×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور تایلند

تایلند یک کشور آسیایی جنوب شرقی است . پادشاهی بودایی در محدوده بین هندوستان و چین به وسیله خارجی ها به عنوان  معرفی شده بود
تایلند همیشه از شرق آسیابا فرهنگ ها و ملیت های مختلف مهاجر داشته است . تایلند با مساحت تقریبی 510000 کیلومتر مربع و جمعیت تقریبی 57 میلیون تقریبا به اندازه فرانسه است .تایلند حاشیه مشترک در غرب و شمال با میانمار ،لائوس در شمال شرق و کامبوج در غرب و مالزی در جنوب داشته است . از نظر جغرافیایی تایلند به 6 منطقه اصلی تقسیم شده است کوههای شمال، جنگل ها (دما در زمستان به قدر کافی خنک است تا کشت میوه های معتدل از قبیل توت فرنگی وهلو انجام شود)، فلات شمال شرق (حاشیه طویلی با رودخانه دارد و جائیست که قدیمی ترین تمدن برنزی جلوه گر می شود و جائیکه بیشترین برنج طبیعی جهان را تولید می کند )،سطح ساحل شرقی،( ساحل شنی است و بعنوان یک پاتوق تابستانی از آن استفاده می شود .)
کوه های غربی و دره ها است.

مراکز عمده توریستی تایلند عبارتنداز:بانکوک،پاتایا،پوکت،فوکت،کوساموئی،کرابی

فرهنگ

تایلند را اغلب با نام سرزمین لبخند می شناسند زیرا مردم آن تقریبا همیشه در هر موقعیتی لبخند بر لب دارند. در تایلند معمولا با چسباندن دو کف دست به یکدیگر در مقابل سینه، به دیگران سلام می کنند که این حرکت وای Wai نامیده می شود. اگر یک تایلندی در مقابل شما چنین حرکتی کرد، بهتر است که آن را بی پاسخ نگذارید. مردم این کشور همانند بسیاری از فرهنگ های آسیایی، احترام بسیاری برای اجداد خود قایل هستند و در واقع یکی از مهم ترین جنبه های فرهنگ آنهاست به طوری که برای احترام به بزرگترهای خود، در مقابل آنها خم می شوند. افراد مسن تر نیز همیشه در تصمیمات یا مراسم خانوادگی نقش اول را دارند.
تایلندی ها بسیار میهمان نواز هستند اما در عین حال فاصله طبقاتی برای آنها مهم است. آنها انسان هایی صبور و اهل مدارا بوده و از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند. تابوهای آنها نیز بیشتر در زمینه مذهب و سلطنت است و بنابراین گردشگران نباید حرکت یا بیان اهانت آمیزی به خاندان سلطنتی یا مذاهب داشته باشند. هنگام بازدید از معابد یا کاخ پادشاهی، گردشگران باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن داشته و پیش از ورود کفش ها را از پا درآورند.
تایلندی ها همگی علاوه بر نام اصلی خود، دارای نام غیررسمی و معمولا کوتاهی نیز هستند که با آن یکدیگر را صدا می زنند. در این کشور پیش از نام بزرگترها عنوان Pee و برای کوچکترها عنوان Nong را به کار می برند. گردشگران می توانند از عنوان Khun نیز برای خطاب بزرگترها استفاده کنند.
دست زدن به سر افراد یا اشاره با پا به چیزی، در این کشور بسیار بد شمرده می شود زیرا تایلندی ها سر را مقدس ترین و پا را پست ترین بخش بدن می دانند. کتاب ها از جمله اشیای پرارزش برای آنها به شمار می روند بنابراین نباید آنها را روی میز سر داده یا روی زمین قرار داد.
در کشور تایلند، رنگ های مختلف نشانگر روزهای هفته هستند. زرد رنگ روز دوشنبه است و از جایی که پادشاه کنونی در این روز متولد شده است، رنگ زرد نیز رنگ سلطنتی است و وجود پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور، نشانگر حمایت گسترده تایلندی ها از پادشاهی است. پس از سال ۲۰۰۶ که شصتمین سالگرد سلطنت پادشاه تایلند را در این کشور جشن گرفتند، بیشتر مردم در روز دوشنبه لباس زرد بر تن می کنند تا وفاداری و احترام خود را نسبت به پادشاه نشان دهند. در جریان کودتای سال ۲۰۰۶ نیز سربازان به اسلحه خود روبان زردی بسته بودند تا نشان دهند با احترام تمام به پادشاه خود در این کودتای آرام شرکت کرده اند.
مردم تایلند رابطه ای نزدیک با فیل ها دارند و این حیوانات جایگاه بالایی نزد این مردم دارند. اهمیت فیل ها در نمادین بودن آنها برای پادشاهی، مذهب و ملت است زیرا در تاریخ، اسطوره و افسانه های مردم تایلند، این حیوانات همواره نقشی برجسته داشته اند.
فرهنگ تایلندی ریشه در فرهنگ هند دارد و دوران طلایی آن به زمان پادشاهی آیوتایا بازمی گردد که آثار تاریخی بی نظیر و هم چنین رقص و نمایش تایلندی بر جای گذاشته است.

آب و هوا

با وجود اینکه هر زمانی برای سفر به تایلند خوشایند است، اما بهترین فصل از نظر کم بودن گرما و باران، بین ماه های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب ها ۱۲ درجه سانتیگراد است و هوا کم ترین رطوبت را دارد. پس از آن فصل گرما آغاز می شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می شود.
تایلند دارای آب و هوای گرمسیری است و سه فصل مشخص دارد:
گرم و خشک، از فوریه تا می، میانگین دمای ۳۴ درجه، رطوبت ۷۵ درصد.
بارانی و آفتابی، از ژوئن تا اکتبر، میانگین دمای ۲۹ درجه، رطوبت ۸۷ درصد.
سرد، از نوامبر تا فوریه، میانگین دما تا زیر ۲۰درجه، کاهش رطوبت.
در فصل باران های موسمی، در بانکوک معمولا باران زیادی در ماه های آگوست و سپتامبر می بارد و در اکتبر به بیشترین حد خود رسیده و سیلاب هایی نیز در شهر جاری می شوند.

موقعیت جغرافیایی

تایلند در قلب جنوب شرق آسیا، بین کشورهای هند و چین و در شمال خلیج تایلند و شرق دریای آندامان واقع شده است. تایلند با مالزی در جنوب، با میانمار (برمه) در شمال غرب، با لائوس در شمال شرق و با کامبوج در جنوب شرق هم مرز است. تنها راه ارتباط زمینی میان دو کشور مالزی و سنگاپور با سایر کشورهای آسیا نیز از طریق تایلند است.
شمال آن کوهستانی با جنگل های سبز و زمستان های کمی سرد و دارای بلندترین قله این کشور به نام دوی اینتانون Doi Inthanon است. مرکز آن دره هموار رودخانه چائوپرایا Chao Phraya است که به خلیج تایلند منتهی می شود و یکی از حاصلخیز ترین مناطق رشد میوه و برنج در جهان است. جنوب آن نیز منطقه ای کم عرض است که به شبه جزیره مالزی می رسد و سواحل زیبای جزایر آن محل مناسبی برای استراحتگاه های تابستانی هستند. مهم ترین بنادر ماهیگیری نیز در این منطقه قرار دارند.
مساحت تایلند ۵۱۳.۱۱۵ کیلومتر مربع و طول سواحل آن ۳۲۱۹ کیلومتر است. این کشور ۷۶ ایالت دارد و بانکوک که پایتخت آن است، تقریبا در مرکز آن و در کنار رودخانه چائوپرایا واقع شده است.

زبان

زبان تایلندی Thai یکی از قدیمی ترین زبان ها در شرق است و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می کنند هرچند گویش های قومی و منطقه ای بسیاری نیز در نقاط مختلف این کشور وجود دارند. تایلندی زبان رسمی این کشور است و الفبای مخصوص خود را دارد. زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملا برای کسانی که به این کشور سفر می کنند، غیر قابل فهم است. این زبان، تک سیلابی و با پنج لحن ( آهنگ ) مختلف است که هر لحنی، معنای یک سیلاب واحد را تغییر می دهد. ترکیب این لحن ها و سیستم نوشتاری پیچیده و نیز تلفظ های دشوار این زبان سبب شده که یادگیری این زبان برای خارجی ها سخت شود.
با اینکه زبان انگلیسی در مدارس تایلند آموزش داده می شود، اما میزان تسلط به آن میان مردم این کشور چندان زیاد نیست. با این وجود در بیشتر هتل ها، رستوران ها و فروشگاه های این کشور، انگلیسی و برخی از زبان های اروپایی استفاده می شود و اسامی خیابان ها نیز به هر دو زبان انگلیسی و تایلندی هستند.
هر چند یادگیری این زبان ساده نیست اما کسانی که به این کشور سفر می کنند، با یادگیری واژگان اندک می توانند تجربه دلپذیرتری داشته باشند به ویژه اینکه مردم این کشور انتظار ندارند خارجیان زبان آنها را بدانند و از این رو بسیار شگفت زده شده و به آنها می گویند که بسیار خوب صحبت می کنند.
برای تبدیل نوشتاری زبان تایلندی به لاتین، هیچ روش استانداردی وجود ندارد و بنابراین ممکن است یک کلمه واحد تایلندی به چندین شکل لاتین نوشته شود به همین دلیل هم در کتاب های راهنما، واژه نامه ها و سایر متون، از روش های مختلفی استفاده می شود. استانداردترین روش موجود " سیستم نوشتاری پادشاهی تایلند " است که استفاده از آن رو به افزایش است و برای اسامی خیابان ها نیز همین شیوه به کار برده می شود.
ترتیب جملات در این زبان به صورت فاعل، فعل، مفعول است که فاعل معمولا در جمله حذف می شود. ضمایر نیز بنابر جنسیت افراد تغییر می کند.هم چنین افعال در زبان تایلندی صرف نمی شوند و هیچ شناسه ای ندارند.

مردم

تایلند حدود ۶۵.۴۹۳.۲۹۸ نفر جمعیت دارد که ملیت و زبان آنها تایلندی است. از این تعداد، بیش از ۱۰ میلیون نفر در بانکوک زندگی می کنند.
مردم تایلند، علاوه بر تایلندی های بومی این کشور، از نژادهای مختلفی هستند از جمله چینی، لائوسی، مالزیایی، پارسی و هندی. حدود ۷۵ درصد از جمعیت این کشور تایلندی، ۱۴ درصد چینی و ۱۱ درصد از باقی قومیت ها هستند از جمله مالزیایی، هندی و برمه ای.
همچنین ۹۴/۶ درصد از مردم این کشور بودایی، ۴/۶ درصد مسلمان، ۰/۷ درصد مسیحی و ۰/۱ پیرو سایر ادیان هستند.
بزرگترین گروه غیر تایلندی ها را چینی ها تشکیل می دهند که نقش قابل توجهی در تاریخ این کشور داشته اند. اکنون بسیاری از آنها کاملا وارد جامعه تایلندی شده و حتی در محله چینی های بانکوک نیز زندگی نمی کنند.
** در تایلند نرخ مهاجرت صفر و نرخ سواد ۹۱ درصد است.
نرخ رشد جمعیت در تایلند ۰/۶۴ درصد، متوسط سن مردم آن ۷۲ سال بوده و ساختار سنی در این کشور از این قرار است:
۰ تا ۱۴ سال : ۲/۲۱ درصد
۱۵ تا ۶۴ سال : ۳/۷۰ درصد
۶۵ سال به بالا : ۵/۸ درصد

غذا

غذاهای تایلند به دلیل قرار گرفتن این کشور در میان چین و هند، آمیزه ای از غذاهای این دو کشور است. غذا در تایلند وعده مشخصی ندارد و معمولا بخارپز شده یا تفت داده می شود. برخی از موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از: سیر، ‌فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر نارگیل، تمر هندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آب لیمو و سس ماهی.
غذای اصلی تایلند، برنج به ویژه برنج سفید است که تقریبا در همه وعده های غذایی استفاده می شود. پس از آن رشته، کاری، و نیز ماهی و میگو در غذاهای این کشور به وفور یافت می شوند. دلیل آن نیز وجود خلیج تایلند و هم چنین رودخانه های بسیار است که وابستگی غذاهای تایلندی را به موجودات و گیاهان دریایی نشان می دهد.
آشپزی سنتی تایلند معمولا به شکل آب پز، کباب کردن یا پختن بوده اما در طول سال ها با تاثیر از چینی ها، سرخ کردن و تفت دادن هم وارد آن شده است. فلفل را هم پرتغالی هایی که در قرن هفدهم از امریکای جنوبی به تایلند آمدند، با خود به همراه آوردند.

در تایلند غذا یکباره و با هم سرو می شود. غذای مناسب تایلندی شامل سوپ، خوراک کاری با ادویه یا سالادی ادویه دار، سس همراه با ماهی و سبزیجات می شود. اما اگر سوپ ادویه دار باشد، غذایی بدون ادویه را جایگزین کاری می کنند زیرا باید هارمونی طعم و ترکیب در هر غذا و هم چنین میان تمام غذاها با هم وجود داشته باشد. در کنار این غذاها معمولا سالادی تند و چندین سس مختلف برای انواع این غذاها و نیز دسری شیرین و یا میوه های تازه وجود دارند.

پادشاهی

پادشاهی تایلند که از نیمه های قرن ۱۴ به وجود آمده است، تا سال ۱۹۳۹ با نام سیام در جهان شناخته می شد. حکومت این کشور در سال ۱۹۳۲ با وقوع تحولی انقلابی، به پادشاهی مشروطه تغییر پیدا کرد و پادشاه فعلی تایلند نیز از سال ۱۹۴۶ در راس حکومت این کشور قرار دارد.
ریاست دولت در تایلند به دست نخست وزیر و شهر بانکوک، پایتخت این پادشاهی و مرکز فعالیت های سیاسی، تجاری و فرهنگی آن است.
بانکوک همچنین محل سکونت خانواده سلطنتی تایلند نیز است. پادشاه فعلی تایلند، رامای نهم یا H.M. Bhumibol Adulyadej نام دارد و بیش از نیم قرن است که بر تایلند حکومت می کند. وی که در واقع نهمین پادشاه از سلسله چاکریChakri به شمار می رود، تاکنون طولانی ترین دوران سلطنت را در میان پادشاهان تایلند و نیز در میان پادشاهان دنیا داشته است.
پرچم تایلند: Flag
پرچم این کشور که از سال ۱۹۱۷ برای این کشور انتخاب شده، از پنج نوار افقی به رنگ های قرمز، سفید، آبی، سفید و قرمز تشکیل شده است و پهنای نوار آبی رنگ آن دو برابر چهار نوار دیگر است. رنگ های قرمز، سفید و آبی به ترتیب نشانگر ملت، مذهب و پادشاهی تایلند هستند.
نماد ملی: National Symbol
نماد ملی تایلند به شکل پرنده بزرگ افسانه ای در آیین بودایی است که گارودا Garuda خوانده می شود. این نماد در تایلند به عنوان نماد خاندان سلطنتی نیز به کار می رود.

مذهب

مذهب در زندگی مردم تایلند نقش بسیاری دارد. مذهب اصلی تایلند، بودایی Buddhism است و بیش از ۹۰ درصد مردم آن پیرو مکتب تراودا Theravada هستند. بودا Buddha حدود پنج قرن پیش از میلاد، در هندوستان می زیست و بوداییان پیروان آموزه های معنوی وی هستند.
سال ها پس از مرگ بودا، پیروان وی به چند دسته تقسیم شدند. دسته ای از آنها که فقط به آموزه های شخص بودا اعتقاد داشتند، تراوادا نامیده می شوند که بوداییان تایلند جزو این دسته هستند و دسته دیگر مهایانا یا نواندیشان خوانده می شوند که خود به چند شاخه تقسیم می شوند و از جمله آنها فرقه ذن است. با این حال مشخص است که این گسترش جغرافیایی و چند دستگی در آموزه های بودا، تفاوت چندانی در این آیین ایجاد نکرده و جوهر آن همانگونه باقی مانده است.
پس از بوداییان، مسلمانان دومین گروه مذهبی بزرگ در تایلند هستند که عمدتا در چهار ایالت جنوبی کشور سکونت دارند. در مناطق خاصی از تایلند، اکثریت جمعیت با مسلمان هاست که بزرگترین اقلیت مذهبی تایلند بوده و در اجتماعاتی مجزا از غیر مسلمانان زندگی می کنند.
مسیحیان تایلند که اغلب کاتولیک هستند، کمتر از یک درصد جمعیت تایلند را تشکیل می دهند و در کنار آنها پیروان آیین سیک و هندو زندگی می کنند.
در تایلند، ۹۴.۶ درصد مردم بودایی، ۴.۶ درصد مسلمان، ۰.۷ درصد مسیحی و ۰.۱ درصد باقی ادیان هستند. در تایلند برای پیروان تمامی ادیان، آزادی مذهبی وجود دارد.

جشن های  سالانه

کم پیش می آید که در بانکوک باشید و جشن یا فستیوالی به مناسبتی برگزار نباشد! تایلند در طول سال، شاهد چندین جشن زیبا به مناسبت های مختلف است که بعضی از آنها نیز جزو تعطیلات رسمی کشور هستند. تایلندی ها از آنجا که علاقه زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی حتی کریسمس، برای برگزاری جشن های ملی استفاده می کنند به طوری که سال نو را در تایلند سه بار جشن می گیرند: سال نو میلادی در ژانویه، سال نو چینی در فوریه و سال نو تایلندی در آوریل. بیشتر جشن ها ملی نیز در فصل خنک که بین ماه های نوامبر تا فوریه است، برگزار می شوند.

جشن آب Songkran Festival 
جشن سال نو تایلندی، در ۱۳ آوریل هر سال برگزار می شود و ۳ روز به طول می انجامد تا ۱۵ آوریل که نخستین روز سال جدید است. واژه Songkran در زبان تایلندی به معنی حرکت کردن و تغییر مکان است و علت نامگذاری آن حرکت خورشید در منطقه البروج است.
در این روز همچنین جشن آب برگزار می شود که در واقع شروع فصل باران بوده و به باور مردم تایلند، این آب بداقبالی را از آنها شسته و دور می کند. این سنت در جامعه تایلندی بسیار باارزش است. در روز جشن اعضای خانواده دور هم جمع می شوند تا احترام خود را به بزرگترها با ریختن آب خوشبو برروی دست های آنها نشان دهند و در مقابل از دعای آنها برای خوش بختی و سعادت برخوردار شوند.
در بعد از ظهر این روز پس از ادای احترام به بودا و شستن آن، همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می پاشند. معروف ترین جشن آب، در ایالت چیانگ مای در شمال تایلند برگزار می شود که مردم زیادی در این روزها از مناطق مختلف کشور برای شرکت در این جشن به چیانگ مای می روند.

جشن ماه کامل Loy Krathong
یکی از زیباترین و محبوب ترین جشن های تایلند لوی کراتونگ نام دارد. این جشن هر سال در روز ماه کامل از دوازدهمین ماه تقویم قمری تایلند برگزار می شود که در تقویم میلادی معمولا روزی از ماه نوامبر است. لوی به معنای شناور کردن و کراتونگ به معنای کلکی به شکل نیلوفر آبی و ساخته شده از برگ موز است.
در شامگاه این روز بسیاری از مردم به کانال یا رودخانه نزدیک محل سکونت خود می روند تا کلک های خود را که شمع و عود روی آن را روشن کرده اند، برای ادای احترام و تشکر از الهه آبها، در رود رها کرده و تمام کینه ها، خشم و پلیدی ها ار از خود دور کنند. مردم هم چنین ناخن و موی خود را کوتاه کرده و آن را همراه با کلک خود رها می کنند تا ناپاکی ها را از وجود خود پاک کنند، آنها بر این باورند که این کار برای آنها خوش شانسی می آورد و گناه و بدی را دور می کند.

کلک ها از پوست و برگ درخت موز ساخته شده و با یک گل، یک شمع و ۳ عدد عود و سکه تزیین می شود. پیش از رها کردن آن در آب، آنها را روشن می کنند . تایلندی ها معمولا هنگام رها کردن کلک خود در آب آرزویی می کنند و بسیاری باور دارند که اگر شمع آنها تا زمانی که از نظر خارج نشده، روشن بماند، آرزوی آنها برآورده خواهد شد.
در چیانگ مای روز قبل از لوی کراتونگ، این روز را جشن می گیرند و فانوس های خود که به شکل بالون هستند را در شامگاه این روز رها می کنند تا بد اقبالی از آنها دور شود و نور فانوس راه درست را در زندگی به آنها نشان دهد.

تعطیلات رسمی

تعطیلات رسمی در تایلند، هر سال در تقویم قمری همان سال اعلام می شود و به این دلیل با اندکی با تغییر همراه است:
اول ژانویه: روز آغاز سال نو
۶ آوریل: روز یادبود پادشاه رامای اول
۱۵-۱۳ آوریل:‌ جشن سال نو تایلندی- جشن آب
ماه می: مراسم سلطنتی کاشت، آغاز رسمی فصل کاشت در تایلند
اول می: روز جهانی کارگر
پنجم می: روز تاجگذاری
اول جولای: روز نیمه سال
۱۲ آگوست: روز تولد ملکه، روز مادر
۲۳ اکتبر: سالمرگ رامای پنجم
۵ دسامبر: روز تولد پادشاه، روز ملی، روز پدر
۱۰ دسامبر: روز قانونگذاری - تبدیل حکوت تایلند به سلطنت مشروطه
۳۱ دسامبر: شب سال نو

اقتصاد

تایلند که سال هاست دومین اقتصاد بزرگ جنوب شرق آسیا پس از اندونزی است، پس از پشت سر گذاشتن بحران اقتصادی آسیا در سال ۹۸-۱۹۹۷، توانسته است با اقتصاد آزاد، افزایش صادرات و سیاست های جلب سرمایه گذاری، این بحران را به خوبی پشت سر بگذارد. شناورسازی نرخ ارز هم از سال ۱۹۹۷ برای مقابله با بحران اقتصادی، در این کشور آغاز شده و هم اکنون تایلند توانسته با کسری بودجه خود مقابله کرده و علاوه بر آن به مازاد تجاری نیز دست یابد.
اقتصاد تایلند متکی به صادرات است و حدود ۶۰ درصد از درآمد ناخالص داخلی آن از صادرات تامین می شود. مهمترین صادرات آن شامل لباس و کفش، برنج و زیورآلات می شود. اصلی ترین شغل در تایلند کشاورزی است و این کشور بزرگترین صادرکننده برنج در جهان محسوب می شود. مهمترین صنعت آن گردشگری است و پس از آن لباس و پارچه و سپس محصولات کشاورزی قرار دارند.
-- در این کشور نرخ بیکاری ۲.۱ درصد و نرخ تورم ۵.۱ درصد است و ۱۰ میلیون نفر از جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می کنند.

واحد پول

واحد پول تایلند از اواخر قرن ۱۹ تاکنون بات بوده است و هر بات به صد ستنگ تقسیم می شود. اسکناس های رایج در تایلند از بیست تا هزار بات متغیر است و بر روی تمامی آنها تصویری از پادشاه کنونی تایلند به همراه نمادهای دیگری همچون مهر سلطنتی وجود دارد.
اسکناس های رایج در این کشور شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی) و ۲۰ بات (سبز) می شوند و اسکناس ۱۰ بات (قهوه ای) نیز ممکن است گاهی به چشم بخورد ولی این اسکناس پس از دوران بحران اقتصادی آسیا از رده خارج شده است. سکه های مضروب در این کشور نیز شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ (به ندرت دیده می شود)، یک ، پنج و ده باتی می شوند.
کد اختصاری بات تایلند THB و نشانه نوشتاری آن Bht، ฿ یا β است.

تبدیل ارز

ارزهای معتبر و چک های مسافرتی را به راحتی می توان در هتل ها،‌ مراکز توریستی، بانک ها، مراکز خرید و صرافی ها تبدیل کرد ( در تایلند ریال تبدیل نمی شود و بات تایلند نیز در هیچ بانک خارجی تبدیل نمی شود). مراکز تبدیل ارز در کلیه مناطق توریستی و فروشگاه های زنجیره ای وجود دارند و چک های مسافرتی نیز در بانک ها و صرافی ها قابل تبدیل هستند.
تبدیل چک های مسافرتی بهتر است در بانک ها صورت گیرد و برای این کار به گذرنامه نیاز است. نرخ تبدیل ارز در بانک ها و صرافی های معتبر بهتر از هتل ها و فروشگاه ها ست. در حال حاضر (۲۰۰۹) هر دلار امریکا حدودا معادل ۳۴ بات است ولی بهتر است نرخ برابری را هر روز چک کرد.
تا چند سال پیش از بحران اقتصادی آسیا، نرخ برابری دلار و بات ثابت بود اما پس از بحران، این نرخ شناور شد. بالاترین نرخ برابری نیز مربوط به سال ۱۹۹۸ است که هر دلار امریکا برابر با ۵۶ بات تایلند بود.

کارت های اعتباری

کارت های اعتباری مانند امریکن اکسپرس، دینرز کلاب،‌ مستر کارت و ویزا در تایلند به طور گسترده مورد استفاده هستند. در هر خریدی که با این کارت ها انجام می شود، معمولا بین ۲ تا ۵ درصد هزینه معاملات بین المللی توسط بانک کسر می شود. مسافران همچنین می توانند با استفاده از خودپردازهای ATM که در سراسر شهر وجود دارند، به شکل سریعتر و راحت تری به وجه نقد دسترسی پیدا کنند هر چند باید نکات ایمنی را رعایت کنند.
در صورت مفقود شدن کارت اعتباری در تایلند، با شماره های زیر تماس بگیرید:
American Express Tel : ۰ ۲۲۷۳ ۵۱۰۰ or ۰ ۲۲۷۳ ۰۰۲۲
Diners Club Tel : ۰ ۲۲۳۸ ۲۹۲۰ or ۰ ۲۲۳۸ ۲۶۸۰
Master Card Tel : ۰ ۲۲۵۶ ۷۳۲۶-۷
Visa Tel : ۰ ۲۲۵۶ ۷۳۲۶-۷

ورزش

بوکس تایلندی Thai Box ورزش رزمی ملی و بومی این کشور به شمار می رود. این ورزش از دهه ۹۰ در جهان محبوبیت پیدا کرده و با اینکه ورزش های رزمی مشابهی در سایر کشورهای جنوب شرق آسیا وجود دارد، اما هیچ یک به اندازه این بوکس که شامل حرکاتی با آرنج و زانو است، شهرت پیدا نکرده اند. تاریخچه این ورزش با تاریخ مردم تایلند آمیخته است چرا که این مردم آرام و صلح طلب، قرن ها مجبور به دفاع از سرزمین خود در برابر قدرت های متجاوزی چون برمه ای ها بوده اند.
امروزه نیز بوکس تایلندی به همراه فوتبال پرطرفدارترین ورزش ها در این کشور هستند به طوری که شبکه های تلویزیونی پنج روز هفته مسابقات بوکس را نشان داده و روزنامه های مهم کشور نیز نتایج مسابقات را پوشش می دهند.
این بوکس در پنج راند سه دقیقه ای با زمان استراحت دو دقیقه ای است. پیش از آن هر یک از دو حریف رقصی نمادین برای ادای احترام به مربی انجام می دهد. بوکس بازان همیشه سربند و بازو بند دارند. آنها بر این باورند که سربند برای ورزشکار شانس به همراه دارد زیرا آن را مربی بوکس باز به سر او بسته و تنها خود وی آن را باز می کند. بازوبند نیز برای حفاظت به کار می رود و پس از پایان مسابقه باز می شود.

قایق رانیLong-Boat Racing
مسابقات قایق رانی از زمانی که راه های آبی اصلی ترین مسیر حمل و نقل در تایلند بوده اند، وجود دارند. تاریخچه این ورزش به ۶۰۰ سال پیش و دوره آیوتایا برمی گردد که در آن زمان این مسابقات را به منظور حفاظت از قایق های چوبی برای دفاع از کشور صورت می دادند. امروزه مسابقات قایق رانی تبدیل به یکی از جشن های سالانه تایلند شده است که صدها تماشاگر داخلی و خارجی دارد.

مسابقات قایق رانی را در پایان فصل باران که سطح آب بالاست، در ایالت هایی از کشور تایلند که آبراهی اصلی در آنها قرار دارد، برگزار می کنند. زمان برگزاری آن در ماه یازدهم یا دوازدهم از تقویم قمری تایلند ( حدود سپتامبر تا اکتبر ) است. این قایق های چوبی، بلند و باریک بوده و با پرچم و حلقه گل تزیین شده اند و اغلب بیش از ۵۰ نفر که لباس یک رنگ می پوشند، هدایت آن را بر عهده دارند.

رسانه

تایلند در مقایسه با کشورهای همجوار خود در جنوب شرق آسیا، بخش رسانه ای پیشرفته ای دارد و رسانه های آن نیز به رغم برخی نظارت های دولت، از آزادی نسبی برخوردار هستند. پر مخاطب ترین رسانه در تایلند، تلوبزیون است که دارای شبکه های کابلی و ماهواره ای است و حدود ۸۰ درصد مردم این کشور آن را به عنوان منبع خبری خود استفاده می کنند.
در عرصه مطبوعات، بالاترین تیراژ روزنامه در جنوب شرق آسیا، متعلق به تایلند است و مطبوعات این کشور برخلاف تلویزیون، کمتر تحت نظارت دولت هستند. به جز یک روزنامه که در چیانگ مای منتشر می شود، تمامی روزنامه ها در بانکوک چاپ شده و از آنجا به سراسر کشور پخش می شوند. جهت گیری سیاسی روزنامه های تایلند نیز با توجه به جنبش دموکراسی دهه هفتاد تعیین می شود و آمار دقیقی از تیراژ واقعی آنها در دسترس نیست.
روزنامه های تایلند در سال های اخیر بیشتر چند زبانه شده اند ولی عمدتا تایلندی، انگلیسی و چینی هستند. روزنامه های انگلیسی که در تایلند منتشر می شوند به ترتیب میزان تیراژ شامل بانکوک پست ، نیشن و اینترنشنال هرالد تریبون هستند.
اینترنت در کشور تایلند از آزادترین رسانه ها به شمار می رود و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات آن تنها برخی سایت های مربوط به ناآرامی های جنوب تایلند را فیلتر می کند.

نوامبر 27, 2019 @ 10:54 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور تایلند

نوامبر 27, 2019 @ 10:54 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

برای کسانی که خواهان تحصیل در تایلند هستند چندین دانشگاه معتبر آسیایی وجود دارند که می توانید با بررسی شرایط هر دانشگاه گزینه مناسب خود را انتخاب نمایید. در این قسمت به معرفی دانشگاه های تایلند می پردازیم:

Mahidol University

این دانشگاه در شهر بانکوک قرار دارد و دارای بهترین رده در بین دانشگاه های تایلند است و در رده 44 آسیا طبق رده بندی QS در سال 2015 و در رده 257 در بین کل دانشگاه های جهان در سال 15-2014 میباشد و در سال 1888 به عنوان اولین دانشگاه پزشکی تایلند تاسیس گردید. در حال حاضر این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی با تاکید خاص بر علوم سلامت و بهداشت است و بیشترین بودجه های تحقیقاتی در کشور را که حدود 147 میلیون دلار است دریافت مینماید و بهترین گزینه برای متقاضیان تحصیل در تایلند در رشته های پزشکی به شمار می رود. این دانشگاه هم اکنون حدود 26 هزار دانشجو دارد که 16500 نفر دانشجویان مقطع لیسانس و مقاطع پایین تر میباشند. به غیر از پردیس اصلی دانشگاه در بانکوک ، این دانشگاه پردیس هایی دیگری در در استان های ناخون ساوان، کانچانابوری و امنات چارئون نیز دایر نموده است.

در رتبه بندی جهانی QS سال 2015، رتبه دانشگاه Mahidol در میان 100 دانشگاه برتر جهان در رشته مطالعه پزشکی میباشد و همچنین این دانشگاه در رشته های  علوم زیستی، شیمی، زبان های مدرن و داروسازی نیز در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است.

Chulalongkorn University  

دومین دانشگاه معتبر برای تحصیل در تایلند دانشگاه Chulalongkorn  است که طبق آخرین رده بندی QS در سال 2015 در رده 243 جهانی  و در رده 53 رده بندی آسیایی میباشد. این دانشگاه توسط شاه Vajiravudh  در سال 1917 بنا نهاده شده، و در مرکز شهر بانکوک واقع شده که هرساله میزبان وقایع بزرگی همچون جشن Loy Krathong در ماه نوامبر و نمایشگاه علمی Chulalongkorn، که یکی از مهم ترین نمایشگاه های علمی کشور است میباشد. این دانشگاه مدارک افتخاری به بیل کلینتون و نلسون ماندلا نیز اعطا نموده است. از بین 37600 دانشجو این دانشگاه 24800 نفر در مقاطع لیسانس و پایین تر تحصیل مینمایند.

 بر اساس رده بندی QS سال 2015 دانشگاه Chulalongkorn دربین 200 دانشگاه برتر جهان در 16  رشته  از جمله تمام رشته های مهندسی، زبان های مدرن، شیمی، علوم زیستی، داروسازی و پزشکی میباشد که یکی این دانشگاه را به یکی از مقاصد برتر برای متقاضیان تحصیل در تایلند تبدیل کرده است.

 Chiang Mai University

این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه تایلند در خارج از پایتخت این کشور شناخته می شود که دارای رتبه 99 در آسیا و در بین 550 دانشگاه برتر جهان میباشد و یکی از معتبرترین مراکز آموزشی برای تحصیل در تایلند است. این دانشگاه در سال 1965 به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بنا نهاده شده و اولین موسسه آموزش عالی در شمال تایلند بود که در حال حاضر میزبان جمعیت دانشجویی  بیش از 36300  نفر میباشد. با پردیس اصلی این دانشگاه که در بین مرکز شهر Chiang Mai و کوه Suthep واقع شده است. رتبه دانشگاه چیانگ مای در بین 100 دانشگاه برتر جهان در رشته هایی چون  کشاورزی و جنگلداری، و همچنین بین المللی برای علوم زیستی، پزشکی و زبان های مدرن رتبه بندی میشود.

دیگر دانشگاه های معتبر برای تحصیل در تایلند عبارتند از:  دانشگاه Thammasat در رتبه  143 آسیا و 601-650 جهان، دانشگاه Kasetsart در رتبه 171-180 آسیا و  651-700 جهان، دانشگاه Khon Kaen در رتبه 171-180 آسیا و مثبت 701 جهان،  دانشگاه تکنولوژی King Mongkut’s در رتبه 171-180 آسیا و در رتبه مثبت 701 جهان،  دانشگاه Prince of Songkla در رتبه 191-200 آسیا  و مثبت 701 جهان،  دانشگاه Burapha در رتبه 251-300 آسیا ، دانشگاه Naresuan در رتبه 251-300 آسیا، و دانشگاه Srinakharinwirot در رتبه 251-300 آسیا میباشد.

شهر های دانشجویی در تایلند

 علیرغم  وجود صنعت بزرگ گردشگری، تایلند کشوری است  که به گونه ای ماهرانه از  استعمار اجتناب ورزیده و دارای یکپارچگی فرهنگی است. در حالی که شهرهای بزرگ و شهرستانها علائم اجتناب ناپذیری از نفوذ غرب را در خود به نمایش میگزارند همچنان کشاورزی به عنوان شیوه زندگی معمولی در این کشور باقی  مانده است و 40 درصد از مردم تایلند درآمد زندگی خود را از زمین های زراعی و به ویژه از فروش برنج کسب می نمایند. بودیسم تاثیر بسیار زیادی بر فرهنگ تایلند داشته به طوری که 85 درصد از جمعیت این کشور پیرو دین بودایی هستند. این تاثیر مذهبی خود را در پشت بام مزین معبد ، تقویم پر از جشنواره های سالانه بودایی و راهبان شنل پوش که در سراسر کشور دیده می شود نشان می دهد.

برای احساس زندگی شهری تایلندی، میتوان نگاهی به بانکوک انداخت و بسیاری از تجربه های نو و هیجان انگیز را مشاهده نمود. همچنین فرهنگ این کشور را می توان در قالب گالری ها، موزه ها و معابد در اطراف هر نقطه از تایلند یافت. هنگامی که مشغول به تحصیل در تایلند هستید می توانید از ماساژ تایلندی در سطح جهانی و کلاس های مدیتیشن و آرامش بخش زیادی برخوردار شوید. با زندگی در بانکوک فرصت بسیار زیادی در بهره وری از مناطق زیبا و دیدنی جزایر این کشور ، سواحل و جنگل های زیبای ، کایک، شنا و غواصی را خواهید یافت. در بین این جزایر  Phuket و  Ko Chang جز پیشرفته ترین مناطق میباشند و جزایر  Ko Si Chang و  Ko Kood و  Ko Mak نیز جز آرام ترین مناطق این کشور میباشند.

بانکوک – Bangok

نام کامل بانکوک طولانی ترین نام بر روی زمین است به همین دلیل است که مخفف آن مورد استفاده قرار میگیرد. گرچه بانکوک برای کسانی که تازه به آن شهر وارد میشود شهری پر هرج و مرج و آشفته با وسایل نقلیه فروان به نظر میرسد اما مزایای دیگری نیز در این شهر وجود دارد. این شهر دارای مردمانی خون گرم است که از شما استقبال میکنند و در استفاده از زبان و رساندن مفاهیم مورد نظر مشکلی نخواهید داشت. البته خیابان ها و فروشگاه های بانکوک نیز پر از غذاخوری هایی هستند که میتوانید در آنها از غذا های لذیذ با ادویه های منحصر به فرد از جمله فلفل زیاد لذت ببرید.

اگر در هنگام تحصیل در تایلند و زندگی در بانکوک از سر و صدا و هرج و مرج موجود در این شهر  با 11 میلیون نفر جمعیت خسته شدید، گزینه استفاده از معابد آرام و خلوت بودایی را در اختیار دارید. China Town و Khao San Road و Banglamphu از جمله محبوب ترین مقاصد استراحت در شهر میباشند اما Ratanakosin مرکز اصلی فرهنگی شهر میباشد که از کاخ ، معبد و موزه ملی تشکیل شده است.

چیانگ مای – Chiang Mai

چیانگ مای به عنوان دومین شهر بزرگ تایلند پس از بانکوک شناخته می شود که سنت ها و تاریخ بسیار کهن دارد و جمعیت آن بالغ بر 400 هزار نفر است که 60 هزار تن از آنها دانشجو میباشند و به همین دلیل یکی از مقاصد مناسب برای متقاضیان تحصیل در تایلند محسوب می شود. چیانگ مای هنوز در قلب یک روستای باستانی آرام و دوستانه واقع است که به تازگی شاهد افزایش در مسافران و گردشگران می باشد. از نقطه نظر فرهنگی چیانگ مای دارای معابدی نظیر Wat Phra Singh و  Wat Chedi Luang میباشد که بیشتر به عنوان جامعه ای از افراد در نظر گرفته میشوند تا موزه. با نگاه به گوشه کنار این شهر هنوز سبک زندگی سنتی با خانه های چوبی، آب و هوای مطبوع  میباشد که مورد استقبال زیادی برای کسانی که قصد پیاده روی و راهپیمایی دارند قرار گرفته است.

گرچه تمام کشور تایلند به خاطر جشنواره های بی نظیرش مشهور است اما چیانگ مای به دلیل برگزاری جشن Songkhran در سال نو میلادی از شهرت بیشتری برخوردار است.

اخذ پذیرش برای تحصیل در تایلند و ویزای تحصیلی تایلند

برای تحصیل در تایلند دانشجویان بین المللی نیازمند دریافت ویزا میباشند و مواردی هم وجود دارد که افراد بدون دریافت ویزا و با ویزای توریستی سی روزه به این کشور وارد میشوند. اگر شما قصد ادامه تحصیل در تایلند را دارید باید برای دریافت ویزای 90 روزه قبل از ورود به تایلند درکشور خود اقدام نمایید لازم به ذکر است که این نوع ویزا برای مدت یک سال قابل تمدید میباشد.

برای ارائه درخواست ویزای تحصیلی تایلند شما نیازمند ارائه نامه پذیرش در یک رشته تحصیلی از یک دانشگاه معتبر در تایلند میباشد. ارائه ی نامه پذیرش، همراه با فرم درخواست، گذرنامه معتبر، عکس گذرنامه و مدارک و شواهد از منابع مالی کافی ( 360 دلار برای هر نفر) به کنسولگری تایلندی و یا سفارت تایلند در کشور خود ضروری میباشد.

هزینه زندگی و تحصیل در تایلند

زندگی در تایلند به دلیل تبدیل ارز و سبک زندگی تقریبا ارزان میباشد. برای افرادی با بودجه دانشجویی تقریبا هزینه معادل 600 تا 800 دلار برای مخارج خوراک، حمل و نقل و اقامت در ماه کافی خواهد بود. البته اگر قصد گردش را نیز در طول تحصیل خود داشته باشید این هزینه افزایش خواهد یافت. البته به یاد داشته باشید که این هزینه ها به فاصله شما از مرکز شهر کاملا وابسته بود و به طور مثال اجاره ماهانه در شهر بانکوک معادل 430 دلار میباشد در حالی که این هزینه در خارج بانکوک نصف این مقدار خوهد بود. غذا در کشور تایلند یکی دیگر از سرگرمی های افراد است و یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت معادل 2 دلار میباشد در حالی که  یک وعده غذا در یک رستوارن با درجه کیفی متوسط 6 دلار هزینه در پی خواهد داشت

ویزای کاری کشور تایلند

نوامبر 27, 2019 @ 10:54 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

بانکوک بعنوان پایتخت تایلند یکی از پر بازدید ترین شهرها در دنیاست که هر سال توریست های زیادی از آن دیدن می کنند. اما آیا امکان اقامت طولانی در  بانکوک و پیدا کردن شغل مناسب برای خارجی ها وجود دارد؟ آیا امکان دارد جایی که در آن یک تعطیلات به یادماندنی داشته اید به محل کار و زندگی تان تبدیل شود؟ تعداد خارجی هایی (غیر تایلندی) که همین سوال را دارند هر روز در حال زیاد شدن است. درواقع پاسخ این سوال، بله است و باید بگوییم که امکان واقعی شدن رویای این افراد وجود دارد و می توانید در بانکوک شغل های مناسبی را بعنوان خارجی بدست آورید.

بانکوک شهر فوق العاده ای است که فرهنگ پر جنب و جوشی دارد و سالانه رویداد های هیجان انگیزی در آن برگزار می گردد. هزینه های زندگی هم در بانکوک نسبتا ارزان است. اما قبل از اینکه بلیط یک طرفه به این بهشت زیبا را تهیه کنید، اطلاع داشته باشید که بین دیدن و گشت و گذار از یک مکان و کار کردن در آنجا تفاوت هایی وجود دارد. غذا و آب و هوا هنوز تنها یک بخش قضیه است و در کنار آن قوانین، فرهنگ عمومی و تغییر روند زندگی از موارد مهمی هستند که شاید برای همه مناسب و راحت نباشد. مشکلات بدست آوردن مجوز شغلی را هم در بانکوک را نباید نادیده گرفت. با وجود همه اینها اگر هنوز هم مایل به نقل مکان به تایلند هستید یا صرفا می خواهید حس کنجکاوی تان را ارضاء کنید و بدانید که چه نوع مشاغلی برای خارجی ها در تایلند وجود دارند، می توانید به مواردی که در زیر توضیح داده شده اند، مراجعه کنید.

معلم زبان های خارجی مخصوصا انگلیسی

اولین و راحت ترین شغلی که اتباع خارجی می توانند در بانکوک پیدا کنند، تدریس است. فرصت ها برای شغل معلمی فراوان و دستمزدها متنوع است. حقوق یک فرد غیر تایلندی به عنوان معلم که تحصیلات دانشگاهی و مدرک معتبری دارد، برابر با حقوقی است که در کشور خودش می گرفت. حقوق اکثر شغل ها در تایلند متعادل ست. یک معلم باتجربه می تواند انتظار حقوق ماهانه بین 30 هزار تا 40 هزار بات را در شروع کارش در تایلند داشته باشد (این مقدار هنوز هم خیلی بیشتر از حقوقی است که با تجربه ترین معلمان تایلندی می گیرند). علاوه بر آن تدریس در بانکوک صرفا چیزی بیشتر از داشتن یک منبع درآمد است. تدریس در بانکوک به غیر تایلندی ها این فرصت را می دهد تا فرهنگ تایلندی و برخورد و تعامل با افراد را به صورت فردی تجربه کنید. در دوره های یادگیری زبان انگلیسی که برای پیشرفت تاجران در کسب و کارشان برگزار می شود، معمولا معلمان مسن تر به جوانتر ها ترجیح داده می شوند. معلمانی که زبانی که تدریس می کنند زبان مادری شان است، راحتر با زبان آموزان ارتباط برقرار می کنند. در بانکوک اکثر اساتید و معلمان مرد هستند، بنابراین اگر خانم هستید، بیشتر مدارس ابتدایی و کودکستان ها ترجیح می دهند شما را استخدام کنند.

خوبی های این شغل: مردم تایلند انسانهای بسیار راحتی هستند. به عنوان معلم می توانید روش زندگی کردن تایلندی ها را از نزدیک ببینید. برای کسانی که خوش مشرب اند و روابط عمومی خوبی دارند، تدریس می تواند لذت بخش ترین و پر درآمد ترین شغل در بانکوک باشد. معلمی همچنین یک شغل معتبر و مطمئن است.

بدی های این شغل: نوع شغل تدریس به گونه ای است که نیاز به فردی پرانرژی و فعال دارد و برای آنهایی که خجالتی یا درونگرا هستند، شغل مناسبی نیست. در این شغل همچنین شانس کمی برای پیشرفت شغلی وجود دارد.

فعالیت در بخش هتلداری

استخدام در هتل ها بعد از تدریس، در رده دوم مشاغلی قرار دارد که غیر تایلندی هایی که بانکوک را برای کار و زندگی انتخاب کرده اند، می توانند به آن امید داشته باشند. تعداد زیادی از غیر تایلندی از سرتاسر دنیا به عنوان آشپز، نوازنده، و مهماندار در هتل های بانکوک و سایر شهرها کار می کنند. کارکردن در هتل بسیار سخت و پرزحمت است. معمولا ساعت کاری هتل ها هم طولانی است اما در کنار همه این سختی ها دستمزد هایی که پرداخت می شود عالیست. چیزی که مزیت کار کردن در هتل به حساب می اید این است که جای پیشرفت در این شغل وجود دارد. دستمزدها به موقعیت شغلی، تحصیلات، و تجربه بستگی دارد. توانایی صحبت به چند زبان مختلف هم در بخش مهمان داری هتل امتیاز بسیار ارزشمندی ست؛ اگر این توانایی را دارید، صنعت هتلداری می تواند اولین جایی باشد که برای پیدا کردن شغل در بانکوک، به آن مراجعه می کنید.

خوبی های این شغل: شانس کار کردن در جایی که مشتاق بودن در آن هستید؛ و شغلی است که فرصت پیشرفت در آن وجود دارد.

بدی های این شغل: کار کردن برای یک هتل درجه یک فشارها، سختی ها و انتظارات خاص خودش را دارد.

معلم غواصی

عده ای از افراد هستند که دوست ندارد در تمام مدت ساعت کارشان لباس رسمی بپوشند. این عده در مسیر تازه ای که برای زندگی انتخاب کرده اند، معمولا دنبال ماجراجویی و کارهای هیجان انگیزاند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، داشتن شغلی مثل معلم غواصی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. البته برای داشتن این شغل باید تمام شرایط لازم را داشته باشید. همچنین باید دارای گواهینامه مربیگری نیز باشید. شرکت های زیادی در تایلند وجود دارند که در این زمینه کار می کنند که معروفترین شان PADI است. دوره آموزشی برای گرفتن گواهی نامه چهار ماه است. هزینه این دوره حداقل 200 هزار بات (6300 دلار آمریکا) است. وقتی به مقام استاد غواصی رسیدید می توانید در ابتدا کارتان را به عنوان دستیار شروع کنید. برای دستیاری هم مبلغلی به شما تعلق می گیرد. وقتی پیشرفت کرده و از دستیاری به معلمی رسیدید دستمزدی که به شما تعلق می گیرد، درصدی از پولی است که گروهی که در دوره آموزشی ثبت نام کرده اند، می پردازند (که معمولا 15 تا 20 درصد از کل پول است). اگر تعداد ثبت نام کننده ها 6 نفر باشد، معلم غواصی می تواند تقریبا 12 هزار بات درآمد داشته باشد.تایلند به خاطر آب و هوای گرمسیری اش، جاهای شگفت انگیزی برای غواصی دارد. در بانکوک اما به خاطر اینکه شرکت های غواصی زیاد نیستند، پیدا کردن شغلی در رابطه با آن کمی سختی است. بیشتر شغل های وابسته به غواصی را می توان در شهر های ساحلی و هتل هایی پیدا کرد که در سرتاسر استان های ساحلی پراکنده شده اند.

خوبی های این شغل: آفتاب، دریا، شن؛ نیاز نیست چیز بیشتری بگوییم!

بدی های این شغل: معلم غواصی شغلی فصلی در بانکوک است که درآمد متوسطی دارد.

بازیگر و یا مدل

طی چند سال گذشته، بانکوک به یکی از مهمترین قطب های فیلم سازی آسیا تبدیل شده است. شرکت های فیلمسازی آمریکایی، اروپایی، و هندی، بانکوک را به خاطر هزینه های پایین و امکانات مدرنش، به عنوان یک لوکیشن ایده آل برای فیلمبرداری فیلم های خود انتخاب می کنند. این موارد در کنار صنعت فیلم سازی رو به رشد تایلند، باعث افزایش هر چه بیشتر نیاز به هنرپیشه های مرد و زن با استعداد شده است. دستمزد های بازیگری از 2000 هزار بات برای یک روز بازی به عنوان شخصیت اصلی فیلم تا 100 هزار بات متغیراند. اگر به کار کردن به عنوان یک مدل / بازیگر، علاقه مند هستید، لازم است عکس های باکیفیت یا یک حلقه فیلم از خودتان را برای استخدام به همراه داشته باشید. لازم است بدانید که شرکت های فیلمسازی شما را با قراردادی کوتاه مدت استخدام می کنند، یعنی اینکه بیشتر وقتتان را بدون داشتن اجازه برای کار دیگر، هدر می دهید. برخی این روش زندگی عاریه ای و چند روزه را قبول می کنند چون آن را راهی برای رسیدن به آرزوهایشان می دانند.

خوبی های این شغل: دسترسی رایگان به همه کلوپ های پرطرفدار، پرسه زدن در شهر با دوستانی که در شوها با شما هم بازی هستند.

بدی های این شغل: بطور کلی بازیگری شغلی با افراط و تفریط زیاد است. اگر نقش اصلی داشته باشید و دستمزد خوبی هم به شما تعلق بگیرد، برای چند هفته پول برای خوردن و خوشگذرانی دارید اما وقتی نقشی به شما تعلق نگیرد و بیکار باشید باید دار و ندارتان را برای پرداخت قبوض و اجاره بدهید. درضمن کار کردن با یک مجوعه هم کار سخت و پر دردسری است.

ثبت شرکت در کشور تایلند

نوامبر 27, 2019 @ 10:54 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

به وسیله ثبت شرکت در کشور تایلند که ختم به اخذ ویزای تجاری کشور تایلند می شود، شخص میتواند با ثبت یک شرکت، ویزای بلند مدت تجاری گرفته به سادگی اقامت و سرمایه گذاری خود را تثبیت کند.

یکی از دلایل انتخاب تایلند توسط سرمایه گذاران خارجی واحد پول با ثبات این کشور یعنی BAHT   می باشد. سرمایه ‌گذاری یا کار آزاد خارجی در تایلند به گونه‌های زیادی منطبق بر روش های حقوقی‌ متعددی امکان پذیر می باشد. اگر شما یک سرمایه گذار خارجی هستید و مایل به ثبت شرکت در تایلند می باشید ، طیف وسیعی از گزینه ها را برای انتخاب دارید.

درصورتى که مشاورین THAI TRAVEL پس از مشاوره رایگان تلفنى، راهى براى انجام پرونده شما پیشنهاد دهند،میتوانید باتعیین وقت قبلى،که ازسوى مشاورین تعیین مى شود با وکلاى شرکت THAI TRAVEL جهت مشاوره حضورى وعقدقرارداد وکالت ومشاوره حقوقى،ملاقات فرمایید.

ثبت شرکت در تایلند ملزم طی مراحل خاصی می باشد که از طریق وکلای شرکت THAI TRAVEL انجام میگردد . ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس سریع ترین و مطمئن ترین روش ممکن جهت اخذ اقامت.

مزایای اخذ اقامت تایلند با ثبت شرکت:

     مجوز خرید ملک در تایلند و یا اجاره آپارتمان ​و ثبت آن به صورت رسمی بنام شخص، برابر قوانین کشور تایلند

     صدور مجوز واردات و صادرات کالا به دیگر کشورها نظیر ایران

     مجوز افتتاح حساب بانکی در تایلند و استفاده از وام بانکی با سود پائین

     خرید اقساطی لوازم منزل و ماشین در تایلند

     امکان استفاده از برخی امکانات شهروندی تایلند

     امکان فعالیت در حیطه فعالیتهای قانونی شرکت ثبت شده

     امکان خروج در مدت اقامت تایلند بصورت مرخصی ویزایی و سفر به ایران و دیگر کشورها

جهت اخذ ویزای بیزینس و اقامت تایلند و راه اندازی کسب و کار از راههای ارتباطی قید شده در سایت با ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان وکلای ما بهره ند گردید.

سرمایه گذاری در کشور تایلند

 نوامبر 27, 2019 @ 10:54 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

اگر دوست دارید در منطقه‌ای زندگی کنید که آب و هوای معتدل و همچنین طبیعتی بکر و منحصر به فردی داشته باشد، به نظر می‌رسد که کشور تایلند مناسب شما باشد، کشور تایلند همواره در سال های اخیر مقصد مسافران بسیاری و از جمله مسافران ایرانی بوده است.کم پیش می آید که در بانکوک باشید و جشن یا فستیوالی به مناسبتی برگزار نباشد! تایلند در طول سال، شاهد چندین جشن زیبا به مناسبت‌های مختلف است که بعضی از آنها نیز جزو تعطیلات رسمی کشور هستند. تایلندی‌ها از آنجا که علاقه زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی حتی کریسمس، برای برگزاری جشن های ملی استفاده می کنند به طوری که سال نو را در تایلند سه بار جشن می گیرند: سال نو میلادی در ژانویه، سال نو چینی در فوریه و سال نو تایلندی در آپریل. بیشتر جشن‌ها ملی نیز در فصل خنک که بین ماه های نوامبر تا فوریه است، برگزار می شوند.
اگر فکر می‌کنید تایلند جای مناسبی برای زندگی و یا گذراندن تعطیلات است، می‌توانید با پرداخت حداقل 3 هزار دلار، صاحب یک پاسپورت تایلندی و یک سند اقامت تایلندی شوید. البته بسته‌هایی که کشور تایلند به مهاجران پیشنهاد می‌کند متفاوت است. دولت تایلند براى جلب سرمایه‌هاى خارجى در صنعت تلاش بسیار زیادی کرده است و همچنین به سرمایه گذاران امتیازات خاصی را ارائه می‌دهد که این امتیازات شامل سند اقامت VIP، بیمه درمانی رایگان و ... است. یکی از راه‌های سرمایه گذاری در تایلند خرید شرکت و تاسیس کمپانی است و باید نشان دهید که می‌توانید سالانه 35000 بات مالیات پرداخت کنید، برای تاسیس و یا خرید یک شرکت تجاری ابتدا می‌بایست هزینه‌هایی از جمله ثبت شرکت، حق بیمه پرسنل، هزینه شرکت حسابداری و هزینه شرکت وکالت را بپردازید، برای پرداخت این مبالغ می‌توانید از کارت‌های ارزی بین‌الملیی استفاده کنید و به صورت مستقیم و آنلاین تمام هزینه‌ها را پرداخت کنید، شما با استفاده از خدمات ماناپال می‌توانید صاحب یک حساب و یک کارت ارزی بین‌المللی شوید و به راحتی و بدون واسطه تمام امور پرداختی خود را انجام دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

خرید ملک در کشور تایلند

نوامبر 27, 2019 @ 10:54 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

تایلند از جمله کشورهایی است که رشد اقتصادی خوبی داشته است . به همین دلیل برخی ایرانیان به فکر اخذ اقامت این کشور افتاده اند . اما خیلی از افراد بدون توجه به شرایط اقامت در تایلند ، برای این کار اقدام می کنند . به چند روش می توان برای اقامت تایلند اقدام کرد . کار و اشتغال ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت تجاری ، ازدواج با یک تایلندی ، تحصیل و خرید ملک . در این مقاله درباره اقامت تایلند با خرید ملک توضیحات کاملی آورده ایم .

اقامت تایلند با خرید ملک

توصیه هایی برای خرید ملک در تایلند

قبل از هر چیز ذکر این نکته لازم است که تایلند مانند دیگر کشورها اقامت دائم نمی دهد و متقاضیانی که موفق به اخذ اقامت می شوند ، باید سالانه اقامت خود را تمدید کنند .

در تایلند افراد خارجی اجازه ی خرید زمین را ندارند و اما اگر قصد اقامت تایلند را داشته باشند می توانند ملک یا آپارتمان خریداری کنند .

توصیه ما به متقاضیان اقامت در تایلند توصیه می کنیم که بهتر است از روش های دیگر برای اخذ اقامت اقدام کنند و پس از موافقت ملک بخرند .

ملک در تایلند ارزان است . زیرا املاک و مستغلات کمترین ارزش را در این کشور دارند و شما نباید صرفا به دلیل ارازن بودن ملک بخرید . چون ملکتان به هیچ عنوان پیشرفتی نخواهد کرد و به درد سرمایه گذاری نمی خورد .

هیچ مزیتی برای خرید ملک در تایلند به شما داده نخواهد شد و این تنها یک معامله یک طرفه خواهد بود .

شما هیچوقت مالک خونه ، زمین و ویلایی که می خرید نیستید ، خرید ملک تنها برای تایلندی هاست و نه خارجی ها .

نکته ای دیگر اینست که کسانی متقاضیان اقامت با خرید ملک ، اجازه کار در تایلند را ندارند و باید برای اخذ اجازه کار نیز اقدام کنند .

TOP