×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
South Africa Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور آفریقای جنوبی

 

کشور آفریقای جنوبی همان طور که از نامش پیداست در جنوبی‌ترین نقطه قاره آفریقا واقع شده است. کشوری که در درون خود کشوری دیگر را جای داده است.

آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو همسایه است و در حقیقت لسوتو را در درون خود جای داده است.

آفریقای جنوبی تاریخ متفاوتی را نسبت به دیگر کشورهای آفریقایی تجربه کرده است. مهاجرت اروپایی‌ها به آن و موقعیت استراتژیک دریایی آن سبب شد تاریخ پرفراز و نشیبی را داشته باشد.

آفریقای جنوبی دارای تعدادی از قدیمی‌ترین آثار باستانی موجود در قاره آفریقا است. تاریخ کتبی آفریقای جنوبی با شرح دریانوردان اروپایی که از راه‌های بازرگانی هند شرقی می‌گذشتند شروع می‌شود.

امپراتوری بریتانیا از سال ۱۷۹۷ به تدریج بخش‌های مختلف این کشور را به تصرف خود درآورد. در سال ۱۹۳۴ حزب آفریقای جنوبی و حزب ملی آفریقای جنوبی برای تشکیل حزب متحد آفریقای جنوبی و به دنبال آشتی بین آفریقایی‌ها و سفید پوستانِ انگلیسی‌زبان ادغام شدند. ولی اتحادیه به دلیل ورود به جنگ جهانی دوم به عنوان متحد بریتانیا از هم پاشید.

آپارتاید در آفریقای جنوبی

در سال ۱۹۴۸ حزب ملی آفریقای جنوبی از طریق رای‌گیری به قدرت رسید و شروع به انجام یک سری قوانین مبنی بر جداسازی نژادی که به نام «آپارتاید» شناخته می‌شود، کرد. جای تعجب نیست که این تبعیض در مورد ثروت به دست آمده از صنعتی سازی سریع دهه‌های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ میلادی نیز به کار رفت.

در حالی‌ که اقلیت سفیدپوستان از بالاترین استاندارد زندگی قاره آفریقا، که برابر سطح زندگی در کشورهای غربی جهان اول بود، برخوردار شده بودند، اکثریت سیاه‌پوستان از لحاظ هرگونه استانداردی همچون درآمد، تحصیل و حتی ورود به ادارات دولتی مورد تبعیض قرار داشتند.

دولت برآمده از آپارتاید، میان یک سیاه‌پوست، هندی و یا رنگین پوست آفریقای جنوبی به مانند مردم کشورهایی همچون غنا و تانزانیا فرقی قائل نبود و با تمامی آنها به عنوان شهروند درجه آخر رفتار می‌کرد.

آپارتاید نژادی روز به روز در جهان باعث جنجال بیشتر می‌شد و منجر به تحریم‌های خارجی کشورهای غربی و شورش و سرکوب‌های داخلی شد.

مدت مدیدی از سرکوب شدید توسط دولت متشکل از سفیدپوستان و مقاومت، اعتصاب، راهپیمایی، اعتراض و خرابکاری توسط احزاب ضد آپارتاید مخصوصاً کنگره ملی آفریقا (ANC) ادامه یافت.

در سال ۱۹۹۰ دولت حزب ملی اولین گام برای مذاکره کناره‌گیری از قدرت را با لغو ممنوعیت کنگره ملی آفریقا و دیگر موسسات سیاسی چپ‌گرا برداشت و نلسون ماندلا را بعد از ۲۷ سال زندان آزاد کرد.

قوانین آپارتاید به تدریج از کتاب‌های قانون حذف شدند و اولین انتخابات چند نژادی در سال ۱۹۹۴ برگزار شد. حزب ANC با اکثریت آراء پیروز انتخابات شد و از آن زمان تاکنون قدرت را در دست داشته‌است.

سیاست در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی تنها کشور جهان است که سه پایتخت دارد: کیپ‌تاون که در میان آنها بزرگترین است؛ پرتوریا، که پایتخت اداری است و بلوئم فونتین که پایتخت قضایی است.

در آفریقای جنوبی دو مجلس وجود دارد. مجلس شورای ملی استانها که 90 عضو از سراسر کشور دارد و مجلس دوم که شورای ملی خوانده می‌شود 400 عضو.

اعضای مجلس دوم را مردم در انتخابات عمومی انتخاب می‌کنند. نیمی از اعضای مجلس کاندیداهای محلی و نیمی دیگر کاندیداهای ملی هستند. دوره انتخاباتی هر دو مجلس در آفریقای جنوبی پنج سال است.

بر اساس قانون اساسی وزرای دولت در آفریقای جنوبی باید نماینده مجلس دوم باشند و رئیس حزب برتر در شورای ملی رئیس جمهور است.

در حال حاضر رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی تابو امبکی است. از میان 28 وزارتخانه آفریقای جنوبی، فقط 21 وزارتخانه معاون وزیر دارند که آنها هم از میان نمایندگان پارلمان انتخاب می‌شوند.

استان‌های 9 گانه آفریقای جنوبی دارای دولت‌های محلی (استانی) است که استاندار، بلندپایه‌ترین مقام اجرائی آن استان به حساب می‌آید.

اقتصاد در آفریقای جنوبی

تولید ناخالص داخلی آفریقای جنوبی 6/467 میلیارد دلار است که 7/2 درصد آن در بخش کشاورزی، 3/31 درصد آن در بخش صنعت و 66 درصد آن در بخش خدمات تولید می‌شود.

نرخ بیکاری در این کشور 2/24 درصد است و نیمی از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم در آفریقای جنوبی 6 درصد است.

محصولات صادراتی آن شامل طلا، الماس، پلاتینیوم و دیگر سنگ‌های آهنی و معدنی و کاشی‌آلات و تجهیزات است که به کشورهای انگلستان، ژاپن ، آمریکا، آلمان  وهلند  صادر می‌شوند.

محصولات وارداتی آفریقای جنوبی شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، محصولات پتروشیمی، ابزارآلات علمی و مواد غذایی است که از کشورهای چین ، آلمان ، آمریکا، ژاپن  و عربستان سعودی  وارد این کشور می‌شود.

مردم آفریقای جنوبی

43 میلیون و 997 هزار و 828 نفر در آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند که 79 درصد از آنها آفریقایی سیاهپوست، 6/9 درصد سفید پوست، 9/8 درصد رنگین پوست و 5/2 درصد هندی-آسیایی هستند.

میانگین سنی مردم در این کشور 3/24 سال است. رشد جمعیت در این کشور منفی است. امید به زندگی در بدو تولد برای زنان 66/41سال و برای مردان 21/43سال است.

تنوع زبانی هم در میان مردم این کشور بالاست.

ارتباطات در آفریقای جنوبی

در این کشور رسانه‌های زیادی فعال هستند تا بتوانند تنوع فرهنگی این کشور را پوشش دهند. رادیو و تلویزیون‌های خصوصی در این کشور بسیار فعال هستند.

اکتبر 8, 2019 @ 12:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

اکتبر 8, 2019 @ 12:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

آفریقای جنوبی کشوریست در حال توسعه و تا حد بسیاری نیز در این راه موفق بوده و تبدیل به کشوری پیشرفته و فوق العاده تمیز و شیک و با فرصت های کاری فراوان و عالی جهت افراد تحصیلکرده گردیده است ، تحصیل در آفریقای جنوبیبه دلیل انگلیسی زبان بودن این کشور و تحصیل به زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی ، این کشور را تبدیل به یکی از کشورهای انگشت شماری کرده که میتوان در آن کشورها به زبان انگلیسی تحصیل کرد ، آفریقای جنوبی در گذشته از مستعمرات انگلستان بوده است به همین دلیل بالای هشتاد درصد مردم این کشور کاملآ به زبان انگلیسی مسلط می باشند ، به جز تحصیل در آفریقای جنوبی ، تحصیل در آمریکا ، تحصیل در انگلیس ، تحصیل در کانادا ،تحصیل در استرالیا ، و همچنین معدود کشورهای دیگری همچون تحصیل در مالزی و تحصیل در هند ، نیز به زبان انگلیسی می باشد . و این موضوع بسیار مهمی برای بسیاری از افرادیست که زبان انگلیسی را فرا گرفته اند و دیگر تمایلی به یادگیری زبان دیگری ندارند ، حال ممکن است برایشان سخت باشد و یا اینکه مسئله زمان نیز برایشان مهم باشد ، بدین جهات این افراد معمولآ به دنبال امکان تحصیل و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالا به زبان انگلیسی می باشند .

با توجه به هزینه های بالای زندگی و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان و دشواری اخذ ویزای ورود به این کشورها و همچنین وجود موانعی همچون نداشتن مدرک زبانآیلتس IELTSبرای اخذ پذیرش و ویزای کشورهای انگلیسی زبان ، مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی می تواند راه حل مناسبی جهت افرادی باشد که با هدف فراگیری زبان انگلیسی میخواهند وارد کشورهای دیگر گردند و پس از گذراندن دوره های زبانآیلتس در آن کشورها و یا کشورهای انگلیسی زبان دیگر مشغول به تحصیل گردند ، زیرا اولآ برای ورود جهت تحصیل به تمامی کشورهای انگلیسی زبان می بایست متقاضی تحصیل در این کشورها دارای مدرک زبان آیلتسIELTS  یاتافلTOFEL باشند ، و همچنین از شروط دیگری که سر راه ایشان هست آنست که تا سال قبل اکثر کشورها جهت گذراندن دوره های زبان در کشورشان ویزا صادر می نمودند ، لیکن به دلیل سواستفاده برخی از افراد که با بهانۀ دوره های زبان وارد کشورهای دیگر می شدند و پس از ورود تقاضای پناهندگی مینمودند ، جلوی صدور این گونه ویزا ها از طرف اکثر کشورها گرفته شد ، و اکنون متاسفانه دیگر هیچ کشوری جز سه کشور آفریقای جنوبی و مالزی و مالتا جهت دوره های زبان ویزا صادر نمی نمایند .

به همین دلیل متقاضیان گرامی اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی را در محیطی کاملآ انگلیسی زبان دارند ، که قطعآ نیز این راه باعث رشد بیشتر ایشان در فراگیری زبان انگلیسی می گردد ، بهترین راه برای ایشان اخذ پذیرش دوره های زبان آفریقای جنوبی می باشد ، البته این امکان نیز پس از آن وجود دارد که بعد از اخذ مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاههای آفریقای جنوبی اقدام نمایند ،، به این دلیل که هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی تقریبآ برابر با هزینه های تحصیل در انگلستان می باشد ، بدین ترتیب که دانشجویان می بایست جهت تحصیل سالیانه مبلغی در حدود بیست تا بیست و شش هزار  دلار بعنوان شهریه به دانشگاه بپردازند . که البته هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی نیز به این هزینه ها اضافه میگردد مضاف بر این ها داشتن بیمه نیز برای دانشجویان خارجی الزامی است و یک مبلغی نیز سالیانه هزینۀ بیمه نیز خواهد شد  ، و ترجیح  بر آنست که اگر کسی قدرت تآمین هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبیرا داشته باشد ، بهتر آنست که با هزینه کردن همان مقدار پول در کشور بهتری و در دانشگاههای معتبر تری در دنیا تحصیل نموده و مدارک تحصیلی معتبر تری را کسب نمایند و قاعدتآ آیندۀ کاری بهتری با درآمدهای بهتری نیز در انتظار ایشان خواهد بود . و همچنین نیز میتوانند اقامت دائم کشورهای بهتر و با سطح بالاتری را اخذ نمایند .

با این تفاصیل که در بالاتر ذکر شد ، نتیجه کلی ای که به دست می آید آنست که میتوان به آفریقای جنوبی به عنوان سکوی پرتابی جهت متقاضیان و علاقمندان تحصیل و یا کار در کشورهای انگلیسی زبان نگاه کرد ، که پس از گذراندن دوره های زبان و اخذ مدرک زبان IELTSبرای ادامه تحصیل به کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس و کانادا و استرالیا مهاجرت نمایند و یا اینکه پس از تحصیل در آفریقای جنوبیبرای کار به کشورهای دیگر اقدام نمایند . البته اگر به جهت کار فردی بخواهد با درآمدهای بالا کار کند ، خود کشور آفریقای جنوبی بهترین گزینه میتواند باشد ، آن هم بدلیل موقعیت ها و فرصت های شغلی موجود بسیار برای تحصیلکرده ها و درآمد های تقریبآ بالا و هزینه های زندگی متوسط نسبت به کشورهای انگلیسی زبان دیگر .

از دیگر مزایایی که دوره های زبان آفریقای جنوبی دارد آنست که افرادیکه مسئلۀ زمان برایشان بسیار با اهمیت است و میخواهند که در کمترین زمان ممکن از کشور خارج شوند ، و به تحصیل بپردازند میتوانند با اخذ پذیرش از دوره های زبان آفریقای جنوبی به سرعت و با صرف کمترین زمان ممکن پا به این کشور بگذارند . و همچنین آفریقای جنوبی ویزای کار را فقط جهت رشته های تحصیلی خاصی صادر می نماید و کسی که به دلیل فارغ التحصیل بودن از رشته ای که ویزای کار آفریقای جنوبی به آن تعلق نمیگیرد ، میتواند به بهانه دوره های زبان وارد آفریقای جنوبی گشته و در همان حین نیز کار پیدا نماید ، با پیدا کردن کارفرما و تقاضا برای ویزای کار میتوانند ویزای کار آفریقای جنوبی را نیز اخذ نمایند .

تقریبآ تعداد یازده دانشگاه آفریقای جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران میباشند ، و میتوان گفت تقریبآ تمامی رشته ها نیز در دانشگاههای آفریقای جنوبی ارائه میگردند . برای دوره های لیسانس داشتن مدرک زبان آیلتس IELTSبا نمره ۶ و برای دوره های فوق لیسانس داشتن مدرک زبان آیلتس IELTSنمرۀ ۶٫۵ و برای دکترا نمرۀ ۷ الزامی می باشد . دانشجویان در تمامی مقاطع اجازۀ کار بیست ساعت در هفته را دارا هستند . و امکان بردن تمام اعضای خانواده را نیز به همراه خود دارند ، البته این فقط در مورد دانشجویان می باشد و جهت دوره های زبان ، ویزای همراه صادر نمیگردد . دانشگاههای آفریقای جنوبی دو بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند ، ترم اول : فوریه (مهلت ثبت نام در این ترم، اول آگوست و در بعضی از دانشگاه ها تا اول اکتبر) و ترم دوم : جولای ( مهلت ثبت نام در این ترم، اول مارچ و در بعضی از دانشگاه ها تا اول آوریل) می باشد .

دانشگاههای آفریقای جنوبی که  مورد تآیید وزارت علوم ایران می باشند  :

Pretoria, Cape Town, Witwatersrand, Stellenbosch, Durban-Westville, Natal, Rhodes, Free State, South Africa, Western Cape, Port Elizabeth Nelson Mandela

دانشجویانی که با مدرک دانشگاهی از ایران به آفریقای جنوبی جهت ادامه تحصیل می روند ، نمیتوانند مستقیمآ وارد مقطع بعدی گردند ، ابتدا برخی از واحدهای ایشان معادل سازی و تطبیق خواهد شد و بعد از آن باید حدودآ یک تا سه ترم دروس پیش نیاز را پاس نمایند و پس از معادل سازی مدرک خود با مدرک آفریقای جنوبی میتوانند به مقطع بعدی راه پیدا کنند .

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای تحصیل در آفریقای جنوبی:

۱      ترجمه رسمی مدرک دیپلم و و ریزنمرات دیپلم

۲      ترجمه رسمی مدرک دوره پیش دانشگاهی و ریز نمرات دوره پیش دانشگاهی

۳      ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ریز نمرات دوره لیسانس ( برای متقاضیان دوره فوق لیسانس )

۴      ترجمه رسمی مدرک فوق لیسانس و ریزنمرات دوره فوق لیسانس ( برای متقاضیان دوره دکترا )

۵       پروپزال ( برای متقاضیان دوره دکترا )

۶      رزومه و انگیزه نامه  ( برای متقاضیان فوق لیسانس و دکترا )

۷      توصیه نامه از اساتید ( برای متقاضیان فوق لیسانس و دکترا )

۸      تصویر صفحه اول پاسپورت ( پاسپورت باید  دارای اعتبار حداقل شش ماهه باشد )

۹      شش قطعه عکس رنگی پاسپورتی

در صورتیکه دارای مدارک ذیل هستید ، میتوانید با ارائۀ آنها شانس اخذ پذیرش و ویزای خود را افزایش دهید :

سابقه کار ، مدرک فنی و حرفه ای مرتبط با رشته تحصیلی آکادمیک ، رزومه تحصیلی و شغلی ، گواهینامه های معتبر مربوط به رشته تحصیلی

برخی از رشته های تحصیلی در تمامی مقاطع در دانشگاههای آفریقای جنوبی :

دانشکده های رشته های  بازرگانی و علوم اقتصادی : مدیریت توریسم ، بازرگانی و اقتصاد عمومی ، حسابداری ، علوم کامپیوتر و سیستمهای اطلاعاتی ، اقتصاد و آمار ، برنامه ریزی مالی ، حقوق ، مدیریت بازاریابی ، مدیریت ورزش ، اقتصاد و مدیریت بازرگانی ، مدیریت منابع انسانی ، روانشناسی صنعتی و سازمانی و مدیریت منابع انسانی و…

دانشکده های رشته های مهندسی و فنآوری اطلاعات : مهندسی عمران ، مهندسی برق ، مهندسی صنایع ، مهندسی مکانیک ، مهندسی مکاترونیک ، ساختمان ، مطالعات سازه ای ، فنآوری اطلاعات (گرایشهای تولید نرم افزار ،  سیستمهای اطلاعات جغرافیایی ، کاربردهای فنی ، شبکه های ارتباطی و…

دانشکده های  علوم : مدیریت کشاورزی ، مدیریت فضاهای سبز ، علوم زمین ، جانورشناسی ،  باغبانی ،  بیوشیمی ، میکروبیولوژی ،  شیمی ، تکنولوژی پلیمر ، علوم کامپیوتر و سیستمهای اطلاعاتی ،  ریاضیات ، ریاضیات کاربردی ، فیزیک ، آمار ریاضی ، آمار ، تولید مواد ، شیمی ، علوم کامپیوتر ، جغرافیا ،  سیستمهای اطلاعات جغرافیایی(GIS)، زمین شناسی و…

دانشکده های هنر و علوم انسانی : طراحی سرامیک ، طراحی مد (فشن) ، هنرهای زیبا ، طراحی گرافیکی ، عکاسی ، طراحی و تکنولوژی نساجی ، آموزش موسیقی ، هنرهای نمایشی ، تکنولوژی موسیقی ، موسیقی عمومی ، معماری ، تکنولوژی معماری ، طراحی داخلی ، رسانه های ارتباطی و فرهنگ ، روزنامه نگاری ، روابط عمومی ، علوم دولتی و اجتماعی ، مدیریت دولتی ، علوم سیاسی ، مردم شناسی ، تاریخ ، جامعه شناسی، مطالعات کاربردی زبان ، فلسفه ، ادبیات انگلیسی و…

دانشکده های علوم بهداشتی :  علوم آزمایشگاهی ، رادیوگرا فی ، مدیریت ورزشی ، علوم پرستاری ، مدیریت پرستاری ، داروسازی ، روانشناسی ، روانشناسی مشاوره ، روانشناسی ورزشی ، بهداشت محیط و…

دانشکده حقوق : حقوق و حقوق جنایی و…

البته رشته های بسیار دیگری نیز موجود می باشد

ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی

اکتبر 8, 2019 @ 12:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور آفریقای جنوبی طبق آمار،۳۰درصد از تولید ناخالصی داخلی تمام قاره ی آفریقا را در دست خود داشته و همچنین باید ذکر نمود که کشور آفریقای جنوبی به عنوان بزرگترین تولید کننده ی انرژی در آفریقاست. رشد فضای کاریابی حاصل از منابع غنی انرژی این کشور موجب شده تا رسیدن به یک موقعیت کار در آفریقای جنوبی ، در منطقه تبدیل به یک موفقیت برای سایر کشور های همسایه شود.

بر خلاف نظر بسیاری از متقاضیان ویزای کار در عصر حاضر، کار در آفریقای جنوبی میتواند یک موقعیت شغلی با درآمد مناسب باشد. به راحتی با کمی تحقیق در سایت های کاریابی آفریقای جنوبی، برای مهندسین، پزشکان و متخصصین در میابید که یک موقعیت بسیار عالی قابل دسترس است. در حقیقت راههای مختلفی جهت ورود و اخذ اقامت کشور آفریقای جنوبی وجود دارد مانند اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج ، اقامت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری ،اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار آفرینی و ثبت شرکت و …

اما از این میان، راهی چون راه کار در آفریقای جنوبی و پرداخت مالیات در این کشور موجب گشته تا در حال حاضر همگان، با شنیدن آفریقای جنوبی ذهنیتی برابر با کار و اقامت آفریقای جنوبی پیدا میکنند. افزایش طرفداران کار در آفریقای جنوبی موجب شده تا اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی فرایندی ارزشمند و حق الوکاله ی هر وکیل مهاجرتکاری به آفریقای جنوبی از پیش در حال بیشتر شدن است.

ارزش ویزای کار در آفریقای جنوبی با گذر زمان بیشتر میشود. حتی امروز تورهای تفریحی شهرهایی چون کیپ تاون و ژوهانسبورگ  که جزو مهمترین شهر های آفریقای جنوبی میباشند از گران ترین تورها و امکانات توریستی در جهان به شمار میآیند.اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی فرایندی تخصصی میباشد و تنها به ید حقوق دانانی که اشراف کامل به قواعد مهاجرتی و کاری کشورها من جمله آفریقای جنوبی را داشته باشند انجام میپذیرد.

در حقیقت ، وجود یک زیربنای اقتصادی پیشرفته در کنار یک بازار بین المللی در حال ظهور در کشوری همچون آفریقای جنوبی موجب تشکیل فضایی قوی جهت رشد ایده های تجاری و نیز کارآفرینی و البته محیطی جوان با ظرفیت های بالای سرمایه گذاری شده است. بنابراین زندگی و کار در آفریقای جنوبی فرصتی طلایی برای مهندسین، حتی دانشجویان و نیز جامعه ی کارآفرینی ایجاد می کند . کشور آفریقای جنوبی با توجه به بهره مندی از امکانات بهداشتی، آموزشی، ورزشی و تفریحی پیشرفته، همچنین با هزینه های پایین زندگی و سهولت دسترسی به کشورهای تراز اول، شیوه ای جذاب و مدرن از زندگی مهاجرین به این کشور را در معرض نمایش گذشته است.

از خواص مهم انتخاب کار در آفریقای جنوبی به عنوان یکی از بهترین گزینه های ویزای کار، این است که تقریبا به راحتی برای اکثریت افراد مهندس یا متخصص قابل دسترس میباشد.

ارائه ی بهترین خدمات مالی در منطقه ی آفریقا و اینکه دروازه ی اصلی ورود به قاره آفریقا بوده و همچنین ثبات سیاسی آفریقای جنوبی همگی موجب این گزینش شده اند. انگلیسی زبان بودن کشور آفریقای جنوبی و اینکه زبان انگلیسی‌ درتقریبا تمامی مناطق این کشور محاوره میشود کمک بزرگی‌ به مهاجرین مقیم این کشور نموده است.

خبر خوش برای متقاضیان کار در خارج از کشور اینست که اخذ ویزای کار کشور آفریقای جنوبی بدون نیاز به ارائه ی مدرک IELTSممکن بوده و هر شخصی که حداقل لیسانس و چند سال سابقه کار دارد میتواند به راحتی اقدام خود را شروع نماید.

با این وصف، در صورتی که شما تمایلی به اقدام برای ویزای کار در آفریقای جنوبی دارید، و چنانچه تصور شما بر اینست که میتوانید مهاجرت به آفریقای جنوبی را گزینه ی انتخابی خود قرار دهید پیشنهاد میکنیم با اخذ مشاوره ی رایگان تلفنی برای سوالات خود پاسخی بیابید و در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهید.

هر سال لیستی از مشاغل مورد نیاز این کشور اعلام میگردد، در حقیقت جهت آن دسته از عزیزانی که نمیدانند آیا شغلشان یا رشته ی تحصیلیشان جزء لیست مشاغل مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی هست یا خیر به عرض میرسانیم که این لیست هر سال به روز رسانی میشود.شما عزیزان میتوانید در لیست زیر ، لیست مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی سال ۲۰۱۷ را مشاهده نمایید.

The Critical Skills List – Published June 2015

تجارت، اقتصاد و مدیریت

Business, Economics and Management Studies

Agricultural Engineer

Agricultural Scientist

Forestry Technician

Sheep Shearer

Architect

Construction Project Manager

Land Surveyor

Quantity Surveyor

Urban and Regional Planner

Actuaries and Risk Assessors

Corporate General Manager

External Auditor

Financial Investment Advisor

تکنولوژی و ارتباطات

Information Communication& Technology

CISCO Solution Specialist

CISCO Engineers

Solutions Architects in Telecommunications and ICT

(Integrated Developers (PHP, PERL, JAVA

Network Analyst

IT Security Specialist

System Integration Specialist

Enterprise Architects

Data Centre Operations

(Network Specialist (Security

Database Specialist

Microsoft System Engineers

Network Controllers

(AV Specialist (Anti-virus

Desktop Support Engineer

مهندسی

Engineering

Energy Engineer

Metallurgical Engineer

Chemical Engineer

Civil Engineer

Electrical Engineer

Electrical Installation Inspector

Electronics Engineer

Geologist

Industrial and Production Engineers

Industrial Designer

Manufacturing Managers

Materials Engineer

Mechanical Engineer

Mining Engineer

Production/Operations Manager

Quality System Manager

Research and Development Manager

Ship’s Engineer

Telecommunications Engineers

Electrical Engineering Technologist

Energy Engineering Technologist

Mechanical Engineering Technologist

Metallurgical Engineering Technologist

Mining Engineering Technologist

Air Conditioning and Mechanical Services Plumber

Automotive Electrician

Automotive Motor Mechanic

Boiler Maker

Chemical Engineering Technologist

Civil Engineering Technologist

Diesel Mechanic

Electronics Engineering Technologist

Fitter and Turner

Materials Engineering Technologist

Mechatronics Technician

Metal Fabricator

Physical and Engineering Science Technicians

Pressure Welder

Structural Plaster

Toolmaker

بهداشت و درمان ، علوم کلینیکال مرتبط

Health Professions and Related Clinical Sciences

Medical Superintendant/Public Health Manager

Public Health Physician

General and Specialist Medical Practitioner

Hospital Pharmacist

Nursing Professionals

Veterinarian

(Registered Nurse (child and family health

Retail Pharmacist

علوم محیط زیست

Life and Earth Sciences

Environmental Engineers

Environmental Manager

Industrial Pharmacist

Aquatic Scientist

Animal Scientist

Advanced Composites Engineering

Archaeological/Paleontological Specialist

Bioeconomist

Biochemists

Bioinformatician

Bioinformaticist

Biological Scientist

Botanical Scientist

Chemical Scientist

Computational Biologist

Environmental Scientist

Ecological Scientist

Food Scientist

Engineering Geologist

Geochemist

GeohazardsSpecialist

Geologist

Geophycist

Laboratory Technologist and Technician

Marine Bioscientist

Materials Scientist

Metallurgical Scientist

Metrology

Microbiological Scientist

Polymer Scientist

Protein Scientist

Seismologist

Soil Scientist

Toxicology Scientist

Water Resource Scientist

سایر مشاغل

Land and Engineering Surveyors

Electronic Engineering Technician

Materials Engineering Technologist

Electrical Engineering Technician

Safety, Health, Environment and Quality Practitioner

Draughtsperson

Mechanical Engineering Technician

Chemical Engineering Technician

(Organisation and Methods Analyst (Incl. scheduler, estimator

Surveying Technician

Geomatics Technician

Quantity Surveying Technician

Civil Engineering Technician

(Materials Engineer Non-destructive Testing (NDT

Materials Engineering Technician – Road materials

Materials Tester

Construction Safety, Health, Environment and Quality (SHEQ) Agent/Manager/Officer

Aeronautical Engineering

Architectural Senior Technologist

Architectural Draughtsperson

Astronomer

(Physicist (SKA

Geomagnetic Physicist

Solar Physicist

Space Physicist

Plasma Physicist

Space Technologist

Space Weather Specialist

Magnetic Technology Specialist

Radar Engineering

Radio Frequency Engineering

Environmental Technologist

Industrial Engineer

Industrial Engineering Technologist

Industrial Engineering Technician

Landscape Architect

Landscape Contract Manager

Landscape Horticulturalist

Mining Technician

Millwright

(Boilermaker (For Strategic Infrastructure Projects

Industrial Machinery Mechanic

Pipe Fitter

Double Coded Welder

Rigger

Moulder

Raise-bore Operators

Raise-bore Foreman

Software Development Engineers and Managers

Systems Architects, Engineers and Managers

Foreign Language speakers for specialist language support and technical or sales support German, Swiss German, Flemish, Greek, Swedish, Danish, Italian, Dutch, Spanish, Mandarin and French

Business Analyst

Quality Analyst

Quality Assurance Specialist/Auditor

Customer Service Manager/Team Lead

(Doctoral Graduates (Acquired Abroad

Research in any of the following areas

Galaxy Formation and Evolution

Galaxy Structure and Dynamics

Pulsars and Black Holes

Pulsars and Black Holes

Pulsars and Gravitational Waves

Deep Observations of the earliest Radio Galaxies

Dynamic and Transient Burst

VLBI Operations

Search for CO to investigate role of Molecular Hydrogen

Deep Surveyors of Neutral Hydrogen Gas in the Early Universe

Cosmology and Dark Energy

Cosmic Magnetism

Calibration and Imaging of Radio Interferometer data

Pulsar Research

Pulsar and Gravitational Waves

VLBI Operations

Signal Processing

Observational Radio Astronomy in General

Algorithm for Radio Astronomy

Signal Processing for Radio Astronomy

Supercomputing for Radio Astronomy

Software Development for Radio Astronomy

Data and Streaming- Real-Time Processing of Massive Data Amounts

Green Computing- Extreme Performance at Minor Energy Cost

Performance at Minor Energy Costs

EMC and Spectrum Management

Beam Modelling

Antenna Modelling

Feeds for Radio Astronomy Systems

Receivers for Radio Astronomy Systems

Signal Processing for Radio Astronomy

High Speed Data Transport

Nano-photonics-Data Transport Power

Nanotechnology

Palaeosciences

Reduction over Short and Long Distances

Antenna Design

Antenna Foundation Design

RFI Shielded Buildings and Facilities

Advanced Manufacturing

Space Science and Technology

Global Change

Energy Security

Information Communication Technology

Earth Observation

Natural and Applied Sciences

بنا بر لیست مشاغلی که در بالا ذکر شد، میتوانید با کارشناسان خود در موسسه ی حقوقی گروه آرمانی مشورت نمایید.

اما این پایان داستان نیست و هنوز راه های دیگری نیز جهت داشتن یک کسب و کار سالم و سود ده درآفریقای جنوبی وجود دارد. سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور بوده و منجر به اقامت کشور آفریقای جنوبی میشود.

جهت اینکه راه اندازی یک کسب و کار در آفریقای جنوبی را عهده دار شوید نیاز است نسبت به درخواست مجوز جهت تجارت خود اقدام نمایید. شما میبایست یک واحد کسب و کار در کشور آفریقای جنوبی تعیین نمایید که درآن حداقل پنج نفر بومی این کشور یا اشخاص مقیم دائم این کشور استخدام و آموزش ببینند.

همچنین این نوع تقاضا باید شامل حداقل سرمایه گذاری به میزان ۵/۲ میلیون رند و فوایدی معین برای اقتصاد آفریقای جنوبی باشد. همچنین نیاز است که یک حسابدار مجاز(Chartered Accountant) تایید نماید که شما توانایی تامین الزامات SAQAدرخصوص حداقل سرمایه گذاری را دارید.

حال با کمی دقت میتوانید دریابید که این مسیر ها از میان طرق مهاجرت و اخذ اقامت در آفریقای جنوبی پیچیدگی خاص خود را دارد.

لذابه شما توصیه میکنیم شما نیز برای انتخاب راه مهاجرت به آفریقای جنوبی با دید باز، ابتدا پیش از هر اقدامی با زکاوت خود تحقیق نموده و سپس مقدمات مهاجرت به آفریقای جنوبی را فراهم نمایید تا نه وقت شما اتلاف شود و نه منابع مالی شما.

خدمت شما متقاضیان عزیز عرض میکنیم که اگر ویزای کار در آفریقای جنوبی مانند دیگر روادید های کار نیازمند مدرک IELTSبود ، اکنون یکی از پر طرفدار ترین ویزاهای کار نمیشد. در این متون خدمت شما اعلام میداریم که چه مدارکی جهت اقدام برای ویزای کار آفریقای جنوبی نیاز دارید.

مدارک کلی مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار برای آفریقای جنوبی :

 1. شناسنامه ی متقاضی

 2. پاسپورت متقاضی

 3. کلیه مدارک تحصیلی شامل (مدرک دکترا و ریز نمرات ،مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات ،مدرک لیسانس و ریز نمرات و مدرک دیپلم و ریز نمرات )

 4. رزومه معتبر

 5. مدرک عدم سو پیشینه متقاضی

 6. نامه اشتغال به کار (لازم به ذکر است برای ترجمه اشتغال به کار در بسیاری از مواقع احتیاج به اساسنامه شرکت ،دفترچه بیمه، سابقه ی بیمه و …. می باشد )

 7. سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)

 8. مدارک شناسایی شامل پاسپورت و شناسنامه همراهان.

 9. پرینت موجودی حساب یک و نیم ماهه.

ثبت شرکت در کشور آفریقای جنوبی

اکتبر 8, 2019 @ 12:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

ثبت شرکت در آفریقای جنوبی، راهی آسان برای مهاجرت به آفریقای جنوبی محسوب می شود. کشور توسعه یافته و با ثبات آفریقای جنوبی،  مکانی امن برای سرمایه گذاری و توسعه کار و کسب است. در امنیت آفریقای جنوبی همین بس که یک دوره جام جهانی فوتبال، در این کشور زیبای آفریقایی برگزار شده است. راههای مهاجرت به آفریقای جنوبی، همانند سایر کشورها متعدد و مختلف است. تحصیل در کالج های زبان انگلیسی، با کیفیتی کم نظیر، ویزای کار آفریقای جنوبی، ازدواج در آفریقای جنوبی، تحصیل در آفریقای جنوبی و همچنین سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی، کمک موثری جهت مهاجرت به آفریقای جنوبی خواهد نمود. در حقوق بین الملل خصوصی که حقوق مهاجرت و راههای اخذ تابعیت و اقامت دایم کشورهای مختلف بحث و بررسی می شود.

سوالات متداول درباره ثبت شرکت در آفریقای جنوبی

امکان اخذ اقامت و تابعیت با ثبت شرکت در آفریقای جنوبی وجود دارد؟

ثبت شرکت در آفریقای جنوبی، پس از تحصیل در این کشور چگونه است؟

مراحل ثبت شرکت در آفریقای جنوبی چیست؟

هزینه های ثبت شرکت در آفریقای جنوبی، تا چه میزان است و آیا لازم است قبل از ثبت شرکت در آفریقای جنوبی، مبالغی به این کشور منتقل شود؟

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آفریقای جنوبی

 • تکمیل فرم آنلاین درخواست ثبت شرکت در آفریقای جنوبی.

 • تکمیل فرم آنلاین تعیین نام شرکت که درخواست ثبت در آفریقای جنوبی دارید.

 • گواهی امضای مدیران شرکت که بیش از دو ماه از آن نگذشته باشد.

 • گواهی عدم سوء پیشینه.

 • واریز مبلغ 975 دلار جهت اخذ تاییدیه نام شرکت و رزرو نام.

مدت زمان ثبت نام و رزرو نام شرکت، مشخص نیست. پس از ارسال درخواست، از طریق اداره کمیسیون ثبت شرکت های آفریقای جنوبیCIPC ایمیلی مبنی بر تایید نام برای متقاضی اسال می شود. پس از دریافت ایمیل و تهیه و تایید مدارک توسط اداره پلیس آفریقای جنوبی و اختصاص شماره ثبت به شرکت تاسیس شده در آفریقای جنوبی امکان افتتاح حساب بانکی و شروع فعالیت شرکت وجود دارد.

مراحل ثبت شرکت در آفریقای جنوبی

 • تعیین نام شرکت و ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها و واریز هزینه تایید نام، سپس تکمیل فرم های ثبت شرکت و تکمیل پرونده.

 • تعیین اسامی مدیران و ترجمه کلیه مدارک تحصیلی و شغلی به همراه تاییدیه پلیس آفریقای جنوبی. جهت تهیه آگهی تاسیس شرکت در آفریقای جنوبی.

 • گواهی عدم سوء پیشینه به اداره مهاجرت آفریقای جنوبی.

 • افنتتاح حساب بانکی به نام شرکت و ارایه نشانی شرکت در آفریقای جنوبی و تاییدیه محل دفتر شرکت.

اخذ اقامت دایم آفریقای جنوبی با ثبت شرکت

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی و راه اندازی کار وکسب جدید با ثبت شرکت در آفریقای جنوبی، یکی از راههای اخذ اقامت دایم آفریقای جنوبی است. متقاضی ثبت شرکت در آفریقای جنوبی و کارآفرینی در آفریقای جنوبی، به شرط استقلال مالی و تشخیص مفید بودن در جامعه آفریقای جنوبی، به شرط 5 سال اقامت در آفریقای جنوبی، اقامت دایم آفریقای جنوبی را به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال به دست خواهد آورد.

اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی با ثبت شرکت

سیستم اعطا تابعیت آفریقای جنوبی بر دو پایه قانون خاک و خون، استوار است. در صورتی که شخص در آفریقای جنوبی متولد شده باشد برای دریافت شهروندی آفریقای جنوبی نیاز به موضوع دیگری نیست و اگر یکی از والدین وی اهل آفریقای جنوبی باشند باز هم امکان اخذ تابعیت آفریقای جنوبی برای وی وجود دارد. اما با ثبت شرکت در آفریقای جنوبی و یا سرمایه گذاری و کارآفرینی در آفریقای جنوبی، فقط بعد از گذشت 5 سال از اقامت دایم و شرکت در آزمون اعطا شهروندی آفریقای جنوبی امکان پذیر است. در غیر موارد فوق، امکان اعطا تابعیت آفریقای جنوبی به اشخاصی که خدمات ویژه ای به اقتصاد و علم آفریقای جنوبی نموده اند، وجود دارد. پرفسور مجید سمیعی، برترین جراح مغز در دنیا، با راه اندازی مرکزی جهت آموزش به پزشکان متخصص در آفریقای جنوبی از افرادی است که دولت آفریقای جنوبی به اعطا شهروندی افتخاری به وی مباهات می نماید.

هزینه های ثبت شرکت در آفریقای جنوبی

برای ثبت شرکت در آفریقای جنوبی، امکان انجام کل پروسه توسط خود متقاضی وجود دارد. دانلود وتکمیل فرم های ثبت نام به صورت اینترنتی و تکمیل فرم ها، سپس ارسال فرم ها از طریق ایمیل اعلامی اداره مهاجرت و ثبت شرکت های آفریقای جنوبی، برای ثبت اولیه شرکت و رزرو نام درخواستی شرکت، کفایت می کند. در مرحله بعدی پرداخت آنلاین هزینه رزرو نام و همچنین پرداخت هزینه ای ثبت شرکت و طرح توجیهی اقتصادی، گام بعدی برای ثبت شرکت در آفریقای جنوبی است. هزینه های وکیل مهاجرت به آفریقای جنوبی، علاوه بر هزینه های ثبت شرکت در آفریقای جنوبی و به صورت جداگانه محاسبه و دریافت می شود.

سرمایه گذاری در کشور آفریقای جنوبی

اکتبر 8, 2019 @ 12:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

هرساله بسیاری از افراد با هدف مهاجرت به کشوری دیگر روش های مختلفی چون تحصیلی، کاری، ازدواج و .. را بر می گزینند، علاوه بر روش های فوق، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیز جزء روش های پرطرفدار بوده و کشورهای مهاجر پذیر با علم به این موضوع، در قوانین خود قواعد و مقررات مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را پیش بینی نموده اند. آفریقای جنوبی نیز جزء کشورهایی است که روش سرمایه گذاری را در قوانین مهاجرتی خود ذکر نموده است. شاید بتوان گفت برای کسانی که با هدف سرمایه گذاری و کسب سود، قصد مهاجرت دارند، یکی از بهترین گزینه ها کشور آفریقای جنوبی باشد، زیرا در دنیای اقتصاد امروز یکی از پیچیده ترین، متنوع ترین و با آینده ترین بازارهای در حال ظهور در سطح جهان، بازار آفریقای جنوبی است، کشور آفریقای جنوبی به دلیل قرار گرفتن در محلی استراتژیک و به عنوان دروازه ی قاره آفریقا، نیازهای اقتصادی حدود یک میلیارد نفر را تامین می کند و به دلیل کمبود نیروی کار ماهر و متخصص نیاز به جذب نیروهای خارجی و همچنین سرمایه های خارجی دارد و به همین دلیل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آفریقای جنوبی هم برای شخصِ مهاجر و هم دولت آفریقای جنوبی سودمند خواهد بود. البته روش سرمایه گذاری به طور کلی با خطر و ریسک بالایی مواجه است و به همین دلیل چنانچه قصدی جدی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور

سرمایه گذاری با حداقل ۵ میلیون راند

آفریقای جنوبی ازجمله کشورهایی است که نیاز به حضور سرمایه گذاری خارجی داشته و بنابراین یک بخش از قوانین مربوط به مهاجرت را به افراد خارجی که مایل به سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در این کشور هستند اختصاص داده است. زمانی که برای ویزای سرمایه گذاری یا کسب و کار اقدام می کنید حداقل باید یکی از موارد ذیل را فراهم کنید:

 • ۵ میلیون راند (تقریبا ۳۶۰ هزار دلار) آفریقای جنوبی به صورت نقدی یا

 • ۵ میلیون راند آفریقای جنوبی به صورت سرمایه گذاری در کسب و کار

این مقررات که در ماه می سال ۲۰۱۴ تصویب شده است، اذعان می کند که متقاضی این ویزا در طرح سرمایه گذاری خود یا ایجاد کسب و کار می بایست به این امر توجه داشته باشد که ۶۰ درصد کارکنان آن طرح الزاماً باید از شهروندان یا دارندگان مجوز اقامت دائم در آفریقای جنوبی باشند، به عنوان مثال چنانچه فردی یک مهمان خانه در آفریقای جنوبی را بخرد و این مهمان خانه ۵ نفر کارمند داشته باشد از این ۵ نفر، ۳ نفرشان باید اهل آفریقای جنوبی باشند. همچنین در موارد مشابه مثل سرمایه گذاری در یک شرکت، متقاضی باید توجه داشته باشد که شرکت مذبور این موارد قانونی را رعایت نموده است یا خیر. البته یک مساله قابل توجه در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد و آن این است که ممکن است فردی به عنوان کارمند رده پایین (مثلا خدمتکار)  برای چند ساعت محدود در هفته استخدام شود و از این لحاظ به متقاضیِ سرمایه گذاری فشار زیادی وارد نمی شود.

علاوه بر استخدام افراد اهل آفریقای جنوبی متقاضی می بایست طرح کسب وکار یا سرمایه گذاری خود را به صندوق بیمه بیکاری، صندوق جبران خسارات ناشی از صدمات و بیماری های در حین کار، کمیسیون شرکت ها و مالکیت های فکری، اداره مدارک آفریقای جنوبی SAQA و دپارتمان صنعت و تجارت ارسال نموده و تاییدیه ادارات مذبور را کسب نماید.

سرمایه گذاری کم تر از ۵ میلیون راند

ارقام ۵ میلیون راند که در فوق ذکر گردید تحت شرایطی ممکن است کاهش پیدا کند، زیرا بسیاری از کسب و کارها به این میزان سرمایه نیاز ندارند، در این گونه موارد متقاضی می بایست مدارک و درخواست خود را به وزارت صنعت و تجارت آفریقای جنوبی ارسال نموده و چنانچه طرح پیشنهادی شامل کسب و کارهایی باشد که هر ساله وزارت کشور آفریقای جنوبی اعلام می نماید و  طرح مذبور در جهت منافع ملی این کشور باشد، توصیه نامه ای را دریافت داشته و می تواند با سرمایه ای کم تر از ۵ میلیون راند نسبت به ایجاد کسب وکار در این کشور اقدام نماید. برخی از مشاغل و صنایعی که در لیست پیشنهادی وجود دارد عبارت است از سرمایه گذاری در صنعت نساجی، پوشاک و چرم، سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی، سرمایه گذاری در زمینه کاغذ و مبلمان، سرمایه گذاری در تجهیزات حمل و نقل، فلزات و ماشین آلات الکتریکی و …

همچنین برخی از انواع کسب وکار که از نظر کشور آفریقای جنوبی نامطلوب می باشد نیز اعلام گردیده است، از جمله: سرمایه گذاری در زمینه واردات وسایل موتوری دست دوم به کشور آفریقای جنوبی با هدف صادرات آنها به کشورهای دیگر، سرمایه گذاری در صنعت تفریح و سرگرمی های غیر عادی، سرمایه گذاری در صنایع امنیتی.

مدت زمان ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری و کسب وکار معمولاً برای یک دوره ۲۴ ماهه ( دو ساله) معتبر است و البته بسته به ماهیت کسب وکار ممکن است این دوره کوتاه تر یا طولانی تر باشد. پس از انقضای این دو سال، ویزای مذبور قابلیت تمدید به دو سال دیگر را نیز دارد و البته برای تمدید می بایست تمامی مدارک فوق در جهت اثبات وجود و ادامه کسب و کار ارائه شود.

سایر مدارک لازم برای صدور ویزای سرمایه گذاری

 • تکمیل فرم BI-1738

 • گواهی عدم سوءپیشینه از هر کشوری که فرد بعد از رسیدن به سن ۱۸ سال به مدت یک سال در آنجا زندگی کرده است.

 • گواهی واکسیناسیون تب زرد برای ورود به مناطقی که این بیماری شایع بوده و از طرف وزرات کشور آفریقای جنوبی اعلام شده است.

درخواست اقامت دائم

ویزای سرمایه گذاری و کسب و کار این امکان را به متقاضی می دهد که برای درخواست اقامت دائم در این کشور تقاضا دهد. چنانچه متقاضی مایل به کسب مجوز اقامت دائم باشد می بایست در دو مرحله مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا را ارائه نماید، مرحله ی اول پس از دو سال از صدور ویزا و مرحله ی بعدی سه سال پس از تمدید ویزا می باشد و به طور کلی می توان گفت پنج سال پس از صدور ویزای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در این کشور می توان برای اقامت دائم درخواست داد. مهم ترین عامل برای کسب مجوز اقامت دائم این است که در مدت ایجاد کسب و کار در آفریقای جنوبی، متقاضی، سرمایه ی اصلی را از کسب و کار خارج نکرده باشد و چنانچه سرمایه ی اصلی را از کسب وکار خارج کند نه تنها نسبت به اقامت دائم مجوزی صادر نمی شود، بلکه ویزای سرمایه گذاری نیز باطل می گردد.

ثبت شرکت در آفریقای جنوبی

با ثبت شرکت در کشور آفریقای جنوبی متقاضی اجازه خواهد داشت به طور رسمی به امر تجارت پرداخته و حساب بانکی داشته باشد، طبق قانون ثبت شرکت ها مصوب سال ۲۰۰۸، یک شرکت ممکن است با نام یا بدون نام ثبت شود و چنانچه شرکتی بدون نام ثبت شود شماره ثبت آن به صورت خودکار نام شرکت می گردد و این راه سریع ترین روش برای ثبت شرکت است. چنانچه نام پیشنهادی برای ثبت شرکت مورد قبول قرار نگیرد، باید نام جدیدی را انتخاب نموده و در این پروسه ممکن است متقاضی بین یک تا چهار نام را پیشنهاد نماید. هر درخواست برای رزور نام شرکت حدود ۵۰ راند هزینه در بر دارد. هزینه های کلی ِدرخواست ثبت شرکت برای هر شرکتی متفاوت است. مثلاً شرکت خصوصی ۱۲۵ راند و شرکت غیرانتفاعی ۴۷۵ راند هزینه در بردارد.

چندین نوع شرکت در این کشور وجود دارد که متقاضی قادر به ثبت خواهد بود، شرکت خصوصی، شرکت غیرانتفاعی، انجمن های تخصصی مثل انجمن وکلا، پزشکان، مهندسین و.. که ممکن است به عنوان شرکت با مسئولیت شخصی به ثبت برسد. در آفریقای جنوبی حتی می توان به ثبت یک کلیسا به عنوان شرکت غیرانتفاعی اقدام کرد و یا به ثبت یک مدرسه به عنوان شرکت خصوصی یا غیرانتفاعی بسته به هدف آن به ثبت رساند. از بین این شرکت ها، شرکت های خصوصی شرایط بهتری برای خرید و فروش سهام دارند و می توانند از یک تا ۵۰ سهام دار تشکیل شوند.

نتیجه گیری

کشور آفریقای جنوبی به عنوان نیروگاه اقتصادی قاره آفریقا شناخته شده و عضوی از گروه  BRICS با عضویت برزیل، روسیه، هند و چین می باشد. این کشور سرشار از منابع طبیعی شامل زغال سنگ، پلاتین، طلا، سنگ آهن، نیکل، منگنز، اورانیوم و کروم بوده و این ثروت عظیم توجه شرکت های اکتشافی بین المللی را به خصوص در زمینه نفت و گاز به خود جلب نموده است. کشور آفریقای جنوبی از زیرساخت هایی با استانداردهای جهانی و قابلیت های فراوانِ رشد و توسعه برخوردار بوده و یک پایگاه تولید محسوب می شود. ثبات سیاسی و اقتصادی، عرضه ی فراوان نیروی کار ماهر و نیمه ماهر در این کشور باعث می شود هزینه های کلی تولید و کسب و کار در مقایسه با سایر کشورها ارزان تر باشد، به طوری که برای مشاغل حرفه ای، نیروی کار هزینه ای کم تر از نصف هزینه ها در کشورهای اروپایی و برای مشاغل تولیدی هزینه ای کم تر از حدود یک سوم هزینه ها در اروپا می باشد. همچنین زیبایی بی نظیر آفریقای جنوبی سبب توسعه ی کسب و کار در زمینه صنعت توریسم هم شده است. البته سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی با مشکلاتی نیز همراه است، که ممکن است سرمایه گذاران را دلسرد نماید. در سال های اخیر اعتصابات کارگری رو به افزایش بوده است، که این امر اعتبار این کشور را خدشه دار می نماید. جرائم خشونت آمیز و فساد اداری رو به گسترش است و دست رسی به برق نیز به طور قابل توجهی مشکل ساز است. علاوه بر این با وجود نرخ بالای بیکاری، تعداد افرادِ ماهر و متخصص کم بوده و قوانین مهاجرتی برای ورود افرادِ ماهر از کشورهای دیگر سخت گیرانه عمل می کنند. همچنین سرمایه گذاران در خصوص جهات کلی سیاست گذاری به خصوص سیاست های اقتصادی و مسائل مربوط به اصلاحات ساختاری دچار نگرانی هستند.

منابع

http://www.dha.gov.za:8087/index.php/immigration-services/types-of-visas

پناهندگی به کشور آفریقای جنوبی

اکتبر 8, 2019 @ 12:15 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

یکی از انواع راه های مهاجرت، روش پناهدگی است. این راه به عنوان آخرین گزینه مهاجرت برای اشخاصی که نمی توانند از راه های دیگری چون تحصیلی یا کاری به کشوری دیگر مهاجرت نمایند به کار می رود. در نوشتار حاضر در خصوص مقررات و ضوابط قانونیِ پناهندگی در کشور آفریقای جنوبی و اقداماتی که هر پناهجو در این خصوص باید انجام دهد بحث گردیده است. طبق گزارشات وزارت کشور آفریقای جنوبی تا پایان سال ۲۰۱۲ حدود ۲۳۰ هزار نفر در انتظار تصمیم مراجع قانونی در خصوص پناهندگی شان بوده اند. و تعداد کل پناهندگان رسمی ۶۵ هزار نفر بوده است. کشور آفریقای جنوبی بر خلاف کشورهای دیگر اردوگاه یا کمپ های مخصوص پناهندگان ندارد و پناهجویان و پناهندگان در مناطق شهری زندگی نموده و برای درخواست کمک باید به ادارات دولتی که برای این منظور در شهرهای مختلف وجود دارد مراجعه نمایند. بنابراین یکی از اهداف اصلی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ظرفیت سازی برای کمک به پناهندگان در آفریقای جنوبی است. توجه داشته باشید که روش

پناهندگی

پناهجو:  Asylum Seeker 

او شخصی است که از کشور خود فرار کرده است و در جست و جوی حفاظت و پناهندگی به کشور آفریقای جنوبی آمده است و پرونده ی او در حال بررسی در مراجع قانونی است. در صورتی که پناهندگی این شخص مورد موافقت قرار نگیرد، فرد باید بصورت داوطلبانه کشور را ترک نماید، در غیر اینصورت اخراج خواهد شد.

پناهنده:  Refugee

شخصی است که به او تحت قانون سال ۱۹۹۸ آفریقای جنوبی اعطای پناهندگی شده است. بر اساس کنوانسیون ۱۹۵۱ سازمان ملل متحد یک پناهنده شخصی است که به جهت ترسی موجه از آزار و شکنجه به دلایل نژادی، ملی، عقاید سیاسی یا عضویت در گروه خاص اجتماعی، کشور خود را ترک نموده است. همچنین شخصی است که تحت خطر شکنجه، از دست دادن جان، رفتار بی رحمانه یا مجازات غیر معمول باشد.

کشور آفریقای جنوبی هر ساله میزبان هزاران نفر پناهجو و پناهنده به خصوص از دیگر کشورهای آفریقایی است و درخواست پناهندگی تنها از سوی اشخاصی پذیرفته می شود که در خاک آفریقای جنوبی هستند، این درخواست باید به دفتر پذیرش پناهندگی که در چهار شهر کیپ تاون، ماراباستد، مسینا و دوربان مستقر است ارائه شود و باید مجوز پناهندگی که برای ۱۴ روز است دریافت دارد. سپس فرد باید فرم BI-1590 را در دو نسخه تکمیل نماید، در این زمان افسر پذیرش پناهندگی مصاحبه ای با متقاضی انجام می دهد و هویت او و وابستگانش را که با او به این کشور آمده اند و دلایل درخواست را می پرسد و روز دیگری را برای دریافت تاییدیه رسمی تصمیم مربوطه تعیین می کند. دفاتر پذیرش پناهندگی (RRO) روزهای خاصی را برای پاسخگویی به پناهندگان تعیین نموده اند. برای افرادی که اهل شرق قاره آفریقا هستند روزهای دوشنبه و سه شنبه، برای افرادی که از غرب آفریقا آمده اند روزهای پنجشنبه و برای افرادی از باقی نقاط دنیا مثل آسیا آمده اند، روزهای جمعه، تعیین شده است. این امر نشان دهنده ی این است که بیشترین تعداد پناهجویان از کشورهای آفریقایی به کشور آفریقای جنوبی پناهنده می شوند.

مجوز ۶ ماهه حضور در آفریقای جنوبی

پس از بررسی وضعیت ممکن است سه نوع تصمیم گرفته شود، پذیرش درخواست، رد درخواست و رد درخواست به دلیل ادعای فریبکارانه یا بی اساس.

چنانچه درخواست پذیرفته نشود فرد حق تجدیدنظر خواهی دارد و حداکثر ظرف یک ماه تکلیف پرونده روشن می گردد. اگر در مرحله ی تجدیدنظر هم اعتراض تجدیدنظرخواه به دلیل جعلی بودن یا بی اساس بودن یا فریب دادن رد شود باید کشور آفریقای جنوبی را ترک کند.

اما چنانچه درخواست پناهندگی پذیرفته شود به فرد اجازه داده می شود که به مدت ۶ ماه  در افریقای جنوبی بماند، در این مدت، وضعیت فرد همچنان در حال بررسی است و متقاضی با این مجوز می تواند به کار  و تحصیل مشغول شود و به کشورش بر گردانده نمی شود. این مدت ۶ ماهه قابل تمدید به ۶ ماه دیگر نیز می باشد.

مجوز دو ساله پناهندگی

متقاضی پناهندگی پیش از انقضای مجوز شش ماهه (یا یک سال) باید برای انجام مصاحبه دوم با افسر تعیین وضعیت پناهندگان، به مراجع قانونی مراجعه نماید و چنانچه از نظر افسر، واجد شرایط اقامت در آفریقای جنوبی باشد، مجوز دو ساله  اقامت در کشور به او اعطا می شود که با آن می تواند کار و تحصیل نماید. این مجوز نیز با درخواست متقاضی، قابل تمدید است. پس از ۱۵ روز از اعطای مجوز، متقاضی باید مدرک شناسایی پناهندگی را از دفتر پذیرش پناهندگان دریافت نماید و می تواند این مدرک شناسایی را به دفتر سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ارائه دهد.

مجوز اقامت دائم

این مجوز به پناهنده ای اعطا می شود که به مدت ۵ سال پس از درخواست پناهندگی و موافقت با آن، همچنان در کشور افریقای جنوبی مستقر بوده و همچنان نیز طبق قانون ۱۹۹۸ پناهجو محسوب می شود. با داشتن این شرایط به فرد اجازه ی اقامت دائم در آفریقای جنوبی اعطا می شود.

فرد متقاضی باید مدارک ذیل را به همان دفتری که درخواست اولیه پناهندگی را تحویل داده بود، ارائه دهد:

 • مجوز معتبر پناهندگی

 • گواهی ازدواج

 • اثبات توانایی مالی

 • گواهی تولد فرزندان

 • گواهی طلاق (در صورت لزوم)

 • اثبات تغییر در مدارک هویتی (در صورت تغییر نام یا هر نوع تغییر دیگری در مدارک هویتی)

 • تکمیل فرم BI-29

 • گواهی واکسیناسون تب زرد در مناطقی که این بیماری وجود دارد.

صدور مدرک مسافرت (پاسپورت)

افرادی که به عنوان پناهنده وارد کشور آفریقای جنوبی می شوند ممکن است به تنهایی و با دارایی اندکی وارد این کشور بشوند، به همین دلیل ممکن است بخواهند با خانواده ی خود دیدار داشته باشند یا بخواهند نسبت به امور مالی و املاک خود اقداماتی را در خارج از کشور انجام دهند. بنابراین افرادی که به عنوان پناهنده مجوز حضور در آفریقای جنوبی را دریافت می کنند، از این حق برخوردارند که مدرک مسافرتی به غیر از پاسپورت کشور متبوع خود داشته باشند، زیرا ممکن است مسافرت با پاسپورت قبلی شان مشکلاتی را ایجاد نماید، لذا سندی تحت قرارداد سازمان ملل در خصوص مدارک مسافرتی (UNTCD)  به ایشان اعطا می گردد و تمامی کشورهای عضو سازمان ملل این سند را به رسمیت شناخته و  از حقوق دارنده ی آن حمایت می کنند.

قوانین مربوط به وضعیت پناهندگان

در مراجع قانونی کشور آفریقای جنوبی برای بررسی وضعیت پناهندگان به قوانین و کنوانسیون های ذیل استناد می گردد:

 • قانون پناهندگی کشور آفریقای جنوبی مورخ ۱۹۹۸

 • کنوانسیون ۱۹۵۱ سازمان ملل متحد در مورد وضعیت پناهندگان

 • کنوانسیون ۱۹۶۹ ناظر بر جنبه های خاصی از مسائل پناهندگان و پروتکل ۱۹۶۷ مربوط به وضعیت پناهندگان

 • موافقت نامه عمومی ۱۹۹۳ بین دولت آفریقای جنوبی و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR)

 • قانون مهاجرت

هزینه ها:

تمامی مراحل مربوط به درخواست پناهندگی، مصاحبه، صدور مجوز و… رایگان می باشد.

نتیجه گیری:

در نوشتار حاضر سعی گردید تا حدودی قواعد و مقررات مربوط به پناهندگی تشریح گردد. امروزه با وجود کنوانسیون های  بین المللی و قواعد و مقررات در خصوص وضعیت پناهندگان و استقرار دفاتر سازمان ملل در خصوص امور پناهندگان در کشورهای مختلف، وضعیت این افراد تا حدودی بهتر گردیده است، اما نباید از خاطر دور داشت که پناهندگان همواره سختی های زیادی را تحمل نموده و در موارد زیادی هم با توهین و تحقیر و بیماری های مختلف روبرو می شوند و حتی تا سال ها پس از دریافت مجوز پناهندگی، نمی توانند مانند افراد عادی زندگی کنند. در سال های اخیر با افزایش تعداد پناهندگان در آفریقای جنوبی میزان تنش در میان شهروندان این کشور با مهاجرین غیر قانونی و پناهندگان زیاد شده و علت آن بالا رفتن آمار جنایات و  شیوع بیماری های خطرناک مانند ایدز می باشد.

منابع:

https://www.immigrationsouthafrica.org

http://www.dha.gov.za

TOP