×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
south korea country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور کره جنوبی

نام کره از یکی از امپراتوری های بزرگ کره بنام گوگوریو گرفته شده که به KORYO معروف است که یکی از قدرتهای بزرگ در شرق آسیا بوده است.
کشور جمهوری کره در نیمکره شمالی و شرقی، در شرق قاره آسیا و در کناره غربی دریای ژاپن قرار دارد .
مساحت کشور کره جنوبی 98،480 کیلومتر مربع (یک شانزدهم ایران ) میباشد  و مهمترین شهرهای آن  عبارتند از: شهر سئول که پایتخت کره جنوبی نیز میباشد با 10.500.000 نفر ، بوسان با 3.600.000 نفر ، تائگو با 2.500.000  نفر ، ایچون با 2،700،000 ، کوانگجو با 1.400.000 نفر ، دایجون با 1.4  نفر و اولسان 1،100،000 نفر .

مردم  کره جنوبی

ملیت مردم این کشور، کره ای میباشد ، در سال 2017 جمعیت کل کره جنوبی به ۵۰٬۶۱۷٬۰۴۵ نفر رسید .
گروه های قومی این کشورشامل :  کره ای و اقلیت کوچک چینی در حدود 20000 نفر میباشد و ادیانی که اکثر مردم کره از آن تبعیت میکنند مسیحیت ، بودیسم ، جادو گری ، چوندوکیو و کنفوسیوس است .
زبان مردم این کشور ، کره ای  میباشد ولی زبان انگلیسی هم  به طور گسترده ای در دبیرستانهای مقدماتی و متوسطه تدریس می شود و نکته دیگر که بد نیست در مورد این کشور بدانید این است که آموزش و پرورش در کشور کره اجباری است

جمعیت و میزان تراکم کره جنوبی

جمعیت کره یکی از مهمترین جمعیتهای قومی و زبانی همگن، در جهان میباشد. به جز جامعه کوچک چینی که در حدود 20000 نفر میباشند ، تقریبا همه مردم کره فرهنگ و زبان مشترکی را دارا میباشند . کره جنوبی با 48،600،000 نفر جمعیت ، بالاترین تراکم جمعیت را نسبت به وسعتش در جهان دارد . تراکم  عمده جمعیت در قسمتهای شمال غربی ، جنوب شرقی و در دشت های جنوب سئول قرار دارند .

زبان مردم کره جنوبی

زبان کره ای (هانگول)  که توسط پادشاه چوسان اختراع گردید و دارای 28 الفبا می‌باشد  و تلفیقی از زبانهای مغولی و  ژاپنی است اما زبان چینی بطور وسیعی در آن وارد شده است . حدود 1300 کاراکتر چینی در زبان کره ای مدرن مورد استفاده قرار گرفته .
زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در اکثر مدارس ابتدایی و متوسطه تدریس می شود و همچنین چینی و ژاپنی نیز به طور گسترده در مدارس متوسطه تدریس میگردد .

مذاهب کره جنوبی

در قانون اساسی کره جنوبی آزادی مذهب تاکید شده و تقریبا نیمی از جمعیت کره جنوبی به طور فعال به نوعی از یکی از ادیان دین تبعیت میکنند. اکثر مؤمنان مذهبی تقریبأ 29.2 ٪ از جمعیت کره جنوبی تابع مسیحیت و 22.8 ٪ بودایی می باشند.
با توجه به اینکه تنها 0.2 ٪ از مردم کره جنوبی پیرو کنفوسیوس می باشند ، جامعه کره ای همچنان پای بند ارزشهای مکتب کنفوسیوس و باورهای آن می باشند. اقلیت کمی از مرم کره جنوبی مسلمان ، جادو گری (پرستش روح سنتی) و Chondogyo "راه آسمانی"  و 46.5 ٪ از جمعیت آن تابع هیچ مذهبی نیستند.

تقسیمات سیاسی و کشوری  کره جنوبی

کره جنوبی شامل 9 استان و 6 کلانشهر میباشد که سئول پایتخت کشور و بعنوان یک شهر ویژه  (special city) میباشد و جیجو یکی از 9 استانی است که بصورت استان ویژه و مستقل (special self-governing province) اداره می‌شود.همچنین شهر جدید سجونگ  که همچنان در حال احداث و تکمیل می‌باشد بعنوان شهر ویژه مستقل (special self- governing city) نامگذاری شده است. مدیریت تمامی  این شهرهای ویژه برعهده یک فرماندار انتصابی از سوی دولت مرکزی میباشد .

میزان امنیت در کره جنوبی

جرائم علیه خارجیان به طور کلی در این کشور پائین گزارش می شود. با اینحال لازم است از تردد به تنهایی بعد از تاریکی هوا دوری کنید .
و همچنین توصیه می‌شود بعد از تاریک شدن هوا بجای تاکسی از مترو و اتوبوس استفاده كنید و درصورت اضطرار فقط سوار تاکسیهای آرم دار شوید.

قوانین و آداب و رسوم

1- آمار خارجیانی که در کشور کره جنوبی به علت استعمال یا حمل داروهای ممنوع و مواد مخدر دستگیر شده اند رو به افزایش است. قوانین این کشور در این رابطه بسیار سختگیرانه است و مصرف مواد مخدر حتی به تنهایی و در منزل شخصی، حبسهای طولانی، جریمه‌های سنگین و نهایتا اخراج از این کشور را در پی خواهد داشت.
2- برای رانندگی در کشور کره جنوبی باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) را داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین‌المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره‌های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی كنند.
3- به دلیل عدم وجود قرارداد در رابطه با انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که شخص به هر علتی توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری كند.
4- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به نزدیکترین سرکنسولگری یا سفارت جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محلی را نمی‌دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری كنید. شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محلی هستید و وظایف نمایندگی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور كره نیست.

الزامات ورود و اقامت در کره جنوبی

 روادید کار فقط در صورتی که در خارج  کره جنوبی اقدام کند صادر می‌شود.

جاذبه های گردشگری کره جنوبی را بیشتر بشناسید 

شهر زیبای سئول

سئول در زبان کره ای به معنای پایتخت میباشد و پس از تشکیل کشور کره در سال 1948 ، سئول به عنوان پایتخت کره جنوبی انتخاب شد .

این شهر علاوه بر پایتخت کره جنوبی یکی از کلان شهرهای این کشور نیز میباشد که جمعیت آن بالغ بر 10 میلیون نفر میباشد و یکی از شهرهای پرجمعیت جهان میباشد .این شهر از ساختار زیر بنای بسیار پیشرفته ای و مدرنی برخوردار بوده و متروی شهر سئول هر ساله 200 میلیون مسافر را جابجا میکند که سومین شبکه بزرگ مترئ در جهان میباشد .تاریخچه شهر سئول به سال 18 پیش از میلاد برمیگردد و بیش از 2000 سال است که از سکونتگاه های اصلی منطقه خود به شمار میرود .

باکجه که یکی از پادشاهان سه قدرت  بزرگ کره میباشد پایتخت خود را در جنوب خاوری سئول قرار داد و همچنین این شهر پایتخت دودمان گوجوسان نیز بوده است .

قصر زیبای جیونگ بوک گونگ

کاخ آبی که محل دفتر و زندگی رییس جمهور می باشد 

موزه ملی فرهنگ عامه

محله اینسادونگ ( بازدید از گالری و چاپخانه ها )

دهکده نامسان هانوک و خانه های سنتی

برج N Seoul به همراه رصد خانه

سیاره آبی سئول (Aqua Planet)

پارک ملی سئوراکسان

جزیره جیجو

صخره سر اژدها Yongduan

دهانه آتشفشانی Sungsan Sunrise Peak

دهکده اقوام

آبشار Jeongbang

صخره Jusangjeolli

منطقه غیر نظامی کره جنوبی

روستاهای محلی آندانگ و هاهوئه

شرایط بهداشت

1-  طبق آمار اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی امکان ابتلا به بیماریهای زیر در کشور کره وجود دارد:
هپاتیت A
انسفالیت ژاپنی نوع B
تب تیفوئید
سل

2- در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده كنید. بیمه‌های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی‌توان از خدمات آن برای درمان بیماری های خاص استفاده کرد .

3-  قبل از سفر به این کشوردقت داشته باشید که واکسنهای چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است که قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه كنید.

4-  با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات نا مطمئن پرهیز كنید.

شرایط سفر

1-  واحد پول این کشور وون است که به راحتی می‌توان ارزهای خارجی خود را در صرافیها ، بانکها ، هتل های بزرگ به پول محل تبدیل كرد.
2-  این کشور از نظر آمار مربوط به مرگ و میر ناشی از تصادفات در مقام دوم جهان است. بنابراین در رانندگی احتیاط كنید و همچنین در صورتی که فرد مقصر در تصادفات منجر به خسارت جانی ، با مسئولیت کیفری و مجازاتهای مربوط به آن مواجه خواهد شد.
3- توصیه میشود در زمان استفاده از تاکسی مقصد خود را به صورت نوشته و به زبان کره‌ای همراه خود داشته باشید ؛ زیرا آشنایی رانندگان تاکسی دراین کشور به زبان انگلیسی بسیار کم است.
4- برای تماس با آمبولانس شماره  119 و برای تماس با پلیس با شماره 112را بگیرید. شماره 112 پلیس از ساعت 7 صبح تا 10 شب مترجم انگلیسی دارد.
5- در زمان ورود به کشور کره جنوبی چنانچه در شهر سئول مستقر شدید ، در اولین زمان  آدرس نمایندگی ایران را که به همین منظور در اختیار شما قرار گرفته است، پیدا كنید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.
6-  در صورتی که در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید،بایستی قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محلی برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت كنید گزارش رسمی پلیس باعث میشود که موضوع را در نهادهای مربوطه به نحو موثرتری پیگیری كنید.

ساختار حکومتی کره جنوبی

نظام سیاسی کره جنوبی از نوع دموکراتیک بوده و در تقسیم‌بندیهای دو گانه ریاستی و پارلمانی، جزء گروه سیستمهای  ریاستی طبقه بندی می‌شود.

قوه مجریه ( رئیس جمهور )

در این کشور رئیس جمهور با رای مستقیم مردم برای مدت 5 سال انتخاب میشود که در راس هرم قدرت قرار دارد. وی رئیس قوه مجریه می‌باشد. انتخابات ریاست جمهوری هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود که رئیس جمهور مجاز به شرکت در انتخابات بعدی نمیباشد. (معدود کشورهایی از این سیستم پیروی می‌کنند و دلیل اصلی آن چرخش نخبگان و جلوگیری از اداره کشور توسط افراد خاص می‌باشد)
بیشترین و  حساس ترین تصمیمات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور توسط شخص رئیس جمهور و مشاوران وی در نهاد ریاست جمهوری اتخاذ می گردد. نخست وزیر نیز با پیشنهاد رییس جمهور و تصویب مجلس ملی کره انتخاب می‌شود ،از جمله وظایف نخست وزیر و هیات وزرا در جلساتی که  ریاست رییس جمهور تشکیل می‌دهد در باره امور مختلف کشور تصمیم‌گیری می‌کنند و همچنین در غیاب رییس جمهور، نخست وزیر ریاست کابینه را بر عهده دارد. وزیران مسئولیت اتخاذ تصمیمات نهایی را نداشته و این تصمیمات باید توسط رییس جمهور اتخاذ و برای اجراء ابلاغ گردد .
کابینه دولت  از 18 وزیر متشکل می‌باشد . علاوه بر کابینه، رئیس جمهور از خدمات 3 مشاور عالی و 9 مشاور ریاست جمهوری و 40 دستیار در امور مختلف کشوری برخوردار است .

وضعیت اقتصادی کره جنوبی

کره جنوبی سیاستهای خویش را با هدف  توسعه تجاری از سال 1964 آغاز کرد . این کشور ازسال 1964 تا 1977 با اتخاذ استراتژیهای مناسب و تقسیم بندی زمانی صحیح به تقویت زیرساختهای اقتصادی و نیروی انسانی جهت دستیابی  به اهداف کلان توسعه ای برای ورود به بازارهای جهانی و افزایش ضریب رقابتی تولیدات صنعتی پرداخته و برنامه های توسعه خود را در قالب برنامه های 5 ساله به مرحله اجرا در آورده است. کره جنوبی از سال 1998 همواره در تلاش برای افزایش و توسعه  اقلام تجاری و حفظ مازاد تجاری خود بود و تنوع بخشیدن به محصولات صادراتی و کیفیت آنان را نیز در دستور کار خود قرار داده است .
کشور کره همچنین در همین دوره وضعیت رقابتی صنایع را از طریق توسعه فنآوری های جدید ، تسهیل نمودن صنعت خدمات رسانی اطلاعاتی و تاسیس موسسات تحقیقات و توسعه (R&D ) تقویت نمود . در نتیجه اقدامات فوق، صادرات کره را در پنج بخش نیمه هادیها ، صنایع خودروسازی، وسایل ارتباط سیار تلفن همراه ، رایانه و کشتی افزایش داد .
بازار مصرف حدود 45 درصد از تولیدات کره کشورهای چین ، ژاپن و آمریکا میباشند . کره قبلاً برنامه ریزی کرده بود که در سال 2008 درآمد سرانه خود را به 20 هزار دلار ( با رویکرد افزایش حجم صادرات تا سقف 400 میلیارد دلار) برساند که در سال 2008 درآمد سرانه به 21هزار دلار و صادرات به 420 میلیارد دلار افزایش و از پیش بینی ها فراتر رفت. اما در اواخر سال مذکور، بحران مالی و اقتصادی جهانی اقتصاد کره را نیز متاثر ساخت و سال 2009 میلادی سال رکود اقتصاد جهانی گردید. با اینحال طی سال های اخیر اقلام صادراتی متنوع شده و محصولات صنایع IT و BT براساس تقاضای بازار جهانی تولید و تا سقف 800 قلم افزایش یافت. تجارت الکترونیکی به 70 درصد افزایش یافت. این کشور برای رسیدن به اهداف مذکور استراتژیهای ذیل را اتخاذ نمود:
1-ارتقاء سطح رقابتی محصولات صادراتی
2- تقویت بازاریابی خارجی و همکاریهای تجاری
3- توسعه زیرساخت‌های پیشرفته تجاری.

نتیجه اینکه کره با نگاه توسعه‌ای به اقتصاد کشور و سرعت بخشیدن به انجام برنامه‌های توسعه‌ای سعی نمود با توجه به حضور کشورهای قدرتمند در همسایگی خود مانند ژاپن، روسیه و چین قدرت رقابتی خود را افزایش داده تا از گردونه تحولات عظیم اقتصادی این منطقه و جهان عقب نماند. اگر چه این کشور با الگوبرداری از اقتصادهای موفق و کمک کشورهای صنعتی بزرگ از قبیل ژاپن، آمریکا و استرالیا توانست به این پیشرفت‌ها نایل گردد، اما نبایستی نظم، پشتکار و همت مقامات دولتی و مردم را در این میان نادیده گرفت.
کره جنوبی امروزه به عنوان چهارمین اقتصاد قاره آسیا و سیزدهمین اقتصاد دنیا شناخته می‌شود. کره جنوبی یکی از اعضای فعال سازمانهای بین المللی مانند سازمان ملل متحد ( عضو غیر دائم شورای امینت در دوره زمانی 2013 تا 2015) ،سازمان تجارت جهان(WTO)، سازمان توسعه همکاریهای اقتصادی(OECD) و گروه G20بوده و یکی از اعضای موسس APEC و اجلاس سران شرق آسیا می‌باشد. همچنین کره جنوبی در حال حاضر با 45 کشور در جهان (با احتساب کشورهای اتحادیه اروپا واتحادیه جنوب و شرق آسیا) به توافقاتی در زمینه مکانیسم تجارت آزاد دست یافته و فعالانه درصدد است با دیگر کشورها نیز قراردادهای مشابه منعقد نماید. مقامات کره جنوبی امیدوارند که در آینده نزدیک کشورشان بعنوان یک مرکز بین‌المللی (International Hub) در زمینه تجارت آزاد FTA با دیگر کشورها مطرح شده و اقدامات اساسی را نیز در این زمینه انجام داده‌اند.
این کشور هم اکنون پنجمین کشور بزرگ تولید کننده صنایع مربوط به انرژی هسته‌ای در جهان است و در نظر دارد به یکی از عمده ترین صادرکنندگان انرژی هسته‌ای تبدیل گردد. همچنین در زمینه کشتی سازی نیز رتبه نخست جهانی را دارد. علاوه بر آن به دلیل ظرفیتها و قابلیتهای چند کمپانی معروفش نظیر سامسونگ، ال جی و هیوندایی، هانجین، اس کی، کیا و .... یکی از قویترین بازیگران جهانی در عرضه صنایع الکترونیک، خودرو، ماشین آلات، فولاد، پتروشیمی، ساخت و ساز و غیره است. این کشور دارای بزرگترین برنامه‌های رشد سبز در جهان می باشد. دولت و شرکتهای کره ای همواره در حال سرمایه گذاری در بخشهای مبتنی بر رشد سبز نظیر انرژی سبز، تکنولوژیهای کم انرژی بر و دیگر فناوری های مربوطه مخصوصاً در بخشهای کشتی سازی، خودرو سازی و فناوری اطلاعات می‌باشند.
کره جنوبی در زمینه رتبه سنجی های بین المللی نیز به موفقیت های خوبی دست یافته است. موسسه رتبه سنجی مودیز درگزارش آخر خود در آگوست سال 2012 بدلیل مقاومت و انعطاف پذیری این کشور در برابر شوکهای اقتصادی خارجی و نیز بدلیل زیرساختهای مالی قوی آن رتبه اعتباری کره جنوبی را یک درجه بالا برد و آنرا به Aa3 ارتقاء داد که چهارمین رتبه برتر این شرکت می باشد. رتبه کره از نظر مودیز هم اکنون همسان با کشورهای ژاپن و چین است. البته در سال 2012 کره جنوبی از افزایش رتبه دیگر موسسات اعتبار سنجی نیز بهره مند گردید که رتبه بندی جدید موسسه مودیز شاخص ترین آنها بوده است. اما با وجود پتانسیل رشد بالا و ساختار باثبات اقتصادی موجود در کره جنوبی، بازار سهام و رتبه اعتباری آن همواره در معرض ضربه پذیری از ناحیه تنش ها و تهدیدهای گاه و بیگاه کره شمالی قرار دارد که این تهدیدات اغلب مواقع بر بازارهای مالی کره جنوبی تأثیرات منفی بر جای می گذارد. با اینحال بسیاری از تحلیلگران اقتصادی معتقدند که برقراری صلح و ثبات و یا اتحاد دو کشور و در نتیجه رفع اینگونه تهدیدها و نگرانی ها ، می تواند به کره جنوبی کمک کند تا بعنوان یکی از موتورخانه های بزرگ اقتصاد جهانی ظهور نماوده و علاوه بر آن حتی این پتانسیل را نیز دارد که تا سال 2030 به یکی از 5 اقتصاد برتر جهان تبدیل شود.

صادرات و واردات عمده  کره جنوبی 

اقلام عمده صادراتی کره جنوبی شامل :

محصولات IT (نیمه هادی ها, کامپیوتر, وسایل ارتباط بی سیم )

سایرمحصولات (خودرو، کشتی, ماشین آلات، تولیدات فولاد وآهن، محصولات شیمیایی و نساجی )

اقلام عمده وارداتی کره جنوبی شامل :

مواد خام، ماشین آلات, وسایل الکتریکی والکترونیکی,نفت,فولاد, تجهیزات حمل ونقل, موادشیمیایی .

حجم مبادلات کره جنوبی با سه شریک اصلی  خود یعنی ژاپن ، چین و آمریکا میباشد .

صنایع عمده کره شامل : خودروسازی, الکترونیکی, کشتی سازی, شیمیایی, فولاد, نساجی, تولیدکفش و پوشاک

بانکهای عمده 

بانک کره که همان بانک مرکزی است. همچنین دارای 19 بانک داخلی و 42 بانک خارجی می باشد نظیر: اگزیم بانک، بانک توسعه کره، بانک ووری، بانک IBK ، KB، NH Bank ، Shinhan Bank و غیره

سازمانهای عمده اقتصادی

اتاق بازرگانی و صنعت کره KCCI, سازمان تجارت و توسعه صادرات KOTRA, آژانس تجارت بین المللی کره KITA, انجمن واردکنندگان کره KOIMA , فدراسیون صنایع کره FKI ، فدراسیون صنایع کوچک و متوسط کره Kbiz ، فدراسیون کارفرمایان کره KEF .

درکره جنوبی 158 دانشگاه وجود داردکه در میان آنها 24 دانشگاه دولتی و134دانشگاه خصوصی است.

محصولات عمده معدنی شامل  : سنگ آهن , زغال سنگ, تنگستن و گرافیت میباشد .

وضعیت کشاورزی کره جنوبی به این شکل میباشد که ، حدود 13میلیون تن تولیدات کشاورزی تنها از20 هزارکیلومترمربع برداشت می شود. 5/200 درصد ازخاک این کشور مزارع کشاورزی میباشد و  عمده محصولات کشاورزی وباغداری این کشور بصورت گلخانه ای می باشد.
محصولات کشاورزی کره عمدتأ : برنج( 07/4میلیون تن), میوه (سیب,هلو,خرمالو,انگور ونارنگی)5/2 میلیون تن
وضعیت منابع آب کره شامل :  98 درصد جمعیت شهری و 88.8 درصد جمعیت روستائی کره جنوبی به آب لوله کشی دسترسی دارند . صنعت وتکنولوژی مهار آب دراین کشورتوسعه یافته است و میزان متوسط آب اختصاص یافته به هرنفر در روز 380 لیتر میباشد .
تعداد فرودگاه های کره جنوبی 166 فرودگاه برای پروازهای داخلی و بین المللی است که مهمترین آنها فرودگاه بین المللی اینچون، گیمپو (سئول)، جیجو (جزیره جیجو)، گیم  هی (بوسان)، ته گو، یانگ یانگ و چونگیو می‌باشد.
وضعیت راههای مواصلاتی کره جنوبی شامل : 2640 کیلومتر بزرگراه ,70140 کیلومترجاده آسفالته و400کیلومتر خط مترو میباشد .
وضعیت سیستم راه آهن کشور کره جنوبی : 6820 کیلومترخط آهن. درماه ژوئن 2003 شبکه راه آهن کره جنوبی درایستگاه Dorasann به شبکه راه آهن کره شمالی و از طریق آن به شبکه راه  آهن آسیایی متصل شد.

رتبه های جهانی کره جنوبی 

- اولین کشور جهان از نظر صنعت ساخت کشتی
- اولین کشور جهان از نظر سرعت استفاده از اینترنت
- اولین کشور جهان از نظر طولانی بودن ساعات کار کارگران ( بطورمتوسط2357ساعت درسال ) ,
- اولین کشور جهان از نظر مصرف سرانه فولاددرسال(یک تن)
- سومین کشور جهان از نظر تحقیق وتوسعه
-  سومین کشورجهان ازنظر استفاده از اینترنت درمدارس
ـ چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا
- چهارمین کشورجهان ازنظرساخت ماشین آلات صنعتی
- چهارمین کشورجهان ازنظراستفاده از اینترنت درمنازل
- چهارمین کشورجهان ازنظرمصرف انرژی, (نفت)
- پنجمین کشورجهان ازنظرتولیدسالانـه خودرو
ـ پنجمین کشور جهان از نظر ساخت نیروگاههای هسته ای
- پنجمین کشورجهان ازنظرگرانی رستورانها
- پنجمین کشورجهان ازنظر صنایع الکترونیک
- ششمین کشورجهان ازنظرتولیدفولادخام
- ششمین کشورجهان ازنظر گرانی موادغذایی خام
- هشتمین کشورجهان درصنایع نساجی
- نهمین کشورجهان ازنظر حجم بالای تجارت جهانی
- یازدهمین کشورصنعتی جهان
- یازدهمین کشور جهان درصنایع شیمیایی
- یازدهمین کشورجهان از نظرهزینه مسافرت
- دوازدهمین کشورجهان از نظرتولیدبرنج
- چهاردهمین کشورگران از نظر هزینه هتل
- پانزدهمین کشورجهان از نظرتولید ناخالص داخلی
- پانزدهمین کشورگران جهان از نظرهزینه سه وعده غذای روزانه
- هفدهمین کشورجهان از نظراستفاده ازتلفن همراه (70درصدمردم)
- بیستمین کشور از نظر میران سلامت و رفاه اجتماعی در میان کشورهای OECD
- بیست ودومین کشورجهان از نظرهزینه زندگی
- بیست وهشتمین کشورجهان از نظرگرانی هزینه اجاره مسکن
- چهل وچهارمین کشورجهان از نظردرآمدماهانه
- چهل وهفتمین کشورجهان از نظرتحقیقات دانشگاهی درزمینه امورمالی
- چهل ونهمین کشورجهان از نظرشاخص های مربوط به خوشحالی
- گرانترین کشور جهان از نظر هزینه مکالمه تلفن همراه
- و دارنده 6/2درصدازسهم بازارصادراتی جهان است

وضعیت فرهنگی و رسانه ای کره جنوبی

گفته می شود سابقه تمدنی کشور کره به حدود 5000 سال قبل بر می گردد. افسانه یا داستان زمان شکل گیری پادشاهی کره به 2333 قبل از میلاد بر میگردد. مهمترین دوره پادشاهی کره به دوره سه پادشاهی (شیلا، کوگوریو و پائیک چه) بر می گردد. پادشاهی شیلا در سال 57 قبل از میلاد تاسیس شد تا 668 که شیلا دو پادشاهی دیگر را شکست داد و یک امپراطوری تشکیل داد که تا 935 میلادی ادامه داشت و از آن تاریخ تا 1392 نیز امپراطوری کوگوریو حضور داشت و از سال 1392 تا 1910 سلسله چوسون برکشور حاکم بود که پس از آن تا سال 1945، کره تحت استعمار مستقیم ژاپن قرار داشته است. پس از آزادی، بخش شمالی کره، تحت اشغال روسیه و چین و بخش جنوبی تحت اشغال آمریکائی‌‌ها قرار گرفت که بالاخره براساس مدار 35 درجه کشور تقسیم شد. از سال 1945 تا 1948، کره جنوبی تحت نظارت آمریکائی‌ها قرار داشت که پس از آن، اولین جمهوری کره توسط سینگ مان ریح تاسیس شده است. همچنین دو کشور کره شمالی و کره جنوبی در سال 1950 تا 19533 با یکدیگر درگیر  جنگ شده اند.

خانواده ها و گروههای خویشاوندی

 کره ایها بطور سنتی از سیستم طایفه گرائی پیروی می کنند . مردم کره بر روی نهاد خانواده تأکید فراوانی دارند، رعایت آداب خانوادگی از ضروریات رفتار در جامعه کره ای بحساب می آید و همچنین به والدین و بزرگترها با احترام رفتار می کنند. براساس سیستم طایفه گرائی خانواده ها فرزند پسر را بیشتر ترجیح می دهند. بطور سنتی تا سال 1989، پسر ارشد از سهم بیشتری از ارث برخوردار می شد، چراکه باید هم وظایف والدین در زمان کهن سالی آنان و هم مسئولیت انجام مراسم نیاکان را برعهده بگیرد. براساس سنت کره ای، گروه خویشاوندی پدری کلیه اعضای فامیل در برنامه های مشترک گروههای خویشاوندی شرکت می کنند و نسبت به بجا آوردن مراسم تشریفاتی، اظهار احترام به ارواح نیاکان و تجدید روابط خانوادگی بسیار تأکید دارند . بسیاری از کره ایها شجره نامه قدیمی چندصدساله خود را همچنان حفظ کرده اند.

آداب معاشرت

آموزه سنتی کنفوسیوسی بر روی نزاکت در روابط بشری بر روی پنج بعد از روابط شامل روابط بین حاکم و رعیت، پدر و پسر، شوهر و زن، عالی و دانی و  دوست و دوست تاکید می کند. کنفوسیوس معیار اخلاق و راهنمای بسیاری از مردم می باشد. کره ایها نسبت به نوع رفتار بسیار دقیق بوده و نوع صحبت کردن آنها، بازتاب روابط سلسله مراتبی آنان بین بازیگران اجتماعی می باشد. بجز همکلاسی های قبلی و سایر دوستان بسیار نزدیک، بزرگسالان از اسامی اول برای نام بردن یکدیگر استفاده نمی کنند. معمولا عناوینی نظیر دکتر یا مهندس یا پرزدینت با یک پسوند افتخار آمیز Nim که برتری اجتماعی را یاددآور می شود بکار گرفته می شود. کره ای ها با افراد بالا دست جامعه فروتن، اما نسبت به افراد پائین تر یا طبقه دوستان، رفتار دوستانه ای دارند.میانگین ازدواج دختران به 35 سال (و 37 سال برای مردان) رسیده است.

نظام آموزشی کره جنوبی

سیستم مدارس کره جنوبی ، شامل 6 سال مقطع ابتدائی، 3 سال دوره اول متوسطه و 3 سال دوره دوم (دبیرستان) می‌باشد. دبیرستان ها به دو گروه ( مدارس هنر و علوم انسانی) و (فنی و حرفه‌ای) تقسیم می‌شود. در کشور کره، 99 سال اول از آموزش (ابتدائی و متوسطه) رایگان و اجباری می باشد هرچند موسسات آموزش خصوصی نیز فعال می باشند.
سه سال آخر دبیرستان اختیاری بوده و می بایستی هزینه آن نیز از سوی خانواده ها پرداخت گردد. همچنین توجه زیاد به مقوله آموزش بعنوان بازتابی از میراث سلسله مراتبی کنفوسیوسی بجای مانده از دوران قدیم و ابزاری برای ارتقاء شرایط اجتماعی می شود. بهمین دلیل میزان تحصیلات در تعیین طبقه اجتماعی، ارتقاء در سیستم اداری و سطح درآمد فرد تاثیر فراوانی دارد. لذا خانواده ها برای ورود فرزندانشان به دانشگاههای کشور هزینه های فراوانی می کنند. حدود 85% از جوانان پس از دبیرستان وارد دانشگاه می شوند. کره با حدود سه میلیون و سیصد هزار دانشجو، دارای یکی از بالاترین آمار دانشجو می باشد. هزینه های دانشگاهی نیز بسیار سنگین است، تاجائیکه این مسئله منجر به خودکشی میانگین سالانه حدود 230 جوان می گردد. کشور کره با حدود میانگین ده هزار دلار در سال، پس از آمریکا، دومین کشور گران از نظر هزینه های تحصیلی می باشد.

مطالبی جالب و متفاوت درباره کره جنوبی 

استعمال دخانیات در کره جنوبی مانند دیگر کشورهای توسعه یافته میباشد . با نرخ مصرف روزانه، ۱۹/۹ درصد در سال که این نرخ در آلمان ۲۰/۹ درصد و ژاپن ۱۹/۳ درصد بوده است.
میزان مصرف مردان از نرخ بالایی برخوردار است(۳۶/۲ درصد) اما مصرف زنان با ۴/۳ درصد جزو حداقل میزان مصرف میباشد .
هدف دولت کره کاهش مصرف دخانیات و رسیدن به نرخ ۲۹ درصد تا سال ۲۰۲۰ و نیز سخت گیری شدید و تبدیل کشور به یکی از سخت ترین مکان های جهان برای استعمال دخانیاتمیباشد و برای رسیدن به این هدف قوانینی از جمله : افزایش قیمت، درج اجباری عکس های هشدار دهنده روی پاکت های سیگار، ممنوع کردن تبلیغات دخانیات، مشوق مالی و کمک های پزشکی برای ترک و از همه مهم تر ممنوع کردن استعمال دخانیات در مکان های عمومی مانند بارها، رستوران ها ،کافه ها و ...را وضع کرده است .

کشور کره از جولای ۲۰۱۳ قوانین سختی برای ممنوع کردن استعمال دخانیات در مکان های عمومی وضع کرد ، جریمه ۱۰۰ هزار وونی برای تخطی کنندگان و ۵ میلیون وون برای صاحب مغازه ها  و فروشگاه ها در نظر گرفت .
استعمال دخانیات در تمامی بارها، مهدکودک ها ، مدارس ،دانشگاه ها ، بیمارستان ها، رستوران ها، کافه ها ، کافی نت ها ، ساختمان های اداری ،کتابخانه ها، زمین بازی بچه ها، موسسات خصوصی ، راه آهن و مترو و معابر زیرزمینی وممنوع میباشد  ....
البته در بسیاری از این  مکان ها، بخش هایی را  برای سیگار کشیدن در نظر گرفته اند .
هر شهروند که این جرائم را مشاهده کند میتواند با یک تماس یا ارسال یک پیام به سازمان مربوطه اطلاع دهد ( این شماره در سئول ۱۲۰میباشد) مسئولان مربوطه سریعا به آن مکان رفته و از مجرم عکس گرفته و ۱۰۰ هزار وون جریمه اش خواهند کرد .

نوامبر 27, 2019 @ 11:00 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور کره جنوبی

 نوامبر 27, 2019 @ 11:00 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کره جنوبی یکی از کشورهای توسعه یافته در زمینه علم و دانش در حوزه جنوب شرق آسیا می باشد که هر سال پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان است. دانشگاه های این کشور دارای رتبه های بسیاربالایی و قابل توجهی در بین دانشگاه های برتر دنیا می باشند و یک مکان عالی برای ادامه تحصیل و همزمان کار و زندگی است.

صنعتی بودن این کشور و همچنین زیاد بودن سطح رفاه و تسهیلات اجتماعی سبب شده اند که شاهد استقبال دانشجویان خارجی به تحصیل در کشور کره جنوبی باشیم. مقاطع کارشناسی در کره جنوبی در اغلب دانشگاه های این کشور یک دوره چهار ساله، کارشناسی ارشد ۲ ساله و طول دوره دکترا هم حدود ۳ سال می باشد. زبان آموزش در دانشگاه های کره در بیشتر رشته ها انگلیسی و در بعضی هم کره ای می باشد. برای تحصیل در کره جنوبی داشتن مدرک زبان انگلیسی ضروری می باشد. هر سال تحصیلی در مقطع کارشناسی به دو ترم تقسیم می شود. شروع و پایان ترم های تحصیلی در کره جنوبی به صورت زیر است:

– ترم اول: از اواسط ماه مارچ شروع می شود و تا اواسط ماه جولای ادامه می یابد.

– ترم دوم: از اواخر آگوست / اوایل سپتامبر شروع می شود و تا اوایل ماه فوریه ادامه می یابد.

تعطیلات تابستانی هم در اغلب دانشگاه ها از اواخر ماه جون آغاز می شود و تا اواسط ماه آگوست ادامه می یابد.

دانشگاه های کره جنوبی تقریباً تمامی رشته های موجود را ارائه می دهند و محدودیتی از نظر انتخاب رشته برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. برای دانشجویانی که سوابق تحصیلی خوبی دارند میتوان برای دریافت بورسیه اقدام نمود. بورسیه های تحصیلی شامل دو بخش می شوند:

  • بورسیه هایی که دولت کره جنوبی به دانشجویان خارجی اعطا میکند.

  • بورسیه هایی که دانشگاه ها راسماً به دانشجویان خارجی اعطا می نمایند.

در این کشور فراتر از ۲۰۰ دانشگاه و مراکز آموزش عالی وجود دارد که اکنون ۲۲ دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه ملی سئول مورد تایید قطعی وزارت بهداشت ایران می باشد. تمامی دانشگاههای مورد تایید در کره جنوبی دارای اعتبار بالای بین المللی می باشند که زندگی در یک کشور پیشرفته آسیایی میتواند هدف دانشجویانی باشد که مایل هستند در کنار زندگی در یک کشور با کیفیت عالی، در یک دانشگاه معتبر هم تحصیل کنند. مدت زمان دوره کارشناسی در اغلب دانشگاههای کره جنوبی ۴ سال، کارشناسی ارشد۲ سال و دکتراهم حدود ۳ سال است

پذیرش دوره های زبان در کره جنوبی:

الف: زبان انگلیسی

علاقمندان به فراگیری زبان انگلیسی می توانند دوره های زبان انگلیسی را در کشور های دیگر مثل مالزی، آفریقای جنوبی و… بگذرانند چرا که اکنون مرکز معتبری در کره جنوبی که دوره های زبان انگلیسی را عرضه میکند و بر طبق پذیرش آن مرکز دانشجو بتواند ویزا بگیرد، وجود ندارد. شایان ذکر است که دانشجویانی که با اخذ پذیرش از دانشگاههای کره جنوبی وارد این کشور می شوند می توانند همزمان با تحصیل در رشته اصلی خود در دانشگاه در کلاس های تقویتی زبان انگلیسی هم شرکت نمایند

ب: زبان کره ای

دانشجویان و علاقمندان به فراگیری زبان کره ای می توانند در دوره های زبان کره ای که در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی این کشور برگزار می شود شرکت کنند. این دوره ها بسیار متنوع بوده و در تمامی شهر های مهم کره جنوبی نیز عرضه می شوند.جهت دریافت ویزا، نیاز است که پذیرش ها از دانشگاههای معتبر کره جنوبی گرفته شود تا شانس دریافت ویزا به حداکثر برسد. شهریه دوره های زبان کره ای در دانشگاه های کره جنوبی بسته به دانشگاه و مدت زمان دوره متفاوت می باشد. شهریه دوره ۴ ماهه زبان کره ای در دانشگاههای ملی این کشور حدود ۱۵۰۰ دلار می باشد که لازم است پس از تایید اولیه مدارک دانشجو و تایید شایستگی دانشجو برای دریافت پذیرش، به حساب دانشگاه واریز شده تا پس از آن اصل پذیرش صادر گردد.

پس از اخذ اصل پذیرش لازم است که دانشجو برای دریافت ویزا به سفارت کره جنوبی در تهران مراجعه نماید. در هر سال در اکثر دانشگاههای ملی کره جنوبی، سه ترم آموزش رسمی زبان کره ای برگزار می گردد و لازم است دانشجویان تا ۳ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی برای دوره های مذکور اقدام نمایند.

تخصص پزشکی و دندان پزشکی در کره جنوبی:

دانشگاه ملی سئول از عالی ترین دانشگاه های های آسیا و مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران می باشد، دوره های تخصص های پزشکی و دندانپزشکی و همچنین دکترای تخصصی رشته های بالینی را ارائه می کند.

سطح علمی بسیار بالا در کنار تسهیلات خاص و یکتای این دانشگاه، فرصت خوبی را برای متقاضیان به تحصیل در این کشور را محیا می سازد.

هزینه های زندگی و تحصیل در کره جنوبی:

هزینه های دانشگاه در صورتی که شخص بورس نشود بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار است.

به طور کلی هزینه زندگی نیز در این کشور حدودا بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار ماهیانه است .

ویزای کاری کشور کره جنوبی

نوامبر 27, 2019 @ 11:00 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

کشور کره جنوبی در حال حاضر به عنوان یک صادر کننده اتومبیل ،تلفن همراه و سایر دستگاه های با تکنولوژی بالا و یک رقیب رو به رشد در فناوری اطلاعات می باشد و متخصصان در زمینه های فوق میتوانند کشوره کره جنوبی را برای مهاجرت کاری انتخاب نمایند چراکه این کشور نیاز عمده به این متخصصان دارد.

سئول، پایتخت و بزرگترین شهرستان در کره جنوبی، مرکز همه چیز من الجمله اقتصاد و سیاست به فرهنگ و کسب و کار بین المللی است، برخی از بزرگترین شرکت های جهان در سئول و منطقه اطراف آن مستقر است، بیشترین شغلی که برای اتباع خارجی در کره جنوبی وجود دارد مدرس زبان انگلیسی است، به افرادی که به دنبال کار در خارج از سئول هستند شهرهایی چون دائجون،گوانگجو،اینچئون و اولسان پیشنهاد می شود.
همیشه اخذ شغل در کشورهای خارجی به راحتی به دست نمی آید، اما بهترین کار انجام تحقیقات و پژوهش می باشد، اگر شما میخواهید کاری را در کره جنوبی به دست آورید می توانید از طریق آژانس های استخدام این کشور و یا سازمان های ارائه دهنده کار،روزنامه ها و وب سایت های شغلیاقدام نمایید، افراد در قدم اول برای کار در جنوبی نیازمند کارفرما از این کشور می باشد که باید اشخاص بیگانه را حمایت کنند و برای آنها دعوت نامه کاری ارسال نمایند و یا می توانند از ویزاهای دیگر کاری استفاده نمایند که برخی از آنها در ذیل آمده است
انواع ویزای کار در کره جنوبی
ویزاهای اشتغال که بیشتر در کره جنوبی مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از :
ویزای اشتغال کوتاه مدت (C-4)
ویزای مدیریت تجاری (D-9)
ویزای سرمایه گذاری خارجی(D-8)
ویزای کار حرفه ای(حرفه های ویژه) (E-5)
ویزای کار خاص (فعالیت خاص تعیین شده)(E-7)
واگذاری شرکت رزیدنت ،انتقال داخل شرکت(D-7)
ویزای حرفه های ویژه E-5 :
برای درخواست ویزای E-5 نیازمند گواهی صلاحیت که تحت قانون کره جنوبی شناخته شده است، در واقع افرادی که مدارک بین المللی برای حرفه خود دارند که توسط دولت کره به رسمیت شناخته شده است،مشاغلی چون خلبان هواپیمایی،پزشکان،کارورزان بیمارستان و افرادی که به عنوان کارکنان ضروری برای خدمات حمل و تقل توسط شرکت حمل و نقل کره ای استخدام شده اند، به طور کلی افرادی که به دنبال ویزای E-5 هستند می بایست مدارکی همچون گواهی اشتغال،گواهی درجه، نامه های مرجع حرفه ای و مدارک دیگر ارائه دهند.
ویزای کار خاص (فعالیت خاص تعیین شده E-7)
این ویزا برای داوطلبانی که در برخی از زمینه ها واجد شرایط هستند که شامل مدیران سطح بالا ،انواع مختلف از مهندسان و متخصصان فناوری خاص می باشند، همانند ویزای E-5 متقاضیان این نوع ویزا نیازمند ارائه گواهی اشتغال،گواهی درجه و نامه های مرجع حرفه های و شرایط دیگر می باشند.
ویزاهای ذکر شده در بالا باید از سفارت کره جنوبی و یا کنسولگری که صلاحیت آن تایید شده از محل اقامت متقاضی دریافت گردد.
میانگین ساعت کار در کره جنوبی : ۴۰ ساعت در هفته و ۸ ساعت در روز می باشد اگرچه فرهنگ کار با مدت بسیار طولانی در کره جنوبی وجود دارد.، ۱۵ روز تعطیلات عمومی در سال برای افراد وجود دارد .
نرخ مالیات: نرخ مالیات از درآمد شخصی از ۸ تا ۳۵ درصد ( به جز یک مالیات اضافی ۱۰ درصد از ساکنان) می باشد.
افراد زیر ۱۸ سال اجازه کار در کره جنوبی را ندارند مگر اینکه اجازه پدر و مادر یا قیم خود را به صورت مکتوب داشته باشند، در هر صورت افراد زیر سن قانونی اجازه کار در شیفت شب را ندارند مگر با کسب اجازه از وزارت کار
اگر شما سروران گرامی هم متقاضی اقامت از طریق کار در کره جنوبی می باشید به شما عزیزان پیشنهاد می شود مطالب این مقاله را به طور کامل مطالعه فرموده و .
به طور کلی اگر شما متقاضیان به دنبالی راهی برای دریافت اطلاعات تکمیلی در باب اقامت از طریق کار در کره جنوبی هستید می توانید به وب سایت سازمانی کشور کره جنوبی یا وب سایت سفارت این کشور مراجعه نمایید

ثبت شرکت در کشور کره جنوبی

نوامبر 27, 2019 @ 11:00 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

دولت کره جنوبی در سال ۱۹۹۸ برای جذب سرمایه گذاران خارجی (FID) قانون سرمایه گذاری خارجی را به تصویب رساند که در این قانون منافع بسیاری برای سرمایه گذاران خارجی و همچنین معافیت های مالیاتی و کمکهای نقدی پیش بینی شده است.

انواع نهادهای کسب و کار در کره جنوبی

۱٫شرکت با مسئولیت محدود (یوهان Hoesa)

این نهاد یکی از شایع ترین انواع شرکتهای ثبت شده در کره جنوبی توسط سرمایه گذاران خارجی است. شرکت با مسئولیت محدود (LLC) امکان ثبت با معرفی یکی از افراد اصلی و یک سهامدار در زمان ۲ هفته ثبت می شود.

۲٫دفتر شعبه

۳٫دفتر نمایندگی (RO)

۴٫مشارکت عمومی (Hapmyong Hoesa)

۵٫مشارکت با مسئولیت محدود (Hapja Hoesa)

۶٫شرکت سهامی (Chusik Hoesa)

مراحل ثبت شرکت در کره جنوبی

۱٫تهیه طرح توجیه اقتصادی و پیش بینی عملکرد شرکت در آینده(بیزینس پلان)

۲٫ارائه گذرنامه شخص متقاضی و همراهان وی به همراه آدرس دقیق محل سکونت با تأیید دفتر اسناد رسمی محل سکونت فرد: این مدارک می بایست ترجمه شده و به تأیید کنسولگری کره جنوبی برسد که پروسه تأیید یک هفته طول می کشد.

۳٫ارائه اجاره نامه یک دفتر تجاری در کره جنوبی

۴٫ارائه نام شرکت: این نام می بایست در دادگاه عالی کره جنوبی تأیید شود.

۵٫تنظیم اساسنامه شرکت

۶٫ارائه اساسنامه شرکت

۷٫ثبت نام شرکت در اداره مالیات کره جنوبی و دریافت شماره شناسایی مالیات و گواهی کسب و کار

۸٫افتتاح حساب پس از انجام همه مراحل ثبت به نام شرکت یا شخص اصلی

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی

سرمایه گذاران خارجی که قصد راه اندازی و ثبت شرکت در کره جنوبی را دارند می توانند برای ویزای سرمایه D-8 اقدام نمایدو البته متقاضی می بایست وجود سرمایه ای به مبلغ حداقل ۴۵۰۰۰ دلار آمریکا را در حساب بانکی خود اثبات نماید.

مدارک مورد نیاز:

۱٫گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل ۶ ماه

۲٫گواهی شرکت ثبت شده

۳٫گواهی مالیاتی

۴٫اجاره نامه دفتر

۵٫نامه تمکن مالی بانک

ویزای سرمایه گذاری (D-8) برای مدت ۶ ماه صادر می شود و طبق قوانین به مدت ۵ سال قابل تمدید خواهد بود.

مزایای ثبت شرکت در کره جنوبی:

۱٫شرکت با مسئولیت محدود حداقل ظرف ۲ ماه با یک مدیرعامل و یک سهامدار ثبت می شود.

۲٫نیازی به سفر به کره جنوبی برای تکمیل مراحل ثبت نیست.

۳٫هیچ محدودیتی جهت بازگشت سود و سرمایه و حساب ارزی خارجی نیست.

۴٫مناطق آزاد اقتصادی

_ شرکتهای ثبت شده در مناطق آزاد اقتصادی کره برای ۵ سال از مالیات معاف هستند. در حال حاضر ۸ منطقه آزاد اقتصادی من جمله اینچئون، بوسان و خلیج گوانگیانگ در کره وجود دارد.

_ در این مناطق هیچ تعرفه ای به واردات برای مدت سه سال برای شرکتهای ثبت شده در کره جنوبی وجود ندارد.

_ معافیت های مالیاتی به شرکتهایی که در این دو زمینه ثبت می شود تعلق می گیرد: ۱)سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۱۰ میلیون دلار آمریکا در زمینه کسب و کار و تجارت۲)سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۵ میلیون دلار در زمینه پزشکی و تدارکات

۵٫کارمندان

_ کره جنوبی با نرخ باسوادی بالای ۹۷% بیشترین نیروی کار ماهر را دارد. بررسی ها نشان می دهد ۸۰% از بزرگسالان(۲۵_۶۴) دارای مدرک دانشگاهی هستند.

_ طبق اعلام سازمان همکاری اقتصادی و توسعه جهانی(OECD) کشور کره جنوبی بالاترین رتبه در IQ در زمینه ریاضیات، علوم و حل مسئله دارد.

معایب ثبت شرکت در کره جنوبی

۱٫هزینه ها و دستمزدها در کره جنوبی بسیار بالاست. حقوق یک کارگر ماهر به طور متوسط ماهیانه ۳۷۰۰ دلار آمریکا است.

۲٫قبل از انجام پروسه ثبت شرکت می بایست محلی برای شرکت اجاره شود. اجاره شرکت در کره جنوبی بسیار گران است اجاره یک دفتر برای شرکت حداقل ماهیانه ۶۰$ برای هر متر مربع است.

۳٫اجاره فضای صنعتی در مناطق کلیدی کسب و کار کره جنوبی بسیار گران است. متوسط اجاری یک فضای صنعتی در مناطق کسب و کار کره جنوبی ماهیانه برای هر متر مربع ۵۵$ است.

۴٫تنها ۱۰% افراد در کره جنوبی مسلط به زبان انگلیسی هستند و این یک مانع برای کسب و کار سرمایه گذاران خارجی خواهد بود. زبان رسمی و محلی کره جنوبی زبان کره ای می باشد در نتیجه تمامی اسناد برای ثبت شرکت می بایست به زبان کره ای ترجمه شود.

۵٫محدودیت های دولت

_دولت کره جنوبی سرمایه گذاری خارجی را در برخی از بخش های خاصی مانند تولید برق، صنایع کشاورزی خاص، رادیو و تلوزیون ممنوع کرده است.

_شرکت در مناقصه دولتی فقط مخصوص به اتباع کره جنوبی و شرکت های تبعه کره جنوبی خواهد بود.

در این مقاله تا این مرحله اطلاعاتی در زمینه مراحل ثبت شرکت در کره جنوبی، مزایای ثبت شرکت در کره جنوبی، معایب و مشکلات ثبت شرکت در کره جنوبی و اطلاعات کافی برای این اقدام خدمت شما عزیزان ارائه شد. اما به حر حال بهتر است شخص متقاضی ثبت شرکت در کره جنوبی برای اقدام و انجام بهتر این روند از وکیل معتبر در این زمینه کمک بگیرد و البته کمپانی ها و مؤسسات واقع در کره جنوبی نیز این روند را تسهیل می نمایند. مالیات بر درآمد و فروش شرکت در کره جنوبی سالیانه ۱۰% است و البته همانطور که در ابتدای این مطلب گفته شد برخی از شرکت ها من جمله شرکتهای ثبت شده در مناطق آزاد اقتصادی معاف از مالیات هستند. با وجود مزایای بسیار زیاد ثبت شرکت در کره جنوبی توصیه می شود اطلاعات بیشتری در رابطه با ثبت شرکت و مزایای بعد از آن کسب نمایید. در بیشتر مواقع اخذ اقامت دائم در کشورهای آسیایی من جمله کشور کره جنوبی بسیار دشوار است و این کشورها مهاجرپذیر نیستند لذا بهتر است شرکت در کشورهای مهاجرپذیر ثبت شوند

سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی

نوامبر 27, 2019 @ 11:00 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

سرمایه گذاری در کره جنوبی یکی از موارد خاص سرمایه گذاری به حساب می آید چرا که این کشور در باب سرمایه گذاری بسیار حساب شده عمل میکند و سرمایه گذاری در کره جنوبی جذابیت هایی همیشه برای سرمایه گذاران داشته است و همیشه یکی از گزینه های شرکت های بزرگ  ، سرمایه گذاری در کره جنوبی بوده است

سرمایه گذاری در کره جنوبی

کشور کره جنوبی طی چهار دهه ی گذشته منافع بسیاری را از راه سرمایه گذاری در این کشور بدست آورده است به طوری که اگر همین سال های اخیر را حساب کنیم متوجه میشویم که تولید ناخالص این کشور در سال  گذشته بالا ی ۴ درصد بوده است و این در شرایطی است که اکثر کشور های صنعتی دنیا بحران اقتصادی رو به رو بوده اند و در حال غرق شدن در این اقتصاد جهانی کشور کره توانسته توسعه ی اقتصادی خود را نسبتا افزایش دهد افزایش سن جمعیت جوان و متخصص این کشور چشمگیر بوده است و بازار انعطاف پذیر کره این کشور را برای سرنایه گذاری بسیار جذاب کرده است به نحوی که از سال ۲۰۱۲ به بعد سرمایه گذاران آمریکایی به طرز چشمگیری به سمت بازار و سرمایه گذاری کره جنوبی هدایت شدند و این بازار را بسیار برای سرمایه گذاری مناسب دیدند و شرکت های در حال ورشکستگی خود را به نحوی نجات دادند چند مورد از جذابیت های بازار سرمایه کره جنوبی را برای شما نام میبریم :

توسعه صنعتی

وزارت استراتژی و امور مالی کره جنوبی مشوق هایی برای تحریک سرمایه گذاران از قبیل انتقال فن آوری ، سرمایه گذاری در خدمت تکنولوژی و معافیت مالیاتی را در ستور کار خود قرار داده است و همچنین ایجاد مناطق ویژه ایی برای سرمایه گذاری خارجی از جمله مناطق آزاد اقتصادی ، مناطق آزاد سرمایه گذاری ، تعرفه ی پایین مناطق آزاد برای حمایت از سرمایه گذاران خارجی باعث این شده است که سرمایه گذاران خارجی با امنیت بالای اقتصادی و درصد پایین از دست دادن سرمایه خو ورود داشته باشند به کره ی جنوبی و خط تولیدی از کارآفرینی را تاسیس کنند و اشتغال زایی برای کره جنوبی به حساب آید.

محدودیت در کنترل خارجی

محدودیت در مالکیت خارجی برای بیش از ۲۷ بخش صنعتی کره جنوبی تعریف شده است که سرمایه گذاران خارجی نیتوانند به صورت مستقیم این فعالیت ها انجام دهند اگر بخواهیم تعدادی از این مشاغل را نام ببریم عبارتند از :

تولید برق هسته ایی

رادیو و تلویزیون

تولید برق و آب

انتشار روزنامه

در بخش تولید دام

حمل و نقل های آبی

و دیگر تجارت های حساس که مربوط به امنیت داخلی کره میشود سرمایه گذاران خارجی نمیتوانند به صورت مستقیم اقدام به سرمایه گذاری در این بخش ها کنند .

روند سرمایه گذاری

ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این سال ها به بالاترین رشد خود در این سال های اخیر رسید به طوری که رکورد بالا ی ۱۱٫۵ میلیارد دلار را دید و روند سرمایه گذاری در کره جنوبی به نحوی است که ابتدا سرمایه گذاران بایستی اقدام به تاسیس و ثبت شرکتی در خاک کره کنند و سپس سرمایه گذاری مربوط به ابن نوع از شرکت را آغاز کنند به طوری که باید با هم مربوط باشند و جزء بیزینس های ممنوعه در کره نباشد وسرمایه گذاران بتوانند کار خود را با حداقل ۲۶۵ هزار دلار آمریکا در خاک کره آغاز کنند و حتما بایستی که حداقل دو کره ایی را استخدام کنند و اشتغال زایی برای دولت و مردم کره آغاز کنند و فرد سرمایه گذار حتما بابد دارای مدرک دانشگاهی باشد تا بتواند در این کشور شرکت به ثبت برساند و سرمایه گذاری خود را آغاز کند

ارز خارجی

در دسته ی سرمایه گذاری سرمایه گذارها این اجازه را دارند که از ارز خارجی برای خرید و فروش استفاده کنند و حتی بانک های بین المللی میتوانند از شعب خود در خاک کره هستند تمام این جا به جای ها را انجام دهند و شاید تنها دلیلی که نشود این جا به جایی ها صورت گیرد دلایل امنیتی باشد که منشا پول ها مشخص نباشد و یا از لحاظ پرداخت مالیاتی دچار مشکل باشند و یا تعهدات بین المللی را در این زمینه این شرکت ها و سرمایه گذاران رعایت نکرده باشند نمیتوانند جا به جایی ارزی داشته باشند و برای پاسخ گویی به سوالات متداول در این زمینه باید در دادگاه حضور بعمل رسانند تا علت این مورد را پیگیری کنند

 ورشکستگی و اختلافات ناشی از این اتفاق

قانون و احیای ورشکستگی بدهکار تصریح میکند که زمانی که فرد تاجر دچار ورشکستگی میشود در قدم اول انحلال شرکت را مطرح میکند و این انحلال هم در داخل خاک کره و هم خارج از این کشور امکان پذیر است و هر دو نهاد در این زمینه برابر هستند و بعد از این کار پرونده ایی تشکیل میشود از بدهکاران و بستانکاران و کمیته ایی تشکیل میشود به نمایندگی از دادگاه برای رسیدگی به اوضاع پرونده و بررسی حساب ها و حتی در این حین ممکن است که فرد بدهکار بازداشت شود و تا رسیدن به سرانجامی برای پاسخ گویی در مورد پروند ها در اختیار نهاد های قضایی باشد

سیستم حقوقی کره به نحوی است که از قوانین حاکم بر کره برای تجار پیروی میکند اما به علت حجم بالایی از سرمایه گذاران که در این سال های اخیر وارد کره شدهاند این صلاحیت در برخی از موارد بسته به نوع اختلاف در دادگاه های بین المللی نیز رسیدگی میشود

داوری بین المللی نیز در این مورد امکان پذیر هست زیرا خود کره نیز عضو سازمان داوری بین المللی میباشد و سابقا نیز این اختلافات بین شرکت های کره ایی و دیگر سرمایه گذاران خارجی در داوری بین المللی حل و فصل میشد و از این رویه قضایی همچنان نیز میشود استفاده کرد و لی معمولا در اساسنامه شرکت ها قید و ذکر میشود در هنگام بروز اختلاف از این دست قبیل به کجا رجوع شود و چه رویه ایی را باید پیش گرفت که دچار اختلاف نشوند سهام داران .

در پایان با بررسی سرمایه گذاری در کره جنوبی به این نتیجه مرسیم که این کشور بسیار سخت گیر در این قضیه میباشد و در همچنین با داشتن قوانین سخت گیرانه انعطاف پذیری ملموسی را برای جذب سرمایه گذار خارجی داشته است با این حال و شرح تمام این توصیفات به این نتیجه می رسیم که بازار کره جنوبی بسیار بازار مناسبی برای جذب سرمایه گذار خارجی است و رقابت تنگا تنگی با ژاپن ، چین و تایوان در این زمینه دارد و چشم انداز روشنی را برای توسعه ی اقتصادی خود ترسیم کرده است .

خرید ملک در کشور کره جنوبی

نوامبر 27, 2019 @ 11:00 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

قیمت آپارتمان و خانه و اجاره

قیمت آپارتمان : 

 در کره از واحد متــــر مربع استفاده نمی کنند !؟

از پیانگ (معادل تقریبا  سه متر و سی سانتیمتر مربع است) استفاده می کنند.

۱۸۰ در ۱۸۰ سانتیمتر= یک پیانگ 

آپارتمان دو نوع دارند

کمتر از شش طبقه که کره ایها  بعنوان آپارتمان قبول ندارند و میگویند ویلا

و آپارتمان از 6 طبقه به بالا که جدید و گران هستتد وآسانسور پارکینگ سیستم آتش 

نشانی  محیط سبز و محل بازی بچه ها و مرکز خرید و کودکستان و و... دارند.

1- آپارتمان خوب سطح بالا 150 متری الی 250 متری(  قیمت 1000  میلیون تومان)

2-   آپارتمان متوسط  حدود ۹۰ یا ۱۰۰ متر    بین  400   الی 600 میلیون

3- آپارتمان کارمندی و معمولی 60 متری 300    میلیون به بالا

۴- در کره آپارتمان 5 طبقه آپارتمان محسوب نمیشه وارزانتر است.

مثال :طبقه دوم 50  یا 60 متری (بیش از 10 سال ساخت) بین 140 میلیون تا 200 میلیون وون (تومان)

 می باشد.

نکته: دولت تا 70% وام کم بهره (4 درصد) پرداخت میکند.

اجاره و رهن

رهن کامل حدود یک سوم  قیمت آپارتمان است. 

برای هر یک میلیون تومان  ده هزار تومان  کم می کنند.( برای هر یک میلیون وون ده هزار)   

با 100 میلیون میشه جای راحت رهن کرد.( معمولی)

 رهن و اجاره

آپارتمان60 متری  40 میلیون پیش +  400 هزار تومان (وون)

خانه( ویلا ) دو اتاق 3 در 4  و آشپزخانه و سرویس معمولی 20 میلیون پیش و 400هزار اجاره

پناهندگی به کشور کره جنوبی

نوامبر 27, 2019 @ 11:00 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در حال حاضر بسیاری از افرادی که به قصد مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی وارد این کشور شده اند را در شهری در مرز و میان تایلند و میانمار نگه داری کرده و با توجه به امکانات کم متقاضیان مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی بسیاری از این افراد در حال حاضر از وضعیت خوبی برخوردار نیستند .
بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی بعد از ورود به کشور کره جنوبی اقدام به تکمیل فرم های پناهندگی در این کشور را می کنند ، پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی که در آینده قطعاً دامن گیر خود و همچنین خانواده عزیزتان شود ، با گروه آرمانی تماس بگیرید و از مشاوره رایگان مشاوران ارشد حقوق بین الملل بهره مند شوید .
پشینهاد می شود در باب آشنایی با قوانین مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی و همچنین طرق قانونی مهاجرت و بررسی کردن شرایط خود در باب مهاجرت به اروپا و آمریکا و اقصی نقاط دنیا می توانید به با مشاورین ارشد حقوق بین الملل گروه آرمانی تماس حاصل نمائید و از مشاوره و راهنمایی رایگان تلفنی ما بهره مند شوید .
مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی در ابتدا به مدارکی نیاز دارد که از این مدارک می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
۱٫    گذرنامه یا مدرک شناسایی معتبر ( جهت احراز هویت و تابعیت )
۲٫    تکمیل فرم ها و مصاحبه
۳٫    عکس شناسایی
۴٫    درخواست و تقاضای پناهندگی و ارائه دلایل موجه آن
در مواردی این امکان وجود دارد که مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی رد شود ، این گزینه ها عبارت است از :
۱-    حضور و ورود شخص در کره جنوبی مضرر و دلیل امنیتی داشته باشد .
۲-    هویت شخص قابل تشخصی نباشد .
۳-    ورود شخص از یک کشور امن و بی خطر باشد یا کشور اصلی شخص محلی امن برای او باشد .
۴-    اظهارات دروغ و ارائه مدارک جعلی
۵-    شخص بدون تغییر در درخواست قبلی دوباره درخواست پناهندگی دهد .
۶-    شخص پس از الغای پناهندگی دوباره در خواست پناهندگی دهد .
۷-    افسر ویزا متوجه عدم صداقت شخص شود و یا وفق ماده ۱۹ قانون پناهندگی بین الملل

پس از اقدام جهت مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی افراد باید به صورت اجباری دوره ی زبان کره جنوبی را بگزراند و تقریباً به این زبان مسلط شوند . تمامی فرزندان این امکان را دارند که از سال جدید تحصیلی وارد مدارس شوند و از مدارس کره جنوبی در کنار خانواده خود استفاده نمایند .
لازمه مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی این است که شخص در خاک کره کره جنوبی وارد شده باشد ، چه از طریق قانونی و چه از طریق غیر قانونی تفاوتی ندارد . لذا لازم به ذکر است پس از ارائه در خواست خود و تکمیل فرمهای مربوطه جهت مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی به وی یک ویزای ۶ ماهه به نام G1   داده می شود که این ویزا قابل تمدید خواهد بود .
شایان ذکر است داشتن حق کار یکی از مسائل مهم و حائز اهمیت است ، پس از موافقت با مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی و تکمیل فرایند ، شخص خارجی بعد از ۶ ماه اجازه کار در کشور کره جنوبی را خواهد داشت . دقت داشته باشید شخص متقاضی اگر شخصی شروع به کار کردن در این کشور شود تقریباً بسیاری از حقوق و مزایا ی خود از دست خواهد داد .
گفتی است پس در تمامی مراحل پروسه اخذ اقامت مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی شما می توانید از داشتن وکیل در کنار خود بهره مند شوید . همچنین اگر به زبان کره جنوبی مسلط نباشید می توانید با داشتن مترجم زبان کره جنوبی در مصاحبه شرکت کنید و بنا بر قانون کره جنوبی حق بر داشتن تمامی مدارک و اسناد در این پرونده را خواهید داشت .
در پایان شایان ذکر است که تا زمانی که امکان ورود به کشور کره جنوبی از طرق مختلف قانونی وجود دارد چرا از مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی استفاده شود و به عبارتی دیگر با این کار زندگی و آینده خود را تباه کنیم ؟ دقت داشته باشید موسساتی سود جو در این باره چشم به منابع مالی و سرمایه ای چون زمان شما دوخته اند و شما را در این مسیر تشویق ی کنند ولکن موسسه حقوقی گروه آرمانی پیشنهاد می کند تنها از طرق قانونی و حقوقی از قبیل ادامه تحصیل ، کار ، ثبت شرکت ، کار و یا ازدواج و … به فکر مهاجرت به کره جنوبی و یا علی ایها حال در تمامی کشور های مورد نظر باشید .

TOP