطقه “قدیمی مسکو” (حومه های قدیمی تر شهر) قرار دارد می تواند به ارزش 2.1 میلیون دلار (32،900 دلار آمریکا) نیز باشد.

تمامی این موارد شامل پیشنهادات ویژه مانند Zhemchuzhina Zelenograda (“مروارید مسکو”) در حومه، که مبلغ آن به اندازه کافی و برای خرید یک استودیو مقرون به صرفه می باشد و متراژ آن معادل با 22 متر مربع (236 متر مربع) می باشد و در حال حاضر در حال ساخت است خواهد بود. علاوه بر این؛ حومه Severny با حداقل بودجه 2.7 میلیون (42،300 دلار آمریکا) و یا یک واحد آپارتمان 25 متر مربعی (269 فوت مربع) در یک ساختمان که در “مرحله پایه” می باشد نیز امکان پذیر می باشد. با پیشرفت رخ داده درساخت و ساز و رسیدن به مرحله تکمیل، قیمت ها افزایش خواهد یافت.

اما شما تضمین نمی کنید که توسعه قصد ندارد به توقف و سازنده نمی افتد شکست، بنابراین خرید در مراحل اولیه همیشه خطر است. با این حال، اشیاء فوق ذکر شده در نزدیکی مترو (مترو) قرار دارند. ممکن است “قدیمی مسکو” باشد، اما هنوز مرکز شهر نیست.

پناهندگی به کشور روسیه

نوامبر 27, 2019 @ 12:39 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

قانون فدرال روسیه برای فردی به عنوان پناهنده تعریف میشود که قصد گرفتن پناهندگی در کشور روسیه را دارد. قانون پناهندگی برای فردی که خارج از کشور یا محل اقامت خود میباشد و و یک دلیل منطقی برای ترس از جرم، مذهب، تابعیت، باور سیاسی و شرکت در یک گروه اجتماعی دارد و یا ناتوان و بی علاقع برای بودن تحت حمایت کشور خود و یا بازگشت به کشور خود به دلیل تحت تعقیب بودن دارد تعریف میشود.

پس از دریافت اپلیکیشن و فرم درخواست پناهنده، سرویس فدرال روسیه تعیین میکند که آیا فرد پناهنده شامل تعریف قوانین پناهدگی میشود و میتواند به عنوان پناهنده در کشور روسیه اقامت بگیرد یا خیر، در اواخر سال ۲۰۰۶، هزار بیست نفر اقامت موقت پناهندگی در روسیه گرفتند و ۴۰۵ نفر اقامت دائم پناهندگی را در روسیه دریافت کردند.

هر چند که تخمین زده شده که نزدیک به یک میلیون پناهنده در خاک روسیه وجود دارند که مدارک لازم را در اختیار ندارند و منتظر مشخص شدن وضعیت پناهندگی خود میباشند. مسئولین پناهندگی در روسیه به رد کردن اکثریت پرونده های پناهندگان بد نام میباشند، به این ترتیب که فقط ۲-۵% پرونده های پناهندگان مورد قبول واقع میشود.

بر اساس گزارشی در آپریل ۲۰۰۷ بیشترین تعداد پناهندگان در کشور روسیه از افغانستان میباشد، بر اساس گفته ی ولادمیر روخیکوف، رئیس بخش اقامت پناهندگی در سرویس فدرال روسیه، بیش از ۷۰% پرونده های پناهندگی مربوط به افغان ها میباشد. بعلاوه افغان ها بیشترین درصد کسانی که موفق به اخذ اقامت موقت پناهندگی در روسیه شدند را تشکیل میدهند، به این ترتیب که در سال ۲۰۰۶، ۹۶۲ افغانی موفق به اخذ اقامت موقت و ۲۴۰ افغانی موفق به اخذ اقامت دائم شدند، پناهندگان روسیه همچنین شامل کشورهای آفریقایی و خاورمیانه هم میباشند.

پروسه ی رسیدن به پناهندگی روسیه:

بر اساس بند ۴٫۱ قوانین روسیه، فردی که به صورت غیر قانونی وارد خاک روسیه میشود، باید ظرف ۲۴ ساعت یک فرم مربوط به وزارت کشور منطقه ای را پر کند.

فرد پناهنده باید تمام جزئیات شرایطش در کشور خود و تمام دلایلی که سرویس فدرال روسیه باید به او پناهندگی بدهد را در این فرم ذکر کند، به محض اینکه فرد فرم و درخواست مربوطه را تکمیل کرد، میتواند در مرکز اسکان های موقتی پناهندگی اقامت گزیند، تا زمانی که بتواند یک جایی را تا مشخص شدن وضعیت خود پیدا کند.

بر اساس بند ۴٫۶ قانون، به محض اینکه درخواست و فرم پناهندگی دریافت گردد، مسئولین پناهندگی در روسیه باید یک گواهی نامه برای فرد پناهنده صادر کنند. سپس سرویس فدرال روسیه تایید وضعیت پناهندگی فرد را در دست میگیرند، پروسه ای که می تواند تا یک سال به درازا بی انجامد.

سرویس فدرال روسیه ابتدا مقبولیت درخواست فرد پناهنده را می سنجند، اگر آن را مورد قبول یافتند، سپس شایستگی فرد برای دریافت اقامت پناهندگی را بررسی میکنند. بر اساس بند ۳٫۳ قوانین پناهندگی، این تعیین وضعیت باید بر پایه ی مصاحبه، سلسله پرسش نامه و اعتبار اطلاعات مطرح شده باشد.

اگر درخواست فرد پناهنده مورد قبول واقع نشود و در دادگاه درخواست وی رد بشود، فرد سریعا از پناهندگی در روسیه محروم میشود. بخش پاسپورت و ویزا در مرکز وزارت کشور اقدام به بازگرداندن فرد و دیپورت او از کشور میکند. اگر فرد پناهنده در موعد مقرر که معمولا ۶ ماه میباشد از کشور خارج نشود، وزارت اقدام به بازداشت فرد میکند.

هر چند که بر اساس بند ۱۲٫۲ سرویس فدرال روسیه میتواند به صورت موقت به افرادی نمی توانند به دلایل انسانی به کشور خود بازگردند، اسکان بدهد.

یک قانون بین المللی تحت عنوان بدون اجبار وجود دارد که تعریف آین قانون شامل افرادی میشود که قربانی بودن آن ها توسط کشور آزار دهنده اثبات شده باشد. بر طبق این قانون، برای بازگرداندن سریع فرد به کشور مذکور که ممکن است دوباره فرد را مورد آزار قرار بدهد ممنوعیت وجود دارد. کشور روسیه در قبال این قانون بین المللی اسکان موقت را پیشنهاد میکند برای کسانی که برای بازگشت به کشور معذوریت دارد دارند.

اگر با درخواست پناهندگی فرد موافقت گردد، و پناهندگی او مطابق با قانون باشد، فرد به عنوان پناهنده معرفی میشود و میتواند به سرعت اسناد سفر خود و کارت شناسایی پناهندگی را از سرویس فدرال روسیه دریافت کند. البته ذکر این نکته مهم است که وضعیت پناهندگی او و اسکانش به صورت موقتی میباشد. بر اساس بند ۷٫۹ قانون پناهندگی فرد میتواند برای مدت ۳ سال اقامت دریافت کند، بعد از این مدت ۳ ساله که هر سال هم باید برای تمدید آن فرد اقدام کند، پناهنده میتواند برای اقامت دائم و شهروندی روسیه اقدام کند.

در تمام طول این پروسه فرد فاقد هرگونه گواهی نامه مورد تایید از سمت پلیس روسیه میباشد، گواهی نامه ای که برای تمام شهروندان و بازدید کنندگان روسیه اجباری است. به این دلیل که اکثریت افراد پناهنده وضعیت قاونی ندارند، نمی توانند از حق داشتن این گواهینامه ها که به پروپیسکا معروف است برخوردار باشند.

حقوق فرد پناهنده در روسیه:

فردی که به عنوان پناهنده در روسیه شناخته میشود، مه شامل افراد خانوانده نیز میباشد، از حقوق زیر برخوردار میباشد:

 • اطلاعاتی در مورد حقوق آن ها و مسئولیت آن ها در مدت زمان پناهندگی که به صورت اسناد پروسه ای در اختیارشان قرار میگیرد.

 • یک اجازه ی سفر و حمل چمدان به مکان مشخص شده ی آن ها برای اقامت

 • محافظت و حمایت پناهنده از سمت وزارت اور داخلی در مکان اقامت موقتی آن ها که شامل بیمه ی آن ها میشود.

 • غذا و وسایل کاربردی عمومی در مرکز اسکان موقت آن ها.

 • دسترسی به خانه ی اجاره ای که از یک کمک هزینه ی مخصوص در محل اقامت آن ها میتوان دسترسی پیدا کرد.

 • کمک و خدمات پزشکی بصورت برابر با یک شهروند روسی

 • گذراندن دوره های آموزشی حرفه ای و شرای کاری و استخدامی

 • حمایت اجتماعی و حمایت امنیتی

 • توانایی شرکت در فعالیت های عمومی

در این مقاله شما میتوانید تمامی قوانین مربوط به پناهندگی روسیه را بیابید؟ حقوق افراد پناهنده در روسیه؟ به چه کسی در روسیه پناهنده اطلاق میشود؟ چقدر زمان تا دریافت اقامت پناهندگی فرد لازم است؟ و سوالات بیشتری در خصوص پناهندگی در کشور روسیه را میتوانید از ما بخواهید؟

در هرحال مسیر دستیابی به اقامت در کشورهای خارجی از طریق پناهندگی بسیار صعب و مخاطره آمیز می باشد که چه بسا بسیاری از افراد در مسیر تحقق این رویا جان می سپارند.

TOP