×

پشتیبانی

پشتیبانی

1 : مراجعه حضوری
2 : تماس تلفنی
3 : همراه & ایمیل موسسه

info@armanygroup.com در صورت وجود هر گونه مشکل یا سوال می توانید با ما از طریق ایمیل در تماس باشید. با تشکر

ساعات کاری موسسه

شنبه-چهارشنبه : 9 صبح الی 5 بعدازظهر
پنج شنبه : 9 صبح الی 2 بعدازظهر
جمعه : فقط با وقت قبلی
England Country
جستجو
Generic filters
Search in title
Exact matches only
Search in content
Search in excerpt

درباره کشور انگلستان

انگلستان نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است.
لندن، پایتخت انگلستان هم با حدود 8 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر اروپاست. علاوه بر گویشهای مختلف که در نقاط مختلف بریتانیا صحبت می کنند، انگلیسی زبان اصلی کشور انگلستان است. جمعيت انگلستان حدودا 58 ميليون نفر می باشد.

حدود 5 درصد از جمعيت بريتانيا را خارجيانی تشكيل می دهند كه از كشورهای مشترك المنافع بريتانيا به اين كشور می آيند. مهاجران بسياری نيز از سراسر جهان در بريتانيا سكونت دارند، خصوصا در شهر لندن كه از نظر قومی متنوع ترين شهر جهان است
مساحت انگلستان 432 , 242 كيلومتر مربع (600, 93 مايل مربع) میباشد. اصطلاح بريتانيا Britain ، بريتانيای كبير (جزيره ای كه شامل انگلستان، ولز و اسكاتلند است) و ايرلند شمالی را در برمي گيرد. بريتانيا تقريبا هم اندازه نيوزيلند و نصف فرانسه است. اين سرزمين چشم اندازهای مختلفی دارد و اكثر خاك انگلستان، به جز شمال و جنوب غربی، نسبتا مسطح و كم ارتفاع است، در حاليكه بيشتر قسمتهای ولز و اسكاتلند سرزمينی كوهستانی است. اين كشور را می توان تقريبا به ناحيه ای كوهستانی در شمال و غرب و ناحيه ای پست در شرق تقسيم كرد كه دهانه رودخانه اگز (اگزتر) در جنوب غربی و رودخانه تيس (تی سايد) در شمال شرقی، تا حدودی مرز بين آنها را مشخص می کنند. كمربند مركزی كه در سراسر انگلستان، از لندن تا يوركشاير شمالی را در می نوردد، نيمی از جمعيت بريتانيا را در خود جای داده است. حدود 90 درصد از جمعيت در نواحی شهری زندگی می كنند.

آب و هوای بريتانيا معمولا ملايم و معتدل است، گر چه بسيار متغير است و معمولا در تمام مواقع سال بارانی است. آب و هوای غرب كشور مرطوب و ملايم تر از شرق كشور است، در حاليكه شمال غربی مرطوبترين ناحيه كشور است. اسكاتلند و شمال كشور غالبا زمستان های سختی دارند و در آنجا بارش برف زمستانی فراوان است. جنوب شرقی كشور بهترين و گرمترين آب و هوا را دارد، هر چند حتی در اين قسمت نيز ممكن است زمستانها طولانی، سرد و پربارش باشند. متوسط درجه حرارت در ژانويه 4 درجه سانتيگراد ( F 39 ) و در ژوئيه 18 درجه سانتيگراد ( F64 ) است، گر چه ممكن است در تابستان درجه حرارت در جنوب شرقی به حدود 26 درجه سانتيگراد (F 79 ) برسد.

زبان های رسمی در اين كشور، انگليسی، ولش و گاليك اسكاتلندی است، هر چند دو زبان آخر فقط در كشورهای مربوطه صحبت می شوند و اقليت نسبتا كمی آن را به كار می برند.

حكومت انگلستان سلطنت مشروطه است و ثبات سياسی در این کشور فوق العاده است. اين كشور يكی از پر ثبات ترين كشورهای جهان از نظر سياست است. اقتصاد بريتانيا در بين كشورهای جهان در رده چهارم قرار دارد و قرن بيست و يكم را با رشد اقتصادی فزاينده و سطح بيكاری نسبتا كمی آغاز كرد.

اشتغال

در بريتانيا چندين گروه نياز به مجوز اشتغال ندارند كه از آن جمله مي توان به اتباع كشورهاي اتحاديه اروپا ، اتباع كشورهاي مشترك المنافع بريتانيا كه يكي از والدينشان متولد بريتانيا باشد و يا افراد رده هاي سني 17 تا 27 سال كه جهت احراز موقعيت شغلي در ايام تعطيلات (حداكثر براي مدت2 سال ) به اين كشور مهاجرت مي نمايند، اشاره نمود. ساير افراد، پيش از ورود به بريتانيا ، ملزم به مشاوره با كنسولگري يا سفارتخانه بريتانيا مستقر در كشور متبوع خود،مي باشند.

شرايط اشتغال: شرايط كاري در بريتانيا مناسب بوده و كاركنان اين كشور نسبت به ساير كشورهاي اتحاديه اروپا، از طولاني ترين ميانگين ساعت كاري(40 ساعت درهفته)برخوردار مي باشند. اكثريت كاركنان از تعطيلات ساليانه چهار هفته اي با كارمزد مازاد برحقوق برخوردار مي باشند. درشهرهاي بزرگ، به ويژه لندن، فرصت هاي شغلي كوتاه مدت فراواني وجود دارد.
اشتغال موقت: طبق آمار بدست آمده طي سال2001، بالغ بر 2/1 ميليون نفر از شهروندان انگليسي به شغل دوم مبادرت داشته اند. از جمله مهمترين صنايع مورد توجه در شغل دوم مي توان برمشاغل آموزشي و پرورشي، بهداشتي، مشاغل اجتماعي، هتل داري و رستوران داري اشاره نمود. در اين اثنا، همچنين، بالغ بر7/1ميليون نفر (معادل7% كاركنان) نيز به مشاغل موقت اشتغال داشته اند. به طور كلي ميتوان گفت كه مشاغل موقت در انگلستان كمتر از ساير كشورهاي عضو اتحاديه اروپاست. به طور كلي، افزايش اخير نرخ اشتغال درمشاغل دائم بوده و تعداد افراد برخوردار از شغل دوم طي بهار2001، بر480 هزار نفر (معادل28% ) و تعداد افراد برخوردار از مشاغل موقت بر522 نفر (معادل30% ) بالغ مي گردد.
اشتغال زنان: از جمله روندهاي اصلي درازمدت در بازار كار كشور انگلستان مي توان بر رشد تعداد زنان شاغل اشاره نمود كه موارد ذيل از آن جمله مي باشد:
- افزايش تعداد زنان شاغل به6 /12 ميليون نفر تا سال2001( افزايش1ميليون نفري يا 5/9% ظرف10 سال)
- اشتغال به كار70% زنان رده سني اشتغال
- اشتغال به كار65 % زنان داراي فرزند
- افزايش تعداد مشاغل دائم زنان بر347 هزار فرصت شغلي ( معادل6% ) تا بهار سال2001

شهرهای مهم انگلستان

لندن

شهر لندن مهم ترین و بزرگترین شهر کشور انگلستان می باشد که بعنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. شهر لندن پرجمعیت ترین شهر اتحادیه اروپا می باشد و در حال حاضر حدود ۸٫۵ میلیون نفر در آن زندگی می کنند. لندن بی اغراق یکی از دیدنی ترین شهرهای جهان اشت. این شهر یکی از مراکز مهم مالی، فرهنگی و تجاری جهان است و تاثیر بسزایی در آموزش و پرورش، سیاست ، سرگرمی و رسانه ها و هنر دارد. لندن به داشتن هوای بارانی و خاکستری معروف است. این شهر نزدیک به اقیانوس قرار گرفته و آب و هوای نسبتا معتدلی دارد، افت و خیز دما در این شهر به ندرت اتفاق می افتد ولی می توان گفت بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل تابستان می باشد.
لندن از سیستم بسیار مناسب و منظمی در امور حمل و نقل عمومی برخوردار است و مهاجرین به کشور انگلستان در بدو ورودشان از مزایای این سیستم دسترسی شهر لندن بهره مند می شوند تا حدی که تقریبا کمتر کسی از وسیله نقلیه شخصی خود در لندن استفاده می کند.
فوتبال از محبوب ترین ورزش ها در شهر لندن می باشد، تیم های آرسنال، چلسی، فولهام، تاتنهام و وستهم یونایتد از تیم های مهم این شهر هستند که در لیگ برتر این کشور به رقابت می پردازند.
خیابان آکسفورد یکی از طولانی ترین خیابان های شهر لندن می باشد و انواع فروشگاه های مهم این شهر در این خیابان واقع شده اند. از مناظر دیدنی لندن می توان به چشم لندن، برج لندن، موزه مادام توسو، کاخ باکینگهام، گالری ملی، هاید پارک و نمایشگاه پل برج اشاره کرد.

بیرمنگام

این شهر در ناحیه میدلند غربی و در شهرستان متروپولین واقع شده است. بیرمنگام پس از شهر لندن، دومین شهر از لحاظ جمعیت می باشد که در حال حاضر حدود ۱٫۲ میلیون نفر در آن زندگی می کنند.
بیرمنگام تا پیش از جنگ جهانی دوم، یکی از ثروتمندترین شهرهای انگلستان بود. بازارها و مراکز تجاری بیشماری داشت و به همین علت، کانال های بسیاری هم در آن ساخته شد که این کانال ها حتی از شهر های ونیز و آمستردام بیشتر بود. مرکز شهر بیرمنگام دیدنی ترین منطقه شهر است و اولین مقصد هر توریستی است که از این شهر دیدن می کند. یکی دیگر از جاذبه های بیرمنگام کارخانه شکلات سازی کدبری (Cadbury world) است. کدبری یکی از مشهورترین برندهای شکلات جهان است که در این شهر ساخته شده است. آب و هوای شهر در دسته معتدل اقیانوسی قرار می گیرد و به ندرت پیش می آید که به شدت گرم یا سرد شود.
در بیرمنگام  نسبت به شهرهای دیگر انگلستان، بیشتر به دلیل ارتفاع شهر، برف بیشتری می بارد. از مناظر دیدنی شهر بیرمنگام می توان به میدان ویکتوریا، موزه بیرمنگام، و گالری هنر، موسسه هنری باربر و آکواریوم ملی سی لایف اشاره کرد.

منچستر

شهر منچستر در شمال غربی کشور انگلستان واقع شده است. این شهر از حیث جمعیت جزء چهار شهر بزرگ کشور انگلستان می باشد. در حال حاضر حدود ۳ میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند که این تعداد با احتساب شهرهای حومه منچستر می باشد.
منچستر یکی از زیباترین، بزرگترین، قدیمی ترین و در عین حال توریستی ترین شهرهای انگلستان می باشد. معماری فوق العاده منچستر یکی از جذابیت های این شهر به شمار می رود. منچستر دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی می باشد که به ندرت شاهد افت و خیز دما در این شهر باشیم. میزان بارندگی این شهر کم تر از میانگین بارندگی کل انگلستان می باشد.
۷۶ درصد مردمان شهر منچستر نژاد سفیدپوست هستند و بالغ بر ۱۵ درصد این مردم آسیایی می باشند که به این شهر مهاجرت کرده اند. خوشبختانه در شهر منچستر مدرسه ایرانی وجود دارد که از سال ها پیش با همت و تلاش و هزینه دانشجویان ایجاد شده و چند سال پیش، به رسمیت در آمده است.
منچستر پس از برادفورد و بیرمنگام بیشترین درصد مسلمان را در خود جای داده که اکثرا پاکستانی بوده و همانند بعضی نقاط انگلستان قسمتی از اقتصاد و خرد این شهر را در دست دارند.
از مناظر دیدنی شهر منچستر می توان به تالار شهر، تئاتر و کتابخانه، گالری هنر منچستر، ساختمان اوربیس، رصدخانه گادلی، و کلیسای جامع منچستر اشاره کرد.

لیورپول

شهر بندری لیورپول در شمال غربی کشور انگلستان واقع شده است. این شهر چهارمین شهر پرجمعیت انگلستان می باشد که در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار نفر در آن زندگی می کنند.
لیورپول به شهر کبوترها معروف است. به دلیل اینکه تعداد بسیار زیادی کبوتر در آسمان این شهر پرواز می کنند که منظره زیبایی را ایجاد کرده اند. همچنین غذا دادن به کبوترها یکی از تفریحات توریستی این شهر نیز می باشد.
لیورپول یکی از شهرهای مهم انگلستان با پیشینه ای غنی است که در سال ۲۰۰۶ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد. لیورپول در سال ۱۸۸۰ میلادی به عنوان یکی از شهرهای انگلستان بنیان گذاشته شد. این شهر بیش از ۲۵۰۰ بنا و ساختمان قدیمی با معماری باستانی دارد.
لیورپول دانشگاه های معتبری از جمله دانشگاه جان مورز لیورپول، دانشگاه لیورپول، سنت ادوارد و دانشگاه موپ لیورپول که در این شهر پذیرای دانشجویان انگلیسی و مهاجران زیادی از دیگر کشورها می باشد.
در فصل تابستان در لیورپول جشنواره ها و فستیوال های هیجان انگیزی برگزار می شود که لذت سفر به آنجا را دو چندان می کند. از جمله این فستیوال ها می توان به جشنواره موسیقی و فرهنگ آفریقایی، جشنواره بین المللی مرزی ساید، و هفته بزرگداشت گروه بیتلز اشاره کرد. شهر لیورپول دارای مناظر جذاب و مکان های دیدنی بیشماری می باشد که می توان به موزه جهانی لیورپول، تالار سنت جورج، گالری هنر واکر، کلیسای جامع و موزه بین المللی برده داری اشاره کرد.

 لیدز

یکي از شهرهاي ناحيه يورکشاير و هامبر انگلستان محسوب ميشه. که دانشگاه ليدز هم در اين شهر قرار دارد.

ناتینگهام

شهری است در شمال انگلستان در ناحیه میدلند شرقی در کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی. همچنین ناتینگهام خانه اسطوره معروف رابین هود می باشد.

شفیلد

شهر شفیلد در شمال کشور انگلستان در ناحیه یورک شایر و هامبر و در شهرستان یورک شایر جنوبی واقع شده است. قدمت این شهر به قرت هشتم میلادی باز می گردد ولی در سال ۱۸۹۳ بعنوان یکی از شهرهای کشور انگلستان بنیان گذاری شد. با توجه به سرشماری در سال ۲۰۱۳، شهر شفیلد حدود ۶۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است. شفیلد در سال اخیر بعنوان سبزترین و امن ترین شهر انگلستان انتخاب شد. این شهر یکی از بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی می باشد. اطراف شفیلد را شهرهای منچستر در غرب، لیدز در شمال، دربی از جنوب و لینکولن در شرق احاطه کرده اند. مردم این شهر علاقه فراوانی به ورزش فوتبال دارند و قدیمی ترین باشگاه جهان هم نیز در این شهر واقع شده است. شفیلد یونایتد که در حال حاضر قدرت سال های پیشین خود را ندارد. شهر شفیلد پایین ترین میزان هزینه دانشجویان در کشور انگلستان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه شفیلد در سال ۱۸۹۷ تاسیس شده است که در شهر شفیلد قرار دارد.

گلاسکو

شهر گلاسکو بزرگترین شهر کشور اسکاتلند و سومین شهر پر جمعیت در بریتانیای کبیر است. در این شهر حدود ۶۰۰ هزار نفر زندگی می کنند که با توجه احتساب حومه خود که آن را گلاسکوی بزرگ می نامند ۱٫۳ میلیون نفر زندگی می کنند.
شهر گلاسکو با توجه به تغییرات بسیار زیاد خود از قرن ۱۷ میلادی از یک روستای معمولی حول رود کلاید و کلیسای جامع تبدیل به دومین شهر بزرگ امپراتوری بریتانیا شد. گلاسکو در سال ۱۹۹۹ به عنوان شهر برتر بریتانیا در معماری و طراحی برگزیده شد و همچنین در سال ۱۹۹۰ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد. در گذشته زبان اصلی مردم اسکاتلند گالیک بوده است ولیکن پس از اشغال توسط نیروی انگلستان، زبان انگلیسی در آنجا رایج و رسمی شده است. مردم شهر گلاسکو همچون سایر اسکاتلندی های دیگر، افرادی مهمان دوست هستند و هر کسی که بخواهد در زندگی ساده و نشاط آمیز آن ها شریک شود را به آسانی می پذیرند. شهر گلاسکو پس از لندن بزرگترین مرکز خرید بریتانیا محسوب می شود. مارک های مشهوری مانند ورساچه اولین فروشگاه اختصاصی خود را در این شهر تاسیس کرده است. دانشگاه گلاسکو در سال ۱۴۵۱ تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های بریتانیا می باشد.

نوامبر 27, 2019 @ 12:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی   

تحصیل در کشور انگلستان

نوامبر 27, 2019 @ 12:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

ویزاهای تحصیلی انگلستان با نام tier 4 visa student شناخته می شوند و به دو گروه تقسیم می شوند. برای افراد ۴ تا ۱۷ ساله که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند ویزای child tire 4 ، برای افراد بالای ۱۷سال general tier4  صادر می شود.

 • Tier 4 (child) visa

۱-نامه پذیرش مدرسه

۱-نامه پذیرش مدرسه

۳-تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

۴-شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

 • Tier 4 (general) student visa

۱-نامه پذیرش تحصیلی

۲-تسلط بر مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی

۳-تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد (این مقدار بنا بر شرایط هر فرد متغیر است)

۴-شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

متقاضی می تواند از ۳ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اش در انگلستان درخواست ویزا بدهد. هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان در هر دو نوع برای هر شخص ۳۲۸ پوند می باشد. این هزینه برای همراهان ویزای جنرال (همسر، پارتنر و فرزندان زیر ۱۸ سال) همین مقدار است. والدین شخصی که ویزای chihd tire 4 را دارد می توانند درخواست ویزای Parent of a tier4  ۴ (child) visa را بدهند. هزینه درخواست این ویزا ۴۰۵ پوند می باشد.

هر فرد متقاضی ویزا باید مبلغی را تحت عنوان healthcare surcharge پرداخت کند که مقدار آن برای هر فرد محصل سالیانه ۱۵۰ پوند است. این مقدار برای هر همراه هم ۱۵۰ پوند در سال می باشد، که باید برای تمام سال های تحصیل یک جا پرداخت شود. رسید پرداخت این مبلغ باید به باقی مدارک برای درخواست ویزا الصاق شود.

شخص متقاضی ویزا باید نشان دهد که تمکن مالی برای پوشش دادن هزینه های تحصیلی و زندگی خود را دارد. شخص باید مبلغی را در حسابی به نام خودش یا والدینش(سرپرست) واریز کند. این مبلغ با توجه به شرایط فرد متفاوت است. همچنین این مبلغ باید برای یک دوره ۲۸ روزه و به صورت متوالی در حساب باشد که این دوره نباید قبل از ۳۱ روز قبل از درخواست متقاضی پایان یافته باشد.

این مبلغ شامل هزینه تحصیل و زندگی فرد است. هزینه تحصیل شامل هزینه یک سال تحصیل یا کل هزینه اگر دوره تحصیل کمتر از یک سال است. این هزینه با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه یا مدرسه و رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه زندگی با توجه به این که فرد در چه شهری سکونت دارد متغیر است. برای فردی که قرار است در لندن تحصیل کند ماهیانه ۱۲۶۵ پوند و برای باقی شهرها ۱۰۱۵ پوند که باید هزینه ۹ ماه در حساب بانکی شخص باشد. به طور مثال شخصی که برای دانشگاهی در شهر منچستر پذیرش گرفته است باید علاوه بر هزینه یک سال تحصیل اش مبلغ ۹۱۳۵ پوند در حساب بانکی اش داشته باشد.

برای هر همراه شخص متقاضی ویزای جنرال این مبالغ به شرح ذیل می باشد: برای شهر لندن ماهیانه ۸۴۵ پوند و برای باقی شهرها ماهیانه ۶۸۰ پوند.

اگر شخص درخواست ویزای child tier 4 را دارد، حساب بانکی مذبور می تواند به نام خودش یا والینش (سرپرست) باشد. اما اگر شخص درخواست ویزای tier 4 generaرا دارد و می خواهد از تمکن مالی والدینش (سرپرست) استفاده کند (یعنی حساب بانکی به نام والدینش (سرپرست) باشد) باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهد

 • شناسنامه

 • گواهی فرزندخواندگی

 • یک سند دادگاهی که در آن نام سرپرستان قید شده باشد

علاوه بر این نامه ای دال بر رضایت والدین (سرپرست) برای استفاده از این پول نیز باید ارائه شود.

اگر شخص نشان دهد که هزینه تحصیل یا قسمتی از آن را پرداخت کرده است مبلغ پرداخت شده از مبلغی که به عنوان هزینه تحصیل در حساب شخص باید واریز شود کم می شود. همچنین اگر محل اقامت شخص خوابگاه های دانشجویی است، متقاضی می تواند با پرداخت حداکثر ۱۲۶۵ پوند به خوابگاه این مبلغ را از کل هزینه ی زندگی ( ۹ ماه) که باید در حسابش نشان دهد، کم کند. در مورد مثال قبل، اگر شخص ۱۲۶۵ پوند به خوابگاه خود بپردازد مبلغ مورد نیاز به ۷۸۷۰ پوند کاهش می یابد.

برای اشخاص زیر ۱۲ سال والدین می توانند درخواست ویزای Parent of a tier 4 (child) visa را بدهند. آنها باید:

 • از تمکن مالی کافی برخوردار باشند.

 • نشان دهند که کار و زندگی اصلی شان خارج از انگلستان است.

 • نشان دهند که با پایان یافتن مدت ویزا انگلستان را ترک می کنند.

 • توانایی پرداخت هزینه های خروج خود را داشته باشند

هم چنین فرزند آنها باید زیر ۱۲ سال باشد، در حال تحصیل و یا در شرف شروع به تحصیل در یکی از مدارس انگلستان باشد و دارای ویزای child tier 4 باشد.

ویزای Parent of a tier 4 (child) visa برای اولین بار به مدت ۶ تا ۱۲ ماه صادر می شود و هر بار امکان تمدید ۱۲ ماهه آن تا وقتی که فرزند محصل به ۱۲ سال تمام برسد وجود دارد.

مدارس شبانه روزی در انگلستان – خصوصی یا Boarding Schools

تحصیل در انگلستان در سنین ۵ تا ۱۶ سالگی برای دانش آموزان اجباری است. سال تحصیلی در انگلستان هر ساله از سپتامبر شروع شده و تا جولای ادامه دارد و هر سال تحصیلی به سه ترم تقسیم میشود.

ترم پائیزه: (که از اوائل سپتامبر شروع میشود و تا اواسط دسامبر ادامه دارد)

ترم بهاره: (که از ابتدای ژانویه شروع شده و تا اواسط یا اواخر ماه مارچ ادامه دارد)

ترم تابستانی: (از اوائل یا اواسط ماه آوریل شروع میشود و تا اواسط ماه جولای ادامه دارد. )

مدارس دولتی

هزینه  مدارس دولتی در انگلستان رایگان میباشد و توسط دولت پرداخت میشود و تنها دانش آموزان بریتانیایی و منطقه اقتصاد اروپایی میتوانند از این مدارس استفاده کنند این مدارس توسط مسئولین محلی اداره میشوند.که در اصلاح به این مدارس Grant Maintained Schools نامیده میشوند.

بنابراین در مدارس دولتی تحصیل برای دانش آموزان  رایگان است.

اما در مدارس شبانه روزی در انگلستان که خصوصی هستند که هزینه های مدارس خصوصی توسط والدین دانش آموزان پرداخت میشود.

در مدارس خصوصی دانش آموزان در مدارس زندگی میکنند

چون این دانش آموزان در مدرسه زندگی میکنند و به صورت شبانه روزی آنجا هستند امکانات فوق برنامه مختلفی مثل-شطرنج – موسیقی ، ورزش از جمله فوتبال – تنیس و حتی اسب سواری و صخره نوردی و شنا  نیز جز این فعالیتهای فوق برنامه هستند.

تمامی مدارس خصوصی دارای بخش ویژه زبان انگلیسی به نام  EFL)English as a Foreign Language) هستند که اختصاصا به دانش آموزان خارجی در ترم اول با توجه به نیازهای آنها در زمینه آموزش زبان انگلیسی مساعدتهای لازم را دارند

هزینه تحصیلی در مدارس خصوصی شبانه روزی که اصطلاحا (Boarding Fee )شامل هزینه تحصیل و هزینه ای زندگی در خوابگاه های مدارس است که بایستی به صورت کامل قبل از شروع هر ترم پرداخته شود. این مبلغ شامل خوابگاه – سه وعده غذای روزانه و هزینه تحصیل است که میتواند از ۲۰۰۰۰ پوند تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال و بسته به مدرسه باشد.

ویزای گاردین

افرادی هستند که میخواهند فرزندانشان در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان تحصیل نمایند . راه تحصیل این کودکان در مدارس شبانه روزی کشورهای انگلیس باز است .برای این دانش آموزان یک ویزایی میدهند برای مدارس شبانه روزی که طبق این ویزا این امکان وجود دارد که پدر یا مادر دانش آموز همراه فرزندشان به این کشورها مهاجرت کنند . که ویزایی  را که پدرو مادر دانش آموز برای مهاجرت و همراهی با فرزندشان دریافت میکنند ویزای گاردین (قیم ) میگویند در واقع این ویزای گاردین مجوزی است برای ورود والدینی که فرزندان آنها در مدارس شبانه روزی کشورهای انگلیس مشغول به تحصیل میباشند . این ویزا بهترین نوع ویزایی است برای والدینی که میخواهند فرزندشان در مدارس پیشرفته مشغول به تحصیل شود و جدا از آنها زندگی نکند . از طریق ویزای گاردین این والدین میتوانند به همراه فرزندشان مهاجرت کرده و فرزندشان را در مدارس شبانه روزی مورد نظرشان ثبت نام کنند و این دانش آموزان در کنار والدین خود دوره تحصیل در این مدارس شبانه روزی  را بگذرانند و خانواده ها نگرانی دوری فرزندانشان را نداشته باشند.

البته براساس این ویزای گاردین یکی از والدین (پدر یا مادر) میتوانند به عنوان سرپرست همراه فرزندشان مهاجرت کنند و از طریق همین ویزای گاردین اقامت انگلیس را بگیرند .طبق ویزای گاردین افسر سفارت وقتی دانش آموز را رد نمیکند و دانش آموز ویزا میشود  به دنبال آن  هم به والدین دانش آموز  ویزا میدهند و امکان رد ویزای گاردین برای والدین بسیار کم میباشد.

هرکدام از والدین که همراه دانش آموز مهاجرت میکنند حق کار فول تایم دارند و میتوانند بخش عمده ای از هزینه های زندگیشان را از همین طریق بدست بیاورند . این والدین علاوه بر حق کار فول تایم میتوانند در آن کشوری که با ویزای گاردین وارد شده اند ادامه تحصیل دهند .

گاردینی که به همراه دانش آموز به عنوان سرپرست مهاجرت میکند میتواند پدر یا مادر باشد اگر پدر دانش آموز همراه او باشد برای مادر دعوت نامه میفرستد که طبق ویزای گاردین برای مادر دانش آموز هم یک ویزای ۶ ماهه صادر میشود و در طول این ۶ ماه مادر دانش آموز میتواند رفت وآمد کند . البته اگر چنان چه والدین دانش آموز بنا بر دلایل و مشکلات و مشغله کاری نتواند همراه فرزندشان مهاجرت کنند میتواند شخصی که مورد اعتماد آنها است را به عنوان سرپرست دانش آموز معرفی کند . واین سرپرست همراه دانش آموز به کشورانگلیس مهاجرت کرده و از فرزندشان مراقبت مینماید البته این سرپرست باید دارای شرایطی باشد از جمله بالای ۲۱ سال سن داشته باشد و توان مالی جهت پرداخت هزینه های مربوط به دانش آموز و بتواند امکاناتی را جهت زندگی دانش آموز فراهم آورد.

ویزای گاردین مدت زمانش متناسب با مدت تحصیل دانش آموز در آن کشور می باشد . سرپرستی که همراه دانش آموز به عنوان گاردین مهاجرت کرده است نیازمند نمره زبان (آیلتس ) نمیباشد و همچنین برای خود دانش آموز هم در بدو ورود داشتن نمره زبان  (آیلتس ) لازم نیست  که بعد از ورود به آن کشور زبان را  به دانش آموز آموزش میدهند .

البته والدین حتما مجبور نیستند فرزندشان را به مدارس شبانه روزی بفرستند میتوانند فرزندشان را نزد خودشان در خانه ای که زندگی میکنند نگه دارند و فقط از مدارس آن استفاده نمایند اما باید شهریه این خوابگاه های شبانه روزی را چه دانش آموز درآن باشد چه در آن نباشد پرداخت نمایند .

در کشور انگلستان معمولا برای دانش آموزان زیر۱۲ سال ویزای گاردین صادر میشود .

ویزای گاردین یک ویزای امتیازی میباشد (P.b.s) برای اخذ ویزای گاردین ۳۰ امتیاز لازم است .

۱-باید نشان دهی که هزینه  مدرسه(۲۰ هزار پوند) و هزینه ی زندگی در لندن (۱۳۰۰ پوند) برای خود شخص( ۹۰۰ پوند ) همراه روی هم رفته ۲۲۰۰ پوند میباشد . این پول باید معادل ۹ ماه زندگی و تحصیل محاسبه  می شود و  باید ۲۸ روز در حساب کوتاه مدت شخص باشد. و باید یک نامه بانکی در دست داشته باشید که این پول ۲۸ روز در حساب بوده است . که این نامه بانکی ده امتیاز دارد.

۲- نامه ای که ما برای دانش آموز میگیریم Cas نام دارد و این نامه ۲۰ امتیازی میباشد .که روی هم رفته برای اخذ ویزای گاریدن ۳۰ امتیاز لازم میباشد .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای گاردین برای والدین :

۱-تصویر پاسپورت معتبر

۲-شش قطعه عکس

۳-سند ازدواج

۴-شناسنامه

دانش آموز بعد از اتمام تحصیل در این مدارس شبانه روزی میتواند در همان کشور ادامه تحصیل بدهد و وارد بهترین دانشگاه های انگلیس وارد شوند و بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی و پیدا کردن کار و پرداخت مالیات میتواند اقامت دائم ان کشورها را بدست آورد .و هم چنین والدین این دانش آموز بعد از اتمام مدت زمان ویزای آنها میتوانند در کنار فرزندشان ادامه تحصیل بدهند یا کار پیدا کنند و ویزای گاردین خود راتبدیل به ویزای تحصیلی یا کاری نمایند و اقامت دائم آن کشور را بدست آورند و زندگی آرام و خوبی را در کنار فرزندشان داشته باشند.

GCSE (گواهی عمومی آموزش متوسطه)

تمرکز بر آینده شما

برنامه GCSE در دانشکده های بلربیز و برایتون به دانش آموزان ۱۳ ساله فرصت شروع آماده سازی زود هنگام خود برای ورود به دانشگاه را می دهد.

مشاوران و وکلا متخصص ما بیشترین حمایت تحصیلی همراه با سطح بالایی از تشویق، راهنمایی و مراقبت معنوی ارائه می دهند. ما تضمین می کنیم که شما می توانید بر مطالعات خود تمرکز کنید،و بهترین استفاده را از فرصت هایی که ما در اختیارتان می گذاریم داشته باشید و به نتایج دلخواه خود دست یابید.

General Certificate Secondary Education مخفف GCSE

این دوره شناخته ترین دوره برای دانش آموزان که قصد ادامه تحصیل در دوره متوسطه را دارند میباشد چرا که این دوره ها در انگلستان برگزار میشود و مورد تایید و قبول سایر کشورها میباشد.

برای شروع دوره GCSE ، سن دانش آموزان از ۱۳ تا ۱۶سال تمام می باشد. که دانش آموز پس از اتمام این دوره میتواند یکی از دو دوره های Foundation و یا A level را انتخاب نماید.

شروع دوره GCSE سپتامبر و ژانویه می باشد.

در GCSE معمولا دانش آموزان از بین ده ها رشته مختلف متناسب با علاقه و گرایش خود موضوع خاصی را از قبیل دروس تجربه،علوم پایه ،ریاضی انتخاب میکنند و دانش آموز معمولا ۴ درس را انتخاب میکنند و امتحانات این درس ها را میدهند.

دانش آموزانی که از ایران برای ادامه تحصیل به انگلستان می روند حتما باید سال سوم راهنمایی ( کلاس نهم ) را به پایان رسانیده باشند که (کلاس نهم ) آنها مطابق سال اول دوره ۱ GCSE پذیرفته می شود.

دانش آموزانی که سال اول دبیرستان (کلاس دهم ) را در ایران گذرانده اند ابتدا توسط کالج تعیین سطح می شوند. اگر سطح علمی آنها به حدی بود که بتوانند دوره A-Levels را شروع نمایند که دوره GCSE را نمی خوانند اما اگر سطح علمی آنها ضعیف تر از آن ارزیابی شد که بتوانند دوره A-Levels را شروع نمایند باید یک دوره یک ساله ۲ GCSE را بگذرانند.

در پایان دوره ی  GCSE، دانش آموزان می بایستی در امتحانات کتبی و شفاهی شرکت کنند.شایان ذکر است که فعالیت کلاسی دانش آموزان در ارزشیابی و نمرات آنها تاثیر بسزا دارد.سیستم نمره دهی در این دوره به صورت زیر می باشد.

A+ بالاترین نمره و G پایین ترین نمره میباشد

در دوره های GCSE از سنین خیلی پایین به دانش آموزان برنامه های تقویتی ساختار یافته ارائه می دهند که بخشی از برنامه روزانه آنها است. فعالیت هایی مانند باشگاه، سفر، سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی،که جهان واقعی را به کلاس درس آورده و دانش عمیق تری پیرامون موضوع درسی فراهم می کند. فعالیت های تقویتی مهارت فردی مانند انگیزه و خود آگاهی در شما ایجاد می کند و به این ترتیب به یک شهروند دارای اعتماد به نفس مبدل می شوید.

اگر سن شما بیش از ۱۵ سال است وتحصیلات راهنمایی را در ایران به پایان رسانده اید، می توانید در برنامه GCSE  یک ساله در هر یک از دانشکده ها شرکت کنید.

خط سیر برنامه GCSE

در سن ۱۳ سالگی، بسیاری از دانش آموزان علایق خود و توسعه آرمان های حرفه ای خود را آغاز نموده اند. خط سیر برنامه GCSE به شما فرصت کشف علایق خود را می دهد و مهارت های زندگی و مطالعاتی که در آینده برای درخواست های دانشگاهی نیاز خواهید داشت را در شما ایجاد می کند.

در این فعالیت های تقویتی واقعاً موضوعات درسی را در شرایط زندگی واقعی مطرح کرده و به شما امکان یادگیری مرتبط با موضوع درسی را می دهد و تجربه آموزشی کاملی را در اختیارتان می گذارد و پتانسیل شخصی و علمی شما را واقعیت بخشیده و دستیابی به نتایج آزمون GCSE بسیار عالی را برای شما میّسر می نمایند.

شما به عنوان یک دانش آموز ۱۳ ساله با شرکت در دوره های GCSE بعد از پایان سال نهم تحصیلی، موضوعات درسی مختلفی در ترکیب با دروس اصلی، دروس مقدماتی و برنامه تقویتی ساختارمند را تجربه خواهید کرد.

شما هر هفته به مدت ۱۵ ساعت زبان انگلیسی و ۱۵ ساعت دیگر کلاس دروس اصلی از جمله ریاضیات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، هنر، علوم، مطالعات کسب و کار، PSHE و PE خواهید داشت.

دروس اصلی عبارتند از انگلیسی، ریاضیات، علوم، تربیت بدنی، زبان خارجی نوین و فناوری اطلاعات. دروس مقدماتی پروژه های موضوع محور ۴ هفته ای فشرده است که به شما برای درک موضوع مورد نظر کمک می کند.

کلاس هادر تمام طول روز ادامه داشته و دانش آموزان تحت نظارت و توجه مستقیم یک معلم خصوصی هستند، که بر پیشرفت اجتماعی و علمی نظارت دارند.

برنامه تقویتی

مسئولان خط سیر تقویتی ما سخنرانی هایی از طرف سخنرانان متخصص و سفر به موزه ها، دانشگاه ها و کسب و کارها را سازماندهی می کنند. آنها همچنین فعالیت های آنلاین متنوعی ارائه می دهند و شما را تشویق به پیوستن به باشگاه ها و جوامع بسیاری می کنند. فعالیت های تقویتی واقعاً درک عمیق تری از دروس به شما داده و در توسعه مهارت های تخصصی شما موثر است که به شما کمک خواهد کرد که در درخواست های دانشگاهی در آینده مورد توجه باشید.

انگلیسی در آماده سازی برای مسیرها (EPP)

اگر نیاز به بهبود زبان انگلیسی خود قبل از شروع دوره دارید، برنامهEPP  هر روز صبح به مدت ۳ ساعت تدریس فشرده انگلیسی همراه با یک برنامه علمی متنوع در هر بعد از ظهر ارائه می کند. همچنین شما دسترسی کامل به برنامه تقویتی و نیز تمام فعالیتهای ورزشی خواهید داشت.

GCSE یک ساله

پس از آنکه برنامه GCSE را با موفقیت به اتمام رسانید، می توانید به سطح A level وارد شوید، و فراتر از آن به تحصیل در دانشگاه بپردازید.

A level

ورود به دانشگاه های برتر

دانش آموزان سطح A بلربیز به نتایج چشمگیری دست یافته و بیشتر آنها به دانشگاه های برتر انگلستان راه می یابند. در سال ۲۰۱۴، ۵۴ درصد از دانش آموزان سطح A ما به یکی از دانشگاه های برتر انگلستان وارد شدند.

کلید موفقیت دانش آموزان ما در روش تخصصی ما نهفته است. هر یک از چهار کالج ما یک مرکز تخصصی است، که آموزش برتر در ترکیب با طیف متنوعی از فعالیت های تقویتی ارائه می دهد. این روش درک عمیق، مهارت های تخصصی و دانش موضوعی فراهم می کند که بهترین دانشگاه ها از دانشجویان دوره کارشناسی خود انتظار دارند، و شما را برای یک شغل موفق و ارزشمند یاری می کند.

میباشدA-Levelدوره اصلی عمومی برای دانش آموزان در دوره انگلستان برای ادامه تحصیل به منظور ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی

طول این دوره دوساله  می باشد

حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۶ سال تمام می باشد

در این دوره دانش آموز در سال اول معمولا ۴ تا ۵ درس را انتخاب می نماید و در سال دوم معمولا   ۳ تا ۴ درس را انتخاب می کند.

سپس در پایان دو سال امتحان جهت ورود به دانشگاه های ممتاز انگلستان از دانش آموزان گرفته میشود.

معمولا برای ورود به رشته های خوب و دانشگاه های خوب ۸ درس انتخاب می شود که هر درس نمره اش از ۴ می باشد

دانش آموزانی که بخواهند در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی ادامه تحصیل بدهند و دوره ای  بگذرانند. بسته به دانشگاه مورد نظر شرکت در امتحان       نیز لازم استUKCAT یا BMAT

و دانش آموزانی که بخواهند وارد یکی از دانشگاه های    شوند حتما بایستی این دوره OXFORD CAMBRIDGE eو UCL را بگذرانند.

دانش آموزان ایرانی که مدرک سال دوم دبیرستان را دارا می باشند و از سطح علمی نسبتا مناسبی برخوردارند اگر ۱۶ سال تمام داشته باشند می توانند وارد دوره A-Levels شوند.

دانش آموزانی که مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ایران را دارند و خواهان ادامه تحصیل در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی،داروسازی  می باشند بایستی یک دوره ۲ ساله A-Levels را بخوانند و در صورت موفقیت در آزمون سراسری این دوره جذب دانشگاه های انگلستان در این دوره ها شوند.

دانش آموزانی که مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی ایران را دارند و اجر قصد تحصیل در هر رشته ای را داشته باشند چنانچه سن این افراد زیر ۱۷ سال باشد به مدرک زبان نیاز نیست و اگر بالای ۱۷ سال باشد به آیلتس ۵.۵ نیاز میباشد

برنامه سطح A: تفاوت بلربیز

دستیابی به نمرات بسیار عالی سطح A اولین گام برای دانشجویانی است که می خواهند به یکی از دانشگاه های برتر انگلستان راه یابند، و فراتر از آن به یک حرفۀ موفق برسند.

آخرین تفکرات در تحصیلات سطح A

برنامه سطح A آماده سازی عمیق، پشتیبانی و دانشی را در اختیار شما می گذارد که برای رقابتی ترین رشته ها مثل پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی نیاز خواهید داشت. تقویت یکی از ویژگی های مستقل این برنامه است که مهارت های شخصی و تخصصی را ارائه می دهد که مزیتی واقعی در طول فرایند درخواست به دانشگاه است.

آموزش کارشناسی و تخصصی در کلاس های کوچک

کلاس های سطح A به طور متوسط ۱۲ دانشجو دارد که با اطمینان نشان می دهد که به هر دانش آموز توجه کافی برای به حداکثر رساندن پتانسیل علمی خود می شود.

برنامه تقویتی – توسعه مزیت رقابتی خود

برنامه تقویتی انتخاب سفرهای جالب، سخنرانی و تجارب گسترده ای را ارائه می دهد که مرتبط با دروس دانشگاهی شما باشد. این فعالیت ها به منظور افزایش مطالعات شما، توسعه دانش موضوعی و توسعه مهارت های شخصی مانند ارتباط، خلاقیت و تفکر مستقل طراحی شده است. اینها ویژگی هایی  هستند که دانشگاه های پیشرو در متقاضیان می جویند.

در کالج تخصصی فعالیت های تقویتی در برنامه درسی گنجانده شده است تا به شما امکان دهد نه تنها به مطالعه یک موضوع، بلکه به تجربه و درک مظمون آن در محیطی در دنیای واقعی بپردازید.

مشاوره کارشناسی و توصیه برای درخواست به دانشگاه

در کنار تمرکز روی  دانشگاه های برتر ما شما را در هر مرحله از فرایند درخواست به دانشگاه راهنمایی می کنیم. از مشاوره در انتخاب دانشگاه گرفته تا نوشتن بیانیه شخصی خود و روش های مصاحبه به شما کمک می کنیم، تا مطمئن شوید که تمام ابزار لازم برای موفقیت را در اختیار دارید.

نتایج قابل توجه در امتحانات

دانش آموزان سطح A بلربیز به طور مداوم به نتایج چشمگیر و بالاتر از متوسط بریتانیا دست می یابند. در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۴ درصد از دانش آموزان سطح A ما به یکی از دانشگاه های گروه برتر راه یافتند.

موفقیت دانش آموزان

در زیر گزیده ای از دانش آموزان برتر سطح A از سال ۲۰۱۴ ارائه شده است

دانش آموزان بلربیز پس از پایان دوره Alevel  و قبولی در امتحان پایانی از طرف دانشگاه آکسفورد و کمبریج و دانشکده های برتر پزشکی پذیرفته می شوند.که ما حمایت بیشتری برای کمک به آماده سازی دانش آموزان استثنایی خود برای ارائه درخواست به این موسسات برجسته دانشگاهی اختصاص می دهیم.

آماده سازی برای آکسفورد و کمبریج

اگر توانایی علمی استثنایی دارید، احتمالاً بخواهید به دانشگاه آکسفورد یا کمبریج درخواست دهید. این مؤسسات رقابتی ترین ها در جهان هستند. برای اینکه بیشترین شانس موفقیت را داشته باشید، ما می توانیم آمادگی تخصصی ارائه دهیم که شامل موارد زیر می شود:

 • بحث های رسمی در رابطه با مسائل کنونی، اخبار و حوادث به منظور توسعه دانش و مهارت های ارتباطی شما

 • ارزیابی مستمر تکالیف، آزمون ها و امتحانات شما برای اطمینان از همراهی شما با استانداردهای مورد نیاز دانشگاه ها

 • آمادگی برای مصاحبه رو در رو در دانشگاه، به علاوه مشاوره با دانش آموزان سابق بلربیز که در حال حاضر در آکسفورد یا کمبریج تحصیل می کنند.

 • پشتیبانی بیشتر برای دانش آموزانی که نیاز به انجام یک آزمون استعداد برای یکی از رشته های آکسفورد و کمبریج دارند، در دسترس است، برای نمونه: آزمون استعداد تاریخ (HAT) و آزمون LANT برای حقوق. همچنین به دانش آموزان در آزمون های ریاضی STEP مورد نیاز در کمبریج و برخی از دانشگاه های دیگر کمک می شود.

ویژگی های برجسته دانشکده پزشکی

 • تمام مزایای آماده سازی برای آکسفورد و کمبریج

 • آموزش درجه یک از طرف کارشناسان دانشگاهی و متخصصانی که می توانند به شما در دستیابی به نمرات مورد نیاز برای ورود به دانشکده پزشکی کمک کنند.

 • مشاوره در مورد درخواست های UCAS بر اساس نمرات علمی فعلی و مورد انتظار شما و آرمان های حرفه ای و شغلی شما

 • کمک و مشاوره در هر مرحله از روند درخواست به دانشگاه از جمله مصاحبه های ساختگی

 • آمادگی برای آزمون های ورودی پزشکی UKCAT و BMAT

 • کمک به شما در یافتن یک تجربه داوطلبانه ارزنده برای گسترش دانش شما از مراقبت های بهداشتی و حمایت از درخواست دانشگاهی شما

 • کلاس های کوچک برای داشتن زمان یک به یک، توجه شخصی و هر گونه کمک دیگری که از معلمان خود نیاز دارید.

وسیع ترین انتخاب در راهیابی به دانشگاه

FOUNDITION

دوره مقدماتی و آمادگی، مهارت و تجربه اساسی را فراهم می کند که شما برای راه یابی به دانشگاه های برتر انگلستان نیاز دارید. بیش از ۷۰ دانشگاه مقصد داریم که به شما وسیع ترین انتخاب از میان گزینه های دانشگاهی را می دهد.

Foundation یک دوره۱۲ماهه می باشد که شامل ۲ ترم تحصیلی میباشد که دو بار در سال شروع می شود که بار اول از September (مهرماه) و بار دوم از January (دی ماه) می باشد.

حداقل سن برای ورود به دوره۱۷Foundation سال تمام میباشد دانش آموزان باید حتما دیپلم سه ساله دبیرستان را اخذ کرده باشند  یعنی داشتن دیپلم ایران الزامی میباشد.برای ورود به  Foundationحداقل سطح زبان حدودIELTS 5 می باشد

با انتخاب دوره مقدماتی به جای گزینه پردیس دانشگاه، انتخاب شما به دانشگاه واحدی محدود نمی شود. همکاری  ما شامل بسیاری از دانشگاه های برتر بریتانیا می باشد.

دوره مقدماتی ما یک برنامه آموزشی سفارشی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. با استفاده سمینار و آموزش، معلمان متخصص، آمادگی زبان انگلیسی، کلاس های کوچک و جدیدترین فناوری، یک محیط یادگیری حمایتی ارائه می دهیم تا به شما اطمینان دهیم که بهترین شانس موفقیت را خواهید داشت. ترم اول شامل دروس زبان و IT می باشد.

ترم دوم شامل ۴ دروس اختصاصی بر حسب نوع رشته دانشگاهی از دروس مختلف ارائه شده می باشد.

فعالیت های تقویتی تخصصی از نکات برجسته دوره مقدماتی می باشد. بازدید از دانشگاه ها و محل کارهای صنعتی، سخنرانان مهمان، مسابقات، اجتماعات و باشگاه ها به شما کمک می کند تا دروسی مورد مطالعه را به صورت عملی تجربه کنید. نمونه های دیگر از فعالیت های تقویتی شامل آموزش در سطح تجاری HSBC، کارگاه طراحی صحنه و غیره میباشد.

دوره مقدماتی

دوره مقدماتی فوندیشن یک برنامه یک ساله بسیار علمی است که مسیر پیشرفت به بیش از ۷۰ دانشگاه انگلستان را فراهم می کند. برنامه دوره مقدماتی بر اساس برنامه درسی سطح A و تدریس معلمان سطح A، رویکردی نوین در یادگیری ارائه می دهد که مهارت های فراتر از کلاس درس و آماده سازی ضروری برای دانشگاه و موفقیت شغلی را فراهم می کند.

پیشرفت به تحصیل در دانشگاه

پس از آنکه برنامه را با موفقیت و با توجه به استاندارد مورد نیاز به اتمام رساندید، می توانید به یکی از دوره ها در یکی از بیش از ۷۰ دانشگاه مقصد راه یابید. از مزایای اصلی دوره مقدماتی فوندیشن کمک به یافتن دوره دانشگاهی مناسب برای شما است.

برنامه فشرده یک ساله

دانش آموزان پس از اتمام دوره FOUNDATION  وارد دوره لیسانس می شوند. اگر شما تمایل به تحصیل در دوره foundation را دارید باید در ایران مدرک دیپلم خود را با میانگین نمرات خوب اخذ نموده باشد ولی نیازی نیست دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید.اگر سن شما کمتر از ۱۷ سال میباشد و مدرک دیپلم خود را اخذ کرده اید ما میتوانیم برای شما پذیرش قطعی برای تحصیل در دوره foundation را بدون نیاز به مدرک ILTES  زبان انگلیسی فراهم کنیم و این امکان را برای شما فراهم کنیم که زبان انگلیسی خود را در کشور انگلستان تقویت کنید. اگر سن شما بیشتر از ۱۷ سال است به مدرک  زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ نیاز  است.

دوره فوندیشن یک برنامه کارآمد و فشرده یکساله است. این برنامه در مقایسه با A level شما را قادر به اخذ مدرک خود به مدت یک سال زودتر می سازد.

برنامه تقویتی

برنامه تقویتی در دوره فوندیشن انتخاب گسترده ای از فعالیت های جالب، گفتگوها و تجارب ارائه می دهد که به منظور افزایش مطالعات، توسعه دانش موضوعی و ترویج مهارت های ارتباطی و زندگی شما طراحی شده است. تمام آنها ویژگی هایی هستند که دانشگاه های برتر در متقاضیان خود می جویند.

شما با شرکت در فعالیت های تقویتی به طور کامل در موضوع مورد مطالعه غوطه ور شده و به بینش و دیدگاه های جدید دست می یابید. به عنوان مثال، بازدید از پارک علم کمبریج چشم اندازی کاملاً جدید از نظریه ای به شما می دهد که در کلاس درس یاد می گیرید، و یا حضور درکارگاه هنرهای خلاقانه دانشگاه به شما فرصت یادگیری روش ها و مهارت های جدیدی می دهد.

توسعه مهارت های مطالعاتی بسیار مهم

این ویزا امتیاز بندی شده است و امتیاز ۴۰ مورد نیاز است.

_داشتن مدرک زبان آیلتس ۱۰ امتیاز

_گرفتن Case از دانشگاه ۲۰ امتیاز

_نامه بانکی مبنی بر گواهی تمکن مالی ۱۰ امتیاز

دوره فوندیشن مهارت های یادگیری و روش های مطالعه مورد نیاز شما برای موفقیت در دانشگاه های انگلستان را ارائه می دهد، که شامل ارائه کلاسی به طور موثر، نوشتن مقاله، مهارت های پژوهشی و شرکت در سمینارها می شود.

در طول تحصیل در کالج فرصت بازدید از دانشگاه های سراسر انگلستان را خواهید داشت، برای کمک به شما در تصمیم گیری در رابطه با اینکه کدام دانشگاه برای شما مناسب است. می توانید از نمایشگاه های عمده دانشگاه ها بازدید کنید که در آنجا با نمایندگانی از دانشگاه ها ملاقات کنید، پرسش های خود را مطرح کرده و بررسی کنید که چه چیزهایی به شما ارائه می دهند. برای تکمیل مطالعه خود بازدید از دانشگاه و شرکت در سخنرانی ها را فراهم می کنیم. این شامل سخنرانی های دانشکده اقتصاد لندن و دانشکده کینگ لندن می شود. شما همچنین از ارتباط ما با سازمان های برتر در شهر بهره می برید.

شماانتخاب کنید.

انتخاب دانشگاه و کالج تصمیم گیری های بزرگی هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف تحصیلی خود مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه های برتر دنیا و طرح های پژوهشی حمایت می کنند.

ویزای کاری کشور بریتانیا

نوامبر 27, 2019 @ 12:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

همانطور که می دانید یکی از راههای مهاجرت به انگلستان اخذ ویزای کاری انگلیس می باشد. افرادی که ویزای کاری انگلیس را دریافت می نمایند اجازه ی اقامت کاری در انگلیس را داشته و نهایتا با داشتن این ویزا به مدت پنج سال متوالی می توانند برای اقامت دائم کشورانگلستان اقدام نمایند .

ویزای TIER 2 – مهارت شغلی (skilled worker)

مهم ترین اصل برای اخذ ویزای کار انگلیس ، داشتن پیشنهاد کاری از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه یا بلند مدت می باشد. این موسسات و شرکت ها باید مجوز Tier 2 را داشته باشند. مدرک CoS  یا همان Certificate of Sponsorship ضروری ترین مدرک جهت اخذ ویزای کاری انگلیس می باشد که توسط کارفرمای انگیسی در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

مدت زمان بررسی این درخواست در سفارت سه هفته می باشد و متقاضی می تواند سه ماه قبل از تاریخ شروع قرارداد کاری جهت دریافت ویزا اقدام نماید.

در این نوع ویزای انگلیس نیاز به افراد با تجربه و ماهر مورد توجه قرار گرفته است یعنی افرادی که از مهارت و تجربه حرفه ای در سطح بالایی برخوردار بوده و قصد مهاجرت به انگلستان را دارند. معمولاً در صورتی به این افراد ویزای کاری انگلیس اعطاء می شود که فردی با همان مهارت وتجربه حرفه ای که مقیم انگلستان باشد را نتوان برای آن موقعیت شغلی پیدا کرد و بعد از طی کردن مراحل قانونی شما آن شغل را اخذ نمایید.

فرد متقاضی قبل از تسلیم تقاضانامه جهت اخذ ویزای کاری انگلیس باید به موارد ذیل توجه داشته باشند :

 • ضامن معتبر و قانونی درانگلستان داشته باشد .

 • مجوز معتبر برای ضمانت کاری را در اختیار داشته باشد .

امروزه روش های مهاجرت به انگلیس تحت سیستم امتیاز بندی(point based visas) شناخته می شود و افراد متقاضی برای واجد شرایط بودن نیاز به کسب امتیاز در موارد ذیل هستند :

 • CoS (بیشتر امتیازات ویزای کاری انگلستان مربوط به پیشنهاد شغلی شما در انگلستان است که تا 30 امتیاز شما را پوشش می دهد)

مدرک زبان انگلیسی IELTS (متقاضی به موجب دانستن زبان انگلیسی می تواند 10 امتیاز کسب کرده در غیر اینصورت با درخواست ویزای کار متقاضی مخالفت خواهد شد.)

 • درآمد : میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده نباید از 20800 پوند در سال کمتر باشد. (که 20 امتیاز را به خود اختصاص می دهد.)

 • تمکن مالی جهت پرداخت امور زندگی برای ماه اول اقامت در انگلستان (ارائه حساب بانکی به میزان 945 پوند برای یک دوره ی  90 روزه (متقاضی به موجب داشتن پول کافی جهت گذراندن امور زندگی (شامل اسکان ، خوراک و … ) می تواند 10 امتیاز کسب نماید در غیر اینصورت با درخواست ویزای کار متقاضی مخالفت خواهد شد.)

 • صورتی که کارفرمای انگلیسی در CoS  هزینه های متقاضی را تقبل نماید به شرط آنکه صراحتا در CoS  ذکر شده باشد  نیازی به ارائه حساب بانکی نیست .

ثبت شرکت در کشور انگلستان

نوامبر 27, 2019 @ 12:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

انگلستان پس از آمریکا قطعا در رتبه دوم جهت تجارت جهانی بوده و از مناسب ترین کشورها جهت ثبت شرکت می باشد. کشور انگلستان به دلیل نوع قوانینش در ثبت شرکت و نزدیکی آن به ایران مقصدی جذاب برای علاقه مندان به توسعه کسب و کار در عرصه بین الملل می باشد. انگلیس دارای سیستم های بانکی و مالی سطح بالایی بوده و مراحل ثبت شرکت در مقایسه باسایر کشورها سریع و آسان می باشد.

انواع شرکت در انگلستان

موارد زیر به صورت یک راهنمای مختصر شما را با انواع مختلف از شرکت هایی که می توانند در انگلستان ثبت شده و فعالیت داشته باشند و ویژگی های اصلی و مختلف هرکدام آشنا مینماییم. بیشتر اطلاعات دقیق را می توانید تحت هر عنوان جداگانه در این بخش پیدا نمایید و به طور دقیق با انواع شرکت در انگلستان آشنا شوید و با استفاده از این لیست می توانید به بهترین نحو با توجه به شرایط خود بهترین نوع کسب و کار را در صورت امکان انتخاب نمایید:

شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود

(Ltd) (Private Company Limited by Shares)

شرکت خصوصی محدود

اهداف معاملات تجاری عادی

بدون محدودیت در اشیاء تجاری

مناسب برای اکثریت نیازهای تجاری در انگلستان

می توانید هر ماهیت کسب و کاری را پوشش دهد

می توانید در هر نقطه از جهان دفاتر همکار داشته باشد

کاربران مسئولیت محدود است

می توانید تنها یک مدیر و تنها یک سهام دار داشته باشد

شرکتهای با مسئولیت محدود اغلب برای سهامداران خود از نظر مالیاتی سودمند هستند

آزادی در انتخاب نام برای شرکت

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار

(Ready Made Private Limited Company)

این نوع شرکت تمامی شرایط شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود  را دارا می باشد با این تفاوت که به محض پرداخت هزینه ثبت شرکت، بلافاصله شماره ثبت شرکت آماده بوده و دریافت می شود.

معمولا پروسه ای طولانی تر جهت ثبت مدیران جدید و انتقال سهام به صاحبان جدید دارد

این نوع ثبت شرکت گران تر است

محدودیت در انتخاب نام

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود  با گارانتی

(Private Company Limited by Guarantee)

این نوع شرکت نهادی غیر انتفاعی می باشد که دارایی ها یا مازاد مالی نمی تواند بین اعضای آن توزیع شود

شرکت با گارانتی شرکتی است که به اعضای آن متعلق نیست و نمی توان توسط اعضا ارزش آن را به غیر انتقال داد

این نوع شرکت بهترین گزینه برای باشگاه ها، کلاب ها، سازمان هایی که عضویت می پذیرند، انجمن های ورزشی و غیره است

این نوع شرکت می تواند عنوان یک موسسه خیره را بگیرد

کاربران مسئولیت محدود دارند

می توان در بسیاری از شرایط در عرض چند ساعت کارهای ثبت شرکت را انجام داد

شرکت سهامی عام

(Public Limited Company – PLC)

این نوع شرکت در صورتی مورد نیاز است که لازم  باشد شرکت به معامله سهام خود با  عموم بپردازد

می توانید هر ماهیتی از کسب و کار را داشته باشد

می توانید در هر نقطه از جهان کار کند

کاربران مسئولیت محدود دارند

می توان در بسیاری از شرایط در عرض چند ساعت کارهای ثبت شرکت را انجام داد

آزادی در انتخاب نام برای شرکت

تعهد در سرمایه اولیه بسیار بالا

باید حداقل دو مدیر و یک سهامدار داشته باشد

یک شرکت خصوصی را می توان به یک شرکت سهامی عام تبدیل کرد، به طوری که اکثر PLC ها در ابتدای شروعشان به عنوان شرکت های خصوصی عادی ثبت می شوند و در طول زمان پیش از ورود به بازارهای سهام به یک PLC تبدیل می شوند

مشارکت با مسئولیت محدود

(Limited Liability Partnership – LLP)

مناسب برای مشارکت های جدید و یا همکاری هایی که موجود هستند و مایل به بدست آوردن وضعیت “مسئولیت محدود” هستند. این نوع شرکت به طور خاص برای مشارکت های حرفه ای مانند حسابداری و شرکت های حقوقی بزرگ مناسب می باشد

کاربران مسئولیت محدود دارند

می توان در بسیاری از شرایط در عرض چند ساعت کارهای ثبت شرکت را انجام داد

مناسب برای بسیاری از فعالیت های کسب و کار تجاری

شرکت مدیریت املاک

(Flat Management Company)

این نوع شرکت ممکن است به صورت یک شرکت سهامی محدود و یا یک شرکت محدود با گارانتی باشد

معمولا این نوع شرکت را افرادی که در حاصل ساخت و ساز املاک و یا آپارتمان هستند ثبت می کنند و از طریق این شرکت به فروش واحد های مسکونی و تجاری پس از تکمیل ساخت می پردازند

می توان از این نوع شرکت صرفا به عنوان وسیله ای برای مدیریت تعمیر و نگهداری از املاک متشکل از چند آپارتمان استفاده نمود

شرایط ثبت شرکت درانگلستان

یکی از مهمترین و بهترین شرایط ثبت شرکت در انگلستان این است که بدون نیاز به داشتن اقامت، محل سکونت و یا حضور در انگلستان می توان در این کشور شرکت ثبت نمود. در نتیجه متقاضیان لازم نیست برای ثبت شرکت شخصا به انگلستان سفر کنند.

از دیگر شرایط این است که فقط یک نفر برای ثبت شرکت کافی است و مدیر شرکت و سهامدار آن می توانند هر دو یک نفر باشند. ضمنا میتوانید حتی اگر در انگلستان تجارت و یا کسب و کاری ندارید شرکت ثبت نمائید. از دیگر شرایط این می باشد که بر خلاف دیگر حوزه های قضایی، هیچ محدودیتی در ثبت شرکت انگلستان وجود ندارد.

مراحل ثبت شرکت در انگلستان

جهت ثبت شرکت در انگلستان مراحل خاصی باید طی شود. جهت ثبت معمول ترین نوع شرکت یعنی شرکت با مسئولیت محدود مراحل زیر مورد نیاز می باشد.

ابتدار باید موارد زیر را  داشته باشید:

 • یک نام مناسب برای شرکت

 • یک آدرس معتبر برای شرکت

 • حداقل یک مدیر عامل

 • جزئیات سهام شرکت – شرکت می تواند تنها یک سهامدار داشته باشد که می تواند همان مدیر عامل باشد.

 • مشخص نمودن زمینه ی فعالیت شرکت براساس کد های از پیش تعیین شده در انگلستان از طریق کد های SIC . کدهای SIC کدهای استاندارد انواع مختلف کسب و کار می باشد و نوع طبیعت تجارت شما را مشخص می نماید.

 • تعیین اشخاصی که در شرکت یا کمپانی نقش تعیین کننده دارند. مانند کسانی که بیش از ۲۵% سهام و یا حق رای و تصمیم گیری در کمپانی دارند.

پس از تهیه تمامی موارد و مدارک شرکت را می توان ثبت نمود. امکان ثبت شرکت بصورت آنلاین وجود نیز وجود دارد. هزینه ی ثبت آنلاین ۱۲ پوند بوده و معمولا در طول ۲۴ ساعت شرکت در سیستم ثبت می گردد.

جهت ثبت شرکت بصورت آنلاین میتوانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید:

https://ewf.companieshouse.gov.uk/runpage?page=welcome

راه دیگر ارسال فرم ثبت شرکت از طریق پست و یا حضوری و پرداخت مبلغ ۱۰۰ پوند می باشد.

پس از اتمام ثبت، یک مجوز و یا مدرک ثبت شرکت صادر می شود که شامل مشخصات شرکت و شماره ثبت آن می باشد و این مدرک نشان می دهد که شرکت واقعا ثبت گردیده و وجود دارد. پس از انجام امور ثبت شرکت، در صورتی که شرکت فعالیت تجاری را آغاز نماید، می بایست به فاصله ی ۳ ماه از آغاز فعالیت شرکت، آن را در سازمان مالیات ثبت نمایید. این امر مخصوصا جهت استخدام نیرو، خرید و فروش، اجاره کردن فضا، و تبلیغات برای کسب و کار لازم می باشد.

سرمایه گذاری در کشور انگلستان

نوامبر 27, 2019 @ 12:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در انگلستان دو نوع ویزای سرمایه گذاری وجود دارد

البته این که می گویم دو نوع ویزای اصلی دارد به این مفهوم است که دو راه در انگلستان بسیار شناخته شده است و اکثر متقاضیان این دوراه را جستجو می کنند. در اینجا در خصوص ویزای ۲۰۰ هزار پوندی انگلستان توضیح می دهیم که اولین راه و مهمترین راه است . در واقع این نوع ویزای ۲۰۰ هزار پوندی  انگلستان یا سرمایه گذاری از طریق ۲۰۰ هزار پوند در انگلستان سوال بسیاری از عزیزان است . این نوع ویزا در اصطلاح ویزای کار افرینی خوانده می شود که از طریق سرمایه ایی معادل ۲۰۰ هزار پوند در انگلستان صورت میگرد .

البته در تقسیم بندی ویزا های سرمایه گذاری در انگلستان این ویزا ، ویزای tier1 خوانده میشود .شما میتوانید برای ویزای tier1 یا ۲۰۰ هزار پوندی انگلستان یا اساسا سرمایه گذاری در انگلستان از این طریق اقدام کنید و اگر معادل ۲۰۰هزار پوند سرمایه در دسترس داشته باشید. نکته بسیار مهم این است که شما میتوانید دو خانواده را با همین یک مبلغ برای مهاجرت اعزام دارید. در ضمن هر خانواده شامل main applicant یعنی درخواست کننده اصلی به انضمام خانواده وی یعنی زن و بچه های زیر ۱۸ سال می شود .

بنابراین در ویزای سرمایه گذاری در انگلستان حتما شخص می تواند به همراه همسر و بچه های زیر ۱۸ سالش اقدام کند .شما می توانید این پول را در حساب خودتان به طور نقدی داشته باشید یا در حال حاضر در انگلیس سرمایه گذاری کرده باشید .البته نوعی ویزای ۵۰ هزار پوندی هم در انگلستان وجود دارد که در خصوص این نوع ویزا ما درهمین سایت توضیحاتی خواهیم داشت. اما این نوع ویزای tier1  یا همان ویزای ۲۰۰هزار پوندی چگونه هست و چه آثار حقوقی دارد .

اولا شما برای این نوع ویزا مدارکی را احتیاج دارید از جمله بایستی یک پاسپورت معتبر داشته باشید. بدون پاسپورت معتبر امکان اقدام ا برای ویزای ۲۰۰ هزار پوندی وجود ندارد در ضمن باید عکس های سایز پاسپورت نیز وجود داشته باشد.دقت بفرمایید تمامی این مدارک که برای ویزای ۲۰۰ هزار پوندی یا سرمایه گذاری لازم است دقیقا از سایت خود وزارت کشور انگلستان ترجمه گردیده است در ضمن شما نیاز به یک دلیل مبتنی سرمایه گذاری در انگلستان یا داشتن مبلغ ۲۰۰ هزار پوند دارید به این مفهوم که باید سندی ارائه کنید که نشان دهد مبلغ فوق ذکر در دسترس شما است.

شما بایستی بیزینس پلن داشته باشید یعنی طرح تجاری ، بدون طرح تجاری امکان درخواست ویزا وجود ندارد. همچنین علاوه بر مبلغ ۲۰۰هزار پوند شما باید نشان دهید که می توانید هزینه خودتان و همسر و بچه هایتان را نیز در انگلیس پرداخت کنید که ما پیشتر در خصوص ان توضیح خواهیم دهیم.

بنابراین برای سرمایه گذاری در انگلستان این مدارک واقعا لازم است.

البته ما در همین وب سایت مقاله ای با نام مدارک مورد نیاز برای ویزای ۲۰۰ هزار پوند انگلستان تهیه و ارائه خواهیم کرد. اما چگونه بایستی در خواست ویزای سرمایه گذاری در انگلستان کرد یا اساسا برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان از کجا اغاز کنیم .پیشنهاد می کنیم تمامی مطالب مربوط به ویزای tier1 یا کار افرینی در انگلیس را از پیش مطالعه نموده و سپس هر گونه اقدامی را به عمل اورید.

ویزای ۲۰۰هزار پوندی انگلیس ابتدا برای مدتی برای شما صادرمی شود تقریبا بیش از سه سال سپس بایستی شما ثابت کنید که توانسته اید  اولا در انگلیس کار کنید و به عنوان یک مدیر تجاری قوی عمل کرده باشید و حداقل دو نفر تبعه انگلیس را در انگلستان را استخدام کرده باشید. در این صورت شما از این ویزا بهرمند خواهید شد ضمنا در این نوع ویزا شما بایستی حداقل سالی شش ماه در انگلستان حضور داشته باشید اگر بیشتر از شش ماه انگلیس را ترک کنید ویزا شما تمدید نخواهد شد .

همچنین است چنان چه در مورد اثار این نوع ویزا چه در خصوص همسر یا بچه های زیر ۱۸ سالتان سوال دارید می توانید هر زمان که مایل باشید، سوال خود را طرح بفرمایید .به هر حال بعد از این که شما توانستید ویزای خود را در انگلستان تمدید کنید و به ۵ سال اقامت رسیدید بعد از ۵ یا ۶ سال می توانید در خواست پاسپورت انگلستان کنید یاهمان تابعیت انگلستان که در نتیجه سرمایه گذاری در انگلستان به شما اعطا می گردد.

البته این نوع ویزا و اقدامات ان بسیار پیچیده است، شما بایستی به سفارت انگلستان رجوع نموده و حتما اثر انگشت خود را در انجا ثبت کنید. تمامی مدارک توسط سفارت بررسی ودر همان ابتدای امر مورد سوال و مصاحبه قرار خواهید گرفت.

بابت جلسه ملاقات و بررسی مدارک قاعدتا مبلغی را سفارت از شما دریافت خواهد کرد .توجه داشته باشید که این ویزا یکی از بهترین انواع ویزا برای رسیدن به اقامت انگلستان می باشد و در این ویزا با این که شما فقط ۲۰۰ هزار پوند سرمایه گذاری می کنید اما دو خانواده می توانند تابعیت انگلستان را اخذ نمایند .

ویزای دیگر ویزای یک میلیون پوندی انگلستان یا همون ۲ میلیون پوندی کنونی است که در خصوص ان نیز در مقاله ای دیگری به نام سرمایه گذاری در انگلستان توضیحات کامل را به عرض شریفتان رسانیده ایم.در خصوص هر گونه سوال بیشتر در باب سرمایه گذاری در انگلستان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

خرید ملک در کشور انگلستان

نوامبر 27, 2019 @ 12:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

در حال حاضر افراد خارجی قادر به خرید ملک در انگلستان هستند و بسیاری از ملیت ها واجد شرایط دریافت وام های سرمایه گذاری نیز هستند، اگر چه بانک های کمی این وام ها را ارائه می دهند. کسانی که خارج از کشور انگلستان زندگی می کنند باید ثابت کنند که درامد کافی دارند و برای باز پرداخت وام ممکن است حتی مجبور به پرداخت ۴۰ درصد سود شوند. به همین جهت افراد وام گیرنده باید حتما قوانین مالیاتی این کشور را هنگام اخذ وام در نظر گیرند.
در اینجا ابتدا نگاهی کوتاه به سه راه اصلی مالکیت املاک در انگلستان می اندازیم:

مالکیت شخصی یا فردی

اموال خریداری شده به نام یک یا چند نفر معمولا ساده ترین و از نظر مالیاتی به صرفه ترین راه برای داشتن املاک است، اگر چه این حالت بستگی به شرایط فردی شما دارد. ATED (مالیات سالانه خانه ها) و نرخ بالاتر SDLT (تمبر مالیاتی زمین) وضع شده، در مورد شرکت ها صدق نمی کند و اگر اثبات شود که  آن ملک محل اقامت اصلی مالک خصوصی (PPR) است، CGT (مالیات بر سود سرمایه) نیز به آن تعلق نخواهد گرفت.
یکی از معایب این شیوه تعهد به پرداخت IHT (مالیات بر ارث) انگلستان  است که حدود ۴۰٪ پس از فوت است. با این حال، شیوه های مختلفی برای به حداقل رساندن و یا اجتناب از این مالیات وجود دارد. برای مثال، اگر به طور مشترک ملکی خریداری شود پس از مرگ یکی از مالکین، ملک به صاحب بازمانده منتقل می شود. روش دیگر این است که IHT را می توان با گرفتن وام (securing a loan) به حداقل رساند، یا مالیات را می توان با اخذ بیمه ی عمر مدت با هزینه ی نسبتا کم پوشش داد. نقل و انتقال مادام الحیات (Lifetime transfers) به نسل بعدی یکی دیگر از راه های معروف کاهش دادن IHT است.
اگر شما ساکن بریتانیا نیستید و یک ملک مسکونی در انگلستان را بفروشید ممکن است مجبور به پرداخت CGT برای هر منفعتی که پس از ۵ آوریل ۲۰۱۵ کسب کرده باشید شوید. یکی از راه ها استفاده از ادعای محل اقامت اصلی شخصی (PPR) می تواند باشد. تحت PPR، هر کسی در بریتانیا که محل اقامت اصلی خصوصی خود را به فروش برساند از پرداخت CGT معاف است. کسانی که خارج از انگلستان هستند و ملکی در انگلستان دارند می توانند آن را تا زمانی که به انگلستان برگردند نگه دارند، و سپس در آن زندگی کنند و بعد اقدام به فروش آن با ادعای معافیت از CGT به دلیل اینکه آن خانه محل سکونت اصلی آن ها بوده کنند. برای واجد شرایط معافیت از PPR شدن، مالک یک ملک در بریتانیا اگر ساکن انگلستان نباشد، باید اثبات کند که حداقل ۹۰ روز در هر سال را در آن ملک سپری کرده است. البته این ۹۰ روز می تواند بین زن و شوهر تقسیم شود. ملک PPR باید اقامتگاه اصلی آن ها در بریتانیا باشد اما لازم نیست محل اقامت اصلی آن ها در کل جهان باشد. با این حال، بر اساس قوانین جدید برای PPR برخی از کسانی که ساکن نیستند ممکن است قادر به ادعای PPR در رابطه با یک سال مالیاتی بدون تبدیل شدن به مقیم مالیاتی بریتانیا برای آن سال مالیاتی نباشند.

 مالکیت از طریق تراست یا کاندید

هزینه ی CGT هنگام فروش سهم برای افراد غیر مقیم پس از ۶ آوریل ۲۰۱۵ به افراد غیر مقیم تراست نیز تعمیم یافت. هزینه ی CGT 28٪ خواهد بود، اما تراستی ها ممکن است از معافیت سالانه، معادل نیمی از میزان افراد برخوردار شوند. معافیت PPR در تراست زمانی که در آن معیارهای مربوط به محل اقامت و یا قاعده ی ۹۰ روزه برای ذینفع  صادق باشد در دسترس خواهد بود. که این چه برای ساکن بریتانیا و چه افراد غیر مقیم در تراست اعمال خواهد شد. در صورتی که ملک واجد شرایط معافیت PPR باشد، معمولا بهتر است که آن را از به نام افراد و یا تراستی ها و نه به نام یک شرکت نگه داشت. به این ترتیب، در اکتساب، SDLT در حد نرخ های مسکونی استاندارد باقی می ماند و ATED در مورد آن اعمال نخواهد شد. با این حال، ملک در شبکه ی IHT قرار می گیرد مگر اینکه بتوان به طریق دیگری این را هم کاهش داد. تراستی ها به طور کلی باید یک هزینه ی ده سالانه که می تواند به اندازه ی ۶ درصد از ارزش سرمایه ی اموال باشد پرداخت کنند. این هزینه تنها بر اساس ارزش سهام در مالکیت محاسبه می شود. بنابراین تراستی ها می توانند انتخاب کنند که برای خرید وام دریافت کنند تا ارزش سهام در ملک را کاهش دهند.
صاحبان املاک هم اکنون می توانند از انتقال ملک به یک QNUPS (طرح بازنشستگی غیر بریتانیایی واجد شرایط) استفاده کنند. QNUPS (Qualifying Non UK Pension Scheme) یک طرح بازنشستگی چند عضوی است که باید فارغ از هزینه های CGT، ATED و IHT باشد پس از نظر مالیاتی به صرفه تر است به خصوص زمانی که ملک اجاره داده می شود و یا PPR اعمال نمی شود.

برای فردی که مایل است درباره ی منافع مالکیت املاک مسکونی نامش محرمانه بماند این امکان وجود دارد که یک ملک را از طریق یک شرکت به عنوان نماینده خریداری کند. مزایای اصلی این روش عبارتند از:
نام این شرکت به عنوان مالک قانونی در اداره ی ثبت املاک ظاهر خواهد شد بنابراین هیچ سند علنی عمومی از منافع مالکیت املاک وجود نخواهد داشت ؛
تمبر مالیات بر زمین که ۱۵٪ است و هزینه های ATED نیز در مورد شرکت ها صدق نمی کند.
IHT نباید در مورد ارزش این ملک اعمال شود.

۳٫ مالکیت از طریق یک شرکت یا شخص حقوقی
ساختار شرکتی هنوز هم برای برخی از صاحبان در خارج از کشور سودمند است چرا که فرد را از مالیات بر ارث (IHT) انگلستان که حدود ۴۰٪ است معاف می کند. برای خریدهای جدید، استفاده از یک شرکت در حال حاضر چندان گزینه ی خوبی نیست، اما این به اولویت های سرمایه گذار بستگی دارد. مزایای اصلی معمول این شیوه عبارتند از:
محرمانه بودن مالک منافع نهایی (UBO= ultimate beneficial owner)
حفاظت از دارایی و برنامه ریزی برای جانشینی (از جمله زمانی که با یک نهاد تراست ترکیب شود)
تعلق نگرفتن هیچ نوع مالیات بر ارث
از ۱ آوریل ۲۰۱۶، ATED بر املاک مسکونی انگلستان که متعلق به شرکت هاست و یا ارزش NNPs آن ها بالای ۵۰۰٫۰۰۰ £ است اعمال می شود. مالیات سالانه بر مبنای یک مقیاس است. به عنوان مثال، ملکی به ارزش بین دو میلیون £ و پنج میلیون £ را در نظر بگیرید، هزینه ی سالانه حدود ۱۵۴۰۰ £ خواهد بود. اما معافیت هایی نیز برای توسعه املاک، اجاره و تجارت کسب و کار وجود دارد.
از تاریخ ۱ آوریل ۲۰۱۵، CGT در فروش و یا هدیه ی املاک مسکونی تحت مالکیت سرمایه گذاران خارجی و یا کسانی که در خارج بریتانیا هستند از جمله شرکت های دریایی افزایش خواهد داشت. نرخ فعلی CGT حدود ۲۸% است، اگر چه مالیات دهندگان عملا تنها ۱۸ درصد از سود را پرداخت می کنند. افزایش CGT از ۱ آوریل ۲۰۱۵ سرمایه گذاران خارجی و کسانی که در خارج انگلستان زندگی می کنند را در فروش املاک تحت تاثیر گذاشته است.

مراحل خرید ملک در انگلستان

۱٫ استفاده از یک نماینده یا عامل (Using an Agent)
عامل املاک و مستغلات می تواند به نمایندگی از فروشنده، خریدار یا در واقع برای هر دو طرف عمل کند اما کمیسیون خود را از فروشنده خواهد گرفت.

۲٫ پیشنهاد دادن یا ایجاب (Making an Offer)
سیستم خرید انگلستان اجازه می دهد قبل از این که روی قیمت فروش توافق شود بتوان معامله ی پایاپای (bartering) خوبی انجام داد و این در سایه ی شرایط فعلی بازار بیشتر نمود یافته است. روش معمول این است که  معامله را با قیمت کمتری پیشنهاد دهید و سپس به عهده ی عامل املاک بگذارید تا با فروشنده از طرف شما مذاکره کند.

۳٫ سپرده ها (Deposits)
سپرده ها همیشه لازم نیستند خصوصا اگر یک وام مسکن ۱۰۰٪ برای املاک توافق شده باشد، که اغلب نیز چنین است. با این حال، وام دهندگان اغلب نرخ بهره ای کمی بالاتر را برای امتیاز در نظر می گیرند. یک سپرده ی حداقل ۱۰ ٪ از ارزش ملک این اطمینان را ایجاد می کند که نیازی به پرداخت هزینه ی غرامت وام مسکن (Mortgage Indemnity Fee) نخواهید داشت.
برای خرید خارج از برنامه (off-plan purchases)، هزینه رزرواسیون معمول حدود ۱۰۰۰ GBP با ۳٫۰ – ۳٫۵٪ سپرده ی قابل پرداخت در عرض ۲۸ روز (منهای هزینه رزرو) است، یکی دیگر از اقساط ۳٫۰-۳٫۵٪ یک سال بعد قابل پرداخت خواهد بود و دیگری در سال بعد، و قسط آخر یک سال بعدتر به اتمام خواهد رسید.

۴٫ تعیین وکیل (Appointing a Solicitor)
عاقلانه این است که یک وکیل نقل و انتقال برای اطمینان از اینکه تمام کارهای حقوقی به صورت حرفه ای دنبال می شود تعیین کنید. هنگامی که قیمت مورد توافق واقع شد، وکلاء فروشنده و خریدار برای نهایی کردن معامله وارد عمل خواهند شد.

۵٫ تحقیق (Survey)
مرسوم است که تحقیقات ساختاری ای قبل از خرید صورت گیرد. البته عمق بررسی شما بستگی به سن و نوع ملکی دارد که می خواهید بخرید. این مسئولیت شما به عنوان خریدار است تا مطمئن شوید که ساختمان ساختاری سالم دارد و فروشنده هیچ تعهد قانونی ای برای بیان مشکلات آن ندارد. گاهی اوقات بر مبنای این تحقیقات شما نیاز به تغییر قیمت توافقی ابتدایی خواهید داشت.
وقتی این ارزیابی کامل شد، و هنگامی که تایید وام مسکن را دریافت کردید می توانید پروسه ی خرید را ادامه دهید.

۶٫ وام های مسکن (Mortgages)
طیف گسترده ای از خدمات وام مسکن در بریتانیا در دسترس است و معمول است که یک “توافقنامه درباره ی اصول” به صورت نوشته برای ارزیابی و بررسی توانایی شما در پرداخت وام تهیه شود.
امروزه به دلیل حرکت صعودی قیمت ها، بسیاری از سرمایه گذاران، به ویژه زوج های جوان، تلاش می کنند که اولین گام خود را بر روی نردبان خرید ملک بردارند. برخی از وام دهندگان وام مسکن بسته های ویژه ای را ارائه می دهند ، مانند “به اشتراک گذاری برای خرید” ، که داشتن تا چهار طرف قرارداد را (به طور معمول یک گروه از دوستان و یا خانواده) برای دریافت وام مسکن مشترک با هزینه ی کاهش یافته ممکن می کند.

پس به طور کلی می توان مراحل خرید ملک در کشور انگلستان را در گام های زیر خلاصه کرد:

اولین چیزی که کسانی که در خارج هستند باید انجام دهند تنظیم بودجه است، و اگر نیاز به دریافت وام مسکن دارند، باید ترتیبات لازم را فراهم کنند.
یک وکیل مجرب به عنوان وکیل انتقال پیدا کنند.
هنگامی که خریدار برای خرید ملک تصمیم گرفت پیشنهاد شفاهی خود را به عامل فروشنده ارائه می کند، عامل این پیشنهاد را به هر دو وکیل طرفین از طریق تفاهم نامه ی فروش (Memorandum of Sale) ارائه خواهد داد.
وکیل فروشنده با وکیل خریدار تماس گرفته و یک کپی از سند فروشنده را به آن ها ارائه می دهد. سپس وکیل خریدار هرگونه سوال یا نکات مرتبط دیگر را خواهد پرسید. هم چنین یک لیست از تجهیزات و اتصالات ملک را دریافت خواهد کرد تا آنچه در فروش گنجانده خواهد شد مشخص شود. وکیل هم چنین هر نوع تحقیقات محلی معمول و لازم را انجام خواهد داد.
وام های مسکن معمولا دیرتر به دست شما می رسند (اغلب وام مسکن حدود پنج هفته از زمان درخواست آماده می شود).
کارهای فوق بخشی از پیش تبادل قرارداد است که، نه فروشنده و نه خریدار هنوز وارد تعهدی نشده اند و می توانند از معامله خارج شوند.
هنگامی که کار انجام شد و وام مسکن توسط خریدار دریافت شد، وکلاء تاریخ اتمام مدنظر مشتریان خود را اعلام می کنند. به محض این که موافقت صورت گرفت و هر دو طرف برای ادامه ی کار اعلام آمادگی کردند، وکلا اطلاعات تماس را مبادله می کنند. افراد خارجی باید ۱۰ درصد از قیمت خرید را در زمان تبادل قرارداد پرداخت کنند و زمانی که قرارداد رد و بدل شد دیگر این قرارداد یک قرارداد الزام آور بین طرفین خواهد بود و هیچ یک از طرفین حق عدول از آن را نخواهند داشت.
اگر خریدار تصمیم به عقب نشینی از قرارداد داشته باشد آن مبلغ پرداختی (ده درصد) را از دست خواهد داد و فروشنده پس از آن می تواند بابت ادعای هرگونه ضرر و زیان شکایت کند. از این رو بسیار مهم است که خریدار قرارداد را تا زمانی که کاملا از ملک مد نظر راضی نیست و مبلغ کافی برای خرید را تهیه نکرده مبادله نکند. مبلغ قیمت خرید و سایر هزینه های انتقال ملک توسط وکیل خریدارکمی قبل از تکمیل خرید و فروش باید پرداخت شود. در روز تکمیل قرارداد وکیل باقی پول را پرداخت کرده و ملک را در اداره ی ثبت به نام خریدار جدید ثبت کرده و مدرک ثبت ملک را به خریدار تحویل می دهد. و پس از آن خریدار مالک ملک شده و می تواند کلید ها را تحویل بگیرد.
می توان گفت که یکی از بهترین راه های خرید ملک در انگلستان (خرید املاک و مستغلات مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی، کشاورزی برای زندگی و نیز دفتر کار شرکت) می باشد. اما با توجه به بالا بودن نرخ خرید ملک در انگلستان بهتر است قبل از هر اقدامی از نکات مالیاتی و قوانین خرید ملک در انگلستان کاملا آگاهی یابید. اما به طور کلی می توان گفت خرید ملک در انگلستان در حال حاضر جز یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در منطقه ی اروپاست.

پناهندگی به کشور انگلستان

نوامبر 27, 2019 @ 12:29 ق.ظ:آخرین بروزرسانی

امروزه تعدادی از افراد که بنا به دلایلی مانند ترس جانی و مالی و جسمی و یا ترس از مورد آزار و شکنجه واقع شدن در کشور اقدام به پناهندگی در کشورهای دیگر می کنند و در این میان تعداد اشخاصی که درخواست پناهندگی در انگلستانرا دارند نیز کم نیستند. اما باید به این نکته ی حیاتی توجه کرد که پناهندگی در انگلستان قطعا فرد پناهجو را با دشواری ها و خطرات زیادی مواجه خواهد کرد.علی الخصوص پس از خروج انگلستان از اتحادیه ی اروپا Brexit کشور انگلستان در پذیرش درخواست های پناهندگی در انگلستان بسیار سختگیرانه تر عمل میکند. اگر علاقمند به دانستن اطلاعاتی درباره ی شرایط و نحوه ی درخواست پناهندگی در انگلستان هستید ما در مقاله ی حاضر سعی کردیم به نکاتی کلی در رابطه با مهاجرت به انگلیس و پناهندگی در انگلستان بپردازیم اما بیان این مطالب به هیچ عنوان به منزله ی ترغیب شما برای درخواست پناهندگی در انگلستان نیست.

اسکان: پناهندگی یا حمایت انسانی

در سایت کشور انگلستان از عنوان اسکان یا Settlement نام برده شده که خود شامل دو واژه ی Refugee به معنای پناهنده و فرد دارای حمایت انسانی یا Humanitarian protection است.
که به طور خلاصه در زیر توضیح داده خواهد شد.

۱٫    نگاه کلی

شما می توانید تقاضای خود را برای اسکان در انگلستان (که با نام “اجازه اقامت نامحدود” شناخته می شود) ارائه دهید به شرطی که کارت اقامتی با یکی از عناوین زیر داشته باشید:
پناهنده
فرد دارای حمایت انسانی

هزینه ها:

هیچ هزینه ای برای استفاده از حق سکونت به عنوان یک پناهنده و یا کسی که حمایت انسانی شده است وجود ندارد.
اعضای خانواده:
شما می توانید اعضای خانواده ی خود را شامل شریک زندگی خود (partner) و فرزندانتان را در درخواست پناهندگی یا همان درخواست سکونت خود شامل کنید البته به شرطی که آن ها در حال حاضر در انگلستان به عنوان وابستگان شما باشند. و در صورتی که نتوانید این کار را انجام دهید اگر قبل از ترک کشورتان تشکیل خانواده داده باشید شریک و فرزندان شما می توانند تقاضای خود را برای پیوستن به شما در انگلستان ارائه دهند.
اعضای خانواده شما می توانند درخواست به پیوستن به شما در انگلستان را در صورت داشتن یکی از شرایط زیر ارائه دهند:
واجد شرایط درخواست به عنوان شریک زندگی یا فرزندان شما نباشند
و یا شما بعد از ترک کشورتان با شما تشکیل خانواده داده باشند
اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، اعضای خانواده ی شما اجازه ی اقامت در بریتانیا برای همان طول زمانی که شما دارید را به دست خواهند آورد.

۲٫ واجد شرایط بودن

شما می توانید بعد از ۵ سال در انگلستان به عنوان یکی از افراد زیر درخواست دهید:
پناهنده
کسی که مورد حمایت انسانی است
اما چنانچه شما سابقه ی کیفری داشته و یا در زندان بوده باشید درخواست پناهندگی شما احتمالا رد خواهد شد.

۳٫ درخواست

برای این کار باید فرم درخواست سکونت یا SET (که دارای مسیر حفاظت شده است) را دانلود کرده وپر کنید و سپس فرم پر شده را به همراه کلیه ی مدارک مورد نیاز به آدرس داده شده در فرم ارسال کنید در ضمن این فرم ها و مدارک را باید حتما پست کنید یعنی نمی توانید دستی تحویل دهید.
اطلاعات بیومتریک
ممکن است از شما اثر انگشت و عکس دیجیتال گرفته شود (که “اطلاعات بیومتریک” نامیده می شود).
زمان درخواست دادن:
شما باید در طول یک ماه پایانی اجازه ی فعلی خود برای بودن در انگلستان درخواست خود را تسلیم کنید. که این درخواست برای کسانی که با عنوان پناهنده یا فرد مورد حمایت انسانی درخواست می دهد شامل هیچ هزینه ای نخواهد بود.

۴٫ جمع شدن مجدد خانواده

همسر یا فرزند شما می تواند برای پیوستن به شما در انگلستان اقدام کنند اگر:
شما زمانی که مجبور به ترک کشور شدید از آن ها جدا شده باشید
به شما مجوز پناهندگی و یا محافظت بشر دوستانه به مدت ۵ سال داده شده باشد اما هنوز شهروندی بریتانیا را نداشته باشید
همسر یا فرزند شما نمی تواند درخواست بدهد اگر:
شما رای نهایی برای درخواست پناهندگی خود را دریافت نکرده و یا
زیر ۱۸ سال باشید
اگر درخواست اعضای خانواده ی شما پذیرفته شود به آن ها اجازه داده می شود تا با همان اجازه ای که به شما داده شده است به انگلستان بیایند و یا در انگلستان بمانند.
شرایط مورد نیاز:
شریک زندگی و فرزندان شما باید واجد شرایط زیر باشند.
الف. شریک زندگی
شریک زندگی کسی است که شما با او در یک رابطه ی واقعی هستید. در این صورت باید قادر به اثبات یکی از موارد زیر باشید:
شما قبلا با هم ازدواج کردید
شما در یک رابطه ی واقعی مدنی (civil partnership) هستید
اگر شما ازدواج نکرده و یا در رابطه ی مدنی نیستید، شریک زندگی شما در حالت زیر می تواند درخواست دهد:
شما پناهندگی یا حمایت انسانی پس از نهم اکتبر۲۰۰۶ دریافت کرده باشید
یا این که باهم در یک رابطه ی حقیقی مانند ازدواج یا رابطه ی مدنی به مدت ۲ سال بوده و با هم زندگی کرده باشید و دارای پناهندگی و یا حمایت های بشردوستانه پس از ۹ اکتبر ۲۰۰۶ باشید.
توجه داشته باشید که شما و شریک زندگیتان باید قصد داشته باشید که با هم زندگی کنید و پس از ارائه ی درخواست هم باهم زندگی کنید. و اگر شریک شما اینک بدون اجازه در انگلستان باشد و یا تحت دسته ی دیگری اجازه ی بودن در انگلستان را داشته باشد شما نمی توانید برای او درخواست بدهید.
ب. فرزندان
فرزندان شما باید:
زیر سن ۱۸سال بوده
بخواهند با شما و شریک زندگی شما زندگی کنند
بدون استفاده از بودجه ی عمومی توسط شما پشتیبانی شوند
ازدواج نکرده و یا در رابطه ی مدنی نباشند
استخدام تمام وقت جایی نباشند
الف. درخواست دادن در خارج از انگلستان
شما باید برای جمع شدن خانواده دور هم به صورت آنلاین اقدام کنید
و نیز باید فرم درخواست VAF4A به همراه پیوست ۴ را تکمیل کنید.
در ضمن از شما اثر انگشت و عکس (‘اطلاعات بیومتریک) در یک مرکز درخواست ویزا به عنوان بخشی از برنامه ی درخواست پناهندگیتان گرفته خواهد شد. نکته: امکان درخواست آنلاین از کشورهای کوبا و کره ی شمالی وجود ندارد.
ب. درخواست دادن در داخل انگلستان
همسر یا فرزندان شما می توانند درخواست دهند تا با شما در بریتانیا بمانند به شرطی که تمام موارد زیر در مورد آنها صدق کند:
شما دارای وضعیت پناهندگی یا حفاظت بشردوستانه در انگلستان باشید
آنها اولین باری باشد که درخواست بودن در کنار شما را ارائه می دهند و نیز این که آن ها در حال حاضر در بریتانیا باشند
و بتوانند داشتن رابطه با شما را قبل از تاریخ خروج شما از کشورتان به دلیل آزار و اذیت اثبات کنند.
و اگر شما کارت اقامت دارید می توانید از فرمFLR(O)  برای درخواست استفاده کنید
و اگر کارت اقامت ندارید، باید با نوشتن نامه و یا فرم FLR(O) درخواست بدهید. که هر دوی آن ها باید به این آدرس پست شوند:
Complex Casework Directorate
Family Reunion
Admin Team
۷th Floor
Capital Building
Liverpool
L3 9PP
توجه بفرمایید که برای دور هم جمع شدن اعضای خانواده ی واجد شرایط نیز نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.

۵٫ درخواست خانواده به عنوان وابستگان

اگر پناهنده هستید یا حمایت انسانی دارید، اعضای خانواده شما در صورتی که در حال حاضر در انگلستان باشند می توانند درهمان فرم درخواست شما و به همان شکل درخواست دهند.
اعضای خانواده شامل این افراد است:
شریک زندگی (شوهر، همسر، شریک زندگی مدنی و یا شخصی که قبل از درخواست پناهندگی با شما حداقل به مدت دو سال در یکجا بوده باشد)
فرزند یا فرزندان شما که زیر ۱۸ سال باشند
شرایط لازم:
باید به اعضای خانواده ی شما اجازه ی بودن در انگلستان با شما داده شده باشد:
به عنوان وابسته ی شما، در همان زمانی که به شما پناهندگی و یا حمایت های بشردوستانه اعطا شده
یا با استفاده از مسیر دور هم جمع شدن (تجدید دیدار) خانواده ها  که به طور فوری به آن ها اجا زه ی سکونت نداده باشند
هم چنین فرزند متولد شده از شما در بریتانیا که شهروند بریتانیا نیست نیز واجد شرایط خواهد بود.

نهایتا باید گفت که کشورانگلستان پس از حوادث انتخابات در ایران تعداد زیادی پناهجوی ایرانی را به این کشور راه داده بود اما اخیرا پناهندگی به اتباع ایرانی را بر اساس یک سری همکاری های سیاسی مشروط نموده:
به گزارش«جوان آنلاین» درشرایط این کشور برای اعطای پناهندگی آمده است:

ایرانیانی که بخواهند پناهنده ی انگلستان شوند باید:

۱- از دین اسلام و به خصوص مذهب شیعه خارج شوند

۲- همکاری های اطلاعاتی و خبری علیه نظام این کشور بکنند

۳- از طریق سازمان بین المللی UN به کشور انگلستان معرفی شوند (که در این صورت علاوه بر هزینه های عادی زندگی هزینه تحصیل در دانشگاه نیز تعلق می گیرد)

۴- و یا از پناهندگی مشروط استفاده کنند که کاملا موقتی و به مدت دو سال خواهد بود.
و اما در پایان توجه کنید که درخواست شما برای پناهندگی در انگلستان نیز مانند بسیاری از درخواست های پناهندگی دیگر ممکن است رد شود و علی رغم اینکه این درخواست رد شده پناهندگی در انگلستان احتمال پذیرش در مرحله ی تجدید نظر را دارد اما اغلب شما مجبور به ترک خاک انگلستان خواهید بود. پس در صورتی که می توانید به هر شکل دیگری غیر از پناهندگی در انگلستان مهاجرت کنید تردید نکنید و از آن طریق اقدام کنید چرا که قطعا پناهندگی در انگلستان مسیری بسیار سخت و دارای خطرات جانی و مالی بسیاری خواهد بود.

TOP