×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور تایوان

حدود ۴۰۰۰ سال است که قبایل بومی در این منطقه ساکن شده اند و در قرن ۱۶ ام، نشانه هایی از سکونت چینی ها پدیدار شد. پس از آن، این کشور، استعمارگران اروپایی را به خود جذب کرد و هلندی ها و اسپانیایی ها در این منطقه ریشه دواندند. سال ۱۶۸۴، تایوان پیش از اینکه کنترلش کاملا به دست سلسله چینگ (Qing Dynasty) بیفتد و تبدیل به یکی از ایالت های این سلسله شود، زیر سلطه سلسله مینگ (Ming Dynasty) خلع شده قرار داشت.

دهه ۱۸۹۰، با شکست چینی ها در نخستین جنگ چین و ژاپن (۱۸۹۴-۱۸۹۵) که موجب اولین اشغال سرزمین چین به وسیله ژاپنی ها شد و به دنبال تنظیم معاهده شیمونوسکی (Shimonoseki)، تایوان برای همیشه به ژاپن واگذار شد و این کشور با وجود نارضایتی شدید مردم، از سال 1895 تا پایان جنگ جهانی دوم، زیر سلطه ژاپن باقی ماند.

سرانجام سال ۱۹۴۸، جنگ داخلی چین (۱۹۲۷تا ۱۹۵۰)، که چند سال به طول انجامید، زمانی که کمونیست های مائو (Mao) توانستند شیانگ کای-شک (Chiang Kai-Shek) و نیروهای ملی گرای او را شکست دهند، به پایان رسید. رهبر حزب ملی گرا به همراه هزاران طرفدار خود، برای پیش بردن اهداف سیاسی شان به تایوان گریختند و خیلی زود در آنجا کو مین تانگ (Kuo Min-Tang KMT) قدرت را به دست گرفت.

کومین تانگ برای اطمینان از بقای حکومت خود، شروع به شکوفایی اقتصاد تایوان کرد که با موفقیت چشمگیری همراه شد و به مردم این جزیره کوچک کمک کرد تا به سرعت در مسیر پیشرفت قرار گرفته و تایوان تبدیل به یکی از “اقتصادهای ببر” در حاشیه اقیانوس آرام شود. تایوان از نظر سیاسی، از وقتی که روابط حسنه ای بین واشنگتن و پکن ایجاد شد، تا مدت بسیار طولانی و تا اوائل دهه 1970، تحت حمایت آمریکا قرار داشت. اما سال 1970، ایالات متحده آمریکا همبستگی خود با تایوان را به چین تغییر داد.

چینی ها هنوز هم تایوان را بخشی از سرزمین ملی خود می دانند و یکی از اهداف بلند مدت دولت چین، اتحاد مجدد این کشور با سرزمین اصلی چین است. به رسمیت شناختن بین المللی تایوان به وسیله سازمان ملل متحد، هم توسط چین پذیرفته نشده است، اما علی رغم عدم توافق های سیاسی آنها، از اوائل دهه ۱۹۷۰، بین چین و تایوان، تجارت گسترده، سفر و مسیرهای ارتباطی برقرار شده است.

تایوان همچنان خود را جمهوری چین می نامد، نامی که برای جمهوری خلق چین، پذیرفته تر از نام رسمی تایوان مستقل است.

فرهنگ تایوان

“مذهب عامیانه”  تایوان –که ملغمه ای از باورهای سنتی جان گرایی با سنت های تائوئیسم، بودایی و کنفوسیوسی است- باورهای اصلی بیشتر تایوانی ها را تشکیل می دهد. همچنین اشکال خالص تر بودایی در کنار مسیحیت در حال پدیدار شدن هستند. به دلیل قرن ها فعالیت مبلغان غربی، امروزه بسیاری از تایوانی های بومی مسیحی شده اند.

زبان در تایوان

زبان رسمی مردم تایوان، همانند سرزمین اصلی چین، چینی ماندارین (Mandarin) است که معمولا با نام گویو- guoyu – ( زبان ملی) خوانده می شود. اما زبان بومی تایوان که تایو (Taiyu) یا مینان هوا (minnanhua) نامیده می شود، هنوز به عنوان زبان اول گروه قومیتی غالب جزیره است که از استان فوجیان در جنوب چین وارد این سرزمین شدند. هنوز افراد بسیاری به  هاکای چینی (Hakka) و گویش های مختلف بومی صحبت می کنند.

اکتبر 8, 2019 @ 3:40 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور تایوان

اکتبر 8, 2019 @ 3:40 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

تحصیل در تایوان در مقطع لیسانس معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد البته در برخی از رشته های تحصیلی ممکن است تا 6 سال نیز ادامه پیدا کند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های تایوان تا 4 سال با توجه به رشته تحصیلی به طول می انجامد.  در مقطع فوق لیسانس طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار می باشد به این صورت که دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت، پاره وقت و یا حتی به صورت آنلاین و از راه دور به تحصیلات خود ادامه دهند. تحصیل در تایوان در مقطع فوق لیسانس بسیار با ارزش می باشد و به دانشجویان کمک می کند تا جایگاه بهتری در بازار کار چه در تایوان و یا در سایر کشورهای جهان بدست آورند. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی تایوان مورد تایید وزارت بهداشت نمی­باشد.

تحصیل در تایوان در مقطع دکترا

تحصیل در تایوان در دکترا با کیفیت بسیار بالایی ارائه می شود و یک فرصت منحصر به فرد برای دانشجویان بین المللی به شمار می آید. دانشجویان در مقطع دکترا موظف به نوشتن پایان نامه می باشند و در پایان دوره تحصیلی خود میبایست از پایان نامه خود نزد هیئت علمی دانشگاه دفاع کنند.

زبان تحصیل در تایوان

 زبان تحصیل در اغلب دانشگاه های تایوان چینی می باشد اما در سال های اخیر به دلیل افزایش تعداد دانشجویان بین المللی 121 برنامه درسی در 41 دانشگاه معتبر تایوان به زبان انگلیسی علاوه بر زبان چینی ارائه می شود. البته لازم به ذکر است که اغلب دانشجویان بین المللی به دلیل یادگیری و آشنایی با زبان چینی تحصیل به زبان چینی را انتخاب می کنند زیرا تایوان یک مکان مناسب جهت یادگیری زبان چینی می باشد.

 

بورسیه تحصیلی در تایوان

 دولت تایوان جهت رفاه حال دانشجویان بین المللی از طریق وزارت آموزش و پرورش تایوان بورس های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. هدف دولت تایوان از اعطای بورس های تحصیلی به دانشجویان بین المللی افزایش ارتباطات با سایر کشورهای جهان می باشد. بورس های تحصیلی تایوان در کلیه مقاطع تحصیلی و در اغلب رشته های دانشگاهی ارائه می شود. بورسیه تحصیلی تایوان شامل: شهریه تحصیل، هزینه ی پایان نامه، حق بیمه، مسکن، دسترسی به اینترنت و… تا سقف 40000 دلار تایوان می شود. حداقل مدت بورس تحصیلی در تایوان 2 سال برای مقطه فوق لیسانس و 4 سال برای مقطع دکترا می باشد. برای تشویق دانشجویان بین المللی برای تحصیل به زبان چینی در دانشگاه تایوان دستمزد ماهانه از 25000 دلار تایوان به مدت یکسال به دانشجویان بین المللی اعطا می شود.

هزینه تحصیل در تایوان

هزینه تحصیل در تایوان در مقایسه با دیگر کشورهای خارجی از جمله: استرالیا، آمریکا، ژاپن و… بسیار ارزان تر می باشد. شهریه تحصیل در تایوان در هر ترم حدود 50000 تا 60000 دلار تایوان می باشد که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. هزینه کتاب نیز مبلغی حدود 1000 دلار تایوان و بیمه دانشجویی حدود 700 دلار تایوان را شامل می شود.

خوابگاه های دانشجویی در تایوان

اغلب دانشگاه های تایوان جهت رفاه حال دانشجویان بین المللی خوابگاه های دانشجویی با بهترین امکانات و هزینه هایی کم در اختیار دانشجویان قرار می دهد. خوابگاه های دانشجویی در تایوان در فاصله کمی از دانشگاه قرار دارد و ایستگاه اتوبوس نیز نزدیک خوابگاه می باشد. خوابگاه های دانشجویی تایوان عموما دارای 130 اتاق تک و 24 سوییت برای آن دسته از دانشجویانی که همراه خانواده هستند می باشد. تمامی خوابگاه ها از امنیت بسیار بالایی برخوردارند که با دوربین های مداربسته توسط پرسنل امنیتی خوابگاه کنترل می شود. هر اتاق دارای: تخت، میز، صندلی، قفسه کتاب، کمد لباس، تلفن و اینترنت می باشد و امکاناتی همچون: آشپزخانه با تجهیزات کامل، لباسشویی و … به صورت عمومی در خوابگاه ها قرار دارد. برخی از دانشجویان ترجیح می دهند یک منزل به صورت مستقل اجاره کنند که اجاره بهای منزل با توجه به تعداد اتاق ها و محدوده منزل حدود 5000 تا 15000 دلار تایوان می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی تایوان

  • ارائه گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار

  • ارائه گواهی معتبر عدم سوء پیشینه

  • ارائه گواهی سلامت

  • عکس جدید پاسپورتی

  • مدارک شناسایی

  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

  • بایستی آخرین مدرک شما به همراه ریزنمرات توسط سفارت تایوان تایید شود.

لازم به ذکر است که تمامی مدارک ارائه شده باید همراه با کپی و ترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا چینی باشند.

TOP