×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور سنگاپور

جمهوری سنگاپور کشوری در آسیای جنوب شرقی است که یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان محسوب می‌شود.

این کشور از شمال با مالزی و از جنوب با اندونزی همسایه است. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و سالانه بیش از ۲۲۴ سانتی‌متر باران در آن می‌بارد.

بیشتر جمعیت این کشور در منطقه شهر سنگاپور متمرکز هستند و بقیه خاک این جزیره را جنگل‌های بارانی استوایی پوشانده است و مهمترین فعالیت مردم پراکنده در آن مناطق کشاورزی است.

سنگاپور از قرن نوزدهم مستعمره انگلیس شد و طی جنگ جهانی دوم از سال ۱۹۴۲ تا سال ۱۹۴۵ به دست ژاپن افتاد. پس از آن جزئی از مالزی شد و سرانجام در ۱۹۶۵ از مالزی اعلام استقلال کرد.

سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی وابسته است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده است.

سیاست در سنگاپور

در سنگاپور رئیس حکومت، رئیس جمهور است که با رای مردم برای دوره‌ای شش ساله انتخاب می‌شود.

نخست وزیر، رئیس دولت است که معمولا رئیس حزب اکثریت است.

مجلس این کشور ۸۴ کرسی دارد که نمایندگان آن با رای مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شوند.

اقتصاد در سنگاپور

تولید ناخالص داخلی در این کشور 1/228 میلیارد دلار است و این کشور در سال ۲۰۰۷ رشد اقتصادی 7/7 درصدی داشت. دو میلیون و ۷۵۱ هزار نفر، نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند.

نرخ بیکاری در این کشور 1/2درصد است. آماری  از جمعیت زیر خط فقر این کشور در دست نیست. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم در سنگاپور 1/2 درصد بود.

محصولات صادراتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، کالاهای مصرفی، مواد شیمیایی و سوخت‌های معدنی است که به کشورهای مالزی، آمریکا، هنگ‌کنگ،چین ، اندونزی، ژاپن و تایلند صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، سوخت‌های معدنی، مواد شیمیایی  و مواد غذایی است که از کشورهای مالزی، آمریکا، چین، ژاپن،‌تایوان، اندونزی و کره جنوبی وارد می‌شود.

مردم سنگاپور

جمعیت این کشور حدود چهار میلیون و ۶۰۸ هزار نفر با میانگین سنی ۳۸ سال است. امید به زندگی برای زنان ۸۵ و برای مردان ۷۹ سال است.

۷۷ درصد از مردم از نژاد چینی، ۱۴ درصد مالایی و ۸ درصد هندی هستند. 42/5درصد از مردم پیرو دین بودا و ۱۵ درصد مسلمان هستند. زبان‌های رایج در این کشور شامل ماندارین، انگلیسی و مالایی است.

سنگاپور در یک نگاه

مساحت

۶۹۲.۷ کیلومتر مربع

جمعیت

۴،۶۰۸،۱۶۷  نفر

پایتخت

سنگاپور

واحد پول

دلار سنگاپور

دامنه اینترنتی

sg.

پیش شماره

۶۵+

نوامبر 27, 2019 @ 11:20 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور سنگاپور

نوامبر 27, 2019 @ 11:20 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

از ۳۴ دانشگاه موجود در کشور سنگاپور ۶ مورد آن دولتی هستند که در این میان دو دانشگاه NUS (دانشگاه ملی سنگاپور) و NTS (دانشگاه فنی نانیانگ) از رتبه بالایی در رنکینگ جهانی برخوردارند. به گونه ای که در ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. در ادامه به معرفی این دو دانشگاه خواهیم پرداخت.

NUS یا به عبارتی National University of Singapore برترین دانشگاه ملی کشور سنگاپور می باشد. این دانشگاه درمیان دانشگاه های جهان در رتبه ۱۲ قرار دارد. رشته هایی از قبیل مکانیک، شیمی، عمران، مهندسی برق، معماری، علوم بیولوژیکی، جغرافی، علوم محیط، علوم مواد، سیاست و زبانشناسی در دانشگاه ملی سنگاپور در تمام مقاطع تدریس می شوند. کادر مجرب موسسه ملک پور آماده ارایه خدمت در زمینه اعزام دانشجو جهت تحصیل در کشور سنگاپور می باشند.

NTU)Nanyang Technological University)

دانشگاه فنی نانیانگ نیز پس از دانشگاه NUS در رتبه ۱۳ قرار دارد. این دانشگاه در تمام مقاطع در رشته های حسابداری و امور مالی، هنر، طراحی، شیمی، علوم کامپیوتر، علوم ارتباطات، مهندسی، علوم محیط، زبانشناسی، علم مواد، ریاضیات، فیزیک، روانشناسی و آمار فعال است.

شایان ذکر است که دانشگاه های سنگاپور در زمینه همکاری با دیگر دانشگاه های جهان پیشرو است. برای مثال دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور با دانشگاه فناوری آمریکایی ماساچوست و دانشگاه چینی ژژیانگ همکاری می کند. همچنین دانشگاه  Yale-NUS  که به عنوان اولین دانشگاه هنر در سنگاپور با همکاری دانشگاه ملیسنگاپور و دانشگاه آمریکایی Yale تاسیس شده است.

از دیگر دانشگاه های قابل توجه کشور سنگاپور می توان به دانشگاه مدیریت سنگاپور اشاره کرد که یک دانشگاه تخصصی محسوب شده و از لحاظ رنکینگ در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و دارای رشته های حسابداری، امور مالی، علوم رایانه ای، اقتصاد، حقوق و آمار و … میباشد.

دانشگاه های سنگاپور یکی از بیشترین اولویت های انتخابی دانشجویان جهت ادامه تحصیل در کشور سنگاپور در سال های اخیر بوده اند. علت این امر نیز همانطور که ذکر شد کیفیت بالای آموزش و تحصیل در کشور سنگاپور و وجود استانداردهای اروپایی و بین المللی بودن دانشگاه های این کشور کوچک آسیایی می باشد.

هزینه های تحصیلی

به طور کلی شهریه دانشگاه ها در کشور سنگاپور نسبت به نوع و امتیاز دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. به عنوان مثال شهریه دانشگاه NUS از ۰۰۰/۱۵ دلار سنگاپور تا ۰۰۰/۵۰ دلار سنگاپور متغیر است.اما به طور متوسط شهریه سالانه ۰۰۰/۱۴ دلار سنگاپور می باشد. دیگر هزینه های مربوطه (شامل خانه ، مالیات و باقی هزینه ها ) حدودا سالانه ۰۰۰/۱۰ دلار سنگاپور می باشد.

البته امکان دریافت کمک مالی برای تحصیل در کشور سنگاپور نیز برای تمام دانشجویان بومی یا بین المللی وجود دارد. که دانشجویان بین المللی درعوض این کمک مالی می بایست حداقل به مدت ۳ سال برای یک شرکت ثبت شده در سنگاپور کار کنند. این مدت برای رشته های پزشکی بیشتر است.

جهت اخذ ویزای تحصیلی درکشور سنگاپور می بایست به صورت مستقیم از دانشگاه مربوطه درخواست پذیرش نمود. درصورت تایید درخواست شما از طریق دانشگاه مربوطه ویزای شما صادر می گردد. البته برای درخواست پذیرش دانشگاه مورد نظر حدودا ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار به عنوان application fee دریافت می کنند و این پروسه اخذ پذیرش و ویزا تقریبا ۲ تا ۳ ماه به طول می انجامد. پس از اخذ اقامت تحصیلی و پذیرش دانشگاه های سنگاپور می توان برای اخذ اقامت سنگاپور نیز اقدام نمود. پس از اخذ ویزای سنگاپور دریافت ویزای چندین کشور دیگر نیز با سهولت انجام خواهد گرفت.

ویزای کاری کشور سنگاپور

نوامبر 27, 2019 @ 11:20 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

ویزای کار درکشور سنگاپور به چندین صورت امکان پذیر است . یکی از طرق دریافت ویزای کار بدین صورت است که فرد در کشور سنگاپور دعوت نامه ای کاری از فردی دارای شرایط که دارای شرکت  متعبردر کشور سنگاپور است اخذ نماید . این فرد همچنین باید شرایط لازم را داشته باشد. به خاطر داشته باشید اخذ دعوتنامه کاری عملی آسان نیست که چند فرد بی سواد و بی تجربه در آن به شما مطلب بیاموزند.

در رابطه با کشور سنگاپور و کار در آن سوالات زیادی از ما پرسیده می شود . ما نیز تلاش می کنیم با توضیحاتی که به مشاورین داده ایم حتی الامکان این شبهات را رفع کنیم و شما میتوانید چگونگی  کار درسنگاپور را از ما سوال بپرسید و ما با کمال میل پاسخ می دهیم ، البته اگر بضاعت علمی یاری کند. تنها نکته ای که در نهایت جهت اخذ و یافتن کار در سنگاپور به نظر می رسد این است که هرچند فرآیند اخذ ویزای کار در سنگاپور اندکی سخت می باشد اما راههایی برای وصول و تسهیل کردن آن خواهیم داشت.

یکی از طرقی که وجود دارد تا  شما بتوانید در کشورسنگاپور کار فرما را پیدا کرده و به طور قانونی در آن کشور مشغول به کار شوید ؛ این است که به عنوان دانشجو واردکشور سنگاپور شوید و این نکته مهم است که در طول زمان تحصیل اجازه کار به صوت پاره وقت دارید و شما می توانید به محض این که شغلی آگهی شد ؛ جهت  درخواست آن اقدام نمایید و یا صبر کنید که وقتی فارغ التحصیل شدید از کارفرما در کشور سنگاپور درخواست کار نمایید ، این روش از جمله راههای  بسیار خوب می باشد زیرا پس از ورود به کشور سنگاپور، به این دلیل که  شخص متقاضی به عنوان دانشجو وارد کشور شده است مهلت دارد تا شغل مورد نظر خود را بیابد و آن را  تا زمان اتمام تحصیلات خود ادامه دهد و زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳ تا ۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید .در نهایت راههای دیگری نیز برای ورود به کشورسنگاپورنیز وجود دارد که در این مقاله مختصر نمی گنجد.

ثبت شرکت در کشور سنگاپور

نوامبر 27, 2019 @ 11:20 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

ثبت شرکت در سنگاپور

شرایط برای ثبت شرکت در سنگاپور ساده است:

 • حداقل یکی از مدیران باید مقیم کشور سنگاپور باشد و چنانچه مقیم سنگاپور نیست، اجازه کار از این کشور را دریافت کند.

 • اختلاط افراد مقیم سنگاپور و غیر سنگاپور در ثبت شرکت مجاز است.

 • فقط 1$ برای سرمایه اولیه نیاز است.

 • حداقل یک مدیر و یک سهامدار برای ثبت یک شرکت نیاز است، این دو نفر میتوانند یکی باشند.

 • شرکت باید دارای یک آدرس محلی باشد.

 • دبیر شرکت، یک شرکت سنگاپوری باید حداقل ظرف مدت 6 ماه یک دبیر انتخاب و معرفی کند.

 • سهامداران: هیچ محدودیتی برای وجود سهامداران خارجی وجود ندارد.

مزایای راه اندازی یک شرکت در سنگاپور

یکی از بهترین دلایل: این کشور بر روی 100000$ سود اولیه شرکت های جدیدالتاسیس هیچ مالیاتی اخذ نمیکند !

پس از عبور از این مرحله تا 3 سال و تا رسیدن به مرز 300000$ دلار مالیات 8.5% درصد میباشد.

کشورهای بسیار کمی شرایطی از این ساده تر پیشنهاد میکنند به همین دلیل سنگاپور یکی از بهترین نقاط برای ثبت شرکت های خارجی شناخته شده است.

شرکت خود را در سنگاپور ثبت کنید

قبل از اینکه یک شرکت در سنگاپور ثبت شود در مرحله اول باید اسم آن به تایید برسد، اسم برای مدت 2 ماه رزرو میماند. پس از تایید نام حدود 3 الی 4 هفته به طول خواهد انجامید تا شرکت به طور کامل به ثبت برسد و مدارک آن به دست شما برسند.

مدیران برای ثبت شرکت در سنگاپور

یک شرکت در سنگاپور میتواند یک مدیر داشته باشد، این مدیر باید شهروند سنگاپور باشد یا اینکه اقامت این کشور را دریافت کرده باشد و اجازه کار در این کشور را دریافت کرده باشد.

یک تبعه خارجی که بخواهد به عنوان مدیر یک شرکت مشغول شود باید موافقت نامه ای از وزارت امور انسانی سنگاپور دریافت کند.

سهامداران برای ثبت شرکت در سنگاپور

سهامداران میتوانند از هر کشوری و هر تابعیتی داشته باشند. حداقل 1 سهامدار نیاز است.

سرمایه گذاری در کشور سنگاپور

نوامبر 27, 2019 @ 11:20 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

همانطور که گفته شد سرمایه گذاری یکی از طرق مهاجرت است از طریق ثبت شرکت انجام می پذیرد اما متأسفانه در این میان افرادی سودجو و فرصت طلب دامهای خطرناکی را برای اموال متقاضیان سرمایه گذاری گسترده اند و لذا گاهی دیده شده که حتی کلاهبرداری های وسیعی در این زمینه صورت گرفته است بنابراین اخذ مشاوره از اشخاص خبره و کارشناسان ماهر و مجرب این امر آینده بی خطر را برای اشخاص متقاضی می تواند به همراه بیاورد.

 • امروزه طیف وسیعی از محصولات برای مصرف کنندگانی که آنها را انتخاب می کنند، وجود دارد و اینکه شما چیزی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد با توجه به نگاه شما به هدفتان و هدف ما از سرمایه گذاری و اینکه در حال حاضر چه سرمایه گذاری می کنید و اینکه شما می توانید از عهده نمایه ریسک اش برآیید ، مهم می باشد.

 • خرید فقط از طریق آنچه که شما بطور کامل درک کنید و اینکه چه چیزی را از دست می دهید و اینکه چگونه موارد چگونگی متنوع دیگری را جایگزین آن محصول کنید و در مورد تنوع محصولات مکمل و جایگزین فکر کنید و اینکه در آخر کار شما بیشتر در معرض چه خطرات خاصی قرار می گیرید.

 • چک لیستتان را بخوانید و در مورد سئولات کلیدی که شما باید قبل از خرید یک محصول سرمایه گذاری از خود بپرسید و اینکه برخی محصولات پیچیده تر از سایر محصولات هستند و ممکن است سخت تر قابل سرمایه گذاری باشد.

 • برخی از مقامات امور مالی سنگاپور (mas) محصولاتی مانند محصولات سرمایه گذاری (sips) را تعیین و لیست آنها را طبقه بندی کرده اند . برخی psi ها در مبادلات لیست شده است برای مثال تبادل وجوه ، حکم ساختار در آینده .

 • Isp های لیست نشده شامل ساختار سپرده ها و اعتبارات و سیاست های بیمه نامه سرمایه گذاری مرتبط است.

 • از اکتبر ۲۰۱۲ آثار برخی از محصولات سرمایه گذاری ذکر شده در مبادلات خاجی ، طرح خاص سرمایه گذاری جمعی (به عنوان مثال برخی از واحد اعتبارات و برخی تحت صندوق بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری که مرتبط نیست ، در نظر گرفته نخواهد شد و Isp ها به عنوان الزامات خاص ارائه می شود.

 • لطفاً موضوع سرمایه گذاری را با مؤسسه مالی که خود پیدا کرده اید ، چک کنید که آیا آن محصول جزء لیست Isp ها باشد. برای اطلاعات در مورد محل مورد درخواست هنگام معامله لطفا به راهنمای مصرف کننده در Isp ها مورد نظر مراجعه کنید.

 • حال برآنیم که در ذیل انواع سرمایه گذاری را تشریح نماییم:

 •  اوراق قرضه  bonds)

اوراق قرضه فرمی که اقتباس شده است .

اوراق قرضه صادر شده توسط وام گیرندگان مانند دولت یا شرکت ها که دنبال جذب سرمایه برای بازارهای مالی هستند همچنین آنها اوراق بهادار را به عنوان درآمد ثابت شناخته اند به دلیل اینکه اکثر اوراق قرضه در جریان ثابتی از درآمد حاصل از بهره در فواصل مدت زمان روند زندگی حاصل شده است.

 • واحد اعتبارات:(unit trusts)

اگر شما در واحد اعتبارات و یا صندوق سرمایه گذاری ، پول خود را با پول سرمایه گذاران دیگر شریک شوید ، سرمایه گذاری از مجموعه ای از دارایی با توجه به رویکرد عینی سرمایه گذاری و اعلام صندوق سرمایه گذاران می باشد. در سنگاپور ، صندوق های داخلی و خارجی به سرمایه گذاران خرده فروش ارائه شده که به عنوان طرح های سرمایه گذاری جمعی هستند و واحد اعتبار یا صندوق توسط یک مدیر صندوق اداره می شود.

 • سهام :(shares)

سهام صادر شده توسط شرکت ها به منظور افزایش سرمایه و یا تأمین مالی سرمایه گذاران می باشد. هنگامی که شما سهام یک شرکت را خریداری می کنید شما جزء سهامداران آن شرکت می شوید ، سهامداران معمولاً در هر گونه سود سهام محق بوده که به آنها اعلام شده و پرداخت می شود.

 •  بیمه نامه های تجاری: (traded life policies)

بیمه نامه های تجاری (tlp) یک نوع بیمه زندگی است که توسط صاحب بیمه نامه اصلی به یک سرمایه گذار غیر از بیمه گر فروخته میشود tlpها (بیمه نامه های تجاری)  معمولا به عنوان بیمه های تجاری دست دوم شناخته شده است .

 • تبادل وجوه معامله:(exchange traded funds)

تبادل وجوه معامله (etf)ها آخرین صندوق های سرمایه گذاری آزاد ذکر شده در معاملات در بورس اوراق بهادار می باشد که موجودی خود را با پول سرمایه گذاران دیگر شریک شده که سرمایه گذاری بر طبق تبادل وجوه معامله etf که هدف سرمایه گذاری اعلام شده است.

 • اعتبارات سرمایه گذاری مستغلات:(real estate investment trusts)

اعتبارات سرمایه گذاری املاک  (reits) اغلب به عنوان ابزاری که فرصتی برای سرمایه گذاری در یک مجموعه حرفه ای مدیریت املاک و مستغلات از طریق خرید یک محصول سرمایه گذاری سهامی عام معمولی به سرمایه گذاران پیشنهاد شود.

اشخاص حقیقی می توانند در اعتبارات سرمایه گذاری املاک با خرید از واحد اعتبارات شبیه سهام عادی سرمایه گذاری کنند.

 • ساختار سپرده ها:(structured deposits)

ساختار سپرده ها ترکیبی از یک سپرده با یک محصول سرمایه گذاری است . بازگشت ساختار سپرده بستگی به عملکرد اساسی یک زمینه مالی و معیار دارایی آن دارد.

 •  تفاضل قراردادها:(contract of difference)

تفاضل قرارداد (cfd) به شما اجازه می دهد که در زمینه جنبش های بازار آتی بیندیشند در حقیقت بدون داشتن یا صرف تسلیم اساسی دارایی به طور فیزیکی .

 • بیمه نامه های سرمایه گذاری مرتبط:(investment- linked insurance policies)

بیمه نامه های سرمایه گذاری مرتبط (ilps) دارای هر دو ننوع بیمه عمر و اجزای سرمایه گذاری می باشد. حق بیمه خود را به منظور جستجوی واحد صندوق سرمایه گذاری مرتبط با انتخاب خود پرداخت میشود.برخی از واحدهای خرید و فروش بیمه و سایر هزینه های پرداخت ، در حالی است که بقیه سرمایه گذاری باقی می ماند.

پناهندگی به کشور سنگاپور

نوامبر 27, 2019 @ 11:20 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

سنگاپور به عنوان کشوری کوچک و پرجمعیت قادر به قبول پناهندگان نیست حتی با وجود اینکه در حال حاضر میلیون ها نفر از مردم جنگ زده سوریه در این کشور پناهنده شده اند سنگاپور اعلام کرده است تا زمانی که جنگ پایان یابد و به یک راه حل سیاسی برسند و صلح در داخل کشور سوریه و کل منطقه حکم فرما شود برای کمک به قربانیان با کمیساریای عالی پناهندگان در سازمان ملل متحد و گروه های بشردوستانه کار خواهد کرد ولی MHA اعلام کرده است که سنگاپور پناهنجویان یا افرادیکه به دنبال پناهندگی سیاسی هستند را صرف نظر از قومیت و ملیت آنها نمی پذیرد  .

بین سال های ۱۹۷۵ و ۱۹۷۹ نزدیک به ۵۰۰۰پناهجوی ویتنامی از طریق کشتی های تجاری وارد سنگاپور شدند.سنگاپور اولین کشوری ست که از ورود پناهجویان به خط ساحلی کشورش جلوگیری به عمل آورد به جای آنکه غذا،آب و سوخت در اختیار آنها قرار دهد در این امر نیروهای مسلح سنگاپور(SAF)با نیروی دریایی آن(RSN) همکار کردند.

در پایان ژوئن ۱۹۹۶ اردوگاه پناهجویان بعد از بازگرداندن آخرین دسته ۹۹ نفره از boat people به کشورشان که از سال ۱۹۹۶ در آنجا زندگی می کردند رسماٌ بسته شد.حتی جاده هاوکینگ که محل اردوگاه پناهندگان بود بعد از آن بسته شد.

بحران کنونی قایق های مهاجر در جمنوب شرق آسیا که شامل آزار و اذیت اقیلیت روهینگیا میانمار و فقر در بنگلادش می شود توجه جهان را جلب کرده است.در حالی که گزارش از ورود قایق به آب های سنگاپور وجود دارد دولت پیشگیرانه اظهار داشت که کشور در موقعیت برای قبول افراد به دنبال پناهندگان سیاسی یا پناهندگی نیست.

این موقعیت دو سال و نیم پیش مورد آزمایش قرار گرفت زمانی که یک کشتی ثبت شده ویتنامی حامل ۴۰ پناهجو برمه ای در سواحل سنگاپور وارد شده بود.آنها در خلیج بنگال نجات داده شدند پس از آنکه کشتی آنها در Nayou بنگلادش غرق شد،مقامات سنگاپور مانع از ورود بازماندگان شدند.ممانعت از ورود پناهندگان و پناهجویان اغلب به مساحت محدود در  سنگاپور و تجربه ناخوشایند کشور در خصوص پناهندگان در سال ۱۹۷۰ نسبت داده می شود با این حال نیاز به بررسی دقیق تر دارد.

مساحت کم زمین

مساحت کم زمین استدلالی ست که معمولا برای توجیه ناتوانی خود در پذیرش افرادی که به دنبال پناهندگی هستند به کار می رود.سنگاپور یکی از کوچک ترین کشورهای جهان با مساحت کل حدود ۷۱۵ کیلومتر مربع و جمعیت ۴۷/۵ میلیون نفری است.هجوم پناهندگان و پناهجویان بدون شک به زیر ساخت های ملی تیره و تار این کشور اضافه خواهد کرد.این به معنی افزایش تقاضا برای مسکن،تراکم بیشتر در جاده ها و کم شدن فضای مشترک برای لذت بردن شهروندان است

با این حال تصویب جمعیت کاغذ سفید یا همان Population White Paper در سال ۲۰۱۳ نشان داده است که تعداد زیاد ممکن است مشکل نباشد.با توجه به جمعیت کاغذ سفید سنگاپور قصد افزایش جمعیت حاضر را تا سال ۲۰۳۰ بین ۵/۶ تا ۹/۶ دارد.دولت می گوید مساحت سنگاپور از سال ۱۹۶۵ حدود ۲۳درصد افزایش پیدا کرد و سرمایه گذاری در امکانات زیربنایی در حال انجام است و مساحت زمین این کشور را قادر به گسترش و حفظ جمعیت کرده.

تجربه تاریخی ناخوشایند

یکی دیگر از عوامل محرک در سیاست درهای بسته سنگاپور تجربه ی ناخوشایندی ست که در سال ۱۹۷۰ در کمک به بحران پناهندگان ویتنامی داشته اند.

نزدیک به یک میلیون نفر از  هندوچینی ها  اختلال شدید برای کشورهای همسایه شان به ارمغان آورند، به همین دلیل دولت سنگاپور دستورالعمل فرموله شده ای برای کنترل پذیرش  قایق های مردمی برقرار نمود. در سال ۱۹۷۸، سنگاپور و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR) به توافقی برای حمایت بین المللی  از پناهندگان پیوست. سنگاپور موافقت کرد که یک اردوگاه موقت در جاده هاوکینز به پناهندگان اجازه دهد تا حداکثر ۱۰۰۰ پناهنده برای یک دوره بیش از ۹۰ روز در آنجا بمانند.

پناهندگان  اجازه پیاده  شدن ندارند تا زمانی که نماینده UNHCR یک تعهد کتبی دهد به ارائه هر چه سریع تر یک راه حل دائمی که در این مورد خاص اسکان مجدد در یک کشور ثالث می باشد.همزمان باید نمانده UNHCR گواهی کند که پناهندگان به وسیله ماموریت خارجی در سنگاپور بررسی شده اند. این فرایند به عنوان سیستم تضمین به تمام پناهندگان بعد از نجات یافتن و رسیدن به پورت سنگاپور اسکان مجدد اعطا می کند.

پس از کنفرانس در مورد پناهندگان هندوچین در سال ۱۹۸۹ طرح جامع اقدام اجرا شد تا نشان دهد تمام پناهندگان و کسانی که به میهن خود بازگشتند به طور واقعی پیدا نشدند در حالی که ماموریت خارجی در سنگاپور برای ارائه تضمین به واردشدگان جدید که الزامات لازم برای پناهندگی را نداشتند تا اسکان مجدد به آنها اعطا شود ادامه داشت.در نتیجه سنگاپور این برنامه را ترک کرد با قبول مسئولیت میزبانی پناهندگان رد شده تا زمانی که به کشورشان بازگردند

برای سال ها بسیاری از پناهجویان بسیاری از پناهندگان رد شده حاضر به بازگشت داوطلبانه نبودند در واقع ۷۲ نفر از پناهجویان رد شده برای بازنگشتن به کشورشان مقاومت سختی کردند و اقدام به فرار از کمپ هاوکینز و اعتراض به دفتر کمیساریای عالی پناهجویان نمودند.دیگران اقدام به خودکشی و اعتصاب غذا زدند.این تجربه تلخ و وعه شکنی کشورهای اسکان مجدد دهنده باعث شد سنگاپور در سال ۱۹۹۶ اعلام کند که پناهندگان دیگر اجازه ورود به کشورش را ندارند حتی اگر کشور ثالثی متعد به اسکان آنها شود.

در حالی که این تجربه تلخ می تواند نگران کننده باشد اما به اندازه کافی مهم نیست تا دلیلی برای محدود کردن ورود پناهندگان و پناهجویان باشد.سنگاپور باید برای جلوگیری از نتایج مشابه به جای بستن درها تدابیر حفاظتی اتخاذ کند مثلا سنگاپور می تواند یک سیستم تشخیص پناهندگی برای رسیدگی به ادعاهای متقاضیان ایجاد کند یا یک پروسه روشن و مشخص برای بازگشت به وطن تنظیم کند و حقوق متقاضیان را در زمانی که در کشورش هستند تعیین کند.پذیرش مشروط به دولت هایی که پناهندگی اعطا می کنند بر اساس کل تعداد درخواست ها،تاثیر اقامت موقت یا طولاتی مدت پناهندگان که باعث تبدیل به شهروندی می شود،مهارت ها و صلاحیت های پناهندگان و ارزیابی اینکه آیا لینک های ویژه بین پناهندگان و جامعه محلی مانند شباهت زبانی و فرهنگی وجود دارد یا خیر.

نتیجه گیری

همان طور که از مطالب پیش گفته بر می آید کشور سنگاپور با وجود جنگ های فراوان در آسیا درهای بازی برای پناهجویان ندارد و به همین دلیل قوانین مدون و ساز و کاری نیز برای ورود و سامان دادن به آنها تدوین نکرده. سنگاپور بدن توجه به این موضوع که تصمیم گیری در خصوص پذیرش یا رد درخواست پناهندگی می تواند در بعضی موارد زندگی یا مرگ آنها را تعیین کند و دور کردن آنها به معنی محروم کردن آنها از شانس زندگی یا ساختن زندگی برای خود است از قبول پناهندگان سرباز می زند. انکار ورود آنها براساس تجربه تاریخی ناخوشایند و یا فضای زمین محدود کافی نیست با این ذهنیت سنگاپور باید درموضعش تجدیدنظر کند. ولی آنچه مسلم است آن است که این کشور گزینه مناسبی برای کسانی که قصد پناهندگی دارند نیست و همان طور که در بالا هم اشاره شده بسیاری از پناهندگانی که سال ها در این کشور زندگی کرده اند را به کشور مبداشان بازگردانده.

TOP