×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Spain Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور اسپانیا

اسپانیا (به اسپانیایی: España)، با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

قلمروی اسپانیا افزون بر سرزمین اصلی شامل جزایر بالئارس در دریای مدیترانه، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، دو شهر خودمختار سبته و ملیله در آفریقای شمالی هم مرز با کشور مراکش و چندین جزیره مسکونی و غیر مسکونی دیگراز جمله آلبوران، شافاریناس، آلوزماس و ولز د لا گومرا می باشد. با مساحت ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع، اسپانیا کمی بزرگتر از ترکمنستان و از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپاست.

انسان مدرن نخستین بار در حدود ۳۵۰۰۰ سال پیش قدم به شبه جزیره ایبریا گذاشت. در حدود ۲۰۰ سال پیش از میلاد از این منطقه تحت فرمان حکومت روم قرار گرفت و هیسپانیا نامیده می‌شد. هیسپانیا در قرون وسطی توسط قبایل ژرمن و پس از آن توسط مورها تصرف شد. در قرن پانزدهم پس از ازدواج‌های بین حکومتی فرمانروایان کاتولیک و اتحاد این حکومت‌ها و همچنین سقوط کامل آندلس و بازپس گیری آن از دست موروهای مسلمان در سال ۱۴۹۲ اسپانیا به شکل کشوری یکپارچه پدیدار شد. در اوایل دوران جدید اسپانیا به یک امپراتوری پر قدرت جهانی تبدیل شد و اسپانیایی‌ها به عنوان یکی از نخستین فاتحان دنیای جدید به قاره آمریکا وارد و در آنجا ساکن شدند. بیش از پانصد میلیون نفر اسپانیایی زبان ساکن در آمریکا میراثی است که اسپانیایی‌ها در این قاره بر جای گذاشتند.

اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو می‌باشد.

ریشه نام کشور اسپانیا

ریشه نام رومی هیسپانیا، که نام کنونی اسپانیا از این واژه گرفته شده، نامشخص است. هیسپانیا شاید از گویش شاعرانه واژه یونانی هیسپریا گرفته شده باشد که به معنای “سرزمین غرب” یا “سرزمین غروب خورشید” می‌باشد.

هیسپانیا ممکن است از واژه پونیکی ای-شپانیا به معنای “جزیره خرگوش‌ها”، “سرزمین خرگوش‌ها” یا “لبه”، که به یاد آورنده موقعیت اسپانیا در لبه اروپا می‌باشد، گرفته شده باشد؛ سکه‌های کشف شده در اسپانیا از دوره هادریان نیز تصویر زنی همراه یک خرگوش را نشان می‌دهد. به گفته برخی هیسپانیا از واژه باسکی ازپانا به معنای “لبه” یا “مرز” گرفته شده است که موقیعت جغرافیایی اسپانیا را در لبه یا مرز قاره اروپا متذکر می‌شود.

پژوهشگر و تاریخ‌نگار دوره رنسانس آنتونیو دی نبریخا معتقد است هیسپانیا از واژه ایبریایی هیسپالیس به معنای “شهر دنیای باختری” گفته شده است. خسوس لوییز کونخیلوس معتقد است نام اسپانیا از واژه اسپن که از اسپای که واژه‌ای است به زبان فنیقی به معنای “ذوب و شکل‌دهی فلر” گرفته شده است و “ای-سپن-یا” نیز به معنای “سرزمین ذوب و شکل‌دهی فلزات” است.

جزایر اسپانیا

جزایر اسپانیا شامل جزایر بالئاری در دریای مدیترانه و جزایر قناری در اقیانوس اطلس می‌باشد. افزون بر اینها شماری جزیره غیر مسکونی دیگر در سمت مدیترانه‌ای تنگه جبل‌الطارق نیز متعلق به اسپانیا است از جمله جزایر چافاریناس، آلهوسماس و جزیره کوچک پرخیل. جزیره آلبوران که بین اسپانیا و شمال آفریقا قرار دارد نیز تحت حاکمیت اسپانیا می‌باشد. جزیره کوچک فاسان که در رودخانه بیداسوآ قرار دارد تحت حاکمیت مشترک اسپانیا و فرانسه اداره می‌شود.

جمعیت جزایر:

 • ۱. تنریف ۸۹۹٬۸۳۳

 • ۲. مایورکا ۸۶۲٬۳۹۷

 • ۳. گران کاناریا ۸۳۸٬۳۹۷

 • ۴. لانزاروته ۱۴۱٬۹۳۸

 • ۵. ایبیزا ۱۲۵٬۰۵۳

 • ۶. فوئرته‌ونتورا ۱۰۳٬۱۰۷

 • ۷. منورکا ۹۲٬۴۳۴

 • ۸. لا پالما ۸۵٬۹۳۳

 • ۹. لا خومرا ۲۲٬۲۵۹

 • ۱۰. ال هییرو ۱۰٬۵۵۸

 • ۱۱. فورمنترا ۷٬۹۵۷

 • ۱۲. آروسا ۴٬۸۸۹

 • ۱۳. لا گراسیوسا ۶۵۸

 • ۱۴. تابارکا ۱۰۵

 • ۱۵. اونس ۶۱

کوهستان‌ها رودخانه ها

اسپانیا کشوری کوهستانی می‌باشد و فلاتها و رشته کوهای بلند درآن پوشیده است. افزون بر کوه های پیرنه رشته کوهای دیگری از جمله “کانتابریان”، “ایبریکو”، “سنترال”، “تولدو”، “سییرا مورنا” و “پنیبتیکو در اسپانیا وجود دارد. بلندترین نقطه سرزمین اصلی اسپانیا و شبه جزیره ایبریا قله مولهاسن با ارتفاع ۳۴۷۸ متر می‌باشد که در رشته کوه های سییرا نوادا قرار دارد. البته بلندترین نقطه کشور اسپانیا در مجموع قله آتشفشانی تید واقع در جزایر قناری می‌باشد. بزرگترین فلات اسپانیا مستا سنترال نام دارد که در قلب اسپانیا واقع شده است.

چندین رودخانه بزرگ در اسپانیا وجود دارد از جمله رودخانه های تاقوس، ایبرو، دورو، گوادیانا و گوادالکیویر. در طول ساحل دشتهای آبرفتی وجود دارد که بزرگترین آن دشت آبرفتی گوادالکیویر واقع در اندلس می‌باشد.

منطقه جغرافیایی اسپانیا

اسپانیا با داشتن ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع وسعت پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان است. اسپانیا تقریباً ۴۷۰۰۰ کیلومتر مربع کوچکتر از فرانسه و ۸۱۰۰۰ کیلومتر مربع بزرگتر از ایالت کالیفرنیا آمریکا است. قله آتش فشانی تید که در نزدیکی شهر تنریف در جزایر قناری قرار دارد با ارتفاع ۳۷۱۸ متر بلندترین نقطه کشور اسپانیا می‌باشد.

اسپانیا بین مدار ۲۶ و ۴۴ درجه شمالی و نصف‌النهار ۵ و ۱۹ درجه شرقی قرار دارد.

اسپانیا در غرب با پرتغال، در جنوب از طریق درون‌بومهایش در شمال آفریقا (سبته، ملیله و پنیون د ولس د لا گومرا) با مراکش و جبل‌الطارق (جز سرزمین‌های آن سوی دریاهای بریتانیا می باشد)، در شمالغرب در راستای کوه‌های پیرنه با فرانسه و شاهزاده نشین آندورا هم‌مرز می‌باشد.در امتداد کوه‌های پیرنه در ۱۶۰۰ متری مرز استان خرنای کاتالونیا شهر برون‌بوم ییویا درون خاک کشور فرانسه قرار دارد.

اقلیم کشور اسپانیا

بر اساس ویژگی های جغرافیایی سه اقلیم در اسپانیا وجود دارد:

 • اقلیم مدیترانه‌ای با تابستان‌های گرم و خشک. بر طبق رده‌بندی اقلیمی کوپن در صوزت از این نوع اقلیم بر ایبریا حکم‌فرماست: Csa و Csb.

 • اقلیم نیمه‌خشک که در ربع جنوبشرقی کشور به ویِژه در منطقه مورسیا و در دره ایبرو وجود دارد و برخلاف اقیلم مدیترانه‌ای فصل خشک پس از زمستان نیز ادامه دارد.

 • اقلیم اقیانوسی در شمال اسپانیا به ویژه در منطقه استان باسک، آستوریاس، کانتابریا و بخشی از گالیسیا حمکفرماست. برخلاف اقلیم مدیترانه‌ای در اقلیم اقیانوسی دما در زمستان و تابستان تحت تاثیر اقیانوس تغییر می‌کند و هیچ فصل خشکی وجود ندارد.

افزون بر این اقلیم‌های اصلی زیر اقلیم‌های دیگری نیز وجود دارد مانند اقلیم آلپی در پیرنه و سییرا نوادا و اقلیم نیمه‌گرمسیری در جزایر قناری.

تقسیمات کشوری اسپانیا

اسپانیا ۱۷ بخش خودمختار و دو شهر خودمختار دارد که هر دو گروه بالاترین درجه تقسیمات کشوری محسوب می‌شوند. از سوی دیگر کشور اسپانیا به ۵۰ استان نیز تقسیم شده است که به این ترتیب هر کدام از بخش‌های خودمختار خود به یک یا چند استان تقسیم گردیده‌اند. علاوه بر این هر استان به تعدادی شهرستان تقسیم شده است.

شهرهای بزرگ

نوامبر 27, 2019 @ 2:10 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور اسپانیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:10 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

 • دانشگاههای ملی بارسلونا و پلی تکنیک بارسلونا  واتونومای بارسلونا و چندین دانشگاه معروف و معتبر که هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی میباشد و شرایط خوبی را فراهم میکند برای متقاضیان تحصیل در این کشور. یکی از لزومات تحصیل در اسپانیا داشتن دیپلم ۱۲ ساله تحصیل است و خوشبختانه به مدرک زبان نیاز ندارد و به طور کلی در اسپانیا دو نوع دانشگاه وجود دارد .دانشگاههای خصوصی و دولتی ،که دانشگاههای دولتی رایگان هستند و اغلب به زبان اسپانیا تدریس میشود  و در دانشگاههای خصوصی به زبان انگلیسی تدریس میشود.

 • لازم به ذکر است تحصیل در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی میباشد و باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله را داشته باشید و دانایی زبان اسپانیای بهتر  در ایران کسب کنید چون دانشگاههای اسپانیا کورس زبان را به سختی برگزار میکند و درضمن سفارت برای کورس زبان به سختی ویزا میدهد پس بهتر است متقاضی کورس زبان را در ایران گذرانده و بعدا وارد دانشگاه شوند و این دوره ۴ ساله را سپری کنند و همچنین دوره کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها به زبان انگلیسی هست و ۲ ساله میباشد و میتوانید بعد از سپری کردن این مقطع برای پذیرش بورسیه در مقطع دکتری اقدام کرد.

 •  هزینه تحصیل در مقاطع ارشد در دانشگاههای اسپانیا بطور حدودی ۳۶۰۰۰تا ۶۰۰۰یورو میباشد و در مقطع دکتری هزینه ها خیلی کمتر میباشد و تقریبا رایگان محسوب میشود سالی ۷۰۰ یورو تقریبا میباشد وزبان تحصیل انگلیسی میباشد و بین ۳تا ۵ سال طول میکشد بصورت تحقیقی است و اگر فرد در طول تحصیل به مدت ۲۷ ماه در اسپانیا حضور داشته باشد و دو مقاله علمی ثبت شده داشته باشد مدرکش مورد تایید وزارت علوم قرار میگیرد.

 • هزینه زندگی در اسپانیا برای دانشجویان به همراه هزینه مسکن و خورد و خوراک حدودا بین ۸۰۰تا ۱۲۰۰یورو براورد میشود. دانشجویان از زمان ثبت زمان در دانشگاههای اسپانیا از نصف هزینه های درمانشان تحت پوشش بیمه قرار میگیرند برای گرفتن بورس تحصیلی در اسپانیا و جود چند شرط الزامی میباشد .اینکه شخص رسما در اسپانیا حضور داشته باشد از زمان فارغ التحصیلی بیشتر از ۳سال نگذشته باشد و مقاله داشته باشد و معدل نباید زیر ۱۶ باشد .

 • دانشجویان در زمان تحصیل حق بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را دارندو همچنین حق کار ۲۰ تا ۳۰ ساعته در هفته را دارند  که ساعتی بین ۸ تا ۱۰ یورو رادر نظر بگیرید ولی نمیشود زیاد رو این مبلغ حساب کرد تازمانی که بطور کامل به زبان اسپانیای مسلط نشدید و از شرایط کار و اوضاع اقتصادی  در این کشور اگاه نشده اید امکان پیدا کردن کار کمی مشکل خواهد بود.

 • در کل مزیت اصلی تحصیل در اسپانیا این است دانشجویانی که انجا فارغ التحصیل شدن امکان این که کارفرمایی پیدا کنند که از انان دعوت کاری به عمل بیاید خیلی زیاد است و هر شخصی که به مدت ۴ تا ۵ سال در اسپانیا کار کند و مالیات پرداخت نماید میتواند تقاضای اقامت دائم نماید

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

۱-   اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا

۲-  ترجمه مدارک تحصیلی

۳-    گواهی صحت پزشکی

۴-   گواهی عدم سو پیشینه

۵-   رونوشت   اجاره منزل در کشور مقصد

۶-    تمکن مالی از بانک

۷-   فیش حقوقی تمکن مالی شما

ویزای کاری کشور اسپانیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:10 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

اگر شما از اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید می­توانید بدون هیچ محدودیتی در اسپانیا کار و زندگی کنید به‌استثنای اهالی کرواسی که تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ به مجوز کار نیاز خواهند داشت.

بیشتر اتباع غیراروپایی برای کار و زندگی در اسپانیا نیاز به مجوز کار دارند، گرچه استثناهایی نیز وجود دارد؛ نظیر دانشگاهیان یا دانشمندانی که بر روی پروژه­های خاصی کار می­کنند یا خویشاوندان نزدیک که به اعضای خانواده­ی خود که یک یا بیش از یک سال است که در اسپانیا کار می­کنند ملحق می­شوند.

کار در اسپانیا به­ عنوان یک کارمند/کارگر

در بیشتر موارد اگر به­ عنوان یک کارمند در اسپانیا استخدام می­شوید باید مجوز کار دریافت کنید؛ در ادامه می­توانید استثناهای این قانون مطالعه کنید.

پیش از دریافت مجوز کار ابتدا باید کار پیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر دربارۀ­ جست­وجوی کار در اسپانیا مقالات ما را در این زمینه ملاحظه کنید.

پس‌ازاینکه از یافتن شغل موردنظر اطمینان یافتید، کارفرما باید برای شما تقاضای اجازه ­نامه (مجوز کار) بدهد تا بتوانید به­ طور قانونی در اسپانیا کار کنید.

درصورتی‌که این شغل در فهرست کمبودی نیروی انسانی درج شود و اگر تبلیغات صورت گیرد و هیچ متقاضی مناسبی از اسپانیا یا اتحادیه اروپا برای این شغل وجود نداشته باشد، مجوز کار صادر می­شود.

به ­محض اینکه مجوز کار صادر شد که با اجازه اقامت شما ترکیب می­شود، می­توانید برای دریافت ویزا تقاضا بدهید.

کارفرمای شما در دفتر استانی وزارت کار از جانب شما درخواست مجوز اشتغال خواهد داد. درحالی­که این فرآیند انجام می­شود، یک کپی از درخواست با مهر اداره و شماره پرونده برای شما ارسال خواهد شد. به­ عنوان بخشی از تقاضای ویزای کار یا اقامت، شما می­توانید آن نامه را به سفارت یا کنسولگری اسپانیا بفرستید.

سفارت به اداره کار منطقه اطلاع خواهد داد که درخواست شما را دریافت کرده است و اداره کار انجام فرآیند تقاضای شما را آغاز خواهد کرد. ممکن است فرآیند تقاضای مجوز کار حدود ۸ ماه طول بکشد، بنابراین صبور باشید. به­ محض اینکه اداره کار مجوز اشتغال شما را تائید کند، سفارت یا کنسولگری ویزای اقامت یا کار شما را صادر خواهد کرد.

مجوز کار تا یک سال اعتبار دارد و تا زمانی که هنوز دارای شرایط لازم هستید قابل تمدید است.

مجوزها به بخش­های خاصی اعطا می­شود بنابراین معمولاً این امکان وجود دارد که بتوانید شغل خود را عوض کنید، البته باید در همان زمینه قبلی باشد. پس از ۵ سال می­توانید برای اقامت طولانی‌مدت درخواست بدهید (می­توانید راهنمای ویزای دائم در اسپانیا را مطالعه کنید).

برخی استثناهای مجوز کار به­عنوان کارمند/کارگر در اسپانیا

برخی افراد نیاز به مجوز کار برای اشتغال در اسپانیا ندارند، بااین­حال ممکن است لازم باشد که برای ویزای اقامت در اسپانیا اقدام کنند.

این افراد عبارتند از: اساتید دانشگاهی، دانشمندان و متخصصینی که به اسپانیا دعوت می­شوند تا در توسعۀ برنامه­ های فرهنگی یا علمی فعالیت کنند؛ روزنامه­ نگاران خارجی، هنرمندانی که برای اجراهای بخصوصی به اسپانیا می­ آیند، روحانیون و مقامات اتحادیه­ های صنفی شناخته‌شده بین­ المللی.

برای انجام کار داوطلبانه در اسپانیا هیچ­گونه محدودیت مجوز کار یا ویزا برای متقاضی وجود ندارد.

اشتغال به ­عنوان یک کارگر فصلی در اسپانیا

برای کار به‌صورت اشتغال فصلی در اسپانیا مانند سایر کارگران لازم است که شما نیز مجوز کار و ویزا دریافت کنید.

به­ علاوه باید نشان بدهید که:

 • دارای مسکن مناسب هستید،

 • هزینه­ های سفر خود را پوشش می­دهید و

 • پس از پایان قرارداد فصلی به کشور خود بازخواهید گشت.

مجوز کار تنها در طول قرارداد اعتبار دارد.

اشتغال به­ صورت مبادلۀ خدمت در اسپانیا (au pair)

درصورت لزوم باید درخواست ویزای ورود بدهید و پیش از مهاجرت به اسپانیا باید اجازهنامه اقامت ویژه برای مبادله­ی خدمت از سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود دریافت کنید.

شما باید دارای شرایط معینی باشید، به‌عنوان‌مثال باید:

 • بین ۱۷ تا ۳۰ ساله باشید،

 • دارای توافق­نامه مبادله­ی خدمت میان خود و خانواده­ی میزبان باشید؛ این توافق­نامه شامل اطلاعات کاری و حقوق است و

 • ضمانت کنید که می­توانید از خود حمایت کنید و مسائل درمانی خود را پوشش دهید.

مجوز یک‌ساله ممکن است قابل تمدید باشد.

کارت آبی اتحادیه اروپا (EU): مجوز کار در اسپانیا برای کارگران مجرب

اگر دارای یک مدرک دانشگاهی هستید که دست­کم سه سال برای دریافت آن تحصیل کرده ­اید (به‌عنوان‌مثال مدرک کارشناسی) و این امکان را به شما می­دهد که در سطوح بالای حرفه­ای مشغول به کار شوید یا حداقل پنج سال سابقه کاری در همان سطح را دارید، در این صورت می­توانید برای دریافت کارت آبی EU درخواست بدهید.

به ­علاوه باید یک قرارداد کاری یا پیشنهاد کاری قانونی نیز داشته باشید. این شغل باید حقوقی ۵/۱ برابر دستمزد متوسط در اسپانیا باشد (۲/۱ برابر برای مشاغلی که میزان تقاضای بالایی دارند).

کارفرما از سوی شما درخواست می­دهد و باید ثابت کند که هیچ شهروندی از اسپانیا یا اتحادیه اروپا برای این شغل پیدا نشده است. کارفرما هنگام درخواست باید اطلاعات مدارک تحصیلی و گذرنامه یا شناسنامه و بیمه سلامت شما را ارائه دهد.

هنگامی­که مجوز اقامت/کار کارت آبی EU صادر می­شود، شما باید در کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود درخواست ویزا بدهید. مدارکی که موردنیاز خواهد بود: گذرنامه، گواهی پزشکی، گواهی عدم سابقه کیفری و یک کپی از قرارداد کار.

وقتی ویزا را دریافت کردید سه ماه وقت دارید که به اسپانیا مهاجرت کنید.

کارت آبی فقط یک سال اعتبار دارد و تا زمانی که واجد شرایط باشید قابل تمدید است.

وقتی دارای کارتی آبی EU هستید می­توانید سه ماه از مدت شش‌ماهه را به سایر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید. پس از ۱۸ ماه می­توانید به کشور دیگری از اتحادیه اروپا نقل­مکان کنید ولی باید دوباره برای کارت EU در کشور جدید درخواست بدهید.

اگر دارای کارت آبی صادرشده از سوی یکی از اعضای اتحادیه اروپا به مدت ۱۸ ماه هستید، این حق را دارید که به اسپانیا بروید و برای کارت آبی EU اسپانیا درخواست بدهید. شما یا کارفرمای شما پیش از ورودتان به اسپانیا یا در طی یک ماه پس از ورود شما به کشور می­تواند درخواست بدهد.

کارگران آزاد و مستقل در اسپانیا

اگر می­خواهید پس از مهاجرت به اسپانیا به­ طور مستقل کار کنید، باید به کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود مراجعه کرده و درخواست مجوز کار بدهید.

هنگام مراجعه به سفارت باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • یک طرح کسب­وکار (در صورت لزوم)

 • مدارک نشان دهندۀ توانایی سرمایه­ گذاری در اسپانیا یا تأمین مالی خود

 • اثبات مهارت­ها یا تجربه کاری آن شغل موردنظر

 • قراردادها یا کمیسیون­های شرکت­ها

 • مدارک ثبت یا جواز لازم برای اجرای این کار در اسپانیا

 • اطلاعاتی درباره پتانسیل ایجاد شغل در اسپانیا

وقتی مجوز کار را دریافت کردید، در صورت لزوم می­توانید برای ورود به اسپانیا درخواست ویزا بدهید.

با مطالعۀ راهنمای کامل ویزاها و مجوزهای اسپانیا دریابید که آیا به ویزای ورود نیاز خواهید داشت.

مجوز کار که ممکن است به فعالیت­ها و مکان­های بخصوصی محدود باشد فقط یک سال اعتبار دارد و اگر باز هم واجد شرایط باشید قابل تمدید خواهد بود.

پس از ۵ سال می­توانید برای اقامت طولانی‌مدت درخواست بدهید (بخش اقامت در اسپانیا را مطالعه کنید).

اشتغال دانشجویان در اسپانیا

اگر دارای کارت اقامت دانشجویی هستید در طول حضور خود در اسپانیا درصورتی­که با تحصیلات شما تداخل نداشته باشد، اجازه دارید تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. کارفرما باید از جانب شما درخواست مجوز کار بدهد.

اعضای خانواده

چه کسانی می­توانند کار کنند؟

اعضای خانواده می­توانند با درخواست اجازه اقامت الحاق به خانواده به بستگان غیر اتحادیه­ اروپا خود ملحق شوند که به مدت یک است در اسپانیا کار و زندگی می­کنند و به­مدت بیشتر از یک سال مجوز کار دارند. وقتی سایر اعضای خانواده پذیرفته شوند می­توانند بدون نیاز به مجوز کار کنند.

بستگان غیر اتحادیه اروپای اتباع اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس بدون یک سال انتظار می­توانند به اسپانیا مهاجرت کنند و بدون نیاز به مجوز در این کشور کار کنند. ولی اگر هر یک از این اعضای خانواده تمایل داشته باشند به­طور جداگانه و مستقل اجازه اقامت و کار در اسپانیا را داشته باشند، کارفرما باید از جانب آن­ها درخواست مجوز کار بدهد.

اعضای خانواده­ی دارای کارت آبی EU درصورتی­که واجد شرایط الحاق باشند می­توانند بدون انتظار یک‌ساله درخواست مجوز اقامت موقت بدهند. به­ علاوه می­توانند بدون نیاز به مجوز مشغول به کار شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد الحاق به خانواده بخش «مهاجرت به اسپانیا برای پیوستن به بستگان یا شریک زندگی» را مطالعه کنید.

هنگام ورود به اسپانیا

کارت شناسایی خارجی (TIE/NIE)

هنگامی‌که وارد اسپانیا می­شوید باید در طول ۳۰ روز از طریق اداره خارجی­های محلی یا ایستگاه پلیس برای دریافت شماره یا کارت شناسایی خارجی (TIE/NIE) درخواست بدهید. NIE برای تمام روندهای اداری و مالی در اسپانیا شامل باز کردن حساب بانکی، دریافت حقوق، ثبت­نام برای خدمات اجتماعی، پرداخت مالیات، خرید ملک و ثبت­ نام برای گواهی­نامه رانندگی لازم می­شود.

امنیت اجتماعی

هر فردی که در اسپانیا کار می­کند باید در صندوق بیمه تأمین اجتماعی عمومی و تأمین اجتماعی اسپانیا ثبت­ نام کند.

 • اگر کارگر/ کارمند هستید کارفرما این کار را برای شما انجام خواهد داد.

 • و درصورتی­که دارای شغل آزاد یا خویش­فرما هستید خودتان مسئول انجام این کار خواهید بود.

برای اطلاعات بیشتر درباره­ی ثبت­نام، حق بیمه و مزایا به وب­سایت آن­ها رجوع کنید. چندین دفتر استانی در سراسر اسپانیا وجود دارد.

ویزا کار

سرکنسولگری اسپانیا

آپارتمان ۵۳۰۳، ۵۳/f، پلازا مرکزی

جاده هاربر ۱۸، وان­چای، هنگ­کنگ

فکس: ۲۴۰۷ ۲۸۷۷ ۸۵۲+

تلفن: ۳۰۴۱ ۲۵۲۵ ۸۵۲+

وبسایت: http://www.maec.es/consulados/hongkong/

ایمیل: espcghk@netvigator.com

تعیین قرار ملاقات: https://espcghk.acuityscheduling.com/

از ۶ ژوئن ۲۰۱۶ تعیین قرار برای هر فرد الزامی است. فقط یک وقت قبلی به هر متقاضی ویزا داده می­شود. درصورتی­که برای بیش از یک وقت قبلی اقدام کنید همه قرارهای شما لغو خواهد شد.

بیشتر متخصصین خارجی که قصد دارند در اسپانیا کار کنند باید قبلاً مجوز کار دریافت کرده باشند. از سوی دیگر برخی متخصصین نیز به این مجوز نیازی ندارند.

لطفاً برای اطلاعات بیشتر در این مورد که کدام متخصصین نیازی به مجوز کار ندارند، بخش ویزا اقامت با معافیت مجوز کار را مطالعه کنید.

مجوز کار و اقامت چیست؟

مجوز کار و اقامت از سوی مقامات اداره کار اسپانیا صادر می­شود. مجوز کار فقط مخصوص یک شغل و یک فرد بخصوص است. مجوز کار و اقامت این اجازه را به کارفرمایان در اسپانیا می­دهد که افراد تبعۀ خارج از اتحادیه اروپا را استخدام کنند. اتباع اتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند، لیختن­اشتاین و سوئیس برای کار در اسپانیا نیازی به ویزا یا مجوز ندارند.

چگونه برای مجوز کار و اقامت درخواست بدهیم؟

شما مستقیماً نمی­توانید برای مجوز کار درخواست بدهید. کارفرمایی که می­خواهد شما را در اسپانیا استخدام کند باید این کار را انجام بدهد. کارفرما باید با نزدیک­ترین اداره مهاجرت تماس حاصل کند:

http://www.seap.minhap.gob.es/es/web/servicios/extranjeria/extranjeria_ddgg.html

http://extranjeros.empleo.gob.es/es/UnidadGrandesEmpresas/

وقتی مجوز کار و اقامت را از سوی کارفرمای خود دریافت می­کنید (به­وسیله فکس نیز ممکن است)، می­توانید شخصاً برای ویزای کار درخواست بدهید.

مسئله­ی مهم دیگر این است که وقتی صدور مجوز کار به کارفرمای شما اطلاع داده می­شود، یک ماه وقت دارید که برای ویزا درخواست بدهید. پس‌ازاین موعد درخواست­ها پذیرفته نخواهد شد.

چگونه برای ویزای کار درخواست بدهیم؟

لطفاً فرم «درخواست ویزا ملی» را پر کرده و همراه با سایر مدارک لازم ارائه دهید. فرم درخواست باید امضاشده و شخصاً ارائه شود. تمام اسناد و مدارک باید به زبان اسپانیایی یا انگلیسی ترجمه شود. متقاضیان ممکن است برای انجام مصاحبه­ای در ارتباط با درخواست ویزا دعوت شوند.

ساعت­های کاری: درخواست و دریافت ویزا از ۹ صبح تا ۱ ظهر، دوشنبه تا جمعه به‌استثنای تعطیلات بانکی.

در کجا باید درخواست ویزا بدهیم؟

فقط ساکنین ماکائو/ هنگ­ کنگ می­توانند در سرکنسولگری اسپانیا در هنگ­ کنگ درخواست ویزا بدهند. شهروندان جمهوری خلق چین باید در سرکنسولگری ما در پکن، گوآنگژ یا شانگهای بسته به محل اقامت خود درخواست بدهند.

مدارک لازم (مدرک اصل و یک کپی از هر مدرک موردنیاز):

 • فرم «درخواست برای ویزای ملی» که توسط متقاضی تکمیل و امضا شده باشد.

 • عکس رنگی تازه، ۳۵-۲۶ میلی­متر عرض و ۴۵-۳۲ میلی­متر طول، دارای زمینه­ی سفید.

 • گذرنامه­ی متقاضی با اعتبار دست­کم ۱۲۰ روزه و کپی از تمام صفحات آن.

 • کارت شناسایی/ شناسنامه

 • مجوز کار و اقامت صادرشده از سوی وزارت کار.

همان‌طور که گفته‌شده مدت‌زمان دریافت مجوز تا روز درخواست ویزا نباید بیشتر از یک ماه طول بکشد.

 • کپی قرارداد کاری مهرشده توسط اداره مهاجرت اسپانیا

 • گواهی عدم سابقه کیفری در هر کشوری که متقاضی پنج سال گذشته در آنجا زندگی کرده است.

 • گواهی پزشکی: نامه­ای که نشان می­دهد با توجه به مقررات بین­المللی بهداشت ۲۰۰۵ شما دچار هیچ‌گونه بیماری نیستید که نیاز به قرنطینه داشته باشد. به­علاوه آزمایش­های انجام‌شده و نتایج آن­ها نیز در این نامه ذکر می­شود.

لطفاً توجه داشته باشید که سرکنسولگری این حق را دارد که مدارک بیشتری از شما تقاضا کند.

هزینه ­ها و مدت­ زمان فرآیند

حدود یک ماه زمان می­برد تا درخواست ویزای کار بررسی‌شده و در مورد آن تصمیم­ گیری شود. هزینه درخواست ویزا حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار هنگ­کنگ است و هنگام درخواست باید نقدی پرداخت شود. صرف­نظر از نتیجه درخواست ویزا، هزینه­ها غیرقابل‌برگشت است.

هنگام دریافت ویزا

 • کارگر باید در طول اعتبار ویزا (۳ ماهه) وارد اسپانیا شود. ویزای کار به فرد اجازه می­دهد که وارد اسپانیا شود و در این کشور کار کند.

 • در طی سه ماه پس از ورود فرد به اسپانیا باید در بیمه تأمین اجتماعی اسپانیا ثبت­نام کند. در طول یک ماه پس از ثبت­نام در بیمه تأمین اجتماعی فرد باید شخصاً در ایستگاه پلیس یا اداره خارجی­ها منطقه­ی اقامت خود درخواست کارت شناسایی بدهد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به این وب‌سایت رجوع کنید:

http://extranjeros.mtin.es/es/InformacionInteres/OficinasExtranjeros

 • سپس به شهرداری رجوع کرده و به­عنوان یک مقیم در آنجا ثبت ­نام کند.

ثبت شرکت در کشور اسپانیا

مه 20, 2018 @ 1:53 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

جهت ثبت شرکت در اسپانیا ابتدا بهتر است سفری به اسپانیا داشته باشید و باید برای ورود به بازار کسب و کار اسپانیایی اول از امکانات آن آگاه باشید .
اگر شما متقاضی ثبت شرکت در اسپانیا هستید پیشنهاد می کنیم مطالب درج شده در این مقاله را مطالعه فرمایید .

برای راه اندازی یک کسب و کار در اسپانیا شما می توانید با این عنوان ها شروع کنید :

– به عنوان یک شرکت جدید
– به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک
– به عنوان شاخه اسپانیایی
– به عنوان یک فرد خود اشتغال
– به عنوان یک دفتر نماینده
به عنوان یک کسب

چگونه باید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اسپانیا اقدام کرد :

۱- شماره شناسایی مالیات ( NIE )

قبل از اینکه شما راه اندازی یک کسب و کار در اسپانیا را شروع کنید ، همه ی خارجی های مقیم یا غیر مقیم ، باید شماره شناسایی مالیات یا NIE داشته باشند .که برای هرگونه معاملات مالی در اسپانیا ضروری می باشد .
به طور مثال برای ثبت شرکت داشتن NIE الزامیست.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت NIE :

– یک فرم درخواست the Solicitud de Numero de Identidad de Extranjero (NIE) yCertificados (form EX-15)
– رسید برای پرداخت ، مهر شده توسط بانک
– اصل و کپی کارت هویت و یا گذرنامه
– دو تا عکس گذرنامه
– اسناد و مدارک گواهی بیان دلیل برای تقاضای گزارش NIE ( شاید لازم شود )

۲- RMC ( Registro Mercantil Central )

اولین قدم در راه اندازی SL بدست آوردن گواهی ( گواهی توافقی بی نام نامیده می شود ) از the Mercantile Registry به منظور این که نام شرکت شما در قبل استفاده نشده است . سپس شما می توانید نام شرکت خود را انتخاب نمایید.
شما ی توانید خودتان از طریق سایت www.rmc.es انجام دهید .

۳- AEAT ( Agencia Estatal de la Administracion Tributaria )

بعد شما باید برای C.I.F( کد شناسایی مالیات ) درخواست بدهید ، اصل وکپی NIE را همراه خود داشته باشید و توصیه داریم این فرم مالیات را قبل از بردن به اداره مالیات با دقت چک و در صورت نیاز اصلاح فرمایید .

۴- بانک

زمانی که کد مالیاتی و گواهی بدون نام توافقی را دریافت می کنید ، یک سپرده از ERU 3,000 ( که حداقل سرمایه ی مجاز می باشد ) باید به یک حساب بانکی اسپانیایی پرداخت شود . مدارک و شواهد از پرداخت را می توان در قالب یک گواهی بانکی به دفتر اسناد رسمی یا وکیل نشان داد .

۵- دفتر اسناد رسمی

در حال حاضر شما با سه سند قبلی می توانید به دفتر اسناد رسمی جهت مدیر موسس شرکت درخواست دهید و همچنین در جهت برپا کردن شرکت آماده شوید .
شما می توانید یک قرار ملاقات با دفتر اسناد رسمی برای امضاء سند ترتیب دهید و نزدیک ترین دفتر اسناد را از سایت www.notariado.org پیدا کنید. این مرحله حداقل یک یا سه روز بسته به دفتر اسناد رسمی طول می کشد.
شما باید به دفتر اسناد رسمی اصل و فتوکپی مدارک ذیل را ارائه دهید :

– فرم مالیات AEAT
– گواهینامه خود از RMC
– NIE
– شواهد از پرداخت بانک
۶- کلیات AEAT

با گرفتن سند اصلی ثبت شرکت از دفتر اسناد رسمی ، شما باید به اداره مالیات دولتی رفته و سند را ثبت نمایید. این مرحله بیشتر از ۲ ساعت طول نمی کشد ، اصل مدارک و فتوکپی از سند و NIE را همراه خود داشته باشید .
۷- RM ( Registro Mercantil )
۸- TGSS ( Tesoreria General de la Seguridad Social )

آخرین مرحله ثبت نام به عنوان مدیر شرکت برای امنیت اجتماعی و هدف بیمه حوادث شغلی می باشد.
پرداخت های ماهیانه برای مدیران که مستقل هستند EUR 235 می باشد.

سرمایه گذاری در کشور اسپانیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:10 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

نقاط قوت سرمایه گذاری در اسپانیا عبارتند از: مجاورت فرهنگی با امریکا لاتین  با حضور تعدادی از شرکت های چند ملیتی اسپانیایی، رونق در گردشگری، شبکه حمل و نقل بسیار کارآمد  و توسعه  انرژی های تجدید پذیر است. اسپانیا مشتاق به جذب افراد برای تحقیقات و پژوهش میباشد . و این کشور دارای  بزرگترین مرکز تحقیقات و نوآوری اروپا را به خود  اختصاص داده است .

سرمایه گذاری مستقیم خارجی           ۲۰۱۳    ۲۰۱۴    ۲۰۱۵

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جریان (میلیون دلار)     ۳۲،۹۳۵ ۲۲،۸۹۱ ۹۲۴۳

سرمایه گذاری غیر مستقیم خارجی (میلیون دلار) ۶۳۸،۹۸۲           ۵۹۱،۷۰۹           ۵۳۳،۳۰۶

تعداد سبز سرمایه گذاری در اسپانیا ***           ۴۰۲      ۳۹۳      ۳۸۶

سرمایه گذاری مستقیم خارجی به داخل اسپانیا در درصد از GFCF    ۱۲٫۵     ۸٫۴       ۳٫۸

سرمایه گذاری مستقیم خارجی ( درصد تولید ناخالص )    ۴۶٫۷     ۴۲٫۸     ۴۴٫۵

شاخص بالقوه UNCTAD در جریان سرمایه گذاری در اسپانیا در متغیرهای اقتصادی و ساختاری مانند تولید ناخالص داخلی، تجارت خارجی، سرمایه گذاری مستقیم خارجی، زیرساختها، استفاده از انرژی، ، آموزش و پرورش، کشور معرض خطر است. برای ثبت شرکت به روش سرمایه گذاری در اسپانیا یک شکل از سرمایه گذاری مستقیم خارجی که در آن یک شرکت مادر تاسیس میشود  یک سرمایه گذاری جدید  کشور با ساخت امکانات جدید  و عملیاتی جدید ناخالص تشکیل سرمایه ثابت (GFCF) اندازه گیری ارزش اضافه شده به دارایی های ثابت خریداری شده توسط کسب و کار مورد نظر فرد….

سرمایه گذاری مستقیم خارجی  و سرمایه گذاری در اسپانیا جریان های کشور و صنعت

میزان درصد سرمایه گذاری کشورها در اسپانیا در سال ۲۰۱۴

لوکزامبورگ          ۳۶٫۶

هلند      ۱۵٫۳

فرانسه    ۸٫۳

انگلستان ۷٫۳

مکزیک   ۶٫۲

ایالات متحده آمریکا            ۴٫۸

کشور پرتغال         ۳٫۴

آلمان     ۲٫۳

بخش های اصلی سرمایه گذاری سال ۲۰۱۴

تجارت    ۱۸٫۲

مشاور املاک         ۱۷٫۵

واسطه گریهای مالی و پولی   ۱۴٫۸

ساخت    ۱۱٫۶

ساخت و ساز         ۷٫۹

برق، گاز، تهویه مطبوع         ۵٫۷

اطلاعات و ارتباطات ۴٫۶

منبع: ICE اقتصادی بولتن – ۲۰۱۶٫

قالب شرکت ترجیحی توسط سرمایه گذاران خارجی عمومی محدود (SOCIEDAD ANONIMA) و یا با مسئولیت محدود شرکت (LIMITADA (SL) فرم تاسیس ترجیحی توسط سرمایه گذاران خارجی شرکت تابعه شرکت های خارجی اصلی حدود ۹۰۰۰ شرکت های خارجی در اسپانیا راه اندازی شدند، که ۳۴٪ در منطقه بارسلونا قرار دارد .

همچنین افراد میتوانند برای اطلاع از سرمایه گذاری در اسپانیا از طرق زیر با خبر شوند :

منابع آمار INE

بانک مرکزی اسپانیا

وزارت خزانه داری

وزارت صنعت، گردشگری و بازرگانی

دلایل انتخاب فرد برای سرمایه گذاری در اسپانیا:

نقاط قوت  اصلی سرمایه گذاری در اسپانیا انعطاف پذیری و سازگاری از اپراتورهای اقتصادی و کیفیت بالای زندگی کشور میباشد.  نقاط ضعف این کشور بهره وری پایین نیروی انسانی ، رقابت ضعیف آن نیز به عنوان یک کسری تراز تجاری در حال رشد میباشد . پیچیدگی از این سیستم خود میتواند مانعی  برای سرمایه گذاری در اسپانیا باشد. اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه و یا محدود کردن سرمایه گذاری در اسپانیا بر اساس  اصل استقرار رایگان و عدم تبعیض پایه ریزی شده است . سرمایه گذاران خارجی می توانید هر نوع کسب و کار و تحت همان شرایط به عنوان یک سرمایه گذار محلی عمل کنند. شورای CEE دستورالعمل این پروسه را برای متقاضی سرمایه گذاری در اسپانیا تنظیم میکند. / CEE مورخ ۲۴ژوئن  ۱۹۹۸، مربوط به حرکت آزاد سرمایه بین ساکنان کشورهای عضو در قانون اسپانیایی  به تصویب رسید. از ۱ ژوئیه ۱۹۹۲، و  در تاریخ ۴ ژوئیه سال ۱۹۹۲ به تصویب رسید.

دولت انگیزه های مختلف برای سرمایه گذاران ، مانند کمک های مالی، مزایای مالیاتی، آموزش های حرفه ای، دسترسی ترجیحی به اعتباری، را برای شخص متقاضی سرمایه گذاری در اسپانیا و خانواده های آنها ارائه میدهند  .

حفاظت از سرمایه گذاری خارجی و سرمایه گذاری در اسپانیا :

کنوانسیون های سرمایه گذاری دو جانبه امضا شده توسط اسپانیا توافقنامه های دو جانبه با تقریبا ۹۰ کشور توسط این کشور امضا شده است . UNCTAD آنها چارچوبی برای حمایت از سرمایه گذاری خارجی در اسپانیا برای هر یک از کشورهای امضا را تعریف کرده اند ،  سازمان یاری خود را  در صورت عدم توافق ICCWBO ، در دادگاه داوری بین المللی، اتاق بازرگانی بین المللی

ICSID ، مرکز بین المللی برای حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری عرضه میکند

کنوانسیون امضا شده سرمایه گذاری توسط دولت اسپانیا و دول دیگر MIGA نام دارد .

کشور مقایسه برای حمایت از سرمایه گذاران

روش نسبی  سرمایه گذاری خارجی:

. کسب منابع در کسب کار با ثبت شرکت در اسپانیا یکی از راه های سرمایه گذاری در اسپانیا میباشد .

تعهد و خرید  اوراق بهادار

. سرمایه گذاری مستقیم  با اتخا ذ وام  ۳۰،۰۰۰ که با ثبت نام از سرمایه گذاری خارجی ساخته می شود،

خرید  املاک و مستغلات و مالکیت زمین

کمک های اولیه سرمایه گذاری در اسپانیا

اشکال کمک های مختلف  ( وزارت کار و امور اجتماعی ) از جمله : کمک های مالی دولت، اعتبار سرمایه گذاری و….

دامنه ممتاز ایجاد شغل، آموزش، تحقیق و توسعه، انرژی های تجدید پذیر، بخش گردشگری، بخش رادیو و تلویزیون. بخش ترجیح TIC، انرژی های تجدید پذیر و محیط زیست  از جمله دیگر کمک ها چه در زمینه سرمایه گذاری و چه در زمینه تللیغات میباشند.  سرمایه گذاری در مناطق جغرافیایی ممتاز کمک ویژه به شرکت های سرمایه گذاری در اسپانیا در مناطق که  توسعه اقتصادی (۳/۴ از قلمرو) بالا است را میکنند

منابع  های سرمایه گذاری در کشور اسپانیا:

بخش های کلیدی اقتصاد ملی صنایع شیمیایی، خودرو، ساخت و ساز نیروی دریایی، صنعت نساجی و چرم، ساخت کاغذ، مخابرات، بانکی، زیرساخت ها، انرژی است. بخش هایی که پتانسیل بالا در زمینه  سرمایه گذاری در اسپانیا نشان می دهد طیف وسیعی از فرصت های سرمایه گذاری در کشور اسپانیا. های منطقه ای  را نیز دارا میباشند. و نیز از فرصت های دیگر (پیشنهاد سرمایه گذاری در آستوریاس ، آندلس ، و غیره). در آندلس، سرمایه گذاری به عنوان دریایی  نه به دور از جبل الطارق با استفاده از مقررات مالیاتی مطلوب نیز میباشد.

در بخش انرژی، این طرح دولت برای انرژی های تجدید پذیر نشان دهنده فرصتی برای سرمایه گذاری در نوآوری های تکنولوژیک میبتشد  بخش بیوتکنولوژی چهار برابر در اسپانیا سریعتر است از هر کشور دیگری از اتحادیه اروپا ،. سرمایه گذاری در این بخش بیش از ۲۵٪ در سال میباشد و کشور اسپانیا یکی از  بزرگترین  تولید علمی در بخش بیوتکنولوژی نیز میباشد . بر اساس گزارش موسسه اسپانیایی سرمایه گذار خارجی میتواند در زمینه ، شیمیایی، دارویی و صنایع پلاستیک نمایندگی فرصت هایی برای  سرمایه گذاری در کشور اسپانیا کسب نماید.

اسپانیا تبدیل به یکی از جذاب ترین مقصد مراکز اسپانیای به شمتر میرود و ثبت شرکت و ایجاد کسب کار در اسپانیا  هزینه ۳۰٪ ارزان تر از در دیگر کشورهای اروپایی.  میباشد  در فناوری اطلاعات (IT) و پردازش داده ها (توسعه نرم افزار، هوش مصنوعی، ابر رایانه ها، و غیره) نیز یکی از سر نیزه های اسپانیا برای سرماهی گذاری نیز میباشد . و اسپانیا  یکی از  مرکز برای توسعه صنعت فن آوری برای تشویق پژوهش فن آوری میباشد

خرید ملک در کشور اسپانیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:10 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

اسپانیا در پی سقوطی بازار این کشور از چندین سال پیش حدود هزاران خانه فروش نرفته دارد که میخواهد با فروش این املاک به خارجیان به آنها امتیاز اقامت اعطا کند .

بخش اقتصادی  سفارت جمهوری اسلامی ایران : املاک با اعطای اقامت دائم در اسپانیا از سوی برخی سودجویان که با تبلیغات کاذب طعمه های خود را فریب می دهند ، بدینوسیله به اطلاع هموطنان عزیز می رساند به هیچ وجه به شرکتهایی که در خصوص فروش ملک و خدمات بازرگانی و افتتاح حساب بانکی بطور واسطه ای عمل می نمایند اعتماد ننمایند . دولت اسپانیا تا کنون اعطای اقامت بشرط خرید ملک برای اتباع ایرانی را تایید ننموده است . همچنین بنا بر اخبار رسیده به این نمایندگی برخی از شرکت های جعلی اسپانیایی با سو استفاده از مشکلات فعلی در نقل و انتقالات بانکی با ایران با عنوان افتتاح حساب بانکی و سایر خدمات مالی برای هموطنان در اسپانیا درصدد کلاهبرداری از آنها می باشند که هوشیاری بیشتر هموطنان در این خصوص ضروری است . اسپانیا در نظر دارد به خارجی هایی که در این کشور خانه هایی با ارزش دست کم ۱۶۰ هزار یورو خریداری کنند اقامت اعطا کند . وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور و دفاتر همکار ایشان در خصوص طرق سرمایه گذاری در اسپانیا به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخگو هستند و مشاوره رایگان تلفنی خدمت شما متقاضی محترم ارائه می نمایند.

این کار با هدف رونق بخشیدن به بازار مسکن وفروش انبوهی از خانه های ساخته شده در این کشور صورت خواهد گرفت . اقتصاد اسپانیا با مشکلات بسیاری روبرو است و با ۲۵ درصد بیکاری در رکود به سر میبرد . هزاران واحد مسکونی در پی ناتوانی صاحبان آنها از پرداخت اقساط وام ، توقیف و صاحبان آنها آواره شده اند . باید توجه داشت که به دلیل اقتصاد دارای نوسان و ناپایدار اسپانیا خرید ملک در این کشور خیلی جهت سرمایه گزاری دارای تضمین نیست و امکان اینکه بعد از خرید ملک قیمت افت شدیدی داشته باشد وجود دارد . این اقدام یک سرمایه گزاری برای افزایش دارایی محسوب نمیشود . و همچنین هیچ تعهدی برای دولت اسپانیا جهت دادن اقامت دائم به مهاجرین ایجاد نمی نماید و فقط یک اقامت موقت است که شخص مهاجر اجازه کار نیز ندارد .

موضوع این است که کشور اسپانیا به دلیل رکود اقتصادی برای خود جذب درآمد میکند و به همین علت با ساخت مسکن برای اتباع خود ایجاد اشتغال میکند . پس بنابراین باید برای هر عرضه ای تقاضا هم باشد بدین ترتیب دولت اسپانیا به این مسئله روی آورد که مسکن های ساخته شده را در اختیار ثروتمندان جهان سومی قرار دهد و برای این که مسکن ها را به فروش برساند تبلیغاتی را شروع کرد که با خرید مسکن اقامت اعطا میکند .

بنابراین خرید ملک تنها مسبب یک ویزای شش ماه است ویزایی که شما بدون خرید ملک هم میتوانید به دست آورید ، سرمایه گذاری در اسپانیا چیزیست متفاوت از خرید ملک به این مفهوم که شما باید مالیات ماهانه پرداخت کنید کارمند اسپانیایی استخدام کنید ، حقوق بدهید .

ملک در ترکیه ، قبرس ، دوبی و اسپانیا ، ترفند جذب سرمایه است و خرید خانه در خارج از کشور ، به اقامت ختم نمیشود . به گزارش ایسنا ، روزنامه شهروند نوشت : تصاویر رنگا رنگ از خانه های زیبا و مجلل خارج از کشور ، چشم اندازهای باشکوه روبه دریا و کوهستان ، کمترین فاصله به مراکز اصلی شهر و دانشگاه ها و مهم تر از همه گرفتن حق اقامت . اینها اصلی ترین نکاتی است که شوهای تبلیغاتی تلویزیون به نمایش می گذارند تا ایرانی ها را به خرید ملک در خارج از کشور ترغیب کنند . این تبلیغات حالا دامنه گسترده تری پیدا کرده است و از چند تیزر تبلیغاتی در شبکه های ماهواره ای به دفاتر فروش داخلی و فایل آگهی بنگاه داران ایرانی کشیده شده اما این انتهای رویای خارج نشینی در خانه های لوکس به شمار نمی رود . در پشت پرده اقامت به شرط خرید ملک ، داستان مفصلی وجود دارد که ممکن است شما را از خرید خانه و معطل گذاشتن سرمایه در یک کشور غریب پشیمان کند ..

پناهندگی به کشور اسپانیا

نوامبر 27, 2019 @ 2:10 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

قانون تنظیم­ حق پناهندگی و حمایت تکمیلی در اسپانیا سه نوع حمایت بین‌المللی فراهم می­کند: حمایت معمولی برای پناه‌جویان، حمایت تکمیلی و حمایت ویژه به دلایل بشردوستانه.

مراحل تکمیل درخواست بسته به اینکه تقاضای حمایت بین ­المللی در اسپانیا یا در مرز اسپانیایی انجام‌شده تفاوت دارد. وزارت کشور درخواست را بررسی می­کند و باید حداکثر طی شش ماه یا در برخی مواقع سه ماه تصمیم­گیری کند. قانون حقوق و تعهدات حمایت بین ­المللی برای متقاضیان و افرادی که پناهندگی گرفته­اند کارت شناسایی، مدارک سفر، مجوز کار و اقامت قانونی، خدمات اجتماعی، تحصیل، مراقبت­های بهداشتی و پیوستن مجدد به خانواده فراهم می­کند. اسپانیا برای اسکان مجدد پناه‌جویان هم دستور کار دارد.

در قانون اساسی اسپانیایی مقررشده است که شرایط استفاده­ی شهروندان سایر کشورها و اشخاص فاقد تابعیت از حق پناهندگی در اسپانیا توسط قانون تعیین خواهد شد. در جهت پیشبرد تعهدات قانون اساسی، قانون شماره­ی ۲۰۰۹/۱۲ تنظیم حق پناهندگی و حمایت تکمیلی (LRASP) به­منظور ارائه­ی چارچوب قانونی قابل‌اجرا برای پناه‌جویان و اشخاص فاقد تابعیت که به دنبال پناهندگی در اسپانیا هستند به تصویب رسید. این قانون برای افرادی قابل‌اجراست که تحت عنوان پناهندگان طبق تعریف کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو در مورد وضعیت پناه‌جویان و پروتکل ۱۹۶۷ آن واجد شرایط باشند. قانون LRASP هنوز در انتظار تائید کنگره است؛ بنابراین حکم سلطنتی ۱۹۹۵/۲۰۳ که قوانین سابق را در مورد پناهندگان اجرا می­کرد تا زمانی قابل‌اجرا است که در تضاد با قانون LRASP کنونی نباشد.

درحالی‌که دولت بر حق پناهندگی، حمایت بین ­المللی و اسکان مجدد پناه‌جویان سلطه و نفوذ دارد، انجمن­های خودمختار (مناطق اسپانیایی) و مقامات محلی، در حوزه­ی قضایی مربوط به خودشان، مسئول اجرای سیاست­های یکپارچگی اجتماعی درزمینه‌ی اشتغال، تحصیل، فرهنگ، سلامت، رفاه و مسکن برای مهاجران ازجمله پناه‌جویان هستند.

قانون LRASP سه نوع حمایت بین­المللی ارائه می­دهد: پناهندگی معمولی برای پناه‌جویان، حمایت تکمیلی و حمایت ویژه به دلایل بشردوستانه.

طبق قانون LRASP، یک پناه‌جو فردی از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا است که به دلایل نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی، عضویت در گروه اجتماعی خاصی، جنسیت یا گرایش جنسی از اینکه در کشور خودش مورد آزار و اذیت قرار بگیرد به­طور موجهی وحشت دارد؛ کسی که تبعه­ی کشور خویش نیست و به دلیل چنین ترس­هایی ممکن نیست یا نمی­خواهد به کشور خودش برگردد، همچنین ممکن است به کسی پناهندگی داده شود که به دلیل همان ترس­ها اقامت دائمی کشورش را ندارد و ممکن نیست یا نمی­خواهد به آن کشور برگردد.

قانون LRASP مقرر می­کند که افراد خارجی که واجد شرایط پناهندگی نیستند در صورتی ممکن است شامل حمایت تکمیلی شوند که اگر به کشورشان بازگردند در معرض خطر عینی هر یک از موارد زیر قرار بگیرند: الف. حکم اعدام، ب. شکنجه یا رفتار غیرانسانی، ج. تهدیدهای جدی علیه زندگی یا اعتبار آن‌ها.

علاوه بر پناهندگی معمولی و حمایت تکمیلی، قانون LRASP برای کسانی که شرایط دو گروه قبلی را ندارند، حمایت ویژه­ی دیگری را به دلایل بشردوستانه ارائه می­دهد. این حمایت ویژه ممکن است به کسانی اعطا شود که در موقعیتی آسیب­پذیر قرار دارند ازجمله افراد زیر سن قانونی، افراد زیر سن قانونی و بدون همراه، معلولان یا افراد مسن، زنان باردار، خانواده ­های تک والد دارای افراد زیر سن قانونی، افرادی که مورد شکنجه و تجاوز قرارگرفته‌اند یا در معرض خطر هرگونه خشونت روانی یا جسمانی قرار دارند و قربانیان قاچاق انسان. در این موارد ممکن است دولت تحت قوانین کلی مهاجرتی به آن‌ها اجازه بدهد که در کشور بمانند. برای افراد زیر سن قانونی که تحت حمایت بین­المللی قرار دارند، مراقبت­های بهداشتی و کمک­های روانی ارائه می­شود. افراد زیر سن قانونی بدون همراه در مراکز ویژه­ای قرار داده می­شوند و در روند درخواست حمایت بین­ المللی یک نماینده ­ی حقوقی برای کمک به آن‌ها اختصاص داده می­شود.

افراد زیر از دریافت پناهندگی مستثنا هستند:

 • افرادی که در حال حاضر تحت حمایت آژانس ­های سازمان ملل به‌غیراز امور پناهندگان کمیساریای عالی سازمان ملل (UNHCR) قرار دارند.

 • افرادی که کشور محل اقامتشان حقوق و تعهداتی به آن‌ها اعطا کرده که از ملازم اتباع آن کشوری است.

 • افرادی که مرتکب یا وادار به ارتکاب یک جرم علیه صلح، یک جنایت جنگی، یک جنایت علیه بشریت، یا جنایتی جدی تحت قوانین اسپانیایی شده­اند یا دست به جرائم سازمان‌یافته زده­اند.

 • افرادی که مرتکب جرائمی مخالف اصول و اهداف سازمان ملل و بنیان‌گذاران آن شده­اند.

به‌طورکلی حق پناهندگی و حمایت تکمیلی به افرادی داده نمی­شود که مبتنی بر دلایلی موجه ممکن است تهدیدی برای امنیت اسپانیا باشند یا کسانی که به جهت ارتکاب به یک جرم کیفری به‌طور قطعی محکوم شده­اند و ممکن است تهدیدی برای جامعه باشند.

افرادی که معیارهای زیر را دارند از حمایت تکمیلی برخوردار نیستند:

 • افرادی که مرتکب یا وادار به ارتکاب یک جرم علیه صلح، یک جنایت جنگی، یک جنایت علیه بشریت، یا جنایتی جدی تحت قوانین اسپانیایی شده ­اند یا دست به جرائم سازمان یافته زده­ اند.

 • افرادی که مرتکب جرائمی مخالف اصول و اهداف سازمان ملل شده­اند.

 • افرادی که تهدیدی برای امنیت داخلی یا خارجی اسپانیا محسوب می­شوند.

قانون LRASP بیان می­کند که دفتر پناهندگی (OAR) در بخش امور پناهندگی وزارت کشور، مسئول امور پناهندگی به شمار می­آید. دفتر پناهندگی مسئولیت امور ثبت‌نام درخواست­های پناهندگی، مصاحبه با پناه‌جویان و آماده­سازی موارد پیش از کمیسیون بین­الوزارتی پناهندگی و پناه‌جویان (یک نهاد مشاوره در وزارت کشور CIMAR) را بر عهده دارد. نماینده­ ی اسپانیایی در حضور امور پناهندگان کمیساریای عالی سازمان ملل که از تمام برنامه­ های حمایت بین ­المللی در اسپانیا آگاه است، در مذاکرات کمیسیون بین ­الوزارتی پناهندگی و پناه‌جویان شرکت می­کند.

 • مراحل درخواست

درخواست­های حمایت بین ­المللی ممکن است شخصاً یا در صورت وجود ناتوانی­های جسمی یا قانونی توسط یک نماینده در اسپانیا یا در مرز انجام شود. متقاضی می­تواند دعوی حمایت بین­ المللی را در مکان­های زیر درخواست دهد:

 • نقاط ورودی در کنترل مرزی

 • در اسپانیا در دفتر امور پناهندگی، در هر یک از دفاتر امور خارجیان نوزده جامعه­ی خودمختار، یا در ایستگاه­های پلیس

 • در هیئت­های اسپانیایی دیپلماتیک یا کنسولی

 • مراحل درخواست در اسپانیا

فرد باید در طول یک ماه پس از ورود خود به کشور یا یک ماه پس از لحظه­ای که رویدادهای زمینه­ ساز درخواست رخ دادند، تقاضای پناهندگی کند.

کلیه­ی اطلاعات شخصی و تمام اسناد یا مدرکی که گواه بر این مورد باشد باید ضمیمه­ی درخواست شود. به­محض این‌که پرونده­ی درخواست ثبت می­شود، متقاضی تا اعلام نهایی نتیجه­ ی درخواست اجازه­ی اقامت در اسپانیا را دارد، کمک­های حقوقی و یک مترجم به زبان خودش در اختیار او قرار می­گیرد، درخواست او به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل داده خواهد شد تا دریافت تصمیم نهایی هرگونه روند استرداد یا بازگشت متوقف خواهد شد، در هر زمانی می­تواند به پرونده خود دسترسی داشته باشد و دارای حق مراقبت بهداشتی و خدمات اجتماعی است.

لازم است که متقاضی با مقامات اسپانیا همکاری کند، هرگونه اطلاعاتی را در حمایت از دعوی خود ارائه دهد، اثر انگشت خود را ثبت کند و اقامتگاه خود در اسپانیا و هرگونه تغییری پس از آن را گزارش دهد و در صورت درخواست در حضور مقامات ذیصلاح حاضر شود.

دفتر امور پناهندگی به دلایل زیر ممکن است هرگونه درخواست حمایت بین­ المللی را رد کند:

 • درصورتی‌که اسپانیا مجاز به طی کردن مراحل درخواست مطابق با توافق­نامه­ های بین ­المللی نباشد.

 • اگر درخواست از شرایط قانونی برای طی کردن مراحل برخوردار نباشد.

 • اگر متقاضی در آن زمان دارای جایگاه پناهندگی در کشور دیگری باشد.

 • وقتی متقاضی اهل یک کشور جهان سوم امن باشد.

 • وقتی درخواست قبلاً رد شده دوباره ثبت شود.

 • وقتی ملیت متقاضی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد.

رد درخواست متقاضی باید حداکثر در طول یک ماه به او اعلام شود. اگر هیچ پاسخی در این مدت‌زمان دریافت نشود بدین معنی است که درخواست متقاضی پذیرفته شده است و هنگام اعلام تصمیم نهایی متقاضی می­تواند در اسپانیا اقامت داشته باشد.

 • مراحل درخواست در مرز

چنانچه متقاضی به دلیل دارا نبودن شرایط لازم برای ورود به اسپانیا درخواست خود را در مرز ثبت می­کند، وزارت کشور در عرض چهار روز می­تواند در مورد درخواست او تصمیم­گیری کند. اگر درخواست پذیرفته شود متقاضی می­تواند در اسپانیا اقامت کند. اگر درخواست رد شود، امکان ارزیابی دوباره وجود دارد که باید تا دو روز پس از اخطار عدم پذیرش ثبت شود و در طول دو روز پس از درخواست بررسی نیز وزارت کشور در مورد آن تصمیم­گیری کند.

 • مراحل درخواست در سفارتخانه­ها و کنسولگری­های اسپانیا

مطابق قانون LRASP پناه‌جو می­تواند درخواست حمایت بین­المللی خود را در سفارتخانه یا کنسولگری اسپانیا در کشور محل سکونتش که کشور ملیت متقاضی محسوب نمی­شود، ثبت کند تا کشور اسپانیا امکان انتقال او را به اسپانیا فراهم کند. ازآنجاکه قانون LRASP هنوز تصویب نشده است، این قانون به دلیل کمبود قواعد اجرای آن به مرحله کاربردی نرسیده است.

 • فرآیند مشمولیت

وقتی یک درخواست در مرز یا در اسپانیا برای انجام مراحل پذیرفته می­شود، توسط وزارت کشور مورد بررسی قرار می­گیرد. به‌محض اینکه ارزیابی کامل می­شود، وزارت کشور تصمیم نهایی را مبنی بر رد یا پذیرش درخواست در طول شش ماه پس از دریافت نظر کمیسیون بین­الوزارتی پناهندگی و پناه‌جویان اعلام می­کند.

در صورت وجود شرایط زیر مدت‌زمان شش ماه ممکن است به سه ماه کاهش یابد:

 • درخواست­هایی که کاملاً بی­اساس هستند

 • متقاضیان با نیازهای ویژه، نظیر کودکان بی­سرپرست

 • متقاضیانی که دعوی آن­ها بر اساس زمینه­هایی بی­ربط به ارزیابی شرایط موردنیاز برای اعطای پناهندگی یا حمایت تکمیلی است

 • متقاضیانی که کشور مبدأ و ملیت آن­ها امن اعلام می­شود یا اگر وطنی نداشته باشد دست­کم در کشوری امن اقامت دارد.

 • اگر متقاضی بدون هیچ دلیل موجهی یک ماه پس از تاریخ ورود به اسپانیا یا یک ماه پس از تاریخ وقوع رویدادهایی که ترس او را از خطر جدی یا شکنجه و آزار توجیه می­کنند درخواست پناهندگی داده باشد.

 • متقاضیانی که درخواست پناهندگی آن­ها رد یا حذف می­شود.

 • درخواست­هایی که دریکی از مراکز توقیف خارجی­ها ثبت‌شده باشند که در این صورت به‌محض اینکه متقاضیان پذیرفته می­شوند درخواست آن­ها فوری بررسی می­شود.

تصمیم مشمولیت ممکن است توسط مراجع قضایی بررسی شود. به متقاضیان حمایت بین­ المللی کمک می­شود که وقتی منابع مالی ندارند، نیازهای اولیه ­ی خود را نظیر خدمات اجتماعی، آموزش و مراقبت بهداشتی تأمین کنند.

در طول مراحل پذیرش حمایت بین­المللی، متقاضی و خانواده­اش از طریق سازمان­های غیردولتی در امکانات یا مراکز پذیرش عمومی در دسترس ساکن می­شوند. به ­علاوه تا زمان اعلام تصمیم نهایی حمایت بین­المللی به متقاضی اجازه کار داده می­شود.

 • حقوق پناهندگان و ذی­نفعان حمایت تکمیلی

پناهندگان و ذی­نفعان حمایت تکمیلی این حق را دارند که در اسپانیا اقامت کنند. به­ علاوه از حقوق زیر برخوردار هستند:

 • صدور مدارک سفر و کارت شناسایی برای آن­ها

 • بهره ­مندی از خدمات اجتماعی

 • اقامت قانونی و اجازه کار

 • دسترسی به اطلاعاتی درباره­ی حقوق و تعهدات حمایت بین­المللی اعطاشده

 • دسترسی به برنامه­های یکپارچگی اجتماعی

 • دسترسی به برنامه­های بازگشت داوطلبانه

 • حق جابه­جایی و انتقال

 • حق پیوستن به خانواده

دولت برنامه­های یکپارچگی اجتماعی را برای افراد حمایت شده تحت استانداردهای عدم تبعیض و فرصت برابر برگزار خواهد کرد.

عدم پذیرش یا رد درخواست­های حمایت بین­المللی به بازگشت، اخراج، یا خروج اجباری متقاضی از اسپانیا یا انتقال او به کشوری با صلاحیت بررسی درخواست منجر خواهد شد؛ مگر اینکه متقاضی دارای شرایط اقامت قانونی در اسپانیا به‌وسیله‌ی ویزای اقامت یا موقتی باشد، یا اینکه متقاضی به دلایل بشردوستانه مجاز به اقامت در اسپانیا می­شود.

 • پیوستن به خانواده

افرادی که به­ عنوان پناهنده یا ذینفعان حمایت تکمیلی حمایت بین ­المللی به آن­ها اعطا می­شود این حق را دارند که برای حمایت بین­ المللی از اعضای خانواده خود شامل همسر یا شریک زندگی در یک پیوند دائمی، والدین تحت تکلف و کودکان کوچک درخواست بدهند. سایر اعضای خانواده باید با سند و مدرک ثابت کنند که در کشور مبدأ تحت تکلف متقاضی بوده­اند. اعطای حق پیوستن به خانواده، همان حقوق اجازه کار و وضعیت اقامت متقاضی اصلی را در اختیار سایر ذینفعان نیز قرار می­دهد.

 • اسکان مجدد پناهندگان

اسکان مجدد فرآیندی است که طی آن پناه‌جو موقتاً پناهنده­ی کشوری جهان‌سومی می­شود که در آنجا حمایت دائمی به او اعطا می­شود. قانون LSARP مقرر داشت که دولت یک برنامه اسکان مجدد ملی سالانه (NRP) برگزار کرده و سهمیه­ی سالانه­ی افراد اسکان‌یافته را تعیین نماید. برنامه NRP در هماهنگی با امور پناه‌جویان کمیساریای عالی سازمان ملل و سایر سازمان­های بین­المللی مربوطه اتخاذ شد. هیئت وزرا نخستین برنامه NRP را در اکتبر سال ۲۰۱۱ برگزار کردند و آخرین برنامه در نوامبر ۲۰۱۵ تائید شد که امکان اسکان مجدد تعداد بخصوصی از پناه‌جویان شامل به‌ویژه خانواده­های آسیب­پذیر، زنان و کودکان.

قوانین اجرایی برای پناه‌جویان اسکان مجدد در اسپانیا مشابه قوانین اجرایی افرادی است که تحت مراحل LSARP شرح داده در بالا جایگاه پناهنده به آن­ها اعطا می­شود.

مسئله یا مشکل بسیار مهم برای مسئولان هر کشور در مورد پناهندگان، فراهم کردن مسکن و محل اقامت مناسب برای این افراد می باشد. این مشکل با افزایش روز افزون پناهجویان نه تنها حل نمی شود بلکه شرایط بسیار نابسامانی را برای آنها فراهم کرده است. امروزه بسیاری از افراد بدون اطلاع از انواع راه های مهاجرت و اخذ اقامت، تصمیم به پناهندگی می گیرند و از راه های غیر قانونی و سخت و خطرناک اقدام می نمایند.

در سایت زیر میتوانید کلیه اطلاعات در این زمینه را بیابید:

https://www.loc.gov/law/help/refugee-law/spain.php

TOP