×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
Uganda Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور اوگاندا

جمهوری اوگاندا کشوری در شرق آفریقا است که جنگ و شورش داخلی پس از استقلال جان بسیاری از مردم آن را گرفت.

این کشور از غرب با جمهوری دموکراتیک کنگو، از شمال با سودان، از جنوب شرق با رواندا و از جنوب با تانزانیا همسایه است. دریاچه ویکتوریا در بخشی از مرز این کشور با کنیا قرار دارد. این کشور نامش را از پادشاهی بوگاندا که در این منطقه حکومت می‌کرد گرفته است.

دریاچه ویکتوریا هم از نظر ماهیگیری برای مردم اوگاندا مهم است و هم از نظر کشاورزی. خاک اطراف دریاچه حاصلخیز است. میانگین دمای اوگاندا 21 تا 24 درجه سانتی‌گراد است.

منطقه‌ای که اوگاندا در آن قرار گرفته در سال 1894 تحت‌الحمایه انگلیس شد و کمپانی شرق آفریقا امور آن را در دست گرفت. این منطقه در سال 1914 با مرزهای کنونی مشخص شد.

تلاش‌های میلتون اوبوته، که نخست‌وزیر این کشور بود، در سال 1962 استقلال را برای این کشور به ارمغان آورد و به این ترتیب پادشاهی بوگاندا هم سرنگون شد اما در سال 1963 قانون اساسی جدید تدوین شد و پادشاه سابق کشور به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد.

در سال 1966 اوبوته پادشاه را برکنار کرد. قانون اساسی تغییر کرد و اوبوته رئیس جمهور شد. ژنرال ایدی امین در 1971 با کودتایی نظامی حکومت را در دست گرفت و اوبوته را سرنگون کرد.

عملکرد ایدی امین در محدود کردن آزادی‌های مردم و سرکوب مخالفانش سبب مخالفت جامعه بین‌المللی شد.سرانجام در سال 1979 ارتش با حمایت سربازان تانزانیایی قدرت را در دست گرفت. اوبوته بار دیگر به قدرت رسید ولی طی کودتایی در 1985برکنار شد.

سیاست در اوگاندا

رئیس جمهور در این کشور رئیس حکومت و رئیس دولت است و بیشترین قدرت اجرایی را دارد. نخست وزیر به رئیس جمهور در اداره کابینه وزرا کمک می‌کند.

رئیس جمهور کابینه را تعیین می‌کند. او با رای مردم برای دوره‌ای پنج ساله تعیین می‌شود. از سال 1986 تاکنون رئیس جمهور اوگاندا یووری موسوینی است. انتخابات بعدی در سال 2011 برگزار می‌شود.

شورش 18 ساله ارتش مقاومت لرد علیه دولت اوگاندا سبب شده بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر از مردم این کشور که حدود نیمی از آنها کودک هستند آواره شوند.

این جنگ، جنگ کودکان علیه کودکان است زیرا نیروهای ارتش مقاومت لرد به زور کودکان را از خانواده‌هایشان جدا می‌کنند و آنها را وادار به جنگ می‌کنند.

اقتصاد در اوگاندا

تولید ناخالص داخلی این کشور 47/31میلیارد دلار است. 14 میلیون و 50 هزار نفر نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند.

35 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال 2007 نرخ تورم در آن 8/5درصد بود.

محصولات صادراتی این کشور شامل قهوه، ماهی، چای، پنبه، گل، محصولات باغبانی و طلا است که به کشورهای بلژیک، هلند، فرانسه، آلمان ، رواندا و سودان صادر می‌شود.

محصولات وارداتی آن شامل کالاهای اساسی، وسایل نقلیه، نفت، دارو و غلات است که از کشورهای کنیا، امارات متحده عربی، چین، هند، آفریقای جنوبی  و ژاپن  وارد می‌شود.

مردم اوگاندا

جمعیت این کشور حدود 31 میلیون و 377 هزار نفر با میانگین سنی 15 سال است. امید به زندگی برای زنان 53 و برای مردان 51 سال است.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است. حدود 84 درصد از مردم این کشور مسیحی هستند و 12 درصد از آنها مسلمان.

اوگاندا در یک نگاه

مساحت

236،040 کیلومتر مربع

جمعیت

31،367،972 نفر

پایتخت

کامپالا

واحد پول

شیلینگ

دامنه اینترنتی

ug.

پیش شماره

256+

اکتبر 7, 2019 @ 7:06 ب.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور اوگاندا

اکتبر 7, 2019 @ 7:06 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

آفریقای جنوبی ارائه دهنده ی بهترین درجات پزشکی و دندانپزشکی با کیفیتی بسیار بالا می باشدو هزینه های تحصیل نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته بسیار ارزان می باشد از این رو دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی، آفریقای جنوبی را مد نظر دارند.  دروس در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آفریقای جنوبی اغلب به زبان انگلیسی ارائه می شوند از این رو داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5 برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آفریقای جنوبی الزامی می باشد.

بر اساس آمار شورای ملی تحصیلات عالیه در سال  2010 تعداد  16244 نفر یعنی حدود 9 درصد دانشجویان دانشگاههای اوگاندا را دانشجویان خارجی تشکیل می داده اند و در سال 2011 این رقم به 17050 نفر رسیده است. یکی از مسئولین دانشگاه مسیحی اوگاندا گفت دانشگاه متبوعش برای ترم سپتامبر سال جاری 200 دانشجو از کشورهای تانزانیا، کنیا و رواندا می پذیرد که تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه به 300 نفر می رسد. همچنین بر اساس آمار ثبت نام کنندگان  دانشگاه کامپالا از 9000 دانشجوی ثبت نام شده 4000 نفر از آنها از اتباع خارجی (کنیا، تانزانیا، سودان و رواندا) می باشند.

کارشناسان آموزشی علاقه دانشجویان کشورهای همسایه به تحصیل در دانشگاههای اوگاندا را به سیستم خوب آموزشی این کشور که از دوران استعمار پایه گذاری و هدایت شده است، می دانند. مسیونرها بنیاد اساسی خوبی برای سیستم آموزشی این کشور بنا نهادند و حتی پس از استقلال نیز با دولت در امر آموزش هماهنگ شدند. آقای اوتیک مدیر پیشین سازمان آموزشهای استاندارد می گوید: مدارس توسعه یافتند، معلمین بسیاری آموزشهای لازم را فرا گرفتند و دوره های تحصیلی در مقایسه با  کشورهای همسایه بسیار بهتر بود. وی افزود آلمانها بر تانزانیا حکومت می کردند و تاکید زیادی بر آموزش نداشتند.  تا زمانی که سیستم آموزشی کنیا از لحاظ  دارایی در رتبه بالایی قرار داشت، دانشگاه ماکارره تنها موسسه آموزشی عالی در شرق آفریقا بود و همین دلیلی بود که مردم از کشورهای اطراف برای تحصیل به اوگاندا می آمدند حتی آقای کیباکی رئیس جمهور کنیا تحصیلات عالی خود را در اوگاندا گذرانده است. شهرت تاریخی و قدیمی بهترین آموزش هنوز مردم منطقه را مایل کرده است که فرزندان خود را برای تحصیل به اوگاندا اعزام نمایند.

سودان جنوبی هنوز به سیستم آموزشی اوگاندا به عنوان بهترین سیستم آموزشی می نگرد. هر چند آنها ترجیح شان این است که کودکان شان از تسهیلات آموزشی سازمان ملل متحد استفاده کنند هر چند اوگاندا در حال کمک به سودان برای جایگزین نمودن سیستم خودشان می باشد.

مدیر شورای تحصیلات تکمیلی اوگاندا  معتقد است: اوگاندا ارزانترین هزینه های آموزشی را در منطقه ارائه می دهد و این راهی برای جمع کردن دانشجویان خارجی است. علاوه بر این بعضی از مردم بخصوص تحصیل کردگان ترجیح می دهند که فرزندانشان انگلیسی را فراگیرند و این در حالی است که زبان رسمی تانزانیا سواحیلی است و آنها فرزندان خود را برای فراگیری انگلیسی به اوگاندا می فرستند. علاوه بر این علاقه دانشجویان کشورهای همسایه به تحصیل در این کشور را می توان به فضای سیاسی مطلوب، عدم وجود قوانین و سیاستهای سخت دانست. و دانشجویان برای ادامه تحصیل خیلی راحت و بدون کوچکترین می توانند به اوگاندا آمده و به تحصیل بپردازند.از دیگر امتیازات تحصیل در اوگاندا با توجه به سطح کیفی آموزشی، دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن  به راحتی جذب بازار کار می شوند.

تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی 6 سال به طول می انجامد. دانشجویان رشته پزشکی در دانشگاه های آفریقای جنوبی در سال اول تحصیل که شامل ترم 1 و 2 تحصیلی می شود با علوم بهداشتی مورد نیاز جهت آموزش دیدن متخصص بهداشت و درمان آشنا می شوند و در سال دوم و سوم تحصیل که شامل ترم 3 تا 6 می شود دانشجویان با سیستم یکپارچه بهداشت و درمان و عملکرد های بالینی آشنا می شوند. در سال پنجم تحصیل که شامل ترم 9 و 10 می شود دانشجویان دروس تخصصی تر همانند: جراحی ارتوپدی، پزشکی قانونی، بیهوشی، مغز و اعصاب، چشم پزشکی و…. را می گذرانند و در سال آخر تحصیلی یعنی ترم 11 و 12 علاوه بر دروس تخصصی همچون: عمل جراحی، زنان و زایمان، پزشک خانواده و … دانشجویان مشغول گذراندن دوره کارآموزس می شوند و حتی حقوق نیز دریافت می نمایند.

دانشجویانی که دوره کارآموزی خود را با موفقیت به پایان می رسانند یک تاییدیه از جانب شورای بهداشت حرفه ای آفریقای جنوبی دریافت می کنند و می توانند به صورت مستقل مشغول به کار شوند و یا در بیمارستان ها، درمانگاه ها و یا دیگر موسسات که به پزشک نیاز دارند مشغول کار شوند.

تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی 5 سال به طول می انجامد. دانشگاه های دندانپزشکی آفریقای جنوبی دو برنامه در حوزه دندانپزشکی ارائه می دهند که شامل: دیپلم دانشگاه در سلامت دهان و دندان که 2 سال به طول می انجامد و کارشناسی درمانی دندانپزشکی که 3 سال به طول می انجامد. فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در آفریقای جنوبی یا دیگر کشوهای جهان می توانند به صورت مستقل و یا در بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی یا دولتی مشغول کار شوند.

دانشگاه پزشکی کیپ‌تاون

دانشگاه کیپ‌تاون در شهر کیپ‌تاون در کشور آفریقای جنوبی می­ باشد. دانشگاه کیپ‌تاون در سال ۱۸۲۹ تأسیس شد. و دارای ۲٬۵۱۰ کادر دفتری و علمی و ۲۱٬۵۱۰ دانشجو می باشد که تعداد ۶٬۱۷۴ نفر از این دانشجویان را دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تشکیل می‌دهند. دانشگاه کیپ‌تاون معتبرترین دانشگاه قاره آفریقا می باشد. این دانشگاه دارای دانشکده های علوم انسانی، علوم، مهندسی، حقوق، بازرگانی، علوم بهداشت می باشد.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انگلیسی زبان بودن ساکنین و امکان تحصیل به زبان انگلیسی این امکان را به متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آفریقای جنوبی می دهد که با دانستن حتی سطح پایینی از زبان انگلیسی به راحتی بتوانند با مردمان آفریقای جنوبی ارتباط برقرار کنند و نیازی به یادگیری زبان دیگری ندارند؛ البته در دنیای امروز اغلب افراد با زبان انگلیسی آشنایی نسبی دارند.

 • امکان زندگی و تحصیل در آفریقای جنوبی به هزینه هایی بسیار اندک به این ترتیب افراد با صرف هزینه هایی کمتر نسبت به دیگر کشورها می توانند مدرک پزشکی یا دندانپزشکی معتبر را اخذ نمایند.

 • داشتن اعتبار بین المللی مدارک دانشگاهی آفریقای جنوبی این امکان را به دانشجویان می دهد که پس از فارغ التحصیلی در هر کشوری که مد نظر دارند مشغول کار شوند.

 • امکان اشتغال در حین تحصیل: دانشجویان می توانند برای تامین بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود در آفریقای جنوبی تا 20 ساعت در هفته را مشغول کار شوند.

 • امکان اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی حتی بدون مدرک زبان: به این صورت که آن دسته از متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آفریقای جنوبی که مدرک زبان آیلتس یا تافل ندارند می توانند از یکی از کالج های زبان در آفریقای جنوبی پذیرش بگیرند و پس از گذراندن دوره های مربوطه به کمترین هزینه، در یکی از برترین دانشگاه های آفریقای جنوبی به تحصیلات خود ادامه دهند.

 • امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی با کلیه امکانات و هزینه هایی بسیار کم.

هزینه های تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برترین دانشگاه های آفریقای جنوبی حدود 14500 دلار در سال می باشد و هزینه های کالج زبان به ازای دوره های شش ماهه  حدود 3000 تا 4000 دلار می باشد. هزینه ی خوابگاه دانشجویی جهت اقامت تحصیلی با کلیه امکانات از جمله: میز مطالعه، تخت خواب، تلوزیون، اینترنت پرسرعت و… در ماه حدود 300 تا 400 دلار می باشد. شهریه تحصیل در پزشکی آفریقای جنوبی چیزی در حدود سالانه 5000 تا 6500 دلار می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی:

 • کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه

 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

 • گواهی عدم سوء پیشینه

 • گواهی سلامت پزشکی

 • معرفی یک حساب بانکی معتبر

 • مدرک زبان

 • 6 قطعه عکس پاسپورتی

 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار

 • تایید مدارک توسط سفارت

ثبت شرکت در کشور اوگاندا

اکتبر 7, 2019 @ 7:06 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

جهت اطلاعات مربوط به ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اوگاندا اینجا را کلیک نمایید

سرمایه گذاری در کشور اوگاندا

اکتبر 7, 2019 @ 7:06 ب.ظ:آخرین بروزرسانی

فرصت های سرمایه گذاری در اوگاندا

 • کشاورزی

اوگاندا یکی از پیشروان تولید قهوه و موز در جهان می‌باشد. همچنین یکی از تولیدکنندگان اصلی چای، پنبه، تنباکو، کاکائو، غلات، دانه‌های روغنی (کنجد، سویا، گل آفتاب‌گردان و غیره) میوه تازه و کنسرو شده، سبزیجات و خشکبار، روغن طبیعی، گیاهان، ارکیده گل‌ها و پرورش کرم ابریشم است. فرصت‌های موجود در این زمینه شامل کشاورزی تجاری و ارزش افزوده، همچنین تولید مواد اولیه و عرضه ماشین‌آلات کشاورزی می‌باشد.

 • شیلات (ماهیگیری)

بخش شیلات اوگاندا در سال‌های اخیر توسعه چشمگیری داشته و در حال حاضر درآمد صادراتی حاصل از آن سالانه در حدود ۱۰۰ میلیون دلار می‌باشد. فضای وسیع آب‌های غنی این کشور محل مناسبی جهت پرورش انواع موجودات دریایی به شمار می‌آید. فرصت‌های موجود در این زمینه شامل پرورش ماهی و تأسیس کارخانه‌های بیشتری جهت تولید فرآورده‌های دریایی حاصل از سایر دریاچه‌ها به غیر از دریاچه ویکتوریا می‌باشد. ماهی اوگاندا در اروپا یک خوراک لذیذ به شمار می‌آید و اخیرا به بازار آمریکا نیز نفوذ پیدا کرده است.

 • جنگل‌داری

اوگاندا با دارا بودن بیش از ۵/۱ میلیون هکتار جنگل‌های غنی از توان بالقوه بالا برای صادرات چوب، تولید مبلمان و کالاهای چوبی با کیفیت بالا و انواع مواد بسته‌بندی برخوردار می‌باشد.

 • تولیدات

تولیدات اوگاندا طی هشت سال گذشته سالانه بیش از ۱۰ ٪ افزایش داشته است. فرصت‌های تولیدی بالقوه در تمامی زمینه‌ها موجود می‌باشند، از نوشیدنی‌ها، چرم، فرآورده‌های تنباکویی، کاغذ، منسوجات و پوشاک گرفته تا محصولات دارویی، صنایع‌دستی، سفال، شیشه، کود، پلاستیک، مونتاژ کالاهای الکترونیکی و محصولات پزشکی.

 • استخراج معادن

اوگاندا از ذخایر معدنی تحت استخراج چشمگیری شامل طلا، روغن، قلع درجه بالا، تنگستن، نمک، بریلیوم، کبالت، خاک چینی، سنگ آهن، شیشه، ورمیکولیت و فسفات (کود) برخوردار است. همچنین مقادیر فراوان خاک رس و سنگ گچ در این کشور موجود می‌باشد. اوگاندا با تعدیل کامل هزینه‌های سرمایه‌گذاری، انگیزه‌های قابل‌توجهی در بخش استخراج معادن ایجاد می‌نماید.

 • زیربناسازی

علی‌رغم تلاش‌های بسیاری که در زمینه گسترش و ترمیم زیربنای فیزیکی و غیرفیزیکی موجود صورت پذیرفته است، همچنان فرصت‌های سرمایه‌گذاری بالقوه بسیاری در این زمینه موجود می‌باشد، به ویژه بخش‌های ارتباطات و انرژی همچنان مستلزم سرمایه‌گذاری بیشتر می‌باشند. اوگاندا با کمتر از ۱۰ ٪ ظرفیت جریان ۲۷۰۰ مگاواتی انرژی مصرفی، از توانایی بالقوه‌ای جهت تامین انرژی منابع هیدروالکتریکی منطقه جنوب صحرای آفریقا برخوردار است.

 • خدمات مالی

فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در این زمینه شامل سرمایه‌گذاری در گروه‌های بانکداری چند ملیتی بین‌المللی (مانند سرمایه‌گذاری اعتباری، سرمایه‌گذاری نقدی، بانکداری تجاری و سرمایه‌گذاری لیزینگی) است که به ویژه به ترویج محصولات جدید می‌پردازند و نیز مؤسسات پس‌اندازی که پیشنهاداتی برای فعالیت در مناطق روستایی ارائه می‌دهند. بیمه به طور ویژه همچنان یک بخش نسبتا جدید به شمار می‌آید و فرصت‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در اختیار قرار می‌دهد.

 • صنعت جهانگردی

جاذبه ویژه اوگاندا به عنوان یک منطقه توریستی، تنوع طبیعت زیبا و بکر آن می‌باشد. این کشور در مساحت نسبتا محدود ۲۴۰۰۰۰ کیلومتر مربعی خود طبیعت متفاوتی از دشت‌ها و چمنزارهای وسیع آفریقای شرقی تا جنگل‌های کوهستانی صعب‌العبور و قله‌های پوشیده از برف قسمت‌های جنوب‌غربی کشور را شامل می‌شود. اوگاندا همچنین از انواع گونه‌های پرندگان و تنوع وسیع حیات وحش و نیز فرصت‌های فراوان جهت کوهنوردی و ورزش‌های آبی از جمله قایقرانی در آب‌های خروشان برخوردار می‌باشد. فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در زمینه صنعت جهانگردی در این کشور از تاسیس تسهیلات اقامتی باکیفیت بالا، برگزاری انواع تورها و گردشگری‌ها تا اجرای تورهای اقتصادی و بازرگانی ویژه را شامل می‌شود.

 • انتشارات

فرصت‌های موجود در زمینه انتشارات شامل چاپ کتب درسی مدارس می‌باشد. در حال حاضر ۹۰٪ مایحتاج کتب درسی از طریق واردات تامین می‌شود (که سالانه هزینه‌ای بیش از ۷ میلیون دلار را به خود اختصاص می‌دهد).

 • آموزش و پرورش

در این زمینه فرصت‌های زیر وجود دارد:

تحصیلات متوسطه

تحصیلات فنی و حرفه‌ای

برنامه‌های آموزش تخصصی ضمن خدمت

توسعه مهارت‌های کامپیوتری

خدمات پشتیبانی جهت بخش آموزش و پرورش

 • بخش فن‌آوری اطلاعات / الکترونیک

با توجه به موقعیت جغرافیایی استراتژیک اوگاندا در آفریقا تمرکز اصلی ICT (فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات) بر روی صادرات از طریق تجارت الکترونیکی می‌باشد. این کشور نسبت به مصرف‌کنندگان اصلی خدمات مرتبط با ICT از موقعیت زمانی مناسبی برخوردار است بدین‌ترتیب که تفاوت زمانی آن با آمریکا و کانادا ۸- ساعت، با انگلستان ۳- ساعت و با ژاپن ۶ + ساعت می‌باشد. این اختلافات زمانی، اوگاندا را از این فرصت منحصربه فرد برخوردار می‌سازد که در صبح با آسیا و در عصر با اروپا و آمریکا ارتباط تجاری برقرار نماید.

به علاوه نیروی کار تعلیم‌پذیر و کم دستمزد این کشور که قادر به صحبت به زبان انگلیسی می‌باشند، می‌توانند به سادگی به مجموعه‌ای از کارشناسان حرفه‌ای ICT تبدیل شده و منابع انسانی لازم جهت رشد ICT را تامین نمایند.

ورود اطلاعات: شامل اکتساب و پردازش اطلاعات حسابداری (مانند دفترداری، صورت‌حساب‌های بانکی، فاکتورها و غیره) و سوابق پزشکی اوگاندا برای سازمان‌های آمریکای شمالی و اروپا می‌باشد.

مراکز تلفن: اوگاندا در حال حاضر با رقابتی مداوم، خدمات بازاریابی تلفنی برای شرکت‌های آمریکایی فراهم می‌نماید.

خدمات پایه تجارت الکترونیکی: این خدمات که شامل آموزش خصوصی الکترونیکی، نظارت بر سیستم امنیتی، پردازش دعوی بیمه و سیستم پایگاه‌های اطلاعاتی قانونی جهت تحقیقات و ارجاعات در موارد قانونی می‌باشد همگی در اوگاندا برای مشتریان خارجی انجام می‌پذیرد.

ایجاد محتوا و ارائه خدمات: این صنعت مندرجات دیجیتالی شامل مطبوعات، رسانه‌های تصویری و تسهیلات و خدمات فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات می‌باشد.

صنعت فیلم‌سازی: در این قسمت تصویری کلی از انیمیشن گرافیکی مطرح است که به واسطه آن درصد مناسبی از کل فیلم بر روی کامپیوتر نمونه‌سازی می‌شود.

مدیریت پشتیبانی: شامل خدمات تسهیلاتی جهت مشتریانی است که با مشکلات پشتیبانی مواجه هستند.

سایر فرصت‌ها در ICT شامل زیربنای اطلاعاتی و ارتباطی، مونتاژ کامپیوتر و تجهیزات مرتبط با آن، تسهیلات آموزشی ICT سطح بالای مطابق با استانداردهای بین‌المللی، تسهیلات آموزش تعمیرات سخت‌افزاری، ایجاد نرم‌افزار جهت صادرات، ایجاد فضاهای مجازی فن‌آوری اطلاعات (ITVZ)، ایجاد تسهیلات فراهم‌آورنده خدمات اینترنتی در سایر قسمت‌های اوگاندا و غیره.

 • نقش سازمان سرمایه‌گذاری در اوگاندا

UIA سازمانی است که در پی یکی از مصوبات مجلس در سال ۱۹۹۱ به منظور ارتقا و تسهیل سرمایه‌گذاری در اوگاندا تاسیس شد. موارد زیر به وظایف این سازمان اشاره دارد:

۱- تامین اطلاعات دست اول در رابطه با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در اوگاندا

۲- صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری

۳- کمک در تامین سایر مجوزها و تاییدات ثانویه جهت سرمایه‌گذاران

۴- کمک به سرمایه‌گذاران در رابطه با اجرای ایده‌های پروژه‌ای‌شان از طریق یاری آن‌ها در یافتن خدمات مربوطه جهت حمایت از پروژه

۵- کمک در اکتساب زمین صنعتی

۶- تامین مجوزهای کاری و جوازهای ویژه جهت سرمایه‌گذاران و پرسنل خارجی آن‌ها

۷- ترتیب دادن تماس‌ها برای سرمایه‌گذاران بالقوه و نیز برنامه‌های سفر جهت بازدید هیئت‌های خارجی از کشور اوگاندا.

۸- کمک به سرمایه‌گذاران در جهت یافتن شرکای سرمایه‌گذاری و کمک مالی

۹- ارائه توصیه‌های راهبردی به دولت در زمینه سرمایه‌گذاری

 

نگاهی مختصر بر اوگاندا (اطلاعات اصلی مربوط به این کشور)

 • مساحت

خشکی ………………….. Sq.KM 097‌، ۱۹۷

آب‌ها و مرداب‌ها …………. Sq.KM 942، ۴۳

مساحت کلی …………….. Sq.KM 039، ۲۴۱

موقعیت جغرافیایی

عرض جغرافیایی ……….. S ‘۱۰۲۹ و N ‘۴۰۱۲

طول جغرافیایی ………….. W ‘۳۵۰۰ و E ‘۲۹۰۳۴

 • ارتفاع

حداقل ارتفاع (بالاتر از سطح دریا – آلبرت نیل) …………… M 620

حداکثر ارتفاع (بالاتر از سطح دریا – کوه رنزوری) ……. M 110 ، ۵

 • آب و هوا

کامپالا: میانگین درجه حرارت سالانه …………… C 17

کامپالا: بارش باران سالانه …….. MM 0/1436

بهره‌برداری از زمین

زمین‌های مزروعی ……………. ۲۵ ٪

کشتزارهای طبیعی ……….. ۹ ٪

چراگاه‌های طبیعی ………. ۹ ٪

جنگل‌ها ………………………. ۲۸ ٪

سایر زمین‌ها …………. ۲۹ ٪

 • آمار جمعیت

کل جمعیت (۲۰۰۲) …… ۲۶ میلیون

تراکم جمعیت ………. ۱۲۶ نفر در کیلومتر مربع

سرشماری داخلی میزان رشد جمعیت سالانه بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۱۹۹۱ ………………………………… ۴/۳ ٪ در سال

میزان مرگ و میر کودکان (۲۰۰۱ – ۲۰۰۰) ……. ۸۳ در ۱۰۰۰

میانگین عمر ………….. ۱/۴۸ سال

میانگین عمر مردان ………… ۷/۴۵ سال

میانگین عمر زنان ……….. ۵/۵۰ سال

جمعیت تحت پوشش درمانی …. ۵۷۵ ، ۱۸

 • زبان‌های اصلی

انگلیسی، لوگاندا و سواحیلی

 • تحصیلات

آمار باسوادی (طبق سرشماری سال ۲۰۰۲) ……… ۶۸ ٪

آمار باسوادی در مردان ………… ۷۶ ٪

آمار باسوادی در زنان ………… ۶۱ ٪

 • مذاهب

کاتولیک رومی ……………………. ۳۳ ٪

پروتستان ……………………. ۳۳ ٪

مسل…………………… ۱۶ ٪

اعتقادات بومی ……………. ۱۸ ٪

 • کمک و حمایت مالی

سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند از بانک‌های داخلی درخواست وام نمایند. همچنین می‌توانند پروژه‌های خود را در بورس سهام داخلی ثبت نمایند. تعدادی از پروژه‌ها جهت حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش‌های معین موجود می‌باشند.

UIA قادر است به سرمایه‌گذاران بالقوه یاری رساند تا دریابند که چگونه و در کجا می‌توانند به گزینه‌های مالی جهت سرمایه‌گذاری‌های برنامه‌ریزی شده دسترسی پیدا کنند.

 • شروع کار – یک راهنمایی مختصر

سرمایه‌گذاران خارجی جهت دریافت مجوز سرمایه‌گذاری از سازمان سرمایه‌گذاری در اوگاندا باید حداقل از ۰۰۰/۱۰۰ دلار جهت سرمایه‌گذاری‌ برنامه‌ریزی شده برخوردار باشند. برای سرمایه‌گذاری داخلی مقدار لازم ۰۰۰ / ۵۰۰ دلار می‌باشد. البته سرمایه‌گذاران داخلی می‌توانند بدون دریافت مجوز از سازمان سرمایه‌گذاری در اوگاندا به فعالیت خود بپردازند. مجوز برای سرمایه‌گذاران خارجی بسیار ضروری می‌باشد، زیرا ابزاری است که سرمایه‌گذاری آن‌ها را در اوگاندا قانونی می‌سازد. بازرگانان نیاز به مجوز سازمان سرمایه‌گذاری در اوگاندا ندارند اما قبل از صدور مجوزهای بازرگانی و مجوزهای ورود توسط مقامات داخلی باید برخورداری از سرمایه اجرایی ۰۰۰ / ۱۰۰ دلار را اثبات نمایند.

 • مراحل ثبت سرمایه در اوگاندا

مرحله ۱) ثبت شرکت در اوگاندا

شرکت خود را در اوگاندا در اداره خدماتی ثبتی این کشور ثبت نموده و اساسنامه شرکت و گواهی ثبت آن را دریافت نمایید.

مرحله ۲) دریافت مجوز سرمایه‌گذاری

با استفاده از فرم ۱ UIA و ضمیمه‌ساختن اسناد مرحله ۱ به علاوه یک طرح تجاری مختصر، درخواست مجوز سرمایه‌گذاری نمایید. مدت زمان طبیعی جهت دریافت مجوز سرمایه‌گذاری ۲ تا ۵ روز می‌باشد.

مرحله ۳) دریافت مجوزهای ثانویه ضروری

بخش‌های ویژه از جمله استخراج معادن، حمل و نقل هوایی، بانکداری و جنگل‌داری مستلزم سایر مجوزهای ثانویه می‌باشند. UIA به شما در دریافت این مجوزها در مدت زمان معقول کمک می‌نماید. همچنین می‌تواند به شما در تامین زمین صنعتی مناسب و مجوزهای کاری برای پرسنل خارجی‌تان یاری رساند. تسهیلات عمومی از جمله تلفن و آب و برق را به راحتی می‌توان از اداره‌های مربوطه دریافت نمود.

همگی زیر یک سقف – هدف این گروه کمک به سرمایه‌گذاران در دریافت تمامی این خدمات (تحت یک هماهنگی ویژه داخل سازمانی) از UIA می‌باشد. چنین ابتکاری، سرمایه‌گذاران را قادر به صرفه‌جویی در وقت و هزینه برای دریافت سریع مجوز جهت پروژه‌هایشان و اجرای سریع آن‌ها می‌نماید.

 • راهنمای بازدیدکنندگان

محل اقامت: در کامپالا چندین هتل سطح بالا جهت انتخاب موجود می‌باشد. مجموعه‌ای از هتل‌ها و اقامتگاه‌های دارای استاندارد پایدار به طور مطلوب در شهرهای اصلی و پارک‌های ملی پخش هستند. رزرو جا باید از قبل صورت پذیرد. به لیست هتل‌ها / اقامتگاه‌ها مراجعه نمایید.

خطوط هوایی: خطوط هوایی اصلی شامل این خطوط می باشند:

British Airways , Ethiopian Airways , Emirates Air Lines Kenya Airways , SN Brussels , Air Tanzania , Egypt Air Air France , East African Airlines , Dairo Air (Cargo)

 • بانکداری

در این کشور چندین بانک تجاری داخلی و خارجی تحت نظارت بانک مرکزی وجود دارد. بانک‌ها روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۳ بعدازظهر جهت مراجعه عموم باز می‌باشند. ارزهای موجود را در بانک‌ها و صرافی‌های مختلف می‌توان تبدیل نمود. هیچ‌گونه محدودیتی در رابطه با میزان ارز معامله شده وجود ندارد.

 • طرز پوشش

در طول سال لباس‌های سبک تابستانی و در جلسات رسمی کت و شلوار و کراوات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • آب آشامیدنی

توصیه می‌شود که آب جوشیده یا آب معدنی جهت آشامیدن مورد استفاده قرار گیرد.

 • خوراک

انواع مختلف رستوران‌ها از جمله رستوران بین قاره‌ای، چینی، انگلیسی، ایتالیایی، لبنانی، هندی و غیره موجود می‌باشد.

 • واکسیناسیون

تزریق واکسن تب زرد و وبا از طرف دولت اوگاندا اجباری است.

داروهای ضد مالاریا نیز در اکثر قسمت‌های این کشور مورد نیاز می‌باشد، گرچه مالاریا در مناطق کوهستانی بسیار نادر است.

 • زبان‌ها

زبان رسمی انگلیسی می‌باشد. لوگاندا و سواحیلی به طور مرسوم در اکثر نقاط این کشور صحبت می‌شود.

 • ورزش

انواع ورزش‌ها در مرکز شهر موجود می‌باشد، از جمله اسکواش، گلف، تنیس، بدمینتون، فوتبال و غیره.

 • حمل و نقل

راه‌ها به طور کلی از شرایط خوبی برخوردارند. خودروهای چهار چرخ تنها در پارک‌های وحش و مناطق ییلاقی در طول فصل بارانی موردنیاز می‌باشند. حمل و نقل عمومی همواره در دسترس است.

TOP